אשלי יאנג

האם הוא קשר? האם הוא קיצוני? האם הוא במקרה סופרמן! אשלי יאנג מצטרף

mollyig. cc license

טוב, אשלי יאנג הגיע למנצ'סטר לבדיקות רפואיות – שזה עבורי סף סיום הספקולציה – ואין לי יותר מדי חששות לגביו. ראשית, כי הוא מצטרף למסורת מפוארת של קיצונים קוריאנים: יאנג-לי שארפ, ג'י סונג פארק ועכשיו אש-לי יאנג. שנית, קיצוני זה לא תפקיד שמרבים להכשל בו ביונייטד. מצד אחד פרגוסון לא טועה בקיצונים, מצד שני הוא יודע לעבוד איתם וסגנון המשחק מתאים להם לחלוטין. אם הוא ברוטציה עם נאני וואלנסיה – או נועד להחליף את נאני – הוא יצליח. עם פטריס אברה או פאביו איתו באגף איך ייכשל? יש לו עוד יתרון – הוא נרכש בתחילת הקיץ.

אבל ייתכן גם שהכוונה היא להשתמש בו אחרת. מתחת לחלוצים כפי ששיחק לא פעם באסטון וילה בעונה האחרונה. ואז ספקולציות כמו מודריץ' וסניידר יורדות מהפרק. זה כבר הימור גדול יותר.

הרכש עד עכשיו – יאנג ופיל ג'ונס – הוא אנגלי. אבל בשני המקרים שמרני כלכלית למרות שהשחקנים עלו בין 15 ל-20 מליון. במקרה של ג'ונס בגלל גילו. במקרה של יאנג משום שהוא שנה לפני סיום חוזה. אין שום אפשרות לעשות סדר בשוק הספקולציות. השאלה הגדולה לדעתי היא מי עוזב.

גבורי ספורט (פוסט לכבוד שבוע הספר שנמשך חודש)
ככה זה. לא ביג דיל

38 Comments

אביעד 23 ביוני 2011

הניחוש שלי הוא שיאנג בא לעבות את עמדות הקיצוניים. נאני סיים את העונה האחרונה מותש בעקבות ההיעדרויות הממושכות של ולנסיה ופארק וגיגס כבר לא משחק יותר מדי באגף.
מעניין מאוד יהיה לראות את היונייטד משחקת כשנאני באגף ימין ויאנג בשמאל, עם 2 קיצוניים שחותכים המון לאמצע ובועטים. סגנון כזה ישמח מאוד את מגיני היונייטד שימצאו הרבה שטח לתקוף בו…

יוסי מזרחי 23 ביוני 2011

מאחר ולא דנים על ספקולציות, אני לא מספר לכם על הצמרמורת שקיבלתי כשקראתי (את הספקולציה) על ההצעה של 30 מליון עבור אלונסו.
למי שיש כסף כזה, אין לו עוד כמה גרושים עבור צ'מברלין הצעיר או עוד מנוף כדי להשיג את סנצז? אה שטויות, רק ספקולציות….

אבי 23 ביוני 2011

זה כיף שם, באופוזיציה?

יוסי מזרחי 23 ביוני 2011

אל תכעס עלי, חם היום בירושלים, ואני, לא כל כך הבנתי.

אבי 23 ביוני 2011

הכל די צפוי וכמעט סגור בתשובה לשאלה "מי עוזב", חוץ מספקולציה אחת, מפחידה: נאני. מקווה שלא.

ארז 23 ביוני 2011

לא קשור לכלום, אבל איזו תמונה מדהימה:
http://twitpic.com/5a863o/full

אבי 23 ביוני 2011

אכן. זה ממשחק הפרידה של גארי נוויל?

יוסי מזרחי 23 ביוני 2011

הייתי משלם 250 מליון פאונד כדי לקבל אותם חזרה בני עשרים.

רילקס 23 ביוני 2011

מי זה מאחורי סקולס בתמונה הצעירה???

זיגי (היחיד) 23 ביוני 2011

זה טרי קוק. היום משחק אצל טוני אדמס באזרבייז׳ן. בדיוק היתה כתבה על הקבוצה בוואלה לפני כמה ימים

זיגי (היחיד) 23 ביוני 2011

תיקון קטן: מסתבר שהוא עזב את הקבוצה ונכון לעכשיו הוא מחוסר עבודה.

