הניצחון בוילה

משחק טוב מאד מהקישור ואחורה. המתקיפים לא הבריקו

אני לא יודע אם זה היה אחד התרגילים הללו שעושות קבוצות עם משטח הדשא שלהן להקשות על קבוצות יותר גדולות. אבל פשוט מביש שמשטח דשא של קבוצת ספורט שיש לה הכנסות של יותר מ-100 מליון דולר גורם לשלוש פציעות במשחק אחד.

הדבר השני שוילה לקחו מספרי כדורגל עתיקים הוא להגיד לעצמם: בואו נשרוד 70 דקות, אולי המשחק לא יהיה אבוד. זה הצליח להם מהבחינה שהמשחק לא היה אבוד 20 דקות לסיום.

באופן אירוני הדבר הטוב ביותר שהיה ליונייטד במשחק הזה היה קישור מרכזי, כשג'ונס צוות עם קאריק. קאריק היה הטוב בקבוצה וג'ונס כבש את השער. הם עשו מספק בכדי שיונייטד תנצח בתוצאה גבוהה יותר.

אבל זה לא קרה. בחלק הקדמי הרגשתי שואלנסיה היה הטוב, למרות ששיחק רק לעת חרום. נאני יוצא מהמשחק בציון חיובי כי בישל את השער ובכל זאת הוסט לתפקיד לגמרי זר לו. יאנג לא הרשים אותי בכך שהוא התרגש מכמה שריקות בוז ורוני היה קצת רשלן.

אבל – במשחק הראשון של דצמבר יונייטד משתווה לכלל ניצחונות החוץ שלה בעונה שעברה.
וזה נכתב לפני המשחק:

אם זכור לכם בסוף אוקטובר הכריז אלכס פרגוסון על משבר. החדשות הטובות הן שהתגובה של שחקנים להכרזה כזו היא עדיין ממושמעת מאד. הם העבירו חודש מבלי לספוג באמת שער ליגה – עד פנדל מאד חסר מזל מול ניוקאסל. שהביא אותי למסקנה חשובה. ההיסטריה סביב מנצ'סטר יונייטד, התקווה הקוסמית של הכדורגל האנגלי שהם או-טו-טו מתפרקים לחתיכות, היא הכוח של הקבוצה.

אני לוקח כדוגמא את באיירן מינכן. הם עם ארבעה הפסדי ליגה בנובמבר והציבור בהחלט מבין שזה בגלל שבאסטיאן שוויינשטייגר חסר. יונייטד לא ניצחה משחק ליגה אחד בנובמבר – ולאיש אין ספק שזה בגלל שהיא קבוצה לא מספיק טובה.

ליתר בטחון בדקתי נתונים:
קצב צבירת נקודות: 87.7. איבוד נקודות: 9, שזה מקום רביעי באירופה אחרי סיטי (4), ריאל (5) וטוטנהאם (8). ולפני יובה (10), ברצלונה (11), מילאן (12), באיירן וצ'לסי (14).

כל זה לא אומר שהכל בסדר. כל זה רק אומר ששום נזק מהותי לא נעשה. לתחושתי עם 85-88 נקודות יספיקו לאליפות, אז יונייטד תגרד אותן.

*

עכשיו למה שקרה במגרש ולא בטבלה.

וידיץ' חזר ודויד דה חיאה נרגע והתאקלם (עוד דוגמא לקטסטרופה פיקטיבית). ואני אתן להם במשותף את תואר שחקן החודש. אבל ביתר האזורים נקלעה יונייטד לחוסר יציבות טוטאלי שכרגע אפשר לומר שלא המערך ולא התפקידים ברורים. זה נובע לפעמים מפציעות ולפעמים מכך שחזר שחקן מפציעה לתפקיד בו מישהו דווקא משתלב.

יש למצב הזה גם יתרונות. זה לא נורא בכלל אם פיל ג'ונס או כריס סמולינג ישחקו 2-4 תפקידים בשלב הזה בקריירה. זה ישפר אותם בטווח הארוך. אבל החסרון הוא באמת כדורגל לא מחובר בהרבה משחקים.

