התוצאה הקצת פחות מפתיעה בברנבאו

כדורגל הוא trade off בין יכולת לרוח קרב

.
.
.
.
.
.
.
.
.

הלקח משני חצאי הגמר הוא שכדורגל הוא קצת יכולת וקצת רוח קרב וגם קצת trade off ביניהם. וככל שהיכולת שלך יותר גבוהה רוח הקרב שלך עומדת פחות למבחן. שתי המנצחות הן קבוצות שנוצחו ואפילו הושפלו לא אחת העונה במשחקי הליגה שלהן. אבל הצד השני הוא שמשחקי הליגה שלהן הם כנראה הכנה יותר טובה לסוג כזה של משחקים. אתמול זה היה רק ברמת הלחימה היוצאת דופן של צ'לסי. היום זו הייתה קבוצה שהיא פחות טובה מריאל אבל יודעת לארגן את עצמה מצויין לסוג כזה של משחק. וגם כן לא נשברת מ-0-2 כפי שלא נשברה מ-0-3 במנצ'סטר לפני שנתיים.

מרגע ה-1-2 כלל שער החוץ הכתיב את המשחק. שם משקולות על הרגליים של שחקני מדריד – קצת בדומה לhandicap על הסוס היותר מהיר במירוצי הסוסים. והשינוי הקל הזה פשוט איזן כמעט לחלוטין את המשחק. גם אתמול הוא שינה דרמטית את המשחק כי ברצלונה תקפה תחת הלחץ של הפיגור ולא במצב שוויון. כתבתי לא פעם נגד החוק הזה – אבל אני קצת מתמתן בעניין הזה כי הוא בכל זאת חוק שמעודד התקפיות במשחקי חוץ. אולי צריך לשמר את חלקו – כפי שעושים בגביע הליגה באנגליה – שהוא תקף רק בהארכה.

כמות המורחקים מהגמר חסרת תקדים. שינוי חוקי גרירת הצהובים הוא מסוכן ועלול לגרור את חצי הגמר לבית מטבחיים. אבל אולי צריך להכניס שורת חוקים מקילים – כמו התחשבות בממוצע לאורך הטורניר כולו. חנינה גורפת לא תיתכן.

מי שהיו חלשים הם שני שחקנים שאני חושב שמוריניו "הפסיד" במהלך הקדנציה שלו במדריד. קאקה – שאפשר להגדיר את התפוקה שלו כאיפשהו בין 2.03 ל2.07 אחוזים מהכשרון שלו. והיגואין שנכנס כקלף מכריע מול הגנה עייפה. מחליפים לא פעם מצליחים כי השכל שלהם יותר צלול. הוא שידר יותר רוח של מחליף שמוטרד מכך שהוא לא שחקן הרכב. ככלל לא היה זכר ליכולת הטקטית של מוריניו בהרבה משחקי הכרעה ואפילו בסוף השבוע. היינקס הוא גיבור חצי הגמר הזה יותר מכל אחד אחר.

מסי ורונאלדו במחטיאי הפנדלים. גם רובן בעט (במשחק) עוד פנדל מזעזע. דווקא דיברתי עם זה בתחילת היום עם ארי פולמן. הוא תמך היום בקבוצה הגרמנית למרות שהוריו היו באושוויץ. אבל עיקר השיחה נסבה על פנדליסטים. אני זוכר שבילדותי ועד לפני עשור בערך העולם היה מלא פנדליסטים מומחים (ביונייטד היה דניס אירווין ובגרמניה אנדי ברמה). אבל כיום כל הסופרסטארים נהיו פנדליסטים פתאום. אולי כי מנסים לנפח את נתוני ההבקעה שלהם מסיבות מסחריות.

האמת של באיירן
מהמוצדקים!

103 Comments

אבו ציצריטה מהבלקברי 26 באפריל 2012

אני מבקש למחות נמרצות על המשתמע מהחלק האחרון של הפוסט – אתה מנסה לטעון שדניס אירווין לא היה סופרסטאר????לא רק יפה. כמו רונאלדו, ואף פעם לא מפספס פנדל – כל בעיטה בפינה למטה .
היה בלתי נתפס כמה גרוע קאקה היה. הוא איבד כל כדור שהגיע אליו, כולל את זה שהוא בעט בפנדלים.

נינו 26 באפריל 2012

דניס אירווין היה רוקסטאר, אין ספק

גיל 26 באפריל 2012

הייתה מחצית אחת טובה ואחרי זה כאילו רק חיכו לפנדלים שזה דבר אידיוטי אם אתה ריאל. לא ברור לי למה השיוויון המוחלט פגע בריאל הרי גול אחד נוסף והם היו עולים. לביירן הגיע לפחות עוד פנדל אחד לפני ההפסקה מנגיעת היד ברחבה שלא ברור למה לא נשרק.

לגבי צהובים, לדעתי צריך לתת חנינה כללית אם מישהו מורחק בגלל הצטברות של צהובים אבל מי שמקבל אדום כמו טרי צריך להיות מורחק.

דורפן 26 באפריל 2012

גיל – אחרי כל מה שאתה רואה משחקנים אתה חושב שצריך להתחשב בהם יותר? כל עוד השיפוט במצב כזה צריך יד קשה.

גיל 26 באפריל 2012

אתה צודק, אבל אני חושב שיש הבדל בין מי שמקבל צהוב על עבירה סתמית ומי שמקבל צהוב סדרתי. הלוואי שהייתה דרך להבחיו בין השניים.

דורפן 26 באפריל 2012

גיל השופט היום בברור לקח את זה בחשבון. גוסטבו קיבל את הצהוב שלו על העבירה השביעית שביצע במשחק. הוא היה צריך לעוף הרבה קודם.

