איך הפכנו ממאמנים ביציע לג'נרל מנג'רים מול מסך המחשב

הדיבור הכלכלי קצת השחית את הספורט. אבל פנטזי ליג זה כיף גדול

In כללי

"דה באזר" בפייסבוק

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

צפיתי בכמה מסרטי סדרת 30-30 של ESPN בגלל או בזכות נסיעת רכבת ארוכה. ואחד הסרטים שראיתי היה על הרוטיסירי בייסבול ליג – שהיה הפנטזי ליג המקורי. וכאן התבררו כמה דברים: הממציא דן אוקרנט לא עשה מזה גרוש. הממציא דן אוקרנט מעולם לא ניצח משחק פנטזי ביותר משלושים שנים שהוא משחק.

מישהו מציע לבחור אותו להיכל התהילה של הבייסבול כמי שהגביר בצורה עצומה את ההנאה מהמשחק. זה נכון וראוי לחלוטין. ההשפעה של משחקי פנטזי על כל הספורט האמריקאי היא בלתי נתפשת. כמובן שכלכלית. כמובן שבשמירת העניין בעולם שמציע יותר ויותר גירויים. וגם לדעתי ברמה הנפשית. היא נותנת לנו תשובה אמיתית לשאלה האם להנהלה שלנו באמת אין מושג.

*

כתבתי פה באחד הדיונים לפני תקופה – זה נגע להתחזקות של איזשהן קבוצות כדורגל – שאני רואה השפעה ברורה של הפנטזי. אני רואה לא פעם תגובות מהסוג "צריך למכור את ברבטוב ולקנות מגן ימני לגיבוי וקשר דפנסיבי". אני משער שתמיד אוהדים ראו מול העיניים שלהם מה הקבוצה שלהם צריכה – אבל הפנטזי הכניס מין אלמנט של אחריות לדיוני האוהדים. "אל תספר לי את מי אתה קונה אלא תסביר לי איך אתה מממן את זה".

כמובן שזה לא הפנטזי לבדו. כמה מהליגות האמריקאיות בעצם הלכו בעקבות הפנטזי והנהיגו תקרת שכר. זה לא קרה בגלל הפנטזי אבל זה קרה ביחד ויצר תמונה אצל אוהד הספורט שמדובר במשחק מונופול-ספורט גדול. ובעולם האמיתי תפקיד הGM הפך למשמעותי יותר. הוא הפך לשחקן פנטזי אמיתי וכל התהליך הוריד מאד את משמעות הדראפט והגדיל מאד את משמעות הפרי-אייג'נסי.

*

אני לא משתגע מזה. אני מעדיף שהדיון יהיה בשיטות משחק. ולדעתי אולי הניתוחים הכלכליים הם אחת הסיבות לסטגנציה מסויימת בטקטיקות. המחשבה שבכוח אדם פותרים כל בעיה.

חברה בשם סיטיזן ספורט – שהקים אותה אחד מאנשי כנופיית הקזינו של MIT- לקחה את העניין צעד קדימה. היא ממש מייעצת לקבוצות על פי טרנדים שהיא מאתרת בשוק הפנטזי – כלומר אמונה בחוכמת ההמון.

אני לא קונה את זה. ספורט הוא ראשית כל אומנות (מלשון אומן ולא אמן) ומלאכה. אבל אני רואה שהאמונה של אנשים בעניין הזה היא מוחלטת. ואם העובדות עומדות להם מול העיניים הם עדיין רצים לחפש את ההסבר הקפיטליסטי. אם ברצלונה מכה ומכה בריאל מדריד הם מתעקשים לספר לעצמם שכל שחקן בברצלונה באמת יותר טוב ממקבילו בריאל מדריד. זה נכון או לא נכון אבל בלתי בדיק. האמת היא יותר פשוטה ברצלונה כקבוצה משחקת הרבה יותר טוב מריאל מדריד. הפרמיום על יכולת השחקנים בכך שהם מתואמים ובכך שהם הרבה יותר מחוייבים לתכנית המשחק שלהם הוא עצום.

ואם פרגוסון רוכש את צ'יצ'ריטו במעט כסף וצ'יצ'ריטו הופך ללהיט הבקעה הם אומרים "הזקן המניאק שוב מצא מציאה. קנה חלוץ של 30 מליון בשישה". אבל הסיפור כנראה אחר. קבוצה מגובשת וחסרת אגו יכולה להכין מצבים לכל סוג של חלוץ. עובדה, בשלוש שנים היא גרמה לשלושה חלוצים שונים – רונאלדו, רוני, ברבטוב – כל אחד מסדר גודל אחר של יכולת – להפוך למבקיע המצטיין או המבקיע השני בליגה האנגלית. צ'יצ'ריטו בהחלט לא יותר טוב מפרננדו טורס ואולי גם לא מאדזין דזקו.

כלומר הם יעדיפו להגיד שיש כאן החלטה כלכלית נבונה (למשל להשקיע בנוער או למשל להשקיע בפרופסקט ממקסיקו) מאשר איזשהי אסטרטגיה "אולד סקול" של העמדת הקבוצה מעל היחידים.

