סיפור הספורט ההירואי של השנה

לפעמים ספורטאים מייצגים קהילות באסון, מבלי שהאסון התקרב אליהם אישית. זה לא המקרה של נבחרת הנשים של יפן.


סיפור שקראתי אתמול ביפן טיימס. איה סמשימה ששיחקה היום מגינה שמאלית עבור יפן שיחקה העונה בבוסטון ברייקרס בארצות הברית. כי הקבוצה שלה, טפקו מריזה, הפסיקה את פעילותה בגלל הצונאמי. סתם סיפור קטן בסיפור הספורט ההירואי של השנה.

לפעמים ספורטאים מנצחים משהו עבור מדינות או קהילות בצרה – כשלרוב הספורטאים רחוקים אישית מהבעיות הללו. גם את איה מיאמה, מבקיעת השוויון הראשון, אי אפשר היה לאתר לכמה ימים כשגלי הים הציפו את היבשה. ביפן נדחתה ליגת הנשים בחודש שלם בגלל האסון.

ספורטאיות גיבורות.

*

והגמר היה פצצה. זה הסיפור השני של המונדיאל הזה. פשוט כמה טוב שהוא היה. מונדיאל טוב זה סיפור בימינו.

בתמונה: פרח הנדשינקו, סמל הנבחרת המנצחת.

***

"דה באזר" בפייסבוק

ארצות הברית - יפן. גמר מונדיאל
מה שחיוך של מאמן יכול לעשות

49 Comments

אורי הברווז 17 ביולי 2011

חזרתי הרגע ממסיבת הצפיה של ESPN בטיימס סקוור. למרות שברון הלב והתסכול מהפנדלים, אני שמח שהקבוצה לה ארה"ב הפסידה היא יפן, לוחמות עד הסוף.

גיל 17 ביולי 2011

הלוואי על הגברים גמר מונדיאל כזה דרמטי. אם זה היה קורה אצל הגברים היו מדברים עליו שנים. נדמה לי שאמרו שאחת השחקניות עבדה באחד הכורים שנפגעו וחברות משם שלחו לה אימיילים לתמיכה לפני הגמר. אני שמח שהן ניצחו. קצת צרם לי הביטחון העצמי, שלא לומר השחצנות, האמריקאית לפני הגמר כאילו הוא רק פורמליות.

אורי הברווז 18 ביולי 2011

אני ממש לא ראיתי שחצנות אצל האמריקאים, במיוחד לא כלפי הקבוצה שהדיחה את גרמניה.

גיל 18 ביולי 2011

לא ספציפית כלפי יפן אבל כלפי הגביע. לא מעט שחקניות דיברו על זה שהן בוודאות יביאו את הגביע הביתה, התבדחו על זה שאובאמה צריך להיות במשחק, ובכלל שידרו עודף ביטחון עצמי שגובל בחוסר רצינות. עכשיו, אני האחרון שיאמר לך שצריך להיות רציניים כל הזמן אבל היה בזה משהו צורם.

יואב דובינסקי 18 ביולי 2011

גיל, אני מסכים לגמרי. הסתכלתי על שתי הנבחרות בהמנונים והיתה לי תחושה שחלק מהשחקניות האמריקאיות מתכוננות לטקס הכתרה ולא לגמר.

מנחם לס 17 ביולי 2011

אני חזיתי במשחק בהפרעות כ-35 ק"מ מהחוף, אך חזיתי מספיק לדעת שהיה זה גמר מונדיאל מצויין וראוי. האמריקאיות היו יותר טובות ויותר מסוכנות (27 נגד 11 בעיטות לשער), אך היפאניות לא ניכנעו עד הרגע האחרון, והישוו פעמיים כשחשבתי שהן הפסידו.
אם להפסיד, אז טוב להפסיד ליפאניות ששיחקו משחק מכני לחלוטין, ומצופה לחלוטין עם מסירות כמו שכתוב בספר, אך ללא כל וירטואליות או מצויינות אישית. אצל האמריקאיות היו אלכס מורגן עם פרימה ושער נהדר נוסף, וומבאק עם ראש הזהב שלה. בפנדלים האמריקאיות נפסידו את שני הראשונים וזה היה הסוף.
טוב שזה היה לאומה שסבלה כל כך מהצונמי.

