הפסד אליפות שיש אכזריים ממנו

זה אולי היום להיות צנועים לגבי כמה אנו מבינים בכדורגל. וגם היום לאוהד לאהוב מאד את קבוצתו

לפעמים יש להכיר במהות האמיתית של משחק הכדורגל. לא סופרסטארים, לא תרבות המונים, לא טיקי-טקטיקה, לא סובב ולא מסובב. אלא סערת רגשות שיש אנשים שבאופן התנדבותי מכניסים עצמם לתוכה. מליונים ברחבי העולם לא חוו היום את הדרמה הזו כי הם לא מתעניינים בכדורגל.

אז אולי צריך לקחת בפרופורציות גם את המשחקים הגרועים והנפילות המנטליות שהיו העונה. יש עניינים שהם חזקים ממך. יש דברים שלעולם לא מובטחים. 89 נקודות וארבעה הפסדים הם לא ערובה לכלום. אם העונה הזאת, באנגליה, באירופה, בעוד ליגות כמו איטליה, והמחזור הזה, לא עושים אתכם צנועים יותר לגבי היכולת שלכם לנתח סובב ומסובב בכדורגל… נו טוב.

אני למשל חוזר בי מכל מיני מחשבות כמו "יונייטד הפסידה את האליפות במשחק הזה או במשחק ההוא". היא הפסידה אותו כי סיטי הבקיעה פעמיים בזמן פציעות במשחק האחרון. זהו זה. אינני מאמין באלוהים שמתערב במעשי בני האדם, אבל אני בהחלט חושב שלהסתברויות יש מקרי קצה. ומה הסיבה לכותרת? כי אני מקווה שגם השחקנים קצת מבינים שלאשמה שלהם בעניין כזה או אחר יש גבול. אני מקווה שפרגוסון לוקח אותם עכשיו לפיינט ואומר להם את האמת "האמת חברים? בעצם עשיתם מספיק כדי לזוכות באליפות".

ולא – זו לא הולכת להיות מכה שיונייטד לא תתאושש ממנה. וזה לא ישנה את ההיסטוריה של הכדורגל. אם סיטי נועדה להפוך למועדון גדול – היא תהיה גם אם הייתה מסיימת היום בתיקו. כשליברפול ספגה בדקה ה-90 שער אליפות, שאחריו באמת לא זכתה באליפות יותר  זכתה עוד באליפות אחת (זו של רוזנטל) אבל דעכה אחר כך – זו לא הסיבה. לירידת המועדון שלהם היו סיבות אחרות ומהותיות. ריאל מדריד, באיירן, מילאן – כולן ספגו מכות כאלו וכלום לא קרה. באמת שלא.

אבל כל מה שאני יכול להגיד לאוהד יונייטד – כאחד כזה בעצמי – זה הזמן לאהוב את הקבוצה.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

וזה מה שנכתב לפני היום הבאמת היסטורי הזה

 

 

יונייטד תסיים את העונה היום עם 86 עד 89 נקודות – שזה 6 או 7 או 9 יותר משנה שעברה – למרות כל בעיותיה. הסיבה העיקרית לכך היא הישגי שיא במשחקי החוץ. בשנה שעברה הכל גינו אותה על אליפות עם הישגי החוץ החלשים אי פעם. ניצחון היום ישווה את הישגי החוץ הנפלאים של 2001-2002 – אותם לא הצליחה יונייטד לשחזר עשר שנים. אז סיימה הקבוצה במקום השלישי. מה שממחיש את חשיבות היכולת בחוץ. אני קורא לכל מי שחשבו "שחייב לבוא שיפור ביכולת החוץ" או "שׁיונייטד חייבת להפגין יכולת חוץ שמתאימה לאלופה" להסיק מסקנות. הם הוליכו שולל בלי בושה את הציבור.

הערה: יחד עם זאת האליפות היום בוודאי לא תושג ללא ניצחון חוץ. אז לא להחפז למסקנות. צריך לנצח היום בחוץ.

יום סיום לעניין. המקומות 3 (אלופות), 4 (אולי אלופות) ו-5 פתוחים לגמרי. שוויון בין שתי הראשונות בטבלה. היורדת האחרונה היא גם עניין פתוח מאד. אלא אם קווינס פארק ריינג'רס תשיג את הנקודה החסרה לה….

הנה שרטוט טקטי מאחד ממשחקיה האחרונים של צ'לסי – לדעתי האלופה האירופית הבאה –

כפי שאתם רואים המערך איננו מושלם. האוטובוס רחוק מהשער וגם לא חזק בכדורי גובה – והיה לה מזל גדול שבתקנון הקבוצה מקטלוניה אוסרים על הגבהות לרחבה. לכן הייתי ממליץ לקבוצה הלונדונית להצמד יותר לעקרונותיה ובעיקר למסורת הלונדונית של הקבוצה – שהיא אוטובוס קומותיים.

אוהדי ק.פ.ר כבר עבדו על העניין:

*
זה בוודאי לא משחק קל היום – יונייטד די חבוטה מהחודש-מירביליס הזה. וקשה להצביע אפילו על הרכב או מערך שאפשר לחזור אליו מבחינת "חזרה ליסודות". שזה הסממן הכי לא טוב לסיום העונה הזו. בשנה שעברה יונייטד סיימה את העונה עם הרכב יציב שהביא לה שורה של ניצחונות מכריעים שהביאו לאליפות ולגמר אירופי. בעצם אפילו קשה לי לחשוב על שחקן בכושר טוב במיוחד בשבועות האחרונים.

*

יש כאן מתדיין בשם "גלן" שטוען לאיזשהי חוסר שמחה מאליפות אפשרית של סיטי בגלל הנסיבות – הזרקת כסף קיצונית של משפחת מלוכה או מקורבי משפחת מלוכה מאבו דאבי. למרות שאלו היוו אפילו שיפור אתי לעומת הבעלות הקודמת.

ואני אומר לא. אוהדי כדורגל באמת צריכים לחתור לתיקון הכדורגל והכנסת מנגנוני שוויוניות בו. אבל הם לא צריכים לחוש איזשהי אי נוחות על משהו שקרה לקבוצת הכדורגל שלהם. לקבוצת כדורגל יכולות כיום לקרות הרבה תקלות מהבחינה הזו. בוודאי כשהיא חברה כללכלית – ואפילו אם היא מועדון חברים יכול לעלות נשיא מושחת או בלתי אחראי. גם הבעלות של מנצ'סטר יונייטד מושחתת – גם אם במקרה של יונייטד השחיתות הזו מפחיתה מיכולתה של הקבוצה.

אוהדי כדורגל אינם אחראים לכל זה והם מתבקשים לחגוג את הישגי קבוצותיהם כיאות וכמקובל!

*
לצערי לא אוכל לעדכן את הפוסט מיד בסיום המשחק – זה ייקח כמה שעות. מה שקרה בלי סוף בעונה ההפכפכה הזו!

ליגת שוקי ההון: הנה בא המבול
מזל-טוב פרנק

195 Comments

פרננדס 13 במאי 2012

בלילה חלמתי שק.פ.ר מנצחים. נורא מוזר כי אני לא כל כך אוהב כדורגל, בטח שלא אנגלי. מקווה שהחלום לא יתגשם.

חיימון 13 במאי 2012

אני חלמתי על 2-2 בין ק.פ.ר לסיטי… רק שאני לא סגור על זה שיונייטד מנצחים..

הופמן 13 במאי 2012

זה לא שהחלומת שלכם לא היו נבואיים, פשוט שניכם פשוט התעוררתם מוקדם מדי

ליאב 13 במאי 2012

1. ממתין בקוצר רוח למשחק היום. להגיד שאני אופטימי – לא במיוחד. הסיכויים נוטים לרעת יונייטד הן בשל משחק הבית הקליל של סיטי והן בגלל שסנדרלנד היא לא יריבה פשוטה, וודאי לא בביתה.
2. קראתי לא מעט תגובות של אלה הקוראים לעונה זו כחילופי שלטון וסוף עידן פרגוסון. אני מציע לכל אלה להמתין – ההגבלות הפיננסיות של אופ"א שאמורים להחליש את סיטי ובנוסף חיזוקים נכונים לסגל של יונייטד אמורים להביא לסגל יציב שיוכל להתרות בצמרת האירופית ובסיטי.
3. שחקן העונה? סקולס. גאונות – לא פחות.
4. מי צריך לבוא? אני אגיד משהו אולי מוזר, אבל אני באמת ובתמים לא חושב שצריך לבנות שושלת חדשה מהיסודות. פרגי לא סתם חשב על סניידר (בן 28). לדעתי, קאקה (גם בגילו) תפור על יונייטד.
5. שיהיה בהצלחה היום – בסנדרלנד ולמארק יוז!

אזי 13 במאי 2012

מניתוח העבר, סיכויים נמוכים מאוד שסניידר או קאקה יגיעו…
לא זוכר מתי הפעם האחרונה שפרגוסון הביא כוכבים בסדר גודל הזה בגיל הזה…

אני אישית מקווה שהוא ישנה פאזה ויביא אחד מהם..
לא על הרוני לבדו..

יובל (אחר) 13 במאי 2012

אני חושב שצ'לסי פשוט השתמשו בהגנת גרינפלד, מה שהפתיע מאוד את ברצלונה.

גמל (סתם גמל) 13 במאי 2012

מצוין :)

עפר ויקסלבאום 13 במאי 2012

:-)

טימי 13 במאי 2012

אני מחכה לפוסט סיום העונה והענקת הפרס הסמלי למנצח מפוסט הימורי ליגה אנגלית
http://debuzzer.com/dorfan/12313
למרות ההימור שלי- גו QPR!!

טימי 13 במאי 2012

איזו דרמה!!!
יש לי 3 מ 4 בהימורי הליגה האנגלית מתחילת השנה ( תגובה 29). מקווה שזה מספיק לזכיה..

ברכות לכחולים שעשו "ערן זהבי"..

דורפן 13 במאי 2012

אגש לבדוק את זה – אבל יש לך 1-2-3 – כי 1-2-4 לא מספיק

טימי 14 במאי 2012

מה 10% שאמרו שסיטי תקח, חצי בערך אמרו שיונייטד שניה, נראה לי שאף אחד לא צדק לגבי ארסנל אז אולי טוטנהם זה יספיק..

טימי 14 במאי 2012

מבדיקה מקיפה אף אחד לא צדק בנוגע לארסנל.

גלן 13 במאי 2012

היום הזה לא קשה לי מדי אבל הוא היה צריך להיות יותר משמעותי, מרגש והיסטורי והוא לא כזה. הלוואי שזה היה רק חוסר נחת מהקבוצה שלי. אז מנגנון ההדחקה היה עובד ביעילות מוגברת. מצטער, זה הקומפלקס כולו רעוע, לא משתנה בדיד.
לא ראיתי אף משחק העונה עד היום. התוכנית היום לחכות לדקה ה80 ולפתוח מקלט אם יש לכך סיבה (שזה מינימום 2-3 הפרש, רצוי עם מורקח ל QPR). בעיקר כדאי לראות את האנשים בסוף שיש לנו בכל זאת משהו משותף. שום סיבה אחרת.

גלן 13 במאי 2012

והתמונה של QPR לא מראה את כל הסיפור שלהם העונה? תכנון יפה של אוטובוס ובסוף זה אולי אוטובוס קומותיים, אבל פתוח מלמעלה!

דורפן 13 במאי 2012

האוטובוס הפתוח זה בבית

אבו ציצריטה מהבלקברי 13 במאי 2012

רונן יקירי, חוששני שהאוטובוס זה בזמן פציעות :-(

יוסי מזרחי 13 במאי 2012

חמש פור, לא פחות אני נותן למי שלוקח את QPR.
אחרי שסיטי הוחזרה לעמדת שליטה, אין שם מי שיחשוב על מנוחה לשחקן מפתח, או מערך סגור עם שחקן שלא ראה מגרש מינואר השנה, או לקרקע את השחקן הכי לוהט שלו.
חמש פור לא פחות וז אחרי שיונייטד תחזור עם שלוש נקודות.

