כך תפסל בבדיקת סמים

מסתבר שקצת קל מדי למצוא את עצמך רמאי

jpc24. cc license

הלכתי לרופא (בבקשה, לא להפוך את זה לנושא לדיון בכל צורה) ובסיכומו של דבר הוחלט שזריקת סטרואידים קטנה היא מה שאני צריך. עבר ועזר. ובשלב מסויים בטיפול אמרתי לרופא "שאלו בטח לא הסטרואידים עליהם פוסלים ספורטאים". הוא אמר לי שאני לחלוטין טועה. שאם הייתי עובר עכשיו בדיקת סמים ספורטיבית הייתי נפסל ומורחק לשנתיים.

 

"אז למה לא הזהרת אותי?" מחיתי. "כי אתה לא נראה לי כמו מישהו שעוסק בספורט תחרותי ברמה גבוהה", הוא ענה במין ישירות אנושית ומרגשת.

 

כשדיברנו קצת יותר ברצינות הוא אמר שלאחרונה לא נתן זריקה כזו לפציינטית כי היא משחקת בליגה לכדורעף. וזו בעיה די רצינית – ואני אומר זאת דווקא כמי שתומך במאבק ובענישה על סמים בספורט גם אם זה נראה מאבק אבוד וסיזיפי. לא ייתכן שכללי הסמים בספורט עושים ממישהו שמקבל טיפול רפואי די רוטיני עבריין. יותר מכך – ואז זה אמר הרופא – גם ספורטאית שלא משתמשת בידיים – נניח רצה או שחקנית כדורגל – הייתה נפסלת על זריקה כזו ביד.

 

לצד ההיסטוריה של הסמים בספורט יש היסטוריה לא פחות מרגשת של תירוצים מגוחכים לסמים בספורט. הבשר המקולקל של קונטנדור, התרופה לשיעול של מראדונה, התקופה לבעיות שיניים של של שלי אן פרייזר, תכשיר שיקום השיער של השייט הישראלי אודי גל. כשזה קורה כולם מצקצקים "כן, כן, שיספר סיפורים".

 

זה גורם לי לחשוב קצת אחרת על הסיפור. הרופא הזה במקרה מודע לספורט. בטוח יש כאלו שלא. ומסתבר שיש כ-3000 תכשירים אסורים לשימוש על ספורטאים. הרבה מהם משמשים באופן די טריוואלי את הרפואה. ומשהו אחד, כך נדמה לי, צריך לאפיין חקיקה בעניין מוסר: בהירות גדולה. וזה ממש לא המצב.

 *

פתאום נופי צרפת נראים לי קצת טהורים ומרהיבים יותר.

זה לא עניין של מגדר
יוסי בניון - לאן?

85 Comments

הנרי ביבי 11 ביולי 2012

אני דווקא בעד סימום בספורט-בעיקר בליגת העל שלנו בכדורגל
לקהל הצופים כמובן

צור שפי 11 ביולי 2012

הנרי, כל מי שכמוני קונה מנוי למשחקי הקבוצה שלו, הוא ממילא מכור. תנוח דעתך.

יורם אהרוני 11 ביולי 2012

לפני שנים רבות התאמן בהדרכתי רץ חובב, קיבוצניק כבן 30, שעבד משמרות במפעל ורץ משהו כמו 34 דקות ל-10 ק"מ. יום אחד הוא סבל מהצטננות, הלך למרפאה של הקיבוץ והאחות נתנה לו תרופה. כמה שעות אחר כך הוא עשה את האימון האיכותי ביותר מימיו. מסתבר שהתרופה הכילה סם ממריץ…

עם אחד כזה אין בעיה כי הוא ממילא לא יבדק ואם יבדקו אותו זה יהיה טמטום. ספורטאי אולימפי חייב להיות מאד זהיר לגבי כל מה שהוא לוקח כי הבעייה היא שרבים מהסמים האסורים בספורט הם תרופות הנמצאות בכל בית מרקחת שכונתי.

EPO ניתן לסובלים מאנמיה (כולל חולי סרטן שמערכת הדם שלהם נפגעת כתוצאה מטיפולים כימותרפיים). הבעייה היא שספורטאים לוקחים EPO לא כדי להעלות את ההמוגלובין שלהם מ-8 גרם לדציליטר אל 12 גרם לדציליטר כדי שיוכלו לקבל מנה נוספת של כימותרפיה אלא כדי להעלות הרמה מ – 14 ל-18 ואז להכניס סעיף בחוזה שלהם לקראת מרתון, שאם הטמפרטורה תהיה גבוהה מדי הם לא ישתתפו כי הדם שלהם יהיה צמיג מדי…

MG 11 ביולי 2012

מה האלטרנטיבה? איך אפשר לדעת אם הזריקה התקבלה ביד או ברגל?
יש ברירה אחרת מאשר לפסוק לחומרה בעניין זה? אם לא זה היה המצב, אזי שגם בעל בלורית משופעת היה טוען שהוא משתמש בתכשיר נגד התקרחות.
אולי אפשר ליצור מעין מספר מרכזים בכל יבשת עם פיקוח קפדני של רשות בינ"ל, שתתן טיפולים מסוג זה ותנהל תיעוד מקיף של כל מהלך הטיפול. כמו כן, הרופא המטל יסתכן בסנקציות קשות במקרה שחרג מהכללים. כמובן שצריכה להיות אפשרות לפרה רולינג.

