אנחנו הרי לא רוצים שב-NBA יפסיקו לעשות כסף?

לESPN השביתה ממש לא מפריעה להמשיך בהאדרת הNBA והשחקנים שלה

 

טוב, הגענו לרגע מכריע בעונת הNBA הנוכחית. ESPN עומד מפרסם היום סוף סוף את רשימת עשרת השחקנים הטובים בNBA לדעת איזה פאנל שלהם. באמת הייתי במתח גדול כדי לשמוע אם קווין דוראנט או אולי לברון ג'יימס או דירק נוביצקי הם השחקן הטוב בעולם. אמנם זכורה לי תקופה ששאלות כאלו היו מוכרעות במגרש על ידי קיום משחקי כדורסל, אבל למה להיות קטנוני ברגע חגיגי כל כך?

יותר ברצינות: הדבר הבסיסי ביותר שתקשורת צריכה לעשות ברגע כזה הוא למחות. ולהפסיק לחלוטין בכל מיני פרוייקטים חיוביים על הNBA  ולהפסיק לדווח על כל מיני משחקים מקומיים בהם השחקנים משתתפים כי הם אמורים לשחק עכשיו כדורסל רשמי. העניין היחיד שצריך להתעסק בו הוא ההתפתחויות בשביתה ובהשלכות שלה. להגיד כמה אנשים איבדו את מקום העבודה שלהם באיצטדיוני הליגה. כמה הרוויח מוכר פופקורן כזה שעכשיו אין לו עבודה כי דווין ווייד וגם מיקי אריסון לא פראיירים.

כי כל הצדדים בשביתת הNBA במקום בעייתי. השחקנים במצב ערכי בעייתי כי גם אם עובדים עליהם בעיניים אף אחד לא ישאיר אותם עם פחות מ-5 מליון דולר בממוצע לשחקן בעונה בתקופה בה ארצות הברית במשבר כלכלי שפוגע אנושות במשפחות. הם חבורת מפונקים שקיבלו ענף משגשג מהדור לפניהם והמאיסו את עצמם בצורה קיצונית. והבעלים במצב ערכי בעייתי כי בוא לא נשכח ממי רובם קיבלו את האיצטדיונים היפים שלהם. בארצות הברית אין ארסנל שבונה לעצמה איצטדיון. יש משלם מסים. שלא פעם מימן איצטדיון כי הקבוצה איימה לעזוב. אז הנה – הקבוצה נשארה, אבל לא בא לה לשחק. עלוקות.

אבל לESPN זה לא מפריע להראת לנו איזה ליגה Cool היא הליגה הזו שלא משחקת. וזה מחזיר אותי לעניין שעסקתי בו בעבר. הגיע הזמן להפריד בין המושג תקשורת למושג בעלי זכויות. בעלי זכויות – ESPN או ערוץ הספורט או צ'רלטון או סקיי – הם לפעמים בעלי זכויות ראויים וטובים אבל תקשורת הם לא. יש כמה מקרי גבול: יש מדינות בהן גורם תקשורתי ראוי, למשל הBBC, עדיין מחזיק בכמה זכויות שידור פופולאריות ובהרבה מדינות הנבחרת הלאומית משודרת על ידי רשת ממלכתית. אבל זה מזמן המיעוט של אירועי ספורט. רוב הספורט מגיע אליכם לא מתקשורת אלא מבעלי זכויות. והפרוייקט הזה של ESPN הוא רק המחשה לכך שבעלי זכויות מוגבלים מאד ביכולתם לעשות תקשורת אמיתית. הם הרבה יותר קרובים לתעשיית הבידור.

מכל מקום, מה שאוהד אמיתי צריך לעשות בתקופה כזו, גם אם הוא מחוץ לארצות הברית, הוא להתחייב להוציא הרבה פחות כסף על NBA מהיום והלאה. לצפות במשחקים כן. לשלם על חבילות מיוחדות כנראה שלא.

לקנות ב-80 דולר חולצה של דווין ווייד או קווין דוראנט? מי שעושה דבר כזה הוא באמת אפס שראוי שידרכו עליו.

דה באזר בפייסבוק

 

גם ננסה לקדם פה עמוד של להחרים את מוצרי הליגה. שלחו למי שאתם מכירים, אולי זה יתפוס.

שלב התרוצים
הסיבוב שלא היה - סיכום גמרי החטיבות בבייסבול

29 Comments

אבי 18 באוקטובר 2011

קמפיין ראוי מאין כמוהו.

ותתחדשו על הלוק החדש של הבלוג!

