יומן האליפות של סן פרנסיסקו (שׁבוע שלישי). תכנית אלכס סמית' הגדולה

הבלוג מבין את ההגיון הגאוני באלכס סמית'

הניינרס ב-1-2 לאחר ניצחון 8-13 בחוץ על על סינסינטי במשחק שהיווה מעין שחזור של סופרבול 23 וגם סופרבול 16. כך למשל המשחק שוחק בכדור אליפטי, על מגרש של 100 יארד והיה דגש גדול על תלבושות שינציחו את רוח התקופה.

אני לא יודע אם ראיתם את סופרבול 23. מונטנה הנדס דרייב מנצח של 89 יארד שהסתיים במסירת ניצחון לג'ון טיילור. באופן אירוני למרות הדרייב ומשחק מושלם לשיא סופרבול, בזמנו, של 357 יארד זה היה הסופרבול היחיד בו מונטנה לא היה השחקן המצטיין. נתנו את לג'רי רייס וגם זה היה אירוני. כי זה היה הMVP סופרבול היחיד של גדול שחקני הניינרס למרות שבשני הסופרבול האחרים בהם שיחק תפס שלושה טאצ'דאונים בכל אחד.

היו במשחק מהלכים עצומים. למשל החזרת בעיטה לטאצ'דאון של סטנפורד ג'נינגס מהבנגלז ולמשל תפיסה של רייס בדאון שני ועשרים בדרייב האחרון. ואחד המהלכים הגדולים היה במחצית הראשונה – תיקול של רוני לוט על איקי וודס.

והנה הדרייב האחרון ביפנית:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

*

היום הבנתי סופית את ההחלטה של ג'ים הרבאו ללכת עם אלכס סמית'. היו גם אופציות אחרות. למשל לקחת אותו לארוחת ערב של שיחת הכרות על אחת הספינות הללו עם המסעדות שיוצאות מהפישרמן וורף. ואז לספר למשטרה משהו כמו "בערך 250 מטר מאלקטרז הוא הלך רגע לסיפון. ופתאום שמענו צעקה. הוא כנראה התחלק ולפני שהספקנו לעשות משהו ראינו את הכרישים. שני אנשי הבטחון קצת המומים אבל תוכלו לדבר איתם יותר מאוחר. אבל הם מדברים רק קזחית."

אבל לא. הרבאו חשב לטווח ארוך. הוא יודע שפוטבול מנצחים קודם כל בהגנה. והשנה – למרות כמה ניצחונות על קבוצות איומות – הוא לא באמת ישיג דבר. וגם אם בסופו של דבר תהיה לNFC מערב אלופה. והיא תחטוף 40 נקודות במשחק הפלייאוף הבודד שלה.

הגנה זו שיטה והגנה זה יכולת אבל הגנה זה קודם כל גישה. ואלכס סמית' יצרוב בברזל מלובן את ההגנה הזו. יגרום לה לא לסמוך על שום דבר ועל אף אחד ובמיוחד לא על ההתקפה שלה. היום כאילו היה לו משחק סביר, 201 יארד, אבל שוב הוא קיבל דאון ראשון על קו החמש וחרבש את זה למרות שעבירה של סינסינטי נתנה לו ארבעה נסיונות  נוספים. משהו שקרה גם במחזור הראשון. הוא הביא את המאזן שלו בדאון שלישי ורביעי ל-14 מ-44 השנה.

התכונה הכי מעצבנת שלו בדאון שלישי היא למסור לשחקנים שעומדים במקומות שלא יתנו להם דאון ראשון. זאת אומרת התקווה מתה כבר בזמן המסירה. אין שום משמעות לשאלה אם ישלים אותה או לא. מכיוון שלוח המשחקים של הניינרס חושף אותך לקווטרבקיות גרועה בכל מיני צורות – חוסר אחריות, חוסר דיוק, חוסר קור רוח – קשה להצהיר עליו כקווטרבק הגרוע בעולם. אבל הוא הכי חסר תוכלת.

זה עוד יתרון. הוא כל כך פחדן שהוא אפילו לא מוסר אינטרספשנס הרי שום הגנה שמתגוננת מול דאון שלישי ו-10 יארד לא מצפה שהקווטרבק המתנגד ימסור להתקדמות של שני יארד לכוון הקווים. שזה מה שעושה המפגר הזה. ואז גם הקבוצות המיוחדות מקבלות אימון. בשבוע הראשון דיברתי על קבוצה ההחזרה הטובה של סן פרנסיסקו, גם קבוצת הפאנט משתפרת מאד. תתפלאו כמה דברים לומדים כשאין קווטרבק.

