סיכום דרבי מטורף

ביום בו סקולס חוזר מפרישה הוא אפילו לא עיקר החדשות. בלאדי הל

1. טוב, כולם לנשום עמוק, זה רק כדורגל. יותר נכון: זה הכדורגל. שלוש הערות לפני שאני אגיד את דעתי על ההרחקה.

המחצית הראשונה רק מראה לכם שכל התוצאות הללו של חמישיות ושישיות ושמיניות הן לעתים רק תוצאות. והסמלי היא שזה בדיוק מה שקרה בדרבי הראשון. יתרון, יתרון שחקן, הקבוצה המפסידה ניסתה לחזור למשחק, תבוסה. מדובר, למרות הכל, בכדורגל עם קבוצות מהמעולות שבמעולות בעולם והשחקנים ברמות הללו יודעים לנצל יתרון כזה. גם כשהם במשבר קשה.

2. ומה שהמחצית השניה המחישה שיונייטד כן במשבר קשה. משבר של בטחון עצמי. האובדן של וידיץ-ואן דר-סאר-פלטשר הוא הרסני. אין גרם של בטחון בכל החלק האחורי. החלק הקדמי הבקיע בכל משחק ואפילו היום – שני שערי השדה היו מצויינים. אבל ההגנה צריכה שחקנים עם בטחון. יותר נכון שחקנים שישרו בטחון. פטריס אברה הוא בעיני ברומטר דווקא כי הוא מאילו שכן צריכים לשחק. הוא מעולם לא היה שחקן מבריק, אבל כשכוונו אותו נכון הוא היה מהטובים בעולם. כשהוא רץ על דעת עצמו ומנסה לפתור בעיות של אחרים הוא לא טוב. וחוסר השקט של פרדיננד הוא עצוב.

והנה הרגע הטוב מבחינת יונייטד במשחק:


szólj hozzá: c,o0-1c,o[Matchhighlight.com]

3. ולגבי סקולס. בסופו של דבר, בדיעבד, הוא כנראה ניצח את המשחק עבור יונייטד. כי כשנוצר המשבר, ב-2-3, הוא שידר לשחקנים להחזיק כדור ולא לנסות לנקום את הדרבי הקודם. נראה שהוא חוזר מפרישה כמו הרבה גדולים אחרים כי הוא לא הצליח להתמודד עם השעמום.

אני אגיד לכם את תחושתי הלא מבוססת לגבי החזרה שלו: היא קשורה ליונייטד זה נכון. אבל אני חושב שסקולס חזר כי הוא רוצה לשחק עבור אנגליה באליפות אירופה. הסיבה שאני אומר את זה היא שאני נזכר בצער בשפת הגוף שלו כשאמר שהוא מתחרט שלא נענה לבקשתו של קאפלו לשחק במונדיאל. ואם אני כבר מקדם ספקולציה פראית: זידאן חזר משנתיים איומות בליגה לתת מונדיאל ענק. כי מונדיאל משוחק בקצב של אימון ואז הגאונות מדברת. אם סקולס ישחק ביורו – הוא יפתיע לטובה.

ורק בכדי לחמם את האווירה הוסיף: תעודת כבוד לכדורגל האנגלי. משחק מלא עניינים טעונים והשחקנים דווקא שומרים על רוח ספורטיבית למופת.

ועכשיו להרחקה:

ההרחקה, תתפלאו, לא תבוטל על ידי וועדת המשמעת שתביט בה בטלוויזיה. השופט לא יושעה. כי זו הרחקה של מדיניות – תיקול בשתי רגליים. כל הדיונים "שאפילו לא הייתה עבירה" (ולא הייתה עבירה כמובן) הם לחלוטין מוטעים גם אם פרשני טלוויזיה לא עושים את המינימום של לימוד החוקה. זו בדיוק הסיבה לחוק. ששחקנים שמתקלים בשתי רגליים לא יגרמו לשחקנים אחרים לפחד מהם ולברוח מהם. לכן מרחיקים גם אם אין מגע. באולפן האמריקאי בו צפיתי מצחיק שהפרשן האמריקאי אומר "תיקול בשתי רגליים זה החוק" והפרשן האנגלי אומר "הוא חייב להבין שזה דרבי". מראה לכם כמה הכדורגל באנגליה רחוק מנטלית מהעולם.

אם יש לכם בעיה – הבעיה היא עם המדיניות לא עם ההחלטה. כריס פוי הוא שופט של מדיניות. בגלל זה השאיר לפני כמה חודשים את צ'לסי בתשעה שחקנים מול ק.פ.ר. הוא ימשיך להתקדם בגלל שבאופ"א אוהבים שופטים שלא חושבים ומבצעים את המדיניות. במקרה הזה הוא הרס את המשחק לנייטרלים ולאוהדי סיטי. את הקריירה שלו הוא לא הרס בכלל.

לי בהחלט יש בעיה עם המדיניות הזו. חוסר האפשרות של שופטים להתייחס לנסיבות מקילות כמו כוונה היא טעות גדולה. אני יודע למה פיפ"א עושה את זה: כי היא חוששת משיפוט מגמתי אם לשופטים יהיה שיקול דעת. אבל היא הפכה אותם לרובוטים וזה גרוע יותר.

וזה נכתב לפני המשחק:
היתרון הגדול של רוברטו מנצ'יני בשלב הזה של המירוץ לאליפות הוא שאין לו אגו, חזון או מין פרסונה ציבורית אישית שהוא מנסה לקדם – כפי שהיו לכמה מיריביו של פרגוסון בעבר. הוא לא "המיוחד" כמו ג'וזה מוריניו והוא לא בא לבצע רפורמה של הכדורגל האנגלי כמו ארסן וונגר. והוא בעליל גם לא ממורמר כמו רפא בניטז או קווין קיגאן. הוא עובד.

וכך רק החלה עונת ההעברות – הוא לא עסוק בלהיות פרקליט של קבוצתו בענייני פייר-פליי פיננסי – אלא דורש בפנים רציניות שיתנו לו עוד כסף לחיזוק כי "מנצ'סטר יונייטד עדיין הקבוצה הכי טובה באנגליה". הוא לא מתכוון לזה, הוא פשוט מרוכז.

הוא לא עסוק עכשיו בעניינים צדדיים כמו נניח "להוכיח שהוא מסוגל לקדם שחקן צעיר כשחסרים לו כוכבים" (יאיא טורה נוסע לאליפות אפריקה). כמו להטיף לסוג מסויים של כדורגל (למרות שסיטי משחקת לא פעם מצויין). הוא מתעסק רק בנחוץ. וכמו גנרל רומאי טוב הוא מודע ליתרון של קבוצתו במשאבים ולא מתבייש להשתמש בו.

קו פרשת המים עבורי היה הטיפול שלו בפרשת טבז. זה הזכיר לי את מה שעשה בזמנו מוריניו עם אדריאן מוטו. הפך שחקן אחד לדוגמא לרבים. הקריב שחקן אחד של 25 מליון כדי שכל האחרים יתנהגו כמו מקצוענים של 25 מליון.

סיטי פייבוריטית לדרבי ובמירוץ לאליפות בעיקר בגלל העניין הזה. בדרכו השקטה, מנצ'יני לא נותן לשום אג'נדה אחרת להשתלט.

דה באזר בפייסבוק

דרכיה של אישה (תקדים המרתון של סוויצר וגיב)
ליגת שוקי ההון: שנה חדשה ואין חדש

150 Comments

אביאל 8 בינואר 2012

אהבתי את הדימוי לגנרל רומאי והוא היה צריך להעיף את טבז כבר בעונה שעברה, רואים שזה עשה שינוי מול השחקנים.

דרך אגב, יאיא טורה משחק היום ? או שהוא כבר נסע לאליפות אפריקה ?

ואני מהמר על נצחון ליונייטד היום.

דורפן 8 בינואר 2012

עקרונית היא לא רשאית לשתף את טורה בלי אישור ועקרונית אין אישור. ולי יש תחושה שהוא לא יתעקש בגלל שזה הגביע ובגלל שהוא מרוכז.

דביר 8 בינואר 2012

הסתכלות בוגרת

אריק 8 בינואר 2012

ומצד שנח של הכביש, יש שבר שהוא גדול ממה שאתה או אני חשבנו. אני חושב שבוסניץ' הוא אדיוט אבל במה שהוא אמר אני מוצא מעט אמת. אין לפרגי מי שייתן לו קונטרה כמו קינו או קירוש ואין לו את סקולסי בקבוצה. פרגי חייב להגיב, ובנוסף יש את רוני שנראה לא מעוניין כבר תקופה. ייתכן וצריך להעיף אותו קיבינימאט, ייתכן ורוני גם רוצה להיות הקונטרה של פרגי להחליף את קינו והדרישה שלו אם אכן נכונה לחיזוק היא צודקת. יש רק הבדל אחד מבחינתי בין רוני לקינו. רוי מעולם ולו לשניה אחת של משחק גביע הליגה נראה לא בעניין. השאלה מי יתקדם קדימה וינהיג את הקבוצה בהיעדרו של וידיץ? זמנים קשים לפנינו שיכולים להיות הרבה יותר קלים עם צ'ק (צ'יק) של 20-25 מיליון פאונד למייק אשלי. ועוד אחד על בלם. הטיימס אומרים שזה אולי יקרה, אמן. היום -תיקו.

