במושגיהם, משבר

ברצלונה לא ניצחה שום משחק ליגה אם לא הובילה בדקה ה-33

צפיתי אתמול במשחק של ברצלונה, הייתי בדרכי לשדה התעופה, והוא בהחלט היה משחק שנראה כמו טעות סטטיסטית. ברצלונה הייתה צריכה לנצח בו – אין ספק בכך. היתרון בהחזקת כדור ומצבים היה שם.

בכלל, במהלך שנות השלטון של ברצלונה בכדורגל האירופי היתרון שלה תמיד הומחש בסטטיסטיקה. היא ניצחה מתוך דומיננטיות גדולה. אבל הנה נתון סטטיסטי מאד מאד לא טוב לברצלונה השנה:

היא לא ניצחה שום משחק ליגה אם לא הובילה כבר בדקה ה-33.

זה לא נתון של קבוצה ווינרית. וזה לא איזה נתון מקרי כי כבר היו חמישה משחקים בהם לא ניצחה.

לאור המצב בטבלה, ולאור כוחה של ריאל מדריד, ולאור ההיסטוריה של מוריניו – אראה באליפות השנה את הישגו הגדול ביותר של גווארדיולה.

דה באזר בפייסבוק

סיפור על חוסר מזל
הדרבי. בלי חוקים

60 Comments

ראול 27 בנובמבר 2011

להגיד שבארסה הייתה עדיפה וראויה לניצחון זה לא חוכמה.
כאשר ריאל או בארסה מפסידות במשחק ליגה לאחת מהקטנות זה כמעט אף פעם לא משום שהיו פחות טובות באותו משחק.
זה נובע בעיקר מכך שהיריבה הצליחה להסתגר טוב, לגנוב שער, לזכות באיזו הרחקה וגם לא מעט מזל. כמעט תמיד הסטטיסטיקה עדיין תהיה בצורה די משמעותית לטובת ריאל/בארסה.

עד כה העונה, קבוצות מצליחות לעשות זאת לבארסה טוב בהרבה מאשר בעונות קודמות.

דורפן 27 בנובמבר 2011

זה נכון. כשקבוצות במשחקים כאלו משחקות "טוב" זה נשפט יחסית למה שבאו לעשות. כמובן שאפשר לומר שחטאפה "הסתגרה היטב מול ריאל מדריד" אבל זה יהיה די מגוחך להגיד את ההיפך.

קורא אדוק 27 בנובמבר 2011

הסאגה חייבת להיגמר

אבירם 27 בנובמבר 2011

אמת. אין אמת גדולה מזו.

אופיר 27 בנובמבר 2011

העניין עם הפאניקה אחרי הדקה ה-33 מדויק להפליא. אחרי זה הם מתחילים בבליץ של הנעות כדור חסרות תכלית, עוד פס ועוד פס ובקושי בעיטות לשער… וזה מייגע לצפייה, כמה שזה מייגע… ואין אף אחד שיעשה משהו מחוץ לשבלונה – איזה זלאטן שיחליט על דעת עצמו להרים רגל ולתת טיל מ-30 מטר, לא, חייבים להניע כדור, להניע כדור, להניע, להניע…

עידן 27 בנובמבר 2011

אופיר, זה מייגע נורא גם כשהכדורים נכנסים. לפני בערך שנה הפסקתי לצפות במשחקים האלה, כי (א) זה מייגע להתייגע, ו-(ב) כמה כבר אפשר לשמוע את שגיא כהן מתפייט על אותם הדברים. וההערה על הטיל החסר מרחוק כ"כ מדויקת.

הופ 29 בנובמבר 2011

אני חושב שקצת שוכחים מה עושות קבוצות אחרות כשהן בפיגור. נכנסות לפאניקה, בועטות ממצבים לא אפשריים, מאבדות כדורים על ימין ועל שמאל, עבירות של תסכול… לא הרבה יותר יפה.
ברצלונה דבקה בדרך שלה. אולי חסרה בה איזו מידה של דחיפוּת, אבל יחסית למשחק של רוב הקבוצות האחרות, אני ממש נהנה ממנה.

