יורו (6). זו הולנד

אולי הולנד בעצם כן מבטאת את הפוטנציאל של שחקניה

במחצית רציתי לכתוב שזו קבורת החמור של הגישה לפיה נבחרת צריכה לשאוף לפחות מקבוצת מועדון טובה. אני רואה כמה וכמה נבחרות בטורניר משתדלות מעבר לפוטנציאל שלהם. את צ'כיה שולחת לאגף את תאודור גברהסילאסי כאילו היה רוברטו קרלוס. כי ככה משחקים כדורגל גם אם זה מה שיש. הפולנים גם משחקים יותר אמבציוזי מהפוטנציאל שלהם. ורק הולנד מנסה כדורגל שהוא כמעט עלבון לשחקניה.

אבל לא כתבתי במחצית. אני לא בטוח שהכדורגל הוא כזה עלבון לשחקניה. זה דור אובר-אובר-אובר רייטד של הולנדים. אני לא מדבר על מושגי ואן באסטן. הם אפילו לא דווידס או ואן ניסטלרוי.

משחק סוג ב' באופן כללי.

כשטאבו התחיל לעבוד
עכשיו מה עושים?

48 Comments

קורא 13 ביוני 2012

גם הולנד וגם פורטוגל הן נבחרות שנראה שמזלזלות בכמות הכשרון והפוטנציאל שלהם ומשחקות (אלא אם אין ברירה והם בפיגור או חייבים נצחון) עם רגשי נחיתות.
לדעתי זה יותר גישה של מאמנים.
הדור הזה של הולנד הוא לא מוכשר כמו ספרד וגרמניה אבל הבא בתור ביבשת. ואן פרסי, סניידר, הונטלאר ואפילו דה יונג כקצב אחורי נכנסים לכל הרכב שהוא לא ספרד וגרמניה.
אבל, שאין משחק קבוצתי (150 מתוך 180 דקות), השחקנים רחוקים אחד מהשני ואף אחד לא מתעלה מעל קרבות האגו (או מטפל בהם, המאמן) ככה זה נראה

לקסוס 13 ביוני 2012

פורטוגל משחקת בסדר גמור לאור העובדה שהם נתנו פור על ידי החלפת חלוץ בדחליל.

קורא 13 ביוני 2012

שהם לא מרגישים שהם חייבים לנצח או לכבוש (בשבת עד דקה 72, היום ברב הזמן שהיו ביתרון, וגם טורנירים קודמים) הם מאד זהירים ופאסיבים. גרמניה זאת האנטיתזה שלה

לקסוס 13 ביוני 2012

גומז,נותן את התפוקה ויצא, קלוזה הממזר כמעט מצליח שוב לפלח שער,ברבע גמר הוא כבר ירשית איזו נגיחה מריקושט של לאהם.

רובן הוא השחקן ה-WORLD CLASS המוגבל ביותר העולם,פשוט רחמים לראות את הבעות התסכול שלו לאחר שהגרמנים מטאטים עוד ניסיון שלו לרוץ לרוץ לרוץ שמאלה ולבעוט שטוח,לגבי היציאה שלו דוקא נראה לי שזה היה משיקולים של לצאת כמה שיותר מהר, ולא כאיזה אקט מתריס ככה שבואו לא נתקוף אותו על זה לפחות.

ויכסלפיש 13 ביוני 2012

אבל הדור הזה הגיע איכשהו לגמר מונדיאל כי הצליחו למוטט את ברזיל ברבע הגמר, ומול ספרד התגלו במלוא כיעורם הברוטלי. כנראה שהם יעשו היסטוריה והולנד תודח לראשונה בשלב הבתים ביורו (לא השתתפה ב-84')

דורפן 14 ביוני 2012

ומה היה ב-80 היסטוריון?

