קיצור תולדות טניס הנשים. כל המהפכות שלא ממש התרחשו

טניס הנשים עשה מהפכות תדמיתיות וגם פספס הרבה מהפכות חשובות במגרש. והוא מחכה לטניסאית שתחייב את הענף לחשוב ספורט

עדכון: הנה לינק לשידורים נון-סטופ מווימבלדון

http://www.lshunter.tv/tennis-live-streaming-video.html

הפרה-היסטוריה

אין הרבה מה לומר על טניס הנשים עד פרוץ המקצוענות בתחילת שנות השבעים. זה די דומה לטניס הגברים: אנגלו סקסי, חובבני. אולי הדבר המעניין הוא שהנשים הקדימו את הגברים בכמה עניינים – כמו אלופת גרנד סלאם שחורה (אלת'יאה גיבסון) או טניסאית משמעותית מדרום אמריקה (מריה בואנו)  ואפילו אלופה מקרב האבוריג'ינים האוסטרלים – איבון גולאגונג.

הענין הפוליטי-חברתי הפך משמעותי יותר בשנות השבעים – שנות המקצוענות הראשונות. המאבקים של בילי ג'ין קינג ומרטינה נוורטילובה על זכויות שוות לשחקניות, או על עניינים של זהות מינית, הביאו להישגים משמעותיים מבחינה כלכלית ומבחינת הפתיחות של הסבב לשחקניות שהן לא ילדות טובות מפרבר אמריקאי עם סרט בשיער. זה ייתן לטניס הנשים עניין חשוב: שהוא יהפוך לספורט הנשים הכי חשוב.

המהפכה הטכנולוגית שלא קרתה

המהפכה הטכנולוגית בציוד שהעבירה את טניס הגברים אל קו הבסיס בעצם לא קרתה בין הנשים. כל שקרה הוא שהחלוצה האחת במשחק הרשת, מרטינה נוורטילובה, נותרה הבלחה כמעט בודדה בהיסטוריה של הענף. נשים מעולם לא נסוגו מהרשת כי הן מעולם לא היו שם.

המהפכה הדמוגרפית
לעומת זאת המהפכה הדמוגרפית בטניס הייתה דרמטית בהרבה כי היא נוגעת בהבדל המרכזי בין טניס נשים לטניס גברים. טניס גברים הוא עוד ענף ספורט. טניס נשים הוא כאמור ענף הספורט מספר אחת ולהבדיל מגברים הוא מושך את מיטב הכשרון של כל העולם. לא רק מעמד בינוני במדינות עשירות. רק לפני שבועיים קיבלנו אלופה סינית היסטורית.

הציבור הנשי האתלטי המשמעותי בעולם נמצא כנראה במזרח אירופה. התייחסתי לסיבות בעבר: הן גבוהות באופן טבעי ובנוסף, מסיבות תרבותיות, מספר הבנות שעוסקות בגיל צעיר מאד בבלט או בהתעמלות אמנותית הוא עצום. אני לא חושב שהם יודעים יותר טניס במזרח אירופה מאשר במערב. אבל כשיוצאים לדרך עם כמות עצומה של בנות בגובה 1.80 עם הכשרה ספורטיבית מגילאי 3-4 – מול עולם מערב אירופי ואמריקאי בו עיסוק של בנות בספורט הוא לא מובן מאליו אז יש לנו פערים.

מה עומק השינוי?

בין 100 הראשונות של שנת 1989 היו 13 טניסאיות מהגוש המזרחי ועוד מרטינה נוורטילובה שגדלה בצ'כוסלובקיה. ואגב – רוב הטניסאיות הללו היו מצ'כוסלובקיה בגלל מסורת הטניס שם. כרגע יש 48. כולל 26 מ-50 הראשונות.

הבעיה הבלתי פתורה

למה אני חושב שזה בעיקר קשור לעליונות אתלטית ולא לאיזשהי טכניקה עדיפה? הרי בבלט הן עדיפות על המערב כי הידע והמסורת גדולים יותר.

כי האמת היא שטניסאיות העל באמת עדיין באות מהמערב – האחיות וויליאמס, קלייסטרס, הנין. מרטינה הינגיס היא ממוצא סלובקי אבל גדלה בשוויץ. למרות השתלטות המזרח אירופאיות על העומק של הסבב האזור הזה עדיין לא מצמיח טניסאיות היסטוריות. שארפובה נראתה בשלב מוקדם בקריירה בדרכה לשם – אבל גם היא גדלה למעשה בארצות הברית.

והייתה כמובן את מי שהיא בעיני גדולת הטניסאיות מאז ומעולם – מוניקה סלש. היא נדקרה בגבה לפני יום הולדתה העשרים כשכבר היו לה שמונה תארי גרנד סלאם. היא בת המיעוט ההונגרי בסרביה-יוגוסלביה אבל גם היא היגרה למעשה לאמריקה בת 12 ושם עברה את עיקר ההכשרה הטניסאית שלה.

הנה סלש במיטבה מול ענקית אחרת – שטפי גראף – אולי גדול משחקי טניס הנשים בהיסטוריה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

וזה למעשה המשבר הגדול של טניס הנשים: לטניס הנשים יש לדעתי פוטנציאל להיות טוב משל הגברים בגלל המאגר הספורטיבי הוא טוב יותר. העוצמות המעט נמוכות יותר של החבטות אמורות לאפשר טניס יותר מגוון. אולי כמו טניס הגברים לפני המחבטים החדשים.

