ועדת מליקסון

פרולוג לשערוריה הגדולה בביצה של הקיץ הבא

עשר השאלות עליהן תדון וועדת החקירה, אחרי שמאור מליקסון כבש את שער הניצחון לפולנים בניצחון 2-3  נגד גרמניה במשחק הפתיחה של יורו 2012. העיתונות הפולנית כינתה אותו "איניאסטה היהודי".

למה לא שמו לב שהוא כזה שחקן גדול?

למה לא נתנו לו חמש דקות נגד מלטה?

למה מערכת החינוך לא מקדישה יותר לערכים?

למה הוא לא שר את המלים של ההמנון הפולני?

למה ספורטאים מצטיינים לא חתומים על התחייבות לייצג את ישראל?

למה לא מגישים תלונה לפיפ"א על שפולין גונבת שחקנים?

למה שיהיה לו אכפת אם בנבחרת ישראל יש שחקנים שלא שרים את ההמנון?

למה שלשחקנים יהיה אכפת מנבחרת עלובה כמו ישראל?

למה שיחקו 4-4-1-1 במערך בו הוא לא מצא את מקומו?

למה התקשורת נותנת לבוגד הזה כיסוי?

דה באזר בפייסבוק

מי הזיז את הגבינה שלי - סיקור מחזור 2
ההפסד לסכנין

67 Comments

גמאני 21 בספטמבר 2011

והשאלה שבאמת צריך לשאול-למה בכל העולם שחקנים גדולים ממליקסון מתאזרחים וזה עובר בשקט……אפילו אנחנו רצינו לאזרח את בוקולי ודה סילבה לנבחרת…..אבל ממנו מתעלמים במשך שנים ואז מאשימים אותו שהוא הלך לשחק בפולין למרות שהוא "בתוכניות של המאמן למלטה" הא הא דונט מייק מי לאף
בכל מקרה נאחל לו המון בהצלחה-תמיד החזקתי ממנו שחקן.וכשהוא יבקיע את שער הניצחון נגד גרמניה צריך כל אחד ואחד מאיתנו להרגיש שמח בשבילו.יש לבן אדם מלא אומץ

גמל (סתם גמל) 21 בספטמבר 2011

1. כי בבית"ר הוא היה שחקן לא משמעותי ולא משפיע, בב"ש הוא כבר היה שחקן משפיע שסחב על הגב קבוצה לא טובה (ולראיה התוצאות של הקבוצה מאז שעזב). הבעיה היא ששחקנים מב"ש לעולם לא מקבלים זימון לנבחרת. גם כשב"ש הייתה קבוצת צמרת שחקנים שלה לא היו חלק מהנבחרת.

2. כי לוזון לא יכול לגזור עליו קופון

3. כי המורים עסוקים מדי בלעבוד בשתי עבודות

4. איבד את הקול בערב קריוקי

5. מה בדיוק "ספורטאי מצטיין" מקבל מהמדינה שהוא צריך להתחייב אליה בעתיד. הרי כל אחד יכול להשתמט מהצבא אם הוא רק רוצה, שחקן שעושה את זה לא יוכל לשחק בנבחרת, אבל אם במילא הוא ישחק בנבחרת אחרת אין לזה שום השפעה

7. מפחדים מתביעות נגד (ארגנטינה למשל)

8. נכון

9. נכון

10. עבור

11. צודק לגמרי! אנשים כמוהו צריך לתלות בכיכר העיר. בוגד! מרגל!

טל 21 בספטמבר 2011

אם היה מדובר בשחקן מאיזו מדינה אפריקאית / דרום אמריקאית, הענין היה מוצג כבגידה / קולוניאליזם. ראבקום, יש אנשים שטוענים שאוזיל בגד בתורכיה, למרות שהוא דור שלישי בגרמניה. כנראה שלאומיות של ה"אחר" היא הענין הרבה יותר אקזוטי.

זה כמובן לא הופך את הבחירה של מליקסון ליותר או פחות מוצדקת.

האמת היא שלישראל יש שחקנים טובים ממליקסון והצורך של פולין בו, יותר מעיד על מצב הכדורגל שם מכל דבר אחר.

אלון 21 בספטמבר 2011

השחקן הישראלי, כמו הגבר הישראלי, מזיין ורץ ישר לספר לחבר'ה. אחרי כל שער רצים לגזור את הקופון, לחתום על החוזה, אחרי כל נצחון רצים לעיתונות להגיד "אתם רואים? פספסתם אותי". אחרי חצי עונה טובה בפולין הוא רואה את עצמו שחקן ברמה של היורו. פתאום נבחרת ישראל "פספסה אותו" – זה לא הוא שפספס את עצמו במשך 7 שנים של עונות עם כדורגל רע בלשון המעטה.

