היום בו נולד מונדיאל הנשים

זה היום בו נולד מונדיאל הנשים. היה במשחק הזה משהו מברן, משהו מהמרקנה, משהו מבלו הוריזנטה

אני יודע שזה לא פייר לכתוב את זה כי זה כבר גביע העולם השישי, אבל זה היום בו נולד מונדיאל הנשים. מונדיאל צריך משחקים איקונים. איקונים בגלל כדורגל ולא בגלל חזיות. משחקים אכזריים. הירואיים. סנסציונים. כמו נס המרקנה של של אורוגוואי. או ההפסד של ההונגרים בברן. או אנגליה-ארה"ב בבלו הוריזנטה.

במשחק הזה היה משהו משלושתם.

גרמניה הגיעה למשחק עם 14 ניצחונות ותיקו בודד ב-15 משחקיה האחרונים במונדיאל. בדרך לגביע עולמי שלישי ברציפות. מה שנראה ודאי על אדמתה. הגרמניות נתנו 19 בעיטות למסגרת היפנית. יפן מצידה מעולם לא ניצחה נבחרת אירופית. והקהל בוולפסבורג דחף את גרמניה בלי הפסקה.

הקרב ההירואי של מיז'וני סקגוצ'י במרכז השדה סימל 120 אחוזי מאמץ מכל כדורגלנית יפנית. שילוב של מאמץ עליון אבל גם קור רוח בחלוקת המסירות. שער הניצחון של קארינה מוריימה, שער קאונטר פאנץ' קלאסי של מונדיאלים, מזווית קשה, הוא הרגע האיקוני הזה.

ומשהו מהקופה אמריקה:

מי הנבחרת?

אוהדיה והתקשורת בארצה בטוחים שמדובר באחת הנבחרות החזקות בעולם.

היא חיה על עבר מפואר ודוהה.

כוכביה הגדולים אוברייטד בטירוף.

סגנון משחקה משעמם ודל.

היא משחקת את משחקיה הביתיים בלונדון.

תשובה:

ברזיל

לא אותו משחק? של מי השטות הזאת? (שלי) / ערן לוי, ברלין
זכרונות מ-1978

75 Comments

עמית לוינטל 9 ביולי 2011

הסמוראיות עולות לראשונה אי פעם לחצי הגמר. זו ללא ספק הסנסציה הגדולה בתולדות כדורגל הנשים.
בכדורגל צדק יש רק בשם של יאיר כהן-צדק.
מחר משחק ענק: הנבחרת של מנחם לס נגד ברזיל. יהיה מרתק.
**
מה שכן מתקבל רושם שהכדורגל נשים חי בפיגור של 25 שנה אחרי הגברים. שחקניות נתפסות על שימוש בסמים בהיבט הרע, והמונדיאל הזה מרגש ומזכיר את מקסיקו 86 בהיבט הטוב

מנחם לס 10 ביולי 2011

נצחון אדיר, וצודק, ליפאניות ששלטו ברוב המשחק, והכל קורה בשעה שג'יטר חובט 5 מ-5 לחבטה מס' 3,003 שלו, כשה-3,000 באה מהום רן, וה-3003 היתה חבטה לנצחון.

הגרמניות שלטו רק ב-10 הדקות האחרונות להארכה כשיפאן הובילה 0-1, וגרמה להפתעה הגדולה אולי בהסטוריה של המונדיאול.

גפן 10 ביולי 2011

מי הליגה?

אוהדיה והתקשורת בארצה בטוחים שמדובר בליגה הטובה בעולם.

היא חיה על עבר מפואר ודוהה.

כוכביה הגדולים אוברייטד בטירוף.

סגנון משחקה משעמם ודל.

היא משחקת את משחקיה הביתיים בלונדון.

תשובה:

הליגה האנגלית

דורפן 10 ביולי 2011

אבל… זו ליגה!

גפן 10 ביולי 2011

: )

גודיונסן 10 ביולי 2011

היה יכול להיות נכון לגבי הנבחרת. הליגה האנגלית היא עדיין אירוע מיוחד במינו בו כל משחק מרגיש תמיד, אבל תמיד, חגיגי.

קורא 10 ביולי 2011

רונן, יש עוד נבחרת כזו שעד עכשיו אפשר להגיד עליה אותו דבר – ארגנטינה

דורפן 10 ביולי 2011

ארגנטינה זה לא סיפור של התמסחרות. למעשה היא מעולם לא הייתה טובה במיוחד מלבד בימי מראדונה. ללא מראדונה הם לא הגיעו לחצי גמר מונדיאל מאז 1930.

טל 10 ביולי 2011

בעיקרון זה נכון, אבל אי אפשר להתווכח על איכות השחקנים שלהם.

