הכל חוץ מכדורגל (30). טקס סיום. מרגש, יפה והולם

אבל מסתבר שגם היה איזה טקס אחר באיצטדיון

את היום התחלתי בקצת מוקדמות היאבקות חופשית, אחר כך ראיתי את חמשת הגמרים באיגרוף. ואז, כשהמשחקים אוזלים, מיהרתי לגריניץ' לראות את סיום הקרב חמש – כי אתמול ראיתי רק את חלק השחיה של הגברים ולא את החלק המעניין: השילוב בין ריצת שדה לירי. וגם משום שזו הייתה המדליה האחרונה במשחקים הללו.

אחרי שזה נגמר הקיפה לאורה אסאדאוסקטייה המנצחת את הזירה – שהייתה האיצטדיון שהוקם לקפיצות הסוסים ועכשיו היו בו הקליעה למטרה וחלק מריצת השדה – עם דגל ליטא. ואיתה המדליסטיות מבריטניה וברזיל. והקהל הריע למשתתפות האחרונות של המשחקים הללו.

הבנות האחרות הגיעו לפינת האיצטדיון. ושם בספונטניות ביקשו משומר להזיז את הגדר כי גם הן רוצות להקיף את המגרש. והוא אמר לעצמו: "בעצם למה לא?" ואפשר להן. רובן החזיקו בדגלי מדינותיהן. אבל איה מדאני המצרית החזיקה בתינוק בן חודשיים והניפה אותו לקהל.

הן סיימו את הקפת המגרש – והמשחקים האולימפיים הסתיימו.

נ.ב. הוועדה המארגנת ארגנה איזה אירוע באיצטדיון האולימפי. שממש לא מעניין אותי.

לונדון (12) - הכי הכי
איך חוזרים מכאן לכדורגל?

41 Comments

תומר חרוב 13 באוגוסט 2012

ענק!!!
הטקסים הגרנדיוזים האלה באמת יכולים לעצבן, במיוחד שצריך לשמוע את הנאומים המעייפים של ז'אק רוג וסבסטיאן קו. אבל היו אחלה הופעות. ארסנל מרשים מאוד של מוזיקאים ואמנים.

יעל ר. 13 באוגוסט 2012

ארסנל מרשים בחלקו. בכל זאת היו שם גם הספייס גירלס ו-One direction.

הרגע הטוב ביותר בטקס הסיום המאוד מאוד ארוך היה שייך לשדרני היורוסטאר, שנדמה כי היו על סף לחלוחית בעין מהמחשבה שזהו, נגמר, עם המשפט הסוגר של הערב:
And the big question is: what the hell are we going to do tomorrow?

גיל 13 באוגוסט 2012

יפה מאוד, גם אני צפיתי בסיום קרב חמש המודרני כסיום האולימפיאדה. לא ידעתי למשל שהסוסים בשלב הלפני אחרון מוקצים בצורה אקראית לרוכבים.

יורם אהרוני 13 באוגוסט 2012

אחרי שסיפרת כי משלבים את הריצה עם ירי בקרב-5 החדיש וראינו שבגמר הטלת הכידון היה משתתף מקניה מיד עלתה המחשבה לחזור למקורות, אלפי שנה אחורה: תחרות צייד! בגירסה החדישה יוזנקו רצים ל"מירוץ ערבות" (fell running) ענף ריצה שהוא משהו באמצע בין מירוצי שדה לריצות נווט. כל משתתף יצוייד בחנית ויצטרך לצוד בדרך "ארנבות". בין כל שתי נקודות ביקורת (בדרך כלל על ראשי גבעות) יפוזרו "ארנבות" ממונעות . אפשר יהיה להתקדם לנקודת הביקורת הבאה רק אם מביאים "ארנבת" לנקודת הביקורת הקודמת.

