התיקו בברנבאו

דויד דה חיאה היה גיבור. ועוד ארבע הערות

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

1. דויד דה חיאה אתה גיבור. כאוהד מנצ'סטר יונייטד גרמת לי לדמעות בעיניים. אני נרגש כילד. היית מדהים ואדיר. על המשחק הזה צריך לכתוב לכבודך בלדות, לקרוא רחובות ולהקים כיכרות.

2. דני וולבק אתה גיבור. אתה שייך וראוי להיות שחקן בצוות השחקנים של מנצ'סטר יונייטד.

3. אני חושב שגם פיל ג'ונס גיבור. וזה מביא אותי לאבחנה מעניינת: מי שלא כל כך טובים בליגה, גם קגאווה, היו טובים מאד פה. ומי שזורמים בליגה – קאריק ורוני – היו פחות טובים. למרות שכולם נתנו תחת.

4. ריאל מדריד הייתה טובה יותר אבל יונייטד הייתה טובה. היא נתנה דליים של זיעה והמון קור רוח ולא מעט שכל להשיג את התיקו הזה. היא נתנה לטעמי את המשחק הכי בוגר שלה תקופה ארוכה מאד.

5. ריאל הראתה המון מהכשרון שלה – לדעתי מזל גדול ליונייטד שמוריניו הוציא את די מאריה – ויונייטד הראתה המון מהלכידות והרוח שלה. ככה שנראה לי שגם הצופים מהצדדים השלישיים קיבלו משחק שהצדיק את שמן הגדול של הקבוצות. למרות שאחרי 90 דקות כאלו נדמה לי שאני לא יציב מספיק כדי לשפוט מה הרגיש אוהד נייטרלי.

וזה נכתב לפני המשחק תחת הכותרת: לקראת המשחק מול ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו

יש לי הרבה מה לומר על מבנה הכדורגל האירופי שלא מאפשר מספיק מפגשים כאלו – אוריאל דסקל כתב על כך – אבל היום הזה כולו חגיגיות. כי מיום שהבאזבי בייבס נוצחו אבל נתנו הופעה יפה מאד במדריד לריאל יש מקום מיוחד בהיסטוריה של יונייטד. סיפור היסטורי: בשנים אחרי תאונת המטוס כשיונייטד נאבקה להשתקם ריאל מדריד ביקרה הרבה פעמים במנצ'סטר לשחק מול יונייטד ולשמור שם את התחושה של כדורגל מועדונים בינלאומי ברמה הגבוהה. ובסופו של דבר יונייטד הגיעה לגמר האירופי באותו איצטדיון בו תשחק היום – בתיקו 3-3. והתמונה למעלה היא מהמשחק הראשון באותו דו קרב (0-1 ליונייטד, ג'ורג' בסט). דניס לאו לוחץ ידיים עם פרנצ'סקו חנטו – יותר חגיגי מזה אין!

 

אין לי מושג מה יהיה היום. ביקרתי בקלאסיקו לפני כשבועיים והתרשמותי הכללית הייתה שכשריאל מדריד באה למשחק, היא קבוצה יותר טובה ממנצ'סטר יונייטד. מצד שני יש בכדורגל עניינים של מורל, מומנטום, המשכיות. ריאל התרסקה לחלוטין בליגה – היא חבוטה בעיני אוהדיה והקישקעס של הריבים הפנימיים חשופים בתקשורת. ולעומתה יונייטד בדרך לאליפות כשהמורל והלכידות והתחושות הטובות מפעפעים בשורות. ויש שלא ייחסו לכך משמעות: ריבים במדריד, אחדות שורות במנצ'סטר, כלומר הכל כמו בדרך כלל.

 

קל מאד לקבוע עכשיו כי עונת הליגה האנגלית הוכרעה ברכישה מאד מדוייקת של פרגוסון. הנטייה הטבעית, ואפילו התדמית ודרך הנהול של פרגוסון לאורך שנים, הצביעו על כך שצריך רענון כללי בהגנה ובקישור, ורצוי בשחקנים צעירים. במקום זה הוא הביא את רובין ואן פרסי. תוספת האש ההתקפית הביאה נקודות וגם ניצחונות במשחקים הגדולים. ונתנו לקישור ולהגנה את הזמן להתחזק פנימית, לשלב פצועים שחוזרים, להתגבש.

אבל השאלה עד כמה והשאלה עד כמה קרוב לקבוצת סופרסטארים כמו ריאל מדריד. אני אומר לכם בפירוש ידידי – רשימת ההרכב שלהם מפחידה! אם יונייטד תצא משם עם סיכוי לגומלין – שזה בעיני עד הפסד בשער אחד – התוצאה מכובדת.

*

אמנה שלוש שאלות שמעניינות אותי מהצד של יונייטד:

 

ראשית, הקריירה של רובין ואן פרסי יכולה להיות של קבלן שהובא בכדי להפיל את סיטי ויכולה להיות יותר מכך. אולי ימשוך את יונייטד לקרבות גדולים באירופה.  הוא שייך בהחלט לשכבת המבקיעים שמתחת למסי-רונאלדו, ביחד עם שחקנים כמו איברהימוביץ' ופלקאו, ועכשיו יש לו קבוצה שיכולה לתת לו את הבימה. זה איצטדיון הסנטיאגו ברנבאו, ריאל מדריד נותנת להתקפות שמולה קצת חופש. זה מבחן קריירה לואן פרסי במלוא מובן המילה.

 

שנית, כריסטיאנו רונאלדו הגדול מול יונייטד. אין פה שום קטע אמוציונלי. רק אחווה, אהבה ורעות שוררים בין רונאלדו ליונייטד. איש לא בא להוכיח או לנקום או ווטאבר. המעניין הוא שאלה מקצועית טהורה: האם ההכרות בין רונאלדו למגינים שמולו עובדים לטובתו או לטובת המגינים?

 

ושלישית – אם מדברים על העתיד של יונייטד – הסיפור הוא קלברלי-קאריק-קגאווה -בהנחה שהם ההרכב. האם זה קו קשרים שנותן ליונייטד סיכוי ברמות הללו?

 

*

לגבי ההגנה צריך להתפלל. אבל עד כמה שאני מבין – גם במדריד זה המצב.

של מי הקבוצה הזאת לעזאזל?
מאכזב ומדאיג

196 Comments

ברסלוניסטה 13 בפברואר 2013

ההתקפה של ריאל מתבססת על מתפרצות. אם הקו האחורי של יונייטד ערוך לכך – יהיה בסדר. קדימה פרגי!!!

