ווימבלדון גמר (יחידים, גברים). פוסט חי

הבלוג ילווה כל חבטה מSW19 עד שיהיה לנו מנצח בין הגברים

מערכה רביעית  וסיכום:

נובאק דג'קוביץ' אלוף ווימבלדון.

ב-0-15 נדאל שולח פורהאנד ארוך מדי בראלי של פיפטי-פיפיט. הוא מפסיד גם את הראלי הארוך הבא. אבל חוזר איכשהו ל30-30. הנקודה הבאה היא מהחשובות בקריירה של דג'וקוביץ'. הוא לוקח אותה בסרב אנד וולי! כמו שאלוף ווימבלדון צריך! בנקודה הבאה הוא על הדשא ואלוף ווימבלדון.

הוא ניצח את המשחק בשילוב של שני גורמים. טניס מופלא במשך שתי מערכות וקור רוח במערכה הרביעית. אבל השאלה היותר משמעותית היא איך הפך לשחקן הטוב בעולם?

כפי שציינתי בפרולוג. הוא עשה זאת כי התאים את עצמו לתחרות. באופן אירוני אני זוכר השוואות בתחילת הקריירה לפדרר. על שחקן התקפי נפלא ומגוון. הוא הבין את מה שידוע בכל ענף ספורט: את האליפויות לוקחים בהגנה! אפשר לומר דבר כזה: הוא ראה את רפא נדאל, הבין שזה הטניס המנצח, ועכשיו עושה זאת טוב מאד.

מערכה רביעית  (חלק שלישי):

ברגע ממש נכון במשחק דג'וקוביץ מצא את משחק ההגשה שלו ועולה בקלות ל3-4 על האפס. נדאל שוב יגיש תחת לחץ.

הוא פותח את המשחקון בשגיאה כפולה. סימן לבעיות? כן. כשנדאל מחטיא בקהאנד אלכסוני. גמר ווימבלדון שוב קרוב מאד להכרעה לזכותו של נובאק דג'וקוביץ. נדאל מסיים ראלי ארוך בחבטה לרשת. 0-40 ושלטונו בווימבלדון על סף סיום.

דג'וקוביץ' עושה זאת בנסיון השני. הוא יגיש בכדי להיות אלוף ווימבלדון והשחקן הטוב בעולם ללא ערעור. שזה דבר אחר מלהיות הראשון בדרוג.

מערכה רביעית  (חלק שני):

נדאל שומר על הסרב שלו בקלות ואלו חדשות טובות. תהיה לנו מערכה שלא נגמרת 1-6! אנחנו ב2-2.

המעניין לדעתי שלנדאל חזר הבטחון להאריך נקודות. אולי הוא מאתר ירידה קלה בבטחון העצמי של יריבו. הוא חוזר מ-0-30 על ההגשה של דג'וקוביץ והוא ב-30-30. הוא שוב שואל את הראשון בעולם של מחר שאלות. דג'וקוביץ זוכה בנקודה הבאה ברשת וסוגר את המשחקון. הוא מייצב את העניינים – 2-3 לזכותו. הוא עדיין צריך להאמין שהוא הפייבוריט להיות אלוף ווימבלדון.

דותן העלה כאן תחושה שהמשחק הזה לא מתעלה לרמה של פדרר-נדאל. התשובה שלי היא שהשחקנים כן והמשחק לא. כי אין ניגוד סגנוני גדול בין השחקנים.

נדאל יוצא מהמשחקון הבא ושומר על הסרב ל-3-3. אבל זו השאלה? לאור הנסיון בחצי השנה האחרונה האם יצליח להגיש במרחק שבירה מהפסד? לדעתי הוא חייב שבירה מוקדמת יותר.

מערכה רביעית  (חלק ראשון):

דג'וקוביץ' שורד את המשחקון הראשון למרות נקודת שבירה של נדאל. זו יכולה להיות נקודת מפנה עצומה במשחק. נותרה לו עדיין עבודה  לא מעטה בכדי לחסל את נדאל. אבל הוא התניע מחדש את משחקו. 0-1.

במשחקון הבא דג'וקוביץ עולה ליתרון 0-30 ואז ל15-40 בחבטת רשת עדינה מאין כמוה. הנקודה הבאה היא ראלי נפלא שמתפתח דווקא על סרב ראשון של נדאל ודג'וקוביץ שובר. הגביע מחכה לו אם לא יטעה עד הסיום. 0-2.

נדאל לא נכנע ומגיע ל30-30 בגיים הבא. הוא מרגיש בוודאי שהשבירה היא קריטית ביותר והוא משיג נקודת שבירה. הרבה מאד יושב על הנקודה הבאה!

אנטי-קליימקס ומזל עצום לנדאל. הכדור נושק לרשת, מתגלגל על הדשא – הוא שבר חזרה.

איך הוא מצליח להתנצל בלי חיוך רחב על פרצופו? אולי כי הוא עדיין מפגר 1-2 ו-1-2?

מערכה שלישית (חלק שלישי וסיכום):

האם נובאק דג'וקוביץ ביצע שגיאה אסטרטגית? הרעיון "לנוח" את הסט השלישי לא היה רע כל כך. אבל כשהוא יורד לפיגור 1-5 בטעות כפולה, אחרי שהציל נקודות שבירה, זה מעלה את השאלה: האם נתן לנדאל את הסט "בזול" מדי? דבר אחד שיהיה לכם ברור: תיכף תתחיל המערכה הרביעית כשדג'וקוביץ ברמת אינטנסיביות אחרת לגמר. 1-6 לנדאל בשלישית.

מערכה שלישית (חלק שני):

ב-0-3 דג'וקוביץ' עושה את הרושם שהוא באמת יתייחס למערכה השלישית כך: הוא יילך על ווינרים אבל לא יכלה את הכוחות שלו. אם ינצח – יופי. אם לא: יהיה רענן לחלוטין לרביעית. את המשחקון הזה הוא לוקח. 1-3 לנדאל בשלישית. אבל נדאל שוב שובר על האפס.

הסיכום שלי לכרגע: נדאל החזיר לעצמו את הבטחון העצמי. אבל הוא לא בבור. הוא בתהום. כרגע יש תחושה שדג'וקוביץ' לכל היותר נח קצת לפני שיחזור להתעלל בו בכל רגע נתון.

מערכה שלישית (חלק ראשון):

האם נדאל בכלל מאמין בעצמו?

הוא מצליח, גם אם לא בצורה חלקה, לשמור על הסרב שלו. האם יצליח להפוך את המערכה השלישית לתחרותית?

שום שחקן מאז 1927 לא חזר מפיגור 0-2 בגמר. לכן לא הייתי מייחס יותר מדי לעובדה שנדאל שבר ועלה ליתרון 0-2 בשלישית. כי גם אם יגיע למערכה רביעית, לדג'וקוביץ יש אפשרות לשייט קצת ולא לכלות את כוחותיו. זה לא דומה למערכה רביעית במצב בו נדאל מוביל.

נדאל מראה שהצליח קצת לאסוף את עצמו כשהוא שומר על הסרב על האפס. אבל אנשים: כפי שנובאק דג'וקוביץ משחק לא הייתי אומר יותר מאשר יתרון 0-3 "נותן לנדאל סיכוי מסויים לנצח בשלישית".

מערכה שניה (חלק שני):

נדאל מנסה לדרבן את עצמו לאחר נקודה יפיפיה שהוא זוכה בה בכדי להשוות ל15-15. אבל המשחק מתחיל להעלם לו כשדג'וקוביץ זוכה בגיים חמישי ברציפות בכדי לעלות ליתרון 0-3 בשניה. קליניקה של טניס. על פי ההתפתחויות כרגע נובאק דג'וקוביץ לא יגיע אל הרגע בו יישאלו השאלות של השרידות שלו בחמש מערכות. הוא יסיים את זה קודם!

נדאל עוצר את הסחף כשהוא שומר על הסרב שלו לראשונה בשלושה גיימים ומצמק ל1-3. אבל ב-1-4 דג'וקוביץ מטרטר ומריץ אותו ברשת ללא רחמים ומשיג נקודת שבירה. נדאל לא שורד אותה.

המלים "נקודת שבירה" מעולם לא קיבלו משמעות עמוקה יותר. 1-5. דג'וקוביץ בדרך לניצחון קל. ולהיות הטוב בעולם יום לפני שיהיה הראשון בעולם! 4-6, דג'וקוביץ עולה ל-0-2.

מערכה שניה (חלק ראשון):

נדאל עולה ל-0-30 על הסרב של דג'וקוביץ אבל ב-15-30 שולח שוב פורהאנד רחב די לא מחוייב במציאות. ואז מחטיא וולי בנקודה שנראתה שלו. דג'וקוביץ לא רק מוביל במערכה הוא גם שרד את התגובה הנדאלית המיידית.  0-1 לזכותו במערכה השניה.

בגיים הבא נובאק דג'וקוביץ שובר בקלות את נדאל. כלומר עולה ליתרון 15-40 ואז נותן חבטת התאוששות מדהימה על גבול הבלתי אפשרית ברשת.

קיצור העניינים: נובאק דג'וקוביץ בשליטה מוחלטת במגרש המרכזי של ווימבלדון!

סיכום מערכה ראשונה:

יש נתון אחד מאד משמעותי מלבד המערכה לדג'וקוביץ. הוא לקח את כל שבע הנקודות הארוכות של המערכה. ייתכן מאד שלקח מנדאל יתרון פסיכולוגי חשוב. זה כבר לא המצב הוא שהיריב חייב להמר נגדו.

מערכה ראשונה (חלק שני):

נדאל משווה ל-4-4 ועוד לא ראינו נקודת שבירה במשחק הזה. כלומר עוד לא ראינו איך השחקנים יגיבו אליה. כלומר – כפי שציין פה גלן – עוד לא ראינו מי מהם חלש מנטלית! ואגב – דבר שאולי חשוב לציין. נובאק דג'וקוביץ מעולם לא ניצח את נדאל על דשא. זה לא מונע ממנו לעלות ל-4-5 ואנחנו מגיעים לשלב קצת יותר עדין בעלילה: נדאל מגיש בכדי להשאר בחיים במערכה. במצב דומה מול מארי, הצליח בפעם הראשונה ונכשל בשניה. ואחר כך מעך אותו!

