רדינג. וגם שלוש נקודות

גם נקודות ליגה הן משהו


Rd3-3Mu[Matchhighlight.com] by matchhighlight1

הייתי פעם במשחק דומה לזה – יונייטד הובילה בו 2-3 במחצית בפולהאם. וזו גם הייתה התוצאה בסיום.

הפעם זה באמת היה מטורף קצת יותר. אבל בתוך כל הטירוף הזה – ולאור התוצאות במשחקים אחרים – יש נקודת אור לא קטנה. כשדברים מסתבכים, כשנאלצים להחליף מגן תוך כדי המחצית הראשונה, כשהשוער על סף קריסה, אפשר לעשות דבר אחד מועיל: לקחת את שלוש הנקודות ולהסתלק מהמקום. זו – יותר מהרבה דברים אחרים – התנהגות של אלופים.

ביליתי חלק ניכר מהיום בפארק ענק בבומביי, שם התרחשו בערך 30 משחקי קריקט במקביל. חלקם של קבוצות רציניות של חברות מסחריות או אוניברסיטאות. הפארק כולו מיועד לקריקט, הוא בלב האזור העסקי המרכזי של הודו – איזו אמירה נפלאה למקומו של המשחק בתרבות ההודית. ויש רק תנאי אחד שכתוב על הלוח בכניסה. שאיש לא ינסה לקדם עניינים מסחריים בתחומי הפארק.

וכך אני משוחח עם בחור בשם ריצ'רד מגואה שמסביר לי קצת על המקום ועל המשחקים. כך למשל הייתי בטוח שכל המשחקים הם של יום אחד או מקסימום יומיים. אבל לא – יש גם משחקי חמישה ימים. ואלו לא שחקנים מקצוענים שיש להם סיכוי לשחק עבור הודו או בIPL. חברות מסחריות מעסיקות שחקנים שייצגו אותן סתם במשחקים אינסופיים בפארק. כבוד.

ופתאום קלטתי משהו מוזר אצל אחד הוויקט-קיפרס (וויקט קיפר זה מי שעומד מאחרי החובט כמו הקצ'ר בבייסבול).

בואנ'ה בחור – איך קוראים לך?
ויווק, ויווק פטאל. ומה שמך הטוב אדוני? (ההודים שואלים תמיד מה שמך הטוב).
רונן.
ואיך אני יכול לעזור לך?
החולצה הזו שאתה לובש. אתה יודע. זה לא קריקט!
יודע. מנצ'סטר יונייטד.
אז למה אתה לא משחק איתה כדורגל?
מה אתה רוצה ממני. אני הודי. זה המשחק שלנו.
ויונייטד?
זה בטלוויזיה. אבל אתה יודע. אולד טראפורד יש גם קריקט.
יודע. ומה אתה חושב על העונה עד עכשיו?
רובין ואן פרסי. הוא מעולה. אוהב גם את צ'יצ'ריטו. קצת בעיות עם ההגנה. פרגוסון ייאלץ לתת לכך את תשומת ליבו.
והיום?
רדינג.
מה אתה חושב?
נפרק אותם.

ה-100 הפרש שלא היה (הדרבי הגיע!)
בקהאם ליונייטד

39 Comments

אסף THE KOP 1 בדצמבר 2012

יונייטד מנצחים 3:0

סולשיאר השלישי 1 בדצמבר 2012

דקה 34. 4:3 ליונייטד. מתחיל לחשוב ברצינות שמינוי מייק ד'אנטוני במקום פרגוסון היה טעות. זה לא באמת יעבוד בפלייאוף.

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2012

LOL

Yair 1 בדצמבר 2012

בעיות בהגנה? הבחור לא יודע על מה הוא מדבר

גיל 1 בדצמבר 2012

מעניין אם כל אלו שמתלוננים על שיפוט שהוא פרו יונייטד יבואו להגיב כאן אחרי אי אישור שער די ברור לטובתה. מנצ'סטר ינצחו בלי קשר אבל זו דוגמא לטעות ש"תעלם" מהזיכרון הקולקטיבי של האנשים.

אסף THE KOP 1 בדצמבר 2012

הסר דאגה מליבך.

אפשר לסמוך על אוהדי יונייטד שהם יתייקו אותה בקלסר הפנקסנות שהם מנהלים באדיקות.

גיל 1 בדצמבר 2012

אכן, בניגוד לשונאים, אנחנו מתבססים על עובדות.