הסתבכות אחת בכל זאת הייתה – באירופה – שם יש משחק עם פוטנציאל להרוס את העונה. וזה אגב יביא להרכב טלאים גם היום – ולפוטנציאל של הסתבכות המשחק.

ושוב הנסיבות מכתיבות שלא בטוח שיהיה עדכון ממש בסוף המשחק.

*

למי שזמין לכך – יש ראיון קוראים לסיכום קריירה עם פול סקולס ב-2-4-4. ובכלל מאז שפרש הוא פתאום מדבר קצת יותר. הוא בוחר שער מול וילה "ככנראה השער הטוב ביותר שלו".

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

דה באזר בפייסבוק

בגין פרש בגללי
הכל צפוי, אז אני מפתיע ומפרגן לטוטנהאם!

52 Comments

Ilan NYC 3 בדצמבר 2011

Perfect gol, looks so effortless …..

סימנטוב 3 בדצמבר 2011

זוכר זוכר, יש רגעים שגם אדם מבוגר מחליט לא לנשום והמוח אומר יאללה שיכנס כבר הכדור אבל הנפש אומרת שהכדור ירחף וירחף איזה רגע…

אריאל ש 3 בדצמבר 2011

אין, זו התחושה הכי טובה כשהכדור "מתלבש" על הרגל כמו שצריך. אני לא יודע אם זה הגול הכי יפה של סקולס אבל אני יכול לדמיין את החיוך שלו כשהוא נזכר בו.

אריאל 3 בדצמבר 2011

התכוונת – יונייטד לא הפסידה משחק ליגה בנובמבר, לא?

דורפן 3 בדצמבר 2011

במהלך נובמבר

מנחם לס 3 בדצמבר 2011

מה זה הדבר הזה בתמונה בדיוק?
לי האיצטדיון נראה יותר כמו בית הסוהר סינג-סינג באפ-סטייט ניו-יורק.

היש דבר מכוער יותר מהאיצטדיונים באנגליה? כן. אולי המגרש של תל-חנן. אני יודע על ב-ט-ו-ח שכמה יפי-נפש מכם – ודורפן יוביל את אוהבי הטבע – יתחילו לכתוב לי שזה היופי באיצטדיונים האנגלים: הכיעור שבהם ואי הנוחות שבהם הוא הקסם והחינניות שבהם. תעשו לי וטובה ותנו לי את הג'איינטס סטדיום.

דורפן 3 בדצמבר 2011

טעית, אין לי זמן היום למחפשי תשומת לב

מנחם לס 3 בדצמבר 2011

"מחפשי תשומת לב"
CAN YOU ELABORATE, PLEASE?

נעל 3 בדצמבר 2011

נסיון בעברית

נעל 3 בדצמבר 2011

אני לא יודע כמה שערים הבקיע סקולס בכל עונה
אבל זה רק מראה שליונטד חסר קשר שמבקיע 8-10 שערים בשנה
מישהו כמו למפארד
אני ממליץ על קאקה שנראה לי שישמח לברוח ממוריניו ויעלה לא יותר מ 20-25 מיליון יורו

מנחם לס 3 בדצמבר 2011

אילו כתבת "אין לי זמן למשועממים" היית צודק יותר. אני יושב בקונדו ריק, ללא טיווי, ללא רהיטים, ובאיזה שהוא שלב מחר גם ללא אינטרנט, ומחכה לחתימה בטאבו ביום שלישי, ואז GOODBYE לפלורידה לנצח (סליחה! אהיה בחגיגת הנצחון של ההיט במשחק הששי על אוקלהומה) עם חיים חדשים בגרינוויל, דרום קרולינה.

