מי את קסנדרה פרקינס?

אישה נרצחת של שחקן פוטבול היא לא נושא החדשות

In כללי
מימין: מישהו חשוב. משמאל: הסיבה שלא ישחק היום

למעשה לקסנדרה פרקינס יש ממש מזל שמישהו שומע ממנה. אם לא הייתה נשואה לשחקן פוטבול והייתה נרצחת על ידי מישהו סתם איש לא היה מודע לקיומה. אבל היום הקנזס סיטי צ'יפס יחסרו את הליינבקר שלהם ג'ובן בלצ'ר – שהתאבד. לאחר שבמקרה רצח אותה – והותיר ילדה בת שלושה חודשים. ולכן היא חלק בסיפור. ברוב המקומות מדווחים את שמה. אבל בBBC ספורט, למשל, בכותרת המשנה מציינים את שמו ולא את שמה. כי הם מדור ספורט. לא מדור נשים נרצחות.

תקשורת תפקידה לדווח מה שהיא יודעת ואני בהחלט לא מאשים את אופן הסיקור. אבל מה שקורה הוא שיותר ידוע על בלצ'ר – גם בחייו וגם במותו. ואנחנו שומעים שהגיע למתחם האימונים של הצ'יפס. ואפילו הודה לצוות המקצועי שהאמין בו. ואז התאבד. כל מה שיודעים על קסנדרה פרקינס הוא שהיא הייתה בלי בעלה בקונצרט רוק. ככה. רק טפטוף עובדות. נותנים לדמיון להשלים את העובדות. הייתה בלי בעלה בקונצרט והוא בכלל התאבד אחרי שרצח אותה. בטח זה קשור, נו, קצת, לאהבה ולקנאה ודברים כאלו. מי יודע מה קרה שם? דברים לא קורים סתם.

ואוניברסיטת מיין, פקינג אוניברסיטה, שם שיחק האיש בעבר, הוציאה הודעה על "הטרגדיה לשתי המשפחות" וגם ציינו שהקריירה בNFL הייתה החלום שלו. בטח היו מציינים גם את החלומות של קסנדרה פרקינס. אם היו יודעים מהם. לפעמים צריך לקרוא כדי להאמין עד כמה אפשר לצור זהות בין רוצח לקרבן. מי יודע? אולי תהיה דקת דומיה באיצטדיון או סרטים שחורים? אולי הקבוצה תתעלה ותנצח למרות מאזנה הרע העונה, כי לפעמים אסונות מאחדים קבוצות?

תקשורת תפקידה רק לדווח. אבל אם העולם היה מקום הגון זה מה שהיינו צריכים לדעת מהסיפור הזה:

ג'ובאן בלצ'ר רצח את אשתו קסנדרה פרקינס והשאיר ילדה בת שלושה חודשים יתומה. באותיות הקטנות בסוף הכתבה אולי שווה היה לציין מה קרה עם החרא הזה אחר כך.

76 Comments

דפ"ר 2 בדצמבר 2012

רונן, לא הגזמת?
1. במדור ספורט מסקרים דברים מההיבט ה"ספורטיבי". זו דרכו של העולם.
2. חוץ מזה, אתה לא קצת מיתמם?
דו"ח מ-2010 מציין שבארה"ב כל יום שלוש נשים נרצחות במה שקרוי "אלימות במשפחה" – אותן לא הזכרת כלל (?)
http://www.femisex.com/content/three-women-killed-every-day-us-domestic-violence

דורפן 2 בדצמבר 2012

ברור שהגזמתי

טל בן יהודה 2 בדצמבר 2012

שכחת לציין בתגובה הזו ש"ברור שאתה גם מיתמם".

חוץ מזה, טקסט מצוין. כל כך עצוב ונורא.

אסף 2 בדצמבר 2012

דורפן פוסט מעולה וחשוב…
הייתי שמח להגיד שהגזמת אבל זה כל-כך לא נכון,עזוב את ארה"ב ותסתכל על הביצה הקטנה שבה אנו חיים ובחיי היום-יום תופעת האלימות כנגד נשים נדחקת לשולי העיסוק החברתי ותבין עד כמה אטימת האוזניים,עצימת העיניים והענישה העלובה בתחום זה בעייתית בישראל 2012.
http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02959.pdf
(מוזמנים לעיין בדו"ח ותבינו את המצב בישראל 2012)

בני תבורי 2 בדצמבר 2012

תגיד דפ"ר, האיזון הקדוש זה מה שחסר לך?