אריאל גרייזס 11 ביולי 2012

יותר מזה – ידעת שקפאין למשל, מעבר לסף מסוים מהווה חומר אסור בתחרויות מסוימות?
זאת הבעיה היום, בדיוק דיברתי על זה השבוע עם כמה אנשים – שהחוק שהיה פעם על כך שסמים אסורים כי הם פוגעים בגוף, כבר לא תופס.
יש הרבה מאוד חומרים אסורים שלא פוגעים בגוף ויש גם הרבה דברים שפוגעים בגוף שלא אסורים.
סטרואידים, דרך אגב, זה טיפול די סטנדרטי בכל סוג של דלקת, כמעט טיפול קסם. לילד שלי יש אסטמה והוא מקבל סטרואידים כדי לטפל בזה, יש לך כאב קטן, מזריקים לך סטרואידים. זה בעיה

דורפן 11 ביולי 2012

הבעיה היא שסטרואידים הפכו אסורים כשהנזק שלהם היה עצום – כמו המזרח גרמניות של שנות השבעים. המזרח גרמניות של שנות השמונים כבר לא סבלו כל כך מהנזקים הללו – כי קיבלו פיקוח רפואים מתאים. להבדיל מהרבה ספורטאים אמריקאים. אבל השאלה היא אם במצב בו חומר הפך ללא מסוכן אם הוא עדיין צריך להיות אסור.

אופיר 11 ביולי 2012

גם אתה בתור רץ חובב מן הסתם נעזר בזה תכופות.
בכל פעם שאני סובל מכאבים בבטן התחתונה אני מורח משהו מהמשפחה של הוולטרן וזה עובד כמו קסם.

אריאל גרייזס 11 ביולי 2012

האמת שאף פעם לא נעזרתי בוולטרן

יורם אהרוני 11 ביולי 2012

קפאין הוצא (לפחות זמנית) מרשימת החומרים האסורים. ראו באתר WADA:
* The following substances included in the 2012 Monitoring Program (bupropion, caffeine, nicotine, phenylephrine, phenylpropanolamine, pipradol, synephrine) are not considered as Prohibited Substances.

יורם אהרוני 11 ביולי 2012

צריך להבדיל בין שני סוגים של סטרואידים. סטרואידים אנאבוליים מבוססים על הורמון הגברי (טסטסטורון)המיוצר באשכים ואסורים לשימוש תמיד. הם עוזרים לגוף להתאושש ממאמצים באימונים ותחרויות ולכן מסייעם להגדלת עוצמת האימונים וכתוצאה מכך לשיפור ההישגים. לעומתם הקורטיקוסטרואדים מבוססים על ההורמון קורטיזול המיוצר ביותרת הכליה והם אלה שהרופאים מזריקים כדי לטפל בדלקות. הקורטיקוסטרואידים אסורים לשימוש רק בתחרויות. ספורטאי שיבדק מחוץ לתחרות וימצאו שהתשמש בקורטיזון לא יפסל. זה כנראה הסיפור שהיה אצלך, רונן. המלצה שלי: אל תתפתו לרופאים הרוצים להזריק לכם קורטיזון. זה מעביר את הכאבים לכמה שעות אבל רק מחריף את הבעייה.

מנחם לס 11 ביולי 2012

יורם, לפני שהחלפתי כתף, חייתי על זריקות קורטיזון כעשר שנים, ורק כך הצלחתי להמשיך לשחק טניס. כל זריקה עזרה לי לחודש-חודש וחצי. הנזק ניגרם כי הקורטיזון השכיח את הכאבים והצלחתי לשחק. אז מה? כשהמצב הפך בלתי ניסבל, שמתי כתף חדשה וזהו, ואני AS GOOD AS NEW! היום אפשר להחליף כל חלק כמעט בגוף (גייל רוצה שאחליף מוח), אז אם סנדי קופקס היה ממשיך לשחק העם זריקות קורטיזון, הוא היה משחק עוד 5 שנים, שובר עוד עשרות שיאי MLB, עושה עוד כמה מיליונים, ואז בגיל 38 כשהמרפק שלו הרוסה לחלוטין הוא מזמין מרפק חדש, ואופ, הוא אדם חדש.

עומרי 11 ביולי 2012

מראדונה זה לא 'סמים בספורט'. זה ג'אנקי שחגג קצת יותר מדי.

דורפן 11 ביולי 2012

בכלל לא נכון. אני לא מדבר על הפסילה בגלל קוקאין אלא הפסילה ב-1994 שהייתה על סם ממריץ נטו.

עומרי 11 ביולי 2012

סם ממריץ שהוא ודאי הסניף בשביל נערות הליווי יום-יומיים לפני

פראליה 11 ביולי 2012

מראדונה יצא בזול, זה קרה לו בשלהי הקריירה, תחשוב על אדריאן מוטו שזרק קריירה מבטיחה על נסיונות כימיים להרשים את מורן שלנו.

ויינר 11 ביולי 2012

קוקאין הוא גם סם ממריץ בכמות קטנה…

אסף THE KOP 11 ביולי 2012

מראדונה הוא אל חי.
הסמים שלקח אינם סמים ממריצים אלה מהסוג שהורג אותך. העובדה שהוא היה גדול הכדורגלנים עלי אדמות, על אף השפעת הסמים, נובעת מכך שהוא לא בן אנוש אלא בן אלים.

איתן בקרמן 11 ביולי 2012

קוקאין ממקד ומשפר תוצאות.

אסף THE KOP 11 ביולי 2012

לא כשאתה מכור כבד.

הגולנצ'יק 11 ביולי 2012

נדמה לי שלקראת סוף הקריירה של מראדונה או אולי אפילו קצת אחריה התראיין איזה רופא שאמר שהקוקאין הרס לו את המוח בצורה כזו שהוא לא חש אם מישהו נמצא לידו אלא רק אם הוא רואה אותו (כלומר שאם שחקן רודף אחריו במהלך משחק אין לו מושג שזה קורה). ממקד ? אולי, בטח לא בכמויות שמראדונה לקח

תiמר 12 ביולי 2012

אסף דה קופ- זאת פעם ראשונה שאני מסכים איתך

אופיר 11 ביולי 2012

רונן, אני מוחה.
מה מגוחך בסיפור של אודי גל עם הפרופסיה? אני מאמין לו ב-200%.
רק עכשיו היה את הסיפור עם זהר זימרו ומשאף האסטמה. כפי שאמרת – אי הבהירות הופכת ספורטאים תמימים לעבריינים בעל כורחם.

