על רכישת ואן פרסי

אלכס פרגוסון בברור מתעדף עכשיו את הליגה

הוא מוכח והוא יבקיע ואולי ישחרר את רוני לדברים אחרים. אולי יש כאן מקריות אבל בעונות ההבקעה הגדולות של וויין רוני יונייטד לא זכתה באליפויות. אולי זו אחת המחשבות של פרגוסון – שהוא רוצה את רוני מסתובב במגרש.

תשעים ותשע נקודה תשעים ותשע אחוז שלא יהיו לו בעיות השתלבות.

אני חייב לציין שעם ההתנהגות של הגלזרים בעניין ההנפקה בכלל לא הייתי מופתע אם לא הייתה מתרחשת שום רכישה משמעותית מעבר לקגאווה בפגרה הזו.

ואן פרסי הוא לא מענה לבעיות הבולטות לעין של העונה הקודמת. מגן שמאלי וקשר אחורי ואולי מגן ימני (אלא ששם יש מספיק אנשים שעדיין מגיעה להם הזדמנות). אבל היא כן מענה למחסור של יונייטד בכוכבי איכות. ולחולשה מסויימת של הדור המרכזי – בני ה-25 עד 30 בקבוצה. ולגבי העמדות החלשות? תתפלאו כמה כמה שערים יכולים להקל על בעיות בסגירה בקישור.

שינג'י קגאווה לא יהיה חלוץ שני. או אולי בעצם ישחק עם רוני מאחרי ואן פרסי? בכל מקרה פרגוסון רצה כדורגל יפה יותר.

אבל העניין המרכזי ברכישה הזו הוא כזה. אלכס פרגוסון מתעדף בצורה ברורה לחלוטין את הליגה. הוא עדיין ישלם שכר לימוד לקשרים צעירים באירופה. ויש בזה הגיון.
*

בשולי הדברים, מהצד האובייקטיבי והלא יונייטדי של הדברים, זו עוד העברה שממחישה שהכדורגל הוא ספורט מופרך. בו הכמעט טובים כמעט מחוייבים להעביר את שחקניהם ליותר טובים. אני באיזשהו מקום מייחל לכך שהספורט יחטוף איזו זפטה שתעיר אותו.

יד אליהו 1979 או המשחק מול דומיניק ווליקינס
ברבאטוב לעשירים

111 Comments

אבישי 15 באוגוסט 2012

מסכים לחלוטין עם הפסקה האחרונה, אם כי אני לא מצליח להבין אם ארסנל לא נמצאת במועדון הכמעט טובים מתוך בחירה.
האם באמת אין לה את הפוטנציאל הכלכלי להשתוות לגדולות באמת או שזו מין אידיאולוגיית דווקא של מי שלא מוכן לשלם ביוקר ובסוף נשאר מחוץ למשחק?

IsraGooner 15 באוגוסט 2012

זה שארסנל פשטה רגל מבחינה מוסרית, לא אומר שכל הספורט אשם. לא חסרה לי ביקורת על התנהלות הכדורגל בשנים האחרונות, אבל זה לא המקרה.

אבישי 15 באוגוסט 2012

תותחן, אני לא בטוח שהכוונה של רונן הייתה שארסנל היא זו שפשטה רגל מוסרית, אלא האנשים שמכתיבים את חוקי השוק לחזק את החזקים. דווקא נראה לי שמוסרית ארסנל יוצאים כאן טוב, ומלכתחילה סרבו לעלות על הקרוסלה.

אופיר 15 באוגוסט 2012

אם אני מבין את הישרא-תותחן נכון, הוא מתייחס לגרידיות של ארסנל, שהעדיפה למכור את ואן פרסי למרבה במחיר ממנצ'סטר (ולא ליובנטוס, למשל), גם במחיר של שברון לב לאוהדים.

אני רוצה להאמין שההנהלה מתכוונת להשקיע את הכסף הזה במחליף ראוי יותר וצעיר יותר.

אבישי 15 באוגוסט 2012

לא יודע.. כשאתה מוכר שחקן שמסיים חוזה הגרידיות שלך כבולה לערך יחסית ריאלי או אפילו פחות מזה כי כולם יודעים שאתה במצוקה למכור. אם זו הייתה רק גרידיות, בשנה שעברה הסתובבו בשוק כמה פראיירים שהיו משלמים יותר.
אני גם לא חושב שמנצ'סטר זה טאבו מבחינת ארסנל, כבר היו עסקאות בין הקבוצות. אם כי אני מניח שאם אוהדי ארסנל היו יודעים שהם מהווים איזושהי תחרות אולי הם היו לוקחים מעבר כזה בקלות יותר.
בכל מקרה, צפה לגרוע מכל, את הכסף הזה ונגר ישקיע ב-12 שחקנים לא מוכחים בני פחות מ-18 במחיר 2 מיליון ליחידה.

אופיר 15 באוגוסט 2012

הם יכלו לקבל 20 מיליון יורו (אני חושב) מיובנטוס, אבל הלכו למרבה במחיר. אם הם ישקיעו את זה בשחקן נוסף ברמה העולמית הגבוהה ביותר זו עדיין תהיה נחמה חלקית ביותר עבורי. דוקא הקיץ ונגר ניהל את ההעברות מעולה, ולדעתי פגע בול עם כל עסקה (חוץ מואן פרסי). ממש לא שחקנים צעירים בשקל ותשעים אגורות.

למען הסר ספק, אם ואן פרסי היה מאריך אצלנו חוזה ויום למחרת סופג פציעה מסיימת קריירה, לא הייתי מרגיש שום החמצה שלא מכרנו אותו. שחקן שהעביר אצלנו את מיטב שנותיו והיה אהוד על האוהדים צריך לסיים אצלנו את הקריירה. נקודה.

אופיר 15 באוגוסט 2012

אז ככה:

לפני רגע הסתיים האירוע שבו יכולנו לחזות ולהנות מכל מה שיפה בספורט (חוץ מהסמים), והנה, כבר התעוררנו למציאות וקיבלנו בפרצוף את כל מה שמכוער בספורט. דיויד רודישה הנפלא, ומולו ואן פרסי החמדן והבוגדני, ש-6.5 שנים שכב בחדרי הטיפולים של ארסנל ואחרי שנה וחצי טובות אנחנו כבר קטנים עליו.

כאוהד ארסנל אני מאחל לואן פרסי דבר פשוט: שזו תהיה (חצי) העונה האחרונה בקריירה שלו. ולכל מי שהולך להתנפל עלי, אני אקדים ואומר: קפצו לי! אם לואן פרסי מותר לעבור ליריבה כמעט מיתולוגית ולשבור לי ולעוד הרבה אוהדים את הלב, לי מותר לאחל לו פגיעה פיזית, ובמערכת המוסרית שבה אני מאמין אין הבדל בין השניים.

מעבר לזה זו העברה גרועה מאוד בשביל ואן פרסי, שבגילו כבר לא יטביע חותם בשום מועדון שאינו ארסנל, והעברה גרועה מאוד ליונייטד שקנתה יהודה איש קריות מזדקן עם נטייה לפציעות בהון עתק על חשבון העתיד שלה.

מסריח מכל כיוון.