עפר ויקסלבאום 23 ביוני 2011

פירוש המילה נוסטלגיה, לפי המילון: להביט אחורה בגעגוע.
ועוד איזה געגוע…

הוא זידאן המקורי 23 ביוני 2011

אם הוא לכנף הימנית, אז זאת העמדה הכי עמוסה של יונייטד.
אם הוא מיועד לכנף השמאלית, האם הוא מתאים?
מתחת לחלוצים, כבר הוכיח את עצמו.
קישור האחורי, האם מישהו יודע אם הוא שיחק כבר שמה?

הוא זידאן המקורי 23 ביוני 2011

נ.ב. אגב, פיל ג'ונס יכול לשחק גם בקישור האחורי.

k_700 23 ביוני 2011

זידאן, הוא שנה שעברה שיחק יותר בשמאל ומתחת לחלוץ.

הינה כתבה טובה שתסכם עבורכם את מגוון האופציות שיש לך שחקן כל כך ורסטילי כמו יאנג:

http://www.goal.com/en-gb/news/2896/premier-league/2011/06/23/2544269/where-will-ashley-young-fit-in-at-manchester-united-here-are-the-

הוא זידאן המקורי 23 ביוני 2011

תודה.

גולר 23 ביוני 2011

תקרית גזענית שנייה ברוסיה כלפי רוברטו קרלוס,שעזב את המגרש בהפגנתיות
http://www.youtube.com/watch?v=4_2rW4Jj3YI&feature=player_embedded

yoffer 23 ביוני 2011

אשלי יאנג זה בדיוק החיזוק שפרגי צריך! גיגס לקראת פרישה, ואין שחקן קיצוני יותר מתאים להכנס לנעלי המלך, כשאת החפיפה יעביר המלך עצמו.

פרגוסון עושה קניות נהדרות, שני אנגלים, שני צעירים, בשתי עמדות חשובות שבקרוב יצטרכו החלפת דורות(יאנג זה במידי).

עכשיו רק צריך שוער וסניידר למרכז שיחליף את הג'ינג'י והם מסודרים.

כמה חבל שארסן ונגר לא יודע לעשות שוק ככה…

אלי(המקורי) 23 ביוני 2011

לפי החיוך אפשר לזהות מיד, חומר של יונייטד.
לגבי פיל ג'ונס יש מצב שהוא הובא במטרה להיות בתפקיד "פפה" במשחק הבא נגד בארסה?

טל המנצ'סטרי 23 ביוני 2011

אני לא חושב שיאנג מגיע על חשבון נאני אלא כתוספת שהיינו צריכים וגם בכנפיים.
ראינו מה קרה שולנסיה נפצע לחצי עונה ולכן טוב שיהיה "גיבוי" ששווה הרכב לכל דבר.
יאנג כמו נאני יכול לשחק גם בימין,גם בשמאל וגם כחלוץ נוסף ומי יודע,אולי זה יהיה הפתח למכירה של בארבטוב.
אנגלי צעיר ומנוסה ובמחיר יחסית שפוי.

אני עדיין מחכה לקשר אמצע דינמי שיביא 10-15 גולים בעונה,כזה שישמור,יחזיק ויניע כדור טוב וגם ברגעי הלחץ,
אם יגיע אחד כזה אז עשינו רכש מושלם לחיזוק הקבוצה הקיץ.

גולר 23 ביוני 2011

איטליה נגד החוליגניזם: תעודת יושר לכל אוהד
http://www.one.co.il/Msites/Biz/InsideArticle.aspx?id=181909&bz=8

אריק 23 ביוני 2011

כדי להבין למה יאנג הגיע ליונייטד הנה כמה נתומים מאוד מרשימים:
From: Twitter From 07/08-10/11, Ashley Young has provided 30 dead ball league assists: 7.5 per year. #MUFC's best Nani has averaged 4.25. Improvement. Young's dead ball assist rate from last 4 years of 7.5 per season is better than Beckham – who averaged 4.77 per season in his #MUFC career. 47% of Ashley Young's career league goals have come away from home, compared to Valencia's 31% and Nani's 25%. #MUFC Ashley Young has scored 32 goals in the Premier League – 100% on his right foot, 34.4% from outside the box, 37.5% from dead balls. #MUFC Ashley Young is 7th on the PL assist rate list with 0.46 assists per game, behind Giggs, Bergkamp, Cantona, Fabregas, Henry & Beckham. #MUFC from: Twitter 5  Ashley Young won more penalties than any other player in the 2010/11 Premier League season, winning 5 of Villas 6 spot kicks. Tricky. 44  Since the start of the 2006/07 season, only Cesc Fabregas (60) has made more PL assists than Ashley Young (44). Creator