דורפן 13 בפברואר 2013

בימים כאלו אני מקנא במי שהם צד שלישי אובייקטיבי…

ניינר 13 בפברואר 2013

צד שלישי, אבל מת שתעיפו את רעל מחריד

martzianno 13 בפברואר 2013

לגמרי! מעולם לא אהדתי את יונייטד כמו היום.

ברסלוניסטה 13 בפברואר 2013

מאז גמר ליגת האלופות 99' לא אהדתי את יונייטד כמו היום!

אופיר 13 בפברואר 2013

קדימה יונייטד!
(נציג אוהדי ארסנל)

רועי 13 בפברואר 2013

חלאס עם הרעל מחריד מה אתה בן 4?! תיכף תגיד לי ברצזונה ומקקי יותר בוגר

ברסלוניסטה 14 בפברואר 2013

לדורפן הנפלא,

הנקודה החמישית היא העניינית מכולן. כצד שלישי – שונא ריאל ומעריץ מושבע של פרגוסון – איני יכול להתכחש לאמת העגומה: ריאל קבוצה טובה בהרבה מיונייטד. יתרה מזו, המשחק הוכיח את מה שהתחוור לכולם במשחק של הסיטי בברנבאו – הכדורגל האנגלי נמצא בנחיתות גדולה ביחס לכדורגל הספרדי, לפחות זה שמשוחק ע"י שתי הקבוצות הספרדיות הבכירות.

מי ייתן ותפרקו את חבורת המנוולים של מוריניו בגומלין!

שרון רזניק 13 בפברואר 2013

רונן,
אני לא בטוח שקגאווה ההתקפי יהיה בהרכב. אני מאוד מקווה שזה לא יהיה עוד משחק מורט עצבים שבו נתגונן רוב המשחק…

אריק 13 בפברואר 2013

חזרת פסימי ממשימת הריגול, כנראה שבצדק לצערי. הפלוס היחידי: יונייטד תמיד שווה גול, שניים. נקווה לטוב

בליקי 13 בפברואר 2013

אני הכי צד שלישי אובייקטיבי, וסוף סוף, בהמשך למשפט הפתיחה שלך רונן ולהפנייה לטור הקצר והקולע של דסקל, יש משחק שאפשר באמת ליהנות ממנו, או לפחות – למה אני סתם מקדים – להתרגש ממנו, בליגת האלופות. רק לאחל כן יירבו.

עזי 13 בפברואר 2013

¡Hala Madrid!

דורפן 13 בפברואר 2013

ובעברית – הלאה מדריד!

עזי 13 בפברואר 2013

לא, בעברית – קדימה מדריד!

D! בארץ הקודש 13 בפברואר 2013

דרך אגב עזי, בהמשך למה שכתבת היום בעיתון (באתר) – אני לא אורה הרבה את רונאלדו בשנתיים האחרונות כי ליגה ספרדית זה המיץ של הזבל אבל ממה שראיתי אני לא יודע אם הוא טוב יותר מאשר ביונייטד = מה שכן הוא פחות מרגש. אולי זה עניין סוביקטיוי.

ואני אוהד ריאל שטיפס על עצים כשהוא סוף כל סוף עבר אלינו מיונייטד שאני שונא.

עזי 14 בפברואר 2013

זה באמת סובייקטיבי, גם אני הרי אוהד ריאל ומתעה את מנ.יונייטד, אבל גדלנו על הליגה האנגלית והיא מרגשת יותר וכמובן תחרותית יותר וטובה יותר.

LEONIDAS 13 בפברואר 2013

רונן- זה מיקרה שבחרת להשתמש בצילום בו מופיע השופט בחרמוב, שאישר את שער הרפאים של הרסט בגמר הגביע העולמי ב-1966 ?!?!?
או שזה רמז לבאות ?

קורא 13 בפברואר 2013

הקלאסיקו של הנבלות נגד הטריפות – במי בוחרים (אוהד בארסה וליברפול)?
נראה לי אלך על האינטרס של בארסה – ריאל יותר מפחידה ומסוכנת לבארסה בהמשך – יאללה יונייטד (פעם שנייה שאני בעדם מאז הגמר מול אברם).
אה, ומודל ה-NFL של דסקל (קישור בתוך הקישור) נראה מעניין. צריך קצת לפתח אותו – אין כ"כ הרבה ימים פנויים בשנה.

ליבר מהאייפון 13 בפברואר 2013

ההרגשה שלי שאנדרסון פותח היום לא יודע במקום מי אבל זו התחושה.
כמה שהוא תיסכל אותי בשנתיים האחרונות אני אשמח לראות את נאני משחק. הוא היחיד בקישור שמספיק טכני למשחקים מהסוג הזה.

כוכב עליון 13 בפברואר 2013

גם אני חושב ככה, פרגי רמז לנו בזה שבמצב של 2-0 נגד אברטון ופציעה של ג'ונס הוא הכניס את קאריק ולא את אנדרסון הנוטה להפצע. אני חושב שזה מקום קלברלי דווקא. האלה ולנסיה, נאני או יאנג שחוזר מפציעה. אם יאנג בריא לגמרי אז יאנג כי נראה שפרגי סומך עליו במשחקים גדוליפ.

כסיפוביץ 13 בפברואר 2013

מבחינתי ליגת האלופות מתחילה היום.
איזה משחק!!!

זן נדיר 13 בפברואר 2013

נפרק אותם.

איברה 13 בפברואר 2013

1-0 (פשוט ברח לך לפני שסיימת את המשפט:))

נפתלי הרץ אימבר 13 בפברואר 2013

חח בדיוק מה שחשבתי כשקראתי את ה-"נפרק אותם".

כוכב עליון 13 בפברואר 2013

מהימים האלה שאי אפשר לעבוד בכלל, אני פשוט בוהה במסך רוב הזמן.8 שעות..עוד 8 שעות. מי הראשון שיכתוב בסוף המשחק שזה רק עוד יום וכו'?

udi 13 בפברואר 2013

מילא לעבוד, נראה אותך מנסה ללמוד למבחן מחר על הבוקר בחשבונאות וכל מה שאתה חושב עליו זה מה יהיה בערב…
נקווה שלא יהיה איזה משחק לפני המועד ב' :)

כוכב עליון 13 בפברואר 2013

בדקת שזה לא נופל על הגומלין? או שאתה בונה על 5-0 לנו היום

אבאלה 13 בפברואר 2013

יהיה באמת קשה לצאת משם עם תוצאה טובה. אין לנו שחקנים הגנתיים טובים מספיק כדי לעצור גם את רונלדו ודי מריה שיבואו לאמצע מהצד וגם להגביל את הניהול של אלונסו.