אלכס 15 באוגוסט 2012

בתור אוהד ליברפול בפרט, וכדורגל אנגלי בכלל אני מסכים איתך לחלוטין אופיר, במיוחד עם שלושת השורות האחרונות…זו העברה לא טובה במיוחד ליונייטד ולא יעילה מבחינה אישית(חוץ מהאלמנט הכספי כמובן) לואן-פרסי עצמו.

austaldo 16 באוגוסט 2012

אני אקדים ואומר שהליגה האנגלית לא ממש מעניינת אותי ואני באמת נייטרלי לחלוטין.
נורא מצחיק לקרוא את מה שאתה אומר. זה מצחיק לראות איך עד היום אנשים עוד לא מבינים שספורט מקצועני זו עבודה לכל דבר ובשביל שחקנים כמו רובין ואן פרסי חשוב למצות כל שנה מהקריירה הקצרה שלו – כמו שאתה בטח יודע שחקני כדורגל וספורטאים בכלל לא יוצאים לפנסיה בגיל 65, הם פורשים בערך 30 שנה קודם. אתה קורא לו "חמדן"? למה? אתה עושה הנחות למעסיק שלך? כשאתה מבקש העלאת שכר אתה גם כן "חמדן"? למה שהוא יוותר על הרבה מאוד כסף בשבילך ובשביל אוהדים כמוך? כי אתה יושב על הכורסא מול הטלוויזיה ומקלל אותו ואת אמא שלו כשהוא מחמיץ?

אני לא יכול להסכים יותר עם מה שדורפן כתב בפיסקה האחרונה – זה באמת מצב דפוק. אבל לבוא בטענות לשחקנים עצמם זו סתם בכיינות.

עופר פרוסנר 15 באוגוסט 2012

בתור אוהד ארסנל, אני מעריך שהקבוצה החליטה לוותר על תארים.

אופיר 15 באוגוסט 2012

אפשר לחשוב אילו תארים הוא היה מביא לנו. האפס הבוגדני הזה ניסה להציג את זה כאילו "הוא וההנהלה לא רואים את עתיד המועדון עין בעין", אבל כשהביאו לו את פודולסקי, ז'ירו וקאזורלה (בונבוניירה של רכש) והסגל בהחלט יותר ממסוגל להתמודד על תארים, האמת נחשפה: הוא בסה"כ רוצה עוד כסף.

צור שפי 16 באוגוסט 2012

קאסורלה

אבישי 15 באוגוסט 2012

בתור שחקן ארסנל, כנראה שגם ואן פרסי הבין את זה.

אופיר 15 באוגוסט 2012

קשקוש.
הוא בסה"כ עוד כלבה כמו נאסרי, שלא מסוגל להוביל ומעדיף להיות בורג קטן בקבוצה ולקבל משכורת מנופחת.
במובן מסוים טוב שאנחנו מתנקים לאט לאט מחבורת הלוזרים שלא הובילו אותנו לכלום.

אבישי 15 באוגוסט 2012

1. נאסרי נתן עונה בכלל לא רעה בסיטי.
2. בארסנל ואן פרסי השתכר פרוטות.
3. זה בהחלט לעניין להפטר מהלוזרים, אבל את מי תביא במקומם במחירים שארסנל מוכנה לשלם?

אופיר 15 באוגוסט 2012

נאסרי לא היה מביא את הסיטי לשום מקום כשחקן מוביל. צריך זכר אלפא כמו יאיא טורה בשביל אליפות, ואני מאמין שקאזורלה יקח על עצמו את התפקיד הזה אצלנו. מהבחינה הזו אני שקט: הסגל השנה חזק בהרבה גם (ובעיקר) בלי ואן פר$י.

זוהר 16 באוגוסט 2012

אני מאחל לך ולכל עם ישראל את הפרוטות שואן פרסי הרוויח בארסנל

עופר פרוסנר 15 באוגוסט 2012

אופיר – לפני כמה שנים רוני רצה לעזוב את מאן יו. היה קצת בלגאן, ופרגוסון העניק לו משכורת מטורפת לגמרי. רוני נשאר.

אני רוצה שיבוא מנהל בארסנל ויגיד – הצענו לואן פרסי 150 אלף פאונד לשבוע. והוא החליט שהוא לא רוצה להישאר. אם זה היה ככה, הייתי מדבר אחרת. לארסנל יש את הכסף והיא מחליטה לא להשתמש בו. מכאן מגיעה המסקנה שלי.

אופיר 15 באוגוסט 2012

המשכורות האלה הן שערוריה, וטוב מאוד שארסנל לא מוכנה לשלם אותן. חפש קצת ברשת על המחלוקת בין בילבאו ליורנטה (טוב בהרבה מואן פרסי לדעתי) בנושא השכר ותראה באילו סכומים מדובר (פחות מחצי ממה שאמרת).

אם ואן פרסי היה נותן ב-8 השנים האלה לארסנל חצי ממה שרוני נתן ליונייטד היה אפשר לדבר על חצי מהשכר של רוני. כרגע הוא אמור היה להמשיך להחזיר על כל ה-money for nothing שהוא קיבל כל השנים, ולקבל חוזה משודרג מכובד בכל קנה מידה (חוץ מזה של שודדי אוצרות מדינה וכנופיות נפט).

IsraGooner 16 באוגוסט 2012

בטח שהמשכורות האלה שערורייה. לשלם לדיאבי ולבנדטנר פי 3 ו-4 ממה שיונייטד שילמה להרננדס או וולבק, זה כמובן לא שערורייה.

עומרי 16 באוגוסט 2012

אוהדי ארסנל מסרבים להודות שונגר מחרב להם את הקבוצה עם מדיניות ניהול לא גמישה ולא מתעדכנת שסופה להוביל כל ארגון לאבדון.

בהצלחה עם ז'ירו. אם הוא יפרוץ, גם אותו תראו עוזב עוד שנתיים.

עופר פרוסנר 16 באוגוסט 2012

מי מסרב להכיר בזה? כל אוהד ארסנל מבין את זה, אבל מה אנחנו יכולים לעשות, חוץ מלקחת את ארסנל במנג'ר ולבנות אותה מחדש?

עומרי 16 באוגוסט 2012

מה שאופיר עושה פה זה -KILL THE MESSENGER

ואן פרסי ירוויח ביונייטד 50% יותר ויקבל גם צ'אנס לעשות דברים גדולים בקריירה. כמו כן, פרגוסון מאריך קריירות לשחקנים.
למה שיוותר על זה?
בגלל מקסם שווא של שיטה כושלת ומאמן שהיה צריך לעזוב או להיות מועזב לפני שנתיים לפחות?

פשוט אדום 16 באוגוסט 2012

אופיר, בתור אוהד יונייטד אני מזדהה איתך לחלוטין, אולי אני נאיבי אבל גם אני חושב שואן פרסי לא צריך לעבור לאחת היריבות של ארסנל ומצד שני אני גם מאוד לא רוצה שחקנים של יריבות אצלנו כמו אואן למשל, את אואן לשמחתי לא הייתי צריך לראות הרבה (במעט שהוא שיחק הוא עשה המון יש להודות) ויהיה לי מאוד קשה לראות את ואן פרסי אצלנו ואני באמת מקווה שהוא לא יישאר אצלנו יותר מדי

אילי 16 באוגוסט 2012

ואן פרסי בורג קטן??!!!!!

ואן פרסי הבקיע הכי הרבה שערים לארסנל
ונבחר לשחקן העונה

אז ואן פרסי בורג קטן זה כמו מסי בורג קטן

ניינר 15 באוגוסט 2012

מאד מזדהה עם הפסקה אחרונה. מאד מרוצה מהמעבר הזה כי חששתי שבארסה תבלע את הלקרדה הזו

גודיונסן 15 באוגוסט 2012

לא ברור מי הרוויח – לי נראה שכולם הפסידו דווקא. האוהדים של ארסנל כועסים ובצדק.