במלים אחרות, אין דבר כזה באמת של "חלוץ בשלושים מליון". ואם יש – אז זה דארן בנט – חלוץ שיכול להבקיע בקבוצה לא טובה. בניגוד לליאו מסי נדמה לי שבנט כן היה מצליח להבקיע בקבוצה עלובה כמו נבחרת ארגנטינה. אל תטעו – אני לא אומר שמסי בלוף ובנט הוא הדבר האמיתי. אין דבר רחוק יותר מהאמת. לבנט פשוט יש תכונה שטובה לשוק. הוא משחק בליגה בה ירידה לליגה השניה עולה לכך בכ-40 מליון לשנה. והוא יודע להבקיע בדיוק בסוג הקבוצות שנמצאות באזור הסכנה של הליגה הזו.

אני גם לא נכנס כאן לעניין שמסי שווה כמובן המון כסף בהיבט המסחרי – זה נושא לדיון אחר.

*

כי הם שוכחים דבר אחד. כשסבתו האהובה של החובט מתה מנהל הפנטזי צריך לבדוק אם לא כדאי לו למכור. לפני שכולם ישימו לב שהשחקן קרס נפשית. המנהל האמיתי עדיין יכול להחליט לתת לו כמה ימי חופש ולנסות לעודד את רוחו.

ובכל מקרה אני ממליץ לצפות, וללמוד קצת על התהליך בו הפכנו ממאמנים ביציע לג'נרל מנג'רים מול מסך המחשב.

77 Comments

דובי מילר 25 ביולי 2011

דורפן – אני מכור ל-CM2. קניתי אותו בגרסה המקורית ביום ההוצאה בלונדון ונהניתי מכל רגע עד אשר נתתי לחבר ומאז אבדו עקבותיו. המחשב עבר פרמוט וקאפוט.
קניתי את 2010 או משהו כזה וזה כבר לא אותו הדבר.
אנחנו כולם מין מנג'רים קטנים מאז שיש את המשחקים הללו. זה "כאילו" עושה אותנו מבינים גדולים.
היתרון הגדול שלנו – אנחנו יכולים בכל רגע נתון לעשות RESTART…

ויינר 25 ביולי 2011

2010 אכן גרוע, לטעמי מנג'ר 3 היה המנג'ר הטוב האחרון (ואז עברתי לשחק פנטזי..)

יניב ג״מ 25 ביולי 2011

את CM2 אפשר למצוא ברוב אתרי ה־Abandonware שמכבדים את עצמם — אבל לא שמעת את זה ממני.

רן 25 ביולי 2011

פנטזי ליג הוא הפתרון לתחלואי הכדורגל האירופאי.

אין עשירים ועניים, אין טייקונים שולקחים את כל הרומנטיקה מהמשחק עצמו.

השחקנים לא נאמנים לקבוצות ולאוהדים. זה הרי ידוע לכולם כבר. בפנטזי אפשר למעשה לנקום בהם ולמכור אותם דקה אחרי שהם נפצעים או נוסעים לבקר את הבנות שלהם בבואנוס איירס.

כל שנה יש אלוף חדש וכל משתתף יכול, רחמנא ליצלן, לזכות באליפות, אפילו אם הוא אוהד של אסטון וילה.

נוסף על כך, משחק בין וויגאן לסטוק יכול להיות הרבה יותר מעניין מהקרב בין ליברפול ליונייטד.

איתן בקרמן 25 ביולי 2011

חח לייק..

yuval 25 ביולי 2011

I can't agree more.
I also found myself hooked to a TV series " The League" which is about Football but it's the same to any sports.
If you can – I strongly recommend to watch it.

http://www.fxnetworks.com/shows/originals/theleague/

גיל 25 ביולי 2011

הליגה היא סדרת מופת.

גיל 25 ביולי 2011

קודם כל, ללא ספק ממציא הרוטסירי ליג צריך להיות בהיכל. הוא לא עשה מזה כסף כי כמו הרבה המצאות הוא לא יכל לשער לאיפה זה יתגלגל. בקושי היו מחשבים אישיים אז והאינטרנט היה חלום. אגב, הרבה אנשים שתרמו תרומה מכרעת להמצאת האינטרנט לא ראו מזה גרוש.

פנטזי ליג זו התמכרות שכמעט אין שני לה. מצד אחד יש לזה יתרונות גדולים כי אתה באמת מתעניין בשחקנים שלא היה איכפת לך מהם. מצד שני, אם שחקן שלך משחק קשה להנות מהמשחק בצורה אובייקטיבית אז זה קצת פוגע בהנאה מהמשחק האמיתי. השנה אגב תהיה ליגת פנטזי מרתקת בפוטבול כי אנחנו עדיין לא יודעים איפה ישחקו חלק מהשחקנים ולא נדע לפחות לעוד שבועיים שלושה.

אגב, צריך גם לזכור שפנטזי מודד מה שהוא יכול ויש כמובן איכויות שלא נכנסות לסטטיסטיקה. זה נכון במיוחד לכדורגל שם רוב הסטטיסטיקות חסרות משמעות לגבי איכות השחקן ולכן הפנטזי שם לא הכי להיט. בפוטבול ובמיוחד בייסבול זה הרבה יותר מדויק.

