תקיפה שלא קשורה לכלום

מקרה פפה הוא אחד המקרים בהם נגמרים חוקי הכדורגל וצריך לחול החוק הכללי

 

 

 

 

 

 
ֿ
לרוב אינני מתייחס לשיפוט בקלאסיקו כי זה משחק שלא ניתן לשפוט בו. המשחק שבו חובה להנחיל טכנולוגיה כי הוא מתנהל תחת מערכת אתית שזה רצוי לחלוטין לרמות את היריבה, מן הסתם בגלל איזה אופסייד מ-1952.

ובכל זאת התייחסתי היום בעיתון למי שצריך להיות מורחק בעקבות הקאלסיקו האחרון. השופט. אפשר להבין טעות שיפוט אפילו חמורה שנובעת מטעות בראיה – כמו שער לאמפרד. אפשר להבין פרשנות מחמירה של החוקה כמו הרחקת וינסנט קומפני. אני אפילו מוכן לקבל פרשנות לא מחמירה של החוקה ואפילו העלמת עין כה בא לשרת איזה אינטרס אחר – נניח לא להרחיק שחקן בגמר גביע בדקה שניה. או לא להרחיק שוער שגרם לפנדל. או אפילו שופט שהחליט "שׁהוא רוצה לתת למשחק לזרום".  דברים שאולי באים תחת איזשהי פרשנות קיצונית או לא ל"חוק ההגיון". שופט כזה אולי צריך לתקן את דרכיו אבל הוא עדיין שייך לתחום.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

כאן אין שום אינטרס שאפשר לדמיין לפיו אין להרחיק את פפה. השופט ראה את המקרה שהוא בעיני לחלוטין תקיפה שכוונתה לגרום נזק.

*

וזה בדיוק מה שצריך לקרות עכשיו עם פפה. היו כמה מקרים בתולדות הכדורגל בהם שחקנים הועמדו לדין פלילי על תקיפה וזה אחד המקרים שזה צריך לקרות. מסי מן הסתם לא ייזום דבר כזה כי זה לא רצוי למי שמנהלים את עסקיו המסחריים המאד גדולים. אבל ההתאחדות הספרדית צריכה. להגיד שזה לא קשור לשופטים שלה ולא קשור לכדורגל ולא קשור למערכת "ההוא התחיל" שהחלה מן הסתם באיזה אופסייד ב-1952 . אם נייג'ל דה יונג מתעופף בבעיטת קונג פו שהוא אולי חושב שזה תיקול – זה עדיין נמצא בתוך המערכת המשמעתית של המשחק. כי הוא בכל זאת עשה זאת בתוך מהלך של כדורגל. מה שפפה עשה זה סתם נסיון לגרום למסי נזק גופני. אגב, נזק שלא בוודאות היה מונע ממנו לשחק כדורגל. סתם נזק גופני.

 

דה באזר בפייסבוק

חידון מספר 272 על ספורט באזור המפרץ
להיות מיוחד בלי להתאמץ להיות שונה

119 Comments

גל 20 בינואר 2012

1. האם באמת ניתן לקבוע שהשופט ראה?
2. אולי אני היחיד, אבל גם לאחר מספר צפיות חוזרות עדיין אני יכול לקבל טענה שהדריכה לא מכוונת.

ניימן 20 בינואר 2012

לגבי 2: לא היחיד.

גל ד 20 בינואר 2012

ברור שלא, יש עוד אוהדים של ריאל וחסידים של מוריניו שקוראים את הבלוג.

כל אחד אחר יראה שזה מכוון.

גל 20 בינואר 2012

אני לא אוהד ריאל, אפילו די להפך.

אני פשוט לא קורא מחשבות, אבל ככל הנראה אתה כן

דורפן 20 בינואר 2012

אני לא חושב שזה קשור למוריניו, או לאופסייד מ-52

ניימן 20 בינואר 2012

עזוב לא אוהד של ריאל. אני לא סובל כדורגל. הקשר היחיד שלי לענף הוא הבלוג הזה :D

יוסי 20 בינואר 2012

מהצילומים הראשונים חשבתי שהוא לא שם לב שהוא דורך לו על היד. מזוית הצילום בסוף הוידאו נראה שהוא בכוונה נתקל במסי, ואז מסתכל למטה שנייה לפני שהוא דרך למסי על היד במין דילוג עדין שמספיק להכאיב טיפה אבל לא לשבור כלום.

Danny - Long Island 20 בינואר 2012

No Way, it was BAD

ירון 21 בינואר 2012

1. אני לא חושב שאפשר לקבוע בוודאות שהשופט ראה.
2. אתה היחיד! הדריכה מכוונת במליון אחוז

LEONIDAS 20 בינואר 2012

רונן.
כאשר אתה מוסיף את מוריניו ואת "רוח המפקד" שהוא מנחיל לשחקנים ברוטאלים כמו פפה,דיארה ,רמוס ואלונסו עליך להודות על כך למצלמות במגרש,אשר בנוכחותן מרסנות התנהגות אלימה יותר.

ההתנהגות של פפה היא כלום במסורת ההתנהגות של ריאל.מספיק לזכור
שכבר בשנות ה-50 שחקניה בעטו בראשו של שוער בשיקטאש ובשנות ה-80 גיבורה חואניטו דרך על גבו של לותר מתיאוס ששכב על הרצפה.

קורא אדוק 20 בינואר 2012

צודק וזו בניגוד למסורת "המפוארת" של בארסה,שאם להזכירך רק לפני שלוש שנים אשכרה פתחה את הממטרות על מוריניו ושחקניו באינטר בגומלין חצי גמר ליגת האלופות לאחר שאלו העפילו לגמר ליגת האלופות
מהלך שהוא פשוט בושה וחרפה גם בליגה א מחוז דרום בישראל ותמיד מזכיר לי משום מה את הפעם ששחקני מכבי תל אביב בכדורסל לא נשארו לטקס הענקת הגביע בגמר שהפסידו בו.

הדבר הכי מגעיל בברצלונה ללא ספק זו הצביעות והדו פרצופיות
"יותר ממועדון"? אולי "קטר פאונדיישנס"

matipool 20 בינואר 2012

אלונסו ברוטאלי ?!
כאחד שראה כמעט את כל המשחקים שלו בליברפול , אני יכול להעיד שזו קביעה שגויה בלשון המעטה .
אם כבר , מסצ'ארנו שעשה את הדרך ממרסיסייד לקטאלוניה יכול להיכנס במקומו למשוואה הזו .

רוני 24 בינואר 2012

מחזק. צ'אבי אלונסו שחקן הגון, באסקי לעניין.

עזי 20 בינואר 2012

פפה הוא אידיוט אלים ופרוע שמבייש את ריאל מדריד, אבל אם היה רוצה לגרום נזק היה גורם. זה היה מעשה מכוער של תסכול ושל לתת 'בקטנה', לא של לגרום נזק, לא דברים שלא ראינו מדאני אלבס, בוסקטס, מסצ'ראנו ושאר צדיקים. והשופט אמר שלא ראה, אם היה רואה היה מוציא לו אדום או צהוב שני מן הסתם.

טל 20 בינואר 2012

אה??? מתי ראית את בוסקטס פוגע בשחקן יריב במכוון? או את דני אלבס? במקרה של מסצ'ראנו אני בטוח שאפשר למצוא דוגמאות, אבל מקבוצות קודמות שלו.

הקטע של "המורה, אבל גם הם" פשוט לא רלבנטי פה.

האלימות של ראל מדריד היא לא מקרית, זה חלק מהטקטיקה שלה במשחקים הללו, או כמו שהגדירו את יפה- "רוח המפקד".