אלכס לא ישלם 50 מיליון, אבל בכל פרמטר אחר ההעברה הזו דומה לזו של טורס. אני מעריך שיהיו לו יותר שערים, אבל הוא גם יכול למצוא את עצמו מתייבש על הספסל אם לא יפגע, אם הסיטי או צ'לסי יאיימו לפתוח פער מוקדם (צ'לסי לא סביר, אבל אפשרי)

רן 15 באוגוסט 2012

מסכים עם הפיסקה האחרונה. כל מה שלפניה חסר משמעות לחלוטין, כי כדורגל מועדונים הוא דבר מגוחך ואהדת קבוצות היא אנכרוניזם מוחלט.

רק מעבר לשיטה האמריקאית יחזיר את ההנאה הטהורה מכדורגל וייתן סיבה לאהוד קבוצה אחת ולא אחרת.

ולפני שקופצים עלי כאן, אני אוהד את יונייטד כבר מעל 30 שנה, אבל האהדה הזו נמצאת כבר שנים במגמת ירידה ברורה, ככל שהקפיטליזם חסר המעצורים משתלט על הענף והתחרות היא בעצם למי יש יותר כסף לקנות אליפויות.

אופיר 15 באוגוסט 2012

אתה אכן אוהד יונייטד אמיתי, ולכן אתה מתקשה לשמוח ממהלך עלוב בכל כך הרבה רמות. יישר כח.

מי שמפתיע אותי לרעה כאן הוא פרגי, שאותו אני מעריך מאוד. מהלך פופוליסטי לגמרי.

קירקגור 16 באוגוסט 2012

אז המעבר לשיטה האמריקאית אמור לנצח את הקפיטליזם?

קשקשן בקומוקום 16 באוגוסט 2012

ברור. דווקא בספורט מקצועני האמריקאים "סוציאליסטים" – דראפט, תקרת שכר, חלוקת כספים ממרצ'נדייז בין כל הקבוצות (אם אני לא טועה). ואכן שם האלופה לרוב לא ידועה לפני פתיחת העונה

קורא 16 באוגוסט 2012

וגם שם להזכירך, בסופו של דבר השחקנים, כמו שלברון עשה, בסופו של דבר בוחרים איפה הם ישחקו. בשורה התחתונה הנקודה היחידה בה לקבוצות עצמן יש כוח היא היציאה מהקולג׳ כשהשחקן צעיר, או בסיום התיכון כשהוא ממש מוכשר, שזה די דומה לנעשה בכדורגל שם הסיכוי שלך להחתים כישרון גדול ולא מוכח זה כשהוא מאוד צעיר.

Danny - Long Island 15 באוגוסט 2012

So man u has fire power now and a good creative midfield, that will support the forwards to score. I sure hope that our backs will be able to do a good job. If they do, we will have a fun season

childish 15 באוגוסט 2012

אני כל כך שונא את מנצסטר ואת סיטי ואת צלסי. הא עוד עונה בתקווה להגיע לליגה האירופאית למרות הכל לעולם לא תצעדי לבד

טל המנצ'סטרי 15 באוגוסט 2012

הסיכון:
בן 29 עם רקורד של פציעות וגם מגיע אחרי עונת שיא, העונה הטובה בקריירה שלו, משם קל יותר לרדת אבל אולי הרעב והאתגר החדש וסוף סוף מאבק אמיתי על תארים מבחינתו יחפו על זה ומי יודע, תמיד אפשר לשבור שיאים.

לא בכל יום יש ליונייטד הזדמנות להביא את אחד הקליברים הגדולים בליגה/אירופה, בסכום יחסית שפוי וכששחקן לשם שינוי מעדיף את ההילה וההזדמנות לשחק ביונייטד ועל פני אולי כסף גדול יותר ביובנטוס וסיטי.

ב 99 היו לנו את יורק, קול, שרינגהאם וסולשיאר
ב 2008 היו לנו את רוני, טבז, רונאלדו
התוספת של ואן פרסי לרוני, וולבק והרננדז זו תוספת משמעותית
ובכלל מבחינה התקפית נותן לנו תמרון ואפשרויות נוספות אחרת החלוץ הרביעי שלנו היה אמור להיות מקיידה שחייב בכלל לצאת לעונת השאלה אם בכלל ישאר ביונייטד בעתיד ובארבטוב שגם אם ואן פרסי לא היה מגיע, סביר להניח היינו מוכרים אותו גם כן.

זה מקשה על החיים של וולבק והרננדז אבל זה גם יהפוך אותם לחדים ומחודדים יותר אם הם ירצו לראות יותר דקות משחק ולטווח הארוך זו ברכה גם כן.

חוץ מזה, פרגי מאוד רצה אותו וזה מספיק טוב בשבילי.

זו החתמה גדולה ומרגשת, גם השמחה לאיד אל עבר אוהדי ארסנל עושה את שלה, מה לעשות, גם זה חלק מהמשחק ואהדה.
הם תמיד יכולים להחזיר את הנרי פעם נוספת…

שמועות על הודעה גדולה נוספת מחר מהאולד טראפורד, מעניין מה זה יכול להיות.

אבישי 15 באוגוסט 2012

שהגלייזרים מוכרים גם את 90% המניות שנשארו להם?

טל המנצ'סטרי 15 באוגוסט 2012

הלוואי :-)

אבל ועם כל הסלידה שלי מהם ומהצורה בה רכשו את יונייטד
הם מביאים ספונסרים בסכומי עתק מארה"ב
אנחנו כבר עם 4 שחקני רכש הקיץ הזה ובמצטבר זה לא מעט כסף
גם בפעמים קודמות הם ידעו לתת את הצ'קים להבאת שחקנים שפרגי ביקש.

לגבי מחר, אני רק מקווה שאיזה משהו שרץ בימים האחרונים על מכירת זכויות השם באולד טראפורד זה משהו שקרי ושנקבל הודעה חיובית נוספת.

אריק 16 באוגוסט 2012

הם לא יעזו לשנות את השם. למרות שאם חושבים על זה כלכלית זה "מרטיב פה".

אזי 16 באוגוסט 2012

שמחה לאיד מול אוהדי ארסנל?
כבר 5 שנים כל שנה הם מוכרים את הכוכב הכי גדול שלהם.
בהתחלה היתה שמחה לאיד
אחר כך רחמים

היום זה כבר שגרה…

ניינר 15 באוגוסט 2012

גונרס, איך זה שההעברה הצפוייה של סונג לבארסה עוברת כל כך בשקט מצדכם? אתם שמחים להיפטר ממנו?

אופיר 15 באוגוסט 2012

לא מת על זה, אבל אם נורי שאהין יגיע במקומו אז אין לי בעיה. הוא אמנם מהטובים הבודדים בשנים האלה, אבל עדיין מייצג עבורי את ימי הביניים שלנו במידה מסוימת.

DeVito 15 באוגוסט 2012

לטעמי זה מוזר כל העניין הזה עם סונג כי הדבר האחרון שבארסה צריכה הוא עוד קשר .
היה עדיף להביא בלם ,לפחות אחד , ולהחזיר את מסצ'י לתפקיד שלו .
שני בלמים צעירים בני 20-22 להתחשלות עד שפויול יפרוש הוא הדבר לעשות לפחות אחד מהם ביחד עם מונייסה יבשיל.
אבל כן הדבר היחיד שכנראה נותן פייט ללוזריות של ארסנל זה הלוזריות של האוהדים שלה שנותנים לזה לקרות .
נ.ב.
חולה על ארסנל

כי צורם מכרם 16 באוגוסט 2012

לדעתי זה הדבר הכי קרוב לקייטה (בכל מובן) שהיה לוילאנובה בשוק. בכל זאת… הקמע של פפ.

