טקסט שטנה נגד קווטרבקים פונדמנטליסטים

הבלוג שמח בנפול אוייביו

In כללי

אתה שומע שם טים טיבו?

מה שאתה רואה שם – זה קווטרבק אמיתי. לא פול בק עם אופשן.

הוא מזיין את ג'יזל בונדשן. לא את המוח.

הוא עושה פרסומות עם כוסיות. לא עם אמא שלו.

ובסופרבול הוא משחק, לא מסיט את כל הLow Lives על הפלות.

כי הוא אול-פרו, לא פרו-לייף.

כי זה הסופר-בול, לא השסק-בול.

ג'יזס? ג'יזל!

והרומאים – הם ידעו לטפל בשכמותך.

הוא יותר כמו ג'ון אלווי, לא ג'ון 3:16. כמו ג'ו מונטנה, לא ג'ו-הובה.

והסיכוי שתעשה קאמבק נגדו, יותר קטן מקאמבק של ג'יזס.

וגם הוא לא חוזר משום מקום.

ואתה יודע למה?

כי לא בא לו לחזור. כי ביישת אותו היום בהפסד שלך. הוא התכוון לבוא אם תנצח.

כן, כן – בגללך ג'יזס הגדול לא בא. וגם לא מטלפן.

TOUGH

(למרות שדי הוצאת לנו את הנשמה כבר)

דה באזר בפייסבוק

85 Comments

תומר ש 19 בדצמבר 2011

וואו, גם אני הייתי בעד הפטריוטס אבל לא תיארתי לעצמי שיש לאנשים כל כך הרבה קיטור לשחרר על טיבו.

דווקא בהפסד היום היום הוא שיחק לא רע, למרות שזאת לא חוכמה גדולה נגד האין ההגנה של הפאטס

גיל 19 בדצמבר 2011

רונן, טיבו ודעותיו לא מחביביי אבל ממתי דיעות של שחקנים צריכים להשפיע על הצורה שבה אנחנו שופטים את המשחק שלהם? לטיבו יש עוד הרבה מה ללמוד ולהזכיר אותו עם בריידי זו בדיחה, אבל עובדתית, הקבוצה איתו משחקת טוב יותר השנה. יש לו אפסייד גדול מאוד ולמעשה במשחקים האחרונים רואים את זה. לא פשוט להכנס לתפקיד באמצע עונה ובלי הכנה מתאימה. שנה הבאה עם הכנה מתאימה נראה לדעתי טיבו הרבה יותר טוב ואז מה? נניח שהוא ישחק כמו קווטרבק קונבציונלי, אז תהיה יותר סובלנות לדיעות שלו? למה הדברים צריכים להיות קשורים?

טל 19 בדצמבר 2011

ג'יזל כל כך אוברייטד. אדריאנה לימה לעומת זאת…

מארקו יאריץ' > טום בריידי.

הלוואי ויזרקו את פאפלוקאס ויביאו אותו.

כושי 19 בדצמבר 2011

מאיפה התגובה הזו הגיעה? ענק

טל 19 בדצמבר 2011

מתלוצצים ויקטור.

וברצינות, אף פעם לא הבנתי מה הקטע עם ג'יזל. כלומר, ברור שהיא נראית טוב ביחס לדליה איצקות של העולם, אבל מה מבדיל אותה מ1000 דוגמניות אחות והופך אותה לדוגמנית מספר 1 בעולם? האם העולם כבר כל כך התגבר על אנטישמיות של אלפי שנים שהאף של נשר זו התשובה?

שאתה רואה את אדריאנה לימה או הברזילאית השניה אתה מייד מבין על מה הרעש. במקרה של ג'יזל, לפחות אני, לא.

דורפן 19 בדצמבר 2011

כי רוב האנשים …. גם ה-1000 הללו מחוץ לתחום שלהם

סופרפלי 19 בדצמבר 2011

ברור שצריך לשנוא את טיבו, הוא השתתף בפרסומת נגד הפלות, זה הרבה יותר גרוע מלשכב עם אשתו של אחיך.

תומאס נוימן 19 בדצמבר 2011

זה אכן הרבה יותר גרוע. ברצינות.

ג'ורג' 19 בדצמבר 2011

מעבר להומור שלעיל ולעקיצות, אני לא מבין מה יש לכל האנטי-דתיים נגד טיבו. יש עוד מיליוני מאמינים כמוהו שהיו מנצלים את המעמד בדיוק כמוהו. אין בו שום דבר מיוחד (מבחינת האמונה). זה שהוא מפליץ ג'יזס בכל הזדמנות זה טבעי טיפוסי לגמרי למאמינים כמוהו. אני חושב שזה כבר אובססיה של שונאי טיבו או אילו שרק צוחקים עליו או מחכים לכשלונו ע"מ להצביע על האמונה המגוכחת שלו. אם אותם שונאי דת (אני כנראה ביניהם) כ"כ מתעבים את הדת (ואני משער פה שזו כל דת, לא רק הנצרות של טיבו, לא רק ג'יזס), אז אולי ראוי שזה יכוון כלפי כולם וכל הזמן – לווא דווקא כלפי טיבו – סתם עוד שגריר.

ולאותם שוללי דת, איפה הייתם כשרג'י ווייט שיחק? הוא היה בדיוק כמו טיבו. גם טרוי פולאמאלו מאמין אדוק ותולה את הצלחתו בשם ג'יזס. אני לא שומע אף אחד מדבר נגדו. ויש עוד הרבה שחקנים. לא מבין למה נטפלים דווקא לטיבו.