אריק 13 במאי 2012

בין 3-0 ל6-0 לסיטי. יונייטד לא מנצחת בסנדרלנד. פחות או יותר כולם יודעים את זה ורק התקשורת מנפחת מתח לא קיים.
מסיבת העיתונאים של פרגי הפיחה בי תקווה, הוא מעריך את העבודה שסיטי ומנצ'יני עושים, אבל הוא לא כועס על היתרון הבלתי שוויוני בעליל שיש להם בשוק, אלא רואה בכך אתגר חדש שנראה שהוא מוקיר אותו, זה יוסיף לו כמה שנים לחיים ולקריירה. אז ליונייטד יהיו ארבע אליפויות מתוך שש ולא חמש. ביג פאקינג דיל. העיקר שפרגי רוצה להתמודד עם האתגר וגם ישפר את הקבוצה כבר בקיץ.
אין ספק שיונייטד לקראת הסוף, היא בקריסה, היא גמורה, היא איבדה את השלטון ויקרה לה מה שקר לליברפול. עובדה יש לה רק 86 נקודות אחרי 37 מחזורים. לארבע קבוצות (שלוש של יונייטד) היה יותר מזה. בושה!!!

אריאל 13 במאי 2012

ממש מצחיק אותי בכי של אוהדי היונייטד על הכסף שיש לסיטי
איך הם בדיוק היו אמורים להתמודד איתכם אם לא דרך הכיס?
מה גם שהבדלי התקציב לא כאלה גבוהים לטובת הסיטי…
משך שנים הייתם הקבוצה העשירה באנגליה

גלן 13 במאי 2012

רונן – טימי (תודה) שלח אותנו לניבוי לפני שנה. בכל זאת מילה שלך על קון אגוארו ה"אנדר אציבר" לפני העונה. מה קרה שם?

דורפן 13 במאי 2012

אגוארו שיחק טוב… אבל האמת… כשהתואר על כף המאזניים לא הוא ולא טבז ולא איש מהחלוצים עשו את העבודה. יאיא טורה ווינסנט קומפני הביאו את זה.

חננאל 13 במאי 2012

רונן תגובה לפנתיאון

דורון 13 במאי 2012

רונן, היונייטד נדבקו קצת מהירידה בכושר הנבואה שלך…

יואב מקטמון 13 במאי 2012

אפילו אני, האופטימיסט מכל, מרגיש שהקרב היום די אבוד, ושלצערי לא יהיה ממש מתח החל מסביבות הדקה ה – 20.
למרות זאת, אני דווקא חושב שהיתה לנו עונה נפלאה ואף יותר מזה (בליגה בלבד, כמובן!), ולא חושב שצריך להגזים עם ההיסטריה ותיאוריית "סוף ההגמוניה" של יונייטד.
ואת מי הייתי רוצה לראות אצלנו בעונה הבאה?
פרננדו יורנטה להתקפה, שינג'י קגאווה לקישור ההתקפי וסיידו קייטה לקישור ההגנתי יותר.
ואולי גם עוזר מאמן אחר?

ייספר אולסן 13 במאי 2012

אהבתי את הבדיחה על קייטה. צחקתי בקול רם במשרד

אופיר 13 במאי 2012

תקבל את סיידו יאיא.

א.לוי 13 במאי 2012

קרו ניסים בכדורגל.יוון זכתה ביורו.ארה'ב ניצחה את אנגליה.סלטיק את אינטר,ופרגי ואברדין את ריאל מדריד….שחקן העונה שלנו הוא אכן סקולס

קובי 13 במאי 2012

נחמד להיות אופטימי,הסיטואציה מזכירה את מה שקרה לפני שנתיים ,רונן בנה על וויגאן.זה נגמר איזה 8-0 או 8-1

ליאב 13 במאי 2012

עזבו ספקולציות. נחכה לתום 90 הדקות. לא אסון ולא כלום. בסה"כ עונה חביבה (ברמת הליגה) עם כמעט שיא נקודות (מה שמעיד על היחלשות הליגה – למרות עליית צ'לסי לגמר האלופות). חיזוקים קלים והקבוצה חוזרת למסלול.
סיטי – אפיזודה חולפת… לא מאמין שתהיה שם המשכיות. אני אישית נהנה מהמחשבה של כמה טיפשים (אמנם עשירים) הם מקבלי ההחלטות בקבוצה הזו – כמה כסף הוציאו ונכשלו (רוביניו, רוקה סנטה קרוז, אדבאיור, דז'קו וכו'..) כדי שבסופו של דבר ייקחו (כנראה) אליפות בהפרש שערים בלבד. זו תהיה אליפות שאף אחד לא יזכור. בערך כמו האליפויות של בית"ר ירושלים בתקופת גאידמק – קונים מכל הבא ליד.

נגבי מצוי 13 במאי 2012

כשקבוצה לוקחת אליפות אחרי 44 שנה בלעדיה, זה ייזכר היטב.
כשהיא השכנה של מנצ'סטר יונייטר, זה יזכר טוב יותר.
וכשזה קורה בדקה ב-94 של המחזור האחרון של הליגה, בנוסף לשתי הסיבות לעיל, אז זוהי, לצערי, אליפות היסטורית.

אופיר 13 במאי 2012

וואו, איזו דרמה…

אופיר 13 במאי 2012

יהיה מסקרן לראות איך סיטי יוצאים מהשיתוק שבוודאי תוקף אותם עכשיו.

יש מישהו שרואה את יאיא טורה מחלץ כדור ומוציא התקפה ולא חושב על ויירה?

מנחם לס 13 במאי 2012

מראים אצלנו 4 משחקים מאנגליה. חילקתי את המסך ל-4. מישהו אמר בין 3-0 ל-6-0 לסיטי? בינתיים יש להם מזל שזה לא 2-0 לרעתם. ממש לא יאומן כמה כדורגל התחילו להראות כאן. אז המוח שלי שלא מסוגל להתרכז במשחקר אחד, מתחלק עכשיו ל-4. אבל אפילו שאני מסתכל על ארבעיה משחקים באותו זמן, הצלחתי לקלוט את ההחמצה של רוני, ואת ההחמצה של השחור מסנדרלנד.

טוב, מעבירים זמן עד אינדיאנה במיאמי. זאת תהניה סידרה קשה ביותר למיאמי. הם ינצחו, אבל יהיה 3-4 קשה מאד לדעתי. ונראה כיצד טייגר יסיים את היום האחרון בגולף ב-'צ'מפיונשיפ'. היום גם 'יום האם', אז ברכות לכל האמהות באתר.

מנחם לס 13 במאי 2012

דבר נוסף: היה כתוב בתכניות הטיווי כאן שאתמול ברצלונה היתה צריכה לשחק נגד ריאל מדריד. רונן אמר לי שזאת היתה שגיאה, אבל הקלטתי את המשחק בכ"ז נגד איזו קבוצה אחרת. מה אגיד לכם? כל ה-BEAUTIFUL SOCCER של ברצלונה הלך לעולמו. היה פשוט משחק שווה בין שתי קבוצות בלי ביוטיפול ובלי בטיח, שברצלונה הישוותה במזל בסוף.

אופיר 13 במאי 2012

טוב, נגמר הסיפור. מכאן סיטי כבר לא יפשלו. ברכות לאלופים הראויים בעונה ביזארית.

מנחם לס 13 במאי 2012

רונן, זרקת עוד אחת מאימרות הכנף המפורסמות שלך: "הבעלות המושחתת של יונייטד". אם אתה כותב זאת, חובה עליך להסביר ולהוכיח את החבטה מתחת לחגורה הזאת. תסביר לי מה מושחת בשכן לשעבר שלי (הוא גר בג'ופיטר איילנד כשאני גרתי בג'ופיטר).

ניקו 13 במאי 2012

למרות שאני רוצה אליפות אבל מגיע ליונייטד את הסטירה הזאת! אני כועס על יונייטד כבר שנים ארוכות על טמטום אחד. אם הם בהפרש של שתיים ומעלה אז הקבוצה כבר לא תוקפת ומעבירה את הזמן. זה פשוט בושה לקבוצה כזאת. אפשר לתקוף ולהבקיע אז תעשו את זה. כמה שאני לא אוהב את ברצלונה זה הדבר הכי טוב אצליהם שאם יש להם אפשרות להתקיף עד השנייה האחרונה הם ימשיכו לנסות להבקיע גם אם התוצאה כבר 10-0.
אז נחמה מסויימת שיונייטד משלמת על השטויות שלה.

מנחם לס 13 במאי 2012

אגב, טעיתי: 6 משחקים משודרים כאן בעת ובעונה אחת: 4 ב-ESPN ו-2 ב-FOX.

דורון 13 במאי 2012

יה-בה-יה…

הגברת השמנה מחממת את מיתרי הקול.

מנחם לס 13 במאי 2012

ראיתם את הערבים קוצצים צפורניים במשחק של סיטי אחרי השוויון?

דורון 13 במאי 2012

מנחם, אם היו עצבניים היו כוססים

מנחם לס 13 במאי 2012

ברטון הזה הוא פסיכי מושלם.

בני תבורי 13 במאי 2012

לא מנחם,
ברטון הוא חלאה. פסיכי מי שמחתים אותו.

מנחם לס 13 במאי 2012

כמה דקות מקסימום מותר להוסיף בסוף? בגלל ברטון בוזבזו איזה 7-8 דקות.

מנחם לס 13 במאי 2012

היתה יד לגניואה מקווינס פרק ריינג'רס. פנדל שהזיברה החמיצה.

מנחם לס 13 במאי 2012

אתם יכולים להאמיןם????????????????????????????

חן 13 במאי 2012

ואו 1-1 והמפקד יצא לרופא. כל כוחות היקום התאחדו כדי לאפשר לי לחזור באליפות על מדים(אחרי שאת שנה שעברה עשיתי בחברון, ומהקודמת יש לי זכרונות של שיער ארוך,געגועי לאזרחות..) אנא ממכם אנשים יקרים, כל לינק יתקבל בברכה!

מנחם לס 13 במאי 2012

אף פעם בחיי לא ראיתי אוהדי קבוצה שמתחילים לבכות חצי שעה לפני שזה ניגמר!

אופיר 13 במאי 2012

היסטרי! לא להאמין!

מנחם לס 13 במאי 2012

סיטי לא ישוו אפילו עוד שעה, ולא ינצחו אפילו עוד שעתיים בצורה הזאת. הם צריכים לתת ל-QPR קצת פתח להתקיף אחרת הבונקר לא יישבר.

אבי בן דוד avigoal 13 במאי 2012

זה לא אמיתי

מנחם לס 13 במאי 2012

אני יודע שזה לא הזמן לדבר על זה, אבל כדורגל הוא המשחק הדפוק בעולם כי אתה יכול לנצח עם בונקר. בכדורסל אי אפשר, בפוטבול אי אפשר, בהוקי קרח אי אפשר, בראגבי אי אפשר, בבייסבול אי אפשר, בכדורעף אי אפשר, בכדורמיים אי אפשר. רק בכדורגל אפשר.

אבי בן דוד avigoal 13 במאי 2012

בדיוק זו הסיבה שאנחנו כל כך מכורים אליו.לא תמיד הטוב צריך לנצח.

אבי בן דוד avigoal 13 במאי 2012

אבל היום הטוב ניצח

מנחם לס 13 במאי 2012

ברטון, המטורף של QPR שהוצא באדום, הביא להם נצחון וליונייטד אליפות. אילו היה נשאר והיה משחק רגיל, סיטי היתה מנצחת.

דורון 13 במאי 2012

המדריך למנחס המתחיל מאת מנחם לס…

מנחם לס 13 במאי 2012

פאקן לא יאומן!

