מנצח הבלון ד'בלוג וחידון מספר 268

מסי הוא כדורגלן השנה של קוראי דה באזר. וחידון בכדי לבדוק מה באמת יודעים הקוראים הללו!

In כללי

ובכן אלו תוצאות הבלון ד'בלוג.

וראשית הסבר – בכדי לסכם את התוצאות קבעתי כלל: רק שחקן שהוזכר יותר מחמש פעמים ימנו הקולות שלו. כי הרגשתי שאם מישהו קיבל במקרה שתי הצבעות של שלוש נקודות ושחקן אחר אולי ארבע הצבעות של נקודה, זה די מלאכותי להפריד ביניהם. אבל בסיכום הזכרתי את כל מי שקיבל קולות.

המנצח היה ליונל אנדרס מסי, שחקן קבוצת ברצלונה ונבחרת ארגנטינה, שקיבל 451 נקודות. שהוא שחקן השנה בעולם ובדרום אמריקה ובליגה הספרדית. ובמקום להסביר – שוש –  וידאו:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

במקום השני הגיע צ'אבי הרננדז, שהיה הבחירה של בעל הבלוג, וקיבל 331 נקודות. שהוא שחקן השנה באירופה ובספרד (וסליחה לאלון מזרחי)

למקום השלישי הגיע כריסטיאנו רונאלדו 214 שנשאר רק עם תואר השחקן הפורטוגזי מספר 1.

למקום הרביעי הגיע די להפתעתי לואיס סוארז עם 93 נקודות, ודווקא בשבוע בו הוא בכותרות. אז הוא השחקן המצטיין של הליגה האנגלית והליגה ההולנדית ומאורוגוואי. ניכר שהקופה אמריקה הותירה חותם גדול על הבוחרים וזה מעלה עניין מפתיע. אפילו לא קול אחד לדיאגו פורלאן!

למקום החמישי הגיע זלטן איברהימוביץ 45 נקודות. שאומר שהוא שחקן השנה של הליגה האיטלקית וסקנדינביה כולה ושבדיה.

למקום השישי הגיע אנדרס איניאסטה עם 42 נקודות. ועל כך יש לציין: חבריו לקבוצה לא משאירים לו מדי מקום לתארים אישיים. הוא נידון כנראה להסתפק במדליות למיניהן.

למקום השביעי הגיע ריאן גיגס עם 35. שזה אומר שהוא שחקן השנה בווילס ובבריטניה. אני לא מייחס יותר מדי משמעות למיקום הכללי אלא דווקא לכך שהוא הפופולארי מבין שחקני מנצ'סטר יונייטד – שבאופן טבעי יש לה הרבה אוהדים בין הקוראים. וזאת אפילו אחרי פרשת הניאוף שלא הוסיפה לו שום כבוד. הפופולאריות שלו מזכירה לי שהזוכה הראשון בבלון ד'אור ז"ל היה סטנלי מת'יוס שהיה אז בן 41 וגם כן לא היה באמת השחקן הטוב באירופה אז. אנשים מתחברים להצלחה של שחקן מבוגר. עובדתית הוא לא היה הבחירה שלי בין שחקני יונייטד – אבל הוא לגיטימי מאד. הוא הכריע בבישולים את רבע הגמר האירופי, את חצי הגמר האירופי ואת משחק ההכרעה של הליגה האנגלית. כשאתה בן 38 זה לא מבוטל.

למקום השמיני הגיע נמניה וידיץ' עם 30 נקודות. שזה אומר שהוא השחקן ההגנתי הראשון, שחקן השנה בסרביה ולמי שמתעקש הראשון מכל הרפובליקות שהרכיבו את יוגוסלביה. גם הוא לא היה הבחירה שלי בין שחקני יונייטד – אבל הוא היה מנהיג המגרש. בקבוצה שהתחושה לגביה הייתה שמבחינת כשרון היא בינונית, והזכיה בליגה האנגלית והגמר האירופי הושגו כולם ברוח קרב כנראה שהמנהיג מקבל כבוד.

 

ואחריהם:

רדומאל פלקאו 26. והוא הן הקולומביאני מספר אחד והן הראשון מהליגה הפורטוגזית. מספרי השערים שלו באירופה היו היסטוריים ממש. נראה איך יצליח עכשיו בליגה גדולה יותר.

ווין רוני 26. והוא הראשון מבין האנגלים ומבין אלו שלא היו בטוחים שבא להם לשחק.

אדווין ואן דר סאר 25. הראשון מבין השוערים והראשון מבין ההולנדים והראשון מבני הארבעים פלוס.

אדינסון קבאני 25. המממ… כבר יש שחקן מאורוגוואי ושחקן מאיטליה אז אין לו שום תארים מיוחדים אבל שאפו עליו.

