הקיץ של בריטניה. פרק 750437

רורי מקילרוי. עוד בריטי שבא לעבוד בקיץ 2012

אחת הטעויות הנפוצות שאנשים עושים היא להשוות בין שלבים בקריירה. למשל אם פפ גווארדיולה, המאמן הטוב של חצי העשור האחרון, משיג משהו בגיל צעיר להסיק מראש שהוא יצליח לשמר רמת הצלחה גבוהה במשך שנים או יצליח לשחזר הצלחה במקום אחד במקום אחר. לכן ההישג הבאמת גדול שלו – גם אם יהיה "רק" אליפות מקומית הוא חשוב מאד.

 

רורי מקילרוי זכה במייג'ור הראשון שלו מעט מאוחר יותר מאשר טייגר וודס כשזכה בתואר הראשון שלו. אחר כך לא הצליח לסיים חמישה מייג'ורים רצופים בין 25 הראשונים. אבל הזכיה שלו בPGA לפני כמה שבועות והניצחון שלו אתמול בדוייטשה בנק בבוסטון כבר נתן תחושה אחרת שוודס נתן במשך השנים. של עוד יום במשרד שאם מקילרוי מגיע אליו העסק הוא שלו להפסיד. והוא לא הפסיד אותו: הוא דווקא חזר מפיגור שלוש חבטות ביום האחרון.

 

ובחזרה לפרופורציות: הוא עדיין 13 מייג'ורס ו-96 ניצחונות מקצועניים מאחרי וודס.

 *

אבל הקיץ של בריטניה פשוט מסרב להסתיים ומביא אותו עולם ספורט בריטי חדש. וכשהפרצוף שלהם הוא פתאום וויגינס ופארה ומקילרוי – ספורטאים צנועים ועממיים בלי הרבה שחץ ורהב בהתנהלותם – ללא התנשאות מעמדית מצד אחד או התנהגות שכורה-סוציופטית מצד שני – ללא מכונת יחסי ציבור בנוסח בקהאם. שנותנים לך את התחושה של יום במשרד לא כי זה קל להם אלא כי הם מעריכים את הג'וב שלהם ואת הסימפטיה כלפיהם. מקילרוי הוא אמנם אוהד יונייטד מצליח אבל אין לו בעיה לצאת עם אוהדת ליברפול שלא מתפקדת תחת הלחץ של עבודה קבועה.

וכשהם כאלו אני מתחיל להתקשות מאד להיות נגדם.

יש עתיד לטניס הישראלי! / מאת איילה קרייזל, ניו יורק
זה חלון? זה בית מזכוכית / תומר חרוב

44 Comments

איש 4 בספטמבר 2012

בלי לגרוע חלילה מההישג, זה יותר אוסטהאוזן שאיבד את היתרון ביום האחרון (השיג רק פאר) מאשר מקילרוי שחזר מפיגור.
עם מי הוא יוצא?

אריאל גרייזס 4 בספטמבר 2012

ווזניאקי האלילה

סימנטוב 4 בספטמבר 2012

אוהדת פ.צ ואוהד יונייטד רוצו ספרו לזאבים ולכבשים!

אריאל גרייזס 4 בספטמבר 2012

אין פה שום דבר חדש. אני לא רוצה להיות בוטה מדי אבל כרגיל, יונייטד דופקת את ליברפול..

דורפן 4 בספטמבר 2012

אריאל – אני אהיה גם בוטה ואגיד שאני מקווה שפרגי לא מתקשר אליו כל יום לוודא שהוא עשה את זה.

דורפן 4 בספטמבר 2012

זה מתאים לאירי – לחשוב שהוא מקבל סקנדינבית אבל בעצם זו פולניה.

ניינר 4 בספטמבר 2012

ענק! קרעת אותי :)

גיל מזימבבואה 4 בספטמבר 2012

היי, אני כבר יותר מ – 30 שנה אוהד יוניטד ונשוי לאוהדת ליברפול עם שורשים פולנים. מסקנה – אם היו עוד כמוני וכמו מקילרוי ליברפול לעולם ועד יראו את הגב שלנו.

