ארסנל. משחק שלא הביא לשינויים בדופק

ארסנל אנמית מאד לא היוותה אפילו צל-צילה של היריבה הגדולה מהעבר

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יונייטד התייחסה אל ארסנל כאל יריבה מסוכנת ואני חושב שזה השפיע לשני כוונים. מצד אחד היא לא לחצה מספיק במחצית הראשונה בכדי לסיים את הסיפור הזה. מצד שני הייתה איזו אחריות הגנתית בסיסית שכתוצאה ממנה ארסנל כמעט ולא עשתה דבר. עד שער בסיום זמן פציעות שהביא לתוצאה מאד לא משקפת. זה היה המשחק הראשון העונה שלפחות אצלי לא נרשמו שום בעיות דופק.

כל המחמאות שקיבלה ארסנל על פתיחת העונה שלה מתנדפות לחלוטין אחרי משחק כזה. קסורלה הפתיע אותי לרעה ופודולסקי פחות. תמיד ראיתי אותו כשחקן שמצטיין בעיקר מתוך הדומיננטיות של נבחרת גרמניה מול רוב יריבותיה. השנים שלו בבאיירן – בין שתי התקופות בקבוצת נעוריו של קלן – היו מאד בינוניות ואינני חושב שהוא באמת כוכב לקבוצה גדולה.

הרבה שחקנים החמיצו פנדלים עבור יונייטד העונה, מה שיוצר בלבול בזהות הפנדליסט הראשי. בלבול שפשוט לא מובן לי. זה צריך להיות רובין ואן פרסי גם אם הוא בעט פנדל רשלני בסאות'המפטון. לרוני זה לא רצף החטאות ראשון בקריירה וצריך לשים לזה סוף. ואן פרסי היה צריך לבעוט היום גם משום שנדמה היה שהוא היה הכוכב היחיד ביונייטד שהגיע למשחק ברוח קרב. מלבדו הייתי מציין שוב את רפאל.

מדברים על החילוף של קלברלי לעומת זה של ווילשר. סטיב מקמנמן ציין בשידור שלפרגוסון יש את אנדרסון וסקולס ולוונגר אין. החילוף שבאמת עודד אותי הוא ההכנסה של נאני. פרגוסון זעם עליו באמצע השבוע בצורה מוגזמת – וטוב שלא החליט לשרוף אותו.

וזה נכתב לפני המשחק:

וונגר אמר לקראת המשחק שתוצאת ה-2-8 במשחק הזה לפני שנה לא יוצרת אצלו שום רגשות נקמה. אני נוטה להאמין לו. היה מאז משחק בין הקבוצות – בו ארסנל שיחקה מצויין להרבה דקות אבל הפסידה – והוא לא התאפיין באיזו רוח רעה במיוחד. גם העברת רובין  ואן פרסי – באופן יחסי להעברה כל כך גדולה – לא התאפיינה בהרבה דם רע. וונגר אפילו יצא להגנתו ואמר שואן פרסי ויתר על כסף יותר גדול שהציעה לו סיטי. ברור הרבה אוהדי ארסנל שונאים אותו על כך – ויהיו הצעקות שהנימוס מחייב של "ג'ודאס" –  אבל אני מהמר ואומר שהעברה, נניח, של תיירי הנרי או פטריק ויירה ליונייטד בשנת 2004 הייתה עוברת הרבה הרבה הרבה יותר רע.

 

זה קשור כמובן לירידה קלה ברמתה של ארסנל – מ"קונטנדרית לאליפות" – והיא הייתה כזו עד עונת 2007-2008 (הובילה את הליגה בחמש נקודות במהלך החצי השני של העונה) למעמד של "משתתפת קבועה בליגת האלופות" – לא מעמד טריוויאלי בליגה חזקה.  אבל גם למשהו אחר: נדמה לי שבעבר הקרוב זה היה קו פרשת המים הגדול של אנגליה – המאבק בין פרגוסון לוונגר, ויירה וקין וכל זה. אבל היום שתי הקבוצות ושני המנג'רים  באופן כלליבצד אחד של המתרס – הצד של המסורת והטווח הארוך – כשבצד השני שלו מנצ'סטר סיטי וצ'לסי (ואם להיות יותר מדויק זה ציר שהולך ארסנל-יונייטד-צ'לסי-סיטי).  ומכיוון שלהבדיל מיונייטד-ליברפול המצב הוא מלכתחילה "יריבות ממש גדולה" ולא ממש "שנאה פסיכופטית" הדברים רגועים יותר.