הנבחרת הארגנטינאית ב2006 או בקופה ב2007 הציגה כדורגל נהדר, עם שחקנים ברבה פחות טובים משיש לה היום. ההבדל הוא שאז היה להם מאמן. עזוב את הקטע של חיבור או טקטיקה. המנימום שאתה מצפה ממאמן זה לעלות עם ההרכב הכי טוב שלו. מה ההגיון בלעלות עם שניים חוצי קשרים אחוריים ועם שחקן בינוני כמו לבאצי, מקום אגוורו (או היגואין. אן די מאריה. או פסטורה)?

טל 10 ביולי 2011

הנקודה היא שדווקא השחקנים הארגנטינאים הרבה יותר מוכחים מבחינת היכולת שהם מציגים לאורך העונה, בקבוצות הכי חזקות בכדורגל העולמי. השחקנים הברזילאים (מהקישור ומעלה) הם או צעירים מאד ועוד לא משחקים באירופה או לא כוכבים ענקיים.

טל 10 ביולי 2011

רונן,

אני מבין את הטריקיות בשאלה, אבל בכל זאת. ברזיל היא עדיין אחת הנבחרות החזקות בעולם. לעניות דעתי, גם לא כל כך הוגן להגדיר שחקנים כמו ניימר כ"אוברייטד" בגיל 19, במצב שבו מבקשים ממנו להוביל את נבחרת ברזיל. מישהו ביקש מרונאלדיניו, רומאריו או ריבלדו להוביל את נבחרת ברזיל בגיל הזה?

לא ברור אם הוא יהיה רומאריו או רוביניו, אבל לא הטורניר הזה (לטוב ולרע) יתן את התשובה.
אני מסכים שפאטו הוא מאד אוברייטד.

יותר מהכל, יש תחושה שברזיל (וארגנטינה אפילו יותר ממנה) היא נבחרת, מאד לא מאומנת, באופן כללי ובהשוואה לנבחרות האחרות. וזה בהשוואה לנבחרת של דונגה ששיחקה אולי כדורגל שזר לאתוס הברזילאי, אבל בדרכה הייתה מאד מאומנת.

דורפן 10 ביולי 2011

אבל עובדה שאנשים הצליחו לפתור! ובוודאי שזה שאין להם שחקנים כבעבר היא חלק מהבעיה

גפן 10 ביולי 2011

יש להן אחלה שחקנים,אבל המאמנים שיכורים.

פפ+מוריניו כמאמנים של ארגנטינה/ברזיל והן שוות ראש בראש לספרד וגרמניה.

טל 10 ביולי 2011

הבעיה הברזילאית היא לא השחקנים הצעירים, אלא דור הביניים (רונאלדיניו, קאקה, רובניו, דייגו, אדריאנו) שהיה אמור להוביל היום את הנבחרת ומסיבות כאלה ואחרות, פשוט נמחק ברלבנטיות שלו לרמות הגבוהות.

התיאוריה שלך היא שהגישה האירופאיות פגעה בכדורגל הברזליאי, אבל שבוחנים את המקרים הללו לגופו של שחקן (להוציא את קאקה שפשוט סובל מפציעות) רואים שדווקא גישה לא מקצוענית היא עקב אכילס שלהם.

דורפן 10 ביולי 2011

כמה מאמנים ארגנטינה עוד תחליף עד שתבין שחוץ משחקן אחד – שהוא ספרדי לכל דבר ועניין – הם טיפה אוברייטד. טבז יופי של שחקן. אבל הוא יותר טוב מרוני?

דורפן 10 ביולי 2011

כמה מאמנים ארגנטינה עוד תחליף עד שתבין שחוץ משחקן אחד – שהוא ספרדי לכל דבר ועניין – הם טיפה אוברייטד. טבז יופי של שחקן. אבל הוא יותר טוב מרוני?

טל 10 ביולי 2011

פעם אחרונה שבדקתי אנגליה עלתה בהתקפה ליד רוני במונדיאל עם אמיל הסקי.

אז לא, טבס לא יותר טוב מרוני. אבל מסי הרבה יותר טוב מרוני, וטבז הרבה הרבה יותר טוב מדארן בנט ואגוורו הרבה הרבה יותר טוב מאנדי קרול. ועוד לא הגענו בכלל להיגואין. מאסצ'ראנו (או קמביאסו) עולה בהרבה על כל קשר אחורי שיש לאנגליה ודי מאריה עולה בהרבה על כל שחקן אגף שיש לה. אפילו שחקן כמו ליסנדרו לופז שלא מוזמן אף פעם לנבחרת, עולה בהרבה על כל חלוץ שיש לאנגלייה מלבד רוני.