אבל אנחנו בבעיה. הכשרון האתלטי נמצא במזרח. הידע הטוב יותר עדיין במערב. אימון הטניס הרוסי הוא מעמיק, יסודי מאד מבחינה טכנית, אבל מאד מאד שמרני. אין בו שום בשורה.

המהפכה שלא קרתה באמריקה
גם מהפכה גדולה אחרת פשוט לא קרתה למרות שהחלה בבשורה עצומה. מסיבות כלכליות אין שום סיכוי שהרבה כשרונות אפרו-אמריקאים בנים יילכו לטניס. אבל בנשים המצב שונה. אני מעריך שוונוס וסרינה וויליאמס הן שתי הספורטאיות העשירות באמריקה. לבנות שחורות אין אפשרות לעשות כסף טוב מהן בענף אחר. אם קווטרבק או פוינט גארד סבירים עושים יותר כסף מרפאל נדאל, אז בעונת WNBA מרוויחים כמו שמינית גמר טורניר גרנד סלאם אחד.

אז למה זה לא קרה?

אין לי תשובה שלמה. אבל דבר אחד אומר לכם: אם ממנים אותי מחר למלך הטניס של אמריקה אני שם הרבה יותר משאבים בבנות. כי כשגלעד בלום בוכה לי שהוא מקבל את הילדים חנונים בעוד האתלטים הווינרים הופכים לקווטרבקים של הבית ספר שלהם, בא לי לומר לו: אז תלכו לחפש בנות! להן אין אופציה טובה יותר מאשר טניס.

ומהבחינה הזו דווקא וונוס – שפיזית יכולה הייתה להיות אלופת אתלטיקה או כדורסל – היא הדוגמא. למה בנות עם יכולות גופניות דומות מסתפקות בלהיות בנבחרת האתלטיקה של אובורן או ג'ורג'יה-טק?

העתיד
הדבר הגדול ביותר שהשיג טניס הנשים בשנים האחרונות שהוא זוהר מאד וגם עמוק ביותר. הרבה מדינות בצמרת וסטטוס גבוה מאד לכוכבות. הבסיס והעניין הציבורי שם. אבל הענף ממתין לסופרסטארית שפשוט תביא מהפכה בסגנון המשחק. טניס הנשים ממתין לפדרר משלו. מי שתכריח את הסבב לחשוב. לא שורה ארוכה של טניסאיות שבילו שבועיים בראש הדרוג.

אבל זה לא פשוט בגלל שהוא מאבד המון טניסאיות על סיבות לא נכונות.

ראשית בגלל בעיה אינהרנטית שתמיד הייתה – עוד מימי טרייסי אוסטין. בגלל ההתפתחות הגופנית המוקדמות יותר, נשים הופכות סופרסטאריות מוקדם יותר. וכך הענף מאבד שוב ושוב שחקניות שנשרפות פסיכולוגיות. הן לא חלשות יותר פסיכולוגית מגברים אבל נחשפות להצלחה כתיכוניסטיות ולא בגיל 22-23. מה אפשר לומר כשמרטינה הינגיס וג'סטין הנין – בלי שאלה שתיים מהטניסאיות המחוננות בהיסטוריה – מסיימות את הקריירה שלהן בנסיבות קצת חמוצות? ואפשר להוסיף אליהן לא מעטות – קפריאטי ודוקיץ' למשל.

אחר כך יש לנו קבוצה אחרת של טניסאיות – כמו  מריה שארפובה ואנה איבנוביץ' – שהגיעו למקום הראשון בעולם בהבטחה עצומה. ההבטחה הספורטיבית קצת נמוגה כי הן פשוט יפות מדי. הכסף היה בדוגמנות. הטניס הפך לצדדי.

טניס הנשים צריך רפורמה. הוא לא יכול לאבד כל כך הרבה טניסאיות טובות. הוא צריך הרבה יותר מהגברים הגבלה על גיל המתחרות. צריך למצוא דרכים לעודד חזרה למגרשים אחרי הריון – למשל שמירה על הדרוג העולמי – אחרי שקים קלייסטרס הוכיחה שמקצועית קאמבק כזה הוא אפשרי. הוא גם צריך להפסיק לשים דגש כל כך גדול על טניסאיות כנערות זוהר.

יש לו פוטנציאל עצום להיות ספורט אמיתי.

ולא זה!

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

פאר הגועל
שלושה עופות מוזרים (ארנון בן-דרור)

77 Comments

גמל (סתם גמל) 20 ביוני 2011

למה כשנאדאל מדגמן תחתונים זה לא משפיע עליו לרעה כמו על איבנוביץ'?

דורפן 20 ביוני 2011

א. כי שום דבר לא משפיע עליו לרעה.
ב. כמות הדברים שהיא מדגמנת היא קצת גדולה. זה ממש לא עיסוק צדדי אצלה

גמל (סתם גמל) 20 ביוני 2011

הגיוני. השאלה שלי היא קצת אחרת, אמנם אמרתי נאדאל אבל השאלה שלי הייתה קצת יותר כללית. יש ספורטאים שמופיעים בהמון פרסומות, יש הבדל כזה גדול?
כל פרסומת או עבודת דוגמנות שכזו גוזלת לכל היותר יום אחד. כמה ימים איבנוביץ או שראפובה מקריבות לטובת הדוגמנות? הרי גם ונוס וסרינה משקיעות הרבה זמן בעיסוקים אחרים. זה אולי פוגע בדירוג שלהן אבל לא מפריע להן לזכות בתארים החשובים באמת.

