יורו (4). גדיניה. הפנימו את חשיבות השוער!

אם באנגליה-צרפת הכדורגל בסדר, אז הכדורגל בסדר!

את המשחק בין אנגליה לצרפת ראיתי בגדיניה – במעלה החוף מערבה מגדנסק. עיר נמל מאד  נעימה ואת המשחק השני אנחנו רואים במסעדת דגים ולמי ששוקל אי פעם לעבור באזור הזה של הים הצפוני. המחירים של הנאות החיים נמוכים פה מאד.

סטייק סלמון 40 שקלים וצלחת מלאה שרימפסים בערך אותו דבר – צפיה בכדורגל על הדשא על מסך גדול כשלא צפוף מדי עם בריזה מהים – priceless.

"תצלם מהר כי אין לו סבלנות" אומר יאז'יק כשהוא ואשתו מתנדבים שבנם מריוס הקטן יצטלם לדה-באזר בתוך הקרטון של נבחרת פולין.

 

 

 

 

לפני שהתברר שהכדורגל בטורניר טוב כל כך חשבתי שאנגליה עם סיכוי טוב להפתיע. כי חשבתי שרוי הודג'סון הוא מינוי טוב. מינוי בו אנגליה מודה לעצמה שהיא קבוצת אמצע טבלה. ובסיטואציה כזו יש לאנגליה יתרון. על חסרונות הכדורגל האנגלי אפשר לכתוב אנציקלופדיה. וגם על נזקי הכסף בכדורגל אפשר לכתוב הרבה. אבל דבר אחד משחק לטובת נבחרת פרמיירליגלנד. השחקנים שלה משחקים משחקים קשים מאד ופיזיים מאד כל שבוע. אם הם מהקבוצות הבכירות הם נאבקים עם שחקנים מאד טובים על מקומות בהרכב. ומאמן עם מנטליות פרגמטית יכול לעשות מהם אגוז קשה.

 

מתי אנגליה תהיה נבחרת מעולה? כשהיא תשתול בתוך מערך כזה כמה גאוני כדורגל אם יהיו לה. ומבחינה זו מגיע הרבה מאד קרדיט לרוי הודג'סון שפתח היום עם אוקסלייד-צ'מברליין.

 

הדור הצרפתי הזה – בנזמה, נאסרי, ריברי – מוכשר מההרכב האנגלי שהם פגשו הוא קצת דור של שחקני כמעט. הם כוכבים מסייעים בקבוצות שלהם. הקרדיט כאן הוא של סאמיר נאסרי שקצת יצא מהקליפה הזו.

 

אבל מעל הכל המשחק הזה היה טוב כי שתי הקבוצות קיבלו החלטות דרמטיות: אנגליה לשחק עם שוער וצרפת עם מאמן!

צבועים באדום
יורו (2) - רשמים מסיבוב ראשון

23 Comments

אריאל גרייזס 11 ביוני 2012

אכן, במשך שנים לא היה לאנגליה שוער איכותי כמו הארט. מצד שני, השער שהם ספגו הוא גם עליו, עם תגובה מאוחרת.
וכל זה לא משנה, כי בשאר המגרש באמת שאין שום דבר

גיל 11 ביוני 2012

אם הם יעלו לשלב הבא, ונראה לי שהם יעלו, עם רוני דווקא יהיה להם מה להציע. בטורניר כזה שדווקא הציפיות מאנגליה כל כך נמוכות הם יכולים להפתיע.

מנחם לס 11 ביוני 2012

בולשיט. אנגליה לא החליטה לשחק עם שוער. היא החליטה לא להפסיד, וצרפת לא החליטה לשחק עם מאמן. היא החליטה לנצח אבל רק אם זה לא כורך סיכון, ולכן המשחק היה אחד המשעממים שראיתי. וחשיבות השוערים? מה קורה לכדורגל? שוערים פוחדים לצאת לכדורים גבוהים יותר משני מטרים מקו השער ולכן ישנם שערי ראש לא פחות משערי רגל.יטה לשחק עם שוער.

קורא 11 ביוני 2012

המשחק הכי חלש בטורניר עד כה. נראה בחלקים רבים, בעיקר במחצית השניה, כמו משחק בליגת העל (כל השחקנים עומדים כולל זה שעם הכדור). אנגליה לא יכולה וצרפת שיחקה כאילו לא חובה לנצח. סחתיין על בלאן ההרפתקן שריענן את השורות הקדמיות בדקה ה-85.

rondi 11 ביוני 2012

חשבתי היום בדיוק על אותו הדבר. אנגליה מאד הרשימה אותי. זו אסופת שחקנים שבלי קשר לכישרון שלהם מיומנים ברמה הכי גבוהה. הדבר שהכי בלט לי היום זה שזו קבוצה שבנויה באופן מושלם בשביל רוני – שהוא בהחלט כישרון ברמה הכי גבוהה.
מעבר לזה, אני חושב שהשלד שלה גם מספיק מוכשר. הגנת הצ'לסי-סיטי בראשות טרי מאד קשה לפיצוח כפי שראינו היום. הפציעה של לאמפרד הסמיכה את ג'רארד על מרכז השדה (שבמחצית הראשונה לפחות עבד טוב מאד), ובחלק הקדמי היו הברקות (שוב, בעיקר בחצי הראשון) גם של יאנג, גם של צ'מברליין, גם מילנר, וולבק ופארקר, אבל רק היה חסר מנהיג לחוד – ופה בדיוק רוני נכנס לתמונה.

