ווסט-האם. המסירה של גיגס. וואו

יונייטד הוסיפה משחק ללוח המשחקים שלה. אבל גם למוניטין לפיו קשה מאד לעמוד במתקפות ההתאבדות שלה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יש משהו מהנה בגביע האנגלי – שיונייטד משחקת באותו מפעל כמו היריבה. בליגה יונייטד משחקת על האליפות ורוב היריבות משחקות על משהו אחר "מקום בליגה" או "מקום באירופה" משחקים על שש נקודות זה דווקא בגביע! אני גם מקבל הרבה יותר באהבה תיקו בגביע.

בסך הכל עם הרכב לא מלא יונייטד יצרה מצבים כמעט כרצונה. וזה מעודד. גם השער של ואן פרסי המחיש שוב את המסר כלפי פנים וכלפי חוץ – יונייטד לא נגמרת כל כך מהר העונה. משחק נוסף בגביע? לא רואה בזה בעייה בתקופה שכולם בריאים.

מאד מרשים בעיני איך בשבועות האחרונים מחק צ'יצ'ריטו את דני וולבק במאבק על ההרכב. אפילו יותר מזה: הוא לא ידיח את ווין רוני מההרכב אבל אולי יגרום לפרגוסון להסיט את רוני לאחור. זה סימן של חלוץ גדול, לא מתבכיין מתחרות אלא פורח בה.

היום וולבק היה טוב מהרננדז. הוא לוחץ יותר טוב, מחבר את ההגנה יותר טוב. לא מעט מצבים טובים של יונייטד נובעים ישירות ממוסר העבודה של וולבק. אבל מי שצריך להסיק לקחים מהמשחק הזה הוא דווקא הוא: הוא לא יהיה חלוץ בכיר ביונייטד אם לא יתחיל לשים את הכדורים בפנים. מה שהוא עושה אולי מתאים לנבחרת אנגליה.

השער של ואן פרסי היה משהו. אבל המסירה של גיגס. וואו!.

ולפני המשחק עסקתי דווקא בתקשורת:

החדשות מאנגליה עסקו די בהרחבה בימים האחרונים בפרשת האימון של מנצ'סטר סיטי – לא הייתי אומר שמאריו בלוטלי היכה את מנצ'יני, ולחילופין לא הייתי ממעיט בכך בכך ואומר שׁ"אלו היו חילוקי דעות ידידותיים" – ניתן לומר שבהחלט היה מקרה פה מקרה מובהק של ג'ננה מצד בלוטלי.

מה עושים עם שחקן שחטף את הג'ננה? כמובן שאפשר לרצות את הציבור הרחב ואת התקשורת ולהרחיק אותו לתקופה ארוכה. אלא שלתקשורת ולציבור אין נטיה לתגמל בחזרה את המחנכים בכדורגל. ואם למשל מנצ'סטר סיטי תסיים משחק מול קבוצת תחתית ב-1:1, ולתקשורת יהיה נדמה שהחילופים היו פאסיבים מדי, אני לא חושב שנקרא "שטוב עשה מנצ'יני שלא שילב את בלוטלי שהוא דוגמא רעה לנוער במדינה".

גם לא ראיתי אף פעם בסיכומי עונות בעיתונים אבחנות כמו "מבחינת חברות ויחסי רעות בתוך הקבוצה בלטו לטובה פולהאם ואסטון וילה וטוטנהאם בשנה האחרונה". אולי יש עיתונאים שמאד מעריכים את זה – אבל אני אף פעם לא קראתי שבחים על כך.

יש גם דיעה שיחסי חברות טובים בתוך קבוצות הם חשובים. זה נכון, אבל זה לא הסיפור כולו. בספורט גם אגו הוא דבר חשוב ושחקנים רבים פועלים על אגו באוקטן גבוה. אני זוכר פעם את מיכאל באלאק ודידיה דרוגבה רבים תוך כדי משחק נגד יונייטד ואפילו פונים למנג'ר בפועל סטיב קלארק על הקווים שיתערב. ובתוך כמה דקות הם גם הכריעו את המשחק מול יונייטד.