דג'וקוביץ חוזר מ0-30 להשיג נקודה מערכה שהיא נקודה השבירה הראשונה של המשחק. נדאל מחטיא את הסרב הראשון ואז שולח פורהאנד רחב מדי.

נובאק דג'וקוביץ' משיג את פריצת הדרך הגדולה הראשונה של המשחק. במשחק צמוד ביותר הוא מנצל רבע הזדמנות וזוכה במערכה הראשונה!

מערכה ראשונה:

ובכן – דג'וקוביץ מוציא אייס מאד נחוץ בפיגור 15-30 וצולח בשלום את הגיים הראשון. נדאל מצידו לא מסתבך במיוחד – עולה ליתרון 40-0. מפסיד נקודה אבל מסיים את הבאה ברשת. 1-1. משם אנחנו ממשיכים ל2-2. כששוב על הסרב של דג'וקוביץ אנחנו מגיעים ל30-30 ונדאל זוכה בשלו על האפס. חוץ מטניס יוצא מהכלל עוד לא קרה כלום!

בגיים הבא דג'וקוביץ כבר זוכה בקלות, וב-3-2 לדג'וקוביץ הוא מגיע ל-30-א0, אבל לא מצליח לענות על שני הסרבים הבאים של נדאל. 3-3. דג'וקוביץ שוב שומר יפה על הסרב שלו והנה נתון: דג'וקוביץ זכה בשלוש הנקודות הארוכות של המערכה עד עכשיו.


*
טוב, לפעמים אין ברירה אלא לשים בצד את ענייני הכדורמים וענייני השעה בכלל וקצת לעבוד! והבלוג היום ימשיך מסורת בלתי קבועה של סיקור גמרים של טורנירי סלאם כדור אחר כדור וחבטה אחר חבטה. והיום נובאק דג'וקוביץ' נלחם ברפאל נדאל על תואר אליפות כל אנגליה.

נדאל אמר דבר מעניין אתמול במסיבת עיתונאים. שכן, הוא מודע לשיאים ומודע להיסטוריה. רק שעכשיו לא הזמן לחשוב על זה. הוא מכוון להיות הטניסאי המעוטר בכל הזמנים.

כתבתי היום בעיתון שהוא ניצב בפני אתגר שבמידה מסויימת רוג'ר פדרר לא עמד בו. התמודדות עם טוען רציני לכתרו. אולי הסיבה לכך היא כזו: פדרר עצמו לא הפיל מתמודד ממש רציני ממעמדו. הוא נכנס לוואקום והגיע במהירות לשליטה נוספת.

נדאל הגיע לעשרת הסלאמים שלו בדור לא רחמן – עם רוג'ר פדרר שזולל הכל. אז אולי זה לא רק החינוך המעולה שהפך אותו לכל כך חסין. "שום דבר לא מגיע בחינם", היא לא סיסמה עבורו.

משהו מעניין מהמשחק עם מארי – גם ציינתי זאת בעיתון. בכל פעם שהייתה נקודה של 15 חבטות ויותר לפעמים מארי ולפעמים נדאל זכו בה. אבל נדאל זכה באותו משחקון. למי שנדמה שנדאל לא מתכנן את משחקו. האסטרטגיה שלו הוא ברורה מאד. והרבה מאד מהנקודות הארוכות הללו הגיעו לאחר שמארי לקחת את המערכה הראשונה.

החסינות, היכולת לתכנן את הקרב השלם, הן הסיבות שינצח היום וייקח את תואר הגרנד סלאם ה-11 שלו והשלישי ברציפות בווימבלדון כשהוא משתתף.

אבל יש גם סיבות לכך שדג'וקוביץ' ייקח את התואר הראשון שלו מחוץ למגרשים הקשים. הוא לא סתם "לקח את עצמו בידיים" בחצי השנה האחרונה. גם אנדי מארי והרבה אחרים עושים דיאטות ומעלים בכושר. הוא סימן את נדאל ובמידה מסויימת תפר התאמות למשחק שלו. הבקהאנד-נגד-פורהאנד אלכסוני. הניידות. במידה מסויימת הוא עשה את מה שפדרר לא עשה לעולם: הכיר בכך שנדאל הוא יריבו העיקרי.

אם היינו על המגרשים הקשים אני חושב שהייתי נותן לדג'וקוביץ' סיכוי יותר טוב. למרות שגלעד בלום אומר לי שהדשא פחות מחבב את הטופ-ספין הנדאלי. אלא שזה בדיוק דבר שמפספסים בנדאל. הוא כן רואה את התמונה הגדולה. אנשים חשבו שהוא ירוץ וירוץ עד שהברכיים שלו יתכלו בגיל 24. הוא הבין את זה, הוא תיקן את זה. אנשים חשבו שהסרב הלא טוב שלו הוא עובדה מוגמרת. הוא שיפר אותו דרמטית.

לכן אני מאמין שינצח היום. אני מאמין שיתכנן טוב יותר את המשחק.

"המפתח של שרה" (פוסט לכבוד הטור דה פראנס)
ליגת שוקי ההון העולמית: תופעת היד החמה

255 Comments

עמיר 3 ביולי 2011

אני חוזה שחזור של גמר הus 2010 רק בלי הפסקת הגשם ב4-4 מערכה ראשונה.
שתי הראשונות הולכות לספרדי, אחת אחרי ש״ש, שלישית המונטקרלואי מתעשת כמעה ולוקח אותה עם שבירה אחת
וברביעית רפא מעלה עוד הילוך וסוגר אותה ב6-2 מוחץ.
בפעם ה11 הספרדי יפול על גבו בסוף המשחק ופעם חמישית שהוא יקום ללא כתמים אדומים על חולצתו, אולי קצת עפר לונדוני.
כולי תקווה שאני הולך לאכול הרבה כובעים בעוד שלוש ומשהו שעות. (בתקווה עוד חמש פלוס שעות) אני פשוט לא מסוגל להכיל בתוכי, רציונלית ומנטלית את האפשרות שהפנומן הספרדי יפסיד גמר של הטוב מחמש.

ליאור 3 ביולי 2011

שובר לי את הלב שפעם ראשונה אתה עושה פוסט חי שאינו נדאל-פדרר.
אוי הזמנים, אוי.
אני הימרתי נגד נדאל כל התחרות ונכשלתי, ולכן הפעם אני מצטרף לעובדה המוגמרת, נדאל ינצח. הוא מפלצתי מדי על מנת להפסיד.
רק הערה אחת, אני לא חושב שפדרר לא הבין שנדאל הוא התחרות שלו, אני חושב שהוא הבין שאין לו שום דרך להילחם בפורהאנד של נדאל קרוס קורט שהרג אותו כל פעם מחדש. מה הוא יעשה? יעבור לבקהאנד 2 ידיים?

דורפן 3 ביולי 2011

ליאור – זו פעם ראשונה רק ווימבלדון. היה פדרר-דל פוטרו והיה דג'וקוביץ' – נדאל מארצות הברית.

לגבי פדרר – אם מישהו יכול לשנות חבטה תוך כדי קריירה זה הוא. אבל באמת זה היה כנראה בלתי אפשרי. אולי השינוי שהיה צריך הוא טקטי… ואז היה חוטף עשרות חבטות העברה ברשת..

ליאור 3 ביולי 2011

ששחקן ששבר כמעט כל שיא אפשרי יחליף חבטה? נראה לי באמת לא אפשרי

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

אתה מתכוון שהוא היה צריך לעלות יותר לרשת במקום לשחק מהקו האחורי?

חלפס 3 ביולי 2011

אני גמור לגמרי מהנדאל הזה ואני לא ממש רואה שום דרך לנצח אותו בגמר גראנד סלאם.
נדאל ב-3.

rondi 3 ביולי 2011

כמה הערות – דווקא הבקהנד של דיוקוביץ' נראה יותר בעייתי על הדשא. הוא מתקשה להרים כדורים נמוכים וסלייסים. אבל דווקא מול נדאל נראה לי שהבעיה הזו פחות רלוונטית.

הסרב של נדאל השתפר כמובן, אבל הוא עדיין לא כלי אמיתי, והשיפור שלו לא כזה קריטי לדעתי.

כשמדברים על הוואקום טרום פדרר עושים עוול לכמה כישרונות שהיו לא פחות גדולים מדיוקוביץ', מארי ודלפו. סאפין, יואיט ונלבנדיאן היו יכולים להיות שמות גדולים בהיסטוריה במציאות אחרת…

ליאור 3 ביולי 2011

זה לא עידן טוב לאוהדי פדרר, ולפדרר עצמו.
להיות אגדה בעודך חי זה בעייתי, מבחינת מסורת נטו היה עדיף לו לפרוש מיד אחרי אוסטרליה 2010.
6 שנים אוהדי נדאל בעיקר מתלוננים על המון דברים שבזכותם פדרר נהיה מי שהוא, ועכשיו כשהוא בנפילה זה נותן לכל מתנגדיו לגיטימציה

rondi 3 ביולי 2011

בחיים שלי לא ראיתי גמר ווימבלדון עם דשא כל כך ירוק ליד הרשת

עמיר 3 ביולי 2011

פותח ליין הימורים על מושגי שלמה צורף
כמה פעמים יגיד ״טי פוינט״ (בינתיים ספרתי שתיים)
כמה פעם יגיד דאון דה ליין (שלוש פעמים לבינתיים)
כמה פעמים יציין שדיוקוביץ צריך לקחת את הכדור נמוך ככל האפשר (רק פעם אחת)

עמיר 3 ביולי 2011

כרגע צורף אמר בפעם העשירית טי פויינט (אמצע המערכה הראשונה) אופס עוד אחד מספר 11

ליאור 3 ביולי 2011

אגב לגבי שידור ברשת, כל מי שיושב בארץ ישראל יש שידור באיכות גבוהה בספורט5

דותן 3 ביולי 2011

עמיר… צורף כל כך מעצבן … הוא כל כך מלא בעצמו!

עברתי ל שידור אינטרנטי בשביל לא לשמוע אותו

בינתיים נאדל נראה יותר טוב …. אבל עוד ארוכה הדרך!

