בנפיקה. תוצאה לא כל כך טובה במשחק לא כל כך רע

הרכב חסר כל הקשר דווקא שיחק לא רע

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

באופן קצת יוצא דופן לאחרונה יונייטד השיגה תוצאה לא כל כך טובה במשחק לא כל כך רע. זה לא היה מביש ולא היה חסר תשוקה – זה היה משחק בו יונייטד עלתה על יריבה טובה אבל בגלל החמצות ורשלנות הגנתית סיימה בתיקו , שבאופן מוזר לא כל כך משנה: גם במקרה של ניצחון יונייטד לא הייתה יכולה להרשות לעצמה להפסיד בבאזל במחזור האחרון. וגם במקרה הנוכחי מספיק לה תיקו.

 

 

לפני בערך עשר שנים ראיתי משחק טרום עונה בין סִקרבורו למה שכונה אז "11 מטעם מנצ'סטר יונייטד" (a Manchester United 11). וכך אני מכנה גם את ההרכב של היום.  זה לא שיונייטד לא עלתה עם שחקנים חזקים אבל זה היה הרכב ומערך חסר כל קונטקסט. הוא לא ביטא איזו תכנית משחק, המשכיות למשחק קודם, או הכנה למשחק בעתיד. לכן די הופתעתי שהכדורגל לא היה כל כך רע – בעיקר כי ברבטוב שיחק מצויין.

 

 

התוצאה הבאמת גרועה התרחשה בנאפולי. יכול מאד להיות שמנצ'סטר סיטי הודחה מאירופה ומעכשיו תתרכז בליגה.

 

והערה אחרונה: כשרואים קבוצה כמו בנפיקה, אחרי ששיחררה את אנחל דה מאריה ודויד לואיז, אפשר רק לפנטז על איך הייתה יכולה להראות התחרותיות באירופה עם הגינות כלכלית מינימלית.

 

ולפני המשחק עסקנו בימים רחוקים:

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

את הסיפור שמעתי בשתי גרסאות. האחת היא שבלה גוטמן שמע על יוזביו כשהיה אצל הספר. והשניה שחבר של גוטמן, איש יהלומים שברח בזמן השואה מוינה למוזמביק, כתב לו העילוי שספורטינג מתכוונת להביא ממוזמביק.

זה מה שהופך לדעתי את הגמר האירופי של 1962 לאחד הסמליים בכל הזמנים. כוכב ריאל מדריד פושקש היה יליד בודפשט – וכבש שלושער. ומאמן בנפיקה בלה גוטמן היה יהודי יליד בודפשט ואולי האדם המרכזי ביותר בהפצת השיטות של הטקטיקנים היהודים של מ.ט.ק בעולם. אבל בנדודיו בעולם עם ה-4-4-2 – יהודי רדוף שאימן ב-13 מדינות ב-42 שנים ומעולם לא הגיע לשנה שלישית במועדון אחד – הפיץ את תורת הכדורגל שלו אבל גם ראה ונשם כדורגל אקזוטי. וזה הביא אותו לעמוד בנמל ליסבון כמו מאפיונר של הפועל חיפה כדי לקחת אותו למשרדי בנפיקה ובעצם לגנוב אותו. ויוזביו יבקיע פעמיים אותו יום וייקח מפושקש את המעמד של השחקן האירופאי הטוב ביותר.

סיפור אחר – שהוא בוודאות נכון – שיוזביו עלה לקברו של גוטמן בבית הקברות היהודי של וינה בכדי לבקש ממנו להסיר את הקללה. קללת גוטמן גורסת שבנפיקה לא תזכה בגביע אירופה במשך 100 שנים בגלל שפיטרה את גוטמן ללא הצדקה. ומאז הקללה היא שיחקה חמישה גמרים אירופים ובכולם הפסידה – כולל ההפסד ליונייטד ב-1968.

אני יכול לדמיין את יוזביו מאמין שלגוטמן יש נשמה וכוחות על טבעיים. חשבו על זה: ילד ממאפללה הענייה והנידחת יורד מאניה שהגיעה מאפריקה – ושם, בדקות הראשונות שלו אדמה אירופאית, מחכה לו איש זקן עם מבטא מוזר והופך אותו לשחקן במדרגתם של פושקש ופלה.

דה באזר בפייסבוק

באמת עדיף שנשתוק!
ליגת שוקי ההון: איך כל זה קשור למזרח אירופה?

74 Comments

אבי 22 בנובמבר 2011

איזה כיף שה"לקראת" כל כך מוקדם!

