התופעה הכי חד צדדית בהיסטוריה של הספורט

על חימר בטוב מחמש זו התופעה הכי חד צדדית בהיסטוריה. לא של הטניס, של הספורט

בואו לא נדבר איכות, דרמה, יכולת, בואו נדבר סטטיסטיקה. רפאל נדאל על חימר במשחק של הטוב מחמש הוא התופעה הכי חד צדדית בהיסטוריה של הספורט. של הספורט, לא הטניס.

אם מוסיפים את גביע דייויס וכמה גמרים שהיו פעם בחמש מערכות וקוצרו הרקורד שלו בסוג כזה של משחק הוא מעל 98%. אין דבר כזה 98% בספורט. ההפסד האחד היה לסודרלינג כשאחריו לא שיחק יותר מחודשיים.

אנשים. זה לא 98% כשהוא בשיאו. זה 98% קריירה! מאז הגיע לראשונה לפאריס בן 18. ראינו תופעות דומיננטיות. פדרר על דשא, ג'ורדן, שומאכר, בולט. אבל דבר כזה לא היה: במקרים ההם ראינו את ההתפתחות. ראינו מישהו מטפס למעמד על. כאן יצאה מפלצת מהקופסא ומהרגע הראשון אין מה לעשות נגדה. אמילי מאורסמו אומרת כרגע שאפשר לנצח את נדאל בפאריס. אלו דברים כמעט חסרי ביסוס. הם מבוססים כמובן על כך שכל אחד הוא אנושי, והיה פעם הפסד לסודרלינג במצב שנראה כמו פציעה, אבל לא ראינו עדיין סיבה מקצועית מהותית להפסד שלו. כלומר שנדאל מפסיד בחמש מערכות על חימר ואפשר להגיד: נגד כך וכך הוא מתקשה או לא מסוגל.

אם אני מאמץ את מוחי ומנסה למצוא מקבילה למישהו שמעולם לא היה בשום מצב מלבד דומיננטיות מוחלטת אני מוצא את ג'וני וויסמולר בפרה-היסטוריה של השחיה. אבל בספורט עילית מקצועני מודרני אין דבר כזה.

אידסון בשני מיליון יורו לעונה? הצחקתם אותי (טל בן יהודה)
מוקדמות היורו: לא למאכל אדם

162 Comments

אופיר 5 ביוני 2011

התופעה הכי מאוסה בהיסטוריה של הספורט.

עמיר 5 ביוני 2011

לא ברורות לי התגובות האלה.
הוא לוקח סמים?
הוא גולש לברכיים של היריבים שלו?
הוא צולל ברחבה?
הוא עולה לשחק עם ג׳ל מפונפן בשיער ונוצות של טווס?

אתלט של פעם בדור
אני משוכנע שהוא יכל גם לנתב את הסופרמניות הזו גם לענפים אחרים, איתרע המזל והוא בחר בטניס.

למרות אהבתי הרבה לפדרר אני חולה גם על רפא. פשוט פנומן

יואב 5 ביוני 2011

מה הכוונה באיתרע מזלו?

עמיר 5 ביוני 2011

לא כתבתי איתרע מזלו, השתמשתי באיתרע המזל
ובייחוד המזל של פדרר.
אם רפא היה בוחר בכדורגל/ ג׳ודו / הטלת כידון היו לפדרר 23 סלאמים

נינו 5 ביוני 2011

עמיר, מסכים עם כל מילה. אני אוהב יותר את הסגנון של פדרר, אבל מעריך את נדאל הפנומנלי. הוא בחור טוב וספורטאי למופת, ואין שום סיבה לשנוא אותו. הוא מיקסם את היכולות שלו על חימר בצורה היסטורית וכמעט חסרת תקדים

אמיר 5 ביוני 2011

בעיקרון אתה דיי צודק למרות שהיום נדאל היה אנושי במיוחד,פדרר פספס היום הזדמנות גדולה מאוד במשחק מוזר משהו שהתאפיין בחוסר יציבות וריכוז.
זה ברור שלספרדי יש עליונות כמעט מוחלטת מול כולם על החימר אבל לשוויצרי יש גם בעיה מנטאלית מולו!

דורפן 5 ביוני 2011

אני חושב שאתה קצת קשה עם פדרר. כשהמצב הבסיסי הוא שעל הפורהאנד של נדאל יש בערך 50% יותר סיבוב לכמה התעלות אפשר לצפות?

דותן 5 ביוני 2011

רונן, אני לא חולק עליך (איך אפשר המספרים מדברים בעד עצמם) אבל קצת מזל היה חסר ממש קצת… אם פדרר לא מפיל את הרמה בסוף המערכה הראשונה (היה לו סט פוינט) ולוקח אותה אז מאוד סביר שההינו מגיעים לחמישית ואז מי יודע… אני חושב שהפעם קבלנו את הגמר הכי צמוד בפריז בין 2 הענקים האלו ופדרר כבר הרבה מעבר לשיא… כמו שכתבתי קודם… קצת מזל לא יותר זה מה שהיה חסר פה.

חייש 5 ביוני 2011

למה מאוסה? הוא הגיע לזה כי הוא אתלט אדיר. הוא כמו כריסטיאנו רונלדו של הטניס, במובן שבו כושר גופני מפלצתי משולב עם כישרון גבוה אבל לא חד פעמי יוצר מפלצת. עוד עשרים שנה כולם יהיו חייבים להיות ברמה האתלטית הזאת, ושוב מי שהכי כשרוני מבין כל המפלצות ינצח

גיל 5 ביוני 2011

עם כל הכבוד לנדאל, היום הוא בבירור לא היה כזה דומיננטי ואת הטענות צריך להפנות לפדרר. נדאל עשה לא מעט טעויות אבל פדרר הרבה יותר. משחקן שנחשב על ידי רבים לגדול בהיסטוריה אתה לא מצפה להתבטלות כזו בפני נדאל, גם על חימר. זה לא שהוא ירד ביכולת או לא בכושר. ראינו גם היום יכולת עילאית, אבל איכשהוא בנקודות החשובות ביותר הוא שיחק רע ועשה הרבה טעויות לא מחויבות המציאות. זה לא קשור לטניס אלא לראש ודי מצער לצערי.

דורפן 5 ביוני 2011

טענות לפדרר? על טורניר החימר הכי טוב שלו עד היום? אתה פשוט מתעלם מהנחיתות הבסיסית על המשטח הספציפי הזה.

גפן 5 ביוני 2011

כיום ג'וקוביץ מסןגל לנצח את רפא ב 5 מערכות על חימר,וזו בכלל לא תהיה הפתעה

אבל,מכיוון שזה רלוונטי וניתן לבדיקה רק בטורניר אחד פייר שנה (רולאן גארוס) ,חבל להרחיב על זה את הדיבור..

גיל 5 ביוני 2011

אגב, מה זה בדיוק חימר על חמש מערכות? זה באופן מוחלט הרולאן גארוס שם יש לו שליטה מוחלטת. מה הסטטיסטיקה של בורג בהקשר הזה? האם הוא הפסיד אי פעם בצרפת?

דורפן 5 ביוני 2011

גיל – זה לא רק צרפת. זה גם דייויס ובעבר גמרים ברומא. בורג הפסיד בצרפת והפסיד גם כשאליפות ארצות הברית נערכה על חימר.

גפן – זה לא יפתיע אותך כי כך אתה משער, שזה בסדר. כשאני אומר חסר ביסוס אני אומר שעוד לא התקבל מידע אמיתי על מצב בו הוא מפסיד בטניס-ארוך על חימר. רק מידע תאורטי

גפן 5 ביוני 2011

רק בחודש האחרון הוא ניצח אותו פעמיים במדריד וברומא,אז אומנם זה היה בטוב מ 3 ,אבל עדיין..

ושוב,זה דיון די עקר כי זה ניתן לבדיקה רק בטורניר אחד בכל השנה,ואני מדבר רק על ג'וקוביץ' בכושרו הנוכחי (נכון להיום,השחקן הטוב בסבב)

98% ? הרי אם רפא ונובאק היו נפגשים עכשיו ל 100 משחקים רצופים על חימר ובשיטת הטוב מ 5 ,די ברור שרפא לא היה מנצח 98 מהם,נכון? יותר בכיוון של 65 – 75 משחקים מתוך המאה .

דניאל אחר 5 ביוני 2011

ומצד שני, נדאל היה מוגבל בתנועה שלו היום ועשה הרבה יותר שגיאות מהרגיל. ובכל זאת הצליח להתעלות ברגעים החשובים.
וברביעית הפורהנד DTL שלו התחיל לפגוע כאילו משום מקום.

דורפן 5 ביוני 2011

הוא בהחלט לא היה במיטבו בטורניר הזה. והוא בכל זאת ניצח – זו החד צדדיות שאני מדבר עליה.

דניאל אחר 5 ביוני 2011

אה, אני מסכים. ניסיתי לענות לטענות כאילו נדאל ניצח רק בזכות חולשה של פדרר ברגעים המכריעים.

כסיפוביץ 5 ביוני 2011

נאדאל הוא מוטציה עם חוסן מנטלי שלא נראתה בכוכב שלנו.
שם ואך ורק שם הוא מביס את פדרר

דורפן 5 ביוני 2011

אך ורק בחוסן מנטלי או אך ורק בכוכב שלנו?

עמיר 5 ביוני 2011

מפלצת, אין מה לעשות.

סודרלינג כנראה יוכל לספר לנכדים שלו שהוא עשה משהו שאף אחד מעולם לא עשה

איתן 5 ביוני 2011

כל עניין המזל והחולשה מנטאלית של פדרר נובעים מהיכולת המנטאלית של נדאל. במערכה הרביעית כשפדרר נראה פתאום כמו פעם, בזרימה ודיוק אבסולוטיים, כאילו ששום דבר לא יכול לעצור אותו, השתנה משהו בפנים של נדאל. כאילו קיבל איזו זריקת אדרנלין אדירה ומאותו רגע הוא התנפל על המשחק בחייתיות שמוטטה את פדרר.