חוויאר צ'יצ'ריטו הרננדז עם 12. בחלקו דווקא נופלים כמה תארים – השחקן המצטיין מכל צפון אמריקה וממקסיקו. לדעתי היו אולי כמה עם יותר נקודות ממנו – אבל הוא חמק מהגבלת החמישה בוחרים (היו לו שישה) ולכן הוא זוכה לחתום את רשימת הנקודות.

הוזכרו על ידי חמישה בוחרים:
מאריו גצה וקרלס פויול. כאן אני חייב לומר שהרגשתי שאולי יש קיפוח. קבעתי מגבלה לשלושה לקבוצה ואולי זה לא הותיר להרבה שחקני ברצלונה זוטרים יותר הזדמנות לקבל קולות.

הוזכרו על ידי ארבעה בוחרים:
נורי שהין, נאני, ניימר.
אני רוצה להתעקב על נתון מדהים. הזכרתם כמעט 50 כדורגלנים. היו בין 500 ל-600 הצבעות שונות. ובסך הכל הוזכרו רק שני ברזילאים – שש פעמים במצטבר. רק אחוז אחד. זה די מדהים.

הוזכרו על ידי שלושה בוחרים:
בוסקטס, נוייר, סילבה, ואן פרסי. לשני אנשים פה – סילבה וואן פרסי אני מנבא הישגים הרבה יותר גדולים בשנה הבאה. בוסקטס ימשיך לחיות בצל של שאר שחקני קבוצתו.

הוזכרו על ידי שני בוחרים:
האלק, באריוס, ואן דר וארט, דארן בנט, קגווה. האחרון הוא האסיאתי המצטיין.

הוזכרו על ידי בוחר אחד בלבד:
סקולס, הומארה סאווה (שהיא שחקנית השנה כנראה), קסיאס, מריו גומז, פיל ג'ונס (שהוא השחקן המבטיח של השנה מטעם אשתו של אריק), ברבטוב, האמלס, ואלדז, בייל, אטו, צ'אבי אלונסו, לוואצי, טורס, וייה, קונור וויקהאם, דייויד סטוקסדייל, יאיא טורה, מאוטיניו, אוזיל, אדיל ראמי, פיקה, טבז, ג'ימי בולארד, ג'ונתן וולטרס (שאני לא בטוח מי זה).

ועכשיו נרגע עם חדון כדורגל ב-2011:

1. איפה היה קני דלגליש כשהתבקש לקחת על עצמו את ניהול ליברפול?

2. מנו 6 מ-7 הקבוצות שהשתתפו באליפות העולם לקבוצות (5 זו חצי נקודה. מספיק אפילו להגיד את שמות המדינות)?

3. מי כבש שלושער בגמר אליפות העולם עד גיל 20?

4. את מי ניצחה מקסיקו בגמר גביע העולם עד גיל 17?

5. מי היה מלך השערים בקופה-אמריקה?

6. באיזה איצטדיון נערך גמר גביע העולם לנשים?

7. מי זכתה באליפות אסיה?

8. מי כבש את שער הניצחון במשחק הגמר של הMLS בארצות הברית?

9. באיזו דקה הובקע השער של ליונל מסי בגמר האלופות?

10. מי כבש את השער הראשון באיצטדיון יובנטוס?

11. מי הקבוצה שהורידה את ריבר פלייט ליגה?

12. ספ בלאטר נבחר עם 186 ו-22 מתנגדים לאיזו כהונה כנשיא פיפ"א?

לתשובות הנכונות

דה באזר בפייסבוק

60 Comments

עומרי 23 בדצמבר 2011

אינייסטה הוא מישהו שהייתי שמח לראות אותו בקבוצה אחרת. נניח מוביל את ארסנל לעונה בה היא מתמודדת על התואר ואולי זוכה.
יש משהו מעורר הערכה ותחושת פספוס כאחד במישהו כמוהו.

אור שחולם להיות אלבס 23 בדצמבר 2011

גם להיות השלישי הכי טוב בעולם זה לא רע.
אפילו אדיר.
השתעשעתי לאחרונה מה יקרה אם יעבור לאיזו מנצ'סטר או ארסנל. לצערי זה לא יספיק לנצח את ברצלונה אם כי כנראה סוף סוף יונייטד תראה כמו קבוצה.

גיל 23 בדצמבר 2011

רונן, אם כל ההצבעות שיש פה חבל שאתה משקיע כל כך הרבה בספירות. בטח יש אתר שיכול לסכם את זה עבורך או מישהו מהקוראים שמבין במחשבים יכול לכתוב איזו אפליקציה שאפשר להוסיף לפה. הרי בקצב הגדילה שלכם בקרוב יהיה לך אלפי תגובות לפוסטים הללו ותכרע תחת העומס. אני חרד לשלומך!