הופ 17 ביולי 2011

אכן גמר נהדר!
לא הייתי מאמין שבין משחק נשים למשחק גברים (ועוד של ברזיל) אבחר בנשים דווקא. אבל זו היתה בחירה נכונה.
ואחרי זה הצלחתי גם לעבור לגברים ולראות את הפנדלים. מה לעזאזל קרה שם לבועטים הברזילאים?

בלינדר 18 ביולי 2011

בדיוק מה שקרה לנשים של ארה"ב. כשאתה צריך לבעוט -בעט, אל תתחיל לחשוב. הברזילאים לקחו מרחק ריצה מוגזם ושינו את דעתם 100 פעם עד שהגיעו לכדור. טעות של חסרי נסיון אני מניח. המאמן של היפניות נראה מחוייך עוד לפני הבעיטות ונדמה לי שהצליח להוריד מהם הרבה לחץ כך שהו היו רגועות ובטוחות בעצמן.

גיל 18 ביולי 2011

אני דווקא חושב שהמשחק הזה מראה כמה היא לא שוערת כזו טובה כמו שעשו ממנה. לאורך כל הטורניר וגם היום היא מפספסת בעקביות כדורים. היום במקרה זה לא הוביל לגולים אבל היא הייתה אשמה בשער היתרון של ברזיל בהארכה ובשיוויון של הצרפתיות.

דניאל 18 ביולי 2011

אשמה בשער היתרון של ברזיל? אכן, יכולות מדהימות :)

דניאל 18 ביולי 2011

אופס, בטח התכוונת למשחק שלה נגד ברזיל – התעלם

red sox 18 ביולי 2011

כל ההתנהלות של הנבחרת היפנית בין סיום ההארכה לפנדלים היתה מרתקת, ובהחלט ניתן להניח שסייעה להן בהתמודדות עם הלחץ. המאמן מחייך, השחקניות ועוזרי המאמן משתעשעים עם הסימונים על הלוח, שחקניות הספסל מנופפות ליציע שממול כשהן רואות את עצמן על המסך הגדול…
יש מעט מאוד מאמנים ששמים בצד את טיות השליטה שלהם ומבינים שהדבר האחרון שספורטאי צריך ברגע כזה זה שמישהו ידבר איתו על מה הוא צריך לעשות או על כל דבר שקשור למשחק, לחשיבות הרגע או למוטיבציה.

k_700 18 ביולי 2011

הופ סולו זה הדבר הכי סקסי שנמצא כיום בספורט העולמי.
לראות אותה בוכה בסוף זה גורם לך לאבד את הנשימה לכמה רגעים.

משחק מותח מאין כמוהו, בלי ספק עשיתי את הבחירה הנכונה כשהעדפתי לראות את גמר הנשים במקום לחזות בברזיל של לוקאס לייבה, פרד ורוביניו עם שידור של נדב יעקובי.

ח"ח לפירשון הנהדר שהיה בגמר.

עופר פרוסנר 18 ביולי 2011

הייתי מאד בעד היפניות היום, ואני דפקתי שתי צעקות שלא היו מביישות משחק של מכבי. היה פשוט משחק אדיר. את ברזיל לא ראיתי, אבל הבנתי שגם היה משחק לא יאמן.

והאמת, שאני הכי שמח בשביל סאווה, מלכת השערים שהבקיעה את השיוויון השני – היא פשוט שחקנית אדירה. ואם כבר פנדל – זה של וומבאך היה מופתי.

עמית ג' 18 ביולי 2011

וומבאך מזכירה לי את סלקטר.

כסיפוביץ 18 ביולי 2011

משחק נהדר!!
הדרמה בהארכה שברה כל שיא. גולים החמצות וקצב אדיר.
הפנדלים היו רכים כמו ביצה מקושקשת ביום חם, עד הפנדל האחרון שננעץ בחיבורים.
הייתי מעוניין ללינק לנתונים הסטטיסטיים של הבנות.