עמיר 20 ביוני 2011

אז זה מה שהוא עושה לפני ההגשה? אני חשבתי שזו סתם הזעת יתר

B. Goren 20 ביוני 2011

מאלף, דורפן.

Mr. Kate 20 ביוני 2011

מסכים כמעט עם הכל!
אבל בקשר לשראפובה. את הדיבורים על כך שהיא מתעסקת בדוגמנות אפשר עוד היה לשמוע ב2006, ובUS OPEN היא סתמה לכולם את הפה, עם אחד הגראנד סלאמים הכי מרשימים שיש. אני לא חושב שהבעייה שלה מגיעה ממקום של בחירה בקריירת דוגמנות על בסיס קריירת טניס, אלא בעיות מקצועיות לגיטימיות.
צריך לזכור שהיא גם הייתה פצועה והכל, בקיצור
GO GO GO SHARAPOVA!

דורפן 20 ביוני 2011

מיסטר קייט. אם היא רצתה הוכחת היתכנות היא עשתה את זה – ווימבלדון, ארצות הברית, מקום ראשון. אבל טניסאית גדולה באמת משיגה 8-9 סלאמים. רודפת אחרי כל תואר אפשרי.

דניאל אחר 20 ביוני 2011

אבל רונן, היא עברה פציעה לא פשוטה, שלא משתקמים ממנה לחלוטין. הסרב שלה נחלש בצורה משמעותית. והיא עדיין נלחמת. אני מסכים עם מר קייט שלא הוגן להשוות אותה לדוגמניות.

עומר 20 ביוני 2011

יכול להיות שההומוס אקונומיקוס לא עובד לגמרי גם במקרה הזה? בניגוד למזרח אירופה, בארה"ב נשים יכולות להתפרנס בכבוד גם מאתלטיקה או כדורסל. נכון, הן היו יכולות להיות עשירות הרבה יותר אם היו פונות לטניס אבל יכול להיות שהכסף באתלטיקה מספיק להן והן שואבות מהמקצוע סיפוקים אחרים.
מה לגבי ההבדלים במערכת איתור הכשרונות האתלטיים בין המערב למזרח? האם הם עדיין משמעותיים כפי שהיו בתקופה הסובייטית או כפי שרואים בשנים האחרונות בסין?

תומאס נוימן 20 ביוני 2011

לא ניתן לקבוע כי סלש היא גדולת הטניסאיות המודרניות, ולו בשל העובדה (שאין כל שליטה עליה) שהיא אכן נדקרה, נעדרה זמן ממושך, והדבר למעשה חיסל את הקריירה שלה.

היפוטתית, לו לא נדקרה, בהחלט ייתכן כי היתה עוקפת את גראף. אולי כן ואולי לא. אולי היתה נפצעת, נשחקת, ניגפת מול הינגיס ואחריה מול הנין, ונוס, סרינה וכד'. תאורטית, בהחלט ייתכן שהיתה יכולה להיות הגדולה מכולן. אבל אנו לא עוסקים בתאוריות, אלא במציאות. ובמציאות – שטפי היא הגדולה בכל הזמנים. היא היתה חזקה מנטלית (ממש כמו סרינה). ובזמנה, היה לה הנשק הספורטיבי הגדול ביותר, זה שאף מתמודדת לא יכלה לו – הפורהאנד המפורסם (אם אפשר להשוות, רק הסקיי-הוק של קארים היה נשק מקביל ודומה, בלתי עציר).

דורפן 20 ביוני 2011

תומאס – לא ניתן לקבוע כלום אבל הסימנים היו. בגילה הצעיר היא כבר הייתה יותר מאיום על גראף – אפילו עדיפה עליה לתקופות ממושכות. המאזן שלה בגמרים לפני הדקירה – תשע ניצחונות והפסד בודד על דשא.

דבר שני – קביעת מספר הסלאמים במדד. ריכוז הסלאמים של גראף בשנתיים שאחרי הדקירה – הוא זכתה בשבעה בשלוש שנים _93=95). זה גרם לה לעקוף במעט את מרטינה. עכשיו המאזן בין סלש לגראף לפני הדקירה בגמרים על קשים וחימר – 0-3 לסלש. הפורהאנד המעולה שאתה מציין לא הספיק אז.
אז הסטטיסטיקה שלה (לא היא) הכי הושפעה לטובה מהמקרה ומה שטרגי הוא שזה היה רצונו של הדוקר. הדקירה באה בסיטואציה בה סלש עומדת על 33 גמרים ב-34 טורנירים ו-22 זכיות. ופתאום גראף לוקחת שבעה סלאמים במהירות. זה די וודאי שהסטטיסטיקה עוותה. אז לא – לפעמים בדיקות הגדולה בהיסטוריה היא לא רק סטטיסטית. צריך להתחשב בכמה תנאים אחרים (ואגב, אם היא רק סטטיסטית אז הגדולה בהיסטוריה היא מרגרט קורט)

אז השאלה אם הייתה עוקפת את גראף היא לא מדוייקת. ההשפעה המיידית ביותר הייתה שכמעט וודאי שגראף לא הייתה עוקפת את נוורטילובה.

