ליברפול. סתם הסתבך קצת

יונייטד ממש התעקשה שהמשחק הזה הסתבך - לאחר פערי רמות לא הגיוניים במשך שעה

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אלוהים יודע איך זה הסתבך.

השליטה של יונייטד הייתה כל כך טוטאלית. פער ששנים לא ראיתי בין הקבוצות. והנתון המזעזע לגבי ליברפול – אין לה ניצחון על קבוצה בעשר הראשונות – היה רלוונטי ביותר. אני לא יודע אם ברנדון רודג'רד תכנן לשמור כוחות לסיום ועכשיו נראה יחסית טוב. אבל הוא היה צריך להיות בפיגור ארבעה שערים לפני שליברפול ביצעה פעולה חיובית אחת.
ֿ
אבל וולבק לא היה חד, ואן פרסי וקלרברלי החליטו שרק שערים יפיפיים יתאימו להם היום, וכך הקרקע הוכשרה לרכות ושטויות בהגנה. וליונייטד לא היה חילוף התקפי מתאים.

זו באמת הביקורת היחידה שלי על קאריק – שהיה נפלא. החוכמה היא לנהל את הנעת הכדור כשהדברים מסתבכים והיריב נכנס לתנופה.

אבל זה מספיק.

ולפני המשחק עסקנו במצבה של ליברפול

דעתי היא שליברפול מתקרבת לנקודה בה להיסטוריה שלה לא תהיה משמעות מעשית – כלומר אי אפשר יהיה לתרגם אותה לכוח במגרש.

במגרש הכלכלי היסטוריה היא בעיקר היקף אהדה. בכדורגל האנגלי אין משמעות לאהדה בחלוקת כספי הטלוויזיה. יש לה משמעות מסויימת בחסויות – שם ליברפול עדיין חזקה. יש לה משמעות גם במכירת כרטיסים אלא שלליברפול אין איצטדיון שימקסם את זה. ייתכן בסיטואציה מסויימת שההיסטוריה של ליברפול תמשוך איזה שוגר-דאדי עשיר. אבל נראה לי שאלו – השייחים השונים ורומן אברמוביץ למשל – דווקא מעדיפים מועדונים שאין להם היסטוריה גדולה מדי משל עצמם.

במגרש המשחק המשמעות של היסטוריה היא אטרקטיביות לשחקנים כוכבים. אני זוכר לפני כעשור הארי קיואל העדיף את ליברפול על יונייטד כי הוא אהד אותה. אנחנו בדור בו מי שהיו בני שבע באליפות האחרונה של ליברפול הם כבר בני 29-30. אז המשמעות הזו נשחקת במהירות. לליברפול אולי יש מעמד בין בריטים צעירים. בעולם זה הולך ונעלם.

אבל יש את ליברפול כאיום על התארים ויש את ליברפול כמשחק. ככל שליברפול נשחקת יותר – המשחק מול יונייטד הופך עבורה לגדול יותר. בהמשך הפוסט אני מתגרה-שואל את שלושת אוהדי ליברפול כמה זה קשה כשבעצם כל המשחקים שלהם לא חשובים – מלבד אברטון ויונייטד. ולכן זה משחק לא פחות מסוכן מבעבר. כי זה משחק העונה. שלהם.

כאמוא היום אני מארח שלושה אוהדי ליברפול. בני תבורי שאתם מכירים מהבלוג שלו. יואב לוי, פעם כדורגלן מחונן והיום שחקן תיאטרון מעולה, שבימים אלו יצא הסרט ההוליוודי הראשון בו הוא משחק. כבוד! הוא משחק טרוריסט. ועמית פרוסנר – אוהד ליברפולי מובהק מאד שהתארח לא פעם בבלוגים האחרים.

הנה השאלות, התשובות לפי הסדר:

1. האם ההיסטוריה היא משקולת על ליברפול? למשל בניטז פוטר אחרי הישגים אדירים סתם כי השוו אותו באופן לא ריאלי להישגי העבר.

תבורי:

בניטז פוטר אחרי השגים אדירים אבל את הסיבות האמיתיות לפיטורין אני לא יודע. יתכן והוא איבד את אמון השחקנים והבעלים. ללא כל קשר, ההיסטוריה היא אכן נטל על ליברפול.

לוי:
בהחלט כן. כמועדון שנשען על לא כלום פרט להיסטוריה שלו,שהיא למעשה הנכס היחידי שלו כיום,הציפיות הן בהתאם.

פרוסנר:

כן-יש להיסטוריה של ליברפול משקל בשני רבדים עיקריים:1-ציפיות לא ריאליות שמקשות מאוד על המאמנים והשחקנים.2-חוסר ההפנמה שהעולם של לפני של 30 ו 40 שנה הוא לא העולם של היום,מה שמתבטא בתחרות יותר גדולה בפוליטיקות של סוכנים ושחקנים מאחורי הקלעים וכדומה.

כמה זה קשה לאוהד שכמעט שאין לליברפול הרבה משחקים חשובים. היא לא תרד. היא לא תגיע לצ'מפיונס. הליגה האירופית אן המאבק על מקום בה זה לא משהו ממש מרגש. אז מלבד הערך היוקרתי במשחקים מול אברטון ויונייטד שום משחק לא חשוב במיוחד.

תבורי:

אני יכול להעיד על עצמי בלבד, קשה לי מאוד עם איך שליברפול נראית בארבע עונות האחרונות, לא בגלל שאין משחקים חשובים. לגבי הצ'מפיון, אני לא נחרץ כמוך. בוא נחכה עוד כמה שבועות.

לוי:
קשה מאד. אין שום משחק מרגש באמת בעונה. פרט למפגש איתכם שהוא הזדמנות לנחמת/נקמת עניים.

פרוסנר:
מתסכל מאוד.אין ספק שכשהשאיפה העיקרית שלך כאוהד היא "שהצעירים יתפתחו"ולהרוס ליונייטד"המצב קצת מתסכל.אבל זה מה שיש עד שהסר יפרוש….

מה הגג של רודג'רס? האם אתה מרגיש שהוא שאנקלי/פרגוסון בהתהוות?