יריב 26 באפריל 2012

כי הנזק מספיגת גול גדול מהרווח מהבקעת אחד. מצב כזה, בעקרון, מעודד השקעה הגנתית מוגברת על חשבון ההתקפה (לפחות מבחינת טקטיקה נכונה).

אפריים 26 באפריל 2012

תקנו אותי אם אני צודק, בדיון שהיה פה לפני כמה חודשים על פנדלים הוסכם שהדבר היחידי שאפשר לדעת זה שמי שבועט ראשון הוא בעל סיכויים רבים יותר? בודק שזכרתי נכון…
ריאל נראתה היום מפוחדת וכמו קבוצה שלעולם לא נתקלה בתחרות אמיתית.

גיא זהר 26 באפריל 2012

גם אני הייתי בעד הגרמנים שכמובן שכשמגיעים לפנדלים לא מפסידים (למרות שתי החטאות מזעזעות). נויר היה מצוין במלחמה הפסיכולגית, במיוחד מול ראמוס ואהבתי את ההחלטה לא לתת לרובן לבעוט – יש גבול מה אפשר לסמוך עליו.גמר מרתק בלי כל הבולשיט.

אדם 26 באפריל 2012

וכמה טוב להיות אוהד מנצ'סטר יונייטד :).

גיא אלון 26 באפריל 2012

אני לוקח מחצי הגמר הזה כמה דברים

אם מתעקשים לנסות ללמוד על מגמות באירופה מעונה בודדת:
1. הקבוצות הספרדיות הן אובר-רייטד. הן עדיין מצויינות, אבל הן משחקות בליגה של גמדים, וזה פוגע בהן בשני מישורים : הן נפגשות לעיתים רחוקות מדי עם קבוצות טובות באמת, והשחקנים שלהם באמת מתחילים להאמין במה שכותבים עליהם.
2. כפי שנכתב אתמול, הליגה האנגלית אולי נחלשה, אבל בוודאי לא הפכה להיות חלשה תוך שנה. בשורה התחתונה – יש לה נציגה בגמר, לספרדית לא.
3. בלטו מאוד המרחבים שהיו היום במגרש, לעומת המשחק של אתמול. ברצלונה של היום ניוונה את שיטת המשחק שלה בשנה האחרונה לשיטה שמתמצה בדבל פסים קצרים דרך מרכז השדה. כמעט ללא משחק אגפים, ללא שחקנים גבוהים (למעט פויול) שיכולים לתת אופציית נגיחה.
לקבוצות עם סגל עשיר קל היום יותר מבעבר לתת לזה תשובה.

שתי הקבוצות שייפגשו בגמר יהיו בהרכב חסר. לדעתי זה יכול לתת גמר מעניין יותר. בכל מקרה – צ'לסי משוחררת מכל לחץ, היא אנגרדוג מטורף, וזה יכול רק לעזור לה.

קשקשן בקומקום 26 באפריל 2012

קצת מוגזם.
ריאל ובארסה שיחקו משחק עונה שלושה וארבעה ימים לפני הגומלין בעוד צ'לסי ובאירן נחו – הלקח העיקרי הוא מהעובדה ששתי קבוצות שלא רצות לאליפות כבר כמה שבועות הגיעו לגמר.
להגדיר ליגה ששלחה 5 קבוצות לשמונה הגדולות בשני המפעלים האירופאים ובדרך הדיחה את אלופות אנגליה גרמניה ואיטליה ליגה של גמדים זה גם מגוחך.
אפשר בעיקר להסיק שמשני משחקים אי אפשר להסיק הרבה…

קדמון 26 באפריל 2012

אפשר לחשוב שלצ'לסי לא היה משחק עונה, דרבי, במטרה להגיע למקום הרביעי בסיום העונה. אבל למה להסתכל על שני הצדדים אם אפשר להסתכל רק על אחד.

בעז 26 באפריל 2012

אתה מדבר על משחק שבוא צ'לסי נתנה ללא פחות מ-8 מה-11 שפתחו מול ברצלונה לשבת על הספסל.

גלעד 26 באפריל 2012

קאפלו בטלוויזיה האיטלקית טוען ובצדק שמה שפגע בספרדיות זה המשחק שלהם ביום שבת. בעוד צלסי ובאיירן נתנו מנוחה ל8 שחקני הרכב, 2 הספרדיות התישו אחת את השניה, בדיעבד ברור שהיה מקום להזיז את הקלאסיקו, לא יודע עד כמה זה ספורטיבי ואו פוגע ביוקרה של הקלאסיקו אבל אין ספק ש2 הספרדיות נפגעו מהמשחק הזה.

דורפן 26 באפריל 2012

להזיז את הקלאסיקו היה אקט פחדני שהיה מוציא את שארית הכבוד העצמי מאיך שהליגה הספרדית מתנהלת (לא איך שהיא משוחקת). ברצלונה פגשה ב-2008 את יונייטד באותו מצב – משחק עונה ליונייטד בין המשחקים והיא במנוחה בליגה. רק מדינות מאד מאד חלשות מזיזות מחזורי ליגה בגלל אירופה.

קבוצות עם תקציב של 400 מליון ועוד מחלקות נוער מפוארות צריכות להיות מסוגלות להעמיד סגלים לשלושה משחקים רצופים קשים.

אביאל 26 באפריל 2012

גם מול צ'לסי לפני שלוש שנים, ברצלונה אירחה את צ'לסי בבית, יצאה לברנבאו ואחרי זה נסעה לגשר בשבוע.

גלן 26 באפריל 2012

נכון לקפלו. העניין שזה אפילו לא תרוץ. זהו מהותו של עולם חסר היררכיה וסדר לחלק ולחלק לא

אפריים 26 באפריל 2012

זה שטויות. שתי הקבוצות אמורות לרכז את כל ההכנה שלהם, פיזית ומנטאלית, לימים האלה. הייתה להם את כל העונה להתאמן על שני משחקים בשבוע ואם הן נכשלו הן יכולות להאשים רק את עצמן.