דוב 27 בנובמבר 2011

בתור אוהד בארסה ותיק, תרשו לי להצהיר שמבחינתי גם אובדן האליפות לריאל לא יהיה משבר, בטח שלא הפסדון מעצבן לחטאפה.

אם עונה בלי אליפות תביא לנטישת דרך הניהול/אימון שהביאתנו עד-הלום, אז דבר איתי על משברים

דורפן 27 בנובמבר 2011

נכון לגמרי.

hadar balsam 27 בנובמבר 2011

זה ישנה את כל המערך שלהם מול ריאל בעוד שבועיים בריאל
אין להם ברירה אלא לבוא לברנבאו ולנצח אחרת מצבם לא טוב
להבדיל מהליגה האנגלית שם באמת אין איפא לריאל להפסיד הלאה יותר מדי נקודות

חכם בדיעבד 27 בנובמבר 2011

אין דבר המעיד טוב יותר על השינוי שעבר על ברצלונה בשנים האחרונות, מאשר הדיונים שמתחילים אחרי משחק בו לא משחקים טוב ו/או מפסידים. פעם התגובה המיידית היתה של ייאוש ופאניקה, והפעם היא שמילא, לא קרה כלום, הקבוצה נפלאה והעתיד ורוד. חוצמזה, יש עוד הרבה ליגה.

דורפן 27 בנובמבר 2011

אם הגישה היא כמו שמתאר דוב – אז השינוי שעברה בארסה ישנה אותה לדורות. אכן לא יקרה כלום אם היא לא תזכה באחד משני התארים המרכזיים – ואם היא תזכה באחד ההישג יהיה נדיר.

חכם בדיעבד 27 בנובמבר 2011

מכאן זה בהחלט נראה ככה. ההישג הגדול ביותר של לאפורטה ושות הוא שינוי המנטאליות של האוהדים המקומיים.

שלו 27 בנובמבר 2011

לואיס אנריקה מאבד את החדר הלבשה.
הותיקים ממורמרים, הצעירים עושים שטויות והרכש שבין לבין נקרע בין נאמנות לותיקים לזה שהם מרביצים לצעירים.
טוב לא יצא מזה.

ניינר 27 בנובמבר 2011

כאוהד בארסה אני לא נכנס לפאניקה. היה לי ברור מתחילת העונה שאליפות נוספת תהיה קשה מאד להשגה. אני גם לא חושב שננצח בברנבאו. מסתפק בעוד גביע צ'מפיונס ליג (+ אליפויות של ספרס, דורטמונד והניינרס)

דורפן 27 בנובמבר 2011

מלבד האליפות של הניינרס – שהיא ברורה כשמש ולמעשה כבר מתנהל יומן אליפות לגביה – עדיין התואר האירופי לבארסה הוא הסביר ביותר מכל אליפויות הכדורגל שתיארת

נתי 27 בנובמבר 2011

מה שנקרא בחור צנוע מסתפק במועט…

סימנטוב 27 בנובמבר 2011

בתור אוהדי גולדן סטייט 'אנחנו' יודעים טוב טוב מה זאת צניעות :)

ניינר 27 בנובמבר 2011

אליפות של דורטמונד זה לא בשמיים. לגבי ביתר וגולדן סטייט, ויתרתי
:)

אבו חסה 27 בנובמבר 2011

צנוע. הוא לא ביקש גם אליפות לביתר

עוז 27 בנובמבר 2011

ברצלונה לא מספיק מגוונת וזה החיסרון הגדול שלה. היא משחקת היטב רק בצורה המסויימת שאליה היא רגילה, וכשזה לא הולך אין לה כ"כ אפשרויות נוספות ולכן הם נלחצים. הרבה פעמים מסי מציל את המצב לבד, לפעמים וייה, כשזה לא קורה הם מאבדים נקודות.

ג'ו הארט עם משחק אדיר נתן נקודה לסיטי מול ליברפול. גם פפה ריינה הצטיין. היו טעויות מביכות בהגנה. בלוטלי השחקן הכי אידיוט אי פעם. אני לא מבין איך דז'קו לא ב-11.