אליפות לסיטי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אודי 13 במאי 2012

so sick!!!

מנחם לס 13 במאי 2012

מה אגיש לכם???

כדורגל הוא המשחק בעולם!!!!!
פאקן, פאקן לא יאומן.
אני בשמיים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ויינר 13 במאי 2012

מנחם לס
13/05/2012 ב – 17:44 #
אני יודע שזה לא הזמן לדבר על זה, אבל כדורגל הוא המשחק הדפוק בעולם כי אתה יכול לנצח עם בונקר. בכדורסל אי אפשר, בפוטבול אי אפשר, בהוקי קרח אי אפשר, בראגבי אי אפשר, בבייסבול אי אפשר, בכדורעף אי אפשר, בכדורמיים אי אפשר. רק בכדורגל אפשר.

ויינר 13 במאי 2012

מנחם אתה גדול! וצודק. לפעמים זה המשחק הכי דפוק בעולם. אבל זה משתלם את הרגעים האה שהוא באמת המשחק הכי מדהים בעולם.

אבי בן דוד avigoal 13 במאי 2012

התעלפתי

מנחם לס 13 במאי 2012

ראיתם את הערבים האלה??? הם טיפונת מקטינים את השמחה. שיילכו קיביני מאט. העיקר שניצחנו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ארז N 13 במאי 2012

מנחם לס
13/05/2012 ב – 17:41 #
סיטי לא ישוו אפילו עוד שעה, ולא ינצחו אפילו עוד שעתיים בצורה הזאת. הם צריכים לתת ל-QPR קצת פתח להתקיף אחרת הבונקר לא יישבר.

ארז N 13 במאי 2012

wow

צור שפי 13 במאי 2012

שלחתי תגובה בלי מילים כי אין מילים אבל המערכת לא מאפשרת את זה. אין לי אוויר.

חן 13 במאי 2012

כואב הלב. מה נגיד. רק אופי היה חסר להם. הוכיחו

סימנטוב 13 במאי 2012

בלאדי הל. ליבי סחוט.

דודו פ. 13 במאי 2012

צדק פואטי. יונייטד גנבה גביע אלופות מבאיירן עם שני שערים בתוספת הזמן והיום מקבלת חזרה באותה מטבע.

דודו פ. 13 במאי 2012

באותו מטבע

קורא אדוק 13 במאי 2012

Football bloody hell

סימנטוב 13 במאי 2012

זה מה שאני אמרתעם השריקה…

אביעד 13 במאי 2012

זו התעללות. לפני המחזור הייתי משוכנע שסיטי תדרוס את קווינס פארק והמשחק מול סנדרלנד יהיה לפרוטוקול. הייתי מוכן נפשית. ובדיוק כשקצת הייתה לי קצת אמונה, סיטי עשו את מה שהיו צריכים לעשות.

Sooner 13 במאי 2012

וואו

מנחם לס 13 במאי 2012

שחור הקרח עם הקו הלבן שאמצע שהוכנס 20 דקות לסוף ניצח לסיטי. הוא גרם לקרן, הוא עשה מהומות, והוא עשה את הדריבל בתוך הרחבה ואת המסירה לגול.

פאקן לא יאומן. המשחק הגדול והנפלא בנמצא. פאק פוטבול!

מנחם לס 13 במאי 2012

"השחור הקרח עם הקו הצבוע לבן באמצע הפדחת הוא שניצח ת'משחק"

מנחם לס 13 במאי 2012

אגב, כמובן שבשעה האחרונה לא ראיתי 4 משחקים. כיביתי את ה-3 וראיתי את הנצחון הגדול אקסקלוסיבית על 70 אינטש.
יאללה, עוד מעט קליפרס בממפיס.

אריק 13 במאי 2012

חג לקרדיולוגים

סימנטוב 13 במאי 2012

לצחוק או לבכות, לצחוק… אין ברירה

דן-דן 13 במאי 2012

מדהים!! אין מילה אחרת!!! מדהים!

כסיפוביץ 13 במאי 2012

I LOVE THIS G A M E !!!!!!!!!!!!!!!!!

Cabrio 13 במאי 2012

לקרוא את המשפט האחרון בתגובה זו של מל, אומר הכל. וואו. איזה ספורט מדהים ויפהפה

מנחם לס 13 במאי 2012

קלטתי בין אוהדי הסיטי בלונדינית אחת, פצצה עולמית!!!!!!!!!!!!!!!!!

אם לא היו מנצחים, המאמן (שכחתי את שמו) היה מפוטר עוד לפני שהגיע לחדר ההלבשה.

איך זה שבין מקבלי הפרס לא נמצאים הבדואים?

מנחם לס 13 במאי 2012

מה זה ירוק לבן אדום?

פאקו 13 במאי 2012

נראה לי דגל איטליה

cookie-monster 13 במאי 2012

רטבים לפסטה

מנחם לס 13 במאי 2012

נראה לי שהמאמן וכמה שחקנים עטופים בדגלי המדינות שלהם. דבר אידיוטי לחלוטין. תארו לכם שב=NBA היו עושים אתצ זה.

cookie-monster 13 במאי 2012

מעבר לאדיוטי. חסר טעם

מקמנמן 13 במאי 2012

אני דווקא לא כ"כ מסכים, אולי זה לא הדבר הכי נכון לעשות, אבל אפשר להבין את זה. לעומת זאת, אגוארו שם על עצמו דגל של אתלטיקו מדריד אם אני לא טועה (הוא הוריד אותו אחר כך), זה באמת לא לעניין.

אבי בן דוד avigoal 13 במאי 2012

של אינדפאנדיינטה.

יוסי מזרחי 13 במאי 2012

מגיע להם.
מגיע להם כי הם כנראה רצו יותר.
מגיע להם, כי לא מגיע לנו.
.
ולא מגיע לנו כי מי שמוביל בשמונה נקודות שישה מחזורים לסיום צריך לקחת אליפות גם אם הוא מהפועל בית מזמיל.
.
ואם יונייטד שומטת יתרון כזה, אז יתכן שסטירת הלחי הזו הגיע זמנה וטוב שתהיה כואבת. ואולי רק אולי קטן, זה יזעזע את אותם אנשים ביונייטד, שלא העמידו תקציב מספיק לרכש.(אני אגב לא מאמין בשטויות האלה), ואת אלה שלא ראו את העלבון שקראו לו מרכז השדה של מנצסטר יונייטד, ואת מי שלא נפרד בזמן משחקנים שהיו מיותרים מלכתחילה וגם כשזה הובן, נשארו הם והמליונים על הספסל ה-'ארוך והעמוק' שלנו.
יותר משסיטי לקחה אליפות, יונייטד זרקה אותה.
חבל, כי היום הוסיפה סיטי את מרכיב הנסיון והאופי שיסגור לה את הפער מהגדולות באמת.
ולמי שיגיד שדקת הסיום שעשתה את ההבדל היתה יכולה ללכת אחרת,ואז הדברים היו אחרים,תנוח עליו דעתו. הייתי מאושר עד השמיים,אבל האמת והעובדות הקרות,היו נשארות במקום והיו אמת לא פחותה.

יואב 13 במאי 2012

יוסי,
קח אוויר. נראה ששום דבר לא יספק אותך יותר.
ואגיד לך משהו בקשר למנטרה הקדושה שלך בקשר לעוזר,
זאת זילות הפרגי ברמה לא יאומנת ממש. אתה ממליץ גם לקפלו, המיוחד, וונגר ועוד(בחר מה שבא לך) לקחת עוזר או רק לגדול מכולם? כי הגדול מכולם הרגיל אותך לזה? כי אתה ממש יודע כמה העוזר העכשווי עוזר?
זאת זילות הפרגי לכל דבר ועניין. צא מזה כבר.
נתקעת שם יותר מידי זמן וללא סיבה נראית לעין.

יוסי מזרחי 13 במאי 2012

יואב יקירי.
האמת כואבת יותר מכל דבר אחר.
בתגובה היום לא כתבתי מילה על עוזר שחסר לנו ליד סיר אלכס,מה לעשות. העובדה שאתה חוזר לזה אומרת משהו.
.
זילות של סיר אלכס? יש לך בעיה בהבנת הנקרא.
גם כשאני מבקר את המנג'ר שלנו, אני יודע מה ערכו ומה מקומו. ההבדל בין שנינו (בהקשר הזה) היא העובדה שאני חושב שמותר וצריך למתוח ביקורת אם היא מנומקת והגונה. אתה חושב(אולי) שאסור להעביר ביקורת כזו? מותר לך.
לך לקטעי ביקורת שכתבתי בנושא, ותראה שם, שבצד הביקורות, יש גם אמירה ברורה שאני מברך וחותם על כל ה "חבילה" ואומר וחוזר שמי ששם אותנו שם זה סיר אלכס פרגוסון. וכל זכויותיו עומדות לו גם כשאני (ואחרים) מצביעים על נקודות תורפה וחולשה כאלה ואחרות.
.
וכן אני רוצה שסטירת הלחי המטאפורית הזו, תכאיב גם לו מאחר וחלק מהתקלות הן שלו וגם כל ההישגים.
אני באמת צריך לקחת אויר ולחזור לקצב לב ולחץ דם סבירים אבל צריך להסתכל על המציאות כמו שהיא ולא לטמון ראש בחול.
.
קאפלו וונגר ואחרים לא מענינים אותי ולא איכפת לי מהם.
יונייטד וסיר אלכס כן מענינים ואני אומר ואגיד מה לדעתי צריך לעשות, כל זה ממעמקי הכורסא כמו אחרים שבבלוג הזה.
באשר לסיבה העלומה, הייתי אומר למישהו אחר, שיש לי אינטרס כספי בענין,(…..) אבל אני מכבד אותך בערכים שמעל לתגובה מזלזלת כזו ואני מציע לך את ההסבר שלפיו איכפת לי .

יואב 13 במאי 2012

העובדה שזאת מנטרה חלולה שלך(בלי ידיעה של באמת מה קורה) מדברת בפני עצמה. כבר שנים. זאת זילות וחיפוש אשמים בכח. וזה מפתיע מאוהד יונייטד וותיק.
מעולם לא טענתי שפרגי לא טעה. אתה טוען את זה תמיד במרירות לא מובנת. כל תיקו מוציא את זה ממך. לא הוגן הייתי אומר.
ונחזור לעניין העוזר- זה לא משנה אם גדולים אחרים לא מעניינים אותך, זה משנה מה אתה אומר על האחד שצריך. וזה מצער, עצוב ומנותק.
זה הזמן לאהוב את יונייטד יותר, כמו שרונן כתב. עם עוזר או בלעדיו. כי נכון שעוזר מביא אליפויות ופרגי לבד מתקשה אבל זאת עדיין י ו נ י י ט ד. .