דורפן 8 בינואר 2012

בצד השני של הכביש של יש תקופה רעה קצרצרה של פציעות וכושר חלש בקונטקסט של 25 שנה, ואוהדים עם קונטקסט של 25 דקות.

אריק 8 בינואר 2012

בעשר השנים האחרונות הגבתי כמוך לכל משבר, הפעם זה שונה, וידיץ' איננו ואני לא מוצא אל מי להסתכל בשביל למצוא מנהיגות ביונייטד. מתי הודחנו על ידי קבוצה ברמה של באזל באלופות? זה לא משבר רגיל כי אין ביונייטד מנהיגות ואני חושב שלאבד בחדר הלבשה את גארי סקולסי ון דר סאר ואושה, זה יותר מדי.

דורפן 8 בינואר 2012

אריק – כשהפסדנו אליפויות בהפרשים של 18 נקודות עם הדחות מוקדמות באירופה, ושבצ'לסי היה מוריניו וארסנל הייתה בלתי מנוצחת, חשבת שהמצב חמור פחות?

אתה צודק: הודחנו אז על ידי ליל, לא באזל.

ווידיץ' נפצע – לא נמכר או נזרק – לא ברור למה אתה רואה בכך טעות של המערכת. מאז שהוא נפצע היו בדיוק ארבעה ימי עסקים בהם מותר לקיים העברות של שחקני כדורגל. זה מה שאני קורא סבלנות אמיתית. בתוך כמה ימים אתה דורש תחליף ראוי?

אריק 8 בינואר 2012

לא בטוח שוידיץ יחזור וג'ונס טוב יותר כקשר ולכן היה צריך להיות דיל מוכן ליום הראשון של החלון. נקווה שיהיה אחד עד סוף החלון הבעיה שפרגי אומר שהוא לא יקנה

אריק 8 בינואר 2012

ושוב דבר לא יפתור את בעיית המנהיגות. אני לא מאשיפ אף אחד, אבל לאבד את פלטשר ווידיץ באותה עונה שכל מי שהזכרתי עזב זה יותר מדי.

דורפן 8 בינואר 2012

כלומר – יש כבר איחור של ארבעה ימי עסקים לדרישות שלך. אתה יודע – כתבתי לפני שנתיים אחרי הפסד ללידס את ההבדל בין אוהדים למי שאני מכנה "ציבור הלקוחות של מנצ'סטר יונייטד". היחס שלך הוא של "ציבור הלקוחות".

אני תוהה למה אנשים מתחילים לאהוד את יונייטד. בגלל שהיא מנצחת? הרבה קבוצות מנצחות. אם השאיפה היא ברמה ששחקן ייפצע ובתוך יום יהיה לו תחליף – אז היא באמת קבוצה לא מתאימה. אם הרצון הוא "שיתחלף מאמן, בגלל שמיציתי" (כתבת פעם שאתה רוצה ריגושים חדשים) – אז שוב , לא ברור לי מה מצאת ביונייטד שהיו לה שבעה מאמנים מאז מלחמת העולם.

אני לא מפקפק בך שאתה אוהד שמאד אכפת לך מהקבוצה. אני פשוט מאד מופתע למה בחרת בה.

אריק 8 בינואר 2012

למה? בגלל שליברפול שלטו בליגה באופן מוחלט. בגלל שסבא שלי שלימד אותי לראות כדורגל וניסה להפוך אותי לאוהד של שטוטגארט (והפועל חיפה) אמר תמיד שצ'רלטון היה הכי גדול וסיפר לי על מינכן ודאנקן אדוארדס והפך אותי בטעות לאוהד של הקבוצה עם היונה בשם (הייתי בן שבע). מספיק טוב בשבילך, אתה מתנהג קצת כמו סלקטור בשער הכניסה של המועדון. אני מבין שאוהדי פלסטיק מעצבנים אותך אבל את הנובח על העץ הלא נכון.

דורפן 8 בינואר 2012

אריק – אני לגמרי מאמין לך – אבל לא קלטת עדיין את הקטע של יונייטד? זכור לך מצב שמישהו נפצע ולא נתנו לו תקופה ארוכה לחזור ולא חיפשו לו תחליף? זכורה לך רכישה אחת של יונייטד בגלל פציעה?

ג'וס 8 בינואר 2012

אני לא כ"כ מבין אם הדיון שלכם הוא על העונה הזאת או על הקבוצה הזאת. נראה לי שאריק מדבר על העונה ואתה מדבר על הקבוצה.
כלומר, בהסתכלות של 25 שנה, באמת לא כ"כ נורא. בהסתכלות על העונה הזאת, אני חושב שהדברים לא נראים הכי טוב. שום דבר לא גמור, אבל הם לא נראים טוב.

Danny - Long Island 8 בינואר 2012

Like

פילוסוף רדום 8 בינואר 2012

חוץ מזה הוא גם מאמן מצוין שמשתמש בכלים שלו בצורה נכונה, ותמיד עושה כל מה שהוא יכול בכדי לעזור לקבוצה שלו לנצח.

Liav 8 בינואר 2012

Scholes is back until the end of the season – what a great news

אריק 8 בינואר 2012

according to the sun…

נעל קרועה 8 בינואר 2012

לפי הציפיות של אוהדי היוניטד פה
כל הפסד של היוניטד שהוא לא תבוסה של 4-5 שערים יתקבל בהבנה או בהקלה
תראו מה שתבוסה אחת בבית עושה לאוהדים
אני מעריך שסיטי ינצחו 2-0

צור שפי 9 בינואר 2012

ניחוש מדוייק (למחצית השניה).

אדם 8 בינואר 2012

לא רק מאמן טוב אלא גם ג'נטלמן, קראתי ראיון איתו לפני יומיים בדיילי מייל, על הכבוד שהוא רוחש למאמנים אחרים באנגליה ועל תרבות הכדורגל שיש בממלכה ששונה מאד ממה שיש באיטליה..

זיגי (היחיד) 8 בינואר 2012

תחיית המתים! סקולס שוב איתנו.

עופר פרוסנר 8 בינואר 2012

שמע, אני לא מאמין שסקולס יהיה היום על הספסל. פשוט מדהים.

נעל קרועה 8 בינואר 2012

רק סקולס חוזר היום או גם קנטונה?

סם בלאק 8 בינואר 2012

LoL

אבו צ'יצ'ריטה 9 בינואר 2012

חבר,ה בתכלס הפרישה של סקולס נמשכה פחות משתיים או שלוש פציעות שהיו לו בקריירה. אולי כך צריך להסתכל עליה – סוג של פציעה בראש שהוא החלים ממנה, וטוב לקבל אותו בחזרה

אלביסטון 8 בינואר 2012

אני כ"כ מתגעגע לדוקרטי, סקסטון, ואטקינסון. וואו איזה קטע ממש עכשיו קיבלתי סמס ממרטין באקן הוא אמר שהוא ממש מאושר שהוא לא זכה באליפות כי התסכול עשה אדם שלם יותר
ארתור

אביעד 8 בינואר 2012

החזרה של סקולס (מעבר לעובדה שהיא משמחת אותי מאוד) אמורה לשמש איתות לאוהדים שדורשים חיזוק במרכז הקישור – כנראה שיהיה שם רכש בקיץ.

אלביסטון 8 בינואר 2012

האמת החזרה של סקולס (מאושר באתר הרשמי) יותר מרגשת מהמשחק

יואב בורוביץ' 8 בינואר 2012

אני לא אוהב את הקאמבק של סקולס למרות שאני מאוד אוהב את סקולס ואפילו אשמח אם הוא ישחק טוב (כל עוד יונייטד לא תנצח). אבל אני לא אוהב את הקאמבק כיוון שהתופעה הזו של ספורטאים שחוזרים ופורשים מאוסה בעיני. כמעט תמיד הם חוזרים כשהם כבר לא מספיק טובים (בהשוואה לימיהם הגדולים) וכל הדבר הופך למביך ודי מיותר. בעיקר יש כאן אגו ורצון לכסף ולפעמים גם כמובן אהבת משחק טהורה. ועדיין, אם אהבת המשחק הזו כל כך גדולה אז מדוע פורשים מלכתחילה. ואם מקבלים החלטה, והיא לפרוש, צריך גם לכבד אותה ולא לחיות בעבר.

קורא 8 בינואר 2012

זה במידה מסויימת מזכיר לי את הקטע של לבגוד בחברה שלך. אם אתה באמת אוהב אותה, אתה תתייסר ולעולם לא תספר לה וככה אתה תסבול כל יום מהכאב הזה, בהנחה שאתה באמת אוהב אותה, והיא תחייה חיים טובים ושקטים. אם יותר אכפת לך מעצמך, אתה תספר לה וכמובן שהיא תסבול ואולי תיפרדו אבל המצפון שלך יהיה נקי. ככה זה הסיפור של סקולס, אם הוא באמת היה אוהב את המשחק ואת יונייטד אולי הוא היה ממשיך לשבת בצד, אבל הוא לא היה מסוגל.

אביעד 8 בינואר 2012

20 דקות לתוך הקאמבק וכבר סגרנו שסקולס יגרום ליונייטד לסבול?