כמובן שהכל בהנחה ההיפוטטית שהיא כן הייתה חסינה ומתמידה. אבל לא היה ב-1993 שמץ של רמז אחרת. גם כאן- היכולת שלה להוסיף סלאם אחד בהמשך למרות הטראומה מרמזת שכן היה לה כוח מנטלי בלתי רגיל.

וגם ראיתי אותן בעיניים. סלש הייתה יותר טובה.

תומאס נוימן 20 ביוני 2011

אני מתייחס לטובה ביותר בעידן המודרני – ולכן לא התייחסתי לקורט.

מה שעולה מדבריך זה שיתכן ונברטילובה היא הגדולה מכולן – ואני כמעט נוטה להסכים.

צריך להתייחס גם לטיעון המוכר מויכוחי פדרר-נדאל: מוניקה ושטפי לא נפגשו בשיאן. כאשר מוניקה גברה על שטפי ב-3 גמרים, היא היתה בשיאה (כפי שטענת בצדק, הנשים מגיעות לשיא בגיל מוקדם מאוד, אפשר לומר כי 18-22 זה הטווח), ואילו שטפי כבר היתה "בדרך למטה".

אותו דבר אפשר להגיד על המאבקים בין שטפי ונברטילובה (שברובן ניצחה שטפי) – מרטינה כבר היתה מעבר לשיאה (שהיה בשנות היריבות עם אוורט) ואילו שטפי בדיוק נכנסה לשיא.

לכן, בכל מקרה, קשה לקבוע מי טובה יותר רק על סמך HEAD TO HEAD.

ואם יש דבר שאני זוכר מהמפגשים בין סלש לגראף – זה שסלש ניצלה את יכולתה הפנומנלית לכוון כל מכה (בין אם פורהאנד או בקהאנד – את שתיהן היתה מכה בשתי ידיים) לבקהאנד של גראף (נקודת התורפה שלה, היתה מכה אותו תמיד בסלייס) כדי להתחמק מהתמודדות עם "הנשק" – הפורהאנד של הגרמניה.

אני לא ראיתי אותן בעיניים, אז אולי השיפוט שלך באמת עדיף. אבל האם ראית את שטפי, בעיניים, בשיאה (כלומר אמצע עד סוף שנות ה-80)?

ליאור 20 ביוני 2011

אני מסכים איתך.
סלש לדעתי הייתה הטניסאית המודרנית הראשונה בסגנון ובעוצמה. לדעתי גם הגונחת הראשונה תוך כדי מכות אבל זה נושא אחר.
גראף הייתה מעולה, אבל להסתכל עליה היום זה מרגיש זר, לא שייך לטניס המודרני

דורפן 20 ביוני 2011

תומאס – שטפי לא הייתה בדרך למטה ולא היה כאן שום עניין של מץ' אפ ספציפי – כפי שיש טענות על נדאל פדרר. סלש הייתה הטובה בעולם במשך שנתיים ובהפרש ניכר. נקודה. מול גראף ומול כל אחת אחרת. אתה אומר שהשיא הוא 18-22? היא זכתה לשחק פחות מחצי מהתקופה הזו והגיעה לשמונה סלאמים.

ואני חושב שבדיוק החבטה הייתה הטובה בהיסטוריה גבר או אישה. לפעמים היה נדמה שהיא מכה רק אל הקו.

ליאור 20 ביוני 2011

אני חושב שהגמר היחידי שזכור לי באמת מטניס הנשים הוא הגמר הזה.
אני אפלו זוכר שהסתיים 9-7 בשלישית, ועולל עוד הייתי.
האמת שטניס נשים הוא מקצוע משמים בשנים האחרונות, זה התחיל בשליטה האבסולוטית של האחיות, שפגעו בענף בשל שליטת יתר, ואם היום אנחנו מתגעגעים לאחריות כי פשוט אין כוכבת אחת, אז המצב באמת רע.
בכל היסטוריית טניס הגברים יש טניסאי אחד שהיה במקום הראשון ולא זכה בסלאם (ריוס). רק בשלוש השנים האחרונות היו בערך 4 טניסאיות נשים כאלה. זה הדבר שמראה יותר מכל על החולשה.

חוץ מזה, לי יש תיאוריה די מבוססת, שלא משנה על מה ייכתב פוסט בטניס, תוך 20 תגובות פחות או יותר הוא יגיע לדיון על פדרר מול נדאל. נראה מה יהיה פה

גמל (סתם גמל) 20 ביוני 2011

למי אתם חושבים שיש גדול יותר לנאדאל או פדרר?
אני לא רוצה לתת לך לחכות :)

זיזו 20 ביוני 2011

הדיון היותר חשוב הוא שרפובה מול קורניקובה או איבנוביץ' מול דוקיץ'.

דורפן 20 ביוני 2011

ליאור – האמת היא שהאחיות שלטו בסבב בצורה פחות אבסולוטית משני הגברים שציינת. בנשים יש טיפה יותר הצדקה למקום ראשון בלי סלאם – כי הסלאם לא שונה מהותית מטורניר רגיל – ציינתי היום בעיתון שהוא בעצם קל יותר פיזית (שבעה משחקים בשבועיים לעומת חמישה בחמישה ימים – ובאותו פורמט).

