התוצאה המדהימה בקאמפ נואו

ברצלונה חייבת עכשיו להחתים את פפ גווארדיולה לתקופה ארוכה

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

יש לי רק שתי הערות לסיכום חצי הגמר הזה. מה שהיה במגרש בשני המשחקים ראינו:

1. הליגה האנגלית ירדה השנה מאד ברמתה. שתי הקבוצות המתמודדות על האליפות נכשלו קשות באירופה. בהישג של צ'לסי יש אלמנט של מקריות. אבל צ'לסי הראתה משהו על רוח הלחימה של קבוצות הליגה הזו. שבכל זאת שולחת קבוצה שמינית בשמונה שנים אל הגמר שזה משהו. אבל בואו לא נסחף בשבחים לליגה כשהכבוד האמיתי הוא לשחקני צ'לסי שאיבדו את הקפטן שלהם אבל שמרו את הסכין בין השיניים ובחושי קרב שרדו את המכבש היעיל בכדורגל.

2. בעקבות אבדן האליפות וליגת האלופות, ברצלונה חייבת להסיק מסקנות ולעשות את המתבקש. שזה להחתים את פפ גווארדיולה על חוזה לתקופה ארוכה.

וזה נכתב לפני המשחק, תחת הכותרת "אם הייתי מאמן ברצלונה. אם הייתי מאמן צ'לסי". כשהבלוג מצא לעצמו לנכון לייעץ לשני המאמנים:

בתמונה, מגן, קיצוני, פנטזיסט ושני סקוררים

יש תחומים של המשחק בו ברצלונה מזכירה לי אחת לאחת את אייאקס של ואן חאל ואת מה שאני זוכר מהולנד של מיכלס (שבמקרה שלי זו יותר הנבחרת של 1988). וזה כאשר היא מאבדת את הכדור והקבוצה הופכת מיד למבנה הגנתי בעומק האוייב. למי שלא יודע: הכינוי המקורי של הטוטאל פוטבול היה "דינאמיק קטנצ'יו". כלומר שיטת הסוויפר של הקטנצ'יו אבל לא בעומק – אלא במקום שאיבדת את הכדור.

כשיש לה את הכדור ברצלונה הופכת יותר ויותר לקבוצה שונה ממה שהיו ההולנדיות. לקבוצות הולנדיות הגדולות היו קיצונים אורתודוכסים מעולים (למשל אוברמארס או ראפ), שחקני קישור מאד פיזיים והיה יותר מסקורר אחד. ולעומת זאת פפ גווארדיולה – מעניין אם זה בעידודו של קרויף או לא – מקריב יותר ויותר עמדות כדי להוסיף שחקנים שכל אחד מהם יכול להיות קשר מרכזי ואפילו פליימייקר של קבוצה בכירה ביותר.

לפני קצת יותר משנה בגלל בעיית פציעות הוא החל לשחק עם משצ'רנו כבלם. כיום זו בחירה אוטומטית שעולה לברצלונה מדי פעם בשער מכדור גובה. בהתקפה, אחרי הקשיים שהיו לו עם אטו וזלטן איברהימוביץ' הוא מצא שני סקוררים שמוטמעים בשיטה – דויד וייה ופדרו. אבל השנה אחרי שאיבד את וייה הוא לעתים משחק מבחירה גם בלי פדרו. אז כשאני רואה לא מעט משחקים עם המון החמצות של ברצלונה אני מייחס זאת רק 50% למזל. היא מוותרת על סקוררים טבעיים כדי להחזיק בכדור 70% מהזמן.

הנתון הזה היה זהה במשחק בו הייתה עדיפה בשנות אור על צ'לסי וגם במשחק בו לא הייתה עדיפה כלל על ריאל מדריד. זו פשוט בחירה. החלטה שאפשר לשחק עם בלם טבעי וסקורר וקיצוני טבעי אחד פחות בכדי לשתק לחלוטין את היריב בהנעת כדור.

כדי לחפות על כך יש לברצלונה מספר שחקנים שפשוט עושים עבודה כפולה. דני אלבש משחק מגן-קיצוני. אצל פויול זה פחות קשה כי החזקת הכדור מורידה באמת את הצורך בבלם השני מלבד במצבים נייחים. וליונל מסי פשוט מבקיע ומבשל כמו שניים-שלושה חלוצים טובים רגילים. ואת כל השחקנים הללו שגווארדיולה מצליח לחסוך – הוא ממיר בעוד פליימייקר. לכן אומר משהו שאולי ירגיז אוהדי ברצלונה. הפליימייקרים זוכים להמון תהילה שאולי מגיעה לשחקנים שעובדים קשה כדי שברצלונה תוכל לשחק עם כל כך הרבה פליימייקרים. אז אתה הופך לנבחרת ספרד – שהיא הכי טובה בעולם אבל בשבעת משחקי הנוקאאוט האחרונים הובילה רק פעם אחת ביותר משער – ואז הסיכון להפתעות והצורך במזל גדול מדי.

וברור לגמרי שׁגם אם מסי מצליח פחות מחוץ לברצלונה וגדולתו באמת נטועה בשיטת משחק ספציפית, הקבוצה בהחלט תלויה בו. בלי העונות הללו של 50 שערים ו-20 בישולים אי אפשר לשחק עם כל כך הרבה לא-סקוררים.

*

ועכשיו לכותרת:

אם הייתי מאמן ברצלונה הייתי מביא סקורר נוסף, כפי שהיה אטו, וחוזר לבלם טבעי נוסף ואולי מנצח משחקים עם 56.5% שליטה בכדור. אבל בגלל זה אני לא אידיאולוג כדורגל נדיר ובעל חזון כמו גווארדיולה. סתם עוד מנג'ר כורסא אחד ממיליארד.

ואם הייתי מאמן צ'לסי הייתי אומר לעצמי "שמסי לא ינצח אותנו" מקריב אפילו שלושה שחקנים כדי לסגור אותו. שהאחרים יבקיעו שלושה שערים – שזה מה שנדמה לי שברצלונה תזדקק לו הערב.

64 שנים לאבא שלי שבתמונה / מאשקה ליטבק
דוווקא עכשיו

180 Comments

אופיר 24 באפריל 2012

הם באמת בכושר הבקעה מזעזע. חשבתי שאלכסיס הגיע כסקורר, אבל טעיתי, והוא עוד נמוך-קומה שמחזיק בכדור. די מייבש לצפייה לאחרונה, העסק הזה של ברצלונה.

אם הייתי מאמן ברצלונה הייתי אומר לעצמי: "קח את המיליונים וצא לפנסיה מוקדמת, על החוף בקוסטה בראווה". בגלל הגישה החפ"שנית הזו (והעניין הקטן של הכישרון) לעולם לא אהיה מאמן ברצלונה.

אני 24 באפריל 2012

המספרים אומרים אחרת…
ברצלונה 2011/2012 קבעה שיא כיבושים העונה ויש לה כרגע 168 שערים בכל המסגרות שהשיא הקודם היה 158.

לגבי שערים בליגה
בשנת 2009 ברצלונה עם אטו והנרי הבקיעה 105
בשנת 2010. ברצלונה הבקיעה 98 שערי ליגה
בשנת 2011. ברצלונה הבקיעה 95 שערי ליגה
השנה שנשארו לברצלונה עוד 4 משחקים יש לה כבר 97 שערים

דורפן 24 באפריל 2012

זה נכון. אבל מסי עם 50% מהשערים כמעט – שזה נתון דומה לקבוצת תחתית. וחושף אותך מאד לפציעה.

אני 24 באפריל 2012

אבל זה נכון לגבי כל עונה מאז שגווארדיולה מאמן…
מסי השנה עם 63 שערים +25 בישולים, שזה אומר שמסי לבדו אחראי על 88 שערים מתוך 168 של ברצלונה העונה

רונן דורפן 24 באפריל 2012

אבל המעניין שהוא לא רואה בזה בעיה. הוא לוקח את הסיכון הזה מרצון

אני 24 באפריל 2012

If it ain't broke, don't fix it

אני מסכים איתך שהתלות של ברצלונה במסי מסוכנת לקבוצה ולהצלחתה, אבל מהכתוב שלך משתמע שגווארדיולה מוותר על חלוצים לטובת עוד קשרים למען להחזיק בכדור עוד יותר דבר שמתבטא בעודף החמצות ופחות כיבושים… העובדות מראות שהשנה ברצלונה כבשה 168 שערים (10 יותר מהשיא הקודם) ויש לה עד סוף העונה עוד שישה או שבעה משחקים.