כסיפוביץ 18 ביולי 2011

תודה רבה
יש איפה שהוא גם קילומטרז'?

גיל 18 ביולי 2011

לא שאני ראיתי אבל זה באמת נתון מעניין.

mirage 18 ביולי 2011

גמר מצויין וסיום מתאים לטורניר. היפניות שברו כמה שיאים לנבחרת שבאה משום מקום לקחת אליפות עולם. עד גביע העולם הזה הן נצחו רק שלושה משחקים בחמישה גביעי עולם קודמים! בנוסף הן אפילו לא זכו באליפות אסיה.בקיצור, הפתעה מרעישה.

דניאל 18 ביולי 2011

היה משחק נפלא, בכל קנה מידה (גברים/נשים). הפתיעו אותי מאוד בטכניקה וברמת האימון.
כשראיתי את הפנדלים חשבתי לעצמי – אוקיי, אז הן עדיין לא יודעות לבעוט פנדלים, ואז עברתי לפנדלים של ברזיל.

רמי מורנל 18 ביולי 2011

היה מונדיאל אדיר ומשחק גמר מצוין אבל בינינו,האמריקאיות נתנו להן את הגביע על מגש של כסף.היפניות לא עשו כמעט כלום עד שספגו(השוערת התחילה לבזבז זמן בדקה ה15!!!)אבל ארה"ב הפסיקה לשחק אחרי ה1-0 נתנה להן גול שיוויון מתנה מטעויות מטופשות ואז שוב הפסיקו לשחק אחרי ה2-1.חבל כי בשבוע האחרון אחרי הקאמבק מול ברזיל הן היו חזק בכותרות וההפסד הזה בקלאץ' במשחק שהיה להן ביד הוריד הרבה מזה.
מסכים עם גיל שהופ-סולו הייתה חלשה היום ולא כזו גדולה כמו שעשו ממנה,אבל לגביי האמריקאיות,הן הגיעו מוכנות ושיחקו יותר טוב מכל משחק שלהן עד עכשיו אבל החמיצו המון,ונרדמו אחרי היתרון

גיל 18 ביולי 2011

אני חושב ששוב, זה מגיע מאיזו תפיסה שהיה מגיע להן לזכות והיפניות הן רק קונוסים שיעמדו בדרך לניצחון. אפשר היה לראות אחרי כל גול שיוויון את ההלם על הפנים של האמריקאיות שלא ידעו מאיפה זה בא להן.

גיל 18 ביולי 2011

אגב, הערה כללית לגבי מגדר שדנו בו רבות לאחרונה. הרבה אנשים אומרים שספורט הוא משחק גברי, מאוד תחרותי ושלנשים אין את האגרסיות הנדרשות כדי שהוא יהיה ברמה גבוהה. אז הנה משחק (וטורניר) שבו שחקניות לא משחקות באלימות, לא מתחזות, לא מנסות לבזבז זמן, לא מתווכחות עם השופט, ממש נופת צופים – ולא רק שהצפייה לא נפגעת אלא אפילו משתפרת. כמה יפה לראות משחק שוטף בלי השטויות של הגברים ובצירוף מקרים יפה, מאפשר לנו השוואות עם טורניר מקביל לגברים. יש סולידריות גדולה מאוד בין השחקניות בכל נבחרת ונראה שגם בין נבחרות כי הן כולן מעוניינות לקדם את הספורט הזה. אני מקווה שיהיה לו המשך ולא נצטרך לחכות עוד 4 שנים כדי לצפות בכדורגל נשי איכותי.

ויינר 18 ביולי 2011

חשבתי על זה, אבל מדובר בשתי נבחרות שגם הגברים שלהן משחקים בצורה הוגנת. במיוחד האמריקנים שהיוו נוף נדיר בכל מונדיאל ההתחזויות.
אני רוצה לראות איך משחקת הנבחרת הנשית של ארגנטינה לפני שאני מסיק מסקנות כאלו..