אריאל גרייזס 13 באוגוסט 2012

איזה תמונה מקסימה. ודווקא היה טקס סיום יפה מאוד עם הופעות מוצלחות

יורם אהרוני 13 באוגוסט 2012

חזרתי עכשיו מחדר כושר, שם יש ערימה של "ישראל היום" וראיתי בטור שלך כי יש מחשבות להוציא את קרב-5 מודרני מהמשחקים האולימפיים. לדעתי, כפי שהוא היום הוא ענף אליטיסטי ואין לו מקום במשחקים. כדי לשרוד הוא חייב להשתנות. להפוך לתחרות שאפשר לתרגל כמעט בכל בית ספר בעולם. בלי סוסים, חרבות, אקדחים ובריכות. צריך להפוך אותו לתחרות ריצת מכשולים של חמש הקפות. המכשולים יכולים להיות קפיצה מעל "משוכות", טיפוס על עמודים או חבלים, זחילה מתחת לגדרות , הליכת שווי משקל על קורה וכו'. בסיום כל הקפה של המסלול יצטרכו המתמודדים לבצע משימה ספורטיבית בענף אחר שרק כאשר יסיימו אותה בהצלחה יוכלו להתחיל את ההקפה הבאה: המשימות יכולות להיות: 1) קליעה לסל ממספר נקודות על המגרש; 2) הבקעת שערים בכדורגל בין שני קונוסים ממרחק מוגדר ומאתגר; 3) "סטנגה כדוריד" – זריקה לשער מחצי מגרש בלי שוער: שער – נקודה אחת, קורה – שתי נקודות, משקוף – 3 נקודות, רק כאשר אוספים מספר מוגדר של נקודות ממשיכים הלאה; 4) הוצאת כדור פתיחה בכדורעף ופגיעה בשטחים מסומנים בצד השני, כל איזור מקנה ניקוד אחר לפי רמת הקושי (מרחק מהרשת וגודל האיזור); 5) משימה כלשהי בהוקי (לא ממש מבין בענף הזה אבל בהרבה בתי ספר בישראל יש ציוד הוקי כזה או אחר).

MG 13 באוגוסט 2012

אתה בעצם רוצה לקחת את הסיוט הצבאי שנקרא "בוחן מסלול", להוסיף לו אתגרים של משחקים קבוצתיים ולקרוא לזה חתרות? אולי המתחרים ידרשו גם לאפוד (כולל ציוד מלא) וגליל?

יורם אהרוני 13 באוגוסט 2012

בלי אפוד ונשק , בלי להכנס לים. דווקא קצת ריצת נווט לא יכול להזיק… "אסון טבע" שיעשו בצבא. הבעייה שלי עם ענפים רבים שכדי לא רק להצליח בהם, פשוט להשתתף, צריכים להשתייך למעמד גבוה. הכדורגל הוא מספר 1 בעולם מאחר שהוא בדיוק ההפך מזה: הספורט הכי עממי. גם ריצה היא מאד עממית ונגישה לכולם. אני לא מסמפט טריאתלון כי המתחרים בו כאילו מכריזים על עצמם שהם יכולים לקנות אופניים יקרים, מתקן לאימון אופניים בבית, חליפות שחייה יקרות, מד דופק, מד ואטים וכמובן צריך מכונית פרטית כדי שתיקח אותך עם האופניים לתחרויות. אין שום הצדקה ספורטיבית שיהיה טריאתלון במשחקים האולימפיים. אם קניה, אוגנדה וטנגניקה (היה פעם שיר כזה…) יותר טובות בריצה אז הבה נתחכמה להן ונמציא לנו ענף ספורט אולימפי שהם לא יוכלו להשתתף בו…לא סובל ענפי ספורט אליטיסטיים. ראה פוסט קודם של דורפן על נבחרת שנפסלה כי אחד מחבריה היה סמל ולא קצין.

אריאל גרייזס 13 באוגוסט 2012

אהבתי מאוד. וגם אני הדבר הראשון שעלה לי בראש זה בוחן מסלול

אחד 13 באוגוסט 2012

גליל? מה זה?
ברוכים הבאים למאה ה-21

MG 13 באוגוסט 2012

אני עשיתי טירונות במאה ה-21 עם גליל.

סוסמעץ 13 באוגוסט 2012

אין כמו בוחן מסלול
או יותר נכון אסון טבע בווינגיט
לזחול את כל הדרך מתחת לכביש החוף
היישר לעמק הבכא ומשם לים!

גיל 13 באוגוסט 2012

אני דווקא חושב שיש לקרב חמש המודרני מקום במשחקים. לא כל דבר חייב להיות נגיש לכולם ויש משהו יפה באנכרוניזם ואליטיזם של הקרב חמש הזה.

קורא 13 באוגוסט 2012

אני חושב שבאופן כללי אפשר לתת לכל מדינה לבחור מקצוע אחד שהיא רוצה שיהיה באולימפיאדה ואין באולימפיאדות אחרות, מתוך סל של מקצועות שהיו נהוגים בעבר באולימפיאדות. יהיה בזה משהו יפה, והמקצוע הזה מתאים מאוד ללונדון אבל אני בספק אם הוא יתאים לריו, שם אפשר להכניס למשל פוצ'יבולי או משהו מהסוג הזה.

