זה כבר לא רק בזבוז זמן. זה כבר נזק אמיתי לכדורגל

בתבונתה ובחוכמתה הצליחה אופ"א להביא לביטול כדורגל בסוף שבוע באירופה בכדי לקיים משחקים אדיוטיים וחסרי רייטינג בימי שישי ושלישי

In כללי

אפשר לדון בשאלה אם צריך להפסיק כדורגל קבוצות בכדי לקיים משחקים בינלאומיים. אני אישית בעד לרכז את זה יותר – למשל לחודש בינואר וחודש ביוני – אבל יש שאלה עוד יותר מהותית של מה עושים עם זה.

שיטת הבתים והדירוגים מגוחכת. מגוחכת כמו….אממממ…. שיטת הבתים של ליגת האלופות מבית היוצר של אותו ארגון שמנהל את שניהם. כי מה בעצם הם עושים? דואגים לכך שבשום מצב ובשום צורה לא יתקיים משחק כדורגל איכותי באמת במהלך כל המוקדמות – גם של היורו וגם בבתים של ליגת האלופות. לעתים נדירות הגרלה וצירוף מקרים מזמנים משחק כמו ברצלונה-מילאן. אבל במצב כזה שתי הקבוצות הבאות בבית הן עם תקציב שנתי פחות משחקן הרכב אחד של ברצלונה או מילאן כך שכל המשעות היא שהמפסידה תאלץ אולי לקבל כמה חודשים אחר כך הגרלת שמינית גמר קצת יותר קשה. הסיבה שיש בית אחד איכותי היא הכסף של מנצ'סטר סיטי שבאופן אירוני עומד בניגוד לתקנות אופ"א.

אבל אנחנו בשלב בו הטפשות הופכת להתעללות באוהד. בעוד ליגת האלופות היא לפחות תוספת לפעילות הכדורגל בימי שלישי-רביעי – לא מעניין אתכם אל תסתכלו – הכדורגל הבינלאומי הפך לגזירה. וזה מה שקרה: בגלל לחץ של הקבוצות לקבל בחזרה את שחקניהן, בצד התעקשות של אופ"א לא לשנות את השיטה הועברו המשחקים משבת, ראשון ורביעי לשישי ושלישי.

וכך באדיבותה של אופ"א, ענף הספורט הפופולארי בעולם לא משוחק בסוף שבוע של ספטמבר.

ולמה הוא לא משוחק? בכדי לאפשר משחקים בשעות לא אטרקטיביות בהן ספרד מנצחת 0-7 את ליכטנשטיין והולנד 0-11 את סן מרינו.

אישית יש לי רעיון חלופי לחזק את הכדורגל הבינלאומי. לחלק את הנבחרת באירופה לליגות של 6-8 קבוצות (רצוי 7) עם עולות ויורדות. זה ייצור מפעל דומה לשש האומות של הראגבי. ובסוף כל עונה של שנה או שנתיים קבוצות יעלו וירדו בין הדרגים. לטורנירים הבינלאומיים אפשר לשלוח את כל הדרג הבכיר – שממילא עולה בשיטה הנוכחית וממילא רוצים להגן עליו – ואת היתר לעלות בנוקאאוט של הצלבות – מה שישאיר סיכוי שווה לכל הדרג הבינוני של אירופה בצד משחקים דרמטיים. אז נקבל כדורגל אש בדרג העליון – הולנד-גרמניה וספרד-פורטוגל כל שנה במשחק רשמי. וברמות הנמוכות יותר נבחרות ישחקו מול נבחרות ברמתן כדי להתקדם ולא סתם יחטפו מהלומות שגורמות לדמורליזציה. ולכל אחת כמובן האפשרות לעלות לדרג העליון ולהפוך למעצמה.

אם פלטיני היה קומישינר של ליגה אמריקאית – אז זה מה שהיה מדווח בישיבה הבאה:

1. יצירה ושימור של שיטה שמבטיחה המון המון משחקי זבל בין קבוצות בלתי שקולות ללא כל השלכות.

2. העברת המשחקים מהשעות המרכזיות של סוף השבוע לשעות עם הרבה פחות רייטינג.

מחיאות כפיים סוערות.

58 Comments

בני תבורי 7 בספטמבר 2011

מסכים לגמרי, תומך בהצעה. באיזו ליגה לדעתך תשתלב ישראל?

