יומן אליפות של הניינרס (11). הניצחון הראשון העונה בניו אורלינס

ההגנה נגד המסירה קרקעה את הסיינטס. וקפרניק הוציא לפועל

א.סמית היה בסדר גמור!

ניו אורלינס היא קבוצה שכמעט הכל בה לא קונבציונלי. האופציות האינסופיות של בריז. ודארן ספרולס שהוא מטרד בגלל אי-גודלו. והמוניטין שלהם כפוצעי יריבים (ואני חייב לציין שאני ממש לא מתלהב מהדרך בה ווילמה פצע את קנדל הנטר). וגם הרעש בדום. וכל הדברים הללו מוציאים קבוצות משווי משקל וגם מהניינרס הם גבו משהו היום.

אבל בסופו של דבר הניינרס לקחו לסיינטס את הנשק העיקרי שלהם – התקפת האוויר. לא רק עצרו את בריז – שהיה על פחות מ-200 יארד לפני תחילת הגרבג' טיים – אלא גם חטפו לו שני כדורים לטאצ'דאון. ובסופו שלב דבר באופן מעשי ההגנה נתנה את 14 הנקודות הרגילות שלה – 7 היו בעצם תוצאה של השמטת פאנט. וזה בחוץ מול אחת ההתקפות האדירות בליגה. בסוף גם אברהמי וגרייזס יבינו שמשהו קורה פה.

קפרניק היה טוב מאד. הסיבות שהוא בהרכב הן המהלכים הגדולים והיכולת בדאון שלישי, ולעתים גם השילוב ביניהם. ואת זה הוא נתן לניינרס היום והוא בדרך הנכונה. את המשחק הוא ניצח במהלך שדווקא הסתיים בשער שדה – כשאחרי פיגור די משמעותי של הניינרס בזמן אחזקה בכדור הוא שמר את הכדור לתשע דקות כשהוא שלוש פעמים יוצא מבור של דאון שלישי. באמצע המהלך הייתה ההפסקה בין הרבעים כך בסופו של דבר ההגנה נחה כעשרים דקות. וכשחזרה רעננה פשוט טרפה את שאריות הסיינטס.

אלדון סמית', אין הרבה מה להגיד. למרות שהרבאו לא התפתה להעביר אותו מוקדם שמאלה לתקוף את הגארד המחליף והלא מנוסה של הסיינטס. אבל הוא שבר את השיא לשתי עונות בכורה של רג'י ווייט הגדול – ורג'י וויט הגדול קבע את השיא כשלא היה בעצם רוקי אלא עם נסיון USFL מאד משמעותי.

אלכס סמית אמר לאיזה עיתונאי "שלא עשיתי משהו רע כדי לאבד את הג'וב שלי". וזה נכון. אבל המסר הוא שלהיות בינוני או סביר זה לא מספיק. והלקח? כנראה שגם את דייויד אייקרס צריך להחליף עכשיו.

זה נכתב לפני המשחק תחת הכותרת "אחד משלנו":

האמת שאין בלבי על אלכס סמית'. למרות שאני חושב שהוא קווטרבק הרבה מתחת לממוצע. הוא לא בחר את עצמו בדראפט והוא לא היה אחד משבעה אופנסיב-קואורדינייטרים שהחליטו לא להחליף אותו. ומאד אשמח עבורו אם יוביל פעם את ג'קסונוויל למאזן 7-9.

ואני גם לא יודע אם קולין קפרניק יהיה אגדת NFL ומנצח סופרבולים. אבל אני מאושר.

כי מה שעשה את סיפור אלכס סמית' תמיד קשה לעיכול לאוהד הניינרס הייתה ההיסטוריה וההשלכות שלה. כי ימי הזוהר של הפורטי ניינרס הביאו לפריחה של הפוטבול בכל צפון קליפורניה. ושניים מהקווטרבקים הגדולים בדורנו – והשניים שאולי מזכירים יותר מכולם פוטבול של הפורטי-ניינרס – גדלו בתוך בסיס האהדה של הפורטי-ניינרס. תום בריידי ליד מתחם האימונים של הקבוצה בסן מתאו. ואהרון רודג'רס בהרים מצפון לסקרמנטו – ובהמשך גם באוניברסיטת ברקלי מעבר למפרץ. הם הפכו אותה לארץ קווטרבקים.