ליאור 5 ביוני 2011

מצד אחד נכון, מצד שני יכל מאוד להפסיד היום, למזלו עמד מולו פדרר הססן כהרגלו. אם דיוקוביץ שם זה היה נגמר אחרת.
ולדעתי, זו שנת הדומיננטיות האחרונה של נדאל על חימר. זה כבר לא מרגיש כמו פעם, לא רק הגמר שבו הוא הכי נדחק לפינה, אלא התוצאות בשאר המשחקים. נותן לו עוד רולאן אחד או שניים גג, וזה סוף הסיפור. הילד כבר לא ילד.
ופדרר באמת היה צריך לקחת היום את ההזדמנויות שלו ולנצח. זה היה בידיים שלו בשתי המערכות הראשונות, בפרט הראשונה, והוא בזבז את שתיהן. אפילו ברביעית אם היה שובר את נדאל במשחקון הראשון היה נראה אחרת.
אני כבר לא יודע אם זה פדרר או שזה פדרר מול נדאל. זה מבלבל

טל 5 ביוני 2011

זה שהטורניר הזה מרגיש כמו ירידה אצל נדאל, רק ממחיש את הדומיננטיות שלו. הרי בשורה התחתונה, הוא איבד רק מערכה אחת בשלבים המכריעים.

בנתיים עד שיוכח אחרת, הדומיננטיות של נדאל על חימר זה משהו הרבה יותר יציב מכושר טוב של דוקוביץ' לחצי שנה.

ליאור 5 ביוני 2011

נדאל לוקח שתי מערכות בחימום ברולאן, זה לא חוכמה. היום הוא לקח אחת.
העובדה היא שדווקא מול פדרר בזקנותו הוא קיבל את הפייט הכי קשה שלו בגמר כלשהוא ברולאן, ואני לא חשוב שזה בגלל שפדרר השתפר, אני חושב שזה בגלל שנדאל נחלש.
ואין שוב סוגיה לגבי הדומיננטיות שלו, היא רשומה על 6 רולאנים. אני רק טוען שזה תחילת סופה

דורפן 5 ביוני 2011

אני חושב שבמגרשים אחרים זה הראש של פדרר. לא על חימר. אתה רואה את מארי – שאין לו בעיה עם נדאל על מגרשים קשים- פשוט מתפרק מולו בכל נקודה חשובה. פדרר דווקא ניצח נקודות חשובות ומנע את הסוויפ

ליאור 5 ביוני 2011

אתה לא חושב שזה שהסרב של פדרר התפרק בראשונה דווקא כשהגיש למערכה קשור לעובדה שממול עמד נדאל? ושכנראה זה היה משנה לחלוטין את מהלך המשחק? הרי את דיוקוביץ הוא גמר בשלושה אייסים רצופים.
אני חושב שדווקא ווימבלדון הקרוב יגלה לנו הכי הרבה על מצב הסבב. 3 טניסאים שנמצאים די קרוב לשיאם (ואני מקווה שישמרו על זה) יגיעו להתחרות על משטח שלדעתי מתאים לכולם, כל אחד בדרכו

דניאל אחר 5 ביוני 2011

דווקא הדשא הוא המשטח החלש ביותר של דיוקוביץ'.

טל 5 ביוני 2011

איך שלא מסובבים את זה, המאזן במשחקים הישירים בין שניהם היה ונשאר כתם על הקריירה של פדרר. אתה לא יכול להיחשב לגדול בהיסטוריה בתחומך עם מאזן כל כך עלוב (ולא פעם ראשונה, גישה כל בעיתית) מול המתחרה הגדול שלך, כאשר תקופות השיא שלכם כמעט חופפות.

לפדרר תמיד היה חסר משהו כדי לעמוד על המדרגה של ג'ורדן וספורטאי על אחרים. ראשית, בזה שהוא לא לקח את הטניס קדימה מבחינת פופלריות. ושנית בתחושה שחסר שם משהו, שהוא לא ווינר עד הסוף, שאין לו את הכוח המנטלי של הגדולים באמת.

אם הוא מנצח היום זה היה מעמיד את הקריירה שלו באור שונה. ההפסד שלו יוצר מצב שבו הוא מעולם לא ניצח (וכנראה לא ינצח) את היריב שלו על המשטח החזק שלו, על הבמה החשובה באמת.

דורפן 5 ביוני 2011

טל – אני מסכים בעניין הראש בראש בנדאל. מבחינת הפופולאריות של הטניס לא. הוא פשוט משוויץ ואנחנו בדור בו הטניס האמריקאי נמחק ובלי השוק האמריקאי ברור שתהיה ירידה לענף. פדרר הוא כריזמטי, אהוב והגון ומצטייר כאיש משפחה (שבטניס זה חשוב), הוא טוב מאד עם התקשורת. אבל הוא בא ממדינה מבאסת…

עמיר 5 ביוני 2011

לא הצעיד את הענף קדימה מבחינת פופולריות?
עבור על הנתונים, הוא בהחלט כן.
התמזל מזלנו ואפילו בשנות הדומיננטיות (4 כאלה)של פדרר עמד שם אחד ספרדי ונתן לו פייט ולנו חוויה אדירה.
הבחור כבר כמעט 13 שנים בסבב (זמן ארוך ביותר ביחס לטניסאים) ועדיין מופיע תמידית על הבמות הגבוהות ביותר. (28 רבעי גמר רצופים בסלאמים.. לא רע)

בזמנו היו מי שריננו שטניס על חימר הוא משחק אחר לחלוטין וזה אך מקרי שגם הוא משוחק עם מחבטים וחוקים זהים למשטחים האחרים. 

יריב 5 ביוני 2011

על מגרשים שאינם חימר לפדרר יש מאזן חיובי מול נדאל (6 מ11). מה לעשות שרוב המפגשים ביניהם היו על חימר, ושם איש לא טען שנדאל לא עדיף. נדאל פשוט לא הפגין לאורך השנים רמה מספיק גבוהה כדי להפגש עם פדרר תכופות על מגרשים אחרים (יש ביניהם 14 מפגשי חימר ורק 11 אחרים, כאמור). אז לא, אני לא חושב שהמאזן של פדרר מול נדאל הוא כתם על הקריירה שלו, הוא רק עדות לכך שנדאל הוא טניסאי החימר הגדול ביניהם בפער גדול (פדרר היה לאורך שנים מספר 2 על חימר בפער גדול מהבא), מה שלא מפתיע.

דניאל אחר 5 ביוני 2011

רק רציתי לתרום את שני השקלים של נדאל לעניין: כשנשאל האם לדעתו הראש בראש מהווה פקטור בדיון על הגדול ביותר הוא ענה בנחרצות שלא.
אני לא בטוח שאני מסכים, אבל אני בטוח שהוא היה רוצה שקולו יישמע.

יואב ר 6 ביוני 2011

ג'ורדןלא לקח את הפופולאריות של הכדורסל קדימה, הגאונות השיווקית של סטרן עשתה את זה

גיל 5 ביוני 2011

דורפן, כן יש לי טענות לפדרר. כשהוא משחק פחות טוב בנקודות הכי מכריעות אז זו בעייה מנטלית. אם הוא נכנס לפיגור 0-4 בשובר שיוויון כשנגד ג'ויקביץ' הוא זכה בכל הנקודות שהוא הגיש אז משהו קורה פה. להוביל 0-40 במשחקון הראשון במערכה הרביעית כשכל המומנטום לצידו ואז לחרב את זה, זה משהו שמעבר לטניס וזה בלי לקחת מגדולתו של נדאל.

גיל 5 ביוני 2011

ובנוסף, פדרר מעולה כשהוא בקרוז קונטרול (בדיוק כמו מיאמי). זה ככה היה בשנים הגדולות שלו כשלא היו לו יריבים אמיתיים. אבל כשמשהו משתבש אז רואים ירידה ביכולת וגם במבט שלו.

כסיפוביץ 5 ביוני 2011

מאז שנאדאל קרא תיגר על הדומיננטויות של פדרר על דשא שם המצב התהפך.
התחושה היא ב-3 שנים האחרונות שפדרר מפסיד לנאדאל ולא נאדאל מנצח את פדרר

דותן 5 ביוני 2011

אני ממש מסכים אתך… פדרר ניצח את גוקוביץ והגיע לגמר בתחושה שהוא יכול להוכיח שהיום נאדל לא יותר טוב ממנו… ורק במערכה השלישית הוא התחיל לשחק טקטית, קיצר נקודות/הוריד דרופשוט/ וכו…

אני בתחושה שאם הוא היה משחק טקטית מהתחלה הסיכוי שלו היה גדול יותר.

דניאל אחר 5 ביוני 2011

הטקטיקה שלו דווקא הייתה מצויינת מההתחלה. הוא ניסה להיות אגרסיבי, אבל, בניגוד לרוב המשחקים, לא יותר מדי אגרסיבי. זה די הצליח: באמצע המערכה השלישית החלוקה בנקודות של מעל ל-9 חבטות הייתה כמעט שווה (שזה *הרבה* יותר מבד"כ).
לגבי הדרופ-שוט אני מסכים. במיוחד כשנדאל נראה מוגבל בתנועה שלו – מעולם לא ראיתי אותו מוותר על כל כך הרבה מכות. די הופתעתי שפדרר לא המשיך עם זה ברביעית.

דותן 5 ביוני 2011

ביורן בורג האגדי זכה בפריז שש פעמים מול טניסאים מאוד בינונים – (מנואל אורנטס/ויקטור פאשי/ באלאס טרוצקי) וכל הגמרים שלו היו מאוד מאוד חד צדדים – בכולם הוא ניצח נצחון חלק.

הגמר היחיד של בורג שהיה גמר ענק היה האחרון מול לנדל.

רפאל נדל לקח 4 גמרים מול השחקן הגדול בהיסטוריה… מה זה אומר עליו!

אין ספק שללא נאדל לפדרר יש כבר 20-22 סלאמים … ואם פדרר לא היה משחק אז כנראה שלנדל היו עוד 3-4 נוספים…

פרננדס 5 ביוני 2011

טור על נדאל, וכולם מגיבים כמה פדרר יצא פרייאר היום…
אפשר לדעת למה נדאל פחות אהוד בעולם? (ולא רק בקרב המגיבים באתר)

גיל 5 ביוני 2011

אני חושב שזה קשור למשחק החד גוני שלו ולזה שיש לו כושר עילאי שמנצח עבורו הרבה משחקים.

