"הראש שלה לא בטניס"

בניגוד לתדמית בצעירותה, התכונה ההיסטורית הבולטת ביותר של סרינה וויליאמס היא אהבה עזה למשחק

In כללי

אם רוג'ר פדרר יזכה מחר בווימלבדון – יתפרשו הזכיות שלו בטורנירע גראנד סלעם  על פני 10 עונות – כולל 8 רצופות בשלב מסויים עם זכיה בסלאם. ויש לנו תחושה שהוא נמצא דורות בפסגה. הזכיות של סרינה וויליאמס בטורנירי גרנד סלאם הן על פני 14 עונות. זה אפילו שנה יותר משטפי גראף.

 

ראיתי אותה היום בגיל 31, שנתיים אחרי שהייתה סכנה לחייה וחשבו שאולי לא תשחק יותר, חופרת עוד תואר מול אגי רדוונסקה. וקופצת כמו ילדה עם הצלחת.  ונזכרתי שהיו אומרים עליה "שאולי הראש שלה לא לגמרי בתוך הטניס".

25 Comments

אני 7 ביולי 2012

דורפן, לך תדע עם כמה תארים היא הייתה אם היא הייתה מההתחלה רק מרוכזת בטניס.
לא הייתה מעולם אף אחת כמוה, וגם לא תהיה.

נ.ב
לא ייאמן שבזמנו אחרי שהיא חזרה מהפציעה פאר כמעט ניצחה אותה באוסטרליה…
מצד שני גם הראל לוי ניצח את סמפרס.

רן מרמת גן 7 ביולי 2012

אח שלי שהוא ספורטאי בחסד ושיחק כדוריד בליגה ראשונה במשך שנים (ואף בנבחרת) תמיד אמר… בספורט אין דבר כזה פוטנציאל יש רק מה אתה עושה ולכן השאלה כמה היא היתה לוקחת היא שאלה לא רלוונטית ואפילו מיותרת.

o-ren 7 ביולי 2012

אח שלי אמר תמיד שבחיים אין דבר כזה פוטנציאל, יש רק מה שאתה עושה…

ארה"ב הסיעודית 8 ביולי 2012

אח שלי היה מרביץ לי עם מקל של מעדר וצועק שאין כזה דבר רחמים.‏ כנראה שיש להם עניין עם לקרוא תיגר על מושגים שמושרשים בתרבות ‏‏(למרות ש
אפשר להתווכח על עניין הרחמים‏).

גיל 7 ביולי 2012

יש הבדל מהותי בינה לפדרר כמובן. פדרר הוא ממוקד, כמעט לא נפצע ובעל רצפים מדהימים. הקריירה שלה היא של עליות וירידות ואם הייתה משחקת כמו פדרר לא בטוח שהייתה מגיעה לגיל הזה. היא באמת רמה אחרת מעל כולן בסבב וזה אולי מעיד על מצבו הקשה של הטניס הנשי שבאמת חשבתי שמשתפר אבל הוא פחות מעניין היום מהגברים.

גיל 7 ביולי 2012

ואגב, הגלישה לאתר מאוד איטית כבר די הרבה זמן, בערך מזמן המעבר לספורט 5. לפעמים האתר לא עולה או כשכותבים תגובה הוא לא מקבל אותה.

אריאל גרייזס 7 ביולי 2012

הים אותו ים והתחת הוא אותו תחת. כשהיא רוצה, אף אחת לא יכולה עליה.
לפעמים אפשר לשאול מה היה קורה אם ספורטאי מזן ישן היה משחק היום, אם הוא היה מצליח. אני חושב שבמקרה שלה, תביא את כל הטניסאיות הגדולות בהיסטוריה ותשים על הדשא של ווימבלדון, והן לא ינצחו אותה כשהיא בפורמה (למעט אולי נרווטילובה).

אופיר 7 ביולי 2012

לדעתי הקאמבקים האלה שלה בכל פעם כדי להבליח באיזה גראנד סלאם הן בעיקר מבוכה לסבב הנשי. אישית גם הייתי רוחש לה הרבה יותר כבוד אם היתה מתמידה בפיסגה ולא נעלמת וחוזרת בכל פעם.

חוסר העקביות, יחד עם הטורנירים המעטים שהיא משחקת, מוציא אותה מכל דיון מול גראףנברטילובהאוורט על גדולה היסטורית.