מישהו יודע איך רואים את המשחק בחתונה ברחובות? :(

הופ 22 בנובמבר 2011

אפשר הרחבה לגבי "השיטות של הטקטיקנים היהודים של מ.ט.ק"? ואיך היו משחקים עד שהגיע ה 4-4-2 של גוטמן?

אבי 22 בנובמבר 2011

אני ממליץ מאד על:
Inverting the Pyramid: The History of Football Tactics
של ג'ונתן ווילסון.

קראתי אותו בהשפעת אחד המשתתפים פה; אולי עזי, אולי אפילו רונן, אולי גם וגם.

הוא מתעכב לא מעט על גוטמן, אישיות יוצאת דופן.

גיל מזימבבואה 22 בנובמבר 2011

הקטע של המכתב מדהים. היום לוקח למיכתב ממוזמביק לפורטוגל לפחות שבועיים במקרה הטוב ורק אם הלכת לסניף הדואר המרכזי במפוטו. אז בשנים האלו…
אבל אלו הסיפורים שבגללם אנחנו מתים על המשחק הזה, כן ירבו.

אביעד 22 בנובמבר 2011

"מאפיונר של הפועל חיפה" :) אני כבר מרגיש איך אבא שלי מתקומם…

גיל 22 בנובמבר 2011

יוזביו הוא אחד השחקנים הכי אהובים עליי בכל הזמנים. איכשהוא נדמה שהוא תמיד נדחק ברשימות של השחקנים הגדולים למרות שהיה מוכר ככזה בזמנו. נראה שזה נובע במידה מסוימת מחוסר הערכה לבנפיקה היום ושוכחים שאז הייתה מעצמה שהוא בעצמו הקים. אגב, יש לו שם בעיטה שגורמת לכדור לעוף בניגוד לחוקי הפיסיקה.

שחר 22 בנובמבר 2011

פוסט מקסים,תודה

אופיר 22 בנובמבר 2011

השאלה הגדולה הערב היא: האם נדאל שילם על שעור הטניס שהוא קיבל מפדרר?

קסיוס קליי 22 בנובמבר 2011

חחח…

אין על פדרר..

אביעד 22 בנובמבר 2011

משחק טוב התקפית אבל 2 טעויות מקריות בהגנה וים החמצות עלו לנו במקום הראשון ואולי בעליה…

דורפן 22 בנובמבר 2011

שום דבר שקרה היום לא יכול לעלות ליונייטד בעליה. היא בכל מקרה הייתה מודחת עם הפסד במחזור האחרון.

ינאי 22 בנובמבר 2011

רונן לדעתי אתה טועה.
אם היינו מנצחים היו לנו 11 נקודות, לבנפיקה ובאזל 8.
הפסד במחזור האחרון לבאזל ונצחון של בנפיקה היו יוצרים מצב שלשלושת הקבוצות 11 נקודות והעולות היו נקבעות לפי הפרש שערים במשחקים ביניהם.

ניינר 22 בנובמבר 2011

ניצחון מרגש של נאפולי על השייחים ממנצ'סטר. אולי זה לא טוב ליונייטד אבל זה טוב לכדורגל

אביעד 22 בנובמבר 2011

רונן, התוצאה היום מ-א-ו-ד משנה. הלך המקום הראשון. גם אם נעלה זה יספק הגרלה ככל הנראה בעייתית והגומלין לא יהיה באולד טראפורד.

דורפן 22 בנובמבר 2011

כל זה נכון, אבל המשחק היום בשום קונסטלציה לא היה עולה בעליה. רק המשחק בבאזל יכול לגרום ליונייטד לא לעלות.

אביעד 22 בנובמבר 2011

לא מדויק. ניצחון היום + הפסד בבאזל (בהנחה הסבירה שבנפיקה מנצחת את הרומנים) היה שולח את הבית לשוויון בין 3 קבוצות והכרעה על הפרש שערים. במצב הזה רק הפסד ב-3 שערים ומעלה בשווייץ היה מדיח את היונייטד.

טל 22 בנובמבר 2011

עם המזל של יונייטד הם יקבלו את הקבוצה מקפריסין.

טל 22 בנובמבר 2011

איזו קבוצה מרגשת נאפולי..אין לה כדורגל גדול, אבל איזה קהל, איזו תשוקה. סוף קבוצה איטלקית שאפשר לתמוך בה מכל הלב. במנותק מהאהדה, זו אולי הקבוצה הכי מרגשת בליגת האלופות. סוג של ליברפול איטלקית מבחינת לחימה ויכולת להתעלות במשחק נתון.