ג'ונס חייב לפתוח ולדעתי הסיבה שלאחרונה הוא משחק כקשר אחורי סטייל גטוסו היא נטו כי פרגוסון מכין אותו למשחק הזה.אם הוא ייצמד לאלונסו ויצליח להגביל אותו יש לנו סיכוי לגנוב כדורים באמצע ולרוץ קדימה מהר. ונראה לי שמוריניו צופה זאת ולכן אוזיל ישחק ממש כקשר מרכזי ויאפשר הנעת כדור.

הכי חשוב יהיה להיזהר מאיבודי כדור בחצי המגרש שלנו. ריאל של מוריניו, כמו כל קבוצה של מוריניו, מומחית בלחץ שמוביל לחטיפת כדור בחצי של היריב ויצירת שער מהיר, ולצערי קאריק, קלברלי, קגאווה וג'ונס מועדים לאיבודי כדור כאלה.

יונייטד צריכה לשחק כמו קבוצה אנגלית קלאסית, כדורים ארוכים לואן פרסי, ללא הנעת כדור רבה מדי באמצע, להגביה כמה שיותר, ובעיקר לצופף את האמצע הגנתית.

זה לא יהיה הכי יפה אבל אין ממש ברירה.

מיקיג' 13 בפברואר 2013

הזכרת נשכחות אמנם, אבל מהתקופה האפלה של ריאל מדריד.
יונייטד, לעומת זאת, בימים ההם, היתה קבוצה שלא היה אחד בעולם שלא רצה בשיקומה.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2013

ימים כאלה שהבטן מתהפכת עוד הרבה לפני שריקת הפתיחה, אלו הרגעים היפים ביותר של אהדה.
מצד אחד הפחד, החשש, המתח אבל גם תקווה, אמונה וציפיות.

והערב, ברוח הכדורגל של יונייטד העונה, נספוג אבל נבקיע יותר.

יוסי מזרחי 13 בפברואר 2013

האמן לי טל, אני לא מפחד מהם.
אני לא מרחיב כי זה בכל זאת כדורגל ואני לא רוצה להיות מין נאחס כזה. יהיה טוב.
לה-פמיליה בתהליכי השמדה מתקדמים וכל השאר,קטן עלינו.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2013

יוסי,

פחד בריא. הם קבוצה מצויינת וגם אם לא בתקופה טובה בליגה, יש להם מספיק שחקנים טובים שביום נתון יכולים להעניש כל קבוצה.
זה קצת מרגיש לי כמו לפני 2007 והמפגש מול מילאן. על הנייר הם היו פייבוריטים, אנחנו עדיין חסרי ניסיון משהו באירופה וכשרונאלדו ורוני רגע לפני סוף הבוסר האירופאי, אומנם הודחנו בסיכום 2 המשחקים
אבל הרוח היתה התקפית, חיובית, בטח במשחק באולד טראפורד.
תן לי את זה ואני מבסוט, נעבור אותם או לא זה חשוב אבל לא הכל, רוצה שנקבל בחזרה את הרוח של יונייטד באירופה ואחרי הפנצ'ר בעונה שעברה וגם במקרה של הדחה אנחנו נרוויח הניסיון הזה לקראת העונה הבאה, בדיוק כמו הגל שבלענו בו מים ב 2007 אבל שלמדנו מזה עונה לאחר מכן.

בני תבורי 13 בפברואר 2013

רונן,
ואן פרסי עם קישור של בארסה או ריאל מאחוריו, מבקיע כמו מסי ורונאלדו. לשים אותו בדרג שני זה להתעלם מעובדות.

בני תבורי 13 בפברואר 2013

לא "בארסה או ריאל", אלא "בארסה ואפילו ריאל"

תוהה בדרכים 13 בפברואר 2013

על איזה "עובדות" בדיוק אתה מדבר?

על פי ההגיון הזה אני יכול שמיצ'ו ביונייטד יבקיע יותר מואן פרסי. אפילו ואן פרסי לא יטען שהוא מתקרב לרמה של מסי.

תוהה בדרכים 13 בפברואר 2013

ואגב, זה בלי להוריד כלום מיכולתו של ואן פרסי שהוא שחקן נפלא. ה"עובדות" הן שהרבה חלוצים גדולים שיחקו עם הקישור של ברצלונה (זלטאן, וייה, אטו, הנרי), אף אחד מהם לא התקרב למספרים של מסי.

בני תבורי 13 בפברואר 2013

תוהה,
קרא שוב ותבין: העובדות הן שחוליית הקישור העומדת לרשותו של ואן פרסי נחותה מזו של בארסה ואפילו של ריאל.

טומי 13 בפברואר 2013

להערכתי הסיפור לא כמה יוניטד יבקיעו אלא כמה יספגו כי להערכתי הסיכוי לא לספוג ולא להבקיע די קטן. מצד שני חשוב מאוד איך פרגי יעלה כי במידה ויאמץ הגישה ההגנתית יהיה רע ומר כמו גורל הדרבי באיתיחאד שני מחזורים לסוף שנה שעברה

עדי 13 בפברואר 2013

משום מה לא רבים בטוחים בכך, אבל יונייטד קבוצה מאד חזקה השנה והיא נוטה להתעלות במשחקים גדולים בליגה האנגלית. במיוחד בחוץ. אמנם אין דין הליגה האנגלית כדין הצ'מפיונס, אבל בכל זאת. פרגוסון לא מפסיק להפתיע אותנו לטובה השנה ונקווה שלא יפסיק.
יאללה יונייטד

תוהה בדרכים 13 בפברואר 2013

יונייטד לא צריכים לשחק בונקר, אבל כן צריכים לתת לריאל להחזיק בכדור וליזום. הוכח שריאל מאד מתקשים העונה מול קבוצות (כולל קבוצות תחתית בספרד) שמכריחות אותה לשחק כך ופורחת כאשר נותנים לה את המתפרצות והמעברים המהירים מהגנה להתקפה.

עם זאת, יונייטד אסור לשחק על 0-0. זו תוצאה לא משהו בשיטת שערי החוץ ו1-0 מקרי של ריאל מאיזו טעות בהגנה / כדור חופשי של רונאלדו וזו בכלל תהיה תוצאה נוראית.

פאןפאן 13 בפברואר 2013

יונייטד מקבלת 2 או שלוש
אני מקווה שהשועלים רוני וואן פרסי לא יתנו גול אבל מתקשה להאמין שכך יהיה
או שהסר הסקוטי עוד פעם ישתיק את כל סוכנויות ההימורים…

blue moon 13 בפברואר 2013

הערכה צנועה – יונייטד יבקיעו שער חוץ. השאלה אם שער החוץ הזה יהיה רלוונטי מאוד לגומלין או לא. במילים אחרות – האם זה יהיה 2-1 לריאל או למעלה מזה…
ריאל התכוננה למשחק הזה בערך מרגע ההגרלה.
וגם מוריניו.

