יורו (14, מהדורת הלילה). פורטוגל, האיזון הפנימי

אם גם נאני פוגע, פורטוגל יכולה לגזור רשתות

הברומטר בעיני לכך שפורטוגל משחקת מצויין הוא נאני. שהיא מאוזנת פנימית. נאני הוא בדיוק זה שלפעמים מנסה להשתלט כשלאו דווקא הוא צריך להשתלט ומצד שני עלול להקטין את עצמו יותר מדי בגלל נוכחתו של רונאלדו. ובדיוק מי שעלול היה בעבר להשכח על ידי רונאלדו כשהוא מחליט לנצח לבד. לא במקרה הוא החל במהלך של הגול. פורטוגל התקיפה כעשר דקות מהאגף הזה עד הגול. הוא עשה כמה דברים יפים ווירטואוזים, וברגע שקיבל את הכבוד מההגנה ניצל את זה כדי לפרוץ את ההגנה במסירה למוטיניו.

אבל המהלך בעיני ששינה את המשחק היה העצירה באוויר סיבוב ובעיטה לקורה של רונאלדו בסוף המחצית. באותו רגע נכנס למין זון שכמעט תמיד מסתיים בגול.

צ'כיה לא הייתה שייכת. אני אומר את זה דווקא לזכותה. הצליחו יותר מיכולתם. העיתונאים שלהם בוטחים בסגל הצעיר הזה שיביא להם תקופת זוהר. הם רק צריכים כוכב או שניים שיפרצו. בחדר העיתונות מישהו אמר שגברהסילאסי אולי יגיע בסופו של דבר לארסנל.

כריסטיאנו רונאלדו. היצירה המושלמת בבדיקת מעבדה
מלך אמיתי

34 Comments

קורא אדוק 21 ביוני 2012

אין עוד מלבדו

אלי 22 ביוני 2012

כריסטיאנו רונאלדו ב-2 משחקים של תצוגות יחיד מהטובות שנראו אי פעם בטורנירים!

ווינר ענקי! כמה תשוקה ורעב יש לו למשחק…אפשר לראות בכל פעולה וכל מבט וכל נשימה מה הוא מרגיש על המשחק . אין לו מסיכות הוא משאיר הכל על המגרש .

כדורגלן מדהים והוכיח בטורניר הזה שהוא מנהיג.

מה שלא טוב במשחק הזה הוא שעכשיו יצפו ממנו ליותר מדי בחצי גמר ויכפילו את השמירה עליו .

מה שלא יהיה הוא כדורגלן נדיר!

גיל 22 ביוני 2012

לא הגזמנו בכלל…

שלומי 22 ביוני 2012

לא.

גיל 22 ביוני 2012

תצוגות יחיד מהטובות אי פעם בטורנירים? כאילו פלה, פלטיני ועוד רבים וטובים הם אוויר?

כסיפוביץ 22 ביוני 2012

ללא ספק אחת ההגזמות הגדולות שקראתי.
או שאתה היית על אקסטה או שלא חיית מספיק לראות את ואן באסטן, פלטיני, דייגו ושות'.

ארז N 22 ביוני 2012

ללא ספק זו אחת ההגזמות הגדולות שנראו בטורנירים אי פעם.. אומנם שיחק מצויין אבל נגד נבחרת שבורה (הולנד) ונבחרת צעירה והלומה (צ'כיה). אני משוכנע שנגד ספרד ואפילו צרפת בחצי הגמר זה יראה שחזור של המשחק נגד גרמניה.