 

אבל מדובר עדיין במשחק ענק – בין שתיים משלוש הקבוצות הגדולות באנגליה מבחינה היסטורית. וארסנל מגיעה אליו עם שורה חדשה של כוכבים שלא ידעו את ה-8-2. ואם אתם שואלים אותי – זה טוב לארסנל בהרבה מאשר אם היה חוזר היום לאולד טראפורד בסיס ארסנלי דומה חדור רגשות אשמה ונקמה. אין שום סיבה שארסנל לא תקשה על יונייטד כמו כמה קבוצות אירופאיות עם הנעת כדור טובה. ואין ליונייטד שום מקום לטעות כאן. כי ארסנל חזקה בהרבה מיריבות יונייטד באירופה.

 

וידיץ' בחוץ עד חג המולד, סמולינג ופיל ג'ונס לא נראים באופק. זה סוג של משחק בו זה יכול להכביד.

ולמדד:  האם אנחנו שונאים אותם/האם הם שונאים אותנו?

כן, הנימוס מחייב, אבל קצת פחות מפעם.

שלום לך תל אביב, וכן להתראות
אז איפה האמת? רגע לפני מחזור 8

59 Comments

IsraGooner 3 בנובמבר 2012

אתה מעריך אותנו מקצועית הרבה יותר מדי. אין לנו מה למכור באולד טראפורד.

Yair 3 בנובמבר 2012

אל תהיה כל כך בטוח, אתה תתפלא איזה דברים אנשים קונים באולד טראפורד

IsraGooner 3 בנובמבר 2012

כמו שופטים, למשל?
(מצטער, זו הייתה הרמה להנחתה).

Asaf the Kop 3 בנובמבר 2012

הימור שלי:

יונייטד מנצחת 1-3 אחרי שתוביל 0-2 במחצית.
ואן פרסי יכבוש אחד.

ארנון 3 בנובמבר 2012

לצערי נוטה להסכים. ואן-פרסי כבר מתכנן איך לחגוג בצניעות את השער/ים שיבקיע.

Asaf the Kop 3 בנובמבר 2012

דגש על הצניעות… (-:

אסף THE KOP 3 בנובמבר 2012

לא הייתי רחוק בכלל.
שלא במפתיע, ברור שסקאוזר דפק לי במקצת את התחזית.

עמרי 3 בנובמבר 2012

ארסנל מנצחת.

מנחם לס 3 בנובמבר 2012

היי, מה נשמע? מה קורה?
כמו במשחק האחרון ביניהן, ארסנל שוב משחקת יותר טוב (אבל יונייטד מתקיפה במתפרצות יותר מסוכן!) ושוב תפסיד. כיף לחזות קצת בכדורגל אחרי 12 משחקי NBA אמש.

אופיר 3 בנובמבר 2012

אנחנו עדין במרחק עונת התחברות + שחקן אחד ברמה עולמית גבוהה מלהיות קבוצה רצינית.

אביעד 3 בנובמבר 2012

באיזה עמדה?

wazza 3 בנובמבר 2012

עמדת המאמן?

יוסי מזרחי 3 בנובמבר 2012

שוב פעם כאילו זה בתכנית המשחק, אנחנו נותנים ליריב לשחק כמעט בלי הפרעה והפעם זו ארסנל שיודעת משהו על איך משחקים. חסר לנו שלא נשלוט במחצית השניה .

עמרי 3 בנובמבר 2012

לפלאטיני??? אולי תתלונן לליברמן שביציע המזרחי צועקים ממות לערבים.

Asaf the Kop 3 בנובמבר 2012

מתי זה קרה ?

עמרי 3 בנובמבר 2012

רונן הסרת בצדק את התגובה המעייפת, אבל זה יוצא שהכל נשאר בלי קונטקסט עדיף להסיר כבר הכל…

שלו 3 בנובמבר 2012

אני לא הבנתי למה השופט טעה בפנדל?
הכדור נגע ביד ברחבה, איך שופט יכול היה להתעלם מזה?
זה היה הופך אותו לשופט יותר טוב?
אולי ההערות נכתבו בציניות ואני לא הבנתי.