דורפן 7 בספטמבר 2011

אם הליגות יהיו של 7 קבוצות היא תתחיל ברביעית

יוסי מזרחי 7 בספטמבר 2011

תשתלב ?

דורפן 7 בספטמבר 2011

יוסי – האמת אני מתקשה למצוא אותה ברביעי.

בעליון: הולנד, גרמניה, ספרד, פורטוגל, אנגליה, צרפת ואיטליה

השני: שבדיה, דנמרק, קרואטיה, סרביה, רוסיה, תורכיה, וצ'כיה (אולי צ'כיה כבר צריכה לרדת דרג)

אח כך עוד סלובניה, סלובקיה, שוויץ, יוון, רומניה, פולין, אירלנד – עדיין מעפילות סדרתיות למפעלים

ואז אנחנו מגיעים למונטנגרו, בוסניה (שתי אלו מאיימות לעלות במהירות) סקוטלנד, בלגיה, בולגריה, ווילס, אוסטריה, הונגריה, לטביה, נורבגיה, צפון אירלנד, אוקראינה, לטביה. אז אנחנו בין 10-12 נבחרות שמתחרות על מקומן בשביעיה הרביעית. לבטח לא מעל זה.

ואלו החדשות: גם ליורו של 24 נבחרות אני די בספק אם נעלה

יוני 7 בספטמבר 2011

למה שהגדולות ישחקו משחק רשמי? מה ייצא להן מזה? צריך מוטיבציה… אולי להיות ראש בית במונדיאל/יורו.

דורפן 7 בספטמבר 2011

יוני – זה יהיה מפעל. כמו ששש האומות בראגבי משוחק עם המון יוקרה למרות קיומו של הגביע העולמי. זו תהיה אליפות אירופית שנתית

תומר חרוב 7 בספטמבר 2011

ואז בעצם לבטל את היורו?

דורפן 7 בספטמבר 2011

אפשר ואפשר לא. אני נגד באופן כללי. הבית החזק יכול לשחק כל שנה על איזה גביע כלשהו – החשיבות העיקרית שלו תהיה היוקרה במשחקים עצמם.

חלפס – אתה תעלה בדרוג ותשחק מול נבחרת גדולה כשבאמת יגיע לך. להפסיק את הליגה הספרדית כדי שספרד תפגוש את ליכטנשטיין זו פארסה לא רגילה

דביר 8 בספטמבר 2011

בשביל לא לרדת לדרג נמוך יותר

אריאל 7 בספטמבר 2011

הצעה הגיונית ובמקום. מה שהופך את הסיכוי שהיא תתקבל לאפס עגול, כמובן

אבי 7 בספטמבר 2011

יש לך כל כך הרבה רעיונות טובים לאחרונה, רונן. חבל שאין סיכוי לאף אחד מהם.

חלפס 7 בספטמבר 2011

הצעה יפה.
מה לגבי ההנאה שנבחרת גדולה מגיעה למדינה קטנה? מה לנו אסור לשחק נגד הגדולות?

עזי 7 בספטמבר 2011

כתבתי על כך הבוקר בעיתון
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1240850.html
ודווקא בגלל שזה נמאס אין סיכוי שזה יישתנה, מהיורו ב-2016 גם טורניר הגמר ייראה ככה.

דורפן 7 בספטמבר 2011

עזי – יש סיבה אחת שאני בעד הגדלת היורו. אם יעשו 16 בתים של 4-5 קבוצות ופשוט יקצרו את הסיוט של המוקדמות. כמו שכתבת – בטורניר מרוכז אחרי חודש הכנות אולי הכדורגל יהיה מעט טוב יותר

יפתח 8 בספטמבר 2011

ביורו 2016, יהיו 24 קבוצות. זה אומר שהשיטה במפעל תהיה 6 בתים ואז רבע גמר (כמו בליגת האלופות עד 99/00), או שיוסיפו סיבוב של שמינית גמר (כמו במונדיאל 94)?