גפן 25 ביולי 2011

ברברטוב עלה ליונייטד 30 מיליון פאונד
בנט?למה לא אנדי קארול לליברפול ב 35 מיליון פאונד?

יונייטד כקובצה מגובשת וחסרת אגו אכן יכולה להכין מצבים לכל סוג של חלוץ,ועדיין להיראות כמו אוסאסונה מול בארסה בגמר צ'מפיונס שנערך על אדמת אנגליה

תמשיך להזכיר את מסי בכל פוסט שלך גם שאין שום קשר בינו לנושא הפוסט. מסי אוטומטי משדרג לך את הפוסט בלפחות 50 תגובות..

דורפן 25 ביולי 2011

אתה צודק – וגם תורם מחצית מהם!

נינו 25 ביולי 2011

טור מצוין.
כל מי שראה פעם את קבוצתו האהובה מפסידה וסינן לעצמו "הלוואי שהיה אפשר לעשות לזה load" יודע, גם אם הוא לא מביע את זה במילים, שהמנג'ר והפנטזי השפיעו עליו.
זו חוויה מתסכלת בהרבה מובנים – למשל איך בוזגלו ומדוניאנין מככבים אצלי במנג'ר 2011, אבל נמני ואיווניר לא הצליחו לגרום לזה לעבוד. הפער בין המציאות למשחק, כשהמשחק כל כך קרוב אליה, מסתכל.
הפנטזי (או ליגת החלומות כמו שפעם קראו לזה במעריב, אם אני לא טועה) מעוות עוד יותר את התפיסה הטקטית שלנו, כי קשרים אחוריים, סטופרים בכנף וכו' לא נחשבים במשחק. אני זוכר שבליגת החלומות בחרתי את גוראן מילנקו וצחקו עליי – הנקודות היחידות שקיבלתי היו על הנצחונות. גם בNBA זה דומה – הבחירה הכושלת שלי בנואה ופייטרוס לאותו הרכב הוכיחה את זה. הבנתי שבפוטבול, בגלל החלוקה לתפקידים, זה עובד קצת אחרת וכן כולל גם דגש על ההגנה.

והחלק לגבי צ'יצ'ריטו, בנט ושות' – נכון במאת האחוזים, לא חשבתי על זה ככה קודם אבל אני מסכים איתך לגמרי.

ויינר 25 ביולי 2011

אין זמן טוב מזה לפרסם – אם מישהו מעוניין להצטרף לליגת פנטזי פוטבול, נא לשלוח מייל ל-roywainer@gmail.com או tlbrsh@gmail.com . מתאים לכל הרמות!

גיל 25 ביולי 2011

ויינר, באיזה אתר אתם משחקים והאם זה בתשלום או חינם?

ויינר 25 ביולי 2011

הבהרה: ההשתתפות כמובן בחינם, לשם הנאה בלבד, ובשאיפה יכללו גם טראש טוק איכותי..

גיל 25 ביולי 2011

דווקא אני מעדיף ליגות בתשלום כי לרוב האתרים יותר טובים. כמובן שאני לא מדבר על הימורים.

ויינר 25 ביולי 2011

אנחנו משחקים באי.אס.פי.אן, והממשק שלהם ממש טוב לדעתי (אחרי שנים של נסיונות גרועים ביאהו, CNNSI, CBS וכו'). לא אכפת לי לשחק בליגה בתשלום, אבל נראה לי שבאי.אס.פי.אן אין ממש צורך, ניסית לשחק שם?

אריאל 25 ביולי 2011

הממשק של ESPN דפוק לאללה. זה של CBS בתשלום עדיף בהרבה. שנה שעברה שיחקתי עם ESPN וזה היה סיוט

ויינר 25 ביולי 2011

באמת? אני דווקא מאוד מחבב את הלייב סקורינג שם. ואם אתה אומר שזה היה סיוט, לא ראית את הממשק של פנטזי ליגת האלופות באתר של ערוץ הספורט…

גיל 25 ביולי 2011

לא שיחקתי בESPN אלא רק בCBS שנראה לי די נוח בסך הכל.

ויינר 25 ביולי 2011

תראה, בעיקרון אנחנו כרגע 4 אנשים (שכולם כותבים כאן בפורום למעשה על בסיס כזה או אחר). משנה לשנה אנו חווים נשירה ולכן אנחנו יוצאים במבצע גיוס! עקרונית אין לנו בעיה לשחק בתשלום, רק נגבש רשימת שחקנים (בוא נניח שצריך לפחות 8) , ובתהאם לרצונות נחליט. אז אפשר טו קאונט יו אין ?

ויינר 25 ביולי 2011

הכוונה היא לפחות שמונה שחקנים

גיל 25 ביולי 2011

אני עוד צריך לחשוב על זה כי יש לי ליגה אחת על הראש ואני לא בטוח שאני מוכן נפשית לשחק בשתי ליגות.

