בילבאו. בטח שלא סנסציה

יש ליונייטד הרכב ראשון שיכול להתמודד על הליגה. ושום משאבים או עומק ליותר מכך

.

.

.

.

.

.

.

.

קודם כל ראוי להגיד משהו בזכות המנצחים. זה שהם היו יותר טובים זה ברור. אבל הם גם היוהקבוצה הטובה ביותר שהתארחה השנה באולד טראפורד – והתוצאה מקפחת אותם. קבוצה נפלאה, מאורגנת טקטית ובעיקר חושבת. כל שחקן מדייק בהחלטות מתי להאט ומתי לזרז. מתי להתקדם על הקרקע ומתי לשחק את הכדור הארוך.

 

אני אגיד דבר קשה: אני לא חושב שליונייטד היה מה לעשות כאן. אי אפשר להקריב משחק של ההרכב הראשון עבור משחק בית במפעל הזה. וההרכב המשני של יונייטד פשוט רחוק מאד מלהיות ברמה הזו. הוא לא הסתדר עם באזל, בנפיקה ואייאקס שחלשות משמעותית מבילבאו.

 

יש הרכב ראשון שיכול להתמודד על הליגה. אם בונים הרכב שעובד עבור סקולס אז הוא נותן לקבוצה שדרוג של 2-3 רמות. יש קצת עומק בחלוצים ובקיצונים. אין שום משאבים ליותר מזה.

 

וזה מה שנכתב לפני המשחק, דווקא תוך כדי תחושה שטוב לא יהיה:

בילבאו היא כידוע אחת הקבוצות המיוחדות ביותר בכדורגל העולמי – שקבעה בתקנון המועדון כי תתבסס רק על שחקנים מקומיים. ההגדרה המדוייקת שהם נוקטים בה היא "שחקנים באסקים או שחקנים שנולדו בחבל הבאסקים". זו יריבה סופר-לא-קלה.  מרסלו ביאלסה הוא מאמן גדול, קרה איזשהו סוויץ' שם מאז השנה החדשה, ולמרות שהם עדיין במקום החמישי בספרד הם כנראה טובים מכך. ב15 המשחקים האחרונים בכל המסגרות הם ניצחו עשרה והבקיעו 35 שערים. אפילו הרכב מלא של יונייטד לא יטייל נגדם.

 

ודווקא ערב המשחק יש במועדון הזה לקח למנצ'סטר יונייטד, שעל פי הפרסומים איבדה את פול פוגבה שחתם ביובנטוס. העזיבה כשלעצמה לא מטרידה אותי במיוחד למרות ששיחק כמות דקות יפות כמחליף מול סטוק. כי אני מאמין קטן ביותר במושג "כשרון  טבעי".הלקח הוא בטח לא שצריך לשלם יותר לשחקנים בגיל הזה או שצריך להבטיח להם מקום לשחק. פרגוסון הוכיח באותות ובמופתים במהלך הקריירה שאין לו שום בעיה לשתף בני 18. זה לא אומר אם הוא טועה או לא לגבי פוגבה, זה רק אומר שלא החליט לא לשתף אותו על סמך גילו. הלקח הוא  קצת יותר במי משקיעים מאמצים. ויונייטד למי שזוכר עשתה מאמצים רבים להביא את פוגבה כשחקן חופשי בגיל 16 מלה-האבר וכמובן לא יכולה להתלונן על עזיבתו.

 

יש לי תחושה שיונייטד השקיעה בשנים האחרונות יותר מדי מאמצים בגיוס כשרונות צעירים על בסיס ההנחה שהבאתם בגיל מוקדם לאולד טראפורד יכולה ליצור את המיזוג בין יכולת טכנית לטינית לעוצמות אנגליות. כשרונאלדו הוא הדוגמא לכך והרבה זמן חשבתי שדוגמא נכונה.

 

אבל בעצם למה?

 

אם יש ביונייטד שני שחקנים שכל מועדון אירופי היה חולם עליהם מבחינת החבילה המושלמת  יכולת טכנית עילאית, אורח חיים ספורטיבי, חוכמה טקטית ברמות הגבוהות ביותר וגם ווינריות מוכחת – אלו פול סקולס וריאן גיגס. שגדלו בבתים מהם שומעים את רעם הקהל של אולד טראפורד. מי יותר מהם היה צריך להוות הוכחה שאפשר לגדל את השחקנים מהחומר המקומי? ונזכיר שגם בקהאם גדל יחד איתם.

 

יש סיבה לכך ששחקנים גדולים נוהגים להגיע בדורות. לאו דווקא איכותם של שחקנים אלא תפוקתם. הבלוג הפעיל את מחלקת המחקר של דה באזר שגילה שהנוסחה לתפוקת שחקנים תוצרת בית והיא:

 

תפוקת N שחקנים = N^ [סכום N]

 

למשל

תפוקת [גיגס+סקולס] =

2^ [תפוקת גיגס+תפוקת סקולס]

 

זה נחמד אבל תסתכלו על הטור הבא:

תפוקת [צ'אבי +  איניאסטה + מסי + בוסקטס] =

4^ [תפוקת צ'אבי + תפוקת איניאסטה + תפוקת מסי + תפוקת בוסקטס].

זו כבר קבוצה שאי אפשר לקנות במיליארד דולר קבוצה שתתחרה בה.

 

שזה קשור לכך שנניח גיגס וסקולס התאמנו ביחד בערך 25 אלף שעות והגיעו לתיאום והבנה נדירים ביניהם. אבל מספר שעות האימון המשותפות בין כל צמד בתוך שרשרת ארוכה יותר רק גדל וגדל.

 

*

 

זה בצד ה"הגבוה" של הדברים כפי שממחישות הדוגמאות הללו מקבוצות פאר. אבל מה שיפה שזה בעצם מוכח עוד יותר יפה בבילבאו. מועדון שדווקא מאבד את הכוכבים היותר גדולים מהבית לטובת שוק ההעברות ושכמעט לא יכול להביא שחקנים מבחוץ.

ואם נדמה לכם שחבל הבאסקים פורה במיוחד בכשרונות יש לכם טעות. לבאסקים אין שדונים עם שליטה מדהימה בכדור. הם נוטים לגדל שחקנים גדולים וחזקים (הם עם גדול וחזק) וסגנון המשחק שלהם נחשב במשך השנים הכי "בריטי" בכדורגל הספרדי. האולטראס שלהם אפילו מתחלקים לכאלו שחושבים שמקור המדים שלהם בסנדרלנד לאלו שחושבים שהם בהשראת סאותהמפטון.