Danny - Long Island 7 בספטמבר 2011

All we get after such a week is a bunch of injuries at best

נעל 7 בספטמבר 2011

לרכז את כל מוקדמות היורו לינואר זה הפתרון האידאלי
כל שלושה ימים משחק
זה עשרה משחקים בינואר
במשחקים מול סאן מרינו וליכטינשטין מאלטה הכוכבים ינוחו
המאמן יערוך שינוים בזמן אמת
ואנחנו הינו נפתרים מפרננדז תוך חודש

דורפן 7 בספטמבר 2011

והשחקנים הלא בינלאומיים בכל הליגות היו מקבלים את החופש הנחוץ להם

אלכסנדר 7 בספטמבר 2011

רעיון יפה.
שיטה דומה נהוגה בהוקי קרח, שם נערכת אליפות עולם מדי שנה בחודש מאי והדרגים הנמוכים משחקים כחודש לפני אליפות העולם.

איך דבר כזה יכול לעבור, אם הוא לא צץ בראש בראש של פלטיני באחד מהלילות?

דורפן 7 בספטמבר 2011

לא יכול לעבור. דה באזר זה בזבוז הזמן הלאומי!

ניר לוי 7 בספטמבר 2011

באופן מפתיע, דווקא בכדורסל השיטה יותר הגיונית והמשחקים מרוכזים בפגרה. אני מניח שחלק מהסיבה לכך היא ה NBA שבחיים לא יסכימו לשחרר שחקנים או לא לשחק באמצע העונה בשביל מוקדמות אליפות אירופה (לא שבקיץ הם מגיעים, אם אין במקרה איזה שביתה, אבל נניח).

דבר טוב נוסף שפיב"א עושה זה לפטור את הטובות מהמוקדמות- כמו שמשתתפות אליפות העולם האחרונה עולות אוטומטית ליורובאסקט, כך גם לספרד, הולנד וגרמניה אין מה לחפש במוקדמות היורו

דורפן 7 בספטמבר 2011

זו בעצם ההצעה – שספרד, הולנד, גרמניה -ועוד 3-5 קבוצות יקבלו כרטיס חופשי ובינתיים יקיימו ביניהן ליגה ברמה רצינית עם פרס בסופו. למעשה אין בעיה שיוסיפו אליה את ברזיל וארגנטינה

טל 7 בספטמבר 2011

אין שום בעיה עם השיטה הנוכחית ואין שום בעיית חוסר ענין בכדורגל הנבחרות. להפך, אין, לא היה ולא יהיה טורניר קבוצות שמתקרב בפופולריות שלו לכדורגל הנבחרות.

הטיעונים על נבחרות גדולות וקטנות שכאילו הועתקו מרמת המועדונים לא רלבנטיים, מכוון שברמת הנבחרות הכסף לא משחק אלא הכישרון שמייצרת כל מדינה בתקופה נתונה. להבדיל מהשיטה שהצעת, השיטה הנוכחית מאפשרת מוביליות של נבחרות בהתאם להישגים שלהן. ישראל היא דוגמה לנבחרת שהתחילה בדרך הנמוך ביותר והתקדמה עד דרג שלישי (או שני? לא זוכר) דרך הצלחות (יחסיות, כן) על המגרש. אין שום סיבה שנבחרת "גדולה" תקבל מעמד קבוע ולא תאלץ להאבק על מקומה.

אז יש פה ושם משחק כמו זה בין הולנד וסן מרינו. נעמוד בזה.

דורפן 7 בספטמבר 2011

טל – במוקדמות אין שום עניין ברמת היבשת. הטורנירים הם פופולארים כי הנבחרות מגיעות אחרי הכנה סבירה. ואיש לא אומר לקבע את מעמד הנבחרות הבכירות – להיפך – עליה וירידה בין הדרגים. ישראל הגיעה לדרג שלישי בזכות הגרלת קלות. לא בזכות כדורגל. כפי שהדגמתי באחת התגובות הקודמות – יש ממש בקלות עשרים נבחרות טובות ממנה ועוד עשר שלא נופלות ממנה.

טל 7 בספטמבר 2011

הגרלות קלות זה חלק מהענין (כפי שיודעים אוהדים של קבוצה מסויימת ממנצ'סטר). פעם אתה מרוויח מזה ופעם מפסיד, לפחות בתיאוריה.