עופר פרוסנר 26 ביולי 2011

גיל – 2 ליגות זה לא דבר מומלץ. כאילו, זה מאד מומלץ אם אין לך שום דבר אחר לעשות בחיים, אבל לא נראה לי שהמצב שלך הוא כזה :). אני יצאתי ממש גרוע בליגה השנייה שלי (ויש שיגידו גם בראשונה)

אריאל 26 ביולי 2011

מי שבוחר את איליי מאנינג בסיבוב השני שלו יכול להאשים רק את עצמו ולא את כמות הליגות שלו..

Tal 25 ביולי 2011

לייק.
אומנם אין פרסים 'אמיתיים' (אנחנו משחקים בפורמט חינמי ובשביל הכיף בלבד), אבל האושר העילאי שנובע מזכייה בליגת פנטזי לא ניתן לכימות בכסף.

אריאל 25 ביולי 2011

מסכים במאה אחוז. כמות הדיונים שאני רואה בפורומים של אוהדים על כמה עולה שחקן זה או אחר ואם הוא שווה את המחיר זה שיחה של ג'נרל מנג'ר, לא של אוהד. מבחינתי כאוהד לא צריך להיות לי אכפת בכמה הקבוצה הביאה את השחקן אלא רק אם הוא מתאים לקבוצה.
having say that, אין דבר יותר כיף מפנטזי

דורפן 25 ביולי 2011

יותר מזה – השחקן ממש מואשם בכך שהוא עלה הרבה כסף. אני משער שאם ברבטוב היה עולה פחות התחושה לגביו הייתה "מבקיע גולים יפים. משחק אטרקטיבי. שחקן מגניב". אבל ב-30 מליון? שיתחיל לזוז ולהבקיע 40 פעם בשנה.

גיל 25 ביולי 2011

אבל זה בדיוק סוג השיח שמתנהל לגבי בחירות דראפט. האם רייאן ליף הוא באסט בגלל שנבחר שני בדראפט והאשמה היא בו, או שהאשמה במי שבחר אותו?

טוב, אולי ליף הוא לא הדוגמא הכי טובה אבל יש אינספור דוגמאות לשחקני נבא ופוטבול שנבחרים מוקדם מאוד ואחרי זה מאשימים אותם שהם לא מספקים את הסחורה אבל במה הם אשמים בדיוק?

אלון 25 ביולי 2011

ב-30 מליון הוא צריך להבקיע המון ולמכור הרבה חולצות. ב-6 מליון ברבטוב היה נחשב עיסקת העשור.

טל 25 ביולי 2011

זה לא לגמרי מדויק. למה? כי בדרך כלל שקבוצה מביאה שחקן בסכומים גדולים, היא מרגישה צורך להתמש בו ולעיתים ממש לבנות סביבו את הקבוצה הרבה יותר מבמצב של שחקן שהגיעה בכסף קטן.

קח כדוגמה את אנדי קרול ולואיס סוארס. לכל מי שעיניו בראשו, ברור שהנכס הגדול ביותר שיש לליברפול היום הוא האורוגוואי והוא האיש שצריך לבנות סביבו את הקבוצה, בעוד קרול בקבוצה עם שאיפות אמור להיות בסך הכל פלן B חביב מהספסל. רק שקרול נקנה ב35 מיליון פאונד, מה שיוצר ציפויות אדירות ומביא את ליברפול להוציא סכומים הזויים על שחקנים שלכאורה שמתאימים לסגנון המשחק שלו יכולים להוציא ממנו את המקסימום, במקום על שחקנים שמתאימים לסוארס.

זה כמובן לא אשמת קרול (כמו שזה לא אשמת דאוניג והנדרסון), אבל התוצאה היא שיש מליברפול ציפיות שהן תולדה של הוצאות הרכש אדירות, שהשחקנים שיש לה היום לא יכולים למלא. הכישלון הוא בלתי נמנע.

דורפן 25 ביולי 2011

טל – אבל העניין הוא שכאוהדים יש דברים שאיננו יודעים – וגם כעיתונאים. הסכומים הללו נראים די ערטילאיים. אורך החוזה הוא משמעותי. המשכורת משמעותית. אם אנדי קארול חתם להרבה שנים נניח בשכר קבוע – אז אולי הוא לא כזה יקר. אני הייתי רוצה להאמין שהכשלון בלתי נמנע – רק שאני בכלל לא בטוח. מבחינה מקצועית אני רואה בליברפול תכנית ברורה הרבה יותר משל ארסנל או סיטי.

טל 25 ביולי 2011

זה לא לגמרי מדויק, לא שאתה מדבר על 35 מיליון פאונד על קרול ו75 מיליון פאונד עליו+ דאוניג והנדרסון (אדם הגיע במחיר סביר). זה המון כסף, איך שאתה לא מסבובב את זה. בטח שלוקחים בחשבון שבעלים אמריקאיים, גם אם הם מהסוג הטוב בעל הנכונות להשקיע (מה שכנראה יש לליברפול היום) הם לא שייחיים ולא אוליגרכים. בשורה התחתונה הם באים לעשות כסף. זה לא סיטי. הארנק לא ישאר פתוח לעד.