ירון (לשעבר פנדלוביץ, בעתיד סוארז זכאי) 23 בדצמבר 2011

מה ששונה במסי לעומת מי שנחשבים ענקי כדורגל (זידאן, מרדונה, פלה, קרויף, גארינצ'ה, רונלדיניו, בסט): לבחור אין שטיקים מרהיבים של שליטה בכדור. אין לו כמעט פעלולי כדור שלקוחים מהקרקס. הוא כל כולו יעילות, דיוק ומהירות. מינימום של נגיעות למקסימום תועלת.

הופמן 23 בדצמבר 2011

לעומת רונאלדיניו אני מבין. אבל גם למראדונה לא היו את השטיקים האלה, לא? בכלל, נראה לי שאפשר לחלק את זה לברזילאים ולכל השאר.

דורפן 23 בדצמבר 2011

ירון – נכון, הוא מאד מאד פונקציונלי. בכלל אנחנו בדור פונקציונלי. לפני 15 שנים הקהל היה מתאהב בנאני (אני מביא דוגמא מקבוצתי). היום זה "הוא חייב להיות יותר מדוייק. לשפר את קבלת ההחלטות. כי ניצחנו רק 0-2 והתוצאה הייתה יכולה להיות גבוהה יותר".

קורא 24 בדצמבר 2011

בהקשר הזה דווקא הייתי מזכיר את רוני, שלמרות שהוא יחסית פונקציונלי המשחק שלו דווקא מלא שאר רוח, ותעיד על כך המספרת המפורסמת שלו ועוד כמה מהלכי כדורגל מבריקים.

גיל 23 בדצמבר 2011

אינדי מנצחת את יוסטון ומפסידה כנראה את הבחירה הראשונה ואנדרו לאק. מעניין מה יגידו שונאי הקולטס הפעם כדי להסביר את חוסר הטאנקינג.

עומרי 23 בדצמבר 2011

עזוב לאק- דן אורלובסקי!

חוץ מזה למה שיפסידו, הם עכשיו משתווים לוייקינגס ולסיינט לואיס. איך זה נקבע במקרה של תיקו?

אגב, בשביל לאק הייתי מאחל לו להגיע למיניסוטה. יש שם את הפוטנציאל הגדול מבין השלושה לבנות אחלה קבוצה.

גיל 23 בדצמבר 2011

במקרה של שיוויון זה נקבע לפי חוזק הקבוצות ששיחקו נגדם. בודקים את מאזן הניצחונות וההפסדים של כל הקבוצות ולפי שיש את המאזן הכי חלש, כלומר 16 הקבוצות שהם שיחקו נגדם השיגו הכי פחות ניצחונות בוחרים ראשונים. כרגע הקולטס עדיין מובילים אבל זה יכול להשתנות ובטח אם הם מנצחים שבוע הבא.

עזי 23 בדצמבר 2011

עשר

אריאל 23 בדצמבר 2011

אני חושב שהגיע הזמן להכניס פקטורים לחישוב הבלון. פקטור של 0.8 לשחקנים של יונייטד, למשל.

דורפן 23 בדצמבר 2011

אני בהחלט מבין את תחושות הקיפוח של תושבי ליברפול. איזור מקופח של אנגליה ועיר נמל שירדה מגדולתה. אבל איך תחושות הקיפוח הזה הצליחו לחלחל לאוהדי הקבוצה בארצות אחרות – למשל כאלו שאני מעריך שהם בעלי מקצוע טובים בצד היותר משכיל של החברה הישראלית – זאת לא אבין לעולם. לואיס סוארז קיבל פה יחס מעבר לערכו ואני בספק אם באיזשהו משאל אחר בעולם יגיע רביעי.

אריאל 23 בדצמבר 2011

הקיפוח הוא אמיתי בהחלט, סווארז הוא השחקן הטוב בעולם והיה צריך להבחר ראשון ורק בגלל ההטיה של מנצ'סטר נגדו הוא מדורג רק רביעי. אני גם מציע פקטור של 1.5 לשחקני ליברפול בגלל ההטיה של קוראי המדור נגדם!
ואם השיטה הזאת תעבוד, נעבור ליישום שלה בליגה. ניצחון של יונייטד שווה 2.5 נקודות, ניצחון של ליברפול שווה 3.5
בעצם, על מי אני עובד, גם זה לא יעזור. עד שלא יכניסו פקטור על תיקו 0-0, הלך עלינו

הופמן 23 בדצמבר 2011

מסי אפס, ברכות לי על הניצחון בחידון. סליחה, להיפך.

אסף 23 בדצמבר 2011

טוב.

