אחרי ברצלונה, אחרי רונאלדו

מה יהיו תוצאות המשחק. כלומר התוצאות כתוצאה מתוצאת המשחק

In כללי

יש לי תחושה שהמשחק בשבת יכתיב הרבה מהרכש של מנצ'סטר יונייטד בקיץ הקרוב. שהמשחק הוא מעין מבחן למצבה של הקבוצה. ולכן לדעתי גם לא נראה שינויים קיצוניים בצורת המשחק בגלל היריבה במשחק הזה.

המשחק לפני שנתיים הוא לא נקודת המוצא למשחק הזה. לפני שנתיים כל המשחק של יונייטד נבע מרונאלדו. הרבה מהקשיים מאז – למשל מחסור בקשר יצירתי – נובעים מסגל שנבנה במידה רבה סביב יכולותיו של רונאלדו. ואני חייב לציין, במיוחד אחרי שראיתי אותו בשבעה משחקי קלאסיקו מול ברצלונה. רונאלדו גורם לברסאים קצת בעיות. הוא לא תכנית מנצחת נגדם.

נכון, הברצלונזים שונאים לרדוף אחריו – אף אחד לא אוהב את זה – אבל המחיר של אסטרטגיית מעבר אוטומטי ומהיר להתקפה לכוון שלו, כשרוב הכדורים חוזרים מיד לשליטת ברצלונה לתקופות ממושכות, גובה מחיר יקר מדי. נדהמתי אגב מהנכונות של שחקני ריאל מדריד לשחק לחלוטין נגד האופי שלהם. לא להתפתות אפילו למעט הנעת כדור. אלא להמשיך לרדוף ואחר כך לוותר בשניות על כדור שעמלו דקה שלמה להשיגו.

אני חושב שאחת הבעיות של מוריניו במשחקים מול ברצלונה היא שהוא שונא אותם. שהוא לא רק רוצה לנצח אותם אלא כבר הפך אובססיבי בנסיון לרסק את השיטה שלהם. אני חושב שפרגוסון פטור מגישה כזו. שהוא יכול בשקט רב גם ללמוד מהיריבה. שזה אומר להתקיף בסבלנות. אני קצת אתאכזב אם יונייטד תציב קיר הגנתי בתקווה שהוא ישרוד ושווין רוני יעשה משהו במתפרצות.

אם בשבת יהיו פערי רמות בולטים לטובת ברצלונה התחושה שלי היא שיונייטד תלך אל מרכז הקישור כדי להתחזק שם מאד. אולי אפילו אל סופרסטאר מוכן כמו ווסלי סניידר. הצוות קאריק-גיגס הוא אלתור שבאלתור. אם יונייטד תפסיד אבל זה יהיה כתוצאה מפערי רמות בשחקנים – נניח יכולת גבוהה של מסי – אז אני מעריך שיהיה יותר נסיון ביצירת כוכבים באמצעות פרוייקטים. נניח המשך העבודה עם נאני (שאני בספק אם ישחק בשבת) או רכש של איזה פוטנציאל מהסוג הזה.

אם יונייטד תנצח אני משער שהחיזוק בעיקר בריטי (שזה כולל לא בריטים עם  נסיון פרמייר ליג). בכדי לחזור להספק של 85 נקודות ליגה. צריך להניח שסיטי תוכל להתקדם לאזור ה-80-82 בגלל היכולת להציע לשחקני רכש לשחק בליגת האלופות. לא בגלל שניצחון יוכיח שיונייטד היא טובה במיוחד, אלא בגלל שאירופה תהיה אז עניין פחות בוער.

*

יש לי תחושה מאד טובה לקראת המשחק – אבל בלי קשר למחשבותי לגבי סיכויי ניצחון שהם נמוכים. כי אני חושב שהסגל של יונייטד השנה קנה את הזכות לבחון את עצמו מול בארסה. מבחינת גרף הבניה של הקבוצה, המשחק הזה לא היה צריך להגיע השנה. הוא היה צריך להגיע כשרפאל ופאביו כבר בהרכב באופן קבוע. כשצ'יצ'יריטו אחרי עונה נוספת לפחות וכמוהו ואלנסיה. אני גם חושב – וזה מתקשר לפוסט הקודם – שזה לא טוב שמשחק כזה לא נערך כל שנה – כלומר שכל הגדולות של אנגליה פוגשות את הגדולות של ספרד.

רעיון: אופ"א מקטינה את הליגות המקומיות ל16 קבוצות (יגדיל את הסיכוי של קבוצות קטנות לאליפות, יחזק את הליגות). אבל ששמונה האחרונות של ליגת האלופות עושות את זה בליגה.

*

העונה הזו גם גרמה לחשוב שהיה גם טוב בעזיבת רונאלדו. שלא תטעו: אם היה נשאר בקבוצה היא הייתה חזקה יותר והוא היה ממשיך להתקדם והופך לשחקן טוב יותר. אבל הרבה מהדברים הטובים שקורים לא היו קורים אם היה נשאר. הקיץ האינדיאני של גיגס. צ'יצ'ריטו. וגם מפגש מול בארסה הוא יותר מעניין. יונייטד צריכה לחשוב על שיטה כנגד שיטה. לא על איך יוצרים משהו עבור הסופרסטאר.

אני לא יכול באמת להכנס לנעליים של הלא-אוהד-לא-שונא של יונייטד (נדמה לי שיש שניים כאלו על איזו גבעה באיסלנד ועוד אחד נצפה רכוב על בהמת משא בפרגוואי). אבל יונייטד היום היא קבוצה מעניינת יותר. אם רונאלדו היה לא היינו רואים שחקנים מאקוואדור, מקסיקו וקוריאה מובילים את התקפת הקבוצה בגמר אלופות. יונייטד היא כמעט חוד החנית בהתפשטות גאוגרפית של הכוכבות במשחק. לא היינו רואים את גיגס ממציא עצמו מחדש. ואת פרגוסון בניסויים פסיכיים – כמו ואלנסיה ונאני באותו אגף במשחק אלופות. כמו פאביו ורפאל בעמדות קיצוני מול ארסנל.

אני מסכים עם מה שאמר דויד וייה. העזיבה של רונאלדו שחררה את יונייטד.