דורפן 11 ביולי 2012

לא אמרתי שאני לא מאמין לו אמרתי שהסיפור מגוחך. הוא מגוחך אם הוא תרוץ והוא מגוחך אם תכשיר שיער גרם לו להפסל.

אופיר 11 ביולי 2012

הזכרת אותו עם קונטאדור ושות' שהסיפורים שלהם באמת מצוצים מן האצבע (וכאן שמור מקום של כבוד לדניס מיצ'ל, שרמה גבוהה מדי של טסטסטורון נמצאה בגופו בגלל ש-"חגג עם אשתו כל הלילה").

דורפן 11 ביולי 2012

וגם עם שלי אן פרייזר – שזוכתה לבסוף.

ארז (דא יונג) 11 ביולי 2012

אני קיבלתי זריקת סטרואידים ברגל שבוע שעבר. מזל שבדיוק נגמר היורו ויש פגרה עד סוף אוגוסט… :)

בעניין תרופות נגד נשירה, הרבה שנים לא הבנתי איך ספורטאים מיליונרים לא משתמשים בתרופות כמו פרופסיה, מינוקסי וכו', אבל אז גיליתי שהן מכילות חומרים אסורים.

כך שדווקא הם, שעבורם עלות התרופות היא לא בעיה, לא יכולים להשתמש בתכשירים ובתרופות האלה , אלא רק לעשות מעשה רוני ולהשתיל כשהמצב מחמיר.

IDO 11 ביולי 2012

שיין וורן השתמש בתרופות האלו, ובאמת נתפס על סמים, המלך!

רועי פ 11 ביולי 2012

שיין וורן נתפס לא על סמים, אלא על חומרים מאיצי שתן אסורים.
וכנראה שהוא באמת לקח משהו..

ניר 11 ביולי 2012

הבעיה כמו שרונן מתאר אותה בעייתית מאד, חוק הסמים בספורט שם כל ספורטאי, שסובל מבעיה רפואית קלה שתרופה פשוטה פותרת ולא נותנת לו שום יתרון, בעמדת חסרון רצינית.

מעבר לזה אני חושב שהגישה של יורם אהרוני נכונה כל עוד החוק קיים כמו שהוא הספורטאים צריכים להיות מודעים ולהזהר בכל טיפול תרופתי שהם מקבלים, סך הכל מחוץ לתוספים שנותנים להם במסגרת הספורט כמה פעמים הם כבר הולכים בשנה לרופא ומקבלים טיפול כלשהו…

פאקו 11 ביולי 2012

פוסט מצויין. מתקשר גם למה שקרה עכשיו להופ סולו.
בלי קשר לטיפול שעברת, אני יכול לספר שהטיפולים שאני עברתי בסטרואידים (דורבן עקב) תמיד עזרו לזמן קצוב בלבד ולא פתרו אף פעם את הבעייה.
ובתור חובב מושבע של הטור דה פראנס, אני מעט מצר על העובדה שהאזכור היחיד שיש לו כאן בדה באזר הוא בהקשר של סמים (לא שאין לי מקורות אחרים לקרוא עליו, אך עדיין…).

צור שפי 11 ביולי 2012

פאקו – היה לי דורבן עקב מטריד, קיבלתי זריקות קורטיזון שעזרו זמנית (מאוד זמנית) ולבסוף הבעיה נפתרה על ידי טיפול בגלי הלם שמכוונים אל המקום. מדובר בשלושה טיפולים בהפרש של שבועיים זה מזה (ארבעה שבועות בין הראשון והאחרון) כל פעם כעשרים דקות ויש כ-70 אחוזי הצלחה. לשמחתי נכללתי באותם 70 אחוז.

פאקו 11 ביולי 2012

כן, זה הדבר הבא שאני אנסה. זאת היות וניסיתי בערך את כל השאר.

מנחם לס 11 ביולי 2012

20- שעות בישראל וכבר רוצה לחזור הביתה:

לכל חברי בדהבאזר:

הגעתי אתמול ב-1 בצהריים לשדה התעופה עם אשתי. בלי מזוודות שנשארו היכן שהוא בטורונטו. גייל התחילה לבכות בדלפק איבוד המזוודות של אל-על "כל האיפור שלי במזוודות. אני לא אצא מהחדר עד שהכל יגיע". ובנוסף לכל הצרות נסעתי הבוקר לקניון עזריאל להיפגש עם מתכנת אתרים.

אז ככה. האתר שלי hoops.co.il נהרס ע"י MAYWARE. לא משנה. החלטתי סופית לשנות את האתר כולו לוורדפראס. באתר הקודם HOOPS.CO.IL היו יותר מדי בעיות טכניות.הוא נבנה לפני איזה תריסר שנים ומאז הפך לאנתיקה. אבל הוא היה בזמנו אתר פורטל נפלא עם קישורים לכל מיני פאנלים כגון "פציעות", "טריידים", "רוקיס", "הסטוריה" וכו´, וכן תוצאות רצות וכו´. להפוך את האתר הנפלא למחודש כך שיעבוד עם כרום, טוקבק חדש, וכו´, היה עסק שעולה בסביבות 18,000$, והייתי צריך צוות של 2-3 עובדים פול-טיים כדי שידאגו שהכל מעודכן לדקה. אז ירדתי מזה.

אני עובר לוורדפרס פשוט שיהיו לו קטגוריות שאנחנו מתמחים בהן כמו "חם מהתנור", "תוצאות NBA" וכו´. אני מוסיף קטגוריות של "מדע ספורט", "ביזנס של ספורט", ועוד. אבל בעיקרו הוא יישאר מה שהיינו: אתר של מאמרים טובים ומיוחדים על כדורסל.