ליאור 20 ביוני 2011

אכן הן פחות שלטו, אך מה שעושה את נדאל פדרר למה שהם זו היריבות העמוקה שמתבטאת בכל דבר מסגנון המשחק ועד סגנון השיער.
גמר בין האחיות וויליאמס היה הדבר הכי קרוב לנמנום צהריים, שלא לדבר על ההאשמות שהאבא קבע מי תנצח.
זה היה הרסני לסבב לדעתי. שהשתיים הכי טובות שניצחו את כולן לא פיתחו שום יריבות בין עצמן. לא הסברתי את זה לעומק בתגובה הקודמת.

דורפן 20 ביוני 2011

אני לא חושב שזה בהכרח האבא. אני חושב שהן התקשו אחת מול השניה ובעיקר לוונוס קשה נפשית נגד סרינה. בהמשך הקריירה הן שיחקו כמה גמרים ראויים – כולל זה שראיתי בווימבלדון ב-2009 שהיה עם טניס טוב – אבל הרושם כבר נעשה.

שמרלינג 20 ביוני 2011

רונן, שני הפוסטים שלך על קיצור תולדות טניס ה… פשוט אדירים.

כח הגברה 20 ביוני 2011

יכול להיות שהטניס לא "פורץ" בארה"ב משום שהוא מחייב השקעה גדולה (כספיתלאימונים פרטיים, ומבחינת שעות אימונים) בגיל מאד צעיר ללא תמורה מובטחת, בעוד באתלטיקה ובכדורסל אפשר "להתגלגל" במסגרות של בית הספר היסודי, התיכון והקולג' בלי להדרש להשקעה כזו? הרי גם על שחר פאר תמיד אומרים שאם לא היתה באה ממשפחה אמידה, היה לה קשה מאד להשיג את מה שהשיגה.

ובעניין לא קשור, אבל בתחום הטניס – באחד הדיונים הקודמים לקראת וימבלדון עלתה ההצעה לבטל את הסרב השני. הצעה קצת קיצונית. מה דעתכם שלכל שחקן מגיש יהיו 3 סרבים שניים בכל משחקון, לפי בחירתו (ועוד סרב שני נוסף בכל מצב של שוויון במשחקון)? כלומר, אחרי פספוס סרב ראשון, המגיש יצטרך לסמן אם הוא מוותר על הנקודה, או מגיש סרב שני (שיורד לו מההקצאה למשחקון הנוכחי). קצת מסבך את העניינים, אבל מוסיף מימד אסטרטגי למשחק.

דורפן 20 ביוני 2011

זה רעיון טוב. או אולי שני סרבים שניים למשחקון וזהו.

כח הגברה 20 ביוני 2011

אז לאן שולחים את ההצעה? מה הכתובת של ועדת החוקה של הטניס?…
התלבטתי בין שניים לשלושה סרבים שניים. אין לי מסקנה חותכת. חשבתי לשמור, עדיין, על יתרון ממשי למגיש (בכל זאת, גם הגשה טובה היא חלק מהיכולת הנדרשת מטניסאי), אבל כנראה שיהיה צריך פשוט לבחון את המספרים בשטח, כלומר בניסוי.

עמיר 20 ביוני 2011

אתה חושב שהתועלת (שאולי תצוץ) כתוצאה מביטול הסרב השני או כהצעתך דומהזהה אצל הגברים והנשים?
יש לי תחושה שמהלך כזה אצל הנשים די יחריב את האלמנט הבסיסי ביותר במשחק.

דורפן 20 ביוני 2011

בנשים אין צורך בחוק כזה. למרות שלמרבית הטניסאיות גם לא ייגרם נזק משמעותי.

כח הגברה 20 ביוני 2011

אני חשבתי בעיקר על הגברים. ביטול מוחלט של הסרב השני נראה לי קיצוני, אז ניסיתי להציע דרך ביניים, שתפחית את היתרון של מגישים אימתניים ותוסיף קצת עניין.
אצל הנשים הסרב בכל מקרה פחות דומיננטי, למרות שגם אצלן יש לו השפעה. אני לא מכיר את הסטטיסטיקות הכלליות – ובטח לא עבור שחקנים\ות ספציפיים\ות (אחוז הנקודות שהמגיש\ה מנצח עם הסרב הראשון, וכנ"ל עם הסרב השני). בכל מקרה, גם אצל הנשים הצעה כזו תגדיל את אחוז הזמן של משחק נטו ממשך המשחק הכולל, ותוסיף את ה"עניין האסטרטגי" שהזכרתי.

עמיר 20 ביוני 2011

וזו אכן הבעיה שכיוונתי לה, הבדל חוקתי כה מהותי בין נשים לגברים יגרום נזק לא קל לענף. החוק צריך להיות מוחל לשני המינים. 

דורפן 20 ביוני 2011

אם ככה – שלושה סרבים חוזרים למשחקון. לרוב השחקנים – שעומדים על 60-65 אחוזים סרב ראשון זה לא ישנה הרבה. רק אלו שעומדים ונושמים חצי דקה לפני כל פצצה – כי אין להם סיכוי גדול לנצח נקודה בדרך אחרת – שיעופו מהמשחק.