טוב, אני אזדרז, כי בינתיים התחיל הפוטבול (גרין ביי – שלדעתי תפסיד את הסופרבול לג'טס). אבל ההגנה מתחילה ללמוד את הנושא של סמית'. והם חיים עם זה. אחרי הכל רק ב-1905 – שנה לפני  רעידת האדמה של סן פרנסיסקו (ותודה לעומר על התיקון) – הוכנסה למשחק המסירה קדימה. ומה עשו עד אז? שיחקו כאילו אלכס סמית' הוא הקווטרבק. וכך הם ישחקו את כל העונה הזו ואת זו הבאה. האינטרספשן המנצח של רג'י סמית' הייתה של מגן שיודע שאם לא יעשה את הבלתי אפשרי – סמית' החמור כבר יחרב את המשחק.

וכך הרבאו בונה קבוצה קשוחה וממורמרת. עם מנטליות מצור של מלחמה על כל חצי יארד חרוטה על ליבם. אומרים שהוא תלה פוסטרים של סמית' בחדרי התדריכים עם הכתובת "פוטבול מנצחים בהגנה" או "מתנות חינם יש רק לקבוצות היריבות".

 

ואז, בעוד שנתיים, הוא יביא קווטרבק מקצועי.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

דה באזר בפייסבוק

בילס - אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן
אז מה למדנו? 5 עניינים מיום א'

25 Comments

עומר 25 בספטמבר 2011

אחלה פוסט, אתה עוד תגרום לכל אוהדי הניינרס לצאת מהחורים שלהם.
תיקון קטן: רעידת האדמה הגדולה בסן פרנסיסקו התרחשה בשנת 1906.

janubi 25 בספטמבר 2011

אני חושב שסמית ממקסם את היכולת להתייאש מהסיכוי להשלמת מהלך כבר אחרי הדאון השני. ובזה באמת הוא יחיד במינו. אולי במקום הקזחים הפוקט שלו יחליט יום אחד לפצוח בשביתה איטלקית ולראות מה יקרה.

לגבי הקוורטרבק הבא- גוד לאק.

גיל 26 בספטמבר 2011

לאק לא יגיע לשם בוודאות. הם לא הכי גרועים בליגה.

עומר 25 בספטמבר 2011

אלכס סמית יחשל את ההגנה? להגנה הזאת היו כבר שבע(!) שנים להתחשל עם אלכס סמית. הם כבר מזמן מזמן למדו שאי אפשר לסמוך על ההתקפה. הם כל כך למדו, עד שגם על עצמם הם הפסיקו לסמוך.
לניינרס יש הגנה לא רעה בראשות שחקן ההגנה הטוב בליגה, אבל זה בעיקר נגד הריצה. הגנת המסירה שלה היא איומה ונוראה כבר שנים רבות וקבוצה שרוצה לנצח צריכה לעשות דבר אחד בלבד – למסור. גם אנדי דלתון חתך אותם היום כמה פעמים, לפני החטיפות.
העובדה שאלכס סמית משחק עדיין בניינרס היא לא פחות מפלא. לא ניתן להסבר.
גם הארבו מתגלה כמאמן שמרן ביותר (בדומה לאחיו). אבל בסופו של דבר יש לניינרס שני ניצחונות, שזה שניים יותר ממה שהיה להם בשלב הזה שנה שעברה, אז מה לנו שנתלונן?

דורפן 25 בספטמבר 2011

מה לנו להתלונן? שאנחנו רואים את הדבר הזה. בינתיים מספרים לך בסקייפ שדטרויט חזרה מ-0-20, צפיתי גם איגלס בחצי עין. והדבר הזה הוא פשוט מחדל. כאב עיניים. בלתי ניתן לעיכול או צפייה גם במאזן 1-2

גלעד 25 בספטמבר 2011

אני רק שאלה… מה קרה לבלוג של פרוסנר??? 

דורפן 25 בספטמבר 2011

הייתה תקלה טכנית. הוא שוב פועל

ניינר 26 בספטמבר 2011

כל ניצחון של הניינרס הוא אסון שמרחיק אותנו מאנדרו לאק. איך לליצן הזה סמית יש כבוד עצמי לשחק ככה בקבוצה של מונטנה ויאנג? המספרים שלו כאילו סבירים אבל הוא כזה אפס. עצוב

יובל (אחר) 26 בספטמבר 2011

אני רק מזכיר לך שתקוות ענקיות נתלו גם ברג'י בוש, לדוגמה. וגם באחד אלכס סמית' (שלא להזכיר את מאט ליינארט או כל מני כשלונות אחרים). נראה לי שיותר מכל תפקיד אחר השינוי שנדרש מקווטרבקים במעבר מהמכללות למקצוענים הוא הקיצוני ביותר, וקשה להעריך עד כמה לאק יצליח, למרות שהוא נראה עכשיו מאוד מרשים.

ניב שטנדל 26 בספטמבר 2011

היום של קפרניק קרוב. קרוב מאוד.

יובל (אחר) 26 בספטמבר 2011

מה שמוזר ב-NFC השנה הוא שבעוד הדרום והמערב נראים כמו משהו שהגיע מהליגה האירופית בשנות ה-90 הרי שהצפון והמזרח מרשימים מאוד. גרין ביי מול שיקגו בינתיים משחק מצוין.