אני מקווה שתוך 3 שבועות יהיה אתר חדש, אבל כמובן באותו שם.

אז למה אני רוצה לחזור לדרום קרולינה? טוב, המזוודות זה רק דבר אחד.

הבוקר התעוררתי ב-8:30 בהוד השרון כדי לצאת מהבית ב-9 לקניון עזריאל. אמש ב-10 בערב עשיתי את הנסיעה חזרה מדרום ת"א ב-17 דקות. בתי גרה בהוד השרון 5 דקות מצומת הירקון (של הדרך לאריאל) ומשם 8 דקות לאיילון, ועוד 5 דקות ליציאת קניון עזריאל. אז חשבתי ש-9 בבוקר זה מספיק זמן, הרי בארץ כולם מתחילים לעבוד ב-7 או 8 וכל הראש האור מאחורי. אז חשבתי. בגלל הראש האור בתי סיגל שהיא ראש האינטרנשיונל סקשיון של 'פוגל לוין' (מוטורולה וכאלה)לא רחוק מעזריאל, יוצאת לעבודה רק ב-11 כדי שתוכל לנסוע חופשי. ואני לתומי חשבתי ש-9 זו השעה הטובה

טוב, מצומת הירקון עד צומת מורשה, בד"כ 4-5 דקות נסיעה, לקח 45 דקות. BUMPER-TO-BUMPER. קללתי איזה 20 נהגים (פתחתי את החלון כדי שישמעו), והראיתי אצבע לעוד איזה 20. אחד מהם – בטעות – היה שוטר שנהג ברכב אזרחי. הוא רק תקע בי מבט מלוכלך בזמן שהלב ירד לי לתחתונים.

צלצלתי למומחה האתרים שהייתי אמור לפגוש ב-10 ואמרתי שאאחר. הוא אמר "DO NOT WORRY, גם אני באיחור של חצי שעה" צ(למה שהוא יאחר? אני עומד לשלם לו על עבודה שיעשה!). טוב, מילא.

מצומת גלילות הדרך ניפתחה קצת, אך באילון ליד צומת רוקח עוד פקק של רבע שעה. הגעתי לעזריאל ב-10:30, שעה וחצי נסיעה.

חניתי בחניון. לקחתי מעלית לקומה ראשונה. שאלתי זבן שמכר סלקום אם הוא יודע היכן קפה ´ארומה´. הוא ענה: ,כן". אני מחכה דקה להסבר והוא ממשיך בשלו עם הסלולרים. שאלתי "אז איפה זה?". הוא ענה: :"לא שאלת אותי ´איפה ארומה´. שאלת אותי אם אני יודע איפה ´ארומה´. הייתי כל כך מעוצבן מהנסיעה שאמרתי לו "גו פאק יורסלף". לא יודע אם הוא הבין או לא.

טוב, מצאתי את ´ארומה´. מומחה האתרים עוד לא שם. אני מעוצבן מהנסיעה ומהאוויר המלוכלך. בדרום קרולינה השמיים כחולים. כאן הם לבנים כאיו ערפל. לפחות לא חם פה. 30 מעלות. כולם מתלוננים על החום. זו בדיחה ממש. אצלנו כבר 3 שבועות 35-37 (105-107 פרנהייט).

אני מחפש חיבור חשמל ללאפ-טופ. לא מוצא. אני צריך כי מומחה האתרים צריך להראות לי דוגמאות של מבנים ואני אבחר. אני הולך לזבנית שאצלה מזמינים. שאלתי אותה אם יש בבית הקפה ´שטקר´ לחשמל. היא שואלת אותי מה זה שטקר. אמרתי לה "חיבור לחשמל". היא עונה לי "לא יודעת". אני: "את עובדת פה בדלפק בארומה ולא יודעת אם יש חיבור חשמלי למחשב?". היא עונה לי: "אני יודעת רק לעשות קפה". אני מוכן להתפוצץ. ואומר לה "תביאי את המנהל". היא אומרת, "אין פה מנהל".

אני יושב עם מומחה האתרים ללא חיבור חשמל, אבל הלאפטופ הזעיר שלי טוב לשעה-שעה וחצי על בטריה.

אני עייף. אני כואב (כאב ראש איום; כאב בטן. הכתף ברוך השם עשר: מכל הצלקת נשאר קו דק כמו שערה. לא להאמין. אני מזיז את הכתף 360 מעלות לכל הכיוונים. הפכתי לאיש ביוני. גם הגב החלים לחלוטין. אני מוכן לגלישה בבת גלים ומטקות בחוף גורדון). אני רוצה הביתה שם לא אומרים לי "לא שאלת איפה ארומה" ושם לא אומרות לי זבניות "אני יודעת רק לעשות קפה").

אבל אני נרגע. נסעתי לצ´רניחובסקי פינת אלנבי לאכול סביח ואני מודה שהוא הכי טוב שאכלתי מימי. אני רואה שיש אנשים לבנים בת"א. לא שאני גזען אבל אתמול הייתי ליד התחנה המרכזית הישנה בת"א בערב ב-8 כי הייתי צריך לחרוט אותיות עבריות על הלאפטופ שלי ושם יש אוהד הפועל ת"א מושיקו שחורט לי עברית עבור 20 ש"ח. חשבתי שאני בגאנה או ניגריה. 90% שחורים. אבל לא שחורים כמו דוראנט או לברון. שחורים עם פדחת אפריקאית. מה קרה לת"א?

אז נרגעתי קצת בקשר לחזור לדרום קרולינה אחרי הסביח.

והנכדה רומי בת ה-3.5 משגעת אותי. אז כנראה שאחרי הכל אני נשאר.

סתם, חשבתי שיעניין אותכם על אתמול מ-1 בצהריים בישדראל, והיום עד 12 בצהריים.

matipool 11 ביולי 2012

מנחם – ליבי איתך . צרות באות בצרורות . מקווה שהמזוודות כבר בדרך אליך ושהאתר שלך ישתקם .