גיל 18 ביולי 2011

היחידות ששיחקו מלוכלך בטורניר הזה היו ברזיל, וזה קשור אני חושב לניסיון לחפות על היכולת הירודה שלהן.

אנונימוס 18 ביולי 2011

האמת שההייתה חסרה אגרסיביות. לא אלימות, אבל אגרסיביות.
כל המשחק לא יכולתי להתעלם מהתחושה שהרבה מאד מהלכים פשוט לא היו מתאפשרים אצל בלמים גברים.
כמו למשל השער השני של ארצות הברית, שבו החלוצה פשוט הלכה מסביב לבלמית היפנית. זה היה קצת מביך. בכדורגל גברים אין מצב שמשהו כזה היה עובר בכזאת קלילות.

הוא זידאן המקורי 18 ביולי 2011

מצטער איני שותף לאופוריה.
צפינו בשני בונקרים. שתי הקבוצות הנחותות בכל אספקט שרדו עד לפנדלים, ושדדו ניצחון. הנבחרות המפסידות יצאו פראיריות קודם כל שלא הכריעו את המשחק במהלכו, ובטח שבפנדלים.

כסיפוביץ 18 ביולי 2011

יש ערוץ שמשדר איזה טורניר אי שם בקצה העולם…
תאמין לי שם הרבה יותר גרוע.
אפילו האתר המבזה והעלוב שלהם נתן כותרת קטנה למטה על גמר הנשים.

הוא זידאן המקורי 18 ביולי 2011

?

זיזו 18 ביולי 2011

איכות השידור במעבר מהHD לקופה בLIVE תאמה את פער הרמות בין המשחקים.

מיכל 18 ביולי 2011

גמר אדיר. כמה ספורט יכול להיות אכזרי מהצד האמריקאי. זה לגמרי שיעור בפסיכולוגיה של הספורט מה שקרה שם בפנדלים.

גיל 18 ביולי 2011

והנה, לא עבר יום והופ סולו מתחילה עם התירוצים. היא גם לא מבינה מאיפה הגיע ההפסד כי היה ברור לה שארה"ב תזכה בטורניר.

רפאל 18 ביולי 2011

בעולם הפריימים והדימויים, הופ סולו היתה מצטיירת הרבה יותר סקסית ווינרית אם היתה לוקחת את הגביע בסיום הפנדלים.
נראה אם באמת יצליחו לשווק אותה ואולי עוד כמה.
מעבר לכך, תמיד נחמד לראות משחקים עם מתח תחרותי, שוב, בניגוד מוחלט למה שיש בליגות הפארסה באירופה שיש לך ברצלונה וריאל מדריד ששוחטות את כל הקבוצות האחרות והמירוץ לאליפות הוא בטבלה ולא על המגרש.

שלום עליכם 18 ביולי 2011

מישהו יודע על משחקים בין גברים לנשים, נניח בין נבחרות או קבוצות נשים מובילות לקבוצות גברים בליגה השנייה או השלישית, כך שאפשר יהיה לאמוד את פער הרמות בין המינים?
זכור לי במעומעם סיפור על משחק בין מרטינה נברטילובה כשהיתה מדורגת מספר 1 בעולם לבין הגבר שדורג אז במקום המאה בעולם (אבל יכול להיות שאני ממציא את זה, או שרק הציעו משחק כזה והוא לא התרחש בפועל). האם אני אכן מדמיין?

ריקי רומא 18 ביולי 2011

לא בטוח לגביי מרטינה אבל המשחק במפורסם היה נדמה לי ב-71 שבו שיחקה בילי ג'יין קינג האגדית