ויכסלפיש 14 ביוני 2012

טעות שלי, עפה

יואב 14 ביוני 2012

למוטט? לא נסחפנו קצת? משעשע.
ברזיל היתה טובה מהם(ועדיין כמובן) בשתי דרגות.רוצה לבסס תיאוריה על משחק מיקרי בשיטת גביע?
וונקרים!

סימנטוב 13 ביוני 2012

למרות שלא היה לו את המשחק הכי טוב היה אפשר לראות בכמה מהלכים את האיכות של אוזיל אל מול חתולי הרחוב ההולנדים. תמיד שואף למהלך הכי חכם ונכון, זה יין של שחקן האוזיל הזה. אני מאוד נהנה מהנבחרת של לב זו קבוצה שמשחקת עבור הכדור, איזה יופי של תנועה.

לקסוס 13 ביוני 2012

אם אתה מחפש חוכמה תפנה את המבט על מולר,והוא גם לא יעשה לך פרצופים מוזרים בחזרה.

שי 14 ביוני 2012

רק אני חשבתי שהשחקן הכי טוב על המגרש זה סניידר? גם נגד דנמרק אגב הוא היה מדהים, רק אם היה לו עם מי לשחק שם.

דודו פ. 14 ביוני 2012

סניידר היה נוראי במחצית הראשונה. רק שיפור שלו במחצית השנייה דחף את הולנד קדימה.

אביאל 13 ביוני 2012

שאלה – האם להולנד יש סיכוי לעלות ? אם יש שיווין נקודות הולכים לפי הפרש שערים או לפי המשחקים בין הקבוצות ?

לקסוס 13 ביוני 2012

משחקים בין הקבוצות.

יריב 13 ביוני 2012

אם הולנד וגרמניה מנצחות, יש בית פנימי משולש ודומני שמה שקובע הוא הפרש השערים הפנימי – אם הולנד מנצחת בהפרש גדול מ1 (ודנמרק מפסידה), הולנד במקום השני.

B. Goren 14 ביוני 2012

הסיכוי שאתה ואני נזכה בפיס באותו שבוע ביחד, גדול יותר מסיכוייה של הולנד לעלות.

yaron 14 ביוני 2012

לא נכון! נצחון 2-0 להולנד על פורטוגל ונצחון של גרמניה על דנמרק והולנד עולים.

אביאל 13 ביוני 2012

יריב – לקסוס אומר שמה שקובע הוא המשחקים בין הקבוצות, עכשיו אם הולנד תנצח וגרמניה גם, אז לפורטוגל, הולנד ודנמרק שלוש נקודות כל אחת. עכשיו במקרה כזה דנמרק ניצחה את הולנד והיא עליונה עליה לא ? אבל מצד שני פורטוגל ניצחה את דנמרק ובמקרה בו הולנד תנצח את פורטוגל אז כל אחת ניצחה את השנייה ואז הפרשי השערים קובעים בעצם ? או שהתבלבלתי לגמרי :)

yaron 14 ביוני 2012

ממש לא. קודם כל הפרש שערים. נצחון 2-0 של הולנד על פורטוגל ישווה את המצב בין הקבוצות ואז באמת יילכו על המשחק בין הקבוצות (הולנד לוקחת). כל זה רק בתנאי שדנמרק מפסידה ועוברת ליחס שערים שלילי.

איתמר 14 ביוני 2012

טעות. קודם כל המשחקים בין הקבוצות. במצב הזה פורטוגל ניצחה את דנמרק, דנמרק את הולנד, והולנד את פורטוגל – ולכן ילכו להפרש שערים.

רועי מ 13 ביוני 2012

רונן
כבר אמרתי את זה מזמן.
ההולנדים פשוט צריכם למחזר את מרקו ורק אז הם ינצחו.
הוא היה וונר אמיתי. הגרמנים היו צריכים לסיים את הסיפור בחצי.

ןמי יודע הדנים עוד ינצחו ואז יווצר בית משלוש בין פורטוגל לדנים והגרמנים.