תבורי:
רודג'רס הוא המאמן הנכון לליברפול כיום. הוא מאמן שמנחיל שיטת משחק, שנכון לעתה, גורמת לקבוצה להיראות טוב יותר מאשר בשנתיים שלוש האחרונות. העובדה שזה לא מוביל כרגע להצלחות נעוצה בחומר השחקנים הבינוני שיש בסגל. למדוד אותו עכשיו בפרמטרים של שאנקלי/פרגוסון זה אכזרי במקצת. אני מאמין בו, מבחינתי הוא מוכיח יכולת קבלת החלטות טובה מאוד: שילוב צעירים ו"פינוי אשפה".

האם הוא מחמם את הכסא לפני שם גדול באמת כמו גווארדיולה (ר.ד – אני העליתי את השם). אני לא רואה את הבעלים פתאום פותחים את הארנק ומתחילים להשתגע עם שמות נוצצים. מבחינתי הוא האיש הנכון לליברפול. אגב גווארדיולה, אני רוצה לראות אותו מצליח במועדון אחר ובליגה קשה יותר  כדי שאוכל לכלול אותו עם הגדולים באמת.

אני לא רואה ברוג'רס איש ביניים.

לוי:
לחלוטין לא.

פרוסנר:
אני אישית חושב שלא יהיו יותר שאנקלי פרגוסון לעולם בצמרת הכדורגל,מכיוון שאף מועדון גדול/מועדון ששואף להפוך למועדון גדול לא יתן למאמן חמש או שנים כדי לבנות את הסגל ולהקנות את פילוסופיית המשחק והאימון שלו.ביתניים רוג'רס עושה רושם של מאמן שיודע מה הוא רוצה לעשות ואיך הוא רוצה לשחק,אבל מוקדם מאוד כדי באמת להעביר עליו ביקורת.

4. האם אחת מתוצאות המאבק הצודק כשלעצמו על הילסבורו ליברפול הפכה למין מועדון כועס. למשל השוו יחס אוהדי ליברפול לטורס לעומת יחס אוהדי יונייטד לרונאלדו. יש מין חלוקת עולם ל"בוגדים" ו"למשלנו”?

תבורי:
מה שעבר על ליברפול בעקבות הילסבורו בוודאי משפיע על המועדון וסביבתו, ואכן יש כעס רב ומוצדק. אבל להקיש מכך על היחס לטורס נראה לי מופרך. טורס, בניגוד לרונאלדו, עזב את המועדון בשקיעה. רונאלדו עזב כגיבור נערץ אחרי תארים בלי סוף. להזכירך, רונאלדו רצה ללכת שנה קודם לעזיבתו ונשאר אחרי שכנוע של פרגי. מבחינתי, זה מעשה נאצל.

לוי:
בהחלט כן.

פרוסנר:
יש בזה משהו,אבל לדעתי זה נובע בעיקר מסוג של התסביך שיש לתושבי ליברפול בבריטניה.

5. איפה הייתם בעולם בלי אלכס פרגוסון?

תבורי:
יונייטד היא לא הבעיה שלנו, אנחנו הבעיה שלנו. אם נשחק טוב אז יונייטד יזיעו יותר. כמו שאנחנו נראים גם אסטון וילה חוגגת. אני ותיק כדי לזכור את אוהדי יונייטד מייללים כמו אוהדי ליברפול כיום. אני לא נוטה להתרגש מהמצב כיום, אם כי לפעמים בא לי לחבוט במישהו בגללם. אני גם לא רואה את ליברפול ניו קאסל שנייה. אגב, אם נניח פרגי היה מפוטר מיונייטד אחרי שש שנים, לא ברור איפה הייתם כיום. אם הוא היה נניח הולך לאמן בטוטנהאם, לא בטוח שהם היו נמסיס כל כך גדול שלנו כמותכם. ההשפעה שלו על הקבוצה בלתי נתפסת והיחידים שאני יכול להשוות אליו במישור הזה הם שאנקלי ופייזלי.

אני גם רוצה להגיד שאני לא מחשיב יותר מידי דם רע בין מועדונים. זה טוב בשביל פרומואים למשחק. אולי בין מדריד ובארסה זה קיים בגלל העניין הלאומי, אבל יונייטד וליברפול זו סתם שנאה מלאכותית מיותרת. אין לי שום בעיה עם משחק ופאולים ושישבו אחר כך יחד בפאב.

ושיזדיין ווב.

לוי:
בעולם בלי פרגוסון היינו עכשיו ארסנל.

פרוסנר:
לפחות עם עוד שלוש או ארבע אליפויות ובטוח מועדון שנחשב גדול יותר,אבל אני חושב שהשאלה היא חלקית,השאלה הגדולה באמת היא איפה היינו בלי אסון הייזל.

ר.ד: זו הייתה אבחנה מעניינת – כי הוא אמר הייזל ולא הילסבורו – אז אמרתי לו להרחיב.

זה אחד הדברים היחידים שאני משוכנע בהם ב99 אחוז – למרות שאני כמובן לא יכול להוכיח את זה. אם לא היה הייזל וליברפול הייתה ממשיכה באירופה ביחד עם האנגליות,לליברפול היו עוד כמה וכמה גביעי אירופה.

אבל-אתה יודע שלך כאוהד יונייטד יש את הזכות להגיד שבלי תאונת המטוס היונייטד היו לוקחים 2 או שלושה גביעי אירופה, גם מורידים מחחשיבות של ריאל מדריד ההיסטורית, וגם ליברפול של שאנקלי אולי לא הייתה מתקיימת בכלל…

*

הפוסט בסיום המשחק יתעכב קצת – כנראה רק כמה שעות לאחר סיומו.

ליגת שוקי ההון: מציאות מול פנטזיה
עשר מחשבות על לילה מטורף

84 Comments

גלן 13 בינואר 2013

קודם כל נושא מעניין ומקורי.
ובהצלחה לטיאומביראט נגד כח דורפן.