עומר ח. 24 באפריל 2012

מבחינת לשונית עדיפה הכותרת "לו הייתי מאמן ברצלונה" (תנאי בטל) מאשר "אם הייתי מאמן ברצלונה" (תנאי קיים) – אלא אם כן יש לך הצעה ריאלית לאימון הקבוצה.

אמנון 24 באפריל 2012

זה אמנם נכון, אבל לא ככלל ברזל.
לדוגמה הביטוי הנפוץ-"ואם לסבתא היו גלגלים"

אבי 24 באפריל 2012

"לו" מביע משאלה; עדיף "אילו".

דורפן 24 באפריל 2012

נכון "לו" מביע משאלה ולמרות שאני מעריך את מה שעושים שם אני יותר מדי עסוק בכדי להתעסק עם זה כרגע

אריק 24 באפריל 2012

תגיד ממתין בסבלנות לפרישה של מאמן מבוגר בצפון אנגליה

אבי 24 באפריל 2012

תודה שאתה פשוט לא רוצה לרדת ברמת השכר!

גיל 24 באפריל 2012

בצלונה סבלו מחוסר מזל במשחק הקודם שספק עם יחזור. הם ינצחו 4:1 כי יש גבול לכל דבר. הסיכוי היחיד של צ'לסי הוא לתקוף ולהבקיע לפחות שני שערים כי הם לא מסוגלים להסתגר ולעשות בונקר.

עזי 25 באפריל 2012

מצחיק

אודי 24 באפריל 2012

מסכים לחלוטין עם המשפט "שמסי לא ינצח אותנו". אני גם חושב שזה הפיתרון לברצלונה של היום, לשאר פשוט יהיה הרבה יותר קשה להבקיע בלעדיו.
רונן מה דעתך על שמירה אישית על מסי? אני מדבר על שמירה אישית כמו שיש בכדורסל box and 1 כלומר יש שחקן אחד שכל יעודו בקבוצה הוא להידבק למסי גם שהכדור ברגל של הקבוצה שלו… אני חושב שאף פעם לא ניסו דבר כזה בכדורגל(כנראה שזה לא ממש ריאלי) אבל מעניין איך בארסה תתמודד עם זה.

גיל 24 באפריל 2012

יורגן קולר אומר לך משהו? ניסו גם ניסו ובהצלחה לא מבוטלת בעבר. במקרה של מסי לא נראה לי שזה יעבוד.

רונן דורפן 24 באפריל 2012

במצבה של צ'לסי הייתי הולך על שמירה אישית. אבל לא של אחד-על-אחד. אלא שניים

קורא 24 באפריל 2012

משחק שער מאיירלש שמר אישית על מסי

יניר 24 באפריל 2012

בשבת נראה היה שריאל פיצחו את נוסחת ברצלונה בכמה עקרונות פשוטים- לחץ גבוה שאם לא מצליח אזי ירידה לבונקר ויציאות מהירות למתפרצות דרך האגפים.הכל תוך ויתור על שליטה בכדור אך יותר בעיטות לשער.
לצ'לסי יש לא פחות כלים לבונקר,למתפרצות ולכיבוש מחצי מצב.
אם ברצלונה לא תכבוש בחצי השעה הראשונה וצ'לסי לא תאלץ לנסות לתקוף בכל הכח- אני פסימי

ריקי רומא 24 באפריל 2012

אתה ראית את הקלסיקו בשבת?

דורפן 24 באפריל 2012

יניר – עקרונות פשוטים שכללו: קניית כל הקשרים הגרמנים המובילים בדורנו – שהוא דור מעולה של גרמניה. קניית חלוץ על ב-80 מליון פאונד שגם עומד בציפיות הללו. מה שנקרא פשוט….

ריאל הצליחה לקחת את האליפות מברצלונה מסיבה עיקרית אחת – הקמת סגל כמעט חסר תקדים של שחקנים. אפילו בימי הקלקטיקוס לא נקנו שחקני השנה בעולם ונזרקו לספסל.

ריקי רומא 24 באפריל 2012

אך משום מה השחקן היחיד שבאמת יכול להפוך את ריאל למפלצת לא משחקת בשורותיה.. בסטיאן שווישטייגר
אני רק מדמיין אותו ביחד עם צ'אבי אלונזו ואוזיל/קאקה.. מפחיד

אריק 24 באפריל 2012

שכחת מאמן בכמה לירות

אריאל גרייזס 24 באפריל 2012

אני חושב שהסיבה העיקרית שריאל הצליחה לקחת אליפות היא שהיא פשוט רצתה יותר השנה. קשה עד בלתי אפשרי לשמור על מתח כזה גבוה למשך 4 עונות רצופות. בסופו של דבר, העונה הזאת (כמו הקודמות) נפלה לא על המשחק בין שתי הקבוצות אלא על מה שהן עשו נגד שאר הליגה. והעונה, בארסה היתה קצת פחות חדה, קצת יותר מדי שאננה, קצת פחות רוצה את זה.
ריאל, לעומת זאת, פשוט רצתה את זה יותר. זאת אחת הסיבות שיש לי הערכה עצומה לרונאלדו של השנה, אפילו שאני לא סובל אותו, שבכוח הרצון שלו סחב את ריאל לאליפות. הוא לא התכוון לגרום לזה הפעם לחמוק ממנו.

כסיפוביץ 24 באפריל 2012

+2

ויינר 24 באפריל 2012

מחליף צבע

עופר פרוסנר 24 באפריל 2012

אריאל, משיחות שלי עם ספורטאים, מעולם לא פגשתי שחקן ש"רצה את זה פחות". ואני מדבר איתך על ספורטאים ישראלים – ככה שאני בספק שבברצלונה זה ככה.

יניר 25 באפריל 2012

כפי שאמרתי: ברצלונה כבשה את הראשון רק בדקה ה35…..
טעיתי בגדול. הכדורגל הוא ענף מתעתע

אסף רביץ 24 באפריל 2012

בשורה התחתונה, ובלי קשר למה שיקרה היום, ברצלונה של גווארדיולה היא הקבוצה היחידה ב-20 השנים האחרונות ששורדת לאורך זמן בצמרת הגבוהה בשני המפעלים החשובים ושקשה מאוד לערער את הקביעה שהיא הקבוצה הטובה בעולם לכל אורך ארבע השנים האלה. בספורט עם השפעה עצומה למקריות וכשכל השחקנים הטובים בעולם מרוכזים ב-8-9 קבוצות (ובדרך לפחות), לא בטוח שיש דרך להיות יותר דומיננטי.

אריאל גרייזס 24 באפריל 2012

נכון. ולכן זה מדהים אותי איך אנשים מספידים את הקבוצה הזאת אחרי שני הפסדים. כבר מדברים על סוף עידן, שהם כבר לא מפחידים, שמצאו את הדרך לעצור אותם.
יכול להיות שכל זה נכון, אבל זה מרגיש כאילו הרבה מאוד אנשים חיכו בסיבוב רק שהם יפסידו קצת כדי להספיד אותם.

כסיפוביץ 24 באפריל 2012

אריאל
ככה זה. את רוב האש ספג מי שנמצא בשורה הראשונה

אדם 24 באפריל 2012

לגבי הדומיננטיות אני לא חולק. אבל יונייטד הגיעה ליותר גמרים בפרק של 4 שנים, וזכתה באותו מס' אליפויות כמו ברסה..

אסף 25 באפריל 2012

מרוב גמרים, היא הספיקה גם להפסיד שניים לברצלונה…

כסיפוביץ 24 באפריל 2012

פןסט מעולה שגם לטעמי מראה על הגדולה של צ'אבי.
הוא האיש שעובד הכי קשה במרכז המגרש כשמאחוריו תומכים בוסקטס ופויול.
האיש גומע קילומטרז' כל משחק שזה מדהים.