עמיר 3 ביולי 2011

במשחקים פחות אטרקטיביים אני צופה במיוט כאשר רדיו וימבלדון פתוח ברקע (יש אמנם דיליי של בערך 3 שניות אבל זה מאפשר לי מבט חד אל כדור הבדולח שלי)
אני מחכה ליום שבו ניתן יהיה לבחור למשחק מסוים (ולא רק טניס כמובן) את השדר והפרשן הרצוי לך מבין רשימה רחבה. הטכנולוגיה כמובן לא מסובכת והיא דורשת הוצאה כספית לא משמעותית במיוחד.

מנחם לס 3 ביולי 2011

אף פעם לא חשבתי שאתה חכם במיוחד, עד שקראתי לפני כמה דקות את הפוסט שלך. אתה לא סתם חכם; אתה גאון. כתבת פוסט שלם על מי ינצח, ובסוף מי שינצח תוכל לומר, "ככה אמרתי". כי בגאוניותך הרבה כתבת מה שכתבת בצורה כזאת שתתאים לשניהם.

אז רונן, אנא ממך. מי ינצח היום? במילה אחת. רוצים רק שם.

דורפן 3 ביולי 2011

הימרתי בסיום על נדאל. רק הבאתי את הטיעון של מתחרהו.

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

דורפן – אני מקווה מאוד שאתה טועה כי לאט לאט אתם מציירים את נדאל כשחקן בלתי ניתן להכנעה ב- 5 מערכות ואתם שוכחים שכמה שהוא טוב הוא רק בנאדם ולכל אחד יש נקודות חולשה.
גם חשבו שפדרר בלתי מנוצח עד שהגיע נדאל…לכל וירוס יש האנטי-וירוס שלו.

ליאור 3 ביולי 2011

בינתיים לא נראה שדיוקוביץ ממצמץ. גם לא נראה לי שהוא ימצמץ.
זה משחק שיוכרע על נקודות בודדות לדעתי. שחיטה כמו מול מארי לא נראה פה

עמיר 3 ביולי 2011

חכה חכה, נדאל משייט לבינתיים בהילוך שני.
אם אני דיוקוביץ, הייתי נמנע מלשבור את נדאל מוקדם מדי והולך איתו לכמה שיותר ש״ש
 

גלן 3 ביולי 2011

הבטיחו שלא משנה מי ינצח בסוף נקבל הופעה

של להקת

מנטליקה

מנחם לס 3 ביולי 2011

ג'וקוביץ מנצח על בטוח. אפשר לסגור את הטלוויזיות.

עמיר 3 ביולי 2011

סגרתי.
יש לך גם תוצאה סופית וסטטיסטיקות שאוכל גם לעשות קצת כסף?

רועי 3 ביולי 2011

מנחם יקירי, כמו הימורך על מיאמי?

taninanak 3 ביולי 2011

רונן,
הצלחת לעקוף את כל החסימות של הרשת בעבודה שלי ע"י הרעיון הגאוני של לשים את השידור בתוך הפוסט!!
תודה!!

גלן 3 ביולי 2011

הבטיחו שלא משנה מי ינצח בסוף נקבל הופעה

של להקת

מנטליקה

להגיב

אופיר 3 ביולי 2011

קדימה נובאק, תציל את הענף.

מנחם לס 3 ביולי 2011

לפני שאני יוצא לים (אפסיד אולי חצי מערכה, לא יותר): קורים כאן דברים מדהימים בבייסבול, אבל אניח לכם עד שייגמר הטניס. ואם ראיתם את נשות ארה"ב אתמול אתם חייבים להסכים איתי שאם הגברים בארץ היו משחקים ככה, היה בארץ כדורגל אמיתי וטוב.

מיכאל 3 ביולי 2011

מחכה לסיקור דומה בגמר היורוליג בכדורמים. בינתיים יושב בויקטוריה סקוור, בירמינגהאם וצופה במשחק עם ים אנשים

טימי 3 ביולי 2011

בנתיים דיוקוביץ׳ מצויין. רק דבר אחד- בחצי גמר שיגען אותנו עם האנטיסיפיישן של מארי- וצדקו. נדאל עדיין מצליח להטעות אותו בסרב. אבל.. ככה היה גם עם צונגה בראשונה עד שדיוקוביץ׳ למד אותו ופשוט פירק אותו.. 

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

נקודת מערכה לסרבי…
האם אנחנו רואים קריסה מנטלית של נדאל ברגעים המכריעים?

ושאף אחד לא יבלבל במוח-להפסיד את הגיים האחרון בשבירה זו קריסה מנטלית באותה נקודת זמן!

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

אחחח…נקודת שבירה ראשונה שהיא גם נקודת מערכה ונדאל אפילו לא היה קרוב…כל כך היה כיף להיות צודק הפעם!

עמיר 3 ביולי 2011

נקודת מערכה לדיוקוביץ…

1-0 דיוקוביץ

השור הספרדי יאלץ להקיץ מנמנומו

ליאור 3 ביולי 2011

YES!
דיוקוביץ יותר מהכל נראה בדיוק כמו שהוא נראה מול נדאל בארבעת המפגשים השונים השנה. אולי זה לא מקרי שהוא מספר 1 החודש?
אני יודע, אסור להספיד את נדאל, אבל זה לא נראה שלנדאל יש תשובה לדיוקוביץ, או יותר נכון, זה לא נראה שדיוקוביץ מתעלה מעל עצמו. זה פשוט מי שהוא מתחילת השנה

עמיר 3 ביולי 2011

דיוקוביץ עושה לרפא את מה שרפא עושה לפדרר

גלעד 3 ביולי 2011

במשחקון היחיד שנדאל החטיא שלוש הגשות ראשונות, נולה מעניש אותו, עד למשחקון האחרון לנדאל היו 90% של סרבים ראשונים!

אופיר 3 ביולי 2011

אוללללההההה!
עוד 2 למנאייק!

אלעד ב.א. אתה צודק ב-100%. בכל המשחקים ביניהם השנה דיוקוביץ' שובר אותו בגיים האחרון בכל מערכה, וזה לחלוטין לא מקרי – דיוקוביץ' עמוק בתוך הראש שלו.

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

לגמרי…

אסף רביץ 3 ביולי 2011

לפעמים להגיש 90% סרב ראשון רוב המערכה זה דווקא חסרון, כי אז פחות מוכנים לרגע שהסטטיסטיקה מתיישרת. יש גמר.

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

הנה פנינה בשביל דורפן – נדאל עשה במערכה הראשונה 5 טעויות בלתי מחויבות – כנעט כמו כל הטעויות במשחק נגד מארי

עמיר 3 ביולי 2011

רק שגם מול מארי הוא עשה ארבע במערכה הראשונה ואז בשלוש האחרונות עשה שלוש.

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

אני מוכן להתחייב שבמערכה השנייה הוא יעשה יותר מ-5, איך אני איתך? תרשום תרשום…

עמיר 3 ביולי 2011

עוד לא נכנסו למערכה השנייה וכבר יש לרפא עוד שלוש טעויות כולל אחת שמביאה עכשיו לדיוקובי שתי נקודות שבירה.
רפא לא ממש במשחק.
דיוקוביץ שובר

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

ועוד משהו – נדאל הגיש 81% סרב ראשון אבל עדיין נשבר ברגע הכי קריטי שיש

גולר 3 ביולי 2011

החל משחק המוקדמות באסיה למונדיאל 2014:
פלסטין מארחת את אפגניסטן ברמאללה

דיווח תוצאה אונליין
http://www.flashscore.com/detail/soccer.php?event=800310&gmt_offset=-7200&tab=1

מנחם לס 3 ביולי 2011

אני כבר על המים הצלולים של דרום פלורידה.

עשו לי רק טובה אחת: לא משנה מי ינצח (אפילו שאני יודע בוודאות מי ינצח!), אל תתחילו עם השטויות שלכם שמישהו נשבר "מנטלית", אוקיי?

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

מנחמ'קה…עיין בתגובה שלי מקודם.
לאבד הגשה בפעם הראשונה במשחק כשאתה מגיש להישאר במערכה זו קריסה מנטלית באותה נקודת זמן.

עמיר 3 ביולי 2011

תדוג לנו איזה שור ספרדי, נראה כאילו הוא יצא לשחיה קצרה במים החמימים של דרום פלורידה.

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

עכשיו אני אשתמש במןנחי דורפן – הוא לא יצא, ג'וקו הוציא אותו לשם…

דותן 3 ביולי 2011

היתרון הפיזי של נאדל ממש לא פקטור היום … הנקודות קצרות … הוא יהיה חייב לשנות סגנון כדי לייצר יתרון כי בקצב הזה המשחק ייגמר עוד שעה/שעה וחצי

MOBY 3 ביולי 2011

הבור הוא עמוק.
נאדאל לא מצליח לנצח כרגע את המשחקונים הארוכים….

אופיר 3 ביולי 2011

ואמוסססס… Not

ליאור 3 ביולי 2011

טוב. השתכנעתי סופית. דיוקוביץ הוא המלך החדש

טימי 3 ביולי 2011

וואו!! נולה מדהים!! נדאל נראה עובד עצות.. ברגע שהוא עונה על הסרבים הראשונים נדאל גמור

עמיר 3 ביולי 2011

דיוקוביץ בזון, לוקח 70% מהנקודות בראלים הארוכים, גורם לראפא לטעות פעם אחר פעם.
אם השור לא יתעורר, זה יהיה קצר וכואב
ונדאל ממשיך לטעות . תחילת המערכה השניה וכבר יש לו יותר טעויות משהיו לו בכל המשחק מול מארי.
מסתבר שהוא אנושי אחרי הכל…

רועי 3 ביולי 2011

דיוקוביץ נראה ומשחק כמו אחד שלא ניתן לעצור אותו… לא נדאל ולא עוד 10 כמו נדאל…
הכול הולך לו.

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

זה נראה כאילו מנחם עשה בשבכל שהלך לבריכה…הספרדי איבד את אמא של הצפון!

אופיר 3 ביולי 2011

האמת היא שלא מדובר כאן בחולשה של נדאל כמו בדיוקוביץ' שפשוט הולך על המים.

אופיר 3 ביולי 2011

אסור לדיוקוביץ' לשחרר את הרצועה – קצה קצהו של קאמבק ומרבה הרגליים יהפוך את זה למומנטום נגדי.