67 Comments

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 26 במאי 2011

ניתוח מעניין, שיותר מכל משקף את התחושה הרווחת אצלי ואצל אחרים שהגמר הזה הוא בבחינת "נייס טו הב" או איזה מין צ'ופר לא מתוכנן. אני משווה את רמת החרדה שלי לפני המשחק מול צ'לסי לזו שעכשיו וזה פשוט יום ולילה

אריק 27 במאי 2011

קלעת בול. אני אפילו מרגיש שובע

אופיר 26 במאי 2011

אני לא-אוהד-לא-שונא של יונייטד. לבי נתון לארסנל, אבל תמיד אשמח לגלות שיש משחק של יונייטד שאפשר לצפות בו, וכמובן שאני מעריץ את פרגוסון. גם בגמר אני אהיה חד-משמעית בעד יונייטד.

רןי הרמת גני 27 במאי 2011

ו… רק חיזקת את הטענה :)

שונא את שתי הקבוצות 26 במאי 2011

שונא את שתיהן, אבל אם כבר אז אני בעד יונייטד. עם כל הסימפטיה לתצוגות של ברצלונה אני בעיקר מתעב את ההצגות של שחקניה ( מי אמר אלבס ובוסקטס) גם החזקת הכדור של ברצלונה(המדהימה יש לציין) לטעמי מאיטה את המשחק ומוציאה את העוקץ ממנו
אז יאללה יונייטד ווי סטנד (תוצאת סיום 2:1 לברסה)

בני תבורי באולפן 27 במאי 2011

גדול!

תומר חרוב 26 במאי 2011

אני לא אוהד לא שונא של יונייטד, למרות שאני בעדה במאבק נגד כוחות הרשע הקטלוניים.
אני חושב שפרגוסון ילך עם מה שהביא אותו עד הלום, הוא ישחק על האגפים. השאלה אם נאני בימין ואז פארק סוגר את אלבס בשמאל או נאני בשמאל כדי לנצל את החופש שאלבס משאיר כשהוא עולה למעלה. לכאן או לכאן, זה יהיה הקו המשמעותי במשחק לדעתי.

תומר חרוב 26 במאי 2011

אגב, לפני עשר שנים במשחק כזה הייתי דווקא בעד בארסה, בימים האלו יונייטד הייתה המאמי הלאומית של ערוץ הספורט שלא ניתן היה לסבול. אוחנה אמר מנצ'סטר בערך בתדירות שבה הוא משך באף.

רותם 27 במאי 2011

אז אתה שונא את מי שאוחנה אוהב? כלומר, אוחנה שולט בך. חבל עליך.

דורפן 26 במאי 2011

אני בספק גדול אם נאני ישחק בהרכב הפותח. ההרכב יהיה 4-4-2 אבל שחקנים ייבחרו לפי תרומה הגנתית – פארק וואלנסיה יהיו הקיצונים.

תומר חרוב 26 במאי 2011

פארק בוודאות ישחק, בין נאני וולנסיה זה די פתוח אבל אני בכל זאת הייתי הולך עם נאני ותוקף את צד שמאל של בארסה שהוא חלש יותר התקפית.
אם אתה חושב ששחקנים ייבחרו לפי תרומה הגנתית, אז מי יהיה המגן הימני?

אריק 27 במאי 2011

זה סגור לחלוטין ביו נאני לולנסיה – ולנסיה. יש מצב שסמאלינג ישחק מגן ימני אבל לדעתי פאביו יפתח שם

פרנקו 27 במאי 2011

אני חושב שאכן תתאכזב, ויונייטד אכן תציב קיר הגנתי (או לפחות תנסה), ותשלח את רוני/צ'יצריטו למתפרצת, פשוט כי זה מה שהיא עושה.
זאת הטקטיקה שלה, זה מה שהיא עושה ברוב משחקי החוץ שלה, והגמר בשבת הוא משחק חוץ לכל דבר (ברצלונה היא אפילו המארחת).

ייתכן מאד שנראה נסיון ללחץ ולגניבת שער בדקות הראשונות אבל גם אם זה ילך וגם אם לא יונייטד תחזור לשיטה המוכרת שלה תוך רבע שעה.

הבעיה שברצלונה חותכת דרך קירות כאלה כמו סכין לוהטת דרך חמאה…

ניר 26 במאי 2011

כשבוש נפל באיזה פאול במשחק האחרון של מיאמי-שיקגו בצורה קצת דרמטית, השדרנים צחקו שהוא "נפל כמו כדורגלן אירופאי" – עוד סיבה בשבילי לעודד את מנצ'סטר בשבת.

סימנטוב 27 במאי 2011

יפה רונן אתה נכנס לכושר זה קריטי :)
ההפסד בגמר הקודם כאב אבל לא ברמות שהוא היה אמור לכאוב. הפעם יש גם את הקטע שברסה עלולה להיות סדרתית (כמו שציינת פעם רונן) וגם שכל המסע הזה הוא 'אולד סקול' עם יסודות של קבוצה ואופי בקיצור המון כח בשיניים.
לעונה הבאה לא אהיה מופתע עם לפרקים ברבטוב יחליף את גיגס ורוני ירד קצת אחורה כששניהם ירצו לשטחים פתוחים שהאפונה יוצר להם.
לגבי התאומים והאפונה זה מדהים שקבוצה של הרמות הגבוהות מצליחה לחצוב יהלומים במכרה וללטש אותם כ"כ מהר לכן לא מרגיש צורך לבחון את בבה כ"כ מהר.

בני תבורי באולפן 27 במאי 2011

זה מה שוייה אמר? לא ידעתי שהוא קורא אותי בדה באזר (:

אבי 27 במאי 2011

גם לי יש תחושה מאד טובה לקראת המשחק, אבל אני לא אתך במחשבה שסיכויי הניצחון נמוכים. הנמכת ציפיות?

אלי 27 במאי 2011

האם ברצלונה היא המדד לאיכות היונייטד? האם יש שאיפה להשתוות לאיכויות שלה במרכז המגרש? ווסלי סניידר לא ישפר את המאזן בהרבה.

ד"ר א. 27 במאי 2011

"יש לי תחושה מאד טובה לקראת המשחק – אבל בלי קשר למחשבותי לגבי סיכויי ניצחון שהם נמוכים. כי אני חושב שהסגל של יונייטד השנה קנה את הזכות לבחון את עצמו מול בארסה. מבחינת גרף הבניה של הקבוצה, המשחק הזה לא היה צריך להגיע השנה."

תמיד טענתי שיונייטד הם סוג של מכבי.