בקשר לפוטבול נטו: מבחינת מכניקת הזריקה, לא הייתי רוצה שטיבו יהיה ק"ב שלי. אבל מבחינת עשיית החלטות, אומץ, והווינריות שלו, בטוח הייתי רוצה אחד כזה. יש לו אישיות מיוחדת, יש לו כושר מנהיגות די נדיר ושחקנים מוכנים ללכת בעקבותיו לקרב. כולם מחכים ליום שבו הוא יפול ואולי היום הזה לא רחוק, אבל אני חושב שגם אם הוא יאבד את עבודתו כק"ב פותח, הוא עדיין יהיה בעל ערך לכל ארגון בתור ק"ב מחליף ומומחה ליארדים קצרים. הוא הוכיח שיש לו מקום בליגה.

טל 19 בדצמבר 2011

דוגמה יותר טובה: מוחמד עלי.

גיל 19 בדצמבר 2011

אני בספק אם יש לו השפעה גדולה על אנשים. אף אחד שלא האמין באיסור הפלות לא הפך פתאום לכזה בגללו, אם כבר כמו רונן הם מתעצבנים יותר. אני לא מייחס יותר מדי חשיבות לאישיות של הספורטאים כי היא לא מעניינת אותי במיוחד. אם הייתי בוחר את מי לאהוד רק על סמך האישיות שלהם לא נראה לי שהיה ספורטאי או קבוצה שהייתי יכול לאהוד.

עומרי 19 בדצמבר 2011

זאת לא ג'יזל בתמונה נכון?

יואב בורוביץ' 19 בדצמבר 2011

אהבתי, למרות שיש לי סימפטיה לטיבו הזה משום מה.

תומר חרוב 19 בדצמבר 2011

בגלל שיש לו שם של דמות מצוירת שכיף להגיד…טים טיבו, טים טיבו, טים טיבו…אבל כשמקשיבים לו בא לי לדפוק כדור בראש כדי לפגוש את ישו ולהגיד לו שיתחיל להרגיע את הבחור שלו.

רועי פ 19 בדצמבר 2011

בואו נגיד את זה כך: אם קורט וורנר, שלא איבד בעצמו הזדמנויות להזכיר את אמונתו הדתית, אמר שטיבו הגזים עם הקטע הזה, אז יש דברים בגו'.

גילוי נאות – אוהד דנבר, ושונא קשור של דת לכל מיני דברים שלא קשורים אליה (ספורט, פוליטיקה וכו'…)

גמל (סתם גמל) 19 בדצמבר 2011

לא מסכים עם הדיעה שלו בעליל, ואני משתדל להתעצבן כשחכמי דת למיניהם מתערבים בענייניהם של בני תמותה כמונו (מי אמר אבי כהן) אבל זאת צביעות לצאת נגד טיבו בגלל הפרסומת ההיא.
אין לי שום בעיה עם הפלות, אבל אי אפשר להלל ספורטאים שמשתמשים במעמד שלהם כדי לבטא את הדיעות שלהם בנושאים שלא קשורים לספורט כשהדיעות האלה מתאימות לך.
הרי אם הוא היה מפרסם ארגון שתומך בבני נוער שיצאו מהארון היו מכנים אותו "אור לגויים".

דרך אגב, מישהו ראה את המערכון שעשו עליו בSNL?
http://www.youtube.com/watch?v=ul2dhNaQgxM

תומר חרוב 19 בדצמבר 2011

גדול…

אפריים 19 בדצמבר 2011

גמל, תבורך!

דורפן 19 בדצמבר 2011

כי זה מוסרי לתמוך בבני נוער שיצאו מהארון ולא מוסרי להגיד לנשים להתנגד להמלצות רופאים…. למרות שמי שלוקח את הטקסט הזה ברצינות צריך אבחון פסיכולוגי

גמל (סתם גמל) 19 בדצמבר 2011

מבחינתך (ומבחינתי) זה מוסרי לתמוך בבני נוער שיצאו מהארון ולא מוסרי לומר לנשים להתנגד להמלצות רופאים כי אסור לעשות הפלות. אבל יש ציבור גדול של אנשים שאצלם זה בדיוק הפוך.
יש לנו נטייה לחשוב שמוסר זה דבר אוניברסלי, אבל זה ממש לא כך.

דורפן 19 בדצמבר 2011

בוודאי שזה רק מבחינתי. כמעט כל מה שאני כותב זה מבחינתי (למרות שאני משתדל לדייק בסטטיסטיקות). לדעתי אנחנו הצד המוסרי בויכוח והוא לא. למה שיהיה אסור לנו לחשוב שאנחנו צודקים כאן?

למה לבלוג הזה יש פחות חופש ביטוי לדעתך מלטיבו בסופרבול?

גמל (סתם גמל) 20 בדצמבר 2011

חס וחלילה. את זה לא אמרתי

Avg. Joe 19 בדצמבר 2011

אושו, הדגול פעם אמר (ואחר כך סתר את עצמו…) שמרגע שאתה מחזיק בדעה מסויימת (נניח בעד זכות ההפלות)אתה בלי משים מחזיק גם בדעה ההפוכה.
דורפן, אני לא ממש בעד הדעות של טיבו, אבל לטעמי יש לברך על כך שספורטאי נחשב יודע לייצר דעה על משהו שלא קשור רק לשרוכים של האליפסה.
למשל, מה דעתו של מסי על זה? או האם יש לכריסטיאנו מחשבות אחרות מלבד סוג וכמות הג'ל לשיער?
יאללה, שחרר את עצמך מהאנטיבואיזם שלך. בתור תופעה ספוטיבית הוא בהחלט סיפור שמעניין, שצומח דווקא בעונה שבא הק"ב הוא המשיח החדש של המשחק ושנשברים שיאי המסירה על ימין ושמאל (3 ק"ב מעל 5000 יארדס)

אריאל 19 בדצמבר 2011

למה בדיוק? למה חשוב לנו לשמוע את דעתו של ספורטאי, יש לו איזה ידע פנימי, תבונה עודפת שחשוב לנו לדעת את דעתו על הפלות או בכלל דברים ברומו של עולם?

