יורו (16). השאלה

שתי בעיטות לשער במחצית השניה. ניצחון מוצדק

ספרד לא בעטה לשער מהדקה ה-51 עד לפנדל בדקה ה-89. למרות שיש דיון תאורטי חשוב בשאלה אם הנסיון של צ'אבי לבעוט בדקה ה-69 מ-22 מטר שנחסם על ידי מגן נחשב לנסיון הבקעה. יש לציין שהניצחון לא עמד בסכנה.

 שום בונקר איטלקי, שום נבחרת גרמנית בימיה הצינייים ביותר, לא תקעו כך את המשחק הבינלאומי בחוסר אונים.

*

שיעור בהיסטוריה מיורם ארבל
צל של עבר

115 Comments

לקסוס 23 ביוני 2012

המשחק הנורא ביותר שראיתי השנה.

אני מת שפורטוגל יהרסו כבר את הטיקי טקה המחורבן הזה.

יום שבת כזה עלוב לא היה לי הרבה זמן:(

ליאור 23 ביוני 2012

מסכים עם כל מילה. האבסורד הוא שבמהלך הדקות העקרות האלו דל בוסקה, שפתח את המשחק עם הרכב נטול חלוצים, עבר לשחק עם הרכב התקפי יותר, כשהכניס את טורס במקום פאברגס…

קורא 23 ביוני 2012

מה שבאמת מתסכל זה שרואים לפרקים קטנים במחצית הראשונה ואפילו בסוף, שאם קצת, אבל קצת תנועות לעומק, אפשר להגיע למצבים ואולי חו"ח להבקיע.
למה להרדים משחקים עם כל כך הרבה כשרון? (ואני בעד ספרד ביורו..). מאמן שמרן

אלפורטנייו 23 ביוני 2012

מסי לא שווה כלום בלי צ'אבי ואינייסטה?
צ'אבי ואינייסטה לא שווים כלום (כלומר, שווים מיליון אחד-אפסים) בלי מסי. וזה מספיק, למרבה הצער, לגרוף כל תואר בעולם.

רועי מ 23 ביוני 2012

זה נכון הספרדים שולטים במחשק בצורה די מרגיזה.
למעשה מרגיזה ביותר. הם באמת מרדימים את המשחק והופכים אותו למשעמם. הייתי לא נעים לי לומר בעד הצפרתים, לא מאמין שאני אומר את זה.
למרות קאסיא ואלונסו(מימי ליברפול) אני אתמוך בפורטוגלים, כי אני ידע שלא משנה מי יגיע לגמר השני זה יהיה הרבה יותר מעניין לאוהד הנייטראלי כמוני,
קשה לי לראות את האנגלים עוברים את הגרמנים.

וחוץ מהזדמנות אחת הצרפתים לא סיכנו את קסיאס, שגם אם ישן כל המשחק היה במקום הנכון בזמן הנכון.
צרפת אכזבה גדולה.

yaron 24 ביוני 2012

קשה לך לראות את האנגלים עוברים את הגרמנים, אבל את איטליה העברת אותם בלי שום מאמץ. שורה תחתונה – זה הסיבוב בו מתגלה מי אמיתי ומי בלוף.

יואב 23 ביוני 2012

כל כך נכון.
וחוסר האונים…

גלן 23 ביוני 2012

הייתה גם הכנסה של פברגס מול השוער. המצב הכי טוב במשחק. אני בעד צרפת אבל לא מסכים. אני לא חש חסר אונים. מול נבחרת טובה יותר אני מתקשה לראות את ספרד מנצחת בסגנון הזה.

יואב 23 ביוני 2012

גלו,
הם כבר ניצחו נבחרות טובות יותר בסגנון הזה(טורנירים קודמים).
זה כמובן לגיטימי מצידם. כך הם משחקים. הם כמובן אדירים בזה וזה דורש כל כך הרבה כישרון. ויש להם.

גלן 23 ביוני 2012

אני באמת חושב שהם פחות טובים ובודאי עם פחות כח אדם בהשוואה לעבר. יש להם סגנון וראיתי משעממים ממה שהיה היום. מול קרואטיה זה היה נורא. היום כבר סרט שניתן לעכל.

רפי רחמים 23 ביוני 2012

איך זה שצ"אבי ואיניסטה אף פעם לא רבו או צעקו אחד על השני?
צ"אבי ואיניסטה שבעים,הם זכו בכל מה שאפשרי בעולם הזה
פדרו מעולה,בטוח יותר טוב מטורס ולדעתי עדיף גם על דוד סילבה שתוקע את המשחק
כמה שערים בכלל הובקעו מול ספרד ב 3 הטורנים האחרונים (כולל הנוכחי)יותר מ 10?

אלפורטנייו 23 ביוני 2012

ועוד קצת סטט'. נדמה כאילו ספרד מאמתת את הנוסחה שלה ממשחק למשחק: אם סוגרים את השער שלנו, תמיד ננצח.

קדם מונדיאל 2010, ספגו 5 שערים ב-10 משחקים.
מונדיאל 2010, 3 שערים ב-7 משחקים.
קדם יורו 2012, 6 שערים ב-8 משחקים.

סה"כ: ספרד ספגה 14 שערים ב-25 משחקים, כחצי שער למשחק. ממוצע יציב ופנטסטי, שמכעט "מבטיח" נצחון שלך. ואולי גם מבסס את סגנון המשחק, שמגיע עד לאבסורד של 6 קשרים, עם הבריח של אלונסו+בוסקטס בכל מחיר.

אנונימוס 23 ביוני 2012

הנבחרת הכי מדכאת בטורניר הזה

הופמן 23 ביוני 2012

צודק. נבחרת ספרד צריכה לפרוש ולהניח לכדורגל הבינלאומי להתפתח שוב אל עבר הגבהים אליהם הגיע לפני הפריחה שלה. או לפחות שיעשו בונקר איטלקי או כדורגל גרמני ציני. ממש חוצפה מצידם לתקוע את המשחק הבינלאומי ככה.

דורפן 23 ביוני 2012

הם עושים בונקר ספרדי. זה הכל

הופמן 23 ביוני 2012

מבין את הטענה, אבל לא מסכים איתה. אלא אם כן אתה מגדיר בונקר כ"שיטת משחק שמונעת את הכדור מהיריבה". אני מגדיר אותו כ"מתן אפשרות ליריבה לשלוט במשחק אבל העמדה של כל השחקנים בהגנה כדי למנוע ממנה להגיע לאזור השער". למעשה זה בדיוק הפוך מבונקר. מי שעושה בונקר הן בד"כ היריבות של ספרד.
אני חושב שיותר מדי בקלות מבטלים היום את העבודה האדירה שנדרשת משחקני ספרד כדי להצליח גם לשלוט בכדור וגם למנוע מהיריבה הזדמנויות. אם זה משחק הלחץ המדהים שלהם, אם זו הטכניקה המושלמת בהנעת הכדור, אם זו היכולת להשתחרר מלחץ ואם זו המציא הקטלנית של הפרצה בהגנה. בעיני זו פשוט רמה אחרת, שאירופה באמת חסרת אונים מולה. אבל האתגר מבחינתי הוא להגיע לרמה הזו בכל הנבחרות, לא להוריד את הרמה של ספרד כדי שתשתווה לאחרות.