דורפן 13 באוגוסט 2012

במקצוע הזה מצטיינת מזרח אירופה – כך שאליטיסטי הוא לא.

קורא – האולימפיאדה היא לא ארוע עבור הצופה. היא אירוע שבמרכזו הספורטאי. אנשים מתאמנים בכל העולם למשחקים ואי אפשר לשחק בתכנית האולימפית.

אריאל גרייזס 13 באוגוסט 2012

בדיוק בגלל זה כל שנתיים משנים את סוג הגלשנים והסירות? משחקים עם התוכנית האולימפית כל הזמן

דורפן 13 באוגוסט 2012

זו שערוריה – אבל היא של פדרציית השיט. התנועה האולימפית קובעת אילו ענפים יהיו וכמה ספורטאים מותר לענף להביא. וכל התאחדות קובעת מה יהיה בתכנית שלה.

מאשקה 13 באוגוסט 2012

דורפן, איך לא הייתה לך מילה אחת על תחרות אופני B M X ?
בחיי שזה היה מרתק מהצפיה דרך הטלוויזיה.
תודה גדולה לך על כל הטורים שלך משם

דורפן 13 באוגוסט 2012

הצלחתי להגיע לכל הענפים בלונדון – לא כולל שיט שלא היה בלונדון והיה רחוק מאד – אבל לכל התתי ענפים. בי אם אקס, אופני הרים, קאנו סללום, התעמלות אמנותית והתעמלות טרמפולינה לא צלח.

איציק 13 באוגוסט 2012

לדעתי זריקת חצים זה חובה. נגיש לכולם ואפשר להתאמן בבית עם גרעינים בירה וטלויזיה.

קשקשן בקומוקום 13 באוגוסט 2012

לא מבין את ההשמצות על טקס הסיום. לא יכולתי להוריד את העיניים מהמסך. אני מת על זה שהאנגלים לא לוקחים את עצמם יותר מדי ברצינות – אז כן, דיוויד בואי, הביטלס והספייס גירלז על אותה במה, ופרדי מרקורי המת עושה שירה בציבור.

היו שני נאומים של סבסטיאן קו ושמעון מזרחי של הועד האולימפי (מה עם לחייך, מה?) – לקחו סה"כ אולי עשר דקות.

בתור שונא טקסים – שני הטקסים היו מקסימים לדעתי

דרור 13 באוגוסט 2012

אני חושב שיש פה כמה בעיות באולמפיאדה. מקצעות כמו רוגבי, נמצאים מחוץ למשחקים וחבל.
בטניס אסור שיהיה עוד טורניר רגיל והאמת לא מעניין. תחרות קבוצתיתף שני משחקי יחידים ומשחק זוגות. יותר מעניין וקצת שונה מהרגיל.
אנחנו נראה לאט לאט כניסה של ענפים ממשחקי ה x game , הי אמ אקס זה רק ההתחלה.
אני אישית יש לי בעיה עם מקצעות שהתוצאה נקבעת על ידי שיפוטף כמו מי משפריץ פחות בקפיצה למים, מי קופץ גבוה יותר בטרמפולינה, או מי לא הפילה כדור בהתעמלות אומנותית, והאמת גם מי נחת מהסלטה הכי ישר בהתעמלות מכשירים. אלו הן מקצועות ספורט מרהיבים ויפים, אך הם יותר מופעי ראווה מדהימים מאשר תחרות ספורט.
מישהו יכול להסביר לי למה בג'ודו עדיין מחלקים שני ארד ?
וגם הכדורגל צריך לשחרר את כוכבי העל למשחקים ולא להגביל את הנבחרות עד גיל 23
השחיה והאתלטיקה תמיד ישארו השיא של המשחקים.
ואם הלו"ז היה תלוי בי הייתי מארגן יום מדהים שבו יהיו כל משחקי הקבוצות בזה אחר זה, כדוריד ואחר כך כדורעף ואחר כך כדורגל ואז כדורסל ובסיום כדורמים (רוגבי כבר אמרתי)