דורפן 23 בדצמבר 2011

מעניין כמה מסי היה מוציא בחידון. לדעתי 7

דורפן 23 בדצמבר 2011

נראה לי 2,3,4,5,7,9,11

הופמן 23 בדצמבר 2011

יש בזה משהו

סימנטוב 23 בדצמבר 2011

מה העניין כולה בועט בכדור, נראה אותו פותר משוואה ריבועית תוך כדי בעיטת פנדל

גלן 23 בדצמבר 2011

הבלוג התגלה במערומיו. טובי המומחים של פיפא דרגו את פברגאס ברשימה המובילה ולא קם צדיק בסדום. בלאטר מ ז ו ע ז ע

דחילו ורחימו 23 בדצמבר 2011

3:16 בקליפ יש זווית צילום לפנדל שאני לא מבין למה היא לא הסטנדרט. ממש אפשר להרגיש את קרב המוחות בין הבועט לשוער.

תומר חרוב 23 בדצמבר 2011

רונן,
כל הכבוד על הסיכום המושקע. החידון הוכיח לי שזיכרוני לטווח הקצר כנראה קצת פחות טוב מזכרוני לטווח הארוך, בחידון על 98 הייתי מוציא יותר משלוש.
מה דעתך על ההטיה לטובת שחקני התקפה כפי שהיא באה לידי ביטוי בתוצאות? אולי ראוי לעשות משאל נפרד לשחקני הגנה?

טעות בחידון 23 בדצמבר 2011

יש טעות בתשובה לשאלה בנוגע לכובש השער ביובנטוס – השחקן שכבש את השער הראשון באיצטדיון החדש הוא ליכשטיינר ולא לוקה טוני.

דורפן 23 בדצמבר 2011

לא, אין טעות. ליכשטיינר כבש את שער הליגה הראשון, אבל טוני כבש במשחק בו חנכו את המגרש מול נוטס קאונטי.

טעות בחידון 23 בדצמבר 2011

אחלה,
תודה על ההערה, עכשיו הכל ברור :)

נעל קרועה 23 בדצמבר 2011

הנה מקומות שש עד עשר בבחירה שלי לשחקן השנה
לפי היכולת שלהם עד היום
6 -איניסטה
7-ואן פרסי
8-ססק
9-סילבה
10-דה מריה

טל 23 בדצמבר 2011

סוארז הפך מאנדרייטד בתקופתו באייאקס, אולי לאוברייטד הכי גדול בכדורגל העולמי היום. 8 שערים ב30 משחקים, בקבוצה מהמקום השישי (שזה בעצם מקום אחרון ב"ליגה שלה").

נכון שלא כל המצב של ליברפול הוא באשמת סוארז, אפילו לא הרוב, רק שגם את המינימום שהוא צריך לעשות- להבקיע כמויות שערים נכבדות ולהיות יציב ביכולת שלו- הוא לא עושה.

למה הוא נהיה אוברייטד? ראשית כי סגנון המשחק הטכני שלו הוא די ייחודי בפרמיירליג (לפחות עד הגעתו של קון, שלא רואה אותו ממטר). בליגה שבה עבור מרבית השחקנים הבולטים (רוני, דרוגבה וכו') זה לא סגנון המשחק ה"טיבעי, היכולת של סוארז לעבור שחקן על מטר נראית סניציונית, הרבה יותר ממשה שהיא הייתה נראית במקומות אחרים. שנית, כי הוא משחק בליברפול שהיא קבוצה מאד אהודה ומאד בכותרות. אם הוא היה עושה אותו דבר בדיוק לאציו/ סבילה/ שאלקה, אף אחד לא היה מתייחס אליו ברשימות כאלה, אפילו אחרי ההצלחה בקופה.

דורפן 23 בדצמבר 2011

אני גם לא מבין מה בדיוק הוא עשה יותר מצ'יצ'ריטו, שהבקיע או בישל בכל ארבעת שלבי הנוקאאוט של האלופות ובמשחק העונה באנגליה וקצב ההבקעות שלו לדקה טוב בהרבה והמשחקים היו חשובים בהרבה.

טל 23 בדצמבר 2011

הקטע עם הרננדז שהוא לא נתפס כשחקן משמעותי מאד ביונייטד, למרות השערים החשובים שלו (מקרה פדרו בברצלונה מאד דומה), בעוד סוארז נתפס כשחקן שנושא את ליברפול על גבו.

השוואה יותר נכונה בעיני היא לשחקנים כמו די נאטלה, קבאני, רוסי (של העונה שעברה, העונה הוא פצוע) או סולדדו, שמשחקים, כמו במקרה של ליברפול היום, בקבוצות שלא נאבקות על האליפות בליגות שלהם, אבל מבקיעים בכמויות שסוארז יכול לחלום עליהן.

אז נכון שלזכותו של סוארז אפשר לזקוף את הקופה וזה טיעון לא מבוטל, רק שלתחושתי וממה שקראתי, רבים נתנו לו דרוג גבוה דווקא על יכולתו בליברפול.