לתחושתי אתה נותן לדלגיש המון קרדיט, תוצאה של הערכה גדולה אליו כאיש כדורגל שמייצג את הכדורגל האנגלי הישן שגדלת עליו (כמו פרגוסון) וקצת אולי גם בגלל שכאוהד יונייטד, אתה (בסתר ליבך) מעדיף להתחרות מול ליברפול ולא מול סיטי או צ'לסי.

ליברפול לא תיכשל במובן של ירידת ליגה. היא אסטון וילה של ימי אוניל מחוזקת בכישרון כמו סוארס וספסל יותר עמוק, אבל גם עם יותר ציפיות ולחץ. זה לא מעט, אבל עם השקעה כזו זה יכול היה להיות הרבה, הרבה יותר.

אגב, אפשר להגיד על ארסנל הרבה דברים רעים, אבל כל עוד ונגר הוא מנג'ר שיטה ברורה יש שם וגם העונה היא תסיים מעל ליברפול. חכה ותראה.

דורפן 25 ביולי 2011

דלגליש כבר הצדיק הרבה מהקרדיט הזה. ומאד לא בא לי שיונייטד תצטרך להתחרות בו כי הוא מבין איך היא פועלת. אם אני שם את הכובע האובייקטיבי שלי על הראש – הכי חשוב שסיטי תכשל כי הם פשוט לא מתעלמים מחוקים. אבל מבחינת כדורגל אני מעדיף שיונייטד תתחרה בסיטי – שיכולים להיות חזקים אבל יתקשו להיות מלוכדים. וכשיגיע המשבר לא יהיה ברור מי אמור לקבל את ההחלטות.

לליברפול יש מסורת שעם טיפה הצלחה היא מטפסת לאזור של קצת מתחת לגדולות של אירופה (רק הכנסות האיצטדיון יישארו נחותות).

טל 26 ביולי 2011

אני ממש לא מבטל את ליברפול כמועדון (אם כי, בהשוואה לקבוצות גדולות / מתעשרות, אפילו בתוך אנגליה, יש להם גם בעיית לוקיישן), הניתוח שלי נוגע רק לפרוייקט הנוכחי שלהם.

השאלה הגדולה היא האם במידה והם לא יצליחו העונה (הצלחה נגדיר כהעפלה לאלופות), הבעלים ימשיכו לפתוח את הארנק או שהעונה הנוכחית הייתה הזדמנות כמעט חד פעמית מבחינת נכונות שלהם להשקיע ברמה כזו. הם הוציאו כמעט 110 מיליון פאונד בחלון העברות וחצי. זה בלתי נתפס. ושוב, אחרי הוצאה כזו, היית מצפה לקבוצה יותר מרשימה משיש להם היום.

matipool 26 ביולי 2011

טל – תוריד מהסכום את המכירה של טורס ( שגררה למעשה את הקנייה הלחוצה בסכום המופרז של קארול ) והגעת לרכש ב-50 עד 60 מיליון "בלבד" . ברור גם שהגענו לשלב שבו דלגליש ייאלץ למכור בשביל חיזוק נוסף ( בלם , מגן שמאלי והלוואי גם קשר אחורי במקום לוקאס ) .

יוסי מזרחי 26 ביולי 2011

עקרונית אני מסכים עם טל, ועדיין, צריך לזכור שליברפול מכרה אחד ספרדי בחמישים מליון באותו חלון העברות וחצי.

דורפן 25 ביולי 2011

גיל – זה כי בשיטת הדראפט התחליף עומד מול העיניים. ועדיין – איש לא מדבר על הבדיחה בכך שאולג'ואן נבחר לפני ג'ורדן אלא רק שסם בואי נבחר שני. כי אולג'ואן כשלעצמו היה הכל חוץ מבדיחה.

אבל כשזה מגיע לדראפט אני מבין את זה – כי בדראפט אתה באמת יכול לכפות את העיסקה. אבל כשאומרים "תמכור את ברבטוב ותביא את ואן דר וארט" אין לאנשים באמת מושג. האם השחקן מוכן לשחק בקבוצה. כמה הוא מרוויח. בעוד שהבחירה של ג'ורדן לפני בואי באמת הייתה קיימת בעולם האמיתי, עיסקת ברבטוב – ואן דר וארט זה סתם משהו שאוהדים בדו ממוחם הקודח. והדמיונות האלו מושפעים ממשחקי הפנטזי.

גיל 25 ביולי 2011

אבל אני חושב שזה נובע כן מאותה צורת מחשבה. בדראפט, אוהדים לעולם יעדיפו את השחקן הזוהר שיכול לספק מספרים יפים על פי השחקן היעיל שמתאים לקבוצה. כמה ביקורות קיבלה יוסטון שחברה במריו וויליאמס על פני רג'י בוש? אוהדים תמיד חושבים שהם יודעים יותר טוב מה הקבוצה צריכה (במקרה של הברונקוס הם גם צודקים).

רון מהכפר 25 ביולי 2011

off topic- רונן, תוכל להמליץ כיצד להשיג את סדרת הסרטים?