אסף רביץ 3 ביולי 2011

he's outnadaling nadal

ליאור 3 ביולי 2011

רונן
התיאוריה שלך על נדאל בהטוב מחמש עומדת למבחן רציני היום.
דיוקוביץ מוכיח דבר פשוט בפעם החמישית השנה. אם אתה טוב יותר, זה יופיע גם בשלוש מערכות וגם בחמש מערכות

ניינר 3 ביולי 2011

מתי היתה הפם האחרונה ששחקן שלובש סרג'יו טאקיני לקח גראנד סלאם?

ניינר 3 ביולי 2011

פעם

אופיר 3 ביולי 2011

עמיר, חשבתי שנדאל ב-30% יכולת מביס את דיוקוביץ', לא?

עמיר 3 ביולי 2011

בינתיים הוא ב0.03% יכולת ודיוקוביץ בערך ב120%
אבל ברור לך שזה היה אך ורק על מנת לנחס את השור…

אופיר 3 ביולי 2011

ברור לך שנדאל משחק בדיוק את האחוז מהיכולת שלו שדיוקוביץ' מאפשר לו לשחק, כן?

עמיר 3 ביולי 2011

ברור ברור …
דיוקו עושה נדאל לנדאל
אני רק מקווה שזה לא יסתיים בשלוש, משחק איכותי למדי ראוי למערכה רביעית ואפילו חמישית.

ליאור 3 ביולי 2011

רונן
התיאוריה שלך על נדאל בהטוב מחמש עומדת למבחן רציני היום.
דיוקוביץ מוכיח דבר פשוט בפעם החמישית השנה.
אם אתה טוב יותר, זה יופיע גם בשלוש מערכות וגם בחמש מערכות

עמיר 3 ביולי 2011

שגיאה של דיוקוביץ בסמאש על ההגשות של נדאל…
מישהו הזכיר את ההחטאה של מארי ?

ליאור 3 ביולי 2011

כן, זה סימן קריאה לרעה על מארי. דיוקוביץ כבר שכח את זה

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

וואו – זה היה רגע מכונן: נדאל היה צריך עזרת הרשת כדי לזכות במשחקון!

אופיר 3 ביולי 2011

אם זה ימשיך ככה אולי לא צריך עדיין לסגור את הטניס.

נינו 3 ביולי 2011

מנחם – ראית את הפנדל שלא נשרק לאוסטרליות? השחקנית של גינאה תפסה את הכדור בשתי ידיים והחזירה אותו לשוערת

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

חברים, 5-1 בשנייה…זה כואב!

צר לי לומר אבל ג'וקו כבר משפיל אותו.
אבל נדאל זה כמו חתול, גם אם תישאר לו נשמה אחת הוא יכול לחיות ועדיין לנצח בסוף…

עמיר 3 ביולי 2011

שבירה כפולה במערכה השנייה
מתי בפעם האחרונה נדאל היה בבור כל כך עמוק בטורניר גרנדסלאם?

אופיר 3 ביולי 2011

אוקיי, איפה עושים כאן טיפולי פוריות – אני, גבר סטרייט נשוי, רוצה לעשות לדיוקוביץ' ילדים הערב!

נינו 3 ביולי 2011

אגב, השמועה אומרת שבמגרש מספר 3 עדיין משחקים אייזנר ומאהו…

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

גדול…

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

הימורים:

מי אומר נדאל מקבל בייגל בשלישית?
טוב, אולי הגזמתי אבל יש מצב שלא…

אופיר 3 ביולי 2011

עמיר, יש גם משחקים חד-צדדיים ספקטקולריים. אם דיוקו משבית אותו ב-3 זה הולך ישר לפנתיאון, אין שום צורך ברביעית וחמישית.

עמיר 3 ביולי 2011

צודק, אף על פי תחושת החמיצות הקלה שעולה עם התחושה שמישהו בכל זאת לא ממש הופיע למשחק כל זאת מבלי כמובן לגמד את התצוגה המוזיאונית של הסרבי.

עמיר 3 ביולי 2011

2-0 דיוקוביץ
נדאל מפורק לגמרי
אחחח, כמה שספורט לא צפוי לפעמים
I love this game!

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

דורפן – אם זה נגמר 3-0 אז זה לא חריג במיוחד…ג'וקו כבר ניצח בשלוש מערכות את נדאל מספר פעמים.
:-)

אופיר א 3 ביולי 2011

עד עכשיו, ניצחון בשלוש מערכות לנובאק. לצערי, אל תספידו עדיין את נדאל… גם ביום שחור שכזה (שימשיך ככה!), הוא עדיין הטוב בעולם (למרות שבשתי המערכות הראשונות יש תקווה שזה עומד להשתנות)

רועי 3 ביולי 2011

כולכם [או רובכם] מתלהמים… נראה כי רובכם רוצים שנדאל יפסיד יותר מאשר נובאק ינצח.
עצוב… מעורר רחמים.

אופיר 3 ביולי 2011

מה אתה מתבכיין.

ג'וס 3 ביולי 2011

אוי תפסיק.
אני לדוגמה מאוד רוצה שדג'קוביץ' ינצח.
זה שנאדאל יפסיד זה רק הבונוס :)

עמיר 3 ביולי 2011

זה לרוב קורה סימולטנית… אתה לא קורא את התמונה נכון, רובנו מצויים בפחד גדול שנדאל יפרק כל דבר שזז מולו, אנחנו עדייו לא מעכלים את מה שחוזות עינינו.

רועיל יש 10 גראנדסלאמים. 3 ביולי 2011

עדיין, לנדא

מנחם לס 3 ביולי 2011

מה אתה לא מבין? נובאק פשוט שחקן טניס טוב יותר.

רועי 3 ביולי 2011

וגם.. מעורר תהיות אודות אהדת הספורט ומהותה.

מיקי 3 ביולי 2011

דמעות של אושר… נולה!!!

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

וואו…נדאל אשכרה שמר על הסרב…
נראה אותו שומר על הסרבי!
:-)

מיכאל 3 ביולי 2011

עד עכשיו בכל המשחקים שלו, נדאל נראה כאילו הוא רמה אחת לפיות מעל כל אחד מהמתחרים שלו. דג׳וקוביץ׳ פשוט משחק ברמה אחת מעל נדאל כרגע. הוא מהיר יותר, חד יותר, טוב יותר ליד הרשת, בעל סרב טוב יותר. משחק מושלם שלו בנתיים. נדאל יהיה חייב למצוא משהו חדש, למצוא דרך להימנע מהבקהאנד שלו ובעיקר למצוא הילוך שהוא לא הראה בנתיים

מנחם לס 3 ביולי 2011

זה כל כך פשוט. כמו שכתבתי לפני חודשיים, נובאק הוא השחקםן הטוב ביקום. נקודה.

mnm 3 ביולי 2011

No player has come back to win, from 2 sets down since 1927.

דורון 3 ביולי 2011

תכתוב בצרפתית, שצונגה גם יבין

גלעד בלום 3 ביולי 2011

אני ושב שבשתי המערכות הראשונות יש לנאדאל בעיה מנטלית קשה…

עמיר 3 ביולי 2011

תזהר, מנחם יקרא לך בשמות…
ובינתיים נראה כי השור חוזר לפוקוס….
יאללה למערכה רביעית!

מנחם לס 3 ביולי 2011

גלעד, דחילק, אתה שחקת כגמעט ברמה הזאת. מה השטויות האלה בקשר ל-"בעייה מנטלית". או שיש לך את זה או שלא. נובאק פשוט נעשה שחקן טוב יותר, נקודה.

גיל 3 ביולי 2011

זו הייתה בדיחה מנחם.

אופיר 3 ביולי 2011

לא להרפות נובאק

רועי 3 ביולי 2011

לפדרר היה את נדאל.
לנדאל, כך נראה – יש את נובאק.

כל אחד ונקודת תורפתו.

כסיפוביץ 3 ביולי 2011

אם ג'וקו מצליח להקפיץ יותר מ-30 פעם כדור לפני הגשה מצידי שייקח…

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

אבא'לה…נדאל הוא באמת האלוף ללא עוררין בלהעביר זמן בין ההגשות אז תרגיע

עמיר 3 ביולי 2011

זה לא נגמר עד שהגברת השמנה שרה…

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

נדאל שבר בתחילת השלישית…אם ג'וקו שובר לו בחזרה המשחק גמור כי נדאל יישבר סופית.
אם לא ואנחנו הולכים למערכה רביעית-באמת הכל פתוח כמה שזה נשמע מצחיק!

עמיר 3 ביולי 2011

מצחיק?
ספר את זה לצונגה…

רועי 3 ביולי 2011

האם לדעתכם נכון, למרות אשר חוזות עינינו, כי הכול תלוי בנדאל???

הוא משחק זוועה עד עכשיו…

מנחם לס 3 ביולי 2011

כי נובאק גורם לו לשחק זוועה.

אופיר 3 ביולי 2011

לא טוב, לא טוב

dori gil 3 ביולי 2011

VERTIGO.

ליאור 3 ביולי 2011

המשחק הזה עושה אותי רעב

נינו 3 ביולי 2011

אני חייב לציין – לא בחרתי צד.
אני העדפתי את סוג הטניס שפדרר משחק (כשנחה עליו המוזה), אבל תמיד מאוד מאוד הערכתי את נדאל – על השיקום, על האישיות, על הלחימה.
את דג'וקו גם קשה שלא לחבב. צונגה מקבל נקודות על הדמיון לעלי.
היחידים שאני שונא בסבב של הגברים זה דוידנקו מוכר המשחקים (לכאורה, ובכל זאת) ואת סטפאנק בגלל האופי הנוראי (והנסיון לגנוב מאיתנו את מרטינה האלוהית השנייה).

אז בעד מי אני?
קשה אמנם להוציא את המילים האלה ב-2-0 לדג'וקו, אבל אני בעד 5 מערכות מתישות וארוכות, כשהחמישית הולכת לשובר שוויון. כמה שיותר ארוך ובלתי-אנושי טוב יותר. and may the best man win

אני מודה (מל, זה בשבילך) שחשבתי שדגו'קו יישאר שלישי לפחות בשנתיים הקרובות – וגם שלישי זה מצוין. אבל אין ספק שהוא ממשיך להשתפר והוא באמת בטופ שלו (למרות שנדאל מוביל עכשיו 3-0 בשלישית).
פדרר אולי פחות טוב, אבל יש לו עוד דלק, ונדאל…
בקיצור, כמו שהסינים אומרים "שנזכה לחיות בזמנים מעניינים". אחרי ירידה מתקופת אגאסי-סאמפראס המלהיבה, חזרנו ליריבויות גורדיות בין שלושה, שהם כולם אהודים ומוכשרים בטירוף.

