על התועלת במלחמות מזרח תיכוניות

מצאו להם על מה לריב בדיוק באמצע משחק עם המקום התשיעי בליגה הבלגית

שמעתי במהלך השידור שמכבי חיפה צריכה לנצח את גנק. "כי היא רק מקום תשיעי בליגה הבלגית". מקום תשיעי אחרי ארבעה מחזורים בהם היא עסוקה בכדורגל אירופי, ולמקום הראשון בליגה הבלגית יש ארבע נקודות יותר מהמקום התשיעי. אבל בחייכם, אנחנו לא מדברים על פרמייר ליג. אנחנו מדברים בסך הכל על פאקינג ליגה בלגית. עובדה: כל דבר שקצת חורג מהסכמטי והנדוש והרגיל והצפוי בקבוצה הזו – בכלל עושה את זה השחקן הישראלי שלה.

זה לא היה לוזון-בונפרטה. זה היה שידור המשחק שכל הזמן עסק בידיעה ובמחשבה. ההוא לא יודע למסור. וההוא צריך להסביר לו שהשם הפרטי שלו זה לא ליונל. וההוא כל דבר שהוא עושה רע. וההוא לא יודע "שבאירופה זה צהוב". כידוע לכם באירופה שחקנים אינם סופגים צהובים משום שהם יודעים – הסיבה היחידה ששופטים מביאים את הכרטיס איתם הוא שלפעמים יש שחקן חדש שבדיוק הגיע מאפריקה ולא יודע. השורש "ידע" חזר על עצמו כל הזמן. כי השורש "יכל" או השורש "רצה" או השורש "נסה" לא קיימים בכדורגל. צריך רק לדעת והכל יהיה טוב.

אני אעצור כאן, כי לא על זה התכוונתי לכתוב. אני רוצה לכתוב על יניב קטן שסירב לבעוט פנדל כי לא נתנו לו לבעוט ראשון. האמת, כשקראתי את זה באמת לא הבנתי. כי יש כמה גישות לעניין הפנדלים. האחת היא שהבועט הטוב צריך להיות ראשון כי אתה רוצה לשים על הלוח נקודות כמה שיותר מהר. אבל יש אחרות: למשל לשמור אותו לבעיטה חשובה בהמשך. לבעיטה החמישית לא תמיד מגיעים אבל הבעיטה מספר 4 היא כמעט תמיד במצב של לחץ גדול. ואתה אולי רוצה שהפחות טובים יבעטו כשהלחץ עדיין קטן יחסית.

אני די בטוח שהכדורגלן הישראלי הוא לא יותר שחצן ומנוול או אהבל או שמוק משחקנים במדינות אחרות. הנה, אומרים שבחוזה של ווין רוני יש סעיף שאומר שהוא צריך להיות עם השכר הגבוה במנצ'סטר יונייטד. נניח שזה נכון – זה מראה משהו מעוות. מה אכפת לך כמה אחרים מרוויחים? אבל – נודה על האמת – יש בזה אלמנט של תועלת. כי אולי יבוא שחקן מאד יקר ואז לרוני יהיה יותר כסף. או נניח יש שחקן שמזיין את אשתו של שחקן אחר בקבוצה? מה תגידו על זה? מכוער, מגעיל, פוגע בקבוצה ומוכיח ש…. רגע, רגע – מצד שני יצא לו זיון.

היכולת של שחקן להתעמת, להכנס לעימות, ובסופו של דבר לקלקל לכולם על דבר כל כך מפגר כמו איזה בעיטה הוא יבעט – והבעיטות הן חשובות ממש באותה מידה – היא התגלמות הכדורגל בישראל. הרבה מאד יצרים על דבר שהוא לחלוטין חסר חשיבות וטעם.

מה בדיוק יצא לו מזה שצדק?