הארכיון 24 באפריל 2012

מה זה 168 שערים שבארסה הבקיעה?
תפסיקו להכליל טורנירים לא רלבנטטים כמו גביע המלך וגביע קבוצות עולם עם קבוצת ברמה של ליגה ישראלית ותתנו נתון מדויק.
תרשמו, בארסה תבקיע רביעייה היום רק עם השופט יעזור לה לפתוח את המשחק בעזרת פנדל או הרחקה. אחרת זה יגמר בנצחון דחוק.

אבו חסה 24 באפריל 2012

החומוס אצל אבו חסן נשאר מספר 1

אופיר 24 באפריל 2012

פרשיית שופטים באדום-כחול.

אופיר 24 באפריל 2012

מסי שכח כבר איך מכניסים כדור לתוך שער.
קדימה צ'לסי!

ויינר 24 באפריל 2012

כל דקה שעוברת רק מגדילה את האשליה, ברור שבארסה ישימו את הגול.

אופיר 24 באפריל 2012

בהחלט יתכן שהשופט יוציא לצ'לסי עוד 2 שחקנים כדי לוודא שזה יקרה.

ויינר 24 באפריל 2012

הוא חייב לשמור על מקוריות. הייתה הרחקה והיה פנדל. לדעתי הגול יובקע מנבדל

קסיוס קליי 24 באפריל 2012

דורפן,
אם מסי לא היה קיים אז פפ היה בונה את הסגנון אחרת.
אם יש שחקן כזה מן הסתם אתה בונה שהוא יביא לך יכולת מאוד גבוהה ואם אתה מצליח עם כל השאר אתה מקבל קבוצה מצויינת.

לא הבנתי איפה החסרון פה?
ואם אתה בונה קבוצה שכולם רק שחקנים יעילים שיכולים לחפות אחד על השני אתה מקבל קבוצה חזקה לכל היותר אך לא מאיימת.

גם ריאל בלי רונאלדו לא שווה יותר מדי ברמות הגבוהות באמת.
יותר נכון, לא הייתה מורידה את בארסה מכס המלכות.

אופיר 24 באפריל 2012

ריאל מקבלת כמות יפה של שערים מהיגוואין ובן-זומא.

קסיוס קליי 24 באפריל 2012

אז?..
אתם יותר מדי נכנסים לסטטיסטיקות.
כדורגל זה לא משחק של אחוזים וקשקושים.

אופיר 24 באפריל 2012

ענין פשוט של לא לשים את כל הביצים בסל אחד, אין קשר לאחוזים וקשקושים.

אופיר 24 באפריל 2012

יאללה, להחזיק מעמד 20 דקות!

ויינר 24 באפריל 2012

15! דרוגבה עושה הגנה כאילו הוא מינימום סמואל אטו…

אופיר 24 באפריל 2012

קייטה במקום פברגאס במצב הזה נכנס ישר למקבץ ההיילייטס של פפ.

כסיפוביץ 24 באפריל 2012

לאט לאט אנחנו חוזים באחת הקריסות המנטליות הגדולות שראינו.
קבוצה
מאמן
השחקן הטוב בעולם

ויינר 24 באפריל 2012

רק שחקן אחד לא הייתי מספיד עדיין – אינייסטה

הארכיון 24 באפריל 2012

2-2
פאקינג אמייזניג

קסיוס קליי 24 באפריל 2012

איזו קריסה??
הם מובילים 2-1 וסכיום 2 המשחקים הם פשוט שכבו על צלסי בצורה מוחלטת.

הם עדיין קבוצה יותר טובה מצלסי אבל הם לא חדים מספיק השנה.
זה ההבדל היחידי.
וזו תוצאה של ירידת מתח, אי אפשר להילחם בזה לנצח.

הארכיון 24 באפריל 2012

תראו תגובה 9 שלי לפני המשחק.
גאון?
ממש לא, פשוט פקחתי עיניים.
שערוריה השיפוט…

קסיוס קליי 24 באפריל 2012

יפה..
האמת, השופטים לטובתה.
אבל זו לא הייתה השנה של בארסה ויהי מה.

אופיר 24 באפריל 2012

את פברגאס קנית – תארים לא ראית.

גלן 24 באפריל 2012

לייק (ובודאי נכון).

יוני 24 באפריל 2012

גדול. רצוי במבטא של סרג'יו קונסטנצה.

אופיר 24 באפריל 2012

מה היה להם חשוב כל כך להביא את הטמבל הזה בסכום כסף מטורף?
מה הם קיבלו ממנו חוץ ממשחק תקוע ואת המנטליות הלוזרית שהוא השריש בארסנל?

קסיוס קליי 24 באפריל 2012

אל תשפוט לפי העונה הזו.
זו לא השנה שלהם.

תום 24 באפריל 2012

לא יאמן!!!!

תום 24 באפריל 2012

פאקינג טורס?!?

קסיוס קליי 24 באפריל 2012

כמה אפשר למסור למה הם לא בועטים???
שער של אלבס.

אופיר 24 באפריל 2012

הטוב: צ'לסי עולה.
הרע: מסי עם פרצוף בריצפה ב-3 המשחקים הכי חשובים של העונה.
המכוער: ראול מיירלש – אללה ירחמו…

קסיוס קליי 24 באפריל 2012

לפי הסטטיסטיקה בארסה בשליטה אבסולוטית.
לפי ההרגשה שהצופים יצאו בארסה הושפלה.

כדורגל זה משחק שלא ניתן למדוד אותו בפרמטרים טכניים.
בארסה פשוט לא ידעה לקחת בנקודות שנתנו לה וצלסי הפילה אותה פעמיים ויצאה מפיגור של 2-0 .

כסיפוביץ 24 באפריל 2012

זה שאי אפשר למדוד אותו בפרמטרים טכניים זה היופי שבו.
היום משהו היה כבוי בכל המערכת

קסיוס קליי 24 באפריל 2012

בדיוק.
זה מה שאני אומר. לכן סטטיסטיקה בכדורגל מגלה לנו הכי פחות מאשר בשאר הענפים.

אריק 24 באפריל 2012

וואהו לאמפרד איזה שתי הופעות

יואב 24 באפריל 2012

ההבדל הגדול הוא איכות ההגנה של ברצלונה בהשוואה לשנים קודמות. היא פגיעה ומקבלת שערים ביתיים בנוק אאוט מול קבוצות שלא תוקפות בכלל.
איכות המשחק ההתקפי היא עדיין הגבוהה ביותר שיש.
לא חושב שנגמרה תקופה אבל אולי הגיע הזמן לקצת גיוון. 5 בעיטות למסגרת עם פוזיישן כזה זה לא מספיק טוב.

קסיוס קליי 24 באפריל 2012

צודק.
פעם ראשונה שהייתי נגד בארסה.
הם לא בעטו לשער!!!

איפה הם ואיפה רונאלדו שמ -30 מטר אלכסונית נותן בעיטת חסרת רחמים.

גלן 24 באפריל 2012

נכון מאד. אבל אני מסכים עם אופיר. יש כאלו עם אקסטרה לזמן צרה כמו אבידל, טורה אטו וויה. עוד לא מצאתי את זה בפברגס ואני בספק אם זה שם.

אמנון 24 באפריל 2012

טורס למד איך להבקיע מול שער ריק!!!

ניינר 24 באפריל 2012

אם צ'לסי מנצחים את ריאל בגמר זה יהיה סיפור אדיר ושווה את ההפסד של בארסה הערב

Yair 24 באפריל 2012

מה עוד אפשר להגיד על ג'ון טרי? חבל שההישג של צ'לסי קצת ישכיח עד כמה חסר אחריות וטיפש הקפטן שלהם.

אגב צ'לסי עולה לגמר ליגת האלופות בפעם השנייה עם מאמן ממלא מקום, אולי אברמוביץ' עלה פה על משהו?

גלן 24 באפריל 2012

בהחלט זה שטרי לא ישחק – גם אלמנט מחמם לב

ניר לוי 24 באפריל 2012

לפחות הוא לא יחליק אם זה יגיע לפנדלים…

שי 25 באפריל 2012

now that he is suspended I don't even mind if they win

גודיונסן 24 באפריל 2012

די מתיאו הוא אולי לא מאמן גדול עדיין, אבל:
– הוא הכי קול והכי רגוע שראיתי בשנים האחרונות
– יש לו אינטואיציות מדהימות בניהול משחק, חילופים בול
– משתמש נהדר בסגל, ולא נראה שמישהו מהשחקנים לא מרוצה ממעמדו

בתור אוהד צ'לסי סבלתי כל המשחק, אבל הסוף מתוק מדבש. נס. מקווה שחובבי הברצלורגל יוכלו להנות גם מגמר שאין בו 70 אחוז החזקת כדור של קבוצה אחת.

