קווינס פארק ריינג'רס. גולים יפים!

המשכיות ורוטציה קצרה. הלוואי וימשיך כך

זה היה משופר מאד יחסית לכמה משחקים – גם אם מול יריבה שתרד כנראה. ואחרי שכתבתי בתחילת המשחק על קאריק – שבהחלט הצדיק את המחמאות – צריך לומר משהו כללי יותר. הרבה בטחון. נאני, ואלנסיה, ג'ונס, פרדיננד, סמולינג וגם וולבק נראו בטוחים בעצמם גם אם לא חדים מספיק עם המסירה האחרונה או הבעיטה לשער. זהו הפרגוסוניזם:ראשית כל בטחון ורוח צוות ועכשיו התגבש גם שוב הרכב ראשון בסיסי.  וגולים יפים זה תמיד טוב.


szólj hozzá: Q0-2M

תחושתי היא שתהיה רכישה בינואר אבל הרכישה הזו תהיה בלם או מגן. לעת עתה פרגוסון ירצה להשאיר את ג'ונס במרכז וזה אומר שיונייטד דלילה קצת מאחור.  ואם הייתי צריך להמר על עוד עמדה בה יונייטד אולי תתחזק אז זה שחקן התקפי צעיר.

בסך הכל אין משחקי ליגת אלופות וצריך לנצל את זה לקיצור הרוטציה. כשקלברלי יחזור הוא צריך לקבל דקות מג'ונס וקאריק אבל הם צריכים לשחק שניים משלושה. זה לדעתי סוד העניין כולו: אם יונייטד שומרת על הרכב ביציבות מסויימת היא משתפרת מהר. זה היה נאיווי לחשוב ששני אפרוחים כמו אנדרסון וקלברלי יעמדו במעמסה. אם פיל ג'ונס שם אני אופטימי יותר.

*

וזה היה לפני המשחק:

בחזית הפציעות טוב לראות הרכב שהוא זהה למשחק הקודם. כרגע הצוות במרכז הוא ג'ונס עם קאריק ועל כך אני חייב להעיר משהו. קאריק הוא אניגמה. לא פעם הוא נראה כשחקן ששנות המלחמה במרכז השדה התישו אותו. מצד שני קראתי לפני כשנה ראיון עם צ'אבי שציין אותו כאחד השחקנים שהוא מעריך. בגיל 30 לפרגוסון יש לדעתי שתי אפשרויות איתו. לסחוט אותו עד תום כקשר מרכזי אחורי. או לתת לו גיבוי פיזי משמעותי – כמו צוות לצד פיל ג'ונס – ואז אנחנו עשויים להיות מאד מופתעים לטובה מראיית המשחק שלו.

 

סגירת ההפרש בטבלה היא קצת מטעה. מנצ'סטר סיטי שיחקה כמעט מול כל היריבות הגדולות בחוץ, בעוד יונייטד עשתה זאת בבית. ובכל זאת היום יש ליונייטד הזדמנות לעלות לכמה שעות למקום הראשון. לעולם לא נדע איך סיטי עומדת בלחץ אם לא יהיה לחץ.

דה באזר בפייסבוק

 

ליגת שוקי ההון: דברים שאפשר ללמוד מגרמניה (ולא מארה"ב)
המלבין פני חברו

39 Comments

LOL 18 בדצמבר 2011

http://theresonlyonekeano.tumblr.com/post/14375499518/roy-keane-hits-back-at-sir-alex-ferguson-a-powerful

ראיון מרתק עם רוי קין שממשיך את מלחמת המהלומות המילוליות עם פרגי

חננאל 18 בדצמבר 2011

למישהו יש קישור לצפייה ישירה?
תודה.

דודו פ. 18 בדצמבר 2011

ובינתיים בארסה מפרקת את סנטוס ומפוצצת את הבלון שנקרא ניימאר, לפחות עד שיתחיל לשחק באירופה ויראה לכולם על בסיס שבועי מה הוא שווה.

