ווין רוני? צרות?

כמובן שלווין רוני יש כל חזקות החפות הקיימות. אבל זה לא אומר שקל לצאת מהצרה הזו

נחשו מה? בעיות הלכו ברחוב ובמי הן נתקלו. בווין רוני!

לפני כמה ימים תרגם פה מנחם לס את סיפור של ג'ו ג'קסון שהורחק מבייסבול למרות שיצא זכאי מבית המשפט. הסיבה הייתה "ששמר על חברה לא נכונה". לא יודע אם שמעתם – היום נעצרו אביו ודודו של ווין רוני בחשד למעורבות ברשת להימורים במשחק בסקוטלנד. כמו ג'ו ג'קסון בזמנו יכולתו של רוני כשחקן לא מרמזים שהוא מטה משחקי כדורגל בהם הוא משתתף וגם העניין הספציפי לא קשור למשחקים בהם הוא משתתף.

זו בדיוק הסיטואציה בה כל הסיטואציות רעות. מעורבות של משפחה בפשע היא עניין קצת אחר מקרבה לפושעים. מצד אחד זו אפילו קרבה יותר גדולה, אבל מצד שני קרבה שהאיש לא בחר בה. וגם ידוע שהרבה מאד ספורטאים מפורסמים באים מאזורים כאלו בחברה. אני לא רוצה להקדים את המאוחר. אבל אם יהיה אישום נגד מי מבני משפחתו ווין רוני מחוייב לפחות לעבור תשאול ולהצהיר שאין לו קשר לעניין. כן, למרבה הצער הוא צריך להגיד שאין לו אחות. חלק מהדברים שבאים עם המעמד.

מעבר לעניין הסמלי הזה זה כבר עניין לעובדות והוכחות. כמובן שיש לו את כל חזקות החפות, אבל לא אומר שקל לצאת מהצרה הזו.

ברמה הכללית יותר שחקן שמהמר לא צריך להיות בכדורגל. אבל אנחנו בעידן ששחקן יכול להמר ולהטות משחקים בלי להיות מקורב לפושעים או מעורב איתם. הוא צריך להמר שבמשחק הליגה הקרוב יהיה כרטיס צהוב בעשר הדקות הראשונות ואז לחטוף אותו. הוא יכול להמר על מספר האייסים של היריב שלו במשחק טניס. יכול להמר אובר או אנדר על מספר הנקודות שיקלע. אין לזה סוף. וכמובן שגם בן משפחה או חבר יכולים להמר. חקיקה נגד הימורי ספורט בכלל? הם יחזרו למקומות לא חוקיים ויהפכו למסוכנים בהרבה.

הגודל של התעשיה הזו הוא אינסופי וההשפעה שלה לפני כמה ימים דנו פה למשל בסטטיסטיקות מעניינות מהליגות האירופאיות המרכזיות. למה אתם חושבים שבכלל אוספים את הסטטיסטיקות הללו? מה מקור ההכנסה של מי שמספק אותם? חברות ההימורים. אני אגיד לכם דבר נוסף. כלי התקשורת יכבדו הרבה יותר את חזקת החפות של רוני במקרה הזה מאשר אם חשפנית במועדון הייתה טוענת ששכבה איתו. כולם מעורבבים בהכנסות העניין.

התחום הזה פרוץ והסדר הציבורי הפסיד פה. מזמן.

דה באזר בפייסבוק

מחאה חברתית בארצות הברית: כובשים את וול סטריט
ברזיל - הולנד 2010, עניין של זהות

7 Comments

איל 6 באוקטובר 2011

יופי של פוסט.

אבי 6 באוקטובר 2011

קראתי את הכותרת ושאלתי את עצמי "מה עכשיו?!".

אבי 6 באוקטובר 2011

תראו כמה שהוא דומה לו (וגם למקור קוראין ווין…):
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/3856759/Wayne-Rooneys-dad-arrested-over-betting-scandal.html

בואו נגיד שווין לא בדיוק בא ממשפחת אצולה.

איתן מקטמון 6 באוקטובר 2011

אפשר רק לנחש כמה כסף באמת מעורב בזה אם זה היה כדאי לאבא של המולטי מליונר הזה

אבי 6 באוקטובר 2011

מוזכרים שם (בינתיים) רק 500 פאונד בחשבון בלונדון.

אבי 6 באוקטובר 2011

הערה טכנית: בזכות שעון החורף המוקדם, שעות התגובות תואמות סוף סוף את השעה בארץ. האם נחזור לשעון מרכז אירופה עם תום תקופת החסד?

D! במולדת 7 באוקטובר 2011

ההימורים בספורט גרועים מהסמים בהרבה.
ועוד יותר קשה – עד בלתי אפשרי למנוע אותם.

Comments closed