אין ספונסר מתאים יותר מ'קטאר הולדינגס' לקבוצה שמחזיקה בכדור, אבל לא בועטת.

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 24 באפריל 2012

מישהו מהמר על פרננדו טורס מבקיע שער ניצחון בגמר ומחזיר את ההשקעה בסופו של יום?

ניינר 24 באפריל 2012

NFW אני מהמר על שער ניצחון של דרוגבה, האיש שההכי מגיע לו לכבוש שער כזה. לא מת על צ'לסי אבל לבחור הזה מגיע לסיים קריירה מפוארת עם הגביע הזה

ניק 24 באפריל 2012

ואווו איזה משחק פסיכי!! סוג של התערבות אלוהית מה שקרה פה..להיות ב2-0, ב10 שחקנים, לקבל פנדל לחובתך, להיות בלי בלמים ועדיין לעלות… ועם גול של טורס(למרות שאיכשהוא זה היה ברור לי שאם משהוא מעלה אותם זה הוא, זה כזה פואטי)??
המחצית השנייה הייתה הכי ארוכה בחיים שלי, כל דקה שעברה נראתה לי כמו שעה…

האמת שהמשחק הזכיר לי קצת את ה3-2 של מנצסטר על יובנטוס בעונת הטרבל. גם שם היה כבר 2-0 ליריבה ואז קין קיבל צהוב וידע שהוא לא ישחק בגמר ולמרות זאת הוא הבקיע שער ונתן משחק מדהים והביא אותנו לגמר… הזכיר לי קצת את מה שרמירס עשה היום. חוץ מהגול הוא נתן תצוגה הגנתית מדהימה בעמדה זרה לו לחלוטין…
צלסי אגב מגיע לגמר בלי 3 שחקנים כרגע- מיירלס, רמירס וטרי כשכשירותם של לואיז וקהיל מוטלת בספק…

מילה על פפ- לפעמים באמת שהוא מנסה להתחכם יותר מדי. בד"כ מסי מציל אותו ואין בעיה אבל כשזה לא עובד זה מוזר… ההרכב ההזוי שהוא העלה בהגנה בהתחלה- מצסטרנו מגן ימני?! ואז החילוף של סס בקייטה?!
בכל מקרה אם פפ ישאר בברסה התפקיד הכי חשוב שלו לדעתי יהיהי להנחיל לקבוצה הזאת גם אופ' ב כלשהיא.

גודיונסן 24 באפריל 2012

לפי מה שהבנתי הוא בעצם עלה מעשית עם 3 שחקני הגנה – כך שמסצ'רנו היה בלם.

אריק 24 באפריל 2012

גם איבנוביץ בחוץ וזה כבר פשוט אסון

גלן 24 באפריל 2012

למה אופצייה ב'? תראו עשינו דיון הכי מרנין פה אחרי אינטר-ברצלונה. מה קרה מאז ? תוכנית א' כל כך השתכללה כמו שראינו בשנה שעברה. בכנות אמר פה מישהו- הם כבויים, עדיין 5 חצאי גמר. זה לא היה האטרף מול אינטר. זה רגע בחיים שצריך לבוא מתישהו (אוקי הבנתי, גורדן)

רונן צודק- גלטובתם רדיולה נשאר, ופשוט דואג שתוכנית א' תעבוד כמו לפני שנה. עדיף תוכנית אחת מושלמת מכמה תוכניות בינוניות.

ניק 24 באפריל 2012

לכל תוכנית טובה ככל שתהיהי חייבים תוכנית ב'… בעיטות מרחוק, משחק אגפים, לתת ליריבה לצאת קצת ואז לעקוץ אותה.. משהוא.. אי אפשר להתמסר ולהתסמר ולהתסמר כל הזמן גם אם זה לא עובד…

גלן 24 באפריל 2012

עדיין, המבש עבד. 2:0 . פעם הייתה הגנה והיתה רוח וזה היה נגמר 5:0. לא זה ולא זה ורמירז עושה גול מכלום.שלב בחיים.
אותו דיון היה אחרי אינטר. משהו השתנה? כלם נכנסו לזון וממשיים הלאה.

ניינר 24 באפריל 2012

בארסה צריכה להביא בלם (מאטס הומלס-אמן!) ומגן שמאלי. לראות איך וייה חוזר מהפציעה ולתת לפברגאס ניעור רציני. וחוזה לפפ כמובן

יואב 24 באפריל 2012

זה של המיוחד.ומחר יהיה המשחק הקשה מהשניים.

איש 24 באפריל 2012

אם צ'לסי זוכים אברמוביץ' מוכר את הקבוצה?
ומי ירים את הגביע אחרי שקניון עזב?

Tal 24 באפריל 2012

ההישג של די מת'או הערב הפך את מוריניו להרבה פחות מיוחד ואת גרנט לעוד מאמן שהביא את צ'לסי לגמר ליגת האלופות.

כמעט שווה את כל העניין, לא?

קורא אדוק 24 באפריל 2012

דבר איתי כשדי מת'יאו ייקח אליפות באנגליה איטליה פורטוגל וספרד
ויקח אליפויות אירופה באיטליה ופורטוגל

ואברם בכלל לא קשור,הוא לא באמת עשה משהו,כל ההישגים והכשלונות בתקופה שהוא שם זה נטו של השחקנים

Tal 25 באפריל 2012

זו בדיוק הנקודה שלי- לא צריך להיות כ"כ מיוחד כדי לשחזר את ההישג של מוריניו באותה הסיטואציה, ודי מתיאו (שכרגע יכול רק לצחצח למוריניו את הנעליים מבחינת הישגים ומעמד) אפילו עשה זאת הרבה יותר באלגנטיות.

קורא אדוק 25 באפריל 2012

תקרא את הודעה 56 של אריק
כמו שהוא רשם די מתיאו הפנים שהוא צריך לחזור למקורות של הקבוצה "הישנה"

אוחנה 24 באפריל 2012

וואוף נראה לי שבשלושת המשחקים האחרונים ברצלונה ספגה 5 גולים מ 7 מצבים או משהו כזה. והחצי שעה האחרונה היום הייתה משעממת ברובה, אף אחד לא הצליח לעשות משהו מעניין, והיה נראה מאוד סטטי. לא יודע אם לייחס את זה לעייפות של ברצלונה או הגנה טובה של צ'לסי, נגד ריאל הייתי בטוח שזה פשוט ההרכב הגרוע של פפ. באמת חסרים בקבוצה סקוררים, לא משנה כמה טוב וגאון הוא מסי.

עופר 24 באפריל 2012

ברצלונה הפסידה את ההתמודדות במשחק הראשון, בו הם הגיעו ללפחות 6 הזדמנויות מעולות.

לאור התוצאה במשחק הראשון, הבונקר של צ'לסי היום היה הרבה יותר נחוש.

אין ספק שהיה פה המון מזל לצ'לסי – 4 קורות בשני המשחקים. אבל מצד שני פפ חייב למצוא פתרון יעיל יותר למשחקים כגון אלה.

יואב דובינסקי 24 באפריל 2012

במה ברצלונה מזכירה לך את איאקס של ואן חאל? בעיני הן מאוד שונות.

דורפן 24 באפריל 2012

בזה שאחרי איבוד כדור הקבוצה אוטומטית נמצאת במבנה הגנתי של לחץ בעומק להשיג את הכדור.זה אפילו לא דמיון – זה פשוט מועתק

אמיר 24 באפריל 2012

כל מילה במאמר נכונה. סקורר נוסף זה בגדר חובה. וויה כבר לא יחזור להיות כשהיה, גם לפני הפציעה הוא כבר היה בירידה רצינית. יום עצוב לאוהד בארסה כמוני. לא הייתי כל כך מבואס מכדורגל מאז שהעיפו את מרדונה על סמים ב94 ואז שניה אחר כך ארגנטינה הודחה – בסיועו של שחקן בארסה ,גיאורגי חאג'י.
האירוניה של הכדורגל היא די מדהימה. סיפור שהתחיל משער דקה אחרונה מול צלסי בחצי גמר צמפיונס נגמר בשער של צלסי דקה אחרונה בחצי גמר צמפיונס. המזל מוצא תמיד דרך להתאזן כנראה.

