באזל. לוזרים

זו לא לוזריות של חוסר רצון. היא חוסר דרך

את הקבוצה הזו צריך לפרק.

ז.א: לא להחליף שחקן זה או אחר ולא לחזק. זה שלפעמים יש לה צורה של קבוצת כדורגל והיא משחקת כמה דקות טובות, ממש לא משנה כלום. וזה שיש קבוצות שמפחדות ממנה גם לא משנה. וזה לא משנה שהיא הבקיעה שער מאוחר. וזה שיש שחקנים שיש להם עתיד בקבוצה גם לא משנה. כל אלו רק עלולים ליצור תקופת דמדומים ארוכה. זה לא קשר מרכזי וזה לא התפקיד הספציפי של ווין רוני.

שוררת בקבוצה הזאת רוח לוזרית.

אני לא אומר לוזרים בכעס. רוב הלוזרים של היום היו ווינרים בעבר. הם פשוט איבדו או סיימו את דרכם. זה היה המצב בנקודה הזו של העונה ב-2006. היו אז מהלכים דרמטיים וצריכים להיות כאלו עכשיו.

ועוד הערה: אני לא אוהב, גם אחרי תבוסות קשות, לא לפרגן למנצחים – ולמרות הופעות יפיפיות של פריי ושקירי, זהו יומו של המנג'ר הייקו פוגל. הוא היה מבריק.

וזה נכתב לפני המשחק:
המשחק היום הוא עונש על רשלנות. משחק הדחה בדצמבר בו צריך לאסוף את רמות הריכוז שאופייניות למארס/אפריל – כי מנגד יהיו שחקני כדורגל טובים, שהמשחק הזה עשוי להגדיר עבורם את הקריירה.

עבור יונייטד הוא עלול להגדיר את העונה: נכון שכשלון במפעל אחד אינו כשלון של כל העונה, אבל הדחה תהיה כשלון מחפיר. ואני אומר את זה לפני שאני יודע אם המשחק הוכרע במזל או משהו כמו שיפוט. כי לצרות יונייטד לא נכנסה הערב. היא נכנסה ביתרון 0-2 ו-1-2 בבית מול באזל ובנפיקה. נשאר לראות אם גם התוצאה תהיה עונש.

*

המשחק הזה גם מסמל את חוסר הטעם הכללי בשלב הבתים בליגת האלופות, גם בשנה קצת יותר מפתיעה. אם באזל תפתיע, אז יש לנו את אחת ההפתעות הגדולות אי פעם. אבל הסיכויים עדיין די מוטים לרעתה. וזה מאוד לא הוגן. במשחקי נוקאאוט בנפיקה הייתה כבר עוברת את יונייטד ובאזל הייתה במצב שהיא עוברת עם תיקו ביתי. אבל בגלל שמורחים את השלב הזה – דווקא השלב עם הדרוגים ועם הפערים הכספיים העצומים – על פני שישה משחקים, לקבוצה הגדולה תמיד יש עוד אפשרות לתקן.

כמה מגוחך: בשלב בו התקציבים הם לפעמים פי 100 (כן – פי 100 במקרים כמו ברצלונה-פילזן), משחקים בשיטת ליגה שמונעת מהקטנות כמעט כל סיכוי. ובשלב בו באמת יש איכות של כמה קבוצות על – משחקים בשיטת גביע שמונעת את רוב המפגשים. אם נניח שמנצ'סטר יונייטד וריאל מדריד הן בין חמש הקבוצות המרכזיות בעולם – באיזה ענף ספורט יש מצב שהן לא התמודדו כבר שמונה שנים?

בכלל, האם אתם מכירים עוד מפעל בינלאומי בהשתתפות 53 מדינות כשרק לארבע, במקרה הטוב, סיכוי מעשי לזכות בהן. שזכיה של קבוצה מהליגה החמישית או השישית (נניח הליגה של צרפת או רוסיה או פורטוגל או הולנד) נחשבת לסנסציה היסטורית. כשרק לשתי מדינות – ספרד ואנגליה – יש קבוצות עם יחס הימורים טוב מ-1 ל-15.

אז אם יונייטד לא תנצל את השיטה הזו, שכל כך מוטה לקבוצות כמוה, זה יהיה מביך.

דה באזר בפייסבוק

ליגת שוקי ההון: ההר יוליד עכברונצ'יק
האם יש הצדקה לאיצטדיון של 200 מיליון שקל בישראל?

176 Comments

יואב בורוביץ' 7 בדצמבר 2011

מאוד נכון ולכן הצ'מפיונס ליג (כמעט) פשטה את הרגל. מבחינת עניין ודאי, לדעתי בשנים הקרובות יהיו לכך גם משמעויות כלכליות. וגם אם לא, הצ'מפיונס במבנה הנוכחי מכניסה רבע מה-NFL כי היא ליגה לא מספיק סקסית ותחרותית. חייבים להקים ליגה אירופית של 16-24 הקב' הטובות ביבשת שתשחק פול-טיים כשהליגות המקומיות מהוות ליגות משנה (מעניינות כשלעצמן) עם ירידות ועליות מהליגות המקומיות לליגה האירופית.

ערן לוי 7 בדצמבר 2011

התבלבלת. הליגה השישית היא שלנו.

אביעד 7 בדצמבר 2011

בעיקרון אני מסכים איתך, אבל אפשר להתייחס לזה גם אחרת – במצב של מפגשי נוקאאוט, אין סיכוי שהיית רואה מהיונייטד את אותה רשלנות ביתרון בבית. אין סיכוי שהיית רואה (לפחות לא במפגש הראשון) הרכב משני יחסית.
מריחת המשחקים הזאת נתנה ליונייטד את האפשרות לתקן. אבל היא גם נתנה לבאזל את האפשרות להפתיע. כי היא התמודדה מול קבוצה גדולה רשלנית שלא תמיד מעלה את ההרכב החזק ביותר שלה.

דורפן 7 בדצמבר 2011

מה אתה אומר כאן? שהמפעל חוץ מהיותו לא צודק גם מעודד כדורגל רשלני?

אביעד 7 בדצמבר 2011

אולי. אבל בעיקר מעודד הרכבים משניים.

ז'וטאוטאס 7 בדצמבר 2011

ברור, הרי ככה גם ניצחנו את יונייטד 3:0 ב-2002, לא??

דורפן 7 בדצמבר 2011

זו הייתה עוד דוגמא לכך שכמה שקבוצה קטנה לא תתעלה מעל הרמה הרגילה שלה – האורך של הטורניר יבטיח את זה שהיא תודח כנראה.

אמיר 7 בדצמבר 2011

כשחשבתי על זה, הגעתי למסקנה שאם יונייטד עולה, היא בטוח תיפגש עם ריאל. הרי לא יהיה עוד פעם אל-קלאסיקו לפני הגמר.

אביעד 7 בדצמבר 2011

אני מסכים. אבל לא בגלל האל קלאסיקו אלא בגלל שאם לא נענש על הרשלנות היום, אז העונש יבוא בשמינית הגמר.

אריק 7 בדצמבר 2011

או שנקבל את אפואל

בני תבורי 7 בדצמבר 2011

בעולם הגיוני לליברפול היו עכשיו 37 אליפויות.

אמיר 7 בדצמבר 2011

טוב שלא אמרת הפועל פתח תקווה…

אריק 7 בדצמבר 2011

או אפס

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2011

בני,
הגדר "הגיון".

כוכב עליון 7 בדצמבר 2011

גם בשיטת הנוק אאוט יש מספיק בעיות. מילאן עלתה לגמר ב 2003 בגלל שער חוץ שהבקיעה בסן סירו…

ערן לוי 7 בדצמבר 2011

מצד שני אי אפשר להפוך את ליגת האלופות לתקן מעבדתי. יש בעיות בשיטת הנוקאאוט אבל יש צ'אנס טוב יותר לשתי הקבוצות המתמודדות לעלות, בלי קשר לאיכותן. שער חוץ בסן סירו זה מספיק טוב כדי לעלות לשלב הבא, ומילאן היתה חזקה מספיק כדי לעבור את שלב הבתים ולהנות מהיתרונות (והחסרונות)הקיימים בשלבי הנוקאאוט.

כסיפוביץ 7 בדצמבר 2011

א. בעולם הגיוני מנצ'סטר יונייטד עוברת את באזל ומקבל את ניקוסיה בהגרלה.
ב. בעולם הגיוני אברום גרנט לא היה דורש משכורת כמו של מאמן על ואת 100 המליון שהוא רצה לרכש שחקנים נפלים הוא היה קונה כמה מחשבים לילדים במצוקה.

הופ 7 בדצמבר 2011

1. מה שאביעד אמר. בנוק אאוט יונייטד היתה יודעת שאין לה הזדמנות לתקן והתוצאה היתה אחרת. זה לא מעודד רשלנות כמו שליגה לא מעודדת רשלנות. זה מעודד בניית אסטרטגיה מעבר למשחק אחד.
2. הסיכוי של קבוצה קטנה אפסי אבל זה עדיין קורה, ר' אפועל ניקוסיה. וזה מספיק טוב בשביל הקבוצות הקטנות, שעצם ההשתתפות שלהן והמפגשים המרובים נגד קבוצות ענק הוא בוסט אדיר לתקציב ולניסיון של המועדון ושל השחקנים (שנחשפים כך לקבוצות הגדולות באירופה).

הופ 7 בדצמבר 2011

3. ברכות על השת"פ החדש, ובהצלחה
(http://velvetunderground.co.il/?p=12691)

Yair 7 בדצמבר 2011

לא צריך את הניתוח שלך רונן כדי לקבוע שהשיטה של ליגת האלופות לא טובה, הוא נכון כמובן, אבל הבעיה של שלב הבתים הרבה יותר פשוטה, הוא מ ש ע מ ם, עד היום, 5 מחזורים, אם לא מנצ'סטר יונייטד אני לא יושב לראות דקה מליגת האלופות, פשוט חבורה של מועדוני על שיושבים ומאוננים (תסלחו לי על השפה) במעגלים.

Danny - Long Island 7 בדצמבר 2011

Like

רון 7 בדצמבר 2011

האם אין זה הגיוני שהקבוצות הטובות, החזקות והעשירות ביבשת יכבשו את פיסגתו?
למה שנרצה לראות טורניר שבו הקבוצה שאינה הכי טובה זוכה בו..?
הקבוצות החלשות מקבלות במה, חשיפה ומזומנים והזדמנות שווה להתקדם במפעל. בסופו של דבר החזקות שורדות. זו דרכו של עולם.