קבאני הוא ה-סמל של קבוצה כזו. לא שחקן סופר מוכשר (פחות מסוארז ללא ספק), לא בטוח שהיה מתבלט במיוחד בקבוצת כוכבים כמו ריאל מדריד, אבל בקבוצה כמו נאפולי יש לו נוכחות קנטונאית על המגרש.

מצד שני, כמו ליברפול, יש לנאפול נטיה לעשות תוצאות מטופשות, כך שסיטי עוד לא עפה.

אני חלק על דורפן בדבר אחד: זה בטח לא רע ליוונייטד. הרי לסיטי אין בעיה לעמוד בעומס של שני משחקים בשבוע מבחינת עומק הסגל. לעומת זאת, הדחה מוקדמת באירופה זה בדיוק סוג הערעור שיכול לעצור את הדהירה שלהם בליגה (בפעם המיליון- הם לא כאלה גדולים). אפילו אם הם לא יודחו בסופו של הדבר, המכה הזו יכולה לפגוע בהם בשבועות הקרובים ופה כבר יונייטד הרויחה.

דורפן 22 בנובמבר 2011

זה יכול להיות מהצד המוראלי כרגע. אבל מצד שני לא יהיו להם מצבים בסוף השנה בו משחק עונה תקוע בין שני משחקים מול ברצלונה או כל מיני מצבים שיונייטד נתקלה בהם בשנים האחרונות.

נאפולי יכולים למעוד, אבל מצד שני באיירן, כשהגמר בביתם, לא יוותרו על הזדמנות להפטר מיריבה מרכזית בשלב הזה.

הופ 23 בנובמבר 2011

בהחלט יכול להיות שלקבוצות מסוימות משתלם לשחק שני משחקים בשבוע, כי זה פותר להם בעיות אגו בקבוצה (ליותר שחקנים יש הזדמנות לשחק), מאשר מזיק להם בגלל העומס.
לא היה אכפת לי שהיינו (מכבי חיפה) משחקים שני משחקים בשבוע באופן קבוע, זה היה מאפשר לתת לדוידוביץ' ושראנוב לשחק כל הזמן, ומשאיר את גדיר, דגני, איציק כהן, ימפולסקי, תורג'מן, עזריאל, עותמאן, מגרלשווילי ואחרים "חמים" ובכושר כל הזמן. (כמובן שהיה צריך לבחור באיזו מסגרת להסתכן עם השחקנים הפחות טובים)

דודו פ. 22 בנובמבר 2011

שתי מסקנות עיקריות מהערב:

1. מאנצ'יני אידיוט – 80 דקות אתה מעדיף את דזקו על אגוארו? מגיע לו לא לעלות.
סיטי משלמים שכר לימוד על אירופה בגלל חוסר נסיון בזירה הזו. נפולי הראתה המון לב והגיעה לה לעלות (קבאני ולבאצי פשוט ענקיים).

2. יונייטד לא במשבר, היא פשוט קבוצה בינונית השנה (אל תתנפלו, הכוונה היא יחסית לרמה שלה בד"כ). גם אם היא לא תפסיד בבאזל ותעלה לסיבוב השני, היא תעשה את זה מהמקום השני (בנפיקה מארחים את הרומנים ואין מצב שלא ינצחו) ואז בהגרלה יכולים לקבל את ברצלונה, ריאל או באיירן, למרות שעם המזל הקבוע שלהם בהגרלות הם בטח יקבלו את ניקוסיה/זניט או מקסימום אינטר.

טל 22 בנובמבר 2011

יכול להיות שאגוארו פצוע מהמשחק ביום שבת (הוא יצא בגלל פציעה), אחרת אין הסבר למהלך של מאנצ'יני. זה לא רק שהוא שחקן הרבה יותר טוב מדזקו, דזקו ובאלוטלי לא משלימים טוב אחד את השני. סיטי של היום הייתה בעצם סיטי של העונה שעברה וזה נראה אותו דבר.

אגב, דזקו הוא בדיוק ההפך מקאבני. לא משנה כמה המספרים שלו טובים, פשוט אין לו את זה.