עם המנטליות הזאת, פולני הוא כבר לא יהיה. מקסימום ישראלי בתחפושת.

ניר 21 בספטמבר 2011

למה "עם המנטליות הזו פולני הוא לא יהיה"? כדורגלנים בפולין (או מקומות אחרים) כולם אנשי עבודה צנועים ונחבאים אל הכלים?

עמית לוינטל 21 בספטמבר 2011

שיעשה ניתוח לשינוי מין כי מעכשיו שמו הוא מליקסונה

אדם 21 בספטמבר 2011

חח נכון.. יש לי בבית לוויין ולא הוט או YES, ויוצא שאני רואה משחקי פרמיירליג בערוץ פולני.. אלכסה פרגסונה.. מה הקטע איתם ועם ה'ה בסוף כל שם?

דורפן 21 בספטמבר 2011

בשפות הסלביות ככה משייכים משהו למישהו. אז ניצחון של פרגוסון הוא ניצחון פרגוסונה. ובעיטה לשער של קרלוס טבז היא בעיטה לשער קרלוסה טבזה.

דורפן 21 בספטמבר 2011

טל – זה לא תמיד נכון. אני זוכר שהייתי במשחק הפתיחה של מונדיאל 2002 בתקופה שפטריק ויירה נחשב פחות או יותר לקשר הדפנסיבי הטוב בעולם ולא היה שום כעס מהסנגלים שהוא במדי צרפת. להיפך הייתה מין גאווה. אבל זה קשור כנראה יותר לקשר הטוב שלהם עם צרפת. באלג'יר עושים מהעניין הזה עניין גדול – אבל זה מובן לנוכח אכזריות מלחמת העצמאות.

בברזיל וארגנטינה אני חושב שפוטרים את זה ב"נו מה אפשר לעשות שאנחנו טובים מדי". לגבי תורכיה-גרמניה אני חושב שזה בא יותר מגורמים תורכיים בדלניים בתוך גרמניה מאשר מתורכיה עצמה.

אדיפוס 22 בספטמבר 2011

זה כי הסנגלים לא היו במחנות.

ברק 21 בספטמבר 2011

אני מנסה לחשוב על מקבילה מתחום אחר בחיים ולא יוצא לי כלום.

האם עתודאי הוא בוגד אם הוא מקבל משרת קבע באונ' בחו"ל?

אם אני חי בחו"ל ועובד שם, מילואים אני לא חייב אז למה נבחרת כן?

המדינה נתנה לו תאר סופרטאי מצטיין לא בשביל שירוויח כסף אלא בשביל שייצג אותה בנבחרת, לא אשמתו שלא שימנו אותו. אם היו מזמנים סביר להניח שהיה בא. מי אמר שהוא חייב עד סוף הקרירה להיות בהמתנה למקרה שאולי יזמנו אותו?

מה עוד הוא היה יכול לעשות שהיא גורם לכזה רגע תקשורתי?

גלן 21 בספטמבר 2011

תראה. אתה שולח אותם לטיול במחנות (הכל כלול זונות וקאזינו) ממש דוחף אותם לתענוגות הפולניות ואחר כך מתלונן?

B. Goren 21 בספטמבר 2011

אני הולך למזוג לי כוסית וויבורובה לכבוד ההחלטה של מליקסון. זה הולך מצוין עם רגל קרושה אבל מאז שסבתי הלכה לעולם שכולו טוב, רגל קרושה משובחת יש רק אצל אלימלך. אין כמו פולנים.

ריקי רומא 22 בספטמבר 2011

הכל טוב אצל אלימלך

אלעד 21 בספטמבר 2011

זו הנקמה של העם היהודי בכל אלו ששלחו אותנו מעליהם. זה גם הפיתרון לעלייה ליורו – אנחנו לא מצליחים להגיע לרמתם – אז נוריד אותם לרמתנו. נציף את פולין, רוסיה, גרמניה וצרפת במתאזרחים ישראליים.
אם קצת הוכחות היסטוריות גם נצליח להחדיר מתאזרחים לנבחרות ספרד ויוון

אלעד 21 בספטמבר 2011

זו הנקמה של העם היהודי בכל אלו ששלחו אותנו מעליהם. זה גם הפיתרון לעלייה ליורו – אנחנו לא מצליחים להגיע לרמתם – אז נוריד אותם לרמתנו. נציף את פולין, רוסיה, גרמניה וצרפת במתאזרחים ישראליים.
עם קצת הוכחות היסטוריות גם נצליח להחדיר מתאזרחים לנבחרות ספרד ויוון

דרור רייכר 21 בספטמבר 2011

הדילמה בסיפור מליקסון היא הרצון לאזן בין זכויות לחובות. למאור יש חובה, כישראלי וככדורגלן, להתייצב כשהוא מקבל זימון לנבחרת ישראל. לדעתי יש גם חוק של פיפ"א בנידון. מצד שני, יש לו גם זכויות. אחת מהן, לדוגמא, היא לא להתייצב כאשר הוא אינו כשיר. אחרת היא לקבל ביטוח בריאות כל עוד הוא בנבחרת. זכות נוספת היא הוצאות נסיעות.