אריאל 27 במאי 2011

החשש העיקרי שלי בתור לא אוהד-שונא מנצ'סטר הוא שבארסה מגיעה שבעה מדי ובטוחה מדי בעצמה. על הנייר, היא קבוצה טובה בהרבה ואין סיבה שהיא לא תעשה למנצ'סטר בדיוק את מה שהיא עשתה להם לפני שנתיים.
יפה לראות איך בארסה עברה את המהפך שקבוצות גדולות עוברות (דאלאס קאבויוז, יאנקיז, לייקרס, פטריוטס, דיוק וכמובן – היונייטד של 99) – מהקבוצה שהיא הבייבי של כולם, היום למעט האוהדים שלה כולם שונאים אותה. לפני שנתיים במאצ'אפ הזה כמעט כל הנייטרלים היו לטובת בארסה, היום היא נתפסת כאימפריית פשע כמעט. ההסברים – הנפילות של השחקנים, ההצגות, שיטת המשחק ה"משעממת", כשבעצם זה הדורסנות שמעוררת אנטגוניזם באמת.

הופ 27 במאי 2011

אתה מתכוון לדורסנות על המגרש? כי מחוץ למגרש נדמה לי שזו אחת הקבוצות הפחות דורסניות של ברצלונה (מבחינת רכש, הצהרות בתקשורת, זלזול ביריבות).
כולם שונאים אותה? לדעתי היא אחת הקבוצות הפופולריות בתבל כרגע אם לא הפופולרית מכולן. מי ששונא אותה הם אוהדי הכדורגל האדוקים יותר.
נדמה לי שהסיבה לשנאה היא בדיוק אותה פופולריות אדירה שלה. בניגוד לכוכבי בידור, מוזיקה או קולנוע, בכדורגל מי שלא אוהד את הקבוצה הכי חזקה, שונא אותה כי היא אפריורית גוזלת תשומת לב מהקבוצה שהוא אוהד. וגם כי בכדורגל האמוציות קיצוניות ומוחצנות יותר (כי לשנוא קבוצה אחרת היא עוד דרך להצהיר על האהדה לקבוצה שלך). וגם כי בקרב אוהדי הכדורגל זה "משעמם" לאהוב את מי שכולם אוהבים.
אותה פופולריות ועיסוק תקשורתי בברצלונה גם גורם כמובן לניפוח של כל פעולה של הקבוצה, והרבה דברים שבקבוצות אחרות עוברים ללא התייחסות במקרה של ברצלונה יוצרים רושם של התנהגות חריגה ואפילו דורסנית.
לגבי המשחק, גם לדעתי בארסה לא פייבוריטית כמו שחושבים, בעיקר בגלל שהיא מתחילה להיראות קצת עייפה ושבעה. אבל לאו דווקא בטוחה בעצמה – המשחקים נגד ריאל פגעו קשות בתדמית הנקיה שלה, ואני חושב שבבארסה יש קשר ייחודי בין התדמית של הקבוצה לביטחון העצמי של השחקנים.

אריאל 27 במאי 2011

כל מה שאמרת נתפס אצל אנשים כדורסנות. היא כמובן מאוד פופולרית – בדיוק כמו כל הקבוצות שמניתי, אבל מי שלא אוהד אותה – שונא אותה

הופ 27 במאי 2011

מסכים איתך. אנשים תופסים את הפמפום של התקשורת כדורסנות של הקבוצה.

עמיר 27 במאי 2011

יש לגיגס זמן לשחק עכשיו שהוא נכנס לתביעות משפטיות נגד למעלה משבעים אלף משתמשי טוויטר שצייצו את שמו בהקשר
לאותו מעשה בגידה ידוע ובכך הפרו את צו איסור הפרסום על שמו?

sui 27 במאי 2011

though i suspect Barca will win with some Xavi-Messi-Inesita special..as they usually do..
United's hidden ace is chicharito,I think he'll make Barca's offside trap non-existent and catch them more than once
neither Pique nor Puyol can outrun lil speedy Hernández

question is…will the Sir start with him to get an early goal/win or save him for the 2nd half of attack (similar to madrid)
don't know why, maybe because its Van-Der-Sar's final season and there's some magic in the air, Giggs giving one of his best seasons ever (i admit i did not see his early years) and a bit of the home advantage of Wembley
i think ill bet on sir alex for this one
(though i also hope its his last as the next belongs to Liverpool-when "we" get there)..

offtopic note
im just wondering how some of you old fans (not talking about age here but being a fan of a club for a long time) face the transfer window after years of experience (which i lack obviously)
do you simply ignore it and wait for the final deals to be signed early September… or check daily for updates in 100 various sites/twits and what not
maybe you only care about the team /'s you support and only check the news concerning them…but what if its 4 teams?
is there some news site that gives a daily updated list of actual, real, final deals signed?
im honestly lost in the jungle of transfer news,rumors and speculations..and also cant stop myself from searching for more ..have to know who's coming and going , where to and from..

אלי 27 במאי 2011

הרננדז ככל הנראה יפתח.
אני מכיר מספיק אוהדי יונייטד ותיקים שהתרגלו יפה מאוד לטכנולוגיה ובודקים כל חצי שעה חדשות בעונת המלפפונים.
כעקרון האתר היחיד שאמין ב100 אחוז הוא הBBC (למרבה האירוניה) רק אל תכנס ל-Gossip בטעות. גם האתר של סקיי ספורט אמין. אם אתה מעונין בשמועות לא חסרים צהובנים, אמינים יותר ופחות, אתרי אינדוקס כמו news now מקילים את העבודה.
בשנה האחרונה התפשטה התופעה של טוויטר, וניתן למצוא עיתונאים מסוימים עם מקורות אמינים יחסית (דניאל טיילור, הנרי ווינטר, ג'וליאם באלאג')

אריק 27 במאי 2011

היחיד שאמין לצערי זה אתר הבית המשעמם של יונייטד. כל השאר זה ספקולציות. אם אתה נכנס למייל לדף של יונייטד יש אזור שנקרא "חדשות יונייטד מרחבי הרשת" ושם יש את כל השמועות הכי מופרכות מכל האתרים.

אלי 27 במאי 2011

באתר האמין של היונייטד הופיעה השבוע למשך שעה הידיעה ההזויה על דיל סגור עם שוער ספרדי בשם דה חאה…

אלי 27 במאי 2011

גם לי יש תחושה טובה מאוד. בארסה היא הפייבוריטית, אבל לא בהפרש כל כך גדול כמו שחושבים.