 

אם מנצ'סטר יונייטד הייתה אתלטיק בילבאו אז גיגס וסקולס היו נמכרים. וההרכב היה משהו כמו בן עמוס, פיל נוויל הקפטן הוותיק, כריס איגלס, ריאן שאוקורס, דני היגינבוטום, ווס בראון,  רובי סבאג', לוק צ'דוויק (לאן הוא נעלם?), פרייזר קמפבל, ועדיין קלברלי ודני וולבק עם שמועות שקבוצות גדולות מעוניינות בהם. אבל הרכב מגובש ביותר.

 

ועדיין: אם משווים את בילבאו לכל הקבוצות ברמתן הכלכלית בספרד – שזה שנות אור מתחת לדו-אופול אבל אפילו הרבה מתחת לרמה של ואלנסיה, אתלטיקו מדריד, סביליה וכמה אחרות – הם המועדון המצליח ביותר מאלו על פני הדורות. המועדון היחיד מתחת לשתי הגדולות שלא ירד ליגה. ומועדון שמבזבז הרבה פחות כסף. הוא פשוט לא מעסיק את עצמו במחירים של שחקני כדורגל כי אסור.

 

להם אין "מדיניות של שחקני בית" או "פילוסופיה של שחקני בית" אצלם זה פשוט החוק.

 

ומה שאני בא לומר שזה לאו דווקא נובע ממחוייבות של שחקני בית, ולאו דווקא מדרכי עבודה נכונות במיוחד עם נוער ולאו דווקא ממצבור כשרון. אלא שאין תחליף לגיבוש בכדורגל. כמות שעות האימון המשותפות לשחקנים היא קריטית.

*

והנה ההפסד של הבאזבי בייבס שם – למרות שבגומלין יונייטד עברה עם 0-3.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הורג אותם ברכות (פוסט מאת עמית לוי)
להתלהם ולהתעלם (עוד מבט על הדרבי)

81 Comments

גיל שלי 8 במרץ 2012

האלכימיה במיטבה.

יוסי מזרחי 8 במרץ 2012

בשולי הדברים.
משהו בכל זאת מטריד בפרשת פוגבה ומוריסון.
איך יונייטד תימרנה את עצמה לפינה כזו של אובדן בגלל תום חוזה??
.
יתכן ושניהם באמת יוצאי דופן והמועדון מפסיד אותם אבל מי שחושב שיש עבורו מקום גדול מהיונייטד שבו יתפתח מקצועית שילך לדרכו.
.
חבל, אבל אם שני אלה לא מבינים שהתפתחות מקצועית במקום מתאים חשובה בגילם הנוכחי מעוד כמה פאונד,כנראה שהם לא מאותו סוג השחקנים שיכולים להדמות לסקולס או גיגס.
בכל מקרה דרך צלחה.

דורפן 8 במרץ 2012

מוריסון זה קרימינל – ושחקן מוכשר מאד – אבל מקרה סוציאלי שגדול אפילו על פרגי. ופוגבה זה מה שנקרא "מה שקנית מסוכנים תמיד נשאר של הסוכנים"

יוסי מזרחי 8 במרץ 2012

אולי אשלים את מה שלא רציתי לכתוב קודם.
מוריסון , בגלל הרקע שלו כנראה שיעלם די מהר וחבל. מצד שני, ווסטהאם ידועה כחממה לכשרונות, מי יודע?

דורפן 8 במרץ 2012

זה בוודאי טוב לו לצאת ממנצ'סטר ולחיות במקום אחר, כי רוב הבעיות היו קשורות לכל מיני חברי ילדות שהוא היה מסתובב איתם.

בר שושני 8 במרץ 2012

את מוריסון יונייטד לא איבדה, היא זרקה.

על פוגבה קצת חבל (אלה עדיין שמועות ד"א), אבל שחקן שבגיל כזה רודף אחרי הכסף (ובשלב הזה של הקריירה שלו זה לא "הכסף הגדול" – הכסף הגדול מגיע אחרי שאתה מצטיין בקבוצה גדולה בדרך כלל, ובפעם האחרונה שבדקתי יונייטד גדולה, כלכלית וספורטיבית בשנים האחרונות, בכמה סדרי גודל מיובנטוס), או שנותן לסוכנים שלו להוביל אותו, לא מאוד עצוב לי לאבד אותו.

אריק 8 במרץ 2012

מצער מאוד לדעתי. אם זאת לא אופתע אם טוניציף וקורנל יגיעו בסוף רחוק יותר

החתול במגפיים 8 במרץ 2012

יש בבילבאו את אחת ממחלקות הנוער הטובות ביותר בספרד, ואחת הסיבות לכך היא הניהול המרשים והיציב כמו גם איכות המאמנים בקבוצות הנוער השונות.

כאשר מביטים כמה כסף מושקע בשחקן נוער עד שהוא מגיע לקבוצה הבוגרת (בברצלונה היחס הוא כ-2 מיליון יורו על שחקן, אך היא גם משקיע במחלקות הנוער שלה כ-28 מיליון יורו בשנה – כולל בארסה ב'), אז בילבאו בעצם עולה למקום הראשון ביחס של השקעה – תפוקה.

בכלל, ניתן להרכיב היום נבחרת באסקית לא רעה בכלל שהיה לה סיכוי תאורטי להגיע ליורו (ועל נבחרת קטאלונית – כמובן).

בהצלחה לביבלאו וביאלסה.

דורפן 8 במרץ 2012

חתול… זה לא "ניתן להרכיב". נבחרת כזו קיימת ומשחקת פעם-פעמיים בשנה. וכמובן שהיה לה סיכוי להגיע ליורו אם הייתה מקבלת צ'אנס.

אבל בהקשר הזה כשרון נוטה להתרכז בכל המדינות. גם ללנקשייר (5 מליון תושבים) היה סיכוי טוב להגיע ליורו. לחבל הרוהר בוודאי.

יש גם עוד נקודה. כשאתה תלוי במחלקת הנוער שלך במשך דורות היא צוברת מומחיות. בקבוצה אחרת יכולים להגיד "אנחנו לא מגדלים שוערים טובים" או "אצלנו גדלים קיצונים גדולים" (נניח ספורטינג ליסבון). בילבאו חייבת לגדל הכל.