גם לי יש תחושה שאנגליה יכולים ללכת רחוק.

פאקו 11 ביוני 2012

בינתיים המשחק השני בבית הזה טוב לאין שיעור.

אביאל 11 ביוני 2012

מה שאני אוהב בריברי זאת העובדה שהוא רואה שלושה שחקני הגנה מולו ועדיין רץ אליהם בלי פחד, בכל מקרה אם הודג׳סון היה טורח להזמין את סטאריידג׳, לנון או אדם ג׳ונסון היתה קצת יותר חדווה במשחק האנגלי, שלא נדבר על העובדה הלא ברורה לגבי העדיפות לגלן ג׳ונסון על פני ג׳ונס והשארתו של ריצ׳רדס בבית, רק על זה מגיע להודג׳סון להיכשל.

אביעד 12 ביוני 2012

תחשוב על לנון, סטארידג', ג'ונסון במקום וולקוט, וולבק ודאונינג. ההבדל היחידי הוא בג'ונסון-דאונינג. וגם אם ג'ונסון בהרכב זה לא היה משנה הרבה.
הפאשלה היא אכן בזה שריצ'ארדס לא בסגל ושאנגליה הגיעה למצב בו הנדרסון וקלי בסגל אבל קאריק וריצ'ארדס בבית.
למעט ג'רארד (חלקית) אין לאנגליה אף קשר שמסוגל אשכרה להחזיק כדור או להניע כדור, מה שמוביל לחוסר אפשרות להתקיף בדרך שאינה כדורים ארוכים או פריצות מהאגף בחיסרון מספרי.

ROY 11 ביוני 2012

דורפן היה משחק פח! מסכים שבלאן מאמן טוב אל להכניס את מאלודה בהרכב הפותח?! לא הייתה לו שום תכלית במשחק לא מצא את עצמו כי לא היה בתפקידו. למה לא לפתוח עם בן-ארפה בימין ואז לצרפת היה משחק בשני האגפים ולא רק באחד. הייתה מנצח כך באופן וודאי. בלאן איכזב

רפי רחמים 11 ביוני 2012

אכן אנגליה צרפת המשחק הכי גרוע בטורניר
למה צרפת משחקת בהילוך איטי?
לאנגליה עם או בלי רוני אין מה למכור חוץ מלחימה עיקשת
איך אדם ג"ונסון לא בנבחר אנגליה שעניה בכישרון?

D! בארץ הקודש 11 ביוני 2012

אני ראיתי משחק סגור (לא לומר פחדני) ביותר משני הצדדים. הצרפתים בלי קשר בין הקישור ל(אין) התקפה והאנגלים מסודרים בשתי שורות של ארבע עם מרחק של אולי עשרה מטר אחת מהשניה ופחות מחמש עשרה מהשער שלהם.
אני חשבתי בונקר אבל מקמנמן טען ל(סליחה אין לי מושג איך תרגם את זה)- SOUND DEFENCE.

what ever…
אבל מה אכפת לשתי הקבוצות הם הוציאו את הנקודה שרצו.

אדם 11 ביוני 2012

מה שיפה באנגליה הנוכחית זה שהיא מודעת למוגבלויות שלה. אנגליה של הודג'סון תזכה בטורניר רק אם היא תלך לפי ה-"Chelsea way" בליגת האלופות העונה. צריך להודות.. אין לאנגליה מה לחפש מול ספרד, צרפת וגרמניה אם ברצונה ללכת לכיוון הטכני של המשחק. בכל פעם שצרפת החזיקה בכדור לאנגליה היו 8 שחקני הגנה בשני טורים מסודרים של ארבעה שחקנים. לא בושה לשחק בונקר ומתפרצות אם אתה מודע למוגבלויות שלך. זה פחות יפה אסתטית וכדורגל מאד שלילי אבל זה מה שאנגליה מסוגלת לעשות בינתיים. הודג'סון בהחלט מינוי טוב מאד רק חבל לי שדניאל סטארידג' ומיקה ריצ'רדס לא בסגל.