דניאל אחר 5 ביוני 2011

לקרוא לנדל חד גוני זה לעשות צחוק מהעבודה. לשחק על הבק-הנד של פדרר זו טקטיקה, לא היעדר גיוון. והוא ניצח לא רק בזכות הטופ-ספין, אלא בעזרת הבק-הנד באלכסון, הפור הנד במורב הקו במערכה הרביעית, ובזכות סרבים חכמים בנקודות חשובות.
ואכן, כושר גופני הוא חלק מספורט. אני מניח שאם קבוצה אנגלית תחזור מפיגור בגמר בזכות כושר גופני תשבח אותם על כך. מעבר לכך, המשחק היום לא הוכרע על כושר גופני, אלא על חוסן מנטלי. וגם ווימבלדון 2008, ואוסטרליה 2009.

עמיר 5 ביוני 2011

מדויק

גיל 5 ביוני 2011

נכון, הוא לא חד גוני אבל הוא יותר חד גוני מפדרר.

עמיר 5 ביוני 2011

גם קשת בענן יותר חדגונית מפדרר

דניאל אחר 5 ביוני 2011

מצטרף לעמיר כאן :)
ברצינות, לא טענתי שהוא מגוון יותר מפדרר, כי זה בלתי אפשרי. הוא כן שחקן טניס מגוון מאוד ובעיני מרגש יותר מפדרר.

ליאור 5 ביוני 2011

אפשר לנחש שזה בגלל סגנון המשחק שלו, בגלל האגרסיביות שלו, בגלל שפדרר הוא כמו נסיך הטניס, קלאסי והגון (בצורה אירופאית כזו, אתה יודע) וזז כמו רקדן בלט, ונדאל הוא זה שבא והרג את הנסיך. אנשים תמיד מגיבים קשה לסיפורי אגדות

עמיר 5 ביוני 2011

ישנה איזו מוסכמה (תסכים לה או לא) שפדרר הוא ״שחקן של כישרון״ ורפא הוא ״שחקן של אתלטיות/עוצמה״
המוסכמה הנ״ל גורסת כי משחקו של פדרר מרהיב לעין ומגוון ואילו של רפא מסתמך על עמידה בבייס ליין והפצצות עד שהיריב יטעה.
המוסכמה ממשיכה בכך ש״אסתטיקה בספורט״ חשובה מ״יעילות בכל מחיר״
פדרר אליבא לה הוא היפה והסקסי , רפא הוא החזק והיעיל
אנשים כנראה מעדיפים סקסיות על יעילות

אני בכל מקרה אוהב את שניהם וסבור ששניהם משחקים משחק מרהיב
אני מוכן להבין את אלה שלא אוהבים את משחקו של רפא
את פדרר כולם אוהבים. איש משפחה, נראה כמו משהו שהיית רוצה לשתות איתו בירה, קצת שעיר, גוף נורמלי. נותן את התחושה שאם הוא יכול גם אתה היית יכול. רפא נראה כמו עב״ם בשביל גוף כמו שלו בן אדם נורמלי צריך לחתום קבע בחדר כושר.
בקיצור סקסיות ונגישות מול יעילות וריחוק מסוים

יריב 5 ביוני 2011

זו לא רק המוסכמה.
במשחק הזה לפדרר היו: 53W, 56UE.
לנדאל: 39W, 27UE.
זה לא משהו חריג, זה תמיד המצב במשחקים ביניהם.
כששחקן עושה את רוב הנקודות שלו מ UE, אני מרגיש מרומה.

עמיר 5 ביוני 2011

זה שזו מוסכמה לא אומר שהיא לא מגובה בעובדות .
אבל כל אחד יכול לשחק עם העובדות בדרך שנראית לו
אחד יסתכל על הUE של פדרר (או של כל שחקן אחר מול רפא) ויגיד שזה מה שקורה שמשחקים מול העוצמות המטורפות הללו , אחר יסתכל על כמות הוינרים העלובה של רפא ויגיד את ההיפך.
שניהם כנראה צודקים. וטועים.

עמיר 5 ביוני 2011

ולראיה התגובה מתחתי

דניאל אחר 5 ביוני 2011

אפשר להשתגע מהטענה הזאת. ראשית, נדאל זכה ב-143 נקודות, כך שה-UE של פדרר הן לא הרוב. למעשה, חלק משמעותי מתוכן (48) הן forced errors. אתה יודע, כאלה שנדאל גורם להן.
שנית, מתוך 53 הווינרים של פדרר 11 היו אייסים ולפחות עוד כמה ווינרים על הסרב. כך שאם מנפים את הייתרון הטבעי שיש לו בהגשה, הוא לא נתן הרבה יותר ווינרים מנדאל.
בקיצור, הטענה "נדאל רק מחזיר כדורים" פשוט לא נכונה, עובדתית.

יריב 5 ביוני 2011

בשום שלב לא טענתי שנדאל רק מחזיר כדורים. הסגנון של נדאל הגנתי יחסית, של פדרר התקפי, זה מה שאני אומר. אנשים מעדיפים, בדרך כלל, שחקנים ומשחקים התקפיים, בטניס כמו בכל ספורט אחר. אני מביע עמדה זו במיוחד לגבי, אני לא נהנה לצפות במשחקים הגנתיים בשום ספורט חוץ מכדורסל וסנוקר, וגם שם אני מעדיף משחקים התקפיים. אגב, גם לנדאל היו כמה אייסים (4), אז בניכוי האייסים אתה רואה 42 לעומת 35 ווינרים, פער של 20%. לא שאני יודע למה לנכות את האייסים, זה חלק מהגישה ההתקפית (לפדרר יותר אייסים, אבל אחוזי הגשה ראשונה נמוכים בהרבה. הוא לוקח יותר סיכונים גם בהגשה. הוא גם מגיש יותר טוב, כמובן).

דניאל אחר 5 ביוני 2011

ניכיתי את האייסים כי לדעתי הם פחות מעידים על 'גישה התקפית' ויותר על הגשה חזקה. זה נכון שלפדרר אחוזים נמוכים יותר – כיוון שההגשה שלו טובה האסטרטגייה של ללכת על ווינרים יותר משתלמת עבורו. לשם ההשוואה, בגמר היו-אס כשהסרב 2.0 של נדאל היה במיטבו הוא עמד על 67%, בדיוק מאותה סיבה.

דורפן 5 ביוני 2011

ליאור – אבל הרבה דברים היו אמורים לקרות לנדאל. ראשית, הדומיננטיות מהחימר לא הייתה אמורה לעבור למשטחים אחרים כי זה לא קורה לטניסאי חימר – קוארטן, ברוגרה, מוסטר – אבל לא זה קרה. ואחר כך פדרר לקח מאמן מיוחד לחימר והוא תיכף פותר את הבעיה אבל זה לא קרה. ואחר כך הפציעה הראשונה הייתה אמורה לגמור אותו כי השחיקה מהסגנון שלו. אלא שהסגנון שלו השתנה. פתאום הסרב שלו לא פחות טוב מהבכירים והוא מצליח לקצר את הנקודות.

ליאור 5 ביוני 2011

נדאל הוא עילוי בכל משטח, אין ספק. ברור שהכי הרבה על חימר ולכן בערך 70% מתאריו הרבים הגיעו על משטח זה, אבל הוא פתר את הבעיות בשאר המשטחים. עם זאת, ולמרות שהשנה שלו היא השנה הכי טובה שלו אי פעם (אף פעם לא לקח אוסטרליה-רולאן) מבחינת צבירת נקודות והגעה לגמרים עד הרולאן, אני חש שמשהו שם קרוב לשיא אם לא טיפה מאחוריו.
ברור שזו רק תחושה אבל הוא פשוט נראה לי פחות משכנע, לא יודע להסביר למה אפילו. אם הוא ייקח את ווימבלדון אני אקח את דברי בחזרה, אבל לא מרגיש לי ככה.
אן יסתבר שמפה ועוד 3-4 שנים הוא ימשיך להפגין כזאת דומיננטיות
הוא כנראה הטניסאי הטוב ביותר שאי פעם קם. אני חשוב שחזרים לו כמה סלאמים ומאסטרים שאינם חימר בשביל המעמד הזה.
במבחן העובדות, נדאל זלל 15 מאסטרים ו 6 סלאמים על חימר, 77% ו 60% בהתאמה מהסהכ, בעוד שזה משטח שמהווה 20% מהטורנירים. עוד 3-4 סלאמים לא חימר כאמור, והתמונה תהיה שונה. אני חושב שהקריאה שלו לטוב בהיסטוריה תסתכם בשנים הקרובות

דניאל אחר 5 ביוני 2011

רק הערה: השנה הזאת היא אחת החלשות שלו על חימר (לפני הר"ג). למעשה, למיטב זכרוני הוא מעולם לא זכה בפחות משני טורנירי מאסטרס על חימר עד השנה.

ליאור 5 ביוני 2011

היא חלשה בגלל שחקן אחד, דיוקוביץ.
והוא מעולם לא הגיע לשני הגמרים של אינדיאן וולס מיאמיץ
שוב דיוקוביץ. אםש להסיק שלולא דיוקוביץ הייתה לו שנה מושלמת

דניאל אחר 5 ביוני 2011

זה נכון, אני דיברתי על החימר. למרות שהוא כן זכה פעמיים באינדיאן וולס, ובאיסטרליה עבר את הרבע פעמיים.
ואכן, דיוקוביץ'. עדיין, על חימר, השנה הוא היה הרבה פחות דומיננטי מב-2010 וב-2008. אני מסכים שבמידה רבה נראה שהסיבה לכך היא הפחד מדיוקוביץ'.

