אוטלול גלאצ'י. ניסוי בסבלנות

ההוצאה של ווין רוני מההתקפה עיקרה לחלוטין את יונייטד


szólj hozzá: M1-0O

בשלב מסויים אמר ריי ווילקינס, שהיה הפרשן בשידור שאני צפיתי, שהיחיד שמשחק מצויין על רקע ההופעה החלשה הוא ווין רוני. ואני חשבתי שזו חוכמה מאד קטנה. כי יונייטד לא עשתה שום דבר. ולא לעשות שום דבר כשווין רוני משחק טוב זה סוג של מבוכה.

אם היה רצון להוכיח שרוני יכול לשחק במרכז הקישור ולנהל הנעת כדור, אז כן. הוא יכול לעשות גם את זה. אני די משוכנע שהוא יסתדר די בקלות גם אם יוצב כמגן או בלם. אפילו ייראה מצויין. שחקן טבעי מאד.

אבל התוצאה של הוצאתו מההתקפה הייתה גרועה מאד. ברבטוב לגמרי FLAT. נאני סתם שיחק לא טוב ולגבי ואלנסיה אני חושב שהוא לא בנוי למשחק של שטחים קטנים. האיום הרציני היחיד מהאגף היה של פיל ג'ונס. מה תגידו? גם ג'ונס וגם רוני שיחקו היטב ועדיין יונייטד נראתה איום מול יריבת אימון. הנסיון לשחק בסבלנות הפך למשחק בסבלנות של הצופים.

אבל – לא צריך לנטוש רעיון אחרי ניסוי אחד. על הניסוי הזה צריך לחזור כשדני וולבק משחק עם צ'יצ'ריטו. עם אשלי יאנג או גיגס באגף. ועם קלברלי או פארק או לצד רוני.

ואולי לערוך אותו בדלתיים סגורות.

לפני המשחק סיכמתי את אוקטובר:

americanistadechiapas. cc license

אנצל את טקסט "הלפני" בכדי לערוך את סיכום אוקטובר – בעיקר כי אינני יודע מה לכתוב על משחקים מסוג המשחק שיתקיים היום. רמת ההתרגשות שהוא מעורר איננה גבוהה במיוחד. בחור שאני מכיר נסע אתמול מבודפשט לפראג לראות את ברצלונה. זה דווקא נחמד שהמפעל קצת מאפשר את זה לאוהדים שמתקשים לראות את הקבוצה שלהם ביום יום. עדיין אני זוכר מפעל עם גביע דומה בו כל משחק קובע.

*

אוקטובר היה גרוע למנצ'סטר יונייטד. הכדורגל לא היה טוב והייתה קריסה במשחק מול מנצ'סטר סיטי אותה הגדיר אלכס פרגוסון "כתוצאה הכי גרועה שלו". השאלה היא למה הוא אמר את זה? לא ניתן לשלול שהוא חושב שזו התוצאה הכי גרועה שלו.

רק שזו לאו דווקא סיבה להגיד את זה לתקשורת. אם זו התוצאה הכי גרועה שלך אתה תמיד יכול לא להתראיין או להגיד משהו דיפלומטי ואחר כך ללכת הביתה ולבכות בחדר. או אפילו להתפטר או לאיים להתאבד. ומשום מה היה חשוב לו שהעולם יידע שהוא רואה בתוצאה קטסטרופה.

לדעתי התשובה היא כזו: פרגוסון רוצה לצור אווירת משבר. רוב המנג'רים בעולם לא רוצים לצור אווירת משבר – בגלל שמשבר עלול להביא לפיטוריהם. מכיוון שפרגוסון לא במצב הזה אווירת המשבר דווקא טובה לו. שאנשים לא יגידו לעצמם: "קצב צבירת הנקודות הוא 87.5" או "מנצ'סטר סיטי ניצחה 9 ניצחונות ותיקו אז אי אפשר לצפות להוביל את הטבלה בזמן הזה" או "היה 1-3 בעשרה שחקנים בדקה ה-89" או "ג'וני אבנס בן זונה". סיבות הן לא אלמנט מועיל בכדורגל.