ועל מה מבוססת הקביעה שאין ענין? ראיתי אתמול (בזיפזופ) משחק בין רומניה וצרפת, עם איצטדיון מלא (למעלה מ50 אלף צופים) וענין אדיר. ראיתי משחק בין סקוטלנד וצ'כיה עם איצטדיון מפוצץ, תשוקה אדירה ושיברון לב סקוטי אופייני בסוף. אפילו אנגליה עומדת בפני משחק מכריע בחוץ כאשר הפסד יעמיד אותה במצב שבו ניצחון של מונטנגרו בשוויץ והיא לא עולה אוטומטית. בין צרפת ובוסניה יהיה משחק מכריע שבו המנצחת עולה. האם זה שווה לענין במונדיאל או היורו עצמו? לא, אבל זה גם לא צריך.

לא ראיתי ששלושת המדורגים הבכירים בגראנד סלאמס מתקשים להגיע לחצאי הגמר בתקופה האחרונה. האם זה אומר שצריך לוותר להם על הסיבובים הראשונים?

שלו 7 בספטמבר 2011

סוף השבוע חוזרת הסרייה א׳, הרבה יותר חלשה מבעבר, הרבה יותר מאוזנת.
כל הקבוצות פגיעות.
כל הקבוצות יכולות להפסיד כמעט כל משחק.
הרבה שחקנים חדשים, חלקם אפילו צעירים.
רק חבל שעדיין יש הרבה אצטדיונים ישנים.

תומר חרוב 7 בספטמבר 2011

ואחד חדש…

מיכאל 7 בספטמבר 2011

אולי איזה אוהל קטן מול הבית של פלאטיני יעזור לקדם את הרעיונות הנפלאים של דה-באזר ?

דורפן 7 בספטמבר 2011

טל – בטניס אין מצב שדג'וקוביץ-נדאל (הולנד- גרמניה) כלל לא נערך המון שנים. השיטה כן יוצרת מבקשים דחופים מול הגדולים כל הזמן.

טל 7 בספטמבר 2011

השוואה לא נכונה. דג'וקוביץ' ונאנדל הם שני השחקנים הטובים ביותר היום בסבב שבמשך שנה שלמה יכולה להפגיש אותה בלמעלה מעשר תחרויות שונות. גרמניה והולנד הן לא שתי הנבחרות הטובות בעולם, שמתחרות במסגרת שנערכת אחת לשנתיים. אם כדורגל הנבחרות היה מחליף את כדוגל המועדונים, סביר שהן היו נפגשות בתדירות גבוהה למדי (למרות שגם שם, מפגש כמו יונייטד-ריאל לא נערך המון שנים). הרי עד גמר 2002, גרמניה וברזיל לא נפגשו מעולם. זו מהותו של כדורגל הנבחרות. זה גם חלק ממה שיוצר את הענין האדיר במונדיאל או ביורו: מפגשים שהם כל כך נדירים ולכן הופכים לכל כך משמעותיים ואייקוניים.

השוואה הרלבנטית היא במובן שקלות ההגעה של המדורגים הבכירים לשלב רבע הגמר לא מייתרת את הסיבובים הראשונים. אתה גם יוצא מההנחה שנבחרת כמו סן מרינו סובלת ממפגש כזה. אני די בטוח שזו חוויה אדירה עבורם.

דורפן 7 בספטמבר 2011

טל – כתבתי נדאל ודג'וקוביץ שבפרספיקה של 5-6 שנים הם 2-3.
נושא החוויה שאתה מעלה הוא בעיה של הכדורגל כיום. אז בישראל יש כותרת "רונאלדו ברמת גן" וזה כיף גדול. אבל התקדמות אמיתית בספורט נוצרת בתחרות אמיתית. תחשוב על כל המדינות האירופאיות הקיקיוניות – הן מעולם לא משחקות אפילו משחק אחד בעל משמעות. הן רק חוטפות וחוטפות וחוטפות עד שבמקרה קורה שהן מבקיעות שער נגד צפון אירלנד וזו סיבה לחגיגה לאומית. הגיע הזמן שישחקו במסגרת שמתאימה להן: אליפות אירופה דרג ח. הכל הפך לטקס סומו ארוך עם המון המון גרבג' עד שמגיעים משחקים אמיתיים.

"הבית האירופי העליון" שאני מדמיין – למשל שבע נבחרות בסיבוב בודד כל שנה עם שתי יורדות – יקיים תחלופה של משהו כמו עשרים נבחרות על פני השנים. נבחרות יפגשו בגרמניה בשנים שהן טובות יחסית.