שאלה –
כמה שחקנים שיהיו היום בהרכב שיחקו עם רונאלדו במנצ'סטר ?

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2013

ריו ו וידיץ' או לפחות אחד מהם וסביר להניח לצד אוונס.
רפאל ואברה
קאריק, רוני.

אופציות נוספות כפוטנציאל, סקולס, גיגס, אנדרסון, נאני.

בקיצור, לא מעט אפשרויות.

blue moon 13 בפברואר 2013

בהחלט לא מעט.

אם אני לא חושב על יכולת גרידא אלא גם על היכולת הפסיכולוגית לעצבן אותו הייתי ממליץ (לא בחום… בכל זאת זאת מנצ'סטר יונייטד, אבל ממליץ) על פרדיננד, וידיץ', עם קצת קללות ותיקולים יפים של סקולס.

בהצלחה

בהחלט לא הוגן מבחינת הליגה הטובה בעולם שתהיה לה (במקרה הטוב) רק נציגה אחת ברבע הגמר.

קורא 13 בפברואר 2013

הסוגריים צריכים לבוא אחרי "הליגה הטובה בעולם". וגם זה במקרה הטוב שהיה בסוף העשור הקודם.

ליבר מהאייפון 13 בפברואר 2013

גם נאני, אנדרסון וולבק.
אולי אפילו רפאל.

ראול 13 בפברואר 2013

היתרון של ריאל לעומת שנים קודמות הוא בעמדת השוער.

ליבר מהאייפון 13 בפברואר 2013

ממש לא מסכים! דה חאה שוער מעולה. במיוחד במשחקים הגדולים שבהם לא מגבהים אין סוף כדורים לכמה חוטבי עצים ענקיים ברחבה אלא באמת משחקים כדורגל. בעצירות בעיטות הוא ברמה עולמית , יש לו אינסטינקטים שאובראוב היה מתגאה בהם. חוץ מזה קסיאס פצוע אז מה היתרון הגדול של ריאל?

ראול 13 בפברואר 2013

לא עשיתי השוואה ביו השוער של ריאל לשוער של היונייטד, אלא בין השוער הנוכחי של ריאל, לעומת זה של העונות הקודמות.

יואב בורוביץ' 13 בפברואר 2013

א. ליגת האלופות היא מפעל גביע לא מעניין
ב. הוא לא מעניין גם כי קבוצות גדולות בקושי נפגשות בו
ג. יונייטד לא קבוצה מרשימה
ד. ריאל לא קבוצה מרשימה העונה
ה. בגלל ג' וד' המשחק היום אינו כה גדול
ו. וויין רוני יכול להוכיח שהוא לא פחות טוב מכריסטיאנו רונאלדו רק אם יכבוש ויכריע את ההתמודדות
ז. ריאל אכן חזקה יותר, ולא במעט
ח. אם יונייטד תעבור את ריאל אך תפסיד ברבע או בחצי הגמר, זה כאילו כמעט לא עשתה דבר
ט. היינו הך כלפי ריאל
י. אנחנו חיים בעולם כדורגל כל כך לא שוויוני שפשוט אין כמעט טעם לעקוב אחר אותו עולם כדורגל
י"א. העובדה שהמשחקים כיום משוחקים באותה שעה היא שערוריה שנמתחת מעונה לעונה
י"ב. רק השערוריה של סעיף י"א הייתה צריכה לפסול התעניינות בליגת האלופות
י"ג. למרות הכל אצפה היום במשחק ואייחל לניצחון של יונייטד, למרות שנאתי לקבוצה. ארצה בכך בגלל שיונייטד עדיין קבוצה אנגלית (וריאל ספרדית. אני שונא גם את ריאל וגם לא חפץ בהצלחת קבוצות ספרדיות).
י"ד. מקווה שלפחות הכדורגל יהיה היום טוב. אם כן- אז אולי באמת תהיה חוויית צפיה נפלאה. אם לא- אז כל הסעיפים השליליים שציינתי רק מתעצמים.

יוסי מזרחי 13 בפברואר 2013

מהיכן כל המרירות הזו, בורוביץ??

wazza 13 בפברואר 2013

פשוט שים ערוץ 10, למה לסבול בכוח אם אתה לא אוהב כדורגל?

אבאלה 13 בפברואר 2013

א. איזו התבכיינות.

ב. יונייטד מאוד מרשימה ביחס לסגל שלה ולאינטנסיביות של הליגה האנגלית.

ג. ריאל לא מרשימה ביחס לסגל שלה ולתחרותיות של הליגה שלה.

ד. אם אתה לא נהנה מיונייטד – ריאל, אתה באמת צריך לעבור לצפות בגולף.

סרינה וולנטינה 13 בפברואר 2013

לרגע חשבתי שג'וני "כדורגל הוא ענף מת, יחי הכדורסל!" כתב את התגובה הזו.

דורפן 13 בפברואר 2013

טוב – אני חושב שאת הקו של "רוני טוב מרונאלדו" יכול להכנס לתרדמת לאיזשהי תקופה סבירה.

דורפן 13 בפברואר 2013

עזי – קראתי בעיון את כתבתך היום. אני האחרון שיחלוק על גדולתו של רונאלדו – עדיין השחקן המוכשר בעולם לטעמי (אבל מסי הוא טוב יותר, כי הוא מבין את מקום השחקן בקבוצה טוב יותר). הכתבה כולה שיר הלל למתוג וליכולת של תקשורת. שחקן "מתקדם" מהיותו שחקן השנה בעולם, אלוף אירופה וסן אלוף אירופה. למעמד של כמעט הכי טוב בעולם, לא פינאליסט אירופי ובדרך כלל לא אלוף ארצו – למרות שהוא מוקף בשחקנים טובים בהרבה. אכן התקדמות נוסח המאה ה-21.

MG 13 בפברואר 2013

"סן אלוף אירופה" – רונן, לא צריך להגזים. הוא עדיין לא קשוד :)

MG 13 בפברואר 2013

*קדוש…

רונן דורפן 13 בפברואר 2013

קדושים יש רק בנבחרת ספרד…..לא פורטוגל

עזי 14 בפברואר 2013

הפרינט מדרום תל אביב רק מספר ומנתח את מה שקורה הוא לא בונה מציאות, אני מסכים איתך שיש פה אלמנט תקשורתי בעייתי, אבל התלונות צריכות להיות אתה יודע למי.