פוטבול אמריקאי זה לא כדורגל. הקונצפט של שחקני בית לא כל כך קיים. אני לא יודע אם הייתה אפשרות אמיתית להשיג את בריידי בימים בהם חיכה להזדמנות בניו אינגלנד. אני מאמין שלא – ושבליצ'יק ידע מה יש לו ביד. את רודג'רס בוודאי הייתה אפשרות להשיג. והעלבון הזה, ששחקן מארץ הניינרס, אוהד הניינרס מילדות, מספיק גדול בכדי להיות מוזכר עם מונטנה, כשהייתה אפשרות להשיג אותו, לא נמצא בקבוצה – זה היה הפך את סיפור אלכס סמית' לטראומטי כל כך.

ועכשיו קפרניק. יליד וויסקונסין ובן לאוהדי פקרס. אבל אוהד ניינרס שגדל בטורלוק – רק 100 מייל מהאיצטדיון – מערבית אל תוך היבשת. כיכב בקולג' בשנים שהרבאו התפתח כמאמן ראשי בסטנפורד. כן – יש כאן שבטיות שגם מי שאוהד את הניינרס ממרחק 15 שעות טיסה מתחבר אליה. בנוסף לסיפור היפה שלו. של ילד מאומץ. של ספורטאי על שקיבל מלגות בייסבול לרוב וכיכב גם בכדורסל, אבל לקח את מלגת הפוטבול היחידה שהציעו לו כי רצה להיות, כפי שכתב פעם בתיכון "הקווטרבק של הניינרס או של הפקרס".

אסור בתכלית האיסור לצפות מהילד הזה להיות ג'ו מונטנה. אפילו לא סטיב יאנג או רודג'רס שמעולם לא הגיע. מצד אחד יש לו רק משחק אחד טוב, זה הכל. אבל מצד שני הוא היה טוב במשחק הראשון שלו לא פחות מקווטרבק שמנסה לשפר את עצמו כבר שמונה שנים. התקוות שלי שיהיה קווטרבק מתאים לניינרס. שאיש לא יבנה את הקבוצה עבורו. הרבאו כבר המחיש שהוא יכול להצליח עם מה שיש. שינהיג את הקבוצה באומץ ובתוך שיטת משחק שלה. לעשור גדול בצמרת הליגה.

אבל אם יעמוד בתקווה הזו הוא משלים את הרינסנס של הרבאו. אוהד ניינרס לא יכול היה לקוות לסיפור מתוק יותר. זה רגשי לגמרי. הנה מגיע אחד משלנו.

ליגת שוקי ההון: העולם משתנה ואנחנו לא מרגישים 2
וינה, סיינה, וארזה, ת"א

58 Comments

רועיש 25 בנובמבר 2012

לפעול לפי תוכנית המשחק ומדי פעם לתת מסירה טובה, הרבראו לא מבקש יותר מדי מהQB שלו אבל גם את זה סמית' לא הצליח לתת. אי אפשר לקחת אליפות כשיש לך רק 2 דאונים לעבור 10 יארד.

אריאל גרייזס 25 בנובמבר 2012

האמת היא שאין בלבי על סר אלכס, באמת הייתי רוצה לראות אותו מוביל את ווסט ברומיץ' למקום הרביעי בפריימרליג..
בהחלט נראה שהבחירה בסמית על פני רוג'רס מסתמנת כשוות ערך להעדפת בואי על ג'ורדן אבל צריך לזכור לאן סמית הגיע – מקום שדשא לא צמח בו. אני באמת לא יודע מה היה קורה אם רוג'רס היה מגיע לשם.

shohat 26 בנובמבר 2012

לא צריך להגזים עד לג'ורדן, מקסימום הטרייד בערב הדראפט של אולדן פוליניס תמורת פני סקוטי פיפן. :)

יואב בורוביץ' 25 בנובמבר 2012

רוג'רס היה משפר את הניינרס משמעותית. אולי גם זוכה איתה באליפות לפני שנה. הסיטואציה אליה הגיע, כמחליף של פארב בגרין ביי, היא לא פחות מלחיצה או קשה והוא עמד בה בהצלחה מסחררת.

רועיש 25 בנובמבר 2012

מסכים איתך לגמרי. בטוח שרוג'רס למד משהו מפארב מהזמן שלהם ביחד בגרין ביי ולא רק איך לשלוח תמונות של איברים ב SMS לכל מיני מעודדות.