דורפן 7 בדצמבר 2011

נו.. ובשלב שיש קבוצות טובות יש שיטת נוקאאוט

רון 7 בדצמבר 2011

רונן, האם ליגה אירופאית של אריות היבשת היא דבר טוב?
האם לקבוצה בינונית ומטה, כזו שהיום מגרדת מס' נק' בשיטה הנוכחית, יש גזר דין שאינו השפלה צורמת בליגה כזו..
הרצון לקיים ליגה אירופאית יספק את הצורך שלנו לראות קרבות גלדיאטורים ועל כן הוא מבורך.. אינו בו שום חזון לקבוצות בינוניות!!!

ניק 7 בדצמבר 2011

האמת שנכון, כי ליגה אירופאית תהיהי אפילו יותר ארוכה משלב הבתים אז הסיכוי של קבוצות להפתיע (אפילו ברמה של קבוצה מקפריסין שעולה שלב) יפחתו עוד יותר

דורפן 7 בדצמבר 2011

רון, ניק – אין שום סיכוי שקבוצה מקפריסין תוזמן לליגה אירופית. וגם לא רומניה וישראל ובלגיה. ליגה אירופית זה לא מתכונת שונה לגביע אירופה זו החלטה של יונייטד, באיירן, אינטר, ריאל ודומותיהן לפרוש מכדורגל מקומי. עם כל הרע והטוב בזה.

אזי 7 בדצמבר 2011

לא הבנתי אם דיברת על ליגה אירופית או הליגה הספרדית

roei034 7 בדצמבר 2011

לדעתי דיי מגוחך "להתלכלך" על שיטת הבתים של הצמפיונס שהשנה מספקות במרבית הבתים דרמה. אולם אין השנה הנוכחית מצביע על צמצום פערים אמיתי וגם לדעתי יש צורך ברפורמה בשיטה -שתגיע ממילא השאלה מתי?
כמעט לאורך כל השנים משחקי השמינית והרבע מנפקים משחקים טקטיים משמימים הרבה בגלל השיטה הקלוקלת של שער החוץ. משלב הרבע יש לעבור לסדרות של הטוב משלוש שתשקף נכונה עד כמה שניתן את זהות הקבוצה הטובה ביותר. לצורך זה בשלבים המוקדמים יש לבטל את שיטת הבתים ולשחק בית וחוץ.
נ"ב גם בליגות יש לעבור לשיטה של פליאוף למשל סידרה שתקבע מי הקבוצה הטובה ביותר ריאל או ברצלונה .

גיל 7 בדצמבר 2011

שער החוץ זו רעה חולה אבל אי אפשר לעשות סדרות בכדורגל. סדרה של הטוב משלוש תהיה הכי משעממת כי כולם ידעו ששני המשחקים הראשונים יהיו לפרוטוקול וטקטיים והכל יהיה על המשחק השלישי. זו סתם מריחה חסרת הצדקה.

אבי 7 בדצמבר 2011

תוצאה טובה היום תוביל למשחק קשה מאד בפברואר; הפיספוס של לוורקוזן אתמול אומר שרק שתי הגרלות יכולות להחשב 'קלות': ניקוסיה ואינטר. שאר מובילות הבתים הן או אנגליות או קבוצות על (באיירן והספרדיות).

אובדן נקודות מוזר של בנפיקה, וגם שמינית הגמר תהיה בהרכב משני.

קאריק לא יכול לשחק, וזה לא טוב.

אריק 7 בדצמבר 2011

לאן הגענו? אין ספק שהחיסרון של קאריק מעבר למטריד

רועי מ 7 בדצמבר 2011

ערן
איזו מעבדה? בשנים הקודמות היו משחקי בית וחוץ.
אני בכלל נגד שערי חוץ כי זה יוצר חוסר שיוויוניות.
נניח אתה מנצח בבית 3-0 ואז מבקיע שער חוץ. קבוצת הבית צריכה להבקיע 5!!! שערים דבר שכמעט וסוגר את הגולל.
תציץ ברשימת הזוכות את ברוז' תוציא הם שיחדו את כל העולם.
יש הרבה הפתעות גם אם הגדולות יודעות שזה משחק שלהיות או לא להיות.
אני בעד מפגשים במשחקי בית וחוץ. ללא דירוג. מה יש שבארסה וריאל יפגשו בסיבוב השני.
ועניין הכסף? בהחלט לא מעניין אתי הצרות שלהן. שיחזיקו סגל קטן יותר.

רון
אם פילזן תגיע לגמר כנראה שהיא הייתה טובה אתה לא חושב?
ולכן זה מצחיק אותי שישראלים רוצים שישראל או כל קבוצה ישראלית תגיע לשלבים גבוהים ולטורנירים . עדיף לראות את ברזיל.

ערן לוי 7 בדצמבר 2011

רועי,

זו תמימות לדבר על "סגל קטן יותר". הכדורגל ברמה המקצועית שהוא כיום וההכנסות שתלויות בו לא יכולים להרשות לעצמם סגל קטן. סגל קטן אומר להקטין את מספר הקבוצות בליגות ולצמצם את מתכונת ליגת האלופות והצ'מפיונס ליג. בקרב הקבוצות הגדולות והבינוניות של אירופה זו חייבת להיות החלטה יבשתית מערכתית ולא רק לומר שבארסה וריאל לא יחזיקו סגל גדול.

יש עניין אחר בליגת האלופות חוץ מאשר כסף? זה בסדר שלליגת ה"אלופות" משתחלות קבוצות שסיימו במקום הרביעי בליגה שלהן? מה ליברפול עשתה שם? ולברקוזן שמעולם לא זכתה באליפות? כסף, שום דבר אחר.

Avnas 7 בדצמבר 2011

רונן
ושוב השאלה:

האם אתה חושב שצמצום המוקדמות מיורו 2016 יביא להשבת שלב הבתים השני?

מתי אתה חושב שתקום סופר-ליגה?

אבנ"ס

דורפן 7 בדצמבר 2011

עניתי על זה כבר בפוסט אחר.

1. אין קשר, שלב הבתים השני היה לא טוב.
2. אינני יודע -אבל רומיניגה נתן לפלטיני חלון עד 2013-2014 לרצות את הקבוצות.

Avnas 8 בדצמבר 2011

א. לא ראיתי :( sorry

1 שלב הבתים השני לא היה טוב? לפי זכרוני הוא היה מצויין
קח בעוד שבוע כל צמד משחקי שמינית גמר -> הפוך אותם לבית שמינית גמר , ים של אקשן (גם ללא הקבוצות ממנצ'סטר ולמרות באזל וניקוסיה)

דוגמאות תיאורטיות:
1 באיירן אינטר באזל ליון
2 בנפיקה ריאל לברקוזן מארסיי
3 מילאן צסק"א צ'לסי ניקוסיה
4 ברצלונה ארסנל נאפולי זניט

זה לא טוב?
לי זה נראה מצויין!

אבנ"ס

Yair 7 בדצמבר 2011

רונן, בתגובה לתגובה שלך על הליגה האירופית – "פרישה מהליגות המקומיות" (אי אפשר לשרשר תגובה במקום המתאים):
במתכונת הנוכחית יש רק זוכה אחת בליגת האלופות אבל לכל השאר עדיין יש סיכוי להביא אליפות או גביע מקומי הבייתה, בליגה אירופית, אם הנחנו שקבוצות העל פרשו מהליגות המקומיות, זה הכל או כלום, רק קבוצה אחת מכל מועדוני העל האלה זוכה בתואר כל שנה. לא בטוח שזה משהו שהן יודעות להתמודד איתו.

דורפן 7 בדצמבר 2011

יאיר – זה נכון. רבות מהן גם לא יודעות להתנהל בעולם שבו אינן השליטות הבלעדיות. אם בליגה אירופית תהיה תקרת שכר או הוצאות זה יחייב שקיפות. לכן אני לא בטוח שהן באמת רוצות את זה.

אבל מצד שני – אם הליגה תוקם – להשאר בחוץ תהיה מכה לא קטנה.

גיל 7 בדצמבר 2011

אני לא מסכים עם אלו שאמרו שבמפגשים בית וחוץ יונייטד הייתה מגיעה יותר חדה ועוברת בקלות. במשחקים שהיא שמטה יתרון היא הגיעה חדה ופשוט לא הייתה טובה, ובעבר כשהייתה שיטת בית וחוץ היו המון הפתעות. משחק אחד רע ונכנסים לפיגור גדול שקשה לצאת ממנו. יש כל כך הרבה רעות חולות בשיטה הנוכחית. לא בית וחוץ, שערי החוץ וההגרלות שהם יותר שיבוצים בכל השלבים. הלוואי שהיו רק 64 קבוצות אלופות בשיטת בית וחוץ מההתחלה.

D! ליד מינכן 7 בדצמבר 2011

אני מפוכח מספיק להבין שזה לא יקרה אבל אני מתגעגע לגביע אירופה הישן והטוב. אם רוצים אפשר להוסיף ליגת אלופות סופר מקוצרת בסוף השנה או משהו כזה.
כרגע, ואני מסכים פה עם מה שנכתב מעלי, מ ש ע מ ם.
.

Amir Mutapchich 7 בדצמבר 2011

Maybe if only the team who'll win their group will go on to the knockout, will make this "competition" a little bit more competitive.

That'll mean no second round. Two games less. Less money. Money rules. Rule this idea out

חאג' 7 בדצמבר 2011

אני חושב שטבעו של אוהד הספורט הממוצע זה לקטר על השיטה.
פשוט התרגלנו לתפוס כל סופ"ש סופר משחק אחד לפחות בגלל שהיום כל השידורים מכל העולם זמינים, ליגת האלופות על הכיפאק.. בעיקר בשלבי הנוק אאוט…

אי אפשר לדרוש סופר משחקים גם בשלבים המוקדמים, גם לשמור על סגלים חזקים למשחקי הליגה, גם לשחק במסגרת הנבחרות וגם לעשות פייר פליי אירופי.

הליגה האירופית היא אחלה דוגמא משעממת ממש למה ששינוי השיטה לשיוויונית עוד יותר יכול לעשות.

קדימה באזל!

אריק 7 בדצמבר 2011

ההרכב הנכון לכאורה. הייתי מעדיף את פלטשר באמצע וגיגס מוסט שמאלה במקום יאנג, שמתחיל להתברר כפלופ

אביעד 7 בדצמבר 2011

חודש טוב וזו הצלחה, חודש רע ופלופ?

אמיר המקורי 7 בדצמבר 2011

אביעד – אתה רואה את אותו המשחק.?יש סיכוי שתתעורר למציאות אחרי חודשיים שאתה כנראה לא מפנים שהקבוצה האהובה שלך ושלי ושלנו משחקת כמו קבוצה דרג אירופאי שני או שלישי….

