שני שינויים דחופים בתקנון בעיקבות פרשת טבז

שחקן שמרוויח סכומים כאלו, שלא יספר לנו על ריחוק ממשפחתו

1. לא ניתן לחייב שחקן לשחק בליגה האנגלית. אם שחקן לא מעוניין בגלל האוכל האנגלי הגרוע, בגלל החינוך הלא מתאים לילדיו, בגלל שבמכולת המקומית לא מדברים ספרדית בגירסה הארגנטינית, בגלל מזג האוויר שכולם יודעים שגורם לדיכאון, בגלל חוסר שמחת החיים ברחוב, בגלל מלחמת המלווינס, בגלל מלחמת רומי-קרתגו או בגלל שהוא אוהד נואבה צ'יקגו מילדותו, בגלל הכסאח או בגלל שיש שם טעויות שיפוט – צריך לאפשר לו לא לחתום על חוזה בליגה האנגלית. במיוחד אם הוא מוכן לשחק בקבוצת צמרת איטלקית או ספרדית ולהסתפק בשכר הנהוג שם. פשוט אסור לכפות על שחקן לחתום על חוזה בליגה האנגלית. בשום מקרה.

יותר מזה – צריך להזהיר אותו: להביא לידיעתו את הסיפורים של רונאלדו ופברגאס ומסכת הייסורים הנוראית שעברה עליהם בגלל שחתמו מתוך תמימות בליגה האנגלית. לעשות לו סיור בעיר ולהבהיר לו בדיוק מה רמת החיים וצורת החיים שמצפה לו. להבהיר לו במדוייק את כל ההבדלים והשינויים בין העיר בה שיחק בקבוצתו הקודמת, לעיר בא נמצאת קבוצתו הנוכחית.

2. שחקן שמרוויח 200 אלף פאונד לשבוע שלא יבלבל את המוח על כך שהוא רחוק ממשפחתו. מותר לו להביא כמובן הצעה מקבוצה אחרת שרוצה לקנות אותו. מותר לו לבקש לעבור. אבל אסור לו לספר שהוא רחוק ממשפחתו.

ילד שווה זהב
תלוי בצהובים: צפי לעונת 2011/12 בליגת העל

46 Comments

חלפס 6 ביולי 2011

אני לא מבין מה אתה רוצה מטבז. אם כבר להפנות את הטענה לבעלי הממון שקונים את השטויות שלו ומשלמים על זה כסף.

אריק 6 ביולי 2011

רונן תרשה לי לנחש שאין לך ילדים… לא מביע חוסר כבוד חלילה. אבל אני מבין את טבז אשתו התגרשה ממנו הוא לא יכול להביא את הילדות אליו כי היא לא מוכנה. מה אתה רוצה שיעשה? השאלה אם הוא מוכן לוותר על כסף, אם כן זה לגיטמי. אם לא, הוא חוצפן חסר תקנה

דורפן 6 ביולי 2011

אריק – אהה, ילדים? יש פתרון מאד טוב. הוא יכול לפרוש מכדורגל ולחיות עם הילדים שלו. טבז כבר נראה עם בחורות אחרות בזמן ששיחק במנצ'סטר יונייטד (על פי התרבות הנהוגה במועדון ההוא) ואחר כך חתם חוזה עם מנצ'סטר סיטי.

עמיר 6 ביולי 2011

אשתו התגרשה ממנו?
קישור בבקשה

דורפן 6 ביולי 2011

לי לא ידוע שהתגרש

אביעד 6 ביולי 2011

לא בטוח שהוא היה נשוי בכלל. נראה לי שמדובר בחברתו לחיים (לשעבר)…

אריק 6 ביולי 2011

הוא נפרד ממנה חלק מהדאגה לרווחת ילדים היא גם כלכלית, לכן לא יפרוש. השאלה היא האם יסכים לקבל פחות כסף אבל עדיין המון בספרד או להוריד משמעותית את השכר בארגנטינה, הזמן יגיד.