מהוד השרון / כפר סבא יוצאים ברכב לת"א מקס' ב- 06:45 או אחרי 10:00 . בבוקר יש רכבת כל 20 דקות ויש תחנה בעזריאלי .

במקום "שטקר" תנסה שקע חשמל .

מה אחוזי הלחות בדרום קרוליינה ? חכה חכה לסוף השבוע הקרוב .

לא רחוק מהבית של הבת שלך סיגל , מול פארק 4 עונות , יש מסעדה שנקראת "מדזו" שיש לה יתרון ענק – אויר מעולה בקיץ ( הכל פתוח שם ) . חוץ מזה – אין בעיה של חניה ומקום ישיבה ( המקום ענק ומעוצב ) והאוכל טוב מאד .

אל תשכח לאכול פלאפל אצל כדורי עם הרבה עמבה וסחוג ירוק ( ולעזאזל הריח אח"כ ) .

הכי חשוב – תיהנה עם המשפחה .

מנחם לס 11 ביולי 2012

-=MATIPOOL

'מדזו' כבר היתה שם לפני שנה. אכלנו שם. טוב מאד! ראיתי הבוקר שאת מסעדת 'ספגטים' שינו לגריל ישראלי. למה? היה כיף בספגטים. פסטה מעולה. עכשיו צריכים לנסוע לספגטים פ"ת. עוד כמה ימים אשכח שאי פעם גרתי בארה"ב. ככה זה.שם אני אמריקאי למופת, וכאן אני ישראלי עם תרבות נסיעה ישראלית תוך יום-יומיים אחרי שניגמרו הקללות, ואני מתחיל לעשות בדיוק אותו דבר מה שהשמוקים עושים לי!אתה רוצה לשמוע עוד סיפור שקרה לי בעזריאל? אחרי שסיימתי את הפגישה אני רוצה לצאת מהחניון. ביציאה יש שלט עם חץ וכתוב "כרטיס אשראי". הבנתי שאני מכניס כרטיס חנייה ואז מקבל את מחיר ההחנייה ואני מכניס קרדיט קארד וממשלם. אז זה מה שאני עושה. מכניס כרטיס חנייה וכלום צלא קורה. מכניס שוב וכלום לא קורה. בינתיים יש 5-6 מכוניות מאחורי. פתאום אחד צועק לי "שילמת?". אני עונה, "לא, אבל אני מחכה לשלם כשהמונה יגיד לי". הוא צועק, "לא, צריך לשלם קודם בעמדת תשלומים!".
אני שואל "איפה עמדת תשלומים?". הוא מראה לי באצהבע. אני סוגר את המנוע ובכיף מתחיל ללכת למכונת התשלום. כולם צופרים, צועקים, אחד מנסה לחזור ברברס לליין שני, ואז אחד צועק על השני, בעוד אני בכוונה לוקח את הזמן שלי מלשלם.

למה לא עושים אותו דבר ביציאה? מכניס כרטיס, אומרים כמה לשלם, אצתה משלם, והמחסום ניפתח. למה להכפיל כל דבגר?

כל פעם כשאני בא לחודש וחצי לארץ, אני נשבע לחנך את כל המדינה ולשנות את כל ההרגלים הרעים, ולייעל את הכל! כבר התחלתי. הערב אלך עם הנכדות לטייל בפארק הוד השרון ואני בטוח שאעצור כמה אנשים עם כלבים שמחרבנים והם לא אוספים את הקקי, ואני אנסה להסביר להם למה צריך.

יריב ס. 11 ביולי 2012

וואלה, אני והבת שלך ממש שכנים :-)

בני תבורי 12 ביולי 2012

מנחם,
אולי עדיף לגור בעזריאלי ולקבוע פגישות בהוד השרון? ואתה חייב לעבור בפלאפל של גוזל וציונה ברח' גיסין בפ"ת, זה ממש עשר דקות (לא בראש האוור) מהבת שלך.

חיימון 12 ביולי 2012

אוי איך בא לי גוזל וציונה – לא אכלתי מגיל 15..

צור שפי 11 ביולי 2012

Welcome to Israel Doctor. אפרים קישון לא היה כותב את זה יותר טוב.

סביחיהו 11 ביולי 2012

הסביח של אפי בצ'רניחובסקי, כנראה המנה הטובה בעולם

יונתן 11 ביולי 2012

ברוך הבא לישראל מנחם! וברוך הבא למעריצי סביח אפי, הסביח הטוב בישראל!!

מנחם לס 11 ביולי 2012

ועל אולמרט וגיוס הדתיים אפילו לא התחלתי לדבר!

יניר 11 ביולי 2012

מנחם,מנחם,
קח אויר,שתה משהו,תרגע. הגעת בשיא החמסין ,קצת כועס ויצאת מוקדם מדי מהבית. היו פה כבר אסונות גדולים יותר.
קצת עצות:
1.בדרך כלל לעזריאלי צריך לצאת ב9.30 אם כי יצאתי היום ב9.00 והגעתי ב9.45
2.לך בערב ללולה וקובה או אנג'לינה או לימאטויה. ליגת על
3.לפנות ערב לך לפארק וביום שישי אחה"צ קח אופניים ורכב דרך הירקון לעתידים וחזרה כולל קפה בארקפה
4.אל תקלל ובטח לא שוטרים. זה ממש 80s
5.בעזריאלי יושבים בקפה קפה או בג'ו ,בטח לא בארומה

המשך לדווח לנו ונשתדל לעזור

יריב ס. 11 ביולי 2012

אין על אנג'לינה וממליץ גם על אסיה מוניקה

ירושלמי 11 ביולי 2012

יש לומר גיוס החרדים ולא גיוס הדתיים.
מתוך המגזר הדתי חלק לא מבוטל מתגייס לצבא בשירות חובה ושירות המילואים מאז קום המדינה.