אביאל 2 בדצמבר 2012

גיל – אל תגזים, הויכוחים על השיפוט לטובת יונייטד הוא לא על מקרים מעוררי מחלוקת, אלא על עבודות, אל תנסה לצייר את זה שמי שתוקף את העזרה בשיפוט ליונייטד הוא שונא או לא מתבסס על עבודות. קח רק דוגמא אחרת. צ'לסי – יונייטד בשנתיים וקצת האחרונות. השנה – הרחקה הזויה של טורס בנוסף לגול בנבדל. בעונה שעברה – במשחק הראשון – שני גולים מנבדל לטובת יונייטד (סמולינג ונאני שהתחיל מהלך שהוביל לגול היה בנבדל), במשחק השני – שני פנדלים לטובת יונייטד שממש לא היו. שנה קודם – רבע גמר ליגת האלופות – פנדל ואדום ברור של אברה על רמירז בדקה ה90. עכשיו תבוא ותגיד שצ'לסי לקחה אליפות שנה קודם מנבדל של דרוגבה, אבל גם הגול של מקאדה כמה דקות לפני כן היה עם הידיים.
וזה רק אני בתור אוהד צ'לסי. אוהדי ליברפול ישמחו להזכיר גם לך כמה אירועים.

גיל 2 בדצמבר 2012

אבל אתה שוב עושה את אותה הטעות של איזכור משחקים אקראי. האם צפית בכל המשחקים של היונייטד בשנים האחרונות וספרת את הטעויות לכל צד? להביא דוגמאות כל אחד יכול אבל מי מי שתוקף אותם לא מתבסס על עובדות אלא על תחושות בטן. הנה, היה היום משחק שבו הייתה טעות שיפוט חמורה לרעת יונייטד. אם היא הייתה מתרחשת לטובתה במשחק נגד צ'לסי כל המבקרים היו טוענים שיש הטייה לטובת יונייטד. אני יכול לתת לך רשימה ארוכה של טעויות כאלו במשחקים גדולים ונגד קבוצות קטנות אבל הנקודה ברורה. אתה זוכר רק מה שתואם את העמדה שלך ומתעלם מטעויות אחרות. רק נתונים אובייטקייביים שנעשו לאורך זמן יכולים להצביע על מגמות והנתונים הקיימים לא רק שלא מצביעים על שיפוט לטובתה אלא דווקא לרעתה.

דרו בריז 2 בדצמבר 2012

כך מחשבים מי נדפק על ידי השופט:

אם סמולינג מבקיע שער ראשון בניצחון 1-3. השופט גזל ניצחון מצ'לסי. שרק בגלל זה לא מחקה יתרון 30 נקודות בטבלה בסוף העונה (מתנצל אם זה היה רק 25).

אם דרוגבה מבקיע שער ל-0-2 בניצחון 1-2. אז בעצם יונייטד לא נדפקה כי גם היא הבקיעה שער לא חוקי (ורצוי גם לשכוח שבאותה עונה גם ג'ון טרי הבקיע שער ניצחון בעבירה) וזה שהעונה הסתיימה בהפרש נקודה – אלו דברים שקורים.

אבל אביאל – אין כבר צורך לשאול אוהדי ליברפול – כי המלצר הספרדי כבר אצלכם.

אמנון 2 בדצמבר 2012

רק חבל שהוא לא התייחס למשחק אחד, אלא לשרשרת של טעויות שיפוט מוזרות שמפציעות במשחקים החשובים של יונייטד. אלו לא משחקים אקראיים, אלו שורה של משחקי צמרת עם חשיבות גבוהה. דין משחק מול רדינג אינו דין משחק מול צ'לסי או ליברפול.
לאורך זמן, יכול להיות שמקפחים את יונייטד מידי פעם במשחקים כאלו ואחרים. אבל אי אפשר להתעלם מהטעויות המשונות שמגיעות בצרורות במשחקי הצמרת.

אדום עתיק 2 בדצמבר 2012

"העזרה בשיפוט ליונייטד"? – לדבריך אלו טעויות מגמתיות עם מטרה ברורה – כלומר שחיתות שמצדיקה חקירת משטרה. קביעה הזויה לדעתי. אין ספק שהיו טעויות אך כפי שכבר נכתב כאן בעבר, הניתוח היחיד שנעשה בעניין הוכיח שאם כבר, מספר הטעויות לרעת היונייטד עלה על מספר הטעויות לטובתה (בתקופה הנבדקת). ועוד באותו עניין, הפנדל שנשרק אתמול לטובת הסיטי נראה מופרך ביותר אך משום מה לא נשמעות פה זעקות שוד ושבר – כלומר הטעויות במשחקים של יונייטד (לטובתה כמובן, ולא אלו שלרעתה) מושכות הרבה יותר אש.
וכדי לתת נופך משעשע לויכוח העקר הזה – כך תואר בגארדיין הבריטי הפנדל לזכות הסיטי (אנדרסטייטמנט קלאסי):
"Referee Lee Probert decided Marouane Fellaini's gentlest of contacts with Dzeko on the stroke of half-time was enough to justify the 6ft 4in Bosnian crashing to the floor as if his legs had been chopped off"

עמרי פלג 2 בדצמבר 2012

אמנון. חזרנו לצמרת? ליברפול? אתה בטוח?