בלמים לא מפסיקים לכבוש בזמן האחרון. ואן בוייטן בכלל סקורר. צמד בהפסד באיירן למיינץ. כמו שלוינטל כתב יצא מחזור משוגע.

גאזה 28 בנובמבר 2011

לא מספיק מגוונת.אמת ויציב.וזה בעצם כל הסיפור.בארסה של גווארדיולה היא פוני של טריק אחד.נכון,היא מבצעת את הטריק הזה טוב יותר מכל קבוצה שאי פעם ראיתי,אבל עדיין טריק אחד.לפי דעתי יש קשר ישיר בין הירידה (המסוימת) ביכולת של הקבוצה הנהדרת הזו לבין הירידה (המסוימת) ביכולת של צ'אבי (משהו בחדות שלו השנה נפגע קצת? שובע? הגיל?), ובלי צ'אבי בשיאו גם שלושה מסי לא יקחו למוריניו גביע השנה

ניק 27 בנובמבר 2011

אין מה לעשות פפ אובססיבי לשיטה שלו וכלום לא יזיז אותה משם.. גם אם הם ישחקו עכשיו 1000 דק רצוף נגד אותה קבוצה ולא יצליחו להגיע למצבים אז גם בדקה ה1001 נראה אותם מניעים את הכדור…ומניעים..ומניעים…אין תוכנית ב'…
הקטע שעד היום לא באמת היה צריך, אבל השנה זה יותר מדי פעמים השיטה חורקת קצת וכן צריך עוד משהוא כדי להוציא אותם מהשבלונה, אבל אני בספק שפפ גדול ככל שיהיהי יצליח להקנות להם כזאת באמצע העונה ה4 שלו..
כמו כן לברסה יש בעיה שאם מסי לא יבקיע או יבשל ברסה לא תכבוש גם בעוד 1000 שנה…
בכל מקרה משבר? לא באמת.. פשוט בליגה הספרדתית צריכים 90 אחוזי הצלחה כדי לקחת אליפות ולברסה עם ה88 שלה זה לא מספיק בנתיים(המספרים הם כדוגמא)

דורפן 27 בנובמבר 2011

אוהו ניק… אתה כנראה לא קורא את הדיונים על משחקי יונייטד פה. הקבוצה בדרך ל-85-90 נקודות והדיבורים הם על שקיעה, סוף דרך, משהו שבכלל לא מתאים לרמות כדורגל רציניות.

אבו צ'יצ'ריטה 27 בנובמבר 2011

ניק – אפשר לומר שהתוצאות של השנים האחרונות מאירות את האובססיה הזו באור, ובכן, לא ממש אובססיבי (אצלי במילון אובססיות קשורה לדבקות נטול הגיון אבל אולי זה רק אני). כששיטה מביאה אליפויות ואליפויות אירופה ופעם בכמה זמן לא עובדת על חטאפה,סך הכל המסקנה המתבקשת בהחלט יכולה להיות להמשיך לעשות אותו דבר (גם אם אני אישית לא סובל את זה)

קסיוס קליי 27 בנובמבר 2011

ברצלונה זה הדבר הכי קרוב לשושלת בכדורגל האירופאי.

יש לברצלונה הכל חוץ מרעב.
הם אכלו כל דבר שקיים בעולם מן הסתם תהיה ירידה מנטלית ולא משנה כמה הם ילחמו בה.

ברצלונה הרי לא תיקח אליפויות לנצח והשנה זה נראה כמו השנה של ריאל. אני בטוח גם שהמזל יילך איתם.

למעשה המזל כבר הלך איתם.
מסי מחטיא דקה 94 פנדל, ואתמול 2 החמצות דקה 93 .

איש 27 בנובמבר 2011

מאז שזלאטן (אלכסיס) עזב הם רק חלק משושלת, נשארו רק המלוקקים של משפחת קרינגטון.