סימנטוב 8 בינואר 2012

יאנג פצוע? או שלא הספיקו להדפיס לו חולצה עם מספר חדש…
מעניין דה חאה על הספסל, קראתי השבוע שחוץ משמייקל אף שוער לא באמת חזר אחרי סיפסול (מחזיק לו אצבעות). מבחן ענק ללינדגארד

Shukrman 8 בינואר 2012

העם דורש מבעל הבלוג ,עריכה לפוסט זה או פוסט חדש לרגל חזרתו של שד-אדום(ג'ינג'י) אמיתי לקבוצה.
אני לא אנקוב בשמות ,אבל אומרים עליו שהוא טום קלברלי הישן.

נעל קרועה 8 בינואר 2012

זה מצוין לכדורגל ששחקן כמו סקולס חוזר לשחק
התרומה של יוניטד בזה שגיגס וסקולס משחקים בגיל 38 חשובה מאוד
נקווה שיש פה תקדים ושחקנים כמו שאבי,פיול,טוטי
ישחקו עד גיל 40
מי קבע את השטות ששחקן צריך לפרוש בגיל 35?

סימנטוב 8 בינואר 2012

לשם שינוי אהבתי את דבריך! או שיש כאן ציניות? :)

נעל קרועה 8 בינואר 2012

שום ציניות,זה טוב לאוהדים

נקו 8 בינואר 2012

לפרולטריון המשרדי – יש לינק למשחק?

נקו 8 בינואר 2012

תבורכו

פאקו 8 בינואר 2012

תודה רבה.
והערה לצוות הטכני של דה באזר: רצוי שלינקים ייפתחו בחלון חדש ולא באותו חלון.

גפן 8 בינואר 2012

שופט שערורייה

תיקול נקי,ואדום.

גמר את המשחק

אביעד 8 בינואר 2012

ראוי לציין שהטענה "תיקול נקי" או טענה שקומפאני השיג את הכדור, לא רלבנטית. אסור להיכנס לתיקול עם 2 רגליים קדימה וזה לא משנה אם המתקל לקח את הכדור או לא בגלל הסיכון שכרוך בכזה תיקול.
למרות זאת, התחושה שלי היא שהיה צריך להיות פה צהוב.

גפן 8 בינואר 2012

לא היה מגיע אפילו צהוב
איך השדר האנגלי אמר – לא הייתה אפילו עבירה

את אוהדי יונייטד זה לא צריך לעניין.תחגגו.
לצופה הנייטראלי,כמוני,שריקה כזו בדקה ה 10 הורסת את המשחק.

amitpros 8 בינואר 2012

אפשר לבקש משחקן שמרוויח 100 אלף פאונד בשבוע ,לדעת את החוקים במקום בו הוא נמצא,לא?אסור לתקל עם שתי רגליים קדימה.שיבוא בטענות רק לעצמו

גפן 8 בינואר 2012

הוא גלש רק עם רגל ימין לכדור,וכמו כל יצור חי,יש לו שתי רגליים אז גם רגל שמאל הייתה באיזור.

דורפן 8 בינואר 2012

גפן – אני מופתע שאת זה אתה לא יודע. בתיקול בשתי רגליים זה לא משנה אם היה פאול. זה בדיוק נועד למנוע הפחדה. אני נגד החוק הזה שמחייב שופט להוציא אדום. אבל "אפילו לא הייתה עבירה" זה לא טיעון רלוונטי.

גפן 8 בינואר 2012

גם אני וגם השדר האנגלי יודעים טוב מאוד את החוקה..

לא היה שם כלום.השופט הזה לא ישפוט בכמה משחקים,וככה זה יסתיים..

יוסי מזרחי 8 בינואר 2012

אתה צודק גפן.
בעיקרון יש לשחקנים שתי רגלים, מה לעשות.
והרגל השניה היתה בסביבה, גם זה נכון עובדתית.

אמיר 8 בינואר 2012

רונן – "סיטי פייבוריטית בעיקר בגלל מנציני" – ממש לא רציני ומעלים באחת את הבעיות הרבות שיש ליונייטד.
אם ליוניטד לא היו את כל הבעיות הידועות לכולנו(לא נתחיל למנות כרגע..)אז לא השחקנים ולא מנציני היו עוזרים לסיטי.
ההמחשה הטובה ביותר לכך הינה שבאחת העונות השחורות של היונייטד מבחינת פציעות וכושר משחק לא מרשים של כוכביי הקבוצה כשסיטי במלוא כוחה היא רק בקושי מובילה את הטבלה.
אם הייתי אוהד של הסיטי הייתי מודאג ביותר!

דותן 8 בינואר 2012

אתם מובילים אחד אפס… כמה זמן אתה חושב שהבונקר יחזיק – אולי אם ירחקיו לסיטי עוד שחקן יהיה משחק שווה?

בנוסף גונסון עושה מאברה צחוק בכל מפגש שלהם … זה די מביך!

דודו פ. 8 בינואר 2012

שופט של פרגי + חסרון של האחים טורה, בארי, דזקו ובלוטלי = נקמה של יונייטד

קובי 8 בינואר 2012

ויוניטד כל העונה לא הצליחה להעמיד הרכב מלא.
סיטי לא סובלת מפציעות כמעט ועם הכסף והסגל המעולה חסרון של 3 שחקנים לא אמור להשפיע.

אבל הבכי,הבכי…

Shukrman 8 בינואר 2012

בוא נגיד שאם ליונייטד היו חסרים רק בלם אחד ,שני קשרים וחלוץ ספספל וחלוץ פותח. המשחק היה נגמר 6-0 ליונייטד , אבל למזלם של השיטי זה לא כך.

נעל קרועה 8 בינואר 2012

כמה כסף לקח השופט על האדום לקומפני במשחק חשוב שכזה?
מדובר ב 100 אלף פאונדאו שזה מעט מדי?

דודו פ. 8 בינואר 2012

השאלה היחידה היא בכמה זה ייגמר? סיטי אבודים

איתי 8 בינואר 2012

חלום…אל תעירו אותי!
משחק רע שלנו ושלוש – אפס. כמו בימים הטובים.

amitpros 8 בינואר 2012

אי אפשר להחשיד אותי באהדת יונייטד,אבל באמת פאול נקי?עם שתי רגליים קדימה?זה פאול ברוטלי ומכוער שאם היה פוגע היה שובר רגל.אין יותר מוצדק מהאדום הזה.

אביעד 8 בינואר 2012

אתה יודע מה הבעיה שלי עם האדום הזה?
החוק קובע שתיקול של 2 רגליים קדימה בצורה הזאת שווה אדום, בלי קשר לתוצאה. אבל היישום של החוק הוא עקום. רק בשנה שעברה רודאייגה וקולדוול מויגאן (אחד מול יונייטד ואחד מול סיטי) הורחקו לפי החוק הזה למרות שלא נגעו בשחקן, ודה יונג (מול ניוקאסל) ורפאל (מול ליברפול) לא הורחקו למרות שלקחו את הרגליים של השחקן.

אריק 8 בינואר 2012

אני בטח לא נייטרלי, אבל בדקה 15 על תיקול שלא נגע בשחקן& צהוב היה מספיק

דודו פ. 8 בינואר 2012

גם לכם ברור שסקולס הולך לכבוש היום ולהוציא את פרגי גאון?

קורא אדוק 8 בינואר 2012

זה מתפתח להיות אחד הדרבים המרתקים בתולדות העיר מנצ׳סטר.
האדום,היתרון,החזרה של סיטי,סקולסי…ואנחנו רק בדקה ה 67

הוא זידאן המקורי 8 בינואר 2012

סקולס, אנדרסון, הארגריבס… Night of the Living Dead

אופיר 8 בינואר 2012

דוקא ההפסד הזה הוא ה-showcase של העליונות של הסיטי.

גפן 8 בינואר 2012

כל הכבוד לסיטי שלא התפרקו,הגיע להם אפילו להשוות.
יונייטד השנה קבוצה של כוסיות.

דורפן 8 בינואר 2012

אתה צודק לחלוטין בעניין סיטי והכוסיות. לגבי מה שאמרת "כריס פוי יורחק לכמה משחקים". בבקשה תזכיר לי כשזה יקרה ואכתוב על כך. אבל רשום בפניך אם זה לא יקרה. אני חושב שהיום הוא יתקדם במדרג השיפוט – כי זה מה שאופ"א רוצים: שופטים דווקנים שעושים בדיוק מה שאומרים להם בלי לחשוב.

גפן 8 בינואר 2012

החוק הזה מתבקש בכדי לשמור על בריאות השחקנים,והוא ראוי בהחלט.
יחד עם זאת,במקרה הנ"ל,פוי פשוט טעה.מספיק לראות את הפרצוף של נאני ישר אחרי התיקול,לא מבין על מה השופט שרק בכלל.

דורפן 8 בינואר 2012

בוא אסביר לך את האבסורד: ההחלטה הכי טובה במקרה הזה – צהוב שירגיע את קומפני ולא יהרוס את המשחק – היא הגרועה ביותר מבחינת השופט. כי אז יגידו לו "ראית את המקרה ופסקת לא לפי ההוראות". אז האפשרויות שלו הן להרחיק או להגיד לא ראיתי. במקרה הראשון הוא די הורס את המשחק. במקרה השני הוא מסתכן בהדרדרות המשחק לאלימות. אבל ההחלטה ההגיונית היא זו הכי גרועה מבחינתו.