מנחם לס 18 באוקטובר 2011

ונן, זה לא בדיוק כך אם כי זה לא מוריד מהבלוג שלך. מה שאתה אומר הוכח גם בשאלון כש-63% מאוהדי הכדורסל ענו שכלל לא איכפת להם אם לא תהיה עונת NBA. אבל ESPN לא בחר את ה-10, אלא זה המשך לפאור רנקינג הטפשי שלו, שכבר כמה שבועות ממלא להם את מדור ה-NBA. באמת ישנה דרך לקבוע מי השחקן מס' 200 ומי מספר 220 בליגה. והם התחילו מהשחקן ה-500 בליגה. חוץ מכמה ילדים אף אחד לא קורא או מתחשב בזה.

דניס רודמן יצא אתמול בקריאה נרגשת לשחקנים לוותר מעט על כבודם, ועל 10% מהמיליונים שלהם. הם יהיו הגבורים אם יוותרו לבעלי הקבוצות כי הפעם אין להם ברירה. אבל אתה יודע היכן הבעלים יאכלו אותה? בבחירות לנשיאות ולקונגרס: כל ההפגנות כאן דורשות שוויון. הדמוקרטים מצטיירים כמפלגה הרוצה שהפער יקטן בין אלה שיש להם ואלה שאין להם. הרפובליקנים מאמינים (באמת ובתמים) שלעזוב את העשירים לנפשם הוא הפתרון, כפי שתמיד היה, כי הם המפעילים את המנועים. אבל הפעם זה לא מובן ככה, ומצטיירת תמונה של הדמוקרטים עבור האדם הפשוט והרפובליקנים בעד העשירים, ואני מנבא נצחון אדיר לדמוקרטים לנשיאות, לקונגרס, ולסנט.

יאיר 18 באוקטובר 2011

א. צריך למלא את מדור ה – NBA , אנשים חיים מזה.
ב. אוהדי הכדורסל יזלגו למכללות ולתיכוניים, אבל יזכרו את זה לשחקנים.
ג. הרוח העולמית היא אכן לשוויון ( עד כמה שניתן ), ומי שישכיל למתג עצמו כשואף לזה ( כרגע, דמוקרטים ) אכן יקטוף את הפירות. לא רק בארה"ב , בעולם.
חג שמח.

יאיר

אתר allsportil.co.il

rondi 18 באוקטובר 2011

שביתה באמת מעצבנת.
במיוחד בגלל שהתוצאות שלה די צפויות – חלוקה 50-50, הקצבת חוזים ל-4 שנים, הורדה של תקרת השכר, ביטול של ה-סיינ נ' טרייד ועוד כמה דברים שאמורים לפגוע בעיקר ב"מעמד הביניים" של השחקנים.

השחקנים מנהלים מאבק עיקש ומאוחד על אלוהים יודע מה…והנהלת הליגה אימפוטנטית וגאה מדיי בשביל להבהיר לשחקנים שהשינויים שנדרשים בשיטה יפעלו בסופו של דבר לטובתם.

הדבר היחיד הטוב שיכול לצאת מהשביתה הזו זה שדיוויד סטרן אולי סופסוף יפרוש כבר!!!

rondi 18 באוקטובר 2011

נ.ב – עוד דבר טוב שיכול לצאת מהשביתה הזו זה אולי קיצור קבוע של העונה הרגילה…

גיל 18 באוקטובר 2011

זה בחיים לא יקרה.

גיל 18 באוקטובר 2011

אף אחד לא מעניין אותו פה השביתה וזה מוזכר בשולי החדשות אם בכלל. פוטבול ובייסבול תופסים הכל ועוד מעט הכדורסל במכללות יכנס לתאוצה וישכחו מהנבא. לדעתי יבטלו את העונה הנוכחית וזה יהיה נזק לדורות.

עומרי 18 באוקטובר 2011

אני נוטה לא להסכים. ESPN זה אתר הספורט האמריקאי היחיד שאני קורא בצורה קבועה ואני מתרשם שהסיקור שם די מאוזן. ביל סימונס למשל הוא מבקר חריף של הנהלת הנבא זה שנים ומבקר של השביתה עוד מתחילת הפלייאוף בעונה שעברה.

היה את המקרה של PLAYMAKERS, הדרמה הלא רעה בכלל שהופקה שם על קבוצת NFL דמיונית והורדה אחרי עונה אחת בלחץ מכיוון הליגה. בצורה מקרית או לא דיסני הנחיתה את מאנדיי נייט בצעד ששידרג אותה עד לרמה שספורט הוא היום העסק הכי רווחי שם לא הרבה זמן אחרי.

יואב דובינסקי 18 באוקטובר 2011

Word!

IDO 18 באוקטובר 2011

אולי תרד כבר מהשחקנים! את ההחלטות שלהם הם מקבלים רק במגרש, מחוץ למגרש יש לראשי הכרוב האלו סוכן, וחבורה של אוכלי חינם שחיים מסביבם ושומרים אליהם שלא ייצאו פרייארים.

תגרד מהם את האונטוראג' ותוכל להתקדם.