טל 27 בנובמבר 2011

זו ה-בעיה של ברצלונה בכל עידן גווארדיולה. זו קבוצה שלא מגיבה טוב לפיגור ואפילו למצב מתקדם במשחק שבו היא לא מובילה. זו גם הסיבה המרכזית שהמאבקים בספרד מאד צמודים בשנים האחרונות למרות היתרון האיכותי של ברצלונה: ריאל הרבה יותר טובים בלחלץ ניצחונות בשיניים, בעוד ברצלונה מפסידה נקודות כמעט בכל משחק שבו היא מתקשה. בנוסף (כמה שזה טיפשי להגיד על קבוצה שכמעט לא זכתה בכלום בתקופה הזאת) לריאל יש יותר מזל- הסיום אתמול (או מול סביליה) לעומת הסיום במסטייאה לפני שבוע מסמלים את זה מצוין.

קלינגר (פרשן מעולה אגב. שחקני עבר של מכבי צריכים להתרכז בפרשנות ולא באימון), אמר בדקות הסיום אתמול ש"ברצלונה לא נראית כמו ברצלונה". זה כמובן היה נכון, אבל אם תשימו לב, בדקות האחרונות הם הגיעו ליותר מצבים מאשר בכל משחק (והיו צריכים להשוות- הכדור לקייטה הגיע משחק של חאטפה). לסדר, לשיטה ולסבלנות שי הרבה יתרונות (גם הגנתיים), אבל בדקות אחרונות מול קבוצות שלא מנסות אפילו להתקיף, עדיף לשחק פחות מסודר ויותר מהר, כך שגם הגנה לא תוכל להסתדר (זה מה שקרה במצב של מסי בסוף או בגול החוקי שלו שנפסל). בטח במגרשי קופסא בנתניה האלה שאין בהם מקום להניע כדור.

אני די בטוח ביתרון האיכותי של ברצלונה על ריאל במפגש ישיר, בהנחה שההרכב הראשון יהיה בריא (קבלו את אחת הסטטיסטיקות המדהימות בהיסטוריה של הכדורגל: ברצלונה מעולם לא הפסידה משחק שבו שיחקו ביחד בהרכב, פיקה, פויול, בוסקטס, צ'אבי, איינסטה ומסי), אבל פער של שש נקודות הוא כבר כזה שאפילו 4 נקודות מתוך שש בשני הקלאסיקוס לא יסגור וזה די משמעותי.

טל 27 בנובמבר 2011

עוד סטטיסטיקה מדהימה שקראתי היום: עברו 550 ימים (!!!) מאז ההפסד האחרון של ברצלונה שבו שותף קרלוס פויול. החשיבות שלו לקבוצה כמנהיג מאד לא מוערכת.

דורפן 27 בנובמבר 2011

אני קראתי ראיון עם צ'אבי בגארדיאן שנה שעברה בה הוא אמר משהו כמו שלפויול "אין טכניקה טובה אבל הוא אדיר בהגנה".

http://www.guardian.co.uk/football/2011/feb/11/xavi-barcelona-spain-interview

In England do we overrate physical players? You mention Carragher, Terry …

Whoa! Wait! Be careful. They're fundamental. We've got Puyol. Technically he might not be the best but it's incredible the way he defends. Carragher and Terry are necessary, brilliant, but they have to adapt to technical football [not the other way round]. For me, that comes naturally – or for Messi, Iniesta or Rooney. Others have to work at it. For them it's harder to lift their head up and play a pass – but they have to

הוא כאילו מדבר עליו בהערכה – אבל זה קצת מסוייג.

ונראה לי שבשלב מסויים התאהבו בראיון של משצ'רנו כבלם נוסף – ואז הם באמת במצב של חמישה-שישה קשרים שבאמת לא יאבדו את הכדור. ועכשיו כשיש את פברגאס יש את הפיתוי לשחק 3-4-3 עם פברגאס.

ממה שאני זוכר מהקבוצות הגדולות של הולנד הן תמיד החזיקו מפציץ אחד מרחוק – ברנדטס או ארי האן או רונאלד קומאן. אולי זה מה שברצלונה צריכים.

טל 27 בנובמבר 2011

הם לא "התאהבו ברעיון", פשוט פויול היה פצוע בכל המחצית השניה של העונה שעברה והעונה שומרים עליו לקראת המשחקים מול ריאל או לקראת משחק כמו זה מול מילאן. אותו דבר אינייסטה (שכרגע פצוע, אבל גם שהוא היה בריא שיחק כמעט רק במשחקים החשובים).