אמנון 2 בדצמבר 2012

רונן דווקא כן הזכיר אותן:
"למעשה לקסנדרה פרקינס יש ממש מזל שמישהו שומע ממנה. אם לא הייתה נשואה לשחקן פוטבול והייתה נרצחת על ידי מישהו סתם איש לא היה מודע לקיומה."

דורפן 2 בדצמבר 2012

אמנון – לא יכול להיות שהתכוונתי לזה. אתה כותב מהרהורי לבך.

סימנטוב 2 בדצמבר 2012

שום הגזמה תבורך רונן.
עצוב.

רון עמיקם 2 בדצמבר 2012

מחיאות כפיים לטקסט שקרע לי את הלב

בני תבורי 2 בדצמבר 2012

בהחלט חשוב הפוסט הזה. כואב על בלצ'ר, אבל אסור להפוך אותו לאישו העיקרי בסיפור. אם באמת רוצים לדון בכך, צריך לדבר על קסנדרה פרקינס ואחר כך לדון על אלימות נגד נשים כי בדרך כלל הגבר יוצא גבר גם כשהוא רוצח ואישה נשארת אישה אפילו במקרים שדמה מותר רק בגלל שעשתה משהו שלא עולה בקנה מידה אחד עם הערכים הגבריים שמעצבים את העולם שלנו.

Amir A 2 בדצמבר 2012

אם העולם היה מקום הוגן היינו רואים הודעה לעיתונות מהצ'יפס שאומרת: "הארגון והשחקנים החליטו לתרום סכום השווה למשכורתו השנתית של הבן זונה הזה ששיחק אצלנו (1.93 מיליון למי שלא יודע) לקרן נאמנות שאנחנו ננהל ושתדאג שהיתומה המסכנה שהוא השאיר תוכל לקבל חינוך שיאפשר לה לצאת ממעגל החיים שיוביל אותה למערכת יחסים עם בן זונה דומה אחר".

העולם הוא לא הוגן ובגלל זה מחר במשחק בטח נראה טקס לזכרם. ורוב הסיכויים הם שהיתומה הזו כשיגיע יומה גם היא תמצא את עצמה עם איזה בן זונה כזה. אני מקווה בשבילה שהשמוק השאיר מספיק רכוש ושמי שיהיה האפוטרופס שלה ידע לנהל אותו נכון.

בני תבורי 2 בדצמבר 2012

בדיוק כאן נדרש כפתור לייק או משהו דומה.

יוסי מזרחי 2 בדצמבר 2012

ברשותך בני, אני מצטרף

סימנטוב 2 בדצמבר 2012

מצטרף

matipool 2 בדצמבר 2012

גם אני . תגובה למופת .

יניר 2 בדצמבר 2012

מצדיע לטקסט של רונן ולתגובה של אמיר

URLACHER 2 בדצמבר 2012

אמיר הלוואי והיית האחראי כספים ב NFL. רעיון מבורך

אלון זנדר 2 בדצמבר 2012

כמו אלה שמעלי

צור שפי 2 בדצמבר 2012

גם אני

דורפן 2 בדצמבר 2012

אני מאד תומך במה שאמיר אומר – למרות שהחוק היבש אולי יפתור את הבעיה כאן. סביר להניח שהילדה היא היורשת של כספו והפנסיה שלו – שאחרי ארבע שנות אן.אף.אל יכולים לעמוד על סכום גבוה.

Amir A 2 בדצמבר 2012

סביר להניח. אני רק מקווה שלאפוטרופסים שלה יהיה את השכל להשקיע בחינוך שלה מגיל אפס, אחרת היא תסיים כמו האמא. אם הצ'יפס היו עושים את זה אז עוד הייתה תקווה שמי שאחראי על החינוך שלה הוא מישהו שמבין את החשיבות של ההשכלה מגיל צעיר ככלי להוציא אנשים מהמעגל האמור.

מנחם לס 2 בדצמבר 2012

בנזונה? שמוק? מה אתה יודע עליו? קרא את תגובתי למטה למטה. מה אתה יודע על מה גרם לו לרצוח ולהתאבד? הבן של אשתצי גייל (קני) אימץ 6 ילדים של זונה מסוממת. כתבתי על זה כשכתבתי כאן באתר. כל הילדים נולדו עם פגמים מוחיים שרק עתה יוצאים לאור. לפני חודש נאסר ג'יימס בן ה-17, הבן השלישי שאומץ. ההאשמה? בשנתיים האחרונות הוא אנס את שתי חצי אחיותיו (המאומצות אף הן) לרקין בת ה-12 ושאיין בת ה-14, ואיים שירצח אותן אם יפתחו את פיהן, עד שבסוף הכל התפוצץ. מה אתה יודע על עברו? מה אתה יודע מה גרם לו לרצוח ולהתאבד? בנזונה? שמוק? אדם חולה הוא התאור שכנראה הרבה יותר נכון.