דורפן 6 ביולי 2011

אריק – מחקרים פסיכולוגיים מראים שילדים יכולים להסתדר כלכלית גם אם לאבא 25 מליון בבנק ולא חייבים להגיע ל45 מליון מליון. גם אם הסכום הוא ביורו וגם אם הוא בפאונד – ואולי אפילו בשקלים.

הוא לא יפרוש כי הוא לא רוצה לפרוש.

הוא מספר על המשפחה כי בא לו לעבור קבוצה.

ובקבוצה הבאה לא ירוויח הרבה פחות אם בכלל מאשר בסיטי. ייתכן ועם פרסום זה יהיה יותר. והקבוצה הזו תהיה ריאל מדריד, ברצלונה, אינטר מילאנו, מילאן או אולי יובנטוס.

עמיר 6 ביולי 2011

ברצלונה?
זה מה שברסה צריכה? מהומות בחדר הלבשה?

matipool 6 ביולי 2011

טבז חוזר במדויק על סיפור מסצ'ארנו ( רק שהוא מרוויח יותר מפי 2 ממה שהרוויח מסצ' בליברפול אבל לדעתי זו לא הנקודה העיקרית או החשובה ביותר ) . הוא בטח גם קיבל חיזוקים ממסצ' בנושא .
אני חושב שהסיפור על הריחוק ממשפחתו זה בשביל להגן ולהצדיק ולו במעט את החלטתו בפני אוהדי הקבוצה ויחד עם זאת , אני חושב שהסיפור אמיתי .
הוא החליט להציב את משפחתו לפני הקבוצה למרות התנאים המדהימים שלהם הוא זוכה , וברור לו שבספרד / איטליה / ארגנטינה יהיה למשפחתו ולו טוב יותר .
נכון שהוא חתום על חוזה וזו הפרת חוזה אבל באיזשהו מקום אני מבין אותו .
מניח שהוא ייענש כספית .

דורפן 6 ביולי 2011

אתה מניח שחבורת הנוכלים שמנהלת אותו תהיה מוכנה להפסד כספי מהסיפור? באמת אתה מניח כך?

matipool 6 ביולי 2011

לא נראה לי שתהיה להם ברירה .
מבחינת הסיטי זה יכול להיות גם בעקיפין – לשים עליו תג מחיר נניח כפול ממה שהם קנו אותו . יביא קונה – יימכר . לא יביא – יעשו לו מעשה בוזגלו .

תומר חרוב 6 ביולי 2011

אין חוקי העסקה שנוגעים במקרה שכזה בו אדם לא יכול, מסיבות משפחתיות, לחיות סמוך למקום העבודה שלו?
השאלה אם זו באמת הסיבה משום שעם טבס ומי שמפעיל אותו אי אפשר באמת לדעת. בעצם צריך לקרוא כמה פוסטים ישנים של זנדר בעניין ולדעת.

אלון 6 ביולי 2011

יש חוק כזה, הוא נקרא "אתה לא חייב לעבוד פה". יש כאלה שמוותרים על קידום כי די לא לעקור את המשפחה שלהם, ויש כאלה שלא מוותרים והמשפחה שלהם משלמת מחיר על הקריירה שלהם. יצא לי לגדול עם לא מעט ילדים של אנשי קבע, והיו כאלה שעברו דירה כל שנתיים כשאבא שלהם קיבל תפקיד חדש. כל אחד מאיתנו עושה את הבחירות שלו, רק שבניגוד לטבז, לרובנו האספקט הכלכלי שלהן הוא משמעותי, ולעיתים מכריע. קשה לי להאמין שמשהו ייגרע מילדיו או מנכדיו אם הוא מחר עובר לקבוצת חובבים ליד הבית, אז קצת קשה לי לרחם עליו

אביעד 6 ביולי 2011

דבר ראשון, טבז רחוק ממשפחתו בגלל משהו שהוא עשה (בגד בזוגתו).
דבר שני, בגלל שהסיבה למרחק היא הבגידה שלו, מה יעזור לו לעבור לספרד או איטליה?