דורפן 5 ביוני 2011

אבל ליאור – הצד השני הוא שיש שני טורנירי גרנד סלאם על קשים. לי אין שום הנחת מוצא שאחד המשטחים חשוב יותר – אז הסיטואציה לרעתו. אגב. נכון לגיל 25 יש לו ארבעה סלאמים לא על חימר, לפדרר היו שבעה, ואפס על חימר

גיל 5 ביוני 2011

ועוד נקודה, משחקן שמתיימר להחשב להכי גדול אנחנו מצפים שישתפר בנקודות הקריטיות או לפחות לא ירד ברמה וזה לא קורה. מילא אם היה לו משחק גרוע אז היינו אומרים, נו טוב, נדאל משנה את המשחק שלו. אבל גם במשחק הזה פדרר נתן נקודות אדירות אבל איכשהוא כשהיה ממש קרוב לשנות מומנטום הוא עשה איזו טעות לא מחויבת המציאות. גם שפת הגוף שלו מבטאת השלמה. זה אולי קשור לג'נטלמניות הידועה שלו אבל אני רוצה לראות אותו יותר קילר ומאוכזב אחרי הפסד כזה.

יואב 5 ביוני 2011

טל,
על סמך הסביבה הקרובה ותגובות הקהל שצופה במשחקים שלו-הוא בהחלט הצעיד את הטניס קדימה ברמת הפופולאריות.לא דומה בכלל לימי פיסטול פיט ואגאסי.פדרר מרתק את אוהביו ושונאיו כאחד-בגלל המושלמות.
מסכים עם הכתם.התחושה היא שלפדרר יש בעיה אמיתית עם נדאל וזה כבר מזמן חצה את שאלת המשטח.
הוא בוודאי טניסאי מגוון ומושלם יותר אבל זה ממש לא בא לידי ביטוי לאורך זמן מול נדאל.לצערי.

נתי 5 ביוני 2011

נדאל לא צריך אישור של אף אחד לגדולתו ההיסטורית, וגם אלה שאוהבים לספור סלאמים וכלו למצוא עצמם כחייבים להודות בגדולתו, והוא לא אוס חלילה ועוד ועוד.
אבל:
לקחת את משהו בתוך הענף, קרי: חימר ב-5 מערכות, ומכאן לגזור את הסטטיטיטיקה, זה נראה לי, במחילה קצת מוזר.
נכון ש-5 שונה מהותית. נכון שחימר שונה. וכו' וכו'. אבל בסוף היום זה לקחת משחק שמשוחק על פני מספר בודד של משחקים בשנה.
לצורך הדיון, הסטטיטיקה הזו לא מבחינה אם ההפסד לסודרלינג היה למדורג גבוה או נמוך. בסיבוב ראשון או בחצי.
היא מבודדת משהו מאד ספציפי ועושה ממנו העיקר.
זה לא שאין לכך משמעות. זה פשוט להוציא מפרופורציה.
מזכיר קצת כל מיני סטטיסטיקות של אמריקאים: זה נחמד, מלמד מגמה אך אין בכל לומר משהו אמיתי.
ועוד הערה: זה נכון שהפריצה שלו הייתה מדהימה, החל בגיל 18. ללא ספק.
אבל זה כן בשיאו, כי זה לא לוקח בחשבון את הצד השני של הקריירה. כאילו תעצור את הסטטיסטיקות של פדרר לפני שנתיים וחצי.
ברור שלנדאל עוד הרבה מה לתת גם ברולאן גארוס אבל אתה לא יודע מה יהיה, מי יפרוץ. כך שזה בהחלט מעוות.

דורפן 5 ביוני 2011

נתי – להיפך. עד נדאל הייתה תקופה שהמשטח היה מובחן לחלוטין. כמעט ספורט אחר. אלופי רולאן גארוס שלא התייצבו בכלל לווימלבדון. מוסטר, ברוגרה, קוארטן לא עשו דבר משמעותי מחוץ לחימר. נדאל הוא מי ששבר את זה.

יואב 5 ביוני 2011

רונן,
לא סגור על עניין מייקל(פחות עוקב אחרי השניים האחרים)בהקשר הדומיננטיות.הוא לא הפסיד לאף אחד שהוא היה בשיאו ולא היתה תחושה שזה הולך לקרות.

יריב 5 ביוני 2011

הייתי יכול להיות קטנוני ולהזכיר שהוא הפסיד ב95 לאורלנדו אבל… אה נכון, אני קטנוני.
כמובן, זה ספורט קבוצתי ואין ממש מה להשוות בגלל זה. אם רוצים בכל זאת, אני חושב שביל ראסל לא הפסיד משחק מכריע מימיו, לא במכללות לא במקצוענים ולא בנבחרת, והוא עומד על מאזן 22-0 במשחקים כאלו (טוב, משחקי הנבחרות אז זה באמת לא רלוונטי, אז 20-0).

דורפן 5 ביוני 2011

כן – אבל הוא לא היה הטוב ביותר בעולם בגיל 18.

אביאל 5 ביוני 2011

טל – בעיה מנטלית ? ברצינות ? אני אולי חושב שבשיאו, אין וגם כנראה לא יהיה מישהו שיגיע לדומיננטיות שהוא הגיע בתוך ענף הטניס מבחינה מנטלית, 16 גראנד סלאם, 22 גמרים, 10 פעמים הגיע לגמר ברציפות, 23 פעמים רצוף הגיע לפחות לחצי הגמר, 237 שבועות רצוף במקום הראשון, אם לספורטאי כזה יש בעיה מנטלית מעניין באמת איך נראה אחד שאין לו כזאת בעיה, ואני יכול להמשיך עוד קצת.

גפן 5 ביוני 2011

פעם ראשונה שאני מסכים עם משהו שאתה כותב..

מבחינת הטניסאי הטוב/גדול בהיסטוריה זה פשוט מאוד.אם נדאל רוצה להיות כזה הוא יצטרך בסוף הקריירה לזכות בלפחות תואר גראנד סלאם אחד יותר מפדרר.

רפא לא שם עדיין,אבל הוא בהחלט בכיוון

ג'וס 5 ביוני 2011

זה לא רק כמה תארי גרנד סלאם יש לו.
אם הוא לא יזכה מתוך השישה שנשארו לו על עוד מגרשים, זה לא יהיה זה.
סורי.

גפן 5 ביוני 2011

לא מסכים

יש לנדאל כרגע 10 גראנד סלאם , 6 מהן על חימר.1 על דשא בווימבלדון ו 3 על משטחים קשים. לפיסטול פיט שזכה כמדומני ב 13 גראנד סלאם לא היה אפילו אחד על חימר ברולאן גארוס.

בספורט יחידני בכדי להיחשב הטוב/הגדול ביותר צריך לעקוף במילימטר את מי שממקומם ראשון.כרגע פדרר שם עם 16,ונכון להיום נדאל צריך לכוון למספר 17,לא משנה על איזה משטח.

עמיר 5 ביוני 2011

אולי בנוסף ל237 השבועות הרצופים במקום הראשון
זה גם חתיכת פקטור ולטעמי משמעותי ממספר הסלאמים. 

גפן 5 ביוני 2011

עמיר

לדעתי דווקא להגיע 23 פעמים רצוף לחצי הגמר בגראנד סלאם מהווה יותר פקטור מ 237 שבועות רצוף בפסגה.

23 רצוף זו יציבות מדהימה על כל המשטחים! 237 שבועות רצוף אומר שליטה אבסולוטית בענף אבל לאו דווקא על יציבות ספורטיבית ומנטלית בטורנירים הכי גדולים שיש (לדוגמה יכל להיות גם 237 שבועות רצוף ולהפסיד כל שנה סיבוב ראשון ברולאן גרוס..)

עמיר 5 ביוני 2011

זה יכול לקרות רק בסבב הנשים…
אבל סבבה, אני מסכים.
אני מניח שהשילוב בין שלוש העובדות הנ״ל (בנוסף לעוד בערך חמישים) הופך את פדרר למה שהוא.
רפא אולי בדרך לשם אבל הוא עובד על סל״ד גבוה משמעותית, לא אתפלא אם מתישהו בקרוב (יתכן שזה כבר התחיל) תחל נסיגה משמעותית בהשגיו.
אני חושב שתחילת 2013 תהיה זמן טוב לחזור לשולחן החישובים. זה מוקדם עדיין

ג'וס 5 ביוני 2011

גפן – ממש לא מסכים.
פיסטול פיט זכה ב- 15. בדיוק בגלל זה פדרר זכה ב- 16 :)

בספורט יחידני חד-גוני כמו ריצה למאה מטרים צריך לעקוף במאית השניה את זה שממוקם ראשון, לא בטניס שהוא כ"כ רב-גוני.
כמו שכולם מדברים על ה-"כתם" בקריירה של פדרר שהוא לא ניצח את נאדאל על חימר, ככה ידברו על נאדאל שהיה מדהים רק על חימר, וטוב בשאר.
כדי לעמוד על במת ההיסטוריה הוא צריך סלאמים על יותר משטחים.
לטעמי.

גפן 5 ביוני 2011

ג'וס

בדקתי,פיסטול פיט זכה ב 14 וזה מבלי לקחת רולאן גארוס אפילו פעם אחת,ועדיין עובדה זו לא הפריעה לו להיות בטופ של כל הזמנים עד שפדרר נישל אותו משם עם הזכיה ה 15

כתבתי לך כבר מקודם,לנדאל יש זכיה בגראנד סלאם על כל סוג משטח.

ג'וס 5 ביוני 2011

קשה לי עם מה שאני הולך לכתוב עכשיו, כי אני בחור מפרגן מטבעי, אבל אני ממש לא חושב שהוא תופעה כזו מדהימה.
יכול להיות שאני מוטה קצת, כי אני איש של פדרר.
אבל:
יש לו רק (כן, רק) ארבעה סלאמים מחוץ ל-"קומפורט זון" שלו. הסיבה שיש לו כזה סטטיסטיקה טובה מול פדרר בגמרים היא כי הוא לא הגיע לגמרים שפדרר היה בהם – עצרו אותו שחקנים הרבה פחות טובים. ועל חימר פדרר הגיע לאותם גמרים שיצרו את הסטטיסטיקה.
וכן, הוא לקח גמר אחד על המשטח של היריב הגדול מול אותו יריב (ואני אשתדל לא לחזור ולהזכיר את זה, שפדרר באותו זמן נלחם גם בהיסטוריה של שישה תארים רצופים).
אבל זה אחד. אם הוא היה מגיע ליותר גמרים בווימלדון או ביו.אס. הסטטיסטיקה הייתה אחרת לחלוטין.