עומרי 13 ביוני 2012

למה אוברייטד?
סניידר הוא אוברייטד? הוא מוערך בדיוק כמו שמגיע לו.

ואן-בומל אוברייטד?

ון דר וארט אוברייטד? (אתה מודע היום בדיוק למה הוא מסוגל ולמה הוא לא מסוגל)

גם רובן, בסופו של דבר, לא אוברייטד. הוא כישרון על שנשאר אותו שחקן בדיוק שהיה בגיל 22, בניגוד לכשרונות דומים לו בסדר גודל כמו רוני, איברהימוביץ או קאקא. אבל אף אחד לא מדבר עליו כשווה להם.

לקסוס 14 ביוני 2012

בניגוד לרוני ואיברהימוביץ? רוני נמצא עכשיו בשיא היכולת שלו חביבי.

ואן בומל נתן משחק נוראי אתמול,וכשמתכלים על המקביל שלו חדירה,ניתן לזהות הבדל עצום ביכולת המסירה,ההצטרפות והכדרור של שני השחקנים האלה,ואן בומל הוא ממש נטל כשאתה מנסה לצאת להתקפה.
סניידר מוערך הרבה מעבר למה שמגיע לו,אחר שנתיים של שבתון באינטר.
ון דר וארט? עדיין סימן שאלה מבחינתי,יש לי הרגשה שהוא יפתח במשחק הבא.

עומרי 14 ביוני 2012

נו, זה בדיוק מה שכתבתי – שרוני ואיברהימוביץ השתפרו דרמטית מגיל 22 ורובן נשאר פחות או יותר איפה שהיה.

אתה כנראה לא יורד לשורש המושג אוברייטד.
אם היו מדברים על ואן בומל כאחד מ7-8 הקשרים האחרויים הטובים בעולם כמו חדירה אז הוא היה אוברייטד.

סניידר היה אנדרייטד ב2010 וכעת הוא חווה ירידה שמתבטאת גם בזה שאף אחד לא מדבר עליו כאחד מ3 הקשרים המרכזיים הטובים בעולם כמו לפני שנתיים

לקסוס 14 ביוני 2012

אוקי הבנתי,טעות שלי,למרות שקאקה הוא קצת זר בשלושת הדוגמאות.

אני מכיר הרבה אנשים שמעריכים את ואן בומל הרבה יותר מחדירה,ולגבי סניידר,בטופ 10 הוא יופיע אצל רבים וטובים,למרות שהוא לא פוגע כבר שנתיים,וזה בדיוק אובררייטד!.

יואב דובינסקי 13 ביוני 2012

הדור של איאקס שנות ה-90 היה דור נפלא. רק חוסר מזל ופנדלים מנעו מהולנד חצי גמר יורו 96, גמר מונדיאל 98 וגמר יורו 2000.

אני מסכים שהדור הנוכחי של הולנד פחות טוב מהדור ההוא. אין לדווידס מחליף. לא דה יונג ולא ואן בומל מתקרבים לרמה שלו. גם ההגנה לא מתקרבת לפרנק דה בור, רייזיחר, סתאם, בוחארדה וחבריהם. וגם החלוצים הונטלאר וואן פרסי לא ברמה של קלויברט וואן ניסטלרוי.

ועל אף אהבתי לשטקלנבורג, ואן דר סאר יש רק אחד.

יחד עם זאת, הקישור ההתקפי שכולל את סניידר, ואן דר וארט ורובן לא נופל מאוברמארס, רונאלד דה בור וסיידורף.

ועדיין, גם הדור הנוכחי, במשחק איאקסי יותר, עם עמנואלסון באגף היה יכול לייצר כדורגל איכותי ומבריק. אבל בשביל זה היה צריך את רייקארד ולא את ואן מרוויק

xxx 14 ביוני 2012

אובר אובר רייטד?