הנקודה האחרונה של פרוסנר – לא מסכים אבל כמו שנאמר אין דרך להוכיח. מה ששינה את הכף לדעתי בסופו של יום זאת הכלכלה לפה ולשם ושינויים שפשוט לא היו קודם . פלטיני, מארדונה, זיקו , הטריאדה של מילאן- זה הכל משהו שבדיוק על התפר של הייזל אבל למעשה התחיל רק קצת לפניו. ב 83 זה מתחיל עם הרפורמה הכלכלית באיטליה (ותאצ'ר הפוך מצד שני כמה שנים קודם). לאיטלקים יש מונח כלכלי il sorpasso שמתאר איך ב- 1987 הם עוברים בתל"ג את הבריטים. לא במפתיע, כמו שהם מתחילים ליפול ככה עצמתם האירופאית מתעמעמת בהמשך.
אז לא, אני לא חושב שליברפול היו במקום הרבה יותר טוב באירופא אילולא הייזל.

דורפן 14 בינואר 2013

אני לא מסכים מסיבה אחרת לגמרי. אם מסתכלים על הדברים ברמה צינית לחלוטין – סיפור התאונה נתן ליונייטד יותר יוקרה ואהדה מששני גביעי אירופה נוספים היו מביאים.

גלן 13 בינואר 2013

טריאומביראט …

תומר חרוב 13 בינואר 2013

הארי קיואל :)

ליברפול עשתה טעות איומה כשפיטרה/לא המשיכה עם בניטז.

בני תבורי 13 בינואר 2013

תומר,
זה ניחוש, לא עובדה. "טעות איומה" זו גישה לא אחראית.

יוסי מזרחי 13 בינואר 2013

קיואל טען אז שליברפול לפני עידן של פריחה ויונייטד בסיום התקופה הטובה, ולכן הוא מעדיף לעבור אליהם.

צור שפי 13 בינואר 2013

פוסט מקורי ומשובח ותודה לארבעתכם. אני עם ליברפול היום כי כשאין לי מעורבות אני עם הכלב התחתון וגם כי הים עדיין קר ומוקדם ללכת אליו.

איציק 13 בינואר 2013

בהיסטוריה, האימפריות בדרך-כלל שוקעות ולא מתרסקות בפתאומיות. ליברפול היא אימפריה. היא לא השגיחה שכוחות חדשים מכרסמים. בהתחלה הם היו קטנים מידי, אחר-כך היא כבר היתה חלשה מידי. השילטון (הנהלה) לא היתה ערנית מספיק לראות את האויבים (יריבים) החיצוניים, להקפיד על איכות פנימית, ואסונות מקומיים או מקומיים פחות (הייזל הילסבורו) אשר כבר אין מספיק כוח לעבור בשלום, וכך האימפריה שוקעת. הכוחות הטובים רואים זאת והולכים למקומות אחרים (יוניטד, ריאל, ברצלונה) ולא מוכנים להשער על אוניה בטביעתה.
גורל זה צפוי בסופו של דבר למכבי תל-אביב בכדורסל (וחבל כי אני אוהד גם את ליברפול וגם את מכבי בכדורסל), גם ליוניטד, ריאל, וברצלונה.
להתראות באימפריה הבאה.

בני תבורי 13 בינואר 2013

מסכים מאוד עם הניתוח.

יואב מקטמון 13 בינואר 2013

גם בשבילנו זה סוג של משחק עונה.
מעבר לחשיבות הנקודות למצב בטבלה, ליברפול היא, עדיין, היריבה, בה"א הידיעה, שלנו. העובדה שהשיאים נמדדים מולם (19-18 לנו באליפויות, 5-3 להם בגביעי אירופה) רק מחדדת את היריבות והאיבה ההדדית.

אריאל גרייזס 13 בינואר 2013

הפסד היום לא ישנה מהותית את המצב שלכם בטבלה ועל כן הוא לא משחק עונה. הפסד לסיטי, למשל, הרבה יותר משמעותי

דורפן 14 בינואר 2013

יואב – כן, אבל באופן אירוני כדי לסגור או להגדיל את הפערים הללו צריך לנצח את סיטי ואת ריאל מדריד… לא את ליברפול.

בני תבורי 13 בינואר 2013

רונן,
פוסט נהדר, במיוחד החלק השני. זה לא בסדר שלא סיפרת לקיואל כבר לפני עשור את מה שאתה יודע כיום, אולי הוא היה משנה דעתו ומגיע אליכם רק כדי לשכב פצוע שלושה רבעים מהזמן.
אני בהחלט מסכים עם הגדרת המשחק כמשחק העונה שלנו. יונייטד תזכה להמון גאווה אם תנצח ולא תינזק יותר מידי מהפסד. לאף תוצאה לא תהיה השפעה רצינית על מעמדה כקונטנדרית הכי רצינית. ליברפול צריכה את הניצחון גם כדי להמשיך להתחזק מנטלית לקראת מאבק אפשרי על מקום לליגת האלופות שיש לו משמעויות יותר גדולות משלוש נקודות. למשל, עתידו של סוארז. אגב סוארז, אני ממש מבקש מאוהדי קבוצות אחרות לא לספר לי את מה שהם חושבים לגביו. זה לא מצליח להסתיר את התסכול הנורא על כך שהוא בליברפול ולא אצלם.
מלבד ניצחון לנו, אני מייחל למשחק בלי גלים. ואם אני רוג'רס, אני אומר לשחקנים שלי רק דבר אחד: תהיו קייפרניק.

D! בארץ הקודש 13 בינואר 2013

רק שלא יבעטו כדורים מעל המשקוף – מזה יש לנו מספיק

אסף שלום 13 בינואר 2013

אני חולק על השאלה בניטז פוטר אחרי השגים אדירים. לדעתי בניטז פוטר בצדק בעקבות כשלון השיטה ויחס מחפיר לשחקנים. ראבק הבן אדם רצה למכור את אלונסו ב 10 מיליון פאונד ולהביא את בארי ב 17

amitpros 13 בינואר 2013

ואז הוא הצליח להתעלות על עצמו,מכר את אלונסו והביא ב20 מיליון פאונד שחקן שלא שיחק חצי שנה….