פשוט אדום 14 באוגוסט 2012

בריו 2016 יהיה ראגבי שביעיות! וגולף…

Abby Wambach 13 באוגוסט 2012

מותר גם לדבר על כדורגל עכשיו?
במשחק חצי הגמר בכדורגל נשים בין ארה"ב לקנדה, היתה שריקה שנויה במחלוקת כאשר השוערת הקנדית החזיקה את הכדור יותר מ6 שניות.
נפסקה בעיטה בתוך הרחבה, הכדור פגע בחומה, ואז השופטת שרקה לפנדל על נגיעת יד, שארה"ב הכניסו (זאת אומרת אני).
אחרי המשחק הקנדיות התבטאו די בחריפות נגד השריקה והשיפוט בכלל, כולל טענות להחלטת התוצאה מראש, אבל אם נתעלם מזה לרגע, ומהטענות הנגדיות לבזבוז זמן שיטתי, למה לא להשתמש בחוק הזה יותר בעצם?
הרי מה שנהוג בדר"כ הוא להזהיר ואז לתת צהוב לשוער. אבל במקרה כאן, לקבל צהוב בחצי הגמר הוא לא עונש מרתיע במיוחד, במיוחד לקראת סוף המשחק. לעומת זאת, בעיטה בתוך הרחבה היא סיפור אחר. כאן זה גרם לגול, ויש להניח שתמיד זה ייצור מצב מסוכן. פתאום לשוער עדיף למסור את הכדור מהר(!) מאשר לבזבז עוד כמה שניות.
אני ממש מקוה לראות את החוק הזה מיושם יותר. אפילו בלי אזהרה. גם שוערים יכולים לספור עד 26 בעצמם.
נראה שהרעיונות המהפכניים של פיפ"א אכן מתחילים להיות מיושמים, אמנם לא טכנולוגיה מתקדמת ואמנם לא במונדיאל הנערות כמו שחזיתם מתישהו, אבל נדמה לי שעלו פה על רעיון טוב בטעות.

גיל 13 באוגוסט 2012

אבי, ראיתי את המשחק וזו הייתה החלטה שערורייתית. זה מקביל לזה שישרקו פתאום לשחקן נבא במשחק שביעי על זה שהוא לא זרק תוך 8 שניות, או אם את מכירה את משחק הטאק רול המפורסם זה בדיוק זה. אלו חוקים שנמצאים בחוקה אבל לא אוכפים אותם באופן רגיל וביזיון שפתאום אוכפים אותם בלי אזהרה מראש. אכן יחס של איפה ואיפה אם כי השופטת הזהירה במחצית את השוערות שהן מחזיקות בכדור יותר מדי זמן.

אבל השערורייה האמיתית לדעתי היא הפנדל שארה"ב קיבלו ולא נשרק נגדן בגמר כשהיה ברור עוד יותר.

Abby Wambach 14 באוגוסט 2012

אין לי ויכוח איתך שההחלטה היתה שערורייתית. ולא צריך להשוות לענפים אחרים, מבחינתי הספיקה העובדה שלא ראיתי שריקה כזאת באף משחק אי פעם.
אבל צריך לזכור שהשוערת כן בזבזה זמן, החל מהדקה ה30 אם אני זוכרת נכון, ולא נראה לי שהיא היתה מוחה אם היא היתה מקבלת צהוב במקום. וזאת הנקודה שלי: אני מסכימה שהפעם הזאת לא היתה במקום, למרות שמקלאוד הוזהרה, אבל הייתי שמחה לראות את החוק הזה מתחיל להיות מיושם.
גם צריך לזכור שזאת לא היתה החלטה שגמרה את המשחק. ארה"ב עשתה חילוף התקפי (חלוץ במקום מגן) קצת לפני, והיתה בעיצומו של מכבש התקפי. השריקה היתה בדקה ה80 והפנדל השווה את המשחק ל3-3. שתי הקבוצות יכלו לגמור את המשחק ב40 הדקות שנותרו, או להגיע לפנדלים שם לדעתי לקנדה היה יתרון.

אתה מדבר על נגיעת היד של טובין הית'? שוב פעם אתה צודק, אבל נראה לי שאו שהשופטת לא ראתה או שהיא פחדה לשרוק כל כך מוקדם במשחק.
היה פנדל הרבה יותר ברור במשחק של קנדה נגד בריטניה שלא נשרק, כאשר שחקנית בריטית הוכשלה ברחבה בסוף המשחק. הקנדית (נראה לי וילקינסון) אפילו הודתה בסוף המשחק שהיה לה מזל שהיא לא קיבלה על זה כרטיס. והיה עוד פנדל שלא נשרק לטובת ארה"ב באחד המשחקים המוקדמים.
בכלל השיפוט היה גרוע, אפילו ההחלטות על כדורי החוץ היו שגויות יותר מדי פעמים, אבל שום דבר עדיין לא דומה להחלטה על הפנדל החוזר במשחק ההוא נגד ברזיל בגביע העולם.