יוסי מזרחי 13 במאי 2012

יואב,בוא לא נתחרה במרירות.
זה לא הזמן ולא המקום.
מנטרה חלולה? בסדר.גם זו דעה לגיטימית.
.
מה שלא לגיטימי זה שבמקום להתמודד עם טענות כאלו ואחרות, אתה פונה לצדדים שלא לענין.
.
לדעתי,ליונייטד חסר עוזר ליד סיר אלכס, כי העומס גדל והוא לא נהיה צעיר יותר. חסר לה עוזר כי בזמנים קריטיים שבהם נכנסנו לבעיות,והיינו צריכים חשיבה אחרת ,לא היה לידו מישהו בעל שיעור קומה, כמו שהיו בעבר.חסר מישהו כזה כי כשקרה שסיר אלכס לא הגיב נכון או בזמן, לא היה מישהו שקם מהספסל ועשה משהו.זו דעתי ואני חוזר ואומר אותה מפני ש(שוב לדעתי) זו בעיה שפוגעת בנו. אגב, אם תבדוק, תראה שלכל אלה שהזכרת ולאחרים יש עוזרים לצידם. נכון שאני לא יודע מה קורה בפנים (כמוך וכמו אחרים) אבל,אני מסיק מסקנות ממה שאני רואה,ממה שראיתי, ממה שמתבקש לדעתי ובשקלול הסופי מגבש משהו שקוראים לו דעה.וגם אומר אותה. וגם עיקבי ולא משנה את דעתיה כי זה פופולרי ופוליטקלי קורקט, וחוץ מענין העוזר, יש עוד אחרים שאותם אתה לא מעלה כאן. שאלת את עצמך למה?
הביקורת לא הוגנת? נא להתמודד איתה בעובדות או בהצגת עמדות אחרות.לא מספיק להגיד "לא הוגנת".
ועוזר לא מביא אליפויות. את אלה בד"כ מביא אלכס פרגוסון,אבל כשצריך סיוע זה נחמד שיש כזה כי בד"כ זה נדרש כשיש בעיות ולא כשהכל זורם.
ואני לא מסכים עם רונן. אצלי אין לאהוב את יונייטד יותר.
אין יותר.
וזה נמשך יותר מארבעים שנה וימשך עוד כמה (באיזה דיון אחר אמרתי לך שאני מקוה שניפגש במספר 30),כנראה פחות מארבעים.
.
ויש עוד ענין אחד, באמת מכל הלב ובידידות ואהבה אמיתיים,וללא שום ציניות,כי אני יודע כמה כואב (גם) לך היום. אסור להיות חסידים עוורים. גם לא של סיר אלכס פרגוסון, האיש שהביא אותנו לכאן ושגם אחראי לכמה תקלות.והביקורת שלי, אחד שיודע מיהו ומה מקומו,היא בידיים נקיות ובאה מתוך אהבה.

יואב 13 במאי 2012

יוסי,
כל מה שאני כותב נכתב בידידות כמובן.
ולעניין,
אני כלל לא מריר.מאמין אמונה שלמה בסר , במועדון ובשחקנים.

אף אחד לא מגיב תמיד נכון ובזמן. זה רק עניין של אחוזי הצלחה. כולם טועים. הגיל של הסר לא נראה לי פקטור בכלל.הוא לא היה לפני שנה ואני לא רואה סיבה למה הוא יהיה היום כי הוא הפסיד אליפות.נראה לי שהוא חד יותר ממך וממני ביחד(בוודאות). כשהוא רצה והרגיש, היה אחד כזה לידו. אני סומך על שיקוליו הרי הוא זה שהרגיל אותך לעוזר דומיננטי, לא? ואיך אתה יודע מה קורה היום?אתה לא.וכשאתה מדבר על קנה המידה הזה, כן, אתה צריך לתת דוגמאות לעוזרים אחרים אצלל מאמנים אחרים. לא אני.בכל זאת מדובר בגדול מכולם.
אל תבלבל בבקשה בין ביקורת לבין דברים אחרים.אני לא נגד ביקורת.אני רק לא מבין למה כל תיקו מוציא ממך טרוניות.זאת זכותך כמובן אבל בבקשה, די עם" מותר לבקר"-מעולם לא טענתי אחרת.
אתה יכול להיות הכי טוב שיש וזה לא יספיק.מול מה אתה משווה את זה?מהי נקודת ההתיחסות שלך? יש לך זכות אלוהית לתארים? 6-4 אליפויות מקומיות זה רע?פספוס של שתי אליפויות על נקודה והפרש שערים זה אסון?

לא מדובר בחסידים, מדובר באהבה עמוקה ועצומה לאיש. איש הכדורגל האהוב עלי ביותר והאמן לי, ראיתי כמה.יש לו מנדט לטעות בלי שאני אחפש אותו בציציות.אם לא הוא אז למי?

עובדות? הוא הפסיד אליפות לטורה בהפרש שערים עם קישור נחות אבל עם חלקים אחרים לא פחות טובים. פספס קיץ?אולי. אולי הוא מחכה לאיש הנכון? אולי יש לו מגבלות תקציביות? הוא עדיין חיזק את יונייטד באיזורים אחרים במגרש והסתדר לא רע עם "סקולסי וקאריק".
כמובן שלא נדבר על מכת הפציעות הקשה ביותר שיונייטד עברה בשנים האחרונות כדי לא לקלקל לך את התאוריה.
וואלה, איזה פראייר הפרגי הזה.

דורפן 13 במאי 2012

גם לא לוקחים פה בחשבון בעיה אחרת. עוזר "בעל שיעור קומה" (לא כזה שעובד קשה ומכין את השחקנים ואיכשהו מגרד 89 נקודות) היה גורם לנו לנצח 2-3 את ברצלונה בגמר האלופות שנה שעברה. ואז סיטי היו מביאים את מוריניו ואת רונאלדו ואת איניאסטה (שהיה מבין שהכדורגל האמיתי משוחק באנגליה ומבקש לעבור) ואז היינו בברוך הרבה יותר רציני.

יוסי מזרחי 13 במאי 2012

יואב.
צריך לסיים את ה-פינג פונג הזה.
העמדות ,אמונות, אהבות ותפיסת העולם הכללית הוגדרו עד הסוף.
אני מרגיש שהטענות שאני מעלה כאן לא משאירות אותי לבד ואני יכול להבין שזה מרגיז בטח ביום מזופת כזה.
בכל מקרה, צריך לקוות לטוב ולכמה מהלכים שיבואו, מפני שהמרוץ לאליפות העשרים התחיל לפני חמש שעות.

גיל מזימבבואה 13 במאי 2012

יוסי אתה צודק, אבל הסטירה היתה יותר נעימה אם היינו זוכים באליפות.

יוסי מזרחי 13 במאי 2012

גיל,
היא לא היתה מועילה כמו שהיא תועיל עכשיו,לצערנו העמוק על הסיטואציה.

יואב 13 במאי 2012

תודה ליונייטד על עונת פרמיירליג מצויינת.
ברכות לתכולים.
חבל(מבחינת יונייטד כמובן) שסטוק כבשה את השיוויון.

אריק 13 במאי 2012

יוסי. אני מסכים איתך על הרבה דברים, ויונייטד לא היתה צריכה לשמוט יתרון של שמונה, אבל גם סיטי לא היתה צריכה לשמוט חמש. בסוף היום אני לא יכול לבוא בטענות לקבוצה שלנו שצברה 89 נקודות(!!) זאת הצבירה הרביעית בהיסטוריה שלנו ורק פעמיים בהיסטוריה זה יכול היה לא להספיק לנו. אני אוהב את את האתגר שמציבה סיטי זה מוסיף עניין, וזה ישפר את יונייטד. גם ראיתי אותם חוגגים ושמחתי בשביל האוהדים שלהם שכמעט כולם חוגגים פעם ראשונה. אני כבר ראיתי 12 (אולי 13? אני כבר לא זוכר חגיגיות אליפות בחיי. ופעמיים ליגת אלופות שלא לדבר על גביע. היתה עונה נהדרת היינו 120 שניות מלזכות באליפות מול אחת היריבות החזקות בתולדות הליגה. מבאס, אבל לא נורא.

אריק 13 במאי 2012

אהה יוסי והסר גם אומר שהוא לא יביא את מ'ויה או מרטינז כי זה לא תפקיד שהוא רוצה ביונייטד ואף פעם לא היה כזה תפקיד בתקופתו(אני חשבתי שקינו היה כזה…)

יוסי מזרחי 13 במאי 2012

אריק, קטע מענין.
חלק מראיון עם סטיב מקלארן.

May 07
Central Midfield. Important or not?
Tag: Manchester United — Ian @ 12:13 pm
I remember Steve McClaren being a guest on Super Sunday one weekend last season, during his time on the show he gave away one or two little snippets of how Sir Alex Ferguson ticks and shared them with the world quite innocently. The first was about how Sir Alex would know his team upto 6 (six) weeks in advance. The second however was a far more eyebrow raising statement.
‘Sir Alex’ McClaren said ‘puts a huge onus on three positions within his teams. The goalkeeper, a central defence partnership and a goalscorer’.
Surely his former No2 wasn’t suggesting Sir Alex Ferguson didn’t feel central midfielders were as important as them, was he?
It certainly sounded that way, and it certainly went some-way to explaining why United’s midfield has been so openly neglected for a few years now with little or no real drive or purpose pushing the team in the way a Bryan Robson, Paul Ince or Roy Keane would’ve done in years gone by.

אביאל 13 במאי 2012

וואו, אם זה היה קורה לצ'לסי כנראה שהייתי עכשיו בהדסה עין כרם, לא ייאמן, היסטוריה אמיתית.

ברכות לסיטי והלב (אני לא מאמין שאני אומר את זה) עם אוהדי יונייטד, כמה שאתה מכין אתה עצמך לכדורגל ולמה שיכול להתרחש במגרש, זה תמיד מפתיע מחדש.

איך חבר אוהד של יונייטד אמר לי בטלפון שהתקשרתי לנחם אותו – אלוהים איזן לנו היום עם הגמר בקאמפ נואו.

לא יכול לחכות כבר למוצ"ש.

איתי 13 במאי 2012

אין שום דבר בעולם שיוכל לאזן תואר כל כך היסטורי כמו זה שלקחנו מול הגרמנים. אבל אכן, זה היה אכזרי. אם יש משהו בכל זאת שמשמח היום, לפחות מבחינתי, הוא שהליגה האנגלית הוכיחה שלא משנה אם הרמה נמוכה, האלופות נופלות באירופה והיריבות חלשות – עדיין, אין כמוה.
מזל טוב לסיטי. אלופה ראויה.

דורפן 13 במאי 2012

מהסיבה הפשוטה מאד: טוב שמשחקים על הדברים הללו. זה לא באמת מאזן אחד את השני. טוב להיות קבוצה שחוותה גם את זה וגם את זה – מאשר קבוצה שלא חוותה אף אחד מהם.

שחר 13 במאי 2012

5 דקות לסיום חבר שלי אוהד טוטנהאם התקשר אלי לברך על האליפות
אמרתי לו שהסיטי קבוצה גדולה והם מסוגלים להבקיע שני גולים בתוספת הזמן ,ולצערי כך הייה.
למרות שאני בצד העצוב זה מזכיר לי למה אני כל כך אוהב את המשחק הזה.
תודה לך יונייטד על עוד עונה מופלאה,למרות האכזבות ,אני מקווה שידעו לעשות את השינויים הנדרשים ולחזור למקום הראשון.

אריאל גרייזס 13 במאי 2012

אם יש אכזריים ממנו, אני לא יכול לחכות. היתה איזה שניה בדקה ה-95 שכמעט כמעט עברה לי מחשבה של רחמנות על אוהדי מנצ'סטר יונייטד.
ואז זה עבר לי

יואב 13 במאי 2012

רק לא רחמנות ממך. הכל עדיף.

יואב 13 במאי 2012

כמעט הכל עדיף.

אריאל גרייזס 13 במאי 2012

אפילו להפסיד אליפות בדקה ה-95?

סימנטוב 13 במאי 2012

אפילו

אריק 13 במאי 2012

כל עוד זה לא לקבוצה העלובה שהשיגה 52 נקודות השנה, זה בסדר. הדבר הכי פאתטי שהאוהדים שליברפול לא מבינים שצלסי וסיטי זה אתגר ליונייטד, אבל לליברפול זה מכת מוות. אז בבקשה תעודדו את הסיטי הכסף שלהם מבטיח עוד עשר שנים בלי אליפות ליברפול You'll Never Win Anything

סימנטוב 13 במאי 2012

תמיד יש אהבה לקבוצה, הרצון וההרגל להיות בטופ רק מחדדים את כמיהה למצויינות

כוכב עליון 13 במאי 2012

יותר מתמיד גאה להיות אוהד של הקבוצה הזאת. יותר מ 99 אפילו. את היום הזה,כמו את הגמר בברצלונה לא אשכח לעולם. את דמעות העצב לא אשכח כמו את דמעות השמחה ההן.ביום כזה באמת את מי מעניין טקטיקות, כן חסר שחקן, לא חסר שחקן.גאווה עצומה להיות אוהד יונייטד. עצומה. אפשר שאוגוסט יבוא כבר?