קורא אדוק 24 באפריל 2012

הסאגה הייתה חייבת להיגמר
יותר מסמלי שצ'לסי סיימה אותה

ואיפה "השחקן הטוב בהיסטוריה" איפה

גיל 24 באפריל 2012

משחק מדהים, מתי לאחרונה ברצלונה לא ניצחה שלושה משחקים ברציפות? אין לי ספק שברצלונה עוד תחזור אבל אני חושב שבכל זאת משהו השתנה. היא לא נראית חדה ולמרות שליטה במגרש לא הגיעה ליותר מדי מצבים. גם ההגנה שלה חלשה. לא להאמין שצ'לסי הבקיעה שלושה גולים כולם בדקה האחרונה של המחצית.

חבל שלא רואים יותר משחקים משמעותיים כאלו בליגת האלופות וצריך לחכות עונה שלמה לדרמות כאלו. בכל מקרה, אני נגד צ'לסי בגמר. לא סובל אותם וזו תהיה תעודת עניות למפעל אם הם זוכים.

אהוד 24 באפריל 2012

משחק מדהים… סיום פשוט מרגש… הייתי בעד בארסה אבל שמחתי בשביל טורס. היה לי עצוב בשביל איבנוביץ' http://www.youtube.com/watch?v=D2X_5wMhIQc שלא ידע שהוא לא משחק בגמר עד שאמרו לו. אין מה לנתח ולפתח. יש משחקי כדורגל שאין להם שום קשר לכל מה שאתה יודע על המשחק.

אדם 25 באפריל 2012

תמיד ראיתי באיבנוביץ' מין BAD ASS רוסי.. המבט העצוב הזה בעיניים שלו… מסכן.. :(

גיל 24 באפריל 2012

ואגב, סוף סוף משחק שבו השיפוט היא טוב ולא השפיע על התוצאה הסופית.

אביאל 25 באפריל 2012

גיל איך בדיוק אתה קורא לשיפוט טוב אחרי ההרחקה של טרי ? זה רחוק מאוד מהרחקה, בלמים וחלוצים דוחפים אחד את השני לאורך כל המשחק, תסתכל מה פויל עושה משחקים שלמים.

גיל 25 באפריל 2012

עזוב מה שאחרים עושים. הכשלה בלי כדור רחוק מהשופט זו הרחקה. עד שסוף סוף הקוון רואה משהו אז גם זה לא טוב? זה בדיוק המצב שצריך להרחיק שחקן לדעתי, כזה שחקן מלוכלך.

IDO 25 באפריל 2012

טרי נתן ברכייה לשריר הירך של אלכסיס.
ב 98 מתוך 100 השופט היה מפספס את זה , הפעם הקוון לחץ על הכפתור .

טרי טמבל, ומתנהג כמו בריון. שיאשים רק את עצמו. היה מתאים לו אחרי המשחק המעולה בגשר לבעוט ככה בדלי.

לירן שבתאי 24 באפריל 2012

מדהים כמה סיפורים במשחק אחד. טרי שלא ישחק בגמר אחרי החמצת הפנדל, טורס שסיפק את החמצת העונה וכובש את שער העונה שלו בצורה דומה, מסי, צ'ך שכבר התחילו לסכם את הקרייה שלו, די מטאו ומעל הכל סוג של סגירת מעגל. היא יצרה יריבות היסטורית נגד צ'לסי שעזרה לה לחזור למרכז הבמה האירופית ועכשיו יכול להיות שצ'לסי היא זו שהורידה את המסך על הפפ בנד. (במידה והוא לא ימשיך).

כנראה שכדי להגיע לגמר בליגת האלופות צריך הגרלה סבירה (בנפיקה וגם נאפולי ביחס לאפשרויות שהיו לצ'לסי) ומומנטום טוב בתקופה המכרעת (מלבד צ'לסי גם ניצחון על טוטנהאם בחצי גמר הגביע) וזה מה שהיה לצ'לסי
וכדי לזכות פעמיים ברצף צריך משהו ממש מיוחד.

נדמה לי שהדבר היחיד שברצלונה חידשה למשחק המודרני זה כדורגל בלי חלוץ. וזה יוצר אנרכיה מסודרת. כל שחקן בקבוצה יכול להיות ברחבה של היריבה וירגיש בבית. גם בוסקץ' וגם אינייסטה. נכון שבזכות מסי השיטה הזו הרבה פחות אמיצה, אבל יש לי תחושה שלשם הכדורגל המודרני הולך.

אביאל 25 באפריל 2012

אותה נאפולי שהעיפה את סיטי מהאלופות ? אותה בנפיקה שדיי גרמה להדחה של יונייטד מהאלופות ? לחזור מנצחון 3-1 ל4-1 זאת הגרלה סבירה ?

ניק 25 באפריל 2012

אז זהו לירן שברסה גם את זה לא המציאה… פרגסון(יותר נכון קירוש) שיחקו בצורה הזאת בעונת הדאבל של 98. כשרונדלו ורוני היו משחקים. רוני היה בשמאל ורונדלו בימין ואז לא באמת היה חלוץ.

אביעד 25 באפריל 2012

ב-2008 היה תמיד חלוץ. רוני או טבז. או שניהם. במשחקי ההכרעה של 2009 זה היה רונאלדו.
אם כבר, קבוצה ששיחקה בלי חלוץ בעבר הקרוב זו רומא של ספאלטי ששיחקה בלי חלןץ ועם טוטי כשחקן החופשי שהוא כאילו בחוד.

rondi 25 באפריל 2012

ואני שואל את עצמי – מה זה אומר שקבוצה שאומנה בחמש שנים האחרונות ע"י מאמנים כמו מוריניו, הידינק וסקולארי הגיע לגמר דווקא עם גרנט ודי-מתאו???

גיל 25 באפריל 2012

אני חושב שזה אומר ששינוי מאמן עובד בטווח הקצר. הרבה פעמים שחקנים עובדים קשה יותר בשביל מאמן חדש רק כדי להראות עד כמה המאמן הקודם לא היה טוב. זה אולי לא היה ככה עם גרנט אבל נראה שזה מה שקורה עם די מתאו. אה, וגם צריך קצת מזל.

דורפן 25 באפריל 2012

וזה מביא אותי לדברים שכתבתי. העבודה האמיתית היא בניית הקבוצה ולכן גווארדיולה חייב להשאר.

חכם בדיעבד 25 באפריל 2012

אחד הדברים המחזקים את דבריך, הוא העובדה שבעצם בנייה של קבוצה חדשה התחילה כבר השנה, מבלי שאף אחד שם לב לכך: בהגנה היה אמור להשתלב אט אט פונטאס שנפצע. תיאגו(רק בן עשרים) עלה לבוגרים ופתח בלא מעט משחקים. ועל קואנקה וטיו מישהו שמע בשנה שעברה?. ולא רק שזו עונת מעבר, אלא שהפציעות שלא הכו בקבוצה בשלושת השנים שעברו עשו זאת השנה: אני חושב שמה שקרה למסי השנה, וההסתמכות על שחקני מרכז שדה, נובעת קודם כל מהפציעה הקשה של וייה, מזו של פדרו שעוד לא חזר לכושר וממה שקרה לאבידל. תוסיפו לתמונה את המחלה של טיטו וילנובה, הפציעות של אלכסיס והעובדה שלפאברגס לא קל להשתלב, וקיבלתם את תמונת המצב המנטאלית של שלושת המשחקים האחרונים בהם גוארדיולה בחר את הפתרון ההתקפי הטוב ביותר שהיה לו, אבל עם שחקנים שעדיין לא התשתלבו לגמרי במערכת הבנויה הרבה מאוד על מהירות הנעת הכדור.
ומילה על פאברגס: מישהו מאוהדי ארסנל זוכר שנה שבה הוא שיחק כל העונה מבלי להיות בחוץ לפחות חודש פצוע? עומס שהוא לא מכיר….

הופמן 25 באפריל 2012

טיטו וילנובה זה לא העוזר מאמן שמוריניו דחף לו אצבע? מה הקשר של המחלה שלו?