URLACHER 25 בנובמבר 2012

אני חושב שלו ורק בגלל הסיפור ההוליוודי שיש פה קפרניק חייב להיהפך ל QB הפותח של הניינרס. גם כי הוא לא יכול להיות הרבה יותר גרוע מאלכס סמית'(ואולי היכולת הטובה שלו השנה גרמה לשאננות בשאר חלקי הקבוצה) וגם כי כבר עכשיו נזרקים בחלל האוויר השמות מונטנה, יאנג ובריידי מכיוון שיש קצת מכל אחד מהסיפורים שלהם פה. אם הוא לוקח אותם לאליפות כדי שהוא ימצא סוכן טוב ומישהו טוב שיהפוך את טבעת האליפות לאוסקר…

ניינר 25 בנובמבר 2012

הימים הכי גדולים בתולדות הניינרס הם הימים בהם החתימו את וולש ואת הארבו והיום בו לקחו בדראפט את הבחור הרזה מנוטרה דיים.
היום הכי שחור בתולדות העיר סן פרנסיסקו הוא יום הדראפט של 2005.
שבע שנים אנחנו אוכלים חרא בכמויות בגלל אותה החלטה אומללה ומשוללת היגיון ובנוסף לכך אנו זוכים לראות את ארל'ה הופך לכוכב על ומביא אליפות למפרץ הלא נכון.
זה הזמן להיפטר מהמתחזה, למחוק את שבע השנים הנוראות שאכלנו בגלל הכסיל העלוב הזה ולהסתכל קדימה בתקווה שקולין הקדוש יחזיר עטרה ליושנה.
GO NINERS!!!

7even 25 בנובמבר 2012

מאז ה MNF דיברו ודיברו ודיברו על קייפרניק, וגם לטעמי לבחור יש פוטנציאל(אם כי הוא נראה רזה מדי), אך שכחו ממשהו אחד מאד מאד חשוב:
גם אלכס סמית' היה בד"כ מצויין(השנה השנה…) כשפריסקו הובילה ושלטה במשחק. בדיוק כמו שהיה לפני 5 ימים.
אם קייפרניק מחזיר את הניינרס היום מפיגור. אפילו של 0-7, ומראה שאיתו פריסקו יכולה גם לרדוף(ולהשיג!) ולא רק להירדף, אז הוא כבר עקף את אלכס במשהו אחד. וזה מספיק מבחינתי.

דורפן 25 בנובמבר 2012

הוא כבר פחות או יותר עשה את כל זה. הוא עלה בפיגור מול סיינט לואיס. היה צריך להוביל לשער שדה בתוך השתי דקות מול סיינט לואיס והביא שוויון. וגם הנדס בעצם מהלך ניצחון בהארכה, אלא שדייויד אייקרס החמיץ בעיטה קלה.

גיל 25 בנובמבר 2012

אי אפשר לדעת מה היה קורה עם רוג'רס היה מגיע לסן פרנסיסקו בימים ההם. עם כל האי יציבות שם הוא היה יכול להיות עוד קאטלר משופר. מבחינתו הסיטואציה הייתה אידיאלית של לשבת כמה שנים על הספסל ואז לעלות בביטחון לקבוצה סבירה ולקחת אותה צעד אחד קדימה.

לגבי קייפרניק, השבוע זה מבחן קשה. ההגנה של ניו אורלינס משתפרת ובשוט אאוט יהיה לו קשה לשמור על קצב עם בריז. שלא לדבר על הקהל שיגרום לו לעשות ספירות שקטות לפני הסנאפ. מצד שני, אם הוא נותן משחק סביר בנסיבות הללו אז יותר קשה לא יהיה לו.

עופר פרוסנר 25 בנובמבר 2012

אוקיי, זו הייתה התחלה יפה של קייפרניק – ט"ד נהדר פשוט, הוא נראה כמו איזה רץ מהסבנטיז או משהו. יש בו אלגנטיות כזו, שאני מאוד אוהב.

גלן 25 בנובמבר 2012

לייק

עמית ג 25 בנובמבר 2012

קפרניק פותח ומוביל לדרייב שני מעולה.
איזה פייק וריצה אלגנטית ל-6.
ושני חיבורים מוצלחים עם מאנינגהאם לפניכן.
יאללה שימשיך ככה.