אסף 22 ביוני 2012

בתור אחד שמת על רונאלדו,הפעם הוא לא שיחק טוב במיוחד.היה עייף, וגם במהלך של הגול הוא ויתר על לנסות לעזור לנאני ולפרוץ את ההגנה,אלא הלך באיטיות לאגף השני,ובכל זאת תנועה ענקית של שחקן שיש לו חוש לשערים.מאוטיניו עוד כקפטן של ספורטינג בגיל 20 היה תותח,וגם כרגע הוא קשר הרבה,אבל הרבה יותר טוב ממיירלש האיטי והמסורבל.מילה טובה גם לוולוסו פפה וקונטראו שנותנים תצוגות תכלית מבחינתם.נאני פנומן

אופיר 21 ביוני 2012

כמו שכתבתי בפוסט הקודם שלך, פורטוגל הפתיעה אותי בטורניר הזה באיכות המצונת שלה – בעיקר בהשוואה לזוועתון שהיא ניפקה במונדיאל האחרון. כנראה שנאני באמת עושה הבדל גדול, ואני שמח לגלות שאני עדיין יכול לשהות את דעתי על קבוצה או שחקן, כי פורטוגל או רונאלדו מעולם לא היו כוס העראק שלי ובטורניר הזה אני מתרגש מהם.

יותר מהכל אני רואה בשלות אצל הפורטוגלים ולדעתי (בהנחה שהצרפתים, כרגיל, ייכנעו ללא תנאים ובלי מאבק) יש להם את מה שצריך כדי לשים סוף לשושלת הספרדית המייבשת.

אופיר 21 ביוני 2012

מצונת = מצוינת

אורליוס 22 ביוני 2012

אחחח נהיה מעניין!

יואב 22 ביוני 2012

חבר טוב מגדיר את רונאלדו (מאהבה) כשחקן הקולנוע הגדול ביותר שהיה בכדורגל.
כל פריים עליו-תענוג. ספר פתוח או מחוות מודעות לעצמן, מה זה חשוב? זה הסרט הכי טוב שיש בכדורגל.

נאני, שמשחק באגף השני, ונמצא בכושר מצויין-נותן את הבאלאנס של צד שני דומיננטי. הוא מרכז שמירה כפולה, רונאלדו יכול לקחת אוויר לכמה דקות או לנצל את זה שתשומת הלב של ההגנה נמשכת גם לצד השני. ויש מספיק טכניקה במרכז השדה כדי לנצל את דומיננטיות האגפים ולתת את הקילינג פס.

גיל 22 ביוני 2012

רונלאדו מצוין אבל לדעתי עדיין לא ברמה שהוא יכול להגיע אליה ביורו. הוא מתאמץ יותר מדי, מחמיץ לא מעט ממצבים קורצים ובכלל, נראה שהוא רוצה שפורטוגל תצליח ושזה יהיה רק בזכותו. די מזכיר לי את ראסל ווסטברוק אם כי התוצאות לפחות מדברות לזכותו. כמו שכתבת, צ'כיה נבחרת בינונית ואני רוצה לראות אותו מצטיין נגד נבחרת מצוינת ואת זה נראה בחצי הגמר.

יואב 22 ביוני 2012

רונאלדו תמיד מתאמץ. גם מסי. זה בילד אין שם. זה מצויין כי הוא היתרון הגדול של פורטוגל. בטח שהוא רוצה שזה יהיה בזכותו. בגלל שאפתנות מטורפת כזאת הוא במקום הזה, שהאוויר דליל ומעטים יכולים להחזיק שם.
הוא קצת מפרק את הקורות. זה בסדר. לא לגנותו(כאשר כבש 3 והנבחרת שלו בחצי).

גיל 22 ביוני 2012

אין ספק שהוא מתאמץ אבל לפעמים זה בא על חשבון מסירה. הוא רוצה להיות זה שמבקיע את כל הגולים שהכל רשום על שמו.

יואב 22 ביוני 2012

לא בטוח שזאת בשורה רעה לקבוצות שלו(:

ירון מדריד 22 ביוני 2012

אם כבר NBA אז רונאלדו מזכיר את לברון, העליונות הפיסית והיחס עם התקשורת/קהל, האם זאת השנה שלהם?