והדבר שאולי בגללו אני לא כ"כ אוהב אותו הוא שהוא משחק הגנה. כל הזמן. הוא פשוט מחזיר כל כדור, אבל אין לו הרבה כדורים שאתה אומר וואוו. יש, לא הרבה.

אוף. אני כבר מחכה לווימבלדון.

ג'וס 5 ביוני 2011

אני קצת מתחרט.
הוא כן תופעה מדהימה.
הוא פשוט לא שחקן שעומד באותו קנה מידה של הגדולים.

דורפן 5 ביוני 2011

ג'וס – זה פעם היה נכון. וכבר לא. הוא ניצח אותו בשלושה גמרים רצופים על שלושה משטחים שונים. פדרר גבר עליו בגמר של סלאם רק על דשא ולא גבר עליו בשום גמר של סלאם מאז שנדאל עבר את גיל 21

גפן 5 ביוני 2011

פדרר לא אשם שנדאל כמעט ולא הגיע לגמרים נגדו חוץ מבחימר בשנים 2004 – 2009..

על פי אותו קו שלך היה עדיף לפדרר לא להגיע לגמרים נגד נדאל על משטח חימר..

ג'וס 6 ביוני 2011

נאדאל לא הגיע לגמרים.
הלוואי שהיה מגיע ליותר – לא היינו מדברים ככה…

אבי ש 5 ביוני 2011

סמפראס היה דומיננטי לא פחות על משטח הדשא. למעשה, נדאל לזכות עוד פעם ברולאן גרוס כדי שהוא יוכל לומר שהוא דומיננטי כפי שהיה סמפראס.

אבי ש 5 ביוני 2011

*צריך לזכות

דורפן 5 ביוני 2011

אבי – אבל נתתי לזה שני צדדים. לא רק הדומיננטיות אלא שזה כך ממשחקו הראשון על חימר. לא היה שום שלב של טיפוס לצמרת (על החימר)

גיל 5 ביוני 2011

אני אגב מסתייג מהכותרת והיא קצת מפתיעה כשהיא באה ממישהו שהוא לרוב מסויג לגבי הצהרות כל כך בובמבסטיות. מה שאנחנו רואים למעשה זה סטריק יוצא דופן, אבל לא עד כדי כך יוצא דופן כי כבר היו לנו טניסאים שזכו ב5-7 סלאמים כולל פדרר. את הסיכומים אפשר יהיה לעשות בסוף הקריירה שלו.

דורפן 5 ביוני 2011

גיל – לא היה שום טניסאי שמיומו הראשון (ואני ממקד את זה לחימר – כי זו הייתה ההצהרה) הוא הטוב ביותר. לא מהיום השני או השלישי. מהיום הראשון. ועדיין איש לא נוגע בו שבע שנים אחר כך.

גיל 5 ביוני 2011

אבל זה לא נכון שאיש לא נוגע בו. גו'קוביץ באופן שיטתי ניצח אותו השנה שוב ושוב בגמרים. אז נכון, ברולאן גארוס הוא פישל אבל הוא לא נראה בלתי פגיע כמו בעבר.

Mr. Kate 5 ביוני 2011

זה היה אחד מהמשחקים הטובים ביותר של פדרר על חימר. כשפדרר מוביל 40-0 בתחילת המערכה הרביעית נגד הגשה של נדאל, ומסיים אותה בהפסד 6-1 זה לא כי פדרר מתמוטט מנטאלית אלא כי נדאל מסתכל על לוח התוצאות ואומר לעצמו-"אין שום סיכוי שאני נותן לזה להגיע למערכה חמישית".
ובנוגע לדיוקוביץ' ומה היה קורה אילו הוא היה בגמר. בזכות לפגוש את שחקן החימר הטוב בהיסטוריה יש לזכות, ומה לעשות שהשנה הסרבי לא הצליח. אולי בשנה הבאה.

ברוך קרמר 5 ביוני 2011

ואני לתומי חשבתי שמכבי יש רק אחת…

גפן 5 ביוני 2011

התופעה הכי חד צדדית בהיסטוריה של הספורט זה אחוזי החזקת הכדור של בארסה כדורגל.

תקנו אותי עם אני טועה אבל בשלוש השנים האחרונות,כלומר בארסה מודל פפ,לא היה משחק שהיריבה החזיקה בכדור יותר משחקני בארסה במשחק נתון כלשהו.

דורפן 5 ביוני 2011

כן, אבל מכיוון שזה כשלעצמו לא מוגדר כמטרת המשחק זה חסר משמעות עצמאית.

ארז 5 ביוני 2011

אני לא יודע אם זה עונה לקריטריונים של "ספורט עילית מקצועני מודרני", אבל אני חושב שדון בראדמן היה בזמנו במצב כזה של שליטה מוחלטת בענף שלו

דורפן 5 ביוני 2011

ארז – אבל אתה שוכח את הצד השני – שנדאל כך מיומו הראשון. בראדמן לא

ארז 6 ביוני 2011

מה זה "יומו הראשון"? ממשחק החימר 5 מערכות הראשון שלו כמקצוען? כמה הוא עבר עד שהגיע לזה? מה היו הנתונים שלו עד למשחק 5 מערכות על חימר הראשון שלו? כמה הוא היה צריך לעבור כדי להגיע לרמה הזו? אני שואל לא כהתנצחות, אלא מאחר ואני לא ממש בקיא בעולם הטניס כדי לדעת, ובטח שלא בקיא מספיק כדי להשוות לענפים אחרים.

מעבר לכך, אתה מדבר פה על אלמנט אחד בקרירה שלמה שכוללת דשא, משטחים קשים, ומשחקים בני 3 מערכות. אם נבדוק מה היתה הדומיננטיות של, נניח שוב, דון בראדמן, מול ספינרס שמאליים במשחקים של 5 ימים או משהו כזה ונמצא אחוזים דומים, זה מקביל לנדאל?
אני בהחלט מוכן לקבל את הטענה שלך שהדומיננטיות של נדאל בסוג הזה של תחרות היא unprecedented אבל קשה לי להשוות בינה לבין דוגמאות בעבר. זה כמו שעיתונאי כדורסל אמריקני השווה חובט שמגיע ל100 ריצות לכדורסלן שקולע 50 נקודות, מבחינת גודל ושכיחות ההשג. אני חושב שהוא מגזים קצת ו100 ריצות שוות יותר ל40 נקודות, אבל אני לא מבין גדול בכדורסל.

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 5 ביוני 2011

מה לגבי המתאבק הרוסי האגדי שבסוף הפסיד באולימפיאדה לאיזה אמריקאי (מסומם כנראה)? ברח לי שמו – קירילין? אני זוכר שהיו לו שנות שליטה מוחלטת ברמות מפלצתיות

גיל 5 ביוני 2011

אלכסנדר קארלין, ואפשר גם להכניס את רוקי מרציאנו שהיה בלתי מנוצח כשהוא פרש.

עמיר 5 ביוני 2011

חברה חברה רגע רגע
שכחתם את אברם גרנט
הבן אדם מתפרנס מפיצויי פיטורין משלוש קבוצות שונות
אם זו לא דומיננטיות אני לא יודע מהי.

ניר 6 ביוני 2011

זה מראה על חוסן מנטלי בעיקר…

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 5 ביוני 2011

גיל – תודה
עמיר – יפה !

Drazick 5 ביוני 2011

אני אזכור לפדרר דבר אחד – שליטה בטניס ריק משחקני על.
בפעם הראשונה שהתגבש צוות של שחקנים ברמה היסטורית סביבו, הוא ניגף (יחסית) מולם.

לגבי נדאל, צריך לזכור שהוא החל כמחליק חימר מצטיין ולא לא הופך לדומיננטי גם מדלג מגרשים קשים.
אם נביט על 3 השנים האחרונות שלו, הבן הוא באמת עשה מאמצים על כל סוגי המגרשים, שינה את הגישה, הסגנון וכו' נראה דומיננטיות לא פחותה משל פדרר עם תחרות הרבה הרבה יותר קשה.

עמיר 5 ביוני 2011

ה״שחקנים ברמה היסטורית״ הצליחו להתגבש רק כשפגעי הזמן החלו לתת את אותותיהם על פדרר.
עבור על ההיסטוריה מ1968, לכל ״שחקן היסטורי״ היה נמסיס אחד מקסימום שניים
מוזר שהטענה הזו נשמעת בכל עשור לפחות פעמיים.
בעצם לא ממש מוזר

גיל 5 ביוני 2011

אני חושב שיש משהו בטענה הזו ורואים את זה עכשיו. זו אמנם לא אשמת פדרר אבל זו עובדה. לזכותו יאמר שהוא עשה את המקסימום האפשרי והעקביות שלו בזכיות בטורנירים היא היסטורית. אבל בניגוד לנדאל שהשתפר, שינה את המשחק והתאים עצמו למגרשים שונים, פדרר נראה אותו פדרר כל הזמן. חשבתי שמשהו ישתנה בגמר הזה וטעיתי.

עמיר 5 ביוני 2011

לסיום רק אציין שמערכת התגובות באתר היא אפעס די בעייתית ולא נוחה.

ההמלצה שלי – שידרוג ואני מוכן להיות התורם הראשון בהנחה ומדובר בהוצאה כספית

הנה אתר עם מערכת תגובות פשוטה יותר אך מתאימה ונוחה.

http://www.haayal.co.il

עמיר 5 ביוני 2011

http://www.haayal.co.il/

טוב יותר

דניאל אחר 5 ביוני 2011

ולעניין החוזק המנטלי – צריך להזכיר גם שנדאל שיחק היום משחק חוץ פחות או יותר.