matipool 19 ביולי 2011

דורפן כתב לא מזמן על זה באחד מהפוסטים שלו . במשחק בין המדורג 100 בעולם בטניס למי שהייתה אז מס' 1 ( נדמה לי שאחת האחיות וויליאמס ) הוא ניצח בקלות אחרי שגלש בים באותו בוקר ושתה כמה דרינקים .
בתגובה לאותו טור , העריך גלעד בלום שבמשחק של 100 מערכות בין דודי סלע לסרינה , היא לא תנצח אפילו אחת .
המשחק הידוע עם בילי ג'ין קינג שכונה "המאבק בין המינים" היה למעשה כשבובי ריגס שהיה כבר בן למעלה מ-50 הזמין אותה למשחק והפסיד ( אחרי שזמן מה לפני כן הוא ניצח טניסאית אחרת שהייתה מדורגת בין המובילות בעולם או משהו כזה ) .
מדי פעם מתקיימים משחקי אימון בין נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל לנבחרות או קבוצות נוער למינהם ולפעמים הן מנצחות .
להערכתי , כדורעף הוא תחום שבו יש את הפערים הקטנים ביותר בין גברים ונשים . אין לי ספק שנבחרות מובילות בכדורעף יכולות לתת פייט מצוין לקבוצות בליגה הראשונה שלנו .

יוני 19 ביולי 2011

נראה לי שבכדורגל הפערים גדולים יותר, בגלל שהתחום לא מספיק שנים אצל הנשים ובגלל שיש משמעות רבה יותר למהירות – ספרינטים של 6-40 מטר בהם נראה לי שהגברים עדיפים באופן דרמטי, מבנה שרירים וכו'.

דורפן 19 ביולי 2011

מטיפול – בכדורעף רשת הנשים נמוכה בעשרים סנטימטרים. אז מה שאתה רואה היא אשליה אופטית. על רשת הגברים הן לא יזכו כנראה ביותר מנקודה או שתיים למערכה.

גיל 19 ביולי 2011

המשחק של בילי ג'ין קינג נגד ריגס היה כנראה מכור. ריגס ניצח כמה חודשים לפני זה את מרגרט קורט, אז המדורגת מספר אחד בעולם 6-1, 6-2. אז פתאום הוא הפסיד ככה לקינג? לא ממש הגיוני.

הוא זידאן המקורי 19 ביולי 2011

לא ניתן לערוך משחק כדורגל בין המינים. תיקול חזק של גבר, ללא מעצורים פסיכולוגיים, לא ישאיר הרבה מהבחורה.

בני תבורי 18 ביולי 2011

סיפור ספורט מהסרטים, אבל למה הירואי?

סימנטוב 18 ביולי 2011

היה משחק נהדר, בשתי הנבחרות היו המון דברים בריאים ניתן היה לראות שכל שחקנית היא חלק מקבוצה. נהנתי ממהגמר ומיפן נגד שבדיה יותר מ75% מהמשחקים בשנה אחרונה.
באליפות העולם U17 היה כ"כ הרבה בזבוזיי זמן והצגות (בעיקר מצד הדר. אמריקאים) שהיו כמה משחקים שהפסקתי לצפות בהם.
גם אני חשבתי על הקילומטרז' של השחקניות במהלך המשחק
אכן גבורה יפנית. ד'א אני עובד בחברה יפנית והיו לנו כמה אורחים בארץ בשעת הצונמי הם חזרו מיד ליפן (לחלק היה אובדן ברכוש וכמה איבדו קרובים) אחרי כחודש רובם חזרו לארץ להמשך העבודה, זו המנטליות כולם נקראים לדגל והכלל חשוב מהיחיד (מעיין תפוסה קבוצתית שכזאת).

גולר 19 ביולי 2011

כדי שברזיל תבקיע פנדלים היא צריכה לבעוט בצורה הזאת:
http://www.youtube.com/watch?v=xcSY-MVE6ZU&feature=related

גולר 19 ביולי 2011

ליברפול במסע משחקים באסיה,תראו מה קרה במלזיה:

http://www.youtube.com/watch?v=s0dcdoU51rk&feature=player_embedded

גיל 19 ביולי 2011

רונן, אתה יודע מה קורה עם זנדר? הוא עדיין לא התאושש מההפסד של האמריקאיות? הוא כתב שעיתונאים מתנפלים על המשחק אבל לא ידעתי שהם יגרמו להעלמותו.

Comments closed