אביעד 1 בדצמבר 2012

אסף, אני לא דואג. הרי "ברור" שמה שגיל עושה זו פנקסנות ומה שאתה עושה זה הגנה מקודשת על הזיכרון המוסדי :)

אבי 1 בדצמבר 2012

אני מקנא ברונן. גם אני רוצה למומבאי!

D! בארץ הקודש 1 בדצמבר 2012

כל הדרך על להודו בשביל להיות במומבאיי?
מיותר לחלוטין.

אבי 1 בדצמבר 2012

אני תובע את עלבונה של מומבאי רבתי!

D! בארץ הקודש 2 בדצמבר 2012

חבל כל מה שתקבל במשפט יתחלק על יותר מדי אנשים.
וברצינות – מדיה פראדש זה רק כמה שעות משם, לא חבל..

יואב בורוביץ' 1 בדצמבר 2012

RVP בינתיים מצוין אבל צריך להמתין קצת עם הכתרת העסקה כחכמה. הוא עלה הון עתק. עסקה שבטוח הייתה מצוינת היא רכישת וויין רוני ב-2004. איזה בישול הוא נתן היום! בלעדיו אני באמת חושב שיונייטד לא מסיימת בין השלוש הראשונות, ולא רק בעונה הזו אלא גם כמה עונות אחורה.

גיל 1 בדצמבר 2012

למה דה חייאה לא שיחק? הבנתי שהוא היה בחוץ כמה משחקים כי הוציאו לו את שיני הבינה ואז עשו לו מעשה אלכס סמית? אני חושב שהוא עדיף בשער וצריך יציבות בעמדה הזו ולא יויו.

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2012

זה לא היה דה חאה? כי הוא שיחק בדיוק כמוהו בכדורי גובה

גיל 1 בדצמבר 2012

זה מה שנקרא, שחקנים מתאימים עצמם לסיטואציה.

אמיר המקורי 1 בדצמבר 2012

ועל זה כבר נאמר עוד ניצחון כזה ואבדנו! הנה כמה הערות ותובנות מהערב המוזר הזה.

1.אני מאמין שיש צוותים מיוחדים במתחם האימונים שבין השאר אחראים על אימון חוליית ההגנה,תכלס לא ברור לי מה מתבצע שם אבל התוצאה בשטח דיי מזעזעת.
2.אחרי עונה וחצי הגיע הזמן שהסר יחליט(אבל סופית!)מי השוער הראשון שלו,אין עוד קבוצה אחת בכל אירופה(עשר הטובות ביבשת)שאין לה היררכייה מסודרת לגביי השוער הראשון.
3.קאריק ופלטשר זה ציוות לא טוב! פלאטשר חשוב ועם איכויות אבל לא יכול לנהל את משחק ההתקפה שלנו.
4.יאנג,סמולינג,גונס וולבאק פשוט בכושר משחק נוראי,כל אחד מהסיבות שלו אבל במצבם הם חייבים לרדת לקבוצת המילואים!
5.רוני אומנם כבש ואפילו פעמיים אבל לטעמי היה אנמי מידי,ציפיתי ממנו שייקח וינהל את המשחק אבל משום מה הוא השאיר את המושכות לפלטשר.
6.ביכולת הזו מנציני יכול להיות דיי רגוע לשבוע הבא,הסר יצטרך לחשוב טוב מאוד על ההרכב הפותח שלו,כל טעות תעלה לו ביוקר אפילו שהלגיון הערבי לא במיטבו.

יוסי מזרחי 2 בדצמבר 2012

אמיר, אני מקוה שמנציני קורא ויקבל את עצתך.
להתראות בתשע אחרי המלחמה.