אבו ציצריטה מהבלקברי 19 בדצמבר 2011

וקסו משעשע רונן, ויש לברך על בחירת העורך )או הבלוג( של התמונה והכותרת שלה.
אבל, אני במקומך הייתי קצת מוטרד מהיכולת של טיבו אתמול . נכון, הוא לא בריידיי, אבל גם אף אחד אחר לא, ויש רק שניים שלושה שמתקרבים. אבל הוא הראה אתמול שיש סיעוי שנראה אותו הרבה זמן בליגה.

מיכל 19 בדצמבר 2011

כולם פה נהיו פלורליסטים פתאום, אז אני אצטרף לדורפן. תודה לאל (!!) שבריידי השתיק קצת את הבחור שנשלף משנות החמישים כדי לעצבן את חיינו כיום!!!

תודה דורפן, הוצאת לי את המילים מהפה. רק לקרוא את זה היה פורקן מהנה דיו:)

גמל (סתם גמל) 19 בדצמבר 2011

היינו פלורליסטים עוד לפני טיבו

הקומיש 19 בדצמבר 2011

לרג'ח וויט היה לפחות חוש הומור בנושא.כנשאל מדוע הוא חוזר מפרישה וחותם בגרין ביי הוא אמר: גיזס טלד מי טו.גיזס אנד 12 מיליון דולר". והמערכון בסנל ענק!! וגרין בכלל לא הפסידו אתמול.

MOBY 19 בדצמבר 2011

ג'יזס פשוט היה עסוק בלחבל בעונה מושלמת….

יובל (אחר) 19 בדצמבר 2011

כנראה שאתה צודק. אין סיכוי שאינדיאנפוליס היו מצליחים לנצח אתמול בלי עזרה אלוהית.

אריק 19 בדצמבר 2011

מעולה. לצערי הוא בקבוצה שלי… ולצערי הוא רק משתפר

ויינר 19 בדצמבר 2011

אין מה לעשות, שמאלנים נאורים אף פעם לא באמת פלורליסטים. ואני אומר את זה בתור כזה. אני מעדיף שלא יהיה פלורליזם ולא ישמעו דעות חשוכות. גם אם זו דעה חשוכה, ולכן דורפן צודק. ומי שהשווה לגיגס – גיגס לא הלך בזמן גמר הגביע האנגלי וניסה לשכנע אנשים לשכב עם אשתו של אחיהם.
הדעה שמנסה לאסור על הפלות היא בעיניי לא דעה לגיטימית, והיותה לגיטימית בארה"ב היא רק בשל היותה של החברה שמרנית. היא לא לגיטימית, היא פוגעת בכבוד האישה, היא פוגעת בחברה על ידיד הבאת ילדים לא רצויים להורים שלא מסוגלים לטפל בהם או לא רוצים בהם, ואין לה מקום במדינה מתוקנת.
אין לי בעיה שיגיד אותה. אבל אני גם שמח כשהוא מפסיד.

ניר 19 בדצמבר 2011

אני לא חושב שאתה יכול לקבוע שזו דעה לא לגיטימית. הויכוח הוא באיזה שלב העובר הופך למעשה לבן אדם. לא קל להגדיר מה דרישת הסף. לגיטימי לטעון שמחודש מסוים בהריון האישה מחזיקה בבטן בן אדם שאי אפשר להרוג אותו בגלל שהוא נכה, או סבות אחרות.

אני לא יודע מה השלב הזה, וגם אתה לא, אבל הטענה ביסודה היא לא מופרכת. לא מדובר פה בטענות מהסוג של תאי גזע. (אישית אני תומך בזכות האשה לבצע הפלה בכל שלב, אבל לא בגלל שיש לי איזה תובנה מיוחדת)

אגב החברה בארה"ב לא שמרנית. יש בה חלקים שמרנים מאד וליברלים מאד, אי אפשר לתת לה תוית אחת, בדיוק כמו שבאירופה יש לך את אירלנד מצד אחד ונורווגיה מצד שני.

ניינר 19 בדצמבר 2011

העיקר שטיבו נפטר אתמול מבתוליו ועוד בלי וזלין. תודה לך טום בריידי שהראית לכל עדת המאמינים השוטים מה זה ק"ב אמיתי ומה זה ק"ב מתחזה. העיקר שהטירוף הזה ייפסק קצת.
ארון רוג'רס הוא גם נוצרי אדוק אבל לפחות הוא לא עושה מזה עניין כמו הבתול מדנבר. איזה כיף שבריידי הוריד אותו למציאות.

אפריים 19 בדצמבר 2011

תודה לאלוהים, ישו, מוחמד, בודהה, שיבא, ג'ורדן ודייגו ארמנדו מראדונה על הפוסט הזה.
(מצטער אם שכחתי מישהו, ההתגלות האלוהית בתמונה למעלה קצת סינוורה את עיני ומחשבתי)

אסף THE KOP 19 בדצמבר 2011

מבלי לנקוט עמדה –

מוזר שאלו המתנגדים בפונדמליסטיות לעונש המוות, מוכנים להשליך את חייהם מנגד, על הזכות להפיל.

ולהפך.

דורפן 19 בדצמבר 2011

זה נכון – וזה נובע מדמגוגיה.

אלו שאומרים "שאין זכות להרוג" נתפשים בעמדה מוסרית גבוהה מדי. יש אנשים שראויים למות ויש הצדקה להרוג כמה אנשים. הסיבה ההגיונית להתנגד לעונש מוות היא החשש מטעות (אפילו טעות מ-100 היא מצמררת).

וכמובן שמי שמטיף לאישה לא להפיל במצב שיועצים לה שההריון מסכן את חייה אין בו דבר עם הזכות לחיים. הוא קורא לזה זכות בחיים אבל הוא בעצם עושה את זה כי "אלוהים אמר ככה".

yonatan a 19 בדצמבר 2011

גם לאמא שלי הרופא המליץ להפיל את אחי הקטן, היא החליטה להתייעץ עם עוד רופא, שאמר לה שיהיה בסדר, היום הוא בן 21, קצין מצטיין בצבא, ואחלה בנאדם, הסתכלתי עכשיו בפרסומת של טיבו, הוא לא אומר ש"אסור להפיל" או משהו, רק שיש עוד אופציה.