גפן 20 בינואר 2012

שופטים של בארסה

עזי 20 בינואר 2012

אף אחד לא חושב שפפה אלים ונבל ומוציא שם רע לריאל? ואני הקוזק הנגזל?
אני מכבד את ברצלונה כמו שאתה מכבד את ריאל. אני מכבד את הכדורגל שלה אבל רואה גם את הצביעות, את ההתחזויות, את הכסף של מנצלי הילדים לצד התרומה ליוניצ'ף כמו שאני רואה את הבעתיות בהתנהגות של מוריניו או פפה או בחוסק שחקני בית. אתה מכבד אולי את ריאל לצד הביקורת הנכונה שלך עליה, אבל לא רואה את החטוטרת על הקבוצה שלך, זה כל ההבדל. ואם אתה באמת חושב שבשנים האחרונות השוןפטים דפקו את ברצלונה – אני באמת שמח בשבילך, אבל אז אתה בתפקיד הקוזק הנגזל הראשי.

החתול במגפיים 20 בינואר 2012

לאמירות כגון אלו דורשות גם הוכחות.
ככותב (ועיתונאי) מעורך מאוד ובעל זיכרון פנומנאלי, אני אשמח אם תוכל להביא ולו דוגמה אחת של 'בקטנה' (כגון פפה) מצד אלבס ובוסקטס.

תודה מראש.

תiמר 20 בינואר 2012

מה שטל גפן והחתול במגפיים אמרו

קורא אדוק 20 בינואר 2012

עזי מסכים עם כל מילה אבל אתה נלחם בטחנות רוח

מסצ'ראנו ובוסקטס הרי הם צדיקים גמורים ותמיד השופטים דופקים את ברצלונה

http://www.youtube.com/watch?v=ygmGIFz_EP0

טל 20 בינואר 2012

אוי, אתה פשוט חסר מושג בצורה מדהימה.

אף אחד לא מכחיש שבוסקטס הוא צוללן. מעבר לכך שגם בתחום הזה יש שחקנים בריאל שלא נופלים ממנו (די מאריה ופפה עצמו, ראה סניצת איבוד ההכרה שלו אחרי שפאברגאס ליטף אותו), זה פשוט לא הנושא. הנושא הוא פגיעה בשחקנים ללא כדור. מתי בוסקטס עשה את זה? מתי מסצ'ראנו נהג כך בתקופתו בברצלונה?

קורא אדוק 20 בינואר 2012

"חסר מושג בצורה מדהימה",אכן מתאים ליהירות והגסות שלך בתגובות פה לאורך השנים
הלינק לא התייחס לזה בכלל ולא לתגובה שלך (כן זה מפתיע אבל מסתבר שהעולם לא סובב סביבך)

הנקודה שלי לא הייתה לגבי החלק של האלימות אלא שלעניות דעתי שחקני בארסה הם מגעילים ומלוכלכים ומי שחושב שבארסה הם "הטובים" וריאל מדריד הם "הרעים" הוא פשוט עיוור למציאות

טל 20 בינואר 2012

אז יש לך בעיה קשה בהבנת הנקרא.

אתה הגבת בהסכמה להודעה של עוזי דן, שבה הוא כתב ששחקני ברצלונה (הוא נתן שלוש דוגמאות) נהגו בעבר בדיוק כמו פפה. אם לא התכוונת לקטע של האלימות, למה הסכמת איתו?

קורא אדוק 20 בינואר 2012

טל אתה ממשיך עם משפטים לא ראויים ושלא קשורים לדיון

הסכמתי איתו לחלק הראשון שבו הוא אומר "פפה הוא אידיוט אלים ופרוע שמבייש את ריאל מדריד, אבל אם היה רוצה לגרום נזק היה גורם"

ונראה לי אני פשוט אתעלם ממך כל עוד אתה לא רושם בכבוד כלפי אחרים
שתהיה שבת שלום

עזי 20 בינואר 2012

טל, הבטחתי שלא אתווכח איתה על ברצלונה כמו שאיני מתווכח עם נטורי קרתא על יהדות. אבל יש פה גם אחרים. אלבס ובוסקטס ומסצ'ראנו הם שחקנים הוגנים במיוחד, הם אף פעם לא עדו עבירה בלי כדןר אף פעם לא הציגו הצגות, אף פעם. כששחקן כמו פפה מורחק באדום אחרי שלא נגע בדאני אלבס , רק בגלל שאלבס משחק אותה ומורד על אלונקה!, עמובן כדי לחזור בריא כשור אחרי ההרחקה של פפה, זה בעייתי. וזה לא שברסה לא עושה את רק נגד איזו אלימות של ריאל, זה קרה נגד אינטר ונגד אספניול ונגד ארסנל ונגד מי לא.
ההבדל שרוב אוהדי ריאל, נגיד קורא אדוק, נגיד אני, רואים את הבעתיות של פפה ומתנערים ממנו ומהתנהגותו, אבל חסידיה הדוטים של הקבוצה הטובה בעולם לא רואים את הבעתיות של ההתנהגות של כמה משחקניהם.
וכן גפן, בדיוק כמו שמכבי תל אביב כדורסל היתה הקבוצה הכי טובה בארץ ובהפרש אבל גם זכתה לסיוע של שופטים, זוהי ברסה – מכבי תל אביב של העולם – שהיא גם הכי טובה וגם מקבלת סיוע משופטים. עזוב את ריאל, תזכור את צ'לסי, את ארסנל, את אספניול לפני שנתיים.

גפן 20 בינואר 2012

עזי

הבעיה האחרונה של מכבי כדורסל זה השופטים בישראל.השרת של דה באזר יקרוס אם אני אתחיל לרשום את כל העוולות שראשי מכבי עשו במשך עשרות שנים.

ולענייננו,יש לי עשרות חברים אוהדי ריאל מדריד.אף אחד מהם לא מתבטא כמוך ולא חושב כמוך.אני בניגוד אליך מלא כבוד והערכה לריאל למרות היריבות המרה.הקלאסיקו מעולם לא היו כאלה חמים ואלימים,אלא רק מאז שמוריניו הגיע לריאל.רק הוא הבעיה.

אני דווקא זוכר שופט שנתן לאינטר גול מאופסייד ברור,ולא נתן פנדל של מאה אחוז לאלבס.אני גם זוכר שופט שלא נתן לצלסי פנדלים אבל גם הרחיק את אבידל על כלום.
ואני גם זוכר את השופטים השנה בספרד שנתנו לריאל 7 נקודות מתנה
אי שריקת פנדל על נגיעת יד של היגוואין בזמן פציעות מול ולנסיה
השריקה ההזויה על אופסייד רק בשבת מול מאיורקה שריאל כבר בפיגור 1
פנדל ברור שלא ניתן למסי בדקה ה90 מול ולנסיה
פסילת שער חוקי של קייטה בהפסד מול חטאפה.

לא ברור למה אתה לוקח על עצמך את התפקיד של הקוזאק הנגזל.שופטים תמיד טעו ויטעו.פעם לטובתך,פעם לרעתך.

גפן 20 בינואר 2012

ושכחתי גם פסילת שער חוקי של מסי מול ארסנל אשתקד במשחק החוץ הראשון שבארסה כבר מובילה 1 – 0 ,או שער מאופסייד של רוני בגמר.

בקיצור זו תיבת פנדורה.אתה לא באמת רוצה להיכנס לשם.

גפן 20 בינואר 2012

ופנדל ברור לבארסה מול אספניול בזמן פציעות רק לפני שבועיים.

בקיצור אין לזה סוף.