דורפן 14 בינואר 2013

אסף – אלכס פרגוסון זרק את יאפ סתאם בגלל כסף, קנה את ברבטוב ביותר מדי… בקיצור אנשים טועים. אבל בניטז הביא שני גמרים אירופים

באבא ימים 14 בינואר 2013

Just to put things in context – when Benitz was trying to serll Alonso, it was after a catasrophic year of Alonso. Its not like he was trying to sell him after 2008/9 season.

wazza 13 בינואר 2013

הרכבים:De Gea, Rafael, Vidic, Ferdinand, Evra, Young, Carrick, Cleverley, Welbeck, Kagawa, Van Persie.
Bench: Amos, Jones, Valencia, Anderson, Giggs, Chicharito, Smalling.

Liverpool: Reina, Wisdom, Johnson, Agger, Skrtel, Lucas, Gerrard, Allen, Downing, Sterling, Suarez. Liverpool bench: Jones, Carragher, Henderson, Sturridge, Borini, Shelvey, Robinson.

שרון רזניק 13 בינואר 2013

אז ג'ונס יתרוצץ בין שני הספסלים? :)

אריאל גרייזס 13 בינואר 2013

בניגוד לאוהדי ליברפול מעליי, אני דווקא נהנה כשאין משחקי עונה. זה קצת דפוק לאוהד כדורגל להגיד אבל ככה לפחות אני יכול לבוא לכל משחק כשהוא בעצם דף חלק. ניצחנו? מעולה. הפסדנו? מתעצבן, כמובן, אבל בעצם לא קרה כלום, זה לא שיש הבדל בין מקום שמיני לעשירי ועוד כמה ימים יש משחק חדש.
ברור שהייתי מעדיף להיות במצב שכל משחק קובע, אבל אם זה לא כך, אולי עדיף בלי לחץ בכלל (ולא, זה לא שאני לא מסתכל על הטבלה ואומר לעצמי – הממ, רק ככה וככה נקודות ממקום רביעי אחרי כל ניצחון..)

איציק 13 בינואר 2013

לפי פסקה הראשונה, אתה עדין בשלב של הכחשה (לא בדיוק הכחשה כי אם לספר לעצמך "זה לא נורה," "אולי עדיך כך," וכו'), לפי הפסקה השנייה אתה בדרך לשלב הבא.

ניינר 13 בינואר 2013

הפוסט הזה הוא דוגמא נפלאה מדוע ה-NFL היא הליגה הטובה בעולם. לצורך העניין ניתן לומר שהניינרס הם המקבילה של ליברפול בNFL-. כמו ליברפול, גם הניינרס הפכו לקבוצה איומה שלא מוצאת את עצמה וכורעת תחת נטל המסורת. אבל תסתכלו איפה הניינרס היום (ואיפה הם היו אתמול בלילה!!!) ואיפה ליברפול. הניינרס חזרו לצמרת , לכמה שנים אני מניח, וליברפול רק יכולה לחלום לחזור למעמד שלה מפעם.
וחוץ מזה, אני מסתובב כל היום עם חיוך טיפשי על הפנים-תודה לך קולין קפרניק!!!

משה 13 בינואר 2013

למה לעזאזל לטנף פוסט מצוין על הענף הפופולרי והמלהיב ביותר בעולם עם "ספורט" מלאכותי מפלסטיק שמעניין רק אמריקאים וקומץ ישראלים מוזרים…

ניינר 13 בינואר 2013

למה לעזאזל עליך להפגין את הטימטום שלך בפרהסיה? תחסוך מאיתנו את הדעות המפגרות שלך

matipool 13 בינואר 2013

מזדהה ומסכים עם דברי פרוסנר בנוגע לאסון הייזל שהפך אותנו ( ואת האנגליות האחרות ) ללא רלוונטיות באירופה דווקא אחרי שליטה של 8 שנים כשגם "קבוצות קטנות" אנגליות זוכות באליפות אירופה . אי אפשר להגיד בוודאות אבל סיכוי מצויין שהיינו עם עוד 2-3 גביעי אירופה לולא ההרחקה .

הפגיעה של אסון הילסבורו גם הייתה קשה כמובן ועצרה למעשה זיווג שהיה צריך להיות של שנים בין דלגליש והמועדון .

אני חושב שניצחון היום יכול לתת דחיפה ומומנטום עצום לקרב על המקום הרביעי למרות שזה נראה קצת רחוק והזוי כרגע .

לא דופק חשבון 13 בינואר 2013

הרי הכי חשוב זה איך ווב ישפוט את המשחק
הערכה שלי היא שכרגיל יוניטד תקבל פנדל מתנה ממנו
"נא לא למחוק את ההודעה הזו"

באבא ימים 13 בינואר 2013

אני רוצה להתחיל דווקא בתגובה של אסף שלום כי לדעתי היא דוגמה מובהקת לשתי התיזות שהוצגו בפתיחה.

הסיבה העיקרית שבגללה נוכחות קבועה בארבע הראשונות לרבות פעמיים מקום שני וחברות קבועה במועדון העילית של ליגת האלופות (לרבות זכיה אחת, גמר, חצי גמר, ורבע גמר) נחשבת לכישלון היא בגלל ההיסטוריה של ליברפול. אגב – זה כבר מעבר להיסטוריה, זה מיתולוגיה. אנשים משווים את ה pass and move של ליברפול עם ז'וגה בוניטו, ולכן ביקרו את בניטס על המשחק ההגנתי שלו. זה כבר נובע מחוסר ידיעה – ליברפול היתה בראש וראשונה קבוצת הגנה משובחת. ליברפול מעולם לא זכתה בתואר אלמלא הובילה את הליגה במיעוט ספיגת שערים. היא זכתה בתואר יותר מפעם אחת בלא שהובילה את טבלת המבקיעים.

הבעיה הנוספת היא פרגוסון. בניטס לא הצליח לנצח את פרגוסון ויש אוהדי ליברפול הרואים בכך עבירה שמצדיקה פיטורים. אני זוכר לא מעט דיוני בהם טענתי שליברפול נחותה כלכלית והתשובה היתה "אבל פרגוסון הצליח בלי להוציא יותר כסף". נניח לרגע בצד את השאלה האם זה נכון. זה מלמד על הסטנדרד. מאמן ליברפול שלא מצליח, בתנאים כלכליים שווים, לנצח את פרגוסון, אינו ראוי לאמן את ליברפול.