שחר 8 במרץ 2012

הנוסחה
תפוקת N שחקנים = N^ [סכום N]
חייבת להיכנס ללימודי הליבה באופן מיידי.

סימנטוב 8 במרץ 2012

מסכים עם יוסי יש סיכוי לחבל גדול והאבסורד שיונייטד הגיעה למצב הזה, 'יחד עם זאת' טוב שלא הלכו לקראתם יותר מידי צריך לשמור על מבנה אירגוני יש מספיק שחקנים בדרג הביניים שקשה לראות מה היה קורה אם פוגבה ומוריסון עוקפים אותו במדרגות השכר.
ד'א על איזה שכר חתם לסמולינג כשהצטרף? (הוא כמעט לא שיחק בפולהם לא?)

צור שפי 8 במרץ 2012

חוץ מצ'אבי אלונסו, איזה שחקנים באסקים משחקים היום במועדונים הגדולים? אגב, צריך להגיד מילה גם על "סן מאמס" אחד מהאיצטדיונים הביתיים ביותר בספרד, גוב אריות של ממש.

דורפן 8 במרץ 2012

הוא שאמרתי.. אין להם דווקא יותר מדי שחקנים מחוננים. העובדה שהקריירה של אסיאר דל הורנו לא התרוממה הפתיעה אותי בזמנו.

גפן 8 במרץ 2012

יש להם את מוניאין מרטינז ויורנטה,הם פשוט לא משחררים אותם,יותר נכון עושים הכל בשביל להשאיר אותם כמה שאפשר במועדון.
על יורנטה הם דחו הצעה בסך 35 מיליון יורו כבר בעונה שעברה.למרטינז יש סעיף שחרור של 45 מיליון,ועל מוניאין בטח אותו סכום.

מוניאין ומרטינז כנראה כבר בעונה הבאה באחת הגדולות של ספרד,ואם לא אז יש את מלאגה ופריז שבמחירי השוק היום בטח לא יהססו להציע את סעיף השחרור.ואם לא הם אז בטח תבוא אחת האנגליות.בקיצר,הם לא ישארו שם עוד הרבה זמן.

גאזה 9 במרץ 2012

מוניאין יהיה תוך שנתיים שלוש גג בקבוצה גדולה, לפי דעתי. קטן, רזה, זריז כמו שד ובעל טכניקה מעולה. מזכיר לי את אגוארו, גם בגלל העובדה ששניהם שחקני הרכב מגיל 17.

ניב שטנדל 8 במרץ 2012

אפרופו באסקים: בדיוק אתמול קראתי את "שובו של מרטן גר", ושם נאמר כי גר "צמח והיה לבחור גבה קומה, דק גיזרה וגמיש מאוד, כמו שגברים באסקים אמורים להיראות, והצטיין במשחקי הסיף והאקרובטיקה של הכפר". אולי משהו השתנה בדנ"א הבאסקי בחלוף המאות.

אבו צ'יצ'ריטה 9 במרץ 2012

יכול להיות שהשינוי קשור לאיכות הנקניקים המשופרת ולא לדנ"א

מ' 8 במרץ 2012

אפשר לקבל לינק למשחק בבית הזה?

ניצן נ. 8 במרץ 2012

http://atdhe.ws/
נסה את אחד מאלה

ניר 8 במרץ 2012

החוק הזה מדבר על שיוך גאוגרפי או אתני? שחקן ערבי שנולד בחבל הבאסקים יכול לשחק בבילבאו?

יוסי מזרחי 8 במרץ 2012

חברים, נהנתי מאוד מבילבאו עם כל כאבי הבטן מהקבוצה שלי.
לדעתי פארק משחק היום כשומר על אברה,כלומר על מה שאברה לא עושה.מכאן, שאין לנו צד שמאל בכלל,וביום בינוני של גיגס במרכז, התמונה לא מלבבת.
חסרים לנו שני גולים לפחות כדי שיהיה סיכוי מעשי בספרד.

אריאל גרייזס 8 במרץ 2012

נראה לי אולי כדאי שיונייטד תשקול לקנות איזה שחקן או שניים מבילבאו לפי איך שהיא נראית הערב.
אני לא חסיד של ההתנצחויות על איזה ליגה איכותית יותר אבל נראה לי שחסידי הליגה הספרדית קיבלו טיעון די מנצח היום (וזה בלי קשר לכמה תגמר התוצאה במשחק הזה)

בר שושני 8 במרץ 2012

לפי הטיעון הזה גם הליגה השוויצרית טובה מהאנגלית, ואפשר גם לטעון לזכות הליגה ההולנדית.

אריאל גרייזס 8 במרץ 2012

תשמע, אנחנו לא מדברים פה על האלופה של הליגה שמנצחת את מנצ'סטר. זאת בילבאו, החמישית בליגה הספרדית, שמגיעה לאולד טראפורד ופשוט מפרקת את המועמדת לאליפות באנגליה. מפרקת.
וכן, זה שהיונייטד וסיטי, שתי הקבוצות הבכירות באנגליה, עפות מליגת האלופות ועוד על ידי באזל, ושתי הנותרות בדרך לעוף הביתה גם כן, כן מראה שאולי הליגה האנגלית לא כזאת חזקה כמו שעושים ממנה

אדם 9 במרץ 2012

הליגה האנגלית היא הטובה בעולם, רק שלא בכל עונה תראה 3 נציגות בחצי הגמר. כל הטופ-4 של אנגליה (אני מתייחס ליונייטד, צ'לסי, ארסנל וליברפול) עוברות תהליך של בנייה מחדש. ליונייטד יש הגנה חדשה לגמרי, צ'לסי הזדקנה, ארסנל התפרקה וליברפול עדיין חסרת איכות.
ארסנל שמה 3-0 למילאן שבועיים אחרי שהפסידה לה 0-4 אז בשבועיים האלה הליגה האנגלית חזרה להיות טובה יותר מהאיטלקית?
כולכם פה יודעים שבעונה הבאה מי שלא יהיו נציגות אנגליה בליגת האלופות אף אחת מהן לא תעוף בשלב הבתים ויש סיכוי די סביר שנראה לפחות 3 מהם ברבע הגמר, אז הייתה עונה אחת לא טובה, סו וואט?