דורפן 19 בדצמבר 2011

אני באמת מאושר עבורכם. אבל אמא שלך התייעצה עם עוד רופא – לא עם קווטרבק.

ואם אתה אוסף מליונים כדי להגיד את זה דווקא בסופרבול, אתה לא מייעץ – אתה מטיף קיצוני. והפרסומות הזו לא מומנה על ידי טיבו אלא על ידי ארגונים דתיים קיצוניים שהאג'נדה שלהם אנטי מדעית ורפואית קיצונית. וכתוצאה מהמסע האלים שלהם, שטיבו חלק ממנו, רופאים מקבלים איומי מוות.

כפי שכתבתי בעבר – זכותו להביע את דעתו ויש לי הערכה בסיסית למי שמביע את דעתו. אבל לקווטרבק לדחוף את האף שלו ולדבר בנושאים כאלו זה חוסר אחריות שנובע מפנאטיות דתית נבערת.

ג'ורג' 19 בדצמבר 2011

דורפן, שאלו פה כבר כמה פעמים ועדיין לא התייחסת: אז מה אם הוא קווטרבק? מה זה קשור? אז מה אם משלמים לו? אז מה אם זה חלק מאג'נדה דתית (אגב, זו לא אג'נדה דתית קיצונית. קרוב ל-50% מהאמריקאים הם נגד הפלות. זה לא מיעוט קיצוני)?
זה דמוקרטיה וזו אמריקה. מותר לך לא להסכים, מותר לך לתעב, מותר לך לצחוק (או לבכות מזה), אבל לקרוא לזה "חוסר אחריות"? אני לא מבין בדיוק איך זה חוסר אחריות.

דורפן 19 בדצמבר 2011

מכיוון שאני מאמין שלמדע יש כלים יותר טובים לטפל בבריאותם של בני אדם ולהאריך ולהיטיב את חייהם – לעומת כמרים ומטיפים אוונגליסטים – אני רואה בכך חוסר אחריות להטיף לקבלת עצות רפואיות שמונעות באידיאולוגיה.

הבעיה אינה שהוא קווטרבק אלא שהוא חסר ידע ורקע רפואי. אין ספק שאם היה שרברב, בולע אש, מוכר קישואים, מוקיון או מטיף נוצרי (דוגמא למקצועות בהן אין צורך בידע ברפואה – וגם אין שום בעיה להיות במיעוט) – זה היה דומה. רק שפה נעשה איזה שמוש בפופולאריות שלו כי לאחרים כנראה לא היו מממנים פרסומת לסופרבול.

ואכן, אין מדובר במיעוט (ואני לא רואה שכתבתי מעוט איפשהו). מדובר בציבור עצום ונבער שגם מתנגד ללימודי אבולוציה ולאיזשהו השקפה שהעולם לא נברא כי איש לבן זקן אמר הוקוס פוקוס.

והערה כללית – שגם מתייחסת לרוח הפוסט. אני מכבד את זה שהוא מביע את דעתו. אבל אם הוא מביע את דעתו כבר אין להתייחס אליו "כמה אתה רוצה ממנו. הוא בסך הכל בחור טוב וקווטרבק לא רע". לא – באותו רקע שעשה את הפרסומת הוא הפך למשהו אחר "מטיף דתי המוני". ובתור שכזה צריך להציג אותו כמו בדיוק מה שהוא.

ג'ורג' 19 בדצמבר 2011

אני מסכים עם כל מילה, חוץ מה"חוסר אחריות". זו דעתם ואמונתם, מה לעשות? כמו שאתה ואני זכאים להביע את דעתנו, ככה גם הצד השני. זה לא ענין של חוסר אחריות. יותר מזה: אם אתה רוצה שתמיד תהיה לך הזכות להביע את דעתך, אז חובתך גם לאפשר לצד השני להביע את דעתו.

ג'ורג' 19 בדצמבר 2011

גם אם הוא מטיף דתי המוני אין בזה רע. זו דעתו ואמונתו וזכותו לבטא אותה בדמוקרטיה – גם אם זה גיבוב שטויות וגם אם זה משפיע על חייהם של אנשים. אנשים כ"כ שונאים (או אוהבים) את מה שיש לו להגיד ששוכחים שהוא רק עוד אחד מבין אלפי מטיפים. זכותך לכבות את הטלוויזיה ולא להקשיב לו. דמוקרטיה.

דורפן 19 בדצמבר 2011

אז יש לנו חוסר הסכמה לגבי "אחריות". כשאתה לוקח עמדה בהחלטות רפואיות אתה לוקח על עצמך אחריות – ואם העמדה הזו לא מבוססת לדעתי מדובר בחוסר אחריות.

גיל 19 בדצמבר 2011

האם חייבים להחזיק בדיעה אבסולוטית לגביו שכל מה שהוא עושה טוב או רע? אני מתנגד לכל הדברים שאתה מתנגד אליהם ועדיין אני לא יכול שלא להתפעל מהמשחק שלו וממה שהוא מביא למשחק. בעיניי פשוט כל הדברים שמחוץ למגרש לא רלוונטיים כי אני לא חושב שהוא משפיע במיוחד.

דורפן 19 בדצמבר 2011

גיל – לא חייבים להחזיק בדיעה אבסולוטית (אגב – אם רשת טלוויזיה חוסמת פרסומת שלו הייתי מאד מתנגד לכך), אבל הדיעה שלי לגבי העניין הזה היא כזאת. אתה מנסה לכפות עלי דיעה מתונה באיזשהו עניין? זה יותר מתקרב לאי-דמוקרטיה. אני אומר להיפך: שידבר וילהג בשמו ובשם האלוהים ובניו, ורק תן לי את החופש בבלוג הקטן שלי לענות לו.