השאלה היא האם קמה לו הזכות לסרב להתייצב כי התפקיד אותו קיבל אינו עונה על ציפיותיו?

התשובה היא לא. חד משמעית.

ולכן אם מודיעים לו שהוא בסגל למלטה, מחובתו להתייצב.

אבל, ויש אבל גדול: מדובר כאן בדין היבש. ובמקרים מסוג זה, כשמדובר אחרי הכל בספורט, לפעמים צריך לקבל החלטות לפנים משורת הדין.

מליקסון בן 27 באוקטובר. במונדיאל הוא יהיה בן 29. ביורו 31. אין לו כמעט ניסיון בינלאומי. הוא לא משחק, וכנראה גם לא ישחק, בליגה אירופית בכירה. בתפקיד שלו – שחקן אגף – יש לנבחרת היום את יוסי בניון, ליאור רפאלוב, מאור בוזגלו, גילי ורמוט ובמערכים מסויימים גם את ערן זהבי ואייל גולסה.

בנוסף, עד לקמפיין הבא סביר להניח שגם עידן ורד ודור מיכה ייכנסו לרוטציה. מעצם ההגרלה הקשה במוק' המונדיאל, האינטרס שלנו לשלב עוד צעירים לקראת מוקדמות היורו גדול הרבה יותר מהרצון לראות את מליקסון בסגל.

מנקודת מבט אובייקטיבית, אין לנבחרת צורך אמיתי במליקסון. לא עכשיו, ועוד יותר לא בעתיד. ולכן, לדעתי, כן רשאית ההתאחדות או המאמן לקבל החלטה לפנים משורת הדין.

רשאית, אבל לא צריכה.

כי ויתור על שחקן כמו מליקסון, שחקן בקליבר של נבחרת לאומית, יהווה תקדים מסוכן. אני יודע מה כולם חושבים (פחחח), אבל לא ירחק היום שיקום איזה דגם משופר של גיא אסולין או בן סהר, ויקבל הצעה לשחק בנבחרת טובה. לפני מליקסון הוא היה חושב אלף פעם, כמו שעשה אסולין בזמנו. אחרי מליקסון הוא לא יחשוב בכלל – ויעשה את ההחלטה שכל אחד מאיתנו – אם היה כדורגלן צעיר שמקבל הזדמנות לשחק בנבחרת גדולה במקום בנבחרת קיקיונית שלא עלתה לטורניר גדול יותר מ-40 שנה – היה עושה.

יוסי מזרחי 21 בספטמבר 2011

התגובה הכי רציונלית עד לרגע זה.

אבי 21 בספטמבר 2011

ומה עם השייכות האמיתית? האם הוא באמת מרגיש פולני? הם הם מרגישים שהוא פולני? אופורטוניזם (משני הצדדים) נשאר אופורטוניזם, ולא יעורר כבוד.

Mr. Kate 21 בספטמבר 2011

תזכור גם שמליקסון הוא אזרח פולני. אין שום הבדל "חוקי" בין הרצון של נבחרת פולין לזו של נבחרת ישראל לראות אותו משחק בשורותיה. כעת הבחירה נתונה בידיו.
בנוגע למסקנה בסוף-אי אפשר להיות בטוחים שאכן יבחרו לשחק לא בישראל. המוני גרמנים ממוצא טורקי בוחרים לשחק בסופו של דבר בטורקיה ולא בגרמניה(אלטינטופ, שאהין). למרות שבשנים האחרונות הכדורגל הטורקי זוכה לעדנה, אין ספק מי הנבחרת הבכירה יותר שהשתתפותה בכל טורניר גדול מובטחת.

דורפן 21 בספטמבר 2011

אבי – כשג'יימי ארנולד מתבקש לחזק את נבחרת הכדורסל אומרים לו "אתה מתפרנס יפה מהדרכון הישראלי שלך – תחזיק משהו למדינה שקיבלה אותך". אז מליקסון מחזיר משהו למדינה שקיבלה אותו.