גיל 2 בדצמבר 2012

רונן, זה בדיוק מה שכתבתי בפורום אחר. כותרות האתרים ובטלביזיה דיווחו על "הטרגדיה" כאילו זה משהו נייטרלי שאין לו אשם אחד בלבד. מראיינים חברים לשעבר ובהווה שכולם בהלם, ומספרים כמה ספורטאי למופת ואיש טוב הוא היה. זה מזכיר את הסיפורים אצלנו כשמישהו מת בהתקפת טרור רק שכאן הם מדווחים על הטרוריסט. הכותרת בESPN אחרי הרצח הייתה: K.C. Player Commits Suicide.

וזה עוד בלי לדבר על רוע הלב של קיום המשחק, כי אחרת יפסידו הרבה מאוד כספים, ואנשים כבר קנו כרטיסים. ובכלל, אני בטוח שידברו מחר על הקהילה והשחקנים שדרשו לשחק כדי לכבד את זכרו ולמען לאפשר לקהילה להחלים מהטראומה, והחיים צריכים להמשך וגו'.

ניינר 2 בדצמבר 2012

למה רוע לב גיל? ביטול המשחק הוא מאד בעייתי כפי שאתה יודע מהמון סיבת ועם כל הצער על המקרה, אין מקום ואין אפשרות לדחות או לבטל את המשחק. מה יעזור לילדה הקטנה אם יבטלו את המשחק? זה ישנה משהו? עוד מקרה מצער של אלימות ביתית רק שבגלל שמדובר בשחקן NFL הכל בפרופורציות אחרות

גיל 2 בדצמבר 2012

כי בנסיבות הקיימות אין לו ערך ספורטיבי. הNFL יכולים בהחלטה כזו ובשימת הזרקור על הנסיבות האמיתיות לרצח, לעשות לטובת הנשים יותר מחודש של אוננות מסחרית של כל הורוד הזה.

ניינר 2 בדצמבר 2012

קודם כל מלכתחילה זה משחק פח חסר עניין אבל זו כמובן לא הנקודה. בוא נגיד שלמשחק אין ערך ספורטיבי ויש לדחותו. איך? למתי? איך תמנף את זה למניעת אלימות במשפחה? אין יותר מדי מה לעשות פרט להצעה של אמיר שהיא הטובה מכולן

גיל 2 בדצמבר 2012

הם יכולים לדחות את המשחק ביום לכל הפחות, ויכולים לחייב את השחקנים לשים סרטים שחורים בשביל הבחורה ולא השחקן, לתרום כספים לאגודות שנלחמות באלימות נגד נשים. לא חסר דברים שיכלו לעשות כדי להגדיל את המודעות אבל הם ינקטו ראש קטן.

מנחם לס 2 בדצמבר 2012

תגיד לי גיל. מה אתה יודע עליו? קרא את תגובתי למעלה, ולמטה במספר 50 או משהו כזה.

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2012

לא מוגזם בכלל. העולם הוא מקום דפוק

גיל 2 בדצמבר 2012

ולמה לא להאשים את אופן הסיקור אגב? למה לא לומר שמדובר ברוצח שפל ובזוי שהיה במקרה שחקן פוטבול?

יואב בורוביץ' 2 בדצמבר 2012

ואני שואל- מי זה לעזאזאל ג'ובאן בלצ'ר?
שחקן די זניח בקבוצה מאוד חלשה שאת שמו לא שמעתי עד אתמול. לכן לדעתי כל הסיפור הזה לא צריך לקבל יותר אינצ'ים ממה שמקבל כל סיפור על רצח והתאבדות. שימו לב איך ב-99% מהמקרים הגברים הם הרוצחים. אם בהכללות עסקינן, אנחנו חארות הרבה יותר גדולים מבחורות. חשוב לומר זאת.

גיל 2 בדצמבר 2012

עצם העובדה שהוא התאבד מול החברים לקבוצה, המאמן ואחרים במתקן אימונים של הצ'יפס הופכת את זה להרבה יותר דרמטי.

עופר פרוסנר 2 בדצמבר 2012

זה בדיוק העניין – הגדלת הדרמה על חשבון הסיקור העיתונאי הלא מוטה. הבעיה העיקרית של חדשות בימינו שהן מחפשות יותר מדי את הדרמה.

אביעד 2 בדצמבר 2012

טקסט עצום.