גיל 19 בדצמבר 2011

אני לא מנסה לכפות שום דבר, אבל לא נראה לך קצת מוגזם לחזור שוב ושוב למודעה אחת בסופרבול שכולם כבר שכחו ממנה? טיבו מנצח במשחק הרואי? הוא אדם חשוך שתומך בהפלות. זו נראית לי תגובה חסרת פרופורציות וניסיון להכניס לו בכל הזדמנות. האם לנצח יזכירו לו את המודעה הזו?

דורפן 19 בדצמבר 2011

גיל – כן. תפסתי אותו וסימנתי אותו. זו המחאה הפרטית שלי לכך שכל הום ראן, בחירה בדראפט וסטרייק אאוט הפכו להיות בזכות האמונה באלוהים ובישו הגדול. כי זו בעיני שחצנות מטורפת של כל האנשים הללו לשדר את המסר שההצלחה שלהם היא בזכות אלוהים. כאילו שאלוהים אוהב אותם יותר מחולי איידס חסרי פרוטה בדרום אפריקה – שגם הם הולכים לכנסיה בימי ראשון.

אז כן – שמתי לי למטרה להעמיד באור מגוחך את ההטפה הדתית באמצעות הספורט. וטיבו הזה לא עושה שום מאמצים לרדת מהרדאר.

גיל 19 בדצמבר 2011

אז זה כנראה עניין של טעם. גם אני לא אוהב את זה אבל אני פשוט לא רואה בזה משהו חריג יותר מדי. הוא לא הראשון והאחרון שמודה לאלוהים על הצלחה בספורט אלא שהוא יותר מוחצן. לי נראה שאם הוא היה קווטרבק קונבנציונלי אז הוא היה מעורר הרבה פחות אנטגוניזם, כמו קורט וורנר למשל ומבחינתי להתייחס לדיעות שלו כל הזמן מגדיל את החשיבות שלו שלא לצורך.

אלון 19 בדצמבר 2011

אם מדברים עליך כל הזמן, שונאים אותך, אומרים שאתה לא שווה למרות מאזן של 7:2 בעונה השנייה שלך בליגה אז כנראה שאתה שווה הרבה. שבוע הבא טיבו מנצח בבאפלו, מגיע לפליאוף והאדם החשוך הזה נשאר איתנו לעוד הרבה שנים.
אם רק הייתה לו מכניקת זריקה כמו לאלכס סמית…

יובל (אחר) 19 בדצמבר 2011

טיבו מנצח בבפאלו. יופי. כאילו שזה אומר משהו. כולם מנצחים בבפאלו. חוץ מבפאלו, כלומר.

גיל 19 בדצמבר 2011

רונן, בוא אשאל אותך אחרת. אם נניח טיבו היה מנמק את ההתנגדות שלו להפלות במונחים מוסריים ומצטט את הגל (סתם זרקתי שם) ולא את ישו, האם זה היה לגיטימי בעיניך? שאלת ההפלות היא שאלה שמשיקה לפילוסופיה וגם למדע (מהי הגדרת החיים) ואני מודה שיש לי יחס אמביוולנטי כלפיה. אני לא חושב שזכות האישה על גופה היא זכות אבסולוטית ושגם לעובר, במיוחד כשהוא בשלבים מאוחרים של התפתחות יש זכויות שיכולות להיות בניגוד לזו של האם, ולכן אני לא בטוח שצריך לתת לאישה את הזכות המוחלטת להפיל בכל שלב. אני לא אומר שאין לה זכות כזו ושהרצון שלה הוא לא קריטי רק שהעניינים לא תמיד כל כך פשוטים.

דורפן 19 בדצמבר 2011

גיל – בוודאי שלא. אני לא חושב שלקרל מרקס, אלברט איינשטיין, זיגמונד פרוייד, ברוך שפינוזה, אלכס פרגוסון או בטהובן – יש איזשהי עמדה להטיף בעניין כזה.

ואתה נותן לטיבו הנחה ענקית:

הוא לא דיבר בפרסומת שלו לנשים שהחליטו מטעמי "זכות האישה על גופה" לעבור הפלה.

הוא דיבר על נשים שקיבלו עצה רפואית לעבור הפלה.

הבדל של שמיים וארץ. רופאים הם לא צד בשאלה אידיאולוגית. גם רופא דתי נותן לפעמים עיצה לעשות הפלה.

גיל 19 בדצמבר 2011

בסדר, הוא עשה פירסומות שאני לא מסכים איתה לגמרי ועדיין זכותו לומר את הדברים הללו. האם בזה שאתה ואחרים כותבים מאמרי שטנה שמנסים לבטל את החופש שלו לומר דברים מסוימים, לא הופך אותכם לקצת יותר דומים? כל אחד מכם בטוח שהוא הצודק רק שאתה אפילו מתנהג קצת גרוע יותר מהבחינה הזו שאתה רוצה להשתיק אותו. שלא תבין לא נכון, אני קרוב הרבה יותר לדיעה שלך, אני פשוט חושב שזה מוגזם לגמרי האנטי טיבו במקום פשוט לסתור את הדברים שהוא אומר. אני בספק אם הוא משפיע על הרבה אנשים אבל מה שבטוח שהשתקה שלו תפעל כמו בומרנג.

דורפן 19 בדצמבר 2011

סליחה גיל – מאיפה המצאת את זה שמנסים להשתיק אותו. בזה שגם לי יש דיעה והדיעה היא שהוא פרימיטיבי?

לגמרי להיפך: שהוא ידבר ויחשוף את הטפשות והנבערות שלו, ושיהיה וכוח ציבורי, ושיודה לישו בכל זריקה שהשיגה דאון ראשון, ויציג את כל הממבו-ג'מבו הדתי שלו באור מגוחך.