עזי 20 בינואר 2012

אף אחד לא חושב שפפה אלים ונבל ומוציא שם רע לריאל? ואני הקוזק הנגזל?
אני מכבד את ברצלונה כמו שאתה מכבד את ריאל. אני מכבד את הכדורגל שלה אבל רואה גם את הצביעות, את ההתחזויות, את הכסף של מנצלי הילדים לצד התרומה ליוניצ'ף כמו שאני רואה את הבעתיות בהתנהגות של מוריניו או פפה או בחוסק שחקני בית. אתה מכבד אולי את ריאל לצד הביקורת הנכונה שלך עליה, אבל לא רואה את החטוטרת על הקבוצה שלך, זה כל ההבדל. ואם אתה באמת חושב שבשנים האחרונות השוןפטים דפקו את ברצלונה – אני באמת שמח בשבילך, אבל אז אתה בתפקיד הקוזק הנגזל הראשי.

גפן 20 בינואר 2012

אני רואה הכל,גם את הדברים השלילים בבארסה.מה לעשות אני עדיין לא רוסל,ולא זה שמחליט על הכסף מקטאר.

לא כתבתי לרגע שהשופטים דפקו את בארסה בשנים האחרונות.פשוט על כל משחק שציינת היו טעויות גם לרעת בארסה.זו עובדה.לפחות תהיה הוגן ותאמר שבכל אותם המשחקים הטעויות היו לשני הצדדים.

אריק 20 בינואר 2012

גפן. עזוב את השופטים. אתם, אם יורשה לי להכליל, קצת לוקים בעניין הביקורת העצמית, בוסקטס הוא חלאה (על המגרש) ושקרן ולא ספורטיבי בצורה מחפירה ומסצרנו אלבס וייה ופדרו לא רחוקים ממנו. הם כולם מעולים והקבוצה הכי טובה שהיתה וכולי, אבל הטענות של אוהדי ריאל מוצדקות ברובן. ואוהדי ברסה, בניגוד לאוהדי ריאל, מגנים על ההתנהגויות האלו זאת הטענה של עזי ואני מוצא בה אמת.

אסף 20 בינואר 2012

אריק, יש הבדל בין ההתנהגות של בוסקטסט ושות', שהיא ללא ספק מעצבנת, לבין האלימות של פפה ושות', שהיא מסוכנת.
הטיעון "פפה אלים אבל אלבס בכיין" מנסה להפוך את התוקפן לקורבן, ועם כל הכעס שיש לי על התחזויות וצלילות, אני מעדיף 10 ארטיסטים כמו בוסקטס על פני בריון אחד כמו פפה ( או מוריניו שמעודד אותו ).

טל 20 בינואר 2012

עזי,

הסברתי לך כבר בעבר, שטקטיקת הדיון (שמאפיינת עיתון מסוים) שלפיה כל מי שחולק עליך במשהו הוא "פאנט" ואילו אתה הוא סמל האובייקטיביות והשפיות, לא תעבוד בדיון מולי.

מה לעשות שבכל הנוגע ליחס לברצלונה אתה הוא הפאנט הגדול ביותר שיש. זה מתחיל מהסיקור השערורייתי והמוטה שלך במונדיאל, ממשיך דרך התעלמויות קבועות בסיקור בעיתון מכל טעויות השיפוט לטובת ריאל מדריד ומגיע עד ההודעות המוטות שלך פה. רוצה לומר, אתה מוזמן לרדת מפוזת האובייקטיביות ובעיקר מפוזת המטיף לטובתה,, כי לפחות במקרה הזה היא מאד לא הולמת אותך.

ומכוון שבמקרה שלך לא נראה שסוגיית אי הבנת הנקרא היא רלבנטית, המסקנה היחידה היא שאתה מנסה להטות את הדיון. אז אני אחזור שוב על המובן מאליו: כן, יש בברצלונה שחקנים שעושים הצגות. בריאל יש לא פחות. מה שיש בריאל ואין בברצלונה זה כסחנים שנוהגים באלימות. האם זה נובע מהאישיות שלהם או שזה משרת את האינטרסים של הקבוצה והמאמן שלהם, זו שאלה מענינת שלא משנה את השורה התחתונה: בריאל יש שחקנים אלימים, בברצלונה אין. שיהיה נושא על הצגות, נוכל לפתוח בתחרות למי יש יותר גדול. כרגע, שהנושא הוא אלימות, זה מצב יותר חצד צדדי ממאזן המשחקים בין הקבוצות בעידן גווארדיולה.

טל 20 בינואר 2012

ורק כדי לצטט את ההודעה הראשונה שלך (עזי) בנושא:

"זה היה מעשה מכוער של תסכול ושל לתת 'בקטנה', לא של לגרום נזק, לא דברים שלא ראינו מדאני אלבס, בוסקטס, מסצ'ראנו ושאר צדיקים".

אתה כתבת פה, שחור על גבי בלוג, שההתנהגות של פפה במקרה הספציפי הזה, מאפיינת גם שחקנים בברצלונה. לא כתבת על התחזיות והצגות, כתבת על אלימות. אתה יכול בבקשה לגייס את האובייקטיביות שלך ולמצוא מקרה דומה של שחקן ברצלונה בשנים האחרונות?

תודה מראש.

Tal 21 בינואר 2012

מסכים עם טל מאוד (חוץ מבתגובה לגופו של אדם ולא לגופו של עניין, אבל שני הצדדים לקו בכך במידה שווה).

מי שמצדיק או משווה אלימות להתחזויות אינו יכול לעטות אובייקטיביות, או שלפחות בעיניי יש לו דעה אובייקטיבית קיצונית מאוד.

השחקנים של בארסה לא מלאכים ולא צדיקים וכמו כל קבוצת כדורגל אחרת בעולם- גם הם מתחזים או מתקלים בחריפות מפעם לפעם (התנהגויות שמפריעות לי מאוד כאוהד הקבוצה, אגב), אבל אין בכך שום הצדקה ואין בכך שום השוואה לאלימות ברוטאלית ומלוכלכת שבכלל אינה קשורה למהלכו של המשחק.

לנסות להצדיק את האלימות של פפה ושאר שחקני ריאל בהתחזויות של שחקני בארסה ועוד להציג את שני סוגי ההתנהגויות כשקולות- זו פשוט דמגוגיה בעיניי.

באבא ימים 20 בינואר 2012

אם כבר זה המקרה:

http://www.youtube.com/watch?v=3-HiskViZko

בני תבורי 20 בינואר 2012

באבא,
אני זוכר את המקרה וחושב שלא ראיתי עבירה כל כך בוטה במשחק כדורגל מעולם, גם אם לא גרמה לנזק, והכל תחת עיני הקוון.

דורפן 20 בינואר 2012

בוטה – אבל כשהמשחק חי

בני תבורי 20 בינואר 2012

לא ממש, אם אני זוכר נכון, זה היה כבר אחרי שריקה לקרן. אבל גם אם לא, זו לא מסוג העבירות שאתה יכול להגיד שהלכת קדימה ובלי כוונה דרכת למישהו על היד.

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 20 בינואר 2012

מליקה על פץ?
(גם, קיבל צהוב)

גיא זהר 20 בינואר 2012

קשה לי להאמין ששופט ראה דבר כזה, חשב שזה מכוון והתעלם. יתכן שראה וחשב שלא מכוון. אפשר לראות שזה מכוון רק בהילוך חוזר (ומי שחושב שזה לא מכוון צריך בדיקת עיניים דחוף בלי שום קשר ל"הגינות" הידועה של פפה. לגבי עניין התקיפה העניין גבולי מכיוון שדריכה על כף יד יכולה לגרום לנזק אדיר והיא אכן היתה בזמן שהמשחק לא משוחק. האם מדובר תקיפה? אני לא בטוח. מתי מפרידים בין עבירה חריפה לתקיפה בפוטבול אמריקאי או בהוקי? הגבול לפעמים דק ולדעתי מה שפפה עשה עדיין בתחום הלגטימיות שאינה עוברת לתקיפה ולהט המשחק

אבו ציצריטה מהבלקברי 20 בינואר 2012

אני נוטה לחשוב שלפפה יש הפרעה נפשית שצריכה טיפול איזה מערכת שלא מווסתת כהלכה. אני סבור כך עוד מהעבירה הפרועה ההיא שבה בעט בגבו של שחקן שוכב בהתקף טירוף )ופיספס)

גלן 20 בינואר 2012

בעצם מה שאתה אומר זה שפשלה של שופט שהרסה את המשחק לאוהדים פחות גרועה מפשלה שבקושי דרשה קרח על היד.