היתרון היחידי שיש לאנגליה על ארגנטינה הוא בהגנה. וגם זה זמני, לאור הגיל של אותם שחקני הגנה.

דורפן 10 ביולי 2011

כן – אבל אנגליה נבחרת גרועה ביותר…. אם אני משווה לפורטוגל אני לא רואה סיבה לראות בארגנטינה נבחרת של וורלד-ביטרס ובפורטוגל לא. רונאלדו אולי טוב ממסי בכדורגל לא מאורגן כמו בנבחרות (בקבוצות לא). ופורטוגל היא לא נבחרת על גם כן.

כלומר אני לא רואה בארגנטינה את הכשרון יוצא הדופן שאמור למחוק את היתרון הארגוני של הולנד או גרמניה.

תומר חרוב 10 ביולי 2011

ארגנטינה היא נבחרת לא מאוזנת בעל שחקנים שמוערכים יתר על המידה ומתומחרים יתר על המידה. ב2006 הייתה לה נבחרת נהדרת, אבל היא בזבזה את שנותיה הטובות על מאמנים לא ראויים.

טל 10 ביולי 2011

אנגליה היא לא באמת נבחרת גרועה ביותר. היא גרועה ביחס לציפיות, להייפ ולמה שהיית מצפה מאומה שהמציאה את הכדורגל ובעלת ליגה כמו הפרמיירליג. כיום היא גם נבחרת בירידה כי מלבד רוני, רוב השחקנים הבולטים שלה נמצאים בצד היורד של הקריירה שלהם. ישראל היא דוגמה לנבחרת גרועה מאד וגם ממנה יש נבחרות גרועות הרבה יותר.

פורטוגל נבחרת הרבה יותר מאוזנת מארגנטינה. לארגנטינה יש הרבה יותר כישרון התקפי, אבל ההגנה חלשה מאד, בעוד לפורטוגלים יש הגנה מעולה ומספיק כישרון כדי לעשות את ה1-0. הארגנטינאים מייצרים הרבה יותר כישרון לרוחב, אבל אתה לא יכול לעלות בהתקפה עם כל הכוכבים.

גפן 10 ביולי 2011

שתיהן (ברזיל + ארגנטינה ) אוברייטד בטירוף

ספרד וגרמניה בשתי רמות מעליהן,והולנד ברמה אחת.

תומר חרוב 10 ביולי 2011

ברזיל פשוט משלמת את המחיר שבמקום להיות נבחרת כדורגל היא בחרה להיות תאגיד. לנבחרת שמשחקת את משחקי הבית שלה במדינה אחרת מגיע גורל הרבה יותר גרוע מלעוף בשלב הראשון של הקופה (ופארגוואי פיספסה פה ניצחון), מגיע לה להפסיד במונדיאל הביתי שלה. חבל על העם הברזילאי ועל אוהדי ברזיל אבל זה מה שמגיע לתאגידים, ואם גם נייקי יפלו איתם- מה טוב.

צור שפי 10 ביולי 2011

תומר – לא הייתי יכול לכתוב את זה יותר טוב. אמן ואמן.

תומר חרוב 10 ביולי 2011

טל, זה לא קשור לאיכות השחקנים. השחקנים שנמצאים שם הם איכותיים מספיק כדי ליצור נבחרת שאולי לא מנצחת, אבל לפחות משחקת טוב. הבעיה של נבחרת ברזיל היא שכדורגל לא מעניין אותה, היא לא נבחרת כדורגל- היא קרקס נודד.

טל 10 ביולי 2011

זה נורא נחמד לחשוב ככה, אבל זה לא באמת המצב. לאי הצלחה יש הסברים מקצועיים (או לא מקצועיים. למשל, חוסר מזל). העובדה שברזיל בוחררת לשחק באנגליה (שלוגיסטית זו החלטה הגיונית לאור זה שרוב השחקנים שלה משחקים באירופה) זה אולי מקומם ברמה המוסרית, זה לא מסביר את היכולת שלה. גם לא ההתמסחרות. ברזיל הייתה נבחרת מאד ממוסחרת גם ב2002.

תומר חרוב 10 ביולי 2011

מעבר לכך שאין סגל קבוע לנבחרת הזו, נבחרת ברזיל כלכך התמסחרה עד שהיא שכחה שבכדורגל נייקי לא קובעת מי תנצח (טוב…לך תדע). התדמית שנבנתה לנבחרת הזו כהכי טובה בעולם היא זו שפוגעת בברזיל יותר מהכול, היא הפכה לנבחרת שהמשחקים החשובים שלה הם משחקי ידידות.
כן, ב2002 היא גם הייתה נבחרת ממוסחרת, גם ב98 לא חסר לה מזה, אבל עכשיו הם משלמים על כך. הם מכרו את הכול בעבור התדמית שנייקי בנתה להם, הם מכרו את השחקנים, את הביתיות, את שיטת המשחק ואת הכדורגל שלהם.