אם תשים לב, כמעט כל ההפסדים של ברצלונה בעידן גווארדיולה, איינסטה ו / או פויול לא שיחקו.

מה שלא מובן זה למה פאברגאס לא היה בסגל, כך שהחילוף ההתקפי הראשון היה קייטה. מצד שני, קייטה חייב הרי לשחק, אז אם צריכים יוציאו גם את פאברגאס מהסגל בשבילו. וזה כלום לעומת מה שקרה במילאנו: הפכו את בוסקטס ומאסצ'ראנו לבלמים והעיפו את פיקה לספסל, כך שלא נשאר קשר אחורי אחר. העיקר שיהיה לקייטה מקום בהרכב.

נראה לי שאם גווארדיולה יאמן את יונייטד השחקן שהוא יבחר להביא איתו כנדוניה יהיה קייטה. ראו הוזהרתם.

קורא 28 בנובמבר 2011

זו סטטיסטיקה מטופשת כי מה היא אומרת אם פויול פצוע כל הזמן? אין מקום לסטטיסטיקה להתיישר. זה כאילו אני אגיד שחלפו 1000 יום מאז ההפסד האחרון שבו פפ גוארדיולה שותף בערך.

דורפן 27 בנובמבר 2011

זה לא לחלוטין מספר את הסיפור. שנה שעברה היו לריאל 33 שערים במחזור ה-13. עכשיו 46 שזה קרוב לארבעה למשחק. הם בדרך ל-135 שערים עם 50 שערי ליגה בלבד לרונאלדו. אני מאמין שהקצב יואט – אבל הוא די מטורף כרגע.

רונאלדו מבקיע עכשיו בכל בעיטה חמישית – שזה שיא עבורו – הוא לרוב היה סביב 7-9. והיגואין מבקיע יותר משער לכל 2.5 בעיטות שזה סוף העולם.

טל 27 בנובמבר 2011

רונאלדו הבקיע שישה פנדלים. המספרים שלו מאד מאד משקרים.

לגבי מספר השערים: זה גם פונקציה של ניצול מצבים וגם הנטיה של ריאל להריץ תוצאות בדקות הסיום, כאשר המשחק גמור. אם ראית את הדרבי של מדריד העונה ובעונה שעברה, הם שיחקו הרבה יותר בעונה שעברה למרות שהם ניצחו "רק" 2-0.

חןץ מזה, שחמע מההבדל הוא המשחק הספציפי נגד אוסאסונה (1-0 בעונה שעברה ושביעיה העונה).

דניאל אחר 28 בנובמבר 2011

אבל המצבים בסוף לא הגיעו במקרה – החילופים, בעיקר פדרו, ריווחו מאוד את המשחק ופתחו קצת מקום. עד אז לא היה לברסה משחק אגפים, וזאת בעייה שחוזרת על עצמה השנה. עם כל האיכות שהביאו ססק וטיאגו, יש לעתים עומס יתר במרכז.

קורא 27 בנובמבר 2011

התופעה שהנתון מצביע עליה בהחלט קיימת. הבעייה של ברסה השנה שהם סופגים בקלות מדי שערים ללא קשר למהלך המשחק, מה שמביא לשני דברים: אמונה והסתגרות אצל היריבה ובאמת גם חוסר שקט אצל ברסה (למרות שבכל משחקי ה-2:2 הם חזרו מפיגור).
ה"גמגום" קיים למרות שאם לא היו פוסלים שלא בצדק (חלק מהמשחק, ברור) והיה תיקו אז לא היה נוצר כל הבאז הזה…
לדעתי גם שההגנה של ההרכב הראשון תחזור לשחק ביחד (רק עכשיו) אז יהיה יותר שקט מאחור.
אפשר לקבל את זה שלא הכל יזרום בשטף וקלות ארבע שנים רצופות, מה גם שריאל נראים השנה באמת מפחידים. מסכים עם ניינר על חבילת התארים (רק של ברסה)

דורפן 27 בנובמבר 2011

תיקון – קטן – מול סוסיאדד הם איבדו יתרון 0-2.