גיל 7 בדצמבר 2011

פלופ אחרי 12 משחקים עם יונייטד? אכן תמונות קשות.

אריק 8 בדצמבר 2011

כל החכמים. הבנתם עכשיו? פלופ אחושרמוטה, חרא של שחקן. דה חאה רק בן 21 ומראה כשרון אז יש תקווה, למרות שהוא האחראי לאובדן נקודות בלפחות שני משחקים. אבל יאנג? מה לו ולרמות האלה?

קורא 7 בדצמבר 2011

לפי ההרכב, יונייטד (בדומה למשחקי נוקאאוט) מסתפקת גם בתיקו. חלוץ אחד (רוני) ופארק שהוא סמל טאקטי למשחקים גדולים של פרגוסון (לרב ע"ח חלוץ). נראה מה יהיה בפועל…

נעל 7 בדצמבר 2011

אפילו הרצל לא היה מאמין שבאזל מובילים

עמית 7 בדצמבר 2011

יש למישהו לינק למשחק? תודה

oz 7 בדצמבר 2011

בינתיים נראה כאילו העולם נהיה הגיוני

אופיר 7 בדצמבר 2011

אין גביע, אין אירופה, אין אליפות?

קורא 7 בדצמבר 2011

סבלנות… אל תנחס…
ועם כל הרצון (הטוב) שיונייטד תודח, עצוב לראות את הפציעה של וידיץ', שהיה פצוע עד לא מזמן. באמת השנה אין ליונייטד מזל עם הפציעות.

ניתאי 7 בדצמבר 2011

ההגיון הוא כלכלי כרגיל.
לא סביר שההנהלה של קבוצה קטנה הייתה מוותרת על 2 משחקי בית אפילו תמורת הסיכוי התאורטי הגדול יותר לעבור קבוצה כמו מנצ'סטר ולזכות בתהילת עולם.
דווקא בשלבים הגבוהים זה פחות קריטי לקבוצות הגדולות.

LOL 7 בדצמבר 2011

גם אם יונייטד תצליח לגנוב תיקו ולהמשיך לשלב הבא ברור לחלוטין שאין לה מה להציע במפעל הזה.ביכולת הזו כלל לא בטוח שיש ליונייטד מה להציע בליגה האירופית.
במידה ויונייטד תודח הערב הכישלון יהיה רשום כולו על שמו של אלכס פרגוסון שישלם את מחיר היהירות והזחיחות.
זו מסתמנת כאחת העונות העגומות ביותר שהיו ליונייטד מזה זמן רב כי היכולת כה דלה והקבוצה כל כך משעממת.

אביעד 7 בדצמבר 2011

רוני לבד בחוד כי אין לנו חלוץ אמין שיכול לסחוב 90 דקות לצידו. בהשאלה היא – כמה זמן עוד תרוץ לי בסיוטים ההחמצה של רוני?

בר שושני 7 בדצמבר 2011

Sense of urgency

זה מה שאין לקבוצה הזאת. הם משחקים כדורגל מפוהק כאילו הרגע קמו משינה; כאילו אנחנו בקדם-עונה; כאילו הם מוליכים את כל הליגות האפשריות בעולם; כאילו הכל בסדר.

לא יאומן שבמצב בו יונייטד חייבת לכבוש בשביל להציל את העונה האירופאית, רוני נותן דאבל-פס לנאני שדוהר קדימה – שלושים מטר מהשער – ואין לו אף שחקן למסור לו (לפניו), ואין שחקנים שמצטרפים להתקפה.

לא יאומן שבאזל מרחיקה כדור מרחבת ה-16 ואין שחקן יונייטד שמגיע ראשון בשביל לאסוף אותו ולהמשיך את הלחץ.

דייסלר 7 בדצמבר 2011

מחצית: 1-0 לבאזל!
אבל יש לי הרגשה ש… אתם יודעים מה, זה משחק של יונייטד…

אריאל 7 בדצמבר 2011

אין מצב שבאזל מחזיקים מעמד מול הלחץ הזה עוד 40 דקות, אבל לך תדע – כל מה שהם צריכים זה מתפרצת אחת מול ההגנה המדוללת של היונייטד. לקוות תמיד אפשר

דייסלר 7 בדצמבר 2011

:)

בר שושני 7 בדצמבר 2011

משהו בשפת הגוף של רוני מדאיג אותי. זה נראה כאילו נמאס לו.

נעל 7 בדצמבר 2011

אז הגמר בליגה האירופית יהיה של 2 הקבוצות של מנצ"סטר?

אריאל 7 בדצמבר 2011

לא לחגוג, לא לחגוג, תחזיק את עצמך

גיל שלי 7 בדצמבר 2011

אני חושב שאתה יכול לשחרר צעקה קטנה

אריאל 7 בדצמבר 2011

קטנה? הערתי פה את אשתי, כמעט הרגה אותי..

martzianno 7 בדצמבר 2011

אז מסתבר שעוד יש הגיון בעולם…

martzianno 7 בדצמבר 2011

או שלא…

דניאל אחר 7 בדצמבר 2011

קדימה נס באזל

אביעד 7 בדצמבר 2011

פשוט בושה וחרפה. גם היום, אבל החרפה האמיתית קרתה כבר באולד טראפורד. באזל עלתה בצדק.

איתי פרנקו 7 בדצמבר 2011

בעולם הגיוני יונייטד הייתה בדרך הביתה? כנראה שעוד יש בעולם הזה קצת הגיון…

אורי דב 7 בדצמבר 2011

גנבת לי. בדיוק

סימנטוב 7 בדצמבר 2011

חוץ מנאני לא היה מה למכור היום.
שכר לימוד של השחקנים צעירים.

lbk 7 בדצמבר 2011

סליחה, אבל זו תגובה מקושקשת. שכר לימוד של מי? איזה צעירים כבר שיחקו?? זה שכר הלימוד על כך שפרגוסון החליט שמשחקים על תוצאה ולא מנסים לשחק באמת כדורגל. אין ליונייטד מה למכור בהתקפה חוץ מנסיונות סרק של נאני להגביה. אחרי עזיבת רונאלדו המצב הפך לכזה: יונייטד נראית טוב בדיוק כמו שרוני נראה טוב. והוא נראה רע…

lbk 7 בדצמבר 2011

ואני חייב להוציא את זה: FUCK PARK

Lm 7 בדצמבר 2011

באזל הוכיחה הערב שהיא אחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה כשעצרה את סיר אלכס וויין רוני. היסטוריים כבר משווים אותה לבנפיקה שעשתה זאת ליונייטד לפני שבועיים

גמל (סתם גמל) 7 בדצמבר 2011

אני זוכר שדורפן כתב משהו דומה על מסי וונצואלה, או משהו כזה

אריאל 7 בדצמבר 2011

אפשר לעבוד על חלק מהאנשים חלק מהזמן, אי אפשר לעבוד עליהם כל הזמן.

אופיר 7 בדצמבר 2011

אוהדי יונייטד,

הקבוצה שלכם בעונת בניה. אז לא תלחמו על כל התארים השנה, ביג דיל.
מספיק ליילל כבר.

Yair 7 בדצמבר 2011

זאת קבוצה שספגה 6 בבית מהיריבה העירונית ועכשיו נכשלה בלהעפיל לשמינית הגמר מאחד הבתים הקלים שקיבלנו אי פעם, וקיבלנו כמה בתים קלים מאוד. אני חושב שמותר לילל קצת…

אופיר 7 בדצמבר 2011

שמע, לא מדובר כאן בענף אולימפי שבו אם פספסת הזדמנות תאלץ לחכות 4 שנים לבאה, או שאולי תהיה בכלל מבוגר מדי. שנה הבאה תהיה עוד הזדמנות, אפילו אם העונה הזו תהיה מחורבנת.

ובכלל, החשיבות שהמפעל הסינטטי והמגעיל הזה מקבל בקרב האוהדים מנופחת מעבר לכל הגיון. הליגה המקומית היא הלחם והחמאה והיא קודמת לכל.

Yair 7 בדצמבר 2011

לא מדובר פה על הזדמנות שפוספסה לזכות בליגת האלופות או בכל תואר אחר, לא אכפת לי שלא עלינו לשמינית הגמר כי עכשיו לא נזכה בגביע, אני לא חושב שהיינו מספיק טובים לזכות בו בכל מקרה.
אכפת לי שכבר 4 או 5 משחקים הקבוצה נראית כמו קולקטיב שלא מגיע לו לקרוא לעצמו מנצ'סטר יונייטד.
כך את זה ממישהו שעמד באולד טראפורד כשה-6 של סיטי נכנס ושר בכל זאת ווי לאב יונייטד – מגיע לנו יותר.

ניקו 7 בדצמבר 2011

זאת פשוט קטסטרופה! ועכשיו לא משנה אם יונייטד לוקחת אליפות. אין דבר כזה עונה בלי אלופות.

LOL 7 בדצמבר 2011

אין סיבה להיות מופתעים או לחוש אכזבה – יונייטד לא מספיק טובה לרמות האלה ושלב הבתים הוכיח זאת.
פרגי צריך לעשות חשבון נפש נוקב באשר לאופן שבו הוא ניהל את המשחקים הקודמים.
הזלזול והשאננות לא פגעו בעונות קודמות שבהן הוא נהג באופן דומה בשלב הבתים אבל הפעם יונייטד הכל כך בינונית לא היתה יכולה להתעלות אפילו מול קבוצה כמו באזל.
שוב הסתבר שכאשר רוני ונאני חלשים אין ליונייטד מה להציע.
ביחד עם התבוסה בדרבי והעליונות הברורה של הסיטי זו עשויה להיות העונה שבה תחל קריסת האימפריה שפרגוסון בנה.
זה קרה לליברפול ואין סיבה להניח שיונייטד חסינה מתהליך דומה.

Yair 7 בדצמבר 2011

אמרתי את זה אחרי הנצחון על וילה, יונייטד המדכאת ביותר שראיתי הרבה זמן.
150 אחוז החזקת כדור אבל שום סיכון לשער היריבה, התחכום מתחיל ומסתיים בשחקן בן 38 שיכול להחזיק אולי משחק אחד בשבוע והגנה שתלויה באופן מדהים בשחקן אחד שכנראה איבדנו לתקופה לא קצרה.

ואני מחזיק את עצמי לא להגיד דברים יותר גרועים על הקבוצה הזאת וחלק מהמרכיבים אותה, צריך להרגע קודם.

Shukrman 7 בדצמבר 2011

אז פתאום 30 מיליון על סניידר /מודריץ' במקום דה חיה בתמורה לעליה לשמינית,נשמעים יותר הגיונים עכשיו..