Bery 7 בספטמבר 2011

דורפן – אם השווית את ג'וקו להולנד ואת נדאל לגרמניה זה משאיר את פדרר עם ספרד וזו מחמאה גדולה מאוד:
1. גם גדולה כי זה אתה מחמיא לפדרר
2. גדולה כי ספרד זה גדול על היכולת שלו בתקופה האחרונה…

התפלק לך כמו שאומרים…

דורפן 8 בספטמבר 2011

בכל הניתוח המלומד שלך לא הבנתי למה זה התפלק לי

ניצן נ. 7 בספטמבר 2011

השיטה הזו מזכירה את השיטה הגביע הדיוויס.

יוני 7 בספטמבר 2011

הסיכוי היחיד שלנו לעלות ליורו של 24 נבחרות הוא איחוד ברית המועצות, יוגוסלביה, צ'כוסלובקיה ורצוי גם בריטניה הגדולה. במחשבה שנייה, כל גוש היורו. קדימה צעד!

דורפן 7 בספטמבר 2011

יוני – עוד מילה אחת וגם בלגיה מתפצלת, קטלוניה וחבל הבאסקים פורשים ואולי עצמאות לסיציליה

עזי 7 בספטמבר 2011

וקורסיקה!

שלו 8 בספטמבר 2011

רק אנחנו דבקים בניסיון לשמור על ממלכה מאוחדת, אופס ברח לי…

אלעד 8 בספטמבר 2011

אין מה להגיד, העולם חוזר אט-אט לשבטיות

יוני 8 בספטמבר 2011

מבחינתי לקום בבוקר ולראות שרשור כזה זה רק עוד רגע יפה בהיסטוריה של דה-באזר.

גיל 7 בספטמבר 2011

הבעייה היא שיש יותר מדינות חדשות באירופה שנוצרו ב20 השנה האחרונות. נראה לי שיש משהו כמו 15 מדינות לפחות שלא היו לפני 20 שנה, רובן קיקיוניות למדי. הפתרון המעשי הוא חלוקה לשני שלבים. לא מובן למה זה קיים באמריקה ואסיה אבל לא באירופה. קח את כל המדורגות 4-7 ותנהל טורניר מוקדמות שבו המנצחת תצטרף ל3 מדורגות בבית של 4 קבוצות. ככה יהיו משחקים יותר מעניינים בשלב השני וגם כל משחק יהיה קובע.

ארז (דא יונג) 7 בספטמבר 2011

אני לא בטוח שצריך לעשות כזה טורניר מהפכני. מספיק פשוט לעשות מוקדמות, כמו שעושים בכל יבשת שהיא לא אירופה או דרום אמריקה (מסיבות שונות).

שלושה סיבובי מוקדמות – הראשון לדרג החמישי והשישי, השני בתוספת הדרג השלישי והרביעי (שישוחקו באופן מרוכז) כשהשלב האחרון יורכב מנבחרות הדרג העליון פלוס העולות בבתים של לא יותר מ-4 קבוצות וכך עבור הקבוצות הגדולות לא יהיה צורך לשחק יותר מ 6 משחקים בכל קמפיין.

ברק 7 בספטמבר 2011

אנשים (דורפן), מי שחושב על רעיון כזה צריך לשאול את עצמו דבר ראשון האם הרעיון הזה הוא יותר טוב לאוהדי המגרש או לאוהדי הטלויזיה.

הרעיון שלך הוא בברור רעיון לטובת אוהדי הטלויזיה (למה פלטיני צריך לתת לישראלי משחק בין הולנד לגרמניה כל שנה?) ולרעת אוהדי המגרש (למה לא לתת לאוהד מונטנגרו הזדמנות לראות את נבחרתו מנצחת את אנגליה במשחק על המקום הראשון ומעפילה ליורו?) מה שהופך אותך לגלובליסט-קפיטליסט-חזירי.

חוץ מזה שהרעיון לא ישים. אתה רוצה שהולנד תשחק 12 משחקים בשנה נגד נבחרות ברמתה? אף אדם נורמלי בכדורגל המועדונים לא יסכים לשחרר את שחקני נבחרת הולנד לטובת העניין.