קורא 27 בנובמבר 2011

לכך התכוונתי לחזור מפיגור, לא להפוך פיגור… גם מול סרגוסה לא הובילו אם אני זוכר נכון.

טל 27 בנובמבר 2011

אחוז ניצול המצבים מול ברצלונה זו תופעה שלא תיאמן.

קחו את שלבי הנוק אאוט בעונה שעברה: במשחר הראשון בשמינית, ארסנל הבקיע שני שערים מארבעה מצבים. וזו קבוצה שבליגה צריכה שישה מצבים בשביל להבקיע. במשחק השני הם הבקיעו בלי לבעוט לשער. בחצי גמר, לריאל לא היה אף מצב במשחק הראשון והם הבקיע מהמצב ביחידי שלהם במשחק השני. בגמר יונייטד הבקיעו מהמצב היחידי שלהם. הקבוצה היחידה שקצת החמיצה הייתה שחטאר במשחק הראשון.

יכול להיות שבת מודע, בגלל שקבוצות יודעות שלא יהיו להם כמעט מצבים, הן הרבה יותר מרוכזות ברגע שהן כבר מגיעות לשער. או שזה חוק מרפי של הכדורגל.

אני חולק על כך שריאל מפחידה "השנה" ספציפית. ריאל נראים השנה בדיוק כפי שהם נראו בעונה שעברה, גם ביכולת וגם בתוצאות (הם הפסידו רק 4 נקודות לפני הקלאסיקו בעונה שעברה וכבר חמש העונה). ההבדל הוא באחוז צבירת הנקודות של ברצלונה.

קורא 27 בנובמבר 2011

להתרשמותי, התבוסות והגולים בהם של ריאל שנה שעברה יותר הדגימו התבטלות יריבות ויותר התקפות מעבר (ביחס להשנה) בשטח פתוח. השנה הם נראים יותר מתואמים, הרמה הטכנית והפיזית בשערים שלהם גבוהה יותר, גם מול קבוצות שמקיזות דם ונלחמות בטירוף מולם (בולט בעיקר אצל מי שיש לו תיעוב היסטורי למדריד)

טל 27 בנובמבר 2011

קשה לשפוט את זה. עד היום היו להם שלושה משחקים קשים על הנייר (ויאריאל של העונה זה לא משחק קשה): נגד ולנסיה הם הבקיעו שלושה שערים (שניים ממצב נייח ועוד אחד בגלל טעות ענקית של השוער) מארבעה מצבים ואתמול הם שיחקו 70 דקות מול עשרה שחקנים. נגד מאלגה הם נראו טוב, אבל גם היה להם במחצית הראשונה אחוז ניצול מצבים אדיר. נגד אספניול ה4-0 נראה מאד מרשים על הנייר, אבל לא שיקף את מהלך המשחק שהיה די מאוזן. אפילו ב6-2 על ראיו הם לא הבריקו ושוב התוצאה די משקרת.

חלק מזה נובע מחזרה של היגואין שהוא גולר יותר טוב מבנזמה (אבל פחות טוב באספקטים אחרים של המשחק), אבל לאורך זמן יש לדברים נטייה להתאזן.

קורא 28 בנובמבר 2011

המשחק הקבוצתי שלהם בהתקפה השתפר מאד, שנה שעברה זה היה יותר מהלכים של שחקן אחד או שניים.

אביאל 27 בנובמבר 2011

חייב להסכים עם טל לגבי ריאל, בתור אוהד ריאל, אני לא רואה שוני מהותי מתחיל שנה שעברה, אמנם יש קצת יותר חיבור בין השחקנים אבל עד הקלאסיקו הראשון ריאל נראת מצוין בליגה ובאירופה, בדיוק כמו עכשיו, אז קיבלנו חמישיה, נקווה שזה לא יחזור על עצמו.