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

אבא'לה…אין שובר שיוויון במערכה החמישית.
אם היה אז פדרר לא היה מפסיד את גמר 2008!
:-)

נינו 3 ביולי 2011

צודק. התגובה הקודמת שלי אייזנר ומאהו בלבלה אותי…
בכל מקרה, אני רוצה עוד גמר אפי, לספרי ההיסטוריה.

עמיר 3 ביולי 2011

כל פעם מחדש אני נדהם לראות עד כמה המשחק הזה בנוי על מומנטומים

עמיר 3 ביולי 2011

נדאל צריך לקחת שיעורים בטווינר מפדרר.

בלינדר 3 ביולי 2011

אם נדאל ימשיך לתקוף ראשון ביותר מ50% מהנקודות הוא יקח את המשחק.

עמיר 3 ביולי 2011

Df לדיוקוביץ בנקודת שבירה…
זה לא נראה טוב…

The game is on!

עמיר 3 ביולי 2011

רעיון רע מאוד לוותר ככה על משחקון…
מערכה רביעית

מוזגטס 3 ביולי 2011

אני מוכן לשים כסף שהתוכנית משחק של נדאל היא לסחוב את המשחק לחמש מערכות.

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

נדאל לוקח את השלישית בסטייל…מי היה מאמין.
אם הוא גם לוקח את הרביעית זה יהיה מה זה אירוני אם גו'קו ייקח את החמישית ויעשה לו את מה שעשה לפדרר ב- 2008 אחרי שחזר מפיגור 2-0…עוד חזון למועד.

אופיר 3 ביולי 2011

יאללה נובאק, להשאיר את זה מאחורייך. זה משחק על מערכה אחת עכשיו!

עמיר 3 ביולי 2011

מדהים ששני הגלדיאטורים האלה נמצאים בתוך המערכה הרביעית לאחר (רק) כמעט 1:45 ש׳
הם ממש ממהרים לאנשהו.

ג'וס 3 ביולי 2011

זה לא כזו נבואה קשה לנבא, אבל אם נאדאל מנצח את הרביעית, הוא מנצח את המשחק.

בלינדר 3 ביולי 2011

רונן, אני לו חושב שנולה הלך לנוח או שיחק רק על ווינרים במערכה השלישית (ואם כן, אז הוא טמבל). לא עושים דברים כאלה כשמובילים 2-0 בספורט כמו טניס ועוד בגמר וילמבדון.

דורפן 3 ביולי 2011

בלינדר – את העניין הזה אמר לי גלעד בלום לפני גמר אפשרי בפאריס.

בלינדר 3 ביולי 2011

עם שחקנים בכושר גופני כל כך גבוה לא רואה בזה שום הגיון

דותן 3 ביולי 2011

בלינדר… המנוחה לא רק פיזית… יש מצב שבו נולה נח מנטלית בזמן שנאדל לא יכול לנוח בפיגור 2:0

בלינדר 3 ביולי 2011

אוקיי דותן, זאת נקודה טובה ששווה לי לחשוב עליה ועדיין משהו מציק לי – מה יש לו לנוח מנטלית? הוא בסה"כ איבד משחקון הגשה במשחק שהשיטה שלו שלטה לחלוטין. זה לא שהוא היה צריך לשנות את הסגנון שלו.

ג'וס 3 ביולי 2011

כמה חשוב היה עכשיו לשמור על הסרב.
אחרת, הוא היה מכניס את עצמו לבור עוד יותר גדול מנאדאל…

דותן 3 ביולי 2011

שאלה לכל המגיבים… אני בתחושה שהמשחק כל כך רחוק ברמה מההצגות של פדרר/נאדל… יש פה משחק מצוין אבל לא משהו שמתקרב למשחקים הגדולים….

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

צודק לגמרי

עמיר 3 ביולי 2011

שלוש מערכות חד צדדיות כמעט לחלוטין, שתיים שהסתיימו ב6-1 .
מזכיר קצת תוצאות של משחקי הנשים שכל אחת בזמנה נשנקת.
אין כאן עדיין שני שחקנים שסימולטנית משחקים בשיא כוחם.
לא משחק גדול, אבל עם פוטנציאל למתח עד סופו.

עמיר 3 ביולי 2011

Back in buisness

אופיר 3 ביולי 2011

דיוקוביץ' אגדת טניס!

דותן 3 ביולי 2011

קצת נסחפנו לא?

רועי 3 ביולי 2011

הרבה נסחפנו!!!
יש לאנשים נטייה להגזים בצורה שגובלת בטמטום ממש…
יש לנובאק עוד הרבה דרך…
כמה גראנדסלאמי
ם יש לו? אחד, נכון?

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

2-0 לג'וקו בתחילת הרביעית.
לדעתי המשחק גמור.

mnm 3 ביולי 2011

שבירה היא רק שאתה שומר על ההגשה הבאה

עמיר 3 ביולי 2011

אכן….

דותן 3 ביולי 2011

אלעד… אתה טועה… עוד מאוד מוקדם

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

יצאתם צודקים אבל שבירה היא שבירה.
לשמור על ההגשות לאחר מכן נקרא לחזק את השבירה

mnm 3 ביולי 2011

לא סטטיסטית אלא מנטלית יותר

פאקו 3 ביולי 2011

מדהים השבירה של דיוקוביץ' כשכל ההחזרות שלו לבומבות נדאל על הקו.

אופיר 3 ביולי 2011

במאמר מוסגר: שוב רואים שלמשטח אין שום משמעות יותר פרט לצבע המגרש.

גיל 3 ביולי 2011

סוף סוף נדאל מקבל יריב ראוי שלא נשבר מההחזרות שלו ונותן לו לטעום ממה שהוא מאכיל אחרים במשך שנים. זה עדיין לא גמור אבל אני לא רואה את נדאל מתאושש משבירה כעת.

ואגב, לכל אלו שהזכירו מנטליות. במשחק הזה יש שני שחקנים חזקים מנטלית במידה שווה, וזה כשלעצמו ניצחון עצום לג'וקוביץ.

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

וואו-נתון מדהים:
ג'וקו הוא 4 מתוך 4 בנקודות שבירה!!!

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

וגברת רשת עוזרת לנדאל (שוב) והפעם כדי לשבור חזרה.
מה שנקרא מזל של אלופים…

ג'וס 3 ביולי 2011

נאדאל יכול לצאת גם מהקבר.

אברי 3 ביולי 2011

שאלה לעכברי הטניס כאן, אם אני רוצה לראות את פדרר בשיאו, איזה משחק מפורסם שלו כדאי לי להוריד?

עמיר 3 ביולי 2011

כל גמר ווימבלדון החל מ2003. לך על 2007

רועי 3 ביולי 2011

גם הגמר ב 2008. למרות ההפסד.

עמיר 3 ביולי 2011

ואם בא לך לראות אותו משפיל יריב בצורה מעוררת יראה לך על גמר us 2004

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

ממליץ מאוד על גמר המאסטרס קאפ בלונדון ב- 2010.
יש שידור מלא של המשחק ב- Youtube.
פדרר בשיאו!

חלפס 3 ביולי 2011

פדרר סאפין חצי אוסטרליה מ 2005 למרות שהוא מפסיד.

אברי 3 ביולי 2011

תודה

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

יש חשיבות עליונה למשחק ההגשות שג'וקו לקח עכשיו.
את החשיבות עד תומה נראה בגיים הבא של נדאל…

martzianno 3 ביולי 2011

השידור אצלך יותר אמין מהאתר של ספורט5 – סחתיין.

דותן 3 ביולי 2011

זהו – זה המשחקון …. שבירה פה ונאדל כבר לא יחזור!

חלפס 3 ביולי 2011

אמנם דיוקוביץ מחזיק בינתיים איכשהו, אבל הוא מבצע טעויות דומות לשל פדרר מול נאדאל – הספין של נדאל מכביד כל כך את הכדור עד שנראה שהוא כל הזמן יוצא מתזמון.

רועי 3 ביולי 2011

איזו יפה היא ליזיקי…. אוף!!!

נשנש 3 ביולי 2011

תחושת הבטן אומרת :D

עמיר 3 ביולי 2011

Thats the dagger

ברכות לדיוקוביץ…

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

כמה סימבולי שג'וקו שוב שובר בנקודה סופר קריטית וכמה זה סמלי שרוב הנקודות במשחקון הזה היו נקודות של ראלים ארוכים.

תומר חרוב 3 ביולי 2011

its now or…

דותן 3 ביולי 2011

נשיא סרביה נראה כמו אחרון האוהדים … מענים אם דודי היה מגיע לגמר האם ההינו רואים את פרס עומד ככה עם האגרוף?

ויינר 3 ביולי 2011

הדבר הכי משמח עבור דיוקו בעלייתו למקום הראשון, זה שהוא לא יצטרך לפגוש את פדרר בחצאי גמר …

דותן 3 ביולי 2011

זה פשוט לא נכון … זה הגרלה – 1 יכול לקבל את שלוש או את ארבע…

רועי 3 ביולי 2011

נגמר…
נדאל הפסיד יותר מאשר נובאק ניצח…

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

בלבול שכל-נובאק ניצח בזכות מלאה!!!
ראית את המשחק בכלל?

מנחם לס 3 ביולי 2011

רועי,מה אתה מקשקש?

רועי 3 ביולי 2011

מנחם ניקר. קודם כל – כל הכבוד על ההימור המוצלח.
אבל, לענ"ד, נדאל לא שיחק טוב היום ולא היה במיטבו.
השאלה אם דיוקוביץ' אחראי לכך – תמיד תישאר באוויר, כמו תמיד בכגון אלה..
וכמוך – אני לא סובל את השטויות על משבר מנטאלי – פשוט שיחק "חרא". קורה ולא משנה הסיבה.

רועי 3 ביולי 2011

ניקר=היקר

מנחם לס 3 ביולי 2011

רועי,
אתה לא מפסיק לקשקש.