גיל 25 ביולי 2011

הם יצאו גם בDVD שניתן לקנות או להשאיל והבנתי שגם שידרו אותם בארץ אז אולי יש שידורים חוזרים.

דורפן 25 ביולי 2011

torrents

אסף רביץ 25 ביולי 2011

קשה שלא לשים לכך לך שרוב אוהדי הספורט מצד אחד מתלוננים על כך שהספורט הופך לעסק כלכלי שאיבד ערכים כמו קהילתיות ונאמנות ומצד שני התמכרו למשחק שלוקח לקיצוניות את ההתייחסות לספורט כעסק. בפנטזי שחקנים הם מניות, הם האובייקטים שלנו. אחרי שלושה משחקים טובים הדבר הכי נכון לעשות זה למכור אותם, אם הם נפצעים או מעבר לשיא צריך להיפטר מהם כמה שיותר מהר. המחשבה על דור של ילדים חובבי ספורט שבגיל 12 במקום לקבל את המנוי הראשון שלהם נכנסים לליגת הפנטזי הראשונה שלהם מפחידה אותי. מה הם לומדים מזה על העולם?

ואני כותב את זה כחובב פנטזי שמשתתף בליגה כל שנה. תוך כדי קריאה שאלתי את עצמי למה לא לוותר על פנטזי ובמקום לנצל את הזמן המצטבר שאני מקדיש לפנטזי במהלך השנה כדי לשחק עם חברים בשכונה. התשובה המיידית היא שאין לי מושג מי גר בשכונה שלי.

אריאל 25 ביולי 2011

אני יכול לענות על שאלת ההתמכרות – פנטזי זה "הספורט" היחיד שבו אני יכול לקחת אליפות. אני, לא הקבוצה שאני אוהד. לא סתם שחקנים – אלא אני שבחר אותם. אם אני לקחתי אליפות, הרי שזה אומר שאני יותר טוב מאחרים (ככה אני חושב, בתכ'לס זה מזל נטו) במשהו. איפה עוד בחיים יש לך הזדמנות כזאת?

גיל 25 ביולי 2011

אסף, להיפך. אם פעם רק שחקנים מהקבוצה שלך התעללו בך, היום כל קיקר מסריח מוציא ממך את מיטב הקללות שלא ידעת שאתה יכול להפיק.

ואגב, חלק גדול מהעלייה בפופולאריות של הפוטבול בשנים האחרונות זה הפנטזי (ביחד עם עוד התפתחות שטנית והיא הסיזן פאס והרד זון צ'אנל).

בלי קשר, זה נכון שילדים משחקים היום בחוץ פחות, אבל לא הייתי מאשים את זה את הפנטזי אלא בעיקר את משחקי המחשב.

ניינר 25 ביולי 2011

קודם כל אני מצטרף להמלצה על הסדרה. ראיתי את כולה, רוב הסרטים מצויינים ויש כמה יצירות מופת של ממש.
אסור לפספס את הסרטים על יום המרדף של או ג'יי, על דיואץ ופטרוביץ, על אוניברסיטת מיאמי, על הריידרס ,על התזמורת של הקולטס וכמובן על הפאב פייב.סרטי חובה לכל חובב ספורט ובטח שכחתי עוד כמה.
עם כל אהבתי והתמכרותי לספורט אני לא משחק פנטסי בכלל ופוטבול בפרט כי ברור לי שזה ישתלט לי על החיים. גם ככה בקושי יש לי זמן לראות את כל מה שאני רוצה.

גיל 25 ביולי 2011

הפאב פייב הוא לא חלק מהסדרה אלא סרט עצמאי ברוח הסדרה, אבל אל תשכח את הסרט הכי טוב והוא שני אסקובר. אחד מסרטי הספורט הגדולים אי פעם.

amit pros 25 ביולי 2011

אני מצטרף,אכן יש כמה סרטים נפלאים,אבל אני חייב להמליץ גם על הסרט של רג'י מילר.כמה צחקתי…

אני גם חושב שאריאל צודק,בפנטזי גם אנחנו יכולים לקחת אליפות,זה לכשעצמו סיבה מספיק טובה לשחק.

תום 25 ביולי 2011

הסרט על המרדף של או ג'יי הוא הסרט התיעודי הטוב ביותר שאי פעם ראיתי. שלמות.

הסרט על הריידרס בלוס אנג'לס הרגיש כמו טפיכה עצמית על השכם של אייס קיוב. הסרט על אוניברסיטת מיאמי היה מהנה אבל ביצע חתיכת ווייט-וואש על הבהמיות והרקורד הקרימינלי של רוב השחקנים מהתקופה ההיא (כתבת השער המפורסמת של ספורטס אילוסטרייטד באה ממקום צודק).

גיל 25 ביולי 2011

הסרט על אוג'י היה אחד הגרועים בעיניי. סתם מעקב כרונולוגי על מה שהיה באותו יום בלי להוסיף שום דבר משמעותי.