אני אגיד לכם מהו משבר: כשאינטר מילאנו, קבוצה עם תקציב, כוכבים, היסטוריה וכסף להוצאה כמו מנצ'סטר יונייטד – נמצאת אחרי רבע עונה באזור הקו האדום. או שכשבאיירן מינכן – גם כן עם תקציב, כוכבים, היסטוריה וכסף להוצאה כמו אינטר מילאנו – מסיימת במקום השלישי בליגה שבה היא המועדון הגדול היחיד. ואולי הסיבה היא כזו: הם לא ממש התייחסו ברצינות לכמה תוצאות רעות. פרגוסון מכריז על משבר קולוסאלי כשהוא במקום השני. כך שאמנם לא טוב שיש משבר, אבל טוב שיש אווירת משבר.

התחושה שלי היא שמשחקי החודש האחרון רק יזרזו את השינויים. מכיוון שהקבוצה נכנסה לשילוב הרבה שחקנים חדשים יחסית – צריך לסיים עם זה עד ינואר. ואם תום קלברלי לא מצליח להשאר בריא או זמנם של ראבל מוריסון ופול פוגבה צריך להגיע.

*

צריך גם לבחור את שחקן החודש וזה די קל: חוויאר "צ'יצ'ריטו" הרננדז בלקזאר. בשני שערי סקורר על אדמת מרסיסייד הרעה הוא מיתן מאד את הנזק מהחודש הקשה הזה.

דה באזר בפייסבוק

את מי הייתי בוחר לכדורגלן השנה של פיפ"א?
לשחוט פרות קדושות - סיכום מחזור שמונה

26 Comments

תומר חרוב 2 בנובמבר 2011

ואם כבר אוצלול גלאץ אז חידה: איזה שחקן זר שהגיע מגלאץ שיחק בישראל?

עוז 2 בנובמבר 2011

טנסה מנתניה

תומר חרוב 2 בנובמבר 2011

כל הכבוד עוז, ועוד בארבע דקות…אתה זוכה בהזמנה לחתונה הבאה של לירן שטראובר.

אריאל 2 בנובמבר 2011

ליצור אווירת משבר יכולה באמת להיות גורם מדרבן – אבל גם יכולה להיות חרב פיפיות. עם שחקנים צעירים או לא מנוסים, הם יכולים להכנס באמת ללחץ שישפיע על הביצועים שלכם. לחץ עשוי להיות גורם חיובי – אבל גם גורם משתק.
אני מניח שפרגוסון יודע יותר טוב מאיתנו מה החומר שיש לו בקבוצה אבל האמת היא שעד רגע האמת, אתה אף פעם לא יודע איך מישהו יגיב ללחץ. באלף אלפי הבדלות, תמיד מספרים על המלחמות שדווקא החנון של הפלוגה נלחם כמו אריה ומלך הפלוגה בכה כמו ילד ולא יצא מהבונקר. אתה אף פעם לא יכול באמת לדעת מה תהיה התוצאה הסופית.

חוץ מזה, צריך לשאול האם באמת יש טעם להכניס לאווירת משבר כל כך מוקדם בעונה. אולי פרגי חושש שעוד חודש עשוי להיות כבר מאוחר מדי. ואם זה נכון, כנראה שהוא מודאג מהסיטי יותר ממך

אביעד 2 בנובמבר 2011

"שעד רגע האמת, אתה אף פעם לא יודע איך מישהו יגיב ללחץ" – משפט מדויק. ויכול להיות שזו חלק מהכוונה. אם שחקן מסוים לא מגיב טוב ללחץ, מתי טוב לגלות את זה, אוקטובר או אפריל?

אריק 2 בנובמבר 2011

העניין עם מוריסון מפתיע כי הוא נראה שחקן מטורףפעם היה משפט שאמר שאם זאתה טוב מספיק אתה מבוגר מספיק

אריק 2 בנובמבר 2011

פוגבה על הספסל!!!!!

שרון רזניק 2 בנובמבר 2011

יכנס בדקה 72. יהיה טוב.

אריק 2 בנובמבר 2011

עולה במחצית אם יעשו את העבודה

אביעד 2 בנובמבר 2011

רוני פותח כקשר מרכזי.
שלב א' בניסוי – לשלב אותו בין החלוץ לבין הקישור.
שלב ב' בניסוי – לשלב אותו כקשר מרכזי מול יריבה נחותה.
האם יהיה שלב ג'?

