יומן אליפות של הניינרס (9). יש דיון קווטרבקים

תיקו הוא תמיד מעניין אבל ההופעה של קייפרניק הייתה מסקרנת

המממ…. תיקו. שזה מצב לא כל כך שכיח בפוטבול, אבל יכול לקרות כי בעונה הרגילה יש רק 15 דקות הארכה. האמת? לא ברור לי למה יש הבדל בין חוקי העונה הרגילה והפלייאוף. ןהמשחק הזה היה בכיס לשער ניצחון של דייויד אייקרס, אבל האמת שהוא לא אותו אייקרס מושלם של העונה שעברה.

תיקו גם במאזן הרווח וההפסד ממשחק פוסט-הפגרה הראשון.

ההפסד הוא בכך שבאה עוד קבוצה וחשפה שיש בקיעים מסויימים בהגנת הניינרס. דני אמנדולו – איזה שחקן פנטסטי – פשוט נכנס לניינרס מתחת לעור. וסטיבן ג'קסון חבט בלי רחמים בפטריק וויליס. וג'ף פישר פעמיים הציל את הראמס עם מהלך הטעייה בפאנט, ובכלל חשף את ניהול המשחק של ג'ים הרבאו כצפוי. וכשמישהו קצת מזעזע את הניינרס באות גם עבירות וחוסר משמעת.

אבל החדשות המעניינות יותר הוא שאלכס סמית', הקווטרבק המושמץ נפצע. האמת היא שדווקא אחרי שחטף החבטה בראש עוד שיחק מהלך אחד ומסר טאצ'דאון נהדר למייקל קראבטרי – שזה בערך נתיב המסירה האמין היחיד של הניינרס השנה.

מה שקיבלנו אז לא היה בדיוק מקרה בלדסאו-בריידי. קייפרניק נראה בתחילה לא מסונכרן עם ההתקפה שלו. אחר כך התייצב קצת אבל בוודאי שלא היו פה זיקוקים התקפיים. אבל אזה הגיע הרבע הרביעי. הוא היה צריך להוביל את הקבוצה מפיגור עשר ועשה זאת יפה. הייתה לו דקה למחוק פיגור של שלוש נקודות והוא עשה זאת נפלא. בהארכה הוביל מהלך ניצחון – שאבד בגלל ההחטאה של אייקרס. ובסך הכל -יכולת בינונית – אבל חושי קווטרבק בריאים. קצת אומץ בצד אחריות. ואתלטיות נהדרת. שזה בדיוק מה שאין לאלכס סמית'. יכולת בסיסית להניע את ההתקפה תחת לחץ.

אני משער שאם אלכס סמית' יחלים מהר (מה שכנראה יקרה) הרבאו לא יחליף אותו. אבל אם אני הרבאו אני קצת מקווה שסמית' לא מחלים עוד שבוע כדי לתת עוד מבט בקייפרניק. כי הוא עשה מספיק בכדי להצדיק דיון קווטקבקים. גרף השיפור שלו מהרבע השני לרביעי היה בערך גרף השיפור של אלכס סמית' בשנתיים.

מה שיש לי להגיד בדיון קווטרבקים כלשהו כבר אמרתי מזמן. זאת בושה שויתרו על ג'ו מונטנה!

רובין ואן פרסי. כל הסיפור
יומן אליפות צהוב-כחול (8) - דברים שלא משתנים

15 Comments

גיל 12 בנובמבר 2012

שתי ההגנות הטובות בליגה משחקות עכשיו במשחק הגנתי מצוין. חבל שקאטלר נפצע וגם ויק לא סיים את המשחק היום.

לוטן 12 בנובמבר 2012

יש קישור למשחק ? באיזה ערוץ זה ?

בני תבורי 12 בנובמבר 2012

מונטנה לא רצה להישאר, הוא התגעגע למפרום של אימא.