גיל 26 באפריל 2012

למה אין ספק? משהו ביכולת של ברצלונה נפגע? השחקנים נפלו מהרגלייים? אלו שחקנים מקצוענים שצריכים להיות מוכנים לשני משחקים בשבוע.

גלעד 26 באפריל 2012

אם תסתכל על המחצית השנייה בשתי המשחקים, תראה שגם ריאל וגם בארסה משחקות הרבה יותר לאט, בארסה אפשר לתת את הקרדיט גם לצלסי אבל ההבדל הוא ניכר.

גיל 26 באפריל 2012

הם שיחקו יותר לאט כי יש קבוצה מהצד השני שהקשתה עליהם את החיים. בכל מקרה, אם כושר גופני זו הבעייה שלהם אז שיעבדו על זה, זה לא תרוץ.

דניאל אחר 26 באפריל 2012

גלעד, גם בעונה הראשונה של גווארדיולה לברצלונה היה קלאסיקו (בחוץ) בין שני חצאי הגמר מול צ'לסי. כך שאפשר להתמודד עם זה.
ובכלל, עייפות או לא עייפות, ברסה שיחקה טוב בשני המשחקים ויצרה לא מעט מצבים. אבל היא לא ניצלה אותם והייתה מאוד חשופה בהגנה. לא אני לא חושב שעייפות היא הבעייה פה.

ח'דר 26 באפריל 2012

75 שעות לפני המשחק נגד ברצלונה בסטאמפורד ברידג', צ'לסי עלתה בהרכב מלא מול טוטנהאם בחצי גמר הגביע האנגלי. ומה קרה? צ'לסי ניצחה בשני המשחקים!

גלן 26 באפריל 2012

גיל היו שתי מחציות מצוינות וקצביות. אין לי מושג מה קורה בכל הליגות אבל ב 24 השעות האחרונות בייארן היתה הטובה ביבשת.

גיל 26 באפריל 2012

מחצית שנייה היית זוועתית היום.

ליבר מהאייפון 26 באפריל 2012

דניס ארווין – אגדה!
השער שלו מהבישול של קנטונה הוא אחד מזכרונות הילדות המאושרים שלי!
לגבי הפנדליסטים – ברור שהסופרסטארים בועטים כדי להעלות סטטיסטיקה!
אני זוכר את 2008 כשרונאלדו החמיץ בקמפ נואו והשתגעתי שהארגריבס לא בעט את זה!

לירן שבתאי 26 באפריל 2012

כשקאקא נכנס פתאום נפל לי האסימון שהילד בן שלושים. כשהגיע אליו כדור לרחבה לקראת סוף הארכה נזכרתי במה שעשה להיינצה ופרדיננד, כאילו היה רוח רפאים ועכשיו הוא השחקן הכי איטי על המגרש, תקוע איפשהו בעשור הקודם. חבל.

דורפן 26 באפריל 2012

אתה טועה. הוא במועדון הכי מכובד. כל כך מכובד שיותר מכובד לא לשחק בו מאשר לעבור כמו רובן או סניידר למועדונים פחות מכובדים. השחקן שהיה פעם הכי טוב בעולם החליט לפני שנתיים שזה לא כל כך משנה לו אם הוא משחק.

גלן 26 באפריל 2012

לייק. אני בסופו של יום מאד אוהב את רובן. יותר ממחטיאי הפנדלים המדוברים ב24 שעות אחרונות. מגיע לו איזה רזורקטון קטן

CoachMG 26 באפריל 2012

באיירן ניצחה רק בגלל התוצאה של המשחק הראשון והצורך הזה של חישוב שערי חוץ ומה התועלת של כיבוש שער אל מול ספיגה במצב של 2-1 לריאל.
כל סיפור הפנדלים הזה הוא הזוי. איך אפשר להכריע העפלה לטורניר לגמר הצ'מפיונס ליג בפנדלים ואני לא אומר את זה כי אני אוהד ריאל אלא כאוהד כדורגל.
לגבי רובן- אני ממש לא אוהב אותו. מבחינה טכנית הוא מדהים אבל הוא שחקן שבוכה לשופט על כל מהלך והוא גם אגואיסט ובכמה מצבים במשחק הוא היה צריך להכניס כדור פנימה ובמקום זאת הוא בחר לקחת את הכדור עד הסוף ולאבד הזדמנות.

אני לא חושב שהסופרקלאסיקו פגע בריאל. הם לא נראו עייפים אפילו בהארכה, הם פשוט פחדו לחטוף שער.
ונראה לי שמישהו שכח בריאל שמשחקים יכולים להגיע לפנדלים ולא טרחו לעבוד על זה איתם.

דורפן 26 באפריל 2012

הסופרקאלסיקו לא פגע בריאל משתי סיבות:

א. הוא לא התקיים השנה.

ב. כשהוא מתקיים משחקות בו בוקה וריבר

רק לתקן את הטעות האיומה הזו שערוץ הספורט התאמץ להנחיל (-: המשחק הספרדי הוא הקלאסיקו או אל קלאסיקו

גיל 26 באפריל 2012

וריאל לא ידעה על התוצאה מהמשחק הראשון? בפועל, הם הבקיעו שני גולים תוך כמה דקות וגם אחרי שספגו עוד שער היה מעלה אותם אז למה לשחק ככה?

CoachMG 26 באפריל 2012

מתנצל על הטעות…והמצחיק הוא שאני בכלל לא גר בארץ ולא רואה את השידר מהארץ אבל עדין הטעות הזו מובנית אצלי…

גיל- באיירן היא אחת הקבוצו המהירות ביותר שיש, אני מתאר לעצמי שבריאל לקחו בחשבון שאם הם ימשיכו לשחק התקפי כמו שהם בדרך כלל משחקים כל איבוד כדור יכול לעלות להם ביוקר בצד השני. שוב, אני לא בא פה להגיד שהם צודקים פשוט שזה מה שנראה לי שלקחו בחשבון.