וקטן, יש להודות, יצא הצודק כאן. ראיתם מה קרה עם מי שבאמת בעטו ראשונים. לעומת זאת פגז אחד בדוק לחיבורים (כפי שמוכיח מחקר מאוניברסיטת באר שבע) היה מביא את האפקט של המזרח תיכוני הידוע "אלמנט ההרתעה". והקהל המקומי היה סותם את הפה שלו והשוער היה נכנס להתקפת חרדה. כי הוא כולה שוער הונגרי שמשחק במקום התשיעי בליגה הבלגית.

סביוני פועלים - סיפורו של מאהל מכביסטי ביותר
אודינזה, וונגר, אלופות, פלטיני

19 Comments

צור שפי 24 באוגוסט 2011

הכל סערה בכוס מים, או במז"תית – שערה בשלולית זיעה, ניפוח היסטרי של נון אייטם.

אריאל 24 באוגוסט 2011

*פיהוק* כדורגל ישראלי *פיהוק*
אני לא סתם אומר, בעשר ועשרה כבר ישנתי שנת ישרים על הכורסא שלי, אחרי שהשתקתי את הטלוויזיה, שלא יפריעו הפרשנים מטעם עצמם.

גיל 24 באוגוסט 2011

אני לא מבין למה לא קובעים מראש מי בועט ומתי וזה צריך להגיע לויכוחים לפני הבעיטה. עם זאת, אם שחקן לא רוצה לבעוט אז לא צריך לתת לו. פנדל זה עניין פסיכולוגי מהמעלה הראשונה ושחקן שדעתו תוסח סביר שלא יבעט טוב.

ריקי רומא 24 באוגוסט 2011

זה מכה לשמוע את הפרשנים והשדרנים אתמול על תקן נביא השקר בשערי העיר נקרא לשירות לאומי רמי וייץ
מה שבאמת מטריף אותי זה שביום למחרת כולם חוזרים על דבריו של הטמבל
אם העם הוא עדר אז לפחות שידאגו לרועה

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 24 באוגוסט 2011

אחרי שוייץ אמר לעידן ורד שצריך להגיד לו שהשם הפרטי שלו זה לא ליונל, הסכמנו בבית שצריך להגיד לרמי ששם המשפחה שלו הוא לא ורד.

שי לחג 25 באוגוסט 2011

איזה קטע, גם אצלנו הסכמנו על כך!

martzianno 24 באוגוסט 2011

נשמע כאילו לא ראית הרבה זמן שידור מהארץ (אשריך).

amit pros 24 באוגוסט 2011

יש לי הרגשה שהסיפור של קטן נופח יתר על המידה.
אני דווקא התרשמתי שגנק היא קבוצה בכלל לא רעה.נכון הם לא ברצלונה,אבל הם משחקים כדורגל נכון,עם הרבה תנועה.מצד שני אני מתקשה לזכור משחק כדורגל אחד שבו קבוצה ישראלית היתה ביתרון של כושר גופני מדקה 60.זה היה משהו חדש.

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 24 באוגוסט 2011

היתה לגנק המון תנועה:
כל התקפה חלוץ אחד התעקש לעבור אל מעבר לקו ההגנה.
כל מגננה מגן אחד התעקש לשמור על מקומו בין הקדמיים של חיפה לבין השער.

ארז (דא יונג) 24 באוגוסט 2011

זה די מעניין הקטע הזה שגם אם נעוף מול קבוצות מולדביות, סלובקיות, נורבגיות, שוודיות, בלגיות, יווניות, קפריסאיות, רומניות ועוד ועוד, קבוצות ישראליות תמיד תגענה למשחק הבא נגדן בתחושה של עליונות.

אז כאתה נופל פעם אחת אולי זה תקלה, ופעם שנייה אולי צירוף מקרים, אבל אחרי הפעם השלישית שאתה נופל מול קבוצה שאתה מראש מגדיר כ"נחותה" (או שווה לך, כשההשוואה מופרכת לחלוטין), אתה כבר אמור ללמוד לא לבוא בגישה כזו, או לכל הפחות לא להיות מופתע כשאתה עף.

וקטן הוא פחדן, שרק רצה לבעוט ראשון כדי שחס וחלילה הוא לא יהיה זה שיחמיץ את הפנדל המכריע.