יואב 12 ביוני 2012

אנגליה עדיין חיה.
דני בוי זה האיאן רייט הבא.
רק תמסרו לו נכון איכרים אנגלים(:

כסיפוביץ 12 ביוני 2012

אחרי המשחק הגרוע אתמול [בעיקר בגלל האנגלים] אני רשמית שונא את הנבחרת הזו.
מאוד מקווה שהם לא יבזו את השלבים הבאים בנוכחותם.
הצרפתים עושים רושם שיש להם נבחרת לא רעה בכלל.
חסר להם הדבק במרכז השדה.

אריק 12 ביוני 2012

אנגליה כיאה לקבוצה שג'רארד קפטן שלה, גלן ג'ונסון האיום מגן ימני ושהנדרסון משותף במשחקה, תעוף בסיבוב הראשון. צרפת תגיע רחוק.

אזי 12 ביוני 2012

אתמול חוויתי את היתרון שבלאהוד נבחרת.. ועוד אחת גרועה.
מספרד איטליה נהנתי
גם מגרמניה פורטוגל
ואפילו מהולנד דנמרק…

אבל אתמול.. המשחק היה על הפנים…
אבל אני אוהד את אנגליה, אני מושקע רגשית במשחק הזה
היה משחק נורא, הרמה שלו היתה הדבר הכי פחות מעניין…
עדיין נהנתי אתמול יותר מכל שאר המשחקים…

long live the queen

תומאס 12 ביוני 2012

hear hear

קורא אדוק 12 ביוני 2012

Roy the redeemer!!!

matipool 12 ביוני 2012

לא ציפיתי מאנגליה ליותר במשחק הפתיחה וזו התחלה לא רעה בכלל .
בשני המשחקים הבאים , הייתי מכניס את פיל ג'ונס כקשר אחורי ליד פארקר ומזיז את ג'רארד קדימה שיפסיק להתעסק רק עם הגנה .

סיפור קצר – עד שהגעתי לדה באזר , החזקתי מעצמי ידען גדול ואוטוריטה בספורט בכלל ובכדורגל בפרט ( אם כי קצת פחות בשנים האחרונות מפאת חוסר זמן והתמקדות בליברפול ). אחרי חידוני דורפן והיכרות עם ידענים גדולים כאן , נכנסתי לפרופורציות והבנתי שאני במקרה הטוב ממוצע .
אתמול ראיתי את המשחק על גג משרד עורכי דין בת"א ש"הפיקו" אירוע עם מסך גדול , המון בירות , כיבוד ומשהו כמו 80 אורחים .
במחצית ערך נציג המשרד ( לבוש בחולצה של אנגליה ) חידון נושא פרס של בקבוק שמפניה יוקרתי שעיקרו היה טורניר היורו לאורך השנים . השארתי אבק לכולם , קיבלתי את הבקבוק והתחושה הייתה נפלאה להרגיש שוב ידען גדול , גם אם זה בקרב אוכלוסיה "רגילה" .

אביעד 12 ביוני 2012

ג'רארד לא היה נותן משהו שאשי יאנג לא נתן. במקביל, ג'רארד מספק לקישור האחורי דברים שפיל ג'ונס לא יכול לתת…

אבי 12 ביוני 2012

גם אני, מחוץ לפקולטה לפיזיקה שם למדתי, מרגיש תותח! :)

פולדש 12 ביוני 2012

הערות בעקבות המשחק בין אוקראינה לשבדיה:

1. אין בעולם שחקן שמידת ההשפעה שלו על קבוצה מתקרבת לזו של זלטאן בשבדיה. וואו. כל נגיעה שלו בכדור מייצרת מצב כיבוש, בין אם שלו או של אחד מפשוטי-העם שמכדררים לצידו.
2. האם לכדור שנמצא בשימוש ביורו יש השפעה על איכות הנגיחות בטורניר? אני לא זוכר כל כך הרבה שערים מנגיחות בטורנירים קודמים, ובטח לא באיכות של אלו בטורניר הנוכחי. הנגיחות של קרואטיה, שבצ'נקו אתמול, אירלנד ואנגליה גם כן כבשו בנגיחה ואולי שכחתי משהו.
3. איך מייקל אואן צייץ, "אנדרי שבצ'נקו – אגדה".

לקסוס 12 ביוני 2012

אנדרי שבצ'נקו הישיש צלף פעמיים אחרי ציפייה,וכמיהה של חמש שנים שבהן הוא ביטל פרישה על מנת לשאת את האומה על כתפויו.

אחח איזה מחשזה ספורטיבי נהדר,כמה תשוקה הפגין הבחור הזה,כמה כבוד היה בתמונה האחרונה של ורונין ושבה חבוקים זה ע זה ממתינים בציפייה ובעיניים בורקות לבואה של השירה מפיו של האיש בשחור.

הציניקנים כבר מפזרים את הרעל שלהם בטוייטר,הם אומרים בצחוקם הערמומי על משחק גמר שנערך כרגע , עלצו ילדים אוקראינה נצחה ונגליה תהיה עמוק בקבר,במקומה הראוי.

Comments closed