הכי קל בעולם הוא לדכא כל זעם ויצריות אצל השחקנים. לשחק בלי הדניס רודמנים או המריו בלוטלים של העולם. רק שזה לא תמיד הכי חכם.

*

ולכן פרגוסון היה מדוייק מאד כשהגיב על הפרשה. בכלל לא היה לו מה להגיד על מה קרה בסיטי, הוא פשוט אמר "אין שום סיכוי שהתקשורת אי פעם תוכל להתקרב לאימונים שלנו". הוא ציין שהמתחם סגור מרוב הכוונים מלבד צד אחד בו יש חורשה. אבל הוסיף בציוריות חביבה "שאם יהיו שם צלמים, נשסה בהם את הזאבים".

זה היה המשך לקו בראיון, או בעצם סיכום סדרת שיחות שלו עם חוקרי ניהול בהרווארד שהתפרסם בהארווארד ביזנס רוויו לאחרונה, בו אמר: אפס שיתוף פעולה עם התקשורת. "אתה צריך להגן על סיכויי ההצלחה שלך".

ייתכן שהקו הזה לא נכון בכל מקום. יהיו מי שיגידו שלפעמים צריך לחשוף דברים על הקבוצה בכדי לעורר עניין בציבור. לעודד את מכירת הכרטיסים. אבל מנצ'סטר יונייטד כבר מכרה את כל הכרטיסים. קשה למישהו כמו פרגוסון לראות בנקודה הזו מה התועלת בתקשורת. הוא אפילו ויתר בכמה מקרים על האפשרות להתאמן באיצטדיון לפני משחק חוץ בצ'מפיונס ליג "כי אי אפשר לעשות כלום חוץ מכל מיני תרגילי שמירה על הכדור".

זה קצת מצחיק – בגלל יחס העיתונות לדבר הזה. בכל פעם שאני בטורניר רשמי בו יש את האימונים הפתוחים הללו והם אימוני חובה לנבחרת, תמיד יש עיתונאי שעסוק בלרשום אלו שחקנים הלבישו בגופיה כתומה והאם אלו בגופיות הכתומות נראים לו עומדים ב-2-4-4 או 3-3-4 – ולרוב אלו העיתונאים שמדווחים על הדברים מיד בטלפון. וזה מביא לכל מיני ידיעות מהסוג של "איניאסטה תורגל כחלוץ שני באימון". כאילו אם מישהו שוקל צעד כזה המקום בו יתרגל אותו הוא האימון הפתוח לתקשורת יום לפני משחק.

*

בכל אופן התוצאה היא שאנחנו לא יודעים הרבה על מה שקורה בתוך קבוצות כדורגל. אבל נדמה לי שהתוצאה של זה טובה. כי בסופו של דבר קבוצה שתתנהל כתכנית ריאליטי לא תתפקד טוב יותר מקבוצה שתתנהל בדיסקרטיות יחסית. לא ראיתי למשל שבתכנית כמו כוכב נולד מפיקים מוסיקה טובה יותר מתזמורת פילהרמונית או להקת רוק גדולה. אישית – זה לא חסר לי כאוהד "לדעת מה באמת קורה" וגם לא חושב שיש לזה ערך תקשורתי מסויים. כלומר משהו שתורם להבנה.

מה שכן אני תוהה לפעמים מה אנחנו יודעים. ווין רוני למשל ממשיך להיות פצוע, אבל היום התפרסם שבאופן טרגי גיסתו (אחות של אשתו) מתה ממחלה נדירה בגיל 14. ואתם יודעים מה: גם בעניין הזה אין צורך אמיתי ליידע את הציבור אם מכאן נובעת ההעדרות של רוני.

אבות ובנים
אכלו לי, שתו לי

32 Comments

אריק 5 בינואר 2013

היה דבר מעניין נוסף בהקשר הזה בהרצאה בהרווארד. הוא דיבר (לדעתי על סקולס, העיתונאים חשבו שעל רוני) שיש לא נטיה להכנס לתאקלים מסוכנים. והוא אמר האם אני רוצה שהוא יפסיק עם זה? התשובה היא לא. אם אני אוציא את הפן הזה מהמשחק כל השאר יפגע כי אני אשנה את האופי שבו הוא ניגש למשחק.
מנצ'יני מנסה את זה עם בלוטלי ואני מניח שבסוף זה יעבוד. אבל באמת אנחנו לא צריכים לדעת מזה.