חכם בדיעבד 25 באפריל 2012

"רק" עוזר מאמן…שיש לו תפקיד מאוד מאוד חשוב בצוות האימון והוא חבר קרוב של גווארדיולה מאז היו ביחד בלה מסיה. שים לב לכמות ההתייעצויות של גוארדיולה איתו במהלך המשחק.התמונה הטובה ביותר והממצה בקלאסיקו האחרון היא של גוארגיולה עומד על יד וילנובה ועננה על פני שניהם במהלך המשחק. המחלה שלו והניתוח היו תוספת עומס רצינית למערכת.

אביאל 25 באפריל 2012

מפאת יום הזכרון אני ישהה את החגיגות שלי למחר בערב, בכל מקרה, המשחק הוריד לי לפחות שנה מהחיים וזאת צ'לסי, נחישות נחישות ונחישות.

אז בשני חצאי גמר ברצלונה קיבלה את עזרת השופט ועלתה, פעמיים נוספות היא קיבלה את עזרת השופט ולא עלתה, לפחות דברים מתאזנים.

אם יהיה גמר צ'לסי ריאל אני חצוי לגמרי, גם בלי טרי, איבנוביץ' ורמירז זה נראה הרבה הרבה יותר קשה, יש סיכוי לבטל את הכרטיס של טרי ? אחרי הכל בוידאו הזה – http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PN3Yla3ruJw זה לא נראה כל כך נורא ובטח לא כרטיס אדום.

דורפן 25 באפריל 2012

שום סיכוי שזה יבוטל כפי שלא נתנו לו צהוב בדיעבד על מה שעשה לפויול. זה סוג הדברים שבאנגליה עוברים ובאירופה לא. ובגילו אמור לדעת את זה.

אביאל 25 באפריל 2012

חבל מאוד, אני מקווה שלואיז וקהייל יחלימו, אחרת מול ריאל או באיירן זה נראה בלתי אפשרי.

Yair 25 באפריל 2012

לא נראה כלכך נורא? איך אפשר לראות בוידאו הזה כל דבר אחר חוץ משטרי נותן ברכייה לסאנצ'ז בגב בלי שום קשר למשחק?

אביאל 25 באפריל 2012

נו באמת, בהילוך איטי זה נראה מוגזם, גם סנצ'אז דפק נפילה כיאה לשחקן דרום אמריקאי, כל משחק יש דחיפות בין חלוצים לבלמים, תראה מה פויול עושה לחלוצים או דני אלבס, להם לא היו מעיזים להוציא אדום ישיר, צהוב עוד היה מובן אבל אדום ישיר זה מוגזם.

יואב 25 באפריל 2012

ברכייה לרגל ללא שום קשר למשחק? נראה אדום. לא רלוונטי בכלל שזה אולי קורה במשחק ולא נענשים.
אכן מדהים שעלו על זה.

דורפן 25 באפריל 2012

אביאל – אין חיה כזו של עבירה בלי כדור וצהוב. אם לא רואים או לא שורקים זה דבר אחד. אם מחליטים שזו עבירה בלי כדור זה אדום.

רועי מ 25 באפריל 2012

טרי חמור הגיע לו אדום. לא ברור מה עבר לו בראש כאשר עשה את זה גם אם הייתה הצגה. אדום הגיע לו.

גיל 25 באפריל 2012

אכן היה שם פלופ רציני אבל זה לא רלוונטי. טרי טיפש ולדעתי בגמר הם יפסידו למי שלא יהיה.

גלן 25 באפריל 2012

אדום מה השאלה? אולי פילוסופית אבל לא מעשית. אין קייס ואפילו ההצגה לאנ היתה אובר

תiמר 25 באפריל 2012

"לא נראה כל כך נורא" "בטח לא כרטיס אדום"
האהדה שלך לצלסי החליקה אותך על השכל

בנג׳י 25 באפריל 2012

עוד הופעת וינטג׳ של צ׳לסי ולמפארד בליגת האלופות

רועי מ 25 באפריל 2012

אי אפשר לומר גם שהליגה הספרדית כזאת הצלחה. נכון יש שם בחצי הגמר 5 קבוצות. אבל לא נסיק לפי עונה אחת.
בכל מקרה זה היה ההימור שלי. ההימור השני היה לטובת הגרמנים. 50 אחוז בנתיים יש לי.

יואב 25 באפריל 2012

אם צלסי לוקחת את הגמר ומסיימת מחוץ לטופ 4 , האם היא משתתפת במקום הקבוצה הרביעית?אם כן, אלו בשורות לא טובות לניוקאסל, טוטנהאם וגם ארסנל.

דורפן 25 באפריל 2012

זה בדיוק מה שקורה – ומבטיח שניוקאסל תתאמץ מול מנצ'סטר סיטי…. לא רק זה – גם המסיימת שלישית יורדת למוקדמות כי אלופת אירופה אוטומטית בבתים

יואב 25 באפריל 2012

רונן,
היופי הוא שניוקאסל(ואחרות) לא ידעו אם מקום רביעי יספיק או לא עד אחרי הגמר.

דנידין 25 באפריל 2012

כמה דברים
1. למפארד הזקן והטוב, שני בישולי אומן בשני משחקים, זקנצ'יק אבל מלך.
2. כנראה לברסה זה פשוט לא טוב שמרחיקים מולה שחקן, הם כאילו יותר בטוחים בעצמם אבל לקבוצה ממול זה פשוט נותן רעל לנעלים, נלחמים כמו משוגעים.
3. צרוף מקרים או חולשה מנטלית? בשני משחקי העונה הם חטפו גול מיד אחרי הגול שלהם, לא חושב שלמוריניו זה היה קורה.

ניקו 25 באפריל 2012

רונן קצת ידע בחוקי נבדל. בשער של טורס הוא היה איזה 10 מטר אחרי שחקן אחרון של הגנת בארסה ובכל זאת אף אחד לא אמר כלום האם כל עניין נבדל בטל אם השחקן האחרון של ההגנה עבר את קו החצי?

גיל 25 באפריל 2012

אין נבדל לפני החצי.

ארז (דא יונג) 25 באפריל 2012

אין נבדל בחצי המגרש "שלך" כמו גם בהוצאות חוץ וכדורי קרן (פועל יוצא של העובדה שקרן היא לא מסירה קדימה).

תומר ש 25 באפריל 2012

ומבעיטת שוער

הופמן 25 באפריל 2012

אין נבדל מבעיטת שוער?

אביאל 25 באפריל 2012

אין נבדל מבעיטת שוער, נויר בישל לקלוזה ככה גול מול אנגליה ברבע הגמר במונדיאל.

דורפן 25 באפריל 2012

ניקו – אני מקווה שקיבלת תשובה לעניין "הידע". אין נבדל בחצי שלך. אין נבדל מכדור חוץ.

ניקו 25 באפריל 2012

כמובן התכוונתי ידע עבורי! לא ידעתי מי מו מה ולכן שאלתי. הפוסט לא בא בתור טענה.

אריק 25 באפריל 2012

כל הכבוד לדי מתאו. לא יכול להשתחרר התחושה ששני הגמרים של צ'לסי שייכים יותר למוריניו מלמי שעמד על הקווים (אפילו ההופעה הזאת, כי המהפכה נכשלה וחזרו ללאמפרד, דרוגבה קול טרי והאולד גנג שהם בלתי שבירים בזכות מוריניו.)

נאנוס 25 באפריל 2012

אני זוכר שכאשר נילסן הגיע לנבחרת ישראל הוא דיבר על האופי של השחקנים הישראלים.הנטיה לחגוג שער באופן שגרם להתרופפות ולספיגת שער דקה-שתיים אחרי. מדהים שזה מה שקרה לברסה גם בקלאסיקו וגם נגד צ'לסי.
בכלל- מנסה לחשוב מה היינו אומרים על כל קבוצה אחרת (נניח שוב נבחרת ישראל) שבשני משחקי הכרעה היתה סופגת 3 גולים קריטיים–כולם בדקה האחרונה של המחצית.

לגבי טרי- האדום הכי מוצדק שיש. שחקן מלוכלך שנתן ברכיה להמסטרינג. בדיוק האיזור שבו אלכסיס סובל מפציעה.