תום 25 ביולי 2011

לא הוסיף שום דבר משמעותי? הסרט הזה בעצם הראה איך נולדה תרבות הריאליטי/סלבס-טראש העכשווית. איך ביום עם כל כך הרבה אירועים שכל אחד מהם היה יכול למלא את מהדורות החדשות לבד, הואפלו לגמרי ע"י העניין הציבורי לגבי ספורטאי עבר החשוד ברצח. המרדף והמשפט השפעו על החברה האמריקאית לא פחות מרצח קנדי.

הציטוט של טום ברוקאו "טרגדיה מודרנית במימדים שייקספיראנים" לא היה הגזמה. לקח לי שנים להבין את הסטטוס שהיה לאו ג'יי לפני אותו יום. כמה לא יאמן זה בטח היה לאנשים ברחוב לראות אותו בורח מהמשטרה. הסרט עשה עבודה מצויינת בהקשר הזה עם הפרסומות וההיילייטס מן העבר.

גיל 26 ביולי 2011

זה לא קשור לתרבות הריאלי. מדובר היה בסיפור ענק בכל קנה מידה. אחד מחשחקני הפוטבול הגדולים אי פעם מואשם ברצח ובורח זה סיפור ענק. אחרי זה הגיע המשפט שהיה קרקס בגלל שהיה המשפט הרציני הראשון שהיה פתוח לכל אבל זה לא קשור לסרט.

אביעד 25 ביולי 2011

"אחים בדם" היה החביב עליי מבין אלו שראיתי. מלבד אור חדש על העבר, זה גם היה חתיכת נוסטלגיה…

שחר צ 25 ביולי 2011

כדאי לראות גם את הסרט על ריקי וויליאמס. זו הזדמנות נדירה לראות מה עובר על כוכבי הספורט (למרות שאני מאמין ומקווה שריקי וויליאמס הוא לא מקרה מיצג).

גיל 25 ביולי 2011

זה גם לא היה סרט טוב בעיניי. רוב הסרטים שהתמקדו בשחקן אחד או אפילו שניים (כמו היריבות בין אברט לנברטילובה) היו שטחיים ורכילותיים. הם סתם התרכזו במי אמר מה, מה אמרו עליו וכו'. הסרטים הטובים באמת היו אלו שלקחו מישהו והוא שימש להם לספר סיפור גדול יותר. למשל המשפט של אלן אייברסון או הסיפור של מרקוס דפרי.

ניינר 25 ביולי 2011

נכון, שכחתי. סרט שלא ייאמן!

גולר 25 ביולי 2011

דורפן,יהיה מעניין בשבת:יונייטד נגד ברצלונה
http://www.facebook.com/ManuVSBarcaInDC?sk=wall&filter=2

אביעד 25 ביולי 2011

כשמדברים על עסקת סניידר לדוגמא, אני מחשב בראש כמה דברים – הסטוריית הפציעות שלו, עלות הרכישה, עלות השכר שלו וההשפעה של העלות המצטברת על התקציב בפייר פליי. הטיעון "הוא שחקן טוב שיכול לתרום" מסוייג אצלי ב"ביחס לעלות שלו. ביחס לכשירות שלו?".
לכל דבר ועניין, זה תיאור קלאסי של אוהד שמושפע מהפנטזי והמנג'ר.
מעולם לא שיחקתי בפנטזי ליג כלשהי. כשהייתי צעיר שיחקתי במנג'ר אבל בגרסאות בהן לשכר לא הייתה משמעות של ממש ועלויות הרכש לא היו גבוהות במיוחד.
איך הפכתי לאוהד שמושפע ממנג'ר ופנטזי בלי לשחק בהם ממש?

דורפן 25 ביולי 2011

כי כל השיח מושפע מזה. כאילו מה אכפת לנו אם ווין רוני השיג לעצמו משכורת יותר טוב. מישהו הציע שחקן אחר באותו מחיר? למישהו אכפת אם הוא קצת יותר עשיר והגלזרים קצת יותר עניים?

אביעד 25 ביולי 2011

בהתחלה אני אומר לעצמי "לא אכפת לי". ובאמת לא אכפת לי שהוא עשיר יותר והגלייזרים קצת פחות. אכפת לי מ"האווירה שזה יוצר בחדר ההלבשה". אבל במקרה של רוני גם מזה לא, אבל זה בגלל פרגוסון…

גיל 25 ביולי 2011

איזה חיבוק מרגש בין ג'ף סאטרדיי לרוברט קראפט. עם כל הציניות שיש בספורט המודרני זה היה משהו אמיתי מאוד ויפה לסיום השביתה.

אריאל 25 ביולי 2011

מה הוא מחבק אותו, הוא לא יודע שמהיום הוא האויב?