ערן 2 בנובמבר 2011

בשנים האחרונות, כל תחילת עונה מלווה במשבר. זה כבר מזמן מרגיש כמו אסטרטגיית ניהול עונה. בדיוק כמו שיש נוהל מסודר לשלבים הסופיים של ליגת האלופות. ההרכב הקודם נגד אוטלול, כשכבר הייתה תחושת משבר

ערן 2 בנובמבר 2011

באירופה, סימן שהמנגר לא כל כך מתרגש.

גיל 2 בנובמבר 2011

משחק מנומנם עד עכשיו ומשום מה, השחקנים לא ממש סופרים את ברבטוב. די עצוב כל הסיפור איתו.

אביעד 2 בנובמבר 2011

הנמנום היום די מעצבן כשחושבים על 2 הנק' שאיבדנו מול באזל בגלל אותה שאננות.הלקח לא נלמד?
ההצבה של ברבאטוב בחוד כשצ'יצ'אריטו מאחוריו עשתה עוול לשניהם. כל אחד מהם משחק טוב יותר בתפקיד ההפוך.
המסירות האלכסוניות שרוני אוהב לתת מעמדת החלוץ השני הן משהו שהוא יצטרך לווסת כקשר. אלו מסירות הרבה יותר בעייתיות כשקשר מוסר אותן והן לא הולכות…

תומר ש 2 בנובמבר 2011

איזה משחק איום.
המשחק היחיד של יונייטד שנרדמתי בו

גיל 2 בנובמבר 2011

מנומנם ורשלני, כאילו עושים טובה שמשחקים. כל המשחקים הללו הם פח זבל אחד גדול.

LOL 2 בנובמבר 2011

עוד ערב עגום שמספר עד כמה עמוק המשבר של יונייטד בכל מה שקשור לאיכות המשחק.
עוד ערב שבו סיטי מבהירה שהיא כיום הקבוצה האנגלית הבכירה ושאיכות הכדורגל שהיא מציגה הופכת אותה כמועמדת ללכת רחוק מאוד השנה באירופה.

ניקו 2 בנובמבר 2011

נקודה ראשונה.
ג'ונס הוא שד אדום ושחקן אנגלי מהדור החדש. יונייטד העתידי. קנייה מטורפת! שחקן הגנה מעולה עם יכולות התקפה משובחות.

נקודה שנייה.
נמאס כבר מכל פרשן ושדר שמספיק להם להיזכר במסי על מנת להגיע לתוצאה של סקס. כמה הם ניסו לדחוף את זה בשידור בהשוואות בין רוני למסי זה פשוט עצוב. בפעם הראשונה כביכול תיפקוד של רוני מדוגמא על מסי. (ללא קשר) ופעם השנייה כמות השערים באלופות פר כמות משחקים שמסי הוא כזה תותח בלה בלה בלה, רק שמסי מתופקד תמיד קדימה כמעט חלוץ כל פעם מקסימום מתחת לחלוץ ורוני מגיע עד קו האמצע כל משחק כל המשחק.

כוכב עליון 3 בנובמבר 2011

צודק, ספרתי , השוואה למסי 4 פעמים, השוואה לברצלונה בכלל 6 פעמים…

יואב 2 בנובמבר 2011

מסכים לגמרי עם הפוסט. כתבנו כאן לא מעט שרוני הוא פשוט שחקן טבעי(הגדרה נהדרת ומדוייקת) וזה אכן היה משחק בסבלנות של הצופים.

הבית הזה לא גמור וגם ניצחון על בנפיקה(שהוא הכרחי) מחייב את יונייטד לא להפסיד בשווייץ(מה שכנראה יצור שיוויון משולש). מצד שני, הרומנים לא נראים כמו קבוצה של 0 נקודות ואולי יחלצו משהו מהמשחק הבייתי מול באזל.

ג׳ונס נוצץ וזוהר ממש בתוך חודש לא זוהר בכלל.