דורפן 18 בדצמבר 2011

לא ניתן לשפוט את ניימאר כשהוא משחק עם קבוצה במקום העשירי בברזיל. גם מסי לא מסי אם הוא משחק רק עם אגוארו, טבז, היגואין ומשצ'רנו סביבו.

דודו פ. 18 בדצמבר 2011

ברור שאי-אפשר יהיה להסיק דבר על רמתו האמיתי עד שיגיע לאירופה ונראה אותו על בסיס שבועי, אך חוששתני שמדובר בעוד בלוף ברזילאי שאמור להיות "היורש של פלה" (ראה ערך רוביניו).

דורפן 18 בדצמבר 2011

דודו – הוא הגיע לריאל מדריד והיו לו לדעתי שישה מאמנים בשלוש העונות הראשונות שלו. כזה המצב ומאמן במצב פיטורין אתה נכשל. אני די משוכנע שלרוביניו היה את כל מה שיש לרונאלדו ואם היה מגיע לפרגוסון – או למאמן אחר עם יכולת ומחוייבות – היה הופך לשחקן דומה. חבל.

נעל קרועה 18 בדצמבר 2011

ברור
אם הוא היה מגיע פרגוסון ,הוא היה גם מוסיף 10 סנטימטרים לגובה שלו

דורפן 18 בדצמבר 2011

הסיבה שרוביניו אינו מסי היא גובה? צריך לפתח כל שחקן על פי מה שהוא. שישה מאמנים בשלוש שנים לא יקדמו שחקן נוער – אולי בעולם הפנטזי-ליג כן. רוביניו זה הבזבוז הגדול ביותר בדור הזה והסיבה היא בדיוק הכדורגל שהרבה אנשים מטיפים פה: הוא עבר תמיד רק לקבוצה שהציעה יותר כסף. אפס מחשבה מקצועית מאחרי המעברים שלו.

נעל קרועה 18 בדצמבר 2011

רובניו חולה במחלת דנילסון ולכן חסר תקנה

דורפן 18 בדצמבר 2011

נעל – אתה ראית את עשרים המשחקים הראשונים של רונאלדו במנצ'סטר יונייטד? אם הוא מסר חמש מסירות בכל המשחקים הללו ביחד אני אופתע. רוביניו היה צריך חינוך – במקום זה זרקו אותו לתוך קלחת שאפילו שחקנים ברמה של קאקה נכשלים שם לעתים קרובות. תשווה לרונאלדו או ריבאלדו או רונאלדיניו שהתחילו בקבוצות קטנות יותר והבשילו כראוי.

טל 18 בדצמבר 2011

מצד אחד, הניסיון להציג כל שחקן ברזילאי צעיר עם הייפ גדול סביבו "כרוביניו הבא" הוא מגוחך מכוון שהוא מציג את ברזיל כסוג של יצרנית פלופים סדרתיים. נכון, היו שם לאורך השנים שחקנים שלא עמדו בציפיות (רובניו, דייגו, דנילסון ואחרים), אבל..אתם יודעים.. יצאו משם גם כמה שחקנים לא רעים. זה דומה לטענה על כך ששחקנים "מתקשים יותר באנגליה מאשר בספרד", טענה שהתבססה פחות או יותר על שחקן אחד: דייגו פורלאן. מזלן של סיטי וצ'לסי שהן לא נכנעו למיתוס חסר הבסיס הזה והרוויחו את השחקנים הטובים ביותר בפרמיירליג היום. רוצה לומר, ניימאר יכול להיות רוביניו הבא, בדיוק כפי שהוא יכול להיות רונאלדיניו או ריבאלדו הבא.

דבר אחד נכון לגבי הטענות על שחקנים ברזילאים: יש פה הכללה, אבל הם לא תמיד מקוצענים באופייים, כמו השחקנים הספרדים ואפילו הארגנטינאים, מה שלעיתים מונע מהם לממש את מלוא הפוטנציאל. רונאלדיניו למשל, היה יכול להיות גדול השחקנים בדורנו אם הוא היה לוקח את העסק קצת יותר ברצינות. לא חסרות דוגמאות נוספות.