יוסי מזרחי 3 בנובמבר 2012

שלו,
אתה לא מבין משהו עמוק יותר.
לא מתווכחים עם תגובות כאלה. כל התיחסות הופכת אותן למשהו שכאילו קיים.

שלו 3 בנובמבר 2012

אתה צודק, יש הרבה דברים שאני לא מבין…

צור שפי 3 בנובמבר 2012

דקה 76 ובתור אוהד נייטרלי אני מאוכזב מרמת המשחק בכלל ומהחולשה של ארסנל בפרט. לא כוחות, התוצאה מוצדקת.

סתםאחד 3 בנובמבר 2012

ההבדל בין ונגר ופרגסון על רגל אחד פרגסון עם חילוף מיד אחרי שקבלרי היה צריך לקבל צהוב שני. ומצד שני ונגר שבחר לא לפתוח עם השחקן החם שלו וההכניס אותו באיחור בחצי השני
יונייטד פשוט בכמה רמות מעל ארסנל .חילוץ כדור מסירה מסירה איום על השער

סימנטוב 3 בנובמבר 2012

מאוד נהנתי מהסגירות בהתגוננות, חדות וקריאת המהלכים.
ולנסיה מחושל באופן בלתי רגיל. נקווה שאנדרסון ימשיך כמה דקות.
לגבי הפנדל הטעות היא של השחקן שהחליט לעלות את ידיו לכתפיים ולהפריעה במעוף הכדור.

סימנטוב 3 בנובמבר 2012

שאנדרסון ימשיך לתת…

סימנטוב 3 בנובמבר 2012

רובין על השילוב עם רוני we are both nine and half אהבתי

udi 3 בנובמבר 2012

זה היה המשחק הכי קל של מנצ'סטר מזה הרבה זמן. עוד פעם ניהול משחק גרוע של ונגר.
למה ראמזי קשר ימני? למה להוציא אותו במקום את ווילשר שכבר יש לו צהוב והוא גם ככה לא בכושר משחק טוב עדיין.
יש לי כל כך הרבה תלונות למאמן הזה שאני כבר לא יודע מאיפה להתחיל.
הגעתי למצב שאני מעדיף שהם יגמרו במקום ממש נמוך שאפילו לא יעלו לליגת האלופות או אירופית ויתחילו הכל מההתחלה, עם מאמן חדש.

עמרי 3 בנובמבר 2012

ארסנל כל כך חלשה שזה ממש עצוב, איזו אנמיות. אני חושב שבהיסטוריה של הכדורגל היו מעט קבוצות עם יחס פוזישן לבעיטות לשער כל כך עלוב. הביטוי וונקרס שאני לא ממש אוהב בדרך כלל, פשוט יושב עליהם בצורה מושלמת. יונייטד לצערי יהיו שם שוב במאי הם בהילוך שני ומקום ראשון והכל קל מדי.