סטוקי מנואיגנטון 6 ביולי 2011

אביעד, טבז טוען שאשתו-יזיזתו-זוגתו-גרושתו-איך-שלא-תקרא-לה לא התאקלמה במנצ'סטר אבל תוכל להתאקלם טוב יותר בספרד או איטליה בגלל השפות, התרבות והכל בעצם. עם 250,000 אלף פאונד בשבוע הוא יכול לבנות לה עיירה שלמה דוברת ספרדית במנצ'סטר כמו שעשו לטרומן בסרט The Truman Show. לא תהיה לו בעיה להעסיק במאי במשרה מלאה (אני בעד ספילברג) וגדוד של ניצבים מארגנטינה. קצת יצירתיות לא היתה מזיקה לקארלוס.

דורפן 6 ביולי 2011

למעשה העיירה יכולה להקרה טבז-טאון ואפשר יהיה להקים לה קבוצה בשם טבז-טאון יונייטד שתחל לשחק בליגות הנמוכות. ולקראת פרישה הוא יוכל להצטרף אליה, ואז לעבור לטבז-טאון סיטי בגלל סכסוך עם המנג'ר

עומר ב. 7 ביולי 2011

חחחח ענק

אביעד 6 ביולי 2011

סטוקי, אני מכיר סיפור אחר.
הסיפור שאני מכיר הוא שזוגתו התגוררה איתו במנצ'סטר עד הלידה המוקדמת של הבת השניה. בשלב הזה היא חזרה לארגנטינה להיות עם המשפחה עד שהתינוקת (שנולדה פגה) תתאושש. בשלב הזה נחשפו בעיתונות הסיפורים על הבגידות שלו ואז היא כבר נשארה בארגנטינה…

עזי 6 ביולי 2011

אביעד צודק. והיא טוענת שהיא מוכנה לגור איתו בספרד או איטליה. מצד שני כשטבס ביקש חופשה של כמה ימים ממנצ'יני באמצע העונה להיות עם המשפחה הוא קיבל ובדיעהד התברר שנסע לטנריף עם איזה בחורה…

סטוקי מנואינגטון 6 ביולי 2011

:) טבזסטאן גם יכול להתאים אבל זה באמת תלוי באופי האתני של העיירה החדשה.

אחרי ראיון "שתי המסעדות" שלו לטלוויזיה הארגנטינאית זה ברור שהוא עצמו לא מוצא את עצמו שם וכנראה שהסכומים המטאורים שהוא מרוויח די חסרי משמעות או שהוא חושב שמדובר ב-250 אלף פזוס.

שלו 6 ביולי 2011

קראתי אתמול בקוריירה דלו ספורט את הידיעה, שטבז רוצה להיות קרוב לילדיו (בסוגריים היה כתוב, שגרים בדרום אמריקה) ולכן רוצה לעזוב את מנצ'סטר סיטי.
בהמשך הידיעה (בלי להתבלבל או חלילה לפתוח ידיעה נפרדת) היה כתוב שהוא רוצה לעבור לאחת המילנזיות או יובה.
עכשיו כיוון שאני לא קטנוני, הייתי מעוניין לדעת האם המרחק ממילאנו לארגנטינה הוא יותר קצר מזה שבין מנצ'סטר לארגנטינה?

שלו 6 ביולי 2011

טוב, בגלל שאני איש מעשה, בדקתי:

מנצ'סטר – בואנוס איירס 11,189 ק"מ
מילאנו – בואנוס איירס 11,199 ק"מ
טורינו – בואנוס איירס 11,077 ק"מ

בכל זאת אם ישחק בטורינו זה יחסוך לו 112 ק"מ (אבל נדמה לא שאין שם שדה תעופה בין לאומי לטיסות טראנס אטלנטיות, בשביל זה הוא יצטרך לטוס דרך מילאנו / רומא ).