לירן שבתאי 6 ביוני 2011

טרזן מול ג'ימס בונד והנשקים הבלתי נגמרים שלו. היריבות הספורטיבית שתמיד מותחת את הגבולות

ויינר 6 ביוני 2011

מה עם פלפס? מגיל 15 בצמרת העולמית. עם שליטה בענפים מעורבים שזה כמו משטחי דשא שונים. פרפר זה כמו חימר בשבילו. גם חתירה זה מגרש יחסית קשה. חזה ובעיקר גב זה דשא, אבל גם שם הוא מסתדר.
בנוסף, הייתי משווה את צ'אביץ' לפדרר כי משום מה כמעט כל פעם שצ'אביץ' מול פלפס , הוא נחנק מנטלית (למרות שהוא לא פחות טוב ב-100 פרפר).
וכנראה שדיוקוביץ' זה לוכטה. תמיד נמצא שם מאחור, מדי פעם מתפרץ קדימה.

ויינר 6 ביוני 2011

וההפסד לבידרמן זה כמו ההפסד לסודרלינג. אבל הוא יקרע לו את הצורה השנה.

MOBY 6 ביוני 2011

על תלכלך על לוכטה.
הוא שם והוא מנצח את פלפס במקצועות שכואבים לו

ראול 6 ביוני 2011

מה עם סרגיי בובקה?

דורפן 6 ביוני 2011

שוב אני אחזור – אנשים הגיעו לדומיננטיות הסופית של נדאל. מה שמיוחד כאן הוא שהוא שולט על החימר כבר מהמשחק הראשון שלו על המשטח.

כסיפוביץ 6 ביוני 2011

מעבר לזה השינוי שהוא עשה על המשטחים השונים.

ראול 6 ביוני 2011

מה ציפית? שהוא ישבור את שיא העולם כבר בקפיצתו הראשונה?
לקח לו קצת זמן, ולאחר מכן הוא השתלט על הענף לכמה שנים טובות ועשה בו כבשלו.

עמית 6 ביוני 2011

אני הולך להגיד משהו חמור שהוא בגדר שמועה אז גלו סבלנות,
יצא לי להכיר כמה טניסאים בטופ1000 של הATP.
התמונה החד משמעית שהם ציירו לי זה שנאדאל נוטלנטל חומרים אסורים. וכולם בצמרת הטניס ידעו על זה אבל לא רצו לפגוע בתרנגולת ביצי הזהב הזו.
וזה מבלי לפגוע בכשרון שהיה לו מההתחלה ובחוסן המנטלי שלו.
כל תקופת ה"פציעה" שלו היא בעצם כס"תח לגמילה שלו אפשר להגיד. ולכן מבנה גופו השתנה קצת. הוא פחות שרירי מבעבר. וזו גם הסיבה לשינוי בסגנון המשחק.

שוב, הוא טניסאי על וספורטאי ענק. כל עוד לא הוכח אחרת לפחות.
אבל רק תדעו שיש שמועות כאלה בתחום הטניס, ואם יום אחד יתברר שהאליל שלכם סרח – תנסו לא לקבל את זה בהלם מוחלט.

blup 6 ביוני 2011

טניסאי טופ 1000? תן לי להחזיק את עצמי מרוב התרגשות. יש לי חבר בליגה ב' צפון שטוען שרונאלדו גם מסומם וזאת התמונה החד משמעית שהוא מצייר לי. הוא גם אחד שיודע.

עמיר 6 ביוני 2011

גיסתי טוענת כבר כמה שנים שהיא ראתה בעיניה את ראובן עובד מפצח גרעינים שחורים עם הטוחנות ולא עם החותכות.
ויש לה שדה חמניות ענק בחצר אז היא יודעת על מה היא מדברת!

עמית 6 ביוני 2011

הזילזול והסקפטיות מובנים לי. כשאין הוכחות קשה להגיד – ואללה יש סיכוי שאני מאמין במשיח שקר. בלי נאדאל הסבב מאבדת חצי מהעניין בו.. אז תהיה בטוח שעד שהוא יפרוש לא ימצאו כלום.. אח"כ זה כבר סיפור אחר.

ואם אתה מזלזל בטניסאים במקום 400-800 אז אתה לא מבין טניס ידידי. מדובר בשחקנים מוכשרים עם עתיד וזה מה שהם יודעים. אין להם סיבה לשקר. עובדה שאין שמועות כאלה על דיוקוביץ ופדרר.
הבעיה שמי שיצא החוצה עם שמועה לא מבוססת כזו למעשה גומר את הקריירה. תעבור על התמונות של נאדאל מהשנים הראשונות ותמונות מהתקופה האחרונה ותגיד לי אם אתה רואה הבדל פיזיולוגי.

עמיר 6 ביוני 2011

השמועות על נדאל עתיקות כמעט כמו השמועות על מותו של סטאלין
הן מבוססות כולן על העובדה שהוא השחקן שמשחק בסל״ד הכי גבוה יחד עם כושרו המטורף.
בשנים הראשונות נדאל היה בן 18 (ועדיין נתן בראש על חימר למי שביקש) היום הוא 7 שנים מבוגר יותר,עשיר הרבה יותר ,מוקף במאמני כושר, יועצי תזונה וכיו״ב בוודאי שקיים הבדל פיסיולוגי.
(בלי קשר, אני אוהד פדרר מובהק)
להאשים אותו בסימום ללא הוכחות חותכות שווה ערך לטיעון ״לא ייתכן שהוא עד כדי כך טוב״
א. כן ייתכן
ב. בסוף הכל יוצא החוצה, אפשר להמתין קצת עם השמועות 

iggy 6 ביוני 2011

אין שום הגיון במה שאתה אומר, גם אם נדאל היה מסומם לפני הפציעה, הפלא ופלא, הוא חזר מהפציעה/גמילה מסמים טוב כבעבר, בכושר מצויין, לקח שנה שעברה 3 סלאמים ונראה טוב מתמיד. זה לא מחליש את הטענה שהוא היה מסומם מלחתכילה? או שהוא עדיין על הגלולה?

דניאל אחר 6 ביוני 2011

לא הבנתי – פדרר ידע שהשחקן היחיד שמונע הכרה פה אחד במעמדו כגדול בהיסטוריה נוטל סמים, אבל לא רצה לפגוע בתרנגולת ביצי הזהב?
או שהמידע הזה שמור לשחקני טופ 1000 אחרים?
זה נשמע לך הגיוני?

מאיה רונן 6 ביוני 2011

במקרה אני יושבת עכשיו בשעור סטטיסטיקה לפסיכולוגים באוניברסיטה, והדבר הכי חשוב שאני יוצאת איתו מהקורס הזה – סטטיסטיקה מטעה, מהסיבה הפשוטה שאפשר להסתכל עליה מכל מיני זוויות, ואכן הדיונים פה היו מאוד מעניינים בהקשר הזה.
ולכן אנחנו בני מזל שאנחנו חיים כאן ועכשיו ויכולים לראות את שני השחקנים האלה במו עינינו.
הדיון בשאלה מי יותר גדול – נדאל או פדרר, כבר לא מעניין אותי יותר כי אני באמת חושבת שבמקרה הספציפי של השניים הללו, אי אפשר להכריע. אני חושבת שזו בעיקר שאלה של טעם.
איזה מסגנונות המשחק עושה לך את זה יותר? מה מרגש אותך? מה גורם לניצוץ בעיניים שלך?
ואני בוחרת בפדרר.

נדאל

כסיפוביץ 6 ביוני 2011

מאיה את צודקת
אל תתייחסי בבקשה לכל מיני מעתיקי ויקיפדיה שזורקים נתונים סטטיסטים כמו גרעינים שחורים לפח.
דיון שמתרכז בנתונים סטטיסטיים במקרה הזה הוא הכי אפור שיש.
פדרר נתן לעולם טניס בצבעי הקשת.

טל 6 ביוני 2011

לא נראה לי שאתה מבין את ההבדל בין ספורט ותחומי האומנות השונים.

ברור שלכל אחד, בכל ענף ספורט, יש סגנון שהוא מעדיף. בכדורגל, רוב האנשים פה ממעדיפים את הסגנון האנגלי של משחק מהיר מרחבה לרחבה, בזמן שיש אנשים (אני למשל) שמעדפים את הסגנון הלטיני שנותן עדיפות לטכניקה או הסננון האיטלקי שמאדיר את הטקטיקה. זה כמובן סובייקטיבי לחלוטין.

מה שלא סובייקטיבי, ומייחד ספורט מתחומים אחרים, זה שמסקנות מוסקות ודברים נקבעים על פי התוצאות על המגרש. רוצה לומר, אם נדאל יסיים את הקריירה עם מספר גראנד סלאמס דומה לפדרר, המאזן האישי החד צדדי במפגשים בין שניהם יהיה בהחלט פרמטר חשוב בקביעת מי גדול יותר בראי ההיסטוריה. גם אם אתה ורבים אחרים מעדיפים את הסנגון של השוויצרי.

אף אחד לא חולק על הקביעה שפדרר הוא אחד הטניסאים הגדולים בהיסטוריה ואחד הספורטאים הגדולים במאה ה21. עם זאת, הספורטאי הגדול בתחומו לא אומר להישלט כך (שלא לדבר על הגישה המאד כנועה שלו במפגשים בינהם) על ידי המתחרה הגדול ביותר שלו.

דורפן 6 ביוני 2011

מאיה – והכדורגל של בלקפול העונה היה חיובי והתקפי ויפה יותר משל מנצ'סטר סיטי. וכפי שטל אומר פה – ברצלונה גדולה יותר ממנצ'סטר יונייטד מסיבה אחת בלבד – היא מנצחת אותה.

טל 6 ביוני 2011

ההבדל בין הענפים הוא שכדורגל יש מרכיב משמעותי בהרבה של מקריות, בעיקר בטורנירי נוק אאוט.

בכדורגל לא רק שיש אפשרות לסגור פערי איכות מול יריב עדיף על הנייר יותר מבכל ספורט אחר, זה בערך הספורט היחידי שאתה יכול להיות בו נחות משמעותית מהיריב גם באותו משחק נתון ועדיין לנצח. בטניס זה בלתי אפשרי, מה שעושה את התוצאות לאפילו יותר חד משמעיות.