הסיבה בגללה ליברפול נמצאת היכן שהיא נמצאת היום, היא מעט יותר בנאלית. קוראים לה ריק פארי, תום היקס וג'ורג' ג'ילט.

איציק 13 בינואר 2013

באבא,
אתה צודק שלליברפול היתה הגנה איכותית, ועדיין בכול דור ודור, מדורות הזהב, היתה לה חולית קישור משובחת וכך גם ההתקפה. גם אם היא לא הבקיע הכי הרבה, זו עדיין היתה התקפה מפחידה. זה מה שהיה יפה בליברפול, שכל המערכות תפקדו והיא לא היתה נסמכת על חולייה אחת יוצאת דופן. הכל היה משומן ומתפקד, כולל הספסל.

אהוד 13 בינואר 2013

אני לא מבין, הזמנת אותם כדי להתענג כמה אדיר להיות אוהד יונייטד בימים אלה אל מול הסבל של להיות אוהד ליברפול?

רון מהכפר 13 בינואר 2013

לינק ללא תוכנה בבקשה אם יש

א.לוי 13 בינואר 2013

דה חאה-נתן גול במתנה
רםאל-יודע לתקוף.לא להגן
וידיץ פרדיננד-לא נזכה לראות הרבה את הציוות הזה עוד
אברה-מתי ביינס מגיע?
וולבק-הכל סבבה עד שמגיע לרחבה ופשוט אתה יודע שגול לא יצא מזה…וגם הוא כנראה יודע
קלברלי-תענוג
קאריק-נורא מחלש מחצית שנייה
יאנג – היה טוב עד הפציעה
קאגווה-לא רע
ואן פרסי- חבל שהעקבים לא נכנסו

wazza 13 בינואר 2013

א. לוי – עוד לא השתלט על ההוט מג'יק וראה את המשחק הקודם בטעות

א.לוי 13 בינואר 2013

אני ביס

תומר ש 13 בינואר 2013

יומן המחתרת נמשך:

הווארד ווב, "אוהד יונייטד" כביכול, השאיר את ליברפול במשחק אחרי שחסך ממנה 2 אדומים, אחד ישיר לסקרטל על עבירה שמחייבת אדום על דני וולבק, ואחד לגלן ג'ונסון שתיקל את ולנסיה באופן של היה מבייש את אלדון סמית, והיה ראוי לצהוב שני על מניעת התקפה מתפרצת.

וכל זה לפני שהשחקן ה12 של סיטי – מייק דין – עולה לשפוט במשחק בינה ובין ארסנל.

אל תתנו לעובדות לבלבל אתכם.

יוסי מזרחי 13 בינואר 2013

שתי הערות לדברים של רונן.
1.היה חילוף התקפי על הספסל. אבל כשמבזבזים חילוף מיותר הוא חסר בהמשך.
2.אסור לבוא לקאריק באיזו שהיא טענה, גם אם התעייף לקראת הסוף והיה פחות יעיל. וזה קשור באופן ישיר להערה הקודמת.ואני משתדל להיות עדין ומנומס.
.
ואם מוריניו למד היום משהו,שאולי לא ידע, זה שכשאנחנו צריכים להגיב בחילוף לא מתוכנן, יש בעיה.

סימנטוב 13 בינואר 2013

איך כתבו ב M.E.N על קאריק
"United’s quarter back" כל כך מתאים בחסרונו של סקולס-פורטה הוא עוד איכשהו החזיק את השורות.
חשבתי שרפאל היה טוב מאוד (סטרלינג לא הורגש).

יואב 13 בינואר 2013

חופשי קואוטרבק.
נראה לי שכתבתי את זה פה מזמן.
יסססססס!

משה 13 בינואר 2013

אני חושב שהפוסט הזה חוטא למציאות בצורה קיצונית :
עושה רושם שפרגוסון ושות' עסוקים בליברפול הרבה יותר ממה שליברפול עסוקה ביונייטד, הייתה קורא לזה אובססיה. לכן הטענה שליברפול היא רק שם(שזה בתכלס מה שרונן טוען כאן) מופרכת ע"י מאמן, שחקני ואוהדי יונייטד.

יואב 13 בינואר 2013

וורודים, וורודים. אובססיה עלק. ממש משעשע.

יואב לוי 13 בינואר 2013

רונן- פוסט נפלא ותודה על הפירגון.

גיל 13 בינואר 2013

אני אגב לא חושב שהחרם על האנגליות באירופה השפיע על ליברפול. החרם פגע בקבוצות האנגליות באירופה ואולי בליברפול יותר, אבל כשהפרימיר ליג הוקמה הם היו בעמדה חזקה יותר ממנצ'סטר להצליח וזה לא קרה.

והבעייה היום היא שאהדה לקבוצות לא בנויה יותר על מיתולוגיות אלא על מה שמשדרים בטלביזיה. מהבחינה הזו ככל שקבוצה פחות מצליחה היא פחות רלוונטית לאוהדים בעולם ויהיה לה יותר קשה להתגבר על הפער שמתרחב והולך בעתיד.

סימנטוב 13 בינואר 2013

מסכים האהדה מבוססת נגישות והצלחה חבל.

אלעד אחד 13 בינואר 2013

יוניטד ניצחו ללא עזרה של השופט – עוול

discman 13 בינואר 2013

אגב…. אפרופו שיפוט
הוכיחו שהגול השני של יונייטד בנבדל
אז למה להתפס לקטנות

תומר ש 13 בינואר 2013

כשאתה אומר "הוכיחו", אתה מתכוון אלייך ואל חברייך הממרומרים ממרסיסייד? איפה בדיוק היה נבדל? לא בהגבהה אל אברה, ולא בנגיחה שלו אל וידיץ' יש נבדל.

מה שכן ברור לכל הוא שווב ריחם על ליברפול ולא השאיר אותה בתשעה שחקנים.