גיל 19 בדצמבר 2011

ככה זה נשמע לי אני מודה. מנסים לצייר אותו כפרימיטיבי חשוך במקום להתייחס ישירות לדיעות שלו. אני די מתפלא שמודעה אחת בסופרבול מלפני שנה מוציאה מאנשים אמוציות גדולות כל כך. לי נראה שזה קשור קשר הדוק לדתיות שלו באופן כללי ולמשחק שלו וזה נשמע לי קצת כמו תירוץ לשנוא אותו.

יובל (אחר) 19 בדצמבר 2011

גיל – אני לא חושב שהשאלה היא האם זה לגיטימי או לא לגיטימי שהוא יביע את דעתו. די ברור שזה לגיטימי. אבל למה אנשים חושבים שלו מותר להביע את דעתו ולאחרים אסור להביע את דעתם עליה (שהיא נבערת, מסוכנת, ולא-מוסרית)? רק לטיבו מותר להגיד מה שהוא חושב?

אישית, אם הוא היה מצטט את הגל הייתי מעריך אותו יותר (כאדם משכיל), אם כי עדיין לא מסכים איתו או מעריך את הדעה שלו יותר.

והוא גם לא יודע למסור.

ג'ורג' 19 בדצמבר 2011

מי אמר שלאחרים אסור להביע את דעתם עליו? או על דעתו?

גיל 19 בדצמבר 2011

הבעייה היא שלא מביעים דיעה נגדית לו אלא מנסים להשתיק את הדיעה שלו ובעצם לעשות לה דה לגיטימציה. שכל אחד יביע את דעתו וינסה לשכנע אחרים. אני יודע שרונן מקצין את זה בכוונה אבל תסתכל על הכותרת של הפוסט הזה, אתה רואה כאן דיון לגיטימי?

ג'ורג' 19 בדצמבר 2011

דורפן, בדמוקרטיה מותר לך להשמיע את דעתך – גם אם היא לא נתמכת ע"י המדע. המועמדים הרפובליקנים משמיעים דעות כאלו כל יום. ושוב, טיבו הוא טיפה בים של מטיפים שכולם חוזרים על אותו פזמון. למה נטפלת דווקא אליו? ועדיין לא ענית: אז מה אם הוא קווטרבק? מה הקשר?

דורפן 19 בדצמבר 2011

כי אני חובב ספורט. ובדיוק בזמן אירוע שאני צופה בו – הסופרבול- השמוק הזה פתח את הפה שלו. הוא עשה את זה בכוונה בסופרבול – כדי שהרבה אנשים ישמעו. אז אני אחד מאלו ששמע וחושב שהוא מטורלל דתי מסוכן וחסר אחריות.

הוא נכנס לדיון הציבורי בדיוק במקום בו אני חלק מהציבור. אם הייתי חובב מוסיקה ייתכן שמטיפים אחרים היו עולים לי על הרדאר.

ג'ורג' 19 בדצמבר 2011

אני לא מאמין שאנחנו עדיין מדברים על זה. זו ד-מ-ו-ק-ר-ט-י-ה. זו זכותך המלאה לקנות דקות ולהחזיר לו בפרסומת קונטרה. אף אחד לא עוצר אותך. לדעתי אתה עושה פה דבר מסוכן: אתה מנסה לסתום פיות של מי שאומר את מה שאתה לא אוהב. תאר לעצמך שהיו עושים לך אותו דבר. בדמוקרטיה לכולם יש זכות מלאה לומר את דעתם – ולא משנה הבימה.

בינתיים אתה מתעלם פה ממשהו אחר לגמרי: לאמריקה בכלל לא אכפת מה שטיבו אומר. אולי אפילו ההפך: אמריקה אוהבת את זה. זכותך לא לאהוב את זה (כמוני), אבל חובתנו לאפשר לו לדבר – בשם הדמוקרטיה.

יובל (אחר) 19 בדצמבר 2011

ג'ורג' – כאן אתה טועה. רשתות הטלוויזיה האמריקאיות סרבו פעמים רבות לשדר פרסומות בזמן הסופרבול כי הן נתפסו בעיניהן כבעיתיות מבחינה ציבורית ואידיאולוגית. כך סרבו לשדר פרסומות של ארגון MoveOn.org השמאלי, לדוגמא. אם רונן ירצה לשדר פרסומת בעד זכותן של נשים לעשות הפלה מאוד סביר להניח שהרשת שמשדרת את הסופרבול פשוט לא תסכים.

דורפן 19 בדצמבר 2011

הוא אמר משהו. אז בזה שהתייחסתי לכך זו סתימת פיות?

יותר מזה – כתבתי בזמנו שאני מעריך אותו שהביע את דעתו. אז לא ברור לי מאיפה המצאת את סתימת פיות.

יש פה דמוקרטיה במיטבה:

אחד הלך ועשה פרסומת והביע דיעה אידיאולוגית.

אחד צפה בפרסומות ובתגובה אומר לו שהוא חשוך ומסוכן ואדיוט חסר אחריות.

אתה אומר שבשם הדמוקרטיה אסור לענות למפגר הזה?

ג'ורג' 19 בדצמבר 2011

יובל (האחר) – וואלה, לא ידעתי. מי סרב ל MOVEON? האם זה היה FOX? בכל מקרה, הרשתות הן רשויות פרטיות ויכולות לתת למי שהו רוצות לדבר. אם אמריקה קונסרבטיבית מידי, מה תעשה?