אין הגנה, וקישור אחורי מזדקן, אבל:
סניידר, רובן, ואן דר ורט – 3 תותחים (ואן דר ורט היה אולי אוברייטד כשהיה בריאל, אבל טוטנהאם מתאימה לו).

ואן פרסי – ענק (לא מימש את כל הפוטנציאל שלו במשך כל השנים, אבל השנה הגיע לשיא), והונטלאר, שהוא די אפור אולי, אבל מלך השערים בבונדסליגה..

מפתיע שהם כאלה לוזרים בהתקפה כשיש להם את מלך השערים באנגליה, מלך השערים באנגליה, ושני קשרים התקפים מהטובים שיש בעולם (סניידר ורובן) + ואן דר ורט.

נראה לי שזו תוצאה של קישור אחורי לא מספיק טוב (ואן בומל זקן מדי, דה יונג סתם חוטב עצים), ומגנים שלא עוברים את החצי (איפה ואן דר ויל????).

והתבססות בעבר על קויט, החוטב עצים מספר אחת.

קורא 14 ביוני 2012

בעיניי להולנד יש מספיק שחקנים טובים, אבל ההרכבים מוזרים במיוחד. חסרים להולנד שחקנים טובים באגף, והונטלאר צריך לפתוח גם אם זה במחיר של ואן פרסי על הספסל.

הבעיה בטורניר של שלושה משחקים שהפסד אחד מכניס אותך לצרות צרורות. בכל בית אחר סביר להניח שהולנד היתה מעפילה בקלות.

הופמן 14 ביוני 2012

זה נראה (ונשמע) כאילו מה שמפיל את הולנד הנוכחית זה מאבקי האגו בין השחקנים. אני זוכר נבחרת הולנדית מפרגנת והרמונית, אבל בשנים האחרונות הם התרחקו מזה.
ותהיה שאולי קשורה לזה – מישהו יודע לאן נעלמו השחקנים הסורינאמים? הם תמיד נתנו להולנד את הערך המוסף.

בני תבורי 14 ביוני 2012

בדיוק כך! בכל נבחרת הולנדית מוצלחת כיכבו חברים ממוצא סורינאמי, שהצטיינו ללא כל קשר לעמדה בה שיחקו.

הופמן 14 ביוני 2012

מעניין אם זה בגלל ששחקנים סורינאמים היום מעדיפים לשחק עבור סורינאם?
אין פה אף אחד שיודע? עזי, דורפן, מישהו?

אורי 14 ביוני 2012

אם יש משהו שתוקע לדעתי את המשחק ההולנדי- מעבר למאמן נוראי- זה הקישור ההתקפי המחריד שלהם- המשחק השבלוני של רובן כל כך שקוף וחוסר הפירגון שלו במשחק הראשון גרמו לכל התקפה שעברה דרכו להפוך לעקרה, ולמרות שיפור מסויים מול גרמניה הוא המשיך לתקוע ולתסכל את משחק ההתקפה ההולנדי- בטח עם סניידר שמשחק בהילוך שני כבר 180 דקות.
התסכול של הונטלאר וואן דר ווארט לא הה יכול להיות מוצדק יותר, אבל עושה רושם שואן מרוויק לא עושה מספיק כדי להרגיע את חדר ההלבשה, וההתעקשות שלו לשחק כדורגל מפגר וחד מימדי גורם לי לתהות אם הוא האיש הנכון לנהל את פצצת הכשרון שיש לו (ויש לו !) בנבחרת.
סיום המשחק נגד דנמרק היה דוגמא מפוארת לכדורגל שכונתי במיטבו עם מערך שהיה מהפכני בנבחרת הפלא ההונגרית בשנות החמישים, אבל ל-3-2-5 אין מקום בכדורגל המודרני ואובדן מרכז השדה לדנים הדגים בצורה נפלאה למה ריבוי חלוצים נותר נחלתם של שיעורים חופשיים של כיתה ג׳ בבית הספר…
אני תמיד טוען שהמפתח לזכיה בטורנירים בין לאומיים הוא מאמן רציני וטוב שמתבלט מול שלל הפנסיונרים שמנחים את רובן המכריע של הנבחרות, והסלט שואן מרויק עושה בנבחרת מעקר אותה מהאכויות הנדירות שיש לה בהתקפה. רובן ואפלאי בהרכב בכושרם הנוכחי זה לשחק בתשעה שחקנים, ואם נוסיף את סניידר (כאמור- בהילוך שני) ואת צמד הנגרים שמשון דה יונג ויובב ואן בומל קל להבין איך החלוצים האימתניים של נבחרת האוראנג׳ כבשו שער אחד בלבד עד כה בטורניר- שווה מקום אחרון בין כל הנבחרות ששחקו כבר פעמיים.
כולי תקווה שרובן יזרק הביתה למען יראו ויראו ושמול פורטוגל נזכה לראות את ואן פרסי, הונטלאר, ואן דר וארט וסניידר על המגרש מהדקה הראשונה, ואז אולי נזכה לראות קצת משחק חכם, יצירתי ומרובה שערים ממי שאמורה להיות הנבחרת הכי התקפית בטורניר.