גיל 21 בספטמבר 2011

אני לא מסכים עם התגובה הזו כי היא הופכת נבחרת ישראל לשירות כמו בצבא כשרק הנבחרת רשאית מבחינה מוסרית לשחרר מישהו. העולם של היום הוא עולם גלובלי, ברוב המקומות הלאומיות נמצאת בירידה לטובת האינדיבידואל (בטח באירופה). לספורטאי יש שאיפות לגיטימיות לשחק ברמות הכי גבוהות ובבמות הגדולות ביותר. אם ישראל לא מאפשרת לו להגיע לזה מכל מיני סיבות, אז זכותו המלאה לממש את הזכות הזו במקום אחר. בדיוק כמו שכדורסלנית אמריקאית שיחקה עבור רוסיה באולימפיאדה כי היא לא הייתה בסגל האמריקאי. זו הזדמנות חד פעמית עבורו כנראה כי פולין היא לא מעצמה אירופאית שתגיע בזכות עצמה למונדיאל. כל השנים מפמפמים לנו במוח שלשחק בנבחרת זו זכות ולא חובה, ואז פתאום כשמישהו דוחה את הזכות הזו אומרים לו, "רגע, לא באמת התכוונו לזה"?

דורפן 21 בספטמבר 2011

ראשית, כל מה שדרור אומר הוא משיפוט מוסרי-ציבורי שלו – אבל אינו תואם את החוק. ההתאחדות לכדורגל אינה קובעת את חוקי פיפ"א אלא להיפך. וחוקי פיפ"א קובעים כי נבחרת שלא שיתפה שחקן לא יכולה לחסום אותו על פי חוקי פיפ"א לייצג נבחרת אחרת של מדינה בה יש לה אזרחות.

ברמה הערכית יש לי רק הסכמה אחת עם דרור. אם שחקן לקח מהמדינה את מעמד "הספורטאי המצטיין" ובחר לא לשרת שירות צבאי אמיתי, הוא צריך לתת לישראל את האופציה הראשונה לבחור בו. אבל כשמליקסון בן 27 האופציה הזו חלפה מזמן. הייתה יותר בעיה אם גיא אסולין היה לוקח מעמד שחקן מצטיין ובוחר למחרת בבוקר לייצג את ספרד.

למרות שהסיפור כאילו יש לו כשרון מספיק לנבחרת הספרדית כנראה נופח מחוץ לכל פרופורציה.

גיל 22 בספטמבר 2011

אוקיי, אז הוא נתן את האופציה ולא השתמשו בו. גיל 27 זה שיא הקריירה וזו הזדמנות שפשוט לא תחזור בשבילו.

אביעד 21 בספטמבר 2011

שמליקסון יעשה מה שבא לו. אני לא חייב לאהוב את זה, אבל אני אכבד את הבחירה שלו. מה שכן, אני לא מוכן לקרוא לזה "פספוס". ראיתי אותו שנים משחק בארץ ומה שראיתי לא היה מרשים. היעדר שכל, היעדר השקעה והיעדר רצון ללמוד.

איתן בקרמן 22 בספטמבר 2011

בדיוק.

גפן 21 בספטמבר 2011

מאור קיבל את ההחלטה הנכונה.שישחק איפה שמעריכים אותו.
מכל הלב אני מאחל לו בהצלחה

אביעד –
לא יודע כמה ראית אותו בבאר שבע,אבל בבירת הנגב הוא היה יותר ממצויין.
היעדר שכל ורצון ללמוד?אתה כותב את זה מהכרות אישית איתו?כי אחרת אין לי שמץ של מושג איך אתה יכול לקבוע בהחלטיות דבר כזה.

אביעד 21 בספטמבר 2011

אחרי שמי יודע כמה מאמנים ספסלו אותו ואחרי שעזב לפחות 2 קבוצות בגלל חוסר התקדמות משווע, זה מדד מספיק בשבילי. ראיתי אותו לא מעט במכבי חיפה והבנאדם לא התקדם במילימטר, לא למד מטעויות בכלל. אפשר לומר שמכבי חיפה ובית"ר אשמות אבל אני לא זוכר את מליקסון לוקח חלק באשמה.

דורפן 21 בספטמבר 2011

אביעד – על אחת כמה וכמה. אם בכדורגל הישראלי לא הצליחו לאמן אותו – באשמתו או אשמתם- אבל הפולנים כן מוציאים ממנו יכולת, אז הוא חייב את הצלחתו לכדורגל הפולני ושייצג אותם.

אביעד 22 בספטמבר 2011

אני לא תוקף או מבקר את ההחלטה שלו. אני פשוט לא חושב שהוא "פספוס" של הכדורגל הישראלי.

