יורו (21) גיבור לאומי. גיבור הרגע

3 מחשבות על בלוטלי

מה אפשר לומר על רגע כזה? כשסילביה בלוטלי חיבקה בסיום את בנה המאומץ. לאמץ ילד בן שלוש שהיה חולה, ילד מגזע אחר במדינה לא הכי טולרנטית, זה מעשה מרשים מאד. לאנשים כאלו מגיע להתפוצץ מגאווה.

(אגב: למיטב הבנתי יש גם בני דודים מאד גאים בתל אביב עכשיו).

זה מעשה מרשים גם לבעוט כמו שהוא בעט בשער השני. מאשימים אותו שהוא לא חושב. חלוצים לא צריכים לחשוב!

רק בערבית:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ונזכרתי מה שאמר עליו פראנדלי ערב המשחק: "לך תדע מה עובר בראש של ילד בן 20?". הגדולה של פראנדלי הייתה להבין שהוא לא יודע עליו הכל. שיש דור אחר וצריך לתת לאנשים למצוא את דרכם.

בכל פעם שאיזה אדיוט מניף דגל ניאו נאצי באיזו פינה יש דווחים וניתוחים. אבל הנה גם עובדות אחרות בשטח. מעיתונאי ששולתתתתת בשטח! אתמול בכיכר בוורשא – אין לי מושג מה שמה אבל זה אזור של סטודנטים ונותנים לעמוד שם בחוץ עם בירות ב-2 בבוקר – כמה אוהדים איטלקים שרו "סנייה בלוטלי, סנ-יה בלו-ט-לי". ומהר מאד הצטרפו אליהם הפולנים והגרמנים. הם אפילו רקדו במין רכבת כזו בכיכר והמשיכו לשיר "סנייה בלוטלי – סנייה בלוטלי".

נדמה לי שזה דור שאולי לא שכח את השנאות והיריבויות הישנות. הוא פשוט היה עסוק מדי בפייסבוק ובטוויטר ובריאלטי. אצלם "תהילת העולם ל-15 דקות" של אנדי וורהול היא מציאות החיים ובעצם די הרבה זמן. ובן גילם דפק אתמול שני גולים גדולים ברגע הנכון והם התחברו לזה.

חידון מספר 296. סיכום היורו
בסוף באלוטלי העדיף את פאולינה

36 Comments

אריק 29 ביוני 2012

זה מה שחשבתי עליו בגול השני. נראה את החלאות מקללים אותו עכשיו. גזענות היא לא תכונה שנולדים איתה היא נרכשת, אולי צמד כזה ישנה בקצת משהו רקוב במדינה הזאת.

פאלאסיו 29 ביוני 2012

איזו תמונה מרגשת… צמרמורת

עומרי 29 ביוני 2012

אגב לשאלתך מלפני שבועיים פראנדלי ביקש לענות כעת: "כן"

סימנטוב 29 ביוני 2012

קל לשנוא ורגע קל של מצוקה מחזיר אנשים לגזענות, יפה כתבת 15 הדקות האלה יעברו ולצערי מציאות כלכלית או תסכולים אחרים יחזירו אנשים לצרות עין.

אפריים 29 ביוני 2012

מדוייק.
הגזענות נעלמה ל-140 תווים.

אסי ג'ירו 29 ביוני 2012

סליחה שאני מפריע באמצע סשן ההתלהבות מהפרא האציל

באלוטלי חלוץ מצוין, גולים יפים, סיפר אנושי מרתק – הכול נכון
ועדיין: מדובר בשחקן אלים ודוחה
חוץ מפפה ונייג'ל דה יונג הוא השחקן המאוס בעולם
כל הסיפור האישי שלו רלוונטי נשכח ברגע שרואים אותו בועט בשוקיים של מישהו או עושה אצבע משולשת למאמן שלו

יוסי מזרחי 29 ביוני 2012

אני מעדיף משוגעים כמותו,והוא אכן משוגע, על פני מחונכים ומנומסים כמו (לא חשוב, אני לא רוצה להרגיז את אוהדי הקבוצה שלי…).

קורא אדוק 29 ביוני 2012

באלוטלי הוא גרסת שנות האלפיים של קאנטונה
ובגלל זה אני אוהב אותו כל כך

וללא ספק אחת מתמונות השנה בספורט

הופמן 29 ביוני 2012

פוסט נהדר.
מה שיפה בעיני בתמונה הזו, מעבר לדרמה של האימוץ וכל זה, זה לראות איך גם אישיות מוחצנת, פרובוקטיבית ומלאת עוצמה כמו בלוטלי היא תמיד גם הילד הקטן והאוהב של אמא.