אדם בן דוד 2 בדצמבר 2012

באמת? זאת הייתה הסיבה? שהיא הלכה לקונצרט רוק בלעדיו? ויש להם ילדה בת שלושה חודשים? זה עצוב. פשוט עצוב. אני מסכים שהוא חלאה וטינופת, אבל מבין מדוע הסיקור היה כפי שהיה. המון נשים נרצחות מדי שנה בכל מקום בעולם. אלפי ילדים מתייתמים. לולא היה שחקן של הצ'יפס, לא היינו יודעים על זה. מסכים שהכותרות היו צריכות להדגיש את הרצח ופחות את ההתאבדות. (ובמאמר מוסגר, חבל שאו ג'י לא התאבד בעצמו אחרי הרצח והיה חוסך לנו את כל הפסטיבל הדוחה שהתרחש)

אסי 2 בדצמבר 2012

לא שזה באמת משנה משהו אבל כרגע לפחות הסיבה שטוענים שבגללה הוא רצח אותה זה לא הקונצרט אלא שהילדה לא שלו…

דורפן 2 בדצמבר 2012

מי טוען?

יוני 2 בדצמבר 2012

סליחה, למה חשוב מי טוען? גם לא חשובה זהות האב. ואחרי הטקסט שכתבת, אתה יודע זאת טוב יותר ממני.

דורפן 2 בדצמבר 2012

יוני – לגבי הרצח זה לא חשוב בכלל. הוא נקלה באותה מידה. כמידע תקשורתי מעניין לדעת אם זה כוון חקירה משטרתי או סתם שמועת אינטרנט מרושעת.

אנונימוס 2 בדצמבר 2012

ואני תוהה – האם התקשורת האמריקאית שואלת מה הקשר בין העובדה שהאיש כמו כל שחקן פוטבול הוא פגוע ראש מועד, לבין העובדה שיום אחד הוא השתגע ולקח אקדח ועשה מה שעשה.

גיל 2 בדצמבר 2012

לא צריך לדבר על זה בכלל עכשיו, זה לא ממש רלוונטי.

דורפן 2 בדצמבר 2012

זו טעות גדולה לשאול על קשר כזה? לדעתי.
למה? כי אולי אין קשר – ואז אתה זורק נושא חשוב אחד לפח בשביל נושא חשוב אחר.
בנושא פגיעות הראש בפוטבול צריך לטפל לטובת כל שחקני הפוטבול, שרובם אינם רוצחים.
ונושא האלימות במשפחה קיים במקומות בהם משחקים ענפי ספורט מעודנים יותר.

אנונימוס 2 בדצמבר 2012

כל מה ששחקני פוטבול עושים קיים גם אצל בעלי מקצועות אחרים. זה ברור מאליו. השאלה היא מה ההסתברות שזה יקרה אצלהם דווקא. וההסבתרות כנראה משמעותית יותר גבוהה משאר האוכלוסיה.
רובם אינם רוצחים. אבל הם מועדים לזה במידה רבה יותר מאחרים.
פגיעות ראש קשות גורמות למחלות נפש, דיכאון ובאופן כללי התנהגות די פסיכית. אני חושב שזו שאלה שבפירוש צריכה לעלות ברקע של מקרים כאלו.

דורפן 2 בדצמבר 2012

ייתכן – אבל הדבר הנכון הוא להציג נתונים כלליים על התופעה ולא ספקולציה על מקרה יחידני.

גל דגון 2 בדצמבר 2012

רענן את זיכרוני, אתה לא חטאת בספוקולציות דומות שנה שעברה במקרה של ג'וניור סיאו? אולי לא צריך למהר להסיק מסקנות, אבל על רקע המקרה הזה כן חשוב לשאול מה נהיה מהבדיקות שעשו לרקמת המוח שלו בזמנו.

גל דגון 2 בדצמבר 2012

שכחתי להוסיף שהטקסט עצמו נהדר וחשוב. אין צל של ספק שקסנדרה היא הקרבן העיקרי פה, ולא ג'ובן. אבל כמו במקרים של סיאו (או כריס בנואה) קשה שלא לתהות עד כמה העיסוק שלהם תרם לטרגדיה.

רונן דורפן 2 בדצמבר 2012

גל – אני מקבל את ההערה אבל יש הבדל מאד חשוב. את הספקולציה לגבי ג'וניור סיאו יזם הוא עצמו. הוא ביקש לעורר מודעות לנושא. האם צדק ולקה בדכאון בגלל פגיעות ראש או סיבה אחרת? לזה באמת צריך לחכות ולראות – בהנחה שזה אפשרי.