אז מה היה לנו?

וונגר: היונייטד עדיפה בגלל הכושר הגופני שלה והרעננות של שחקניה.

ג'ק ווילשר: לשחק 4-5-1 ולהכנס להם בפרצוף.

רוברטו מרטינז: לחתוך את האספקה למסי.

וזה קצת ישן אבל רלוונטי:
http://www.guardian.co.uk/football/2010/mar/31/how-to-beat-barcelona-arsenal

אלי 27 במאי 2011

ואגב מסקרן אותי לראות משחק של ברצלונה נגד ברצלונה בגלל השאלה ההיפוטית הבאה:
האם הנעת הכדור של בארסה כ"כ יעילה שהיא יכולה להתמודד מול הלחץ של בארסה? התשובה לדעתי היא לא.

Z 27 במאי 2011

אפשר לנסות בפרו

אלי 27 במאי 2011

בפרו אתה יכול לשחק אותה ברצלונה גם עם סטוק סיטי.

שרון רזניק 27 במאי 2011

האירוניה ב"אלי" שמגיב ל"z" בהקשר שבין משחק של קבוצה נגד עצמה…

יוסי מזרחי 27 במאי 2011

לדעתי, מתן דגש על חיזוק או אפילו בנית מרכז שדה חדש, הוא הכרח ללא קשר למשחק מחר,גם בתפיסה של סיר אלכס.
כמו שאני מכיר אותו, הסתכלות מעבר לפינה היא לא מה שמאפיין אותו, אלא הטווחים הארוכים יותר.
הוא יודע עוד, שראין גיגס ופול סקולס ירדו מהבמה בסוף העונה הקרובה,קאריק ופארק חצו את השלושים, ואפילו המלאך הממונה על הכשרונות מברזיל לא יודע מה יהיה עם אנדרסון(האמת היא שהוא יודע שלא יצא ממנו כלום אבל הוא מפחד לדווח לבוס).
על הסף מצוי רק קלברלי ובהמשך פוגבה כך שהזקן הכי צעיר בעולם, לא יתחשב במטרד הקטאלוני כמבחן משפיע על בנית הסגל שיגדיל את מספר 19 לעשרים.

יואב 27 במאי 2011

רונן,
ניתחת את זה נפלא רק עם הסתייגות אחת קטנה מצידי-יונייטד תחזק את מרכז הקישור שלה בכל מקרה.
תומר,
לדעתי ולנסיה באנקר גם בגלל ההדגש ההגנתי שרונן ציין אבל גם כי הוא זה ששיחק את כל המשחקים הגדולים האחרונים בגלל שהוא מהיר יותר, ישיר יותר, אולי גם אמין יותר. האיש לא מוריד את הראש אף פעם וגם לא מחייך שטוב וקור רוח ידרש ביום שבת.
רונן,
בקשה אישית. כתוב עוד פוסט(אפילו מילה או תמונה) לפני הגמר מטעמי נאחס. לפוסט לפני משחק של יונייטד אני לא מגיב לאחר שנכוויתי.  

אביאל 27 במאי 2011

מוריניו אמר כבר לפני חמש שנים שהוא נשאל לגבי האופי ההתקפי של יונייטד שהיא קבוצה עם תדמית התקפית שעושה את זה בעיקר במתפרצות.
החדות והדיוקים של יונייטד במעבר מהגנה להתקפה, במיוחד דרך גיגס ורוני, עם האגפים הדינמיים ויחד עם המשחק על קו הנבדל של הרננדס הם בדיוק מה שצריך לדעתי כדי להכניע את ברצלונה. במשחק של צ'לסי בתקופת הידניק בגשר צ'לסי שיחקה בדיוק ככה והגיעה להרבה מצבי הבקעה מול ואלדס, יונייטד צריכה 2-3 כאלה ועם החדות של רוני והרננדס היא תוכל לשתק את ברצלונה.

קאריק צריך לתפוס יום, כמו במשחקים מול צ'לסי בליגת האלופות, וידיץ', פרדיננד וואן דאר סאר צריכים להיות בשיאם ולפארק אסור לנוח לשניה אחת ויהיה טוב. גם אני עם יונייטד בשבת ולא מאהבת מרדכי אלא משנאת המן.

יואב 27 במאי 2011

אביאל,
מוריניו קצת אחראי לכך שיונייטד היתה חייבת להסתגל למשחק החפירות הפיזי במרכז המגרש כדי להתמודד עם צלסי שלו.
אבל כמעט תמיד, פרגי רצה להגיע לשש עשרה של היריב הכי מהר! ללא קשר לעמדות המוצא שלו או של היריב וזה הכי התקפי בעיני. זה ממש מובנה ביונייטד, מהוותיקים ועד החדשים.
ובגלל זה, הוא מחפש עוד ווינגר(אשלי יאנג, אלקסיס) למרות שיש לו את פארקי, נאני, ולנסיה, גיגסי(על הנייר) ואפילו אוברטן(ברמת הרעיון).
ועדיין, יונייטד לקחה את אליפות 07 ללא שום גרזן אמיתי באמצע(סקולסי וקאריק) ועם סאהה, רוני, רונאלדו,גיגסי/פארקי. אופנסיבי מאד לטעמי.
דווקא מוריניו התחיל נפלא באנגליה עם משחק אגפים משובח של רובן ודאף(לא כל כך זוכרים לו את זה) וגודינסן(שחקן נהדר) שמצטרף לחלוץ, שפירק יריבות.
 