דורפן 23 ביוני 2012

האתגר זה לצפות בזה. למה שלא נקבל פשוט דווח בסיום על כמות ההחזקה בכדור. יש גם את הדיאגרמות היפיפיות הללו שבא מסמנים את המסירות של כל קבוצה שמבטא את השליטה הספרדית. הן יפיפיות. פשוט הישיבה לצפות בכדורגל בו הדבר הכי חשוב הוא לא לחטוף הוא קשה.

וזו הגדרת הבונקר שלך: מטרת המשחק לא לחטוף. והחידוש התירואטי הגדול כאן: המטרה של לא לספוג היא לא של החלש (כמו במקרה צ'לסי ברצלונה) אלא של החזק.

ואני מסכים איתך – הם משקיעים עבודה עצומה והמון כשרון במטרה הזו של נטרול המשחק.

הופמן 23 ביוני 2012

לא אכנס איתך לויכוח על ההנאה מזה. אני נהנה מזה. יכול להיות שאני נהנה מכדורגל שבעיניך הוא הגנתי. אאל"ט אתה (אולי לוונטל) היללת את הקטאנצו האיטלקי המפואר. אני מעדיף את זה על פני קטאנצו, מפואר ככל שיהיה. לפחות כאן מופגנת שליטה טכנית עילאית בכדור.
מטרת המשחק לא לחטוף? זו אחת המטרות. המטרה החשובה ביותר היא להבקיע. לא בדקתי עכשיו, אבל נדמה לי שספרד הבקיעה יותר שערים ביורו מרוב הנבחרות.

אופיר 23 ביוני 2012

הופמן, הענין הוא לא אם הכדורגל הזה הוא הגנתי או לא. הוא לא הגנתי ולא התקפי, סתם כדורגל חסר זהות, פוזשן בונקר.
אתה בוהה במסך והוא באותה המידה יכול היה להיות מוחשך, מפני שלא קורה שם פאקינג שום דבר!

הופמן 24 ביוני 2012

אופיר – אני חושב שדבר אחד שאתה לא יכול להגיד על המשחק הספרדי זה שהוא "חסר זהות".

אופיר 24 ביוני 2012

צודק, עוד אף נבחרת לא שיחקה בצורה כל כך צינית ומשעממת. יצטרכו להמציא מונח חדש שיתאר בונקר במרכז המגרש, ובזאת תהא זהותו.

שי 23 ביוני 2012

זאת אכן רמה אחרת ולכן זה כל כך מרגיז. השער הראשון היה מעשה אומנות. גם ניצול ההזמנות של הנפילה של המגן הצרפתי, גם ההגבהה המושלמת וגם הנגיחה שלא השאירה שום סיכוי לשוער.
לאחר שרואים כמה כשרון ויכולת יש לחבורה הספרדית המופלאה הזאת, זה מתסכל ומרגיז לראות אותם מתמסרים בצורה עקרה במרכז המגרש.
אני בטוח שלאוהד ספרדי זה לא אכפת, כפי שלא היה אכפת לאוהד יווני ב2004 או איטלקי ב 2006.

הופמן 23 ביוני 2012

מה שאין להם זה סקורר. וזו בעיה קשה. אבל הם מחפים עליה ביצירתיות שבעיני מעוררת הערכה.

שי 23 ביוני 2012

הופמן – ברור שאין סקורר. משחקים בלי חלוץ – איך יהיה?
בכל הלה ליגה המופלאה ובתוספת טורס אין איזה איתי שכטר שכאשר צ'אבי +צ'אבי אלונסו+אינייסטה מאחוריו יכול להיות מה שפידלובסקי נהיה לגרמניה?

הופמן 24 ביוני 2012

נו, מסתבר שלא. בספרד אתה צריך סקורר שגם יודע לשחק את השיטה הזו. נוסח ויה. אולי פדרו (אבל גם הוא לא חלוץ קלאסי). טורס לא מבריק (והלוואי שיבריק ויבקיע יותר), ודל בוסקה לא מאמין כנראה ביכולת של יורנטה להשתלב במשחק הזה.
אני מבין את השיקול של דל בוסקה לשחק בשיטה הזו. וכשרוב הנבחרות שמשחקות "עם חלוץ" מבקיעות פחות, אולי זה עדיף.

צור שפי 24 ביוני 2012

אז זהו שיש. יש וייה וסולדאדו (שניהם פצועים) אבל יש גם יורנטה שהוא 9 קלאסי ובינתיים מתייבש על הספסל.

משה 24 ביוני 2012

הופמן, אתה מפספס פה את העיקר.
אין ספק, שהספרדים עושים מצוין את מה שהם עושים.
הבעיה היא, שכדורגל הוא SHOW, והמשחק הספרדי משעמם ביותר ומרחיק צופים פוטנציאליים.
אין כאן עניין של "רמה", כי אם החזרת העניין והיופי למשחק ע"י ניטרול השיטה הספרדית המזעזעת. אפילו על חשבון שינוי חוקי המשחק
(אם בכדורסל חייבים לסיים התקפה תוך זמן קצוב, ניתן ליישם משהו דומה גם בכדורגל).

הופמן 24 ביוני 2012

את הבונקר האיטלקי לא היה צריך לנטרל, גם לא את הציניות הגרמנית, אבל נבחרת שמצליחה לשלוט בכדור בלי שאף אחד יצליח לקחת לה אותו – את זה צריך לנטרל. לא חושב.

אופיר 23 ביוני 2012

בימים הקרובים אני לומד פורטוגזית, מוציא אזרחות פורטוגזית, לומד את ההיסטוריה של פורטוגל (ואסקו דה-גמה >>>> קולומבוס!) מתגרש מאישתי (המרוקאית) ומתחתן עם פורטוגזית ומקים איתה בית בליסבון. אני הולך להיות עם פורטוגל בכל מאודי עד שתטהר את הטורניר מהשרץ הספרדי.

הופמן, מספיק עם סיפורי הכדורגל הספדי העילאי, רק אתה עוד מאמין לבוקי סרוקי הזה, מסביבך כולם כבר התפכחו. לא היה היום שום לחץ ושום סיפורי פוגי, רק בונקר עלוב ומשעמם.

הופמן 24 ביוני 2012

נו מה אתה רוצה שאני אענה לך על זה? טוב, גם אני אתפכח.
כן, לא היה שום לחץ, הכדור הגיע לספרדים בכל פעם מחדש בגלל שיש לו שורשים בפמפלונה והוא מעדיף את מגע כף הרגל הספרדית.
כבר קראתי על עוד כמה אנשים שעדיין מאמינים לבוקי סרוקי הזה, אז בינתיים אני לא מרגיש בודד לגמרי (לא שזה נורא להרגיש קצת בודד אחרי כל כך הרבה זמן ששויכתי ל"עדר" שנוהה אחרי ספרד).