אבל התכוונתי בכל הרצינות לאיצטדיונים באנגליה. הדבר היחיד הטוב בהם הוא הדשא.

nick 3 בדצמבר 2011

today we win big time

אביעד 3 בדצמבר 2011

יהיה מעניין לראות היום את נאני בחוד.
ההסתבכות בליגת האלופות גרמה לכך שהמשחק האחרון קריטי ופתאום יש מצב שאנחנו שם רק עם חלוץ אחד. וולבק לא כשיר ל-90 דקות ולכן הוא לא זה שנכנס כמחליף.
חשבתי על הנקודה שרונן העלה – ההשוואה ביחס לבאיירן וליונייטד ובאמת אין לי הסבר לזה. אולי אנחנו לא רואים מה בדיוק אומרים על באיירן בגרמניה. יש לבלוג כמה קוראים שם ואולי מישהו מהם יוכל לתת יותר מידע…

אמיר 3 בדצמבר 2011

מה זה חשוב..? ההשוואות האלו מיותרות וממש לא מלמדות כלום על היכולת של היונייטד…שישחקו טוב ולא נזדקק להשוואות כלשהן

אביעד 3 בדצמבר 2011

פרופורציות. זה למה זה חשוב.

אביאל 3 בדצמבר 2011

סתם שאלה – למה לעזאזל הדקה במשחק של יונייטד עכשיו היא 60 ובספורט 2 המשחק בדקה 52 ?!

Yair 3 בדצמבר 2011

איפה ראית שהדקה הייתה 60? בטח באחד האתרים שמריץ שעון שמתקדם אוטומטית… היו 8 דקות תוספת זמן למחצית הראשונה בגלל פציעות

אביאל 3 בדצמבר 2011

אהה לא הבנתי, Livescore בדרך כלל אמינים בגלל זה ישר חשדתי בספורט 2 של צ'רלטון…

אמיר 3 בדצמבר 2011

כמו בהרבה משחקים העונה היונייטד לא יודעת להרוג את המשחק! הוילה אחת הקבוצות החלשות מולם שיחקנו…
שני חלוצים היו ממוטטים אותה אבל לסר מחשבות משלו…..

אביעד 3 בדצמבר 2011

מחשבה בסגנון "חבל שאין לי חלוץ נוסף". אואן את ברבאטוב פצועים, הרננדז נפצע ודני וולבק כשיר למס' דקות מוגבל כשהוא מתאושש מפציעה.

Z 3 בדצמבר 2011

looks like its time to call special agent 041

nick 3 בדצמבר 2011

it looks good

גיל 3 בדצמבר 2011

מישהו צריך לבדוק את הדשא שם.

Yair 3 בדצמבר 2011

אין דרך קלה להגיד את זה, אנחנו קבוצה די מדכאת לאחרונה

אדם 3 בדצמבר 2011

אם אני לא טועה לפחות שנתיים לא ניצחנו שם. "שברנו" כבר כמה מסורות שליליות העונה הזו בין אם זה בנצחונות בחוץ באברטון ווילה ולא להפסיד לליברפול באנפילד. קצב צבירת נקודות מרשים מאד לצד יכולת פחות מרשימה- מבחינתי זה סימן מעודד ביותר.

Yair 3 בדצמבר 2011

אתה יכול להגיד לעצמך ששנתיים לא ניצחנו שם (זה נכון?? אני דווקא זוכר את וילה פארק כמגרש שקל לנו בו) ולהיות מבסוט מהנצחון. או לראות את המשחק ולהבין ששיחקנו נגד קבוצה לא קיימת שקבוצה מתפקדת הייתה כובשת נגדה לפחות 3 שערים, ועדיין להיות מבסוט מהנצחון כמובן.
אני לא אומר שהכל אבוד, לפטר את ההוא ולזרוק את ההם, אבל כרגע, אנחנו קבוצה די מדכאת.

אדם 3 בדצמבר 2011

ציטוט :
Match Preview

Manchester United travel to Birmingham for their tie against Aston Villa this weekend. Villa will be hoping to pile on the agony on United for a fourth season running. Sir Alex’s side haven’t won at this ground since 2007 and it’s something the wily old Scotsman will be looking to change

נראה שהניצחון האחרון שם היה באותו גול של סקולסי.

אבו ציצריטה מהבלקברי 3 בדצמבר 2011

מה קורה עם מאקדה לעזאזל. איך זה שהוא לא הפך עדיין לחלוץ צוביל בליגה???