אם אני הייתי צריך להחליט (הלוואי), הייתי משאיר קו הגנה עמוק יותר, משאיר את אלונסו וחאדירה כקשרים דפינסיביים בלי לעלות לעזור ולכל הרבעייה ההתקפית נותן אור ירוק לעשות מה שהם רוצים ככה אתה יכול לשמור על ההתקפה שלך במומנטום אבל גם להיות זהיר. בפועל הם שיחקו כמו נגד ברצלונה רק שבאיירן הרבה יותר טובה מברצלונה באגפים.

יוסי מזרחי 26 באפריל 2012

קצר, ממצה, מדויק.

IDO 26 באפריל 2012

להגיע לפנדלים מול הגרמנים, אלמנטרי. והיום עוד היה לו מזלו לא כל הגרמנים הכניסו את הפנדל שלהם.

לפי מה שאתה כותב נראה שיש יותר מדיי אגו במדריד, לא נשמע כמו קבוצה של מוריניו.

אופיר 26 באפריל 2012

וואו, איזו תוצאה משמחת!
לבאיירן יש הזדמנות שספק אם תחזור להניח את היד על הגביע אחרי 11 שנה. בפעם הקודמת היא לא היוותה יריבה של ממש לאינטר.

amitpros 26 באפריל 2012

מה שהיה קצת מוזר לי,שריאל התגוננה אחרי ה2-0 כאילו היא משחקת נגד ברצלונה,כלומר הסתגרה בעיקר במרכז,והזניחה את האגפים.זה נתן לבאיירן כל הזמן שחקן חופשי באגף.בכלל,באיירן שיחקה מצוין והייתה צריכה לעלות עוד ב90 דקות.

אסף רביץ 26 באפריל 2012

באמת מעניין מה קרה למומחי הפנדלים. זה לא רק בגדולות, אני כמעט לא יודע על מומחי פנדלים כמו פעם גם בקבוצות דרג שני. אולי כיום קשה יותר להחביא שחקן שהוא נטו מומחה בכדורים נייחים.

אגב, מומחה פנדלים אחד כן היה בברנבאו- האנס יורג בוט, השוער המחליף של באיירן. כשבואטנג נפצע בדקה 120 חשבתי על האופציה שהיינקס יעלה אותו כשחקן שדה. למה, בעצם, לא לעשות את זה?

לגבי הספרדיות- היה הרבה דמיון בכך ששתיהן הפסיקו לתפקד אחרי שספגו שער בלי שום סיבה הגיונית. אני מסכים עם הטענה שהבעיה שלהן היא שהן לא פוגשות קבוצות ברמה הזאת על בסיס שבועי. כדי ששתי הקבוצות המדהימות האלה יוציאו מעצמן את המקסימום, צריך לארגן להן ליגה כזאת. אני רק משתכנע יותר שאם מותר לי לעשות שינוי אחד בכדורגל, זה השינוי שהייתי עושה. עד שזה יקרה, עונות ימשיכו לקום וליפול על שני משחקים ובסופו של דבר על פנדל.

דורפן 26 באפריל 2012

אסף – מומחה פנדלים הוא לא מישהו שצריך להחביא. זה לא כל כך קשה ללמד שחקן שדה לבעוט בשלושת רבעי גובה לפינה באופן גבוה. הרבה פעם בדו קרבות פנדלים אתה רואה שחקנים יחסית פחות מפורסמים מבצעים נהדר את הפנדלים שלהם. נדמה לי שהפנדל של גיגס במוסקבה – כשהוא בעט שביעי – היה הראשון שלו אחרי עשר שנים. אבל בשנים מאז בליגה הוא בעט 4-5 פעמים והוא הרבה יותר טוב מרוני. רוני באמת בועט בשביל הסטטיסטיקה שלו. ואז היה פתאום מצב העונה שצ'יצ'ריטו וברבטוב בעטו פנדלים שונים – למרות ששניהם היו במגרש. כאילו הם מחלקים ביניהם את הגולים. ברדק!

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 26 באפריל 2012

בענין רונאלדו והפנדלים, למען ההגינות צריך לציין שהוא כבש 25 רצוף לפני ההחמצה היום, שגם לה יש נסיבות מקילות (בכל זאת פעם שניה באותו משחק, ומול שוער על). אז דניס אירווין הוא לא, אבל בכל זאת נראה לי הגיוני שהוא יבעט. מי שלצערי עונה יותר לענין הזה של "בועט כי הוא הכוכב" זה ווין רוני שלנו, שרשם כמה וכמה פספוסים העונה

ליבר מהאייפון 26 באפריל 2012

הבעיה ביונייטד שאין אלטרנטיבה לרוני.
גיגסי לא בועט יציב ונאני גם מפשל לא מעט.
אני אפילו זוכר את קאריק מחמיץ פנדל.
אולי יאנג?

דורפן 26 באפריל 2012

גיגס לא החמיץ שום פנדל. הבעיה היא שהוא לא תמיד במגרש.

ליבר מהאייפון 26 באפריל 2012

אני חושב שגיגסי לא ממש בטוח בעצמו בכל הנוגע לבעיטות פנדלים.
גם בגמר נגד צלסי הוא היה רק הבועט השביעי אחרי צעירים חסרי ניסיון כמו נאני ואנדרסון

תומר חרוב 26 באפריל 2012

אנדרסון נכנס רק בשביל הפנדלים אם אני לא טועה, הוא פנדליסט טוב.

יואב 26 באפריל 2012

בפנדלים במוסקבה, כל ארבעת שחקני הרכש שנקנו בקיץ בעטו פנדלים וכבשו(נאני, טבז, אנדרסון ואואן). נתון שתמיד ריגש אותי משום מה.