ארבם 11 ביולי 2012

"לא ייתכן שכללי הסמים בספורט עושים ממישהו שמקבל טיפול רפואי די רוטיני עבריין"
סליחה, למה לא יתכן? לא רק שיתכן אלא שזה בדיוק המצב.
אולי התכוונת שזה 'לא בסדר' או 'לא פייר'.

אז הבעיה מתחילה בזה שלהבדיל ממה שנדמה לנו לפעמים הרפואה המודרנית לא יודעת להבדיל בין הסטרואידים בדם בשביל בעיה 'רוטינית' כפי שאתה קורא לה לבין שימוש בהם לרמאות בספורט.
אז איך ידעו הבודקים באולימפיאדה מתי מדובר באדם שלקח החומרים לבעיה 'רוטינית' ומתי מדובר ברמאי סדרתי? שיסמכו על המילה של הספורטאים? ניסו את זה אבל אז בא בן ג'ונסון והראה שזה לא כל כך עובד…

למה זה דומה – לאדם ששתה כוס יין או שתיים ובבדיקה של הינשוף נמצא שהוא שיכור כי יש לו 2.9 מ"ג אלכוהל בדם (או משהו כזה).
בן אדם אחר הזריק הרואין ושתה 3 כוסות וויסקי אבל האלכוהל נספג אצלו פחות טוב (כי הוא ממזרח אירופה) ולכן יש לו רק 2.4 מ"ג והוא כשיר לנהיגה.
אז אפשר גם להגיד – לא יכול להיות שאדם נורמטיבי ששתה רק שתי כוסות יין יואשם בעבירה!

אבל זה כן יכול להיות וזה המצב פשוט כי חוק הוא חוק הוא חוק והוא אינו צדק.

יורם אהרוני 11 ביולי 2012

אנשים הנזקקים לתרופה לטיפול במחלה פונים בצורה מסודרת ומקבלים אישור לקחת את התרופה במינון מסויים, אפילו החומר נמצא ברשימת החומרים האסורים. אם תסתכל ברשימה באתר WADA תראה שאינסולין נמצא בה. יש ספורטאים הנזקקים לאינסולין לטיפול בסוכרת וברור שהם מקבלים אישור לכך אחרי הצגת המסמכים.

גלן 11 ביולי 2012

נכון. למיטב ידיעתי אגב אם לוקחים קורטיזון ודומיו (מן הסתם מה שרונן קיבל) הןא כן מושווה לטסטוסטרון כך שניתן להעריך האם הטסטוסטרון הוא אנדוגני (נוצר טבעי ע"י הגוף) או סינטטי (אקסוגני, שנלקח כסם). זאת אחת הסיבות שמותר לקבל פטור או הערכה אחרת . למיטב זכרוני זה היה המקרה של פלויד לנדיס. הוא קיבל זריקות קורטיזול שהיו מותרות לו אבל זה לא היה החומר האסור שמצאו בגופו (אלא טסטוסטרון).

ליבר מהאייפון 11 ביולי 2012

ומה עם טור פרידה מפארק?

גלן 11 ביולי 2012

אני אומר לכם הכי גרועים הרופאים. ב 2008 פתאום מסה של שחקני בייסבול התגלו עם קשיי למידה וריכוז (ADD ) והחלו לקבל מרשמים לריטלין ואדרל, שהם נגזרות עם השפעה אמפטינים.

אבל הנושא הזה כבר נמצא לא מעט בקונטרוברסיה בקהילה המדעית. אפשר לראות פה מאמר מערכת של nature שדסקס את הנושא לפני כמה שנים סביב מאמר נוסף בנידון.
http://www.nature.com/nature/journal/v454/n7205/full/454667a.html

מנחם לס 11 ביולי 2012

סיפור אישי ואת מי שלא מעניין שיעבור לתגובה הבאה!

חייב לספר לכם עוד ספור. אני חייב להוציא זאת ממני והאתר שלי עכשיו דפוק אז אני כותב כאן. תשמעו כמה חכמים הם ילדי ישראל: יש לנו 3 נכדות כאן, דריה(15), אמי (12) ורומי (3.5). אני נשבע שזה הסיפור מילה במילה.
: דריה ואמי (ילידות הארץ) מדברות אנגלית מושלמת כולל מבטא. סיגל בתי דיברה איתן ר-ק אנגלית, טוטאלית, מהרגע שנולדו. אבל הקטנה רומי, סיגל מדברת איתה רק אנגלית אבל דריה ואמי שוכחות ומדברות איתה עברית, וגם ליאור (האבא) נישבר ומדבר איתה עברית. אז היא מבינה הכל, ויודעת לדבר אנגלית, אבל כמובן לא כמו עברית, ועם סיגל היא מסרבת לענות באנגלית. אז סיגל מדברת איתה אנגלית והיא עונה בעברית. הבוקר ישבתי איתה בארוחת בוקר לפני שהסעתי אותה לגנון ואמרתי לה ש-'גרנדמה' (גייל) לא יודעת עברית ושהיא חייבת לדבר עם גייל אנגלית. אז הקטנה עונה לי "אבל אני לא יודעת לדבר אנגלית". אז אמרתי לה שהיא כן יודעת כי שמעתי אותה מדברת אנגלית. אז מה בת ה-3.5 עונה לי (מילה במילה!)???: "אני יודעת לדבר אנגלית אבל אני מתעצלת!". וואללה בא לי לאכול אותה!

MG 11 ביולי 2012

מנחם – אין עליך!

דובי מילר 11 ביולי 2012

מנחם- צר לי, אבל ממש לא לעניין התגובות הללו,שלא קשורות לכלום, בפוסט הזה או בכל פוסט אחר…

מנחם לס 11 ביולי 2012

אז תעבור הלאה דובי. לא תארתי לעצמי שגם אתה אחד מהם!