D! בארץ הקודש 25 בנובמבר 2012

יש למישהו קישור טוב? שלי די נתקע

amitpros 25 בנובמבר 2012

למי שצריך לינק

http://www.wiziwig.tv/broadcast.php?matchid=175948&part=sports

הלינק השלישי מלמעלה הוא לסופקאסט
האיכות הכי טובה שנתקלתי אי פעם בשידורי פוטבול באיטנרנט

D! בארץ הקודש 25 בנובמבר 2012

ניסיתי הוא סגור כרגע. גם הקודם נסגר לי תוך כדי.
מצאתי שידור פלאש סביר זה באמת די מדהים.
אבל בינתיים אולי עדיף שהיה נתקע ולא קופץ. (אני מתכוון למספר 19)

רועיש 25 בנובמבר 2012

קייפרניק עושה הכל נכון אבל חוץ ממנו שום דבר לא עובד. לא ההגנה לא האופנסיב ליין לא פרנק גור ואפילו לא הספיישל טים.

רועיש 25 בנובמבר 2012

כל מהלך גדול שלו נגמר בדגל נגד ההתקפה

עופר פרוסנר 25 בנובמבר 2012

נראה איךך הוא יצא מהאינטרספשן הזה במחצית השנייה. הפרצוף העצבני של אלכס סמית על הקווים משפיע עליו?

עופר פרוסנר 25 בנובמבר 2012

וואו. איזה משחק.

D! בארץ הקודש 25 בנובמבר 2012

סיום נהדר למחצית, נקווה שזה יהפוך את היוצרות על הטעויות במשחק הזה.
אני בטוח שהפרצוף של סמית' משפיע לטובה על ניינר.

ניינר 26 בנובמבר 2012

נדמה לי שתם סופית עידן הבלהות של אלכס סמית כק"ב הפותח של הניינרס

גיל 26 בנובמבר 2012

אלכס סמית יכול להיות מחליף טוב בכל קבוצה בליגה הזו. הוא פשוט לא מספיק טוב לרמות הגבוהות ואני חושב שזה לא עניין של בינוניות שלא צריכה להיות מתוגמלת, אלא יציבות בעצימות נמוכה. אני מאוד מתפלא על פרשנים כמו פיטר קינג או טרוי אייקמן שלא מבינים את זה, וחושבים שנעשה לסמית איזה עוול נורא. קפרניק הוא החבילה השלמה. מסוגל לעשות סקראמבלים, מסוגל לרוץ כשצריך, יכול לזרוק עמוק ועם הרבה ביטחון. הוא עוד יעשה טעויות אבל השמיים אצלו הגבול בעוד התקרה אצל סמית היא בגובה שלו.

Talo 26 בנובמבר 2012

אתם סתם שוחטים את אלכס סמית.
לרשימה של אלו שלא מבינים חוץ מאייקמן וקינג אפשר להוסיף גם את טרי ברדשאו, האווי לונג וג׳מי ג׳ונסון- כולם פחות נחרצים.
הניינרס יצליחו להתקדם השנה כמה רחוק שיקחו אותם ההגנה שלהם ( הולדן סמית- אגדה בהתהוות) וקו ההתקפה שלהם.

גיל 26 בנובמבר 2012

הם יותר מדי פוליטקלי קורקט. בטלביזיה הארצית כמעט שלא תשמע ביקורת רצינית על שחקנים.

אריאל גרייזס 26 בנובמבר 2012

גרייזס מבין יופי אבל בואו נזכור שהסיינטס הם לא אותה קבוצה של שנה שעברה, קבוצה של 50% שמפסידה ברגע שההתקפה שלה לא מתפקדת.
המשחק אתמול היה דוגמא למשחק שגם סמית כנראה היה מנצח כי ההגנה היתה כל כך דומיננטית.
בכל מקרה, אני בעד הניינרס. עד שהם יפסידו לג'איינטס שוב..

גיל 26 בנובמבר 2012

אני לא בטוח שסמית היה מנצח את המשחק. כמו שאתה בעצמך אומר, ההתקפה וההגנה מזינות זה את זה. סן פרנסיסקו הייתה בפיגור, ולך תדע מה סמית היה עושה. נכון שניו אורלינס חלשים יותר השנה, אבל לי נראה שהתאבון של ההגנה של הניינרס גדל כשהם יודעים שיש מי שיכול להוציא מהלכים גדולים ולנצח את המשחק עם צריך. אגב, נראה אותו שבוע הבא נגד סיינט לואיס שיש להם הגנת מסירה מצוינת.