אביעד 8 במרץ 2012

לגבי גידול חומר מקומי – ההחלטה של יונייטד להתחיל להביא שחקני נוער זרים אינה נובעת מהחלטה לזנוח את פיתוח השחקנים המקומיים אלא מההגבלות שהטילה ההתאחדות האנגלית – חוק ה-45. תחת ההגבלות הללו, דייויד בקהאם למשל לא היה יכול לגדול ביונייטד. ההבאה של שחקנים זרים צעירים לנוער הוכיחה את עצמה בכך שגדלו מזה כמה שחקנים מצויינים (פיקה ורוסי למשל) אבל נכשלה בכך שהם היו פחות מוכנים להישאר.
אגב, המקרה של פוגבה הוא בהחלט קשור לסוכנים, אבל בצורה יותר מפותלת. ההבאה של פוגבה מלה האבר הייתה אחרי ששכנעו את המשפחה שלו (ולפי טענות לה האבר, שכנעו בצורה לא חוקית). מי שמנווט עכשיו את פוגבה אלו כבר לא ההורים אלא מינו ראיולה, סוכן על שמדגים את המונח חמדנות.
ואיך שסיימתי לכתוב את זה, הודחנו מהליגה האירופית.

גפן 8 במרץ 2012

המשחק הכי קל שהיה לבילבאו העונה

25 בעיטות לשער,מתוכן 15 למסגרת.

סימנטוב 8 במרץ 2012

משחק מדכא במיוחד הגול השלישי (קומדיה של טעויות).
בילבאו שיחקו נהדר איזה יופי טבעת אצבע של מאמן, מגיע להם לנצח ביותר מגול אחד.

יוסי מזרחי 8 במרץ 2012

בילבאו עשו ליונייטד בית ספר.
הם באו לשחק ולנצח,ואנחנו באנו לקחת את המשחק כי מישהם אצלנו חושבים שמספיק לעלות למגרש,אבל זה לא הצליח לנו.
אני לא זוכר יריבה שהפגינה עליונות כזו עלינו בבית תוך שליטה מוחלטת במרכז המגרש ויתרון ברור לאורך 85 דקות.
הדבר הטוב שיצא מהבושה הזו הוא שכנראה נוכל להתרכז בליגה.
אני חושב שכל שחקן בבילבאו,רץ היום יותר ממה שברבטוב רץ בכל ארבע השנים האחרונות שהוא בסגל שלחנו ולקחתי אותו רק כמשל. אגב, מישהו יודע מה איתו?

אבו צ'יצ'ריטה 9 במרץ 2012

יוסי אני חושב שברבטוב מספיק רחוק מההרכב כדי שתעזוב אותו במנוחה

יואב 8 במרץ 2012

ברכות לבילבאו. היו נהדרים.
החולשות של יונייטד במרכז הקישור נחשפות יותר ביבשת שם היא מתמודדת מול מערכים גמישים וטכניים יותר.זאת כנראה עובדה.
בנוסף לתחושה שיונייטד לא יודעת איך לבלוע את משחקי חמישי היא גם מתמודדת מול יריבות מוטרפות שזה גמר הגביע שלהן.
ועם זאת, לא צריך לעבור לסדר היום על ההופעה היום. אף קבוצה לא אמורה להרגיש נוח באולד טראפורד.

איתמר 8 במרץ 2012

גם ההרכב הראשון של יונייטד היה מפסיד לקבוצה טובה יותר ובעיקר נפלאה יותר שסתמה את הגולל על הדיונים שהתנהלו כאן אודות שתי הליגות – האנגלית והספרדית.
מצחיק שלפני שבועיים פרגי אמר בראיון שהוא מרגיש שיונייטד מצמצמת את הפער מברצלונה.
אין תקומה מהבינוניות הזו אלא ברכישה של שניים שלושה שחקנים גדולים באמת.
עד אז יונייטד תמשיך לדשדש בבינוניות שמספיקה למאבק על האליפות באנגליה.

תומר ש 8 במרץ 2012

עד השער השלישי פירגנתי לבילבאו.
אם יש קארמה בעולם פרגי יעלה בהרכב הכי חזק בגומלין ויטריף את החשקנים לתת לבילבאו בראש כמו שהרבה זמן לא קיבלו. הסר לא שוכח שערים מלוכלכים כאלה.

רפאל צריך לעוף למילואים עד הודעה חדשה

רונן דורפן 8 במרץ 2012

מה הבעיה עם השער השלישי שלהם ?- חוץ מהבושה בהגנת יונייטד

תומר ש 8 במרץ 2012

הבעיה שהשופט עצר את המשחק בזמן התקפה של יונייטד על ה-16, כי לאברה עפה הנעל (מעניין למה). במצבים כאלה נהוג להחזיר את הכדור לקבוצה שהחזיקה בו כשהופט עצר את המשחק. בחבל הבאסקים כנראה לא שמעו על האתיקה הזו.

רונן דורפן 8 במרץ 2012

או קיי. זה באמת לא בסדר, אבל די הרבה זמן לפני השער. קשה לייחס קשר בין המקרה לשער

תומר ש 8 במרץ 2012

רונן,
לדעתי חלק גדול מהשער נבע מהבילבול שנוצר בהגנה כשהספרדים החליטו לא להחזיר את הכדור. אני לא מפחית מההפקרות של רפאל. אבל עדיין עד השער המלוכלך הזה פירגנתי להם, ואחריו אני רוצה שנקרע להם ת'תחת בגומלין, ונעשה כל מה שצריך בשביל לעשות את זה.

קורא 8 במרץ 2012

הגול האחרון של בילבאו אולי היה יפה אבל לא היה ספורטיבי, ובזה אין לגרוע מזה שרפאל היה גרוע בסיטואציה הזו.

טל המנצ'סטרי 8 במרץ 2012

הובסנו היום 3-2, חד וחלק.

לא היתה לנו תשובה להנעת הכדור הפנטסטית של בילבאו, לא היתה לנו תשובה לשליטה שלהם במרכז השדה, פרגי נרדם בשמירה בכל הנוגע לחיזוק של שחקן נוסף במרכז השדה ולאחר המחצית הראשונה (כמו נגד טוטנהאם) והרי זה הבור שלנו כבר תקופה ארוכה וזה תמיד יבוא לידי ביטוי באופן קיצוני יותר באירופה (ואנחנו מרגישים את זה גם בליגה) ובגלל סגנון המשחק השונה שם ובטח כשמדובר במשחקים של בית וחוץ וכשיש חשיבות לשערי החוץ.