אדום עתיק 2 בדצמבר 2012

אני חושב שאתה טועה לגבי יאנג שקיבל קרדיט אחרי המשחק מפרגוסון. הוא בישל לאנדרסון, מסר לאברה בעקב בגול של רוני וגם הרים לסמולינג בגול של RVP שלא נחשב. לגבי סמולינג וג׳ונס קצת קשה לומר אם לוקחים בחשבון פציעות, זמן על המגרש ושינויי תפקיד.

ניק 1 בדצמבר 2012

המשחק יותר הזכיר לי את ה3-2 שניצחנו את רידינג בגביע לפני כמה שנים- שם הולכנו 3-0 אחרי 9 דק'..
בכל מקרה המשחק הזה היה די קרקס.. אחרי הצגת כדורסל במחצית הראשונה קיבלנו הצגת כדורגל של ליגה ג בארץ עם שחקנים שלא מצליחים לעצור כדור, למסור על מטר, לכבוש מול שער ריק ולתפוס כדור- וזה מ2 הקבוצות

גיל 1 בדצמבר 2012

ואגב, מעניין מה תהיה התגובה של הסר לרפאל שהגיב בצורה לא ספורטיבית לחילוף שלו.

Yair 2 בדצמבר 2012

Sir Alex did not criticise the 22-year-old right back when asked about his reaction to being substituted, and responded: "That’s nothing, the boy was disappointed at coming off. He's been one of our best players all season."

אלעד אחד 2 בדצמבר 2012

כבוד לסר. מאוד קל היה לזעום ולהעניש, אלא שהוא ידע שבכך הוא עלול לגמור לילד את הבטחון. התאפקות, והסתכלות מעבר לאגו, על טובת הקבוצה.

כוכב עליון 1 בדצמבר 2012

יש רגעים בחיים שלעולם לא יחזרו, אני מתקשה לראות מצב שנזכה שוב לרביעיית קישור מרתקת של קאריק, פלטשר,ג'ונס ויאנג..

mnm 2 בדצמבר 2012

בתור אוהד מנצ'סטר הדבר הכי גדול שקרה היום באנגליה זה רוגבי שאנגליה מנצחת את האול בלאקס 38-21 זה כמו שאנגליה תנצח את ספרד בכדורגל 3-1

יואב 2 בדצמבר 2012

ההולנדי עם עוד שער ניצחון.
יונייטד היתה משוחררת. מידי. אבל היא תנצח משחקי קוסט טו קוסט מול רוב הליגה.
ללא נאני וולנסיה הפצועים ועם חזרתו של וידיץ ניתן לצפות לשיפור.
רק צריך להיות שם בסביבה. כמו בכל עונה.

יוסי מזרחי 2 בדצמבר 2012

מי שחושב שהגנה של יונייטד היא עגלה, לא ניסה כנראה להתחבר לאתר הזה.
.
רדינג לא אשמה שלנו אין שכל בהגנה. בשני הגולים השני והשלישי, הם שלחו את רוברטס להפריע לשוער,ואנחנו שלחנו את אברה שנמוך ממנו בראש ובשלושים קילו לעזור ללינדרגארד.
פעמיים מנע המצב הזה את השוער מלצאת לכדור ושני הגולים היו כמעם זהים. השכל הקולקטיבי הזה הביא לכמעט קריסה של השוער.
מי חשב שהפקנו לקח? דקה או שתיים לסיום, אותו מצב שהסתיים בנגיחה מעל לקורה.
אנחנו מתנהגים על פי ההגדרה של איינשטין למונח טיפש. טיפש הוא מי שמבצע ניסוי זהה כמה פעמים, ומצפה לתוצאות שונות.
.
דווקא הצהוב של רפאל, שהביא להחלפתו, הכניס קצת בשר וגובה למשחק. אגב המצלמה הראתה אותו על הספסל על סף בכי. מי שלוקח כך ללב, מגיע לו חנינה על ההתנהגות ביציאה או מקסימום על תנאי.
ריחמתי על לינדגארד שעבר סיוט בגלל הגהנ עלובה ועל ההגנה שלפניה קישור כזה.מזל שההתקפה ריחמה על כולנו, על ההגנה,על הקישור ועלי.
.
ואגב, מותר לוותר על חלוץ ולהכניס קשר לקראת הסיום כדי לשלוט במרכז השדה ולהחזיק בכדור. אין חוק נגד שינוי כזה.
.
לכל מחשבי הקיצים. זה היה מקרה ייחודי, ודווקא מפני שהוא לפני הדרבי, אני לא חושש מפני שמי שישחק עבורנו יזכור ויבין כמה דברים שלומדים אצל סיר אלכס. והוא, סיר אלכס יזכיר להם.
.
הויכוח על איכות מרכז השדה שלנו הוא בן כמה שנים. בסוף העונה אמרתי, שנצטרך להביא שני קשרים מעשרת הטובים שיש. קגאווה לקח משבצת אחת, ואני מניח שאת השניה ימלא סיר אלכס מהר מפני שהוא מבין טוב שמי שמאפשר לקבוצה ברמה של רדינג, לטייל ולשחק בחפשיות ובהעזה יחסית כזו , הוא בבעיה רצינית והיום אין לו כלים מתאימים. בימים לא רחוקים בעבר, מי שהניחה וניסתה לשחק מולנו ולנסות לשלוט במרכז השדה ענתה על ההגדרה של קבוצת צמרת עולמית ועוד שתיים-שלוש בליגה האנגלית. מה שקורה היום זו לא פחות מהפקרות.שום צוות ממה שיש לנו הוא לא כזה שיכול לשלוט במרכז השדה ללא עוררין, גם לא בליגה האנגלית. ושם מתחיל ונגמר הכל.