עמיר 3 ביולי 2011

כל הכבוד לנובאק

באמת לא האמנתי…

המלך מת יחי המלך

רועי 3 ביולי 2011

מי מת? מי חי?
קצת פורפורציות…

עמיר 3 ביולי 2011

קלישאת ספורט מוכרת, לא צריך לייחס לה סגולות מרפאות. נדאל עוד יחבוט בדיוקוביץ לא מעט…

דותן 3 ביולי 2011

עכשיו נראה איך נאדל מתגבר על המשבר הזה… בחמישה מפגשים אחרונים בין נאדל לדיוקו המצב כרגע 5:0 לסרבי… יש פה ממש חזרה על מה שנאדל עשה לפדרר. בשלב מסוים פדרר לא האמין שהוא מסוגל לנצח את נאדל… עכשיו המבחן של נאדל!

מנחם לס 3 ביולי 2011

אוקיי, חברה. חוזרים להתרכז בדגים.

רועי 3 ביולי 2011

כל הכבוד…
אתם זוכרים שחקן שנמצא בפרק זמן מדהים שכזה? רצף נצחונות שכזה?

נראה כמה זמן יחזיק…

תודה לכולם.

מוזגטס 3 ביולי 2011

דיכאון

חלפס 3 ביולי 2011

ואו…
אחד הכובעים הטעימים לאכילה! תמיד המנחוס חושה שחור כדור עובד!

עמיר 3 ביולי 2011

פדרר קיבל עוד מרווח נשימה של שלושה ארבע חודשים עד שנדאל יגיע ל17 שלו

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

עמיר-אתה חושב קצת לא נכון בלשון המעטה.
תחשוב ככה: אם בדשא שזה המשטח החלש של ג'וקו הוא נתן כזאת תצוכה לאחר שניצח את נדאל כבר פעמיים על חימר-תאר לך מה יקרה במשטחים הקשים ששם הוא באמת טוב.

עכשיו תחשוב טוב ותבדוק אם השיא של פדרר עדיין מדהים או לא.

עמיר 3 ביולי 2011

ייתכן מאוד שאני עדיין לא הפנמתי לגמרי את העובדה שהגיע בחור חדש לשכונה…
העניינים האלה לוקחים זמן, ביחוד מאחר שעקבתי אחרי דיוקוביץ מהפצעתו בסביבות 2006 ואינספור אכזבותיו פלוס מינוס.
אני בוחר לחכות עד לאחר ה יו אס אופן בכדי להיות משוכנע שלפני הדבר האמיתי ולא אנומליה ספורטיבית עם פתיל בוהק מאוד אך קצר מאוד.

שמעת אותי רומז איפשהו שהשיא של פדרר פחות ממדהים?
פדרר מבחינתי הוא הפלא השמיני ולא באמת משנה איך יראו הסטטיסטיקות של נדאל ו/או דיוקוביץ. מבחינתי הוא הGOAT 

מנחם לס 3 ביולי 2011

אחרי יו אס אופן תגידו על נובאק "נחכה ונראה אם הוא יכול לנצח עוד אחד באוסטרליה", ואחרי שינצח תגידו "אבל מה עם רולן גארוס"? ואם יפסיד שם וינצח את וימבלדון תגידו "בואו נראה אם הוא יכול לנצח את היו אס אופן"…
תכניסו לכם לראש: נובאק הוא שחקן הטניס הטוב ביותר בעולם. אוקיי? איך אומרים זאת יותר ברור? הוא ניצח את נדאל 4 או 5 רצופים. מה עוד צריך?

עמיר 3 ביולי 2011

לא.
שנה שלמה של דומיננטיות תספיק בהחלט להכרזה.
ועדייין אל תשכח, לפדרר היו למעלה מחמש כאלה, לנדאל למעלה משנתיים וחצי.
אל תתעצבן, כולנו כאן אוהבים את הבייבי שלך, אנחנו פשוט מחכים שהוא ילמד ללכת,. הוא התהפך מצויין, הוא זוחל נהדר ואפילו ממלמל מילים שונות (ועומד בעזרת שולחן) ולפעמים גם ללא. עוד חצי שנה נדע אם הוא אשכרה הולך…

סופרפלי 3 ביולי 2011

נחמד לראות את נדאל מפסיד פעם בגמר של טורניר גדול, בפעם האחרונה זה קרה ב2007.

ליאור 3 ביולי 2011

אירוניה במיטבה

רועי 3 ביולי 2011

נדאל מאוכזב מעצמו ובצדק… לא שיחק טוב היום.

אלעד ב.א. 3 ביולי 2011

אולי תנסה: "ג'וקו גרם לו להיראות לא טוב"?
נמאס כבר מההלצות האלה שאם נדאל מפסיד זה או בגלל שהיה פצוע (עיין ערך 3 ההפסדים האחרונים שלו בסלאם) או שהוא לא היה טוב.

כלומר, היריב הוא בכלל לא פונקציה, כן?

גיל 3 ביולי 2011

איזה יופי זה לראות את הפרצוף החמוץ של נדאל אחרי הפסד ונראה שהטניס פשוט בפריחה אדירה.

עמיר 3 ביולי 2011

למה ככה? הבחור הוא אחד החמודים בסבב אם לא בכל הפלנטה. אני חולה על הצניעות והפרגון שלו…

גיל 3 ביולי 2011

אני לא מרגיש ככה. הוא נראה זועף בזמן משחק והתחושה שלי היא שהוא מרגיש שמגיע לו לנצח הכל. טוב שיהיה קצת יותר צנוע.

עמיר 3 ביולי 2011

הייתי מחליף את ״זועף״ ב״ממוקד מטרה״ ואת ״מרגיש שמגיע לו לנצח בהכל״ ב״ווינר אמיתי״.
הבחור צנוע ביותר ויעידו על כך לא מעט משחקני הסבב.

רועי 3 ביולי 2011

עמיר צודק. נדאל הוא "מותק" של בחור. קשה להבין את האנטגוניזם שהוא סופג.

אסף רביץ 3 ביולי 2011

רשמית- גם לנדאל יש קריפטונייט. עולם הטניס של העשור האחרון מתעקש להיות המרתק והאיכותי ביותר שניתן לדמיין. זה לא יהיה קל מדי בשביל אף אחד. כדי להיות יותר גדול מפדרר, נדאל יצטרך להגיב לקריפטונייט שלו טוב יותר מפדרר. היום הוא לא הגיב טוב- היה ברור שהוא שכח מתי הוא היה עם הגב לקיר במעמד כזה בפעם האחרונה.

עמיר 3 ביולי 2011

תכלס, פרט לחימר נדאל מעולם לא הגן על תואר סלאם שזכה בו…

נחמד

חלפס 3 ביולי 2011

מעניין שדוקא ווימבלדון משחק לנו משחקי גמר כה מרגשים, אע"פ שזהו כמעט טניס הולך ונעלם. אולי ההיסטוריה והיוקרה עושים את שלהם.
לגבי המשחק – משחק טוב, אפילו מאוד, אבל לא ראינו את השחקנים נלחצים לקצה גבול היכולת הוירטאוזית שלהם ע"מ לנצח. נהניתי!

טימי 3 ביולי 2011

זה לא היה הגמר הכי טוב למרות 2 מערכות מדהימות של נולה. אבל היה מרגש!!! בסופו של דבר אני חושב שזה לטובתו של נדאל שיתארך למצוא פתרונות וגם אולי בזכות הפגיעות יעשה יותר אהוב.

רועי 3 ביולי 2011

דורפן… אנא פוסט על האנטגוניזם נגד נדאל והסיבות לו אל מול האהדה הסוחפת לה זוכה נובאק.

ערב טוב לכולם…

תומר חרוב 3 ביולי 2011

כמה הפסדים דרושים לנדאל כדי שיתחילו לסמפט אותו קצת? הוא כל כך חמוד גם שהוא מפסיד, אני שמח שנובאק לקח אבל אי אפשר באמת להיות שמח שהוא מפסיד.

דורפן 3 ביולי 2011

רועי – אני לא מאתר שום אנטגוניזם כלפי נדאל. טוקבקיסטים הם לא תמונה של עולם הטניס. נדאל אהוב ביותר.

גפן 3 ביולי 2011

השנאה לנדאל כאן בטוקבקים ובישראל בכלל נובעת מהסיבה הפשוטה שנדאל מאיים על הבייבי של רוב הישראלים – פדרר.

על אותו משקל כמעט כולם בארצנו הקטנטונת מתעבים את מר בראיינט ומר ג'יימס וזה למרות שהם בכלל לא מאיימים על המורשת של ג'ורדן.

גפן 3 ביולי 2011

כפי שכתבתי אחרי הרולאן גארוס,הסיכוי הכי טוב של פדרר לשמור על שיא הזכויות בגראנדסלאמים הוא לתת לנובאק להגיע לגמרים מול נדאל…

ראול 3 ביולי 2011

http://www.marca.com/2011/07/01/multimedia/graficos/1309519793.html
מאוד מעניין.
לכל מי שחשב שנדאל היה סתם ילד בן 19 בשנות השלטון של פדרר, הרי שהוא מס' 2 כבר מ-2005.

mnm 3 ביולי 2011

זה בדיוק מראה איזה וואקום היה שפדרר שלט ביד רמה מ2004 בטניס עד 2007 , עד אז נאדאל חוץ מעל חימר היה שחקן די בינוני ובעיקר קיר שמחזיר כל כדור ולכן הגיע לגמרים של הגראנד סלאמים אבל מול פדרר הוא לא יכל

יואב 3 ביולי 2011

ג׳וקובי׳ץ היה נפלא.
ויש לו חיוך של שדון.
שמח בשבילו.

TD 3 ביולי 2011

כמו שזה נראה בשלב הזה, נדאל צריך לנשק לפדרר את הרגליים על שניצח את דג׳וקוביץ בפריס ובכך העניק לו את בסלאם העשירי…

ארז 3 ביולי 2011

מסכים. גם לדעתי נובאק היה מנצח את נדאל גם בצרפת. היחיד שיכול לנצח את נובאק היום הוא פדרר

טימי 3 ביולי 2011

פדרר אמר אחרי חצי הגמר בצרפת שהניצחון שלו על דיוקוביץ' זו המתנת יום הולדת לנדאל..