Thompson 3 בנובמבר 2012

ארסנל לא שווה את התייחסות כקבוצה גדולה. היא לא קבוצה תחרותית. קבוצה שרואה מקום בצ'מפיונס (בו היא לא תחרותית גם כן, כתואר) לא באה לנצח משחקים באולד טראפורד. כמו גם קבוצה שמוכרת את הקפטנים שלה שנה אחרי שנה. היא קבוצה חלשה בכל ספר. אולי אוהדי יונייטד יירצו לקחת את הגולגולת הזו כמזכרת להבסת קבוצה חזקה. אבל לנצח את ארסנל היום זה כבר לא מי יודע מה. טוטנהאם באה עם יותר מוטיבציה. ושיחקה טוב בהרבה. משחקים נגד הגדולות עבור ונגר זה כמו גביע. אין טעם להשקיע. נקרע את נוריץ'(או שלא) ונגיע למקום 4.
גם עניין המוסריות והכסף מגעיל אותי. לא של יונייטד או סיטיצ'לסי אלא שונגר מדבר על רווחיות לקבוצה. אין מוסריות בלהרוויח כסף על חשבון האוהדים. אין הבדל עבורי בין זה לבין לשים כסף מטורף על שחקנים. מי אמר שקבוצה צריכה להיות עסק שמרוויח כסף כתוצאה ממכירת שחקנים? לפחות בצ'לסי וסיטי האוהדים משלמים(פחות מבארסנל) לראות קבוצות שהשקיעו בהם. בארסנל, גם אם יהיה טוב, זה לא יישאר יותר מעונה. כי הם מוכנים למכור בשביל למלא את הכיסים אפילו יותר.
לא חייבים לקנות שחקנים בעשרות מיליונים כל שנה. אבל אחרי שסונג הלך ונגר דיבר על דיאבי וווילשר כרכש. דיאבי כמובן נפצע והויתור על קשר אחורי אחר, כמובן בא לידי ביטוי. בעיקר כי ארטטה לא היה והוא לא שחקן בשביל הרמות האלה. במועדון תחרותי מביאים שחקן אחר בעמדה כל כך חשובה. ולדבר על שחקן כזה או אחר יהיה מוטעה כשרואים שכל המנטליות של הקבוצה היא זנב בין הרגליים. מה הם עושים שם עם הכסף מכל המכירות האלה? האם התקציב הרכש ההתחלתי הוא אפס?
ארסנל רחוקה שנות אור מלהיות קבוצה גדולה. רפיסות, כניעה והרמת ידיים מאפיינים את מה שהולך שם. כולל של האוהדים.
ונגר ביקש לא לפגוע בואן פרסי. שלא ייפצע. אבל עכשיו הוא ביונייטד, שם לא נפצעים כל כך מהר. שם הוא לא ירגיש שאין לו סגל בשביל לתת לו הזדמנויות לנצח. ולא ראיתי שפרגי הולך למסעי רכש של מאות מיליונים. פרגי פשוט יודע לבנות קבוצות גם אחרי שהוא מוכר שחקנים. ונגר כבר לא. אותו מעניין להיות צודק.
אני לא נלהב מקללות לשחקנים, בעיקר כי הציפייה שלי מהם, לנאמנות היא בין כלום לשום דבר, אבל לא היה קורה כלום אם הוא היה משלהב את האווירה קצת. מותר להכנס קצת בשחקן שעזב אותך. בטח קפטן שתרם עונה אחת בצורה אנכית. קצת רעל.
המחדל עבר מונגר והנהלת ארסנל הרכרוכית לאוהדים שעדיין חולמים ומסתמסטלים מריח המקום 3-4. לא יודע אם הם יגיעו לשם השנה. אבל זה שאין להם ריח למישהו שעושה להם סיבוב על המועדון מבלי להרים את הקול ולהגיד המלך הוא עירום, זה על הגב שלהם. הפחד שיהיה גרוע יותר בלעדיו דומה למדינת עולם שלישי שמפחדת שהשליט ימות.

עמרי 3 בנובמבר 2012

ארסנל לא משקיעה הרבה בשחקנים, זה נכון אבל בשבת אני בלונדון ורציתי ללכת למשחק עם פולהאם, והמחיר שמבקשים מהאוהדים הוא הכי גבוה באירופה ונראה לי שמשחק ליגה באמירויות הוא הכי יקר בעולם, אז החיסכון מעצבן אפילו יותר.

ורמאלן 3 בנובמבר 2012

Thompson הניתוח הכי מדויק שקראתי מזה זמן רב. כל מילה, לא יכולתי לנסח טוב יותר בעצמי

סימנטוב 3 בנובמבר 2012

נו באמת אני מקווה שהלחץ שהוצאת יעזור לך. כך כוס מים קרים ותודה שדורפן מעלה בלוג מזהיר.

סימנטוב 3 בנובמבר 2012

LOL

Danny - Long Island 3 בנובמבר 2012

פנדל מוצדק, ניצחון מוצדק, אם לא היינו כל כך גרועים, היינו כובשים עוד 3 שערים. מה יהיה כשהכל יתחבר ונתחיל לשחק טוב??

550 3 בנובמבר 2012

אני מתחיל לפתח תיאוריה שכזו:
משחק כדורגל שמתקיים בשעות מוקדמות פוגם בתפקוד של השחקנים. היום היו כ"כ הרבה מסירות ללא כתובת וכדורים חזקים/חלשים שזה ממש הציק.
לא שכור לי משחק של היונייטד בשעות האלה שנהניתי לראות.

השחק היחיד שאני יכול לציין הוא יאנג שנתן משחק סולידי ועזר המון לפט שמתחיל לחזור לעצמו.