איתמר 13 בפברואר 2013

ההרכב של יונייטד הערב:

דה חאה, רפאל, וידיץ', פרדיננד, אברה, קאריק, קלברלי, ג'ונס (אנדרסון), נאני, רוני, ואן פרסי.

אם ג'ונס כשיר במאת האחוזים אני מאמין שהוא יפתח, וישחק כקשר אחורי מצד ימין בשביל לעזור לרפאל במשימה הקשה של לשמור על רונאלדו כאשר קאריק באמצע וקלברלי נוטה לצד השמאלי של המגרש. רוני ישחק קיצוני שמאלי ונאני קיצוני ימני ו-ואן פרסי חלוץ בודד.
הימור שלי: 0 – 1 ליונייטד !!!

אבאלה 13 בפברואר 2013

נאני, השתגעת ?! שחקן שלא עושה הגנה דקה אחת במשחק. באמת שהוא האופציה האחרונה למשחק כזה. ממש האחרונה, בערך הגיוני כמו לפתוח עם מאקדה.

החתול במגפיים 13 בפברואר 2013

רונן,

אני יודע שזה לא בדיוק המקום והזמן המתאימים, אך בכל זאת:

אשמח בעתיד לקרוא פוסט שלך על ההחלטה השערורייתית של הועד-האולמפי להוציא את ההאבקות מהמשחקים האולימפים ב-2020, בגלל "שיקולי רייטנג"!

מתי מישהו שם למעלה יבין שהמשחקים האלו שייכים ראשית לספורטאים?!

החתול במגפיים 13 בפברואר 2013

ולגבי היום, מדריד אכן קבוצה (אוסף שחקנים) יותר טובה, אך התחושה שאם מניו כובשת ראשונה אז ריאל קורסת.

למרות ששני המאמנים ינסו כהרגלם להעביר את ההכרעה למשחק הבא.

אדם 13 בפברואר 2013

איזה משעמם זה היה אם הן היו נפגשות כל שנה. מי רוצה את זה?
זה כמו שאחרי שבעה קלאסיקו בעונה המשחק הזה כבר הרבה הרבה הרבה פחות מעניין. כמה אפשר.

המטרה היא לצמצם פערים באירופה לא לשים את 4-5 הגדולות שיתחרו רק ביניהן, זה משעמם מאוד. בדיוק כמו שאנחנו כל הזמן מתלוננים שאותן קבוצות מתמודדות על אליפות בארצן, חייבים גיוון! (בתור אוהדים אובייקטיביים כמובן)

אז בואו נהנה ממה שקיבלנו השנה, כי זה באמת כיף אדיר ומרתק מאוד. יאללה יונייטד!

גיל 13 בפברואר 2013

לדעתי יגמר 3:3 או אפילו 4:4. יהיה קצב מטורף לפרקים. מנצ'סטר תהיה במגננה אבל המתפרצות שלה יהיה קטלניות. דה חייאה יתן להם גול אחד אבל גם הצלה שלא מהעולם הזה.

אדם 13 בפברואר 2013

ולמחרת יהיה שלום עולמי.

תומר ש 13 בפברואר 2013

נמצא בשטח וצריך פתרון לצפייה במשחק דרך האייפון. עזרה מישהו?

עוזר לאנשים 13 בפברואר 2013

תנסה דרך האפליקציות הבאות: ustream-veetle-livesteam

אבאלה 13 בפברואר 2013

באסה. הייתי מוכן לנפקדות רק כדי לראות את זה.

אביאל 13 בפברואר 2013

אני חושב שאפשר לראות דרך הפורטלים השונים של החברות הסלולאריות, זה עולה בסביבות חמישה שקלים אבל לפחות זה שידור יציב (ראיתי משחק של צ'לסי ככה בנסיעה לצפון), תנסה אולי גם דרך האפליקציה של ערוץ הספורט.

תומר ש 13 בפברואר 2013

תודה רבה חברים. מקווה שאצליח וצפייה מהנה לכולם.

עובד 13 בפברואר 2013

כאוהד ארסנל וברסה אני רוצה שמנצ'סר תנצח כדי שמוריניו יושפל ויסיים בלי כלום,לא ליגה לא גביע ולא אלופות ,מת לשמוע את התירוצים אחרי……….

אבו צ׳יצ׳ריטה 13 בפברואר 2013

כל מה שאני מסוגל לומר כרגע

U N I T E D
United is the team for me

אבאלה 13 בפברואר 2013

בדיוק כמו שכתבתי, ג'ונס חייב היה לפתוח, אין שחקני אגף כי יונייטד תצופף את האמצע, ההרכב הכי הגיוני שפרגי יכל להציב. אם יאנג לא פצוע הוא משחק על חשבון וולבק.

מול ריאל כמו מול ברצלונה אי אפשר לכסות הכל, השמיכה תמיד קצרה מדי, אבל ההרכב של יונייטד הוא המקסימום שאפשר לעשות.

יאללה יונייטד !!!

רק חבל שארבל משדר..

D! בארץ הקודש 13 בפברואר 2013

קישור איכותי למישהו

גל דגון 13 בפברואר 2013

לריאל יש.

O - ren 13 בפברואר 2013

וואו!

אופיר 13 בפברואר 2013

אירוני לראות את מוריניו מתמודד עם בונקר-מתפרצות בשלב נוק-אאוט של ליגת האלופות.

אבאלה 13 בפברואר 2013

תוצאת מחצית מעולה ביחס ליכולת. כמה שובר את הלב שדווקא כריסטיאנו מבקיע ועם זאת כמה צפוי.

האספקט החיובי – וולבק כובש, מי היה מהמר על זה, כבר נהיה יותר סביר שאברה יבקיע.

האספקט השלילי – זה מתחיל להראות כמו אחד מאותם משחקים שרפאל עולה ליונייטד בגול או באדום (למשל מינכן כאשר היה מול ריברי). הוא לא בליגה של אוזיל ובטח לא של רונלדו. רוני ו/או קגאווה ו/או וולבק צריכים להיות יותר נוכחים באגף הזה.

אמנון 13 בפברואר 2013

בינתיים זה נראה כך-
אם אוזיל יבין שהוא מתמודד באגף רק נגד הצל של עצמו, ריאל נותנת חתיכה אחריי חתיכה. יונייטד נראית מעט הלומת קרב מהיכולת המדרידאית. בנוסף, איפה קגאווה?

אבאלה 13 בפברואר 2013

חילוף מסוכן, להכניס את גיגס האיטי… רוני יצתרך להתמקד בהגנה וגם וולבק לתרום יותר

אופיר 13 בפברואר 2013

ואן פרסי הולך להתעורר בלילות הקרובים עם ההחמצה הזאת לנגד עיניו.