ארז 22 ביוני 2012

רונאלדו הוא תותח ויכול לעבור לבד הרבה שחקנים ולכן ליפעמים הוא סומך על הכישרון (והוא צודק)

אריק 22 ביוני 2012

נאני היה די נורא במחברת שלי…

ארז 22 ביוני 2012

מה זה אומר:"במחברת שלי"

יואב בורוביץ' 22 ביוני 2012

צ'כיה כבר שנים מזייפת. לא גדלו שם יורשים לנדבד, פובורסקי, ואפילו לא לברגר ושמיצר. רוסיצקי כבר שנים לא פוגע למרות שהוא טאלנט עצום אבל כזה שהראה מעט מדי אחרי שנות צעירותו בדורטמונד. בארוש הוא פלופ מהדהד- שחקן שאני ממש לא אוהב. אה, שכחתי את צ'ך, כמובן גדול עולם אבל שוער.
וזהו פחות או יותר.
הנבחרת הזו אפורה כבר הרבה מאוד שנים וביורו הזה התבאסתי מאוד שהיא העפילה לרבע הגמר. אני גם לא רואה עתיד גדול שם. בינוניות, לא הרבה יותר.

אלכס 22 ביוני 2012

אתה טועה בגדול יואב, יש שם טון של כישרון, אם הדור הזה יצליח או לא זה כבר עניין אחר.
גם בסגל הנוכחי שחקנים כמו תומאש נסיד(מצסק"א מוסקבה),מארק סוצ'י(מספרטק מוסקבה)המצויינים לא קיבלו צ'אנס, וגם דויד לאפאטה שהוא חלוץ טוב, לא שיחק.
לדעתי גם הבחירות בהגנה היו לא מוצלחות כשרומן הובניק לא עלה כבלם פותח.
שלא לדבר על העובדה שבילק לא לקח לטורניר את פודיל, פוספש, פולאק או פנין, כולם שחקנים בליגות הבכירות באירופה, או אפילו את יירי שטינר הוותיק(אם הוא כבר לקח את בארוש).
מיחאל בילק(שהיה שחקן אדיר), הוא מאמן בינוני, רחוק שנות אור מדושאן אוהרין המנוסה, ולא השתמש נכון בסגל שהיה לו, למרות שהוא מוגבל, בטח יחסית לדור הזהב של נדבד,פובורסקי,שמיצר,וברגר או לדור 'הכסף' (אם תרצה) של יאן קולר,רוזיצקי,מארק היינץ,וגם בארוש בשיאו שהיה חלוץ מצויין.
עדיין בחירות טובות יותר, וניהול הסגל שהיה לו טוב יותר היה יכול להביא אותו רחוק יותר, ואת הקבוצה, לשחק טוב יותר.
אבל העתיד…צ'כיה תמיד ייצרה ותמשיך לייצר כשרונות עצומים.

בית שמאי 22 ביוני 2012

אני לא כ"כ מקבל את העניין של דור הזהב ודור הכסף. קודם כל, היו שחקנים, כמו נדבד עצמו, ששיחקו בשתי הנבחרות (יורו 96, יורו 04). דבר שני, נדנד היה משמעותי יותר בנבחרת של 2004 ואילו ב96 עדיין לא היה בשל.
מבחינה אישית, אני מחזיק יותר מצ'כיה של 2004, ששיחקה כדורגל טוב יותר ושלטה במשחק. גם השחקנים של 96, דור הזהב כביכול, לא כ"כ הצליחו באירופה (ברגר ופובורסקי נפלטו לקבוצות דרג ב'. שמיצר? היה נלחם על מקום בהרכב גם עכשיו).
מבחינת מדינות דרג ב' באירופה דווקא פורטוגל מצליחה לייצר כשרונות רבים יותר, הן מבחינת שחקני על (פיגו, רונאלדו) ובטח שמבחינת כמות השחקנים שמשתלבים בקבוצות הצמרת באירופה.
מבחינה זו, צ'כיה נותרה מאחור