דורפן 4 בספטמבר 2012

כמוני וכמו מקילרוי….. אנשים באמת מתבלבלים ביניכם די בקלות

איציק 4 בספטמבר 2012

גיל, גם אם זה נכון, אף פעם אל תספר שאתה נשוי למישהי עם שורשים פולנים :-)

אריאל גרייזס 4 בספטמבר 2012

האמת שמקלרוי הוא אירי (צפון אירי, ליתר דיוק), אז נושא ה"אין מעמדות" ו"עוד יום עבודה" אני בטוח בא לו בקלות.
בכלל, נראה שזה מגיע הרבה פעמים מבריטים לא-אנגלים, כמו אנדי מוריי או מתאזרחים כמו מו פארה, ולא מבריטים "אמיתיים", מדינה שעדיין מאוד חזק בכל הנושא המעמדי ומחזיקה מעצמה הרבה

דורפן 4 בספטמבר 2012

הוא מגדיר עצמו בריטי למרות שאחד של סבא שלו נרצח על ידי מיליציה פרו-בריטית. אבל זה בדיוק העניין – בריטניה סוף סוף רתמה את השוליים של החברה שלה לספורט וזו הסיבה להצלחה.

אריאל גרייזס 4 בספטמבר 2012

השאלה אם בריטניה רתמה את השוליים או שהשוליים רתמו את עצמם. זה נשמע עניין סמנטי אבל לאו דווקא. אני לא יודע אם זאת בריטניה שהחליטה להשקיע בשוליים או שהשוליים הבינו שכדי לקבל את הריספקט המגיע להם, כדאי להם להשקיע בספורט. מהיכרות של איך שזה קורה במדינות אחרות ובכלל מהדרך שבה בריטניה מסתכלת מלמעלה על השוליים שלה, אני חושב שהשני יותר הגיוני.

דורפן 4 בספטמבר 2012

אני בטוח שהשוליים רתמו את עצמם. אבל זה תמיד ככה.

אני חושב שהיחידים שאולי עושים מהלכים כאלו קצת יותר במודע הם הצרפתים. אני אומר את זה כי אצלם רואים שחורים גם בשחיה וטניס.

איציק 4 בספטמבר 2012

אני חושב שצרפת פשוט עברה כבר את המסה הקריטית. כמות השחורים ויוצאי צפון אפריקה בה כל-כך גבוה שאם הם לא ישלבו אותם בכול המערכות, ולא רק בספורט, הם יהיו בקריסה. זו אחת הבעיות הגדולות שלהם בכלכלה, כמות יוצאי צפון אפריקה אשר לא נכנסו למעגל העבודה וחיים על הביטוח הלאומי. לכן הטענה שלך נכונה, אך אני חושב שזה יותר אילוץ מחוכמה ורצון לשלבם בחברה הצרפתית. זו כבר תהיה דעה יותר מידי על הצרפתים.

וליד 4 בספטמבר 2012

דורפן-האם לדעתך הסקוטי אנדי מארי יזכה ביו.אס אופן ויסיים את תקופת הבצורת של הבריטים בטניס?
הוא בינתיים נראה מרשים ביותר

דורפן 4 בספטמבר 2012

אני אגיד משהו מטורף. כן!

איציק 4 בספטמבר 2012

לצערי, נראה שאתה צודק.
נראה שאיון לנדל עושה עבודה טובה. הוא יודע משהו על לנצח גראנד-סלאמים אחרי מספר כישלונות.

ניינר 4 בספטמבר 2012

למה להצטער? מגיע לג'ינג'י.

איציק 4 בספטמבר 2012

אין מגיע בספורט, ואני רוצה שפדרר יזכה.