טל 20 בינואר 2012

פפה כבר עשה דברים הרבה יותר גרועים:

http://www.youtube.com/watch?v=cq0GVOFgGBg

גל 20 בינואר 2012

לא יאומן, זה נגמר רק באדום?

טל 20 בינואר 2012

הרחקה לעשרה משחקים, אם אני לא טועה.

דביר 20 בינואר 2012

והוא אמר שהוא פורש מכדורגל… משהו שהוא לא עמד בו…

בוב השקט 20 בינואר 2012

בסרטון הזה לא רואים חלקים גדולים ממה שפפה עשה שם.

http://www.youtube.com/watch?v=bz5-_I-VmTQ

זה באיכות קצת פחות טובה אבל רואים הכל (ויש הרבה)

שניר 20 בינואר 2012

דורפן-אני חושב שמה שמגניב הוא שברור לכל השחקנים שעושים את הפאולים שרואים את זה בבית(ד"א היה גם קטנה כזו של פברגאס)אבל עדיין בלהט המשחק זה לא מזיז להם.ממש מזכיר לי את המוסר הדתי שאומר שבסוף על הכל אנחנו באים בחשבון ועדיין כל בני האדם חוטאים.

אשך טמיר המקורי 20 בינואר 2012

מקרה קלאסי של הטובים נגד הרעים, סטייל "קראטה קיד".

פפה הוא לא יותר ממכשיר בידו של מוריניו.
וגם הטמבל השני שדחף למסי את הראש למטה (לא זוכר את שמו).

כמו בסרט, המאמן הרשע והמלוכלך שולח את חניכיו לפגוע ולפצוע בלי קשר לספורט.

כמו בסרט, הטובים מנצחים.

טל 20 בינואר 2012

אני די בטוח שמוריניו לא אומר לשחקנים שלו לפגוע ביריב, בדיוק כפי שגרנט בשעתו לא אמר לשחקנים שלו דבר כזה, אבל שאתה מייצר אוירה מסוימת, סוג של רוח המפקד", השחקנים מרגישים חופשי לשחק בצורה כזו (ובואו לא ניתמם, גם לא מדובר פה במדעני אטום).

גפן 20 בינואר 2012

טל

http://www.youtube.com/watch?v=Ec0CT8yzjAo

אותו וידאו על אותו אירוע,רק בסיום המהלך ההזוי כאן רואים בהילוך החוזר שפפה גם סוטר למספר 8 ומאגרף את שחקן מספר 10.זה 3 אדומים באירוע אחד.

ולפי הבנתי את התקשורת הספרדית מהיום,פפה בכלל לא יועמד לועדת משמעתת בספרד.הזוי.

החתול במגפיים 20 בינואר 2012

רונן,

אני חושב שיש לך טעות בטור בעיתון. הצהוב שהשופט הוציא לא היה מופנה לכיוונו של פפה, כי אם לקאייחון.
השופט היה עסוק עם הפאול שקאייחון עשה על מסי (הרשמתו בפינקס) ולכן הוא לא ראה את המקרה.

אני לא מצפה (בסיטואציה שנוצרה) מהשופט לראות את המהלך ואני חושב שקריאתך להשעותו היא טיפה מוגזמת (במידה והוא אכן לא ראה את האירוע, כפי שהוא אף העיד).

אני כן מצפה מהאתאחדות הספרדית ש"תמחל על כבודה" ותלמד לרגע מהאתאחדות הגרמנית (מקרה הדריכה על הרגל של ג'רמיין ג'ונס על מרקו רוייס מלפני כחודשיים), או להבדיל מהאתאחדות האנגלית, ותעזר בצילומי הטלביזיה שמוכחים הייטב את מה שכל אחד ראה בבייתו – מקרה מכוון של פגיעה!

אך כניראה שהשמרנות אצלם (התאחדות ספרד) חזקה יותר מכל דבר, והנזק האמיתי לעתיד, הוא שאף אחד לא לוקח על המקרה הדוחה הזה אחריות (לא פפה עם התנצלות בחצי-פה, לא המועדון, לא אנשי השיווק של מסי, לא השופט, ולא ההתאחדות הספרדית).

איתן 20 בינואר 2012

4 דקות של חולה נפש שצריך להכניס לכלא:

http://www.youtube.com/watch?v=11enIeWNJbE

אופיר 20 בינואר 2012

חולני. שמישהו בבקשה יסביר לי למה לא להרחיק "שחקן" כזה לצמיתות.

כסיפוביץ 20 בינואר 2012

כל הווידאו הזה מדבר בעד עצמו.
העובדה שהוא עוד משחק כדורגל היא בושה לכל האחראים לדבר.
רוצח קריירות

רנדה 20 בינואר 2012

רונן, מסכים עם כל מילה. זה מדהים שיש אנשים שחושבים שזה לא בכוונה.
לא מסכים איתך שזה לא קשור למוריניו, קשור ועוד איך.

רועי ויינברג 20 בינואר 2012

היו הרבה טעויות שיפוט גדולות, וזאת יכולה להיכנס לפנתיאון. לא טעויות שיפוט מהסוג שאמרת, שלא שמים לב (נגיעות היד של מראדונה והנרי למשל), אלא מקרים בהם באמת צריך לערב את החוק (וכן, זאת חזרה מסוימת על הפוסט). למשל התקיפה של שומאכר את באסיסטון במונדיאל 82', שאפילו לא נשרק צהוב לשומאכר, ובאסיסטון איבד 3 שיניים.

שורה תחתונה, היו המון טעויות שיפוט, אבל טעות כזאת במשחק ליגה ג' בין עירוני מודיעין לבית"ר גבעת זאב לא תמשוך בכלל עניין, לעומת הטעות הזאת.

ופפה-ההתאחדות הספרדית צריכה להרחיק אותו לכמה משחקים.

גיל 20 בינואר 2012

אני חושב שאת ההחלטה של השופט חייבים לבחון בראי התאטרון של המשחק הזה. כולם יודעים ששחקנים מגזימים בתגובות שלהם ועל כל נשיפה של שחקן אחר בכיוון שלהם הם מתפתלים כאילו ירו בהם. שופטים מודעים לכך ולכן לא מתרגשים מכל ההצגות ולכן סביר שגם אם הוא ראה את הדריכה, הוא חשב שהתגובה עליה הייתה מוגזמת ולא רצה לחרוג ממסגרת הכללים הלא כתובים של המשחק.

חוץ מזה, גועל נפש של משחקים בין שתי הקבוצות בשנתיים האחרונות. אם אפשר היה להרים תביעה ייצוגית בשם האוהדים על מוצר נחות היה צרך לעשות את זה.

הופמן 20 בינואר 2012

גועל נפש של משחקים? הרבה זמן, אם בכלל, לא ראיתי משחקים ברמה כל כך גבוהה כמו הקלאסיקוז בשנים האחרונות. היה איזה משחק אחד שהפך לקרבות והצגות נטו והיה די מגעיל. אבל חוץ ממנו – משחקים מדהימים.

גיל 20 בינואר 2012

אכן, יש גם כדורגל יפה לפרקים אבל מה שקרה שנה שעברה ובמשחק השבוע זה גועל נפש ומוציא את הטעם מהמשחקים לדעתי.