Talo 26 בנובמבר 2012

לא רוצה להשמעה קטנוני אבל בשביל הדיון- להשוות מ7:0 ל7:7 אחרי 7 דקות במשחק זה לא להחזיר מפיגור ולמיטב זכרוני בפעם הבאה שהיה בפיגור מסר אינטרספשיין. כמו תמיד הייתה שם ההגנה כדי להחזיר אותם למשחק.
ולגבי הפרשנים- ב under statement האמריקאי הידוע הם אמרו לא מעט. אייקמן אכן היה בוטה במיוחד.

דורפן 26 בנובמבר 2012

הפער בין השניים עצום. צריך רק להסתכל במשחקים. סמית' לא מוציא לפועל לא מהלכים גדולים ולא מסוגל להשלים דאון שלישי תחת לחץ. קפרניק השלים אתמול יותר דאונים שלישיים ארוכים משסמית השלים בכל העונה בערך. וקפרניק למשחק שני כפותח בליגה הוא לא פחות ממעולה – כשאתה יוצא מנקודת הנחה שעוד צפוי אצלו שיפור ניכר. סמית' בשלב של הקריירה שהוא אמור להיות ברמות של מאט שאוב- כלומר איפה הוא ואיפה המצויינות?

נדב גורדו 26 בנובמבר 2012

רונן, צריך לזכור שהיתרון המרכזי של קפרניק על סמית, זה שהוא לא שיחק עד היום. כלומר, אין עליו גיים פילם ולהגנות היריבות קשה להכין תכנית הגנתית נגדו, מכיון שהם לא יודעים איך הניינרס ישתמשו בו. בגלל זה תמיד אומרים לחכות לשנה השנייה לפני שמתחילים לבחון ק"ב (בניגוד לרץ או תופס). קח לדוגמא את בראדפורד, קולט מקוי, אפילו קאם ניוטון. אם הוא ימשיך להוכיח שהוא יכול למסור, אז הההגנות יבצעו התאמות במקביל, ושם הוא ייבחן.

בכל מקרה, כפתרון לטווח הארוך, חייבים לחכות לפחות לסוף השנה הבאה כדי לראות אם הוא שדרוג מעל סמית.

דורפן 26 בנובמבר 2012

נדב – הם לא צריכים לחכות לכלום. הם חייבים להתקדם בקווטרבק. אם חלילה קפרניק לא יתקדם הם צריכים קווטרבק אחר. סמית' כבר לא יתקדם.

גיל 26 בנובמבר 2012

נדב, זה נכון עקרונית, אבל נראה שהארבו מאוד אוהב אותו וכבר שנתיים הוא עובד עליו ומעצב אותו, והוא משתף פעולה ברצון. בהחלט צריך לחכות עד לשנה השנייה לפחות אבל אם הוא יצטיין עד סוף השנה לא נראה לי שמישהו בניינרס יתנגד במיוחד.

גיל 26 בנובמבר 2012

סמית לא עושה שום מהלך שמשנה משחק. כשצריך ממנו משהו כמו 15 יארד, אין סיכוי שהוא יצליח. הוא טוב במסירות קצרות ובניהול משחק מאוד שמרני. קל לנפת סטטיסטיקות ככה אבל יש גבול שבה ההגנה יכולה לנצח עבורך את המשחק.

D! בארץ הקודש 26 בנובמבר 2012

אני חייב לומר שבגלל דורפן חזרתי לראות פוטבול אחרי חמש עשרה שנה.
לא ראיתי מספיק אבל יצא לי לראות את סמית' בכמה משחקים לא רעים/טובים למדי ואין מה להשוות למה שראינו אתמול (ובכמה מהלכים במשחקים קודמים). גם הביטחון מסביב. מצד שני ההגנה היא תאווה לעיניים.

shohat 26 בנובמבר 2012

התשובה לשאלה של אלכס "מה עשיתי" סמית' ניתנה לפני שנים על ידי ויין גרצקי: Remember that you're going to miss 100 percent of the shots you don't take.
הרקע ההיסטורי על בריידי, רודג'רס וקפרניק מאד מעניין. תודה.

דורפן 26 בנובמבר 2012

נאה דרשת. כלומר גרצקי דרש. "כל המביא דברים בשם אומרם, כאילו הביא גאולה לעולם".