חוץ מזה הלוואי וחאבי מרטינז היה בא אבל קשה להזיז באסקים ויאן 'מויה לא למכירה. אני מת על סנצ'ז אבל זה לא יקרה מה שלא מעריכים אצלו זה את יכולת המסירה ופיזור המשחק הפוטנציאל שלו מפחיד. בעצם יהיה הרבה יותר קשה מול בארסה שנה הבאה. מי יודע אולי עוד יגיע.

טל 23 ביוני 2011

רונן,

לא הבנתי למה ההחתמה שלו בסכום כזה הופכת לשמרנית בגלל שהוא שנה לפני סיום חוזה.

להפך, שחקנים לפני סיום חוזה אמורים להיות זולים יותר, מכוון שלקבוצות שמחזיקות בכרטיס השחקן שלהם יש עמדת מיקוח חלשה בהרבה (אם הן לא ימכרו אותו היום או לכל המאוחר בינואר, הם יאבדו אותו בלי לקבל כלום).

המסקנה שלי מהעסקה הזו היא שנאני כנראה בדרך החוצה, אולי כחלק מעסקה על שחקן מרכז השדה שיונייטד כל כך צריכה. אין הסבר אחר להחתמה של שחקן שאפילו לא אמור להיות שחקן הרכב קבוע, שנה לפני סיום חוזה, ב17 מיליון פאונד.

אביעד 24 ביוני 2011

אם אכן נאני יעזוב, זה בכל מקרה יצריך עוד קשר אגף, אז מה הטעם? אין הגיון בלהחזיק רק 3 שחקנים על 2 עמדות כ"כ חשובות.

דורפן 23 ביוני 2011

טל – הוא זול ב-17 מליון פאונד. כלומר השנה לפני סיום החוזה מתקזזת עם היותו אנגלי. ואני די משוכנע שיהיה שחקן הרכב

אמיר 23 ביוני 2011

זה עדיין שלב מוקדם של עונת העברות והכול עדיין פתוח אבל אני פשוט מרגיש ששוב לא נזכה לשם גדול של שחקן אמצע אמיתי בונה משחק!
הסר מביא כבר שנים רבות שחקנים אנגלים טובים בזה אין ספק,אין ספק גם שהמחירים של רובם יצא כבר מזמן מכל פרופורציה עקב חוקי הליגה.
שום מועדון אירופאי מחוץ לממלכה לא יעז לשלם סכומים של 20 מליון פאונד על שחקנים שבמקרה הטוב שווים כמחצית(יאנג)ובמקרה הגרוע של פיל גונס ששווה אולי במקרה הטוב במחירי השוק האירופאי עד 5 מליון.
הרכישות של הסר ימשיכו לעשות טוב ליונייטד בליגה וישמרו את כוחה גם בשנים הבאות כמועמדת טבעית לכל התארים.
אבל בלי שחקן אמצע תותח אירפאי עם קבלות אנו לא נרים גביע באלופות גם בשנים הבאות,זה טוב לליגה אבל ממש לא מספיק לצמפיונס כפי שראינו בומבלי.
כולנו ניזונים מחלקיקי שמעות באתרי האינטרנט ולא יודעים את האמת לאמיתה מה הסר באמת רוצה ומה הוא גם יכול להשיג.
בהנחה שם דה חיאה מגיע כי לא נישאר בלי שוער הריי שסך ההוצאות יאמיר לסביבות השבעים מליון(יהיה עוד רכש קטן עד בינוני)ותחת סכום שכזה חובה היה להביא שם גדול לחוליית הקישור המקרטעת שלנו.

טל 23 ביוני 2011

המחירים של שחקנים אנגלים במעברים פנימיים בפרמיירליג זו אחת מתופעות הספורט המוזרות וההזויות ביותר בתקופתנו.

