יומן אליפות של הניינרס. ההפסד בבלטימור

קו ההתקפה קרס והותיר את הניינרס בלי סיכויי ניצחון

(תמונה: monica's dad, cc license)

הקריסה הזו של קו ההתקפה כבר קרתה מוקדם יותר העונה – בהפסד הלא מחוייב לדאלאס ובניצחון על סינסינטי. לניינרס יש בעיה בקו ההתקפה. הרבאו פתר את הבעיה הזו באחת ההברקות הגדולות של העונה. כשהפך את ברוס מילר, דפנסיב אנד בקולג', לפול בק התקפי. הניינרס איבדו אותו ברגע הכי לא מתאים של העונה. דווקא לפני ביקור בבלטימור.

ודווקא בסיטואציה הזו – 9 הפלות קווטרבק נגד הניינרס – הם הראו שהם לא בלתי שייכים. העסק לא התפרק. ההגנה נתנה טיפונת מעל מספר הנקודות ההגנתי שלה שהוא הטוב בליגה, והם החלו את הרבע האחרון בתוצאה 6-6. והאחרון שאשם בדבר הזה הוא אלכס סמית. קווטרבק ענק מוציא מסירות בשברירי שניה גם אם קו ההתקפה לא נותן לו זמן. הוא לא ענק. אבל 95% מהקווטרבקים, אם הם נזרקים לקרשים ערב שלם מתחילים למסור אינטרספשנס לכל הכוונים – וזה לא קרה.

עם שני משחקי יתרון על המקום השלישי, כשארבעה מחמשת המשחקים האחרונים הם מול הלNFC מערב, המקום השני יהיה של סן פרנסיסקו. הקבוצה תגיע לפלייאוף מהמקום השני. היא אמורה להיות רעננה יחסית, ושם זה מאד תלוי במץ' אפ הספציפי.

ומחשבה שיש לי כבר כמה ימים: הסיטואציה היחידה בה סן פרנסיסקו מסוגלת לנהל משחק שקול מול הגרין ביי פקרס היא כשהטמפרטורה בסביבות המינוס מאה ותחת מטר שלג לפחות. כלומר בוויסקונסין ולא בקליפורניה.

ד"ר LIVER ומיסטר POOL (אחרי צ'לסי לפני סיטי)
חידון מספר 264. כמה כמעטים טרגיים

18 Comments

גיל 25 בנובמבר 2011

אתה מאוד אופטימי דורפן. נראה לך שבגרין ביי, מינוס עשר מעלות ובפיגור6 אלכס סמית יביא לך מהלך מנצח?

אני חושב שהמשחק היום (שהיה די טוב למרות התוצאה הנמוכה) מראה את התקרה של הניינרס. ההגנה שלה תסחב אותה עד גבול מסוים אבל ברגע שאתה צריך לבנות על אלכס סמית שיתן לך את האקסרה שתנצח אתה יכול לשכוח מזה. מול הגנות טובות הם פשוט לא ישימו מספיק נקודות בשביל לנצח. אז נכון, הם לא קרסו וזה לזכותם אבל גם לא היו קרובים לנצח. אפשר להאשים במידה מסוימת את האופנסיב ליין שלא שמר עליו טוב אבל חצי מהסאקים שהוא חטף היו באשמתו כי הוא לא שחרר את הכדור בזמן. מה שכן, לקחו לו ט"ד. השופטים והחוקים היום הופכים את המשחק לא רק לבלתי אפשרי לשיחוק אלא גם לצפייה ופוגמים קשות בהנאה ממנו.

דורפן 25 בנובמבר 2011

לא אמרתי שהם ינצחו. אמרתי שהסיכוי היחיד שלהם הוא סקור מאד נמווך.

אם אתה אומר שלקחו לו טאצ'דאון במשחק שהיה בשוויון אחרי שלושה רבעים, זה לא שהיה כל כך רחוק מלנצח.

גיל 25 בנובמבר 2011

נכון, אבל התחושה הייתה שבלטימור ישימו נקודות לא חשוב מה יקרה.

רן שגיב 26 בנובמבר 2011

התחושה הזו, שהנה היריב עושה TD, היתה קימת לאורך לא מעט משחקים, גיינטס למשל ובכל זאת הם ניצחו בהם.

תום 25 בנובמבר 2011

משקפי האדום והזהב מעוורים אותך רונן. רוג'רס (עם החיוך הזכוח והמעצבן שלו) וגרין ביי בדרך ל 19-0 היסטורי וכל מני רשימות טופ 10.

גלן 25 בנובמבר 2011

שום 19:0 ולתחושתי גם שום 16:0. ואם כן בושה לליגה כי הם לא מספיק טובים להיות שם. החלטה אחת מוצדקת לחלוטין אתמול בשיפוט (נורא ואיום, הרס הנאה מהמשחק אבל בצדק גרשו את סו) אבל בלי שום וקונטקסט למשחק עצמו הביאה אותם לשחרר בלמים בחצי השני.
עם סו מול הפרצוף של רוגרס הוא יותר קרוב ל86 יארד מהמחצית הראשונה למה שהתחולל אח"כ. אבל אין מה לעשות, השהייה של סו מעוד משחקים עשוייה להרוס את סיכויי הפליאוף למרות שקאטלר וההתכתשויות בבית המזרחי פועלים לטובתנו. אצלי בכדור הבדולח עדיין כתוב ניינרס-ליונס עוד העונה.