אביעד 23 בדצמבר 2011

את הטענה שסוארז נבחר על העונה בליברפול, נא להפנות לאריאל :)

טל 23 בדצמבר 2011

אגב, שזה קצת שיחזור של מקרה טורס שגם הוא היה קצת אוברייטד בתקופת השיא שלו בליברפול, בהבדל אחד: טורס לפחות הבקיע בכמויות גדולות ושיחק בקבוצה שגם אם לא זכתה בתואר, נאבקה כשווה כל התארים הגדולים.

תומר חרוב 23 בדצמבר 2011

אני בחרתי בו בעיקר בגלל הקופה אבל אתה עושה לו קצת עוול. הוא הגיע לליברפול מפורקת והפיח בה חיים, הוא אמנם כובש פחות מטורס אבל עושה כל כך הרבה וגם את זה אפשר לייחס לשיטת המשחק של ליברפול כי באייאקס הוא כבש הרבה יותר ואני מאמין שגם בסיטי או בבארסה הוא היה כובש יותר.
וטורניר הקופה שלו היה פשוט מבריק. הוא לקח את אורגוואי בעצמו אל התואר על אדמת אגנטינה כשמסי ואגוארו(שלא רואה אותו) נחנקים מול תשעה שחקני הגנה אורגוואים ולואיס סוארס אחד בחצי המגרש של ארגנטינה ואף אחד לא מוציא ממנו כדור. לא פורלן ולא קבאני(אמנם היה פצוע) חתומים על התואר של אורגוואי.
יכול להיות שישנה איזושהי הטיה כי הוא שחקן ליברפול(כמו שיש הטיה לטובת שחקני יונייטד) אבל סוארס שם בצדק.

matipool 24 בדצמבר 2011

טל – הבעיה העיקרית של סוארז בליברפול היא ליברפול .. ( יותר נכון – שחקני הקישור של ליברפול ) .
אם היה לו את ג'רארד של לפני שנתיים שישחק מאחוריו – כמויות השערים שלו היו גבוהות בהרבה ( מאז שסוארז בליברפול , ג'רארד מרבית הזמן פצוע ) .
זו חוכמה מאד קטנה להשוות את מספר שעריו לאלו של אגוארו בסיטי של שלל כוכביה והכח הטכני והפיזי המשולב של שחקני הקישור וההתקפה שלה .

טל 24 בדצמבר 2011

זה לא מדויק, בשני מובנים.

הראשון, מכוון שסוארז כן מגיע להרבה מצבים ומחמיץ אותם. מספר השערים שלו הוא ביטוי ליכולת הסיום החלשה שלו, לא פחות מהיכולת הקישור של ליברפול.

השני, מכוון שאתה הופך את ליברפול לנוריץ'. ליברפול פחות טובה מסיטי, אבל עדיין עדיפה על 14 קבוצות בפרמיירליג ושווה לעוד שתיים-שלוש. היא עדיין קבוצה ששולטת בשדה ברוב המשחקים שלה ומחזיקה בכדור יותר מהיריבה ברוב המשחקים.

בעונה שבה דמבה בה מבקיע 13 שערים ויעקובו 10, היכולת של ליברפול היא לא תרוץ למיעוט ההבקעות של סוארז. אנחנו מדברים על עונה של שלושה שערים למשחק, הגבוהה בהיסטוריה של הפרמיירליג והגבוהה מבין כל הליגות הבכירות באירופה. כחלוץ בקבוצת צמרת, צריך לא מעט כישרון כדי לא לייצר מספרים אפילו בעונה כזאת.

ואגב, באתלטיקו, אגווארו שיחק באותם תנאים לאלה שסוארז משחק היום ועדיין היה חלוץ של 18-20 שערים בעונה. ושלא ייצרו לו מצבים, הוא לקח כדור ועבר ארבעה שחקנים ונכנס איתו לשער. הוא עשה את זה, אפילו נגד ברצלונה. שחקן ברמה אחרת לגמרי מסוארז.