אריק 5 בינואר 2013

צ"ל שיש לו

Yair 5 בינואר 2013

לא חושב שצריך להוסיף מילים על רובין ואן פרסי.
אבל שאפו ליוסי מזרחי שחזה את ההתמוטטות של ואלנסיה, משהו לא טוב קורה שם.

כוכב עליון 6 בינואר 2013

בבעיטה של ולנסיה לקיבינמט בדקה ה 93 אני כמעט משוכנע שצעקתי שיוסי מזרחי צדק, יוסי מזרחי צדק.

סימנטוב 5 בינואר 2013

גול מטורף העצירה שלו תוך כדי ריצה, זמן פציעות, זה נראה בלי מאמץ, מטורף…

גיל 5 בינואר 2013

גיגס מצידי יכול לשחק עד גיל 50 אם הוא רוצה. מסירה כמו זו שהוא נתן מעטים יכולים לתת. סקולס לעומת זאת, באמת עושה יותר נזק מתועלת.

תומר ש 5 בינואר 2013

סקולס נתן מסירה זהה לסמולינג שמסר כדור קצת רחוק מדי מצ'יצ'אריטו.

גיל 6 בינואר 2013

כן, אבל סקולס עושה יותר מדי נזקים בזה שהוא סותם את המרכז וגם העבירות שלו לא חכמות.

Yair 5 בינואר 2013

"השער של ואן פרסי היה משהו. אבל המסירה של גיגס. וואן."
רונן אני מסיק מזה שהתחלת להשתמש באתר האינטרנט זוכה הפרסים "וואן" כמדד למצויינות?

יואב 5 בינואר 2013

רובין-זה כבר לא אמיתי. לא ידעתי עד כמה הוא גדול.
גיגסי תמצת את הקאריירה המופלאה שלו בשתי פעולות. החמצה רשלנית ומסירת אמן על ארבעים מטר. מיס אנד איט קלאסי רק שתמיד זה מסתיים לו טוב.
הציטוט הנהדר של פרגי,
“@ManUtdStuff: SAF on privacy at Carrington: "Sometimes we get a photographer in the woods but now we've put wolves in there. They never come now!"”

D! בארץ הקודש 5 בינואר 2013

המסירה מדהימה
אבל החלק הכי ממדהים הוא עצירת הכדור של ואן פרסי (שכמובן למסירה יש בה חלק גדול).
ובתור אחד שנורא נהנה לראות את הסידרה על ליברפול בתחילת העונה רק אומר שהייתי בכיף גם לא רואה אותה.
מצד שני, זה עובד לפרגוסון זה לא אומר שזה צריך לעבוד לכולם אבל יש בזה איזשהו יתרון.

wazza 5 בינואר 2013

אצל סקולס או שהוא ממש טוב או שהוא מנסה להשיג צהוב כמה שיותר מהר, להגיד שגיגס ענק וסקולס צריך לפרוש זה על גבול המגוחך שניהם לא מתאפיינים בהרבה יציבות ובמשחק הבא המצב יכול להיות הפוך, לאורך רוב המשחק הייתה תחושה של בלגן וקגאווה לצערי קצת הלך לאיבוד שם.

גיל 5 בינואר 2013

החוסר היציבות הזו היא ברכה כשצריך שינוי כלשהו ב20 דקות האחרונות של משחק.

wazza 5 בינואר 2013

לא באתי לטעון נגדם חלילה פשוט התכוונתי ששניהם עשו (ועושים) מספיק בשביל שניתן להם את הכבוד המגיע להם וגם אם הם לא מתפקדים מאה אחוז 90 דקות

גיל 5 בינואר 2013

אני חושב שגיגס בסדר גמור לדקות שהוא נותן. את סקולס הייתי מספסל.

red sox 5 בינואר 2013

* עם כל העצבים על 100 הנשמות של הקבוצה הזו, הדבר היחיד שיכולתי לחשוב עליו אחרי שער השוויון היה "דה בור, ברגקאמפ, 98"…

*תעבור על שערי הניצחון והקאמבקים ההירואיים של מאן יונייטד השנה ותראה שכמעט כולם היו מקרנות או ממצב נייח. ווסטהאם למדה את הלקח ונמנעה מלתת ליונייטד את המצבים האלה בדקות הסיום. אבל זה לא הספיק מול השילוב של גיגס וואן פרסי.