אריאל גרייזס 12 בנובמבר 2012

אל תהיה בטוח שזה לא דומה לבלדסו-בריידי. גם שם, לקח לבריידי זמן להיות מסונכרן ולדעתי עד לאותו משחק פלייאוף מול אוקלנד, אף אחד לא באמת חשב שהוא הולך להחליף את בלדסו לתמיד. כמובן, במקרה ההוא, בלדסו היה הפרנצ'ייז עם חוזה עצום שהוא בדיוק חתם – לא בדיוק אלכס סמית, אבל לך תדע מה יהיה

yaron 13 בנובמבר 2012

נכון, אבל בשביל זה צריך (ואני לא מאחל לו) שסמית יישב כמה שבועות.

omer 12 בנובמבר 2012

קפרניק היה איום. הוא יודע לרוץ וזה מה שהציל אותו אבל הוא פשוט לא רואה את הרסיברים שלו. הוא לא הראה יכולת לעמוד בפוקט ולמצוא מישהו פנוי והוא משחרר את הכדור מאד לאט.
אמנם לא אמורים לשפוט אחרי משחק אחד, אבל כשמשווים לק"ב רוקיס אחרים בליגה או לכאלה מהמחזור שלו (אנדי דלטון למשל שנבחר מקום אחד לפניו) זה לא נראה טוב בכלל. היתה לו שנה שלמה ללמוד מהספסל פלוס כמה סנאפים פה ושם בווילד קאט במהלך העונה והוא לא נראה קרוב אפילו להיות מוכן לשחק בליגה הזאת.
יש לזכותו טיעון מקל אחד וזה שקו ההתקפה לא היה טוב במשחק הזה והיה עליו הרבה לחץ. עדיין הוא נראה לחוץ עוד הרבה לפני ששחקני ההגנה התקרבו אליו. האמירה שhe need the game to slow down מעולם לא הייתה נכונה יותר.

משה 12 בנובמבר 2012

omer,
יכול להיות שהייתה לו שנה ללמוד, מצד שני ללמוד מאלכס סמית ?

אלעד אחד 12 בנובמבר 2012

אפרופו "he needs the game slow down" ומתחזים לקווטרבקים,
הליינבאקר של הג'טס בארט סקוט על סאנצ'ז לפני העונה: "this is gonna be his year. that's the time the game is slowing down for him."…..

מנחם לס 12 בנובמבר 2012

פייטון היה שוב קוורטרבק עליון אתמול. נכון להיום הוא ה-MVP של הליגה שלי (בעוד אחיו מתדרדר ללא מעצורים)

מנחם לס 12 בנובמבר 2012

הייתי במשחק וכשניגמר, באולם הראיונות, ראית חיוך על פניו שלא ראיתי כבר מזמן.

ניינר 12 בנובמבר 2012

אני לא מבין איך השם של המתחזה לק"ב השתרבב לפוסט שנושאו קווטרבקים. מה הוא קשור לעניין?

URLACHER 12 בנובמבר 2012

זה נראה לי הכי רחוק שאפשר ממקרה בלדסו-בריידי
זה יותר כמו מקרה שלומי אזולאי-אלון תורג'מן…

אלעד 12 בנובמבר 2012

אני זוכר שאחרי הפציעה של בלדסו, ביל סימונס כתב בטור השבועי שלו (תרגום מאנגלית): "שתי מילים על פציעת בלדסו – EWING THEORY". והשאר הוא היסטוריה…

תום 13 בנובמבר 2012

אלא אם כן הארבו יעבור לספרד מהפיסטול, אני לא חושב שקפרניק יהיה שיפור מאלכס סמית'.

גלן 14 בנובמבר 2012

http://fivethirtyeight.blogs.nytimes.com/2012/11/14/the-statistical-case-against-cabrera-for-m-v-p/#more-37483

נייט כמו יהודי טוב אוהד את הטייגרס. אבל דת המאניבול שולטת וזה מה שיש לו להגיד…..

Comments closed