יואב 26 באפריל 2012

ליבר,
עצמתי עיניים לפני הפנדל של גיגסי. שלא ירשם על שמו.

גיל 26 באפריל 2012

אגב, רק בנס ריאל לא ספגה מייד אחרי השער הראשון שלה בדיוק כמו ברצלונה. איכשהוא, כשמכניסים באג למערכת של הקבוצות הספרדיות המכונות מפסיקות לתפקד.

שד אדום 26 באפריל 2012

מה שבאיירן עשתה לריאל היה גובל בהתעלולות ריאל נראו פאתטים והסתגרות שלהם לא הייתה מובנת אם שופטים לפני המשחקים באיירן הייתה הקבוצה הטובה מבין השתיים

יואב 26 באפריל 2012

דניס אירווין היה תופעה מעניינת כפנדליסט(מושלם). שמאלי שבועט פנדלים בימין.

יוסי מזרחי 26 באפריל 2012

הוי, מי יתנני חצי דניס ארוין .

דורפן 26 באפריל 2012

אני חייב להזכיר פה סיפור – ואלון זנדר הוא עדי – שאלתי אישית את פרגוסון במסיבת עיתונאים בטורניר מינכן ב-2009- מי יהיה הפנדליסט אחרי רונאלדו. והוא אמר שאולי אנדרסון או פטריס אברה…. מה נהיה מזה?

אבו ציצריטה מהבלקברי 26 באפריל 2012

רונן, השאלה היא מה נהיה מאנדרסון ומאברה, עזוב את עני הפנדליסט – בכלל…

ארז ענבל 26 באפריל 2012

איזה אושר ! באיירן בלי ספק הקבוצה ששיחקה את הכדורגל הטוב ביותר מבין כל ה-4 בחצי הגמר והיתה טובה יותר מריאל בשני המשחקים.

לא מבין למה אף אחד לא מדבר על הפנדל השערורייתי שניתן לריאל. כדור ירוי במאה אחוז !!! אלבה עשה גליץ' והכדור נבעט לו ליד. כדי להוסיף חטא על פשע השופט עוד הוציא לו צהוב שימנע ממנו לשחק בגמר. כל כך חבל.

שמח מאוד שבאיירן בגמר כי אם זה היה צ'לסי ריאל לא הייתי טורח לראות את המשחק.

אני צופה נצחון קליל לבאיירן, 3-1 נשמעת לי תוצאה מאוד ריאלית.

גיל 26 באפריל 2012

אני לא חושב שהוא שערורייתי, נגיעה יד היא נגיעת יד. מה שכן, לא נתנו לביירן פנדל על אותו מצב ממש לפני המחצית.

ראול 26 באפריל 2012

1. אם איני טועה, מדובר בהחטאת הפנדל הראשונה של רונאלדו בריאל. הוא בועט פנדלים לא ע"מ לנפח את המספרים שלו אלא כי הוא פנדליסט מעולה.

2. קאקה 'זכה' להפוך לשחקן ספסל כי הוא פשוט לא היה מספיק טוב בהזדמנויות שקיבל. אם משלמים עליך 65 מיליון, רוצים קבלות, ועל בסיס קבוע. הוא לא סיפק את זה. יש לריאל שחקן טוב ממנו על אותה המשבצת (או לפחות כך חושב המאמן). קצת קשה לבוא למוריניו בטענות לגביו.

3. היגוואין לא היה חלש היום. הוא פשוט נכנס בשלב מאוד מאוחר (דקה 105). אני מניח שזה בעיקר מכיוון שמוריניו רצה לראות איך יתפתח המשחק. בניגוד לקאקה, על היגוואין לא ניתן להגיד שהוא 'הופסד' בתקופת מוריניו. התפוקות שלו נהדרות. לריאל יש שני חלוצים בטופ. בעונה הקודמת מוריניו העדיף את היגוואין. העונה הוא נוטה בבירור לבנזמה. גם כאן אפשר לחלוק עליו, אבל בהחלט ניתן להבין.

יואב 26 באפריל 2012

בליגה הישראלית-לא זוכר פנדליסט טוב מבני טבק(זכורה לי החמצה אחת ! שלו ביבנה בקרב העליה מול הפועל).
ניצח עשרות משחקים כולל גמר גביע וחצי גמר.

גלעד בלום 26 באפריל 2012

מה אתם רוצים מרובן? הוא שם את הפנדל שלו,אז מה אם קסיאס נגע בכדור.

ולדעתי אם היה צריך פנדל חמישי אז רובן היה הבא בתור,חוץ מזה הוא העמיד את גומז מול שוער וגומז הרס את ההזדמנות בהארכה,נכון הוא מאוס ואגואיסט אבל הוא בגמר ליגת האלופות וגם כבש את הגול שהעלה את באיירן,

דורפן 26 באפריל 2012

גלעד… הם בעטו חמישה פנדלים

יואב 26 באפריל 2012

גלעד,
הפנדל שניצח לבאיירן את המשחק היה החמישי. רובן לא היה ברשימה.
הפס הגדול באמת באותה התקפה שגומז החמיץ בהארכה היה הפס שרובן קיבל(זה הפס שחתך הכל). משחקן ברמתו אני מצפה למסירה פשוטה שאתם שניים על אחד.
והוא שחקן ענק, בלי קשר.

אבי 26 באפריל 2012

זה לא רק נתוני ההבקעה והסיבות המסחריות, זו תפיסה חדשה של כוכבות ו"מנהיגות" בכדורגל; משהו שמזכיר את מעמד הסופרסטאר ב- NBA: כמו שברור שקובי יקבל את הכדור האחרון, ברור שרוני יקבל את הפנדלים. אחרת, יחשבו אולי שהוא לא מספר 1.