ארסנל איבדה המון מההרתעה שלה, הרגיש כאילו שיחקנו נגד השכנים שלהם מהקרייבן קוטג.

blue moon - man.city 4 בנובמבר 2012

באנגליה המסורת מדברת וכדורגל משחקים תמיד בשעות הצהריים או שעות אחר הצהריים המוקדמות.
המשחק הכי מאוחר שמתחיל בשבת או ראשון הוא ב-1730 שעון אנגליה והוא ביום שבת. גם בראשון המשחק האחרון מתחיל בשעה 1600…

היה משחק ענק 4-2 של צ'לסי על טוטנהאם בחוץ לפני שבועיים בשעה הזאת. שנה שעברה ארסנל ניצחה 5-3 את צ'לסי בחוץ בשעה כזאת…
בקיצור – יונייטד לא שיחקה טוב. נקודה. עדיין אתה יכול להיות מאוד מעודד ואני קצת פחות.. לפחות כרגע.

בני תבורי 3 בנובמבר 2012

איך זה שארסנל נראית כל כך מפחידה באנפילד וכל כך ליברפול באולד טראפורד?

גיל 3 בנובמבר 2012

גיל, תכתוב בבקשה בכינוי אחר, הכינוי שלך כאן כבר תפוס.

גיל 3 בנובמבר 2012

ואן פרסי חייב להיות בועט הפנדלים של יונייטד. זה היה כל כך ברור שרוני יחמיץ. רוני מוסיף הרבה מאז שחזר מהפציעה אבל עדיין הוא לא הכי חד וזה טוב, כי יש עוד הרבה מקום לשיפור אפילו בהתקפה.

אביעד 3 בנובמבר 2012

ואן פרסי ביונייטד עושה מה שעשה גם אשתקד בארסנל – מחמיץ לא מעט ממצבים יחסית נוחים, אבל מבקיע המון ממצבים יחסית קשים.
מאוד עודד אותי לראות איך אנדרסון שיחק בחצי שעה שלו. דינמי, אגרסיבי ודוחף קדימה.
מדברים על החילוף שבוצע על קלברלי והחילוף שלא בוצע על ווילשר. אני חושב שקצת בעייתי לבקר את וונגר על זה. פרגוסון החליף את קלברלי כי יכל להרשות לעצמו. היונייטד הובילה, שיחקה טוב בהרבה, היה לו את אנדרסון ולפחות כרגע קלברלי הוא לא שחקן מפתח ביונייטד. מהצד השני, לוונגר לא בהכרח הייתה אופציה טובה על הספסל, הוא היה בפיגור וג'ק ווילשר הוא שחקן חשוב מאוד בשלישיית הקישור של ארסנל, אז וונגר הימר וג'ק ווילשר פישל. אני לא בטוח שבסיטואציה דומה,פרגוסון היה מוציא את רוני למשל.

Danny - Long Island 3 בנובמבר 2012

שכטר: מסירה טובה לראשות הטבלה!

אבי 3 בנובמבר 2012

עכשיו שבניון יעשה משהו! :)

אביאל 3 בנובמבר 2012

הרחקה של המגן, למרות שעדיין הקרדיט הולך לשכטר על הסיבוב.

יונתן פולק 3 בנובמבר 2012

לא מסכים בנוגע לזהות בועט הפנדלים. נכון שרוני לא היה נראה חד היום והייתה קצת תחושה שהוא יחטיא, אבל בכללי בטווח הארוך הוא בועט פנדלים מצויין באחוזים מצויינים (אם יש איזה גיבור שיכול לשלוף נתונים מאיפהשהוא זה יהיה מעניין).
הוא לא עושה שטויות בפנדלים (כמו הפנדל המרתיח של ואן פרסי), בועט בד"כ חצי גובה חזק, כדורים שמאוד קשה לעצור.

אדום עתיק 3 בנובמבר 2012

עם כל האהבה לרוני הוא החמיץ עד היום 7 מתוך 20 פנדלים שבעט בליגה – 65% הצלחה זה נראה לי נמוך למרות שצריך להשוות למועמדים הפוטנציאליים האחרים.

יונתן פולק 3 בנובמבר 2012

וואלה הייתי בטוח שהאחוז הבקעה שלו הוא מעל ה-80… מאיר את עיני.

רבלינו 3 בנובמבר 2012

אני מבולבל לגבי חוק הנבדל
אם חצי הגוף העליון הוא בניבדל אך הרגלים לא
זה נחשב בעיני השופט לנבדל?