בני תבורי 26 בנובמבר 2012

היה קשה לראות מי היה מתוסכל יותר במשחק, סמית' או דריס.

amitpros 26 בנובמבר 2012

בני,אני רואה כתבת ומיד נזכר בברקוביץ'…

בכל מקרה,היות ולצערי לא הצלחתי לראות את כל המשחק,הדבר היחיד שאפשר היה לראות-שוב-שזה ממש לא מי היריב,אין קו התקפה שמצליח לעצור את ההגנה של הניינרס.וכשזה מול בריס זה אפילו עוד יותר מרשים.
יהיה לדנבר קשה בסופרבול…

URLACHER 26 בנובמבר 2012

רק חסר שתגידו שבגלל אלכס סמית' חטפתם בראש מהג'איינטס או הוצאתם תיקו ביתי מול הראמס…אני מבין שהיה לכם QB לא מספיק טוב וזה מאוד מתסכל(רקס גרוסמן מישהו?!) אבל אני חושש שאתם תולים יותר מדיי תקוות בילד הלא מוכר הזה.
בסופו של דבר ב 2 המשחקים האחרונים ההגנה של הניינרס עלתה מדרגה(כן עלתה מדרגה) ואולי זה השינוי החיובי שהביא איתו קפרניק בעוד עם אלכס סמית' הם לא נתנו הכל כי הם ידעו שהם יהיו יותר על המגרש ועדיין! אם ההגנה לא שמה אתמול 14 נקודות כבר במחצית הראשונה ואלמלא כמה שריקות לא ברורות יש מצב שבריס היה חוגג עכשיו עם משחק של 400+ בעוד קפרניק היה נשאר רק עם INT. מכיוון שאנחנו לא משחקים ב"מה אם" אי אפשר לקחת מהילד את המשחק הטוב השני ברצף שהוא נתן אתמול ועוד מול קבוצות לא רעות(למרות ששבוע שעבר חשבתי שאלו הבית שאן ברס…)
הוא לא מונטנה, בריידי או אפילו מאט ריאן. תיקחו סופרבול ונדבר :)

רועיש 26 בנובמבר 2012

לפרוטוקול הטאצ'דאון השני של ההגנה היה ברבע השלישי שהניינרס היו ביתרון 7. והשיפוט אתמול ממש לא היה לטובת הניינרס. לא שרקו לסיינטס דגל אחד (מלבד הרבע האחרון שאני לא זוכר מי בעט בשחקן על הרצפה והורחק)ואילו הניינרס נעשנו על כל תפיסה. אבל יותר קל להתלהם מאשר לדבר על עובדות.

URLACHER 27 בנובמבר 2012

צודק בקשר ל TD השני של ההגנה. חוצמזה תלמד לקרוא – לא כתבתי שהשיפוט היה לטובת הניינרס אלא שהיו שריקות לא ברורות: ברבע השלישי במקום PI להגנה שרקו PI להתקפה של הסיינטס ממש על קו השער ובארבע דקות האחרונות של המשחק היו שני PI של הגנת הניינרס שלא נשרקו. תדבר גם אתה על עובדות ואל תתלהם.
כל מה שאמרתי זה שאוהדי סן פראן תולים יותר מדי תקוות בילד ואלמלא ההגנה הייתה חוטפת את בריז שנייה אחרי שהוא שלח INT ראשון יש מצב שזה היה נשאר לו בראש והמשך המשחק שלו היה זוועה. במקום זה הוא קיבל את הכדור כמעט ישר אחרי וסיים את הדרייב הזה עם המסירה היחידה שלו ל TD. תמשיכו לגונן עליו ונראה מה יהיה במשחק הראשון שיצליחו לערער אותו. תקוו רק שזה יהיה לפני הפלייאוף

ניינר 26 בנובמבר 2012

איך מישהו שקצת מבין פוטבול יכול להגיד שסמית עדיף על קיפרניק או שעשו לאידיוט מיוטה עוול? הרמן אדוארדס כבר אמר YOU PLAY TO WIN THE GAME וזה בדיוק מה שקפרניק עושה ואלכס לא מסוגל. המקסימום שאלכס יכול זה לא להפסיד את המשחק.
איך בכלל החוצפן, אוכל החינם הזה בוכה שהוא לא עשה משהו רע להפסיד את הג'וב הזה? מה עשית טוב להרויח אותו יא חתיכת אפס???
העיקר שהדיון נגמר סופית והכסיל יחמם את הספסל מעתה ואילך

Talo 26 בנובמבר 2012

ניינר התבלבלת באתר. זו התגובה שהתכוונת לשלוח לynet

נדב גורדו 26 בנובמבר 2012

רונן, צודק. השדרוג הוא נחוץ, אני רק נגעתי בשאלה אם קפרניק הוא התשובה, ואותה אי אפשר לקבוע. אפילו אם הוא שדרוג בטווח הקצר על סמית' נוכל להחליט רק בסוף השנה – הוא יהיה חייב לפחות לקחת את הקבוצה צעד אחד יותר רחוק מסמית'.