אביעד 7 בדצמבר 2011

דה חאה? הוא הבעיה?

Shukrman 7 בדצמבר 2011

הכסף שנשפך עליו הוא הבעיה ,ועצם העובדה שיש לך שוער מחליף שהוא באותה רמה אפילו מתעלה עליו היא עוד בעיה.

פליימיקר נורמלי לשלב הבתים הזה ולהתמודדות ברמות האלו בכלל הוא דבר הכרחי ,אילתורים של רוני וקופסת קורנפלקס פגעו קשות בחלוץ מס' 1 של יונייטד.

גמל (סתם גמל) 7 בדצמבר 2011

פליימייקר? אני לא חושב שיש קבוצה גדולה שעדיין משחקת עם פליימייקר

יוסי מזרחי 8 בדצמבר 2011

דוד סילבה בסיטי.
צאבי בברצלונה.
אוזיל בריאל.
פול סקולס ביונייטד
אלו רק דוגמאות לשחקן שמווסת ומנווט את המשחק ממרכז השדה. ותקרא לו פליימיקר או קצקבל או מקלדת של מחשב. מהות התפקיד ברורה,והתפקיד הזה לא מאוייש אצלנו הרבה מדי זמן.

אבישי 7 בדצמבר 2011

ההווה אפור העתיד וורוד. יונייטד משופעת בצעירים מוכשרים אבל הם לוקים בצורת החשיבה וטועים בקבלת ההחלטות. נקווה רק שילמדו מזה משהו כי עכשיו יש להם זמן להתכונן לעונה הבאה כמו שצריך.

אביעד 7 בדצמבר 2011

אגב, מי שבונה על ינואר, רכש וכו', שיחשוב שנית. ההדחה הזאת היא אובדן כלכלי של משהו כמו 20-30 מליון. עכשיו בטח צריך לקצץ איפשהו.

אמיר 8 בדצמבר 2011

אביעד – חודשיים שניסתי לרמוז לך…אולי היום התעוררת!

אביעד 8 בדצמבר 2011

לא

אביעד 8 בדצמבר 2011

באופן מפורט יותר – אני לא חושב שזו קבוצה בינונית ולא חושב שצריך לפרק ולא חושב שחייבים רכש עולמי. אני חושב שיש חורים שצריך לסתום (מגן שמאלי למשל), אני חושב שמרכז הקישור שלנו לא מושלם, אבל גם לא הבעיה ואני חושב שאם כבר הטענות שלנו לא צריכות להיות על יכולת אלא על זה שאתמול (כדוגמא מייצגת) לא ראינו מספיק לב ומספיק רוח לחימה.
הדרישה בסיסית שלי כאוהד היא לא נצחונות, כדורגל אטרקטיבי ותארים, אלא לב ורוח לחימה. אני רוצה ששחקני הקבוצה שאני אוהד יעלו לכל משחק ויתנו את כל מה שיש להם. את זה לא ראיתי אתמול. זה מה שהכאיב לי יותר מהכל.

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2011

בתגובה 4 שלחתי את תבורי להגדיר מה זה נורמלי,ויחד עם הכותרת זה אכן עולם נורמלי.
בעולם כזה כשיונייטד מציגה סגל ומשחק כזה התוצאה היחידה היא הביתה ובבושת פנים.
כמו שיונייטד נראית היום ולמעשה בחדשיים האחרונים, טוב שעפנו (בבושת פנים) וחסכנו מעצמנו מפגשים עם מי שמתיחסות לעצמן כאריות כדורגל ומתנהגות כך. וכשאצלן נפצע שחקן כמו הבחור הצעיר שעלה אצלנולקבוצה הראשונה ונתפס כמושיע, יש להם שלושה שיחליפו אותו והמאמן שלהן אף פעם לא "מרוצה מהסגל שיש לו".
אי אפשר לרמות את כולם כל הזמן. ואם נסתכל פנימה באמת, ונגיד את האמת (לא אנחנו אלא מי שיושב ליד ההגה)אז נבין שחלון ההעברות בינואר קורא לנו עם חיוך מאוזן לאוזן,רק שאותם כשישים מליון יורו ,לא יכנסו כהכנסות, אבל למה העובדה הזו צריכה להיות איכפת לי? הרי זה ממילא לא יקרה, ואל תספרו לי את הקלישאות הרגילות.
אני מלוה את הקבוצה הו יותר מארבעים שנה וכנראה שאיכפת לי ממנה.

Yair 7 בדצמבר 2011

אין לנו כסף, אל תאמין לפרגי שהוא אומר שאין שחקנים שיתאימו לקבוצה, אין לנו כסף להתמודד עליהם.

גיל מזימבבואה 7 בדצמבר 2011

יוסי ידידי, בסופו של יום זה רק ספורט ומי כמוך יודע שיש גם תקופות כאלו. בעוד כמה שנים שישאלו מה קרה ב – 7/12/2011 כל המדינה תשיב שקצב ניכנס לכלא וקוראי דה באזר יגידו שיוניטד עפו מהצמפיונסס.

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2011

גיל אתה צודק.
זה רק כדורגל, אבל גם כאן כשאתה אומר לעצמך שאתה מהמובילים בעולם, אתה צריך להתיחס לעצמך כך וזה לא קרה וזה שונה ממה שהורגלנו לו ויש לזה הסברים. צריך רק להכיר בהם.

גלן 7 בדצמבר 2011

רונן מאחר ולא ראיתי את המשחק אני תמה מהצד- יש לכם מיליון פצועים ווזה בא מכל מערך. בלי חיזוק מאסיבי יותר למרכז ועם סגל פחות ארוך משנה קודמת. זה לא תרוץ לכל דבר אבל מכאן ללכת ללוזריות ולפרוק?

דורפן 7 בדצמבר 2011

מה זה פרוק? לא ללכת להתאחדות ולבקש לפרוש – אבל לשלוח הביתה הרבה מאד שחקנים. הם הפכו שקופים מדי.

Danny - Long Island 7 בדצמבר 2011

Who will u send home? Man u had chances but nothing was with power or dominance and that is sad

גיל 7 בדצמבר 2011

מסכים לגמרי למרות שגם עם כל הפציעות הם היו צריכים לעבור שלב. ועדיין, מכאן ועד פירוק רחוקה הדרך. חוץ מזה את מי בדיוק יפרקו? נאני ורוני שנראים מאוד לא חדים?

ארז N 7 בדצמבר 2011

עם כל הכבוד (ויש הרבה) להאזל ויונייטד..
מישהו ראה את המשחק של זאגרב-ליון? 7 גולים במחצית לליון? האם יתכן שהמשחק הזה ל א היה מכור?

נעל 7 בדצמבר 2011

השאלה הא איך פסלו 2 גולים חוקים לאייאקס

דורפן 7 בדצמבר 2011

לא ציינתי את זה כאחת הבעיות האחרות של הפורמט האירופי. פעם כל משחק אירופי היה בעל משמעות – היום הרבה בלי משמעות ואת אלו קל לקנות.

תומר חרוב 7 בדצמבר 2011

זה היה יותר מידי ברור לעין. זה היה כל כך ברור לעין שזה גרם לי לתהות האם זו באמת הייתה מכירה כי לא יכול להיות שמכירת משחק בליגת האלופות תהיה כזו ברורה לעין. זה אפילו היה מתוזמן עם המשחק השני, ברגע ריאל הובילה 2-0 או 3-0 זאגרב פשוט פתחה רגליים.

אוזי 8 בדצמבר 2011

ריאל הובילה 2-0 במחצית הראשונה ואז זאגרב הבקיעו את השאר הראשון.

תומר חרוב 8 בדצמבר 2011

כן, אייאקס ירדה למחצית בידיעה ש1-0 בזאגרב, עם פתיחת המחצית השנייה זה התחיל, זה היה מוזר מאוד.

גיל מזימבבואה 7 בדצמבר 2011

לא נורא היינו כבר במצבים יותר גרועים. רק חייבים כבר לישבור את הגול למשחק. אני לא רוצה לחשוב מה יקרה עם וולבס יבקיעו בשבת

גיל 7 בדצמבר 2011

למרות הקטסטרופה אני לא חושב שצריך לפרק. מנצ'סטר בתקופה לא טובה ומשהו ברוח שלה נדפק, אבל אני חושב שלהגנתה כן עומדת העובדה שיש לה הרבה שחקנים חדשים והרבה פציעות. הרי אותה חבורת שחקנים כן הראתה בתחילת העונה שהם מסוגלים לשחק כדורגל אבל החבורה הזו פשוט לא פוגעת כרגע. זו יכולה להיות עבודת האימון הגדולה ביותר של פרגוסון ולא נראה לי שהוא חושש מהאתגר.

אופיר 7 בדצמבר 2011

רונן, הפתעת אותי עם התגובה הקיצונית, בעיקר כי לא נתת רמז בכיוון אחרי המשחקים הקודמים. אני חושד שגם אתה (כמו כל אוהד) נכנע לפעמים לאמוציות.

מה יש בטורניר הראווה הזה שמוציא את כולם מדעתם?

דורפן 7 בדצמבר 2011

זה כי התוצאות בליגה נטו לשני הכוונים. והיה גם כדורגל נפלא רק לפני חודשיים. אבל משחק כזה הוא נייר לקמוס.

פרוק הוא לא זריקת כל השחקנים אלא כוון חדש. כמו שב-2006 ביום ההדחה מול בנפיקה זו הפסיקה להיות הקבוצה של ואן ניסטלרוי והפכה לקבוצה של רוני ורונאלדו. צריך משהו חדש.

אופיר 7 בדצמבר 2011

אבל הקבוצה הזו הרגע למדה ללכת…
ואני בכלל אוהד ארסנל…

אדם 7 בדצמבר 2011

יום עסל יום באזל..
קודם כל באמת כל הכבוד לבאזל, הגיע להם יותר מאיתנו.
כנראה שהגיע סוף העידן של השלד הזה, נצא מחוזקים, גלורי גלורי מאן יונייטד.

martzianno 7 בדצמבר 2011

אני חושב שהדבר הכי חמור השנה למנצ'סטר, זה שאף אחד כבר לא מפחד ממנה.

LOL 7 בדצמבר 2011

אי אפשר לתת לפרגי קרדיט בהצלחות ולעומת זאת להטיל את כל האשמה על השחקנים בכישלונות.
יונייטד הסתמית הזו היא תוצר של סגל שחקנים ושיטת משחק שפרגי בחר.
האחריות לכישלון היא שלו.
כלל לא בטוח שיש לו את הזמן בגילו המתקדם ואת הכסף לבצע מהלך של בנייה מחדש.