זיו 21 בספטמבר 2011

באופן כללי אני נגד התאזרחויות שכאלה כי זה הורס את היופי שבנבחרות: תמיד ידענו שאנגליה זה משחק על כדורים ארוכים, איטליה זה יפיופים כאלה והגנה חזקה וברזיל זה ילדי שכונות שמכדררים.

אבל באופן אישי אני לא מבין מה רוצים ממנו – הוא בחיים לא היה מקבל זימון לנבחרת. יש בתפקיד שלו שחקנים שמקבלים הרבה יותר קרדיט (בצדק או שלא) והוא הבין את זה. מה אתם רוצים ממנו? שימשיך לחכות לצ'אנס שלא יגיע?

דורפן 21 בספטמבר 2011

זיו. ספרד אזרחה שחקן שהיה מאד חשוב לזכייתה ביורו – מרכוס סנה. פורטוגל שלא חסרים לה שחקנים אזרחה את דקו. הם לא שינו את סגנון המשחק של המדינות הללו.

ויכסלפיש 21 בספטמבר 2011

הכי מגעיל זה "מדובר במדינה אנטישמית…" ומכאן מליקסון בוגד. בגד בעלובי המקלדת שמחפשים כותרות, או בעצם סיפק להם תעסוקה לכתוב שהוא בוגד. פולין אזרחה גם את אוליסדבה הניגרי, לא זוכר שהוא הועיל במונדיאל 2002

ויכסלפיש 21 בספטמבר 2011

אגב שעון האתר עדיין מפגר בשעה.. עכשיו 19:07

זיזו 21 בספטמבר 2011

לדעתי מה שדרור רייכר כתב מדוייק מאוד עד הפסקה האחרונה.

נראה לי ששחקן בקליבר שמסוגל להוביל את הנבחרת הלאומית שלו להישג היסטורי יעדיף לעשות את זה מאשר ללכת לנבחרת נוצצת.

במקרה שזה לא יקרה, הוא באמת יהיה בוגד!

אגב, ברוח הפוסט הקודם אני הפסקתי לשנוא את הנבחרת מאז המינוי של פרננדס.

מעניין שדווקא תקופת הריב שלי עם הנבחרת היה בין קדנציות של שני זרים, נילסן ופרננדס.

אני מקווה שגוטמן, אם ימונה ואני מקווה שלא, לא יעשה לי בחילה.

למליקסון אני מאחל בהצלחה מכל הלב.

אגב, מכל הסיפור, מישהו שמע אותו אומר משהו או שזה סתם כותרות?

גיל 21 בספטמבר 2011

לאומיות היא אובררייטד היום. בעולם ספורט ציני ואכזרי כל שחקן עושה מה שטוב לקריירה שלו. לשחק באליפות אירופה זו הזדמנות חד פעמית שצריך להיות טיפש למדי כדי לדלג עליה מסיבות של נאמנות למדינה שלא ממש מעוניינת בך.

תומר חרוב 22 בספטמבר 2011

מסכים במאה אחוז.

זיזו 22 בספטמבר 2011

מליקסון הולך לשחק בנבחרת המארחת של היורו הקרוב.

חוויה ששווה להשתתף בה, לא?

מצד שני אולי עדיף לוותר בשביל לרצות את האוהדים של הנבחרת שבה הוא לא קיבל זימון עד גיל 27.

באמת דילמה.

אביעד 22 בספטמבר 2011

קצת מציק לי האזכור של הגיל של מליקסון בהקשר של "עד גיל 27 לא רצו בו בנבחרת ישראל". זימון לנבחרת הוא לא משהו שניתן אוטומטית בעת הגעת שחקן לגיל מסוים. הוא ניתן כשהשחקן מגיע לרמה מסויימת או תפקידו מותאם לשיטה מסויימת. מליקסון בן 27 ועד גיל זה לא שיחק במשחק רשמי כי הוא לא היה מספיק טוב. עכשיו הוא נתפס כמספיק טוב ורצוי על ידי שתי נבחרות. בחר מה שבחר, זו החלטה שלו, אבל הוא לא יכול להציג יכולת בינונית ומטה עד גיל 26 או 27 ואז לומר שלא רצו אותו עד עכשיו אז הוא הולך לנבחרת פולין.

גפן 22 בספטמבר 2011

בשנתיים האחרונות (כולל עונה אחת בבאר שבע) הגיע למאור ועוד איך מקום בהרכב הפותח של נבחרת ישראל.
על התפקיד שלו שיחקו דמארי וטל בן חיים,שניהם בשביל שמשפחת לוזון תעשה אקזיט על כרטיס השחקן שלהם.