ולגבי הפקרס-העונה מתחממת, הקו הקדמי ההתקפי מתחיל להתעייף, הריצה מלכתחילה לא הייתה הדובדבן והיא נחלשת עם כל פציעה. ולכן הפסד יבוא מוקדם או מאוחר. עדיף להם עכשיו ולא בפליאוף.

ואגב אני כבר לא בטוח אם זה אתה היית תום עם סיפורי האימים על מה שND או נברסקה יעשו למישיגן העונה. אני מקווה שההבטחות האלו, מי שלא הבטיח, ימשיכו להתממש ביום שבת הקרוב.

תום 25 בנובמבר 2011

זה היה מישיגן סטייט (דנרד אלרגי להגנות מעל הממוצע). תשמח ביום שבת הקרוב כי אחרי זה יהיו עוד 2900 ומשהו ימים.

גלן 25 בנובמבר 2011

תשמע אם זה רק עם מישיגן סטייט בלנסינג ניחא. ובודאי שצריך לשמוח שאפשר. הכל תלוי בסנקציות שיהיו נגד הבאקייז. סנקציות קשות ומאייר לא מגיע. קלות הוא בא ויהיה מאד מעניין. בכל מקרה העונה פנומנלית. הגנה מדהימה והכי חשוב קורצת קורצת לכל רקרוט ברמה עם אספירציה לnfl כי מה שעשו שם השנה היה מדהים עם פחות או יותר עם החברה משנה שעברה. ובכלל הגיוסים שלנו ביי פאר הכי טובים בביג טן לשנה הבאה. מתאם הגנה ענק שאגב גם תרם לעיצוב הפרוגרמה שהפילה אתמול את אלכס סמית אי אלו פעמים.

Tal 25 בנובמבר 2011

להבדיל, אפשר היה לראות אתמול כמה טוני רומו הוא כל מה שאלכס סמית' הוא לא.
מצד אחד, זרק שני אינטרספשנים נוראיים כבר בתחילת המשחק, ששמו את הדולפינס בעמדות מצויינות (שהם לא ניצלו אותן), אבל מצד שני, לפחות שלוש פעמים המשחק השלים מסירה גדולה כשהבליץ כבר שם עליו ידיים והוא היה בחצי הדרך לרצפה, ומסר 2 ט"ד חשובים on the money.

חוץ מזה, מתחילת העונה אני תוהה- מתי רג'י בוש יהפוך חזרה לדלעת?

אלעד אחד 25 בנובמבר 2011

רומו נתן אתמול דרייב מדהים ביותר בסוף השלישי-תחילת רביעי. כמה שהוא מעצבן, אבל- ריספקט.

עומרי 25 בנובמבר 2011

רומו נותן את העונה הטובה בקריירה שלו והגיע הזמן להכיר בזה. כמובן שזה שיש לו רץ-על כמו מארי די עוזר. עם הגנה מלאה בפליימייקרים ובועט מעולה כמו ביילי דאלאס יכולה להגיע רחוק.

גיל 25 בנובמבר 2011

אני לא בטוח שזה נכון. היו לו שני הפסדים לפחות שהיו עליו. הוא תמיד טוב בנובמבר. נראה אותו מנצח בפלייאוף קודם.

Tal 25 בנובמבר 2011

פה אני מסכים עם גיל. במהלך העונה הסדירה, תמיד נדמה שמדובר בק"ב שמקומו הטבעי הוא בטופ 5-6 בליגה, עם הצגות גדולות והרבה נשמה.
מצד שני, יש המון פשלות גדולות, ונדמה שברגע האמת, כשהפלייאוף על הכף, תמיד בורח לו הכדור שהוא מחזיק לבעיטה, ועוצרים אותו על קו ה-1.

http://www.youtube.com/watch?v=QVuQ5aw0HAQ

גיל 25 בנובמבר 2011

אתמול לפחות הוא דווקא החזיק מצוין אז יש תקווה.

עומרי 25 בנובמבר 2011

אין ספק שיש לו סוג של קוף על הגב, למרות שזה עדיין קוף קטן יחסית כי זה לא שהוא כבר נחשב לאחד מהשניים הגדולים בלי שלקח אליפות כמו מאנינג.
עם כוח כמו דמארקו מארי ועם סוללת התופסים שיש לו כרגע שלדעתי היא הכי טובה שהייתה לו ואחת המרשימות בליגה בהחלט יכול להיות שנראה אותו מנצח בפלייאוף השנה.

גיל 26 בנובמבר 2011

מה הקשר למאנינג ולמה אתה דוחף אותו לכל דיון שיש על קווטרבק?

רומו הוא קווטרבק סביר שיש לו רצפים של משחקים טובים כל שנה אבל הוא לא יציב מספיק. כל פעם שמתחילים לקחת אותו ברצינות פתאום הוא עושה שטויות ומפסיד להם משחק. יש לו עוד הרבה מה להוכיח לפני שיגיע בכלל הפלייאוף.

עומרי 26 בנובמבר 2011

האמת שאני די נהנה לראות איך תגיב :)
למרות שפייטון הוא דוגמא למישהו שהוריד קוף ענק מהגב.
רומו הוא לא בליגה הזו ולא יהיה כמובן.
אבל בעיות כמו שהיו לו ניתנות לפתרון, כבר ראינו אותן נפתרות בעבר.
אתה לא יכול לקחת תואר עם QB גרוע אבל אתה יכול לעשות זאת עם אחד די טוב, בקונסטלציה מסויימת.

גיל 26 בנובמבר 2011

יש לו הרבה פוטנציאל אבל צריך להיות עקבי. זה מה שמפריד בליגה הזו מק"ב סביר או אפילו טוב לק"ב עילית.

Comments closed