אמנון 14 ביוני 2012

במשדחק היום סניידר היה נראה כמו השחקן ההולנדי היחידי שבאמת "אכפת לו", השאר שיחקו באפאטיות מעוררת בוז, או סתם בחוסר כישרון.
אני חושב שבסופו של דבר החטא פה הוא של המאמן ולא של השחקנים. ואן מרוויק מתעקש על הגישה הזאת של לוותר על חלוץ בתמורה לעוד קשר אחורי. אז נכון שככה ספרד וגרמניה משחקות, וכולם רוצים להיות ספרד או גרמניה, אבל רבאק, זה לא עובד. ואולי זאת הבעייה הגדולה, שלי לפחות זה נראה שהולנד מנסה להיות גרמניה. ולנצח את גרמניה ככה, זאת כבר באמת יומרה.

רוני שטנאי 14 ביוני 2012

הדור הנוכחי הוא לא מה שהיה בשנות התשעים, אין כאן ברחקאמפ, אוברמארס, דווידס, דה בורים וכו', מבחינת ההגנה הסגל הזה רחוק מאוד ממה שיש לנבחרות שמחזיקות מעצמן. אבל למרות כל הפגמים האובייקטיביים אני חושב שעם מאמן אחר ניתן היה להוציא מהסגל הזה יותר. לצערי ואן מרוויק עדיין נמצא בדרום אפריקה וההצלחה שם שסתמה לכולם את הפה גרמה לו להחליט שהוא יודע הכי טוב מכולם איך הולנד צריכה לשחק וכמובן עם מי, מה שיצר מצב אבסורדי עם כמה החלטות שלא ראוי לקבל ושוב לאי מימוש פוטנציאל.
כאשר בוחרים לשים בסגל שחקן שלא שיחק עונה שלמה על חשבון כישרונות צעירים בהולנד , אתה עוד חושב שמדובר באפלאי בכל זאת – שחקן ספסל בבארסה, וכאשר מציבים אותו עוד בהרכב על חשבון שחקנים שקצת עבדו יותר קשה העונה על המגרש, אתה מבין שהמאמן הזה לא קורא נכון את המפה ואת הנפש של השחקנים(ואני לא מדבר עלינו האוהדים).

המרמור של השחקנים כבר דולף וימשיך לדלוף ככל שהזמן יעבור ושוב נראה את המחנאות, אם בעבר עוד אפשר היה להאשים את השחקנים באגו הגדול בכך, הרי שואן מרוויק נתן להם גב עצום עם ההרכבים בהם הוא בחר לשחק ועם הקיבעונות שהוא הגיע איתם מהבית.