עמיר 20 ביוני 2011

החלת חוק כזה אצל נשים תייתר כמדומני את משמעות ה״שבירה״ ותהפוך את הטניס למשחק מטקות חברותי.

ברגר 20 ביוני 2011

שחר פאר משחקת עכשיו,עדכון חי מהמגרש

http://www.wimbledon.com/en_GB/scores/stats/day8/2137ms.html

עמיר 20 ביוני 2011

מי הסטייליסט של ונוס?
היא שוברת את השיאים של עצמה
הלבוש מאוד המממ… לא … המממ.. לא מחמיא לה… הממממ….

עמיר 20 ביוני 2011

שחר לוקחת מערכה ראשונה 7-5 לאחר שתי שבירות הדדיות ועוד אחת של שחר במשחקון האחרון.

עמיר 20 ביוני 2011

ושבירה של שחר במשחקון הראשון של הסט השני, שתמשיך ככה…

עמיר 20 ביוני 2011

תיקון, 1-1 ללא שבירות בסט השני

עמיר 20 ביוני 2011

70% על הסרב הראשון לשחר, על הסרב השני היא לקחה 4 מ12 בסט הראשון. עכשיו תחשבו מה היתה התוצאה והיה ובוטל הסרב השני.

כח הגברה 20 ביוני 2011

לכן הצעתי דרך ביניים.
שחר פאר דווקא אמורה להרוויח מחוקים כאלה, בתור שחקנית עם סרב ראשון לא "מפחיד" – לא?
ודרך אגב, גם כיום הרבה פעמים במשחקי נשים יש יותר "שבירות" מ"שמירות" – גם ברמות הגבוהות.

עמיר 20 ביוני 2011

גם היא וגם דודי. ובכלל החוק החדש יוכל להנמיך קצת את הסבב. 

כח הגברה 20 ביוני 2011

עושה רושם שכבר הפנמת את הרעיון…

מנחם לס 20 ביוני 2011

כמה נקודות על הבוקר:

1. מוניקה סלש היא ללא ספק אחת מהגדולות ביותר בטניס. החולשה היחידה שהיתה לה נגד נברטילובה וסטפי היתה שהיא לא היתה אתלטית כמוהן. היא היתה אולי הטניסאית הנשית ביותר מכולן. בשנים האחרונות בכמה EXHIBITIONS (האחרון היה ב-2008) היא ניצחה את נברטילובה יותר משהיא הפסידה לה.

היא גרה היום בעיירה קטנה בפלורידה, די רחוק מהחוף, כי היא לא רוצה את הזוהר של סאות' ביץ'. אבל היא היום זוהרת יותר מתמיד. ממש יפהפיה, סקסית בת 40 או משהו, מאושרת, מחייכת ושמחה. היא התגברה על דכאונות קליניים, ועל אובססיה לאוכל, ולתקופה מסויימת גם אלכוהול וסמים, והיום היא אומרת שהיא המאושרת שהיתה אי-פעם. היא משרתת בוועדה חשובה מאד של אובמה, נמצאת בטור של הרצאות, משמשת נשיאה של ארגון צדקה גדול, מסיירת בעולם כשגרירת רצון טוב. היא ונברטילובה חברות טובות וקרובות מאוד (אבל לא מאהבות; סלש איננה גיי). בקיצור, היא פורחת פיזית ומנטלית.

2. טניס מוצלח מאד אצל הנשים כי גודל המגרש מתאים יותר לנשים מאשר לגברים. הגודל נשאר קבוע בזמן שאצל הגברים הכל השתפר באחוזים רבים (הרקיטה, גובה השחקנים, חוזק השחקנים, סוגי המשטחים). כמו בכדורעף, וכן בכדורסל, המגרש של אז קטן מדי לגברים של היום.

3. מה הספורים שאני שומע כאן על כסף לנשים בא"ק? אולי תספרו גם לי כדי שאדע? ישנן אולי 10-15 אמריקאיות שמתפרנסות מא"ק, לא יותר.

4. כדורגל מקצועני נשים תופש כאן בגדול. משכורות בעלייה כמו בכדורסל. ישנן כמה שחורות צעירות טובות מאד בטניס, וכמה לבנים צעירים טובים מאד.

דורפן 20 ביוני 2011

מנחם – סרינה וויליאמס הרוויחה עד היום 33 מליון דולר לפני פרסומות. האם יש עוד ענף ספורט בו נשים יכולות להתקרב לסכום כזה?

אריאל 21 ביוני 2011

כן, דוגמנות. אני קצת ציני, אבל זאת בדיוק הסיבה שבגללה שארפובה וגם האחיות וויליאמס השקיעו חלק ניכר מהקריירה שלהן בתצלומים במקום בשיפור המשחק שלהן

טל 21 ביוני 2011

רונן,

ספק גדול אם ילד עושה את החשבון הזה. ילד פשוט משחק את המשחק שהוא מתחבר אליו, שהוא במתאם חיובי גבוה, המשחק שזמין לו ו / או אנשים בסביבה הקרובה לו מחוברים אליו. האספקט הכלכלי זה משהו שיכול לעלות בגיל 14-15. רק שבטניס (להבדיל מפוטבול, כדורסל או אתלטיקה) גיל 14-15 זה גיל של כמעט שחקנית בוגרים.