אסף 20 בינואר 2012

כדורגל יפה לפרקים? מתי ראית כדורגל יותר יפה מזה שברצלונה הציגה ב 5-0?

old timer 20 בינואר 2012

ניהלנו פעם את הדיון הזה –

נראה לי שבקלאסיקויש הסכם ג'נטלמני בין הצדדים לנהוג בחוסר ג'נטלמניות מובהק. כשאלו הם הכללים המוסכמים על הצדדים ("רמה כפי יכולתך ושהטוב מבינינו ינצח") צריך להסתכל על המשחק ולשפוט אותו כמו שהוא: מפגן חסר בושה של יצרים. פורנוגרפיה של כדורגל.

תוסיפו לזה כדורגל שלפרקים היה עוצר נשימה ותקבלו חוויה די מענגת. פורנו בלי לנצל נשים. הטוב מכל העולמות.

דווקא בגלל זה האלימות כל כל צורמת. זה פשוט דופק את הסרט. בעיני, כשאני קורא את הויכוח בין עזי לטל, זו הנקודה שעזי מפספס.

טל 21 בינואר 2012

זו לא הנקודה לעניות דעתי.

זכותו של אדם לחשוב שהתחזויות גרועות כמו אלימות על המגרש. אני לא מסכים (בעיקר כי התחזויות לא מסכנות את היריב), אבל נניח שזו עמדה לגטימית. רק מה היא קשורה לדיון?

הנושא פה הוא האלימות של פפה (ואולי של ריאל כולה). אוהדי ריאל (אובייקטיבים בני אובייקטיבים כולם) לא יכולים לכתוב הודעה מגנה לאלימות של פפה בלי להוסיף ששחקני ברצלונה גרועים באותה מידה (טענה, שבהקשר של האלימות, אין להם שום יכולת להוכיח).

זה מדהים שאדם רציני יכול לכתוב ששחקני ברצלונה לא פחות אלימים מפפה ולאחר ששואלים אותו על מה הוא מבסס את העמדה המופרכת הזו, לטעון שהם חסרי אובייקטיביות לעומתו. ממש 1984, גרסת הקלסיקו.

גיל 20 בינואר 2012

לדעתי אגב, השופט בכלל לא ראה את הדריכה.

DT 20 בינואר 2012

זה מקרה זאב-זאב קלאסי. לא חושב שיש היום בספורט העולמי שחקן שעושה כל כך הרבה הצגות כמו מסי, ובאופן אישי זה מעציב אותי כי הוא שחקן ענק אבל ההצגות האלה מורידות את הערך שלו בצורה דרסטית בעיני. וכשאתה עושה כל כך הרבה הצגות, לפעמים לא תקבל שריקות גם שבאמת מפרקים לך את הצורה, ואין ספק שפפה ניסה להכאיב לו פה. להכאיב לו מאוד.

אסף 20 בינואר 2012

תגובה מדויקת, נכון ל 2008.
מסי נגמל כבר מזמן מהנטיה לאובר-דרמטיות.
להיפך- הרבה פעמים הוא מנצל את חוק היתרון וממשיך לרוץ גם אחרי פאולים שעושים עליו. מן הסתם כי הוא הבין שהוא יכול לעשות הרבה יותר עם הכדור בתנועה מאשר במשחק עומד.

DT 21 בינואר 2012

איך אתה מסביר את ההתפתלות הדרמטית אחרי הלטיפה על הראש? לא נגמל עדין. השתפר, אבל ממש לא נגמל. ממשיך במסורת הארגניטנאית המפוארת של התחזויות.

אסף 21 בינואר 2012

מקרה לא מייצג. אם אתה רואה משחקים של ברצלונה אתה יודע.

קורא אדוק 21 בינואר 2012

נו באמת מקרה לא מייצג….

גם זה לא מקרה מייצג? כמו שאומרים,פעם ילד חרא תמיד ילד חרא

http://www.youtube.com/watch?v=ysfW9TGm94E

גפן 21 בינואר 2012

DT

אתה חייב משקפיים

לא רק שמסי לא צולל אלא שלמרסלו מגיע כאן אדום ישיר.שים לב לרגל ימין שלו בועטת בגוף של מסי,הוא אשכרה קופץ לכדור גובה תמים.

השנאה שלכם פשוט מוציאה אתכם מדעתכם.

קורא אדוק 21 בינואר 2012

גפן אתה אומר שהשנאה מעבירה אותנו על דעתנו אבל מתייחס רק לקליפ שDT העלה ולא לשלי….

או שגם פה היה אדום בטוח ופנדל לטובת מסי?

למסי יש כל כך הרבה מקרים כאלו,וכמו שאביאל רשם למטה פשוט בוחרים לא להתעכב עליהם.
אני לא מוצא את הקליפ ולא זוכר את הקבוצה שמולה שיחק אבל לעולם לא אשכח את הפעם שמסי "נפצע" ברחבת החמש של היריב במשחק ליגה במהלך התקפה של ברצלונה,"התפתל" במשך מספר שניות,וכאשר ראה שדני אלבס משתלט על הכדור מצד ימין התאושש בצורה פלאית (כמו שאלבס עצמו אגב התאושש מהאדום "הברוטאלי" של פפה בחצי גמר ליגת האלופות וחצי דקה אחרי רץ ספרינט של חמישים מטר כאילו הוא גארת' בייל מול אינטר) יצא מעמדת הנבדל ואז חזר שוב בשביל לכבוש.

קורא 20 בינואר 2012

ברור שיש יד מכוונת של מוריניו – ריאל אלימה מול בארסה במשחקים האלה הרבה יותר משהיא אגרסיבית (לפחות בשניים האחרונים).
פפה ('פרא')עשה במשחק הזה עוד 3-4 עבירות של צהוב ברור (יותר מזה שקיבל) והצגות (בסדר, פה לא נבדל מבוסקטס), הדריכה הייתה רק המשך של פעולות אלה שבאף אחת לא היה לו באמת סיכוי להגיע לכדור.
גם קראבליו עשה עבירה של אדום שלא ניתן לשיקול דעת על מסי – לא באלימות כמו פפה, סתם הכשלה מאחור לגמרי על מסי שהכדור רחוק ממנו.
בנוסף, בכל המשחקים האחרונים האלימות מתגברת עם התסכול של מה שקורה במגרש, לפני זה זה רק אגרסיביות.

תiמר 20 בינואר 2012

השופט לא ראה את הדריכה. הצהוב היה לקאייחון

אביאל 20 בינואר 2012

דורפן – איזה דין פלילי ואיזה נעליים איך אפשר בדיוק להוכיח בבית משפט שהוא דרך לו על הרגל בכוונה ?!, לשבור רגליים נוסח רוי קין זה רומנטי מאוד, גם את השפיץ של טוטי לראש של שחקן אינטר (אני חושב) כולם שכחו. דיי לבנות איזה מסגרת נוחה לטענות שלך, כדורגל משחקים 90 דקות וכל מה שקורה בתוכן הוא שווה, זה לא ממש משנה אם המשחק נעצר או לא, כי השעון ממשיך לרוץ וזה מה שעושה את ההבדל.

מבחינתי, להתחזות זה פי 100 יותר גרוע למשחק מאשר להיות אלים, על האלימות משלמים ובגדול, על התחזויות הרבה פחות, תעשה חיפוש קטן ביוטיוב לראות בדיוק על מה אני מדבר, על התאטרון של ברצלונה, תראה את הלינק של קורא אדוק ותיזכר בהתנהגות של פינטו שמתחזה לשופט ושורק לשחקנים ומה הוא מקבל ? שני משחקים בחוץ.

גפן – בעיה אבל גם עניין מרכזי בכדורגל הוא שאפשר להעניש שחקן רק אם הדבר מצויין בדוח של השופט, אם השופט היה מציין את מה שפפה עשה למסי הוא כבר היה חוטף אדום. אם אתה מאפשר להעמיד לדין על דברים שלא נרשמו בדוח של השופט, אז על כל עבירה, נגיעת יד או התחזות אפשר לעשות מטעמים ועורכי הדין של הקבוצות יעשו מזה מטעמים.