קורא 13 בינואר 2013

וידיץ' היה בנבדל בנגיחה של אברה אבל זה נבדל שממש קשה לראות. ליברפול יצאה בזול (מפי אוהד ליבברפול).
אנחנו אפילו לא יכולים להגיד ששוב יונייטד גנבה משחק שלא הגיעה לה על פי היכולת (ניתן לזהות משחקים כאלה לפי דחיקות של צ'יצ'יריטו בדקות האחרונות)

תומר ש 13 בינואר 2013

ממש לא. תראה הילוכים חוזרים ותראה שהם בקו אחד או שאפילו אברה נמצא בעמדה קידמית יותר לוידיץ.

http://www.101greatgoals.com/gvideos/patrice-evra-manchester-united-v-liverpool/

אחרי 38 שניות יש תמונה שמראה את זה בברור.

amitpros 13 בינואר 2013

לא היה שום אופסייד
הם היו צריכים לשים ארבע בחצי הראשון
הם שמו את השני
ליברפול הבקיעה מגול די מקרי,ואז היונייטד הלכה אחורה.
העיקר שכולם טוענים שרוג'רס מבין בטקטיקה ופרגוסון פחות…
וולבק לחץ את המגינים,קגוואה לחץ באמצע א תג'רארד קאריק היה הכי טוב במגרש
והיונייטד נתנה בעיקר לוויסדום להתחיל התקפות וככה זה גם נראה.
לפחות המשכנו לשחק ב2-0
ואפילו כמעט הבקענו את השני
מילא,ננסה לנצח במקומות פחות קשים מטראפורד.

יואב מקטמון 13 בינואר 2013

המחצית הראשונה – אחת הטובות והמרשימות שלנו העונה, לטעמי. חבל שלא הבקענו 3-4 גולים. חבל לי גם על וולבק, שחקן שאני רוצה מאד בהצלחתו, שעושה המון דברים יפים על המגרש (לחץ על ההגנה, תנועה בלי כדור ויצירת שטחים פנויים, צרופים יפים), רק לא מצליח להבקיע…
וזה, מה לעשות, הדבר הכי חשוב, לא?

המחצית השניה – עדיף לא להרחיב מילים. העפות כדורים סתמיות, בלי החזקת כדור ובלי לעשות שום דבר חוץ מלחכות שייגמר כבר.

העיקר, הצלחנו לסמן עוד וי, עברנו עוד מחזור וההפרש נשמר.
ועכשיו, לגביע!

אבו צ'יצ'ריטה מהבלקברי 13 בינואר 2013

דיונים מעניינים ומלומדים, אבל אני חושב שיותר מכל הדיונים הללו ניתן ללמוד על מצבה של ליברפול מהעובדה שיש לה שחקן בשם בוריני . בוריני בשם אלהים – כלום לא נותרה במרסיסייד טיפת כבוד עצמי?!
יותר ברצינות, כתבתי לחבר לאחר המשחק שמדהים כמה חזק האלמנט הפסיכולוגי בכדורגל – יונייטד היתה ביתרון שער , תקפה וסיכנה ושלטה באופן מוחלט. אז היא כובשת וסופגת מיד, ואנחנו שוב ביתרון שער, אותו דבר מבחינה מעשית. פתאום, ליברפול לוחצת ויונייטד לחוצה )למרות שבתכלס גם בדקות הרעות סיכנו את השער יותר מהם). העיקר ששרדנו את דקות הבהלה בשלום.

תוהה בדרכים 13 בינואר 2013

הטעות הכי גדולה של ליברפול בעשורים האחרונים הייתה להוציא 120 מיליון פאונד על קרול, דאונינג, הנדרסון, אדם, אלן, סטאריג, בוריני.

סכומי רכש של ריאל מדריד על שחקנים ברמה של סנדרלנד. והכל עם כספים של הנהלה חדשה שבאה עם כוונות טובות וחוסר הבנה מוחלט בכדורגל. ביזבוז מוחלט של חלון הזדמנויות לחזק משמעותית את הקבוצה, שאולי לא יחזור.

בני תבורי 13 בינואר 2013

לא מובנת לי הגישה של רוג'רס למשחק. הוא עלה בהרכב הגנתי וסוארז לבד בהתקפה, אבל לא הצליח לשבש שום מהלך של יונייטד. בחצי שני הוא הוסיף חלוצים וליברפול נראו קצת טוב יותר, כולל כמה החמצות מזעזעות. מילא, את הנקודות שלנו נצטרך לקחת אצל הקטנות.

אמיר המקורי 13 בינואר 2013

הנה כמה הערות:

לא הבנתי אותך רונן,ציציריטו על הספסל זה לא אפשרות לחילוף.?

לוולבאק יש סט של תכונות גופניות שאין למרבית שחקני הפרמייר,הבעיה היחידה שלו מתחילה בראש שאינו יודע לקבל את ההחלטה הנכונה ברגע הנכון.
זה לא רק היום ואולי זה גילו הצעיר אבל היחס בין כמות המצבים שהוא צריך למספר השערים שהוא מבקיע זה בוודאי נתון מזעזע(שאין לי אותו)

לטעמי שלושת השחקנים המשתפרים של העונה ולו לפי סדר הם:

קלברלי – היום עשה טעות באיבוד הכדור ממנו קיבלנו גול אבל תענוג לראות אותו על כל המגרש.

קאריק – אף פעם לא הייתי מאוהדיו הגדולים וחשבתי שמגיע לקישור של היונייטד מישהו טוב יותר…
העונה במפתיע שיפר את התנועה,חילוץ הכדורים ומנפק מסירות יפות לחלק הקדמי.

אברה – כבר שנתיים שאני טוען שמקומו בקישור השמאלי,כוח הפריצה והטכניקה שלו היו תמיד טובים יותר מהכישורים ההגנתיים.
אחראי ישיר לבישול של מספר שערים חשובים שלא לדבר על מספר השערים שכבש בעצמו שלדעתי לא כבש בכל העונות יחדיו מאז הצטרף ליונייטד!