מה שאני חושש מדברים של אנונימוס הוא לייחס את הסיבה לפגיעת ראש כשייתכן ויש סיבות אחרות. ואז יקרה דבר הפוך – אנשים יגידו "שׁזה עוד בלבול מוח לגבי פגיעות ראש".

אם כבר הייתי לוקח את זה לנושא היפותתי – אז אולי זו לעובדה שזו ליגה שמאדירה במידה מסויימת אלימות. ליגה שחיבקה את רג'י לואיס בנסיבות סופר מפוקפקות.

רונן דורפן 2 בדצמבר 2012

אוהו… הפעם באמת פישלתי בענק. כמובן ריי לואיס. רג'י לואיס הוא זכר צדיקים לברכה.

URLACHER 2 בדצמבר 2012

בהתחלה הייתי בטוח שאתה ממש בוטה אבל עד סוף הטקסט הבנתי את הכוונה שלך ואני חייב להגיד כל הכבוד.
טוב לדעת שרוב המגיבים פה מסכימים איתך על הנושא

אסי 2 בדצמבר 2012

עוד נקודה חשובה לדעתי היא שעוד לא נקבע בוודאות שהוא רצח אותה ולכן עד שהמשטרה תודיע על כך אני מציע לכולם למתן את התגובות שלהם ןלשמור על אחד העקרונות היותר חשובים בכמעט כל מערכת חוק בעולם המערבי. חף מפשע עד שהוכח אחרת…

אין שום סיבה ששחקני הצ'יפס לא יכבדו את זכרו של אחד מחברי קבוצתם שהתאבד ועוד בחר לעשות זאת במתחם האימונים של הקבוצה מה שמדגיש את החיבור שהיה לו עם הקבוצה ואנשיה

נכון שסביר להניח על פי הפירסומים כרגע שהוא כן רצח את חברתו אבל אני בוחר במודע להתעלם מהפירסומים בעיתונות ש"אף פעם" לא טועה ולכבד את זכרם של אתלט שהתאבד וחברתו שנפטרה/נרצחה. תקראו לי נאיבי אבל אני מעדיף להיות נאיבי עם עקרונות מאשר אדם מציאותי שמזלזל בעקרונות שהוא כביכול חיי לפי הם

אדם בן דוד 2 בדצמבר 2012

אמא שלו נכחה שם. יצאה הודעה רשמית של המשטרה שהוא ירה בה מספר פעמים. עם כל הכבוד ל"חף מפשע עד אשר" – הואיל והוא פטר את כולנו מנכוחותו, לא יהיה משפט. ני מבין את השחקנים של הצ'יפס, את עובדי המועדון וכו- אבל האיש הוא לא ג'ו סמית' מהרחוב- יש הד ציבורי. ומעבר לעובדה שעושה רושם שהוא היה בחור נחמד, ושהם היו זוג מאושר (כך עולה מסריקה שערכתי של כתבות מארה"ב)- הוא רצח אותה והתאבד. לא משנה אם היא בגדה בו או חזרה באחת בלילה מקונצרט, הוא רצח אותה. אולי יעשו קצת צדק ונחת וינצלו את ההומלה כדי להבהיר שאין שום כבוד בעבורו- אם בגלל זה יגרמו לאיזשהו שינוי תודעתי ולו הקלוש ביותר- אז היה שווה. ולגבי הזכויות שלו- הוא ויתר עליהם כשבחר לירות בה.

החתול במגפיים 2 בדצמבר 2012

פוסט מאוד הומני וחשוב.

וקורע את הלב.

ניצן פלד 2 בדצמבר 2012

אומרים פה על הפוסט הזה שהוא חשוב, ולדעתי אפילו לא מבינים עד כמה.

"טרגדיה ב-NFL: שחקן קנזס סיטי התאבד"
זו הכותרת בידיעה על המקרה שעלתה אתמול באתר ערוץ הספורט ושעדיין ניצבת בעמוד הראשי.

"בלצ'ר ירה בחברתו והתאבד"
זו כותרת המשנה בידיעת התגובות שעלתה היום וניצבת גבוה באתר.

הרגע סיימתי שיחת טלפון עם המערכת בה ביקשתי לתקן את הכותרת בידיעה מאתמול לפחות למשהו בסגנון "טרגדיה: שחקן NFL ירה למוות ב חברתו והתאבד", ואת כותרת המשנה בידיעה מהיום לפחות למשהו דומה. קשה לומר "רצח" עכשיו, כי זה נראה לי עניין משפטי באיזושהי רמה, אבל "ירה למוות" נראה לי זה המינוח המתאים.