אופיר 20 בינואר 2012

יש לך משהו להגיד על הלינק של איתן בתגובה 13? מדוע לדעתך צריך לתת לשחקן כזה לשחק כדורגל? אם אני זוכר היטב פאולו מאלדיני עשה הגנת ברזל במשך 20+ שנה בלי לסכן קריירות של שחקני יריב. אגרסיבי לא שקול לפלילי.

גל ד 20 בינואר 2012

תזכיר לי כמה שחקני כדורגל נפצעו בגלל התחזות?

אלון זנדר 20 בינואר 2012

אביאל – בלי להיכנס לוויכוח עצמו על פפה – בנקודה אחת אתה טועה לגמרי. שחקן אפשר להעניש בדיעבד לא רק אם הדבר מצויין בדו"ח של השופט. להיפך. אפשר להעניש שחקן בדיעבד אך ורק אם מה שקרה לא נכנס לדו"ח של השופט והוא מעיד שהוא לא ראה את המקרה.
יש את עיקרון החלטת שופט, שלפיו אי אפשר לשנות החלטה שעשה השופט במהלך המשחק, ולא משנה כמה הוא טעה. יש רק אפשרות של שיקול דעת במקרה של כרטיס אדום, והשאלה היא לכמה משחקים ההרחקה.
במקרים שמתגלים על ידי מצלמות הטלביזיה והופכים פומביים, הלחץ הציבורי יכול להוביל לפתיחה של הליכים נגד שחקן. זה קורה באנגליה וגרמניה, באיטליה פחות, בספרד למיטב ידיעתי זה טרם קרה. בבונדסליגה הורחק ג'רמיין ג'ונס על עבירה חמורה מזו של פפה, אבל דומה בעיקרון, עד האחד במרץ.

ניק 20 בינואר 2012

מהסרטון שהועלה בפוסט אי אפשר לראות את הפנים של פפה, ולכן קשה לקבוע עד כמה זה היה מכוון… בכל מקרה השופט לא הסתכל על זה בכלל, הוא הסתכל על קייחון, אז הוא באמת די חף מפשע כאן…
בכל מקרה אם יש צילומים מזויות אחרות שבהם רואים את הפנים של פפה ואפשר לראות לאן הוא מסתכל באותו רגע, ויראו שהוא כן מסתכל למעטה ודורך בכוונה אז אין ספק שצריך להרחיק אותו לפחות לשנה מהגביע הספרדי

ronen 20 בינואר 2012

טוב שלא אמרת שצרך להרחיק אותו לעשור מליגה נערים ג. פפה הוא פושע שאופ"א עם כל הפייר פליי שלה צריכה להרחיק אותו מכל מסגרת כדורגל לשנה לפחות ולו למען יראו ויראו.

Yavor 20 בינואר 2012

Then he'll be back next year anyway. Real are almost out this year

ze lo onesh

דוד הכי טוב 20 בינואר 2012

למי שטרם הפנים שמדובר בכוונה תחילה, צפו בסרט הזה מתוך ערוץ CUATRO הספרדי. פפה מסתכל וגם מכוון את הצעידות שלו כלפי היד של מסי.

http://youtu.be/4aqBqRZJYH0

תומר חרוב 20 בינואר 2012

ברור שזה היה בכוונה. אפשר היה לראות שהצעד שהוא עשה זה צעד לא טבעי, הוא נתן לו ברכייה לכתף וחיפש את היד שלו כדי לדרוך עליה. אחד המגעילים בכדורגל היום. השופט לא ראה אבל זה שהוא לא מורחק בדיעבד, ולאור ההיסטוריה שלו זה צריך להיות לכל העונה, זו בושה.
ואני לא ממש אוהב את הגמד הרשע(בעיקר כי הוא כזה טוב).

החתול במגפיים 20 בינואר 2012

למען הסר כל חשש וספק. שידור-חוזר:

http://30.media.tumblr.com/tumblr_ly0panXZMR1qak12mo1_400.gif

למישהו עוד נותר ספק שזה לא היה בכוונה?!

זיזו 20 בינואר 2012

חבל שהוא לא שבר לו את היד

גיל 20 בינואר 2012

זיזו, תגובה לא במקום. אף פעם, אבל אף פעם, לא צריך "לאחל" לשחקן יריב פציעה ולא חשוב כמה שונאים אותו.

קורא 20 בינואר 2012

גיל, אני חושב שנסחפת. מה היה גועל נפש בארבעת המשחקים השנה? נראה לי שהדימויים שלך מהסדרה שנה שעברה יצרו השלכה. וגם ה-5-0 לא היה גועל נפש. בקיצור 3 מ-8 אחרונים היו ברוח הזאת.
ואגב, כן, אני גם חושב שייתכן והשופט היה עסוק בלתת צהוב לקאייחון על ההשתלחות במסי ולא הסתכל מטר שמאלה על הדשא

גיל 20 בינואר 2012

אתה צודק שהמשחק הקודם בליגה לא היה בעייתי, אבל זו נראית לי יותר אנומליה. במשחק הזה חזרו לכל הגועל נפש של שנה שעברה.

קורא 20 בינואר 2012

גם לא 2 המשחקים בסופר קופה שהיו פשוט כדורגל מצוין. במשחק הזה הרב התנקז לשחקן אחד – לא היו ממש אלימות יתר משאר שחקני ריאל (מלבד הקטנה בסוף של קונטראו, מילא…) התחזויות ובזבוזי זמן, מלבד בזבוזי זמן עם הכדור של בארסה.

גיל 20 בינואר 2012

הסופר קופה הם לא משחקים כל כך משמעותיים. ואגב, אני לא מדבר על האלימות אלא על ההתחזויות וכל ההפסקות במשחק שמוציאות את החשק לראות אותו.

גפן 20 בינואר 2012

אני לא מאמין שתיירי הנרי נפצע וכנראה לא משחק מול יונייטד.
וזה בשבוע שאני טס במיוחד לראות אותו ואת ארסנל מול השדים האדומים ואת בארסה מול ריאל.

אביאל 20 בינואר 2012

אופיר – גם פאולו מלדיני פצע שחקנים לאורך הקריירה, זה חלק מהמשחק, לא ראיתי כל משחק שלו ואני מניח שגם אתה לא, ככה שאתה לא יכול להיות בטוח. הסיבה היחידה שמתנפלים על פפה זה בגלל שהוא ריאל מדריד ומסי מברצלונה שהתקשורת עוטפת אותה, כתבתי דוגמאות על שחקנים אחרים שעשו דברים לא פחות גרועים ועדיין לא קיבלו כל כך הרבה רעש, גם למסי אותה דריכה מפלצתית הפסיקה לכאוב אחרי 20 שניות, הזכרתי את טוטי שעם השפיץ של הנעל לראש של טיאגו מוטה אני חושב, לא זוכר שעשו מזה סיפור כל כך גדול, הייתי גם ממליץ להירגע קצת עם הצעקות לפליליות של העניין, אתה ממש לא רוצה שהמשטרה תתחיל להתערב בענייני כדורגל.

גל ד – ואיך זה קשור לעניין ? בתור צופה כדורגל, רמאות כזאת, כמו שהודגמה טוב טוב בסרטונים השונים של ברצלונה הורסים את המשחק הרבה יותר, לא ראיתי מישהו נענש על זה בדיעבד, גם לא ראיתי את מסי נפצע בדיוק במהלך, הוא המשיך לשחק באותה צורה.