גיל 4 בספטמבר 2012

מקילרוי אכן תותח ונראה שמסלול הקריירה שלו לנצח יושווה מעתה לזה של וודס שזו גם ברכה וגם קללה. הוא כרגע ללא ספק הגולפאי הטוב בעולם, אבל השאלה היא אם הוא יכול לשמור על עקביות. שנה שעברה אחרי הזכייה ובחצי הראשון של השנה הוא פספס הרבה מאוד קאטים, משהו שלטייגר בשיאו מעולם לא קרה. היו לא מעט גולפאים שנתנו שנה חלומית ואז נעלמו אבל נראה שמקילרוי עשוי מחומרים אחרים. רק מה? אני חייב להודות שלמרות שאני נהנה לראות אותו משחק, הוא פחות מרגש מטייגר בשיאו. אולי בגלל שהוא ארצי יותר ונראה ילד טוב, או משהו מהקסם של טייגר לא קיים אצלו. זו שנת גולף מאוד מעניינת וגם שנה הבאה תהיה כזו. טייגר חזר ל70-0% מהכושר שלו. אם הוא יצליח להתגבר על חוסר היציבות שלו בסוף השבוע (משהו שהוא עשה אתמול ושלשום) ויפתור כמה בעיות בראש, צפויים לנו קרבות מרתקים בינו לרורי בשנים הקרובות.

דורפן 4 בספטמבר 2012

הדבר הכי טוב שיכול לקרות למקילרוי זה שטייגר יחזור לעצמו. כי יותר קל לשחק נגד השחקן עצמו מאשר נגד הצל שלו.

גיל 4 בספטמבר 2012

לא צריך להגזים, הוא לא הצל של עצמו. הוא השחקן השני בטובו בעולם כיום מאחורי מקלרוי ובטח לא מה שהיה בשנתיים האחרונות עד השנה. אבל כן, תמיד טוב שיש יריבות גדולה אם כי במקרה הזה עושה רושם שהם די חברים.

דורפן 4 בספטמבר 2012

לא התכוונתי שהוא הצל של עצמו. התכוונתי שאם היה דועך לגמרי מקילרוי היה מושווה תמיד אליו – מבלי אפשרות להתמודד מולו. קצת כמו הצל של ג'ורדן על הNBA (למרות שלא להבין אותי לא נכון. ג'ורדן לא רואה ממטר שום שחקן NBA בדור הנוכחי).

איציק 4 בספטמבר 2012

אני מסכים עם הקביעה לגבי ג'ורדן והמטרים, אבל מעניין לדעת לפי אילו פרמטרים אתה קובע זאת ולמה נבחרו דווקא פרמטרים אלו.

גיל 4 בספטמבר 2012

נכון, אם כי גם עם טייגר לא יחזור למה שהיה, צפוי שתהיה למקלרוי תחרות קשה בשנים הקרובות כי יש הרבה גולפאים מוכשרים מאוד. אולי הם לא יהיו זוכים סדרתיים כמוהו, אבל יש להם את הביטחון לנצח ואין את הפחד שהיה כמו שהיה בתקופת טייגר הראשונה.

בני תבורי 4 בספטמבר 2012

לא הבנתי, ממי אתה מתחיל להתקשות, ממקילרוי או ווזניאקי?

איש 4 בספטמבר 2012

איך היא גדלה להיות אוהדת ליברפול? קספר שמייכל משך לה בשיער?

גיל 4 בספטמבר 2012

אם כבר מדברים על ליברפול, לברון נסע לשם השבוע ונתן עצות לשחקנים. האמת היה קל לצחוק עליו כל עוד הוא לא ניצח כלום אבל אפילו עכשיו שהוא אלוף, אני לא רואה איך הוא יכול להעביר את זה הלאה לקבוצה.