כסיפוביץ 25 באפריל 2012

בהקשר לפוסט המשחק אתמול חושף את ברצלונה במערומיה.
יכולת מאוד דלה של הקו הקדמי ואין פתרון חלופי.
פתאום ברסה לא תהיה קבוצה שיודעת איך להתנהל עם הרמות מנקודת הקרן.
היא לא מסוגלת להתמודד עם בעיטות מרחוק.
אין לה חלוץ מטרה שידע לשחק עם הגב לשער ולמשוך את הבלמים אתו על מנת לפנות מקום למסי ופברגאס.
כמעט 30 דקות של מסירות אלבס- צ'אבי- אינייסטה- צ'אבי -אלבס.

העניין הנוסף הוא מסי.
אחרי הפנדל האיש פשוט עמד לו באמצע ולא זז. הוא תקע את ההתקפה של ברסה ללא שום רצון לרדת אחורה ולנסות משהו.
הוא היה כבוי לחלוטין ובלעדיו לא היתה לברסה כמעט שום אופציה אחרת.

גלן 25 באפריל 2012

כסיפוביץ- אנחנו שבוע ממאי. חצי גמר חמישי רצוף! רק בשבת נגמר ספור הליגה מול ריאל מדריד, אי אלו פתועים. אין כח וכנראה גם מוטיבציית על. עדיין בניגוד לאימפוטנציה מול אינטר לפני שנתיים כאן הם כבר היו בשלב שהם בגמר. ואם לא אז גם פנדל. ואח"כ לא. לפעמים זה הפסקת חשמל שטאפי מסדר בדרום צרפת ולפעמים זה רק חודש כזה ששום דבר לא מסתדר. מותר לאימפריות לדעוך או לרדת מהבמה זמנית. ההימור שלי- זמניות עם פפ נשאר. קל אחרי הפסד לדבר על הבלאגן. אבל לא ראיתי משהו אמיתי שהשתנה בפילוסופיה של 70%/30% . זה עבד הכי טוב שהיית המוטיבציה וכמו כל שיטה, זה פחות מוצלח כשאין את זה בראש.

אלפורטנייו 25 באפריל 2012

אם יש דבר אחד ברור שהמשחק הזה הוכיח – ועל דרך השלילה – הוא עד כמה מסי עצום, עד כמה מסי הוא האיש שעשה את ברצלונה למה שהיא. הסטטיסטיקה האבסורדית שלו קיבלה אישוש בשני משחקים בהם הוא פשוט נעלם (הראשון) או היה אנושי (השני). אף לא אחד אחר: צ'אבי, אינייסטה, פברגאס, סנצ'ז, פיקה, פויול – לא היה יכול לתת את האקסטרה שהוא מספק בשגרה.
קצת מזכיר את ספרד במונדיאל האחרון, בהבדל שהפעם ואלדז עמד בשער מול רמירז, ולא קסיאס מול רובן. קבוצות מעולות, בלי מסי.

ח'דר 25 באפריל 2012

שני דברים שלא נראה בגמר הצ'מפיונס:

1. לא נצטרך לסבול עינויים של עוד קלאסיקו (נמאס, לא?).

2. לא נראה החטאה של ג'ון טרי מהנקודה הלבנה.

אמיר 25 באפריל 2012

זה לקח שלוש שנים וכמה קבוצות ומאמנים גם הושפלו על הדרך,אבל השבוע האחרון סימן שזהו באירופה למדו לשחק מול המכונה הקטאלונית!
בארסה עוד תיהיה חזקה מאוד אבל לא עוד שנות שליטה מטורפות והגמוניה ללא מיצרים.
חבל לי בתור אוהד יונייטד שההפנמה באה מאוחר מידי לאחר שני גמרים בהם נכנענו להם בצורה ברורה.
אני אישית ציפיתי מהסר אחד מאנשי הכדורגל הגדולים ביותר בכל הזמנים למצוא את הנוסחה כבר לפני שנה ושנתיים.
לטעמי בגמר הראשון שביננו היתה ליונייטד קבוצה מופלאה שווה ברמתה
לברסה ואולי עולה עליה בכוח ההתקפי עם שלישית מחץ של רונאלדו טבז ורוני.
רק טקטיקה לקויה של הסר באותו הערב גרמה להפסד.

דודו פ. 25 באפריל 2012

יונייטד, בניגוד לצ'לסי וריאל, לא בנויה למשחק סגור ופיזי נגד ברצלונה. אין לה שחקנים מתאימים לזה והפילוסופיה של פרגי לא תאפשר לו גם לנסות את זה.

אמיר 25 באפריל 2012

זו בדיוק היתה הטעות שלו שהוא לא שיחק פתוח והתקפי עם רונאלדו רוני וטבז

יואב 25 באפריל 2012

אמיר,
קצת נמהר לכתוב-"למדו לשחק נגדם" כאשר הם עדיין כופים על היריב את כל רצונותיהם.הם פגיעים יותר למתפרצות אבל השליטה שלהם בנעשה היא מוחלטת, בדיוק כמו לפני שנה ושנתיים.כל ההבדל הוא מספר החמצות מסמר שיער בשני המפגשים מול צלסי. קשה לבנות תאוריה על זה, זה נראה מיקרי מידי.
קצת קשה לשחק פתוח והתקפי מולם כאשר הכדור לא אצלך ושלישיית קישור שתשלים את שלישיית החוד שרשמת(קרליטו, רונאלדו ורוני)-רק תרדוף אחרי הרוח.
ואיך בדיוק פתוח והתקפי זאת הדרך אם הקבוצות שהצליחו נגדם בשנים האחרונות שיחקו בדיוק הפוך- סגור ומבוקר מאד?

דודו פ. 25 באפריל 2012

לפי ההופעות של ברצלונה בשבוע האחרון והרגשת התשישות והמיצוי של שחקני ברצלונה, נראה לי שספרד הולכת ליפול קשה ביורו הקרוב. צ'אבי בעונה מאכזבת, אינייסטה מופיע רק נגד צ'לסי (ואולי נגד הולנד?), בוסקטס עסוק בהצגות, פויול כבר הולך ונגמר, פיקה לא יציב. בנוסף ספרד, כמו ברצלונה, זכתה כבר בהכל ויש נבחרות רעבות יותר כמו גרמניה, הולנד ופורטוגל (האם זו תהיה השנה של כריסטיאנו?).

ויינר 25 באפריל 2012

הרושם הוא שספרד הנוכחית לא תוכל למחץ הגרמני. אבל המשחק של נבחרת ספרד עובד נפלא מול גרמניה כפי שראינו במונדיאל, כך שאני חושב שעדיין ספרד היא הפייבוריטית

אמנון 25 באפריל 2012

לספרד יש עומק סנסציוני. הם יכולים לשחק עם המחליפים של המחליפים מאטה, ארטטה, קאזורלה וסילבה (שחקנים "רעבים" שעדיין לא זכו בכלום) ועדיין להיות רמה אחת מעל כולם.
חוץ מזה, שנראה לי שבטורנירים לאומיים כמו יורו אי אפשר להיות שבע.

דורפן 25 באפריל 2012

אתה צופה בטורנירים הללו? ראית את ברזיל ב-2006? את צרפת?

אמנון 25 באפריל 2012

אני לא מייחס קריסות מנטליות כאלו לשובע(ואם הייתי פסיכולוג אולי הייתה לי תשובה טובה יותר למה כן לייחס אותן).
אני לא מכיר ספורטאי שחושב לעצמו-"טוב כבר זכיתי ב-2 מונדיאלים אז אפשר לוותר על השלישי". אלו יותר דיבורים של אוהדים, לפי דעתי.

דה גאנר 25 באפריל 2012

דרך אגב, את הברכיה של טרי ראה השופט החמישי ולא הקוון (אליבא דשידורי סקיי ספורטס).
באופן די אבסורדי, ייתכן שזה מה שנתן להם את המשחק,כי את שני השערים כמדומני הם ספגו לאחר נסיונות לצאת להתקפה, ברגע שהם שיחקו 9 שחקנים (ושוער) מאחורי הכדור ברסה הסתבכה בתוך המסירות של עצמה.
גם השער של רמירז הובקע מהתקפה של שני שחקנים, רמירז מסר ללמפארד מתוך החצי של צ'לסי, רץ קדימה, קיבל בחזרה בין שניים והבקיע את השער הגאוני הזה.
טורס (וגם קאלו) שיחקו רע מאוד, טורס שנכנס לעמדה של דרוגבה (מגן שמאלי שני) עשה חורים למכביר,וגם השער שהבקיע התחיל בחור שלו בהגנה שהביא לכדור ברחבה שפגע ביד של שחקן צ'לסי (שכחתי מי)שמסר לו לגול.
לסיכום, אם יש מישהו שעדיין כופר בקיומו של אלוהי הכדורגל צריך להראות לו את השידור מאמש שוב ושוב עד שיחזור בתשובה.