אופיר 7 ביולי 2012

ואני מצטרף לגיל: מה נסגר עם השרת שלכם?

מנחם לס 7 ביולי 2012

דווקא חוסר העקביות מעצים את יכולתה. היא ואחותה מצהירות שישנם בעולם דברים לא פחות חשובים מטניס. מי קבע שאתלט חייב להיות עבד למקצועו? אם היא טובה מספיק לנצח בוימבלדון תוך שהיא מריצה קו אופנה שלם – GOOD FOR HER.

אופיר 7 ביולי 2012

ענין של השקפה, מנחם. אני מעריך יותר אנשים שעובדים קשה כדי להוציא את המקסימום מהכשרון שלהם. "פוטנציאל" לא מעניין אותי מאז גיל 14 בערך.

אזי 8 ביולי 2012

אני מסכים קצת עם מנחם.
בגלל שזה ספורט, ואנחנו אוהדים, אנחנו מרגישים שחייבים לנו משהו.
אופיר, אני לא יודע במה אתה עובד, אבל אני מניח ש80% מהאנשים, בכל זמן נתון, היו רוצים לעבוד במשהו אחר ממה שהם עובדים ולא עושים את זה כי הם צריכים את המשכורות.

אז סרינה משחקת שנתיים טניס, עושה כסף, והולכת שנתיים לעשות משהו אחר שבא לה.
זה יכול להיות קו אופנה, וזה יכול להיות להשתכר ולהקיא מיאכטה במיאמי. זה לא באמת עניינו.

רק שאנחנו אוהדים.. ותמיד בטוחים שהספורטאים שלנו חייבים לנו.

מנחם לס 7 ביולי 2012

סרינה היא טניסאית שבראש שלה ישנם דברים חשובים יותר מטניס (כמו וונוס). למעשה הטניס הוא מין PART TIME JOB, כי היא בענייני אופנה, קולנוע, ועוד. אותו דבר וונוס. זה מעצים עוד יותר את הישגה. חבל רק שוונוס חולה ב-AUTOIMMUNE DISEASE שאין לה תרופה, ואמנם זאת לא סכנת חיים, אך היא נחלשה בגופה. אני חושב שזה הספיק לאחריות לזכות בזוגות או לפחות להפסיד בגמר.

אבל האמת היא שיתרונה היחיד הוא בחבטת הפתיחה. כשהכדור כבר רץ, כמה מהמזרח אירופאיות טובות לפחות כמוה, אם לא עולות עליה. למזלה חבטת הפתיחה היא חלק עצום בטניס.

דורפן 7 ביולי 2012

אופיר, מנחם – יש לזה גם צד אחר. לא כל האנשים דומים. ראינו כל כך הרבה טניסאיות על נשרפות מנטלית בגיל מוקדם – אוסטין, קפריאטי, הינגיס, הנין – שאולי סרינה בכלל עושה את הדבר הנכון. שומרת על שפיות

יואב בורוביץ' 7 ביולי 2012

מסכים אתך כאן. למרות שזה מאוד מתסכל שהיא יכלה כבר להיות עם 24 סלאמים, ובמקום זה יש לה "רק" 14.

אלעד 7 ביולי 2012

"יכלה להיות עם 24 סלאמים" זאת ספקולציה והיא מטעה, כי אם סרינה לא הייתה עושה את ההפסקות היזומות האלה, אולי היא באמת הייתה נשרפת כמו אלו שדורפן ציין, ואז גם 14 לא היו לה.
נראה לי שמבחינת ניהול קריירה היא הטניסאית האינטיליגנטית מכולן

יואב בורוביץ' 8 ביולי 2012

אלעד- אולי אתה צודק ואולי לא. לא ניתן לדעת זאת. אני משער שאם הייתה מחויבת יותר לטניס היתה זוכה ביותר סלאמים. אבל אולי אני טועה.

אלעד 8 ביולי 2012

ברור שאי אפשר לדעת, בגלל זה אני טוען שזה ספקולטיבי, ובגלל זה זה קצת מוגזם לטעון שזה מתסכל.

צור שפי 7 ביולי 2012

לטעמי, כמבין קטן מאוד בטניס שעקב היום במתח אחרי הגמר, הטניס הטוב ביותר שוחק דווקא במערכה שניה, זו שהיא הפסידה.