אביאל 27 במאי 2011

הופ – לדעתי ברצלונה יותר דורסנית דווקא מחוץ למגרש. עניין הרכש, תוציא את טורס מהמשוואה וברצלונה ביזבזה בשנתיים האחרונות יותר מצ'לסי ויונייטד ביחד. זלאטן בערך ב70 מיליון, וייה ב40, מסצ'רנו בסביבות ה15 ואני יכול להמשיך. תשלים את מחירי הסגל ותראה קבוצה שכן קונה, כי כסף הוא כוח בכדורגל העולמי גם אם יש לך אחלה שחקני בית, בנוסף לעובדה שברצלונה משלמת את המשכורות הגבוהות ביותר בממוצע לשחקן בקבוצה.
בנוסף, ברצלונה אוהבת לעטוף עצמה באיזושהי הילה של נדבנות וכו', אז כן היא פירסה ותרמה ליוניציף במשך כמה שנים, אבל היה ברור לכולם שהמהלך הזה נועד כדי להשתיק את האוהדים לקראת פרסום על החולצה (הרי אף אחד לא יתלונן עם ישימו לוגו של יוניצף), תוסיף את העובדה שהם בחרו בקרן שעומד בראשה מנהיג קיצוני שדעותיו על יהודים, הומוסקסואלים ונשים ידועה לכל.
עניין התקשורת, כמו שקל להתלהב משחקני בית שהולך טוב, קל גם לשמור כביכול על צניעות ועל הכמיהה לכדורגל התקפי. ברגע שהקלפים התחילו לברוח לברצלונה השנה, אחרי גמר הגביע הספרדי והתיקו במשחק הראשון מול ריאל, לגווראדיולה קפץ הפיוז במסיבת העיתונאים, לאן נעלמה הצניעות והאמונה בדרך ? בתחילת המשחק השלישי, לא ראיתי את אלבס נמצא תמיד למעלה, בוסקטס ומסצ'רנו שהתחלפו בתפקידים עלו קצת פחות ופדרו ירד אחורה לעזור הרבה פעמים, עד להרחקה כמובן. ככה שלא הייתי ממהר לאכול בלופים של קבוצת כדורגל שהיא עסק גדול, היא דורסנית כמו כל קבוצה במעמדה, אחרת היא כנראה לא היתה נמצאת שם היום.
השנאה שיש כיום יותר ויותר לברצלונה, היא מתשומת הלב שהיא מקבלת וגם בעיקר מכך שהיא התמודדה השנה מול ריאל, שהיא בעלת בסיס האוהדים הגדול ביותר בעולם והיא קבוצה בעלת כוח והשפעה בתקשורת הספורט, כל עוד צ'לסי ואינטר עמדו מולה היה מאוד נעים להתעלם מהעניין, כי קל לשנוא את שתי הקבוצות האלה, אתה מוזמן לקרוא פוסטים על משחקי ברצלונה מלפני שנה-שנתיים ולראות שכל התלונות כאן כבר נאמרו אז, פשוט אז היה נוח הרבה יותר להתעלם מהן.

יואב 27 במאי 2011

אביאל,
זה שברצלונה קונה בהרבה כסף רכש מאד נקודתי לא הופך אותה לדורסנית בשוק. היא, בניגוד לאחרות ,קונה רק מה שהיא צריכה באמת. אין שום בעיה עם זה. הסכום הוא לא הבעיה, זה הגיוני שמועדון על כזה יוכל לרכוש שחקו מהטופ העולמי אם הוא חפץ בכך.
לא שזה כזה חשוב אבל אני ממש לא חושב שלריאל יש את בסיס האוהדים הכי גדול. לא מול ברצלונה, מול יונייטד.

יואב 27 במאי 2011

אולי מול ברצלונה, בטח לא מול יונייטד.

רותם 27 במאי 2011

ברסה התמודדה השנה עם ריאל מדריד? כלומר, בניגוד לשנים אחרות? ועוד משהו, למה אפשר להוציא את טורס מהמשוואה של הרכש ולא את זלאטן? אתה מכופף כל כך את המציאות, עד שאתה יוצר אחרת במקומה. שרלטן!

הופ 27 במאי 2011

אביאל – אני מסכים עם יואב, יכול להיות שהיא בזבזה הרבה על שחקן זה או אחר אבל בניגוד לקבוצות אחרות לא ניסתה לקנות כל כוכב שיודע לרוץ. התנהגות דורסנית היא יותר כל ההתנהלות בנושא פברגאס. אבל נדמה לי שהפוקוס העצום שזה קיבל נובע מהניפוח התקשורתי של בארסה ומכך שכל פעולה שלה נבדקת בזכוכית מגדלת.
הפרסום של יוניצ"ף – משום מה במקום לעודד את כל הקבוצות לעשות דברים כאלה, כולם מתמקדים במניעים. לי בניגוד אליך לא ברור למה הם בחרו לעזור לילדים ברחבי העולם, בעיני זה נהדר והייתי שמח אם כל הקבוצות היו עושות את זה, ולו לכמה שנים (שכל כמה שנים יתחלפו).
לגבי קרן קטאר – אני חושב שאם תבדוק בציציות של כל ספונסר תמצא לא מעט קשרים מפוקפקים ואינטרסים נסתרים, וגם פה עובדת זכוכית המגדלת. אבל מה הקשר לדורסנות? זה כבר פשוט לטעון שהיא לא מוסרית. מה שמצחיק זה שלאותם אנשים שסולדים מעצם הקישור בין כדורגל למוסר (שהוא לכאורה חלון הראווה התקשורתי של בארסה), פתאום חשוב לטעון בלהט שהיא לא מוסרית ולמצוא ראיות לכך.
צניעות וזה – לי זה נראה שפפ אדם די צנוע וגם שההצהרות של השחקנים והקבוצה לא יוצאות דופן. מותר להם להתלונן על המשחק של היריבה ומותר להם להתעצבן. הציפיה מהם לאיזו שתיקה זן בודהיסטית היא המוגזמת בעיני. מקימים דחליל קדוש ותוקפים אותו כשהוא לא כזה.
אפשר לבקר את ברצלונה ויש מספיק סיבות (ההצגות על המגרש, הנעת הכדור הלעיתים הגנתית), אבל לדעתי היא לא דורסנית בצורה יוצאת דופן. אני עצמי לא מחשיב את עצמי "אוהד הקבוצה" (מהסיבה הפשוטה שאני לא נכנס לדיכאון כשהיא מפסידה), אני פשוט נהנה מאוד לראות את הקבוצה משחקת. אבל השנאה כלפיה מערבת בעיני המון צביעות ורכיבה על טרנדים, ודווקא מצד אנשים שמתיימרים להילחם נגד צביעות וטרנדיות, וזה מרגיז (או משעשע, תלוי במצב רוח).

אבישי 27 במאי 2011

לדעתי היתרון הגדול של יונייטד הוא שהיא לא צריכה להוכיח כלום לאף אחד. היא לא מתנהלת לפי אותו סדר היום כמו זה של ערוץ הספורט, שגם אם לא הייתי נהנה מהמשחק, הייתי נהנה לשמוע את שדריו ופרשניו מתוסכלים מהגנה טובה ורוטנים על עוד בונקר ששוחק נגד ברצלונה.