אביעד 22 בנובמבר 2011

הספסול של אגוארו מאוד הגיוני לטעמי.
הוא שיחק ביום שלישי עם ארגנטינה (לא זוכר אם פתח בהרכב אבל הטיסות מספיק מתישות) ושיחק גם בשבת. הגיוני לספסל אותו.
דז'קו שיחק שני משחקים מאוד אינטנסיביים בפלייאוף העליה ליורו ולכן לא שיחק בשבת. הוא שיחק היום ואגוארו הוא זה שישחק בשבת.
אופן המחשבה של מאנצ'יני לגיטימי – הליגה בעדיפות עליונה, אז למרות שהמשחק מול נאפולי חשוב, אז היות וליגת האלופות בעדיפות משנית אז המשחקים מול ניוקאסל וליברפול חשובים יותר ואגוארו הוא זה שישחק את שניהם.

LOL 22 בנובמבר 2011

עליה מהמקום השני ומפגש מול ברצלונה,ריאל מדריד או באיירן מינכן הוא גרוע באותה מידה כמו הדחה מוקדמת.
מול הקבוצות הללו אין ליונייטד מה להציע בסגל הנוכחי שלה וברמת המשחק שהיא מציגה.
החזרה של פלטשר וקאריק למרכז המגרש ושובו של גיבסון לספסל מעידים על קץ מהפכת הצעירים ביונייטד.
זה היה קצר וזכה להיות מתואר בתקשורת באופן מופרז ומוגזם.
יונייטד זקוקה לרכש איכותי בינואר כדי להרים את רמת המשחק שלה.

דורפן 22 בנובמבר 2011

תיארת במדוייק את דרכה של יונייטד שהביאה לה הצלחה במשך השנים. לא רק התבססות על רכש – אלא בעיקר רכש תוך כדי העונה בינואר.

אתה סותר את עצמך. ההרכב הוכיח סופית שזה סוף תקופת הצעירים. אבל אז ההרכב ששיחק נכשל – אז יש לנו גם סוף עידן הוותיקים. אז אולי מהפכת הצעירים תחזור.

זה מה שקורה כשכל משחק "מוכיח סופית" משהו.

אביעד 22 בנובמבר 2011

ההרכב הוכיח סופית (למי שצריך הוכחה) שהיונייטד מעלה בהרכב שחקנים כשירים.
איזה מהשחקנים הצעירים שלא שיחק היום היה כשיר?

אבו צ'יצ'ריטה 23 בנובמבר 2011

וכבר שנו רבנן – אין לנו מה להוכיח והוכחנו את זה היום על המגרש.
כל הניתוחים טובים ויפים, אבל קיבינימאט – תנצחו את בנפיקה בבית. שלושה משחקי בית, רק מול הרומנים יצאנו עם נצחון

דורפן 22 בנובמבר 2011

דודו וטל – מאיפה מגיע סיפור המזל בהגרלות – בסיבוב ה-16 בארבעת השנים האחרונות יונייטד קיבלה מארסיי (קל), אבל אינטר של מוריניו, מילאן וליון. מי קיבל סיבובי שמינית יותר קלים. הבעיה שאם יונייטד מנצחת 2-7 את מילאן או מדיחה את אינטר של מוריניו – זה מתקבל כתוצאה לא יותר מסבירה.

טל 22 בנובמבר 2011

האמת שאתה צודק, בטופ 16 יונייטד בדרך כלל לא מקבלת הגרלות קלות.

דורפן 22 בנובמבר 2011

יונייטד לרוב מקבלת בתים קלים. לא שזה עוזר לה כרגע.

אבל זה מזל מוגבל – כי צריך חוסר מזל די קיצוני בשיטה הנוכחית לקבל בית קשה.

טל 22 בנובמבר 2011

חוץ מזה, שתהיו בטוחים שגם ריאל, באיירן וברצלונה (אם תסיים ראשונה) לא ישמחו לקבל את יונייטד. זה עובד לשני הצדדים.

אגב, זה הופך את המשחק של ברצלונה מחר להרבה פחות חשוב. אם יוניטד תסיים שניה ואת ריאל הם לא יכולים לקבל (וסיטי כנראה עפה) אין שום הבדל מבחינתה בין דרג ראשון ושני.

דורפן 22 בנובמבר 2011

זה המגוחך בכל השיטות הללו שאלוהים יודע מי הגה אותן (למה משל אסור מפגש תוך-מדינתי בשמינית וברבע זה מותר? להיפך אם לא רוצים גמר כל מדינתי צריך לאפשר משחקים כל מדינתיים מוקדם יותר)

מרגע שמילאן הבקיעה שוויון מקרי בקאמפ נואו – ונוצר סיכוי שברצלונה לא ראשונה – כל הספקולציות על המקום בו כדאי לסיים הפכו ללא רלוונטיות.