לשחק עם ילד מקבוצת הגנה לא מי יודע מה שרק השנה קיבל מקום בהרכב בגלל פציעה של מגן אחר ביורו כזה, ולהשאיר מחוץ לסגל שני שחקנים מנוסים יותר זה רק לאמר שאני יודע יותר טוב מכולם, אין לי דבר נגד המגן עצמו אבל הוא למעשה לא היה צריך לראות דקה ביורו הזה. אני גם ממש לא סבור שמדובר בנפוטיזם לגבי ואן בומל, מדובר שוב בעקשנות ואי רצון לתת צ'אנס לדם חדש , הוא חושב שצוות ה"חיסול" של ואן בומל את דה יונג יוכל לעבוד שוב כמו בדרא"פ אבל התפיסה הזו הוכיחה עצמה כלא ריאלית כבר במשחק הראשון. מדובר בשני שחקנים שפשוט לא תורמים מספיק לבנייה ועסוקים רק בהרס, ואן בומל כבר מעבר לשיא וחבל שואן מרוויק לא הבין שצריך היה לשנות משהו ולא רק במחצית השנייה אחרי שני שערים והפסד.

יש שחקנים שהם "קדושים" בהרכב לא חשוב מה הם יעשו , וכך לא יכולה להתנהל נבחרת, כך יוצרים איפה ואיפה ושחקנים רואים שמה שלא יעשו הם לא יקבלו את הקרדיט, וחבל גם שקיבעון הזה נמצא גם בשיטת המשחק שמשתנה רק במצבי מצוקה.

לא היו לי צפיות גדולות מהיורו הזה, רביעיית ההגנה חלשה מאוד, רובן מגיע עם קושי מנטלי גדול, סניידר אחרי עונה רחוקה מאוד מזו שהגיע לפני המונדיאל, ואן פרסי של ארסנל כבר שנים זה לא ואן פרסי של הנבחרת (ואולי כן מבחינת התארים), הקישור האחורי לא התקדם אלא רק הזדקן, ביצור כל ה"שמות" וה"יכולת" שדיברו עליה לא ממש היו מקובלים עלי. אבל הייתה לי לפחות תקווה שנראה מאמץ , רעב של שחקנים שהגיעו לבאר ולא שתו, שנראה איזה צ'אנס לצעירים מבטיחים , אבל פרט לכמה דקות במחצית השנייה מול גרמניה לא ראינו מזה כלום.

מזכיר לי קצת את מונדיאל 90 – שם באמת היה מדובר בסגל מפוצץ בכישרון. אבל מאבקי האגו הרסו כל חלקה טובה פרט למשחק מול גרמניה בו באמת נראתה לחימה (איזה דיוק ביריקה…) , אי אפשר להשוות בכלל בין הסגלים, אבל התוצאה תהיה זהה – חוסר מימוש פוטנציאל, חוסר חשק, נירפסות ותסכול בבית.

לקסוס 14 ביוני 2012

בחייאת שטנאי, רשמת ניתוח טוב אבל אל תשקר שלא היו ציפיות,היו ועוד איך, פשוט תהיה גבר ותגיד שלא היה לך מושג מה יקרה בטורניר.

דורפן 14 ביוני 2012

מכיוון שאתה כזה גבר-גבר וגם בנאדם של מילה שלא משקר – אולי תוסיף לתכונות הנאצלות הללו גם את הנימוס ותפסיק לחלק ציונים לאחרים

האחות של זידאן 14 ביוני 2012

כיף לקרוא אותך רוני.

אני לא חושב שהפערים כאלה גדולים. ההבדל הוא אולי הפער העצום בין החלק הקדמי לחלק האחורי, ובמקרה הנוכחי – בגלל ון-מרוייק, בגלל העונה החולפת – החלק האחורי החלש גרר את החלק הקדמי לרמה נמוכה. בכל מקרה הולנד שיחקה כדורגל רע, עייף, סטטי וחסר כל תשוקה או נחישות.