– – –

לפי דעתי מרוב התמסחרות ואגואים מנופחים בספורט המקצועני, חובבי הספורט האמיתיים נשאבים לליגות המשנה. בישראל לליגה הארצית, בארה"ב לליגת התיכונים, ובאוסטרליה לדוויזיה 2 מחוז מזרח!

רועי מ 21 באוקטובר 2011

השחקנים אמורים לדעת מה הם עושים.
לדעתי הם האשמים או בעצם אלו שנתנו להם את הכוח הגדול בידים. בכל מקרה אני בקושי רואה משחקים שם ככה שזה לא כל כך אכפת לי

חלפס 18 באוקטובר 2011

גם ככה אני כבר לא מוציא יותר מדי על הליגה הזו… אבל איך גורמים לצדדים להיות קצת יותר צנועים? נראה כאילו ביטול העונה הוא בלתי נמנע וזאת רק בשביל ללמד את הניצים אילו אלטרנטיבות עומדות בפניהן.
היום כל התקשורת היא בידור, בהגדרה. תוחזר עיתונות ממלכתית!

ניינר 18 באוקטובר 2011

את מי מעניינית הליגה של סטרן? ממילא תיכף מתחיל כדורסל המכללות אז מי שחייב להזריק כדורסל יסתדר.
האן בי איי יורה לעצמו ברגל עם השביתה הזו. אחד כמוני שמתעניין רק במעט בעונה הסדירה וקצת יותר בפלייאוף יכול לחיות בשקט ובשלווה בלי המוצר הפגום הזה.
ראיתי את הכתבה בESPN ואמרתי לעצמי WTF ? זה באמת כבר פתטי

אריק 18 באוקטובר 2011

גם אתה מתייחס ל-NBA הרבה יותר בזמן השביתה לעומת ימים כתיקונם…

אהוד 18 באוקטובר 2011

קראתי כתבה בכמה אתרים על היום שבו הכול נשבר, לא יודע אם זה נכון או לא. על זה שאחד מנציגי השחקנים כבר אישר שיש 50-50, ואז עמדו לסגור, ופתאום נכנסו להם גארנט, בריאנט ופירס לחדר ישיבות ואמרו שהשחקנים לא לוקחים פחות מ-53, ויצאו. עכשיו השאלה אם אדון דיויד סטרן המציא את עניין ה-50/50 הזה ולמה הוא לא מתפטר כבר? הכישלון הזה בראש ובראשונה שלו. פעם שנייה בתקופתו שיש שביתה. ההצלחה של עונה שעברה באה למרות רצונותיו. הוא צריך לסיים.

ד"ר א. 18 באוקטובר 2011

אני בעד ביטול עונת הנבא לאלתר!

התאהבתי בפארמר, וחבל שיעזוב. גם נוכל להתחזק, אנחנו ושאר הקבוצות. יהיה שׂמח.

מבקר המדינה 19 באוקטובר 2011

אשכרה. מי צריך NBA, לא מעניין כבר שנים. מזלכם שמילאנו המפגרים לא החתימו את קובי בראיינט למרות שהסוכן שלהם הציע להם אותו.

ד"ר א. 19 באוקטובר 2011

לא עקבתי מאד מקרוב, אבל ממה שכן ראיתי, החבר'ה במילאנו עשׂו כל שביכלתם להחתים את קובי. נכון לעכשיו הסירוב, אם אני מבין נכון, מגיע ממנו.

מצד שני, אילו הגיע למילאנו, היה נהיה קרקס. לנו עם פארמר יש קבוצת כדורסל. ראיתי שניים משלושת משׂחקי הפתיחה של האדריאטית. הגיע כוכב לקבוצה ומה המהלך הראשון שלו? לבלות שניים-שלושה משׂחקים בללמוד איך להכניס את שאר הקבוצה לעניינים. שׂכל של רכז יש לו, וכאלה אין הרבה בימינו (ודאי לא מגובים בכשרון כזה).

מבקר המדינה 20 באוקטובר 2011

אני כן עקבתי מקרוב. לא זוכר קצה קצהה של ידיעה קונקרטית ולא ספקולטיבית על מו"מ בין הצדדים, להבדיל מסאגת בולוניה שיצאה מכל החורים ודועכת לה לאט לאט. הכתבה היחידה בנושא שראיתי פורסמה ב-NRG על כך שהוא הוצע להם והם סירבו להחתים עוד שחקן תחת חוזה מה-NBA מלבד גלינרי, כי זה כבר "מכיר את המערכת". עלוב ביותר.