אריאל 7 בדצמבר 2011

אני חושב, רונן, שבחרת בדרך הקלה של להפיל את הכל על השחקנים. להגיד שצריך לפרק את הקבוצה ושהשחקנים הם לוזרים, זה להוציא את פרגוסון נקי מקמפיין שהוא בעייתי במיוחד.
שום דבר כבר לא ייפגע במורשת של פרגי, אבל אני חושב שהוא "הרוויח" ביושר הרבה מאוד ביקורת על העונה הזאת של היונייטד. לאו דווקא ברכישות, כמו שכולם פה מדברים (אוהד הפנטזי תמיד חושב איזה שחקן חסר לקבוצה ולא מתרכז באלו הקיימים) אלא במערכים שהוא העלה, בהנחה שהוא עולה בצורה אוטומטית לשלב הבא (שחלחלה לשחקנים) ובכלל בצורת המשחק המאוד מאוד מבוקרת (ואני משתמש באנדרסטייטמנט) שהקבוצה שלו שיחקה בה.
אני לא סותם את הגולל על פרגי, אבל אני חושב שאם מישהו צריך לעשות חשבון נפש אלו לא השחקנים, אלא המנג'ר. ההדחה הזאת היא עליו

דורפן 7 בדצמבר 2011

למה הפלתי על השחקנים? בכלל לא. פרגוסון בהחלט אחראי וצריך עכשיו לפרק. זו האחריות שלו.

אמיר 8 בדצמבר 2011

רונן – האמת מודה ועוזב ירוחם!אבל השאלה הינה רק למה לך מותר ולי או לנו אסור..?לוזרים..? זה נכון…! אבל כשאני מזהה זאת כבר לפני חודש ויותר ומתריע שמשהו לא טוב קורה בטראפורד קשישא אתה ואחרים שופכים עליי אש וגופרית הכיצד אני מעז..?
ובכן הכתוב היתה ורק אוהדים "עיוורים" או כאלו שיותר מידי כואב להם כדיי להודות לא ראו אותה מרוחה על הקיר בצבעים בוהקים.
מי שבקושי עובר את הרומנים או את נוריץ בליגה,מי שמובס בדרבי לא
יכול פתאום להתעלות,בכדורגל אי בלוף אתה "מרמה" אתה נתפס!
הבאת לנו לאחרונה סטטיסטיקות(שזה נחמד)אבל ממש לא מספר עלה התמונה הכללית העגומה….מה לנו ולהשוואות שערכת מול באיירן,ברסה,וכל שאר הגדולות שטיילו להם לשלב הבא למרות שלכאורה בסטטיסטיקות הם שוות לנו..איפה אנו ואיפה הן מבחינת אכות הכדורגל.?
אני אומר זאת כבר תקופה ארוכה הסגל אינו מספיק טוב ויש שחקנים שאינם ראויים ללבוש את המדים של השדים האדומים.
אני לא בא בטענות לשחקנים,אני רק מתפלא איך הסר עם כל הניסיון היכולת והחוכמה של עשרות שנות הצלחה לא רואה מה שאנו האוהדים רואים על המסך הקטן שאין לו פשוט קבוצה.
רק להמחשה למה להביא אשלי יאנג כזה או אחר או ולנסיה ב 16 מליון פאונד אם יש בשוק שאקירי במליון וחצי..?
ההדחה של היוניטד והסיטי המחישה את חולשת הליגה האנגלית,כביכול 2 הקבוצות הטובות בממלכה אבל לא מספיק טובות מול קבוצות הדרג השני והשלישי באירופה!
כל זה נאמר כמובן בכאב…

גיל 7 בדצמבר 2011

סתם שטויות לדבר על מערכים בהקשר הזה. מנצ'סטר משחקת מספיק התקפי בשביל לנצח. הוא אשם שרוני לא פוגע ממטר? שכל הגבהה לרחבה זה התקף לב? עם שחקנים חדים יותר המשחק היום היה צריך להגמר בניצחון. יש גבול למה שאפשר להאשים אותו. השחקנים צריכים לקחת אחריות על היכולת הגרועה שלהם.

פליקס 7 בדצמבר 2011

לדעתי זה טוב לקבל סטירה כואבת פעם בכמה שנים, הדבר אפילו נחוץ למועדון מצליח ושבע תארים כמו יונייטד, הדבר יגרום לפרגוסון לפתוח את הארנק ואולי באמת להזיז כמה ותיקים לספסל בנוסף, יש ליונייטד בעיות טקטיות קשות מאז שקירוש עזב ופרגוסון נאלץ להסתמך על העוזר מאמן האנגלי שלו, מקווה שיחזירו אותו, הוא לא עובד מאז שפוטר מפורטוגל.

נעל 7 בדצמבר 2011

מי צריך לעזוב את יוניטד
אברה
פרדיננד
אנדרסון
גיגס
פארק
קאריק
פלטשר

ניקו 8 בדצמבר 2011

אברה עדיין יכול להיות המגן השמאלי הטוב בעולם.
פרידננד עדיין לא גמר את הסוס לפחות לא ברוטציה.
אנדרסון שווה נסיון בעונה הבאה ליראות אם ניסוי וטעיה מספר שתיים עם קלברלי יצליח כמו בתחילת עונה.
גיגס יפרוש מתי שבא לו.
פארק הוא עדיין למשימות מיוחדות.
קאריק הוא הקשר היחיד שלנו שיכול לתת פס הרמה לאורך שישים מטר, בעיטה מדוייקת מ20+ למסגרת.
פלטשר שחקן בית.
עכשיו כשאני חושב על זה אפשר היה להעיף את קאריק פלטשר אנדרסון בע"מ, אם נימצא מישהו כמו סקולס או פוטנציאל אליו…

ניקו 7 בדצמבר 2011

רונן ומה אתה היית עושה בעיין הפירוק למי היית מעניק את הקבוצה החדשה רוני ומי? האמת היא בזה אסון וכזה הוא בגלל שהמשחק היה חותמת למה שיונייטד עושה עד עכשיו. כל עוד היינו עולים היו עוד אומרים טוב פתיחת עונה טובה בום בדרבי קצת פציעות אבל הזמן יעשה את שלו. אבל המשחק הזה פשוט נתן חותמת כי גם אם היינו עולים לא ציפיתי מיונייטד לזכות, רבאק אפילו גמר לא.
והפוסט שלאחר המשחק ביטא הכי טוב מה שאני מרגיש כבר איזה שתי עונות. שזה לא עניין של להחתים פה שחקן להעיף ההוא. זה פשוט נקיון יסודי ודף נקי. וכן יש לזה שמות נלווים!

Shukrman 7 בדצמבר 2011

הבעיה היא שההוא שהיה מושאל שנה שעברה וחזר הקיץ (והקבוצה איתו 100%)יחזור בינואר ואז יונייטד תיראה מלהיבה שוב ,וכולם יכנסו לאשלייה שהקבוצה עמוקה מספיק ושהיא לא ממש תלויה רק בו אלא ברוני.

פרגסון הבטיח ששחקנים ישלמו את מחיר ההפקרה אחרי אסון הסיטי ,בינתיים כלום לא נראה לעין.

תומר חרוב 7 בדצמבר 2011

אני חושב שאוהדי יונייטד בישראל צריכים להיות מרוצים. יונייטד בליגה האירופית, אם חיפה מעפילה אז יש לכם סיכוי לראות פה את הקבוצה שאתם אוהדים. דיל לא רע. ואם חיפה יקבלו את סיטי תוכלו ללכת לגדף את בלוטלי, זה ווין ווין בשבילכם.

קונדופוני 8 בדצמבר 2011

האם חיפה שוב תיתן שלוש למחליפים של יונייטד?

George 7 בדצמבר 2011

שמתם לב ששופט קו השער לא הרים את הדגל בשער של ג'ונס , זה הדבר היחיד שהוא היה צריך לעשות כל המשחק , פשוט פתטי הפטנט הזה

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2011

אין לו דגל. הוא מסמן בלחיצה על בסטיק שהוא מחזיק.
זה עקרונית כלי קשר לזה שהיה שם היום.

חאג' 7 בדצמבר 2011

דורפן, נראה לי שהתגובה האמוצונאלית קצת מוגזמת..

נכון שהקבוצה נראית רע, אבל אנחנו לפני הכריסמס ולא כדאי לעשות סיכומים לפניו.

בוא נראה איך סיטי תתמודד עם ההדחה והנסיעות המיותרות למשחקים בליגה האירופית.. יש לה רק מה להפסיד שם.

האם יש סיכוי ריאלי שטוטנהאם תלך עד הסוף העונה?!

איתמר 7 בדצמבר 2011

זהו. נגמר לי סופית העניין במפעל הזה שבסופו יפגיש את שתי הגרסאות הספרדיות של מכבי ת"א בכדורסל. הבעיה עמוקה יותר – אחרי ההפסד לסיטי אמרנו שאולי זה יהיה ה"בום" שיעורר את הקבוצה, ולמרות הנצחונות הרצופים בליגה ברור לכולם שאם נפגוש שוב את הסיטי בקרוב (מה שיקרה בינואר בגביע) שוב נחטוף בראש. אין דבר כזה "בומים" או חשבון נפש קבוצתי שיכול להחזיר קבוצה לתלם הנצחונות והכדורגל היפה. הכדורגל היפה ואיתו גם הניצחונות יגיעו פשוט כששחקנים שנמצאים בכושר רע ישתפרו (רוני בעיקר) ושחקנים שכבר לא ברמה של הקבוצה הראשונה, בטח לא במשחקים חשובים, ייצאו מההרכב (פארק בעיקר). וכדאי שזה יקרה לפני השבעה בינואר אחרת נודח משני מפעלים בתוך חודש, ולא בחודש בו אנחנו רגילים שזה קורה.

דוב 7 בדצמבר 2011

איך מערב כדורגל שכולו הפתעות ומהפכים הגעת למסקנה שהגמר כבר ידוע מראש, נבצר מבינתי.

יואב 7 בדצמבר 2011

אני לא שבור לגמרי משום מה, ועוד לא דיווחתי לעצמי למה. אולי מחר זה ינחת.

הדנא של יונייטד לאורך כל ההיסטוריה שלה לא כלל רק מהפכים ותארים. הוא תמיד היה magic and loss (כשמו של התקליט המופלא של לו ריד). על כל קסם היה גם אובדן.האסון, ירידת הליגה(ועל ידי מי למרות שזה רק מיתוס),פיספוס אליפויות במחזור אחרון, הפסד בייתי לסיטי ביום החמישים שנה לאסון מינכן ועוד.לאחרים זה אולי נראה מבחוץ קל אבל לאוהד יונייטד עם פזמ, שום דבר אף לא מובן מאליו, גם ברגעים שהכל זורם. היום אנחנו על loss .