דורפן 6 ביולי 2011

כל הבדיקה שלך לא רצינית. מסתבר שמורים בשפה האנגלית לילדים יעלו 12.40 יורו במנצ'סטר ובאיטלית אפשר כנראה להשיג אותם ב10.80 לשעה. גם טבח יותר זול באיטליה ממנצ'סטר. על פני שנה שלמה זה יכול להצטבר למשכורות של שעתיים-שלוש

שלו 6 ביולי 2011

אני חושב עפ"י הגנטיקה והשכל של האדון, שיהיה לו יותר קל להביא מורה לספרדית וללמד את הסביבה ספרדית מאשר ללמד את ילדיו…

מצד שני בלי כל המעברים כל שנה, האוהדים היו שמים לב, שהוא לא שחקן כל-כך גדול, תמיד הוא יוכל לטעון שלוקח זמן להתחבר לקבוצה.

הערה שלישית אכן איש משפחה למופת.

יוסי מזרחי 6 ביולי 2011

אתה יודע שאני מת על השחקן טבז, ועדיין לא יכול להפסיק לצחוק.
יכול להיות שהזקן שוב צדק? זה מתחיל לשעמם.

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 7 ביולי 2011

יוסי: הזקן תמיד צודק. זה כמו האפיפיור

סטוקי מניואינגטון 6 ביולי 2011

הטענה שלו היא שיהיה קל יותר לייבא את המשפחה לאיטליה או ספרד מאשר לאנגליה. המיידעלע לא אוהבת את מנצ'סטר ושתי המסעדות שלה אבל תשקול לעבור למדינה אירו-לטינית.

דורפן 6 ביולי 2011

קודם כל הייתי מציע לו שייבא אותם כבר עכשיו לספרד. אם הם בספרד הוא יוכל לטוס אליהם בכל יום פנוי שיש לו – מה שבאמת בלתי אפשרי אם הם בארגנטינה.

עמיר 6 ביולי 2011

אני משוכנע שהיגוואין, די מריה או אפילו גאגו ישמחו לפנק את אשתו בימים שטבס יחליט שהוא אשכרה עובד.

טל 6 ביולי 2011

לא הבנתי מה הבעיה. זכותו של טבז, סובייקטיביות (שלא לומר מוזרות) תחושותיו ככל שיהיו, לעזוב את מקום העבודה הנוכחי שלו. בדיוק כפי שזכותו של מקום העבודה הנוכחי לדרוש ממנו למלא אחר החוזה / לדרוש סכומי כסף גדולים עבורו.

הרי זה לא שלטבז יש איזו הצעה עדיפה ביד או שאפשר להאשים אותו בחוסר מאמץ. זה האיש. מה שבטוח שכל עוד הוא על המגרש הוא נותן מיליון אחוז.

בכל מקרה, טרייד טבז-אגוורו ממש מתבקש פה. מצד שני, אני לא בטוח שקבוצה שהיא לא סיטי יכולה להסתכן עם טבז ולו ברמה הכלכלית. אולי מאלגה אן PSG, אבל לא נראה לי שטבז ירצה לשחק שם.

דורפן 6 ביולי 2011

גם כשהוא רב עם פרגוסון הוא סיפר שאין לו הצעה אחרת ביד. אבל כן… זה זכותו. וזכותו של האוהד ללעוג לו על כך.

טל 6 ביולי 2011

כן, רק שטבז הוא לא המקרה הקלאסי של השחקן החמדן. הוא טיפוס די מיוחד, אם נגדיר את בזה עדינות. נאסרי הוא דוגמה הרבה יותר טובה לחמדנות ובוגדנות השחקן המודרני.