בתור אינטריסטה, (לא) טוב לראות את היכולות של סניידר. הנבחרת ההולנדית במצבה הנוכחי תלויה בו, וברגעים שהוא עשה מה שהוא יודע גם הנבחרת התחילה לשחק כדורגל זורם יותר. חוסר היציבות שלו היא בעיה, אבל זה ניתן היה לפתרון אם לא כל האחריות למעבר קדימה הייתה מוטלת עליו בלבד. VDV יכול היה לעשות את ההבדל.

חבל. עדיין לא סוף הסיפור (יש עוד מעט תקווה), אבל הקיבעון של ון-מרוייק עלול לדפוק את היורו הזה עד הסוף.

אביעד 14 ביוני 2012

להתעסק בשיטה, בכישרון או בכל דבר אחר מלבד האגו, לא יסביר את מה שקרה להולנד. בנבחרת גרמניה יושב על הספסל שחקן ותיק כמו קלוזה ומניף ידיים בשמחה אחרי שער של החלוץ שלקח לו את המקום בהרכב. בהולנד יושב על הספסל ואן דר וארט שמתלונן לתקשורת שהוא לא בהרכב אחרי המשחק הראשון ומאשים את המאמן אחרי המשחק השני. בהרכב פותח דה יונג שמתלונן אחרי המשחק הראשון שהחליפו אותו לטובת שחקן יצירתי יותר. והונטלאר במלחמה עם ואן פרסי. ורובן בורח לחדר ההלבשה כי החליפו אותו. זו הבעיה הכי גדולה בהולנד – האגו הבלתי נשלט של חבורת הפרימדונות שלה.

כסיפוביץ 14 ביוני 2012

מישהו זוכר מתי בפעם האחרונה יצא לכלוך מחדר ההלבשה הגרמני?

אורן29 14 ביוני 2012

במונדיאל של 1982.

מה שלא הפריע להם להגיע עד לגמר.

קורא אדוק 14 ביוני 2012

אובר אובר אובר רייטד??? לא מסכים…..

אני יודע שהכי קל יהיה להאשים את המאמן…..אבל,כן,אני מאשים את המאמן

אם היה עולה עם ההרכב של המחצית השניה אתמול במשחק הראשון הוא היה מפרק את דנמרק לדעתי

ובלי שום קשר,הוא לא שמר על חדר ההלבשה רגוע כמו במונדיאל כאשר דור השחקנים הנוכחי הוא (יחסית) לא פרובלמטי יותר מדי…

גלן 14 ביוני 2012

אם כבר הולנד אז האוף טופיק שלי הוא אולי לא אוף טופיק- סמים.
דווקא לא אמסטרונג- יומו עוד יגיע, אלא מה שכבר שנתיים מתחדד לי בראש ואני לא מפסיק להשתכנע – אנחנו בשלב האבולוציוני של גמילה מסמי הבייסבול. וכמו שעלו מהר החובטים המסוממים ככה הם נופלים מהר יותר. ונשארנו עם כמות אסטרונומית של פרפקטו. בקצרה- גם שאין כוכבית (ולא צריך שתהייה) ההנאה שלי נדפקת. "זילות הפרפקו". או אולי פרפקטו-מיטשל ע"ש השליח למזה"ת.

דודו פ. 14 ביוני 2012

חוץ מרובין ון-פרסי אין להולנד אף שחקן שהיה בשנה-שנתיים האחרונות ברמה של טופ עולמי. סניידר הגיע לשיאו לפני שנתיים כשזכה בהכל עם אינטר והגיע עם הולנד עד לגמר המונדיאל, אבל מאז הוא בדעיכה. רובן הוא סיפור מיוחד. ביום טוב הוא ברמה עולמית גבוהה, אבל מי זוכר מתי בפעם האחרונה היה לו יום כזה. ון-דר-וארט תמיד היה אובר-רייטד מבחינתי. עובדה שלא הפך לכוכב בשום מקום שהיה בו וגם בטוטנהאם הוא לא להיט גדול. כנ"ל הונטלאר, שאמנם הוא מלך השערים בבונדסליגה, אבל יש הרגשה שיש בו איזה משהו שמאמנים לא מתחברים אליו ולא סתם הוא לא מגיע לקבוצה גדולה. ון-בומל ודה-יונג הם שחקנים ברמה ד' של אירופה, בטח לא בטופ. ההגנה של הולנד בכלל בדיחה וסטקלנברג טוב אבל לא יותר מזה.