ועם כל כמה שאני מחשיב את עצמי אדם שרגיש לסביבה, אני לא חושב שהייתי מתקשר למערכת ומבקש שיטפלו בכותרות האלה אלמלא הטקסט הזה. וזה למה הוא חשוב. כי פוסטים כאלה יכולים לעזור להתחיל שינוי, שאולי קטן בהתחלה אבל יכול להיות משמעותי בהמשך.

תודה רונן.

החתול במגפיים 2 בדצמבר 2012

"אומרים פה על הפוסט הזה שהוא חשוב, ולדעתי אפילו לא מבינים עד כמה."

תן קצת קרדיט למגיבים.

רובם המוחלט (ממעקב אחרי תגובותהם השונות בפוסטים אחרים) מבין היטב עד כמה הפוסט הזה הוא חזק, נכון, מדוייק והכרחי.

קצת ענווה מצידך.

תודה.

ניצן פלד 2 בדצמבר 2012

אויש נו.
אני לא לוקח קרדיט מאף אחד – מה שהתכוונתי להגיד זה שהפוסט הזה עוד הרבה יותר חשוב ממה שאפשר לחשוב. זה היה כדי להדגיש את החשיבות של הטקסט ולא להמעיט בהבנה של אף אחד.

ניצן פלד 2 בדצמבר 2012

ובכלל, מה זו הרגישות הזו?
ובכלל, מה אתה מטיף לי לענווה? מה אתה קופץ למסקנות לגבי הענווה שיש לי או שאין לי?

החתול במגפיים 2 בדצמבר 2012

אני מתנצל מראש "על הרגישות הזו". רובנו מבינים שהפוסט הזה מאוד מאוד מאוד חשוב ומדוייק(יותר ממה שניתן לחשוב).

אויש נו, תפסיק להיות כזה רגיש.

מחפש צומי?

ניצן פלד 2 בדצמבר 2012

האמת היא שהייתי מסתדר עם הרבה פחות צומי ממה שאני מקבל לאחרונה…

והתנצלותך מתקבלת, וקבל גם את שלי תחת אותה עילה ל"רגישות יתר".

רק ניסיתי להראות לכותב ולקוראים שהפוסט הזה גרם לי באופן אישי כקורא "טו טייק אקשן", וזאת כדי להמחיש מהזווית שלי איך לדברים כאלה שאנשים כותבים בבלוג כן יש השפעה מעשית על החיים עצמם – ובעצם לחזק את ידיו של הכותב, שהוא בהחלט אדם שכולנו היינו רוצים שיוביל דעה במובנים רבים. זה הכל.

אלון זנדר 2 בדצמבר 2012

פוסט חשוב ועקרוני. אני לא מבין דיבור על שום דבר חוץ מאשר על השפלות הנכלולית שבלרצוח כל אדם, על אחת כמה וכמה כשמדובר באשתך ואם הבת שלך – ולא, כבר אין ספק שהוא רצח אותה, ולא, זה לא משנה אם הבת היא ביולוגית שלו. אין פה שום סף לאשמה. גם אם שמים בערימה ילדות עשוקה שלו, על חיי הוללות שלה, ומוסיפים בת לא שלו, שכרות ודחיפה מבחוץ (כל אלה כמובן מומצאים וחסרי קשר למקרה עצמו), כל זה לא משנה כהוא זה מעובדת הרצח.
כל אדם אחראי למעשיו, אצל גברים שנוהגים לטעון שהם נושאים בעול, אני מצפה לאחריות מוגברת. הגבר שירה במצב של שכרות הוא אותו גבר ששתה אלכוהול והשתכר – אז מאיפה מגיעה הנחת אשמה מופחתת? ולכן הרצח של קסנדרה פרקינס על ידי הרוצח הנתעב לא ראוי להודעת צער של האוניברסיטה, ולא לטקס זיכרון על ידי רעיו לקבוצה. אם היו נמנעים מכך, היו משדרים מסר חשוב. אבל אולי הם מעדיפים לכבד את זכרו.
לכן גם היה רצוי לדחות את המשחק. למרות עלויות והתוצאות הכרוכות בכך, ובעיקר בגללם. כי אז אולי אנשים עשויים להתפכח ולחשוב – וואו, קרה פה משהו קריטי, שדוחים בגללו משחק. אולי צריך לחשוב מחדש על הדרך בה אנחנו תופסים מקרים כאלה. שהם, כמו שצויין למעלה, כל דבר חוץ מנדירים.
אולי זה יסייע אפילו בקצת למלחמה בצופעות כאלה. ואם זה יציל ולו חיים בודדים, דיינו.