שלו 6 ביולי 2011

טבז הוא הדוגמא לשחקן החמדן, נאסרי עוד לא קרע זוג נעליים בשביל זה.

טל 6 ביולי 2011

שחקן חמדן לא היה רוצה לעזוב את הקבוצה העשירה ביותר בעולם, שהוא במקרה הכוכב שלה.

שלו 6 ביולי 2011

שחקן חמדן, יודע שבכל מעבר מקבל אחוזים מהעיסקה ובמקביל משפר את המשכורת שלו, הקבוצה שהוא משחק בה היא סה"כ מייצרת לו את הסמל שהוא מנשק אחרי כל גול.
טבז היה מוכן לשחק בליגה השלישית לנשים בקטר, אם היו משלמים לו מספיק עבור זה וגם שם אחרי שנה הוא היה מבקש לעבור לשחק קרוב למשפחה, בליגה הרביעית של דרום-תימן.

טל 6 ביולי 2011

שוב, שחקן חמדן לא יעזוב את הקבוצה העשירה ביותר בעולם. הוא פשוט ידרוש העלת שכר. וכנראה יקבל.

אביעד 6 ביולי 2011

יש גבול כמה בסיטי יעלו לו את המשכורת. אם יעזוב אז הוא גם יקבל משכורת עתק וגם אחוזים על דמי ההעברה ועוד שנתיים ישחזר את הדרמה.

סטוקי מניואינגטון 6 ביולי 2011

שאלת תם (ברצינות): עד כמה לדעתכם המהלכים של טבז מונחים על ידי הסוכן שלו? אני מתאר לעצמי שלמרות המראה הפסודו-נאנדרטאלי טבז הוא לא זומבי שרק רוקע ברגל פעם בשביל "כן" ופעמיים בשביל "לא". הנקודה שלי היא שאפשר לדבר חודש על המניעים שלו והאופי שלו וכל השאר אבל כמו במקרה של רוני, יש מאחורי השחקן איש מקצוע שהמילה "עמלה" מקועקעת לו על המצח ובטח חילטר בעבר כמפעיל בובות על חוטים. עד כמה שליטה ב-א-מ-ת יש לשחקן כמו טבז בהתנהלות הקריירה שלו? האם המקרה הנוכחי הוא דוגמא לכך שהשחקן מתעלם מהסוכן ומונחה על ידי היצרים הביולוגיים הבסיסיים ביותר?

מ מנ מנצ מנצסטר יונטייד 6 ביולי 2011

גילוי נאות מת על טבז. ברור שכול סיפורי המשפחה של טבז הם ברובם שטויות במיץ, בכסף שהוא מרוויח בשבוע הוא יכול להביא אותם פעמים בשבוע וכול שבת שנייה בלי בעיות, הוא יכול להקים בית ספר דובר ספרדית עבורם וקהילה דוברת ספרדית. הוא יכול להקים חנות שמוכרת רק תוצרת ארגנטינה ואולי גם קפה עלית ושוקלד השחר, אפילו את מזג האוויר הוא יכול לשנות בסכומים הללו ולשחק אם גיא אסולין מטקות בים, ואם ממש מצ'עמם לו הוא יכול להביא את אבא של בוזגלו להיות הדובר שלו, ההוא השנה בשנת שבתון. חבל שהבחור מתבזבז לו כך זה אחד השחקנים שאני הכי נהנה לראות.

הפר פרדיננד 6 ביולי 2011

טבז מלך, צודק 100%
מנצ'סטר סיטי היא קבוצה שנבנתה על יכולתם של דיקטטורים של נפט לקנות מה שהם רוצים ולדרוס את מי שהם רוצים כל דיון על ספורט אתיקה אין לו שום מקום כאן , מדובר בהכי עשירים והכי חזקים שרוצים להיות הכי יפים והכי הכי זה לא הפועל קטמון
טבז רוצה גם להתפרנס וגם להיות קרוב למשפחה אני במקום מיאמי הייתי עושה עליו טרייד עם לברון

ניינר 6 ביולי 2011

כל כך הרבה רעש סביב שחקן טוב אבל בטח לא איזה כוכב על. סיטי יסתדרו בלעדיו כמו שיונייטד הסתדרה בלעדיו. לא איזה שחקן חסר תחליף ובטח לא אחד ששווה 200,000 פאונד בשבוע, במיוחד לא עם כל כאב הראש שהוא מייצר.