מנחם לס 11 ביולי 2012

ודבר נוסף דובי – אתה יכול לקפוץ לי.

יריב ס. 11 ביולי 2012

מנחם, בדיוק על ההתבטאויות האלו התכוון בני בפוסט שלו.
ממש לא מכבד לא אותך ולא אותנו

מנחם לס 11 ביולי 2012

אתה צודק יריב. אני מתנצל. אני עדיין מעוצבן מהטיסה, מהמזוודות, ומהנסיעה לעזריאל מהבוקר. אני מתנצל לדובי מילר, אבל התגובה שלו נפלה לי כמו פצצה לראש. חשבתי שאנחנו נידידים, ופתאום מהוא עולה עלי על תגובה אישית שבא לי לשתף את חברי באתר איתה, וכתבתי במיוחד שזו תגובה אישית, ואת מי שהיא לא מעניינת, שיעבור הלאה. אז לא ציפיתי דווקא ממנו תגובה כזאת.

טוב, אני מתנצל, ובואו נעבור הלאה. אני לא מתכטוון להיכרנס הנה ולבכות על הצרות שלי בארץ. עשיתי זאת רק הפעם וזהו. ממילא אני עסוק מדי עם המשםחה והאתר החדש.

יריב ס. 11 ביולי 2012

מודה ועוזב ירוחם :-)
אולי ניפגש בפארק ארבע העונות…

דובי מילר 12 ביולי 2012

מנחם- דווקא בגלל הידידות אני מרשה לעצמי לכתוב לך את זה…אבל, כרצונך..

מנחם לס 12 ביולי 2012

קיויתי שמשהו התחזה וענה בשמך. כתבתי בראש התגובה שהיא אישית, ואם היא לא מעניינת את הגולש, שיעבור הלאה. זה בדיוק מה שהיית צריך לעשות במקום לכתוב את התגובה ה-NASTY שלך.

אור שחולם להיות אלבס 11 ביולי 2012

רונן אתה צודק, כרגיל..
מנחם – אתה אדיר!

דובי מילר 11 ביולי 2012

רונן – יופי של פוסט.

חייבים לעשות לדעתי את ההבחנה בין ספורטאים מקצוענים לחובבים בעניין הזה.מקצוענים יודעים ומודעים לכל דבר אשר נכנס לגופם, אני מתכוון למקצוענים אמיתיים- מבחינת מזון, תרופות, משחות וכו'- הן חייבים כי זה המקצוע שלהם (מעבר לשמירה על הגוף) וזו גם הבריאות שלהם.
הם גם מודעים להשלכות או לפחות אמורים להיות מודעים להשלכות של כל דבר, אין להם את הזכות להיתמם על סטייק כזה או אחר.

גל דגון 11 ביולי 2012

אני די בהלם מכך שהעניין הזה חדש לך. אנשים נפסלו בעבר בגלל תרופות נגד צינון שנמכרות ללא מרשם.

ספורטאי מקצועי חייב לדעת בדיוק מה נכנס לגוף שלו, וזה ככה יותר משלושים שנה. ובגלל שהמציאות הזו קיימת יותר זמן מרוב האנשים אליהם היא נוגעת, התירוץ של "לא ידעתי" כבר אינו קביל.

גיל 11 ביולי 2012

נראה לי שיש לזה פתרון די פשוט. מה הבעייה שספורטאי שזקוק לטיפול יצהיר על זה מראש ואז ידעו שהוא לקח את התרופה? אפשר להסמיך רופאים מסוימים ככאלו שמורשים לתת טיפולים בחומרים שנחשבים אסורים, כך שלא תהיה פה בעייה של רופאים מפוקפקים שעושים את זה בגלל לחץ של הספורטאים מהסיבות הלא נכונות.

צור שפי 11 ביולי 2012

רונן, נראה לי מוזר שזה עדיין issue. ברמות הגבוהות של עולם הספורט המקצועני שבו הכל נבדק ומתוכנן עד הפרט הקטן ביותר אמור היה להיות ברור לכל ספורטאי שהוא לא מכניס לפה/לגוף כלום (כלום!!) בלי OK מרופא ספורט וכמובן הרופאים חייבים להיות מעודכנים.

גיל 11 ביולי 2012

השאלה היא אם הם מודעים למה מכניסים להם לגוף. נכון שעקרונית ספורטאי אמור לדעת מה נותנים לו, אבל אם רופא מכניס משהו אחר אין לו לפעמים אפשרות לדעת. בנוסף, יש כאן בעייה אתית אחרת כמו שרונן ציין. ספורטאים צריכים לסבול הרבה יותר מסתם אנשים רגילים ולעבור מסכת של פרוצדורות, כולל לפעמים דחיית טיפול הכרחי, רק בגלל החשש שיכניסו לגוף משהו לא חוקי.

דורפן 11 ביולי 2012

גיל, צור – כוונתי הייתה כמו שגיל אומר. מוזר לי שחוקי הסמים אוסרים על ספורטאי לקבל טיפול רפואי זמין לאדם מהרחוב.

דורפן 11 ביולי 2012

מנחם – אתה מוזמן לבכות על הצרות בארץ. רק תדע לך שעם שחורים – אין אתלטיקה, ג'ז, בלוז, כדורסל או כדורגל ראויים לשמם!

מנחם לס 11 ביולי 2012

בלי שחורים גם אין נשיא שמוריד אותנו ביגון שאולה. לי אין בעייה עם שחורים, להיפך, בכל מיאמי היט יש רק מייק מילר אחד, אבל אמש הייתי חייב להיות ליד התחנה המרכזית הישנה שם יש לי ידיד וותיק, מושיקו, עוד מהימים של הנבדל של 12 מטר של לנדאו (כל שנה הוא גדל בחצי מטר) שהוא אוהד מטורף של הפועל ת"א (דרום ת"א הוא 90% אוהדי הפועל)שחורט אותיות עבריות על מקשים באנגלית, וממש פחדתי להחנות את המכונית על הכביש וניכנסתי לחניון (גם שם לא הייתי בטוח) ואז הרגשתי קצת לא נעים ב-9 בערב לעבור כמה רחובות צדדיים. הרגשתי קצת כמו בשנטי-טאון באיפנימה, ליד ריו, ולא בישראל.