אלון 2 בדצמבר 2012

הרבה זמן לא קראתי פוסט כזה חזק.
דורפן, אם היית נולד בארה"ב אז אנשים כמו ביל סימונס היו מבקשים שתצרף אותם לפלטפורמה שאתה כותב בה. אין דברים כאלה בשום מקום אחר.

מנחם לס 2 בדצמבר 2012

דורפן, אתה אלוף בלעשות ספור מכלום. עכשיו גם אוניברסיטת מיין היא 'פקינג יוניברסיטי'. במה היא אשמה? מה היא עשתה לך? וצוות שלם של גולשים קנויים שלך קוראים את השטויות שלך ומתחילים לעשות מהן ספורים.

"הרוצח" האיום הוא מלונג איילנד, ובמקרה שמעתי עליו עוד כששיחק בתיכון. צעיר נבון, אתלט מצויין, וליינבקר בצ'יפס שהגיע בלי להיבחר בדראפט ולאט לחם על מקומו עד שהפך לאחד הליינבקרס הטובים ב-NFL בגיל 25. הרצח היה כולן "COMPLETELY OUT OF CHARACTER" במקרה שלו. כולם הכירו אותו בתור שחקן שקט, ענוו, חבר טוב, שעזר מאד לרוקיס. הוא לא הראשון ולא האחרון בעולם שקורה לו בראש משהו בלתי מובן לחלוטין. לכן עם כל הצער על קסנדרה, הוא הסיפור ולא היא. כבר כתבתי שאמו של חותני ג'ייסון( זה שעורך הספורט ב-CNN)עורכת דין בת 64, אמידה מאד, מצליחה מאד, חתיכה מאד, שרק קנתה קונדומיניום במיליון דולאר ליד בתי אפרת וג'ייסון בעלה באטלנטה, הגיעה לבית הספר שם לומדות הנכדות שירה וטליה, הביאה אותן הביתה, ניכנסה לבית מלון, לקחה 50 כדורי שינה, ויותר לא התעוררה. זה קרה שבועיים אחרי שסגרה על הקונדומיניום וחודשיים אחרי שנולדה לה נכדה חדשה באטלנטה, בת לאחותו של ג'ייסון. לא השאירה מכתב התאבדות. פשוט כתבה "אל תחיו אותי במקרה שלא אמות". וזהו.

אז לך תדע מה במוח של האנשים.

ובמקרה של קסנדרה (שאגב לא היתה אשתו), מה קרה הפעם שלא קרה במאה השנים האחרונות? אתה זוכר את שמה של זאת שקובי אנס? אתה זוכר את זאת שטייסון אנס? אני בקושי זוכר את שמה של זאת שאו ג'יי סימפסון רצח. ברור שהתקשורת תכתוב על הכוכב. קסנדרה נירצחה וזה איום, אבל באותו יום נרצחו בוודאי עוד אלף נשים בארה"ב ואנחנו לא יודעים על אף אחת מהן.

דורפן 2 בדצמבר 2012

מנחם – אני חולק עליך שזה כלום.

אתה יוצא מנקודת הנחה שאם משהו הוא המצב – אז הוא נכון. לא המצב הוא לא נכון. לא – תקשורת לא עושה מספיק לאלימות נגד נשים. לא – ערוץ הספורט בישראל לא יכול לתת כותרת "טרגדיה – שחקן התאבד".

תפקיד התקשורת הוא לא רק לשיר שירי הלל למצב הקיים. גם לנסות לשנות מה שלא בסדר.

מנחם לס 2 בדצמבר 2012

כמובן שעם זה אני מסכים

גיל 2 בדצמבר 2012

אף אחד לא יודע עליו כלום בינתיים. תרשה לי לא להתרשם מסיפורים של חברים עד כמה הוא שקט ונחמד. אנשים באמת לא מכירים את האישיות של אדם אחר, ויש מפלצות שנראות נחמדות כלפי חוץ. בכל מקרה זה לא רלוונטי. גם אם הוא שקט ונחמד אין שום הצדקה לרצח שלו. זה משהו נוראי שצריך להוקיע. וטוב שעושה רונן ומאיר צדדים שאף אחד אחר לא כותב עליהם.

מנחם לס 2 בדצמבר 2012

לשום רצח אין 'הצדקה'. אבל הוא בוודאי היה אדם חולה ואיש לא ידע על מחלתו.