מאור לא שחקן הכדורגל הראשון ובטח לא האחרון שפורץ בגיל 25 ,גיל שהוא מאוחר יחסית לשחקן כדורגל.זה בטח לא אומר כלום על היכולות השכליות שלו,או הרצון שלו ללמוד,להיפך.

בגיל 27 הוא צריך לעשות מה שטוב למאור.הוא הרבה יותר "ישראלי" וציוני מכל כתבי החצר הישראלים שמעזים להקליד עליו בוגד.

אביעד 22 בספטמבר 2011

סלח לי, אבל אני לא נזכר כרגע בהרבה שחקנים שמגיל 18 קיבלו במה בקבוצות הכי גדולות בכדורגל הישראלי ולא התקדמו במילימטר. נוח לטעון שבנבחרת לא מסתכלים על באר שבע, אבל מצד שני, גם לא קוטלים שחקנים בבאר שבע כמו שעושים לשחקנים בחיפה ובת"א (מאמנים זה כבר משהו אחר).
ותסלח לי אם אני טועה, אבל מאור מליקסון קשר התקפי, לא חלוץ. אז לא דמארי או טל בן חיים הם הבעיה שלו אלא זהבי, בניון, בוזגלו, רפאלוב, ורמוט וכו'.
לא קראתי למליקסון בוגד, לא טענתי שהוא עשה משהו לא בסדר. טענתי שהטיעון של "מה רוצים ממנו, עד גיל 27 התעלמו ממנו" הוא טיעון בעייתי. טיעון שנועד להסיט אשמה ולא יותר. לא התעלמו ממנו עד גיל 27, הוא פשוט לא היה טוב מספיק. האמת, אני ממש לא משוכנע שהוא הרוויח את זה עכשיו. הפולנים רוצים אותו, הוא רוצה לשחק בנבחרת פולין, בבקשה. שיהיה לו בהצלחה.

גפן 22 בספטמבר 2011

לא אמרתי שקראת לו בוגד,גם לא אמרתי שכתבת שהוא עשה משהו לא בסדר.
איתך הייתה לי בעיה בנוגע ליכולת השכלית של מאור והרצון שלו ללמוד כדורגל.

תבדוק טוב,דמארי וטל בן חיים שיחקו בנבחרת ישראל בעידן פרננדז באגף.הם שיחקו על הדקות שלו עבור אקזיט ללוזונים.כבר עברנו את הסיפור הזה בעבר עם עומר גולן.
שוב,לא קיפחו אותו 27 שנה אלא רק ב 2 העונות האחרונות.מכיוון שהוא כבר בן 27,כרגע הוא לא חייב לנבחרת ישראל/מדינת ישראל כלום.אם הוא היה בן 20 הסיפור היה שונה,כמו דעתי.

גפן 22 בספטמבר 2011

משחק ענק בין ואלנסיה לבארסה שמסתיים בתיקו 2

ואלנסיה הובילו פעמיים,ובארסה מצידה הישוותה פעמיים מבישולים ענקיים של מסי לפדרו וססק.בדקה ה90 עוד החמצה ענקית של וייה לארכיון,אחרי אסיסט נדיר של מסי.
טל הגיע הזמן שתפסיק להשוות את וייה המחמיצן הכרוני לרוני.ההיסטוריה של וייה בנבחרת ספרד וואלנסיה לא רלוונטית ליכולת הבינונית שהוא מציג כמעט בכל המשחקים מאז המעבר לבארסה.

טל 22 בספטמבר 2011

שאני שופט שחקנים, אני לא עושה את זה על סמך יכולתם בשלושת המחזורים האחרונים, אלא על פני תקופה. זאת הטענה הקבועה שלי לגבי רוני: העובדה התמוהה שסולחים על עונה בינונית מינוס (ומונדיאל איום) אחרי שלושה-ארבעה מחזורים מוצלחים, אבל די חסרי משמעות. אגב, רוני הוא די מחמיצן בעצמו. אחד הדברים שמשותפים לרוני וויה וטורס (גם בתקופות הטובות שלו) זה חוסר היציבות. הם יכולים להיות ענקיים במשחק אחד ולא לפגוע ממטר במשחק שאחריו. ואצלם זה גם לא תלוי ברמת ההגנה שמולם.

אגב, אבר באנגה שחקן ענק, ענק. שילוב של מאסצ'ראנו ואלונסו בשחקן אחד. חבל שהוא דפוק בשכל.