טל 6 ביולי 2011

יש שחקן בקבוצת צמרת בפרמיירליג שנתן יותר מטבס לקבוצה שלו בשנתיים האחרונות?

סיטי יסתדרו כי יש להם יכולת להביא את התחליפים הטובים ביותר בשוק, אבל זה לא מוריד בכלום מטבס השחקן.

יוסי מזרחי 6 ביולי 2011

נכון.

ניינר 7 ביולי 2011

לוקה מודריץ (בהנחה שספרס הם קבוצת צמרת)

אמנון 6 ביולי 2011

"המראה הפסודו-נאנדרטאלי טבז"-אותי דוחה סוג כזה של התבטאות שנכתבה ע"י "סטוקי מניואינגטון" (בנוסף על התוכן המחליא גם שגיאות כתיב).
טבז נולד באחת השכונות הגרועות ביותר בבואנוס איירס (פשע, סמים, רציחות יומיומיות וכו').
הצלקות שיש לו בצוואר הן כתוצאה מכוויות של מים רותחים שנשפכו עליו בגיל צעיר. לא היה לו
כסף לניתוח פלסטי. עכשיו הוא יכול, כמובן להרשות לעצמו, אבל זה כרוך בהפסקה לפרק זמן ממשחק.
כאמור, לא מתאים לבלוג הזה שאמורות להיות לו שאיפות לכתיבה ברמה. אבל אולי אני טועה והמקלדת סובלת את כל מה שנכתב.

אני מסכים עם זה שטבז הוא סוג של פרימדונה לא הכי יציבה. על כך שיש לו סוכנים לא הכי ישרים בעולם וכו'.
מה שצריך, זה להתייחס לפרמטרים של המשחק שלו. הרי הוא תמיד משקיע את כל כולו במשחק עצמו(לא כל כך באימונים). הוא שחקן שזכה בתארים רבים-ובזכות והצליח בכל מקום ששיחק בו, ולכך יש להתייחס בעיקר. והכוונה בעיקר היא לתארים שזכה בהם בדרום אמריקה שבעיניי לא נופלים בחשיבותם מאלה שזכה בהם באירופה.

ואם לענות באותה שפה ולאופן שבו נכתבים הדברים בפוסט הנוכחי, אז הנה דוגמה:

הבה נעלה באוב את מה שנכתב כאן בזמנה של "סאגת רוני".
רוני, כזכור, עשה את כל מה שעשה על מנת שיורידו לו את המשכורת הגבוהה מדי לטעמו.
הרי הועלתה כאן השערה שאולי זה היה תרגיל של סר פרגוסון ורוני.
בנוסף, כידוע, הוא פירנס ברווחה גדולה בנות רבות שעובדות במקצוע מסוים.
באשר למבנה, גודל (ומספר השערות) בגולגולת שלו נכתוב בהזדמנות חגיגית פחות.
ואפשר להמשיך עוד כהנה וכהנה על שחקנים אחרים בקבוצה השניה של מנצ'סטר שלא ננקוב בשמם מפאת גודל המעמד.

נ.ב אני לא הבשורה, אלא רק השליח, ורק הצבתי מראה מול הפנים של חלק מן המשתתפים
בדיון כאן שלרוב אני נהנה ומשכיל לקרוא את מה שהם כותבים (שלו לדוגמה).

נשאר רק טעם מר ממה ואיך שנכתב בפוסט הזה.

Comments closed