אביעד 8 בינואר 2012

האמת? אם היה נותן צהוב, אז היו שוכחים מזה אחרי 5 דקות.

גיל 8 בינואר 2012

פרגוסון רצה שיהיה משחק 10 על 10 אז הוא הכניס את סקולס. לא ברורה הנפילה בחצי השני וחוסר הקילר אינסטינקט להבקיע יותר. כאילו יש איזה באג בתוכנה שאמר להם רק להתקרב לרחבה אבל לא להבקיע.

נעל קרועה 8 בינואר 2012

לטעמי הקטע הכי דרמטי במשחק כשבתוצאה של 3-2 פיל ג"ונס נוגע ב 2 ידים בכדור ברחבה והשופט לא מגיב
מה שמעלה את השאלה התאורתית,אם רוני למשל היה לוקח שלט מהצד ודופק למילנר בראש הוא היה מקבל מהשופט הזה אדום או צהוב?

דולבסקי 8 בינואר 2012

לא יודע מה עם מילנר אבל אני בטוח שאם הוא היה מכוון אליך הוא היה בטוח מתקן כמה דברים.

אפילו את הקרע בנעל.

תומר ש 8 בינואר 2012

לא אהבתי את חילוף הראווה של סקולס. הרגשתי שזה יותר נבע משחצנות כשהולכנו 3-0.

אני 8 בינואר 2012

ברכות לסיטי על הניצחון. מול שופט מושחת מטעם ה-Ferguson Association, בפיגור 3-0, בהרכב סופר חסר, חזרו בענק, מבחינתי סיטי ניצחה ואוהדי סיטי יכולים לצאת מהמשחק הזה מרוצים. שום דבר לא ייקח מהם את האליפות.

אביעד 8 בינואר 2012

Ferguson Association – ענק. איפה אתה חי? :)

LOL 8 בינואר 2012

ניהול משחק רשלני של פרגי שפעם מזמן היה דואג לדרוס את היריבה ובערוב ימיו מסתפק בכך שהקבוצה שלו משחקת כמו קבוצה קטנה ומבוהלת.
החזרה של פול סקולס מוזרה בלשון המעטה ואילו היה מתרחש אירוע דומה בישראל כולנו היינו מגחכים.
לסקולס לא היה מה להציע בעונה שעברה אז מה בדיוק השתנה ?
החזרה של פול סקולס מסמנת לבטח את הליכתו של פול פוגבה שהבין בימים האחרונים שאת עתידו הוא צריך למצוא במקומות אחרים.
הרי לכם מהפכת הצעירים.
מעניין אם פרגי רואה בהחזרה של סקולס את המהלך החלופי להחתמת שניידר.
יונייטד אפורה עם סקולס ובלעדיו והיא זקוקה לשחקן שיביא לקישור את האיכות והיצירתיות שאין בו כעת.
מנצ׳יני ואוהדי סיטי יכולים לצאת מעודדים מהמשחק שבו הם ידעו לצאת מההלם של המחצית הראשונה ובמחצית השניה ובעשרה שחקנים הם הבהירו מי הקבוצה האיכותית מבין השתיים.
ההרחקה היתה שערורייתית ואין ספק שסיטי תגיש בקשת ערעור שחייבת להתקבל.

דורפן 8 בינואר 2012

כמו שאמרתי לגפן: בבקשה תזכיר לנו כשזה יתקבל שאמרת את זה מראש. אבל אם זה לא יקרה תפנים את חוקת הכדורגל. ככה זה.

יואב 8 בינואר 2012

ההבדל בסיטואציות הדומות בין שני המשחקים(3-0 מול 10 שחקנים) הוא שמנצ'יני חיכה מאחור,רצה למזער נזקים ולקחת את מה שיתנו לו(ונתנו לו).אולי לקח מהמשחק הקודם, אולי בגלל אופיו.
החילופים של פרגי היו שגויים ושידרו את המסר הלא נכון.סקולסי(לב לב לב) ואנדרסון במקום נאני(הוא ילד קטן? הוא לא יכול לשמור על עצמו מלקבל צהוב?) ווולבק(נהדר דני בוי)זה רוחב על חשבון עומק.
זימזמנו נהדר מסביב לשש עשרה שלהם(מחצית ראשונה נהדרת כשיונייטד מגיבה נכון ליתרון המספרי שלה)והרביעי היה הורג את המשחק.זה לא היה נעים לצפייה ושידר מיצמוץ עיניים.
בתקופת הזמן הזאת, סיטי כנראה קבוצה טובה יותר מיונייטד ואני מרגיש שהיא יצאה טוב יותר ממה שהיא חלמה מסיטואציה קשה.בראן אין בליגה, יש לזה משמעות עצומה.

אביעד 8 בינואר 2012

השחקנים של סיטי נלחמו כאן נגד המנג'ר שלהם. לא ברור מי מהצדדים ניצח.
אני מסכים עם רונן לגבי היעדר הביטחון בחלק האחורי. ולא יהיה ביטחון כל עוד אין רביעיה הגנתית יציבה וכל עוד יש נדנדה בין השוערים.

הופמן 8 בינואר 2012

על איזו תבוסה אתה מדבר בפסקה השניה? 0:3 במחצית זו לא תבוסה, זה פיגור. אלא אם כן שואלים את לואיס פרננדז. תבוסה או לא זה רק בסוף המשחק.
כנ"ל לגבי העבירה – מה זאת אומרת "לא הייתה עבירה כמובן"? ברור שהיתה עבירה. אם לא היתה לא היה צריכה להיות אפילו שריקה. אבל בטח שהיתה. אם היא ראויה לאדום או לא – זה תלוי בחוקה, ואני סומך עליך שזה מה שהחוקה אומרת.
למי שדיבר פה על יד של פיל ג'ונס – היתה עבירה ברורה על ולנסיה במחצית השניה (לא שמתי לב אם בתוך הרחבה) שלא זכתה לתגובה.
שום הטיה של השופט. אולי טעות בשיקול דעת, אבל די עם הקשקושים האלה, זה לא מכבד את הכותבים.

אביעד 8 בינואר 2012

רונן, לגבי סקולס ואנגליה – לצערי הרב זה כנראה לא יקרה. זו לא הסיטואציה של המונדיאל. אז בארי היה פצוע, הארגריבס היה פצוע ולא היו קשרים מרכזיים צעירים שפרצו באותה עונה.
עכשיו למפארד עדיין בתמונה, אולי גם ג'רארד, פארקר מקבל הכרה, גארת' בארי עדיין שם, ווילשר, פיל ג'ונס ורודוול בתמונה ואם קלברלי יצליח לחבר יותר מ-5 משחקים ברצף לקראת סוף העונה אז גם הוא יהיה בתמונה.

גפן 8 בינואר 2012

רק 4 ?

פ'חחחחחח

אלון ג. 8 בינואר 2012

זו הרחקה שניה שלו העונה ולכן העונש יותר קשה

גפן 8 בינואר 2012

רונן

אני חושב שפוי עשה עוול לא פחות קטן ליונייטד, מאשר לסיטי.במקום שכולם ידברו על הניצחון של יונייטד כולם מדברים על השופט.

http://www.youtube.com/watch?v=QOKmHFSvrRU

אתה מוזמן להסתכל כאן בוידאו(40 שניות מתחילת הסרטון ומזוית אחורית).קומפני מתקל את נאני רק עם רגל ימין.מן הסתם רגל שמאל שלו אמורה גם להיות באזור..זה בפירוש לא כניסה בשני רגליים קדימה,בטח לא עם כוונה לפגוע בשחקן יריב.

דקה 11.חבל.

דורפן 8 בינואר 2012

גפן – שוב, אנחנו מתעסקים בהחלטה, לא בראיה שלו. אם הוא חשב שזה ברגל אחת אז אין פה כלום – גם לא פאול. אם הוא חשב שזה שתיים (ובברור הוא חשב כך) אז הוא קיבל את ההחלטה הנכונה מבחינת הקריירה שלו. אדום הוא יכול להסביר. צהוב הוא לא יכול להסביר.

גפן 8 בינואר 2012

זהו שמדובר על מה שהיה בפועל (רואים בבירור שזה תיקול עם רגל אחת),ולכן ההרחקה צריכה להיות מבוטלת,ופוי צריך להיות מושעה.

דורפן 8 בינואר 2012

שופט לעולם לא מושעה על טעות ראיה – ובצדק משום שאין לו את מצלמות הטלוויזיה. שופט מושעה על טעויות ביישום החוקה על פי החלטות שקיבל – כמו הוצאת כרטיס לא נכון.

גפן 8 בינואר 2012

טוב לפחות הסכמת שההרחקה של קומפני כן צריכה להיות מבוטלת.

אולי לא ישעו את פוי,אבל מה שבטוח קידום על סמך המשחק הזה הוא לא יקבל, כי עובדתית הוא טעה.

אגב פוי,היו גם 2 (אחד לטובת כל קבוצה) פנדלים שהוא לא שרק.למעשה,ההחלטה הנכונה והיחידה שלו בכל המשחק היה הפנדל על וולבק.