בהשוואה לכדורגל, הטוב מחמש זה יותר מתקרב לרמת אמינות של ליגה בעוד הטוב משלוש זה יותר כמו גביע. הרי ככל שמשחקים יותר, כך האפשרותת שתושג תוצאה מקרית יורדת. תוסיף לזה את העובדה שמשחקי הטוב מחמש הם גם במעמדים חשובים יותר ואפשר להבין שהם משקפים הרבה יותר את יחסי הכוחות האמיתיים.

עמיר 6 ביוני 2011

There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics.

אחד המקרים היחידים בו פתגם שנון באנגלית נשמע טוב יותר בעברית… נסו ותהנו.

כסיפוביץ 6 ביוני 2011

מעולה!!!
פגעת בול

גיל 6 ביוני 2011

מאיה, צריך להבדיל בין אהדה וריגוש שספורטאי גורם לך לבין אמת אובייקטיבית. אני לא אומר שקל להגיע לאמת כזו אבל יש לו מעט נתונים לדיון. אני אחד שבזמנו חשב שפדרר הוא באמת גדול יותר מנדאל ובשנים האחרונות אני משנה את דעתי אחרי כל ההפסדים שלו. עם זאת, סיכומים באמת יהיה אפשר לעשות בסוף הקריירה של שניהם אז צריך קצת סבלנות.

גלעד בלום 6 ביוני 2011

יריב,טניס זה משחק של טעויות,כמו כל ענפי הספורט למעשה ללא יוצא מהכלל.רוב הנקודות בטניס מוכרעות ע'י טעויות של אחד השחקנים,מה שחשוב הוא לזכות בנקודה,לא לחבוט בווינרים,אם אתה מרגיש מרומה ששחקן לוקח נקודות ע'י משחק הגנה,כיסוי מגרש וטכניקה מושלמים אז אתה לא צופה בענף הנכון.

בטניס המודרני עם חבטות ההגשה החזקות כל שחקן שמחזיר הגשה נמצא בעמדת הגנה בפתיחת כל נקודה.ובלי לדעת להגן ולצאת ממצבי פיגור בנקודה אין סיכוי לשחקן לנצח.פדרר הוא אגב אחד משחקני ההגנה הגדולים שאי פעם שיחקו את המשחק.לגרום ליריב לטעות אחרי שאתה מתיש אותו 20 פעם מפינה לפינה זה אפקטיבי לא פחות(ואפילו יותר) מווינר "מרהיב" אחרי 3-4 חבטות,זו גם טקטיקה הרבה יותר חכמה על חימר ולכן רפא שולט בחימר כבר שנים,הוא משחק את משחק האחוזים ונותן ליריבים לעשות לעצמם "השמדה עצמית",כפי שפדרר עשה אתמול.

הוא דווקא פתח טוב מאד וגם שינה במקצת את הטקטיקה הרגילה שלו,הוא ניסה לשחק בתוך המגרש יותר,לקצר תהליכים ואפילו שיחק הגש ורוץ לרשת בכמה נקודות חשובות.כשזה עבר רפא נראה אנושי אבל זהו טניס שיכול לעבוד בעיקר על מגרשים שהם לא חימר ובמשחקים של הטוב משלוש מערכות,זה נכון כפי שכתבו פה שהיה חסר לו קצת מזל ובמידה שפדרר היה משחק שומר על אותה רמה של 7 המשחקונים הראשונים(הוביל 5-2) במשך שלוש מערכות רצופות אבל ברגע שלא זכה במערכה הראשונה רוג'ר היה כמו שור במלחמת שוורים-כולם מעריכים את גבורתו אבל יודעים שזמנו שאול.

לגבי כתם או לא על הקריירה של פדרר-קודם כל צריך לבדוק את אחוזי הנצחונות של פדרר מול שאר הסבב לעומת האחוזי הנצחונות של רפא מול שאר הסבב,בזה רוג'ר מוביל בגדול וזו אינדיקציה לא רעה.לגבי המאזן האישי ביניהם-אין ספק שיש לרפא עליונות גם במאזן הכללי וגם בגמרים של גראנד סלאם.רפא עשה מה שרוג'ר לא עשה מעולם,הוא ניצח את פדרר במגרש הביתי שלו(ווימבלדון),רוגר לא מתקרב לרפא על החימר של פאריז.אפילו כשרוג'ר "בכושר הכי טוב שלו בקריירה על חימר"(לפי ג'ון מקנרו) ורפא לא בשיאו המשחק נגמר כמו שהוא בד'כ נגמר-שחיטה.

זה שמתברר שנאדאל הולך להיות באותה מדרגה של לייבר ,סמפראס ופדרר עצמו דווקא נותן גושפנקא לגדולה של פדרר,הרי אחת הטענות נגדו היא שלא היתה לו תחרות ויריבים ראויים אז הנה מסתבר שהוא נאלץ להתמודד מול אחד מחמשת הטניסאים הגדולים בהסטוריה(אם ימשיך לקטוף תארי גראנד סלאם).

MOBY 6 ביוני 2011

אני משום מה לוקח את כל עניין פדרר ונאדאל בערבון מוגבל.
אולי הם השחקנים הכי טובים בעולם, אולי לא היה ולא יהיו כמוהם אי פעם, לכל אחד העדפה שלו.
חוסר התחרות הזו, או הפער בין מספר 1-2 (ועכשיו 3) לבין 3-10 (3 "האמיתי") הוא בלתי נסלח. מקנרו היה צריך לגבור על בורג וקונורס ולנדל ואדברג ובקר (כל אחד ותקופתו). הוא לא הצליח לרוב. הם היו מספר שחקנים עם שיטות משחק שונות ברמה הגבוהה ביותר. היה גיוון בגמרים, לא יכולת להמר מי יגיע לגמר באחוזים כלכך גבוהים. (אז תחילת השנה "זעזע חלק מהמהמרים, אבל שוב ווימבלדון בפתח ובשנה הגדולה ביותר של מספר 2 השנה, סוכנויות ההימורים שהם המדרגים החשובים חושבים שגמר 1-3 יהיה הגמר).
די נמאס, קחו שנה חופש, יש לבנות את הבטחון העצמי של דיוקו או מארי או דל פוטרו או מי שבא ברוך הבא. מישהו….

אלעד 6 ביוני 2011

נראה לי ששמעון מזרחי קצת מגחך כרגע – 98%, זו דומיננטיות?

סופרפלי 6 ביוני 2011

LOL

רוברטו דינמיט 6 ביוני 2011

לדעתי פדרר מעולם לא הפסיד משחק של 5 מערכות שבו הוביל 2-0

עמיר 6 ביוני 2011

דוד נלבנדיאן עלול להתבאס קצת מהקביעה הזו.
הוא יזכיר לך, הארגנטינאי החביב, שבגמר טורניר המאסטרס בשנחאי בסוף 2005(שטיח) הוא חזר לניצחון לאחר שהיה בפיגור 2 מערכות.

ארז ענבל 6 ביוני 2011

ושפדרר שיחק עם רגל אחת וגם אז הפסיד את המשחק בשובר שוויון של המערכה החמישית.

היתה עוד פעם אחת שהוא הפסיד משחק אחרי שהוביל 2-0 במערכות וזה קרה בגביע דייויס נגד לייטון יואיט

ארז ענבל 6 ביוני 2011

יש עוד פרט סטטיסטי חזק מאוד שעומד לזכותו של פדרר ואלו הזכיות בטורניר סוף השנה בהם משתתפים 8 הטניסאים הטובים ביותר במהלך השנה והוא קרוב לוודאי הטורניר הקשה ביותר לזכייה בסבב, יותר קשה מטורניר גראנד סלאם. במאזן של פדרר יש 5 זכיות בטורניר הזה (מחזיק בשיא יחד עם סמפראס ולנדל) כאשר עוד פעם אחת הוא הפסיד בגמר לנלבנדיאן ב-5 מערכות כשהוא שיחק עם רגל אחת, בעוד לנדאל יש 0 זכיות והופעה אחת בגמר שבה הפסיד לפדרר בשנה שעברה.

אפשר לראות את חשיבות הטורניר גם מבחינת נקודות הדירוג שה-ATP מחלק בו. במידה ושחקן מנצח את כל חמשת משחקיו בטורניר כמו שעשה פדרר 4 פעמים בקריירה הוא זוכה ב-1500 נקודות. יותר מאשר גראנד סלאם באופן יחסי המחלק 2000 נקודות עבור 7 נצחונות.

קחו לדוגמא את השנה שעברה בה ניצח פדרר בשתי מערכות חלקות את פרר, מארי, סודרלינג וג'וקוביץ' בחצי הגמר והפסיד מערכה רק בגמר לנדאל. בשום טורניר אין מצב שבכל שלב אתה עומד מול טניסאי בין 8 הטובים בעולם. העובדה שהטורניר משוחק בהטוב מ-3 מערכות רק מעצימה את ההישג של פדרר מכיוון שהסיכוי שלו להפסיד במשחק כזה הוא גבוה הרבה יותר.

בר שושני 6 ביוני 2011

ואף מילה על טייגר גיגס?…

ראול 6 ביוני 2011

רונן – אני חושב שקצת נסחפת.
אין ספק שמדובר כאן בתוצאה יוצאת דופן, אבל לבטח לא החד צדדית בהיסטוריה. נכון, העובדה שזה כך החל ממשחקו הראשון, ושבכל המקרים העדיפות שלו על יריביו הייתה ברורה מחזקים את הטענה, אך עדיין, היו מקרים קיצוניים מכך.
סרגי בובקה זה רק דוגמה אשר לא התייחסת אליה ברצינות.

אם תיקח את הגמר אתמול – אז נכון, העליונות של נדאל הורגשה. אבל עדיין היה משחק, היה מתח, היה תחרות.
לא שאני עוקב אחרי קפיצה במוט, אבל ממה שידוע לי בתקופתו של בובקה (והיא נמשכה כ-15 שנה) , התחרות היחידה הייתה נגד שיא העולם. הוא עבר 6.15 כשאף אחד לא התקרב ל-6.
הוא למעשה יותר גדול מהענף שלו.
וזאת סתם דוגמה שעלתה לי בזיכרון.