אמיר 2 בנובמבר 2011

חבל להכביר במילים,משהו רע מתרחש בטראפורד קשישא בחודש האחרון!רוב השחקנים בכושר רע ובביטחון נמוך ואפילו ביציעים מתחילים לעזוב לפני הסיום תופעה סופר נדירה בטראפורד.
עם הסר לא יצליח לגרום לשינוי במהלך נובמבר אני חושש שזה יהיה מאוחר מידי לפחות לליגה כי בכושר הזה אנו נאבד נקודות יקרות בעוד היריבה במומנטום.
שלושת השערים מבאזל והשישיה מהסיטי העבירו מסר רע מבחינת יונייטד בכל אירופה,כל מאמן וכל קבוצה שבעבר הייתה מקבלת חמישיה
באה ומשחקת ללא רגשי נחיתות וחושפת לעיין כל את כל נקודות התורפה של היונייטד.

אביעד 2 בנובמבר 2011

הרומנים לא הקבוצה הקטנה הראשונה שבאה לאולד טראפורד ומאמינה שהיא יכולה להוציא משהו. גם הקטע של לעזוב לפני הסיום הוא לא חדש…

YB 2 בנובמבר 2011

לא ראיתי הלילה את המשחק. אבל לדעתי זה די טיפוסי ליונייטד של השנתיים האחרונות- שכמעט כולם פחות או יותר גרועים ורוני מעולה. וויין רוני איז פאקינג אמייזינג. וויין רוני איז דה ריזן איי לאב פוטבול. וויין רוני איז אולמוסט ד'ה אולני דאם גרייט ת'ינג ת'אט איז גואין אין מאן יונייטד. וויין רוני איז מיי לאב. גודנייט אבריוואן. איים א ביט טיירד.

סופרפלי 3 בנובמבר 2011

:)

יוסי מזרחי 3 בנובמבר 2011

אני כבר חוזר על עצמי .
בכל הפאזל הזה חסר שחקן אחד ברמה עולמית,בעמגת הקשר האחורי, דוגמאת קין. נכון שאין רוי קין אבל יש אחרים שהיו צריכים להגיע ולא הגיעו כתוצאה של מה שנראה לי הערכת יתר של אנדרסון ומחשבה שניתן להמשיך עם שחקני קישור מדרג שני.
הזמן של פוגבה וראבל מוריסון ממשמש ובא אבל דווקא לידם נזדקק למבוגר אחראי (ההיפך מאהוד ברק…)ואני משוכנע שסיר אלכס הבין את זה טוב ,לפני שבוע וחצי.

עוז 3 בנובמבר 2011

כתבתי את התגובה הזאת אתמול ישר אחרי המשחק ואז האינטרנט נפל:

הכרזה על משבר יכולה להביא תועלת כשהיא מכוונת כלפי פנים, אבל עלולה להקשות את החיים כשהמסר הזה מתקבל אצל שאר הקבוצות.

אני חושב שהגענו למצב שחמש הקבוצות הטובות הן כ"כ חזקות עד שברוב המשחקים שלהן היריבה בפועל לא באמת מאמינה כמו שצריך ביכולת שלה לנצח. זה מגדיל את החשיבות שבשמירה על גורם ההרתעה שמביא נצחונות קלים. לכן כל מאמן של אחת מהאימפריות אמור לחפש לדרוס ולרמוס אחרי כל משחק חלש כדי לא לאבד את היתרון המנטלי מול היריבות הבאות. לפי זה אולי המאמן צריך להעלות את ההרכב הכי חזק גם מול יריבה חלשה, כדי לתת הצגה ולאותת לכולם שדווקא אין שום משבר.

אני מתלבט איזה מסר משפיע יותר: לשחק בהילוך פארקינג ובכל זאת לנצח (ריאל מדריד היום ואני מניח שגם באיירן במחצית השנייה), מה שאומר – "גם כשאנחנו לא מתאמצים זה בלתי אפשרי לנצח אותנו", או להביס. כנראה שלהביס.
אפרופו פארקינג, מה נסגר עם היפנים והקוריאנים האלה? כל בחור שני שם זה פארק

פרגוסון הוא מוריד גבות מקצועי ומוצלח יותר מכל קוסמטיקאית.
אני חושב שעם דה חאה אפשר כבר להגיד ששורה נוספת של גבות שהורמו מצאה את מנוחתה

Comments closed