אבישי 23 בדצמבר 2011

זה די מוזר, אבל המון שערים של מסי נראים אותו דבר. זה גרם לי לחשוב קצת על איך נראתה השנה הזו בכדורגל העולמי ואיך תיראנה השנים הקרובות. הרפרטואר של מסי דל יחסית לכמות השערים שלו. כאילו יש לו שניים או שלושה סוגים של שערים שהוא כל הזמן חוזר עליהם. אני לא כותב את זה כדי להמעיט בכישוריו, אבל ניתן להסיק מזה לא מעט על מצב האימון בכדורגל המודרני (עובדה שבנבחרת הוא לא מגיע לתפוקה דומה). אפשר להניח שאם יש דפוס חדגוני יחסית של שערים, קבוצות שישימו דגש על איך לעצור את הדפוס הזה, למשל החיתוך מהאגף הימני שמאלה, יוציאו נגדו תוצאות טובות יותר (או גרועות פחות). אבל כיום זה נראה בעיקר כאילו קבוצות לא ממש מנסות. יש היום רק קבוצה אחת בעולם שמתכננת את העונה שלה סביב איך עוצרים קבוצה שמשחקת כדורגל כמו של ברצלונה, וזו היריבה העירונית של אתלטיקו מדריד, שגם ככה לא יכולה להצליח יותר מדי כי היא מאלצת את עצמה לקנות רק כוכבים. אפשר להבין את הקבוצות העניות שמעדיפות להלחם בליגה הספרדית שלא מונה את ריאל וברצלונה וארבע פעמים בשנה לעצום עיניים ולקוות שייגמר מהר, אבל להתחרות בליגה שמראש אין לך בה סיכוי קצת נוגד את ערכי הספורט.

תומאס 23 בדצמבר 2011

תוסיף לזה שאת כל הפנדלים הוא בועט ימינה.

וזה רק מוכיח את טענות הגדולה, שכן אם הוא עושה כל הזמן אותו הדבר, ועדיין מצליח לעשות זאת פעם אחר פעם, אז כנראה שהוא עושה את זה בצורה כ"כ מושלמת, שמצדיקה את בחירתו למקום הראשון.

LEONIDAS 23 בדצמבר 2011

רונן.
הסרטון עושה עוול לגאוניות של מסי.מדוע?

כי הגדולה של מסי אינה רק במספר או ביופי של השערים שכבש אלא בהשפעה שלו על משחק היריבות ובעיקר באופן שהוא מסוגל למצוא וגם להשאיר אידיוט לבד מול שוער.

אנגלופיל 23 בדצמבר 2011

הגנגסטרים של לידס יונייטד
http://sports.walla.co.il/?w=/196/1887403

mirage 23 בדצמבר 2011

מזל טוב לכל הזוכים. ולבעל הבלוג: אני מופתע שאתה לא מכיר את ג'ונתן וולטרס. הנה: http://www.youtube.com/watch?v=B2s1SLUjwPQ מצד שני אני מרוצה שידעת מיהם ארבעת השחקנים הנוספים שבחרתי. ועוד יותר מרוצה מזה שדארן בנט קיבל קול נוסף (הפרחים לאלון). בנוסף אני מרגיש עצוב בשביל אדינסון קבאני על זה שאין לו שום תוארים מיוחדים בסיכום. אולי "השחקן הראשון מנאפולי"? ומה אם "השחקן המצטיין שיש לו שם פרטי הדומה לשם המשפחה של ממציא אמריקאי מפורסם"?

אלון 23 בדצמבר 2011

עניין אותי לדעת מי חוץ ממני מבין כמה גדול דארן בנט. אם היה לבנט קישור כמו זה של מסי כולם היו מכניסים אותו לרשימה.

אביעד 23 בדצמבר 2011

3.5 (לשאלת ה MLS לא הייתי בטוח. זכרתי שקין או דונובן). שזה בערך הממוצע השנתי.
ג'ונתן וולטרס זה קשר של סטוק.

דורפן 23 בדצמבר 2011

תומר – ההתרשמות הסובייקטיבית שלי היא מההצבעה פה היא שיש הטייה לזכות יונייטד בסך הקולות שקיבלו שחקניה (למרות שהיא כן הייתה קבוצה מספר 2 עד 3 באירופה על פי כל קריטריון). אבל ביונייטד זה פשוט התפזר ובליברפול זה הלך על שחקן אחד. אדווין ואן דר סאר נתן עונה אירופית בלי לספוג שער בחוץ – היו עיתונים שחשבו שהוא היה השחקן הטוב במגרש בגמר (לאור השליטה של בארסה) – הוא בוודאי נתן עונה גדולה מטורס.

אריאל 23 בדצמבר 2011

אני נתתי עונה גדולה מטורס

תומר חרוב 24 בדצמבר 2011

ואן דר סאר זו בהחלט בחירה ראויה, גם סוארס. גיגס או רוני למשל, לא ממש. אבל זה גם בסדר, לא צריך לייחס משקל גדול מידי לאובייקטיביות, גם אני בחרתי בסוארס בין היתר כי אני אוהב אותו( לא את ליברפול). מה שאמרתי זה שבסופו של דבר זה מתאזן, והבחירות שהתקבלו משקפות לדעתי את המציאות הרבה יותר מאלו של פיפא(זה לא נשמע כמו מחמאה כזו גדולה). ובאמת שהדבר הכי מוזר היה הקול שטורס קיבל, לדעתי הבודד משחקני צ׳לסי(?), מישהו באמת לשב שהוא היה טוב מדרוגבה?