גלן 3 ביולי 2011

ב החלט נדאל הזה הוא לוזר . מקרה מנטאלי. הוא צריך לנשק את הרגלים של פדרר וארתור אש גם. ואם להיות בית שמאי גם את של נסטאסה. ובכלל אני שוקל תביעה ייצוגית על זה שהוא ניפץ את הואקום והרס את הטניס. אני גם אזכה כי הוא שמאלי . המושבעים לא אוהבים שמאליים. הם חריגים. ובהחלט גם ברולאן גרוס הוא היה לוקח. מי זה נדאל? מה הוא כבר עשה על חימר בחיים שלו?
 

גיל 3 ביולי 2011

גלן, מה שאתה לא מבין זה שלא המנטליות של נדאל עמדה על הפרק אלא זו של דג'וקוביץ'. הוא בעצמו הודה שהניצחונות הקודמים על נדאל נתנו לו יתרון מנטלי לא קטן. לא מובן לי איך אתה ואחרים מבטלים סתם ככה את העניין המנטלי.

גלן 3 ביולי 2011

גיל אתה פשוט מחוץ לזון לאחרונה. נובאק ניצח כי היה יותר טוב. זה הכל. נדאל היה הכי טוב בפריז זה הכל. עכשיו נדאל פתאום צריך לנשק רגליים ( טוב שלא צריך לנשק לו את הרגל השמאלית הפצועה של נדאל) של פדרר מפריז ואלוהים יודע של מי עוד. תיאוריות וניתוחים אללה אידיוט. משחק פשוט יפה ונאה סה טו

גיל 3 ביולי 2011

ולמה הוא היה יותר טוב? הוא בכושר יותר טוב אבל גם הוא החלק המנטלי תורם. אם אתה לא מבדיל בין ההכנה הפסיכולוגית למשחק והפן המנטלי תוך כדי משחק אז זה משהו אחר. העובדה שהיכולת המעולה הצליחה לבוא לידי ביטוי כשהיה עליו הרבה לחץ וכשנראה היה שנדאל חוזר למשחק למה היא קשורה?

נדאל היה הכי טוב בפריז בשיקלול של כל הדברים, אבל אין בכלל ספק שפדרר התקפל מולו מבחינה מנטלית ולא בפעם הראשונה.

גלן 3 ביולי 2011

ווכמו עם אלוהים גם אם יש משהו כזה מנטלי זה היה המשחק שהוא דיי היה מובטל בו. האיש פשוט היה בזון

גלן 3 ביולי 2011

אללה איסטור התכוונתי

AVG. Joevich 3 ביולי 2011

מה זה יתרון מנטלי?
כל הדיבורים האלו מזכירים לי שפעם בעברית קראו לזה השפיץ של הנעל שזו דרכנו לאמר היינו קרובים אלמלא היינו מוכנים מנטלית.
האם פדרר (שהוא הטניסאי הגדול ביותר) כיום חלש יותר מנטלית מאשר לפני 5 שנים, או שאולי הוא פשוט שחוק יותר מבחינה פיזיולוגית באופן כזה שחסרה לו עשירית השנייה לתפוס את הכדור בדיוק במקום שצריך על מנת לייצר ווינר.
אולי נדבר על שובע? נראה למישהו שנאדאל היום היה שבע מדי ועל כן הוא התעכב במאית שניה לפני שיצא לעוד ספרינט על הבייסליין.
בסופו של דבר היתרון הכללי שיש לשחקן אחד , נאמר ג'וקוביץ' על יריבו, במעין שכלול מטריציוני של מספר רב של משתנים כגון: יכולת טכנית (רפרטואר החבטות ואיכותן) מוכנות פיזית (עייפות, פציעות ונתוני פתיחה כמו מהירות,גמישות מפרקים) והכנה טקטית לטובת יצירת לחץ על נקורדות התורפה של היריב.
הוא זה שמכריע משחקים ומביא תארים.

גיל 3 ביולי 2011

פדרר בפרוש חלש יותר מנטלית היום במשחקים מול נדאל. שוב, אם רק כושר המשחק שלו היה זה שמשפיע, אז היינו מצפים שהוא יחלש באופן כללי ככל שהמשחק מתקדם אבל די בבירור זה לא כך. בנקודות קריטיות הוא משחק פחות טוב.

גלן 3 ביולי 2011

היא קשורה לזה שעוד כמה שעות, אם רק נתאזר בסבלנות, נובאק יהיה מספר 1 בעולם. הוא פשוט כזה טוב. מס' 1 בעולם בהחלט עשוי לזכות בוימבלדון ואולי בעוד כמה גרנד סלמים. רגע, נדמה לי שיש לו אפילו כמה קודם. וגם עד נדאל הוא הובס עד היום בגמרי גרנד סלאם 1:0 או משהו בסגנון. תשמע אם הוא לא משפר את המשחק שלו לא לוימבלדון אלא בכלל הוא לא קרוב בכלום לזכייה. הוא עשה את זה. שאפו ובלי כל מיני תאוריות על מנטליות.
כמו שברסה מנצחת את יונייטד לא מוציא מאף אחד פואמה מנטלית ככה היום- הטוב יותר ניצח . כמעט לאורך כל המשחק ראו את זה. בעיננינו אפילו 10 הדקות הראשונות של היונייטד בוומבלי היו יותר ארוכות בתודעה משליטה של נדאל בגמר היום. היום נו-מץ

גיל 3 ביולי 2011

אבל שוב, אתה מדבר על יכולת משחק כללית כאילו זה משהו אחיד. אני מנסה לפרק את זה למרכיבים השונים. זה קשור לכושר משחק ברגע נתון, להכנה פיסית למשחק, להתכוננות ליריב הספציפי וגם להכנה מנטלית לקראת ובזמן המשחק.

בוא נשאל אחרת, אם נדאל היה מנצח היום, לא היו מזכירים שג'וקוביץ' עדיין לא ניצח אותו במשחק של הטוב מחמש מערכות ואז כן היו מדברים על המנטליות שלו? דווקא בגלל הניצחון אני חושב שצריך להעריך אותו מאוד על המימד הפסיכולוגי שהוא לא מובן מאליו.

גלן 3 ביולי 2011

גיל: בודאי שהיו מזכירים לו . ואתה הראשון. הוא הפסיד לנדאל ב 5 מערכות. נדאל מיהו בכלל? טוב שאין גם קיזוז שהיו אומרים שהוא ישב לו עמוק במח.

ואז אם הוא היה מנצח ב US OPEN הייתם אומרים שהוא הסיר גורילה מהגו. ואם גם שם היה מפסיד אז היינו עוברים לאורנג אוטנג באוסטרליה או בפריז וממשיכים מעלה או מטה באבולוציה כרצוננו. אין לזה סוף. והנה אמרתי את זה" לערב מנטליות כמו שאתה עושה זה זילות של הפסיכולוגיה! ואחרי שאמרתי את זה זה מסוג הדברים שאני נהנה להתעצבן מהם (והנה נתתי אתמול רוויו טוב לגראנט קטן על פנקטיונאל MRI בחולי דיאליזה…..)

גיל 3 ביולי 2011

להפך, גלן. דווקא מתוך ההכרה שנדאל כזה גדול הניצחון שלו וגם הפן המנטלי מקבלים משמעות גדולה יותר.

אני חושב שאתה מבלבל בין כמה דברים שונים בהתפתחות של שחקן. דג'וקוביץ' הוא ללא ספק שחקן מעולה אבל עד החודשים האחרונים לא נחשב להכי טוב בעולם. כדי לטפס למדרגה של הכי טוב צריך לעבור תהליך מסוים שקשור לשיפור כל אספקט של המשחק שלו. עכשיו, ברגע שהוא יהיה מספר 1 לזמן מסוים אז הוא בוודאי יצבור ביטחון ואי אפשר יהיה לדבר על הפן המנטלי כמו שדיברנו עליו עד עכשיו.

לא הבנתי למה זו זילות? זה תחום מחקר מאוד מקובל בפסיכולוגיה של הספורט.

גלן 3 ביולי 2011

זה שמקובל לא אומר שמקובל עלי….
תשמע- היום כמו אתמול היו משחקים חד צדדים. אני חושב שאתמול אפילו הייתה הפתעה יותר גדולה מהיום. אני פשוט חושב שלדבר על מנטליות בכאלו רמות ובטח במשחק כמו היום זה להיות מחוץ לעסק.
אבל לא נפתור את זה. בינתיים הטייגרס מנסים אז אני פורש.

גיל 3 ביולי 2011

אני לא חושב שהיה משחק כל כך חד צדדי היום, אבל נדאל בהחלט נראה בו יותר אנושי מאי פעם בגמר כזה..

הטייגרס לא רעים השנה ואני מת על משחקי האיטנרליג הללו. קצת גיוון.

גלן 3 ביולי 2011

וגם עם נדאל….

גלן 3 ביולי 2011

ביננו….

גלן 3 ביולי 2011

סליחה על הטעויות. הטייגרס פשוט ובעקביות החליטו לקצר לי את החיים.

אופיר 3 ביולי 2011

גלן, אני גם לא מת על האינפלציה בשימוש בהסברים פסיכולוגיים, אבל שים לב לזה: בכל משחק בין השניים השנה דיוקוביץ' שבר את נדאל בגיים האחרון במערכה (לפעמים ב-4:5 ולפעמים ב-5:6). הפוך לא קרה אפילו פעם אחת. למה שחקן יכול לשמור על הסרב שלו מערכה שלמה ודווקא כשהוא עם הגב לקיר הוא נשבר?

התבנית הזאת, אגב, היתה שכיחה מאוד במשחקים בין פדרר ונדאל.

דורפן 3 ביולי 2011

גיל – ומנין אנחנו מסיקים שאולי התוצאה הריאלית בזמן הזה היא 0-3 לדג'וקוביץ ואולי בגלל שהוא חלש אופי נדאל לקח ממנו מערכה? מדוע ההנחה שדווקא הפסיכולוגיה שיחקה לטובת המנצח?

אולי ב-3-2 המפורסם של נדאל – פדרר – שחזר מ0-2 היה החזק פסיכולוגית ונדאל לא התמודד היטב עם היתרון?