מנחם לס 25 באפריל 2012

את סימני החולשה הראשונים המתהווים אצל בארסה גיליתי בחוף הים במיאמי ביץ' ואח"כ בהפסד המחפיר למכסיקנים. מאז הם בירידה – לא תלולה, אבל קבועה. אני ידעתי שברגע שיתרגלו לכדורגל שלה, ימצאו לו פתרון ואז היא תישאר קבוצה של אנשים קטנים שנראים כמו פקידי קבלה בקופת חולים 'מכבי'.

הופמן 25 באפריל 2012

לדעתי מי שהכי נפגע מההפסד לריאל ומההדחה בחצי כמר ליגת האלופות הוא גווארדיולה. כולם יודעים כמה מסי גדול ומה צ'אבי, אינייסטה והשאר יכולים לעשות. אם אתה לא מצליח להביא את הקבוצה שלך, הקבוצה הטובה בעולם (גם בזכותו כמובן), לשיא ברגע שהיא צריכה את זה – נכשלת.
פפ הוא ללא ספק מאמן גדול, בטוח המאמן שמבין הכי טוב את השיטה של מועדון בארסה ומיישם אותה הכי טוב בקבוצה הבוגרת. אבל אם יש מישהו שבאמת הייתי רוצה לראות איך יתפקד בקבוצה אחרת, שאין בה שיטה שנבנתה והונחלה לאורך שנים לכל השחקנים, זה הוא.

דורפן 25 באפריל 2012

למה מתכוונים בבעיטת שוער?
אם זו הבעיטת "פאנט" בוודאי שאין נבדל

החוק הוא שאין נבדל מחידוש המשחק מחוץ – זה כולל את הבעיטת חמש והוצאת החוץ

הופמן 25 באפריל 2012

תודה, לא ידעתי.

אביאל 25 באפריל 2012

אמיר – הידניק עצר אותם לפני שלוש שנים, מוריניו עצר אותם עם אינטר, גם ריאל של מוריניו, בפעמים שמוריניו שיחק עם פפה קשר אחורי עצר אותם עד להתערבות של השופט, מעטות הקבוצות שיכולות לעשות את זה וזה דורש גם טון מזל.

בקשר ליונייטד, לדעתי פרגסון שיחק עם "הכבוד" שלו בשני הגמרים מול ברצלונה, אני חושב שליונייטד יש יכולת לנעול את השער לחלוטין ובטח לשחק על מתפרצות עם סקולס, רונאלדו, נאני וכו' אבל פרגסון רצה לנצח את ברצלונה בדרך שלו והמחיר הוא שני הפסדים (זה כמובן לא אומר שהוא היה מנצח בבונקר אבל זה לדעתי לפחות היה מעלה את הסיכויים של יונייטד).

יואב 25 באפריל 2012

אביאל,
אבל אמיר טוען הפוך-שיונייטד לא שיחקה מספיק התקפי.
גם הקבוצות שניצחו את ברצלונה(בשנים האחרונות) לא הצליחו עדיין לייצר משחק דו צדדי מולם.

אמיר 25 באפריל 2012

יואב אכן כיוונתי להתקפי,אתה צודק שחוליית הקישור שלנו בגמר הראשון לא יכלה להתמודד לגמריי עם החזקת הכדור של בארסה אבל..
סקולסי היה צעיר בשלוש שנים,נאני הושאר על הספסל,לטעמי טבז ורונאלדו היו צריכים לשתף פעולה בחוד כשרוני יורד מעט אחורה ותומך בקישור ההתקפי והדפנסיבי כאחד.
ע"מ לשבש לבארסה את המשחק המושלם שלה ועדיין לשמור על אופי המשחק ההתקפי שלך אתה חייב ללחוץ אותם על כל המגרש..
נכון צריך כושר גופני מעולה אבל היו לנו את השחקנים שיכולים לרוץ 90 דקות במיוחד רונאלדו טבז ורוני.
חוץ מהשערים שבארסה ספגה מקבוצות שהתגוננו אני ראיתי העונה מספר קבוצות לאו דווקא גדולות שבאו והעזו ותקפו את הקאטלונים וידעו למצוא את החולשות שלהם בהגנה.

איתמר 25 באפריל 2012

קראתי (כמעט) את כל התגובות, ואני חושב שהמילה שהכי ממצה את המשחק המדהים הזה לא הופיעה: הירואיות. צ'לסי, שאינני נכלל בין אוהדיה, נתנה את אחת הופעות הכדורגל ההרואיות ביותר בשנים האחרונות. אם כבר יום הזיכרון אז עד הסוף – תחשבו על הקרב במצדה, שהפעם הרומאים (בארסה) מפסידים והיהודים (צ'לסי) מנצחים.

גיל 25 באפריל 2012

קצת מגזימים פה אם הדיווחים על קץ האימפריה של ברצלונה. כל קבוצה אחרת שהייתה משחקת כמו אתמול ומפסידה הייתה זוכה לשבחים על המשחק הטוב שלה והיו מאשימים חוסר מזל באי עלייה שלה. בניגוד לריאל, צ'לסי לא באמת היו יותר טובים מברצלונה ואם יש רק קבוצה אחת שיכולה להתמודד איתה שווה כשווה, קבוצה שעולה איזה חצי מיליארד דולר, אז לא הייתי ממהר לקבור אותם.

פאקו 25 באפריל 2012

ולפוסט הבא – "התוצאה המדהימה בברנבאו"

גלן 25 באפריל 2012

חג שמח לכל בית ישראל

דניאל אחר 25 באפריל 2012

רונן, אני מניח שאתה יודע, אבל בארסה עושה הכל חוץ מלהתחנן בפני גווארדיולה שיישאר (לפחות באופן רשמי). הנשיא רוסיי הצהיר מספר פעמים שהוא רוצה שגווארדיולה יהיה הפרגוסון של ברסה.
אגב, מאחורי הקלעים יש שמועות על כך שגווארדיולה לא מרוצה כי לא נותנים לו שליטה מלאה.

רונן דורפן 25 באפריל 2012

אני יודע. האמירה הזו היא עקרונית. ועדיין אם מה שחסר זה להתחנן הם צריכים להתחנן. כל העניינים – יציבות, התבססות על שחקני בית – עם עניין של העשור האחרון למועדון שבדרך כלל היה לא סלחני למאמנים ורכש יותר מכולם. זה הרגע לשדר שכל הערכים הם לא תלויי-ניצחונות.

דניאל אחר 25 באפריל 2012

מסכים לגמרי. בגלל זה התגובות הראשונות להפסדים מעודדות.

גיל 25 באפריל 2012

ללכת לפנדלים נגד גרמנים זה כמו הליכה של נידון למוות. טוב שריאל שעושים הצגות הפסידו ושתי הקבוצות הטובות בעולם מהליגה הטובה בעולם בחוץ.

פאקו 25 באפריל 2012

בכל זאת החמיצו שניים…
אם כי זה סמלי שגם רונאלדו וגם מסי אתמול החטיאו פנדלים. קצת מזכיר את מה שקרה במונדיאל האחרון, בו אף אחד מהכוכבים הגדולים העולמיים לא זהר (למרות שני השערים של רונאלדו).

גיל 25 באפריל 2012

נכון, פנדלים חלשים בסטנדרטים הגרמניים.

דניאל אחר 25 באפריל 2012

לפחות עשו בשכל ולא נתנו להולנדי לבעוט

גלן 25 באפריל 2012

המדינה שמשועבדת לתחת שלה נופלת בחצאי הגמר. מי שהכי חרוץ וצנוע הצליח הפעם . כמו בחיים האמיתיים. מי שלא באמת רצה היום את בייארן כבר לא יבין וזה בסדר. מאסטרפיס

Comments closed