IsraGooner 16 באוגוסט 2012

הוא פשוט לא כזה שחקן טוב.

אריק 15 באוגוסט 2012

מוסרי כן או לא שחקן השנה בבונגסליגה ישתף פעולה עם שחקן השנה בפרמיירליג אצלנו בחצר… חבל שלשחקן השנה בליג אונ יש סוכן חמדן היה יכול להיות שילוב טוב. אין דרך אחרת להתמודד עם סיטי/צ'לסי/ריאל/ברסה.

אבו צ׳יצ׳ריטה 15 באוגוסט 2012

משמח ומדאיג כאחד. האם סיפור בר בטוב יחזור על עצמו חלילה?
אני חושב שהיתה כאן אמירה עם פזילה מסויימת לשוק המניות. יונייטד זוכה במלפפון החם של הקיץ, בניגוד לשנים רבות אחרות. אין שאללה שזה יבוא לידי ביטוי על המגרש. אפשר להוציא את השחקן מארסנל, השאלה אם ניתן להוציא את ונגר מהשחקן

קורא 15 באוגוסט 2012

אני לא כל כך מבין מה אתם רוצים מואן פרסי או מארסנל. ואן פרסי רצה לשחק במקום שבו ישלמו לו הרבה כסף והוא יוכל להשיג בו כמה שיותר תארים (וזה לא המצב של כולנו, שאם ישלמו לנו כפול על אותה עבודה נעבור למתחרה העסקי של המקום בו אנחנו עובדים בלי למצמץ?). ארסנל מבחינתה היתה חייבת למכור אותו כי הוא היה לפני סיום חוזה, אלה הם חוקי המשחק, לא רומנטי אבל זו המציאות.

IsraGooner 16 באוגוסט 2012

לפי חוקי המשחק עבור מועדונים שמתיימרים להיות גדולים, לא מוכרים את השחקן הטוב ביותר שלך למועדונים גדולים אחרים. לו היה לנו אכפת, היינו חייבים לומר למנ' יונייטד לחפש שחקן אחר שינענע אותם או שישימו את סכומי הכסף שקיבלו על רונאלדו, למשל. או משהו מופרך כזה שבעקבותיו יונייטד היו יורדים מהעניין לחלוטין.

עובדה שזה לא קרה, כי ארסנל כבר לא מתיימרת לכלום. את הבעלים שלנו מעניינת שורת הרווח והגדלת הערך הפיננסי של המועדון, על חשבון כל דבר אחר. את זה אפילו אצל הגלייזרים אין. לכן קבענו במו ידינו את תג המחיר עבור שארית הכבוד של ארסנל. זו נמכרה למנ' יונייטד, שעל הדרך חשפה את השקרים לגבי הביקורת הצדקנית של קרואנקי, גאזידיס וונגר על האוליגרכים, השייח'ים וכו'. ארסנל המשת"פית הכי גדולה של כל מה שרונן כינה "מופרך" והיא עושה את זה בחדווה גדולה.

אבישי 15 באוגוסט 2012

מאמין שגרוע מברבטוב זה לא יהיה, וברבטוב לא היה רע כל כך, אז במחיר הזה זו עסקה משתלמת.
בסופו של דבר הם בסה"כ חיפשו עוד שחקן שקגאווה יוכל להזין.

החתול במגפיים 15 באוגוסט 2012

אותי מצחיק איך אנשים כותבים פה על "סכום יחסית שפוי" ושוכחים שהמחיר שמניו משלמת לארסנל (29 מיליון יורו!) הוא על שחקן שנשארו לו עוד 11 חודשים עד תום החוזה, בן 29 ועם היסטוריית פציעות שאני בספק אם יש כדורגלן ברמות הללו עם גיליון פציעות כמו של ואן-פרסי (להוציא את העונה האחרונה, הוא עם ממוצע של 20.2 משחקים בעונה).

מה שמוביל אותי לפיסקה השנייה של רונן שאיתה אני מסכים ותומך ב-100%, רק שהעיסקה הספציפית הזו לא ממחישה שהכודרגל הוא ספורט מופרך, אלא רק מחזקת את הטענה (הרי אינה שונה מעיסקאות אחרות ויותר מופרחות שנעשו בשנים האחרונות).

יואב 16 באוגוסט 2012

כאב ראש חיובי לפרגי לבחור שישיה קידמית.
כל כך הרבה אפשרויות.
ברוך הבא רובין.

וטל המנצ׳סטרי מוסיף,
כשרוני רצה לעזוב, גם רונאלדו, פרגי השאיר אותם, ונגר פשוט לא מסוגל לעשות זאת.
אמת ויציב.

יואב 16 באוגוסט 2012

נ.ב
ולחתום עם נאני על הארכת חוזה (אחרי שדני בוי חתם)-לא פחות חשוב.

אביאל 16 באוגוסט 2012

ונגר הוא הבדיחה הגדולה כאן, מוכר את נאסרי לסיטי ואחרי שנה את ואן פרסי ליונייטד, אדם פתטי, במקום לדחוף את שניהם לפ.ס.ז., ליובנטוס או לכל קבוצה אחרת מחוץ לאנגליה, פרגסון גם עוד מאה שנה לא היה מוכר את רוני לארסנל.

יואב 16 באוגוסט 2012

ראה מקרה היינצה וליברפול.

אביאל 16 באוגוסט 2012

בדיוק, אני מוכן להתערב שאפילו פרגסון לא האמין שארסנל תסכים למכור לו את הכוכב הגדול שלה ואין הרבה דברים שיכולים להפתיע אותו.

יואב 16 באוגוסט 2012

מכיר את סיפור קניית קאנטונה? ווילקנסון התקשר לפרגי לברר אם הוא יכול לקנות את ארווין. פרגי השיב בשלילה ושאל על קאנטונה. לתדהמתו (אני מעריך) הוא קיבל תשובה חיובית ומחיר מצחיק( מיליון וחצי).

אזי 16 באוגוסט 2012

מתי ארסנל ימכרו את ונגר… זאת השאלה האמיתית

יואב בורוביץ' 16 באוגוסט 2012

דורפן- אני מייחל לאותו דבר שציינת במשפט האחרון.

יואב אלה 16 באוגוסט 2012

ואן פרסי העדיף את יוניטד על הסיטי כדי שהוא לא יתחרה בעוד 4 חלוצים רצינים
יוניטד היתה צריכה קשר וקנתה חלוץ ,מזכיר קצת את השנה שעברה
אין יותר הצדקה למעדון כדורגל בשם ארסנל שמסרב לשלם לכוכבים שלו את מחירי השוק,וונגר לך הביתה

יואב 16 באוגוסט 2012

קנתה את קגאווה ופאואל. ותייחל לעונה נטולת פציעות של אנדרסון וקלברלי. ויש את סקולסי וקאריק. ואולי אולי…. פלטשר.
וכשהכדור יגיע שלושים מטר משער היריבה, יהיה פחד אלוהים.