אחת הבעיות של טניס בהקשר הזה היא שהוא ספורט שבעצם אי אפשר לשחק אותו ברחוב. אתה חייב מגרש תיקני וציוד ברמה גבוהה.

דורפן 21 ביוני 2011

טל – אם בגיל 14-15 אין מאחריך השקעה מסיבית ביותר או תכנית ממשלתית לא תהיה שחקן מקצועני.

מנחם לס 20 ביוני 2011

שכחתי גולף. טור הנשים בעלייה מתמדת. מבחינה חיצונית מוניקה ומרטינה עשו את ה-TRANSFORMATION הגדול ביותר מכולן. שתיהן משתבחות עם הגיל.

עמיר 20 ביוני 2011

גם אתה מנחם, גם אתה.

מנחם לס 20 ביוני 2011

תודה, עמיר, תודה. לך תגיד זאת לאשתי כי כשאני אומר לה זאת היא פותחת בצחוק היסטרי.

עמיר 20 ביוני 2011

בגילך אתה כבר אמור לדעת שכאשר האישה שלידך פוצחת בצחוק היסטרי כנראה שעשית משהו ממש טוב…

עמיר 20 ביוני 2011

רפא, כהרגלו בקודש, פותח בצליעה קלה את ווימבלדון. בפיגור שבירה במערכה הראשונה מול ראסל ( שמפתיע שלעצמו)

דניאל אחר 20 ביוני 2011

משחק פתיחה לא רע של רפא. הבק-הנד לא קיים, אבל הפור-הנד והסרב במצב סביר וגם הסלייס בק-הנד אפקטיבי. יש לו הגרלה קשה מאוד בשלבים המוקדמים: סוויטינג בסיבוב השני, אח"כ (באופן פוטנציאלי) ראוניץ' ודל-פוטרו.

עמיר 20 ביוני 2011

אתה מתכוון, ראוניץ׳ וסלע..
דודי כבר הראה לארגנטינאי שקרית שמונה זה לא רק קטיושות ושרצקי
ראוניץ וברדיך? לא יגנבו לו יותר מ10 משחקונים

דניאל אחר 20 ביוני 2011

אוי ויי, שכחתי את ברדיך. וגם ורדסקו ופיש כאן. וגם עושי צרות כמו איסטומין ורובין האסה. איזו הגרלה! לפחות פדרר ודיוקוביץ' בצד השני.

אגב, לא ראיתי את דודי, אבל המספרים מרשימים: 40-25 ווינרים-שגיאות, 20/26 ברשת… אבל לפני דלפו מחכה לו ז'יל סימון.

ירון 20 ביוני 2011

בטניס יש אמנם פוטנציאל לשכר גבוה יותר, אבל גם המחיר שהאתלטית צריכה לשלם הוא גבוה הרבה יותר – גם כלכלית, אבל בעיקר מבחינת הבדידות, הטיסות הבלתי-פוסקות וכו'.

עמיר 20 ביוני 2011

אוי אברוך
פרבאק גוררת את שחר למערכה שלישית לאחר שניצחה את השנייה 6-4

עמיר 20 ביוני 2011

אבוי אבוי
שחר נשברת לאחר שבמשחקון הקודם פיספסה נקודת שבירה, ממש כמו בסט הקודם
3-2 לפראבק

A 20 ביוני 2011

רק חבל שהזכויות על הטורניר שייכות לערוץ הספורט ולא ל-EUROSPORT

עמיר 20 ביוני 2011

לא שבר משבר…

שחר פאר מפסידה בסיבוב הראשון למדורגת 89 בעולם 7-5 4-6 4-6
נבחרת הנשים בכדורסל תיכף תיעצר באשמת שוטטות, הפעם מול נבחרת ״ברמתן״ , בריטניה.
בעסה

יאללה, דודי, תציל את המולדת.

עמיר 20 ביוני 2011

מערכה ראשונה הולכת לדודי 6-4

עמיר 20 ביוני 2011

דודי מנצח את המערכה השניה 6-1 והוא משייט לניצחון.

קצת נחת.

דורפן 20 ביוני 2011

עמיר – אני מזהיר אותך חד משמעית. אם דודי מפסיד אתה מפוטר מלסקר את משחקי היחידים של הישראלים בטורניר הזה.

עמיר 20 ביוני 2011

הודעות פיטורין אני מוכן לקבל רק מדל פוטרו ולא לפני הסיבוב השלישי.
אבל לך תדע, דודי כבר הראה לארגנטינאי שמגדלים חומר טוב בצפון הארץ.

עמיר 20 ביוני 2011

דודי מנצח את משחקו נגד גיל בשלוש מערכות חלקות 6-4 6-1 6-4 ומותיר טעם מתוק.
ואמוס

גיל 20 ביוני 2011

סיפור קטן על נה לי שקראתי אתמול: אמא שלה מעולם לא הולכת למשחקים שלה, כנראה בגלל המתח. אחרי הזכייה שלה בצרפת היא שלחה הודעה לאמא שלה שאמרה לה שהכל בסדר, היא כרגע בפאריס בדרך למינכן. האמא ענתה לה: שמעתי שזכית באיזה טורניר.

גיל 20 ביוני 2011

ואגב, יש טניסאיות שמגיעות לשיא דווקא בגיל מבוגר. למה נה לי ודבנפורט כך שהקריירה שלהן יכולה למעשה להיות ארוכה יותר מזו של הגברים.