יונייטד קבוצה יותר מגוונת ממה שנהוג לחשוב. זו אולי לא הקבוצה הכי מבריקה בכל אספקט של המשחק, אבל טובה ומעלה כמעט בכל אחד מהאספקטים. הגנה טובה עם לפחות רביעיה אחת מוכשרת מאד, שיודעת לשחק במערכים שונים. יותר טכנית ממה שנהוג לחשוב, השנה אפילו ראינו כמה משחקים שהנעת הכדור פלירטטה עם הטיקי-טקה. משחק מתפרצות טוב מאד, משחק אגפים מעולה וגם יכולת ללחוץ. ככה שהיתרון הגדול הוא בראש, אין מחוייבות לסגנון אלא לתוצאה סופית. להיות אנדרדוג מבלי להרגיש אנדרדוג. מגיעים חפים מלחץ לנסות ולהרוס את החזקת הכדור של ברצלונה. מגיעים חפים מלחץ להוכיח את עצמם כטובים יותר. הלחץ היחיד שקיים הוא לנצח (וזה לחץ לא מבוטל – אבל לא שונה בהרבה מהלחץ של כל העונה).

אריאל ש 27 במאי 2011

ואני מהמר שבדקה העשירית רוני חוטף כדור מבוסקטס שנופל כאילו ירו בו ותופס את הקרסוליים ביסורי תופת. השופט מרחיק את רוני וההמשך ידוע.

ולכל מי שחושב שזה תסריט מופרך או שזה קורה לברצלונה רק כי הם כל כך טובים, כדאי שיפנים שגם ההצגות הללו הם חלק בלתי נפרד מ-"הטיקי טאקה".

עופר 27 במאי 2011

אני לא חושב שבארסה שנואה בקרב הציבור הרחב.
לפי סקר שפורסם היום בידיעות, 47% אוהבים אותה, לעומת 15% של ריאל ו-11% של מנצ'סטר.
זה כמובן הציבור הרחב
בקרב אוהדי מנצ'סטר, האחוזים קצת שונים לדעתי…

אדם 27 במאי 2011

אתה צריך לבדוק כמה מאותם 47% יודעים מי היה שוער לפני ואלדס.. לפי הניסיון האישי שלי, השאלה הזאת סותמת את הפיות ל-99% אחוז לפחות מאותם טרמפיסטים…

שלו 27 במאי 2011

עופר ראיתי את הסקר ובתור אוהד מכבי ליבי נחמץ איך יכול להיות שמנצ'סטר היא לא האהובה על כל הבריות.
ואז נזכרתי שבתור אוהדי רומא, ממש לא אכפת לי שלאינטר, יובה, נאפולי מילאן יש הרבה יותר אוהדים נהפוך הוא זה נותן לאהדה סוג של דיסקרטיות.
כן בתור אוהד יונייטד (עם אהבה לבארסה מהעבר) אני ממש מאושר, במחשבה שנייה, מהסקר.
הסיבה שליבי היום קר עם בארסה, היא בעיקר כי היא נהפכה להיות שייכת לכלל הציבור.
משהו פופוליסטי כזה.
בישראל זה גם הפך למוצר זול (עם/בזכות המעטפת הדביקה של עריץ הספורט).

עופר 27 במאי 2011

ברור שחלק גדול מאותם 47% הם טרמפיסטים
אבל הם עדיין בני אדם.

ואפרופו סקרים, מנצ'סטר היא הארגון הכי שנוא באנגליה
http://sports.walla.co.il/?w=/7/1810496

אגב, בתור אוהד הפועל תל אביב "האהובה", אני לא באמת מייחס חשיבות לשטויות כמו מספר האנשים שאוהבים את הקבוצה במדינה. אבל לומר שברצלונה שנואה? זו הגזמה פראית

עופר 27 במאי 2011

ועוד משהו – אין לי בעיה עם אנשים ששונאים את בארסה בגלל סגנון המשחק/הכסף מהטלוויזיה/השופטים/התסרוקת של פויול וכו'.

אבל לשנוא את בארסה בגלל ערוץ הספורט (טיעון שאני רואה אותו חוזר שוב ושוב פה מצד כמה אנשים)?
נו באמת
מה אכפת לכם מערוץ הספורט?
ואם מחר הערוץ יקנה את זכויות השידור של הפרמיירליג וידחוף את מנצ'סטר – תפסיקו לאהוד אותה בגלל אלי אוחנה?

שלו 27 במאי 2011

לא בגלל, במובן שהם שינו את דעתי, ואני גם לא שונא את בארסה.
אבל היחסים התקררו מאוד בכלל עם הליגה הספרדית.

הצורך האין סופי של ערוץ הספורט להצדיק את קניית זכויות השידור.
חוסר היכולת שלהם להגיד זה מה שהצלחנו להשיג, ניתן לכם את השירות הכי טוב מבחינת כמות משחקים מידע וניתוח.
במקום זה מעבירים שטיפת מוח, על עליונות הליגה והקבוצות שלה על כל העולם והגלקסיה, כאילו אין לי את היכולת להעריך לבד אם מה שאני רואה הוא הכי טוב שיש.
אני אוטומטית נסגר כשמנסים לשטוף לי את המוח.

זה ושגיא כהן הן שתי הצרות הכי גדולות של ערוץ הספורט.

אביעד 27 במאי 2011

הבעיה הכי גדולה דווקא של ערוץ הספורט היא שהוא לא דוחף את הליגה הספרדית אלא את ברצלונה וריאל. הקמפיין הוא להכניס לך לראש ששתי אלו הכי טובות בעולם ושווה לראות ערוץ הספורט בשבילן. ולנסיה, חטאפה, סביליה וכל השאר דווקא זוכות ליחס לא משהו בערוץ לדעתי…

יוסי מזרחי 27 במאי 2011

אלה אותם נשאלים שתומכים בנתניהו אחרי השבוע האחרון ואלה שיצלבו אותו בשבוע הבא.
רוצה לומר שהסקר הזה הוא אופיני לנסקרים ישראלים, שרובם לא היה קשור לברצלונה אלא שההד התקשורתי של הזמן האחרון, הפך אותם ל"אוהדים".
חלקם הגדול היו אוהדי צלסי לפני שנתיים שלוש,וסליחה מאוהדי אמת של צלסי, ויהיו אוהדי טשקנט סיטי או מכבי מונטריאול כשזו תהיה מועדפת על ערוץ הספורט.