ריאל מדריד (קבוצה שקמצנות זו לא אחת מהתכונות הידועות שלה) רכשה את שני הכשרונות הצעירים הגדולים בבונדסליגה בסכום כולל שנופל מסכום הרכישה של ג'ורדן הנדרסון על ידי ליברפול. שחקני הנבחרת הצעירה של ספרד עוברים בתוך הליגה תמורת סכומים של 6-7 מיליון יורו וכפי שראינו ביורו עד גיל 21, הם לא בדיוק נופלים מהשחקנים האנגלים שעולים פי שלוש וארבע מהם. חבייר הרננדז נרכש על ידי יונייטד בעשרה מיליון, למרות שהוא הכישרון הצעיר הבולט של מדינת כדורגל כמו מקסיקו. יוהאן קבאיי, שחקן מפתח באליפות של ליל ושחקן סגל נבחרת צרפת (בן 25) עלה לניקוקסל בערך חמישה מיליון פאונד. רוצה לומר, המחירים של שחקנים אנגלים הם חסרי נקודת התייחסות. יקום מקביל.

המצב הנוכחי בפרמיירליג, הוא אולי המקרה היחידי בהיסטוריה הכלכלית המתועדת שבו תחרות מבחוץ דווקא מעלה את המחיר המוצר המקומי, במקום להוריד אותו (מתוך רצון להיות תחרותי).

אבי 23 ביוני 2011

זה בכלל לא מסתורי, טל. בסוף שנות השמונים שחקנים איטלקים טובים היו נורא יקרים; חלקית, מאותה הסיבה. רק חלקית, כי אז היה גם את העניין עם הגבלת מספר הזרים לשלשה.

טל 23 ביוני 2011

זה מאד מסתורי, בשלושה מובנים.

הראשון, במובן שהתחרות מבחוץ אמורה לנטרל את הענין הזה. נכון שיש את החוק החד שמחייב מספר אנגלים בקבוצה, אבל הוא בטח לא מצדיק אינפציה כזו של מחירים.

השני, במובן שלפחות אני אף פעם לא התרמשתי שענין הצביון האנגלי מענין במיוחד את האוהדים המקומיים (בטח לא את אל של ליברפול ויוניטד), כך שזה גם לא יכול להוות תרוץ.

והשלישי במובן של הקיצוניות של התופעה. זה לא רק שהשחקן האנגלי הוא היקר ביותר, הפער בינו לבין המקום השני (שאני מניח שזה השחקן הספרדי) הוא בערך פי שלוש או ארבע לשחקן באותו מעמד.
ושים לב, אפילו לא כתבתי "אותה רמה" (אנדר הררה שחקן הרבה יותר טוב מהנדרסון שהוא ההשוואה הרלבנטית), אלא "אותו מעמד"- כלומר אותו מקום בהיררכיה של הכדורגל המקומי.

אבי 24 ביוני 2011

הסיבה הראשית לעליית המחירים, היא כמות הכסף בשוק, זה חוק שפועל גם מחוץ לכדורגל; והתחרות מבחוץ, פרדוקסלית, דווקא מעלה את המחיר של של השחקנים האנגלים הטובים, בדיוק בגלל עניין "הצביון האנגלי" שאתה כ"כ מבטל. הליגה האנגלית היא העשירה ביותר בהפרש גדול, ולכן כל כוכבי העולם שואפים להגיע אליה (או לברצלונה, ריאל, ועוד אולי שתי איטלקיות ואחת מגרמניה). קבוצות הצמרת עמוסות בכוכבים בינלאומיים, ודווקא בגלל זה, שחקן אנגלי שראוי לשחק ברמות האלה (לא לככב, לשחק) הופך ליקר המציאות.

הצביון האנגלי, או יותר מדוייק בריטי, מעניין מאד את האוהדים והמנג'רים! – תראה מי זוכים להכי הרבה שירים, ומי הופכים לסמלים וגיבורים של האוהדים. תראה את גארי נוויל. העניין של המנג'רים לא זקוק להוכחה. הסכומים שהקפיצו אותך הם הם ההוכחה! ובהקשר הזה, של המנג'רים, "צביון אנגלי" הוא לא רק עניין סנטימנטלי-לאומי, אלא גם סוג של גישה למשחק. תראה את גארי נוויל.