באבא ימים 13 במאי 2012

תיקון קטן: ליברפול זכתה באליפות בעונה שלאחר ההפסד מול ארסנל.

אני חושב שפרגוסון צריך לפרוש. אני טוען את זה באופן עקבי כבר מ – 1993.

דורפן 13 במאי 2012

נכון… תודה על התיקון…בשמי ובשם רוקט רוני!

עוד אחד שלא נותן לאירועים לשנות את דעתו!

שרבל 13 במאי 2012

חברים ואף לא חושב כמוני שהם פתחו להם רגליים אחרי שהמחק בבולטון נגמר? מה קבוצה נלחמת על ירידה לא מסוגלת לשרוף 2.5 דקות של תוספת זמן אחרי שכבר חטפו גול בתוספת?

תומר ש 13 במאי 2012

עבר לי בראש

גיל 13 במאי 2012

הם לא פתחו רגליים אבל נראה לי שפחות התאמצו, זה מאוד טבעי.

מלך הקונספירציות 13 במאי 2012

אולי הם פחדו מצלילות. אשלגי יאנג. אתם יודעים.

יואבי 14 במאי 2012

שרבל- חשדתי כמוך,ואז התיישבתי מול ההקלטה,והרצתי את הגול של אגוארו עשרות פעמים,הבלמים של ק.פ.ר דווקא סוגרים את באלוטלי ואת אגוארו,עד לנקודה שבאלוטלי נופל ודוחק את הכדור ימינה מבלי לראות אפילו למי,אגוארו התעשת ראשון והוא גם מהיר יותר,לדעתי היה גול כשר לגמרי.

ויכסלפיש 13 במאי 2012

נכון באבא, זה מה שהתכוונתי לכתוב. המקרה המעניין הוא לברקוזן שבעונת שיא עם טופמולר ב-2002/3 הפסידה את כל שלושת התארים ומאז לא זכתה בכלום

ויכסלפיש 13 במאי 2012

2001/2 כמובן

גיל 13 במאי 2012

לי זה היה די ברור שהסיטי יבקיעו פעמיים בדקות האחרונות כי העונה הזו היא באמת של עליות ומורדות. סיום נפלא לעונה שמוכיח למה בכל זאת הליגה האנגלית היא הכי טובה והכי מרתקת. מזכיר קצת את הדרמה לפני 15 שנה או משהו כזה בליגה הספרדית.

מנחם לס 13 במאי 2012

גיל,
ראית את הדקות האחרונות?

גיל 14 במאי 2012

בוודאי. אגב זו הפעם הראשונה שכל משחקי הפריימרליג שודרו בו זמנית בארה"ב בערוצי פוקס.

א.לוי 13 במאי 2012

איזה כיף לראות את כל הקנאים שמחים שהערבים מנסים להשתלט גם על הכדורגל באנגליה

דורפן 13 במאי 2012

באמת תהיתי איך לא הגענו לסכסוך הערבי-ישראלי עד עכשיו..

אדם 13 במאי 2012

יש לי מחשבה כזו שאין הפסד יותר יפה מההפסד של היום.. כי הוא המיר את כל ההשמצות נגד יונייטד בתחושה של יראת כבוד כלפיה.. יונייטד בסופו של יום מסיימת את העונה עם ראש מורם ועם רעב שאין כמותו.. אני כבר מחכה לעונה הבאה.

מנחם לס 13 במאי 2012

רונן, לא ענית לי במה בעלי יונייטד הם 'מושחתים'!

דורפן 13 במאי 2012

כי הם קנו את הקבוצה במינוף, סכנו מאד את קיומה לתקופה, שיקרו לגבי הכוונה להשקיע בקבוצה כשלמעשה כל הרווח הולך על החזר הריבית שלהם, העלו את המחירים בצורה דרמטית. אפס שקיפות – לא מגיעים אפילו למשחקים.

אני מודע בהחלט שיש אנשים שתפישת העולם שלהם היא שהצעדים הללו הם חכמים ומבריקים. לי זה גורם לרצות להקיא. וצריך להבדיל לחלוטין מהמודל האמריקאי – באמריקה המועדון הוא פרנצ'ייז שהוקם בזכות הבעלים. את המועדונים באנגליה הקימו אנשים שלא חיפשו כסף והם שגשגו בזכות אוהדים – עד שהגיעו חזירים מהסוג של הגלזרים.

ואגב – את החזירות שלהם הם כבר ניסו בטמפה ביי.

נכון שזכותו של בנאדם לעשות איזה ביזנס וקומבינות שהוא רוצה. אבל דווקא ללכת ולעשות ביזנס במקום שאתה מקומם ואפילו מכאיב לעשרות מליונים? גועל נפש.

מנחם לס 14 במאי 2012

הגלזרים קנו את הקבוצה כביזנס. זה לגיטימי ביותר. מדוע לא באו אחרים – יפי נפש – שכל מטרתם היתה לרומם את יונייטד, וקנו אותה?

כשאתה קונה משהו הוא שלך וברשותך לעשות מה שאתה רוצה עם רכושך החדש. אם האנגלים ידעו מה הולך לקרות, למה לא הופיע ביליונר בריטי להציל את יונייטד מהשטן הזה מטמפה?

פנדלוביץ 14 במאי 2012

מנחם, אני רוצה לראות אותך מדבר כך כשמישהו יקנה את הניקס במיליארד דולר ברכישה ממונפת בלי לשים דולר מכיסו, יגלגל את כל החוב ותשלומי הריבית על הניקס (הריבית היא קרוב ל100 מיליון לשנה, כן?), יכניס אותם לחובות של מאות מיליונים, ימשוך כסף מקופת המועדון ויעמיד אותם על סף פשיטת רגל.

אני אוהד ליברפול וצמד החמד היקס וג'ילט עשו לנו אותו הדבר בדיוק. רגע לפני פשיטת הרגל ולפני שהבנק הופך לבעלים של הקבוצה (והיא מורדת אוטומטית ליגה), הקבוצה נמכרה ליאנקי אחר, נגד רצונם של H&G שאפילו ניסו לתבוע את הקבוצה בבית דין בטקסס.

מנצ'סטר יונייטד היא מועדון עם כ"כ הרבה הכנסות שאם היו נותנים לפרגוסון, ואם הוא היה רוצה (אני לא חושב שהוא רוצה), הוא היה יכול להתחרות ברכש המטורף של ריאל מדריד ועוד היה נשאר לו עודף. הציניות של הבעלים והסכנה בה הם מעמידים את המועדון זה מה שחורה לאנשים.

יוסי מזרחי 14 במאי 2012

מר לס היקר.
לא הכל בעולם הוא קפיטליזם טהור.
אני מציע שתגזור ותשמור בכיס את התשובות של רונן ופנדלוביץ, ותשנן בכל רגע פנוי.

יואבי 13 במאי 2012

מה העניין עם הערבים?! ליהודים מותר ולערבים אסור?! גזענות מכוערת.

אביאל 13 במאי 2012

איזה יום של ספורט, על הבוקר הלייקרס מותחים את העצבים של האוהדים, אחרי זה הפורמולה עם זוכה מונצואלה, פרידה מדל פיירו, אינזגי, סיידרוף ונסטה. אחרי זה סיטי ויונייטד, הירידות הדרמטיות של בולטון וויאריאל, חגיגות אליפות בטורינו ובמדריד ועכשיו מיאמי נגד אינדיאנה במשחק צמוד.

כואב לי על אלו שלא אוהבים ספורט.

יואבי 13 במאי 2012

אני יודע שזה בקטנה,אבל אולימפיאקוס מנצחת בשנייה האחרונה את צסקא,אחרי פיגור 19 נק'.

אביאל 14 במאי 2012

כן גם שכחתי מעוד כמה דברים, לוינטל עשה את העבודה השלמה בנושא.

דה גאנר 14 במאי 2012

אהבתי את הפרספקטיבה בפתיח לגבי אלו שהשעות 17-19 שעון מקומי היו סתם שעות אחה"צ מנומנמות בעוד לאחרים שבחרו בכך האדמה רעדה מתחת לרגליהם ועד למבושיהם.
מסכים שליונייטד אובדן האליפות לא באמת משנה סדרי עולם, מאידך אם הסיטי היו מאבדים את האליפות היום העתיד שלהם היה נראה אחרת לגמרי, מהסגל ועד עמדת המאמן ושיקום הרוח.
נראה לי שיותר מהשמחה על האליפות הם בעיקר נשמו לרווחה מכך שנחסכה מהם הטראומה של לאבד אותה, וטראומות לרוב משנות סדרי עולם הרבה יותר מהצלחות.

תושב חוזר (אבו צ'יצ'ריטה) 14 במאי 2012

רונן – עם המבט קדימה, ממתין לטור פרידה מהנסיך…

יואבי 14 במאי 2012

חכה עוד לא בטוח שפרידה,השמועות מדברות על עוד עונה.

חן 14 במאי 2012

הרבה דברים אפשר להגיד על השיטי, אבל כאוהד הפועל ירושלים מריר לכדי כאב,שסיים את הילדות שלו במשחק הארור ההוא עם סמי "שמעון תעשה לי ילד" בכר, אין מאושרים מהם כרגע.
רוב רובם של האוהדים לא תוכננו אפילו באליפות האחרונה.
לאף אחד לא היה אכפת ממנציני, באלטולי וכל אחד אחר שנקלע למגרש עם חולצה כחולה.
בשניות האלה שאתה מרגיש את החלום מתקרב,לא אגוארו ולא טפירו עוברים לך בראש, זה שלך. וזהו.
זה די התמצית של להיות אוהד כשאני חושב על זה, הרגעים האלה שמנותקים מכל מרחב זמן. לא אכפת לך ששנה שעברה הושפלת ב30 הפרש, ועל הזין כמה כשר הכסף של הבעלים או תוך כמה שנים יישבר לו והוא ייברח, עכשיו זה רק אתה והיקום, סוגרים עסקאות על גורלה של הקרן.

מנחם לס 14 במאי 2012

רונן, אני לא יודע כמה זמן הפוסט יישאר, אבל שאלה: ממי קנו הגלייזרים את יונייטד? ואם הבעלים הקודמים היו כאלה לויאלים לקבוצה ואוהדיה, מדוע הסכימו למכרה להם?

דורפן 14 במאי 2012

מנחם – אם אתה לא יודע את הפרטים ואת ההיסטוריה של הבאלות, עליהם נכתבו כבר מאות אלפי מלים, כולל על הבעלים הקודמים (שבוודאי לא היו לויאלים), אז למה יש לך דעות כל כך מוצקות לגבי העניין?

בתמצית – לחברות שמלוות כסף לבנקים טוב להחזיק את הקבוצה בחובות כדי להוציא ממנה את כל הרווח לכיסים שלהם). לפני זה הקבוצה לא הייתה ביום של חוב.

לגבי "לא הפריעו?" הם לא מפריעים ברמה של קביעת ההרכב. את הכסף על רונאלדו הם פשוט נתנו לבנק למרות התחייבות ציבורית שהוא "כולו לחיזוק".

מנחם לס 14 במאי 2012

ודבר אחרון: בעלי היונייטד היו 5 דקות מלזכות באליפות הפרימייר ליג. ז"א שהם חייבים היו לעשות משהו טוב, או – לפחות – הם לא הפריעו. אז אם הם לא מופיעים ונותנים למנג'רים להריץ את הקבוצה, מה רע בזה? הרבה מנג'רים בוודאי מקנאים בפארגי שהבעלים עוזבים אותו לנפשו לעשות מה שהוא רוצה.