דורפן 8 בינואר 2012

לחלוטין לא. אני רק אמרתי שניתוח העניין על פי השאלה "אם הייתה עבירה" לא רלוונטי. אני בכלל לא בטוח שהתיקול הוא לא שתי רגליים. הוא מסתיים בשתי רגליים באזור של נאני.

מה הרציונל בתיקול שתי רגליים – שהמתקל מאבד שליטה על עצמו ולא יכול לבלום. נראה לי שקומפני ייתכן מאד נמצא במצב הזה. אבל בכל מקרה השופט לא טועה בגסות בראיה.

אביעד 8 בינואר 2012

גפן, אני רואה את שתי הרגליים נשלחות קדימה. וזה בדיוק מה שהחוקה אוסרת. אף פעם לא ראית תאקל עם רגל אחת קדימה ורגל אחרת מאחורה? כל התיקולים תמיד מצריכים 2 רגליים קדימה?
אפשר לטעון שבנסיבות המקרה לא הגיע אדום. זהלמען האמת מה שאני חושב. אבל התיקול הוא של 2 רגליים קדימה.

גפן 8 בינואר 2012

תיקול עם רגל אחת מקדימה,והשנייה מאחורה,אפשרי רק בתיקול אלכסוני.

מה קומפני היה אמור לעשות?לתקל עם רגל ימין (כפי שעשה) ולעשות שפגאט עם רגל שמאל?

שוב,בהחלטה הזו,פוי עשה עוול גדול גם ליונייטד.

ברכות על הניצחון בדרבי.

דורפן 8 בינואר 2012

אתה לא צריך לסייג את דבריך – אין שום חשד שזה מוטה בגלל העדפה קבוצתית….

אם אני זוכר נכון ההחמרה בחוקים הללו באה לאחר הפציעה של אדוארדו. והרציונל הוא "איבוד שליטה כשתי הרגליים לפנים". לא כי השחקן מלוכלך אלא כי הוא חסר כל אפשרות למנוע פציעה של היריב (ולא צריך לזלזל בכך במהירות ובכוח של המשחק). זו לדעתי כל השאלה: אני לא מתיימר לשפוט ממה שאני רואה. הוא מסיים בשתי רגליים. יש פה אפור בכל מקרה.

גפן 8 בינואר 2012

אם זו לא ארסנל,אין לי שום העדפה בכדורגל האנגלי.בעצם מסמפט קצת את המגפייז וגם זה בגלל עידן קיגן ושחקני עבר כמו ז'ינולה ובירדסלי.

למעשה אני לא שונא/מתעב אף יריבה ספורטיבית של שום קבוצה שאני אוהד.

האירגון היחיד שאני מתעב אותו זה מכבי כדורסל.פיכס.

דורפן 8 בינואר 2012

שופטים של מכבי

Danny - Long Island 8 בינואר 2012

So it is a Red

אריק 8 בינואר 2012

אז אחרי הויכוח שלנו ישרת קו. הבעיה היא מנטלית כל המנהיגין עזבו באחת. ריו עצוב. אם אין ברירה שיהיה קהייל. הכל עדיף. אני מקווה שסקולס יחזייר לאננדדרסון וגונס את הביטחון. כבוד לסיטי

דורפן 8 בינואר 2012

זה רק תיאום ציפיות… במנצ'סטר יונייטד נדיר שפותרים ככה עניינים. אני לא יודע למה אתה חושב שקאהיל יירכש.

אריק 8 בינואר 2012

כי גם פרגי מבין שאין ברירה.

דורפן 8 בינואר 2012

הסיכוי שירכוש את קאהיל לא גדול מהסיכוי שיפתיע אותך עם רכישה סטייל וידיץ ב-2006 – של שחקן שאולי בקושי שמענו עליו עד עכשיו. אני בספק אם ייכנס למכירה פומבית מול צ'לסי – למרות שקאהיל שחקן מצויין.

יוסי מזרחי 8 בינואר 2012

כמה נקודות למחשבה.
1. סיטי הפסידה היום אבל יתכן שקיבלה תוספת בטחון הכרה עצמית בעובדה שחזרה משלוש אפס, בעשרה שחקנים.
זה עלול להיות חשוב בהמשך.
2. באחד הדיונים האחרונים אמרתי, שאם סיטי יקחו אליפות, זה יהיה בגלל שהם טובים אבל יותר, בגלל שאנחנו טפשים.
המשחק הזה,יכול היה להיות נקודת מפנה שתוציא את סיטי מהמרוץ(אין כאן שגיאת כתיב), בהינתן מצב שבו יונייטד דורסת ומגדילה את התוצאה. העובדה שהצלחנו שוב להראות שאין לנו רצח בעיניים, תומכת בהערכה שלי.לצערי העמוק.
3. החזרה של סקולס, השחקן האהוב עלי מכל אותם מאות ששיחקו בקבוצה בשלושים פלוס השנים האחרונות, היא תעודת עניות.
אם זה קורה, כאשר אין חלון העברות, נניח בחצי השני ונוצרת בעיה נקודתית,יש הגיון במהלך.
היום? כשהחלון פתוח ואפשר ליצר חיזוק?? בקבוצה שמערך הסקאוטים שלה הוא הטוב בעולם (כמו שאומרים) כאשר לא חסר כסף? כאשר אחד מהקשרים -פלטשר- מנוטרל לבטח עד סוף העונה ואולי יותר והבלם המוביל יחזור רק בעונה הבאה??

זה "מעיד על רכש בקייץ"? זה טיעון? ועד הקייץ הכל בסדר? כשברור שגם ההגנה בעיתית משהו? אני לא יודע ורק מפני כבוד המקום וקדושת הסבא העוסק במלאכה, אני נשאר תוהה.
.
סקולס חזר בגלל המונדיאל? הרבה זמן לא צחקתי כל כך. הוא חזר מפני שהבוס ביקש, בצדק או לא. באשר לתרומה היום,אין שמץ טענה כלפיו. לא היה מה לצפות ממנו בהתחשב בנסיבות האוביקטיביות, אבל החילוף שלו, יותר מכל, עזר לסיטי לחזור. ואני עוד לא יודע מה זה יגיד על הצעירים שמחכים על סף כניסה להרכב.
לסיכום, ניצחנו, ניצחון שהוציא את סיטי ממירוץ הגביע, זה טוב אבל זה מעמיק את אי השקט שלי כי זה יחזק אותה במאבק האמיתי.
.
וכדי לחסוך, יקטלג אותי מי שירצה איך שירצה. בדקתי אתמול, ונשארו מעט שערות על הראש וכולן לבנות. וחלק גדול מהן ממה שקורה בקבוצה שלי העונה.

.טוב שניצחנו ואת החגיגות, נא לדחות למועד אחר.

דולבסקי 8 בינואר 2012

פגעת בול כמעט בהכל. יפה ועצוב.

אביעד 8 בינואר 2012

יוסי, תחשוב על זה ככה:
1. נניח ובמקום סקולס היו קונים את קייהיל (בכדי לשחרר את ג'ונס לקישור). מה אתה הייתה עושה עם קייהיל אחרי שוידיץ' חוזר? היו לך ביד 5 בלמים כשירים שקייהיל לא עדיף על איש מהם.
2. נניח קונים קשר או בלם בינואר, בכדי לפתור את הבעיה כבר עכשיו. מה הסיכוי שמי שתקנה בינואר יפתור לך את הבעיות כבר עכשיו? לא סיכוי גבוה במיוחד. ייקח לרכש זמן להתאקלם.
3. בוא נלך יותר רחוק. לפני החזרה של סקולס, היו רשומים ביונייטד 22 שחקנים (הוא ה-23) מעל גיל 21. בקיץ ישנם 5 שחקנים שעוברים את גיל 21 (רישומית) ונכנסים לסגל. הגענו ל-27. בהנחה שקושצ'אק וגיבסון עוזבים ובן איימוס לא יירשם אלא יושאל, נותר לך מקום אחד לפני שתצטרך לשחרר שחקן בשביל לקנות שחקן. זה קצת בעייתי לבזבז את כל מרווח התמרון שיש לך, לפני שנדע מה קורה עם פלטשר ומה קורה עם וידיץ'.
אלו לפחות 3 סוגיות שההחזרה של סקולס כן פותרת לך. מבלי שנכנסנו לנושא המנהיגות שאריק העלה.

יוסי מזרחי 8 בינואר 2012

אביעד.
אתה בחור רציני.
לא יכול להיות שמישהו שוכב חולה בבית חולים ובזמן הזה שואל את עצמו אם יהיו חדרים פנויים במלון המועדף עליו בחופשה השנתית בעוד שנתיים.
יש בעיה היום.
בלם מרכזי וקשר מרכזי ,ירדו מהמצבה לתקופה הנראית לעין.
בתקופה הזו, יש מאבק על אליפות ועל גביע.
תשובות צריך היום. מה יררה בעונה הבאה ,זה משהו שצריך לחשוב עליו ולהערך מולו. למשל לזכור שפרדיננד כבר בגיל 33 ובשנה הבאה יהיה מבוגר יותר.
למשל להבין שפארק וקאריק גם הם בגיל מתקדם יחסית(ואין לי שמץ ביקורת עליהם, להפך).
אני חושב, שבין החלטה להחזיר את סקולס לבין המשך עם מה שיש, בהנחה שלא מתחזקים,עדיף להמשיךעם מה שיש. זאת דעה אישית ויש גם אחרות.
הזכרת את קייהיל,אז בוא נזכור שהוא בן 25, על סף סיום חוזה ובמחיר מציאה ויכול לפתור בעיה בקישור (גונס) ובהגנה.. והוא סתם דוגמא ומשל
ולטיעון של רישום שחקנים בשנה הבאה: הרי ממילא קיימת ההנחה שיבוא או יבואו שחקנים בקיץ, מה שטורף את ההנחות שלך שמתקבלות היום. ושוב דיה לצרה בשעתה. בקייץ (אחרי מספר 20 ואולי גם גביע), יהיה לזקן מספיק זמן לקלקולציות.
ובבסיס ההנחה שסקולס יביא שינו לטובה, אני כמעריץ ראשון שלו, מקוה שכך, אבל אם לא ? אני לא רוצה לראות בביזויו.