גיל 14 באוגוסט 2012

אני מסכים איתך שצריך לשרוק על זה יותר. היא באמת בזבזה לא מעט זמן אבל דווקא במקרה הזה היא לא כל כך בזבזה. נראה שבאמת אין חוק ברור. מתי מוציאים צהוב ומתי נותנים שתי מכות?

נכון, השיפוט לא היה טוב ובייחוד לא אחיד. נראה שהשופטות לא מתקדמות בקצב של השחקניות.

סופרפלי 13 באוגוסט 2012

תודה על הטורים

קורא אדוק 13 באוגוסט 2012

תודה על הסיקור!

ובצורה לא מפתיעה,החלק של פרדי מרקיורי הכי הרשים בטקס סיום

אסף THE KOP 13 באוגוסט 2012

תודה על הסיקור.
תודה על האהבה לספורט.

נאחל לכולנו שהפעוט המצרי יגדל למדינה בה דעות יובעו בחופשיות.

דורפן 15 באוגוסט 2012

אינשאללה. ומרחבה

ש. בן ד. 13 באוגוסט 2012

רונן,

ראשית, תודה רבה על הסיקור המדהים של האולימפיאדה.

שנית (וזה קשור לחוייה), אולי תוסיף עוד טור על העיתונאי שמסקר את הספורטאים (הרי הייתם שם ביחס של 3:1 אל מול הספורטאים)? איך זה לחוות את הכל ממקור ראשון (במיוחד עם מספר ענפים כזה מרשים) ולא רק כצופה.

סימנטוב 13 באוגוסט 2012

רונן אתה תמיד מוסיף תוכן, מימד, וצבע לכל נושא שאתה מסקר
תודה

סאנצ׳ז פליקס 13 באוגוסט 2012

סיקור מעולה ומתאים לשפע האירועים
אני הייתי קלאסי יותר וראיתי את כל המשחים ואת כל האתלטיקה לצד הכדורעף וכדורגל נשים.
התחרות נעשית צמודה יותר ומקבצי התוצאות בגמרים הם האיכותיים ביותר עד היום.
יותר לבנים מגיעים לפודיום בריצות הבינוניות
קניה מלבד רודישה צריכים בדק בית
רודישה
הגרמנים נעלמו מהבריכה, גם בגמרים לא היה להם מספיק יצוג או כשרון
יותר קל לזכות בזהב מלהגן עליו
פלפסובולט עשו את זה בענק
רודישה הוא הספורטאי של האל

שי הדור הבא 13 באוגוסט 2012

תודה רבה! היה תענוג האולימפיאדה הזו. למרות שראיתי אולי 40 דקות במצטבר של תחרויות, חיכיתי פה כל בוקר!

matipool 14 באוגוסט 2012

1. תודה על הסיקור , העניין והתובנות .
2. איזה באסה לראות איך סיקור הספורט בעיתונים השתנה בימים האחרונים . במקום פלפס , בולט , פארה / פארח , פרנקלין , רודישה וכו' לראות את הכותרות על הביצה הטובענית של הכדורגל הישראלי . דיכאון .

IDO 14 באוגוסט 2012

תודה על הסדרה האולימפית. אתה כותב נפלא. וגם, נתת לי השראה לחפש את הספורט היותר נשכח במהלך האולימפיאדה.

אולי שנה ללא כדורגל?

matipool 15 באוגוסט 2012

רונן – צריך למסגר ולשמור את המאמר שלך היום בעיתון .
מקווה שמישהו ממקבלי ההחלטות יקרא ויפנים אבל כמו שכתבת – הבעיה שאין לאף אחד סבלנות וכולם רוצים לראות רווח מיידי .
הייתי מצרף ליעל ארד את יואל רבזובוב . הוא נראה לי משכיל ומיליטנטי במידה הנדרשת .

יוני 15 באוגוסט 2012

תודה מתי. בלי ההערה שלך לא הייתי קורא, ונהנה.

קורא 15 באוגוסט 2012

רונן, לא תזרוק איזו מילה על _ה_העברה של הקיץ האחרון?

http://www.teamtalk.com/manchester-united/7992941/United-agree-van-Persie-deal

אופיר 15 באוגוסט 2012

גם אני (כאוהד ארסנל) מחכה לפוסט הזה, כדי שאוכל לומר מה אני חושב על זה ומה אני מאחל לואן פרסי בהמשך הקריירה (הקצרה, אני מקווה).

Comments closed