טל 10 ביולי 2011

מה זה "עכשיו"? הרי הם עוד יכולים לזכות בקופה (אגב, בשניים הקודמים הם זכו). במונדיאל הם בסך הכל לא זכו מאז 2002. יש נבחרות (לא נזכיר שמות) שלא זכו בתואר הזה הרבה יותר זמן.

זה נחמד ורומנטי לחשוב שהיכולת הלא טובה של ברזיל נובעת מהתמסחרות, אבל זו לא באמת הסיבה. הסיבה היא רמת אימון לא מספיק טובה ודור ביניים שהתאדה. ב2002 הם לא היו פחות ממוסחרים, פשוט היו להם שחקנים יותר טובים ובשלים. כל כך פשוט.

שכתבתי את זה פה בעבר, חלק מכותבים התייחסו לדברים הללו כדברי כפירה, אבל האמת היא שכיום לספרד יש שחקנים הרבה יותר טובים (ובשלים) משיש לברזיל. זו הסיבה העיקרית לכך שהיא יותר מצליחה. לגרמנים או להולנדים אין בהכרח שחקנים יותר טובים (בטח לא בחלק האחורי), אבל הן נבחרות יותר מחוברות, בשלות ומאומנות.

תומר חרוב 10 ביולי 2011

גם זכייה בקופה ביכולת הבינונית שברזיל מציגה לא תשנה שום דבר, מספיק לראות.
למה ההולנדים או הגרמנים יותר מחוברים? למה פרגוואי וצ'ילה יותר מחוברות?
רמת האימון והחיבור הם תוצאה של אותה גישה מסחרית שמשקפת את מה שרונן כתב לפני כמה ימים בהקשר של ארסנל והניקס, זה מה שקורה כשלנצח זו לא המטרה העיקרית.
אתה מדבר על דור גיניים שנעלם בגלל חוסר מקצוענות, ממה נובע חוסר המקצוענות הזה? אין פה קשר להתמסחרות? ממה נובע חוסר מחויבות אם לא מהעובדה שחוסר המחויבות העיקרי והצורם ביותר הוא של ההתאחדות הברזילאית כלפי הציבור הברזילאי?

טל 10 ביולי 2011

הירידה בקריירה של רונאלדיניו קשורה לנייקי? לא, היא קשורה לעצלנות, לאופי ההולל והלא מקצועני שלו (זכותו אגב. חיים שלו).

רונאלדיניו או אדריאנו לא שונים מגארניצ'ה במובן הזה. ההבדל הוא שבפרספקטיבה של 50 שנה זה נראה לך רומנטי, ובזמן אמת זה נראה לך כביזבוז משווע של כישרון וכי ביטוי שלחוסר מקצוענות. או שאולי גארינצ'ה גם הושפע מנייקי?

תומר חרוב 10 ביולי 2011

טל, אתה לא יכול לקחת דוגמא של שחקן אחד מלפני חמישים שנה, בזמן שהכדורגל לא היה מקצועני, שחקן שבסך הכול מיצה את רוב מה שיכל וזכה בשני מונדיאלים(אחד בלי פלה), שחקן שגדל בעוני וגם נשאר בעוני, ולהקביל אותו למה שקורה היום גם אם שחקנים ברזילאים מגיעים מעוני ואתה רוצה לקשור את זה לכך שההצלחה והכסף הגדול מסחררים את ראשם, זה אולי רק חלק קטן מעניין, כי כדורגלנים שטיפסו מעוני יש בהרבה מקומות.
משבעים ועד ל94 ברזיל לא זכתה בגביע העולמי, אבל זה היה בגלל שהיא שיחקה כדורגל והפסידה בו והיא הייתה נבחרת מלהיבה שייצגה את העם שלה בצורה הטובה ביותר.

דורפן 10 ביולי 2011

דווקא אני צופה לאנגליה שיפור מסויים בעשור הקרוב (אבל שאיש לא יעז לפרש כאילו אמרתי שהיא תתקרב לתואר בינלאומי – היא תתקרב לחצי גמר). אם פיל ג'ונס וסמולינג יהפכו לשחקני הרכב ביונייטד ויאנג יעבור שם שדרוג. אם ווילשר יקבל את המנדט שסקולס לא קיבל. אם סיטי תיתן לכמה שחקנים אנגלים נסיון רלוונטי באלופות. בעיקר אם רוב ההרכב יהיה יונייטד-סיטי אולי תהיה רמת גיבוש יותר טובה.