איציק 4 בספטמבר 2012

הוא נתן את לאס-וגאס כתמריץ. לא בטוח שזה יעזור. נראה לי שהוא נתן אותו כי ידע שלא יצתרך לממש אותו.
במקום לתת עצות, עדיף תחילה יעזור לרכוש כמה שחקנים אשר מסוגלים לממש את העצות. העצות שלו זה כמו עצה לעיור להסתכל לאן שהוא הולך. זה ציני ולא יפה.

דורפן 4 בספטמבר 2012

בספרי האחרון :-) הסברתי למה הסטטיסטיקה חורגת בקילומטרים מכל מה שהיה בימיו או באיזשהי תקופה. ולאחר הסטטיסטיקה – היכולת שלו במשחקים גדולים היא ללא שמץ תחרות. יש לו כ-20-30 הופעות פלייאוף הרואיות ברמות שלאחרים יש אולי חמישה.

איציק 5 בספטמבר 2012

טוב, אני מסכים עם קביעתך, פרט לאחת.
אני מקווה שזה לא ספרך האחרון :-)

יניר 4 בספטמבר 2012

רורי מקילרוי הוא צפון אירי קתולי, ויבול היה לייצג את אירלנד ולא את אנגליה,
עם זאת לא הייתי מגדיר את האירים כשוליים אלא אולי כפרובינציה. גם לאירים וגם לסקוטים מסורת מפוארת בתחום הגולף וכמה שזה ישמע מוזר הגולף הוא ספורט יחסית עממי בשני המקומות

גיל 4 בספטמבר 2012

זה בכלל לא מוזר, גולף הוא ספורט זול יחסית ואם יש הרבה מסלולים ציבוריים אז קל לשחק את זה.

גיל 4 בספטמבר 2012

התגובה ליניר.

יניר 4 בספטמבר 2012

בארץ זה נשמע מוזר כי גולף נתפס כמשחק לעשירים לצורך נטוורקינג ולא ממש ספורט

גיל 5 בספטמבר 2012

מה יש בארץ, מגרש אחד בגעש? אין פה בכלל תרבות של גולף.

גלן 5 בספטמבר 2012

גיל יש מקומות בעולם, לא רק בישראל, שהגולף אינו עממי במחיר. בארצות הברית זה באמת יחסעת זול.

גיל 5 בספטמבר 2012

ברור, אבל אם רוצים זה אפשרי.

דורפן 5 בספטמבר 2012

הגולף הרבה יותר עממי בבריטניה מאשר בארצות הברית. חישבו פעם שבניית מסלול גולף בבריטניה עולה רק עשירית מבניית המסלולים בדרום ארצות הברית – בבזבוז מים עצום.

ובטח לעומת סקוטלנד שם ההוצאה על בניית מסלול גולף היא פשוט לחפור 18 גומות.

גיל 5 בספטמבר 2012

זה נכון, הבזבוז פה פשוט אדיר. כל הדרום נמצא בתקופת בצורת. יותר מזה, כמו שכתבת, בארה"ב אוהבים לעצב מסלולי גולף ויש אפילו מקצוע כזה. הכל נראה כאילו נלקח מאיזה סיפור אגדות בעוד בבריטניה ואירופה בכלל משתמשים בנופים הטבעיים ורק מוסיפים גומות ובאנקרים.

קורא אדוק 4 בספטמבר 2012

השלב הבא,לעודד את נבחרת הכדורגל!!!!

דובי מילר 5 בספטמבר 2012

בריטניה זו ספרד החדשה…

מכביסט באמריקה 5 בספטמבר 2012

"ספורטאים צנועים ועממיים בלי הרבה שחץ ורהב בהתנהלותם"… לא בדיוק מקלרוי שעוד לפני שלקח את התואר הראשון שלו אמר שהוא לא מפחד מטייגר ולא מבין למה כולם עדיין מתעסקים בו שיש עוד גולפאים אחרים. זאת בהחלט אמירה נכונה של רורי אבל כל עוד לא זכית, שתוק. עכשיו הוא יכול לדבר כמה שהוא רוצה, הבחור תותח!

Comments closed