פנדלוביץ' 4 בדצמבר 2011

מאקדה הוא בלוף. כבש גול גדול אז מול ווילה, גול שני די בפוקס שבוע אחרי, ומאז הוא נחשב לסקורר גדול בלי שהביא קבלות.

אביעד 4 בדצמבר 2011

בלוף בגיל 19? זה די מרשים.

יואב 3 בדצמבר 2011

רוני תחזורררררר כבר.
וילה ממש הפתיעה בחולשתה.אפילו ללא רוח קרב.

תומר ש 3 בדצמבר 2011

וולבק מזכיר לי את הנרי, ברצינות

סימנטוב 3 בדצמבר 2011

מחצית ראשונה מצוינת, שליטה מוחלטת והנעת כדור טובה. סמולינג וולנציה היו טובים וג'ונס (סלע איתן) בקישור הוא הראה ראיית משחק. קאריק באמת אנדר רייטד

LOL 3 בדצמבר 2011

יהיה עצוב ביותר אם ביכולת הזו יונייטד תצליח לגנוב אליפות.
האתגר הגדול שניצב לפני פרגי בחודשים הבאים הוא בתחום איכות הכדורגל ולא באגירת נקודות שהוא מושג שנוגד את האתוס של יונייטד (שנשחק בשנים האחרונות).

יוסי מזרחי 3 בדצמבר 2011

ראיתי השבוע בחטף את מלר אומר: " סיטי תיקח את הפרמייר ליג באפריל.".
נזכרתי בתחזיות של ה"מומחה" הזה בכמה מהשנים האחרונות, ואז נרגעתי.
גם השנה יהיה בסדר. על מי נסמוך אם לא על מלר???

ניינר 3 בדצמבר 2011

יוסי אתה מתכוון ששמעת את מלר צורח וצווח " סיטי תיקח את הפרמייר ליג באפריל." ומקנח בבדיחה עבשה. הרבה רופאי אא"ג עשו קריירה בזכות האפס הזה

avigol 4 בדצמבר 2011

לא יפה להעליב ככה.אולי הוא {מלר} לא מבין בכדורגל אנגלי,אבל הוא בן אדם נחמד מאוד ונראה שהוא באמת אוהב כדורגל.סתם הציק לי בעין שכינית אותו אפס…..

matipool 4 בדצמבר 2011

גם לי .
מלר באמת אדם נחמד מאד בחייו הפרטיים ( יצא לי לפגוש אותו במס' הזדמנויות וחבר טוב שלי מכיר אותו אישית כבר הרבה שנים ) .

Lm 3 בדצמבר 2011

בשמונת משחקי הליגה האחרונים יונייטד לא הבקיעה מעל שער אחד בשום משחק. לוקחים את הנקודות אבל הקבוצה נראית זוועה.

נעל 4 בדצמבר 2011

סקופ
כלב נשך אדם
ומייקל אואן פצוע

אהרון שדה 4 בדצמבר 2011

למרות התבוסה לסיטי אני עדיין מאמין שהיוננטד היא הפיבוריטית לאליפות. הניצחון היום מחזק את תחושתי .לא ראיתי את המשחק אך אלו המשחקים שמבחן התוצאה קובע. הקבוצה הגיעה למשחק וץ לא קל בפער של 8 נק מהסיטי וידעה לעמוד במבחן התוצאה .
כשהסיטי נצרכו לכך נני בנאפולי הם לא עשו זאת וזה מחזק את תחושתי.
יחד עם זאת קצב צבירת הנקודות הנצרך לאליפות פושט רגל.
רונן אני מזמין אותך לקרוא את מה שכתבתי בנושא.

טל 4 בדצמבר 2011

רונן,

כדי 85-88 נקודות יספיקו לאליפות ולו בפער זעיר, סיטי צריכים לרדת עד סיום העונה מממוצע של שתי נקודות למחזור (פחות מ76נקודות על פני עונה שלמה): ה38 שהיא כבר צברה + 48 נקודות ב24מחזורים שנשארו, יספיקו לה 86 נקודות.