לא אוהב את ההכרעה המיידית הזאת ללוזרים ווינרים בהקשר הזה. יונייטד נמצאת בדיכאון עמוק כבר חודשיים(אולי בעקבות התבוסה בדרבי, אני לא יודע). אין ניצוץ ואין שימחת חיים בשום פעולה. הכל קשה, עמלני, סוחט מאמץ. אולי רק בגלל כח אישיותו של פרגי והיסודות שהוא מנחיל לקבוצה הזאת זה לא בולט יותר לעין והתוצאות הן סבירות(עד היום כמובן)אבל במושגי יונייטד-היא במשבר ולא פשוט.
זה מעבר לאיחור בקיץ אחד בקניית קשר כי המשחק היום כלל לא היה קשור לזה.הניצוץ חייב להידלק.

אפשר לדבר הרבה על הרשלנות והביזבוז (וחטא היוהרה כמו שרבים אוהבים להגיד, אני לעולם לא אסכים עם זה שפרגי הוא אדם יהיר) של חמשת המשחקים הקודמים אבל בסופו של יום, הכל התנקז למשחק אחד בו יונייטד צריכה תיקו ומול קבוצה הרבה פחות טובה ממנה.משחק בו היא שלטה, הגיעה בקלות יחסית לרחבת היריב(שהיה נראה מוכן לספוג בכל רגע נתון)ועדיין הצליחה להפסיד.זה ממש מדהים.המשחק היום לא קשור לחיסרון של מישהו או אי קניה בקיץ.הוא קשור רק לדיכאון של הבחורים.
הניצוץ ההתקפי לחלוטין לא קיים וכשרוני נמצא באחת מאותן תקופות(אין לי שום טענה)העסק תקוע.לרכוש עוד וורלד קלאס, עוד עוגן זה כנראה מתבקש כי כיום, פארקי, גיגסי, ולנסיה ויאנג הם שחקנים משלימים.

היינו שם כבר. מהתהומות האלה פרגי הצליח לייצר שוב קבוצה מרגשת ודומיננטית.כבר תקופה שאני רואה דמיון בין השנה הזאת לימי 05 06.לצערי זה מרגיש ככה גם היום.

ימי חמישי(איזה עונש, איזה לט דאון) הנה אנחנו באים ):

ההדחה הקודמת מול בנפיקה היתה ב7/12

והיום יותר מתמיד- we´ll never die

יואב 7 בדצמבר 2011

וברכות לבאזל(שעתה את זה גם לליברפול לפני כמה שנים אם אני לא טועה).

יואב 8 בדצמבר 2011

נ.ב
היום הסתיימה התקופה הטובה ביותר בהיסטוריה של יונייטד באירופה. חמש שנים של שלושה גמרים, חצי ורבע אחד(ורק חמישה הפסדים כמדומני).

אמיר 8 בדצמבר 2011

יואב – אולי רק אולי אתה מבין היום על מה התרעתי חודשיים ימים..?!

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2011

לאריאל 57 :
אין ספק לאף אחד שהתיק הזה כולו של סיר אלכס.
הסגל ,מה שיש בו ומה שאין בו, שיטות המשחק וניהול המשחקים, כולם מתחת לסטנדרט שלו.
כסף? אם הנחת העבודה היא שברבטוב אינו שחקן מרכזי, אלא מחליף שני ושלישי, אז יש הרבה כסף על הספסל. ויש עוד דוגמאות.
כאשר הקשרים המרכזיים באים מתוך האפשרויות האלה: קאריק,פארק,גיגס,פלטשר,אתה מוגבל בתוצרת שאפשר לקבל ברמת ליגת האלופות,ואז אתה משתמש ברוני כקשר ובג'ונס כקשר תוך פגיעה בהתקפה ובהגנה ובשניהם יחד.וכשאתה לא יכול לקוות לגול שיבוא מהקשרים מחוץ לרחבה, וכאשר אין אופציה רצינית במקום אברה, זוהי מסה מצטברת שמגיע הזמן לשלם עבורה.
וכשאני אומר את הדברים האלה אני זוכר באותה נשימה את מה שכן נעשה ואת מה שסיר אלכס מייצג ומתכבד ומתבסם בהם, אבל כאמור שני הדברים יחד.
בליגת האלופות השנה, האחריות כולה על כתפיו.

אביעד 8 בדצמבר 2011

ברבאטוב שווה כרגע לא יותר מ-10 מליון. בתחילת העונה היה שווה גג 15. בלי קשר למחיר ששולם עליו, הוא בן 30 עם חוזה לעוד חצי שנה.

קונדופוני 7 בדצמבר 2011

יש ליונייטד הרבה מזל משתי סיבות. הראשונה: שהפציעה של וידיץ' באה לפני חלון ההעברות. השניה: שלא עליתם. הבושה שלא לעלות מבית מצחיק אפילו בסטנדרטים שלכם היא כאין וכאפס לעומת ההשפלה שהייתם מקבלים מקבוצה אמיתית סטייל באיירן, ריאל או אחת אלופת אירופה מקטלוניה.
חייב גם לציין את צביעות חלק מהמגיבים כאן. הרי אפילו כאן מוסכם כי ליגת האלופות על כל חסרונותיה היא התחרות החשובה ביותר בעולם הכדורגל היום, ולבטח זו האיכותית ביותר. פתאום ביום זה, זהו מפעל חסר הגיון, סינטטי ומגעיל בו נמכרים משחקים.
ליום אחד תרכינו את הראש ותודו ביהירות שלכם. הרי גם היום תכננתם כאן על אפואל ניקוסיה ושיבחתם את הסר על התכנון המבריק שלו. שכחתם שבדרך לשם צריך גם לשחק כדורגל ולנצח.
ואחרי שסיימתי לשמוח לאידכם (כמה פעמים כבר יוצא לי?): לא חושב שאתם צריכים לפרק הכל. אתם רק צריכים להתחזק. יש לכם כמה שחקנים מצויינים שעתידם לפניהם שם אצלכם. רכש נכון והכוונה מהמנג'ר שלכם שכבר הוכיח איזה פעם פעמיים את היכולת לבנות קבוצה ואתם שוב על הסוס. חג שמח!

אבי 8 בדצמבר 2011

אני מסכים עם אלו שכתבו שרונן קצת הגזים. אני חושב שרונן עצמו מעדיף לרוב אבחנות מקצועיות על אבחנות מנטליות. אני חושב שזה יותר "משחקים לא טוב" מ"לוזרים".

משחקים לא טוב, גם בגלל שחלק מאלה שגרמו לקבוצה לשחק טוב לפני חודשיים (קלברלי, אנדרסון, וולבק, ואפשר להוסיף גם את הרננדס) לא זמינים, וגם בגלל שחלקם איבדו כוון (רוני!!!).

ההדחה, כמו תמיד, היא תוצאה של שילוב של סיבות: שאננות מוגזמת של הבוס (שבעבר עבדה) + חוסר מזל וטעויות שיפוט + כושר לא טוב לאחרונה. מעצבן נורא, אין מה להגיד.

גם אני מרגיש את הרכות עליה מדבר רונן, אבל קשה לי לזהות את הלוזר: אברה לא לוזר, הוא רק פחות טוב מפעם , גם פרדיננד; ווידיץ' וודאי לא לוזר, הוא רק חסר מאד כשהוא פצוע; הצעירים נראים מאד לא לוזרים, הם רק חדשים; נאני לא היה רע היום. אפשר להמשיך, אבל אין לי מצב רוח. רוני כבוי – השד יודע למה.

דבר שלא הבנתי על הפתיחה, ולעולם לא אבין: למה גם כאשר כל החלוצים פצועים, רוני חייב לשחק "מאחורי החלוץ"?! לפני שנתיים הוא היה חלוץ מרכזי אדיר.

אבי 8 בדצמבר 2011

מה זה "לוזריות של חוסר דרך"?

אבי 8 בדצמבר 2011

הלכה הפרמייר ליג!:
http://www.manutd.com/en/News-And-Features/Football-News/2011/Dec/sir-alex-ferguson-reaction-to-basel-clash.aspx

הכל בימי ראשון, ואני בעבודה! :( – חייבים לעוף מהר מהליגה האירופית…

הופ 8 בדצמבר 2011

שקירי היה פשוט ענק. נדיר לראות שחקנים עם יכולת טכנית כזו משחקים בצורה כל כך אחראית.

טל 8 בדצמבר 2011

לפי הפירסומים סגור באתלטיקו מדריד מינואר. ב8 מיליון יורו בלבד.

מצד שני, אם זה לא סגור וחתום רשמית, משחק כזה יכול להקפיץ לו מאד את המחיר.

טל 8 בדצמבר 2011

היום זה מאד מדכא עבור אוהדי יונייטד, עוד שנתיים-שלוש זה יהיה קריוז כמו ההדחה מול בנפיקה. ההיסטוריה של קבוצות גדולות מורכבת מרגעי שיא ושפל. ובינינו? ויונייטד הנוכחית בכל מקרה לא הייתה זוכה בליגת האלופות.

והאמת? היכולת של יונייטד בבית המוקדם העונה לא שונה מהותית מהיכולת שלה בשנתייים האחרונות. ההבדל הוא שהפעם הדברים הקטנים לא הלכו איתה (ושבאזל קבוצה קצת יותר טובה מריינג'רס). הרי עיקר השוני המעשי מהעונה שעברה הם שני גולים בדקות האחרונות בגלזגו וולנסיה. לא תמיד אפשר לבנות על זה.

קסיוס קליי 8 בדצמבר 2011

ובאמת זה נראה לך כמו תירוץ??…

ועוד מבית פח אשפה כזה??…

פעם מנצסטר הייתה דורסת בשלב הבתים, בשנים האחרונות היא באה להעביר את הזמן ובגלל שהיא יודעת שההגרלות חלשות מדי היא איכשהו תסתדר.

מה זה בדיוק רגעי שפל??
הקבוצה לא שיחקה משחק אחד טוב בכל שלב הבתים בבית הכי חלש שיש!!

יש הבדל בין "רגעים" לבין "מצב קבוע".

וברור שיש תקופות פחות טובות לקבוצות אבל קודם כל זה שיא השיאים, שנית, צריך לתקן תקופות כאלה.

תומר ש 8 בדצמבר 2011

זאת בושה שאני מקווה שתעשה סוף לזילזול המתמיד של פרגוסון בשלב הבתים.