מצד שני, לגבי רוביניו ספציפית: דורפן תמיד מתעקש להציג אותו כאיזה כישרון עצום בפוטנציה. הוא לא. הוא שחקן טוב מאד גם היום, שיכול לשחק כמעט בכל קבוצה בעולם, כישרון ברמה של מסי / רונאלדו הוא לא ומעולם לא היה.

דורפן 18 בדצמבר 2011

השחקנים הברזילאים הם בכל זאת בממוצע הכי מקצוענים. הם נוסעים הכי רחוק, ובגיל צעיר, עם קשיי שפה ומסתגלים בכמויות עצומות ובכל רמה של הכדורגל. הם זכו בגביעים עולמיים בהכי הרבה יבשות. הם שלחו כוכבים חשובים למדינות אחרות – דקו, סנה, אדוארדו. אולי יש להם בעיונת בראש הפירמידה אבל פס הייצור הכללי מחזיק כמה וכמה ליגות לאומיות בכירות.

אדם 18 בדצמבר 2011

הטענה נגד שחקנים ליטניים באנגליה בוודאי שלא התבססה רק על פורלאן וכמובן שלא הגיעה משום מקום, ורון לא התאקלם בשתי קבוצות, קלברסון נכשל גם בתור אלוף עולם, קרספו לא בדיוק הצליח בצ'לסי.. ועד היום הרוב המוחלט של אוהדי יונייטד רואים באנדרסון כפלופ.
בליברפול בתקופת בניטז רשימת הפלופים כללה את מאוריסיו פלגרינו, חוסמי, אנטוניו נונייז, מוריינטס, מארק גונזאלס, גבריאל פאלטה (לא חושב שמישהו זוכר את השם הזה) דניאל פאצ'קו, סבסטיאן לטו, פרנססקו דוראן, מיקל סן חוזה דומניגס, דניאל איאלה ואלברט ריירה. בניוקאסל לבד אפשרות לעשות נבחרת של פלופים לטיניים מאלברט לוקה וסיסקו עד קופרה. בטוטנהאם ג'ובאני דוס סנטוס הוא עוד דוגמא.

עם זאת, אני מאמין שהכשלון של שחקנים לטיניים בפרמיירליג נגזר ברובו מקשיי התאקלמות לתרבות שונה, ולא בגלל שהם "לא טובים".. שחקן טוב יציג את האיכויות שלו כמעט בכל ליגה, אם יהיה בקבוצה המתאימה לו, לכן אני גם נגד הטענה ששחקנים אנגלים לא יכולים לשחק בליגה הספרדית/איטלקית..

טל 18 בדצמבר 2011

רונן,

פה אנחנו חוזרים לענין שאתה לא מכיר בו כיתרון וזו העובדה שברזיל היא מדינה של 200 מיליון תושבים. פי 5 מארגנטינה, פי ארבע מספרד, פי 20 מפורטוגל ופי עשר (? לא בטוח) מהולנד. זה יתרון עצום ביכולת ייצור השחקנים לרוחב.

גם לא הבנתי מה הבדל בקטע של הנסיעה רחוק מבית, משחקנים ארגנטינאים או אוורגוואיים (או אפריקאיים).

אביעד 19 בדצמבר 2011

את הכדורגל אולי הכי טוב בקריירה שלו, רוביניו הציג בחצי השני של עונת 2006/7. המאמן של ריאל היה אז קאפלו ובחצי העונה הראשון, רוביניו ראה לא מעט ספסל עד שהתחיל לעשות מה שהמנג'ר אמר. כל ההתקדמות הזאת הלכה לפח בגלל 2 דברים: הראשון היה הפיטורין של קאפלו והשני היה שלרוביניו נמאס והוא ביקש לעבור. אם היה עובר לצ'לסי של סקולארי אז מילא. אבל הוא הלך אחרי הכסף ועבר לסיטי בתחילת עידן הש'ייח.

טל 19 בדצמבר 2011

אביעד,

העונה הכי טובה של רוביניו בקריירה האירופאית שלו הייתה העונה הראשונה בסיטי, עם 15 שערים, בליגה שבה מלך השערים הבקיע 19 (הוא היה שלישי אם אני זוכר נכון). רק שאז נמאס לו ממנצ'סטר והתחילו הבעיות.