נגבי מצוי 28 בנובמבר 2011

אני דווקא מקווה שכן… אין כמו לראות מוריניו מובס. ולא מאהבת מרדכי…

קורא אדוק 28 בנובמבר 2011

אביאל,לא מסכים איתך…הקבוצה שחטפה חמישיה הייתה חדשה ולא מחוברת עם שחקנים מרכזיים שלא ידעו בכלל מה זה
לשחק בקלאסיקו והתמודדה מול הקבוצה הטובה
בעולם בשיאה. כיום אנחנו שנה וחצי בתוך הפרוייקט של מוריניו ולדעתי כפי
שהסופר קאפים הראו,הכל פתוח לחלוטין לקראת הקלאסיקו. בכל זאת זו השנה השנייה של מוריניו וכו׳…

אני מרגיש שינוי באוויר

avigol 28 בנובמבר 2011

חייב לא להסכים עם טל.לא יכול להיות שהתוצאה כל כך הרבה פעמים משקרת….אם ריאל מובליה בשש נקודות ומבקיעה בקצב מטורף אז זה לא בגלל שבארסה משחקים לא טוב,כמו כן אם אחוז ניצול המצבים הוא גבוה כמו שאתה טוען,זה רק לזכותם של השחקנים שמצליחים לשמור על ריכוז גבוה במהלך כל 90 הדקות….אני בטוח שהטירוף שקיים אצל ריאל לזכות באליפות מביא אותם לטעות מעט מאוד,טירוף שלא קיים כרגע אצל בארסה,וזה מובן וחלק מתהליך טבעי,כל האימפריות נופלות בסופו של דבר.חייב להוסיף שאם הקלאסיקו יסתיים בנצחון מוחץ של בארסה,אותי זה לא יפתיע,היא עדיין הקבוצה הטובה ביותר.

טל 28 בנובמבר 2011

לא הבנת. זה לא שריאל לא טובים, אלא שריאל היו מעולים כבר בעונה שעברה (לדעתי הם קבוצה יותר חזקה מכל קבוצה שמוריניו בנה- הם פחות חזקים הגנתית מצ'לסי בתקופתו אבל יש להם הרבה יותר כישרון התקפי). הם פתחו את העונה שעברה בבצורת יחסית בחמישה-שישה משחקים הראשונים, אבל בחודשיים לפני הקלאסיקו הפגיזו בלי הכרה בליגה ובאירופה. ההבדל המהותי היחידי הוא שבעונה שעברה בנזמה היה בכושר פחות טוב מהכושר שבו הוא או היגואין, נמצאים היום (מצד שני, ההגנה שלהם הייתה יותר טובה, אוזיל היה בכושר יותר טוב).

הפער שהם פתחו לא קשור לביצועים יותר טובים שלהם, אלא לכך שברצלונה שמטה יותר נקודות.

אתה צודק לגבי הטירוף של ריאל (ככה זה בקבוצה שלא זכתה כמעט בכלום בשנים האחרונות) וגם צודק לגבי שובע מסוים ואולי אפילו זחיחות מסוימת אצל ברצלונה (שבאה לידי ביטוי במשחק נגד סוסיאדד , או אפילו אצל גווארדיולה בניסיונות המוזרים שהוא עשה בחלק מהמשחקים). בכל ליגה אחרת זה לא היה משנה, מול קבוצה כמו ריאל של היום, ירידה של חמישה אחוז בריכוז במשחקי הליגה ה"רגילים" יכולה להיות קריטית.

Avg. Joe 28 בנובמבר 2011

או את הישגו הגדול ביותר של מוריניו.
האל-קלאסיקו הקרוב יהווה נקודת מבחן רצינית ביותר להמשך העונה. בארסה מגיע עם הגב לקיר ובמצב שהיא חייבת ניצחון, אחרת היא תתקשה להדביק את קצב צבירת הנק' של ריאל, שנראית מאיימת יותר ממשחק למשחק.

דורפן 28 בנובמבר 2011

אני לא חושב. עם כל הכבוד לברצלונה – למנוע מהם זכיה באליפות עם סגל של מיליארד דולר זה לא הישג גדול כמו לזכות באליפות אירופה עם פורטו.