לא יודע..אלא אם תהיה פציעה רצינית של סילבה או התפרקות מוחלטת של חדר ההלבשה, קשה לראות את זה קורה. הרי זה לא שהם מגרדים את הנצחונת שלהם.

גיל 4 בדצמבר 2011

זה נכון, אבל כמו שדיברו על יונייטד בתחילת העונה במונחים היסטוריים כשהיא שיחקה טוב גם סיטי לא יכולה להמשיך ככה עונה שלמה. אם הם באמת לא יסבלו מפציעות וימשיכו באותה רמה כל העונה אז הם יהיו קבוצה היסטורית אבל לא סביר שזה יקרה.

טל 4 בדצמבר 2011

גיל,

אף אחד לא חושב שהם יעשו 104 נקודות בעונה (הקצב שלהם היום), אבל גם ירידה סבירה צריכה להספיק להם ליותר מ90 נקודות. שוב, מינוס התרחישים שהזכרתי, קשה לראות אותם הופכים פתאום לקבוצה של 75 נקודות בעונה.

גיל 4 בדצמבר 2011

לא 75, אבל בהחלט יכול להיות 80-85 ואז יהיה מאבק צמוד.

יואב 4 בדצמבר 2011

יונייטד משיגה את ניצחון החוץ החמישי שלה(מתוך שבעה משחקים) וכבר משתווה למספר ניצחונות החוץ בכל! העונה שעברה.

מבחינת הבית, יונייטד איבדה רק שתי נקודות בעונה שעברה מול חמש כבר עכשיו(לאחר שטוטנהאם, סיטי, ארסנל, ניוקאסל וצלסי כבר ביקרו באולד טראפורד).

אריק 4 בדצמבר 2011

העיניים נשואות לגשר

Avnas 4 בדצמבר 2011

שבוע טוב רונן,

שאלותיים לי:
1) מתי אתה חושב שתתחיל סופר-ליגה אירופאית?
2) האם אתה חושב שבעקבות קיצור המוקדמות החל מיורו 2016, יש סיכוי לקיום מחודש של שלב הבתים השני בליגת האלופות?

אבנ"ס

יוסי מזרחי 4 בדצמבר 2011

ההערכה ששמונים וחמש נקודות יספיקו היא הערכת חסר לדעתי.
גם עם ירידה צפויה בקצב ,אני מניח שתשעים נקודות פלוס, ידרשו כדי להימנות על המועמדות לכתר.
מה שיקבע יותר מכל, הוא תוצאות המפגשים בתוך השישיה המתמודדת.
בהיבט הזה, ההפסד בבית לסיטי ,משמעותי מאוד ורק נצחון אצלם, יקזז את הנזק הספציפי הזה (מעבר לעניני כבוד). התוצאה בדרבי, משקרת ולא מציגה פער בלתי ניתן לסגירה, אחרי הכל שלושה מהשש נכבשו בשלוש -ארבע דקות בסיום ולא יצגו פער במגרש, חוץ מענין ההרחקה. אבל כל אלה ישארו תירוצים אם לא נקזז את הנקודות.
בהינתן מצב כזה, כל הדהירה של סיטי תהיה חסרת משמעות ונסיון יחד עם חזרה שלנו לכושר משחק ,אפילו ממוצע של השנים האחרונות, יעשו את העבודה.

Avnas 4 בדצמבר 2011

הממונים ב"שוקן" רוצים לצמצם את ספורט הארץ
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000702326
מחאה חדשה צריכה להתחיל

גולר 4 בדצמבר 2011

סוקרטס,אגדת הכדורגל מברזיל,נפטר היום בגיל 57

ייספר אולסן 4 בדצמבר 2011

אמרו את זה קודם, אבל אתמול התחוור לי סופית שפיל ג'ונס הוא רוי קין החדש. לידו המשחק החכם של קאריק פתאום בלט מאוד ומהרגע שהוא עבר מהקישור להגנה איבדנו את השליטה הטוטאלית במרכז השדה. הוא יכול וצריך להיות הגרזן ששומר על רגלי הפורצלן של קלברלי.

Comments closed