דניאל אחר 23 בנובמבר 2011

יותר מזה – אם סיטי ויונייטד ייעלו מהמקום השני, עדיף לברסה לגמור במקום השני.

דודו פ. 22 בנובמבר 2011

המשחק היום יכול לגרום לתגובת שרשרת במנצ'סטר סיטי שתגרום לקריסה דוגמת הקריסה של צ'לסי בשנה שעברה, אחרי שהובילה בבטחה את הליגה. ביום ראשון יש סיכוי לא רע בכלל שסיטי יפסידו שוב, הפעם באנפילד. ליברפול אולי לא יציבים, אבל יודעים להגיע למוטיבציית שיא למשחקים נגד הגדולות (ולבעוט בדלי נגד הקטנות). בדצמבר יש לסיטי חודש קריטי עם משחקים נגד צ'לסי וארסנל ונגד באיירן באלופות. הימור שלי, בסוף דצמבר סיטי כבר לא ראשונים.

דורפן 22 בנובמבר 2011

זה ייתכן – אבל נדמה לי שסיטי השתנו השנה.

אבישי 22 בנובמבר 2011

המשחק היום היה יותר מהנה לצפייה משלושת ה-1:0 האחרונים בליגה, אבל בזמן האחרון יש הרגשה שמשהו לא טוב עובר על הקבוצה. משהו מנטלי, סוג של חוסר ריכוז, אולי תוצאה של הדרבי.
קשה קצת לשים את האצבע על מה זה הדבר הזה, כי יש מוטיבציה, ויש יכולת, אבל אולי זו ההשראה שהלכה לאיבוד?
הלוואי ואתבדה, אבל נראה שהעונה ההשראה הזו כבר לא תגיע מפלטשר, קאריק, גיגס ופארק. אנדרסון מתאים להיות כינור שני לקלברלי יותר מאשר להוביל. אולי כדאי להתחיל לשלב את הצעירים, פוגבה, מוריסון כדי לראות מה צופן העתיד בקישור.

נגבי מצוי 22 בנובמבר 2011

והרי הודעה לבחור שצוחק בקול רם: הנהלת מנצ'סטר יונייטד מקבלת בחום את המלצותיך לגבי רכש בינואר, ויתרה מכך, סר אלכס פרגוסון בכבודו מקווה לפוגשך בהקדם על מנת לקבל רעיונות חדשים. אנא צור עמנו קשר בכדי שנוכל לתאם פגישה ביניכם.

גיל 22 בנובמבר 2011

המשחק היום מוכיח שברבטוב חייב לשחק בכל משחק כמעט. שני שערים די מקריים הובילו לתוצאה שלא ממש משקפת אבל הכדורגל היה מצוין. אולי כל משחק מנצ'סטר צריכה להתחיל בפיגור שער כי רק ככה נראה שהם לוחצים יותר.

כמו שכתבתי בעבר, נראה לי שזו תוכנית על לקבל את ברצלונה בשלב ההצלבה. נראה לי שיש יותר סיכוי לעבור אותם בבית וחוץ מאשר משחק בודד.

דורפן 22 בנובמבר 2011

מה שכתבת הוא מופרך על פניו. כי בכלל לא ידוע איפה ברצלונה תסיים. ודווקא ידוע איפה יונייטד תסיים.

בנוסף זה מאד לא רציני – אם אתה חושש מברצלונה תן לשלוש קבוצות אחרות לנסות להדיח אותה קודם לכן.

גם לגבי ברבטוב כלום לא מוכיח כלום. היחיד שחייב לשחק -כשהוא כשיר – הוא רוני. וולבק וצ'יצ'ריטו עשו דברים גדולים במשחקים שונים העונה. מה שכן – הוא חייב להיות ברוטציה.

גיל 22 בנובמבר 2011

זו הייתה חצי בדיחה, ולא אמרתי שבהכרח צריך לפגוש אותם בשמינית, אבל אני כן חושב שבמפגש כפול הסיכויים גדולים יותר.

לגבי ברבטוב, כל פעם שהוא משחק הוא מוסיף הרבה. הוא בעיניי שחקן על שצריך לשחק הרבה יותר ובעיקר לפתוח ולא לעלות מהספסל. די בזבוז כשהוא לא משחק.

IDO 24 בנובמבר 2011

אני לחלוטין לא מסכים (לגבי בארבה).
הוא מתנהג כאילו הוא משחק פוטבול אוסטרלי ואין חוק נבדל,
ברור לגמרי למה פרגי לא בונה עליו.