גיל 2 בדצמבר 2012

על סמך מה קבעת שהוא היה אדם חולה? כל רוצח הוא אדם חולה? איך זה מסתדר עם הדיווחים שאתה בעצמך הבאת על כמה הוא היה שקט ונחמד ולא עשה בעיות לאף אחד? רצח הוא רצח, ואלא אם כן הוא לא מבחין בין טוב לרע, משהו שאין שום סיבה להאמין, אז הוא טיפוס נקלה ובזוי.

מנחם לס 2 בדצמבר 2012

סכיזופרני יכול להיות האדם הכי נחמד בעולם. אני לא קבעתי שום דבר. רק כתבתי שאנחנו לא יודעים עליו כלום, אבל כאן כבר כולם גמרו איתו – כולל אתה – בלי שיהיה לכם מושג מה היה שם. אולי היא היתה חולה במחלה ממארת והתחננה שיהרווג אותה (זה כנראה לא מה שקרה, אך לך ישנה תכונה לקבוע דברים לפני שאתה יודע עובדות!)

גיל 2 בדצמבר 2012

סכיזפורן לא יכול להיות שחקן פוטבול מקצועני. ברגע שהוא משחק פוטבול, מחלות נפש לא יכולות לשמש תירוץ לרצח.

Amir A 3 בדצמבר 2012

וגם העובדה שהוא הלך והתאבד אחר כך מצביעה, לדעתי הלא מקצועית, על כך שהוא היה מסוגל להבחין בין טוב ורע.

מנחם לס 2 בדצמבר 2012

דבר נוסף שכתבתי למעלה ואני מעתיק למקרה שהחמצתם:

מישהו כינה את בלצ'ר 'בנזונה', ואחר כינה אותו 'שמוק'.
בנזונה? שמוק? מה אתם יודעים עליו? מה אתם יודעים על מה גרם לו לרצוח ולהתאבד? הבן של אשתי גייל (קני) אימץ 6 ילדים של זונה מסוממת. מששה גברים שונים (אחד חצי שחור, אחד נראה אינדיאני, אחד בטוח חצי היספני, אחת נראית עם עיניים מלוכסנות). כתבתי על זה כשכתבתי כאן באתר. כל הילדים נולדו עם פגמים מוחיים שרק עתה מתגלים, ויוצאים לאור. לפני חודש נאסר ג'יימס בן ה-17, הבן השלישי שאומץ. ההאשמה? בשנתיים האחרונות הוא אנס את שתי חצי אחיותיו (המאומצות אף הן) לרקין בת ה-12 ושאיין בת ה-14, ואיים שירצח אותן אם יפתחו את פיהן, עד שבסוף הכל התפוצץ.

מה אתם יודע על עברו של ג'ובן בלצ'ר?? מה אתם יודעים על מה גרם לו לרצוח ולהתאבד? בנזונה? שמוק? אדם חולה הוא התאור שכנראה הרבה יותר נכון. אבל בישראל – כמו בישראל – לכל אחד כבר יש תיאוריה (וכמובן מסקנה)

Amir A 2 בדצמבר 2012

מנחם, אני חושב רק על הילדה הקטנה בת השלושה חודשים. זאת שנשארה בלי אמא ובלי אבא, למקרה ששכחת.

מנחם לס 2 בדצמבר 2012

תגיד לי, הצדקתי מישהו? כל מה שאני אומר הואר שאיש מאיתנו לא יודע מה בדיוק קרה שם.

מנחם לס 2 בדצמבר 2012

אגב, מחרתיים יש לנו פגישה עם התובע המחוזי של העיר שרלוט. למרות שג'יימס נמצא כשר לעמוד למשפט ולמרות שהוא הוגדר ע"י הפסיכיאטר שבדק אותו שהוא מבין בין טוב לרע, אני מנסה לשכנע את התובע המחוזי עוד לפני המשפט שיעשה משהו שהנער יבלה כמה שנים שהחוק יקבע בבית חולים סגור לחולי נפש, ולא בבית סוהר. בבית סוהר הוא יסיים את חייו מהר מאד. ייאנס, ובטוח גם יירצח.

גיל 2 בדצמבר 2012

ורק בשביל להדגיש את כל מה שנכתב כאן, במחצית המשחק שמשודר כאן שידרו תקציר מהמשחק של הצ'יפס. הקריין מספר שעכשיו נעבור למשחק, שם השחקנים בוודאי משחקים עם לב כבד אחרי שחברם לקבוצה התאבד. שום איזכור לרצח, לבחורה, כלום. לא רק שהדגש על השחקן אלא הוא נייטרלי כביכול. כמו שאלי ויזל אמר פעם: לא לבחור צד תמיד מחזק את הצד החזק, אפ םעם לא את הקורבן.

Comments closed