כמו שחשוב לרוני להרוויח כמו טורה כדי להרגיש טוב עם עצמו, חשוב לו גם לבעוט את הפנדלים כמו מסי רונאלדו, או ואן-פרסי,וכמו כל הפרצופים שמופיעים על אריזות משחקי כדורגל חדשים; אחרת ייעלב.

אני הייתי בונה את ווידיץ' כבועט.

דניאל אחר 26 באפריל 2012

רונן, אתה צודק לגבי הפנדלים. תמיד מתסכל אותי שמסי בועט את הפנדלים כשיש בועטים טובים ממנו בקבוצה.
לעומתו, רונלדו הוא בוודאי בועט הפנדלים הטוב ביותר של ריאל (למרות שהרקורד שלו בפנדלים באלופות לא מרשים).

אביאל 26 באפריל 2012

המחצית הראשונה היתה מדהימה, השנייה קצת פחות אבל זה היה צפוי לאור הפחד מספיגת שער בכל צד, בעיקר אצל ריאל, שכל שער שהיא היתה סופגת היא היתה צריכה להבקיע שניים.

בכל מקרה, ערב מלא בתסבוכות בשבילי, באירופה אני אוהד (לפי סדר) את צ'לסי, ריאל, באיירן ויובנטוס. אז כמעט החלום התגשם לגמר צ'לסי ריאל, מצד אחד אני רוצה מאוד שצ'לסי תיקח ולדעתי מול ריאל ובמיוחד מול מוריניו זה היה קשה אפילו יותר, מצד שני באיירן עלתה ברמתה מול ריאל בשני המשחקים לדעתי ועוד משחקים במגרש הביתי שלה ככה שאני לא יודע מה עדיף ובכלל אני מוצא את עצמי בסיטואציה מוזרה מאוד לאוהד כדורגל, מצד אחד התבאסתי בגלל שריאל לא עלתה ומצד שני שמחתי בשביל באיירן, מן תחושה מוזרה כזאת, מצבי win win בכדורגל הם מוזרים, במיוחד שאני רגיל להיות בצד המפסיד בשנים האחרונות.

בגמר בכלל תתהפך לי הבטן, בכל מקרה מישהו מכיר מקום טוב ובעיקר אמין לרכוש צמד כרטיסים למשחק ?

אריק 26 באפריל 2012

אתם לוקחים…

פשוט אדום 26 באפריל 2012

זה לא עובר מתישהו הקטע הזה של לאהוד 5 קבוצות?

אביאל 26 באפריל 2012

כל עוד הן מליגות שונות ונפגשות פעם בכמה שנים זה כנראה לא עובר…

הופמן 26 באפריל 2012

כרטיסים למשחק חפש באתרי האוהדים של ברצלונה ושל ריאל. אני בטוח שהם נמכרים במחירי רצפה.

יואב 26 באפריל 2012

שווה איזכור-גארי נוויל בשידור אתמול(גארי נוויל אורגזם ביוטיוב, לא יכול לעלות לינק כי אני כותב מהסלולארי).
אוהדי צלסי בפורומים שלהם כבר טענו שהוא איש התקשורת היחידי שבעדם וראוי להיכנס להיכל התהילה שלהם.
נפלא פשוט וחובה לשמיעה.
גארי נוויל לב לב לב. הוא יגיע רחוק גם בתחום הזה.

גיל 26 באפריל 2012

שמעתי אותו בחי כי זה השידור שאנחנו מקבלים, אכן גדול.

אביאל 26 באפריל 2012

יואב – שמעתי את זה אתמול בלילה, אכן זה מופיע בכל הפורומים והבלוגים של צ'לסי, קטע טיפה הזוי.

יואב 26 באפריל 2012

איש אהוב. תמיד היה. לא שמר בבטן ורהוט. היה סוג של הדובר הלא רישמי של השדים האדומים. האוטוביוגרפיה שלו מרתקת כמו הטורים שלו.
מה שאפשר להבין מתגובתו הנהדרת והממש מרגשת -צלסי לא אויב שלו. לך תדע איך זה היה נשמע אם ליברפול/סיטי היו באותו מצב.

גיל 26 באפריל 2012

אגב לגבי הפנדלים, יש איזו תפיסה כאילו הם איזו גזירה משמיים שאין מה לעשות נגדם ומצד שני לא נראה לי שהרבה קבוצות מתאמנות ברצינות על הנושא הזה. יש הרבה משחקים והמשחק הזה הוא דוגמא טובה לכך, שבה לשתי הקבוצות ברור משלב מסוים שהן הולכות לפנדלים וגם אם ישחקו עוד מאה שנה אף אחת לא תבקיע גול. הן מחזיקות בתפיסה שפנדלים זה טוב עבורם בגלל איזו מחשבה מיסטית שהן ינצחו. זה נכון אם אתה קבוצה גרמנית אבל למה ריאל לא ניסו יותר ברצינות להבקיע נשגב מבחינתי.

אביעד 26 באפריל 2012

הפנדליסט של היונייטד אחרי רונאלדו היה קאריק (אברה החמיץ כמה פעמים ברצף) אבל אחרי החמצה אחת שלו מול ברנלי, רוני השתלט על התפקיד בתור "לקיחת אחריות". דווקא הייתי משאיר את זה ברגליים של קאריק.
אנדרסון גם לא משחק מספיק בשביל להיות הבועט הקבוע ומעשית הוא אולי נכנס במוסקבה בשביל לבעוט אבל בעט פנדל גרוע (נמוך ולאמצע) שנכנס איכשהו. וידיץ' כנראה גם לא משהו (לא ראיתי אותו בועט ביונייטד אבל בסרביה הוא החמיץ אחד משמעותי).
ריאל וברצלונה לא סבלו מהקלאסיקו. הם סבלו מזה שנכון ליום שבת, האליפות בספרד הייתה פתוחה. באיירן וצ'לסי הרוויחו לא ממשחקי ליגה קלים אלא מזה שאיבדו כבר את האליפות. מילאן וליברפול עשו ממצבים דומים כמה עונות יפות באירופה.
קאקא לא נשאר בריאל כי זה מועדון מכובד. התקופה שלו בריאל הייתה עמוסת פציעות ונראה לי שזו העונה הראשונה היחסית מלאה שלו.