יואב 22 בנובמבר 2011

סוף סוף קצת כדורגל מצד יונייטד שדווקא קאריק ופלטשר המושמצים נותנים משחק טוב ומלא נוכחות. עדיין, בכושר הנוכחי, הולך להיות קצת מורט עצבים בשוויץ.
מסכים עם טל. הדחה של סיטי יכולה להזיק יותר לביטחון שעולה שם.
רונן,
במקרה של הדחה, סיטי נושרת לליגה האירופאית כך שהעומס מהם לא ירד.
אביעד,
במקרה של שיוויון משולש, מה קובע? יחס השערים הכללי או יחס השערים בין הקבוצות המעורבות?

דורפן 23 בנובמבר 2011

נו – אבל עדיף לבארסה כמובן לעלות מהמקום השני – כדי לקבל את באיירן בבית-חוץ ולא רק חוץ בגמר…. ספקולציות הן דבר נפלא

אביאל 23 בנובמבר 2011

עוד גול מאופסייד ליונייטד, אבל זה כבר מעצבן לספור.

יואב – אני לא בטוח לגבי הליגה האירופית וראה שנה שעברה. המחויבות הרבה יותר נמוכה והרבה קבוצות גדולות שמגיעות לשם לא יסכנו את הליגה בשבילה.

בקשר לשיווין בין קבוצות, מה שקובע הוא יחס המשחקים בינהם, במקרה של יונייטד ובנפיקה הוא לטובת בנפיקה בגלל שערי חוץ.

יואב 23 בנובמבר 2011

אביאל,
עדיין מדובר בטיסות ועוד משחקים ללוח.
התכוונתי לשיוויון בין שלוש קבוצות, גם בנקודות כלליות וגם במפגשים הישירים. איזה יחס שערים קובע?

אריק 23 בנובמבר 2011

נפסלו שניים מאופסייד שלא היה אבל למה שזה חעניין אותך?

אביאל 23 בנובמבר 2011

וגיל – אני לא הכי בטוח שעדיף מול ברצלונה בית-חוץ. אלא משחק בודד שאפשר איכשהו להפתיע.

עופר פרוסנר 23 בנובמבר 2011

אני רוצה להתעכב על משהו אחר לגמרי – על כמה באלוטלי נהדר. הגול שלו היום, הוא גול שאותו צריך להקרין לכל חלוץ צעיר מאות פעמים שוב ושוב ושוב. הריצה שלו פנימה, העצירה לפני שהוא נכנס לעמדת נבדל. יותר מכל שחקן כדורגל, הוא מזכיר לי בגול הזה את דניס רודמן או צ'רלס ברקלי – הדרך שבה הנסיך והתולעת היו הולכים על הריבאונד. פשוט גאונות.

IDO 24 בנובמבר 2011

ומול זה הייתי מקרין את בארבטוב שנתפש פעם אחר פעם בנבדל

אבו צ'יצ'ריטה 23 בנובמבר 2011

כאוהד כדורגל אני רוצה לראות יותר מברבטוב. הוא שחקן שעושה דברים אחרת ורואים ממנו דברים שלא רואים מאחרים ולא בקלות שוכחים. אני מקווה שהסר ימצא דרך לשלב אותו ברוטציה ואם לא להיפרד ממנו בצער בינואר.

קורא אדוק 23 בנובמבר 2011

אבו צ'צ'ירטה,ברבטוב הוא הדבאשווילי של יונייטד. שחקן טוב…אבל לא מספיק טוב עבור הרמות הבאמת הגבוהות.

קורא אדוק 23 בנובמבר 2011

וכמובן צ'יצ'ריטה ולא צ'צ'ירטה….

אדם 23 בנובמבר 2011

אישית, אני חושב שברבטוב הוא באמת שחקן ייחודי. טכנית, רק נאני מתקרב אליו ביונייטד.. לבחור יש קסם ברגליים, גם אם הוא לא סקורר. פעם עשיתי בדיקה על ברבטוב -יחס הבקעת השערים שלו ביונייטד עדיף על זה של אנלקה, אדיבאיור, קאוט ואם אני לא טועה גם ואן פרסי..(ולאור הכושר המדהים של טורס בשנתיים האחרונות אני חושב שהמאזן הזה די התאזן ביניהם) ואת זה עשיתי עוד לפני שהוא סיים כמלך השערים בעונה שעברה. מירב הביקורת שיש עליו היא בעיקר בגלל תג המחיר והמוצא שלו. לראות את ברבטוב משחק זו חוויה באמת מהנה.. רק "חבל" שצ'יצ'ריטו תפס כזו פורמה בשנה האחרונה.