אבאלה 13 בפברואר 2013

וזה כ"כ מעצבן שהוא מחמיץ את זה ובעיקר את קאריק כי הבישול שלו עם הראש היה גאוני

אופיר 13 בפברואר 2013

זה עונשו של יהודה איש קריות.

אופיר 13 בפברואר 2013

הסיכויים לדעתי 55%-45% לטובת יונייטד, כי יש לי הרושם (לא יודע אם הסטטיסטיקה מגבה אותו) שהקבוצה הנוכחית של ריאל לא מוצלחת במיוחד בחוץ.

דה-חאה הזה שלכם השוער הכי בן זונה שראיתי, נכס מטורף.

בר שושני 13 בפברואר 2013

טוב, זמן למסקנות.

1. הייתי נושא את ילדיו של פיל ג'ונס ברחמי, לו היה לי הציוד הביולוגי הנדרש. הצורה שבה האיש הזה לועס חצי קילו חצץ ומתחנן שיתנו לו עוד פשוט מדהימה.
2. דה חאה שוער גדול.
3. גלורי, גלורי מאן יונייטד.

גל דגון 13 בפברואר 2013

עצירת משחק במצב של קרן… זה קורה הרבה הדבר הזה?

גיל 13 בפברואר 2013

לא, אבל זה מוצדק לדעתי. יותר מדי קבוצות מנצלות קרן כדי למרוח את הזמן. אם מנצ'סטר היו מראים דחיפות אני חושב שהוא נותן להם את הקרן.

Yair 14 בפברואר 2013

מראים דחיפות? אתה טוען שיונייטד רצו לבזבז זמן? אז שריקה לסיום היא לא בדיוק עונש… שחקני יונייטד (ואוהדיה כאן בבלוג ובכל העולם) באים בטענות לשופט כי יונייטד רצתה לשחק את הקרן כדי לכבוש, מה הטעם בלהתלונן שהשופט שרק לסיום אם יונייטד התכוונה בכל מקרה להשתמש בקרן כדי לבזבז זמן בשביל ש… השופט ישרוק לסיום?

גיל 14 בפברואר 2013

זה לא מה שאמרתי. מה שקבוצה רוצה במצב כזה זה להרים קרן ולאפשר מצב הבקעה אחד ואחרי זה שריקה. הם לא רוצים שישחקו יותר אחרי המצב הזה אבל כן רוצים את הקרן.

סרינה וולנטינה 13 בפברואר 2013

זה יותר טוב מלשרוק לסיום כשכדור הקרן באוויר, חצי שניה לפני שברזיל כובשת שער ניצחון מול שבדיה…
מונדיאל 78

רן 14 בפברואר 2013

זיקו יכול להעיד כמה זה מעצבן

Danny - Long Island 13 בפברואר 2013

Danny – great
David – great
Alex- superb
Bottom line – great chance back home

Danny - Long Island 13 בפברואר 2013

And Phil too

גיל 13 בפברואר 2013

אני חושב שמגיעה התנצלות מכל אלו שביקרו את דה חייאה, איזה שוער גדול ואיזה אינסטינקטים של חתול.

בסך הכל היה יכול להגמר 5:5. לריאל היו קצת יותר מצבים אבל ליונייטד היו יותר מסוכנים.

פעם ראשונה השנה שנראה שיש מאמץ קבוצתי בהגנה והנחישות הזו עושה הבדל גדול. ריאל לא נראים כקבוצה בלתי עבירה ואם ואן פרסי מרוכז בגומלין אפשר לפתח אופטימיות זהירה. רק למה צריך לחכות 3 שבועות? איזה ביזיון של אופ"א.

חכם בדיעבד 13 בפברואר 2013

קאריק איטי מדי למשחק הזה, אותו הרכב עם קלברלי היה יכול להוציא תוצאה טובה יותר.

תומר ש 13 בפברואר 2013

אם וולבק לא איבד רגל זאת שערוריה שחוטב העצים האקוואדורי הזה ראה מגרש.
גם קגאווה היה צריך לפנות את מקומו לטעמי כבר לפני המחצית. אי הכללתו של קלברלי תמוהה בעיני.

אוי כמה שהדרדלה של רובין כאבה…

גיל 13 בפברואר 2013

אם ואן פרסי היה בועט במלוא העוצמה, סביר שזה היה פוגע בשוער. דווקא בגלל שזה היה דרדלה זה הטעה את השוער והלך לרשת. אין מה לעשות, זה קורה ויונייטד היו בצד הנכון של המזל כמה פעמים אחרות (במיוחד הקורה בתחילת המשחק).

דודיק 13 בפברואר 2013

התיקו ההירואי הושג בהרכב בו נמנו חמישה אנגלים וצפון אירי אחד, שלא לדבר על וולשי צעיר ואלמוני שנכנס כמחליף

Yair 13 בפברואר 2013

איזה אושר לראות את דני וולבק משחק ככה וכובש בברנבאו, רק שימשיך להתפתח.
ובנושא אחר לגמרי, נסו לנחש מי הבחור הצעיר שלוטש עיניים לראיין גיגס בתמונה הבאה:
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02176/WN-Welbeck2_2176526b.jpg

זן נדיר 13 בפברואר 2013

לא פייר, כתוב בלינק.

פטיש רועם 13 בפברואר 2013

מספר הערות
1-את השער של וולבק קאסיאס לא היה סופג,הוא היה יוצא לכדור
2-יוניטד יותר טובה משכולנו חשבנו אך תפסיד בגומלין
3-את ה 40 מיליון יורו שמוריניו זרק על קנית מודרי"ץ היה צריך לקנות חלוץ טיבעי ,אני מאמין ש 40 מיליון פלוס היגוואין או בן זימה היו משכנעים את אטלטיקו
4-הופתעתי מהחילופים הגרועים של מוריניו

ראיין גיגס הראשון, מלך מנצ'סטר 13 בפברואר 2013

תהרגו אותי, אין לי מושג מה רפאל מחפש במועדון שלנו.
הוא פשוט לא ברמה הזאת. הסר היה צריך לשלוח אותו יחד עם אחיו, הכושל לא פחות.

Yair 13 בפברואר 2013

האם זאת תהיה הגזמה לומר שאתה לא צופה בהרבה משחקים של מנצ'סטר יונייטד?

ראיין גיגס הראשון, מלך מנצ'סטר 13 בפברואר 2013

האמת שזו לא תהיה הגזמה, זו תהיה הגזמה פראית. האמן לי שאני צופה בכל משחק כבר קרוב לעשרים שנים. ואם נחזור לדיון עליו ולא על הרגלי הצפייה שלי, אתה באמת חושב שיש לו מקום במועדון ברמה הזו?