המקרה של נדאל הוא אמנם מאוד מיוחד, אבל הוא לא הקיצוני ביותר.
תוסיף לכך פרט קטן שמקשה על הקביעה שלך – בכל אותה התקופה המדוברת הוא עדיין רק השחקן השני בטיבו בענף ה'טניס'.

הכתום 6 ביוני 2011

"תוסיף לכך פרט קטן שמקשה על הקביעה שלך – בכל אותה התקופה המדוברת הוא עדיין רק השחקן השני בטיבו בענף ה'טניס'"

רונן כתב על העליונות של נדאל על משטח החימר, לא בענף הטניס כולו.

ראול 6 ביוני 2011

לא התעלמתי מזה, רק ציינתי שהעובדה שבמהלך תקופת השלטון של נדאל על החימר הוא עדיין רק השני בעולם בענף כולו, מורידה קצת מגודל ה'חד צדדיות'. לדעתי לפחות.
ושוב, אני לא בא להמעיט מרמת העליונות של נדאל על מתחריו, אבל להגיד שאין לזה אך ורע בהיסטוריית הספורט זה פשוט לא נכון.
בובקה הוא רק דוגמה.
ולמה ללכת רחוק, האם בשנים 2003-2008 השליטה של פדרר בדשא ובמשטחים הקשים הייתה פחותה מזו של נדאל בחימר בשנים 2005-2011? אני בספק. נכון, האחוזים לא היו 98%, אבל אני חושב שזה ממש לא הפרמטר המרכזי.
ועדיין לא הבנתי מה הקשר שנדאל עשה את זה מהרגע הראשון שלו על חימר.
תקופת שלטון היא תקופת שלטון. יש לה התחלה ויש לה סוף.

ראול 6 ביוני 2011

אח ורע, כמובן.

דורפן 6 ביוני 2011

ראול – הקביעה שבכל התקופה הוא השני בעולם לא מבוססת על הדרוג העולמי, לא מבוססת על מספר הזכיות בסלאמים. הנה לך נתון :

נדאל לא הפסיד לפדרר או דג'וקוביץ משחק של הטוב מחמש כבר ארבע שנים. לדג'וקוביץ הוא לא הפסיד משחק כזה מעולם. לפדרר מאז גיל 21. וזה קרה על כל המשטחים.

אז אני דווקא נוטה לחשוב בשברמה ההיסטורית לטורנירים של הטוב משלוש יש מעט מאד משקל. בטניס של הטוב מחמש נדאל כבר הטוב ביותר הרבה מאז זמן

ראול 6 ביוני 2011

ראשית, עיקר התגובה שלי לא הייתה על מי עדיף, נדאל או פדרר, אלא על כך שהיו מקרים אחרים של חד צדדיות של ספורטאי בענף ספורט, אשר אינם נופלים ואף עולים על זו של נדאל.
וכדי לא ללכת לענף נידח כמו קפיצה במוט, ציינתי גם שלדעתי קשה להכריע עם תקופת השלטון של נדאל בחימר היא גדולה (מבחינת החד צדדיות) מזו של פדרר בדשא ובקשים.

ולגבי סוגיית ההשוואה נדאל-פדרר. אנשים נוטים לחשוב שהם בעלי קריירות יחסית חופפות וזו טעות חמורה. פדרר זקן מנדאל ב-5 שנים!!
כשנדאל לקח את הסלאם הראשון שלו מחוץ לחימר (ווימבלדון 2008), פדרר היה כבר עם 12!
אני חושב שנדאל מעולם לא פגש את פדרר בשיאו מחוץ לחימר (מהסיבה הפשוטה שבתקופת השיא של פדרר נדאל לא היה מגיע לגמר, למעט גמר ווימבלדון ב-2007 בו פדרר ניצח).

דורפן 6 ביוני 2011

ופדרר לא ניצח את נדאל בשום משטח בחמש מערכות מאז שנדאל בן 21. והפסיד לו בכל משטח לחוד

ראול 6 ביוני 2011

אבל אתה מתעלם ממה שאני רושם.
באיזה שנים הוא הפסיד לו בחמש מערכות מחוץ לחימר?
כמה מפגשים היו להם מחוץ לחימר בשנים 2003-2007, תקופה בה פדרר זוכה ב-12 גראנד-סלאמים?

דורפן 6 ביוני 2011

אבל ראול -זה הצד השני של המטבע. אתה טוען לדומיננטיות מוחלטת של פדרר על נדאל. כשנדאל היה בן 15 עד 19. זה רציני?

ראול 6 ביוני 2011

רונן – זה לא מה שאני טוען.
אני טוען, שבניגוד למה שרוב האנשים חושבים, אין ממש חפיפה בין הקריירות של שניהם כי פדרר זקן מנדאל ב-5 שנים.
מה שאתה רושם כאן, שנדאל היה צעיר בשנות השיא של פדרר (17-21 ולא 15-19 כמו שרשמת) רק מחזקות את טענתי.
זה כמו שאני אגיד לך – מה אתה טוען לדומיננטיות של נדאל על פדרר, כשהוא כבר בן 30.

דורפן 6 ביוני 2011

ראשית, התקופה שהם הכי קרובים לשיא זו טרילוגיית הגמרים של 2008-2009. שלושה משטחים, שלושה גמרים, 0-3.

שנית, גם אם לא חפפו בשיא – פדרר לא ניצל את זה כדי לנצח את נדאל על חימר. נדאל כן ניצל את זה כדי לנצח את פדרר על מגרשים קשים ועל דשא. מאזן הקריירה יותר מדי חד צדדי כדי לשחק עם העובדות.

האמת היא לא אמת של משטחים אלא פורמט. פדרר שחקן הטוב מ-3 יותר טוב. נדאל שחקן הטוב מ-5 יותר טוב.

טל 6 ביוני 2011

הקטע הוא שאלמלא נדאל היה מופיע שיא הקריירה של פדרר היה ממשיך עוד כמה שנים. כלומר אפשר להתווכח מה הסיבה ומה המסובב. הרי פדרר לא בן 35 ולא עבר פציעות קשות במיוחד.

ראול 6 ביוני 2011

קשה להתעלם מהמאזן, אך גם קשה להתעלם מזה שהוא מורכב ברובו ממפגשים על חימר.
הרי על זה אין ויכוח – נדאל שחקן חימר עדיף מפדרר.

אני גם סבור שהרכב המאזן ושנות המפגשים נבעו מכך שפדרר כן הגיע לגמר הרולאן גארוס, בעוד נדאל לא הגיע לגמרים בדשא ובקשים בהשדמנויות רבות כשכבר היה מדורג 2. אני די משוכנע שאם נדאל היה מגיע באותן הזדמנויות לגמר, הוא היה מקבל בראש (הרי אם רודיק או סאפין או כל אחד אחר שחטף מפדרר בגמר והדיח בדרך אליו את נדאל, אין סיבה לחשוב שנדאל היה מצליח לנצח).

דניאל אחר 6 ביוני 2011

לגבי הקשים אתה צודק, אבל בווימבלדון נדאל הופיע בגמר בקביעות החל ב-2006 (בגיל 20), ואלה בדיוק שני ההפסדים היחידים שלו בגמר גרנד סלאם.

ראול 6 ביוני 2011

כשנדאל ניצח לראשונה את פדרר בגראנד סלאם מחוץ לחימר, פדרר היה כבר בן 27!
אני לא ממש בקיא בזה, אבל לדעתי זה כבר מעבר לשיא אצל רוב הטניסאים.
אפשר לשאול את גלעד מה הוא חושב על זה.

דורפן 6 ביוני 2011

זה אינדיוודואלי. פדרר היה הראשון בעולם ופדרר גם החל מאד מאוחד לזכות בסלאמים

דורפן 6 ביוני 2011

עמית – אולי פשוט תגלה לנו מי הספורטאים ומה ההוכחות. או נסתפק בזה "שאני טוקבקיסט שלא נחשף ואני אומר לכם מאנשים שלא נחשפים. אז תסמכו עלי". ואני לא אפול מהכסא לגבי איזשהו ספורטאי שהשתמש בסמים

דורפן 6 ביוני 2011

ראול – נדאל לא רק יותר טוב בחימר. הוא יותר טוב ראש בראש באופן כללי. הטיעון בעד פדרר הוא מאזן כללי מול כל העולם. אבל קשה להתעלם ששנות שלטון היחיד שלו 2003-2007 היו עם יריבות חלשה. וגם נושא החימר צריך להכניס לפרופורציות – דג'וקוביץ ופדרר העבירו חלק עצום מתקופת הגדול שלהם על חימר. זה לא איזה משטח זר כפי שהיה נניח לסמפראס

ראול 6 ביוני 2011

רונן – בכל הטיעונים שלי עד כה לא חתרתי לטעון שפדרר טוב יותר.
ברור שהוא גדול יותר ברמה ההיסטורית (כל עוד מדד הזכיות בסלאמים הוא זה שמכריע).

הדגש שלי הוא על זה שהמאזן ביניהם מטעה. גם אם אכן נדאל טוב יותר ראש בראש, ההפרש האמיתי הוא לא זה המצוי במאזן ביניהם.
המאזן ביניהם מוטה מאוד בגלל כל הסיבות שציינתי בתגובות קודמות.

ראול 6 ביוני 2011

גם לא ברור לי מה זה הסיפור על יריבות חלשה.
אם לא פדרר – אנדי רודיק עם 3 זכיות בווימבלדון הופך לסוג של אגדה.

ירון 9 ביוני 2011

מנטאלי שמנטאלי.
נדאל מכה חזק ומסובב יותר, גב היד שלו טוב יותר, הוא מכסה יותר שטחים, הוא מסוגל להכות ווינר תוך גלישה, החבטה שלו מדוייקת יותר, הוא עושה פחות טעויות, הכף יד שלו לגב יד של פדרר זה יתרון בכל פעם.
מנטאליות זו המצאה של מכוערות. נדאל טוב יותר נקודה.

גיא 11 ביוני 2012

רק לשנות את התאריך למעלה ואת האחוזים (או שעוד לא 99%?)

Comments closed