דניאל אחר 20 ביוני 2011

לטובת הגולשים מארה"ב: כל המשחקים משודרים בחינם באתר האינטרנט של EPSN:
http://espn.go.com/espn3

בארץ זה עדיין קיציס?

עמיר 20 ביוני 2011

יורם ״אני מדבר באמצע נקודה משמע אני קיים״ שימרון
שלמה ״ תן לו בטי פוינט, איפה שהרשת נמוכה״ צורף

את קיציס שומרים לשלבים בהם הצופים כבר כל כך ממורמרים משני החברה ליצים האלה שאפילו ההומור הדלוח שלו לא יכול להעכיר את האווירה (או למשחקים של פדרר)

דניאל אחר 20 ביוני 2011

:)
אוי אלוהים. ואני עוד יומיים בארץ.

אני זוכר שאחד מהם סיכם את היום השני של איסנר-מאהו, בתוצאה 59-59, במילים "ובכן, משחק צמוד".

עומרי 21 ביוני 2011

ושום אזכור לקורניקובה?
המהפיכה שהיא הביאה היא זו ששמה את טניס הנשים במקום בו הוא נמצא היום מבחינת פוטנציאל כספי. צריך לומר את האמת, טניס נשים לא היה שונה מכל ספורט נשים אחר מבחינת עניין וחשיבות אם לא היה בו ריכוז כ"כ נפלא של כוסיות.
טניסאית שתשלב בין היותה כוסית על לבין איכויות משחק של הגדולות לאורך זמן תיקח את הענף לשלב הבא.

עמיר 21 ביוני 2011

זכית בפרס ״התגובה הסקסיסטית של העשור״
ברכות חמות

עומרי 21 ביוני 2011

יכול להיות, אבל גם אתה מבין שאני צודק

דורפן 21 ביוני 2011

אתה פשוט לא מבין כמה שאתה טועה. המשמעות של איבנובה ושראפובה לטניס ולפופולאריות שלו היאנמוכה. אם תבקר פעם בווימבלדון תראה את הפופולאריות העצומה של וונוס וסרינה – גם אם אינן הנשים היפות ביותר בעולם. את הפופולאריות של נוורטילובה, למרות העדפותיה המיניות.

תתפלא, יש אנשים שהם לא "פוליטקלי קורקט" אבל כשהם עושים סקס הם עושים סקס וכשהם רוצים לראות דוגמניות הם הולכים לתצוגת אופנה וכשהם רוצים לראות בחורות ערומות הם קונים פלייבוי, וכשהם רואים טניס נשים הם רוצים לראות טניס.

blup 21 ביוני 2011

שטויות, סקס הוא יוצא מהכלל בנושא הזה מכיוון שהוא נמצא בכל מקום.

אין הרבה אנשים שעוקבים אחרי טניס יותר ממני, ועדיין אני שמח תמיד לראות טניסאיות סקסיות גונחות. זה דבר טוב, בכל מקום וכל זמן. בדיוק כמו שאני מעדיף בשיעורי אלגברה וחדו"א באוניברסיטה לשבת ליד בנות וכמו שבאוטובוס אני מתיישב ליד בנות וכמו שכל הכוכבות בהוליווד כוסיות גם כשהן מופיעות בדרמות או סרטים קשים שלא קשורים לסקס. אם אפשר להוסיף קצת סקסיות לכל דבר, זה מבורך.

דורפן 21 ביוני 2011

בלופ. סקס הוא סופר מבורך. אבל להגיד שהוא נחוץ לטניס הנשים זה שטויות. הנין לא הייתה פחות חשובה מקירילנקו. ואם מדברים על שיווקיות – יותר חשוב קאמבק של הטניס האמריקאי מאשר עוד טניסאית יפה בצמרת. יופי הוא דבר מצויין – לטניסאית עצמה – ויוצר לה אפשרויות טובות לעשות כסף.

עומרי 21 ביוני 2011

אם ככה, איך אתה מסביר את התהום שפעורה בין ההצלחה של טניס נשים לכל ספורט נשי אחר?

דורפן 22 ביוני 2011

עומרי – אמנם זה עניין של טעם אבל מעטים יחלקו על כך שבכדורעף או החלקה אמנותית הנשים הן לכל הפחות לא פחות יפות מאשר בטניס. הסיבה שזה הספורט הכי מצליח היא שהוא הכי וותיק (בגלל שבמקורו הוא במעמד הגבוה שפעם רק בו נשים עסקו בספורט). כתוצאה מכך יש בו הכי הרבה כסף והוא הכי טוב. וכסף מושך את הספורטאיות הכי טובות.

טניס היה הספורט הכי פופולארי לנשים בכל תקופה – בלי קשר ליופין של הטניסאיות.

בבוא היום כדורגל אולי יעקוף אותו – פשוט כי הוא כדורגל.

גיל 22 ביוני 2011

הדמעות של סרינה היום הם מרגעי הספורט המרגשים של השנה ואולי בכלל. כל הדיבורים הללו על יופי, טכניקה וכו' מתגמדים כשכל מה שאחת השחקניות הגדולות בעולם רוצה זה לנצח עוד משחק אחד בוימבלדון.

Comments closed