זה כמו שאם תנתק את הכסף של אברמוביץ הזכיה של צ'לסי נראית כמו זכיה של טוטנהאם או ניוקאסל בזמננו והישג יוצא דופן. אבל אי אפשר בשני המקרים לנתק את הכסף שהושקע.

ולפי אותו הגיון – הובלת מנצ'סטר סיטי לצמרת האירופית היא גם הישג בלתי נתפש. רק שאני חושב שרוברטו מנצ'יני יזכה להערכה – אבל איש לא ייראה בכך גאונות.

אם מוריניו היה בונה מערכת כמו של ברצלונה, שמכשירה את השחקנים שלה, זה היה סיפור אחר.

גולר 28 בנובמבר 2011

ריאן גיגס חוגג היום 38

דורפן 28 בנובמבר 2011

ידידי – זה מחר – הכ"ט בנובמבר

גולר 28 בנובמבר 2011

טעות שלי,הוא חוגג מחר

Avg. Joe 28 בנובמבר 2011

דורפן
מיליארד דולר לא מייד מבטיחים לך אליפות (תשאל אצל הניו-יורק ניקס ואצל רבים אחרים).
אמת, שאין להשוות את הסגל של ריאל לזה של פורטו, ברם, להדיח את בארסה בסגל הנוכחי (שחקנים+מאמן+הנהלה) ובהתחשב בשליטה המוחלטת שלה בכדורגל האירופי ב 3-4 השנים האחרונות ובעובדה שמדובר באחת מקבוצת הכדורגל הגדולות בהיסטוריה (יחד עם נבחרת הונגריה, ברזיל של 70 ושל 82, הולנד של 74 ושל 88, ליברפול של קיגאן ומילאן של סאקי)זה לא הולך ברגל

דורפן 28 בנובמבר 2011

ג'ו – הניקס מתחרים ביתרון קטן בהרבה מכל ספורט אירופי. אלו דוגמאות לא רלוונטיות. זכיה באליפות בודדת אחת מול ברצלונה בליגה שבא שתי קבוצות מתחרות על אליפות כששחקנים כמו קאקה הם מחליפים אצלך – זה לא הישג נדיר. זה יפה ולא יותר מכך. יש לו קבוצה שבשנה בה הוא רוכש רק את הקשר שהוביל לאליפות גרמניה השנה זו נחשבת שנה שקטה בה ריאל מיעטה לרכוש.

קורא אדוק 28 בנובמבר 2011

מסכים חלקית. יחד עם זאת,לאור תוצאות השלוש השנים האחרונות והעוצמה המטורפת של בארסה,בעיניי זכייה של אליפות או שתיים ואליפות אירופה נוספת בשנתיים הבאות יהיו בעיניי עוד הוכחה למה ז'וז'ה מוריניו הוא המאמן הטוב בעולם.

נ.ב. ואם זה לא מספיק,הוא אפילו עשה ממרסלו מגן שמאלי וורלד קלאס! :-)

דורפן 28 בנובמבר 2011

אלא שאתה מגלה חוסר כבוד כשאתה מסיט את הדיון ומעוות אותו!

הדיון היה מה יהיה גדול הישגיו אליפות ספרד השנה או אליפות אירופה עם פורטו. כרגע הסטת את זה "להוכחה נוספת" והרחבת את זה "לאליפות או שתיים ועוד זכיה באליפות אירופה".

יש כאן חריגה פראית מגבולות הדיון!

כרטיס צהוב!

קורא אדוק 28 בנובמבר 2011

חחח אפשר רק אזהרה בעל פה? עבר עלי יום ארוך יותר מפיטר קראוץ׳ :-)

אביעד 28 בנובמבר 2011

מרסלו מגן כמו שדני אלבס מגן :)

Yair 28 בנובמבר 2011

אם מה שאתה מתכוון להגיד פה הוא שלא היה נבדל ("ישמח את אוהדי הסיטי" – שאלוהים ישמור אותם ואותך אם צריך דבר כזה כדי לשמח אותם בעונה כזאת) אז קאריק נוגע בכדור בדרך ומכניס את צ'יץ' לנבדל.

Comments closed