אביעד 4 בנובמבר 2012

חוק הנבדל חל לגבי כל איבר שניתן להבקיע אוןתו. כלומר הכל חוץ מהידיים.

אביאל 3 בנובמבר 2012

ראיתי העונה את כל המשחקים של יונייטד מלבד אחד, אני חושב שזה היה משחק הליגה הקל ביותר מבחינת יונייטד. איפה הימים של משחק ענקים בין יונייטד לארסנל. ארסנל היתה היום עלובה ביותר, למעט כמה דקות במחצית השניה (לפני השער השני).

blue moon - man.city 4 בנובמבר 2012

ראשית – אני יצאתי די מרוצה מהתיקו ההירואי שהשגנו במשחק החוץ הקשה באפטון פארק. פתאום בניון נזכר לשחק… עכשיו שוב הוא לא יעשה כלום עד למשחק נגד פורטוגל בוא הוא יכבוש צמד היסטורי ויוליך את הנבחרת לניצחון 3-2 (או שלא…). האמת סיטי שיחקה היטב, שלטה במגרש והגיעה למצבים – מדובר במשחק ליגה שני בו ההגנה לא סופגת ואפשר קצת לראות שיפור בתחום הזה – השיפור בהתקפה יגיע גם יגיע עם חזרת המושיע דויד סילבה.

שנית – זה היה נראה כמו משחק של יונייטד נגד קבוצה משדרת מרכז הטבלה בואך מאבק על מקום בליגה האירופית כמו פולהאם, סנדרלנד וליברפול (הייתי חייב..). יונייטד הייתה די בינונית וזה הספיק לה לניצחון שנראה לפחות כלפי חוץ די קליל. זה, וגם העובדה שאחרי ניצחון צפוי בפורטוגל השבוע יונייטד תבטיח את המקום הראשון בבית המוות שלה בליגת האלופות ותוכל להתרכז בליגה עד פברואר !!!, אמור מאוד לעודד את כל החברים כאן שאוהדי יונייטד.

שלישית – כתבתי את זה אחרי המשחק מול צ'לסי וגם אמרתי את זה לעצמי – הניצחון היה חשוב מאוד כי הוא פתח לגמרי את הצמרת ואת המאבק בין שלושת הקבוצות (בהנחה שסיטי תצליח לשרוד במאבק). עכשיו הבעיה עם יונייטד שהיא נראית בטוחה בעצמה, שקולה, רגועה, ודי טובה אפילו שהיא בינונית… וזה דבר מאוד מלחיץ עבור אוהד סיטי (וגם צ'לסי, אני מניח).

רביעית – ראיתי את המשחק בספורט 1 והפרשן לדעתי לא היה סטיב מקנמנן אלא אותו פרשן ממשחקי הפרו השונים. את המבטא הקשה (הסקוטי ?) והקול אני מזהה גם תוך כדי צפייה במשחק עם עין אחת פקוחה…

שבוע טוב שיהיה
בהצלחה רבה בליגת האלופות – לנו יש מאבק חשוב עם אייאקס על מקום בליגה האירופית… למרות שמה שניצחון אחד קטן יכול לעשות לקבוצה של משוגעים… לכו תדעו :) (אבל שששש.. לא שמעתם את זה ממני).

עמרי 4 בנובמבר 2012

ההחלטה של די מתאו לשחק עם מאטה 120 דקות בגביע הליגה ולשתף את כל השחקנים הבכירים, הייתה ילדותית ועלתה לו בשתי נקודות. אם הייתי אוהד צ'לסי הייתי מודאג מהניהול הרע מאוד שלו שבוע שעבר.

שחר 4 בנובמבר 2012

blue moon – יש לכם אחלה קבוצה,אכן סילבה חסר,אבל אגוארו הייה צריך להכנס הרבה קודם.
יהיה מאבק מעניין עד הסוף,וכמו שראינו בשנה שעברה גם 8 נקודות ניתנות למחיקה.

blue moon - man.city 4 בנובמבר 2012

אני בטוח שנסכים בלי כל בעיה שהליגה האנגלית היא הליגה המרתקת והטובה בעולם… כל מחזור זה עולם ומלואו

הליגה הספרדית זה כמו הליגה הסקוטית בתקופה היפה שלה (שעוד היו שתי קבוצות), והליגה האיטלקית מתחילה קצת להתרומם אבל זה עדיין לא זה…
בשנים הקרובות אנגליה תהיה במוקד לדעתי.. עובדה שמדברים גם על גורדיאולה ומוריניו כשניים שרוצים להגיע לשם.