אריק 8 בינואר 2012

תראה יוסי אם ההחלטה להחזיר את הג'ינג'ר פרינס הייתה בנוסח:
"אלכס, אז אנחנו הולכים על טיוטה?"
"לא ידוע, אני לא בטוח"
"אז מה אתה מציע?"
"הייתה אתמול באימון של המילואים וסקולסי בעט כדור לעץ שהיה במרחק מאה יארד ופדע בול"
"אז אתה מתכוון ל…"
"כן, תשיג לי את פול בטלפון,בבקשה"

אז אני קצת מודאג…

אביעד 8 בינואר 2012

אז בוא נזרום עם מטאפורת בית החולים שלך: בחור שוכב חולה בביה"ח ומציעים לו טיפול. אבל מה, הטיפול הזה כנראה לא יעזור לו עכשיו אלא רק עוד חצי שנה. וכיוון שנותנים לו את הטיפול דחוף ועכשיו אז לא בטוח שהטיפול יעזור בכלל. ואם הוא לוקח את הטיפול עכשיו, אז לא בטוח שהוא יוכל לקחת טיפול אחר וטוב יותר עוד חצי שנה.
או שהוא יכול לקחת טיפול זמני. שאולי יעזור עכשיו ואולי לא ולא ישפיע על טיפול עתידי שמותאם יותר לצרכיו.
ובוא ניקח את קייהיל ופרדיננד. קייהיל בן 25, אבל בלם שעד כה שיחק רק בקבוצות קטנות ולא ברור איך יתמודד עם לחץ של קבוצה גדולה. וכשהוא עושה טעות, התקשורת לא יושבת לו על הראש. וממש לא בטוח שהוא עדיף מסמולינג, ג'ונס ואוונס.
ומולו יש את ריו פרדיננד. שעתידו מבחינתי קשור בקשר הדוק לזה של נמאניה וידיץ'. כי אם וידיץ' חוזר כמו שצריך, אז שווה להחזיק את פרדיננד שב-20 משחקים שתוציא ממנו ליד וידיץ', תקבל צוות בלמים מתואם ומצויין. אבל אם וידיץ' לא חוזר, או חוזר צל של מה שהיה, אז שווה אולי להשקיע בבלם נוסף עד שהציוות סמוליג-ג'ונס יבשיל.
זה בדיוק מסוג הדברים שאנחנו לא יכולים לדעת עכשיו ועדיף לחכות איתם לקיץ.
ולגבי הרישום – במצב שהצגתי יש לך 24 שחקנים בקיץ. כלומר לפחות רכש אחד אפשר לעשות בקיץ בראש שקט. ואז עם התבהרות המצב של פלטשר ונמאניה תדע בדיוק מה אתה צריך, מי נשאר ומי הולך. כתבת את זה מצויין – בקיץ יהיה מספיק זמן לקלקולציות. מה שאתה רוצה זה רכש עכשיו, מה שכנראה גם לא יפתור שום בעיה בטווח של העונה הזאת ואולי יפגע בתוכניות בקיץ.
שזה דרך אגב מתאים בדיוק למה שפרגוסון אמר – אם יתפנה שחקן שהיונייטד מעוניינת בו לטווח ארוך אז יקנו, אם לא אז לא.

יוסי מזרחי 8 בינואר 2012

אביעד.
אני חושב שצריך רכש עכשיו בעמדת הבלם או בקישור האחורי.מעבר למהלך רחב יותר בקייץ.זו דעתי.
אבל אם זה לא יוצא אל הפועל משיקולים כאלה ואחרים, שאני לא מודע לכולם, אז בלי תרופות קסמים שלא יהיו בהם קסמים. כך אני רואה את המצב.
.
קיהיל?- הוא רק דוגמא שהתיחסתי אליך כי העלת את שמו.
רודוול (עוד דוגמא) יכול היה להיות פתרון לשתי העמדות והוא היה על הכוונת של סיר אלכס מזמן,והוא זמין היום-והוא יכול להוות תחליף לפלטשר, אם לא יחזור לשחק. אלא שאני לא מתימר להיות במקום סיר אלכס.
האמת ,המטאפורה שלך מושקעת אבל היא לא מיצגת את המציאות כפי שאני מכיר אותה.
הקבוצה צריכה פתרונות לבעיות שקיימות ה י ו ם , כ א ן ,
ו ע כ ש י ו. יתכן שפתרון כזה יקשה על פתרון טוב יותר לעונה הבאה, אבל יש עוד אליפות וגביע בדרך לעונה הבאה, ואם מטאפורה, אני לא רוצה שהחולה ימות בדרך(הפסד של דאבל אפשרי).
.
אבל תמיד קיימת האפשרות שהסקוטי הזקן שלנו, יודע עוד משהו ו/או מעריך אחרת את המצב, ואם הוא היה עושה את המוצע, מי היה צריך אותו ומה היינו עושים כאן בויכוחים ביננו?…..

אביעד 9 בינואר 2012

יוסי, הבנתי היטב את הכאן ועכשיו. אז אני אשאל שוב – מי שחקן החיזוק האחרון שהגיע ליונייטד בינואר ועשה אימפקט מיידי?
מה הסיכוי שתביא עכשיו שחקן איכותי שיפתור חלק מהבעיות שלנו באופן מיידי, בלי צורך בתקופת התאקלמות והסתגלות?

קורא 8 בינואר 2012

אני מקווה שסקולס חזר בכושר יותר טוב מזה בו הוא פרש, כי הוא פרש בכושר די גרוע, והאמת שגם היום הוא לגמרי אחרי לאחד מהשערים שיונייטד ספגה. אם הוא בכושר סביר, יונייטד הרוויחה בגדול.

חוץ מזה, רוני היה ענק.

טל 8 בינואר 2012

רוני היה ענק?? חוץ מהגול הראשון (ופה כל הקרדיט מגיע לו, גם כי זה היה שער גדול וגם כי אולי זה היה השער החשוב במשחק) הוא לא עשה כלום, חוץ מלהחטיא פנדל. וזה במשחק שבו 80 דקות הוא שיחק מול קבוצה עם עשרה שחקנים שניסתה לתקוף.

אם כבר, אגוארו היה יותר טוב והחזיק לבד את כל ההתקפה של סיטי, בעוד מופע העלמות במשחק חשוב של סילבה ונאסרי (לעניות דעתי הוא שחקן יותר טוב מרוני באופן כללי).

גפן 8 בינואר 2012

נאסרי השנה זה לא שחקן חיזוק,זה שחקן חילוש.צריך לעצור אותו על שוטטות במגרש.

טל 8 בינואר 2012

נאסרי בנה רפיוטיישן על חצי עונה טובה בארסנל, מתוך שלוש או ארבע עונות שם. וגם זה היה החצי פחות חשוב.

גפן 8 בינואר 2012

צודק

ולכן לא ברור לי למה אתה כותב אותו ואת רוני באותה שורה ואף מוסיף חטא על פשע וכותב שהוא שחקן טוב יותר מרוני באופן כללי.תמוה.

טל 8 בינואר 2012

התכוונתי לאגוארו, לא לנאסרי.

גפן 8 בינואר 2012

אה,אוקיי

אם כך,הסוגריים היו צריכים להיות אחרי השם של קון ולא של נאסרי.

יוסי מזרחי 8 בינואר 2012

טל
רק לפרוטוקול ולא לעורר עוד ויכוח סרק.
רוני עבד קשה מאוד היום, לא הבריק כמו שמצופה ממנו אבל להגיד שלא עשה כלום זו היסחפות.
נאסרי בהשואה לרוני ? אתה יותר רציני מהדברים שכתבת.

אריק 8 בינואר 2012

יכולנו גם להיות אוהדי ליברפול… עכשיו דאונינג נעצר מה יהיה הסוף?

טל 8 בינואר 2012

ליברפול נגד יונייטד בסיבוב הבא.

אריק 8 בינואר 2012

לא יאומן

דורפן 8 בינואר 2012

פרגוסון באמת צריך לפרוש. אם הוא באמת מסדר את ההגרלה הוא איבד את זה לגמרי

יוסי מזרחי 8 בינואר 2012

זה כנראה שלנו.
תמיד כשיש סדרות כאלה של יריבות,זה שלנו.

אביאל 8 בינואר 2012

לא ראיתי את המשחק או את הגולים, אבל ראיתי הרגע את ההרחקה של קומפני, כריס פוי הוא שופט בושה, לא רק במשחקים של גדולות, הוא תמיד עושה פאשלה.