קורא 20 בינואר 2012

אתה נותן מספיק טענות ענייניות, אז אולי די עם רגשות הקיפוח כל הזמן לכל הקבוצות שאתה אוהד שנדפקות ומתייחסים אליהם אוהדים או שופטים בצורה מסוימת רק כי כי זה הם (בית"ר, צ'לסי…)?
מתייחסים לפפה אלים כי הוא אלים, הוא עבר יותר מדי פעמים את גבול הספורטיביות. גם סרחיו ראמוס משחק בריאל המקופחת בדעת הקהל ואף אחד לא מתייחס אליו ככזה – הוא שחקן אגרסיבי ביותר ומשחק חזק אבל הוגן וספורטיבי כמעט תמיד.

אורי 21 בינואר 2012

פשוט מדהים איך בן אדם שניכר כי הוא אינטילגנט ומבין כדורגל פשוט נהיה עיוור כשמדובר בריאל נגד ברסה. נכון לא פלילי, נכון היו דברים גרועים כאלה בעבר כמו הדוגמאות שהבאת. מעולם לא היה שחקן שמעורב במקרים כאלה פעם אחר פעם לא טוטי ולא אחרים . הסיבה שעושים מזה עניין ומתנפלים על פפה היא שזה מגיע לו ללא קשר למדים שהוא לובש. להיתלות על זה שהתקשורת עוטפת את מסי זה מגוחך תעשה לעצמך טובה וזה שהוא לא נפצע זה הכי לא קשור

הופמן 20 בינואר 2012

שחקן נוראי. פפה אדם, כמו שכתב פרוסנר האח. גם התאקלים הנקיים שלו תמיד נגמרים בעוד תנועה אחת של הרגל לכיוון רגל היריב. אולי צריך לחוקק איזה חוק נגד שחקנים אלימים, נניח משהו כמו שלוש השעיות = הרחקה לשנה (לא אדומים, השעיות בדיעבדיות על סמך צילומי טלוויזיה).

טל 12 20 בינואר 2012

לדעתי צריך להרחיק את פפה לכמה וכמה משחקים.אפילו לחצי עונה.

בסוף – 1:03 ניתן לראות את המבט שלו למטה ממש לפני שהוא דורך.גועל נפש.

רועי מונדר 20 בינואר 2012

לא קראתי את הכול היו כאן התנצחויות למי יש יותר גדול וזה היה טיפשי,
אבל לא יותר טיפשי ומכוער מהשחקן הזה פפה. זה לא רק הסרטונים שהעלו כאן, כי יש כל כך הרבה שלו. וזה לא רק האל קלאסיקו.
אני בכלל אוהד ליברפול ככה שאני לא צד ישיר במאבק הזה.
את שני המועדונים אני לא מחבב. בכלל לא מעניין אותי אם השופט כול להנכס למחשבה של פפה האם רצה לפגוע או לא. הוא רצה לפגוע. פפה זה עבריין אלים לדעתי, הוא הולך מכות מכסח כל הזמן ואין משלק לדעתי שהוא לא ראוי ללפחות צהוב אחד אם לא שלושה.
פשוט פרא אדם שצריך לשבת שנה בבית לדעתי וללכת לסדנת שליטה בכעסים וריסון עצמי. אני מתפלא שעוד לא סיים לאף שחקן את הקריירה. ואין מהלצפות מההתאחדות נספרדית היא פשוט גרועה יותר משלנו לדעתי. כאמור. פשוט לא סובל אותו הוא לא ספורטאי אין לו כבוד לחבריו למקצוע.

אביאל 21 בינואר 2012

קורא – תתפלא לדעת שאכן קיים קיפוח בעולמנו, גם בכדורגל ובעוד הרבה מקומות, זה שהתקשורת אוהבת להציג את העולם היום כחופשי לחלוטין הוא עיוות של המציאות. כמו שכתבתי כבר אינספור פעמים, אוהדי חיפה זורקים מוט ברזל על אלישע לוי והם אפילו לא מועמדים לדין, אין קבוצה בכירה באירופה שקופחה כמו צ'לסי בחמש השנים האחרונות אלו עובדות ולא התבכיינויות.

אורי – היו והיו, חאליד בולרוז היה הרבה יותר גרוע, זכור לי איזה מפגש שלו מול רונאלדיניו וכמה רעש עשו מזה, נגד קבוצות אחרות זה לא הובלט. בתור אוהד ריאל קשה לי מאוד ששחקן בקבוצה שאני אוהד מאז שאני זוכר את עצמי עושה פעולות כאלה, אבל עדיין לא צריך להרוג את הבחור, גם בפעם האחרונה שבדקתי הוא לא בדיוק פצע את מסי, בוא נגיד שאם המקרה היה נגד אלמריה זה היה נרגע אחרי שעה, אבל מדובר במסי, הקדוש המעונה אז אתה מקבל פוסט אצל דורפן, אותו אחד שמהלל את רוי קין ומחכה ליורש שלו ביונייטד, שחקן שהיה אלים הרבה יותר מפפה בצורת המשחק שלו.

קורא 21 בינואר 2012

ובמקרה כל הקבוצות שאתה אוהד מקופחות. יש לי פשוט בעיה עם תחושת קורבן, הרבה פעמים היא באה על חשבון לקחת אחראיות ולהסתכל על עצמך ועל המציאות בגובה העיניים, ומתובלנת בלהאשים אחרים במה שקורה לך. אתה עושה סינון מדהים של הדוגמאות.
תקרא מה שגפן כתב – גם בארסה יכולה לצאת בקמפיין התקרבנות – שופטים זה חלק מהמשחק, ברגע ששרקו נגדך – זאת המציאות שאיתה צריך להתמודד, כמו גול עצמי או שחקן שנפצע.
ואגב, רוי קין לא היה שחקן אלים, הוא לא בסקאלה של פפה. הוא היה מאד מאד מאד אגרסיבי ושיחק חזק מאד. ואני רחוק מאד מלהיות אוהד יונייטד. שחקן כמוהו הייתי רוצה בקבוצה שאני אוהד, כמו פפה לא.

באבא ימים 21 בינואר 2012

רוי קין הלך על שחקן בכוונה לפצוע אותו על מנת לחסל חשבון אישי שנפתח (נדמה לי) ארבע שנים קודם ואז כתב ספר והשוויץ על זה. זה היה מהלך מתוכנן מראש. שנעשה מתוך ידיעה שזה לא הולך לעזור לקבוצה שלו לנצח במשחק. במילים של קין עצמו (סליחה על הכוכביות ככה זה כשמצטטים מעיתון) –

'I'd waited long enough. I f****** hit him hard. The ball was there (I think). Take that you c***.

'And don't ever stand over me sneering about fake injuries. Even in the dressing room afterwards, I had no remorse. My attitude was, f*** him.

'What goes around, comes around. He got his just rewards. He f***** me over and my attitude is an eye for an eye'.

פפה יכול לחטוף עוד 20 כרטיסים אדומים והוא לא יהיה בסקאלה של קין מבחינת הפליליות והרוע הטהור. אם אתה רוצה נער פוסטר למקום בו אמור להגמר המשחק וצריך להכנס הדין הפלילי קין הוא האיש שלך.

הסיבה שזה לא יקרה הוא חשש מן המדרון החלקלק. אני לא יודע אם זה מוצדק אבל ככה זה. במובן הזה, אין מקום לבהחנה בין פפה לבין קין.

דורפן 21 בינואר 2012

באבא – נכון. ונגד קין אכן היה הליך אזרחי של תביעה. אז אנחנו בהסכמה מלאה. אז עירוב מנצ'סטר יונייטד, בית"ר ירושלים והתביעות הבאסקיות לחבל ארץ עצמאי לא רלוונטי פה.

באבא ימים 21 בינואר 2012

אני מסכים.

אביאל 21 בינואר 2012

קורא – כל קבוצה מקופחת בתקופה זו או אחרת, אני גם אוהד באיירן שהיא בדיוק ההפך אם זה גורם לך להרגיש קצת יותר טוב לגבי הבעיות הפסיכולוגיות שאבחנת אצלי.