נעל קרועה 27 במאי 2011

האופציות הם ברורות,דילמת מוריניו חוזרת
אם יוניטד עולה לשחק כמו במשחק רגיל היא תקבל 3-4 שערים,אני לא מאמין שהסקוטי טיפש כל כך
מה נשאר?
1-לחץ בכל המגרש עם קישור מעובה,כמו ריאל ב 4 הקלאסיקו
2-התבצרות של יוניטד 30 מטר מהשער שלה בסיגנון צ"לסי בקאמף נאו
אני מאמין שאופציה מספר 2 היא הכי טובה ליוניטד,בגלל המתפרצות ומשחק האגפים של יוניטד
3-גם אם בארסה תוביל אני מאמין שהסקוטי ימשיך לשחק מבוקר,הוא לא ירצה להתבזות בוומבלי,הפסד של 1-0 לבארסה הוא מכובד מאוד בהתחשב בפער האיכות של השחקנים

אדם 27 במאי 2011

רונן, אני דווקא חושב שהשנה יונייטד הייתה שווה יותר מה-80 נקודות שהיא השיגה.
תיקו 2-2 מול ברומיץ' בבית מטעות של ואן דר סר, ה-3-3 בחוץ מול אברטון עם שני גולים בדקה ה-90, שער שוויון של בירמינגהאם בדקה -90 בחוץ, והיה עוד שוויון מול פולהאם של האנגלנד בדקה ה-86, דקות אחרי שנאני החמיץ פנדל. אני מוסיף על זה פציעות ארוכות טווח של ולנסיה, פארק ואנדרסון, כושר גרוע של רוני בתחילת העונה והפציעות החוזרות של פרדיננד.
כמובן שיהיו כאלה שיביאו כקונטרה את הנצחונות על אברטון וולבס בדקות האחרונות, או הנצחונות על בלקפול ווסטהאם אחרי שהיינו בפיגור, אבל עם כל זה שלקחנו אליפות, אני באמת חושב שהיינו יכולים להשיג יותר נקודות עם הסגל הקיים.

פרנק לאמפרד 27 במאי 2011

תגיד, נעל, כתבת משהו נכון כל השנה הזו?

ארז 27 במאי 2011

אני אוהד של מנצ'סטר, ואני די לא סובל את בארסה, ולכן, הרשו לי לצטט את גדול משוררי הכדורגל שאמר "נפרק אותם"! ופה הסוד. אם נפרק אותם על המגרש, גם נפרק אותם בתוצאה. וחוץ מזה, איחולי הצלחה לדניאל ווטורי, כריס גייל ובנגלור יקירתי מול מומביי.

אביאל 27 במאי 2011

יואב – אני לא בטוח, סגל רחב הוא יתרון, ראינו את זה אצל ריאל השנה, ראינו מה קרה לצ'לסי שהתחילו פציעות וראינו את היתרון של יונייטד בסגל רחב ועמוק מאוד, אצל ברצלונה, עם פציעה של צ'אבי ועוד שחקן הרכב בתקופה קריטית יכלה לפגוע בהם קשה, ראינו שיש להם בעיית סגל.
עניין הדורסנות בעיני לפחות הוא בסכומים הגדולים, וייה וסילבה היו השחקנים הטובים ביותר בולנסיה והמועדונים העשירים קנו אותם, בהרבה מאוד כסף, כן לקנות חלוץ בן 30 ב40 מיליון יורו מקבוצה שאין לה ברירה זו דורסנות, בדיוק כמו שריאל קונה שחקנים כאלה, זו אותה הגדרה בעיניי, לא ריאל וגם לא סיטי קונות שחקנים כדי שאלה לא ישחקו בקבוצות אחרות, אין עוד התנהגות של מכבי ת"א בכדורסל בכדורגל האירופי, ככה שאני תופס את הצורה הזו כדורסנות.

רותם – אז הייתי אומר שני הקייצים האחרונים. יש הבדל, כי עם טורס שברו את הקופה, בניגוד לתחזיות ולציפיות של כולם ועוד באמצע העונה. זו לא היתה ההתנהגות של צ'לסי בחלון ההעברות בשנים האחרונות. וסתם לרצות אותך, אז ברצלונה השקיעה יותר כסף מאשר יונייטד וארסנל.

אמיר 27 במאי 2011

לקנות חלוץ בן 30 ב40 מיליון יורו זה טפשי למדי אבל אין לזה קשר לדורסנות שאתה מנסה להראות כאן. הרעיון לקנות את וויה לא היה קשור לפגיעה בולנסיה כיריבה בליגה הספרדית אלא לכך שויה בהכירו את הליגה הספרדית ואת קשרי ברצלונה מהנבחרת יוכל להשתלב מהר יותר מכל חלוץ אחר במערכת של בארסה. סה"כ הקניה הזאת רק עזרה לולנסיה שבכל מקרה תוך שנתיים היתה סובלת מירידה בכושרו של החלוץ המזדקן וכך לפחות תוגמלה כלכלית. הסיבה שבארסה וגם ריאל צלסי וסיטי משלמות סכומים שהיוניטד לא משלמת לא קשורה לדורסנות כי אם לכוחות שוק. כולם יודעים שהקבוצות הללו ישלמו כל סכום כשהן רוצות שחקן ולכן בעצם הקבוצות היריבות מכופפות אותם לתשלומי עתק. ההתנהלות של מנצסטר יוניטד בהקשר זה פשוט חכמה יותר ולא צודקת יותר.

יואב 27 במאי 2011

אביאל,
לקנות את אחד החלוצים הגדולים בעולם עולה הרבה כסף.אלו כוחות השוק.
האם זה הגיוני לצפות מברצלונה(וקבוצות במעמדה)לא להתחזק באיכות יקרה אם היא חפצה בכך? כך היה וכך יהיה.

אביאל 27 במאי 2011

ורותם – הכוונה במפגשי ריאל מדריד – ברצלונה השנה, הוא המפגש בשלבים הגבוהים של ליגת האלופות, כן יש הבדל, משחק ליגה הוא עוד אחד בתוך 38 כאלה, הוא לא משנה עונה שלמה והוא בטח לא בעל חשיבות כמו משחק חצי גמר בליגת האלופות, הקלאסיקו תמיד מושך תשומת לב, אבל שהוא מגיע בליגת האלופות העניין מתחדד עוד יותר. תסתכל על צ'לסי לפני שנתיים, על אינטר לפני שנה ועל ריאל השנה ותראה דפוס שחוזר על עצמו במשחקים מול ברצלונה, תמיד הם והתקשורת אוהבים להציג עצמם כטובים מול הרעים, הם כבר שלוש שנים נהנים מטעויות שיפוט והצגות, אז כמו שכתבתי שמול צ'לסי ואינטר היה נוח להתעלם מכך, כי תקשורתית הן חזקות פחות מריאל, השנה הכל יצא החוצה.