חיימון 16 באוגוסט 2012

כדי להסיט את הדיון מערכו המוסרי – ספורטיבי החלטתי לשתפכם במידע ממקור אמין – נאני ויונייטד לא כל כך רוצים אחד את השני וסביר שאם תגיע הצעה מעניינת עד תום מועד העברות הצדדים ייפרדו. להאריך חוזה כרגע השחקן בעצמו לא מעוניין. לגבי ואן פרסי – תופתעו לדעת כמה העסקה הזו הייתה סגורה כבר מזמן. לפחות מצד שתי הקבוצות. הבעיה היא שהסוכן של ואן פרסי רצה משהו בין 4-5 מליון פאונד כעמלת תיווך בנוסף לעסקה – ואת זה פרגי לא היה מוכן לשלם. אני לא יודע מה יצא לו בסוף ;)
בנימה אישית – קשה לי מאוד עם המעבר הזה – איפשהו אני לא רואה את עצמי צוהל אחרי גולים של התותחן לשעבר.. אולי זה יעבור. כנראה שזה יעבור.
רונן – מסכים לגבי פרגוסון – גם אני הייתי מעדיף את הליגה. אני אוהב את העונות שמתחילות כשפרגוסון כביכול לוקח צעד אחורה מאווירת ה'אנחנו הולכים על כל התארים' – כי יש משימה חשובה מזה – גם הוא מבין שאם סיטי לא תצליח לייצר אליפות שנייה, הסבלנות שם תתקצר משמעותית

ג׳נובי 16 באוגוסט 2012

חוליית התקפה שמציתה את הדמיון. אגב, אם אני לא טועה כבר לפני שנתיים רובין ואן פרסי דיבר על עזיבה וציין את יונייטד כאופציה המועדפת עליו.

איש 16 באוגוסט 2012

דורפן, באותה מידה אפשר לומר שזה עולם מופרך אבל למרבה הצער זו דרכו של הקפיטליזם. העשירים קונים את המוצרים היקרים והטובים בזמן שאלה שיש להם פחות נאלצים להסתפק בפירורים.
מעניין שדווקא בממלכת הקפיטליזם יש ליגות עם חוקים שבאים לצמצם מקרים כאלה.
חתול במגפיים, ואן פרסי עם הסטוריה של פציעות במועדון הכי פצוע בליגה. זה לא אומר שזה ישתנה אבל…

אדם 16 באוגוסט 2012

למרות שאני מאמין גדול בפרגי, לי זה די ברור שזאת רכישה של גלייזר. או אם ננסח זאת אחרת פרגסון שם 5 מיליון £ על השולחן בשביל ואן פרסי ( מליון לכל חודש שישחק ב4 השנים הקרובות ככל הנראה) וגלייזר הוסיף את השאר במטרהלצאת עם הצהרה לעולם ( עולם הביזנס והמותגים)
נ.ב יהיה מעניין לראות כמה חולצות שלו הם ימכרו ( סוד ידוע שהרבה מההעברות כאלה בקבוצות עם כזה נתח שוק, תשלום ההעברה קטן מהכנסות מכירת החולצה) כי יש לי שלאוהד מניו אמיתי יהיה קשה לשים ואן פרסי על הגב ( בניגוד לרודפי הממון בצלסי וסיטי שאין להם בכלל בעיה עיין ערך טורס טבז וכדומה)

עופר פרוסנר 16 באוגוסט 2012

לאופיר – לפני כמה זמן כתב רונן בבלוג הזה על עזיבתו של ג'רמי לין את הניו יורק ניקס – ואחד מהדברים שהוא כתב אז היה שקבוצה לא מוכרת את השחקן שעושה הכי טוב לאוהדים.

ואן פרסי היה מלך השערים של ארסנל, והיה אליל. ארסנל הייתה צריכה להשאיר אותו ולו כדי להראות לאוהדים שלה שיש דברים חשובים יותר מכסף. להחתים אותו על חוזה חדש עם משכורת אסטרונומית זו דרך אחת, להגיד לו שהוא נשאר עד סוף העונה הבאה זו דרך אחרת. היו יכולים לא למכור אותו, ועם החיזוק שהגיע אולי לקחת משהו או לאיים.

בחרו בשורת הרווח כמו שכתב כאן מישהו מעלי, וזה בעצם הסיפור כולו. אנחנו נמשיך ונראה יותר ויותר כיסאות ריקים באמירויות בעונות הבאות, אם לא יהיה שינוי דרסטי. יתרה מזו – הדרך היחידה שבה עלול ונגר למצוא את עצמו מחוץ למועדון היא אם ארסנל לא תעפיל לליגת האלופות – כי רק הכסף מדבר.

ארנון 16 באוגוסט 2012

כבר חמש שנים אומרים לנו שהשנה היציעים יהיו ריקים, שהקבוצה לא תסיים בין ארבע הראשונות, ושונגר הוא אפס שלא מבין מהחיים שלו. אז אמנם אין תארים, אבל יש רגעים גדולים (השנה הנצחונות על צ'לסי וסיטי, השלוש אפס שכמעט הספיק מול מילאן), ויש קהל שדוחף, ויש תקוה.
הקייץ הזה הביא שלוש החתמות מאד מסקרנות, ועם החזרה הצפויה של ווילשיר וההתבגרות של החבר'ה הצעירים – יהיה מענין השנה באמירויות.
היו אלילים (לא אוהב את המילה הזאת), הלכו, באו ויבואו אחרים. לא קרה כלום.

עמית 16 באוגוסט 2012

ארנון – לייק!

קורא 16 באוגוסט 2012

ארסנל לעולם לא תמצא את עצמה עם יציעים ריקים, פשוט כי היא נמצאת בלונדון כמו צלסי וטוטנהאם. זה חשש שמטריד קבוצות שנמצאות לא בעיר מרכזית.

אלי (המקורי) 16 באוגוסט 2012

לעבור עכשיו על הטוויטר של פירס מורגן ולהתמוגג :)

IsraGooner 16 באוגוסט 2012

נו, לפחות דבר אחד טוב יצא מכל הסיפור. הוא הבטיח שהוא יקפוץ לאוקיאנוס בסנטה מוניקה. אוהדי ארסנל ושאר העולם מחכים בשקיקה.

גיל 16 באוגוסט 2012

איזה יום ספורט מטורף יחסית לעונת המלפפונים. פרקטו שלישי העונה ונדאל פרש מהיו אס אופן.

יואב 16 באוגוסט 2012

יונייטד, כמועדון הספורט המוערך ביותר בעולם, לא משתוללת כמו שאפשר היה להעריך. גם לפני הגלייזרים.
וגם אם ואן פרסי בשנה האחרונה שלו( ואם יונייטד תחכה לסוף החוזה שלו זה פשוט לא יקרה)- הוא עדיין שווה את הכסף ואני מעריך שפרגי חושב דומה. חלוץ מוכח בסכום הזה זה ריאלי. זאת קנייה קלאסית של פרגי (איזה גלייזרים איזה). הזדמנות שאי אפשר להחמיץ.
אם היו מוכנים להשכיב שלושים מיליון על ילד ברזילאי שלא מוכח מחוץ לארצו אז עשרים פלוס על חלוץ על בליגה האנגלית זה לא בריינר.
על כל ואן פרסי , רוני, ריו , בארבטוב יש את פארק, צ׳יצריטו, וידיץ, רפאל, סולשיאר, שמייכל, ולנסיה, אברה ועוד.