גפן 22 בספטמבר 2011

טל

אני מדבר נכון להיום.ווייה חלש בבארסה כבר כמעט שנה שלמה.בהיררכיה הקבוצתית בבארסה הוא ממוקם הרבה אחרי כמעט כל ההרכב הראשון.
לדעתי אתה צריך להוריד את בהיררכיה הפרטית שלך את וייה ולהעלות את ססק.

אתה יודע שאני חושב שאתה שפיץ.אני אפילו מסכים עם הדיעות שלך ב 95% מהמקרים.תרשה לי להסכים איתך בעניין וייהVSרוני?

טל 22 בספטמבר 2011

לוויה יש שתי בעיות בברצלונה:

1. הוא משחק בקבוצה אחת עם מסי. ושזאת נקודת ההשוואה שלך, אתה בבעיה. בכל קבוצה אחרת המאזן שלו (גם העונה: שלושה שערי ליגה, שער אדיר נגד מילאן ושער אפילו יותר אדיר נגד ריאל) היה נחשב למצוין.

2. הוא משחק בצד. ראית כמה שערים הבקיע אטו מהכנף בעונה הראשונה שלו באינטר.

ושוב, וויה תמיד, כמו גם רוני או טורס, היה מחמיצן לא קטן במשחק נתון. זה פשוט יותר בולט שאתה משחק עם מכונה כמו מסי.

גפן 22 בספטמבר 2011

1 – צודק.זה נכון לגבי כל שחקן שמשחק בבארסה.אגב מסי עד עכשיו עם 9 שערים ו 10 בישולים…והעונה עוד לא התחילה.
2- גם נכון.רק למה היום שוייה נכנס בדקה ה 60,בדקה ה 70 הוא כבר נראה סחוט ומגן ואלנסיה לוקח אותו כל ספרינט?לא יודע מה הקטע שלו,הוא פשוט נראה עייף בבארסה,לא קשור.

בהערכה גסה ומצפייה בכל משחקי בארסה,אני אומר לך שעל כל גול של וייה במדי בארסה רשומות לו 2 החמצות של שער 100% . הספק לא משהו.

טל 22 בספטמבר 2011

תיקון קטן: שני שערי ליגה, אבל צריך לזכור שלפחות בשניים מהמשחקים הוא עלה כמחליף.

גפן 22 בספטמבר 2011

שכחת – וייה גם בישל מחצי מגרש שער שיוויון לטובת סוסיאדד

גפן 22 בספטמבר 2011

טל

אני מדבר נכון להיום.ווייה חלש בבארסה כבר כמעט שנה שלמה.בהיררכיה הקבוצתית בבארסה הוא ממוקם הרבה אחרי כמעט כל ההרכב הראשון.
לדעתי אתה צריך להוריד בהיררכיה הפרטית שלך את וייה ולהעלות את ססק.

אתה יודע שאני חושב שאתה שפיץ.אני אפילו מסכים עם הדיעות שלך ב 95% מהמקרים.תרשה לי להסכים איתך בעניין וייהVSרוני?

תומר חרוב 22 בספטמבר 2011

אני הייתי יותר משמח לשחק עבור נבחרת עיראק אם היה לי דרכון עיראקי.
אגב, יש מצב שמליקסון שלח את המאמן שלו לתקשורת כדי שהוא יוכל לסגת מההחלטה? שיהיה לו המון בהצלחה ושיהנה ביורו, חוויה שהוא יקח אותה איתו לכל החיים, למה שמישהו יוותר על זה?
ואיך אפשר בלי פולנים של אינפקציה http://www.youtube.com/watch?v=pKZdTc0zCQY

גפן 22 בספטמבר 2011

ח

ענק

תאמין לי לגדול עם אמא פולניה זה כמו לעשות טירונות מגיל 0.

מזל שהאמא של הבן שלי לא פולנייה : )

דרור רייכר 22 בספטמבר 2011

דורפן – גם אם אסור לנבחרת לחסום שחקן והוא מקבל זימון מנבחרת נוספת, אני לא מוצא את הקשר בין שירות צבאי והתייצבות לנבחרת. מליקסון קיבל מעמד של "ספורטאי מצטיין" בזכות העובדה שבגיל 18 הוא אכן עמד בקריטריונים של ספורטאי מצטיין. אין כאן חוזה על תנאי, הסכם אופציה או כל דבר אחר שתקרא לזה. מליקסון לא התחייב לדבר ולכן אין שום סיבה גם לחייב אותו.

זה כמו להגיד שגל"צניק חייב לעבוד בתקשורת בישראל בלבד כי המדינה נתנה לו את ההכשרה.

הטיעון שלי לא מתבסס על עובדות מוחשיות כמו שירות צבאי אלא על ערכים נטו. אם מאור מרגיש פולני – שיישחק בנבחרת פולין. אם הוא מרגיש ישראלי, כמו שהוא התבטא בראיונות – אז כל עוד הוא מזומן לנבחרת ישראל הוא צריך להתייצב.