אדם 29 ביוני 2012

תרגום לדברים של השדר- ראוף ח'ליף :
" האיטלקי מענה את הגרמנים, מראה להם את כל העינויים שיש.. סופר מריו באלוטלי, מרסק את מנואל נויר, שם כדור בחיבורים, לאיפה, לאיפה, לאיפה אתה לוקח אותנו? מריו באלוטלי, ליל טריפת הכדורגל הגרמני.. דבר גדול יא עומרי (חיי).. בפוזה מהסרטים, מריו באלוטלי נותן במתנה את הצמד היפה ביותר לכדורגל האיטלקי"

דורפן 29 ביוני 2012

איזה תותח. גם אתה וגם הוא

אדם 29 ביוני 2012

תודה :)

בני תבורי 29 ביוני 2012

גדול!

ערן קאלימי 29 ביוני 2012

גדול יא זאלאמה!

דורי גיל 29 ביוני 2012

מישהו יודע איפה יש שידורי סטרימינג של כדורגל בערבית?

תומר חרוב 29 ביוני 2012

גדול, תודה רבה על התרגום.

אזי 29 ביוני 2012

אני מבין שזוהיר באלול הוא בעצם לא עוף מוזר

אדם 29 ביוני 2012

אזי – יש כמה שדרים בעולם הערבי שיש להם סגנון פואטי כמו זוהיר בהלול, ראוף חליף התוניסאי שמופיע בתקציר השער של באלוטלי הוא אחד מהם.
השדר הכי טוב בעולם הערבי, ולטעמי בעולם, הוא עיסאם אלשואלי גם כן תוניסאי. שניהם כרגע משדרים ב-אלג'זירה.
זה אחד הקטעים הכי מצחיקים של עיסאם אלשואלי :
http://www.youtube.com/watch?v=Nt2PxzaiogQ&feature=related
תרגום מתחילת המהלך (שניה 13) :

" הכדור מתהלך, ברצונו להראות לעולם את המכונה הזו, הכדור מתהלך מהלך מצויין מאד, 10 מסירות ומסי, מסי נכנס, שם כדור לא יכול להיות!, לא לא לא לא זהו! אני לא מפרשן יותר !, פרשתי יא אלג'זירה ספורט ביי ביי… העניין נגמר, הסיפור נגמר סיימתי לפרשן… איך אני אסיים יא מסי? איך אני אסיים יא ברסה ואת קיימת? איך אסיים יא מסי ואתה קיים? הוי אלוקיי איזה נסיבות, אני מודה לנסיבות, שעשתה ממך שחקן יא מסי".

מה שמייחד את השדרים בעולם הערבי זה שהם משדרים בלי פרשן לצדם, מה שמטבע הדברים דורש מהם יכולות רטוריות יותר גבוהות כדי לבדר את קהל הצופים במשך 90 דקות.

גלן 29 ביוני 2012

ולחשוב שיש אנשים שמעדיפים את שייקספיר

אלון 29 ביוני 2012

אדם זה פשוט נפלא. אפשר לשכור את שירותיך לעוד כמה דקות?
http://www.dailymotion.com/video/xrn9j2_sweden-2-0-france-euro-2012-group-d-all-goals_sport

תודה מראש.

אדם 29 ביוני 2012

בכיף.. לגבי השער של איברהימוביץ' : " יא סלאם על השער היפה ביותר, אברה קדברה שבדיה, שבדיה מבקיעה בבעיטה גדולה מאד, מהשחקן אברה, שבדיה בשביל ההיסטוריה, בשביל הנצחון, מול הצרפתים.. לא ניצחו אותם מאז 69, מאז 43 שנים אבל איזה שער יפה, של אברה, שער הטורניר.. ההגנה הצרפתית נוכחת נעדרת, הגבהה מלארסון ויא סלאם על המהלך היפה, תראו את איברהימוביץ' בהילוך הזה, אברה אברה יא שחקן, אברה קדברה מטיל כישוף, שער שמטיל כישוף וכאן אנו רואים את השמחה של המאמן.."

ניר 30 ביוני 2012

אני בעד לתת לאדם בלוג קבוע של פרשנים מהעולם הערבי.

Danny - Long Island 29 ביוני 2012

And he can't control himself, so he takes of his shirt for a yellow. I guess he will never learn

שלו 29 ביוני 2012

כשמדברים על שלוש זכיות ברצף של נבחרת למה לא סופרים נגיד את ברזיל:
מונדיאת 2002
ברזיל קופה אמריקה 2004
ברזיל קופה אמריקה 2007 ?

שלו 29 ביוני 2012

טעת היה מונדיאל ב 2006

ניינר 29 ביוני 2012

כל איטליה צריכה להצדיע לאישה הזו

גלן 29 ביוני 2012

אני לא חובב הורדצ החולצות אך כמו שכתבתי אתמול זאת הייתה בעיני אלמותית. ניצחון העמים הרומניים על הגרמניים. קונאן הברברי השחור עם מבט ששורצנגר היה הורג עבורו. יש לי את כל הסימפטיה לשדר הטוניסאי.