יואב 26 באפריל 2012

גם נאני נכנס בשביל הפנדלים במוסקבה. הוא ואנדרסון בעטו נהדר ועמדו בלחץ(צך׳ הוא שוער פנדלים גרוע ויש דבר כזה).
רוני הוא בוודאי בועט ראוי טכנית. זה רק הראש. אני איתו(טפו טפו טפו).
קאנטונה היה בועט עצום.

ניקו 26 באפריל 2012

מישהו מוכן להסביר לי איך רונאלדו מחמיץ את רוב הפנדלים החשובים במשחקיםמעמדים מכריעים? וזה לא החמצות של שוערות יוצאת דופן זה פשוט בעיטות גרועות. ואני אומר את זה בתור שחקן שכונה פשוט.
אני מעדיף לבעוט הכי חזק שאפשר ולהקריב 50% מהדיוק שלי אבל להכניס את השוער לשער עם הכדור- איך הם שמה ברמות הגבוהות עם שטח שער של כמה עשרות מטרים לא משכילים לעשות זאת? הרי הדבר הכי גרוע זה שהשוער יגע ואף יעדוף ברמה מסויימת אבל החוזק יכריע את הפנדל…

ניקו 26 באפריל 2012

מישהו מוכן להסביר לי מה קורה עם רונאלדו בכל הפנדלים במשחקים המכריעים? הוא לא מחמיץ בגלל תצוגת שוערים מטורפת אלה כי בועט אותם גרוע! אני בתור שחקן שכונה ממוצע, מעדיף להכניס את השוער פנימה עם הכדור מרוב עוצמה ולהקריב אפילו 50% מהדיוק בבעיטה. ואילו להם שמה ברמות הגבוהות לא מספיק שטח של עשרות מטרים להשחיל כדור. אז למה הדיוק והדרדל'ה יותר פופולרי? הרי בבעיטה מאוד חזקה גם אם השוער הספיק ליראות את הכדור, ולהגיב בזמן, ואף לגעת בכדור, עדיין הוא אולי יסיט אותה מאט אבל הכדור ישמור על מסלולו הישר לרשת.

כולי בצער רק על אחד, קסיאס. הוא לדעתי באותה המסגרת של מגיע לו על כל מה שהוא עבור ריאל לא פחות מהנכתב על דרוגבה לפני המשחק בברדיג'.

קשקשן בקומקום 26 באפריל 2012

רק שאיקר זכה כבר ב ה כ ל. דרוגבה לא.
וכמה שאני שונא את ריאל – מגיע לאיקר הכל. מלך

ארנון 26 באפריל 2012

מגיעים לפנדלים ומוריניו שוכח שיש לו שני גרמנים בקבוצה?

גלן 26 באפריל 2012

אתה יודע אולי הוא כמו חלק מהימין הגרמני . לא משוכנע בגרמניותם….

ארנון 26 באפריל 2012

1+

Shukrman 26 באפריל 2012

+2

רמי פורטלנד 26 באפריל 2012

למה אוהדי הקבוצה הפחות טובה של מנצ'סטר צריכים לדחוף אותה לכל דיון כאילו היא-הקבוצה הפחות טובה של מנצ'סטר- היא מרכז העולם או משהו.

כסיפוביץ 26 באפריל 2012

אתמול היה שחקן אחד מעל כולם וזה שוונשטייגר.
ניהול אדיר. שליטה בקצב ופנדל מכריע.
משחק לפנתאון שלו

קדמון 26 באפריל 2012

אני חושב שהוא שחקן לפנתאון.
הוא מזכיר לי את סקולס בשיאו.

נועם 26 באפריל 2012

אני חושב שרובן זה שחקן שלא מקבל את הכבוד שהוא ראוי לו. הוא נתן אתמול משחק נהדר, לא הפסיק ללחוץ קדימה בהתקפה, ייצר מצבים לעצמו ולחברים, עבד קשה גם הגנתית, ובעיקר נלחם כמו אריה.

משום מה לאחרונה זה נהיה מן בון טון לרדת עליו, ואני מודה שלא ברור לי למה. הוא שחקן עצום.

עופר 26 באפריל 2012

יורדים (גם פה) הרבה על משחק המסירות של בארסה.

אבל ברצלונה הגיעה בכל אחד משני המשחקים שלה עם צ'לסי ליותר הזדמנויות מאשר ריאל ובאיירן הגיעו יחד אתמול.

וזה עוד מול בונקר חסר פשרות.

כסיפוביץ 26 באפריל 2012

לעומת ברצלונה הגרמנים אתמול בעטו מכל מצב מחוץ לרחבה.

גיל 26 באפריל 2012

לא חושב שהגיעו ליותר מצבים מביירן.

ראול 26 באפריל 2012

קאקה הוכתר אתמול רשמית כעסקה הגרועה בהיסטוריה.
לא כי היה חלש במיוחד, אלא כי אפסו מבחינתו ההזדמנויות להצדיק משהו מ-65 מיליון היורו ששולמו עליו.
3 עונות, 0 התעלויות במשחקים חשובים.
קשה לי לראות אותו ממשיך בריאל עונה נוספת.
חבל, אני דווקא אוהב אותו…

ניק 26 באפריל 2012

משהוא לגבי ההחמצה של רונדלו… נראה לי שכחו שהוא עדיין כבש בפנדל אתמול ואחר כך הוסיף גם שער שדה…
אפילו באותו גמר במוסקבה שהוא החטיא שם פנדל, הוא גם כבש במהלך המשחק…

ואם כל הבלבולי מוח על כמה הליגה הספרדתית טובה מהאנגלית, אנחנו בגמר נטול ספרד(אולי בגביע הטוטו האירופאי יהיו 2) ואם נציגה אנגליה.