גיל 24 ביוני 2012

הופמן, אני אומר לך מה הבעייה. הם מגיעים בקלות לרחבת היריב ואז במקום לנסות להבקיע הם נסוגים לאמצע ומתמסרים. בעיניהם, איבוד כדור זה אסון וכשאתה מנסה להבקיע זה לרוב קורה אז לא שווה לנסות בכלל. הם עושים זה רק כשהם מוכרחים כדי לעלות ליתרון.

הופמן 24 ביוני 2012

איבוד כדור זה לא "אסון" (והם דווקא איבדו לא מעט כדורים היום), אלא הרבה פחות טוב להם מאשר עוד קצת סבלנות כדי להגיע למצב יותר טוב. איבוד כדור דורש גם הרבה יותר הוצאת אנרגיה במרדף אחרי החוטף, ובחזרה להגנה תוך כדי לחץ על מוציאי המתפרצת.
הם יכולים במקום זה לשמור את האנרגיה לתנועה נכונה ומדויקת שתביא להזדמנות טובה יותר. ולמה שלא יעשו את זה אם אף נבחרת בעולם לא מצליחה לשבש להם את המשחק הזה.
אם גרמניה תצליח, ועוד במשחק התקפי – אדרבה. זה יהיה עוד שלב חדש באבולוציה של המשחק, כמו שכתבו בתגובה יפה למטה. מה שלא מובן לי הוא הדרישה שיוותרו על השליטה שכבר השיגו במשחק בשביל שנוכל להנות שוב מכדורגל איטלקי או גרמני "יצירתי".

גיל 24 ביוני 2012

אבל הם לא מנסים להגיע למצבים טובים יותר זו הנקודה. הם רוצים להרדים את המשחק ככה שליריב יצא החשק לשחק. לדעתי, אם היו קצת מתאמצים היו יכולים לתת לצרפת רביעייה ואז היה לגיטימי לבזבז את כל הזמן בהעברות הכדור האינסופיות.

והדרישה להינות מהמשחק לגיטימית מקבוצות שיש להן את הכישרון לעשות את זה. זו לא יוון או נבחרת ישראל או אפילו אנגליה. כשיש לך כישרון לשחק מרהיב ואתה לא עושה את זה זה צורם.

הופמן 24 ביוני 2012

אני חושב שמצפים מספרד קצת ליותר מדי. עם הסגל הנוכחי זה כנראה המקסימום שהם יכולים לעשות (למעשה הם אפילו טובים יותר משחשבתי שיהיו). אני חושב שהרבה מהשליטה שלהם נובעת מכוח ההרתעה, וכשנבחרות יעזו יותר מולם יהיה אפשר להפתיע אותם.
לא חושב שיכלו לתת לצרפתים רביעיה.

גיל 24 ביוני 2012

למה יותר מדי? מספיק לראות אותם משחקים כשהם בפיגור או בשיווין כדי להבין את הפוטנציאל העצום שלהם. זו בדיוק הסיבה לתסכול. הם יכולים אבל לא רוצים.

יריב 24 ביוני 2012

עזוב את קולומבוס, הוא בכלל איטלקי (ג'נובזי?)

בית שמאי 23 ביוני 2012

הכדורגל שספרד משחקת הוא בסה"כ עוד שלב באבולוציה של המשחק, שמאופיין בטכניקה ובאינטליגנציית משחק גבוהות מאד. זה גם אומר שהפתרון לכך ידרוש שחקנים אינטליגנטים לא פחות. הכדורגל הולך לכיוון שבו מרכיב חכמת המשחק הופך יותר ויותר חשוב וזה לא כ"כ נורא, במיוחד לאור התחושה שנשבה בתחילת שנות ה-90 שהכדורגל הולך והופך ליותר ויותר פיסי וסגור. דוגמא לכך אפשר לראות בכמות הטעויות וההחלטות הלא נכונות המעטות יחסית לפעם, שהשחקנים מקבלים בכל הנבחרות (מי יותר ומי פחות). אולי אנשים כבר שכחו משחקים לפני 20 שנה, שלא יכולת שלא להתייאש מרוב שטויות והחלטות אידיוטיות שהתקבלו דקה אחרי דקה ברחבי המגרש. בקיצור, צריך להיות אופטימים

אילן 24 ביוני 2012

על אף היותי אוהד בארסה, אני נוטה לסנטימנט שלך, רונן.

לדעת מיעוט יחסי בקרב אוהדי בארסה, יש מחשבה שפפ עזב, בין היתר, בגלל המיצוי בסגנון המשחק. הוא אידיאולוג שהביא את השיטה למיצוי יחסי, שכל גיוון בו שאינו הוספת קשר נוסף למרכז המעובה (מדי) מפר את הלוגיקה הנצחית של החזקת הכדור.

המשחק ב-343 שניסו לא מעט העונה הוביל לשני דברים: משחק פרוע ורווי גולים והזדמנויות בחצי של היריבה עם מינוס של הגנה חדירה מאוד (שום לחץ של איניסייטה או פאברגס על הכדור לא שווה ערך לבלם ומגן שמכסים אגף), ומשחק של החזקת כדור נטו, מפרך ומתיש. את שניהם פפ לא השאיר כמתודה סדירה ואפקטיבית, למרות שהמתודה השנייה היא מאוד אפקטיבית, כמו שהיורו מגלה. דל בוסקה לעומת זאת הוא מאמן שרואים בכל בחירה ובחירה שלו את הפחד, עם אפס חדווה כלפי מה שקורה על כר הדשא.

אני לא רואה הבדל משמעותי בין העיוורון והאדרת האסתטיקה הספרדית המופרכת לבין מה שג'ונתן וילסון מתאר לגבי משחק הכדרור האנגלי מימי הכדורגל המאורגן הראשונים, והאמונה שלהם בכוח העמידה האנגלי. חוץ מהניצחונות,כלומר, אבל לא באנו לנצח (:

דורפן 24 ביוני 2012

מה הקשר בין בארסה לספרד? במקום מסי ועוד חלוץ (סנצ'ז, וייה או פדרו ולפעמים שניים מהם) ספרד פותחת עם עוד שני קשרים שאחד מהם דפנסיבי

אילן 24 ביוני 2012

"השיטה", כולל טקטיקות איטלקיות (שפפ הביא מאיטליה) לסגירה בהגנה, לקוחות מהספר של בארסה, ובהשראה די ברורה, לא?

בבארסה של השנה אף אחד לא הצליח לכבוש שערים ולהיכנס לפורמה חוץ ממסי לא רק כי חוק הכלים השלובים עובד(: אלא כי המומנט של השבירה, של החריגה בשביל הבקעת שער התחיל להיות משהו שקורה פחות ופחות, שנמנעים ממנו. זו טבעה של אידיאולוגיה, שנשכחת הסיבה המקורית למה שאתה עושה. מסי הוא אנומליה שמסתירה את מה שקורה לטיקי טקה כשהוא הופך למטרה ולא לאמצעי. בארסה עם שני חלוצים לא עשתה הרבה יותר ממה שספרד עושה בכמה וכמה משחקים, ובחלקים נרחבים כמות נכבדה של משחקים אחרים. ודל בוסקה פשוט לקח את זה עד הסוף.

אלון זנדר 24 ביוני 2012

אילן – אחת הפסקאות המעניינות והאינטיליגנטיות ביותר שקראתי בנוגע לטקטיקה הזו, וקראתי המון. שאפו חזק ביותר!