MG 16 באוגוסט 2012

כמה דברים:
1. לאוהדי ארסנל – אני מבין את מורת הרוח שלכם, אבל אתם שוכחים דבר אחד חשוב מאד. ארסנל היא חברה מונפקת. הווה אומר שמטרתה היא השאת רווחים. המחויבות של מנהליה (גם אם זה לא מוצא חן בעיניכם) היא עבור המשקיעים (בעלי המניות). אני לא אומר אם זה מוצדק או לאו, אך זהו המצב לאשורו. חזקה על מנהלי הקבוצה, שבכל מהלך הם רואים את הרווחים שינבעו ממנו לטווח הקצר והארוך. הביקורת על המנהלים יכולה להיות רק אם לדעתכם תהיה פגיעה ברווחיות (השגיות, רצון של שחקנים אחרים להגיע, מרצ'נדייז וכו').
2. פרוסנר – בורוביץ' העביר לך את מה שביקשתי ממנו? זה היה כל כך גרוע שזה אפילו לא שווה תגובה (שלא לדבר על פרסום)?

אבי 16 באוגוסט 2012

מעריך את ואן פרסי כחלוץ גדול, חושב שהוא יכול להתאים מאוד לקבוצה, אבל לא מרגיש נוח עם הסיפור.

אריק 16 באוגוסט 2012

לא בנוח? לא צריך להתחסד, אם לא יונייט הוא היה בסיטי. עם זה היית מרגיש יותר בנח.

פשוט אדום 16 באוגוסט 2012

לחלוטין! הקארמה היתה פוצעת אותו

אבי 16 באוגוסט 2012

אולי לא הובנתי. זה לא שאני חושב שמישהו עשה משהו רע, או לא ראוי. זה ברמת ההזדהות. זה כוכב וקפטן של יריבה גדולה. אני בטוח שהוא יואיל מאד, אבל הייתה יותר מלהיבה אותי התקדמות של שחקן שהשתפשף אצלנו.

גל ג'יבלי 16 באוגוסט 2012

השחקן הכי טוב השנה בפריימר ליג עוזב ליריבה הגדולה ביותר … כנראה שבכיתי עליו ולא על פברגאס זה אומר הכל .. זה אומר שפה באמת איבדנו תשחקן נשמה האחרון שלנו ובמקום שהשנה נהיה מה5 הגדולות בעולם עם שחקנים כמו אדבאיור קולו טורה פברגאס נא$רי וואן פר$י אנחנו מוצאים את עצמנו שוב בדרך אל הלא נודע .. וכנראה גם בלי תארים אלא אם כן ג'ירו ופודולסקי יפתיעו השנה ..
אגב לפי דעתי הרכשים השנה קטלניים לחלוטין ..אבל אין מצב שסונג וואן פרסי היו צריכים לעזוב

סימנטוב 16 באוגוסט 2012

מוזר, כל כך מוזר

גל ג'יבלי 16 באוגוסט 2012

ארנון אהבתי מה שאמרת

יוסי מזרחי 16 באוגוסט 2012

את הרכישה הזו צריך לבחון על רקע רחב יותר מאשר 'יעזור או לא וכמה'.
אני לא מבין את ההתנהלות של סיר אלכס בשוק השחקנים. הבעיה המרכזית שלנו שעונה על מרבית השאלות איך מפסידים אליפות כשמובילים בשמונה נקודות,שישה מחזורים לסיום,היתה וכנראה תימשך, מצויה בחלק האחורי של הקישור. לעמדה הזו לא ניתנה תשובה.מגן שמאלי? שם היו כנראה גישושים אבל אין פתרון, ואנחנו באותה בעיה.
לכן המירוץ אחרי ואן פרסי הוא יותר נסיון להציל משהו מאשר כל דבר אחר.

אין ספק שואן פרסי בהנחה שיהיה כשיר, ייצור פער משמעותי על כל המתחרות ויעזור לנו להחזיר את הסדר הנכון למקומו, אבל שבירת הכללים של סיר אלכס בנושא גיל השחקן הנרכש , היא יותר מענין סמנטי,והיא תשפיע במעגל השני על וולבק וציציריטו השפעה שלילית ומהותית.ואף מילה על הבאים בתור החלוצים.

בכל מקרה, כאבי הבטן שלי על ההתנהלות בתחום הרכש ממשיכים. בצד מהלכים מבריקים, כמו צציריטו, גונס סמולינג, פאוול, יש תקלות וסיכונים כמו אי חיזוק נקודות תורפה. (או שסיר אלכס לא חושב שהן בעיות מהותיות ואז הסיפור אחר.)
אני לא דואג לכסף של הגליזרים, אבל מה שמדהים אותי זו השאלה איך קבוצה כזו ומנגר הטוב בעולם, מרשים לעצמם להפסיד על שחקן כמו ברבטוב 20-25 מליון תוך עונה וחצי, ומפסידים מתחת לאף את רודוול שהיה לדברי סיר אלכס, אחד היעדים של יונייטד בשנתיים האחרונות, ובחצי מהכסף הזה..

טל המנצ'סטרי 16 באוגוסט 2012

אני לא מבין את טענות הקפיטליזם או מות המשחק או השינוי שצריך (וצריך) לעשותו בהקשר של העסקה הזו, זו לא הדוגמא הנכונה.
ארסנל היא זו שהביאה את עצמה למצב הזה שמועדונים אחרים רוכשים את הטובים מבניה. ארסנל זה מועדון מהגדולים והרווחים שיש באנגליה, באירופה. זה הכל בחירת מציאות של בעלי הקבוצה ותפיסת עולם עקומה של ונגר כבר קרוב לעשור וכזו שגורמת לכל כוכב או שחקן מעל הממוצע שם לרצות לעזוב, המשך ישיר לקיץ הקודם שפאבריגאס ונאסרי רצו לעזוב/לברוח.
ארסנל לא אמורה להיות מועדון שנכנע לרצון של גדולות ולמכור להם שחקנים.
זו לא עסקה סטייל מועדון גדול שלא משאיר למועדון קטן ברירה אלא למכור את השחקן הכי טוב והכי חשוב שלה.

תומר חרוב 16 באוגוסט 2012

ומה זה משנה אם זו ארסנל או טוטנהאם או ווסטהאם? אם עשירים קונים מעשירים אז אומרים שזה בגלל שהעשירים שמוכרים לא הפנימו את חוקי המשחק ואם זה עשירים שקונים מעניים אז אומרים שהעניים יגידו תודה כי בלי העשירים הם בכלל לא היו במשחק.

טל המנצ'סטרי 16 באוגוסט 2012

בוודאי שזה משנה, ארסנל בוחרת לא להתנהל כפי שהיא אמורה ובעיקר כפי שהיא יכולה להתנהל ולכן להטיל על המעבר הספציפי הזה את הדוגמא לחולי שיש בכדורגל לטעמי לא נכון.

תומר חרוב 16 באוגוסט 2012

אבל אם יש חולי, מה זה משנה אם הדוגמא זו הרכישה של ואן פרסי, מודריץ' או אנדי קארול?
ומה זה כפי שהיא אמורה? היא הציעה לואן פרסי חוזה והוא סירב. מה היא הייתה אמורה לעשות?