אבי 23 בנובמבר 2011

תוצאה מאכזבת,אבל נורא נהניתי מהמשחק ויצאתי אופטימי. הקבוצה ששיחקה היום הגיבה טוב מאד לאתגר הפיגור המוקדם. פלטשר וקאריק היו מאד דומיננטיים החל מהדקה ה-15 בערך.

אריק 23 בנובמבר 2011

יונייטד הסתדרה מצויין בלי רוני וקלברלי. יונייטד לא הסתדרה ולא מסתדרת בלי וידה. הסיבה שיונייטד נראתה טוב זה לא ברבא אלא פלטשר ובעיקר קאריק. לא מודאג לגבי העליה מי שמפסיד לבאזל במשחק הקובע עדיף שילך הביתה עכשיו, לא מוטרד מהמקום השני, מעדיף לשחק נגד ריאל/ברצלונה/באיירן בינואר.

יוסי מזרחי 23 בנובמבר 2011

באשר לסיטי:
תיתכן פגיעה מורלית מסוימת,אבל יותר חשובה היא העובדה שהם יעברו לליגה האירופית והעומס לא יקטן מהותית אלא ימשך יותר זמן.
דוקא היום עם משחק טוב יחסית ותגובה יפה לפיגור מוקדם,אנחנו משלמים על התיקו הארור ההוא נגד באזל.
שמינית הגמר ,בהנחה שנהיה שם, ישוחק בינואר. אם יש לסיר אלכס תכניות לינואר, יתכן ותצמח מהן תועלת למרות הזמן הקצר ומגבלות שילוב שחקן חדש.
האמת, שכשראיתי את שמו של גיבסון (בחור טוב ושחקן מבית ספרנו,אבל..)על הספסל,נעלבתי.האמת היא שהייתי צריך להרגיש יותר מודאג מאשר נעלב. ואולי שניהם.

אבי 23 בנובמבר 2011

זה באמצע פברואר

יוסי מזרחי 23 בנובמבר 2011

על אחת כמה וכמה.

אמיר 23 בנובמבר 2011

שני דברים מטרידים אותי כרגע:

1. החשוב יותר הינה המחשבה שהסר באמת מאמין שיש לו קבוצה טובה ואיכותית(והוא אכן מאמין לטעמי)שיכולה להתמודד כשווה מול כל אחת מהגדולות הארופאיות.
אז זהו שלא!!
2.הדבר השני הוא האם נעלה מהמשחק בעוד שבועיים בשוויץ,אז כנראה שלא לצערי ואני מבסס את ההנחה על העובדות הבאות:

1. היונייטד יגיעו למשחק לחוצים עם סוג של משקולות על הרגלים כי רק להם יש מה להפסיד,מהשוויצרים מימילא לא ציפו לכלום וכמובן אף לא אחד יעשה מטעמים מהפסד שלהם…
2.היכולת של החודשיים האחרונים כבר לא מספיק טובה גם מול הדרג התחתון של אירופה,איבדנו את כוח ההרתעה ואלמנט הפחד וכל היריבות מאמינות באמת ובתמים שניתן לנצח את השדים.

כוכב עליון 23 בנובמבר 2011

אתם (אוהדי יונייטד) מדברים על עליה מהמקום השני ואת מי מקבלים בשמינית, ואני חושש מ ה 7.12, זכרונות מה 7.12.2005 מציפים אותי,הפעם היחידה שלא עברנו את שלב הבתים (זוכר כי זה יום אחד לפני היומ הולדת…), ובלי קשר קצת מטריד שבכל משחק, כשמשחקים טוב התקפית,הנאיביות/זלזול בהגנה צפה (אפילו במשחקים האדירים נגד ארסנל וצ'לסי)

הוא זידאן המקורי 23 בנובמבר 2011

ביזיון. תוצאה קטסטרופלית, הלך המקום הראשון וגם השני לא בטוח.
11 מטעם מנצ'סטר יונייטד שלא מבטא איזו תכנית משחק, אם זה נכון, זה עצוב מאד.

התוצאה בנאפולי היא מעולה. יונייטד צריכים את סיטי במוראל ירוד.
מספר משחקים נמוך יותר לסיטי אומר פחות אפשרויות לתת לכולם לשחק, ושחקנים מדוכדכים.
בנוסף, יש גישה שאומרת שהשתתפות בכל המפעלים שומרת על רמת מתח גבוהה במובן החיובי.