איל 24 ביוני 2012

מבריק.

קורא 24 ביוני 2012

ההבדל הוא שבבארסה בזמן שמתמסרים מסביב לרחבה או 30 40 מ' מהשער, כל הזמן יש תנועות לעומק – של מסי, אלכסיס, אלבס וגם ססק – שיש פירצה הם מקבלים את הכדור. פה – קורה מעט מדי. שקרה (פה ושם במחצית הראשונה), זה היה יפה.

אדם 24 ביוני 2012

ושוב, לכל מגונני ספרד, המשחק הזה הוא פשוט דוגמא נפלאה.
עד לגול, היה משחק מעניין, הייתה מטרה, היה עניין. אחריו, נאדה, אוננות במרכז המגרש.
ומצד שני, הגרמנים. גם כשהובילו הם המשיכו לשחק כדורגל שמטרתו היא להבקיע. אמנם הם ספגו שיוויון, אבל היי, זה קורה, אם לספרד לא היה קצת מזל וקסיאס היא כבר הייתה בבית אחרי הפבד 1-0 לקרואטיה.

ולכל מי שטוען שזה לא בונקר: יוון לקחה ב-2004 את הטורניר עם שלושה ניצחונות 1-0 בשלבי נוקאאוט. ספרד לקחה את המונדיאל עם ארבעה כאלה. מצא את ההבדלים…

אני אישית מעדיף מלחמה של החלש על כל פיסת דשא מהפגנת עליונות ודריסה של החזק רק על להעביר עוד יום במשרד.

אלכס 24 ביוני 2012

נכון מאד אדם, ולגבי המשחק עם קרואטיה, זה לא רק קסיאס ומזל, אלא גם שתי פנדלים שלא נשרקו לטובת הקרואטים, שהיו בערך 70 אחוז יותר פנדל ממה שספרד קיבלו היום.

יואב 24 ביוני 2012

מסטיק שכבר נגמר לו הטעם. לועסים מכח האינרציה. גם הם נראים משועממים.
חבל ששחקני כדורגל כל כך מוכשרים(מהטובים של דורם) נראים כמו פקידי בנק אפורים.
הקילינג פס של צ׳אבי לפברגאס בחצי השני היה עוצר נשימה. זה בטח היה מסטיק חדש.

חיימון 24 ביוני 2012

יאללה מספיק עם המרמרת. לצרפת פשוט אין את הכלים לנצח. הספרדים די התעייפו לקראת הסוף ומשחק המסירות הפך פחות רוחבי, גם תודות לשני החילופים, אבל הצרפתים לא יכלו לעשות דבר כי הם מוגבלים התקפית מאוד.

וזה הכל. כל אחד צריך להשתמש בכלים שיש לו כדי לנצח ואין מה להתפנק יותר מדי. על מה כל ההפתעה והמיאוס מהמשחק הספרדי לא ברור לי. יש הרבה על מה לדבר שלא עובד בקאדר הצרפתי.. למשל הישענות יתר על ריברי שדקות ארוכות היה עסוק בעצמו או אגף ימין לא קיים.

דרך אגב, השער הספרדי הגיע לא מהחלקה אומלל אלא ממחדל הגנתי מזעזע של מאלודה – הבחור פשוט טייל במרכז במגרש לצד אלונסו וכשזה טס לכיוון הרחבה מאלודה פשוט המשיך לעמוד שם. מחדל קריטי בדקה קריטית, שער יתרון קריטי והמשחק הפך בלתי אפשרי לצרפתים

בית שמאי – אני מסכים איתך, מרתק יהיה לראות מהיכן יגיע הפתרון לשליטה האבסולוטית של הספרדים בכדור או למשחק הלחץ שלהם.

גיל 24 ביוני 2012

זו באמת שאלה שנבחרת טובה תצטרך להתמודד איתה. אני לא בטוח שפורטוגל יכולים אבל אני מת שהם יפגשו את הגרמנים בגמר ולדעתי הם יפסידו. לא להאמין שנרצה שנבחרת גרמנית תנצח כדי שהכדורגל יחזור להיות התקפי ויפה יותר.

גיל 24 ביוני 2012

ואגב, מעניין שהסטטיסטיקה הרשמית מראה שהם החזיקו בכדור רק 55% מהזמן, מה שמראה שהתפיסה שלנו קצת מוטה ויכול להיות אפילו גרוע יותר.

דיזידין 24 ביוני 2012

גם מעניין שספרד בועטת לשער יותר מכל נבחרת אחרת…

Cabrio 24 ביוני 2012

הבונקר הספרדי גרוע בהרבה מקטנצ׳יו. כי לא קורה בו כלום. בבונקר קלאסי, לפחות אתה חוזה באחת הקבוצות מתקיפה בגלים, גם אם לא כובשת. כאן אף אחת מהקבוצות לא באמת תוקפת… אז לשם מה התכנסנו כאן?

donnie darko 24 ביוני 2012

התיישבנו לראות את המשחק ,חבורה של אוהבי ספורט בכלל וכדורגל בפרט. מהדקה ה -20 בערך כולנו יישרנו קו , קדימה צרפת ! ואנחנו לא סובלים את הצרפתים.
בסביבות הדקה ה -60, הטלויזיה נשארה דלוקה, אבל כבר אף אחד לא הסתכל לכיוונה. דקה 89, פנדל. הגנבנו מבט, ספרד ניצחה. אותנו.

יואב 24 ביוני 2012

יפה כתבת.

אלכס 24 ביוני 2012

יפה מאד

אבי 24 ביוני 2012

עולם קטן – ככה היה גם אצלנו!

תומר חרוב 24 ביוני 2012

ראיתי עכשיו את המחצית השניה ורציתי לקפוץ ראש לשמשה של בנק הפועלים.

יואב 24 ביוני 2012

תומר,
חכה למחר. אולי תרצה לנסוע לשדרות(:
ולא כי איטליה תפסיד. מרגיש פנדלים….

אלפורטנייו 24 ביוני 2012

אגב, מילה טובה לג'ורדי אלבה. עוד חניך של לה מאסיה וחיזוק לאולי הנבחרת הטובה בעולם, שלא יכולה להשתתף באף מפעל, נבחרת קטלוניה. וזה הרכב משוער שלה:
ואלדס; קפדווילה, פיקה, פויול, אלבה; צ'אבי, בוסקטס, פברגאס; טייו, סרג'יו גארסיה, קואנקה (קרקיץ', אלברו ואסקז)

רן 24 ביוני 2012

מצחיק. אותה שחיטה שנשתה למיאמי, עכשיו לספרד. וכולם ביחד במקהלה עדרית. היידה!

יואב 24 ביוני 2012

איזה עדר? שאוהד את ברצלונה? טעית בעדר. פה מדובר במיעוט נרדף(:
וברצינות, מה הקטע? מותר לא לסגוד לאדמה ששחקני ספרד דורכים עליה?
הם הכי טובים ומיומנים. זאת לא דרישה מוגזמת לדרוש מהם גם התרגשות.

talo 24 ביוני 2012

לכל המקטרגים על הספרדים- הרי כמעט כולכם מתלהבים באין סוף סופרלטיבים מברצלונה.
זה אותו דבר בדיוק רק בלי מסי!
נא הסבירו לי זה טיקי טקה או בונקר משעמם?