בקיצור, נבחרת שלא יכולה כיום להגיע רחוק. אין לה את הכלים.

נועם 14 ביוני 2012

האמת שאני די לא סובל את ההולנדים, והיחיד שקצת חבל לי עליו זה רובן, שבחודשים האחרונים הפך לשק החבטות של כל פרשן כדורגל ליגה ז'.

רובן טיפוס מעצבן, ולא חף מחסרונות כשחקן, אבל הוא עדין אחד מאותם יחידי סגולה שאתה קונה כרטיס רק כדי לצפות בהם, אחד שמשחק בכל משחק בתשוקה של ילד קטן שמשחק בחצר בית הספר, ואחד הבודדים בעולם שמסוגל לקחת כדור ולטוס איתו על פני ארבעה שחקני הגנה ולעשות מזה גול או לבשל. גם אתמול היו לו דקות טובות בחצי השני, כולל כדור עצום לסניידר, ומהרגע שהמאמן הכושל הוציא אותו, משחק ההתפקה של הולנד נגוז כלא היה.

מאד רציתי לראות אותו משתיק את המבקרים, אבל כנראה שכרגע הוא האוייב הכי גדול של עצמו, וזה לא יפתר בטורניר הנוכחי, בטח ובטח כשההגנה שלו הולנד כ"כ רכה, כבדה והססנית.

כסיפוביץ 14 ביוני 2012

משהו שלכד את עייני אתמול ולדעתי נושא מעניין הוא שירת ההימנון.
אם מישהו שם לב כל הזרים בני המהגרים בנבחרות הולנד גרמניה לא שרים את ההימנון.
אינני יודע אם מישהו מתעסק בזה אי שם באירופה הקרה אבל זה בהחלט נושא מעניין.
דורפן וזנדר- לטיפולכם המסור!

ניינר 14 ביוני 2012

גם אני הבחנתי בזה. למרות זאת, לא נראה לי שאיזה חבר פרלמנט יעשה מזה עניין.

פשוט אדום 14 ביוני 2012

וחשבתי שרק אני מסתכל על זה, נראה לי כאילו רק באנגליה כולם שרים את ההמנון (לספרד כמובן יש תירוץ טוב) אז לפחות משהו אנחנו עושים כמו שצריך, נקווה שישירו עוד הרבה פעמים ביורו על לנצור את המלכה

אלון זנדר 14 ביוני 2012

לא שרים. כי לא רוצים לשיר, או לא יודעים את המלים, או לא יודעים לשיר. פודולסקי הודיע לפני חמש שנים שהוא לא שר המנונים (על רקע השייכות שלו לשני עמים, גרמניה ופולין), ואחרים הולכים איתו. השאר לא טרחו ללמוד את המלים – הדי מסובכות גם לדובר גרמנית – מחוסר עניין. אין להם מה לשיר על מולדת גרמנית, כי זה לא בעולם המונחים שלהם. ובגרמניה לא עושים מזה עניין – המנונים הם הרי עניין סמלי וממילא טעונים. מי שמגן על ההמנון ודורש שירה הוא בדרך כלל נציג הימין הקיצוני – ואיתן אנשים בשום מקרה לא רוצים להיכנס לאותה סירה. האמת היא, שזה פשוט לא משנה כל כך לאף אחד בגרמניה.

Comments closed