עד שלא נבנה מחדש אמצע קישור יציב אז זה תמיד יראה צולע יותר ועוד טלאי הערב בדמות גיגס וג'ונס תמיד יראה רע.
אם סקולס היה פותח בהרכב אני מניח שזה היה נראה אחרת אבל אנחנו לא יכולים לשרוף את סקולס לגמרי אלא לשחק איתו נכון בכל הנוגע לחלוקת הכוחות.

אני לא רואה יותר מדי את בילבאו בליגה שלהם ואני לא יודע אם הם נתנו פה משחק שיא מיוחד אבל
מקום חמישי שם וקבוצה שמדברים עליה רבות (גם פרגי) אז קבוצה רעה בלשון המעטה היא בטח לא.

עדיין יש את התחושה ותצוגת הקהל שלהם מתחברת לזה, שעבורם זה היה גמר גביע העולם
ועבורנו זה היה עוד משחק וזה הורגש בטירוף שלהם מול המי מנוחות שלנו.

זו עונה אירופאית רעה מאוד שלנו, זה המשך ישיר למשחקים נגד באזל, נגד בנפיקה, גם נגד הרומנים אגב ולמרות שאותם ניצחנו (הניצחון היחידי העונה באירופה באולד טראפורד)
והמשך ישיר גם למשחק מול אייאקס.

אני לא חושב שזה נבע היום מזלזול, עלה הרכב שלא צריך היה להיכנע בצורה הזו
ועדיין סקולס, קאריק, ריו ווולבק פתחו על הספסל, זה בכל זאת אומר שהחשיבות היא משנית לעומת הליגה וזה טבעי ומובן.

נקודה מדאיגה ביותר זה רפאל, אולי זה הפציעות ואולי משהו אחר אבל זו עונה מבוזבזת וללא התקדמות מצידו והכיסוי שלו בגול השני של בילבאו היה מרגיז, האי יציאה לאופסייד עם שאר הקבוצה ובעיקר הגול השלישי שזה פשוט הפקרת נשק, ממש ככה, החוסר תשומת לב מי נמצא סביבו, הלא לרוץ מהר לכדור ריבאונד בתיבת ה 5, הלשאיר את זה לשוער שעוד נמצא על הדשא ולאחר זינוק,
זה פאק חמור ביותר ואסור שיקרה לו והוא כבר לא טירון.
(זה אולי נושא לשיחה לאחר שרוחות המשחק יסתיימו, התאומים לבית דה סילבה, לאן?)

נקודות מעודדות ולמרות הכל, שוב ג'וני אוונס במשחק נהדר, מעל כולם היום דה חאה ואיזה כיף לראות אותו ככה, גם אשלי יאנג ובמיוחד במחצית הראשונה ורוני, כרגיל רוני, אולי 3 מסירות לא טובות במחצית הראשונה אבל גם במחצית הזו הפושרת משהו הוא פעמיים הכניס את גיגס ופארק עם מסירה לתוך הרחבה, היה שם גם לכבוש ובמחצית השנייה על כל המגרש, כשצריך היה לחזק את הקישור אז חיזק, כשצריך היה לסגור בהגנה סגר.

אני לא יודע באיזה הרכב נעלה לגומלין שבוע הבא, זה בור גדול מאוד שחפרנו לעצמנו וכשאנחנו צריכים ניצחון של 2 שערים, חבל.

ושוב קרדיט ענק ענק לבילבאו, אם לא הייתי כואב את ההפסד הייתי אומר שפשוט נהנתי לראות אותם,
חבר שלח לי סמס במחצית שבילבאו זה דגם מוקטן של ברצלונה…יש בזה משהו.

חמוס 8 במרץ 2012

הילד (שכבש את השלישי) ענק.

טל 8 במרץ 2012

אני חושב ההפך מרונן.

לדעתי הבעיה של יונייטד בשנים האחרונות (מאז המכירה של רונאלדו וטבז הזדקנות של שחקני מפתח אחרים) היא שהקבוצה בנויה לרוחב. כלומר, יש לה סגל אולי הרחב באירופה, כך שלאורך ליגה של 38 משחקים ועם האופי והפחד של הקבוצות המקומיות ממנה, היא יכולה להיות תחרותית מאד.

לעומת זאת, ברמת הרכב ראשון, היא היום קבוצה מוגבלת מאד. לא נעים לכתוב את זה, אבל תקחו את השחקנים של בילבאו אחד-אחד מול השחקנם שיונייטד ולא תראו שום יתרון ליונייטד (לפחות כל עוד וידיץ' פצוע). הרי אותם צעירים של בילבאו עשו בית ספר לצעירים של יונייטד בקיץ בטורניר עד גיל 21. ברגע שהבאסקים מאומנים על ידי גאון כמו ביילסה ועולים בלי פחד, למה שזה יהיה שונה שהם משחקים בקבוצות? מוניאין, הררה, מרטינז, סוסאסטא, הם שחקנים יותר טובים מהצעירים של יונייטד. אלו מהכישרונות הכי גדולים שיש לכדורגל הספרדי היום. אז מה אם קוראים לקבוצה "בילבאו" ולא "ברצלונה"?

רונן דורפן 8 במרץ 2012

זה לא מה שאני מתכוון.

יש ליונייטד הרכב ארוך מאד של חיילים. אבל יש לה שחקנים קריטיים בכל אזור: היא חייבת את פרדיננד או וידיץ'. חייבת את נאני או ואלנסיה. וחייבת את סקולס. כל חסרון כזה מוריד אותה לרמת די הרבה משחקים מבישים השנה.

ובילבאו היא לא קבוצה שריאל או ברצלונה מעלות נגדה הרכב משני. ואני לא יודע אם היא טובה מאתלטיקו או ואלנסיה – אבל הן נותנות לא פעם לגדולות לטייל ובילבאו כמעט לעולם לא.

טל 8 במרץ 2012

ברצלונה וריאל לא מעלות הרכ שני נגד אף קבוצה.

לא יודע אם ראית את המשחק של בילבאו מול ריאל בברנבאו, אבל המחצית הראשונה נראתה בדיוק כמו המחצית הראשונה היום, כאשר ריאל יוצאת בנס עם 1-1 שלא מגיע לה. במחצית השניה היא קביל שני פנדלים ואדום לבילבאו והמשחק נגמר 4-1.

מה לעשות שבאירופה אין שופטים ספרדים.