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 18 באוקטובר 2011

השאלה המרכזית כרגע היא כמה זמן יקח לליגה להתאושש מההשבתה שכנראה בלתי נמנעת. מנסיון של ליגות אחרות, חמש שנים לפחות…
בשולי הדברים, אני תמיד מתרשם מהחירות שבה אנשי תקשורת הספורט בארץ מבקרים את עמיתיהם בארה"ב. זה די אוף טופיק אז לא ארחיב כאן, אבל פערי הרמו בין הספורט האמריקאי לזה הישראלי אינם גדולים מאלה שבין תקשורת הספורט האמריקאית לזו הישראלית, אלא להיפך

אריאל 18 באוקטובר 2011

יש דברים שבהם עיתונות הספורט האמריקאית מצוינת, אבל צריך להודות – ואני אומר את זה אחרי ששהיתי שם די הרבה – שמדובר בעיתונות הרבה יותר מדי ממלכתית. העברת ביקורת היא משהו שקורה שם מעט מדי, וגם אם זה קורה אז זה מאוד מרומז, מאוד מעודן. אין ספק שבארץ זה יותר מדי קיצוני, אבל לא יכול להיות שאתה רואה מאמנים עושים טעויות פאטליות והפרשן משבח אותם.
שבוע שעבר היה מקרה שבו בריידי מסר אינטרספשן ובמקום לבקר אותו על המסירה, התחילו לשבח אותו על זה שזה האינטרספשן הראשון שלו ברד זון וכו' וכו'.
וחוץ מזה, יש את הנושא שרונן מדבר עליו, שהוא נכון לכל מקום בעולם פחות או יותר, של ערוץ שידור שגם מפרשן את מושא הסיקור ולכן יש לו אינטרס. כמו שאמרתי, זה נכון לערוץ הספורט שמשדר את מכבי תל אביב ביורוליג (או אדריאטית, ווטאבר) ונכון ל-ESPN שמשדר את ה-NBA

אבו ציצריטה מהבלקברי 18 באוקטובר 2011

עזוב, אריאל, כשרון קופמן מתלונן על כל אחדד שהוא מושחת, אבל לא מוציא מלת ביקורת על התנהלות ערוץ הספורט, או כשהוא תמיד מתלונן על חלטוריסטים אבל משדר פוטבול למרות שהוא לא שדר ולא מבין יותר מדי, אז יש לך בתמצית את דמות התקשורת שלנו

אריאל 19 באוקטובר 2011

רון קופמן הוא אידיוט. זה שעיתונות הספורט בארץ היא בושה וחרפה, לא אומר שאי אפשר להעביר ביקורת על מה שקורה גם בחו"ל, לא?

אבו צ'יצ'ריטה 19 באוקטובר 2011

כן, רק שמשום מה פה באתר לא מתייחסים יותר מדי לענין הזה. אגב חשבתי על מה שכתבת והגעתי למסקנה הנחרצת שאתה טועה ביחס לממלכתיות. זה נכון ביחס ל ESPN וחבריהם, שמן הסתם עסוקים מדי בקידום המוצר שהם משדרים מכדי לבקר אותו. אבל גם שם תמצא את PTI שבהחלט יודעת לנשוך. מצד שני יש את המדיה המקומית שמסוגלת לערוף ראשים באלימות אחרי שני משחקים לא מוצלחים (המקומונים הניו יורקיים או תכניות הרדיו של העיר זה הדוגמה שאני מכיר)

רועי מ 21 באוקטובר 2011

הקופ בעצמו מושחת חייב כספים על הימורים ומתלנון על הבנק שרוצה את הכסף. הבחור מקבל 100 אלף בחודש והוא לא מסןגל לסגור חוב של שני מיליון פשוט בושה.

דורפן 19 באוקטובר 2011

אבו צ'יצ'ריטה. תתחדש על הבלקברי! אם תשים לב לא ביקרתי את עיתונות הספורט האמריקאית. הצבעתי על הבדל בין עיתונות ספורט לאספקת חומר מערכתי על ידי בעלי זכויות שידור. אז אני לא חושב שמשהו מהדוגמאות שהבאת סותר את הדברים.

אבו צ'יצ'ריטה 21 באוקטובר 2011

קיבלתי את ההערה. אבל עיתונאים בשירות מערכות שאינן מערכות עיתונים יש גם אצלנו…ומשום מה זה לא זוכה כמעט להתייחסות אף פעם (כאמור זה היה אוף טופיק לגמרי)

דורפן 19 באוקטובר 2011

דוקטור. חוששני שבראיינט באירופה זו עדיין תופעה בלתי נתנת להגנה וכל עוד מוציאי החוצים ישימו את הכדור בידיים שלו הוא יסתדר

ד"ר א. 19 באוקטובר 2011

רונן –
אתה לא מביא בחשבון את שיטת slice a Kobe (בכל זאת קוראים לבחור על-שם סטייק, כן?). הוא אכן בלתי-שמיר, אבל אפשר גם אפשר להרביץ לו. כמה זמן יעבור עד שהוא יחליט שהכסף האירופי לא שווה את הסיכון הבריאותי?

Comments closed