טל 10 ביולי 2011

כן, אבל זה לא שבלמים הייתה הבעיה של אנגליה. ואל תשכח את אשלי קול, שספק מתי אנגליה תייצר מגן שמתקרב ליכולת שלו. לפחות שוער יש.

אתה צודק לגבי וילשר. אני לא יודע אם הוא יעשה קריירה יותר טובה בקבוצות מלמפארד וג'רארד, אבל קשה להאמין שהוא יתן לנבחרת פחות מהם. חבל מאד מבחינת אנגליה שרמזי או בייל משחקים בויילס.

עוד נקודה: לאנגלים אין קשר אחורי ברמה של הארגריבס או פול אינס. לא מקרה קבוצות הצמרת בפרמיירליג משחקות עם זרים (בעיקר ברזליאים צעירים) בעמדה הזו.

אגב שחקצנות בריטית. לפני המשחק מול גרמניה במונדיאל, עשו בESPN השוואה בין הנבחרות בכל עמדה במגרש. ג'ון בארנס קבע שבעמדת השוער (דיויד ג'יימס מול נוייר) לאנגליה יש יתרון.

מנחם לס 10 ביולי 2011

רונן מזכיר סוף סוף את מונדיאל הנשים, ומלבד שתי התגובות הראשונות כולם סוטים שוב לכדורגל העלוב של הגברים. תסתכלו על המשחק מחר (היום) בין ארה"ב ובראזיל, ותראו כדורגל. המשחק היום (אתמול) בין גרמניה ויפאן היה מצויין בכל אמת מידה, אבל כל מה שיש לכם בראש זה ארגנטינה (הלא שווה. ראיתם אותה לאחרונה?) ובראזיל האיומה (מתי חזיתם בה לאחרונה?).
מצידי? הביזבוז הוא שלכם.

דורפן 10 ביולי 2011

לגמרי נכון. שני משחקי הנשים היום עלו בהרבה על משחקי הגברים. ומברזיל-ארצות הברית יכול מאד להיות שתצא האלופה.

IDO. Melbourne 10 ביולי 2011

היה אפשר להגיד את זה גם עם ברזיל היתה משחקת נגד נבחרת גיברלטר!

צרפת, יפן ברזיל ואוסטרליה תמשכנה הלאה.

אריאל 10 ביולי 2011

מי הנבחרת היחידה שלקחה שני מונדיאלים ב-20 השנים האחרונות ולקחה את שני הקופה אמריקה האחרונים? הא, כן, גם ברזיל.
נכון, אין להם היום כוכבים גדולים. נכון, יש התמסחרות. מצד שני, בניגוד לנבחרות אחרות שחיות על ימי התהילה שלהם, אצל ברזיל אתה יודע שמתישהו יבוא הכוכב הבא. בתכ'לס, אם נשאיר את נבחרת ספרד בצד, אין אף נבחרת בעולם שאי אפשר להגיד עליה את אותו דבר היום. האנגלים? מתי הם הגיעו למשהו רציני? הצרפתים? הודחו פעמיים בשלב הבתים בשניים משלושת המונדיאלים האחרונים. האיטלקים? מאז שלקחו מונדיאל הם נראים כמו כלום. ארגנטיה? כולנו יודעים מה הם שווים, מסי או לא מסי. הולנד? הגיעו לגמר מונדיאל עם הנבחרת ההולנדית הכי משעממת שנראתה אי פעם ועם לא פחות מזל מארגנטינה ב-90.
בקיצור, כל הנבחרות בקאנטים. כדורגל נבחרות די פשט את הרגל

עידן ש. 10 ביולי 2011

לא יכולתי להסכים יותר. אבל זה בלתי נמנע. פעם לפני חוק בוסמן נבחרות היו מגובשות יותר כי הרבה שחקנים באו מאותה הקבוצה(הולנד של קרויף היא דוגמה טובה). כמו למשל ספרד שמשחקת כדורגל מצויין- בדיוק מהסיבה הזו.

מיקי 12 ביולי 2011

אני חושב שזה לא ממש הוגן לדבר על מזל בלי להזכיר את המזל של ברזיל ב-2002: טורקיה, סין, קוסטה-ריקה, בלגיה, אנגליה, טורקיה, גרמניה. מי מהן הייתה נבחרת באמת טובה ב-2002??

יובל, אחר, כאב 10 ביולי 2011

ואני חשבתי שמשחקיה הביתיים הם בדונייצק.