דורפן – במשחק של צ'לסי נגד ק.פ.ר. הוא הרחיק את בוסניגווה אחרי שזה נתן כתף לשון רייט פיליפס שאפילו הוא לא ציפה בכלל לעבירה ואני זוכר שהראו גם קטע שהוא בהלם, אבל ההרחקה של דרוגבה באותו משחק על גלישה עם שתי הרגליים היתה מוצדקת ביותר, בכל מקרה הוא שופט גרוע ביותר.

נעל קרועה 8 בינואר 2012

1-היום נגמר הוויכוח לגבי סילבה או יאיה טורה,סיטי התפרקה המחצית הראשונה בלי בעל הבית ,קשה להאמין שבארסה מכרה שחקן ברמה כזו
2-מהרגע שסקולס נכנס הוא נהיה השחקן הטוב ביוניטד
3-קשה לי לראות איך יוניטד ינצחו בחוץ את סיטי,צ"לסי,טוטנהם או את ליברפול בבית בלי עזרה מהשופטים

יוסי מזרחי 8 בינואר 2012

טמבל,
תהיה עזרה משופטים, אתה לא יודע?

נעל קרועה 8 בינואר 2012

בקיצור הרבה הווארד ווב

יוסי מזרחי 8 בינואר 2012

ובא לציון גואל ובבנין ירושלים ננוחם

גיל מזימבבואה 8 בינואר 2012

מה קורה עם האח של ג'וני אוונס? בזמנו אמרו עליו שהוא הקשר האחורי העתידי של יוניטד.

אמיר 8 בינואר 2012

ואם כל ההתפלספויות בנושא ההרחקה כן מדיניות לא מדיניות יש חוק ומטרתו אחת לקיימו ובין היתר ממש בקטנה אם לא אכפת לכם לשמור על רגליו של שחקן הכדורגל!
הגלישה קדימה של קומפני הינה עבירה שמפרקת קרסול לחצי שנה במקרה הטוב ומסיימת קריירה במקרה הרע.
ההבדל בין הנ"ל לבין זה ששום דבר לא קרה לנאני הינה מהירות המחשבה וזריזות הרגליים של הפורטוגלי שהבין כמה עשיריות שניה לפני מה הולך לקרות והציל לעצמו את הרגל וליונייטד כנראה את המשחק.
רק להזכיר העבירה של אוונס בדרבי הליגה היתה קלה בהרבה אבל מה לעשות גם שם זו היתה עבירה של מדיניות ולא שמעתי כל כך הרבה ברברת בנושא!!

טל המנצ'סטרי 8 בינואר 2012

מצד אחד שמח ומאושר על הניצחון בדרבי
מצד שני עצבני על המחצית השנייה אבל אני מתעודד מהמחשבה שאולי טוב שזה לא הלך לנו חלק כל-כך וקיבלנו פעמון אזהרה (נוסף) שאם נמשיך להיות פזיזים מדי, פחדנים מדי, חסרי ריכוז אז אנחנו נעשה לעצמנו את החיים קשים ויענישו אותנו על כך.

בדיוק גמור כמו תחילת המחצית השנייה נגד ניוקאסל, מי יודע מה פרגי אמר לשחקנים בהפסקה
אבל שוב פעם כדור חופשי מוקדם בתחילת המחצית נגדנו, שוב סופגים (לשם שינוי החומה לא זזה וגם אין אשמה לשוער, פשוט ביצוע מושלם) ושוב זה משנה את המומנטום של המשחק ונגדנו
אבל רק העמקנו זאת כשלא ידענו לנצל את הנחיתות המספרית של סיטי וכשלא לחצנו על הדוושה וגמרנו את המשחק הרבה לפני התקפי הלב ולחץ הדם הגבוה בסיום.

פרגי "תרם" לזה עם ההוצאה המוקדמת מדי של נאני, נכון שהיה לו צהוב וזה תמיד מסוכן וגם בסוג המשחק שהתפתח שהוא יקבל אחד נוסף ויורחק אבל נאני מספיק בוגר וצריך לדעת להיות מספיק חכם ובכדי שלא ליפול בנקודה הזו, עוד 10 – 15 דקות על המגרש וביחד איתו וכשהוא היה מאוד מסוכן וחד היום ואז אפשר היה להוציא אותו ולהכניס את סקולס

יש לנו בעיה עם ריו, הוא איבד את הצעד המהיר הראשון וזה משפיע לו על הביטחון והריכוז, כמה מסירות רעות וטיפשיות שלו היום וכשהוא מסבך את אלה שלצידו, ברגע שהוא גם צועק על כולם בטירוף מספר את הסיפור, זה לא משהו שמתאים או שראינו ממנו יותר מדי לאורך השנים.

לגבי סקולס,
1. החזרה שלו אומרת שאין מצב שיגיע שחקן קישור אחר בחלון העברות הזה
2. הוא לא השחקן הראשון שחוזר מפרישה, מייקל ג'ורדן עשה זאת, מתאגרפים עשו זאת.
3. פרגי וגם בסוף העונה הקודמת רצה שסקולס ישאר לעונה נוספת וניסה לשכנע אותו.
4. סקולס המשיך להתאמן עם הסגל הבכיר, מייקל אואן אפילו כתב בטוויטר שלו לפני כמה חודשים שהוא עדיין השחקן הכי טוב באימונים.
5. כמו ספורטאים אחרים אחרי פרישה, קשה להם מאוד להסתגל למציאות החדשה וזה מדגדג להם לחזור, לא כולם יכולים, לא כולם כשירים לעשות זאת, סקולס כן.
6. לו פרגוסון היה ממשיך ללחוץ על סקולס אבל הג'ינגי לא היה שלם עם ההחלטה אז הוא לא היה חוזר.
7. פ.ס.ג ועם כל הכסף הגדול שלהם ואנצ'לוטי כמנג'ר חיפשה להביא את דיוויד בקהאם ובגילו המתקדם, ארסנל החזירה את הנרי מארה"ב, אני רואה את דני מרפי ובגיל מתקדם גם כן עדיין מנגן כינור ראשון ואיכותי במדי פולהאם במרכז השדה, אני נזכר בגארי ספיד ז"ל וגם הוא שיחק מעמדת הקשר ועד גיל מאוד מאוחר, אין סיבה שסקולס לא יוכל לעשות זאת גם כן.
8. אני לא חושב שמישהו, גם לא פרגוסון חושב שאנחנו מקבלים שחקן צעיר עם רגליים של בן 25,
אבל במשחק כנו נגד בלקבורן לפני שבוע, לחצי שעה, 40 דקות, אם צריך את הניסיון והשכל לשחק נכון יותר ולא להגביה כמו מפגרים כדורים לרחבה, אז סקולס יכול ועוד איך יכול לתת עדיין את התרומה ואיכות שלו במשחקים הללו.
9. פרגי אמר מספר פעמים בשבועות האחרונים שהוא לא יביא שחקן בחלון העברות הזה שלא יחזק את הקבוצה באופן משמעותי ושאת מי שהוא כן רוצה זה בלתי אפשרי להביא עכשיו.
אני לא יכול להתווכח עם זה למרות שאני חושב שזה סיכון מסויים, סיכון מחושב, הוא יודע טוב ממני, הוא גם לא רוצה "לחנוק" את הסגל ושבעונה הבאה זה יכול לחסום צעירים ובכלל
ומצד שני, גם להביא שחקן שלא יעשה שינוי מהקצה לקצה זה לא רע, הייתי מעדיף אחד כזה על פני גיבסון למשל, בכל אופן החזרה של סקולס בעצם זה סוג של פשרה, יש לך איכות וניסיון מתחת לידיים, אז נכון שיש הרבה מסביב וזה גם גורם לכמה להרים גבה (בצדק) אבל אצל פרגי דברים עובדים גם לטווח הארוך ולא רק נקודתית.
10. אי אפשר לקמט את זה אחרת, החזרה של סקולס זו בעצם הודאה על כישלון שלא הצלחנו לחזק את מרכז הקישור בקיץ. האם צריך להאשים מישהו? לא בטוח, לפעמים דברים פשוט לא מסתדרים
ולפעמים כשדברים ייצאו לפועל צריך שכל הגורמים יבשילו לעניין.
11. מעבר לרגש על החזרה ועל החלום שוב לראות את סקולס משחק במדים שלנו, אני שמח שיש הזדמנות לתקן את העניין שהמשחק האחרון בקריירה שלו לא נגמר בהפסד צורב בגמר ליגת האלופות, מגיע לו אחרת.

יואב 8 בינואר 2012

Serious foul play
A player is guilty of serious foul play if he uses excessive force or brutality
against an opponent when challenging for the ball when it is in play.
A tackle that endangers the safety of an opponent must be sanctioned as
serious foul play.
Any player who lunges at an opponent in challenging for the ball from the
front, from the side or from behind using one or both legs, with excessive force
and endangering the safety of an opponent is guilty of serious foul play.
Advantage should not be applied in situations involving serious foul play unless
there is a clear subsequent opportunity to score a goal. The referee must send
off the player guilty of serious foul play when the ball is next out of play.
A player who is guilty of serious foul play should be sent off and play is
restarted with a direct free kick from the position where the offence occurred
(see Law 13 – Position of free kick) or a penalty kick (if the offence occurred
inside the offender’s penalty area
הסעיף המלא.החוק לא מבדיל בין רגל אחת לשתיים.לא הופעל כאן כח מוגזם ולא היתה כאן מטרה ברורה לפצוע.
נראה לי שהיה אפשר להסתפק בצהוב על משחק מסוכן…

גפן 8 בינואר 2012

ריאל אלופת ספרד.