דורפן 25 ביולי 2011

אני חושב שהנסיבות הן קצת שונות

אריאל 25 ביולי 2011

ברור, ברור. עם השביתה הזאת אני כבר במוד של פתיחת עונה..
דרך אגב, מעניין שסאטרדיי אמר שבלי קראפט העסקה לא היתה יוצאת לפועל. אני מניח שבשבועות הקרובים נמצא יותר פרטים על המשא ומתן יוצאים החוצה אבל אני חושב שההערכה שיש לי לאדון קראפט על היכולת שלו להיות גורם מתון ומפשר בקרב הבעלים רק תתחזק כשזה יקרה. יש מעט מאוד בעלים כמוהו בכל הספורט, אני שמח שהוא הבעלים של הקבוצה שאני אוהד (וגם תרם לא מעט להתפתחות של הפוטבול בארץ הקודש)

גיל 26 ביולי 2011

זהו, הבעייה בספורט היום שאין כבר יריבויות מיתיות שמלוות בשנאה אמיתית. יופי שכולם יריבים על המגרש אבל מה אלו החברויות הללו אחרי המשחק? אפילו בריידי ומאנינג חברים די טובים.

אריאל 26 ביולי 2011

גם לארי בירד ומג'יק ג'ונסון היו חברים הכי טובים מחוץ למגרש. וזה לא הפריע ללארי בירד בפרישה שלו לספר את הסיפור הזה (שמדגים לטעמי מי זה האיש שנקרא לארי בירד):
"אחרי אחד המשחקים ששיחקנו מול הלייקרס בפלייאוף וקרענו להם את הצורה ראיתי ביציאה מחדר ההלבשה את מג'יק עומד בצד עם פרצוף ברצפה וראו בבירור שהוא מדוכא. אז חשבתי לעצמי – suffer, baby, suffer.."
בקיצור, חברות לא אמורה להפריע לביצועים על המגרש. בריידי אולי חבר של פייטון אבל ראית כמה כואב לו הלב כשהוא מפסיד לו. לפעמים זה אפילו מוסיף

גיל 26 ביולי 2011

הם לא היו ממש חברים לדעתי ודי מנפחים את זה (בהשוואה למשל לחברות בין איזייה למג'יק). הם בכלל לא הכירו אחד את השני מחוץ למגרש עד הפרסומת המשותפת הראשונה שלהם. נכון שלא צריך להפריע לביצועים על המגרש, אבל בעידן שכמעט כל שחקן יכול לעבור מקבוצה לקבוצה יריבויות מוקהות. לפחות בירד ומג'יק שיחקו באותה קבוצה כל הקרייה.

יו 26 ביולי 2011

נו, זה לא דבר טוב?

גיל 26 ביולי 2011

זה טוב לסיפור פחות טוב לספורט לדעתי.

דורפן 26 ביולי 2011

בעיית הלוקיישן של ליברפול הופכת פחות קשה ככל שהאחוזים של הכנסות האיצטדיון בתוך ההכנסה הכללית הולכים וקטנים. אני אמחיש את זה כך. בעידן בו משפחה לונדונית יכולה ללכת למשחק או שניים בשנה (והאיצטדיון מתמלא פשוט בגלל הביקוש העצום) אז זה לא כל כך משנה אם המשחק בליברפול או בלונדון.

טל 26 ביולי 2011

התכוונתי בעיית לוקיישן מבחינת היכולת למשוך שחקנים.

הוא זידאן המקורי 26 ביולי 2011

הורס לי את הצורה שברצלונה רכשה את אלכסיס סנצ'ז ב-23 מיליון פאונד. יונייטד רכשה את אשלי יאנג ב-16 מיליון פאונד. הוא יעזור לה בליגה האנגלית אבל הפער בין שתי הקבוצות גדל בהרבה.
במקום יאנג, יונייטד היתה צריכה לשים הצעה גבוהה יותר מאשר זו של ברצלונה על סנצ'ז, והאיטלקים היו אומרים תודה.

יוסי מזרחי 26 ביולי 2011

הבעיה היחידה בסיפור היא רצונו של סנצז ללכת לברצלונה.
על פי העיתונים, יונייטד הציעה הרבה יותר מאותם 23 מליון פאונד,וזה לא עזר.
מעבר לזה, המחיר הסופי שלו יושפע מהצלחות וככל הנראה יגדל בסדר גודל שלם ויותר מכך.

הוא זידאן המקורי 26 ביולי 2011

תודה.

דורפן 26 ביולי 2011

זו בדיוק המחשה לכך שפנטזי זה לא החיים. השחקן רצה לברצלונה. אשלי יאנג רצה ליונייטד

amit pros 26 ביולי 2011

רונן,במנג'ר של השנים האחרונות, יש כבר מערכת של קבוצות אהודות על השחקנים,ומערכת שמתעדפת ששחקן ילך לקבוצה גדולה גם עם ההצעה קטנה יותר.כמה זה מרגיז לנסות להביא את קזורלה לליברפול,שכל פעם הוא הולך לריאל או ברצלונה.

אשך טמיר המקורי 26 ביולי 2011

אם במשחקי מנג'ר עסקינן, אני יכול להמליץ על אחד משובח:
freekick.org
משחק מנג'ר און-ליין מאתגר ובו תפקיד מכריע לטקטיקות ומנוע הגיוני וברור.
הרבה יותר טוב ממנג'ר של פיפ"א והדבר הקרוב ביותר למאמן וירטואלי.

לירן שבתאי 27 ביולי 2011

אז השנה יש ליגת פנטזיה פרמיירליג לדה באזר או לא?

Comments closed