בריאל הוא מעולם לא ממש עמד בציפיות.

הופמן 18 בדצמבר 2011

תצוגה מדהימה. התייחסתי לזה בתגובות לפוסט הבלון דה בלוג.

דורפן 18 בדצמבר 2011

כי דווקא לתחושתי ארגנטינאים ואורוגוואים כן מצליחים יותר במדינות לטיניות. והברזילאים מחזיקים בליגות כמו אוקראינה ורוסיה. אם מסתכלים על הדור האחרון – חמישה ברזילאים שונים היו שחקני שנה בעולם – רומאריו, רונאלדו, ריבאלדו, רונאלדיניו, קאקה – והארגנטינאי היחיד שעשה זאת לא ממש שייך למערכת הכשרת השחקנים של ארגנטינה.

אורוגוואי ייתכן שהממוצע גבוה יותר מכל אומה על כדור הארץ.

הולנד היא מייצאת מצויינת, אולי אפילו הכי טובה, אבל רובם נוסעים שעה מהבית לאנגליה או גרמניה – שבקושי שונות תרבותית – או שעתיים לאיטליה או ספרד.

אפריקה זה סיפור נפרד. מרבית האפריקאים המצליחים מעולם לא שיחקו בליגות שם. לפעמים גם לא נולדו שם.

טל 18 בדצמבר 2011

את ההצלחה הברזילאית במקומות כמו רוסיה ואוקראינה אפשר לייחס לתעבת בצע ולרמה מקצועית לא מספיק גבוהה לטופ האירופאי. הרי מצד אחד מדובר בשחקנים שמעדיפים את הכסף, על פני אתגר מקצועי בליגות טובות יותר. שלא יובן לא נכון, אני לא מאשים אותם, אבל זה המצב העובדתי. מצד שני, גם מדובר על שחקנים שלא היו מבוקשים בקבוצות הגדולות באמת, כלומר לא נתפסים כשייכים לטופ.

אבי 18 בדצמבר 2011

משהו מהשחקן שאיבדנו בקישור:
http://menmedia.co.uk/manchestereveningnews/sport/football/manchester_united/s/1466086_exclusive-darren-fletcher-defends-manchester-uniteds-midfield-engine

זה מלפני פחות מחודש. כמה מרשימה האינטיליגנציה, וההבנה של תפקידו במגרש במסגרת השיטה של יונייטד, בה היצירה באה לרוב מהאגפים.

שיהיה בריא!

יוסי מזרחי 18 בדצמבר 2011

ומשום מה, נדמה לי שקאריק משחק מאחור וג'ונס קדימה יותר, אני טועה?
ועוד נקודה, אני מקוה שלא נשלם ביוקר על חוסר יכולת לתת כמה גולים כבר בהתחלה. אחד אפס ,עשרים דקות לסיום זה לא מה שחסר לנו עכשיו.
הלואי ואטעה.

אבי 18 בדצמבר 2011

הבלוג שוב חוזה את העתיע לבוא: קאריק!

אבי 18 בדצמבר 2011

עתיד

אריק 18 בדצמבר 2011

אנחנו רחוקים מריק פציעה אחת של ריו מקטסטרופה הגנתית. צריך למצוא מחליף לאברה זה נהיה מביך. טוב לראות את סמולינג וולנסיה ואוונס משחקים מצויין. איזה פגיעה עםקאריק

עמיר 18 בדצמבר 2011

הסדר הישן חזר לעיר מנצ׳סטר. הימור שלי, הסיטי מפשלים.