דורפן 13 בינואר 2013

הוא אפשרות – אבל נראה לי שכל החילופים היו של עייפות או פציעות – אז נשארנו בלי חילוף טקטי. עם צ'יצ'ריטו היה פותח היינו מנצחים בהפרש גבוה – לדעתי

גל יעקבזון 14 בינואר 2013

דורפן אני ממש לא מסכים לגבי צ׳יצ׳אריטו, אני מהמעריצים הכי גדולים שלו וכאב לי הלב לראות את וולבק פותח, אבל בדיעבד וולבק עדה לחץ אדיר כשליברפול היו עם הכדור והתנועה שלו פתחה את ההגנה ונתנה המון מקום לואן פרסי להיות ואן פרסי, ולקגאווה למצוא את האיזורים החופשיים בין ההגנה לקישור. בסופו של דבר וולבק בזבז וזרק לפח מספר רב של הזדמנויות שצ׳יצ׳אריטו של התקופה האחרונה היה מנצל, אבל הוא תרם המון לשליטה שלנו במחצית הראשונה בדברים שהם הרבה מעבר לניצול הזדמנויות, לדעתי לפני הגול השני שלנו צ׳יצ׳א היה צריך להחליף אותו וזה היה מונע את הסבל של סוף המשחק שלנו כי אולי היינו מבקיעים יותר מאת השני בלבד, אבל בסופו של דבר הפתעה טקטית מעולה של פרגוסון כשפתח עם וולבק בחוד

אריק 14 בינואר 2013

אמיר. אתה אומר "העונה קאריק שיפר…" אני מציע שתבדוק את מספר המסירות המדוייקות לשחקן ברחבי היבשת בשנים האחרונות. ב-2012 הוא היה שני רק לפירלו (אם צ'אבי היה משחק יותר, אז הוא היה שלישי, ועדיין).
נדמה לי שהוא מוערך בספרד ובאיטליה יותר מאשר באנגליה. ונדמה לי גם שאם היה שמים אותו ואת לאמפרד ביחד בקישור האנגלי ומוותרים על הוליווד סטיבי הנבחרת העגומה היתה הרבה יותר חזקה.

אריאל גרייזס 13 בינואר 2013

הדבר הכי עצוב להיות אוהד ליברפול בימים אלו זה שאוהדי יונייטד, כמו כותב הפוסט הזה, מרחמים עליך.
לפני כמה שנים, פוסט כזה מזדהה עם מצב ליברפול בחיים לא היה מגיע ערב משחק כזה. היינו רואים פוסט שקורא למלחמה.
היום אנחנו בעיקר מעוררי רחמים.
ובכל זאת קרן אור – השילוב בין סווארז לסטארידג' נראה מבטיח. חייבים לשנות שיטה ולעבור לשני חלוצים, כמו בחצי השני היום, כדי להפוך לקבוצה שגם מסכנת את היריב.
ועכשיו שהבאנו חלוץ, הגיע הזמן לקשר התקפי אמיתי. ג'רארד מזמן לא עושה את התפקיד הזה וחייבים מישהו שיכניס כדורים לחלוצים. דאונינג וסטרלינג זה פשוט לא זה

באבא ימים 14 בינואר 2013

אריאל:

משהו בי אשכרה מקווה שזה המצב. בדרך כלל זה תחילתו של הסוף. אני זוכר שיונייטד לקחה את האליפות הראשונה שלה בפרמיירליג. אני זוכר שחשבתי שזה נחמד שהם לקחו אחרי כל כך הרבה שנים.

תומר ש 13 בינואר 2013

דני בוי עוד צעיר. גם מסי לא הבקיע בסיטונאות עד לעונה השלישית או הרביעית שלו בבוגרים.

הכשרון שם, הגולים גם יגיעו.

יוסי מזרחי 14 בינואר 2013

ללא שום ספק.

wazza 14 בינואר 2013

אמן

סימנטוב 14 בינואר 2013

רק שלא יקרא את הטוקבקים…

אריק 13 בינואר 2013

נצחון שגרתי על קבוצה שהיא קצת פחות טובה מווסט ברום אבל חושבת שהיא ברצלונה ולכן מגיעה לאולד טרפורד לנצח, …חמוד… הקבוצה מאוד מתאימה לסטאריג' שחושב שהוא ניימאר או אולי מסי. מצידנו, זה היה ענייני, צריך לנצח קבוצות חלשות כאלה יותר בקלות אבל מה שחשוב זה השלוש נקודות.
קאריק וקלברלי זה שילוב מצויין. הבעיה היחידה שבאמת מטרידה אותי היא השוער, לא יודע אם הוא לא טוב מספיק, פשוט כי הוא לא טוב מספיק או שפשוט הוא לא מנוסה מספיק, אבל כרגע הוא יוצר בעיה.

ליבר מהאייפון 13 בינואר 2013

וולבק שחקן מצויין. עושה הכל מצויין אבל פשוט לא מסוגל לשים גול.
וולבק הוא המונאס דאבור של יונייטד. זה מתסכל כי שנה שעברה הוא הצליח לכבוש!
לצערי אם השיפור לא יבוא מהר הוא ינדוד לקבוצת מרכז טבלה..
קגוואה חייב להשתפר. הגיע הזמן

דורפן 14 בינואר 2013

שנה שעברה הוא כבש מהאוויר. הוא קרבן של הויתור (הנכון) על העקרון שתמיד משחקים שני קיצוניים טבעיים.

רון המגודל 14 בינואר 2013

העולם הוא כדור, זה ברור זה ברור, והוא עומד להסתובב בחזרה.
לפני 25 שנה דיברו גם על יונייטד כמו אל אימפריה מפורקת, שלעולם לא תחזור.
ורק לשם המחשה, יונייטד הייתה צריכה שני עשורים מטורפים – מטורפים – רק כדי להשתוות למספר האליפויות של ליברפול, ועדיין רחוקה ממנה בגביעי אירופה.
חוץ מזה, קהל ומסורת זה לא משהו שאפשר להקל בו ראש.
אז אין צורך להספיד, אין צורך להיפרד.
העולם הוא כדור, זה ברור זה ברור. והוא עומד להסתובב בחזרה.
לדעתי.