דורפן – נראה לי שאנחנו מה שנקרא violently agreeing :-)

יובל (אחר) 19 בדצמבר 2011

ג'ורג' – CBS ב-2004 (ולפי הכתבה שאני מצרף בלינק הם גם סירבו לשדר פרסומת של PETA באותה הזדמנות), אבל היו מקרים נוספים. כמובן שהרשתות פרטיות אבל רק ציינתי שהתפיסה שלך כאילו שדה המשחק שווה בפני כולם היא לא מדויקת לגמרי.

http://www.commondreams.org/headlines04/0116-01.htm

גיל 19 בדצמבר 2011

רונן, אם היית מגיב ככה למודעה שלו ובזה היה מסתכם העניין אז לא הייתי חושב שיש בעייה והייתי מסכים איתך. אבל כשאתה מביא את התגובה הזו אחרי כל משחק שלו ולא חשוב מה היה שם אז יש כאן משהו מאוד לא רציונלי בעיניי שנובע מאיזו אג'נדה אישית כלפיו שמאפילה על יכולת המשחק שלו. האם כל מה שהוא יעשה בימי חייו מעכשיו יזכה תמיד לאזכור של המודעה בסופרבול והדיעה החשוכה שלו? זו נראית לי תגובה מאוד לא פרופורציונלית שלא קשורה לכלום.

yonatan a 19 בדצמבר 2011

אגב, למרות ההסתייגות שלי מהשינאה לטיבו אני חייב לכתוב שזה טקסט ראפ מצויין, במסורת ה"דיסינג" של טופאק ונאס' אולי היית צריך להיות ראפר, דורפן.
שיר השנאה החביב עלי, טופאק יורד על ביגי סמולס – http://www.youtube.com/watch?v=m9lYH4U8ySc

ג'ורג' 19 בדצמבר 2011

יובל (האחר) – קודם כל תודה על האינפורמציה. אז איך זה ש CBS שסירבו לפרסומות מקבוצות שמזוהות עם השמאל נתנו לטיבו לדבר? מסתבר שני דברים:
1. שממש באותו זמן שסירבו ל MOVEON ו PETA ב-2004, סירבו גם לארגונים נוצריים. רק שזה לא התפרסם.
2. הרשת שינתה את הקריטריונים שלה לפני שנה לעומת שנים קודמות. ע"פ הבנתי הם יאפשרו פרסומות על כל נושא. נישאר לראות אם זה אכן יתממש.

אלון זנדר 19 בדצמבר 2011

גיל – לא התערבתי עד עכשיו מהטעם הברור שאני מסכים עם רונן בכל מילה, וזה נושא שדיברנו עליו כבר בעבר. אבל אתה חוזר לנקודה שאני לא מבין, שוב ושוב. אתה אומר שמה שטיבו אמר משמש לנו כתירוץ לשנוא אותו. אני לא יודע על מדד שמצליח להגדיר מדוייק את הגבולות בין בוז, שטמה ושנאה. אבל למה בדיוק זה לא בסדר? למה אסור לי לשנוא את טיבו? איזה סיבה יש, בשלה כן מותר לשנוא? או ששנאה זה דבר אסור לחלוטין?
אצל חלק מהנוצרים נהוג לטעון ששנאה היא חטא. אז א. אני לא נוצרי, וב. אני לא מאמין להם. אני די נוהג לשנוא. אנטישמים אני שונא כמובן, אבל גם סתם גזענים. בורים שחצנים די עומדים אצלי גבוה בסקאלה, רק שוביניסטים (בעיקר במובן הכללי, אבל גם שונאי נשים) מעוררים בי עוד יותר חלחלה.
מצד אחד, גם אני אלחם על הזכות להביע דיעה בדמוקרטיה. בגבולות מסויימים, כמובן. כי גם אני לא הייתי רוצה לשמוע בסופרבול פרסומת שתבטא את דעתם של יותר מעשרה אחוז מהאמריקאים, שכל יהודי זומם על אמריקה.
מאחר ואני לא נפגע ישירות מדברי טיבו, לי אישית נראה שדבריו זוכים להגנת "הבעת דיעה" ולכן אלחם על זכותו להשמיע אותה. בו בעת, אני רשאי להשמיע את דעתי, הפוגעת הרבה פחות מזו של טיבו (לדעתי, אבל דעתי היא הקובעת עבורי כמובן) בכל כלי תקשורת אליו אני מגיע. זה אולי לא פרסומת בסופרבול, אבל אולי מישהו יקרא. למה הבעת הדיעה שלי, ושל רונן, שטיבו הוא אדם נבער ומסוכן, עקב מרכזיותו כקווטרבק בחברה האמריקאית, היא סתימת פיות? והאם שנאה לטיבו היא סתימת פיות? לא. היא שנאה לטיבו, אולי לא יפה, אבך לגיטימי.

גיל 19 בדצמבר 2011

אלון, לא אמרתי שאסור לך לשנוא אותו אבל לפחות תודה שזה מה שאתה עושה ולא מסתתר מאחורי כל מיני נימוקים רציונליים. ברגע שאתה מכניס שיקולים לא ענייניים לשנאה שלך אז בעיניי זה מפחית מאוד מהתוקף של הטיעונים שלך. הרי טוענים כלפי טיבו שהוא פונמנטליסט דתי, אז במה שנאה עיוורת לאדם עצמו ולא לטיעונים שלו שונה בדיוק ממה שהוא עושה?

הרי לא חשוב עם טיבו היה קווטרבק על, או שהוא באמת עוזר לילדים שסובלים ממחלות קשות ונפגש איתם אחרי כל משחק, כל הדברים הללו לא נחשבים כי הוא נגד הפלות ופירסם מודעה אחת בסופרבול. אתה לא רואה איך כל השיפוט שלך מוטה לגמרי בגלל משהו אחד? למרות שאני מסכים איתך ועם רונן לגבי הפונטמנטליזם שלו וגם אני נגד ההטפות הדתיות שלו נגד הפלות, אני מסרב לתת לזה להשפיע על מה שאני רואה ממנו על המגרש. בזה שרונן מצהיר שהוא שונא אותו, קשה להתייחס ברצינות לדיעה שלו עליו כספורטאי כי ברור שנכנסים כאן שיקולים לא ענייניים.