ראול 8 במרץ 2012

איזה קשקוש

רונן דורפן 8 במרץ 2012

"הרכב" שני זה מונח עמום. אם משחקים 12 עד 22 -ברור שריאל הטובה באירופה ואולי סיטי שניה. אבל בהרכבי רוטציה אני חושב שברצלונה כדי להיות ביכולתה המלאה צריכה 8 משחקני ההרכב לפחות, כולל מסי ולפחות צ'אבי או איניאסטה. והיכולת הבלתי מנוצחת שלה מחייבת 9-10. לריאל יש את הפריבילגיה להיות עם 6-7 כל עוד יש את רונאלדו.

טל 9 במרץ 2012

רונן,

במה ההרכב השני של סיטי טוב מזה של יונייטד?

לריאל יש הרכב שני חזק על הנייר, אבל בפועל שחקן כמו שאהין לא משחק בכלל ואני לא חושב שגראנרו, קונטראו, וראן או קייחון, עדיפים על מה שיש ליונייטד.

הבעיה של יונייטד שכיום יש לה רק שלושה-ארבעה שחקנים שהם עדיפים באופן מובהק על השחקן השני המתחרה שלהם. אחד מהם פצוע והשני בין 37-38 וחזר פרישה.

שוב, אני לא מבין את הבנה לרוחב הזו. אנדר הררה עלה לבילבאו 8 מיליון יורו. מה הפריע ליונייטד ללכת עליו?

ראול 8 במרץ 2012

הפילוסופיה של מוריניו (וכנראה גם של מאנצ'יני) היא שני שחקנים טובים בכל עמדה. בריאל יש רק 3 שחקנים שמשחקים בקביעות (קסיאס, רונאלדו ואלונסו). גם שני הבלמים הם באנקרים, אבל בהרבה מקרים ריאל שיקה בלי אחד מהם בגלל פציעות/הרחקות. בכל שאר ההרכב יש רוטציות כמעט מדי משחק.

ראול 8 במרץ 2012

ההצגה של בילבאו היום, בתוספת לניצחונות של ולנסיה ואתלטיקו מדריד מלמדות שני דברים:
1. ההספד של 'שאר הליגה הספרדית' היה מוקדם מדי.
2. חוסר ההערכה שניתן להצלחה של ריאל ובארסה בזירה המקומית (מבחינת צבירת נקודות) בטענה שהיריבות גרועות – אין לו אחיזה אמיתית במציאות.

טל 8 במרץ 2012

עוד דבר, נראה שאנשים (כולל פרגוסון?) לא הבינו כמה טובה בילבאו.

המיקום שלהם בליגה מאד משקר, מכוון שלקח להם זמן להסתגל לסגנון של ביילסה, הם פתחו את העונה רע (2 נקודות מחמשת המשחקים הראשונים) וזה בור שהם סוחבים עד היום. בנוסף, יש להם סגל מאד צר (קבוצה ששיחקה למעלה מ40 משחקים העונה) והם קבוצה חסרת ניסיון, מה שעולה להם בלא מעט תוצאות לא מחויבות המציאות. מבחינת כדורגל שמסוגלי להציג ההרכב המלא שלהם, יש מעט מאד קבוצות מוכשרות מבילבאו באירופה.

ומה לעשות שהם משחקים בליגה של ברצלונה וריאל. אם הם היו משחקים בגרמניה הם היו מתמודדים על האליפות ומקבלים הרבה יותר כבוד. הם לא פחות טובים ומוכשרים מדורטמונד.

טל המנצ'סטרי 8 במרץ 2012

טל

תקרא את הדברים שפרגי אמר על בילבאו לפני המשחק ותגלה שהוא ידע טוב מאוד באיזו קבוצה מדובר.

איתי 8 במרץ 2012

משחק נהדר של בילבאו, רואים את ההשפעה של המאמן, פפ גווארדיולה, על סגנון המשחק. לא היה שום דבר באסקי במשחק שלהם חוץ מההורדות כדור של יורנטה (איזה שחקן…). המון מסירות קצרות, חילופי מקום, לחץ כבר ברחבה של היריבה ומגנים שמקבלים כדור שאין למי למסור. מזכיר קבוצה אחרת בספרד, כבר אמרנו?

המשחק הזה הזכיר מאוד את גמר ליגת האלופות האחרון בהתנהלות שלו (בלי קשר לגולים) והוא כמובן הבליט שוב את הנקודות החלשות שלנו. קצת חבל לי שגיגס שיחק, היה צריך גם הוא לנוח. אגב, אנדרסון סחב רגל בגול האחרון או שנדמה לי?

בסה"כ צריך לקחת את הדברים בפרופורציה ולא לצאת מהכלים, פרגי יצטרך לשמור בהארד דיסק גם את המשחק הזה לקראת ההכנות לעונה הבאה. רציתי להגיד שהוא חייב למצוא פתרון למרכז המגרש בהרכבים שעולים מול הקבוצות הגדולות, אבל אז נזכרתי שיש לנו רק עוד משחק אחד העונה נגד קבוצה "גדולה"…(האמת שגם בילבאו נחשבת "גדולה" אבל המפעל הוא קטן אז זה מתקזז).

רונן דורפן 8 במרץ 2012

מרסלו ביילסה לא צריך את גווארדיולה שילמד אותו כדורגל. הוא היה בעסק קצת לפניו…
זו בסך הכל עונה ראשונה שלו – השאלה מה הסיכוי שלו לשמור את הכוכבים שלו?

איתי 9 במרץ 2012

זה לא עניין של מי קדם למי, זה עניין שלפני בארסה הנוכחית (שאני באופן אישי לא מסוגל לראות) לא ראיתי את בילבאו משחקת בסגנון הזה. כמו שאמרת, המבנה והאופי של השחקנים הבאסקים מכתיב משחק שונה ("סגנון משחק בריטי" וכולי) וכך היא באמת נראתה. היום זה היה שונה. עכשיו השאלה היא באמת האם ביילסה היה מחדיר את הסגנון הזה אילולא ההצלחה של גאוורדיולה. ובלי לפגום בהערכה לביילסה, אופן המשחק שלהם היום היה נראה (ולא רק רעיונית) מועתק מברצלונה. אפילו המבנה הפיזי של השחקנים – קטנים ומהירים עם כושר פנסטסי – הזכיר את בארסה.

שאלה – איזה שחקנים מצליחים עד היום נקנו מבילבאו?

טל 9 במרץ 2012

ראית את צ'ילה של ביילסה משחקים? התיאור היותר נכון של הדברים הוא שבעקבות ההצלחה של ברצלונה עם גווארדיולה ודור השחקנים שגדל לבילבאו, הם הביאו מאמן שיכול לקדם את אותם שחקנים ולהוציא מהם את המיטב.