לאחר שניתחת את השיר על בתו של כורה הזהב עבור סן-פרנסיסקו, אתה יכול לנתח עכשיו את "בתו של כורה הפחם".

אזי 23 בנובמבר 2011

דורפן,
זה רק אני, או שאתה לוקח בחיוב כל תוצאה שיוניטד מוציאה השנה?

דורפן 23 בנובמבר 2011

אזי – אני לא לוקח בחיוב כל תוצאה. אבל כל כך מופרך בעיני כל ההתלהמות כלפי קבוצה שמאז מארס נוצחה רק על ידי שתי קבוצות – מנצ'סטר סיטי וברצלונה. הדרישה הזאת שיהיה תמיד ניצחון, וניצחון גבוה, ועם "כדורגל שמתאים לרמות הגבוהות באירופה". וכמובן גם עם שחקני בית ונוער מקומי, וגם עם רכש מתאים. זו תוצאה של המסחור המטורף של הכדורגל.

אביעד 23 בנובמבר 2011

שלוש. גם ארסנל. 4 הפסדים במשהו כמו 40 משחקים….

אביעד 23 בנובמבר 2011

ומאוד מצאה חן בעיניי השורה של "כמובן גם עם שחקני בית ונוער מקומי, וגם עם רכש מתאים". לייק!

אמיר 23 בנובמבר 2011

רונן – אלו לא התוצאות זו היכולת!

דורפן 23 בנובמבר 2011

אמיר – 3 ניצחונות בכדורגל מעולה על צ'לסי. הניצחון על שאלקה. הניצחונות על ארסנל, טוטנהאם, וגם צ'לסי באופן חלקי ומנצ'סטר סיטי במגן הצדקה. היה המון המון כדורגל משובח בתקופה הזו – בצד משחקים לא טובים.

גיל 23 בנובמבר 2011

בדיוק, לאנשים אין שום פרספקטיבה היום. כולה שלושה חודשי כדורגל ובזמן הזה מנצ'סטר הייתה גם הקבוצה הכי טובה בעולם וגם כזו שמועמדת לירידה. עצם העובדה שמנצ'סטר שיחקה טובה בתקופה הזו מאוד מעודדת כי זה אומר שהפוטנציאל קיים, אבל עם כל השינויים והפציעות זה פשוט יקח זמן. בינתיים הם צוברים את הנקודות הנחוצות ויש לקוות שבקרוב יתחילו לשחק גם כדורגל טוב יותר.

אזי 23 בנובמבר 2011

מוזר…
אפשר להגיד אותו דבר על מכבי ת"א בכדורגל…

אמיר 23 בנובמבר 2011

רונן – אמת לאמיתה אבל התקופה הזאת בת חודש ומעט חלפה לה וכעת אנו חודשיים ימים בתקופה מזעזעת(במונחי היונייטד)שלא רוצה לחלוף לה.
אתה בוודאח מכיר את המשפט "אתה טוב כמו המשחק האחרון שלך",מה שהיה לא רלוונטי זה עולם הכדורגל לטוב ולרע…

גיל 23 בנובמבר 2011

מה זה מזעזעת, היא מנצחת כמעט כל משחק ובדרך לשבור שיאי נקודות בפריימר ליג. באותה נקודה שנה שעבר מנצ'סטר הייתה בליגה עם 6 ניצחונות ו6 תיקו ואף אחד לא התרגש יותר מדי. קצת פרופורציות לא יזיקו לאנשים. אני חושש מאוד לגורלם של האוהדים בתקופה של אחרי הפרישה של פרגוסון.

אדם 23 בנובמבר 2011

תרשו לי לצטט מאמר שקראתי היום :
Twelve games into the league season and United have won nine, drawn two and lost one, the club’s best league start to a season since 1993-94. It’s four points better than the treble season, three points better than the team which won the double in 1995-96. It’s also a full five points more than this time last term, when United went on to win the league, five better than 2008-09 when United were also champions. And it’s three more than 2007-08, when United won the league and the European Cup.

וכל זה אחרי שפגשנו את כל הגדולות של אנגליה.. באמת שחסר לאנשים פרופורציות…

יואב 24 בנובמבר 2011

לא רק פרופורציות.גם הבנה, הכרה ואהבה.
פרגי עושה להם בית ספר כבר עשרים שנה ועדיין הם לא למדו כלום.זה לא בהגדרה של מביך בכלל, זאת טימטומת טהורה וחוסר מודעות ובושה(ובוודאי הבנת המשחק והמהות).הם אפילו מייעצים לו.

Comments closed