אני לא נגד הסברים פסיכולוגיים מסויימים – אבל אתה עושה לה גלוריפיקציה מטורפת. כאילו היא מין חזות הכל. שאלת למשל במה דג'וקוביץ השתפר? בתנועה, בכושר שנובעים מתזונה יותר טובה. סתם הסבר לא רע – הוא מסוגל לרוץ יותר.

גיל 3 ביולי 2011

ומאין אתה יודע שזה לא? אתה ואחרים לא נגד, אלא שוללים אותם בצורה גורפת. אני אומר שהם מהווים חלק ממהסבר. אתה צודק שלא קל להפריד את הפסיכולוגיה משאר החלקים אבל אני חושב שאתם ממעיטים בחשיבות שלה. אני חושב שאפשר לבודד את ההשפעה שלה כשמסתכלים על נקודות מסוימות. אם שחקן משחק בצורה אחת כשהוא מוביל בביטחון ובצורה אחרת כשהוא לא אז לפסיכולוגיה יש חלק חשוב בזה.

גפן 3 ביולי 2011

אתם סתם חופרים..

שתי עובדות :

1 – אנחנו כבר בחודש יולי ונובאק עד עכשיו במאזן של 47 – 1 (!) מתחילת השנה.

2 – נובאק השנה במפגשים ישירים מול נדאל עומד על 5 – 0 לטובתו,ששני ניצחונות היו על חימר (הטוב משלוש מערכות),משטח שכידוע הוא המגרש הביתי של נדאל.

בעניין אחר,ברזיל מסיימת בתיקו אפס מול ונצאולה. מוזר.

פרנקו 4 ביולי 2011

אבן נייר ומספריים, המנצח בין השתיים אחת שתיים שלוש!

אבן = פדרר
נייר = נדאל
מספריים = דג'וקוביץ'

נפלא!

matipool 4 ביולי 2011

גדול !

אלעד ב.א. 4 ביולי 2011

אני חושב שנתת פה אנלוגיה גאונית כרגע…מבחינתי אתה גאון!
אם הייתה לי חברה הייתי מעסיק אותך במשכורת עתק בזה הרגע.

ארנון בן דרור נתן טור על זה לפני ווימבלדון (הכל עניין של מאצ'-אפ) אבל אתה תיארת את זה באופן הכי פשוט ועדיין הכי גאוני!

עמיר 4 ביולי 2011

צ״ל אם היתה לי חברה הייתי נותן לך אותה ללילה שלם.

ראול 4 ביולי 2011

אכן גדול!

תומר חרוב 4 ביולי 2011

נראה לי שבטניס מפתה יותר ללכת אל ההסברים הפסיכולוגיים משום שלמראית עין אין יותר מידי אופציות של מהלכים בכל נקודה, נראה כאילו אין הבדל בין נקודה לנקודה ותמיד נעשים אותם דברים במגוון ברור של חבטות ותנועות ויש צורך לקבל הסבר מדוע בנקודה הזו התרחש כך ואילו בנקודה שאחריה (שדמתה לה מאוד) התרחש אחרת. אם נשאיל רגע חשיבה מחקר הספרות, הרי שהקורא/צופה משתמש במידע שכבר קיים אצלו(נקודות קודמות) בכדי ליצור נרטיב סיפורי נסיבתי ולכן הפסד בנקודה בראלי ארוך שיכול היה ללכת לכל כיוון יכול לקבל את ההסבר הנרטיבי ההגיוני בסמאש שוט קליל שהתפספס כמה נקודות קודם לכן.
מה שלא נלקח בחשבון, והיום כשהקשבתי לשלמה צורף (החופר) חשבתי על זה. צורף מנתח הרבה מכות לרמת הפרט הטכנית שהיא אולי לא כלכך מעניינת לפעמים אבל היא כן מעידה על הדקויות שיש במשחק הזה ועל כמה הדיוק בכל מהלך מאוד חשוב, אפשר בהחלט לייחס את הדיוק הזה לקור רוח מנטאלי שמאפשר לשחקן לחשוב בבהירות ולנתח במהירות כל מכה שהוא ניגש אליה אבל הגיוני יותר להניח שאם אתה מהיר יותר ברגליים וחזק יותר בידיים כך גם תדייק יותר.

תומר חרוב 4 ביולי 2011

אפשר גם להוסיף שמשום שלא נדע לעולם את התשובה, אני דווקא אוהב את הניתוחים הפסיכולוגיים שיש בטניס משום שעם כל הכבוד לניתוחים של צורף על הנעילה המושלמת של המרפק זה הרבה פחות סקסי מלהגיד שדיוקוביץ נכנס לראש של נדאל שנכנס לראש של פדרר.

יואב 4 ביולי 2011

לא נדע את התשובה כי אנחנו מתיימרים לדעת בספורט מה שלא נתיימר לדעת במקצועות אחרים(בוא ננתח ניתוח מוח ונדבר על מנטליות).אני לא חושב שזה כל כך שונה במהות.זאת בעיקר מיקצועיות.
"הנעילה המושלמת של המרפק" מרגשת אותי הרבה יותר מהמילה הסתמית-מנטליות ונכנס לו לראש.
זה תמיד מביך אותי.ההדיוטים מדברים על מנטליות(וואו).על מה ידברו, על דברים מיקצועיים?הם הרבה פחות מבינים בזה.

תומר חרוב 4 ביולי 2011

יואב, כמו כל דבר בחיים, ספורט הוא כלי לסיפור סיפורים וסיפורים מעניינים יותר כשיש בהם הבטים דרמטיים, עליות ומורדות של דמויות וכדומה…זה לא הכי מקצועי, זה גם לא הכי מדויק וחופף את המציאות אבל זה עושה את זה מעניין. הנפש האנושית היא בכל מקרה מורכבת מידי בכדי שנמצא תשובה להאם זה באמת כך או שנמצא תשובה ללמה אנחנו מחפשים שזה יהיה כך.
נניח שחלוץ מחמיץ את השער משלושה מטרים, יבוא מישהו ויגיד שהוא לא הגיע טוב לכדור ומישהו אחר יגיד שהוא לא היה מרוכז ומישהו אחר יגיד שהוא לא הגיע טוב לכדור משום שלא היה מרוכז ומישהו רביעי יגיד שהוא לא היה מרוכז משום שבשבוע שעבר הוא החמיץ ממצב דומה ומישהו נוסף יגיד שגם בשבוע שעבר הוא לא היה מרוכז משום שאישתו עזבה אותו ומישהו יגיד שאישתו עזבה אותו בגלל שהוא היה מרוכז רק בכדורגל ובלהגיע נכון לכדור ולכן הוא הזניח אותה. גם הפרשנויות, המקצועיות או המנטליות, הן סיפורים שאנו מספרים, השאלה עד כמה הסיפור עובד או לא עובד.

יואב 4 ביולי 2011

תומר,
זה היה יפה.
אבל אולי לפעמים השחקן פשוט שיחק טוב יותר?

יואב 4 ביולי 2011

גלן,
אני איתך לגמרי.
וכל עניין המנטליות שמנטליות -היא פחות קשורה לאנשים שנמצאים בטופ של המקצוע שלהם.היא יותר קשורה להסברים של אנשים שמנסים לפרש אותם.וזה בעיקר קלוש…

גיל 4 ביולי 2011

ומה, אין הבדלים בין שחקנים בטופ של המקצוע שלהם? הרי זה בדיוק איפה הקטע הפסיכולוגי שמשחק תפקיד. מבחינת כישרון ויכולת יש יחסית הרבה שחקנים בכל תחום שיכולים להצליח, אבל מה שמפריד בין שחקן שהוא סתם טוב מאוד לספורטאי על זה בין השאר הקטע המנטלי.

יואב 4 ביולי 2011

גיל,
יש גם הבדלים מיקצועיים. ההוא טוב יותר בזה והשני במשהו אחר ויש קרב להשליט את הסגנון שלך.
אני לא אומר שאין פסיכולוגיה בספורט אבל במשחק בין הענקים היום, לא שם נמצאת נקודת התורפה.

גיל 4 ביולי 2011

נכון, יש גם הבדלים מקצועיים, הדגש הוא על גם. זה שילוב בין יכולת פיסית לראש.

גלעד בלום 4 ביולי 2011

מנחם,

לא הבנת את הבדיחה שלי על "המנטליות"…אם היית עוקב אחרי התגובות שלי היית מבין,אפילו הזכרתי שאני מסכים איתך שזה בולשיט…

דניאל אחר 4 ביולי 2011

נדל במסיבת העיתונאים: "אני באחד הרגעים הטובים בקריירה שלי, אבל לא מספיק בשבילו. המשחק שלי לא מטריד אותו, אני חייב למצוא איך להטריד אותו. אני חייב לנסות למצוא פתרונות".
אלה דברים שמעולם לא שמענו מפדרר, ולכן יש מקום לתקווה.

matipool 4 ביולי 2011

ההרגשה שלי היא שנדאל ימצא את הפתרון או לפחות פתרון חלקי .
אולי לא לאליפות ארה"ב הקרובה אבל כן לטווח הרחוק יותר .

אלעד ב.א. 4 ביולי 2011

יכול להיות שהטווח הרחוק יותר (אפילו שנת 2013) כבר לא יהיה רלוונטי…כולם יודעים שהקריירה של נדאל לא תעבור את גיל 28 ואני מוכן לחתום על זה.
אז ב- 2013 הוא יהיה כבר 27, הגיל שבו פדרר התחיל לדעוך ואם הגדול מכולם התחיל לרדת ברמה, מה יגידו אזובי הקיר?

השעון של נדאל מתקתק הכי מהר מכל ה- 4 שבטופ, אפילו יותר מהר מהשעון של פדרר…

עמיר 4 ביולי 2011

אני חושב שבשנה וחצי מאז הפציעה הוא האט משמעותית את קצב תקתוק השעון או לחילופין קצב שריפת הפתיל ,ה6-8 ק״ג שהוא השיל מעצמו ייתנו לו עוד שלוש שנים לפחות גבוה מאוד בסבב . מצד שני ייתכן כי אם הוא עדיין היה ממשיך לעבוד על סל״ד 8000 ואוקטן 120 הוא לא היה משאיר אפילו את הפירורים שהוא השאיר לשאר הסבב בשנה וחצי האחרונות ( או שהוא היה כבר בגמלאות משחק גולף עם קטש והינגיס).

Comments closed