שלו 10 ביולי 2011

השחקן הברזילאי סובל מבעיה קשה, בעבר הלא כל כך רחוק (שנות השמונים), הוא הגיע לאירופה בוסר מבחינת כדורגל מעולף / מאומן אבל עם יכולת אינדיבידואלית מדהימה. שחקנים כמו זיקו וסוקרטס לא הצליחו להפוך להצלחות גדולות (באירופה) למרות שעל כישוריהם קשה לחלוק. פלקאו נתן חמש שנים מופלאות ברומא, אבל רק חמש שנים.
הדור שבא אחריהם כמו רומאריו, רונלדו ועוד רשימה ארוכה שיחק כבר מספר שנים לא מבוטל הם הגיעו עם היכולות הברזילאיות והיו מאמנים אירופאים שלמדו ולימדו אותם להיכנס לשיטה מבלי לאבד את היתרונות שלהם. אני חושב שרונלדיניו הוא אולי האחרון שניתן ליחס לתופעה זו.
בשנים האחרונות הברזילאים מגיעים צעירים מדי, לא מעוצבים מדי, מבחינת כדורגל ברזילאי, והופכים לשחקנים אירופאים לגיטימיים, פרווה, לא בשר לא חלב.
רוביניו לדוגמא, הוא לא עושה מה ששחקן ברזילאי היה עושה, אבל גם כשחקן אירופאי הוא לא עילוי. מהשיטה הזאת הגיעו שחקני הגנה מצויינים, מגנים טובים, אבל תמיד יש תחושה לשחקנים מסורסים.
הצורך הכלכלי, של ההתאחדות הברזילאית, המסחור, פשוט הרגו את הכדורגל.
העתיד לא נראה וורוד.

גיל 10 ביולי 2011

המשחקים במונדיאל הנשים לא רעים אבל זה עדיין לא זה והניצחון של יפן לא ישנה את זה. יש מעט מאוד נבחרות טובות והחשיפה לא משהו למרות ניסיונות השיווק האגרסיביים.

לגבי הגברים, כדורגל נבחרות מת ולא סיפרו לכם את זה. אתם מתמקדים במה עשה שחקן זה או אחר, מי צריך לעלות בהרכב ומי לא, ואם היה מאמן אחר אז מה היה קורה. הכל בולשיט. כבר עשור וחצי אין כמעט טורניר ראוי לשמו (היורו לפני שנתיים היה יוצא דופן). צריך שינוי מערכתי בצורת החשיבה של איך לשפר את המצב. אם רק היו משקיעים קצת מהזמן והמשאבים כמו שמשקיעים בשיווק אז המצב היה הרבה יותר טוב.

אריאל 10 ביולי 2011

הניצחון של יפן לא ישנה כלום כי אף אחד לא ראה אותו. אם עץ נופל ביער וכו'.
והאמת, ניסיתי לראות את המונדיאל הזה אבל פשוט לא התחברתי. לאו דווקא בגלל הרמה, ראיתי כדורגל גברים עם רמה פחות גבוהה, פשוט כי אין לי שום דבר שיחבר אותי לספורט הזה. אני לא מכיר את השחקניות, להיסטוריה אין שום משמעות. חלק גדול מספורט זה הרציפות, זה לראות משחקים מגיל אפס, לעקוב אחריו. בדיוק כמו שמעט מאוד ישראלים יתחברו לבייסבול, בניגוד לאמריקאי שנושם אותו מגיל אפס.

דורפן 10 ביולי 2011

אריאל – אתה נמצא במדינה (נדמה לי) שגם מונדיאל הגברים נמצא בארבע אחוז רייטינג ויקטעו שידור של משחק בשביל נו-היטר. במרכז אירופה המשחקים על המסך בפאבים ובבתי הקפה. זה לא שהציבור בטירוף אבל אתמול הייתי בבית קפה בזמן אנגליה-צרפת ואנשים התחברו לזה. למה התחברו? כי היו שתי נבחרות לאומיות, המנונים ופנדלים שהציבור מאד אוהב. נכון שהם לא מכירים את השחקניות אבל זה לא כך בכל מקום. במקום כמו גרמניה או ברזיל או יפן את שחקניות הנבחרת מכירים.

אריאל 10 ביולי 2011

העניין הוא שאין לזה שום המשכיות. טורניר ב-4 שנים לא מספיק כדי ליצור התחברות לספורט. בדיוק כמו שמקצוע כמו שחיה, שאנשים רואים אותו באולימפיאדה אבל בעקרון לא מעניין אותם ביום יום. ואנשים ייראו את זה בבית קפה, השאלה היא אם הם יעבירו במיוחד ערוץ בשביל לראות את זה

דורפן 10 ביולי 2011

ספק אם אנשים יעבירו ערוץ בשביל זה. דיברנו על זה בדיון אצל מיכל – זה ספורט של גברים שהפך לספורט נשים – והפופולאריות של זה מוגבלת. שום כדורגלנית לא תתקרב בפופולאריות שלה למחליקה מפורסמת על הקרח או לטניסאית.