גיל 24 ביוני 2012

אתה טועה, לרבים נמאס גם מברצלונה אבל שם לפחות יש באמת יותר סטייל ואת מסי.

ניר 24 ביוני 2012

התשובה בגוף השאלה: טיקי טאקה – מסי = בונקר משעמם.

גלן 24 ביוני 2012

לא מצליח להזדהות איתכם.

כסיפוביץ 24 ביוני 2012

"שום בונקר איטלקי, שום נבחרת גרמנית בימיה הציניים ביותר, לא תקעו כך את המשחק הבינלאומי בחוסר אונים."

משפט כל כך נכון. לא זוכר את עצמי מנסה להישאר ער בשלבים כאלה בטורניר נהדר שכזה.
מה שמצחיק שבהתחלה עוד קפצו כל תומכי ספרד בזעם על כל פיהוק של שעמום.
היום אנשים מתחילים להבין שמה שחשוב זה המשחק עצמו ולא השורה הסטטיסטית הנדירה.

סימנטוב 24 ביוני 2012

הם מצמצמים את המגרש לשליש (המרכזי) וכמעט תמיד יש להם אפשרות מסירה קלה אבל קצרה (עם אחוזים ניכרים של מסירות הצידה ואחורה) וע"י כך כשהם מאבדים את הכדור יש כמה מטאדורים באדום ליד צרפתי אובד עיצות למררת השעמום במשחק הפחדני הזה הגיע לספרדים.
לצרפתים לא הייתה שום תשובה לשאלה הספרדית

MG 24 ביוני 2012

מישהו יודע למה צ'אבי הרננדז ואנדראס אינייסטה מחליפים את המספרים מברסה לנבחרת?

זה מסנטה פה 24 ביוני 2012

צ'אבי זומן לנבחרת כאשר היה כבר מספר 6, נדמה לי שהיירו היה אז מספר 6, בכל אופן הוא לקח את הספרה 8 ואינייסטה שהגיע אחריו לנבחרת קיבל את הספרה 6.

יוסי מזרחי 24 ביוני 2012

בסופו של דבר, זה ענין של טעם.
יש את מה שספרד מציעה ויש מצד שני כדורגל אולי פחות מתוחכם אבל כזה שמחפש את השער כל הזמן ובקצב גבוהה כמו זה האנגלי המסורתי,
ויש את הגרמני היעיל יותר ואת הדרום אמריקאי.
אני לא רוצה כדורגל שמחזיק את הכדור 80 אחוז מהזמן האמצע או מאחור (ראו את בוסקטס, כמות ה"מסירות" שלו ואחוז הדיוק המדהים,כמובן לטווח של עד חמש מטר),אלא כזה שמחפש את השער מהר מאוד והרבה פעמים ומכל טווח ומימין וגם משמאל.
כאמור,ענין של טעם.
ואני תמיד מגיע לשאלה,איזה משחק נפלא היינו מקבלים אם החבורה הספרדית הזו על כל כשרונותיה היתה משחקת כדורגל אמיתי?.

ארז 24 ביוני 2012

לא ממש נסחפתי בשנאת ספרד הזאת. יש קבוצות ששומרות על יתרון עם בזבוזי זמן ילדותיים. יון, למשל מתחילה לביים פציעות החל מהדקה השנייה. הרבה יותר מעניין שקבוצה מעבירה זמן ע"י הדבר הזה שנקרא לשחק. תמיד משעשע אותי שמאמנים מתלוננים שהיריבה "משחקת עם כל הקבוצה מאחורי הכדור". בשביל מה אתם מאמנים אז?

ספרד לא בעייה. הבעייה היא היריבות. למה צרפת התגוננה כל כך מההתחלה? למה אין לחץ על הכדור??

כסיפוביץ 24 ביוני 2012

ברור שספרד לא "אשמה" במשחק שלה. וכל עוד אין נבחרת שמסוגלת לנטרל את הסגנון הזה אזי ספרד תיקח כל טורניר.

אבל כמו שיוון לקחה את האליפות שלה עם כוכבית ככה גם ספרד.

גיל 24 ביוני 2012

אין שום כוכבית באליפות של יוון. זו אחת האליפויות המוצדקות ביותר שיכולות להיות. לנצח את המארחת בגמר ואלופת אירופה ברבע זה הישג כביר. אפשר לומר שהם שיחקו מכוער אבל זה לא קשור לכוכבית וככה גם לא תהיה לאליפות ספרדית אם תהיה.

גיל 24 ביוני 2012

תפריד בין מכוער ומגעיל לבין לא לגיטימי. יש הבדל ברור בין הישגים שהושגו בגלל רמאות או שחיתות ששם יאה לשים כוכבית, לבין הישגים שהושגו על המגרש. ספורט יכול להיות ציני ומכוער ומותר לבקר אותו כמו שעושים פה, אבל זה לא הופך אותו ללא לגיטימי.

כסיפוביץ 24 ביוני 2012

אכן
וגם לא כתבתי שהמשחק של ספרד לא לגיטימי.
מצידם שכולם ילכו קיבינימאט והם יתמסרו לרוחב עד הגביע.

כמו שכתבתי שכל עוד אין נבחרת שמסוגל לשבור את המשחק הזה אז ספרד צריכה להיות אלופה.
כמו שליוון מזכירים את הסגנון שלה בזכייה כך גם לספרד צריך.

תוספת אחרונה
אני לא חושב שהמשחק של ספרד מכוער ומגעיל. הוא פשוט הורס אותי משעמום.

כסיפוביץ 24 ביוני 2012

היופי בספורט שהכל מוצדק ולגיטימי.
האליפות של יוון
היד של סוארז
העצמה של ספרד
היד של הנרי
וכו' וכו'

עדיין יש שזוכרים שספרד היא אלופת העולם הדלה ביותר הכל הזמנים מבחינת הבקעות.
עדיין אם ספרד תיקח את היורו [כי היא הכי טובה במה שהיא עושה] אני אזכור ששלושה משחקים מתוך ארבעה [כרגע] ישנתי כמו תינוק.

צור שפי 24 ביוני 2012

אם לתמצת את הדיון, הבעיה של הספרדים היא שהם משחקים כמו אשכנזים.

סימנטוב 24 ביוני 2012

היי אנחנו לא כאלה גרועים :)

כסיפוביץ 24 ביוני 2012

מי שראה את גרמניה מחזיקה 70% מהזמן בכדור מול הסתגרות יוונית ונותנת לה 4 חתיכות מבין איך אפשר אחרת.

MG 24 ביוני 2012

הכל עניין של ניהול סיכונים.
השינויים בהרכב של לב וסגנון המשחק של גרמניה הם יותר "מסוכנים", אך טומנים בחובם גם סיכוי גדול יותר. דל בוסקה מעדיף "ללכת על בטוח".
מבחינת תוצאה סופית, בטח שלזמן הקצר" קשה לקבוע מה עדיף מבחינת "התשואה" – השקעה סולידית או מסוכנת.
כמובן שמבחינת הצופה עדיפה "השקעה מסוכנת" בעלת סיכוי גדול יותר לכמות מצבים גדולה יותר משני עברי המגרש.