טל המנצ'סטרי 16 באוגוסט 2012

תומר חרוב,

כשטוטנהאם למשל בזמנו רכשה 2 כוכבים עולים מנוטינגהאם פורסט, אנדי ריד ומייקל דאוסון ולפורסט לא היתה הרבה ברירה אלא למכור אותם לפני שנהנתה מהם באמת אז אני יכול להבין דוגמא שכזו לחולי (למרות שזו דרך העולם, תמיד היתה בכדורגל אבל כמובן שלא בצורה קיצונית כמו היום)

ארסנל הציעה לואן פרסי חוזה עם כסף אבל לא פחות חשוב, טירפדה כל אפשרות להגיע רחוק מבחינה מקצועית. לא הביאה רכש מספיק איכותי סביבו, הוא מצידו ראה את הטובים ביותר עוזבים לקבוצות אחרות, נאבקים וזוכים בתארים בעוד הוא מתמודד על פירורים. למה לו להישאר בקבוצה ללא יומרות אמיתיות? למה לו לא לנצל את הכשרון
והיכולות שלו וכשהוא כבר לא בתחילת הקריירה אלא בחלק האחרון שלה?
למה לו לנסות להעביר קריירה ללא זכייה בתארים וזה מה שקורה בארסנל קרוב לעשור? והיא עושה זאת מבחירה, לא מאילוץ, אז לשתף פעולה עם זה?! לכן, הדוגמא של העסקה הזו פשוט לא במקום.

תומר חרוב 16 באוגוסט 2012

למה טירפדה? דווקא רכשה כמה שחקנים השנה. אז נכון שמדיניות הרכש שלה שונה משל הסיטי, בספר שלי זה לא דבר רע.
ליברפול מבזבזת כל שנה על רכש כושל, במתכונת כזו ואן פרסי היה נשאר? כמו שטורס נשאר. מצטער, אבל זה מצב עלוב לכולנו למרות שאני מבין שמהספקטרום של אוהד יונייטד זה מגניב שמגיע שחקן כזה.
וזה לא רק עניין ואן פרסי, גם שינג'י קגאווה מבאס אותי. כשחקן עוזב קבוצה אלופה עם מאמן מעולה, סגל צעיר, אצטדיון ביתי מדהים עם אווירה הרבה יותר טובה מזו באולד טראפורד, קבוצה שאפשר לעשות בה היסטוריה ולא רק להיות חלק ממנה, זה מבאס וזה מעוות.

רומן 16 באוגוסט 2012

לא מתאים לפרגי המהלך הפופוליסטי הזה, הוא צריך קשר 50-50 בדחיפות, פלטשר חולה, סקולס בן 400, מי ישחק באמצע???

ציון 16 באוגוסט 2012

שאלה קצת אחרת – בלי להיכנס לויכוחי יונייטד-ארסנל:
איך לעזאזל ואן פרסי משמעותית יותר זול מכל מיני שחקנים דורשי הוכחה באירופה (עם כל הכבוד לאינטרנסיונל) כמו אוסקר, לוקאס מורה ואפילו אדן הזארד?
אמנם הוא מבוגר יותר (29) אבל עדיין בגיל שיכול לתת 3-4 עונות מצוינות, והוא כבר מגיע כשחקן שלם עם הוכחות (אין צורך להכביר במילים מלבד מלך השערים של הפריימרליג).
הרי את החבר'ה הצעירים הם מחתימים גם ל-4-5 עונות ואז שוב הם חופשיים לעזוב (ובדרך כלל אם יעזבו אז ימכרו שנה קודם כדי שלא יעזבו בהעברה חופשית).
בקיצור, למה ואן פרסי ל-4 עונות שווה פחות מאוסקר ל-4-5 עונות, שעוד כוללות איזו עונת התחשלות?

עופר פרוסנר 16 באוגוסט 2012

ציון – כי ון פרסי עובר עם שנה לחוזה, מה שאומר שבעונה הבאה הוא הולך בחינם.

נינו 16 באוגוסט 2012

עופר, מה שאתה אומר נכון רק ב-NBA, שם אתה עובר עם החוזה שלך.
ואן-פרסי חותם עכשיו על חוזה חדש, שמבטל את הקודם.
המחיר ירד כי ארסנל היו מאבדים אותו בקיץ הבא בחינם, אבל הוא לא עובר "עם החוזה הקודם" ועוזב את יונייטד בקיץ

MG 16 באוגוסט 2012

עופר, למה אתה לא מגיב למה ששאלתי אותך (תגובה 29)?

אחד מפה ומשם 16 באוגוסט 2012

זה בעייתי לקחת מחיר של שחקן אחד ולהשתמש בו כקנה מידה למחיר של שחקן אחר.

תיאורטית, בעולם שבו אנדי קרול שווה 35 מיליון פאונד, ואן פרסי שווה 150. בעולם שבו ג'ו אלן ורודוול שווים 15 מיליון פאונד, ואן פרסי שווה 70.
רק שפועל דברים לא עובדים בצורה הזו. נכנסים לפה אספקטים של גיל, פציעות, מצב חוזה, כוח המיקוח של הקבוצה המוכרת.

המחיר ששולם על ואן פרסי נחשב לגבוה מאד ואתה רואה את זה על פי מספר הקבוצות שבכלל היו מעונינות בו.

טל המנצ'סטרי 16 באוגוסט 2012

רומן,

שלשום במשחק באברדין פרגי נתן לדוויט יורק (שיחק באמצע בזמנו במדי סנדרלנד) קווינטון פורטצ'ן (שחקן אמצע לכל דבר) וקלייטון בלקמור (כולבויניק) הזדמנות להוכיח את עצמם מחדש, מי יודע, אולי אחד מהם שוב יתברג במערכת.

רומן 16 באוגוסט 2012

נקווה, אבל אם כבר פותחים את הכיס וזורקים 35 מיליון, אז למה לא מביאים את שווינשטיינגר?

סימנטוב 16 באוגוסט 2012

LOL
לראות אותם על המגרש ואת האוביישן שפלצ'ר קיבל מרגש

תומר חרוב 16 באוגוסט 2012

עופר ואחרים. אם היה כזה אליל היה נשאר בפחות מ150 אלף שטרלינג לשבוע. בחייך, איך אפשר להתייחס לדברים האלה בקנה מידה אנושי. סיטואציה של גועל נפש, לארסנל, ליונייטד ולכולנו. זה לא חדש, זה לא מפתיע זה פשוט מגעיל כל פעם מחדש.
אנחנו יורדים לא מעט על הכדורגל הבינלאומי אבל שם לפחות אין שוק העברות. השיח של שוק ההעברות זה הדבר המבאס ביותר בכדורגל.
בקנה מידה מקצועי אני לא הייתי מתרגש. בדרך כלל שחקנים שונגר מוכר לא מצליחים לשחזר את היכולת שהביאה למחיר השערורייתי שלהם ומנגד שחקנים שפרגי קונה במחיר שערורייתי לא מצליחים לעמוד בציפיות.

אי טי 16 באוגוסט 2012

הפיתרון היחיד למצב האבסורדי שנוצר הוא מעבר לקבוצות בבעלות אוהדים והפייר פליי פייננסי, אבל נשמע כאילו השני התפוגג לאוויר.
מעבר לכך, ההתייחסות לשחקנים כ"מוצרים" שצריך לקנות היא נוראית. אם תזכרו, הקבוצות משלמות על התרת החוזה של השחקנים. הן לא מחזיקות בבעלות עליהם.

אחד מפה ומשם 16 באוגוסט 2012

מה אבסורדי בשחקן בסדר הגודל הזה שעוזב קבוצה בגיל 29, שנה לסיום חוזה?

אפשר לחשב שמדובר בילד בן 20 שלא קרע זוג נעליים. אפשר לחשוב שעיתונאים או בעלי מקצוע אחרים לא עוברים מקומת עבודה בהתאם למשתנים כמו שכר או תנאי העבודה.