גלן 26 באפריל 2012

בייארן נהדרת אתמול.
כשאני חושב על זה במהירות ובלי לבדוק זה רק הגמר הרביעי במגרש של מארחת. המאזן 2:1 למארחים אבל הפעם האחרונה אוהההה הפעם האחרונה. יש לי פה חברים רומאים שעוד זוכרים איך כל הנשים בשכונה הכינו סירי פסטה ענקיים.

עד שבא ברוס גרובלר….

LEONIDAS 26 באפריל 2012

אפילו בשחור לבן זה נראה מדהים.

אביאל 26 באפריל 2012

שווינשטייגר בריאל לצד אלונסו יהפוך את ריאל לקבוצה מושלמת לדעתי, לגבי קאקא, אני חושב שהסיפור, לצערי הרב אבוד, את המשחקים הגדולים הוא השנה הוא נתן בעיקר מול הקבוצות היותר חלשות או בינוניות של הליגה הספרדית, אני חושב שחזרה לאיטליה תעשה לו רק טוב.

יובל (אחר) 26 באפריל 2012

אבל שוב חזרנו, אחרי שנים, למצב בו אחת מהמתמודדות בגמר ליגת האלופות בכלל לא התמודדה על אליפות המדינה שלה במהלך העונה ולא היתה אלופה בשנה הקודמת. קצת חבל.

אביאל 26 באפריל 2012

באיירן לא התמודדה על אליפות המדינה שלה ? היא הפסידה אותה לפני שבועיים במשחק העונה מול דורטמונד, היא גם הובילה את העונה במשך תקופה יחסית ארוכה.

דורפן 26 באפריל 2012

תקרא מה הוא כתב: "אחת המתמודדות". שתי הקבוצות הן לא אלופות גם לפני וגם אחרי – זה מצב שהיה רק ב-2007

צור שפי 26 באפריל 2012

כמה הערות מאוחרות:

1. ביטול גרירת צהובים לגמר: רונן, אני לא מסכים שחצאי הגמר יהפכו לבית מטבחיים. השופטים בחצי צריכים לקבל הוראה מפורשת (וליידע את הקבוצות) להחמיר ככה שעברה של אדום או ספק אדום תקבל אדום והמורחק(כמו טרי) לא יהיה בגמר. את גרירת הצהובים צריך לבטל.

2. פנדלים: מה שראינו בחצי השני ועוד יותר בההארכה נובע לדעתי מכך שבאיזה מקום שחקנים אומרים לעצמם, אולי לא לגמרי במודע, שהפסד בפנדלים, אכזרי ככל שיהיה, איננו חלק ממהלך המשחק ולכן האחריות שלהם היא איכשהו יותר קטנה (איקר אמר אחרי ההפסד שפנדלים זה לוטו. התרגום שלי – אם אתה לא זוכה בהגרלה זו לא אשמתך). מה שצריך לנסות זה לחזור ל"מוות פתאומי" אבל ללא הגבלת הזמן לחצי שעה שהוציאה מהשיטה את כל העוקץ. אם השחקנים יידעו שזה לא נגמר עד שמכניסים גול כל הדינמיקה של המשחק תתהפך. יש כמובן סכנה שיתפתחו מרתונים הזויים של 180 דקות אבל זה נראה לי מאוד תיאורטי. לדעתי מה שיקרה זה שההכרעה תיפול יותר מהר בגלל ריבוי ההתקפות.

3. גמר: צ'לסי. בגלל דרוגבה. כמה מגיע לו.

איתמר 26 באפריל 2012

אני קצת צעיר מכדי לזכור פנדלים של דניס אירווין, אבל ממה שאני זוכר (וגם איששתי את הזיכרון ביוטיוב) לא היה בועט טוב יותר מאלן שירר. ובאופן סמלי – את שערו האחרון בקריירה הוא הבקיע במשחק ההצדעה שלו נגד סלטיק. בפנדל.

ח'דר 26 באפריל 2012

אם רוצים/מתעקשים לדבר על פנדלים ופנדליסטים- אני רוצה להזכיר לכם שניים: לותר מאתיוס (אינטר, באיירן, גרמניה) ורונאלד קומאן (איינדהובן, ברצלונה, הולנד). זכורים לי לא מעט מקרים בהם השוערים העדיפו להישאר בחיים במקום לנסות להדוף את הבעיטות שלהם.

קורא 27 באפריל 2012

על כל אחד מהפנדלים שהוחטאו במשחק אמרתי לחברים שראו אותו איתי שהוא יהיה בחוץ. אני לא אלפאט, פשוט אפשר לראות על התנועה וההליכה של השחקן את מידת הביטחון שלו הרבה לפני הבעיטה, והשאלה היא למה אם אני רואה את זה המאמנים לא בוחרים את השחקנים במתב הנפשי המיטבי לבעיטה.

אחיחי 27 באפריל 2012

מאט לה טיסייה! לפי וויקיפדיה יש לו 47 פנדלים מוצלחים מתוך 48 בעיטות. זה לא ייאמן.

אחיחי 27 באפריל 2012

סליחה על האוף טופיק, אבל חש פתאום געגועים גדולים ללה טיסייה בזכות האוסף הזה:
http://www.youtube.com/watch?v=EtJeN96-6fw

זוכר עד היום טקסט מכונן עליו בספורט העיר מסוף שנות התשעים – אולי אפילו של דורפן? – שהיה הדבר הכי מדוייק שקראתי עליו.

פשוט אדום 27 באפריל 2012

לדאבוני הזיכרון הכי חזק שלי ממנו זה ה6:3 הנורא ההוא עם הילד מרגבה

Comments closed