זה אגב דומה מאוד להתייחסויות במקרה של פטרנו. לרונן ואחרים יש נטייה להסתכל על דברים מתוך איזו שהיא ראייה אבסולוטית כאילו הם רעים או טובים בעוד שאני חושב שבני אדם מורכבים ויכולים לגלם בתוכם אספקטים חיוביים ושליליים. אני לא חייב לגבש דיעה אחת על טיבו ויכול בהחלט לאהוב מה שאני רואה שהוא עושה על המגרש ולסלוד ממה שהוא עושה מחוצה לו.

אני אגב לא כתבתי שאסור לכם לצאת כנגדו או שאין לכם זכות דמוקרטית לומר מה שאתם רוצים לומר וכו', אז בוא נדלג על הקטע הזה. הבעייה היא שאתם מנסים להשתיק או לגמד את היכולות שלו כספורטאי בגלל דברים אחרים שלא מוצאים חן בעיניכם לגביו ובזה אני רואה טעם לפגם.

דורפן 19 בדצמבר 2011

גיל – אלון שונא את טיבו רק מנימוקים רציונליים ואובייקטיביים. למעשה טיבו מעולם לא פגש באלון, לא ארגן נגדו חרם בגן הילדים, לא הרביץ לו, לא כיסח אותו על מגרש הפוטבול, אלון מכיר אותו רק כמי שהוא קווטרבק מקצועני שעשה פרסומת נגד הפלות בסופרבול.

אין יותר רציונלי ומנותק מעניינים רגשיים מזה. למעשה ייתכן שאם פוגשים את טיבו הוא אדם חביב ביותר – אבל התגובה הרציונלית של אלון מנותקת מכך ומנותקת גם מההשקפות של אלון לגבי עדיפות משחק הריצה או משחק המסירה.

ומי בכלל התעסק ביכולות שלו כספורטאי? זה אחד הנושאים הכי חסרי ערך בדיון כזה.

גיל 19 בדצמבר 2011

אני לא יודע לגבי אלון, אבל כשאני קורא את הפוסט הזה שלך הוא כולו רווי שנאה והגחכה של טיבו כקווטרבק. זו כמובן זכותך אבל זה לא משהו רציונלי וגם אני באמת מתקשה להבין למה הוא מנקז את כל השנאה הזו.

ואגב, אתה טוען שאם לא מכירים מישהו אישית אי אפשר לשנוא אותו רגשית? ספורט לא היה מה שהוא בלי שנאה ספורטיבית טהורה, רק שאני עושה הפרדה בין הספורטאי לאדם אלא אם מדובר במקרה מאוד קיצוני כמו נניח או ג'י סימפסון. יכול להיות שהבעייה אצלי שאני פשוט לא מסוגל להבין איך אישיות או דיעות של שחקן מחוץ למגרש מאפילות על כל דבר אחר, מה עוד שהן לא חריגות במיוחד והן לא מפופמפות לנו כל הזמן. אני באמת מתקשה להבין למה זה מגיע לו?

ג'ורג' 19 בדצמבר 2011

מה אני אגיד לך, קשה לי לקבל את זה. בוא נחשוב על זה ככה:
אם טיבו היה סתם שחקן שולי בלי הרבה חשיפה, מעטים היו מתייחסים לאמונתו הנוצרית. זה ***בגלל*** הצלחותיו על המגרש (לפני המקצוענים, אבל כמובן שההצלחה העכשווית מוסיפה המון) שהוא מהווה שגריר מוצלח למטרה שלו. אז הטענה שהצלחתו כספורטאי זה חסר ערך לדיון קצת מפספסת, אעפס.

גם לי קשה להבין את ה"שנאה" הזו. סלידה ממנו ומהמסר שלו זה בסדר. שינאה? על מה יש לשנוא?

תום 19 בדצמבר 2011

שנה שעברה FOX סירבו לשדר פרסומת לאתר היכרויות לאנשים נשואים שמחפשים משהו מהצד (והם הציעו מחיר שיא לספוט של 30 שניות).

דורפן 19 בדצמבר 2011

גיל – אני נאלץ להסביר את עצמי. ברור לי לחלוטין שטים טיבו משחק טוב כרגע. ניסיתי לרמוז על כך בשורה האחרונה בסוגריים (אפילו אתמול שיחק טוב). זהו כפי שכתוב פוסט שטנה נגד פונדמנטליסטים ולכן כתוב במתכוון בפונדמנטליסטיות.

אם פירשת זאת כאיזשהו ניתוח של הפוטבול שלו, אני מתנצל.

גיל 19 בדצמבר 2011

אתה לא צריך להתנצל, וברור לי שזו הייתה סאטירה, אבל איכשהוא היה לי הרושם שאתה פשוט לא מחזיק ממנו כשחקן בכלל.

דורפן 19 בדצמבר 2011

אני לא חושב שזה יחזיק תקופה ארוכה. כל הנסיונות הללו של קווטרבק רץ בכל מיני וריאציות – מייקל ויק, ווילדקט אופנס – יש להם חיי מדף לא ארוכים. זה תמיד מחזיק לתקופה אבל בסוף צריך קווטרבק שעומד בפוקט ומוסר לרסיברים.

אבל יחד עם זאת, מה שהוא עשה עד עכשיו מתוך השיטה הזו זה די מדהים.

גיל 20 בדצמבר 2011

מה קורה בקנדלסטיק? עוד סיבה למה צריך לעבור משם. וביג בן מסריח, לא היה צריך לשחק היום.

דורפן 20 בדצמבר 2011

פשוט בדיחה.

גיל 20 בדצמבר 2011

אתה באמת אוהד מסור רונן אם נשארת ער למשחק הזה.

דורפן 20 בדצמבר 2011

בתקווה שייגמר לפני אור יום. תקווה קלושה יש לציין

גיל 20 בדצמבר 2011

נראה לי שהאור יום בסן פרנסיסקו זה מה שיעזור להם לגמור את המשחק.

גיל 20 בדצמבר 2011

איזו הגנה חייתית של הניינרס, היום כל סן פרנסיסקו lights out. והAFC פשוט זוועה.

Comments closed