אלכס 24 ביוני 2012

לא ממש הבנת, אבל לא משנה…הנקודה היא שגם דור הזהב וגם דור הכסף שירש אותו והיה לא פחות טוב(ואולי אפילו יותר טוב) היה עובדה לכשרון הצ'כי, שקיים גם היום אם כי קצת פחות, והוא צעיר עדיין.
פורטוגל, בלי קשר לזה שאני מקווה ומאמין שינצחו את הגועל הספרדי,
מייצרת שחקנים לא רבים מאז, הדור האדיר של פיגו ורוי קוסטה, שבא ביחד עם שיא הקריירה של ז'ואאו פינטו(מהחלוצים היותר מוכשרים, בלתי מנוצלים ובאותה מידה CERTIFIABLE), ריקרדו סה פינטו, נונו גומש, והעלייה של קוסטיניה, מאניש, פטיט, פאולו פריירה. כולם באו באותו דור שהצ'כים באו.
מאז…מוטיניו, מיירלש, ולוסו והשאר הם לא באותה רמה, ולצ'כים, בזכות הכשרון הטבעי והמסורת תהיה תמיד עדיפות.

תומר חרוב 22 ביוני 2012

צ'כיה אכן לא הייתה מספיק טובה, ראו שאחרי שספגו את השער והיו חייבים לשחק וגם ניסו, לא הייתה להם את היכולת בכלל להשיג את הכדור. אבל עצם ההגעה למעמד והפייט שהיא נתנה הם לא פחות מהירואיים. מיותר לצפות שתמיד יהיו להם דורות עם שחקנים כמו פאבל נדבד שהיה למשך תקופה השחקן הטוב בעולם ולמשך תקופה לא מבוטלת טופ 5 בקלות, כל השוואה אליו וציפייה שיהיה בצ'כיה שחקן ברמתו טומנת בתוכה זלזול. יש לצ'כים ים כישרון והעובדה שהם מצליחים להעמיד נבחרת תחרותית גם ללא כוכבים גדולים היא לא פחות ממופלאה, הידד לכדורגל הצ'כי.
והידד לרונאלדו כמובן ובכלל לפורטוגלים, הוכיחו את עצמם ללא ספק גראויים למעמד וגם מעבר לו.

כסיפוביץ 22 ביוני 2012

לא מהמשחקים הגדולים של רונאלדו אבל האמביציה והחדות שלו בניצול הזדמנויות הוא מדהים.

מסכים לגבי נאני אבל גם שם טמונה הבעיה של פורטוגל. להוציא את נאני הלא יציב מהמשחק זו לא משימה בשמיים.

ראול מיירלש היה ענק אתמול וכל עוד הוא מצליח להחזיק את האמצע יש לפורטוגל סיכוי כל שהוא להמשיך.

שימו לב שחצי הרכב פורטוגלי סוחב צהובים לחצי הגמר כולל נאני ורונאלדו.

כסיפוביץ 22 ביוני 2012

ומזל טוב לכל הלברונים שם בחוץ…

סלטיקס מניו דלהי 22 ביוני 2012

ע"פ השידור אתמול הצהובים מתאפסים לאחר רבע הגמר

ארז 22 ביוני 2012

מה גם אתה אוהד פורטוגל ביורו??

גלן 22 ביוני 2012

כמעט היה סוויפ

MG 22 ביוני 2012

באמת שביום כזה קשה לא להתייחס השוואה בינו ובין לברון.
שניהם, מהשחקנים הורסטיליים ביותר שראה המשחק – רונאלדו בטוח כזה.
במשחק מנג'ר, שניהם היו מקבלים את הציון הגבוה אי פעם.
אני לא אומר שהם הכי טובים בכל הזמנים, אבל יש להם את הנתונים הכי טובים בממוצע (כלומר אם בכלל ניתן למספר כל אספקט של המשחק בנפרד).

ארז 22 ביוני 2012

אני אומר שפורטוגל תפסיד בחצי כי 95% ספרד מנצחים את צרפת יגמר בערך 3:1 לספרד

אביאל 22 ביוני 2012

אני היחיד שחושב שהעובדה שקרלוס קירוש לא המאמן הוא העניין המרכזי כאן, לא שבנטו כזה גדול אבל הוא לפחות לא מפריע.

ארז 22 ביוני 2012

טעות שלי יאללה פורטוגל!!!

Comments closed