תומר חרוב 11 ביולי 2012

יש תקלה טכנית באתר. אני מנסה להיכנס לפוסט של דורפן וזה פותח לי את עמוד הפייסבוק של מנחם לס.
והסביח של אפי הכי טוב בעולם, הבנאדם אמן.

איתן בקרמן 11 ביולי 2012

זה לא טכני, זה מכאני. ענין של ברגים.

מנחם לס 11 ביולי 2012

ככה זה בקרמן. למרות שזרקת אותי מהאתר, לא ניפ]טרת ממני. תרצה לקרוא את דורפן, ופתאום מנחם לס ינקר לך את עיניך. ממני לא ניפטרים כל כך מהר.

בלינדר 11 ביולי 2012

בהזדמנות תמסור לאפי ד"ש מהברמן של בית הבירה באלנבי (למרות שאני לא מאמין שהוא עדיין זוכר אותי)

מנחם לס 11 ביולי 2012

אגב, מחר אני בגבעת עלייה!

דורפן 11 ביולי 2012

בוא רק נשים דברים על דיוקם עם מראדונה. הפסילה בסמים לא הייתה שום עניין של לייף סטייל. ראיתי אותו משחק מול נבחרת ישראל 0-3 ב-1994 והוא היה כבד ואיטי ונראה לא מוכן למונדיאל – למרות שעשה כמה דברים גאוניים. חודשיים אחר כך במונדיאל הוא פתאום להטט – בעיקר במשחק מופלא בניצחון 1-2 על ניגריה. בחודשיים הללו הוא עבד עם מאמן כושר שגם נתן לו סמים. זו הייתה רמאות ספורט פשוטה ולא "חלק מהגאונות" או "חלק מהאגדה". זה כתם על הגאונות והאגדה

גיל 11 ביולי 2012

אבל, אם אני או אתה ניקח את אותם סמים זה לא יגרום לנו לשחק נפלא. בהקשר של כדורגל סמים משפרים את הכושר ואת יכולת ההתאוששות בין משחקים אבל הם לא משפרים את הביצועים שלך על המגרש בצורה ישירה כמו בריצה למשל.

אסף THE KOP 12 ביולי 2012

אני מקנא בך על שזכית לראות את הגאון משחק ב-live גם בשנות ה-90.
לי יצא לראות אותו משחק ב-86, ב-7-2 הנודע.

אני יודע – אני נעול עליו וכו'. בכל זאת, גדול השחקנים אי פעם לדעתי.

Walter Sobchak 11 ביולי 2012

Guys, you're feeding the troll. Ignore.

סופרפלי 12 ביולי 2012

יש לי איזה רעיון, מה עם פורום של דה באזר? שבו יוכלו כותבים וקוראים לדון ב"כל דבר שבעולם – ובעיקר על ספורט"?
יכול להיות נחמד. זורק את זה פה.

גיל 12 ביולי 2012

אני כבר הצעתי את זה מזמן ולדעתי זה רעיון מצוין. יש הרבה נושאים שלא קשורים לפוסטים שאנשים רוצים לדבר עליהם וככה אפשר יהיה למקד את הדיונים בפוסטים. אבל אני מבין שזה לא כל כך פשוט להקים פורום יעיל.

גלן 12 ביולי 2012

אני עסוק בדברים אחרים. דווקא אנצל את זה שמנחם בארץ ונהנה מהשמש כך שהוא לא סובל את החדשות הרעות פה. אני הופך בעניין בראשי עוד ועוד ומגיע למסקנה שעונש מוות לתוכנית הפוטבול של פן סטייט ואולי לכל הורסיטי טים הוא הדבר המתבקש. בעצב רב אני אומר את זה. פן סטייט זה חלק מהותי ואהוב בביג 10.
אבל זה כמעט הפך לצורך קיומי של ה ncaa בשביללשמור על איזה מהוגנות.

גיל 12 ביולי 2012

גלן, אני לא מסכים. אני נגד עונשים קולקטיביים אבל בעד להעניש בחומרה את כל האנשים שידעו ולא עשו כלום.

גלן 12 ביולי 2012

גיל. אחד בקבר אחרים כבר לא במוסד. עונש פלילי הוא דבר אחד. חילול כזה של ספורט המכללות לא באמת היה. לא ב smu ולא בשום מקום אחר. החילול הוא לא גחמה אישית. הוא במטרה לשמור על עוצמת קבוצת הפוטבול של psu . אני פשוט לא רואה עונש אחר שיבהיר מצד ה ncaa מה החומרה.

גיל 12 ביולי 2012

תשמע, זה לא חילול של ספורט המכללות כי זה לא ממש קשור לספורט. היו אנשים שמעורבים בפוטבול שידעו ושתקו אבל אני באמת לא רואה סיבה לפגוע בכל כך הרבה אנשים שלא קשורים לנושא.

איל 12 ביולי 2012

להגיד שכל מה שאדם מן הישוב מקבל כתרופה סטנדרטית צריך להיות מקובל כמתאים לספורטאים מקצועניים זה כמו לאמר שבגלל שאנשים מהישוב אוכלים במקדונלדס גם לספורטאים מקצוענים זה ודאי תקין.

ספורטאים מנטרים כל מג אוכל שנכנס לפה שלהם ודואגים שיתאים לכל התנאים. אני לא רואה בעיה שמחמירים איתם גם בנושא התרופות שהם יכולים לקחת בעקבות תופעות לוואי שלהן.

כאמור אף אחד לא חייב לחיות חיים של ספורטאי מקצועני.

Comments closed