כסיפוביץ 24 ביוני 2012

רק כצופה.
אני לא אוהד ספרד אלא חולה כדורגל…

אריק 24 ביוני 2012

רונאלדו יארוז אותם וישלח אותם הביתה. ראיתי את המשחק עם שלושה חבר'ה שהיו בעד ספרד, במחצית השניה הם כבר כולם עברו לצד שלי, עד שיצאנו מהבית בסביבות הדקה ה80 מחוסר עניין.

הארכיון 24 ביוני 2012

אז נכון שספרד משעממת. אבל הקבוצה האטרקטיבית ביותר לא זוכה בטורנירים. זוכרים את ברזיל ב2002? זוכרים מי היו בגמר ב2002? את זה אתם מעדיפים?
דל בוסקה חכם מאוד- הוא מבין שבטורניר כזה ברגע שאתה סופג את ה0-1 (והסיכוי לכך גבוה יותר אם אתה משחק לעומק ונותן ליריב להחזיק בכדור) הסיפור נגמר ב80% מהמקרים ולכן הוא משחק בשיטה כזו.
הבעיה היא שהיריבות לא לוחצות את ספרד מספיק וזה נותן לה אפשרות לשחק כך. אז במקום להאשים את ספרד, תאשימו את היריבות שלא לוחצות ולא מנצלות את המצבים הבודדים שהם מגיעות.
אם ספרד תזכה ביורו- לא יזכרו איך היא שיחקה- אלא יזכרו את ספרד שהיתה היחידה לזכות ב3 טורנירים בינלאומיים רצופים תוך כדי שהיא משחקת בהילוך שני- מה שמראה על העוצמה שלה.

אזי 24 ביוני 2012

באמת?
מה אתה זוכר מ2004?
את זה שיוון שברה את שיא "הכי הרבה 1-0 ברצף"
או את זה שנבחרת קטנה זכתה בתואר היסטורי?

אני זוכר יורו מחורבן
אם ספרד תזכה ככה.. זה מה שאני אזכור גם הפעם, וזה מה שאני זוכר גם מהמונדיאל

גיל 24 ביוני 2012

ברזיל ב2002 הייתה דווקא נבחרת די מלהיבה, שנות דור מספרד של היום. זה אכן יהיה הישג גדול אם הם יזכו אבל עדיין יבקרו אותם, זה לא סותר.

אדם 24 ביוני 2012

למה אתם הולכים כל כך רחוק? מספיק להסתכל על ספרד של 2008 ולראות את ההבדל. איזו נבחרת נפלאה הם היו אז…
הגמר מול גרמניה היה צריך להיגמר עם שלוש חתיכות והוא היה פשוט נפלא.
אני לא יודע אם האשם הוא גווארדיולה או דל בוסקה, מה שבטוח, אחד מהם אשם.

קורא 24 ביוני 2012

זה בסך הכל צעד נוסף אחרי ברצלונה, אם ברצלונה המציאו את האימפוטנטיות הזו (לפחות הם היו קצת פחות ציניים), נבחרת ספרד כבר שיכללה אותו, ועכשיו כל אחד צריך לשאול את עצמו אם זה הכדורגל שהוא רוצה לראות, כזה שבו 90 דקות כמעט לא טורחים לאיים על השער. אני מקווה שגרמניה תנצח במפגש מולם בגמר.

הארכיון 24 ביוני 2012

תאתגר אותם ותקבל כדורגל יותר יפה…

אזי 24 ביוני 2012

אהה.. מי ששיחק אתמול באדום זאת ספרד?!
באמת לא הבנתי למה היה ליוון עוד משחק אחרי הם כבר הפסידו…

אודי 24 ביוני 2012

לייק!
ואני אמרתי שספרד זו היוון החדשה.

טימי 24 ביוני 2012

להגיע למצב שאנגלופיל כמוני יהיה בעד צרפת. ימי חושך.
הפוזשן בונקר הורג את המשחק. לא מצליח להנות מ 7986 מסירות אחורה על מטר. מעדיף לראות צ'כיה מול דנמרק בכל יום נתון על משחק של ספרד.
לא מצליח להבין מה מהנה בזה. מזל שרוב הקבוצות/נבחרות לא מסוגלות לשחק בצורה הזו.

martzianno 24 ביוני 2012

נרדמתי בדקה ה-69.
הצרפתים היו פאתטיים מתמיד.
שלא תגידו שלא אמרתי – בגמר תצטרכו להיות בעד גרמניה!

כסיפוביץ 24 ביוני 2012

לא יכולת לשלוח כמה הודעות ס.מ.ס כדי להציל את המצב?

גיל 24 ביוני 2012

ואם להיות רגע פרקליט השטן ולחזור לנושא הפוסט, זה בדיוק מה שקורה היום. הספרדים כאילו מתריסים ומאתגרים את העולם שישברו את החזקת הכדור האינסופית שלהם. אני חושב שזה יגיע ואפילו בטורניר הזה.

jk 24 ביוני 2012

סטטיסטיקה אחת קטנה –
הספרדים עומדים על ממוצע משוגע של יותר מ- 650 מסירות מוצלחות למשחק (81% הצלחה במסירות, לפי נתונים רשמיים של אופ"א). במקום השני – גרמניה (עם קצת פחות מ- 500 למשחק, הבדל ענק מהספרדים).
אין ספק שהספרדים מרכזים את כל המאמץ שלהם ב"הנעת הכדור" ולחץ.

נתון מפתיע מהמשחק אתמול – צרפת החזיקה בכדור 45% מהזמן (הרבה יותר ממה שהיה נראה). למי שזוכר, ריברי התעלל באגף השמאלי של הספרדים לאורך כל המשחק, ולא זכור לי שהלחץ הספרדי עבד כל כך טוב. הצרפתים לא באו לשחק. לא לחצו, לא עשו תנועה והמרחקים בין השחקנים היו פשוט עצומים (כמשחקים ככה אי אפשר לשים גול).
ספרד ממשיכה לשעמם אותנו למוות עם משחק מסירות שזוהי גם כל מטרתו, למסור את הכדור. יציאה של ספרד למתפרצת נגמרת (כמעט תמיד) בעצירה באיזור קו ה- 30-35 מטר מהשער והתחלת התמסרות חסרת תכלית. הרבה מאוד פעמים רואים שקו ההתקפה הספרדי נסוג אחורה תוך כדי הנעת הכדור (ברור שזה במטרה לשמור על מרחק סביר מההגנה, כמו שמחייבת השיטה), אבל זה פשוט מעקר את המשחק הספרדי לחלוטין.

אני לא חושב שהנעת הכדור נובעת מיכולת טכנית עילאית, אני בטוח שיש עוד נבחרות שתרגול השיטה היה מביא אותן לתוצאות דומות. אבל לשיטה הזאת אין ערך התקפי, אלא רק מנגנון הגנתי, שמטרתו אחת (כמו כל בונקר טוב של מוריניו) – לא לחטוף.