דורפן 5 בינואר 2013

גם אני נזכרתי בברגקאמפ – עם השדר ההיסטרי

http://www.youtube.com/watch?v=XsZkCFoqSBs

גיל 5 בינואר 2013

עם כל הכבוד לגיגס-ואן פרסי, הגול של ברקגאמפ והמסירה ברמה אחרת לגמרי.

אבי 5 בינואר 2013

באמת מאד מאד דומה. לא מצליח למצוא את פער הרמות הגדול שגיל רואה.

גיל 6 בינואר 2013

הפער הוא בחשיבות המשחק, בטורניר וביריבה.

ran 6 בינואר 2013

ובבלם,
אג'לה היה בלם פנטסטי.

קורא 6 בינואר 2013

גם המסירה של דה בור הייתה על 62 מ'

D! בארץ הקודש 6 בינואר 2013

ובזה הרגע מאיר אינשטיין איבד את מקומו כהיסטרי שבשדרים.
אם כי יאמר ל"זכותו" כי הוא עשה זאת במשחק חסר חשיבות לחלוטין.

א.לוי 5 בינואר 2013

קאגווה נראה לא קשור לצערי.כרגע עוד לט מצאו מקום לשלב אותו..קלברלי היה מצויין.

יוסי מזרחי 5 בינואר 2013

ראיתי את הכתבה על מה שקרה אצל הסיטי,כולל תמונות סטילס מהאירוע.
האירוע והפרשנות לא ענינו אותי יותר מדי, אבל נהנתי מאוד מהפסנתרן שליוה את הסירטון.

אריק 6 בינואר 2013

מזכיר את 99. הייתי שמח להוציא את השם האמצעי בדני "הסקי" וולבק, אבל בשביל זה תריך לפחות עשרה ורצוי חמישה עשר שערים בעונה. בכל זאת, חלוץ.

אמיר המקורי 6 בינואר 2013

אז אני חייב להוסיף כאן שתי הערות,באמת שלא ספרתי כמה אבל מדובר בכמה מאות משחקים שראיתי את גיגסי וסקולסי במדיי היונייטד ומזמן גיבשתי לי שני כללים לגביי השניים:

1. לראיין – לעולם אל תפקפק בפעולה האחרונה של הגאון הוולשי,אתה קופץ ממקומך ואומר וואו איך הוא לא סיים את זה ברשת ואז כעבור 5 דקות הוא מבשל לך שער מהאגדות כמו אתמול.

2.לסקולסי ולגיגס(וכך גם התחושה לבקס,קינו,קנטונה…)- לחברה האלה אני תמיד סולח גם על השטות הכי גדולה שהם יכולים לבצע במשחק נתון.
להם מותר הכול!!מה שהם העניקו ליונייטד מכפר מזמן על כל פעולה או משחק חלש שלהם.

ואני אומר לכם תתענגו!זה יימשך אולי עוד חצי עונה עד עונה שלמה אבל בהחלט אלו ההופעות האחרונות בהם תוכלו לחזות בענקים האלו בלייב!

רוזי 6 בינואר 2013

מי אמר סניידר במקום נאני ולא קיבל?

יואב 6 בינואר 2013

מי אמר לאמפרד(ונאני נשאר) ?

תומר ש 6 בינואר 2013

אני!

יואב 6 בינואר 2013

הולנדים זה כנראה טוב ליונייטד.
חצי עונה סנסציונית של שחקן סנסציוני.
הגול השני מול וויגן היה ברקאמפי לגמרי.
הגול מול הפטישים היה ואן בסטני לגמרי.
מחכה לגול הקרוייפי(:

wazza 6 בינואר 2013

הסבסוב של קרויף זה התפקיד של יאנג, לא?

Comments closed