נ.ב. – לדעתי אגוארו קצת נח לקצת אייאקס ואני מקווה שהוא יהיה חד כדאי להשאיר לנו ולו סיכוי על הנייר

תוהה בדרכים 4 בנובמבר 2012

מה מרתק בליגה שיש בה רק שלוש מועמדות לאליפות ששתיים הן פיקציות שמוחזקות בכספי נפט?

זה שספרד המצב יותר גרוע לא הופך את המצב באנגליה לטוב. מה עוד שבספרד לפחות הכדורגל ברמה יותר גבוהה. אחת הליגות הכי לא מענינות בעולם.

דורפן 4 בנובמבר 2012

תוהה – אתה צודק בעניין מה שקורה בחלק העליון ממש. למרות שאם לא היו הקבוצות הללו כנראה שאחרות היו מתחרות ביונייטד.

אבל השיטה היותר נכונה – של תגמול כספי די שוויוני אבל עם תמריצי השארות בליגה גבוהים – וגם רוח תחרותית מסויימת כן מביאה לתוצאה די מרתקת. אם אברטון חזרו מ-2-4 כדי לגזול ליונייטד אליפות. וק.פ.ר כמעט גזלו לסיטי אליפות שנלקחה בבעיטה האחרונה של העונה – אז קצת קשה להגיד שלא מרתק.

שנה קודם – משחק עונה על התואר שני מחזורים לסיום (יונייטד-צ'לסי), שנה קודם – מחזור לסיום צ'לסי צריכה לנצח בליברפול אחרת הולך התואר. אלכס פרגוסון זכה באליפות לפני המחזור הלפני האחרון רק שלוש פעמים. אז יש נטיה כלשהי למתח מוגבר.

מה שאגב היה בספרד לא פחות ואולי יותר כשהיה מודל כלכלי הגון.

עמרי פלג 4 בנובמבר 2012

הדומיננטיות של שתי הגדולות בספרד גם מרוקנת את הקבוצות האחרות. מי שלא הולך לקלאסיקו. הולך לפרמייר ליג. דה חאה, סילבה, מאטה, טורס, מיצ'ו והרננדז, גראנרו ועוד. זה מחזק את הפרמייר ליג ומחליש מאוד את הלה ליגה

blue moon - man.city 4 בנובמבר 2012

אני גם קצת לא מסכים לגבי הנפט…
זה נכון על הנייר
אבל,
ברקוביץ', דווקא הוא מכולם, התראיין לפני בערך שבועיים בסופשבוע וסיפר שהוא ביקר לפני חודש (נגיד לפני חודש וחצי-חודשיים מהיום) במשחק של הסיטי. בהתחלה הוא אמר שאף אחד לא זיהה אותו עד שהוא קרא לצ'אפי, האפסנאי שם כבר 30 או יותר שנים והוא הכניס אותו.

הפואנטה היא שהוא סיפר שאמנם בקומת ההנהלה היו כמה שינויים בעיקר במחלקת כספים אבל כל יתר העובדים נשארו אנגלים והיו שם גם לפני… הזהות מאוד חשובה ולדוגמא הוקמה או עומדת לקום איזה אקדמיה מדהימה לנוער.

אז נכון שרוב הכסף מגיע מהנפט אבל לומר שזה פיקציה ? אני לא חושב…
ליונייטד וליברפול גם יש בעלים זרים ואף אחד לא קרא להן פיקציה…