רוסונרי 30 ביוני 2012

בנוגע להיסטוריה – מדובר על יריבויות ושנאות היסטוריות הרבה במהלך טורנירים כאלו כמו שכתב דורפן לעיל.
בנוסף קופמן לדוגמא כינה את היריבות בין איטליה לגרמניה הדרבי הפשיסטי לאור אירועי מלחמת העולם השנייה – בזמנו, לפני תשע שנים בערך, עשיתי עבודת גמר בסוף כיתה י"ב על המשטר הפשיסטי באיטליה ויחסו ליהודים – זה נכון כמובן שהמשטר היה פרו-גרמני ובאופן רשמי היו חוקי גזע באיטליה וכו' אבל מתוך בערך 50,000 יהודים "רק" כ-10,000 נספו באיטליה. העם האיטלקי עצמו עשה הרבה מאוד למען הצלת יהודים, בין העמים שעשו הכי הרבה במהלך המלחמה. בנוסף חלק מההצלה נעשתה אפילו על-ידי פקידי משטר שהעלימו עין, ואפילו על ידי אנשי הכנסייה.
הפואנטה שלי היא שזה נכון שעל הנייר הייתה ברית בין איטליה לגרמניה במהלך המלחמה אבל בחלקה השני של המלחמה שמוסוליני איבד את אחיזתו באיטליה והגרמנים כבשו באכזריות רבה את צפון המדינה – יש לא מעט דם רע בין שתי המדינות ולכן האיטלקים ממש לא שכחו את מה שקרה בשנים האלו בעיקר בצפון המדינה וניצחון על גרמניה מבחינתם הוא שמחה אמיתית שגם קצת מוציאה את השנאה מהעבר – הם לא מחצינים את זה כמו שהאנגלים לדוגמא היו עושים אבל זה קיים.

בקשר לבאלוטלי – יש מספר קבוצתו אולטראס גזעניות מאוד באיטליה, הן אמנם בקצה, אבל עושות הרבה רעש. הוא השתיק אותן ביום חמישי ונקווה שמחר הוא ממש יסתום להם את פה…
FORZA RAGAZZI – מחזיקים אצבעות

שלו 30 ביוני 2012

בדל המרכזי כמובן בין גרמניה לאיטליה הוא שהפשיסטים השתלטו על המדינה בכח, ללא בחירות והיו לאומנים ולא היה להם שום אידיאולוגיה (באופן רשמי) נגד היהודים, ואף רבים מהיהודים היו חברים במפלגה הפשיסטית.
בגרמניה היטלר נבחר בצורה דמוקרטית (בשלב הראשון).
האוכלוסיה באיטליה הייתה לאורך כל המלחמה אנטי פאשיסטית ואנטי נאצית וכפרים שלמים שימשו מחסה לפרטיזאנים וליהודים, וכל הגירושים של היהודים התבצעו רק אחרי שהצבא הגרמני הגיע לערים האיטלקיות, כך שבאיזור הדרום למשל היהודים לא סבלו יותר מהתושבים המקומיים.

נדב 30 ביוני 2012

רונן, אני מניח שראית את הקריקטורה בגאזטה. מה זה אומר על היחס לאחר (במקרה זה לשחור) באיטליה?

גלן 30 ביוני 2012

בהחלט קריקטורה לא תמימה. יש לאמר בנוגע לקריקטורה שכמו שיש התעלות של טעם טוב באיטליה יש גם מצויינות בטעם רע כמו הערות ברלסקוני על השיזוף של אובמה.

אמנון 1 ביולי 2012

דרך אגב, יש לי תהייה שאני חייב לחלוק איפשהו. האם יכול להיות שהספסול המתמיד שדל בוקסה מעביר את יורנטה קשור למהפכה שמתרחשת היום בחבל הבאסקים? יכול להיות שהוא לא מעוניין לתת לו להבקיע איזה גול ולהוציא שם עוד יותר את ההמונים למאבק מול המשטר-ה?

דל בוסקה 1 ביולי 2012

במקום שאני אתפתל להוכיח שאין לי אחות, תוכיח אתה שיש לי.

אמנון 1 ביולי 2012

זאתה הייתה תהייה, אני לא מאשים או חושד בקונספירציה. פשוט נשמע לי מוזר שיורנטה לא שיחק אפילו דקה בטורניר, בעוד נגראדו פתח בהרכב. בכלל, העונה הנדרת של בילבאו לא התבטאה בסגל הספרדי. ובמקרה, יכול להיות שבאמת במקרה, מתחולל עכשיו מרד הכורים הענק בחבל הבאסקים.

Comments closed