Yair 13 בפברואר 2013

אני חושב שהוא אחד השחקנים הטובים שלנו העונה ואחד מ-2 המגנים הימניים הטובים בליגה כרגע ביחד עם זבלטה, ואני ממש לא היחיד.
היום הוא לא היה מדהים, התחיל לא טוב אבל השתפר קצת ככל שהמשחק התקדם.

ראיין גיגס הראשון, מלך מנצ'סטר 14 בפברואר 2013

אני חולק עליך. כאשר אני צופה במשחקים זה נדמה שהוא פשוט משוטט באגף הימני, לא בדיוק מסתדר עם התפקיד, ומשאיר חורים עצומים בהגנה. לעתים רחוקות הוא מבליח עם ניצוץ קלוש של הגנה, אבל רוב הזמן הוא לא מצליח לחטוף, להגיע ראשון לכדורים או לחזור בזמן לאחור.

Yair 14 בפברואר 2013

אז נסכים שלא להסכים, רק אשאיר אותך עם זה:
http://www.manutd.com/en/News-And-Features/Football-News/2012/Dec/sir-alex-ferguson-hails-rafael.aspx

ועם זה שגארי נוויל נתן לו את תואר איש המשחק ביום ראשון, אם זה לא עושה אצלך רושם אז אני לא יודע באיזו קבוצה צפית בכל השנים האלה

ראיין גיגס הראשון, מלך מנצ'סטר 14 בפברואר 2013

בדיוק לזה אני מתכוון. ההבלחות האלו מדי פעם. אין רצף של משחקים טובים, רוב הזמן הוא או גרוע או פושר, ופעם בכמה משחקים מתפלק לו משחק טוב. כך או כך אנחנו לא נגיע להסכמה, ובכל אופן, יאיר, אני מודה לך על הדיון הענייני.

סימנטוב 14 בפברואר 2013

היה לרפאל כדור 50/50 מול פליני (25ס"מ גבוה ממנו) והוא לקח אותו כמו גדול. הוא היה מדהים בשבת. הייתי במחשק הוא היה על כל המגרש והיה לו בישול נהדר.

ראיין גיגס הראשון, מלך מנצ'סטר 14 בפברואר 2013

ראה תגובתי הקודמת בדבר חוסר הרציפות

יוסי מזרחי 13 בפברואר 2013

חמודי, כבר מאוחר.לך לישון.

ראיין גיגס הראשון, מלך מנצ'סטר 13 בפברואר 2013

הנימה המזלזלת הזו לא נחוצה פה יוסי אבל אם אלך על הקו שלך: לא סבאל'ה, תלך אתה לישון.

סימנטוב 13 בפברואר 2013

אותי לימדו שאם אתן כבוד למי שמבוגר ממני בסופו של דבר אתן את הכבוד הזה גם לעצמי וע"י אצפה שעם השנים אהיה אדם טוב יותר.

ראיין גיגס הראשון, מלך מנצ'סטר 14 בפברואר 2013

גם אותי לימדו לכבד מבוגרים, אבל למה שאעשה זאת אם מלכתחילה הוא מסיק שאני ילד ופונה אלי בלעג, במקום לענות באופן ענייני?

יוסי מזרחי 14 בפברואר 2013

הרוחת את הזילזול הזה ביושר.
מותר לבקר שחקן אבל אסור לאבד פרופורציות,וזה מה שעשית. לכן, הביקורת שלך נתפשת כלא שקולה וזו לשון המעטה.
והלכתי אכן לישון, לכן התגובה המאוחרת.

סימנטוב 13 בפברואר 2013

רפאל היה בעמדה מאוד קשה היום היו לו קשיים אבל הוא התרומם בהמשך, מה שאנחנו (ושגיא כהן) רואים זה החלק הצר של המשחק יש המון תנועה וחילופי מקומות.
הפוטנציאל שם להרבה שם.

סימנטוב 13 בפברואר 2013

…הרבה שנים.
ד"א בשבת הוא היה מספר אחד במגרש

זן נדיר 13 בפברואר 2013

גם קיבל איש המשחק.

סימנטוב 13 בפברואר 2013

כן!

אביאל 13 בפברואר 2013

משחק של התקפי לב.

והיה צריך להיות אדום לוראן.

קורא 14 בפברואר 2013

הייתה עבירה, אבל לדעתי אפשר היה להסתפק בצהוב כי ראמוס עשה תנועה אלכסונית לסגירה כך שהוא לא היה אחרון.

אסף רביץ 13 בפברואר 2013

אוהד נייטרלי: כל יום שלא פועלים לכך שהשתיים האלה ייפגשו לפחות פעמיים בשנה הוא פשע

יואב מקטמון 13 בפברואר 2013

אם הייתי טיפוס קנטרני, הייתי שואל עכשיו "איפה כל אלו שטענו שדה חאה עולה לנו ביותר מדי נקודות…"
אבל אני לא, בטח לא בערב שכזה.
אכן, הופעה לפנתיאון של דויד יקירנו.
לעומתו, אני חייב לומר שמקגאווה אני קצת מאוכזב. אבל גם ממנו זה עוד יבוא.
פיל ג'ונס – מחצית ראשונה איומה, הוא לא הבין בכלל איפה הוא אמור לשחק ומה התפקיד שלו. מחצית שניה טובה בהרבה, ניטרל את רונאלדו כמעט לגמרי.
ורונאלדו? מה עוד אפשר לומר עליו? במחצית הראשונה הוא נראה כמו חייזר, עם יכולות גופניות עליונות, ויכולות כדורגלניות לא מהעולם הזה.
הגומלין לא יהיה קל בכלל, צריך לקוות שון פרסי יתאושש מהשבועות האחרונים הלא טובים שלו.
שורה תחתונה – ערב שהוסיף הרבה כבוד למועדון!

Yair 13 בפברואר 2013

היום הם מתלוננים על רפאל…
קגאווה היה טוב בתחילת המשחק, קשה מאוד לשחקן כמוהו להתבלט בצורת המשחק שניסינו לפתח היום, מקווה שהוא עוד יקבל הזדמנויות להראות מה שהוא הראה בדורטמונד.

קורא 14 בפברואר 2013

להשלים את המשפט שלך – רונאלדו די נעלם מחצית שנייה, והוא לא מעורב כמעט ולא מספיק טוב בשטחים צפופים ונגד בונקר בהתקפה עומדת, ולא בפעם הראשונה.
שיש מרחב – הוא מפלצת.