אבי 18 בדצמבר 2011

אני בעד שארסנל תכניס שישייה… כדי שייסגר מעגל – תבוסה לכל אחת מהשלוש ;)

יואב 18 בדצמבר 2011

רוני קצת חזר להיות רוני ואלו חדשות נהדרות. נייד, אקטיבי, חכם. השער בתחילת המשחק היה רק בונוס למשחק טוב ובטוח בעצמו.
קאריק לא מקבל מספיק קרדיט על חוכמת המשחק שלו. בשורה התחתונה, הוא הקשר המוביל בתקופה מאד מוצלחת של יונייטד בהיסטוריה שלה. השער היה תענוג.
פיל הוא סוג של זליג. כשהוא משחק כבלם הוא מרגיש כמו טרי. כמגן, הוא הכי מודרני שיש. היום, היה בו משהו קאריקי.

נאני כל כך מוכשר וגורם לי לרצות שהכדור יעבור הרבה דרכו. עוד קצת בגרות בפעולות האחרונות ויש כאן מפלצת אמיתית.
היום עברנו את מספר נצחונות החוץ של העונה שעברה. אם נדע לשמור על הבית, ניתן לעצמנו הזדמנות להתמודד וזה מה שחשוב בעצם.

Yair 18 בדצמבר 2011

למרות שדווקא קאריק כבש את השער, הופתעתי מאוד מהתרומה ההתקפית של ג'ונס, מעודד מאוד.
נחמד מצד המועדון לבנות פסל בדמותו של פטריס אברה, לא מבין למה דווקא בלופטוס רואד…

אריק 18 בדצמבר 2011

אגב רכישות. גם אני מהמהר על בלם. עם מגן כנראה יחכו לראות מה מצבם של תאומי דה סילבה בחצי השני של העונה. לעומת זאת נראה שיש רכישה אחת מוכנה לקיץ. גאיטן. אם זה בטלגרף יש סיכוי לא רע שזה אמת. וזה אומר שפרגי אולי לא מספיק מרוצה מיאנג, ואם כן אז בצדק.
http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/manchester-united/8963610/Manchester-United-close-to-signing-Benficas-29.3million-Argentina-playmaker-Nicolas-Gaitan.html

Yair 18 בדצמבר 2011

גאיטן שחקן כנף לא? לא בדיוק העמדה שדחוף לחזק אצלנו.

יוסי מזרחי 18 בדצמבר 2011

הוא קשר תוקף או שחקן בכנף שמאל.

אריק 18 בדצמבר 2011

שחקנים טובים תמיד צריך. אני בטוח שיגיע גם קשר מרכזי. העיניים נשואות לרובין!!!!

סופרפלי 18 בדצמבר 2011

ראיתם את התקציר של ברסה-סנטוס? או את המשחק? זה לא יאומן, אני שונא את ברצלונה אבל הם הקבוצה הכי טובה שראיתי בחיים, ומסי גדול ברמות ג'ורדניות.

אריאל ש 18 בדצמבר 2011

סתם אבחנה על פטריס אברה – השנה האחרונה שלו מזכירה את זו של פול פרקר וזאת לא מחמאה. התקפית הוא עוד סוחב אבל הגנתית הוא ממש מביך. מה קרה לו לעזאזל? רק לפני שנתיים הוא נחשב לאחד הטובים בעולם בתפקידו.

אביאל 18 בדצמבר 2011

אני מקווה שוילאש בואש, גם יבין בדיוק כמוך, שאת היכולת הטובה ביותר של צ'לסי היא נתנה שהיא רצה בהרכב קבוע, אתמול שלושה חילופים שהחלישו את הקבוצה ובסוף גול בדקה ה88, איפה ימי האופי של מוריניו.

טל 18 בדצמבר 2011

לא מובן הקטע הזה. אני מאד מחזיק מוילש-בואש (הוא גם נראה כטיפוס מאד נחמד), אבל להוציא את השחקנים היצירתיים שלך במשחק נגד קבוצה נחותה, זה תמיד מתכון לצרות. גם לא ברור לי למה נגד סיטי הוא חזר לשיטת הקו הגבוה שחירבה השנה את צ'לסי בכל משחק נגד יריבה רצינית. במזל הוא לא פיגר 3-0 אחרי 20 דקות.

מעבר לטעויות של המנג'ר, אפשר להתחיל הודות בכך שצ'ך הפך לנטל על צ'לסי וחי היום בעיקר על תהילת העבר.

Comments closed