בקשר לרוי קין, אני חושב שבאבא סיכם את העניין. להיות אלים ביונייטד זה רומנטי, להיות גזען בבילבאו זה גם נורא מרשים ואותנטי, אבל בית"ר הם גזענים חשוכים ופפה הוא חלאת האנושות כולה, הכל מנקודת המבט, רובה מיוצרת ע"י התקשורת מהסיבות שלה.

קורא 21 בינואר 2012

הכוונה לא אישית, אני כמובן לא מכיר אותך ומכבד את דעתך. הכוונה שלי היא בגישה מהסוג הזה. בדומה למה שרונן כתב, לעשות הצדקה לפעולה שלילית מסוימת ע"י זה שמשהו אחר גם עשה את זה היא בריחה מאחראיות (לא שלך כמובן, אתה לא אחראי למעשיו של שחקן בקבוצה שלך).
לגבי קין, לא הכרתי את המקרה – זאת בהחלט דוגמה לרע טהור לעומת אגרסיביות ומשחק חזק. חוזר בי. הרושם שלי היה ממה שראיתי אותו.

גלן 21 בינואר 2012

המקרה של קין הוא מצויין לענייננו בגלל שאם הוא לא היה מתפאר היינו רואים במהלך הזה רק כמהלך אלים ותוא לא.
וכאלו יש המון.
מכאן שכל האישיו הזה של "במהלך המשחק" מול"רוע מזוקק" הוא שולי ודיי חסר משמעות ופרשנותו בהחלט עשוייה להיות לפי זיקתנו הספורטיבית. כל זה פחות חשוב מהתוצאה הסופית. מי שמאשר את השער של למפרד צריך להיות שנה מחוץ למסגרת כי הנזק למשחק היה אדיר ומי שלא ראה את פפה הרבה פחות.

גלן 21 בינואר 2012

מי שכמובן לא מאשר את השער של למפרד…

באבא ימים 21 בינואר 2012

ועדיין אביאל בעיני הטענה לפיה רונן אומר את מה שהוא אומר בעניין פפה ולא אמר את זה בעניין קין בגלל ההטיה שלו לטובת יונייטד לא תורמת שום דבר לדיון. הדיון – אני מזכיר – היה באיזה נסיבות צריך לשבור את המחסום הוירטואלי שבין מה שקורה על הדשא לבין העולם האמיתי. רונן סבר שפפה היא דוגמה לנסיבות האלה. אם אתה סבור שזו דוגמה לא טובה תסביר למה. אם אתה סבור שזו דוגמה טובה, אבל גם קין הוא דוגמה טובה (אפילו טובה יותר) תגיד את זה ותסביר למה. מה תורמת לדיון הטענה לפיה "אתה אומר את מה שאתה אומר בגלל שאתה…"?

רונן דורפן 21 בינואר 2012

באבא. רוי קין הוא דוגמא טובה אבל רק בגלל שהוא כתב את הספר. התיקול היה כשהמשחק חי ולכן כמובן שאין להכנס למדרונים חלקלקים. מרגע שהוא אמר שזה בכוונה הוא סיבך את המצב וכנראה הכשיר את הקרקע להעמדתו לדין.

לגבי פפה אני חושב שזה חורג מקונטקסט של משחק.וכאן ברור שיש גבול. אפשר לא להסכים עליו אבל יש גבול. הרי אם שחקן הולך לקווים. תוסס מוט ברזל ומכה איתו שחקן אחר שכרגע כיסח אותו לא נגיד שזה בלהט המשחק.

כאן, ראשית אני חושב שלא היה מצב לוהט במיוחד. שנית, דריכה על כף היד היא לא הדרדרות לאלימות של פעולת כדורגל לגיטימית – למשל תיקול אלים. היא פשוט נסיון לפצוע מישהו.

גלן 21 בינואר 2012

באבה:מסכים בספורט ומסכים בחיים בכלל. בכל מקרה התפיסה של רונן לחלוטין לא מקובלת עליי. זוהי גישה שלוקחת את הקורה בדשא ומעבירה אותו למישורים אחרים כמו בית משפט במישור משפטי (למשל טרי) או סתם מישור "מוסרי-נאור" (ראה סוארז). כשמשחקים בגבולות הללו מאד קל להסחף לגישה ככזאת או אחרת כמוטת עקב אהדה.ולכן באמת צריך להתרחק ממנה כמו מאש.

גלן 21 בינואר 2012

כמה שחקנים תפסו מוט והרביצו? זה בכלל לא האישיו.
לדרוך כמה סתם ראיתי השנה מספיק (סו מול גרין ביי). מי שמנו להחליט מה היה קודם ומי הדליק מי? ואם נניח מסי אמר לו משהו קודם זה עושה את זה פחות פחות או אותו רע? לדעתי לא ולכן נשארנו עם התוצאה. יד לא נשברה, קריירה לא נגדעה

דורפן 21 בינואר 2012

גלן – אז מה הגבול שלך. מכיוון שאתה מסכים שיש מצבים בהם הדין האזרחי או הפלילי נכנס למגרש (מוט ברזל) ואתה לא מקבל את הגבול שלי (פעולה בקונטקסט מסויים של המשחק) – מה הגבול שלך?

גיל 21 בינואר 2012

הגבול שלי הוא במצב שבו לתקיפה לא היה שום קשר למתרחש במגרש (נניח הקונג פו של קאנטונה) ושגם נגרם נזק לצד השני. אם שחקן בועט מתוך זעם בשחקן אחר כשהמשחק מת זו לא תקיפה בעיניי.

גלן 21 בינואר 2012

הנזק לצד השני קריטי. דווקא קנטונה או ארטסט אני לא חושב שהיה צריך להגמר פלילי (אצל קנטונה נדמה לי שזה קרה אבל על אש נמוכה מבחינתעונש) . הכלצריך להיות תוך שיקלול המצב הנפשי והפיזיולוגי בספורט תחרותי ומידת הנזק. מקרה זידאן הוא דוגמה טובה. מה לעשות שבסיטואציה מסויימת מטרצי יכל פשוטא למות ואז הגיוני להאשים את זידאן בהריגה.בלי זה, כרטיס אדום והשהייה ותוא לא.ופפה מה לעשות גם אם דרך בכוונה לא גרם לנזק משמעותי.

הגבול של המוט נראה לי סביר לחלוטין. הפואנטה שלגבול כזה לא הגענו ברמות הגבוהות.

אביאל 22 בינואר 2012

באבא – בהחלט שיש קשר וכוונה, אי אפשר לטעון מצד אחד שאלימות זה רומנטי ברגעים ועם אנשים אתה מחבב ולקרוא לפוסט "תקיפה שלא קשורה לכלום" ולעונש פלילי על שחקן שדרך על יד של שחקן ואפילו לא פצע אותו.

כתבתי גם קודם שאני חולק על דורפן בכל הקטע של תוך כדי משחק ובעצירת משחק, בכדורגל בניגוד לספורט צפון אמריקאי לא עוצרים את השעון, לכן אם הכדור בתנועה ואם לא, מבחינתי אין שוני. גם לבוא עם דוגמא שלא התרחשה והיא סופר קיצונית כמו להרביץ לשחקן עם מוט זו לא טענה שאפשר לבסס עליה דברים והמרחק ממנה למה שפפה עשה (וגם רוי קין) היא רחוקה מאוד.

Abby Wambach 22 בינואר 2012

ומה תאמרו על זה: http://www.youtube.com/watch?v=jlTROAjHAv8
זאת לא עבירה של כרטיס צהוב לפחות? ואפילו לא היתה שריקה לעבירה.
התוצאה: 2 רצועות קרועות בברך ימין.

גיל 22 בינואר 2012

זו לא פציעה מכוונת בכלל. היא ניסתה לבלום את הכדור. אי אפשר להעניש מישהו רק בגלל שבמקרה שחקן נפצע.

Comments closed