והחיוך שהבילז העלו היום על הפנים שלי כנראה לא ירד לפחות עד לראש השנה.

גיל 26 בספטמבר 2011

למה לבזבז את הזמן שלך על משחק כזה עלוב (חוץ מעוד פוסט מופתי, אבל אני דואג לבריאות הנפשית שלך). יום ספורט גדול היה היום, לא רק הפטריוטס מפסידים אלא גם הרד סוקס חוטפים בראש ובדרך לאחת הקריסות הגדולות בהיסטוריה.

אגב, לכל אלו שמדברים על לאק, כרגע קלן מור טוב ממנו.

יותם מ 26 בספטמבר 2011

גיל,
בתור אוהד של הברייבס, אני מוחה. הקריסה של אטלנטה גדולה לא פחות. לפני חודש בדיוק הובלנו על הקרדינלז בעשרה משחקים וחצי. היום רק באחד.

גיל 26 בספטמבר 2011

זה עדיין לא באותה הליגה. אטלנטה ניצחה 8 משחקים החודש, הרד סוקס רק 4.

גפן 26 בספטמבר 2011

אני עייף,והפקרס לא נותנים לי לישון

גפן 26 בספטמבר 2011

רוג'רס is in the zone

27 – 10 פקרס ,תחילת רבע רביעי. game over

לילה טוב

ניב שטנדל 26 בספטמבר 2011

הזמן של קפרניק נראה קרוב. קרוב מאוד.
ולגבי לאק – חוששני שלא יהיה לאק. הניינרס לא יהיו מספיק גרועים בשביל בחירה ראשונה. רק עם עסקה.

בני תבורי 26 בספטמבר 2011

אלה שקוראים תנועות שפתיים יכולים לראות בקליפ בדקה ו – 16 את סינגלטרי שואג על סמית: "מה אתה עושה? אני צריך את דורפן על הגב? תתאפס או נחליף אותך בלוקאס…"

איציק אלפסי 26 בספטמבר 2011

וואלה… אז אולי זו התוכנית של קני עם לוקאס, רק בהתקפה – לגרום לסוארז להבין שאין לו מה לחכות לכדור נורמאלי מהקישור והוא צריך לרדת אחורה ולעשות הכל בעצמו?!

Avg. Joe 26 בספטמבר 2011

דורפן, לא ידעת על החוק החדש "אין להתייחס לאחד מתחזה הידוע גם בשם אלכס סמית'"
הניינרס היא קבוצה חלשה ביותר, עם ועם בלי אותו מתחזה, את זה כולם יודעים. הסיבה ל2-1 עד כה היא בעיקר תוכנית המשחקים שסידרה לה עד כה מפגשים עם קבוצות חלשות כמו הסיהוקס והבנגאלס (וכן, גם הקאובויז בשלב זה…).
אין משחק ריצה (גור, לא יכול לסחוב יותר מ 2-2.3 יארד לנשיאה, וכל זה עוד לפני שהוא נפצע ל 2-3 משחקים, חוזר לעוד 4 ושוב מושבת עד סוף העונה…) התופסים בעייתים (מלבד אדוארדס הפצוע הכרוני וורנון דייויס האדיר- שאולי האיגלס צריכים לקנות גם..) והסקונדרי מחורר (מזל ששלחנו את קלמנס להחליש את הבנגלאס מתוך הבנה שנפגוש אותם העונה. הOL שותה את כל בחירות הדרפט כדי להגן על האתרוג החמוץ סמית'. אני רק מקווה שפטריק וויליס לא יאבד את זה והאחד האימונים יעשה ROUGHING THE PASSER, איך שר א.אמדורסקי "אולי כבר כדאי לגמור עם זה".

אלעד אחד 26 בספטמבר 2011

ובאופן הזוי רונן, עדיין עושה רושם שאתם הקבוצה הכי טובה בבית שלכם. כלומר הכי פחות גרועה. כלומר… לא גרועה מספיק בשביל לא לקחת את ראשות המערב. (למרות שאתם מנסים).
ואפרופו השיטה של הארבו, לג'טס זה עובד מצויין. תראה איזו הגנה פיתחנו עם סאנצ'ז (איך עושים סמיילי חצי צוחק חצי בוכה?)

בני תבורי 26 בספטמבר 2011

אלעד,
הבית שלנו זה הצריף הכי רעוע בליגה עם כל הכבוד…

אלעד אחד 26 בספטמבר 2011

אתה מתכוון לפ"ת, נכון?

הוא זידאן המקורי 26 בספטמבר 2011

ראיתי את סופרבול 23 בסינרמה. אולי בגלל שהייתי לטובת האנדרדוג, התרשמתי שהיה משחק חפירות, הנקודות הושגו מגארבאג', והאמ. וי. פי. היה צריך להיות הבועט.

קורא אדוק 26 בספטמבר 2011

רונן,יש בעיות עם הRSS ?

משום מה כל פוסט מופיע לי בגוגל רידר איזה 10 פעמים

Comments closed