לגבי המוקדמות, הסיבה שבקונפדרציות אחרות יש מוקדמות היא כדי שלא יהיו משחקים כמו זה: http://en.wikipedia.org/wiki/Australia_31%E2%80%930_American_Samoa
באירופה ודרום אמריקה אין תוצאות כאלה. הקנדידטיות היחידות ל- 8:0 ומעלה הן סן מרינו, ליכטשנטיין, איי-פארו ו(אולי) מלטה.

דורפן 7 בספטמבר 2011

ברק – רק לדיין. אני מתכוון שישה משחקים בשנה – לא 12. בית של שבע נבחרות סיבוב אחד. כשבכל אפשר לעלות ולרדת בבתים. וכן -מונטנגרו תגיע מדי פעם לדרג שני ואולי ראשון ואנגליה בוודאי תרד לעתים לדרג שני.

גיל 7 בספטמבר 2011

ביזיון מה שקורא ביו אס אופן. שחקנים שיחקו 15 דקות בתנאים קשים וכל השחקנים הבכירים ששיחקו היום פנו אחרי זה לשופט וביקשו לא לשחק כשרטוב על המגרש. רק היהירות של האמריקאים לא מאפשרת גג והטורניר הזה הופך ללא ספורטיבי בעליל.

גיל 7 בספטמבר 2011

ואגב, עוד אוף טופיק. אחד מאסונות הספורט הגדולים אי פעם. מטוס עם שחקני הוקי של לוקמוטיב מוסקבה התרסק והרג לפחות 27 שחקנים, חלקם שחקני NHL לשעבר. בכלל, עוברת על ההוקי תקופה לא טובה. שלושה שחקנים פעילים התאבדו בחודשיים האחרונים גם כן.

Tal 7 בספטמבר 2011

אני חושב שהשיטה סבירה מאוד (ביננו, אני מעדיף לראות לראות גיוון בנבחרות וברמה מאותן נבחרות שוב ושוב במשך עשרות שנים).

הנקודה שאני מאוד מסכים איתה היא ריכוז המשחקים לשני מועדים בשנה- חצי הקיץ וחצי ובחורף (אוגוסט וינואר באמת אלו חודשים טובים, לכל מי שלא קיבל את רוסיה בבית).

במצב הנוכחי, לנבחרות אין זמן להתחבר, להתגבש ולהתאמן יחדיו, וגם הקהל די מנותק מהטורניר, משום שהוא מקבל מעט מדי משחקים במקטעים גדולים מדי..

ישי 7 בספטמבר 2011

רעיון גאוני

פולדש 7 בספטמבר 2011

דורפן, הרעיון הבסיסי נשא חן בעיניי, אבל קצת איבדת אותי עם העניין הזה של טורניר שנתי בן שבע הקבוצות הטובות. למה נראה לך שהטורניר הזה, בטח אם יוסיפו אליו את ארגנטינה וברזיל, ייחשב פחות מאליפות אירופה עצמה?

אין ספק ששיטת המוקדמות הנוכחית היא זוועתית, אבל אני בהחלט חושב שאפשר למצוא לכך פיתרון. נתחיל בהנהגת דרג ב', כמו בכדורסל. מעבר לזה, אני חושב שאין סיבה שדרגים 1-4 לא ישחקו האחד מול השני. יש פערי רמות, אבל לא צריך להגזים. במונדיאל יש פערי רמות לא פחות גדולים, כשמשחקים מול נבחרות אפריקאיות/אסיאתיות מסויימות.

פז 8 בספטמבר 2011

אמיר, עד כמה שאני שונא הפסקת משחקי נבחרות, יש לי בעיה להסכים איתך.
לפי הגישה שלך אתה דורש מפלאטיני ליצור ליגת נבחרות שהיא למעשה לא שיוויונית עם נבחרות שיעלו בטוח ונבחרות שאין להן אפילו תקווה לעלות ואז כל המשחקים ביניהן יהיו סתם.
נכון, גם כיום אזרבייג'ן לא מאמינה שהיא יכולה לעלות אבל יש לה זכות לשחק על הכבוד שלה ולנסות.