Thompson 4 בנובמבר 2012

הניתוח של רונן כרגיל מדוייק. מבחינת יונייטד גלגלי השיניים מתחילים להסתובב והנה כריסטמס עוד מעט בא והקבוצה מקבלת צורה, תלכיד ויכולת. עם סגל טוב ומנוסה. ההגנה קצת רעועה, אבל ראינו את פרגי מרכיב קבוצות שחוטפות סטירה מחייכות ועונות עם מחבט בייסבול לברך.
שזה לא המצב של צ'לסי שלחלוטין שינתה צורה. כבר לא צ'לסי של מוריניו. כשהם משחקים טוב זה מאוד יפה. ועדן האזרד מוכן. ואפילו אוסקר טוב משציפו. ומאטה נותן עוד חותמת לדור הספרדי הזה. אבל האיזון של הקבוצה עבר להתקפה, וההגנה והקישור האחורי נחלשו. שחרור אסיין ומיראלש, אולי מוצדק כלכלית ומקצועית, אבל טקטית בקישור האחורי, הקבוצה מסתמכת על ילד ספרדי, מיקל הלא יציב, רמירז שכנראה יצטרך להיות ממש טוב בעמדה פחות מוכרת עבורו ולאמפרד שיהיה בריא. הרכב די צעיר, וסגל מאוד חדש. צ'לסי בונה על התקפה וכשרון. לא ברור עם כטורס כחלוץ הראשי זה לא לתת לתרנגול לדגור על ביצי זהב. צ'לסי בטירטוריה חדשה עבורה. ולדעתי, ייקח יותר מעונה או מנג'ר כמו די מתאו לשנות את הדיאנאיי שמוריניו קיעקע על החזה של המועדון.
קשה לי לראות את הסיטי מצליחים לקחת אליפות עם מנצ'יני. הבן אדם יכול לאמן בארץ. ברמת האנגלית הוא נשמע אותו דבר. ערס עם צעיף. נכנס בשחקנים שלו, השחקנים נכנסים בו, צועק על המנכ"ל שייקנה לו, מתמסכן בכל הזדמנות, ובסוף מתקפל ומחזיר את טבז. שלמה שרף. זה לא סטייל של אימון. זה בן אדם עם קוף על הגב. מה שקרה שם בקיץ מרגיש מזרח תיכון. לדבר עם כל העולם מבלי לסגור כלום ואז להכנס לפאניקה של ה10 שניות האחרונות ולהחתים את כל מי שלא צריך. רודוול לא בנוי ללשחק במועדון כזה. חאבי גארסיה במקום דה יונג זה בסדר, לא דה רוסי. והם בכלל היו צריכים עוד מישהו שיניע את החלוצים או שייתן רוחב למשחק. בלי סילבה הם נתקעים. וגם איתו נאסרי שוב מוכיח שהוא לא כזה גדול. הם פיספסו את האזרד, אבל שכחו לחזק את העמדה של היוצר. זה לא יהיה מילנר. גם כנראה לא סקוט סינקלר. מנצ'יני כן בנה קבוצה הגנתית חזקה. ציר הארט-קומפאני-טורה איפשר לקבוצה להתפתח ולהתלכד. אבל השנה משהו שם חורק. טורה עולה יותר ומשאיר מאחור את בארי או רודוול להוכיח למה אנגליה לא תזכה במונדיאל הקרוב והבא. כך גם לסקוט שמראה ירידה ביכולת. בינתיים. בינתיים גם שיחק לו המזל וחלק מהכשרונות שלו הביאו לו נצחונות דחוקים ומאוחרים. שזה המשך של עונה שעברה. אבל אם הוא היה פותח את הספר המדריך לפריימר ליג והיה קורא את ההצעה מספר אחת- אל תשחק עם המזל שלך מול פרגי, הוא אולי היה חוסך לאוהדי סיטי כאב לב. ואולי יביאו לו עוד איזה בן טיבוגה בכמה עשרות מיליונים שיביא לו עוד צלחת.

עמרי פלג 4 בנובמבר 2012

"קשה לי לראות את הסיטי מצליחים לקחת אליפות עם מנצ'יני." אתה רוצה את קלטת האליפות של שנה שעברה תיכנס לאתר של מנצסטר סיטי, זה על המדף

blue moon - man.city 4 בנובמבר 2012

אצלי זה פשוט צרוב במוח…

אני יכול לספר לו את כל הסיפור של אותו יום ראשון ומה שקרה אחריו…
אבל בסך הכל אתה יכול לפרגן לו קצת – הוא מנתח ומפרש יפה ולעומק למרות שכנראה גם אני וגם אתה לא נסכים על העובדה שהסיטי לא יפגעו השנה ושמנצ'יני ערס …
באמת ???!? ערס ??? אתה יכול להגיד עצבני, אתה יכול להגיד לפעמים מוזר, החלטות תמוהות מידי פעם – אבל ערס ?!?!

נעלבנו

Comments closed