רונן, מסקרן אותי לדעת אילו שחקנים היית חותך…

יואב בורוביץ' 8 בדצמבר 2011

טרם קראתי תגובות.
לדעתי יונייטד לא קבוצה מספיק טובה כדי ללכת רחוק בצ'מפיונס ליג למרות שברור שהיא מספיק טובה להעפיל לשמינית הגמר ואף מעבר. אין ספק שהבעיה העיקרית היא בקישור- יותר מדי בינוניות שם. לא ברור לי מדוע פרגוסון לא חיזק את מרכז השדה בפגרה. טעות נוספת של הסר הייתה הסטתו של רוני לקישור. לא לוקחים את אחד משלושת החלוצים הטובים בעולם ומורידים אותו לקישור (גם אם הוא מסוגל להיות קשר נפלא). גם באגפים יונייטד פחות חזקה מבעבר (נראה כי אברה אחרי שיאו). כיום לקבוצה הזו יש 2 שחקני וורלד-קלאס בלבד- רוני ונאני- ומסתבר שזה לא מספיק (בוודאי אם אתה מוריד את רוני לקישור). למרות הכל לא היה חסר הרבה שיונייטד הייתה מעפילה ואולי אפילו מגיעה לחצי גמר הצ'מפיונס. אבל אין לכך משמעות רבה כי למועדון בסדר גודל כזה חצי גמר היא גם אכזבה (וגם גמר, אם מושפלים בו כפי שקרה בעונה שעברה מול ברצלונה). אני מסכים עם דורפן שיונייטד מוכרחת לבצע שידוד מערכות כללי. יש הרבה מאוד שחקנים שאפשר להיפטר מהם, וצריך למצוא חדשים. אני סומך על פרגוסון שיעשה זאת. מדויק יותר- אני מקווה שפרגוסון יעשה זאת למרות שאני שונא יונייטד. כי מגיע לפרגוסון לגמור כמו גדול ולדעתי הקבוצה הזו לא תאפשר לו לעשות זאת.

תורג'י 8 בדצמבר 2011

רק אוהדים שרגילים לכל כך הרבה הצלחות יכולים להגיב ככה על נפילה אחת.
הבאים בתור להוכיח זאת יהיו "אוהדי" ברצלונה.
הירוקים מהצפון מוכיחים את זה עונה אחרי עונה.

יוסי מזרחי 8 בדצמבר 2011

תורג'י:
בלי כל כוונה לפגוע, התגובה שלך שטחית והיא דומה יותר לטמינת ראש בחול מאשר להבנת המציאות.
הקבוצה שלנו בינונית לא במונחי יונייטד אלה במונחים כללים.
חלק גדול מהנצחונות בליגה באו במשחקים שעבורנו הם בושה וחרפה .
אני לא זוכר את יוניטד עם מרכז שדה כזה אפור.
אפור ויעיל זה בסדר לפעמים אבל אפור וחסר יכולת זו כבר בעיה.

turgi 8 בדצמבר 2011

הקבוצה הזאת לא שונה בהרבה מאותה קבוצה שלקחה אליפות והגיעה לגמר ליגת האלופות בעונה שעברה.
אי אפשר רק לנצח כל הזמן.
לקרוא לשחקנים שניצחו מי יודע כמה משחקים בתוספת הזמן, חזרו מפיגורים שונים – לוזרים זו צביעות.
מנצ'סטר יונייטד תהיה בסדר. לא קרה כלום אם עונה אחת היא לא תיקח תואר. גם זה קורה.

יוסי מזרחי 8 בדצמבר 2011

"לא שונה בהרבה."
זה בדיוק ההבדל. הקצת הזה.

הופ 8 בדצמבר 2011

יפה תורג'י, הצלחת לרדת על שלושה קהלי אוהדים בתגובה אחת. ותן לי לנחש, בטח גם לשבח את עצמך, כי אתה אוהד קבוצה לא מצליחה (ולכן זה מובן ונסלח. מי שהקבוצה שלו תמיד כושלת לא נותר לו אלא לרדת על אוהדי קבוצות אחרות, ולהרגיש מיוחד).
אין שום דבר רע בלקחת קשה כישלון. למעשה זה חלק מהתהליך שמוביל להצלחה הבאה.
התגובה הכל כך "קשה" כאן (בסך הכל פוסט כועס, ואולי יהיה עוד אחד) היא בסך הכל פרופורציונלית לכישלון. זה לא שמישהו התאבד כאן.

תורג'י 8 בדצמבר 2011

זהו שלא. הקבוצות שאני אוהד לא "כושלות".
אבל מנסיוני המועט אני יודע להתמודד עם כשלון.
קבוצות שמתרגלות רק לניצחונות – יהיה קשה לקהל אוהדיהן הגדול "מדי" להתמודד עם כשלונות.
בטח כשרוב הקהל הזה הצטרף רק לאחרונה לאהדת הקבוצה.
בטח כשהרוב הקהל הצטרף בעקבות נצחונות וזכייה בתארים.

הופ 9 בדצמבר 2011

הבנתי בינתיים איזו קבוצה אתה אוהד, אני חושב ש"כושלת" זו הגדרה די ממצה בשבילה כרגע.

כסיפוביץ 8 בדצמבר 2011

בדיעבד הטעות הגדולה הייתה לוותר על סניידר בקיץ ולהשאיר את כל ניהול המשחק לרוני ולאיזה אשכנזי אחד שעונה לשם פלטשר.
הטעות השנייה היא לחשוב שנאני זה רונאלדו 2 ושגיגס הקשיש יציל את הקבוצה שוב ושוב.
[מצטער עם זה כבר נכתב. קשה לעבור על כל התגובות]

אמיר 8 בדצמבר 2011

רונן – האמת מודה ועוזב ירוחם!אבל השאלה הינה רק למה לך מותר ולי או לנו אסור..?לוזרים..? זה נכון…! אבל כשאני מזהה זאת כבר לפני חודש ויותר ומתריע שמשהו לא טוב קורה בטראפורד קשישא אתה ואחרים שופכים עליי אש וגופרית הכיצד אני מעז..?
ובכן הכתוב היתה ורק אוהדים "עיוורים" או כאלו שיותר מידי כואב להם כדיי להודות לא ראו אותה מרוחה על הקיר בצבעים בוהקים.
מי שבקושי עובר את הרומנים או את נוריץ בליגה,מי שמובס בדרבי לא
יכול פתאום להתעלות,בכדורגל אי בלוף אתה "מרמה" אתה נתפס!
הבאת לנו לאחרונה סטטיסטיקות(שזה נחמד)אבל ממש לא מספר עלה התמונה הכללית העגומה….מה לנו ולהשוואות שערכת מול באיירן,ברסה,וכל שאר הגדולות שטיילו להם לשלב הבא למרות שלכאורה בסטטיסטיקות הם שוות לנו..איפה אנו ואיפה הן מבחינת אכות הכדורגל.?
אני אומר זאת כבר תקופה ארוכה הסגל אינו מספיק טוב ויש שחקנים שאינם ראויים ללבוש את המדים של השדים האדומים.
אני לא בא בטענות לשחקנים,אני רק מתפלא איך הסר עם כל הניסיון היכולת והחוכמה של עשרות שנות הצלחה לא רואה מה שאנו האוהדים רואים על המסך הקטן שאין לו פשוט קבוצה.
רק להמחשה למה להביא אשלי יאנג כזה או אחר או ולנסיה ב 16 מליון פאונד אם יש בשוק שאקירי במליון וחצי..?
ההדחה של היוניטד והסיטי המחישה את חולשת הליגה האנגלית,כביכול 2 הקבוצות הטובות בממלכה אבל לא מספיק טובות מול קבוצות הדרג השני והשלישי באירופה!
כל זה נאמר כמובן בכאב…

דורפן 8 בדצמבר 2011

לשאלתך – כן. אפשר להעלות לגמר גביע אירופה עם קבוצה שמנצחת רק חמישה משחקי חוץ בליגה. לא זוכר מתי ראיתי את זה אבל זה היה בשנים האחרונות.

כמה משחקי באיירן מינכן ראית השנה בליגה? נראה לי שאם בכלל אז בתחילת השנה. אם היית אוהד שלהם היית נגעל מכוכבים אפטיים שלא נוקפים אצבע אם הקבוצה במצב קשה. ואני זוכר את מקהלת "חייבים לקנות את ריברי" כשרונאלדו נמכר כי הוא ממש ממש דומה לו והוא יביא "איכות".

עכשיו שאלתי:

איפה זה השוק הזה ששאקירי נמצא בו במליון וחצי? למה בגרמניה לא קנו אותו? אולי יונייטד היא הקבוצה היחידה עם בעיית מרכז שדה? לי אישית אין מושג. רק מנצ'סטר יונייטד לא קנתה אותו. לתפוס שחקן שראית במשחק גדול אחד ולשאול "למה לא קנו אותו" זה חובבני.

אני משער שכל מקהלת "חייבים את סניידר ונאסי ומודריץ'" הייתה ממש מרוצה אם בתחילת השנה היה נרכש שוויצרי בן 20 שהם לא שמעו עליו.

מנצ'סטר יונייטד היא לא קבוצה של שחקנים. היא קבוצה של תלכידים, דור אחרי דור. משהו נסדק בתלכיד עכשיו ואת זה צריך לתקן.

אמיר 8 בדצמבר 2011

אתה דיי כרגיל מתייחס למה שנוח לך! זה בסדר התרגלתי…
רק תראה לי היכן ביקשתי את שאקירי.? השתמשתי בו רק כדיי להדגיש את הרכישות היקרות של יאנג וולנסיה שלא שווים את מה ששולם עליהם!
כהסגל לא מספיק טוב אז התלכיד או הרוח הקבוצתית לא יכולה לעזור הרבה…יותר מידי שחקנים לא ראויים לחולצה מלכתחילה ונוספים בשלהיי הקריירה המפוארת שלהם.
אפילו כביכול השחקן הטוב ביותר שלך זה שגם מביא 200 גדולים כל שבוע הביתה לא מסוגל להתעלות ברגע האמת.
אני זוכר אחד כריסטיאנו רונאלדו בעונה האחרונה שלו ביונייטד מגיע לליסבון במעמד דומה שהיונייטד בסכנת הדחה וכבר אחרי דקות ספורות מפציץ משלושים מטר לחיבורים.
ורוני..? השחקן החלש ביותר אתמול ביונייטד יחדיו עם סמולינג.

כפי שציינת כל האחריות לנעשה לטוב ולרע הינה של הסר,עכשיו זה לרע.
בדרך כלל אין רכישות בינואר ובאמת חוץ ממקרים בודדים הן לא מוצלחות,אבל עכשיו סוג של שוקת שבורה בתוספת מכת הפציעות וכבר שום דבר לא וודאי כנראה אפילו אצל הסר.