הכשלון היחסי של ארסנל בשנים האחרונות קשור גם לעניין הזה של "הצביון האנגלי", וכולם שם מבינים את זה.

טל 24 ביוני 2011

זאת בדיוק הנקודה. למרות הכסף הגדול, רוב "כוכבי העולם" לא מגיעים לפרמיירליג. בין היתר (לא רק) כי הקבוצות האנגליות מעדיפות להוציא הון תועפות על שחקנים אנגלים בינוניים שלא שווים את הכסף. ניוקאסל היא דוגמה לקבוצה שקצת חושבת מחוץ לקופסא (אולי בגלל קמצנות הבעלים) ואל תתפלא למצוא אותה בעונה הבאה גבוה מאד.

גם לא ברור לי ההגיון שלך. הרי על שחקן ארגנטינאי / ברזילאי / פורטוגלי / הולנדי וכו', יש תחרות מצד קבוצות מכל הליגות הבכירות. על שחקן אנגלי (להוציא מקרים מאד מאד נדירים) אין. אז למה שהוא יעלה פי ארבע וחמש?

ארסנל? היא נכשלה בשנים האחרונות בגלל הרבה מאד סיבות, ציביון אנגלי היא לא אחת מהן. לא זכור לי שלאינביסיבלס היה יותר ציביון אנגלי מלקבוצה הנוכחית.

לא יודע לגבי המנג'רים- אני מניח שזה נכון לגבי הותיקים הבריטים כמו דלגליש ופרגוסון- אני בטוח שאת האוהדים המקומיים לא נורא מענין ענין הציביון. זה הרבה יותר חשוב לאוהדים הזרים שהרבה פעמים האהדה שלהם לקבוצה היא חלק מאהדה כוללת לכדורגל אנגלי מאשר לאוהד המקומי שאוהד רק את הקבוצה ובעיקר רוצה שהיא תביא את השחקנים הטובים ביותר. למשל, לאוהדי ליברפול ספציפית יש ניכור די גדול ביחס לכדורגל האנגלי.

סימנטוב 23 ביוני 2011

אם הוא מתחת לחלוץ אני רק מקוה שזה לא יסית את רוני כי מרוני מתחילה הנוסחה. מצד שני מספר 10 הוא ג'ינג'י שיודע למסור.
אפשר לראות אותו משמאל ונאני מימין ואת וולנסיה בתפקיד אלבס אבל התאומים האלה נהדרים.
בקיצור יש הרבה אופציות ויש את שחקני הסגל שיעזבו כך שיהיה מקום לילדים החדשים the class of 11

נעל קרועה 23 ביוני 2011

מי זה אשלי יאנג ומה הוא עשה בחיים?
למה קבוצה משופעת בקיצונים קונה עוד אחד?

אבי 24 ביוני 2011

אוף אוף טופיק: אזהרה שצריך לקחת ברצינות:
Former Chelsea manager Avram Grant has warned Andre Villas-Boas that he must achieve immediate success to satisfy owner Roman Abramovich
(מאתר ה- BBC)

יואב 24 ביוני 2011

אם אני יהיה פשטני ואשפוט על פי עמדות,
פרגי לא טועה בבלמים ווינגרים.
הוא טעה בחלוצים, שוערים, קשרים(גם לא יותר מידי).
הראייה של פרגי עכשיו היא כוללת.יאנג יתן קרב לקיצונים אבל יכול לשחק במקומות אחרים. אולי גם נאני יכול(ולנסיה לא).
החתמה נהדרת.
פיל ג'ונס מרגיש לי קצת כמו רוני בעניין של פרוספקט שהוא אולץ לקנות שנה לפני הזמן כי קבוצה אחרת רצתה אותו.
הוא הגדול מכולם גם בגלל הגמישות הזאת של לקחת סיכונים והידיעה המוחלטת של מה שהוא רוצה.גם אם זה קורה שנה קודם.

שחר 24 ביוני 2011

מה שיפה אצל פרגיסון שתמיד יש לו שנה נוספת לתקן,ולנו להמתין בציפיה לראות אותם,להבדיל מקבוצת האוליגרך שם או אליפות או הביתה.

Comments closed