אביעד 24 בדצמבר 2011

אם תעיף מבט על הפוסט של הבחירות, תראה למה טורס קיבל קול ותבין :)

matipool 24 בדצמבר 2011

אם אני זוכר נכון – הבחירה בטורס הייתה צינית .

טל 24 בדצמבר 2011

זה לה מתאזן, לפחות לא במקרה של סוארז. כמו שרונן ציין, בקבוצות אחרות הבחירות מתחלקות בין מספר שחקנים, במקרה של אוהדי ליברפול (או יוצאי אורוגוואי?), כל הקולות הלכו לסוארז.

ואני בוודאי לא מוצא שום בסיס להנחה שהבחירה הזו יותר משקפת מהבחירה של אופ"א.

טל 24 בדצמבר 2011

וואוו.. מיותר ציין ש: לה = לא.

תומר חרוב 24 בדצמבר 2011

טל, נראה לי שמשחק המילים של הלה-ליגה לא ליגה של לוינטל חילחל אפילו אליך :)

תומר חרוב 24 בדצמבר 2011

לדעתי זה משקף יותר, אבל לדעתי גם סוארס ראוי ולדעתך לא אז נישאר חלוקים כנראה. ואם פברגאס מדורג אצל פיפא אז אולי יש בסיס להנחה הזו.
גם אם ההטייה של יונייטד מתחלקת בין יותר שחקנים זה עדיין כביכול על חשבון קולות של שחקנים אחרים, אבל שוב, לא צריך לייחס לזה יותר מידי משקל כי כך או כך הבחירה לא באמת יכולה להיות אובייקטיבית.
ושוב בעניין סוארס, אלמלא טורניר הקופה המצוין שלו גם ההטייה של אוהדי ליברפול לא הייתה עוזרת. לפני שנה סניידר ופורלאן קיבלו הרבה קולות על בסיס הכדורגל הבינלאומי ואפשר להסביר את זה לא רק בכך שאנשים עדיין מוצאים חשיבות בטורנירים הללו אלא גם בגלל שבטורנירים האלו יכולת אישית, במיוחד כששחקן אחד סוחב נבחרת על הגב, באה לידי ביטוי בצורה משמעותית יותר.

טל 24 בדצמבר 2011

פאברגאס הוא בסך הכל חלק מרשימה די גדולה של שחקנים שקיבלו קולות. הוא לא בטופ 5 וכנראה גם לא בטופ 10. לעומת זאת, בבחירה פה, בטופ 5, יש שתי בחירות לא במקום (סוארז וזלטאן).

אתה טוען שאנשים נותנים חשיבות לטורניר בינלאומי, אני חושב שזה בעיקר אוהדי ליברפול שבחרו בשחקן שלהם (שזה בסדר גמור, רק שהוא לא היה מקבל כל כך הרבה קולות אם הוא היה עושה את אותם דברים בדיוק ומגיע לאותם הישגים בלאציו שאלקה או סביליה).

ואגב, סוארז בהחלט היה השחקן הבולט של אוורואי, הוא בטח לא "סחב" אותה על גבו. לאוורגאי יש את המאמן הטוב ביותר מבין כל הנבחרות בדרום אמריקה, הגנה מעולה- ברמה שארגנטינה יכולה לחלום עליה (בעיקר לוגאנו)- וכוח אש התקפי גדול שבטורניר האחרון סוארז היה הטוב ביותר בו, בדיוק כפי שפורלאן היה הבולט במונדיאל ובדיוק כפי שקבאני יכול לבלוט בטורניר הבא.

חוץ מזה, שהיה להם משחק אחד קשה באמת בקופה והם עברו אותו בפנדלים. בטורניר כולו, הם בסך הכל ניצחו בשלושה מבין שישה המשחקים. בוא לא נעשה מההישג שלהם יותר ממה שהוא.

טל 24 בדצמבר 2011

תוספת קטנה: סניידר לא קיבל הרבה קולות בגלל המונדיאל. הוא קיבל הרבה קולות בגלל העונה של אינטר, או יותר מדויק, העובדה שהוא היה השחקן היחידי ששילב בין העונה הגדולה של אינטר להצלחה במןנדיאל.

פורלאן הוא סיפור קצת שונה, אבל פורלאן הצטיין במונדיאל, טורניר גדול, קשה וחשוב בהרבה מהקופה. פורלאן גם הוביל את הקבוצה שלו באותה עונה לזכיה בליגה האירופית (הוביל ממש, הוא כבש כמעט את כל הגולים המכריעים) שזה הרבה יותר ממה שאתה יכול להגיד על סוארז בליברפול. גם מאזו השערים שלו בעונה הקלינדרית של 2010 היה טוב ברבה מזה של סוארז ב2011.