גיל 26 בנובמבר 2012

אני לא מסכים שזה קריטריון. לקחת אותם צעד אחד קדימה זה אומר להגיע לסופרבול. הוא יכול להיות פי אלף יותר טוב מסמית ועדיין לא להגיע לסופרבול מסיבות שונות.

נדב גורדו 26 בנובמבר 2012

ודרך אגב – בין טיבו לסמית', אם אני ק"ב מהתיכון שחושב על קריירה ב NFL, כנראה שלא הייתי רוצה לשחק בשביל אורבן מאייר.

Yavor 27 בנובמבר 2012

נדב
התיזה שלך מוזרה – אם צריך שנה וחצי להחליט האם ק"ב באמת עדיף על קודמו, והוא משחק טוב רק בגלל שלא מכירים אותו בליגה, אז למה לא להחליף ק"ב כל שנה וחצי? ככה תבלבל את האויב ועד שהוא "יתרגל" לק"ב שלך – יהיה לך אחד חדש מהקופסה.

גיל 27 בנובמבר 2012

זה לא מה שהוא אומר. לא כל ק"ב שפותח מצליח, אבל אלו שמצליחים לא עושים את זה בהכרח לטווח הארוך. בכל זאת, אם במקרה התמזל מזלך לתפוס ק"ב כזה אז תשחק איתו כל עוד הוא טוב.

cam 27 בנובמבר 2012

שוב הסיהוקס עשו במכנסיים במשחק חוץ שעל פי השאיפות והמיקום היה צריך להיות שלהם. מאוד מאכזב היה לראות את ההגנה דווקא לא מתפקדת ולא סוגרת את האנד זון. הלחץ על ווילסון בקלאץ' היה יותר מדי בשביל רוקי, אני מניח, וגם הוא, למרות משחק טוב, עשה כמה שטויות. עכשיו בלי שרמן ובראוור זה הולך להיות מסובך להגיע לווילד קארד. למרות שהיריבות משפלות אף הן. נגד שיקגו הולך להיות צורם.
דברים משתנים בNFL, אבל עם ג'ים הארבו הניינרס מייצרים דומיננטיות רצינית בדויזיה שלהם בזמן הקרוב. לא יודע אם לראמס, לקרדינלס או לסיהוקס הנוכחיות יש תשובה או מאמנים עם שאיפות ויכולת להתמודד מולם. זה לא אומר שהניינרס ייקחו אליפות השנה או בכלל, אבל כן שליטה דיווזיונית כמו שיש למשל לפאטס. אולי שמישהי מהן תביא את פפ.
אני עדיין עם האמונה (והחרדה) שזה דווקא יהיה מאנינגבול השנה. פייטון בפלייאוף בכושר הנוכחי הוא סכנה לכל קבוצה, ואם ההגנה תראה כמו שנה שעברה מינוס המשחק פלייאוף מול הפאטס, הם לדעתי יגיעו עד הסוף. הג'איינטס חיים על משחקים על כל הקופה. סימני השאלה סביבם רק מפחידים אותי יותר.

גיל 27 בנובמבר 2012

בכלל לא חושב שהדומיננטיות שלהם תשאר. כל עוד לא יהיה להם ק"ב פרנציי'ז הם לא ישארו דומיננטיים לאורך זמן. שחקני הגנה נוטים להפצע יותר וקשה יותר להשאיר את הדבק שלהם ביחד. יש גם שוק חופשי ולא כולם ישארו שם עשור. סיינט לואיס הם קבוצה בעלייה כמו כל קבוצה שפישר המאמן שלה. מספיק לראות מה הם עושים השנה עם 70% שחקנים חדשים! גם סיאטל יכולים להיות טובים והם במגמת שיפור. וילסון הוא בכל זאת רוקי וכמו לאק, משחק הרבה יותר טוב בבית. בשנים הבאות זה ישתנה.