אמיר המקורי 2 בדצמבר 2012

יוסי – ומי אחראי לכל מה שאתה מתאר?? אני.? אתה???כולנו חייבים להיגמל(אני נגמלתי…)מהמחשבה שהסר הוא כל יכול ויש לו שרביט קסמים ואם לא אחד אז לפחות עשרה!
אם היה לו אז היה לנו שוער קבוע,היה לנו גם כבר לפני שנתיים ויותר קישור דומיננטי כפי שאתה מציין כבר כמה עונות והייתה לנו אחרי 1/3 עונה הגנה שלא סופגת בממוצע 2 שערים למשחק.

יוסי מזרחי 2 בדצמבר 2012

אמיר,
יש הרבה אמת בדברים אבל במבט כולל, יש 19 קבוצות בליגה שהיו קונות את הצרות שלנו.

אביעד 2 בדצמבר 2012

יוסי, אני חושב שאתה טועה לגבי רוברטס. אין שום צורך לשלוח שחקן גבוה לשמור על רוברטס בקרנות כל עוד הוא מתמקם חצי מטר מהשער. זה בזבוז של שומר גבוה. במקרה כזה, מי שחייב לקחת כדורים שמוגבהים לכיוון רוברטס הוא השוער. לינדגארד לא נכנס טוב למשחק ואיבד את הצפון לחלוטין בקרנות. במחצית השניה רוברטס עדיין התמקם חצי מטר מהשער, רק שאז סוף סוף לינדגארד התעלם ממנו ויצא מהקו (ואז השמיט את כדור הגובה…). אפשר לבקר את ההגנה שלנו על המשחק הכללי שלה העונה אבל אתמול, ההגנה לא הובילה לקריסה של לינדגארד אלא להיפך – לינדגארד הוביל לקריסת ההגנה. בכל כדור גובה הם לא ידעו מה נעשה איתו. יוצא? לא יוצא? מתלבט? קול צף?
מת על המשפט האחרון שלך. מסכם מצוין את מה שאני חושב כשאני רואה את אוהדי היונייטד מתלוננים.
אמיר, אתה אולי נגמלת מהמחשבה שהסר יודע מה הוא עושה, אבל אני משער שתגובות שנובעות מפאניקה/היסטריה בוודאי שלא יסייעו. לשלוח למילואים שחקנים שכביכול לא בכושר זה לא צעד שבהכרח "יחזיר אותם לכושר" אלא יותר סביר שירסק את הביטחון. יאנג היה בסדר גמור אתמול, ג'ונס חזר מפציעה לפני שבוע וחצי ושיחק משהו כמו משחק וחצי מאז, לסמולינג יש העונה משהו כמו 3-4 משחקים. קצת קשה להיכנס לכושר אופטימלי לפני שאתה באמת משחק.

דרו בריז 2 בדצמבר 2012

אמנון – בדיוק. צ'לסי נדפקה מול יונייטד בעונות שהיא מסיימת קילומטרים אחריה. כשהיו משחקים על האליפות היא קיבלה שתי החלטות שיפוט מכריעות במשחקי עונה וזכתה באליפות בנקודה.

וכפי שציינו פה – החלטות בעד סיטי לא זוכות לתקשורת. אבל אגלה לך סוד (אל תפיץ) : סיטי יריבה משמעותית על האליפות וליברפול לא.

mike 2 בדצמבר 2012

!!! that way it can not be a decision against manU
Smalling was OFFSIDE

Van Persie was OFFSIDE in the first pass (to ronney)

Comments closed