טיבו בדרך לנצח לבדו את הסטילרס.

דורפן 9 בינואר 2012

וחוץ מזה אני נוסע לאושוויץ מחר. באמת. מזל שאיכשהו ניצחנו את הדרבי

גפן 9 בינואר 2012

טיבו נתן רבע 2 של MVP
אין ספק שהוא סוג של אוברייטד/בלוף מטורף,אבל יש לו ביצים של שור.

אם טיבו מחזיק מעמד ומנצח הוא מזעזע את אמריקה, ואני כבר מדמיין איזה פסטיבל הולך להיות לנו…

ובריידי מקבל כרטיס חופשי לגמר ה AFC

שמעון כסאח 9 בינואר 2012

מדוע הוא בלוף? רק בגלל שהחלטתם מראש שהוא כזה עוד לפני שעמד בפוקט עם הכדור ביד פעם אחת?

מה, הוא הרס קבוצה שרק ניצחה? לא חושב שצריך להזכיר שהפך לק"ב פותח בקבוצה עם מאזן 4-1.

סימנטוב 9 בינואר 2012

מיהו המגיב סקולסי בוואלה? :)

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 9 בינואר 2012

חבורת בכיינים בלתי נסבלת כאן. זה רק נהיה גרוע יותר ויותר. אז גם אני רציתי במחצית שיגמר בשביעיה והמחצית השניה היתה חלשה. ניצחנו ראש בראש יריבה שפירקה אותנו לפני חודשיים, אחרי שני הפסדים מביכים במיוחד ברצף, והיללות והנהי פה מרקיעים שחקים. זה ביזארי ממש לקרוא את התגובות כאן

יוסי מזרחי 9 בינואר 2012

אבו ציציריטה,
אני לא מזהה בכיות.
אולי חשבון נפש קר.בכל מקרה לא איזו התרוממות רוח חסרת מעצורים.
לפעמים צריך להסתכל למציאות בעיניים,ומה שאני רואה, הוא שכמעט הכל בסדר.
השאר מצריך תיקונים.

אבו צ'יצ'ריטה 9 בינואר 2012

יוסי – אל תטעה, אין לי בעיה עם הביקורת שלך, אבל יש פה שורה של תגובות (שחוזרות באופן קבוע) שכל דבר פחות מעשיריה במחצית הראשונה מצטייר מהם כקטסטרופה. לגבי המשחק, נכון פיספסנו צ'אנס מסויים לדרוס ובדרך לצאת מהמשבר אבל עדיין זה הישג מדהים של סר אלכס. הוא הביא קבוצה אחרי שני הפסדים מבישים, לעימות ישיר מול הקבוצה שהנחילה לה את ההפסד הגרוע בקריירה שלו לפני חודשיים וניצח אותה. לפני המשחק כל אחד מאיתנו היה חותם על שער נצחון בנבדל כשהכדור ניתז מהיד של הקוון ואחרי שסיטי פיספסו שני פנדלים.

דורפן 9 בינואר 2012

אבו צ'יצ'ריטה – אני מכה על חטא ומסכים איתך לחלוטין. אמנם אני העיתונאי והייתי צריך לכתוב את כל מה שכתבתי. אבל הייתי צריך להוסיף סעיף 1 לפני הכל.

1. יששששששששששששש!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אבו צ'יצ'ריטה 9 בינואר 2012

כתמיד, רונן, אתה מוצא דרך לנסח את הדברים בצורה הטובה ביותר

יוסי מזרחי 9 בינואר 2012

א.צ.
אכן יש גם תגובות כאלה. הן אינן מפריעות לי. אני פשוט מסנן החוצה,ולא רואה בהן תרומה או פגיעה בדיון המהותי.
.
הישג מדהים? אני חושב שהאמירה הזו קצת מוגזמת.
היה כאן הישג יפה מאוד אבל אל תשכח,זו בכל זאת MANU ולא הפועל שעלבים.
קצת פרופורציה לא תזיק לנו,להיפך.
אני בכל מקרה, ציפיתי התפללתי ,התחננתי שבמחצית שניה שמתחילה בשלוש אפס ועם יתרון של שחקן, ועם הצורך להחזיר את הסיטי למקומם (מנקודת מבטינו אנו) ועם הזדמנות נדירה, המשחק ילך בכון אחר מזה שקרה.זה לא הלך נכון ואני מנסה להבין את הסיבות. כל אחד ינתח על פי הבנתו ויסיק מסקנות משלו,והכי חשוב, יעלה אותם לדיון.
אלה כללי המשחק, לא כך ?(ניוטון,עספור).ראה תגובה 57 של צור שפי. לי זה אומר הרבה. ואני לא עיתונאי.

צור שפי 9 בינואר 2012

אני אוהד (מרחוק) של טוטנהאם וחייב להוריד את הכובע בפני אוהדי היונייטד כאן. הדיון הזה הוא עוצר נשימה ונדיר באיכותו.

בליקי 9 בינואר 2012

אחרי הלילה: איזה סינריו אתה מעדיף רונן?

1. יונייטד לוקחת אליפות, גביע, ואת האירופה ליג תוך שהיא מפרקת כל יריבה ומשפילה עוד איזה פעמיים-שלוש את סיטי.

2. יונייטד מפסידה את רוב משחקיה עד תום העונה, פרגוסון מתפטר. רוני פורש מכדורגל.

אה, ודבר קטן ששכחתי, בסינריו הראשון טים טיבו לוקח את הסופרבול.

טימי 9 בינואר 2012

בקשר לאדום. מוצדק לחלוטין. רק תדמיין שהפקקים כן פוגעים בכרסול של אברה (אם אני לא טועה) ומרסקים אותה. גלישה ששתי הרגליים מושטות קדימה, שהמגן יודע שהיא מסוכנת ואסורה.- ללא ספק שווה אדום. שחקנים חייבים לדעת שאסור בשום פנים לבצע תיקול כזה. ראינו לא מעט קרירות של שחקנים שמתפרקות בעקבות ברוטליות ולא סתם יש את החוק הזה.
החלטה מוצדקת!

אריק 9 בינואר 2012

סקולס מסר בשלושים דקות 71 מסירות ב97% דיוק. לא רע למשחק ראשון

אריק 9 בינואר 2012

וגם סמולינג היה נהדר

אבו צ'יצ'ריטה 9 בינואר 2012

יש לי תחושה שפועל יוצא עקיף של האדום (המוצדק) של קומפני היה העובדה שפנדל ברור שהגיע ליונייטד בחצי השני לא נשרק…

איתי 9 בינואר 2012

כמה הערות על הדברי האחרון: נראה לי שבסתר ליבו פרגוסון קיבל בדיוק את שתי המחציות שהוא רצה. במחצית הראשנה יונייטד הוכיחה שהיא עדיין רלוונטית ושהסיטי הן לא סופר קבוצה. נראה היה בחצי גמר בשנה שעברה ובמיוחד אחרי התבוסה בדרבי שהיתרון הפסיכולוגי והמקצועי הוא של הסיטי. המחצית הראשונה – כמו המחצית השנייה של מגן הקהילה – הבהירה שלא כך הדבר. מצד שני, אסור שניצחון כזה ישכיח את הבעיות של הקבוצה – ולכן טוב שיונייטד הפגינו את חוסר הריכוז שמאפיין אותם כל כך במחצית השנייה. משחק כמו זה שהיה מול וויגאן הוא לדעתי אחד הגורמים להפסד מול בלקבורן – תחושה שלא משנה מה ההרכב ואיפה משחקים שחקנים – יונייטד ינצחו.

הבעיה של יונייטד (ואולי זה קשור לפירוק וההרכבה שהעלת פה מספר פעמים), היא שלקבוצה חסר מנהיג אמיתי כבר כמה שנים טובות. חסר מנהיג בסגנון רוי קין שדוחף את הקבוצה למרות פיגור 2-0. ליונייטד יש יבול צעירים עם פוטנציאל להצליח לא פחות מהדור של סקולס ושות'. הבעיה היא שחסר המנהיג שיכוון וירגיע את המערכת. כמו שפרגוסון היה צריך את את קנטונה פעמיים באמצע העונה (בפעם הראשונה כשחתם, ופעם שנייה אחרי בעיטת הקונג-פו), כך גם עכשיו יונייטד צריכה מנהיג במרכז המגרש שישרה את הביטחון על מי שמסביבו. בהקשר הזה, נדמה שהמנהיג האמיתי של סיטי הוא לא סילבה ולא אדוארו, אלא יא-יא טורה, ממש כמו ויירה בארסנל (ואפשר לראות מה השיגו הנרי או פברגאס בלעדיו).

רועי מ 9 בינואר 2012

סוף סוף כתבה של עיתונאי ספורט ולא כתבי חצר שיודע מה הוא מדבר.
גם אני חושב שצריך לתת להם יותר חופש מחשבה והחלטה לגופו של עניין.

Comments closed