אמיר 27 במאי 2011

רונן,

רונאלדו מוזכר יותר מידי פעמים בפרשנויות בתקשורת הכתובה והאלקטרונית כאיש שכביכול היווה את הבעייה בגמר של לפני שנתיים.
אני חושב היום והאמנתי עוד בשריקת הפתיחה של המשחק ההוא שהסר טעה ובגדול בגישה הטאקטית שלו למשחק.
ליונייטד באותה העונה הייתה קבוצה טובה יותר מברסה,שלישיית התקפה קטלנית של הפנומן+רוני+טבז מתקבצת רק פעם בתקופה בקבוצה אחת.
באותו המשחק כריסטיאנו הייה חייב לשחק כמו בכל עונת הפרמייר כשחקן החופשי שבא מאחורה בכל חלק של המגרש כשמקדימה משתפים פעולה הארגנטינאי הקטן ורוני.
לצערי הסר הפסיד את המשחק ההוא,הוא התאים את עצמו ליריב ולא שיחק את המשחק של היונייטד.
היום גם שחקנים בכירים יודעים לומר שההתנהלות שלהם במגרש לא הייתה נכונה אבל כמובן בלי לייחס זאת לפרגוסון.
לגביי המשחק מחר גביע נכסף נוכל לראות רק עם הפרמטרים הבאים יתיישרו:

1.הופעה סולידית ואחראית של וידה+ריו כשההולנדי הגדול מכוון את כל ההגנה.
2.ניצול יתרון המהירות המוחלט שיש לולנסיה באגף ימין על פויול.
3.הטרדה בלתי פוסקת של פארק ורוני את אגף שמאל ע"מ להתיש את אלבס ולמנוע ממנו חשיבה קריאטיבית ויציאה להתקפה.
4.לחץ בלתי פוסק ככל שיתיר הכוח על מובילי הכדור של ברסה שחייבים לראות פנים של שחקן יונייטד מולם דבר שייקצץ במידה מסויימת את הזמן החופשי לחשיבה יצירתית.

יוסי מזרחי 27 במאי 2011

אני מסכים עם הדיעה שבגמר הקודם היתה לסיר אלכס טעות בגישה. מי שיחזור ויקרא את הדברים שנכתבו אז יווכח בכך ועם כל זאת, הכל בא בחבילה אחת, בלי הסקוטי הזקן לא היינו במקומנו הנוכחי, ומעלתו הגדולה,(יחד עם עוד כמה עשרות מעלות גדולות אחרות)הוא שהאיש לומד.
ויהיו לזה תוצאות.

אמיר 27 במאי 2011

אין ספק ואיני רוצה לחשוב על היום שלאחר הסר! אמן ואמן שנזכה לשמוח מחר בערב…………

Drazick 28 במאי 2011

מאוד קשה לי לראות את מנצ'סטר מצליחה להרוס את המשחק של בארסה.

אני מאוד מקווה שנאני ישחק, כי הברקות שלו יחד עם משחק פושר של בארסה נותנות תקווה למנצ'סטר.

לגבי העתיד של מנצ'סטר, ווסלי הוא בדיוק להמשיך עם אותה בעיה שיש כבר למנצ'סטר – חוסר אופציה מהמרכז.

עדיף כבר להפוך את רוני לקשר לכל דבר ולהרוויח קצת ברק במרכז מאשר להביא את ווסלי.

בשביל החיוך של אבא שלי לשבוע הקרוב – יאללה מנצ'סטר!

כח הגברה 29 במאי 2011

כמה נקודות לסיכום משחק מצויין:
1. היה משחק ברמה גבוהה מאד, שהתגבר על הרבה מהבעיות של הכדורגל בשנים האחרונות – התחזויות, צלילות, פציעות מבוימות וטעויות שיפוט. מגיע קרדיט גדול לשתי הקבוצות, בעיקר ליונייטד, שלמרות שרדפו כמעט כל המשחק עשו את זה בצורה נקייה, ולמרות מיעוט ההזדמנויות, לא ניסו לסחוט פנדל או עבירה באזור מסוכן על ידי התחזויות. מה שמוסיף לקרדיט של היונייטד היא העובדה שראינו כבר (במפגשים נגד ריאל), שברצלונה בהחלט מסוגלת למשחק שכולל הצגות והתבכיינויות לשופט… כך שניתן להגיד שיונייטנד גררה אותה למשחק הוגן (ואולי ריאל של מוריניו ופפה גוררת אותה למשחק מלוכלך…).
2. בניגוד לאמירה הנחרצת של אייל ברקוביץ' בשידור, יונייטד היא הרבה יותר מ"רוני ועוד עשרה" – יש לה שחקנים ברמה עולמית בלא מעט עמדות (חלקם פרשו אתמול או על סף פרישה), וההבדל התהומי בין הקבוצות הוא בקישור. בכל מקרה, לצערי כאוהד ליברפול, יונייטד לא הולכת לשום מקום – אני חושש שהיא תשקיף עלינו מלמעלה גם בשנים הקרובות…
3. שתי הקבוצות שיחקו בסגנון ובשיטה שלהן לאורך כל המשחק. השיטה של יונייטד הספיקה לעשר דקות. השיטה של ברצלונה – לשאר השמונים… ברור שיש כאן גם עניין של סגל והתאמה לשיטה (יונייטד לא יכולה להתחיל לשחק מחר בסגנון של ברצלונה) אבל זו בהחלט הכרעה ברורה כרגע בין הסגנונות – עד השינוי הבא.
3. מה שהפתיע אותי לרעה אצל יונייטד זו פתיחת המחצית השנייה. ציפיתי שהיא תסתער לפחות כמו בתחילת במשחק, אם לא יותר – אחרי שחזרה מפיגור, ואחרי מנוחה ודרבון של פרגוסון. היה שם איזשהו ויתור שהוא הדבר שהכי לא מאפיין את יונייטד.

כח הגברה 29 במאי 2011

תגובה שהיתה צריכה להיות בפוסט אחר. סליחה… אעביר אותה לשם.

Comments closed