אסף רביץ 7 ביולי 2012

קשה לי להתרגש ממשחקים של סרינה נגד שחקניות כמו רדוואנסקה. מרגיש לא פייר, כמו קרב בין מתאגרף משקל כבד למשקל נוצה, או לקחת את לברון וסטיב נאש ולתת להם לשחק אחד על אחד. סרינה הייתה יכולה לזכות ב-80% מהסלאמים בעשור וחצי, אבל אפשר להבין למה לא עד כדי כך התחשק לה.

מה שמוזר זה שעברו 14 שנה והסרינה הבאה לא באופק. יש בסבב הנשי עוצמות (אלמלא הצגת הסרבים הנדירה מול אזרנקה בחצי גמר סרינה כנראה לא הייתה עוברת), אבל אין אמריקאיות ואין שחורות ואין אתלטיות גדולות. חשבתי שזאת תהיה תחילת האבולוציה של הענף, זה לא ממש קורה.

עומרי 7 ביולי 2012

הפולניה הוכתה קצת בהלם מהעוצמה של סרינה במערכה הראשונה אבל התאוששה בצורה מרשימה בשניה. היא עוד תזכה בגראנד סלאם.

אגב, אני פשוט לא עוקב מספיק אחרי טניס נשים – מה נסגר עם שחר פאר? פצועה? סתם יכולת מדורדרת? הסוף קרב?

אבי 7 ביולי 2012

בניגוד לפדרר שעלה כאן בתגובות, הטכניקה של סרינה היא בינונית במקרה הטוב, ארסנל החבטות שלה דל ואינטליגנצית המשחק שלה כנראה לא עילאית. העוצמה המדהימה שלה היא מה שעושה אותה לטניסאית הטובה ביותר, שכנראה לוקחת סלאמים בלי להתאמץ יותר מדי. אכן חולשת הסבב הנשי זועקת, אני הפסקתי לצפות.

מישקה 7 ביולי 2012

אני דווקא אוהב ספורטאים שיודעים לנתב את הקריירה שלהם לעוד תחומים, להעשיר את עולמם (מיד אני חושב על מתן נאור ועל דורון שפר, אבל גם דיוויד בלו שלוקח פגרה של חצי שנה בשביל לסיים את הלימודים ואנטוני פארקר שחזר לארה"ב בשביל להיות עם אשתו ההריונית). בספורט יחידני כמו טניס, שבו בעצם אתה עצמאי שהמשכורת שלו והרווחים שלו תלויים רק בו, יש אפשרויות שאין בענפי ספורט אחרים, וסרינה ניצלה זאת באופן נהדר. לגבי ה"בכמה גראנד סלאמים היא יכלה לזכות"? זו שאלה שאולי מעניינת אחרים, אבל אני בספק אם היא עניינה אותה. היא זו שצריכה לנהל את החיים שלה ולעשות את המירב בשביל להיות מאושרת, ונראה שהיא עושה זאת בהצלחה יתרה.

אמנון 8 ביולי 2012

גם אני לא הייתי מחובבי סרינה הגדולים, אבל אני חושב שהיכולת שלה דווקא בדמדומי הקריירה מוכיחה כמה היא טניסאית נפלאה. תמיד נשארת באזור הטופ 10 או הטופ 5, ויודעת למקד את עצמה בשביל לאסוף עוד איזה גראנד סלאם פה ושם. דרך אגב, כמו פדרר, היה נראה שבשנתיים האחרונות היא פחות רלוונטית לרמות הגבוהות ביותר, והנה היא חזרה. נהדר הווימבלדון הזה.

שלו 8 ביולי 2012

אני כן מחובבי סרינה,
לדעתי היא מעצבנת את העולם בזה שהיא עושה מה שהיא רוצה.
היא מנהלת את חייה ולא הם מנהלים אותה, היא אוכלת מה שבא לה ומשתתפת באיזה טורניר שהיא רוצה מזמן היא יודעת שהדירוג מראה מגמות אבל הוא לא מדויק אחד לאחד וכל טניסאית שמעריכה את עצמה (כולל ונוס) בודקת כמה פעמים אם בכלל היא ניצחה את סרינה.

Comments closed