עידן ש. 10 ביולי 2011

אני אגב חושב שבכדורגל נשים צריך לשחק 12 על 12. יש יותר מידיי איבודי כדור ולא נוצר משחק נורמלי. כל פס שהוא לא לרגל פשוט הופך למרדף חסר סיכוי ובסופו איבוד כדור.

mnm 10 ביולי 2011

מה עם שנת 78 דורפן?מארדונה לא היה אז

פלד 10 ביולי 2011

אבל רמון קירוגה היה

דורפן 10 ביולי 2011

האמת שלא התכוונתי לטעון שההישג לא לגיטימי, פשוט שכחתי להוסיף מחוץ לבית. בבית שבדיה הייתה בגמר המונדיאל, קוריאה בחצי הגמר ואנגליה זכתה בו. אבל האמת שההישג לא לגיטימי על פי איזשהו קריטריון ספורטיבי. זה היה מונדיאל מכור.

בן 10 ביולי 2011

ראיתי אתמול את רבע גמר הנשים של אנגליה-צרפת, וחלק מהסנסציה של יפאן נגד גרמניה (על חשבון ברזיל בקופה אמריקה בערוץ אחר). נהנתי מאוד מאוד, למרות שהאנגליות הפסידו בפנדלים ארורים, וכל ההארכה שם היתה קצת מביכה.

קשה לנתח מאוד לעומק על סמך כמה משחקים שראיתי במונדיאל הזה, אבל אני חושב שמה שכן מהנה מאוד בכדורגל הנשים הוא עצם זה שהמאבקים הפיזיים וההתנגשויות בין יריבות קטנים יותר באופן טבעי מאשר בגברים, גורם לדגש לעבור ליכולת טכנית. עכשיו, נכון שהיכולת הטכנית של חלק מהשחקניות היא לא דבר מרנין במושגים של כדורגל גברים כמובן, אבל עדיין אני חושב שמצפה הפתעה למי שעוד לא צפה. ובכלל, סגנון המשחק נראה לפעמים זורם יותר ומהנה, קצת פחות פיזי וציני (גם פחות התחזויות! והיי, אפילו לא ראיתי צלילה אחת ברחבה עד עכשיו!!).. בקיצור – כייף.

אריאל – אני מבין למה אתה מתכוון, אבל כנראה שהמנגנון שלי עובד אחרת. הספיקו לי כמה שוטים כדי להתאהב בג'יל סקוט, הקשרת של אנגליה, להתלהב מתיני הצרפתייה, וכו' וכו'.. בעידן האינטרנט גם די קל להשלים פערים אבל אתה לא באמת צריך – כשרואים את המשחק כבר יוצרים את ההתרשמות לבד, בלי להיעזר בסטטיסטיקות וזכרונות מפעם…

ובקיצור – קדימה ארה"ב!! שימו לב לשוערת האינדיאנית התותחית – הופ סולו

דגש הוא פחות על מאבקים פיזיים בין יריבות – מעביר את הדגש

גיל מזימבבואה 10 ביולי 2011

שלחתי לך מייל דחוף!!

הוא זידאן המקורי 10 ביולי 2011

כיום השחקנים הטובים של ברזיל הם בהגנה.
הייתי שם את דני אלבס קשר ימני, ואת מייקון בהרכב כמגן ימני.
את טיאגו סילבה בקישור במקום לוקאס לייבה.
את הלב הגדול והיכולות ההתקפיות של לוסיו כולם מכירים. הייתי שם אותו חלוץ מרכזי.
האשראי של פאטו נגמר.קיבל צ'אנס ולא לקח אותו. בטורניר אין זמן לחכות שיבשיל.
בתור בלמים הייתי משחק עם אלכס ודוד לואיז.

עמיר 10 ביולי 2011

ומת תוך שתי תגובות.

גיל מזימבבואה 10 ביולי 2011

מישהוא יכול להסביר לי איך בניבחרת האמריקאית יש רק שחורה אחת, ואילו בכדורסל רובן שחורות?
כדורגל נשים הוא ספורט לבן באמריקה?

אריאל 10 ביולי 2011

כן. הנערות השחורות באמריקה מתרכזות בלהכנס להריון

עידן ש. 10 ביולי 2011

או לאכול מק'דונלדס

מנחם לס 10 ביולי 2011

עוד אידיוט

מנחם לס 10 ביולי 2011

ך לעזאזל, אידיוט!