אפשר לתהות למה ארסנל החליטה למכור אותו דווקא יונייטד ו/ או למה ואן פרסי בחר לשחק ביריבה המרה. אבל אלו שאלות מיקרו לגבי ארסנל וואן פרסי, לא על דיון פילוסופי על הקפיטלזם בכדורגל. זה גם ענין תרבותי. באיטליה למשל מעברים כאלו די מקובלים, באנגליה או ספרד פחות.

עופר פרוסנר 16 באוגוסט 2012

תומר – ואן פרסי הוא לא אליל. הוא שחקן כדורגל. היום כבר אין אלילים, לפחות לא בארסנל. נגיד, עם כל הטרוניה שלי ליניב קטן, הוא לא היה עוזב בחיים בשביל 100 אלף דולר יותר.
הנקודה הייתה שחקן שהאוהדים אוהבים ומשמח אותם – ועל זה ארסנל הייתה צריכה להתעקש. כי הכסף הזה הוא זה שהאוהדים בסופו של דבר שילמו – במרצ'נדייזינג, בכרטיסים, ובמנוי לערוץ סקיי. אז יש להם את כל הסיבות לדרוש שהכסף הזה יחזור לקבוצה גם עבור שחקן כזה.

תומר חרוב 16 באוגוסט 2012

אתה כתבת אליל, לא?
ואני במקומך לא הייתי מעמיד את יניב קטן במבחן הזה.

דודו פ. 16 באוגוסט 2012

למה שמקרה פודולסקי וג'ירו יהיה שונה ממקרה צ'מאח וג'רביניו, שני פלופים גדולים של ונגר? מאיפה האופטימיות שהם יצליחו? גם קאזורלה, כמה שיהיה מוכשר, לא יכול להוביל את ארסנל לצמרת הגבוהה. אם לא יגיעו החתמות נוספות עד סוף החודש, אני לא רואה את ארסנל מסיימת ברביעייה הראשונה.

מנצ'סטר יונייטד, לצערי הרב, פייבוריטים מאוד לאליפות כעת, בתנאי שואן-פרסי יישאר בריא.

אביעד 16 באוגוסט 2012

להתלונן על ארסנל שלא מכרה את ואן פרסי ליובנטוס זה בעייתי. מראש זו הייתה אופציה בעייתית עם הבעיות שיש להם עם פרשיית ההימורים ואני מניח שואן פרסי עצמו לא התלהב ממעבר לקבוצה שהמאמן שלה הושעה לשנה.
אפשר לטעון שארסנל עשתה רווח יפה מאוד על שחקן בן 29 שממילא נותרה לו שנה בלבד לחוזה (שלא לדבר על היסטוריית הפציעות שלו), אבל זה רלבנטי רק אם הכסף הזה מוזרם לחיזוק. אם ארסנל לא מוסיפה חיזוק אז היא בעצם מכרה את השחקן הכי טוב שלה אשתקד בשביל רווח לבעל הבית ובמצב הזה, עדיף כבר היה לארסנל להשאיר אותו עוד שנה ולנסות לשכנע אותו להישאר במשך הזמן הזה. זו הטעות של ארסנל.
מהצד של היונייטד, זו העברה שמפוצצת בסימני שאלה. הגיל, הפציעות, ההשתלבות במערך, החסרונות האחרים בסגל. אבל כל מי שחושב שזו "העברה של הגלייזרים", טועה. בשביל העברה שהגלייזרים רוצים, פרגוסון לא היה מוותר על שני משחקי הכנה לעונה, בשביל העברה של הגלייזרים, פרגוסון לא היה מדבר ישירות עם ונגר. פרגוסון רצה את ואן פרסי, רצה אותו מאוד. איך ייראה המערך יחד איתו זה משהו שנצטרך לחכות ולראות.

matipool 16 באוגוסט 2012

אוף טופיק :
רונן – אין העונה הימורים לקראת פתיחת הליגה על האלופה , 4 הראשונות וכו' ? או שאנחנו מקבלים מקדמה לראות מחזור / שניים לפני ההימורים ?
הערה : אין להתייחס לתגובה זו כטרוניה ו/או אי שביעות רצון מהבלוג ובעליו ו/או טענה כלשהי לבעל הבלוג .

דורפן 16 באוגוסט 2012

יהיה משהו קצת שונה. בהמשך

קורא 16 באוגוסט 2012

אגב, מישהו זוכר מתי היה ההולנדי האחרון שנכשל ביונייטד? אני מנסה להיזכר וזוכר רק דוגמאות מוצלחות כמו סתאם וואן ניסטלרוי וואן דר סאר. היה כזה?

זיגי (היחיד) 16 באוגוסט 2012

ג׳ורדי קרויף.

זן נדיר 16 באוגוסט 2012

היה אחד ואן דר חאו. גם שוער, רק לא מוצלח.

יוסי מהאבטיחים 16 באוגוסט 2012

היה עוד הולנדי כושל שהתגלגל אחר כך להיות המנג'ר של מכבי… לך תבין…

טל המנצ'סטרי 16 באוגוסט 2012

תומר חרוב

כתבת: "מדיניות הרכש שלה (לגבי ארסנל) שונה משל הסיטי, בספר שלי זה לא דבר רע"

מדיניות הרכש והניהול בארסנל ב 7 השנים האחרונות זה דבר רע ביותר, זו מדיניות שהרסה ורק הרסה לארסנל, התוצאות ואי התארים בהתאם.

סיטי עושה מה שצריכה לעשות כרגע בכדי לכפר על שנים מחוץ למועדון הגדולות, זה שונה אבל לא זה חייב להיות המודל אבל כן צריך מודל חיובי או יודע מה, מציאותי, בארסנל תחת ונגר ב 7 השנים האחרונות החליטו ההיפך הגמור ממה שהצליח, ממה שהביא להם תארים, ממה שגרם לשחקנים לרצות לבוא לשחק שם.
למה ואן פרסי צריך להמשיך ולסבול את המדיניות של להסתפק מראש בפירורים?
לא צריך לקנות את כל העולם ואשתו אבל ונגר פשוט הזניח את הסגל של ארסנל וגם כמה שחקני רכש טובים בקיץ הזה לא ישנו את העובדה הזו,
למה ואן פרסי צריך לסבול זאת ואם הוא לא מרוצה?

טורס רצה לעזוב את ליברפול כי הוא רצה לשחק באופן קבוע בליגת האלופות, הליגה שכל שחקן שואף לשחק בה, ליברפול לא העניקו לו את זה, זכותו.
האם אני אוהב את זה? לא אבל בהחלט מבין אותו, זה שם המשחק היום
ואם בליברפול נכשלו מקצועית אני לא מצפה משכיר חרב להפוך פתאום לאיזה סקאוזר מקומי בתחפושת ולהישבע אמונים לסמל שעל החולצה.
זה בדיוק כמו כל בן אדם רגיל שמחפש לעבוד במקום טוב יותר עבורו או להרוויח יותר בחיי היום יום.

שינג'י קגאווה עזב איצטדיון נהדר אחד לאיצטדיון נהדר אחר, עזב מנג'ר מצליח אחד למנג'ר הגדול בהיסטוריה.
זכה בגרמניה בתארים והחליט לעבור לאתגר חדש, גדול יותר, מלהיב יותר בליגה טובה יותר ובמועדון הגדול ביותר, למה להתבאס מזה? אפשר רק להבין אותו.
למה הוא לא יכול להפוך להיות חלק מיונייטד? האם שחקנים זרים בעבר לא הפכו לכאלה ביונייטד (סולשיאר למשל)

Comments closed