דורפן 27 בנובמבר 2012

אני …. באופן משוחד… חושב שהיא תשאר מסיבה אחת ויחידה: הרבאו

גיל 27 בנובמבר 2012

היא ללא ספק תהיה חזקה בשנים הקרובות, אבל קשה לי להאמין שתהיה לה שליטה מוחלטת על הדיויזיה.

cam 27 בנובמבר 2012

מסכים שהראמס משתפרים. גם הקרדינלס התחילו יפה את העונה. אבל הקפיצה המטאורית של הניינרס מקבוצת תחתית למעומדת, היממה את הבית הזה. וקשה לומר שהארבו לא הביא את השינוי. שהוא הפליימייקר או הקווטרבאק של הקבוצה. שהוא התחיל שם הכל מאפס. מספיישל טים שחירב לו את הסופרבול שנה שעברה, אבל היא מעולה שאר העונה, דרך הגנת ברזל, ואולי עכשיו גם התקפה חזקה. נראה שכל המועדון בסינכרון. וכשמדובר במועדון עם משמעות ומסורת כמו הניינרס, זה צריך להדאיג את היריבות.
מסכים גם שדברים משתנים ושחקנים מתחלפים. אבל זה נכון גם לשאר המועדונים. מגמות שיפור יכולות להיעצר. גם פישר וגם קארול יהיו שם אם הניינרס יתחילו להשחק. אבל משהו אומר לי שהארבו יידע להתמודד עם היריבות והמאמנים הללו.

דורפן 27 בנובמבר 2012

הטיפול שלו בפרשת הקווטרבק ממחיש למה הניינרס יהיו חזקים. הוא נכנס לתפקיד – עם מוניטין של מאמן קווטרבקים (כי הוא היה כזה ובגלל אנדרו לאק) ועם הרבה בחירות דראפט גבוהות שהפכו לשחקנים מאכזבים שאפשר לסחור בהם.

אבל במקום לתת שחקנים ולבזבז בחירה בכדי להשיג קווטרבק מהר – הוא משפר את הקיים ב-50 אחוז ולוקח בסיבוב השני אחד שהוא פרוייקט (נדמה לי שכבר דיברנו על בריידי ורודג'רס שנבחרו כשהם לא מוכנים עדיין לשחק….).

זו סבלנות וזו חשיבה רצינית. אם ארבעת בחירות הדראפט הראשונות שלך הם אלדון סמית, קייפקניק, קליוור וקנדל האנטר ואז ברוס מילר שאתה מסב משחקן הגנה לפול-בק – אז אתה מאמן גדול.

URLACHER 27 בנובמבר 2012

דווקא נראה לי שזה יכול להיהפך לאחד הבתים הקשים בליגה על סמך השנה הנוכחית אבל זה בעיקר תלוי ב QB'S שלהן. פישר וקארול הם מאמנים מאוד מוערכים שיודעים לעשות שינויים מנטליים בקבוצות ואולי חוץ מהראמס לכל שאר ה 3 יש הגנות חזקות מאוד. פשוט יש נקודות ספציפיות שמאוד חלשות בכל אחת מהקבוצות חוץ מהניינרס בין אם זה קו התקפה זוועתי באריזונה, התקפה מאוד לא יציבה בסיאטל או גם וגם בסיינט לואיס אבל פוטנציאל יש שם. הרבה יותר מבשנים עברו.
להזכירכם שיש אנשים שהיו בטוחים שהסיהוקס ייקחו את הבית הזה השנה(ואפילו את הסופרבול)

גלן 27 בנובמבר 2012

אני אוהב את הכותרת ומתחזקת בי התחושה שזה ממש ריאלי. לחזור לניו אורלינס.
רונן לפי התקשורת יש ספורט חדש בהונגריה – לספור יהודים. מעבר לזה שאתה בעצם הופך ל חלק מכדור המשחק , מה דעתך ? יש סיכוי שהמשחק הזה יתפוס ?

דורפן 27 בנובמבר 2012

הנאצי הזה כבר התנצל בפני יהודי הונגריה ואמר שהוא רוצה לספור רק בעלי האזרחות הכפולה – אז כמאמר הפתגם "לא סופרים אותי". מה שמצחיק שמספר 3 במפלגה שלו גילה לאחרונה שהוא בעצמו יהודי.

גלן 27 בנובמבר 2012

טוב, אולי היו לו פריימריז על הראש.

Comments closed