חוץ מזה, אני רוצה לראות אם היית מחזיק מעמד באמצע העונה חודש של משחקי נבחרות.
קשה לנו להחזיק את החודשיים וחצי בליגת האלופות שבין שלב הבתים לשמינית הגמר אז חודש שלם בלי משחקי ליגה..
חוץ מזה תחשוב גם מה זה יעשה למאמנים ולדרך שלהם כשקוטעים להם את בניית הקבוצה למשך חודש. זה לא מעט.

דורפן 8 בספטמבר 2011

פז – אני מדבר על עליות וירידות כל שנה ועדיין עליה לטורנירים דרך הצלבות. שום נבחרת לא תקבל מעמד מובטח

פז 8 בספטמבר 2011

הכוונה היא לרונן כמובן (לא אמיר…)

ניר 8 בספטמבר 2011

רונן,
הרעיון של קיבוץ המשחקים לתקופה מסווימת מבורך. אבל את רעיון 7 האומות ממש מעקר את הרומנטיקה של הכדורגל. משחקים טובים לצופה כורסא יש ברוך השם כל שבוע ברמת הקבוצות ואף נבחרת לא באמת מגיעה לרמות של מנצ"סטר ושות' מתוקף הנסיבות. אבל העניין הוא לא רק ברמה, כדורגל אהוב כי לפני המשחק תמיד יש תקווהץ וגם בגלל האוטנטיות, התשוקה. המשחקים של נבחרת ישראל הם היחידים שבהם אני באמת אוהד, מצטער אבל אחרי שקבוצת ילדותי מכבי יפו ירדה מנכסייה קבוצה אחרת כל שכן ממדינה זרה מאנגליה או ספרד, עם כל דו ריספקט אני לכל היותר מסמפט, זה לא באמת מעומק הלב.
בכלל רמה היא לא המדד היחידי בספורט, תראה את האמריקנים ששומרים אמונים לקבוצת הקולג' שלהם, ואת העניין בהתאם.
אני כמו רוב אוהדי הכדורגל במידינותיהם רוצה כל שנתיים לפתח ציפיות, לחכות למשחק, להתאכזב, לשמוח. אם נשחק על הזכות לעלות לדרג ג' מדרג ד', מה הרווחנו ? מספיק שאוכל לראות את רונאלדו ונאני חיי מול רוברטו קרלוס, אופס… טוואטחה שלנו, וכל הקמפיין הבא עלינו לטובה שווה את זה. כמו שעלי מוהר אמר – נכסח אותם!
בכלל כמות המשחקים הבינ"ל היא די זניחה, אז אל תהיה חזיר.
חוץ מזה להבדיל מהלך הרוח הנושב בדה באזר, בעייני מונדיאל בלי ניו-זינלנד נגד איטליה, סנגל נגד צרפת או יורו בלי איזו דנמרק או סלובניה משעמם. אין תחליף לחוויה של לגלות שחקן שלא הכרת אפילו את שמו, ראה ערך צ'באללה. או את אנגלייה השחצנית חוטפת שוב בראש מרומניה. בשבילי רגעי הכדורגל הגדולים הם גם פיני בלילי רץ בשלג אחרי הנצחון במוסקווה. גידי דמתי כובש בנגיחה נגד שוודיה, רוזנטל מחטיא מול קולומביה. לפי ההגיון שלך אלה לא יהיו.
זכור את שעשו לך ברצלונה וריאל מדריד ברצף בשנה שעברה.
7 האומות ? אפשר במקום טורניר האוליגרכים בחג המולד.

גיל 8 בספטמבר 2011

מאנינג גמר את העונה ואולי אפילו בדרך לסיום הקריירה. אם זה אכן כך, זה מקביל בעיניי להודעת הפרישה של מג'יק או לפרישה הראשונה של ג'ורדן.

Tal 9 בספטמבר 2011

מאנינג עבר (למרות הכחשות רפות מטעם הקבוצה) ניתוח בצוואר בסופ"ש האחרון, והרופא שלו אומר שזה לא ניתוח מסיים קריירה, אלא ניתוח מציל קריירה. נחזיק לו אצבעות, לא ככה כוכב בקאליבר שלו צריך לסיים קריירה.

גיל 9 בספטמבר 2011

הניתוח היה היום לפי כל הדיווחים, לא הייתי מסתמך על שמועות. וכן, אני נוטה לחשוב שזה ניתוח מציל קריירה (או לפחות מקווה).

Comments closed