יוסי מזרחי 14 בינואר 2013

רון.
נכון שלא צריך להספיד, אבל גם לא להתפרע.
כדי שהגלגל יסתובב, חסרים לכם עדיין כמה משלימי יכולת קטנים.
הנה שניים מתוכם:
1. יכולת כלכלית אמיתית, איזה מליונר מהמפרץ,או אצטדיון של 80000 מקומות.
2. מישהו בסדר הגודל של סיר אלכס, ענין פעוט שקל להסדיר.
.
לא חסרה אצלכם תקוה וזה הרבה מאוד.

ונקודת מבט אחרת: ליוניטד ,המנג'ר שלה, הבעלים לדורותיהם שנתנו לו מרחב,וכל הסובב את המועדון הזה,נדרשו רק שני עשורים כדי להעמיד בצל הישגים שאתם אספתם כמעט על פני מאה שלמה….
כלומר, ענין של פרספקטיבה.

בוזו 14 בינואר 2013

13 אליפויות, 4 גביעים ו – 4 גביעי אירופה בין השנים 63-89.

אכן, כמעט מאה שלמה….

פרספקטיבה. או סתם ידיעת העובדות.

יוסי מזרחי 14 בינואר 2013

בוזו,
עכשיו אני בטוח. איבדתם גם את מעט חוש ההומור שהיה לכם.

בני תבורי 14 בינואר 2013

יוסי,
הכסף שיונייטד מקבלת מהגלייזרים הוא אך ורק בזכות פרגוסון. אני לא משוכנע שמחליפו ייהנה מתקציבים כאלה ובגלל זה מוריניו, לצערי הרב, לא יגיע אליכם. אני לא רוצה לליברפול כסף מהמפרץ ואני חושב שגם אתה לא תרצה קבוצה שנבנית כפרוייקט גלאקטי חסר מעצורים, מה גם שזה לא כל כך מוכיח את עצמו לאורך זמן, ראה שכניל לעיר, ריאל מדריד, צ'לסי ואחרות. ליברפול הגדולה של שנות השמונים התבססה על רכישות שפויות וזה מה שפרגי עושה כל כך טוב אצלכם.
לגבי אצטדיון אתה לגמרי צודק.

דורפן 14 בינואר 2013

יונייטד מקבלת כסף מהגלזרים? הם גונבים את הקופה!

בני תבורי 14 בינואר 2013

נכון, פרגי קונה שחקנים מכספו הפרטי

יוסי מזרחי 14 בינואר 2013

בני.
אני לא מאחל לכם איזה שיך סעודי. באמת שלא. כוונתי היתה שמקור כספי משמעותי (אצטדיון, איצטדיון!) הוא תנאי, ושיך סעודי זו אופציה ב'.
.
אני מסכים איתך שאחרי עידן פרגוסון, תהיה למחליף בעיה עם הבעלים, שלא מביאים כסף מהביית אלא גונבים את הקבוצה כמו שהעיר,בצדק רב רונן.
את הכסף שסיר אלכס מוציא, הוא מייצר בעצמו, ולא בעזרת או בזכות הגלייזרים, ויתכן שכאן, בתחום יצור הכסף, לא תהיה נפילה משמעותית בעשור הבא, אחרי פרישת הסקוטי.

תוהה בדרכים 15 בינואר 2013

למה שיטת הכסף הגדול לא מוכיחה את עצמה לאורך זמן?

ריאל מדריד היא הקבוצה הכי מצליחה בהיסטוריה של הכדורגל. צ'לסי מאז הגעת אברמוביץ' מצליחה כמעט כמו יונייטד וגם חוסר הצלחה שיש פה ושם היא למרות הכסף ולא בגללו.

לגבי יונייטד, הכסף יגיע גם אחרי פרגוסון מכוון שהגליזריים צריכים שהקבוצה תצליח, שהמותג שלה ישמור על כוחו, בשביל להמשיך לעשות ממנה כסף.

שחר 14 בינואר 2013

ליברפוליסט – נכון שיונייטד היתה צריכה לגמור עניין במחצית הראשונה, אבל במחצית השנייה שיחקתם טוב,ולא הייתם רחוקים
משיוויון.
השילוב בין סוארז לסטאריג' נראה טוב,נקודת המפתח היא יציבות.

הקופ בישראל 14 בינואר 2013

ההיסטוריה היא כבוד וחוזק של מועדון , גם אם אין זכיה בליגה אז במפעלים השונים זכינו במספר לא מבוטל של תארים כולל הגעה לגמרים כפיינטליסטים.

כל משחק הוא חשוב , בטח כאשר הליגה השנה מקרטעת , אנחנו עדיין במאבק על הטופ 4 והגעה לאירופה.
בגביעים השונים אנחנו מתמודדים על העפלה ל1/4 גמר ליגה אירופית והגביע האנגלי.
גם בעידן הכלכלי , בזכות האוהדים הוותיקים והחדשים , אנחנו כח חזק בכדורגל העולמי ונמצאים בטופ 10.

רודג'רס הוא מאמן טוב מאוד ונמצא בתחילת השינוי.
(לכל המקטרגים , בעונה הראשונה בעידן בניטס עם סגל טוב סיימנו כ40 נק' מהמקום ה1 ואחרי אברטון)

amitpros 14 בינואר 2013

ועם איזה תואר כלשהוא,אתה יודע
כזה שלנו יש חמישה ממנו וליונייטד יש שלושה…..

גיל 14 בינואר 2013

זה רק מראה למה התואר הזה בדיוק שווה. קבוצה חלשה למדי שלא היה לה שום עסק להיות בליגת האלופות זכתה בגלל השיטה.

בני תבורי 14 בינואר 2013

ליברפוליסט,
ויטמין B12 אחראי על תפקוד עצבי ראוי. אני ממליץ שתבדוק את עצמך.

יוסי מזרחי 14 בינואר 2013

למה אתה מתעצבן,בני מכל שטות?

בני תבורי 15 בינואר 2013

אינפנטיליות מובנית… :)

amitpros 14 בינואר 2013

תראה מה זה,אפילו את המסירות שהוא ניסה למסור ליונייטד,ג'רארד הלוזר הזה לא הצליח למסור כמו שצריך.

Comments closed