אין לי בעיה עם המטרה הזאת, הרבה מאוד קבוצות שיחקו מאותה מנטרה בעבר ומשחקות כך גם היום, אבל כשכל משחקך מורכב מאינסוף מסירות, ש- 90% מהן חסרות תכלית לחלוטין, הצופה נענש. את היעדר התכליתיות במשחק הספרדי יזהה גם ילד בן 6, הבעיה שכרגע הם מנצחים.
אבל כשחושבים על זה אין זה פלא, קבוצות ישראליות בשנות ה-80 היו מתמסרות בדיוק באותה דרך, לרוחב ועבור אותה מטרה, רק שזה היה מתרחש באיזור החצי, או קצת מאחוריו. ספרד פשוט העבירו את המשחק לקו ה-35-40, וזה ההבדל היחיד. משחק הרוחב הספרדי מתבצע יחסית גבוה במגרש (ובגלל זה למראית עין השיטה התקפית), אבל בסופו של דבר המטרה אחת – לא לספוג.

שיהיה לספרדים בהצלחה, אבל שלא יתלוננו בפעמים הבאות שמאמנים מסוגם של מוריניו הורסים את המשחק. החשיבה של הנבחרת הזאת זהה ופחדנית.

אדם 24 ביוני 2012

אתה צודק בהכל פרט ליכולת התכנית. הסיבה היחידה שהם מצליחים לעשות את זה הם אינייסטה וצ'אבי. כשהם עם הכדור זה נראה שיש להם תאום סיאמי שדבוק לרגל ואין שום דרך להפריד ביניהם למעט התערבות כירורגית, ע"ע גליץ' לרגל.

jk 24 ביוני 2012

אני יכול לחשוב על עוד כמה שחקנים בעולם בעלי יכולת טכנית לא פחותה מזאת של צ'אבי ואינייסטה.
בסופו של דבר, צ'אבי ואינייסטה כל כך טובים וכל כך חשובים כי הם מכירים את שיטת הנעת הכדור הזאת טוב יותר מכל אחד אחר. זה לא היה עובד באותה צורה בלעדיהם, אבל גם איתם, בלי הימצאות של גורם המאיים על השער, הכל נראה חסר תכלית.
ספרד זכתה (ואולי תזכה גם השנה) בתארים בגלל הנעת הכדור. לא בגלל התכליתיות של הנעת הכדור וניצול המצבים, אלא בגלל שהנעת הכדור מוציאה את העוקץ ממשחק ההתקפה של היריב שלה (בדיוק כמו שבונקר ומשחק מבוקר עושים, כל עוד עושים אותם ברמה גבוהה).

אדם 24 ביוני 2012

שוב, אני לא מתווכח, אני מסכים, ועדיין, צ'אבי ובעיקר אינייסטה הם אנומליה. לשיטה הזו אין דרך להצליח בלעדיהם. אין עוד שחקנים כאלה שמסוגלים לשמור על הכדור בשטח כל כך קטן, פרט למסי כמובן.

jk 24 ביוני 2012

אין ספק שמדובר בשני שחקנים עילאיים.

אביעד 24 ביוני 2012

כמה דברים:
קודם כל, אחוזי ההחזקה בכדור בסוף של 55-45 לא מטעים. עד שדל בוסקה הוציא את פברגאס וסילבה לטובת פדרו וטורס זה היה 60%+.
דבר שני, הספרדים אתמול ברוב דקות המשחק עשו עוול לעצמם. צרפת הייתה מאוד חלשה אבל תוצאה של 1:0 היא מאוד נזילה. אם הספרדים היו מנסים אשכרה לשחק קצת יותר לעומק, הם יכלו לגמור את המשחק יותר מהר ויותר בקלות.

jk 24 ביוני 2012

מזאת בדיוק נובעת הביקורת על הספרדים.
הם אחת הנבחרות הטובות בעולם. אין על כך ויכוח ואף אחד לא יכול לערער על כך. בנוסף, גם התוצאות הולכות לטובתם. אין ספק שהשיטה עובדת.
כדורגל טוב אפשר לשחק בהרבה דרכים והרבה מערכים שונים, זה הכל עניין של יישום והצבת מטרות.
עיקר הביקורת נוגעת לכך שמדובר ביישום השיטה בדרך הגנתית. יישום שיטה שמבוססת על החזקת כדור הופכת את המשחק לתחרות מסירות, שרובן הגדול אינו בדיוק חסר תכלית, אבל נעשה למטרה הגנתית – לא לספוג.
בדיוק כמו בונקר, בדיוק כמו במשחק מבוקר. תחת מנטליות הגנתית כזאת מסירה ספרדית ממוצעת שוות ערך לכל הרחקת כדור אנגלית ומשרתת את אותה מטרה.
המשחק הספרדי מבוסס על אותה שיטה של ברצלונה. תנועה בלתי פוסקת, לחץ, הנעת כדור וחיפוש פרצה בדרך סבלנית. ההבדל הגדול נובע מהפילוסופיה ההתקפית של פפ ויישום השיטה עם שחקנים כמו מסי, אלכסיס ווייה, לעומת לעומת הפילוסופיה השמרנית של דל בוסקה. אין ערך להשוואה בין שתי בארסה לספרד, זה רק עושה עוול לבארסה (ואני לא ממעריציה הגדולים).
אז אפשר להפסיק לצפות מהספרדים לשים רביעיות, ומצד שני אפשר להודות שהספרדים חושבים קודם כל על הגנה (לגיטימי לחלוטין כל עוד לא מדביקים לזה כל מיני אמרות חסרות בסיס על כדורגל גדול, ושזאת הדרך בה צריך לשחק).

הופמן 24 ביוני 2012

אין דרך שבה צריך לשחק. אבל בעיני זה כדורגל גדול ומאוד אסתטי. הדרך הזו ספציפית גורמת לי להנאה יותר מכל דרך אחרת.

אזי 24 ביוני 2012

אגב הם לא המציאו כלום,
זאת שיטה שהמציאה שחר פאר. כן כן.
בכל פעם שהערתי את עצמי באמצע הלילה כדי לראות משחק שלה, טענתי שהשיטה שלה מאוד ברורה.
היא פשוט משעממת את היריבה, ומוציאה לה את החשק לחיות.
וככל שהיריבה פחות במגרש, יותר קל לנצח.

רק חבל לי ששיטה כל כך יעילה היא גם כל כך משעממת…

אבי 24 ביוני 2012

זמנים קשים.

מי ימגר את שלטון הרשע הזה?

אבי 24 ביוני 2012

(האמת, איטליה הסתדרה לא רא במשחק הראשון)

פאלאסיו 24 ביוני 2012

המלך רונאלדו?

אבי 24 ביוני 2012

הלוואי.

פורטוגל במיטבה משחקת מהר וחד ומהאגפים – ממש מעשה כפירה!
מועמדת ראויה (מבחינה אתית) לחיסול הטיראן. אני כבר חולם על פריצות מסחררות של נאני ווהוא ממדריד.

לא יהיה קל. שלטון האיימים עדיין חזק.