הסגנון של ביילסה תמיד היה אותו סגנון.

ואגב, לא ממש מדויק מה שכתבת לגבי מהות סגנון המשחק הזה. בילבאו משחקים בסגנון יותר ישיר מברצלונה. יותר דומה לארסנל בתקופות הטובות שלה או לדורטמונד.

שי 9 במרץ 2012

טל- נשבע שהתקוונתי לכתוב ראית את צ'ילה :) אני עדיין לא מאמין שהוא עזב את צ'ילה.

נדב 8 במרץ 2012

מרסלו ביאלסה זה המאמן שפפ גוורדיולה מעריץ יותר מכל אחד אחר. לפני 5 שנים, לפני שהחליט בכלל להיות מאמן, כשעוד התלבט מה לעשות בחיים אחרי שסיים את הקריירה, הוא נסע לארגנטינה לדבר עם אנשי כדורגל. בין היתר הוא נסע לביתו של ביאלסה ובמשך כמה שעות הם ישבו בגינה ודיברו על טקטיקה, והשתמשו בכסאות כדי לעשות הדגמות על הדשא בחצר. הרבה בזכות המפגש ההוא פפ החליט להיות מאמן, ואימץ חלק מהשיטות הטקטיות של "אל לוקו". לכן אם וכאשר גוורדיולה יעזוב את ברצלונה, ביאלסה יהיה מבחינתו המחליף האולטימטיבי. הוא גם אמר את זה. אחרי ההצלחה שלו עם נבחרת צ'ילה אינטר הציעה לו חוזה מפתה, אבל הוא העדיף פחות כסף אבל קבוצה שתסכים ללכת לפי העקרונות המקצועיים שלו. היום ראינו הדגמה נפלאה לכדורגל סטייל ביאלסה, ששונה מאוד מהמסורת הלוחמנית של בילבאו, זו של חאבייר קלמנטה, אנדוני גויקוצ'אה ויתר המתאבדים השיעים.

גפן 9 במרץ 2012

ספר את זה לחוליו גרונדונה

רונן דורפן 9 במרץ 2012

נכון מאד. והלוחמנות פשוט שורדת כי זו המסורת של הקבוצה וביחד זה משהו חזק מאד מאד מאד.

טל 9 במרץ 2012

אגב, אני לא אתפלא אם ביילסה יהיה מהיום המועמד המוביל לצ'לסי בעונה הבאה. השאלה היא (אגב המועמדות שלו לברצלונה) אם הוא מסוגל להתסדר עם סופרסטארים ועוד כאלה ממדינות ותרבויות שונות, כי בעבודה בקבוצות גדולות זה לא פחות חשוב מידע מקצועי.

ההצלחה של בילבאו מוכיחה מה שתמיד חשבתי על הקבוצות בספרד שמתחת לגדולות, בהשוואה לעבר: ההבדל הוא לא בשחקנים או בתקציבים, אלא ברמת המאמנים. העונה עם ביילסה וסימאונה אתה סוף סוף רואה גם מאמנים ברמה גבוהה.

דנידין 9 במרץ 2012

ביאלסה לא הולך לקבוצות שהוא לא הפוסק הבלעדי בהם לכן הוא לא יגיע לצ'לסי. הוא עזב את נבחרת צ'ילה בגלל החלטה בהתאחדות שלא הייתה מקובלת עליו. בגלל זה הוא גם לא הגיע לאינטר.

יוסי מזרחי 8 במרץ 2012

בעית הסגל של יוניטד היא סיפור מתמשך ולאט לאט גם מתרחב.
הבור במרכז השדה -מי שירצה יתרץ אותו בפציעות של קלברלי ואנדרסון,ומי שיסתכל במציאות יבין שהבעיה עמוקה יותר. סקולס הוא מתנה יום יומית אבל הוא משאב יקר וללא תחליף, שם הבעיה הראשונה והיא תתמקד גם בקישור האחורי וגם קדימה יותר.וצריך עוד לזכור, שקאריק לא נהיה צעיר יותר, וגם גיגס
אין לנו מגן שמאלי כבר יותר מדי זמן.זו עמדה שקל יותר היה לתקן אפילו בינואר. האחים סילבה לא יוכלו להיות יותר מגיבוי בעמדות ימין ושמאל ולכן, צריך למצא פתרון קבוע גם בימין, מתוך הקבוצה או מחוצה לה.קראתי לפני כשבועים שהאריכו לברבטוב את החוזה לעוד שנה. אני מקוה שזה לצורך שמירת ערך למכירה. העדרו היום אפילו מהספסל, לא ניתנת לפרושים אחרים מלבד היותו מיותר,ובכסף הזה ניתן לפתור יותר מבעיה אחת.
חבל שבגלל הערכות חסרה, אנחנו נראים כמו שאנחנו נראים,וחבל על הכסף הגדול שהלך לאיבוד בגלל בטחון מופרז.

טל 12 9 במרץ 2012

במחקרים שנעשו הסתבר שמבחינה גנטית הבריטים ברובם באסקים,אז בילבאו יכולים להתחיל לגייס ממאגר גדול יותר של שחקנים :-)

אופיר 9 במרץ 2012

איפה בדרך התקלקלו להם השיניים?

הופמן 9 במרץ 2012

בסקוטלנד

אריק 9 במרץ 2012

לא יודע לגבי מחלקת הנוער… אם רק במקופ לשלוח את אח של פרגי לבילבאו כל שבוע היו כבר קונים את מרטינז יונייטד הייתבה במקום אחר

רועי שהגיע אחר-כך 9 במרץ 2012

אם ליונייטד אין יותר מהרכב תחרותי אחד, כנראה שאין לה מה לחפש גם בפרמייר ליג. אני מקווה שאתה טועה.

גיל מזימבבואה 9 במרץ 2012

פעם ראשונה שאני לא כועס על קבוצה שמנצחת את יוניטד ומאחל לה את כל הרע שבעולם. רק חבל שבגול השלישי הם לא התנהגו בצורה ספורטיבית. כל השחקנים עמדו וחיכו לכדור.
הגול השני היה אופסייד.
חוץ מזה, שויין.
הפנים ליום ראשון.