גלן 14 במאי 2012

טוב. אחרי מכה קטנה בכתף. ככה אני מרגיש פחות או יותר. הריחוק פשוט גרם לי לראות את זה יותר מוקדם.

http://www.independent.co.uk/sport/football/news-and-comment/the-last-word-why-city-no-longer-belong-to-me-7742262.html

פנדלוביץ 14 במאי 2012

כמו שאדם כתב, היום הזה רק מעצים את האתוס של מנצ'סטר יונייטד. ואני כותב את זה בכאב רב. לא כי אני מקנא ביונייטד אלא כי גם אנחנו (ליברפול) היינו כאלה פעם ולא עוד.

להלן רשימה של דברים שעבדו לרעתה של יונייטד השנה, רובם באשמת הסר:
1. הזיגזוג של פרגוסון בין השוערים.
2. מרכז השדה חלש, מתבגר ונחות.
3. מכת פציעות קשה בקרב שחקני מפתח וותיקים, שחלקם החמיצו את רוב העונה. (ווידיץ, פלטשר).
4. ירידה חדה ביכולתו של נאני.
5. הליכה לאיבוד של ברבאטוב וצ'יצאריטו.
6. ירידה חדה ביכולת של אברה ורפאל.
7. השפלות באירופה שהיו גורמות להרבה קבוצות לאבד את ביטחונן
8. השפלה קשה בדרבי בבית.
9. טעויות שיפוט שגזלו ממנה נקודות
10. אובדן כמעט מוחלט של יכולת ההרתעה.

ולמרות הכל, הקבוצה הזו זכתה בהרבה יותר נקודות מאשר בעונה שעברה בה זכתה באליפות, הפסידה פחות, ניצחה יותר, ואת האליפות הפסידה לקבוצה שנראתה חזקה יותר ומוכשרת יותר, על חוט השערה בפוטו פיניש.

לי אין ספק שמה שדחף את הקבוצה הזו השנה היה היעילות בת העשורים של המערכת, של סגנון המשחק ורוח ההיסטוריה. לליברפול היה פעם ה BOOT ROOM בו עברו מאמנים במשך כשני עשורים ועבדו באותה דרך, וזה סחב את הקבוצה בכל פעם לשיא חדש. ליונייטד יש את זה, בצורה כזו או אחרת, גם כשסיר פרגוסון מברדק את הכל.

זו עונה שצריך להעריץ בזכותה את רוח המועדון הכביר הזה.

גיל 14 במאי 2012

הכל נכון אבל למה רובם באשמת הסר? אולי שני סעיפים הם ישירות באשמתו.

יוסי מזרחי 14 במאי 2012

פנדלוביץ.
זו רשימה של מה שעבר על יונייטד בעונה האחרונה.
זו לא "רשימת ההאשמות נגד סיר אלכס".
אפשר לטעון על מעשים או מחדלים ואני עושה את זה לא אחת, אבל לטעון כך, זה לא נכון ומנוגד לאמת ולהגינות.
.
הוא אשם במכת פציעות חסרת תקדים? בטעויות שופטים? קצת רצינות.
.
. כמו שאני טוען לא אחת, יש לו אחריות לסגל ולמצבו,ומכאן למפלה בעונה האירופית למשל אבל, הוא גם זה שבזכותו ובגללו וכתוצאה מכמה דברים שעשה, אנחנו מצויים במקום הזה, למשל לאותה רוח מועדון שאתה מזכיר כאן.

פנדלוביץ 14 במאי 2012

חוץ משני הסעיפים הראשונים בהם אשמתו ברורה, יש עוד כמה שהוא אחראי להם:
5. ברבאטוב וצ'צ'אריטו: את ברבטוב הוא שכח כל העונה על הספסל, המכסיקני היה חלש כתוצאה ממרכז השדה המעפן.
6. אברה ורפאל: אברה מידרדר משנה לשנה ורפאל אף פעם לא ממש התעלה. אם הוא לא דאג לאיזה שני מחליפים ברמה שיעירו את השניים הללו, יש לו חלק בחולשה שלהם.
7. השפלות באירופה: חצי אשם. אתלה בו רק את האשמה בהדחה מול באזל. יונייטד הגיעה למשחקים מול באזל שאננה, יהירה ולא מפוקסת. מול בילבאו יונייטד קיבלה מט סנדלרים, בגלל מרכז שדה גרוע שקיבל שיעור בכדורגל מול קבוצה אינטליגנטית, אבל שוין, נסלח לו על זה. נגיד שהליגה האירופית לא הייתה בפריוריטי אצלו (רק נגיד, זו לא האמת).
8. ההשפלה בדרבי: לא זוכר בדיוק מה הוא אמר אחרי המשחק, אבל נדמה לי שהוא התעצבן על השחקנים שעלו קדימה כדי להשוות וקיבלו שלישיה בדקות האחרונות. במילים אחרות: ברדק על המגרש נגד כוונת המשורר.

שלא אובן לא נכון: פרגוסון מאמן כביר, שהוויסקי שלו עדיין לא מטשטש את חושיו ויודע לבנות קבוצות באופן מעורר הערצה. אנושי לטעות, הוא טעה בהחלט וחלק מהטעויות שלו כתובות כבר שנים על הקיר. אבל אם אני אוהד יונייטד, (ואני לא), אני שמח שהוא איתי ולא נגדי ומקווה לעוד הרבה שנים טובות איתו.

קורא 14 במאי 2012

לא מסכים לגבי כושר ההרתעה – המון 1-0 השנה שיונייטד בהחלט לא משכנעת קרו (גם) בגלל כושר ההרתעה וחוסר האמונה המלאה של קבוצות ביכולתן (באותו יום נתון) לנצח את יונייטד. בלעדיו (בתוספת לרוח שציינת) הם מסיימים באזור ארסנל.

יואב 14 במאי 2012

קשה לי לראות אובדן כושר הרתעה ב-89 נקודות.
הוא לא שכח את בארבטוב, הוא רצה לשחק אחרת(מהיר יותר) ויונייטד כבשה יותר מהשנה שעברה.
יונייטד התמודדה מצויין עם פציעה של אחד מהבלמים הטובים בעולם.
מרכז השדה חסר שניים מהשחקנים שפתחו נהדר את העונה(קלברלי ואנדרסון).
דני בוי התקדם מאד.האפונה עבר קיץ עמוס ופציעות(יש לו עדיין איזה עשרה שערים).
רוח המועדון=פרגי.

גיל 14 במאי 2012

לפי החישובים שלי מבדיקת פוסט הניחושים טימי ניצח. רק הוא ואהוד ניחשו 1-2-4 אבל אצל טימי המקום השלישי היה של צ'לסי והוא קרוב יותר מאשר ליברפול שהייתה אצל אהוד.

פראליה 14 במאי 2012

מאד מזדהה עם המשפט האחרון שלך, השברים וכאבי-הלב הגדולים ביותר גורמים לך להתחבר לקבוצה שלך בכל נימי נפשך ובצורה מוחלטת (הרבה יותר מהנצחונות והזכיה בתארים).

פחות מתחבר לתיאוריית האוטובוס, מה לעשות קשה לי להיות ציני כאשר זה נוגע לקבוצה שלי, אפשר היה להסביר טקטית יותר טוב את "אחד ממשחקיה האחרונים של צ'לסי"..

יואב מקטמון 14 במאי 2012

אתמול בערב וגם מאוחר בלילה צפיתי בתקציר של סיטי למעלה מעשר פעמים, מתוך תקוה שהפעם משהו ישתנה שם והיא לא תצליח להבקיע את שני הגולים האלה.
זה לא קרה כמובן, ובכל פעם סיטי זכתה שוב באליפות…
לא יכלו פשוט להבקיע שלישייה בחצי הראשון ולסגור ענין?
למה להרוג אותנו?
בכל אופן, ברכות לסיטי על אליפות מרשימה ומעוררת כבוד, ברכות לאוהדים שלה, במיוחד ליפי, אוהד הפועל וסיטי מסור מזה 40 שנה בערך.
תיהנו מהשמחה ומרגעי האושר, כי כמו שנאמר כבר –
WE'LL BE BACK!

ניב שטנדל 14 במאי 2012

רונן, אני חייב לומר שהפעם אני קצת חולק עליך. אני לא חושב שהם עשו מספיק כדי לזכות באליפות, כי מבחן התוצאה בעניין הזה הוא חד וברור. נדמה לי שגם פרגי מסכים לכך. ולא רק שהם לא עשו מספיק, אלא שהם הפסידו אותה, ואפילו בנקודות קונקרטיות (פרגי דיבר על המשחק מול אברטון, אני חושב בעיקר על המפגשים מול הסיטי, שהערך המנטאלי שלהם היה גדול מערכם בנקודות). זה גם העניין במבנה של ליגה – היא לא משאירה אותך ליפול על חודם של שני שערים בתוספת הזמן. היא בדרך כלל עושה צדק עם הקבוצה הטובה יותר.
שנית – יונייטד תתאושש, בכך אין לי ספק. וזה גם לא יקח זמן רב, בטח שלא תחת פרגי. מה גם שבמידה רבה הם כבר היו מוכנים להפסד האליפות אתמול – זה רק קרה באכזריות הרבה יותר גדולה מהצפוי.
הבעיה היא הסיטי. האליפות הזו, וגם הניצחון הזה בפרט, יתן לה (ולבעלים שלה) דחיפה מוראלית מאוד משמעותית. הפסד אליפות בעונה כזו של הסיטי, במחזור האחרון ומול עשרה שחקנים, היה בעיטת וולה בדלי. משבר מנטאלי של מועדון שבלאו הכי מתמודד עם תוויות, משבר שבאמת קשה להתאושש ממנו. הזכייה באליפות, באופן שבו זה נעשה, תבנה אותה.
זו בשורה עצובה לא רק לאוהדי יונייטד, אלא לכל אוהדי הכדורגל. האליפות של הסיטי היא ניצחון לטוב שבכדורגל – ניצחון הקבוצה הטובה ביותר – אבל גם לכל מה שרע בו.

דורפן 14 במאי 2012

ניב – עשו מספיק מבחינת עשו הרבה יותר משנה שעברה כשכן הספיק. תן לי עכשיו 89 נקודות בתחילת כל עונה ואני חותם כי זה יביא 5 אליפויות מ-6. העניין הוא שסיטי עשו מספיק ועוד קצת.

אחרי שתתאושש מהצער והנהי- תראה שכל מילה שכתבת על סיטי יכולה הייתה להכתב גם על צ'לסי. אז הם לקחו כמה אליפויות והפכו לקבוצת צמרת. לא קרה אסון.

ניב שטנדל 14 במאי 2012

זה נכון (לגבי צ'לסי). אבל היתה תקופה (בערך שנתיים) שנראה היה כאילו צ'לסי בלתי עצירה (אז גם התחילו דיבורים ששלחו את פרגוסון הביתה).
אבל מה שעצר את צ'לסי לדעתי זה לא שיפור בתחרות, אלא פשוט התנהלות לא חכמה (מי אמר גרנט?) והעובדה שרומן אברמוביץ' החליט בשלב מסוים לסגור את הברז (באופן יחסי לתחילת דרכו במועדון), והמכונה ממשיכה לרוץ עד שלא ישאר לה עוד שמן בעצמות. השאלה היא אם זה מה שיקרה לסיטי. ומה תהיה השפעת הפייר-פליי הפיננסי.