שלו 24 ביוני 2012

המשחק אתמול הוא סוג של פרשת דרכים בעייני בכדורגל.
ראינו עד עכשיו אליפות שבעייני מהטובות ששוחקו, ועדיין הקבוצה החזקה בטורניר בוחרת לייאש את היריבה לא ע"י שלושה ארבעה שערים כי אם ע"י החזקה אין סופית בכדור.
זה זורק אותי לאיטליה 90' מונדיאל שהגיע אחרי שני מונדיאלים חזקים מאוד מבחינת אטרקטיביות ובטורניר אחד ייבש את הביצה.
אם ספרד תצליח בטורניר הזה (ובעייני מי שמגיע לחצי גמר היא כבר מצליחה) מעניין לראות איך זה ישפיע על הקהל (בכדורגל הספרדי ואולי אף במקומות אחרים שינסו לחקות).
בסוף אם הכדורגל יהפוך להיות משחק רוחבי הוא יאבד הרבה צופים וכסף.
כשזה מגיע מיוון זה מתקבל בסלחנות כשזה הגיע מברזיל (ב94') זה התקבל הרבה פחות טוב.

ברומא דיברו המון השנה על הפרויקט של לואיס אנריקה וברצלונה ב', בהתחלה עם הרבה כבוד והערכה ואח"כ בציניות מופגנת.
הוא היה רחוק משחק אחד (הפסד אחד) מהשיא השלילי של 15 הפסדים בעונה אחת, שיא שנקבע בעונה שעברו ברומא חמישה מאמנים…

ועדיין אי-אפשר שלא להעריך (לדעתי) את המסר שכדורגל כזה מעביר ליריבה, שהמשחק יכול להימשך עוד 50 שנה והם לא יבקיעו גול.

תiמר 24 ביוני 2012

אני כלכך נהנה. הליגה הישראלית בפגרה אז שכחנו
שיש קבוצות ושחקנים שלא מצליחים לחבר שלוש מסירות.
אני בטוח שכל מאמן מת שהנבחרת שלו תשחק כמו הנבחרת הספרדית.
מבחינתי זו פשוט אומנות.

תiמר 24 ביוני 2012

ליתר דיוק:
אני לא סובל את דל בוסקה על זה שהוא משחק בלי חלוץ
ואני חושב שהחילופים שלו מעידים על זה שהוא שיכור.
ומחוץ למגרש הוא ניראה לי הבן אדם הכי משעמם בעולם.

אני מסנגר על אחזקת הכדור שלהם

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 24 ביוני 2012

רבותי כקאטו הזקן בשעתו, אני שב וטוען מאז המונדיאל – האינקויזיצה הספרדית חזרה, והיא לא מפסיקה להתמסר (באחוז הצלחה של 88.37 אחוז, כפי שמעדכן בהתרגשות נדב יעקובי)

איל 24 ביוני 2012

איטליה הוכיחה כבר כי היא יכולה לנטרל את המשחק הספרדי, מהסיבה הפשוטה שגם ברשותה קישור עילאי שיודע לעקוב אחרי תוכנית משחק אחידה.
לצערנו, הסוף די צפוי, ספרד כמו שעשתה ב2008 תנצח את גרמניה 1-0 בגמר.

baryo 24 ביוני 2012

ספרד לא עושים בונקר.. הנעת כדור מרגל לרגל עד למציאת פירצה בהגנה במשך שנים הוגדרה כדרך לנצח בונקר.. אז אל תתחילו להפוך את זה לבונקר!!

קבלו עוד קלישאה כיפית.. ההגנה הטובה ביותר היא התקפה.. וגם את זה ספרד עושה.. הדרך של הספרדים לא לספוג היא פשוט למנוע את הכדור מהיריבה.. מדובר במשהו שרק ספרד מצליחה לעשות ברמה הלאומית ושכמעט ורק ברצלונה מצליחה לעשות ברמה הקבוצתית..

כולם קוראים לספרד פתאום בונקריסטים אבל מתעלמים מהעובדה ששתי החילופים הראשונים שלהם היו חלוצים במקום קשרים כשהם ביתרון!!! איזה עוד נבחרת עושה חילופים כאלה?

ולא.. אני ממש לא מסכים עם השיטה של דל בוסקה.. גם אני רוצה לראות את טורס ויורנטה משחקים.. גם אני רציתי את סולדאדו כמחליף..
אבל מכאן ועד לקרוא לנבחרת שהבקיעה 8 שערים עד עכשיו (מקום שני ביורו [בעקבות הרביעייה של גרמניה] ומקום ראשון בשלב הבתים) בונקריסטית??? זה די מוגזם!!

זה מסנטה פה 24 ביוני 2012

כאוהד ברצלונה וותיק יחסית (94), אני יכול לאמר שהסגנון הזה הוא לא ספרדי קלאסי אלא שיכלול (קלקול) של התנועה הקטלונית.

בימים רחוקים יותר (סוף שנות ה90 ותחילת שנות ה2000) היינו עדים לנסיונות של תופעת התנועה הבלתי פוסקת וסגנון המניפה.
סגנון זה הושפע כמובן מהדרים טים של תחילת שנות ה90, ובהקשר ישיר מהולנד של שנות ה70 וקרויף (מיכלס).
מה שאתם כבר יודעים הוא שסגנון זה (טוטאל פוטבול) אומר שכל שחקן יכולאמור לשחק בכל תפקיד לאור ההתפתחויות שבמגרש בזמן ספציפי.

המניפה היתה הצורה שבה בארסה בעשרים שנה האחרונות מנסה להעביר את הכדור מצד לצד עם צמצום הרווחים עד שתמצא פירצה פנימה.
שנים שזה לא הלך כמו שצריך ובארסה הרבה פעמים התפרקה במשחקים מסויימים, גם בגלל העדר של שחקנים חכמים וטכניים ליישום השיטה.

לכן, כאשר יש קבוצה עם מאמן שחונך על השיטה (פפ-פקציוניסט) וקשרים עם חכמת משחק וטכניקה גבוהה מאוד, + השחקן הטוב (אולי) בהיסטוריה, גובשהחודשה השיטה בUPDATE לשנות ה2000.

אני מוכרח לציין שזה כן ציני וכן משעמם לצפות בספרד אך זוהי אבולוציה שחייבת לקרות כל כמה שנים. התפתחות 'גנטית' בצורה דרסטית עד ששאר הסביבה יצמצמו פערים או ימצאו נוסחה חדשה לנצח את השיטה, לכן לדעתי אף נבחרת בהיסטוריה לא היתה מנצחת את ספרד הנוכחית לאורך זמן מפני שהיא הכי מתקדמת.

מוריניו (בעעע) הצליח לעצור חלקית את ברסה, בעזרת משמעת הגנתית פסיכית במסגרת הקבוצות, אולי גם ככה צריך להיות במסגרת הנבחרות…

נ.ב

מזל טוב ללאו מסי!!!

דורפן 24 ביוני 2012

אכן מזל טוב ומתגעגעים (יותר מתמיד)! הבעיה במציאת תשובה לספרד ברמת הנבחרות נובעת ממכשול נוסף – משמעת הגנתית פסיכית קל ליישם בנבחרת שרוב שחקניה מקבוצה אחת. יותר קשה עם מקבץ כוכבים מקרי

Comments closed