נעל קרועה 9 במרץ 2012

פשוט לא יאמן איזה בזיונות יוניטד חוטפת השנה בבית,תבוסה בדרבי,יציאה מביישת מליגת האלופות ,ועכשיו בילבאו
מדובר בפגיעה חמורה בשם יוניטד ,מביש לראות את ההשפלות
האם הסקוטי יעשה את המעשה המכובד מצידו יגיד אני לא יכול יותר אני הולך הביתה?

אופיר 9 במרץ 2012

:)

קורא 9 במרץ 2012

דרך אגב, בילבאוב היא הקבוצה ששיחקה את המשחק הכי שקול (מבחינת התנהלות) מול ברסה השנה (בנוסף לריאל ב-2:2 בקאמפ נאו) ב-2:2 בסן-מאמס, כך שהדומיננטיות אתמול היא המשך ישיר של אותו קו השנה.

אבו צ'יצ'ריטה 9 במרץ 2012

לא ראיתי את המשחק אלא רק את חצי השעה הראשונה ועכשיו הילייטז. כדורגל מלהיב של בילבאו (שגם הגיע להם פנדל בפתיחה, אגב). ההגנה שלנו מזעזעת – אם מסתכלים על הגול הראשון והשלישי, גולים כאלה בליגה הישראלית היו מתחילים רינונים על מכירה
לגבי פוגבה, מאד משונה שהוא לא קיבל דקות. כנראה אכן מדובר בפוטנציאל רציני, ולאור העובדה שבמרכז השדה היתה תחנת רכבת של ממש, ללא הצלחה במציאת פתרון, זה נראה כאילו רצו לייבש אותו עד שיחתום או משהו. לך תדע

יוסי מזרחי 9 במרץ 2012

לא. לדעתי יבוש לא היה חלק מתכנית לחץ אלא שהוא לא הגיע לנקודה שבה סיר אלכס חשב שמגיע לו. ההגיון של דברי מתבסס על הסתכלות לאורך שנים על המנגר. שום דבר לא מענין אותו חוץ מטובת הקבוצה, והוא היה משתמש בו אם היה משתכנע.
עכשיו, איך זה עומד מול העובדה שמרכז השדה שלנו נותר חסר פתרון? זה האופוזיט של השארת ברבטוב בסגל.

עומרי 9 במרץ 2012

התחרפנו סופית? חברה שלי לא מבינה למה אני שובר את הראש מול המסך כדי להבין נוסחה מתמטית בבלוג ספורט.

הסימן ^ – מה הוא מייצג? סדרה הנדסית?

עומרי 9 במרץ 2012

לא רע לבוגר משפטים דורפן

דורפן 9 במרץ 2012

בחזקת

אמיר 9 במרץ 2012

הנה עוד כמה מסקנות מהמשחק:

1. ביאלסה עשה הערב לסר בית ספר ושחקניי בילבאו העבירו לכמה משחקני היונייטד שעור מאלף כיצד נראה הכדורגל הטכני של ימים אלו.
2.כמו שרונן אמר מעבר להרכב הראשון אין לנו מה למכור באירופה.
ראינו העונה שקבוצות שנחשבו עד עתה כדרג שני ושלישי של היבשת הפכו למספיק טובות להעיף את ינוייטד של הרכב חצי ראשון.
פעם הספיק לנו חצי הרכב לטייל לשלב הבא באלופות ובטח שבליגה האירופית,היום לא עוד!
3.יועזב במיידית רפאל דה סילבה,כמה ציפיות וכמה אכזבה מבחור שלא מצליח ללמוד ולהתפתח וכל המשחק שלו משדר חוסר אחריות וסוג של כדורגל של חופי הקופה קבאנה.
יחד איתו יכול ללכת גם האח התאום,את זה אמרתי כבר במהלך העונה ולא היה צורך לחכות להיום בערב.

4.מגינים,אין לנו! יובאו במיידית שני מגינים בעלי רמה שמאל וימין כי מה שיש זו בדיחה טובה ולא יותר.
אם אברה סיים אז שישוחרר ואם לא סיים אז שיועבר כגיבוי לקישור כי מגן ברמה הוא כבר לא דיי הרבה זמן.

5.סמולינג וגונ'ס,אתם רואים אותם מחליםים ראויים לריו ווידיץ..?אין מצב ששני החברה האלו מצליחים להחזיק את ההגנה שלנו לאורך עונה.

6.יובא במיידית חאבי מרטינז,מצידי שישקיעו בו גם 45 מליון סעיף השחרור שלו…

7.הגיע הזמן שסגנון המשחק של בארסה ואתמול של בילבאו יהיה נחלת יושביי היצים בטראפורד,אם הבאסקים יכולים לחקות את הקאטלונים למה שזה לא יוטמע גם בטראפורד קשישא….

דורפן 9 במרץ 2012

בוודאי ובוודאי שפיל ג'ונס יכול להיות מחליף לשני אלו. אני משער שאתה לא צופה קבוע של הליגה הסרבית, ולכן אין סיכוי שראית וידיץ' בגילו של פיל ג'ונס ולמעשה לא ראית אותו עד גיל 24. את ריו אולי ראית בתחילת דרכו בווסט-האם וגם הוא טעה לא מעט. אלא שהוא בן 20, עבר פציעה תוך כדי העונה ולמרות זאת נתן הרבה משחקים נפלאים.

סמולינג גם עניין של גיל.

הרבה מאד שחקנים צעירים ביונייטד נראים טוב כשהם משחקים לצד מנהיג בחוליה שלהם: מגינים ליד ריו, קשרים ליד סקולס, וולבק לצד רוני. זה תהליך טבעי בכדורגל.

לגבי האחים הברזילאים – העונה הם אכזבו בגדול ואולי הם נעצרו. אבל יש להם קרדיט של לפחות עונה – כי היו לשניהם תקופות טובות.

פשוט אדום 10 במרץ 2012

וידיץ' עבר גם בלידגה הרוסית לפני שהגיע אלינו ולגבי מגן שמאלי יש לנו אחד מקומי בנוער שגם קיבל כמה צ'אנסים מוקדם יותר העונה

יוסי מזרחי 9 במרץ 2012

אמיר,
תשאיר לנו כמה בסגל. בקצב הזה יגמרו לנו השחקנים.

אביעד 9 במרץ 2012

רק, מה בדיוק פאביו עשה אתמול? איך זורקים שחקן על משחק גרוע בו הוא לא שיחק?

יוסי מזרחי 10 במרץ 2012

תופעת העדר.

Comments closed