גלן 24 באוגוסט 2011

הכדורגל הארופאי חולה. אני הכרזתי על שנת המנעות . מודה שהבטחתי בעבר ולא קיימתי אבל המצב הכללי מדרדר ומדכא. אני בטוח שהשנה זה יהיה קל ביותר. מעתה רק תקצירי גולים והייליטס . נפגש ב 12-13  

אסף רביץ 24 באוגוסט 2011

נראה שדרור רייכר צדק ואכן מתפתח מאבק שליטה בין אלישע לוי לקטן, חבל שזה בא לידי ביטוי בצורה כזאת אם זה באמת נכון, טוב שאלישע לא ויתר. נקודה חשובה בכל הסיפור הזה היא שקטן רחוק מלהיות פנדליסט גדול, הוא החטיא לא מעט כולל כמה פעמים בהן בעט ראשון בפנדלים. אני מאמין שדבאלשווילי בעט ראשון פשוט כי הוא נחשב לפנדליסט יותר טוב. לפחות עד אתמול.

אריק 24 באוגוסט 2011

אני לא בטוח שקראתי פעם משהו שתיאר בצורה כל כך מדוייקת את מה שהרגשתי במהלך משחק. שאפו.

אמיר 24 באוגוסט 2011

ואני שואל,אין לכם דברים מעניינים יותר לעשות מאשר להשחית זמן על הכדורגל הנחות הזה..?כולם כאן בוגרי הפרמייר והליגה הספרדית הלא כן..?
ולגבי קטן,אף פעם הוא לא היה מאור הגולה,אפשר כנראה להוציא את קטן מהשכונה אל העולם הגדול אבל אי אפשר להוציא את השכונה מקטן.
במועדון אירופי נורמלי זה היה הופך למשחקו האחרון!

גיל 24 באוגוסט 2011

ואגב, יש כאן סוג של סתירה בכדורגל האירופאי. מצד אחד, יש לנו את האיחוד האירופאי וחוק בוסמן שהופכים חלקים גדולים מאירופה לישות אחת. מצד שני, הגיעה ההתפרקות של מדינות ברית המועצות לשעבר והבלקן ויש לנו הרבה מדינות חדשות. זה אמנם לא קשור ישירות לנושא הפוסט, אבל האינפלציה של מדינות לא עושה טוב לכדורגל. יש יותר משחקים משעממים ברמת הקבוצות והנבחרות, הרבה שלבי מוקדמות שלא מעניינים כמעט אף אחד ועומס גדול מדי על קבוצות גדולות שמצידן מגדילות את הסגלים שלהן.

איתן 24 באוגוסט 2011

שידור ביזיון, מה חדש?

ממש קברתי את עצמי בספה כשרמי וייץ נדחף לאלישע בפנים אחרי המשחק עם שאלות חצופות ובוטות, אפילו בסטנדרטים ישראליים.

Z 25 באוגוסט 2011

אלישע לוי היה צריך -לדעת- שיש מצב שיהיו פנדלים

דניאל גליזר 26 באוגוסט 2011

זה רק אני או שההפרדה הבסיסית של שדרן – פרשן לא קיימת בשידורי הכדורגל בישראל? תפקידו של רמי וייץ(במקרה הזה..) לשדר ואלי להעלות איזושהיא מחשבה רגעית לעיתים רחוקות, בעוד שתפקידו של הפרשן לפרשן!!
כל שידור שעובר, במיוחד כאשר מדובר במשחקים בעלי חשיבות גבוהה בזירה הבינלאומית, זה נדמה שהשדרים נאבקים ביניהם מי מבין יותר וראה יותר ובמקום לתרום לחווית הצפייה במשחק, גורמים לנו לאנטגוניזם ופשוט ללחיצה על כפתור המיוט..

Canadian 26 באוגוסט 2011

Dorfan it's seems that for u fuck is only happens in dreams, grow up and start to fuck instead of.masturbate all day long

Comments closed