ניב שטנדל 14 במאי 2012

(ליתר דיוק המשפט הראשון – זה נכון בכלל, גם לגבי צ'לסי וגם לגבי הנקודות)

יואב 14 במאי 2012

ניב,
אתה טועה.
ההצלחה של צלסי חידדה אצל פרגי דברים.
הוא הביא חיזוק הגנתי בינואר (וידיץ ואברה) למרות שכולם רצו קשר. בקיץ הוא הביא את קאריק.
הוא ידע שרוני ורון אחדו מתבגרים בעוד שנה, הוא ידע שסאהה זה החלוץ הפותח שלו.
הוא שחרר את רוד ונתן לרוני ורונאלדו את המושכות אבל חיזק את ההגנה לאחר שהבין שבראון זה לא מספיק טוב.
יונייטד של 07 שיחקה את הכדורגל הכי טוב שלה בשש עונות האחרונות וזה הרבה בזכות המיוחד.

old timer 14 במאי 2012

אני מסכים עם הקביעה הזו אבל 2007 היא חריג לכלל. יונייטד זכתה בעוד כמה אליפויות מאז ובכולן לדעתי ניתן למצוא קשר לכך שצ'לסי היתה עסוקה בלאבד את עצמה לדעת. פיטורי מוריניו, ריי ווילקינס, הקרקס עם אנצ'לוטי וכו'. הפעם היחידה בה יונייטד זכתה נגד צ'לסי מתפקדת מבחינה ניהולית היתה ב – 2007. אני עדיין לא יודע איזה משקל אמיתי יהיה לכללי הפייר פלי אבל אם הם יאכפו באותה מידה בה הם נאכפים כעת, האליפות תהיה של סיטי וצ'לסי לאבד. צ'לסי הוכיחה יכולת בלתי מבוטלת בתחום איבוד אליפויות לגבי סיטי נאלץ להמתין.

דורפן 14 במאי 2012

אולד טיימר – אני חושב שאם הם לא ייאכפו יונייטד תמכר לצערי למשפחת המלוכה של קטאר. ואז פחות או יותר אפרוש יחד עם פרגוסון.

יואב 14 במאי 2012

אולד טיימר,
האליפות היא לא של סיטי וצלסי /או כל אחת אחרת לאבד. לא הרגשתי כך אז ובטח לא היום. כל כך הרבה פרמטרים מרכיבים אליפות וזאת בלי להתייחס לזה שיונייטד היא אירגון הספורט המוערך ביותר בעולם. כשהיא צריכה-היא מוציאה.
אולי צלסי לא תפקדה מינהלתית אבל היא בכל מקרה לא היתה קבוצת כדורגל טובה יותר בשש שנים האחרונות מלבד עונה אחת שבו היא זכתה בהפרש נקודה.

יואב 14 במאי 2012

צלסי לא איבדה אליפויות. פרגי, רוני, רונאלדו, וידיץ, גיגס , ריו , אדווין, ולנסיה, טבז סקולסי ועוד לקחו אותן והיו טובים יותר. רובם אגב עולים בהרכב של צלסי בלי למצמץ בכלל.

יוסי מזרחי 14 במאי 2012

אולד טיימר.
כסף הוא פקטור מרכזי אך לא יחיד. למי שיש באירגון שלו ,יכולת גידול/טיפוח/יצירת שחקנים,ולידם מסורת או תפיסת עולם, יספיק כסף קטן יחסית, ובתזמון הנכון, כדי לשפר את נקודות התורפה.
צלסי בשנות הפריחה שלה לא פיתחה את מחלקות הנוער במידה שהיתה צריכה ולכן השוק הוא הפתרון והוא נדרש כמעט בכל עמדה במגרש.
לגבי סיטי,עוד נראה.
יונייטד מתמחה בשטח הזה,וכאמור עם השקעות נכונות ובזמן, היא תזדקק להרבה פחות מזומנים.

old timer 15 במאי 2012

יואב:

הטענה שלך נבחנה בזמן אמת ארבע פעמים. בשלוש מתוכן יונייטד לא זכתה באליפות.

רונן:

לא בטוח שהבנתי מה הגורם שיביא אותך לפרוש: פרישתו של פרגוסון, אי אכיפת חוקי הפייר פלי או הבעלות הקטארית? אם פרגוסון פורש ויונייטד היא רק הקבוצה השלישית בעושרה באנגליה בליגה שהופכת (בגלל שהכללים לא נאכפים) למירוץ דו ראשי בין סיטי לצ'לסי אתה פורש?

אגב – מה דורם לך לחשוב שפרגוסון יפרוש אם יונייטד יהיו בבעלות קטארית? זה יותר גרוע מבחינתו מן הגלייזרים?

דורפן 15 במאי 2012

טוב.. האמת לא הוגן להשמיץ קטארים לפני שהם עושים משהו. אולי הם סתם יהיו בעלים אחראים.

אם יונייטד תשקיע מיליארדים בקניית שחקנים אז אשאר עם איזה חיבה רגשית כלפי פרגוסון עד שיפרוש (הוא לא יפרוש בלעדיהם) אבל באמת אין לי עניין בג'וזה מוריניו רוכש את נבחרת השנה של עיתוני גרמניה כל קיץ. אשאר בטח אוהד ברמה כלשהי אבל לא עמוק בעניין.

יואב 15 במאי 2012

אולד טיימר,
אני דווקא סופר ארבע מחמש. שזה מוחץ לגמרי.
אתה מדבר על ניהול (מאד ערטילאי וחסר ביסוס)ואני מדבר על חומר טוב יותר(מאד מוחשי).
בכל תקופת הזמן הזאת-אדווין, וידיץ, רוני , רונאלדו, סקולסי וכל שחקן אגף אחר(ולנסיה ונאני) נכנסים להרכב של צלסי. ולא הזכרתי את ריו וטבז.
מאד ברור מבחינתי. מאד.

יואב 15 במאי 2012

השן השישית היא זאת שסיימנו. מוזר, צלסי לא בטוחה בליגת האלופות ויונייטד הפסידה אליפות על יחס שערים. וואלה מוזר.
טענתך הבסיסית שגויה. ועדיין אם נתייחס לתחילת תקופת מוריניו(למרות שטענתי שמוריניו חידד דברים אצל פרגי ומשם המשכתי קדימה)-זה 4-3 ליונייטד.
ומכיוון שאני לא יושב בבורד של צלסי כדי לנתח השפעות, אסתפק במה שאני רואה ומבין. ואני רואה קבוצה אחת שהיא דומיננטית מוחלטת במשך שש עונות. ובצדק. זה מה יש וזאת לא דעה, זאת עובדה!

באבא ימים 15 במאי 2012

עם מוריניו בצ'לסי המאזן הוא 2:1 לצ'לסי. אז מתחיל הקרקס עם גרנט, סקולארי והידינק(שסותם חורים) ויונייטד לוקחת שלוש אליפויות רצופות. אנצ'לוטי מקבל שנה אחת של שקט ושוב אליפות לצ'לסי. שנה אח"כ כשצ'לסי דורסת את הליגה, מישהו מחליט לפטר את ריי וילקינס (אני מזכיר שב – 10 לנובמבר, יום לפני פיטורי ווילקינס לצ'לסי 4 נקודות יתרון על יונייטד ויתרון של 12 שערים ביחס שערים, ב – 27 בדצמבר ליונייטד היו שש נקודות יתרון על צ'לסי ויתרון של 5 שערים ביחס שערים). בקיצור – מאז מינוי מוריניו היו ארבע שנים של שקט יחסי בגזרת הניהול (2005, 2006, 2007 ו – 2010). בשלוש מארבע השנים הללו זכתה צ'לסי.

הטענה לפיה השחקנים של יונייטד יותר טובים לא יכולה להיות בסיס להפרכת הטענה שלי. הרי הקביעה שהם יותר טובים נגזרת מתפקודם במגרש. תפקודם במגרש מושפע מן היציבות הניהולית. הרי אם השחקנים של יוניטד, אינהרנטית יותר טובים והיו זוכים באליפות גם אם צ'לסי היתה מופת לניהול, איך זה שזה לא קרה בשלוש מ – 4 השנים בהן היה ניהול יציב?

יוסי מזרחי 15 במאי 2012

באבא.
ניתוח עמור של מה שאתה טוען רק מחזק את דברי יואב.
כעובדה, מוריניו מוביל 2:1.אבל הספירה של יואב היא לא נקודתית.הוא סופר מה שקרה מאז מוריניו,כולל.ושם הוא צודק בכל טיעון.
חשוב לך לציין שהסיבה לכך שאיכות השחקנים ביונייטד טובה כי הניהול נכון, והרי זה טיעון מרכזי אצל יואב.
ניהול,גישה,מחויבות ועוד ענינים שוליים,הם היתרון היחסי שיש ליוניטד על כל מתחרה על פני הרצף.
וכדאי לזכור ששלוש רכישות מרכזיות (רובן, אובי מייקל ואסיין) של מוריניו היו למעשה גניבה של שחקנים שיונייטד רצתה והיתה בתהליך רכישה וכל מה שצלסי ידעה עליהם בא מאותו מנהל שערק תמורת כסף מיונייטד.והם היו אבני יסוד בקבוצה של מוריניו.

באבא ימים 15 במאי 2012

יוסי:

נראה לי שלא הבנת לא אותי ולא את יואב. זה אני שטענתי שהיתרון של יונייטד הוא באיכות הניהול. יואב טען שהיתרון של יונייטד היא בחומר השחקנים. או כמו שהוא כתב את זה:

"אתה מדבר על ניהול (מאד ערטילאי וחסר ביסוס)ואני מדבר על חומר טוב יותר(מאד מוחשי)."

מה שכן – אני טוען גם שאם היתרון של יונייטד הוא באיכות הניהול אז זהו יתרון מאוד שביר, כי לנהל כמו שצריך יותר קל מאשר להפוך את הקבוצה שלך לענק כלכלי. יש לא מעט קבוצות שמנוהלות יפה מאוד ויש להן גם מחלקת נוער לא רעה דוגמת אברטון אבל הן לא מדגדגות את יונייטד. מנגד – גם לאחר האליפות של סיטי איש אינו טוען שרמת הניהול בסיטי קרובה לזו של יונייטד, הקרקס על באלוטלי וטבס ספק אם היה עובר אצל פרגי. כל מה שסיטי היתה צריכה לעשות זה להיות מספיק קרובה ברמת הניהול כדי שהכסף יכריע.

בגלל זה הטענה שלי היא שהאליפות היא של סיטי וצ'לסי לאבד. כדי להפסיד ליונייטד הן צריכות להתנהל באופן קטסטרופלי. למזלה של יונייטד, ככל שהדבר נוגע לצ'לסי, על פי רוב זה מה שקרה. לגבי סיטי – נחכה ונראה.

רועי מ 14 במאי 2012

הכן אצל ליברפול מכורתי. היו הרבה דברים שגרמו לדעיכה.
שני אסונות
הרחקה מאירופה בזמן לא מתאים(מתי זה כן זמן מתאים?)
מאמן שהרס הכל למרות שהיה שחקן גדול.
היא היכולת להבין שהכדורגל השתנה ועבר לכסף גדול .
וגם עייפות החומר ותשישות עקב האסון של הילסבורו.
לדעתי אלו היו הסיבות לנפילה שעדיין נשמכת.
ופרגי הוכיח כמה הוא גדול עם את קבוצה הזאת שהיא בהחלטט לא מבריקה אלא לוחת ונחושה התליח להביא למצב של אליפות ורק הבלחה של קון אגוארו שינתה הכל למזלי.

יואב 15 במאי 2012

באבא,
הדיון החל כשאני טענתי שמוריניו הציב רף מקצועי חדש לפרגי.
מאותו רגע, פרגי לא הסתכל אחורה.
בשש השנים האחרונות, לא היה שבוע! בו יונייטד לא התמודדה על האליפות.
בקשר לניהול, שוב אתה מעלה השערות ומסיק מסקנות על השפעת הניהול(ספקולציות) ומביא יתרון של צלסי בטבלה בתחילת העונה כאיזה נתון מכריע.4 נקודות לצלסי בנובמבר לא אומר לי דבר.
נקודת המוצא שלך היא שהכסף הופך את צלסי וסיטי לקבוצות שמאבדות אליפות.אני חושב שיש מעבר לכך.
1-הן מתמודדות מול המאמן הטוב בליגה.
2-מול קבוצה שיודעת לעשות את זה.
3-מול קבוצה שאין לה בעיה לקנות כשהיא צריכה.
4-רומן כבגר לא מוציא כסף כבעבר.
5-בסופו של יום, זה נקבע על הדשא.