המקרה ההיפותטי שהצגת של גיא אסולין אכן מעורר תהיות. הפתרון? להקשיח את הקריטריונים לקבלת "ספורטאי מצטיין".

ב-3 בלילה קשה לי לחשוב על הצעות. אולי בבוקר…

אבי – לדעתי מליקסון פשוט מחפש הכרה. אסמכתא להיותו כדורגלן טוב. להיות שחקן נבחרת זה סמל סטטוס, לא משנה אם בפולין או בישראל.

גפן 22 בספטמבר 2011

לא יודע למה דורפן הביא את מקרה גיא אסולין.

אני מכיר אישית את גיא.גיא יצא מהארץ בגיל 12 ,ולא היה מחוייב לרגע לעשות צבא,בטח שלא לקבל מעמד של ספורטאי מצטיין.

המקרה היחיד שאולי קשור זה מקרה בן סהר.כאמור,בן סהר עבר בגיל 16 לצ'לסי ולכן כן היה מחוייב לעשות צבא,ולכן יצא בזמנו "חוק" בן סהר.

moby 22 בספטמבר 2011

אז מאור עןסה אקזיט.
במה זה שונה מכל חברות ההזנקרופאיםאנשי בטוחון שמציפים את השווקים האמריקאים או האוסטרלים?
שלא לדבר על פוליטיקאים או שיפלומטים שנשארים ועושים עסקים בארצות נכר?
שלא יכנע ללחצים. לפחות יהיה נציג ישראלי למעט אברם ביורו :).

moby 22 בספטמבר 2011

עןסה=עושה
שיפלומטים =דיפלומטים
העייפות גמרה אותי, לא רואה בעיניים והמוח חדל לתפקד.(ריקושטים מסכנין)

שחר 22 בספטמבר 2011

שהיה לו בהצלחה, לא חייב לאף אחד הסבר או התנצלות,זו הקרירה שלו,עד עכשיו התעלמו ממנו,ולא שותף בשום טורניר , בגיל 27 עשה את הצעד הנכון לממש את האופציה לשחק בטורניר גדול.

mirage 22 בספטמבר 2011

בדקתי את תרגום הכתוב בצילום למעלה. כתוב בפולנית: מליקסון, קח אותנו לגן עדן. ולפי הכתוב באותו שער גם סמואל אטו צריך שינוי מין. הוא הפך לSamuela Eto'o ……

אבי 22 בספטמבר 2011

בפרפרזה על גראוצ'ו מארקס: נבחרת ישראל רוצה במיוחד שחקנים שלא רוצים לשחק בה.

ריקי רומא 22 בספטמבר 2011

לייק

אסף THE KOP 22 בספטמבר 2011

אין לי בעיה עם זה שישחק בנבחרת פולין.
הם רוצים אותו, הם נבחרת עדיפה על ישראל, הם הולכים לשחק באירו, הוא יזכה לחשיפה בכל העולם.

למה לכל הרוחות הוא צריך לשחק בנבחרת הבטלנים הכחולה-לבנה ?

הוא זידאן המקורי 22 בספטמבר 2011

שמעתי עכשיו ברדיו שמליקסון הודיע שלא ישחק בנבחרת פולין עקב הביקורת בארץ.
כואב לי הלב עליו. לך על זה!

עפר ויקסלבאום 22 בספטמבר 2011

זה מה שקורה לשחקן כשהוא נדרש לסוגייה שלא קשורה ישירות לתחום עיסוקו.
גם אבירם ברוכיאן חזר בו ומילמל התנצלות רפה, יממה לאחר ששיחרר הצהרה אמיצה על כך שלא איכפת לו לראות שחקן ערבי בבית"ר.
אולי זה משהו ירושלמי…?

אשך טמיר המקורי 22 בספטמבר 2011

יצא דביל גמור עם ההכרזה האחרונה (לא אשחק באף נבחרת").
מה לעשות, כנראה בחור טוב אבל לא חכם כ"כ.

יואב 22 בספטמבר 2011

הכי מדהים היה לשמוע היום ברדיו את אייל "התפללתי שהנבחרת תפסיד" ברקוביץ' אומר שזה ששחקן לא היה מספיק טוב כדי להיות בנבחרת לא נותן לו זכות לעשות מה שהוא רוצה.

moby 25 בספטמבר 2011

מעולה
לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר.
שיחזור מהחזרה וישחק בפולין (אם מזמנים אותו)יהיה את מי לעודד בקיץ.

Comments closed