הוא זידאן המקורי 11 ביולי 2011

מנחם, על ידך אסור להגיד משהו שלילי על אמריקה. זה מזכיר לי שכשנבחרת ישראל הגיעה לשחק בבריה"מ, הזהירו את השחקנים שיש מקרופונים סמויים בחדרים במלון. שייע גלזר נכנס לחדר והכריז: "אמריקה קקה, בריה"מ מצוינת!"

ניר 10 ביולי 2011

כדורגל ככלל הוא בעקרון ספורט לבן בארה"ב + בנים למהגרים ממדינות כדורגל (בהכללה גסה, אבל פחות גסה מההכללות מעלי על נערות שחורות)

The Lone Deranger 10 ביולי 2011

מסתבר שגם בכדורגל נשים לא יודעים לשפוט.

גיל 10 ביולי 2011

כנראה שלא יכול להיות מונדיאל בלי שערוריות שיפוט. מה שקורה במשחק בין ברזיל לארה"ב הוא ביזיון. לא רק בגלל הפנדל החוזר אלא בגלל החלטות מאוד תמוהות של השופטת. בכלל, השידור האמריקאי גרוע. מילא זה שהם לא ממש אובייקטיבים אבל זוויות הצילום נוראיות והחלטה כל כך שנויה במחלוקת לא זוכה להילוכים חוזרים.

אריאל 10 ביולי 2011

מי אמר שכדורגל נשים לא מתקדם, מסתבר שגם בו כבר יש הימורים כבדים. אחרת אין לי שום דרך להסביר את ההחלטות של השופטת הזאת

מנחם לס 10 ביולי 2011

גיל, הירגע. זה לא צילום אמאריקאי.

The Lone Deranger 10 ביולי 2011

השיפוט ממש סלל לברזיל את הדרך לחצי הגמר.
שני שערים שלא היו.
שני פנדלים שלא היו, שער מנבדל וכרטיס אדום.
לא ייאמן.

בלינדר 10 ביולי 2011

לא כל כך מהר

The Lone Deranger 10 ביולי 2011

יש צדק בעולם.

בלינדר 10 ביולי 2011

אחרי ההצגה ששווה אוסקר של מספר 13, כל כך כיף לראות את הברזילאיות מפסידות :)

גיל 10 ביולי 2011

איזו נבחרת ברזיל מגעילה. לא מגיע למרתה וכל כך מגיע לאמריקאיות. מה שעשתה השחקנית הברזילאית עם ההתחזות שווה לדעתי הרחקה והשעייה, פשוט גועל נפש.

נמרובסקי 10 ביולי 2011

וואו. זה היה משחק!

עידן ש. 10 ביולי 2011

נמצאה אחותו האובדת של דני אלבס

מנחם לס 10 ביולי 2011

גיל, חשבתי שכתבת שמשחק הנשים הוא לא ברמה, או משהו כזה. לאמריקאיות יש ביצים יותר מלכל נבחרת גברים שאני מכיר.

גיל 11 ביולי 2011

מנחם, אני עדיין חושב ככה. היה משחק מותח מאוד, אבל לרגע חשבתי שאני באל קלאסיקו עם כל העצירות וההתחזויות (למרות שגם היה משחק אלים למדי משני הצדדים).

אביאל 10 ביולי 2011

שלו – אולי בגלל הסיבה הזאת ניימאר למשל עושה רושם שהוא רוצה להישאר בסנטוס, צ'לסי הציעה עליו הרבה מאוד כסף בקיץ שעבר והוא האריך את החוזה בסנטוס והעלה את דמי ההעברה, גם עכשיו הוא פעם אומר שהוא ישמח לעבור ופעם אחרת הוא רוצה להישאר בסנטוס. כנ"ל לגבי גאנסו והמעבר למילאן. בכל מקרה, אולי דווקא הפריחה הכלכלית של ברזיל תצליח להשאיר את הכוכבים הצעירים לעוד כמה שנים בברזיל.

בכל מקרה, לצערי לא ראיתי את המשחק מול פרגווואי, שהיא נבחרת מעולה בפני עצמה ומן הסתם תקשה על ברזיל, אבל בחצי השעה הראשונה מול מול ונצואלה ראיתי את פאטו, רוביניו, ניימאר גאנסו ואלבס עושים קסמים, אמנם לא היתה רגל מסיימת, אבל עדיין המסירות, התנועה והפעלולים היו נפלאים, נקווה שיהיה המשכיות.

אנונימוס 11 ביולי 2011

אני קורא היום בעיתון שיפאן נבחרת מס' 4 בעולם!!
אין פה קצת הגזמה עם ה"סנסציוניות" של התוצאה?

Comments closed