אני טוען שמעבר לניהול האנשים המצוין ביונייטד ובכלל(שבא לידי ביטוי ברכש נכון ובסכומים הנכונים), היא טובה יותר ואיכותית יותר בחומר השחקנים.
אגב, אם ארבע נקודות יתרון בטבלה הוא טיעון אז נזכיר שהמיוחד פוטר לאחר שיונייטד צברה יתרון עליו.
ויונייטד היא ענק כלכלי שמצליח לפתח שחקנים ולהתמודד על תארים גם כאשר היא משועבדת בכח. לא חושב שיש מועדון שהיה מתמודד כל כך טוב עם סיטואציה כל כך בעייתית.

יואב 15 במאי 2012

נ.ב
האליפות הראויה של אנצ'לוטי נלקחה על קוצו של יוד והוא הפסיד אותה עונה אחרי.אם פיטורי ווילקינס הוא כזה מרכיב חשוב, מה נאמר על מכירת הכדורגלן הטוב בעולם?

יוסי מזרחי 15 במאי 2012

באבא,
קראתי שוב וראיתי את הדברים של שניכם.
אני לא חושב שיואב שם קו מובחן וטוען שאיכות השחקנים הוא היתרון המובהק של יונייטד.לדעתי הוא חושב וטוען אחרת, שבצד היתרון המובהק בניהול המקצועי (והכלכלי) היו גם שחקנים טובים יותר. אם הבנתי נכון הוא אומר שגם בתקופה של שש השנים האחרונות בהם אתה מציין שלצלסי היו שלוש-ארבע שנות ניהול טובות, היו ליונייטד יתרונות גם באיכות השחקנים.
גם.

ועוד,גם בזמן שהיה ניהול נכון אצלכם, מה שערטילאי ולא ניתן למדידה, היו לנו שחקנים טובים יותר וזה ניתן למדידה. אתה מציע שאיכות השחקנים של יונייטד נגזרת גם ממיקומם במגרש ומניהול נכון של המשאב הזה. גם זה נכון ומחזק את העמדה שהציג יואב.

ואגב, ניהול נכון הוא גם ניהול כלכלי,לא רק מקצועי. ואפשר לראות קשר ישיר בין עלית מעמדה המקצועי של יונייטד יחד ובמקביל לדומיננטיות ללא פשרות בעשרים שנות הפריימר ליג.

באבא ימים 15 במאי 2012

יוסי:

ראה תשובתי ליואב. הערה אחת – חומר שחקנים טוב יותר אינו דבר מדיד. קל וחומר במנותק מן היתרון הניהולי.

באבא ימים 15 במאי 2012

יואב אני אפשט את זה. האליפות היא של צ'לסי וסיטי לאבד כי שולי הטעות שלהן רחבים הרבה יותר מאלו של יונייטד. זה הכל.

זה נכון עכשיו, וזה יתחדד עוד יותר כשפרגי יפרוש. נכון לעכשיו התחרותיות של יונייטד נשענת כולה על יכולותיו של אדם שעבר את גיל 70 בלי שהכין יורש נראה לעין וללא שיטת משחק מובנית אליה המחליף יכול להתברג. לא נראה לי שאתה מעריך נכון כמה הדבר הזה שביר.

יוסי מזרחי 15 במאי 2012

באבא.
לחלק 2 בתגובה, יש יותר משמץ הגיון בדברים.
ובמאמר מוסגר,לאלה שלועגים או מגחכים בנושא ה"עוזר",יש למה לחכות

לחלק הראשון, אם שולי הטעות אצל המתחרות גדול יותר אז המסקנה צריכה להיות שאין להם בנקודת ההתחלה יתרון אלא חיסרון מול יונייטד ולכן נראה לי הגיוני שלמי שיש יותר יתרון מההתחלה, יש יותר מה לאבד,נכון ?

old timer 15 במאי 2012

יואב:

גימוד כלכלי זה דבר יחסי. בהשוואה לצ'לסי ולסיטי יונייטד נחותה כלכלית, בדיוק כמו שהיא נהנית מיתרון כלכלי על ליברפול. בגלל זה הנחת העבודה לטענה שלי הייתה שכללי הפייר פליי לא יאכפו.

לגבי היסודות – הדוגמה שלי היא ליברפול. כששנקלי פרש, נכנס פייזלי לחדר ההלבשה לאחר שהודיעו לו שקיבל את התפקיד ואמר "אנחנו הולכים לעשות בדיוק אותו דבר". זה היה בר ביצוע כי שיטת המשחק של ליברפול הייתה ברורה ומובחנת כשם ששיטת בניית הקבוצה היתה ברורה ומובחנת. זה משהו שניתן להנחיל הלאה. פרגוסון ידוע דווקא בגמישות שלו וביכולת שלו להתאים את השיטה לשחקנים. מה שהופך את פרגוסון לענק היא אינטואיצית הכדורגל שלו. לדוגמא – הוא יכול לדגול בפילוסופיה לפיה לא רוכשים שחקנים שגילם מעבר ל – 26 ואז להביא שוער בן 35 מקבוצת מרכז טבלה. את מה שפרגוסון יודע הרבה יותר קשה, ואולי בלתי אפשרי, ללמד.

תוסיף לזה שני גורמים:

פרגוסון יטיל צל ענק על כל מאמן שיירש אותו. כל מאמן יושווה מייד לפרגוסון ואף מאמן לא יצא טוב מן ההשוואה הזו. יותר מזה – עשינו פעם אחת את התרגיל הזה. נניח שהיכן שהוא בסקוטלנד צומח לו פרגוסון חדש, זהה לחלוטין ביכולותיו, באגו שלו ובאמונה העיקשת שלו בעצמו לפרגוסון הנוכחי (רק עם 20 ומשהו שנות ניסיון פחות). מישהו באולד טראפורד יתן לו צ'אנס? נניח שמישהו יתן לו צ'אנס – מישהו יתן לו שש שנים בלי אליפות?

באותו עניין – פרגוסון בגלל המעמד שלו משמש כבולם הזעזועים של יונייטד הן מכיוון האוהדים והן מכיוון הבעלים. באישיותו הוא היה המכסה לסיר הלחץ הגדול ביותר בכדורגל האנגלי. אתה יכול לחשוב על מישהו שבאישיותו יוכל לרסן ולבלום את כל הלחץ הזה אחרי כמה תוצאות לא טובות? אתה חושב שמישהו אחר יוכל באישיותו למנוע מהגלייזרים להתחזר לגמרי על חשבון הקבוצה?

זה נראה לי מאוד מאוד שביר.

יוסי:

שולי טעות גדולים יותר אומר שהן יכולות לטעות יותר ועדיין הפגיעה הזו לא תעלה להם באליפות.

ואתה צודק – בוודאי שיש להם יותר מה לאבד. את האליפות – זו היתה טענתי מלכתחילה.

אגב – יש לי תחושה שעוזר לא היה פותר את הבעיה בגלל העדר שיטת משחק מובחנת שניתן לחקות אותה באופן מיידיוהמשקל הסגולי של פרגוסון. ר' התשובה שלי ליואב.

יואב 15 במאי 2012

ללא פרגי זאת יונייטד שונה. אין ויכוח. שונה זה לא בהכרח חוסר התמודדות אלא אחרת.
ועדיין ישנן עוד דרכים להצליח בקבוצת כדורגל. וקשה לחזות מה יקרה.
אבל… לא לנצח אירגון הספורט המוערך ביותר בעולם כלכלית יהיה משועבד לריביות וחובות. זאת התרנגולת עם ביצי הזהב הנחשבת ביותר.
ובכוחה הכלכלי האמיתי, היא יכולה להסתכל לכל מועדון אחר בעיניים ואף יותר. כמו לחוות תקופות קשות וגם להתרומם. היא כבר מזמן במועדון הסגור ואני לא חושב שהיא שונה מריאל או ברצלונה ברמת-אני נתון קבוע להתמודדות על תארים.
וזה רק חלק מהמורשת והיסודות שפרגי השאיר.

יואב 15 במאי 2012

נ.ב
הנחיתות הכלכלית של יונייטד היא וירטואלית וניתן להגיד שהיא הקורבן של הצלחתה(ההשתלטות העוינת של הגלייזרים).
זה מצב הפיך.

יוסי מזרחי 15 במאי 2012

מסכים.
אין נחיתות כלכלית אלא ממש להיפך,ורק סוג הבעלים הוא החיסרון.

old timer 15 במאי 2012

הסיבה שאתה טועים בניתוח היא שהבעיה איננה החוב. הבעיה היא שיש ליונייטד בעלים חזיר. החזירות שלו היא הסיבה לנחיתות הכלכלית של יונייטד. החוב הוא רק אמצעי עבורו להתחזר. כל עוד הוא משלם את החוב לאף אחד אין מה לעשות בעניין בלא לשפוך את התינוק ביחד עם המים.

יואב 15 במאי 2012

אני חושב שאתה לא מעריך את היסודות שפרגי ישאיר אחריו ואין אנו יודעים דבר על יורש כן או לא כדי לעסוק בזה. סביר להניח(השערה) שהדבר לא נזנח.
אני גם לא כל כך מבין את הגימוד הכלכלי של יונייטד. כשהיא צריכה, היא קונה. רק בקיץ הקודם וכאלופה, היא הוציאה 60 מיליון. זה כלל לא מטריד אותי.
סיטי וצלסי זה לא מקשה אחת. לסיטי יש שוליים רחבים לטעות בעוד רומן יצטרך שוב להשקיע הון כדי לחדש את רוב הסגל שלו. למעט הקניה של טורס, זה לא כל כך קרה בשנים האחרונות.

יוסי מזרחי 15 במאי 2012

יואב, הם כבר התחילו.צלסי.

ליאב 15 במאי 2012

1. ההתנהגות הבהמתית של טבס בחגיגות האליפות של הסיטי רק ממחישה את כברת הדרך הארוכה שהמועדון הזה ואוהדיו צריכים לעבור. תחושת הקיפוח/ אנו באים מלמטה לא מתאימה לקבוצה העשירה והבזבזנית הזו.
2. ביונייטד – ההודעה על החתמת סקולס לעונה נוספת היא משמחת, אך גם מהווה המשך הכחשה של הצורך בחילופי דורות בקבוצה. אני מקווה שיעבו את מרכז המגרש ודרוש קשר מרכזי יצירתי בדחיפות.
3. העונה הזו היתה מאכזבת מאוד בתור העונה השנייה של צ'יצאריטו בקבוצה, הניסיון להפוך אותו לסופר-סאב לא מדהים בעיקר בגלל שוולבק עדיין לא בשלב הזה של הקריירה שאפשר להגיד שהוא גולר. המספרים שלו הם אחת מן הסיבות שלדעתי עלו ליונייטד באליפות.
4. בכל מקרה – נו שוין.. אם להיות הוגן, ברור ששיטה של הפרש שערים עושה עוול, אבל עדיין גם במפגשים הישירים סיטי הראתה עליונות.

יוסי מזרחי 15 במאי 2012

הערה על טבז.
הבעיה לא בו ובהתנהגות שלו.
אחרי ארבע שנים הוא עדיין לא מבין אנגלית, ואלה שמסביב שראו אותו עם השלט והבינו, היו צריכים להפסיק את הבושה ולא עשו כלום. שם נמצאת הבעיה ולא באדיוט הקרוי טבז.

סימנטוב 15 במאי 2012

הFA צריכים להתערב אלימות מהמדרגה הנמוכה ביותר, במחשבה שנייה אולי זה לא כזה חמור כמו נניח שחקן שלא בא להשתין אל תוך המבחנה

ליאב 15 במאי 2012

אהה.. וברור לכולם שטורס מבקיע שער ניצחון בגמר ליגת האלופות.

Comments closed