תומר חרוב 24 בדצמבר 2011

זלאטן זו גם הטייה של אוהדי מילאן בבלוג?
גם לברצלונה יש את המאמן הכי טוב וההגנה הכי טובה והקישור הכי טוב, זה לא מוריד שום דבר ממסי. גם ההצלחה של פורלאן היא הרבה בזכות סוארס שלדעתי היה לא פחות טוב ממנו במונדיאל, זה לא פרוע מידי להניח שאם שניהם היו משחקים מול הולנד אולי היה לנו גמר שונה(אם כי התוצאה הסופית בטח הייתה נותרת אותו דבר). מעבר לארבעה שערים שהוא כבש בקופה וגם בישל לפחות אחד שאני זוכר(בגמר), הוא היה האופציה ההתקפית היחידה של אורגוואי כשפורלאן היה חלש. והוא כיכב במשחק בו הודחה המארחת, כשאורגוואי בעשרה שחקנים. במונחי טורנירים בינלאומיים הוא נתן טורניר הירואי מבחינה אישית. לצורך השוואה, מי בדיוק בספרד 10 ו08 ואיטליה 06 או ברזיל שזכתה בקופה הקודם נתן טורניר אישי ברמה הזו?
קבאני קיבל פה לא מעט קולות ואני לא חושב שיש פה אוהד אחד של נאפולי(מקווה שטועה), גם פלקאו אבל להם לא היה את האקסטרה של הטורניר הבינלאומי שהיה לסוארס. וגם בליברפול הוא הציג יכולת מצוינת וסחב אותה למקום שישי אחרי פתיחת עונה נוראית(בלעדיו כמובן) שאם לא הקבוצה ההוגנת וגביע הליגה שווה מקום באירופה.
אני גם מתקשה להבין מי שווה מקום לפניו? אינייסטה אבל רוב הקולות הלכו למסי וצ'אבי, אולי באמת ואן דר סאר. אבל זו לא בחירה כזאת הזויה או לא ראויה.

עומרי 24 בדצמבר 2011

המקום הראוי לזלאטן הוא המקום הרביעי, וגם זה רק בגלל שזה די ודאי שכריסטיאנו לא סתם ניפח סטטיסטיקה אלא באמת שיחק בקבוצה השניה בטיבה באירופה שהייתה מסיימת עם צ'מפיונס פלוס אליפות לולא נתקלה באחת הגדולות בהיסטוריה.

טל 25 בדצמבר 2011

על מה מגיע לזלאטן מקום רביעי?

הוא זכה בליגה האיטלקית אולי החלשה ביותר בהיסטוריה (כתבת על הישגי הקבוצות האיטלקיות העונה. מעבר לזה שלא מאד מדויק ומאד מוקדם, בעונה שעברה, עליה הוא אמור לזכות במקום הרביעי, כל הקבוצות האיטלקיות כשלו), ללא שום יריבה רצינית, כאשר הוא לא נותן עונה אישית מדהימה במיוחד (14 שערים. וזה כולל פנדלים) ולא משחק ברגעים המכריעים. באירופה הוא שיחק בקבוצה שהודחה בשמינית הגמר, ניצחה רק שני משחקים מתוך שמונה, כאשר כרגיל הוא נעלם בשלבי הנוק אאוט.

רק בליגה שלו, היו שלושה חלוצים עדיפים (קאבני, די נאטלה ואטו).

זה מקום רביעי בבלון דאור?

עומרי 25 בדצמבר 2011

סטטיסטיקה סטטיסטיקה. לא היה שחקן חשוב מזלאטן במילאן. המשחק בוסס עליו. עד להגעתו הקבוצה הייתה במשבר מהגדולים בתולדותיה בליגה.
אם נאפולי שהתמודדה עם מילאן על הכתר מדיחה את הסיטי עונה לאחר מכן זה אומר דיינו.

משחקי נוקאאוט זה אכן עקב אכילס, אבל משחקי נוקאאוט הם לא חזית הכל. לסחוב קבוצות שונות לאליפויות זה לא פחות קשה.

עומרי 24 בדצמבר 2011

עוד הצעה אפשרית לשיפור היא לתת ניקוד מוגבר לבחירה הראשונה של כל מצביע. בסופו של דבר אנו עוסקים בבחירת שחקן השנה, ה-שחקן של השנה.
זה כמובן לא היה משפיע על זהות המקום הראשון וגם לא על השני במשאל הנוכחי, אבל זה בהחלט היה עשוי לשנות את שאר הרשימה.
בסופו של דבר אנשים עושים שתי שקילות – עיקרית וצדדית.
העיקרית היא את מי לשים במקום הראשון והצדדית היא את מי להכניס לרשימת ה-5. הדירוגים 2-5 פחות משמעותיים.

Comments closed