אמיר 8 בדצמבר 2011

תוספת – דרך אגב אני לא רואה באיירן מינכן ה לא מעניינים אותי ולכן גם ההשוואות מיותרות מבחינתי.
למרות זאת מהמעט שכן ראיתי זה מרגיש שהכדורגל שלהם מהנה יותר ממה שאנו רואים השנה מהיונייטד..

אריק 8 בדצמבר 2011

רונן אתה צוחק? הוא היה השחקן הכי טוב באליפות אירופה לצעירות ויונייטד וליברפול כבר שלחו נציגים לצפות בו עשרות פעמים. הוא לא יעלה פחות מ-15 מיליון פאונד בכל מקרה.

אזי 8 בדצמבר 2011

רונן, זאת פעם ראשונה העונה שאתה מסכים שיונייטד נכשלה.

אגב, זה כישלון הליגה האנגלית כולה שקבוצה כזאת נמצאת במקום שני.

תגידו, רק לי יונייטד העונה מזכירה את מכבי?

אביעד 8 בדצמבר 2011

העולם פשוט התהפך אתמול על צירו.
לא בגלל שהיונייטד עפה. בגלל שרונן קורא "לפרק" את הקבוצה ולפחות חלק מהמגיבים נלחמים "כנגדו". bizarro world, i tell you :)

איתי 8 בדצמבר 2011

לא ממש מבין את התגובות האלו על חולשת הליגה האנגלית, אחרי הכול ארסנל וצ'לסי עלו מהמקום הראשון. יונייטד פישלה בענק אמנם, אבל סיטי מנגד עשתה עבודה יפה בבית קשה מאוד ונפלה בעיקר בגלל התיקו בבית מול נאפולי ממש כשהתחיל שלב הבתים. הדברים האלו קורים וזה מה שיפה בכדורגל.
במקרה של יונייטד כמובן שזה הרבה מזלזול ולהזכירכם שבשלב הבתים שנה שעברה היא שיחקה בדיוק באותה מידה ועדיין הגיעה לגמר עם תיקו אחד וחמישה נצחונות לאחר מכן.
אני מקווה שאחרי אתמול פרגי ינער טיפה את סמולינג, משחק נוראי שלו בשני הצדדים של המגרש. פשוט אפס תרומה, לא מעט עבירות מיותרות והמון איבודי כדור בהתקפה ולעומת זה טעות גדולה בגול השני ובכלל שאקירי חגג שם בצד ימין. עוד לא הבנתי למה שחקנים עושים עבירות על שחקני הגנה שנמצאים ליד השער ויכולים רק להרחיק כדור, אתמול סמולינג ביצע לפחות 4 כאלו.
ועוד מילה כמובן על אשלי יאנג שבמקום לרוץ לריבאונד כששחקן באזל בעט בטעות למשקוף שערו פשוט הרים ידיים משמחה וקיווה שהכדור ייכנס. ביונייטד חוגגים רק שהכדור ברשת, עד אז מנסים להבקיע.

אריק 8 בדצמבר 2011

פרגוסון הופך בשלוש השנים האחרונות באופן מדהים גם לסיבה להצלחה וגם לבעיה. העקשנות שלו בהעברות גןרמת לכך שליונייטד קבוצה בינונית פלוס. ניהול הסגל שלו מוציא מהקבוצה הזאת 20-25% יותר ממה שהיא שווה. אבל לי כל זה נמאס. ראיתי את יונייטד בשבת אחרי טיסה והתחושה הייתה זהה: מה עושים עם השעמום הנורא הזה? אתמול לראשונה אחרי 30 שנות אהדה, העברתי ערוץ באמצע (דקה 25) משחק של יונייטד למאהבת האיטלקיה הדרומית שלי שיחסינו באון/אוף שנים, ועכשיו כשהאהבה הראשונה כבר כל כך כבויה ןאני פשוט סובל מנוכחותינו המשותפת, יחסינו שוב פורחים. (לראות את המסיק קאבני ולאבצי זה כל מה שיונייטד לא) דרוש שינוי! אני כבר מוכן לוותר על הסר כדי לקבל בחזרה את הריגוש שאבד.

אמיר 8 בדצמבר 2011

אריק – אני יכול להבין את התחושה….תיזהר שלא ישפכו עליך כאן צוננים…יש כאן חברה(אביעד/יואב)שלא כל כך מאמינים בביקורת בונה.

אביעד 8 בדצמבר 2011

תודה אמיר. הביקורת שלך באמת מאוד בונה ומאוד לא אישית.

אמיר 8 בדצמבר 2011

בבקשה אביעד,הביקורת שלי אכן בונה אבל צריך להבין כדוגל כדיי להבין ולהפנים אותה!

אביעד 8 בדצמבר 2011

והנה הדוגמא המושלמת לביקורת "בונה". אני מודה לך על תגובתך ואנסה לעשות את המיטב בכדי שרמת הבנת הכדורגל שלי תתאים לצרכייך. אשמח אם תודיע לי בכל פעם שתגובה שלי תתנגש עם דעתך על מנת שאבין שאותה תגובה משקפת אי הבנה בכדורגל ואתקן אותה בהתאם.

יואב 8 בדצמבר 2011

אין לך בכלל מושג במה אני מאמין אבל וואלה, הצליח לך אחרי שלוש שנות קיטורים ותארים.תהנה מהרגע.

אמיר 8 בדצמבר 2011

כשתשים לב לתגובות שלך אז תוכל להעיר לי!

יואב 8 בדצמבר 2011

אתה הופך את זה לאישי ומזכיר את אביעד ואותי כסוג של ניצחון כלשהו ביום בו יונייטד מודחת בשלב הבתים. ממש סידרי עדיפויות נכונים.
אף פעם לא היתה לי בעיה עם הביקורת שלך(או של אחרים), זה לגיטימי ויוסי מזרחי גם כותב ברוח דומה לפעמים, רק הטון ההיסטרי והנחרצות. אני סבור שכאוהד יונייטד ותיק(כפי שאתה מעיד על עצמך), פרגי הרוויח את הזכות ליותר סבלנות(הוא הרי סתם לנו את הפה עשרות פעמים) וגם לטעות. לכן אני סלחן יותר לטעויות שאני חושב שנעשו. בקאריירה כל כך עשירה ואינטנסיבית, אין מנוס מטעויות. ולפעמים אני אפילו אוהב אותו יותר בגלל זה כי לפעמים קו מסויים שלא צלח, הוא מקסים בפני עצמו וחושף עוד ממוח הכדורגל המבריק שלו ומאישיותו. כי ברמת רגעי כדורגל ואושר שהוא העניק לי, הוא כבר מזמן הגזים בכמות ובמינון(בהומור כמובן).
אולי בגלל זה אני לא שבור אלא יותר סקרן לראות איך הוא התמודד עם האתגר וגם הטעויות.
ועזוב את עניין הבנת המשחק. זה לא קשור לעניין.

גיא אלון 8 בדצמבר 2011

מעבר לבושה, נראה לי שזה רק יעזור לקבוצה הנוכחית.
מוסכם על כולם שהם לא היו יכולים להתמודד על התואר, ולפחות יוכלו לרכז מאמצים בליגה (לא בהכרח אליפות, אבל כמו שהם נראים גם מקום אוטומטי באלופות יהיה הישג יפה).

מה שכן – יש כמה אקסיומות שכנראה היה צריך שבר כזה על מנת לנפץ:
1. גיגס. כבר לא.
2. פרדיננד, כבר לא.
3. מנצ'סטר לא צריכה לעשות הרבה בשביל לעלות מהבתים

אהרון שדה 8 בדצמבר 2011

לדעתי יש כאן הגזמה קיצונית אבקש כמה הערות.
אך לפני כן במשפט אחד אני מאד מסמפט את מנ'צסטר אך לא אוהד שלה ולכן אני מדבר מהשכל ולא מאומציות ונראה לי שאני יכול בטח במקרה הזה לתפוס פרופורציות.
1. זה כישלון טוטאלי ואיתו לא ניתן להתווכח.

2. כל הדיבורים על סיום עידן מופרך לחלוטין.

3. אם ננסה לחלק "מניות" של הכישלון אז לדעתי הבעל שליטה העיקרי יהיה השאננות הרבה אחרי כן הפציעות וכל היתר מינורי.

4. סיבת השאננות היא פשוטה בשנים האחרונות שלב הבתים פשט רגל באופן טוטאלי (לפני כשבוע כתבתי על כך פוסט אצל מנחם)
כל הפייבוריטיות העפילו בהליכה לשלבים הבאים (למעט 2009 כשליברפול ויובה הודחו לאחר שהיו עמוסות בבעיות)

מכיוון שזה היה המצב מאמנים לא ספרו ובצדק את השלב הזה והם נתנו להרכבים משניים יחסית לשחק. וזה בדיוק מה שקרה השנה ולספרדיות כמו ברצלונה וריאל זה הלך בקלות ראיתם מה עשה שליש הרכב של ריאל באמסטרדם או מה עשה ההרכב השני -שלישי של ברצלונה לבוריסוב.

לכן השאננות היתה במקום.

5. גולאץ היא הטעתה את כולם היות והיא לא השיגה נקודות כלל.אלכס הניח לאחר שהוא לקח ממנה 6 נק' שהאחרות יאבדו שם נק' וזה לא קרה.

6. כשמספידים את ההרכב אני צודק כי למעט השוער ואן דר סאר כולם נשארו אמנם סקולס פרש אך הוא כבר עלה מהספסל וכל היתר היו בקצה הרוטציה .עדיין הבסיס צעיר ביותר למעט פרדיננד שככל הנראה לא יקבל מעמד דומה החל מהשנה הבאה . וידיץ ,אברה , נאני ,קאריק רוני והרננדס הם יהיו הבסיס של הקבוצה גם בשנים הבאות.

7. זה מוביל אותנו לפציעות באמת חוסר מזל אמנם למנצ'סטר סגל רחב מאד אולי הכי רחב באירופה ובכל זאת ללא אברה קאריק הרננדז וולנסיה ועם פציעת וידיץ שכולם שחקנים חשובים מאד ובתוספת לסיטואציה שנוצרה זה מה שקרה.

בשורה התחתונה מנצ'סטר עדיין קבוצה טובה שקיבלה מכה אולי היא לא מרשימה אך היא עדיין קבוצה מנצחת.ייתכן שהעונה לא תסתיים עם כתר האליפות אך עדיין מנצ'סטר היא קבוצת טופ 5 באירופה ולבטח נראה אותה בשלבים שהיא התרגלה להם בשנים הבאות.

Comments closed