סימנטוב 13 בפברואר 2013

ג'ונס הופך לאקס-פאקטור נהדר. מלהיות שחקן סגל הבחור (שבעוד שבוע יגיע לגיל המופלג של 21!) הוא בא בזמן טוב, הבחור רותם מחרשה ועולה למגרש.

אריק 13 בפברואר 2013

לחלל גונס איש המשחק. איפה היה רונאל דו במחצית השניה עבודת חיסול מושלמת

פטיש רועם 13 בפברואר 2013

במחצית הראשונה רונאלדו בעט עונשין בימין הכדור פגע בחומה ואז חזר אליו והוא בעט נהדר בשמאל
30 שנה אני רואה כדורגל,דבר כזה עוד לא ראיתי
פשוט מושלם

גיל 14 בפברואר 2013

גם הבעיטת עונשין שלו בחצי השני הייתה גאונית. אם זה היה במסגרת זה היה גול.

דורפן 14 בפברואר 2013

או שדי חיאה היה מציל בפליק לק לפנים עם העקב מהחיבורים

גיל 14 בפברואר 2013

זה גם יכול להיות.

אלי (המקורי) 14 בפברואר 2013

Like!

א.לוי 14 בפברואר 2013

רפאל באמת נורא..כל פעם שהיה התרחשות באזור שלו דאגתי….אוונס היה טוב..אבל איש המשחק היה דה חאה..או איך שאחותי קוראת לו ",גנב הסופגניות"

נבות 14 בפברואר 2013

היה משחק נהדר ,אבל הלב עמד בעומסים בלתי נסבלים.
יונייטד שיחקה נגד המגמה והמסורת שלה עצמה.
סר אלכס למד להתגונן במשחק חוץ קשה והתחפש למוריניו.
הוא תמיד לומד באחור, הוא לא חדשן.
הציוות היה מצוין אבל חוסר התיאום בין מערכי הקבוצה ריווח לריאל את המשחק לפרקים ארוכים מסוכנים ואפלים במיוחד,
דה חאה יצאת גדול ,ענק!
החילוף של גיגס על חשבון קגאווה נעשה באחור ,אבל שינה לחלוטין את הכיוון של המשחק, פשוט כי היה שם וטראן שיודע לקבל ולהעביר כדור ,ולחזור לתבנית משחק שהיא יוניטד. מאותו רגע השדים היו יותר מסוכנים וקרובים לנצחון.
יוניטד תעבור בגלל ההשראה- רוח טובה מרחפת על הקבוצה.

תוהה בדרכים 14 בפברואר 2013

נגד המסורת? השנים הטובות של יונייטד באירופה היו בעיקר דרך כדורגל הגנתי. המשחק היום היה תצוגה של ברזיל 82 ליד המשחק בקמפ נואו ב2008. ואני לא כותב את זה כביקורת, אלא כציון עובדה.

ב2008 יונייטד כבשה יותר משער אחד רק במשחק אחד בשלבי הנוק אאוט.

קורא 14 בפברואר 2013

מסכים עם התוהה – גם בעונות שליונייטד סגנון התקפי – כמעט תמיד (אולי להוציא 7:1 מול רומא) פרגוסון הגנתי וזהיר בשלבי הנוקאאוט (תסמונת פארק במקום חלוץ הקבועה) – מוריניו לא המציא את זה.

בן אדום 14 בפברואר 2013

מאוד מוזר לראות את ההתפעלות מדה חאה.. פספסתי משהו??..
הוא נתן משחק טוב.. ההדיפה עם הרגל זאת ההדיפה הכי גרועה שראיתי מזה הרבה זמן במיוחד שהיד שלו בקלות יכלה להגיע לזה ולתפוס אפילו.
ממש מוזר לי כל מה שהולך כאן..

תוהה בדרכים 14 בפברואר 2013

רונן,

למה אתה מחשיב את רונאלדו ל"מוכשר ביותר"?

אני מניח שזה בגלל היכולות הפיזיות. אבל גם יכולת טכנית היא חלק מהכישרון ובכדורגל (להבדיל מכדורסל) אי אפשר לפתח דרמטית יכולת טכנית בגילאים מאוחרים. כלומר היתרון הטכני של מסי הוא מובנה לא פחות מהפיזי של רונאלדו.

אם היית כותב שרונאלדו הוא הטוב ביותר לא הייתי מסכים בהכרח אבל הייתי מבין את ההגיון. דווקא בכישרון טבעי הפער הוא יותר גדול לדעתי. רונאלדו הוא שחקן של עבודה קשה לא פחות מכישרון מולד.

דורפן 14 בפברואר 2013

אני חושב שהרבה מגדולתו של מסי היא התאמה מושלמת לקבוצה – שגם היא קבוצה עצומה. רונאלדו מסוגל להצליח במגוון יותר גדול של מצבים. ואני חושב שלו היית מחליף ביניהם עכשיו – רונאלדו היה משיג מספרים דומים למספרים של שניהם עכשיו אבל מסי היה מאד מתקשה.

כלומר – אם נמדוד כשרון בכך שנשלח כל אחד מהם לעשר קבוצות שונות – רונאלדו יצליח ביותר.

אבל כאן נכנסת לידי ביטוי חוכמתו של מסי. הוא קשר את עצמו למועדון, לשיטה, למספר שחקנים – ואלו נותנים לו קריירה יותר מצליחה.

תוהה בדרכים 14 בפברואר 2013

לא יודע. זה נראה לי טיעון נוח, פשוט מכוון שכנראה מעולם הוא לא יעמוד למבחן המציאות ולכן גם לא ניתן להפרכה.

רונאלדו בפורטוגל לא מבקיע יותר ממסי בארגנטינה.

גיל 14 בפברואר 2013

זה כן עומד במידה מסוימת להפרכה כי רונאלדו משחק מעולה בשני מועדונים גדולים שונים וגם בנבחרת, בעוד מסי לא ממש עשה משהו עד עכשיו עם הנבחרת.

דורפן 14 בפברואר 2013

כאן אתה נכנס למלכודת שקרים-סטטיסטיקה. רונאלדו הוביל או היה חלק עם פורטוגל בהישגים לא קטנים. גמר יורו, חצי גמר מונדיאל, חצי גמר יורו מול ספרד סופר חזקה שהסתיים בפנדלים (והיה השחקן הטוב בטורניר). אלו הישגי השיא של פורטוגל ובהחלט לא מתחייבים מחומר השחקנים שלה. רונאלדו לא תמיד גדול אבל לא פעם כן ואפילו הירואי וכובש שערים חשובים. כמו מול הולנד וצ'כיה ביורו האחרון.

ארגנטינה עם מסי היא בינתיים (עם שיפורון בשנה האחרונה) כשלון גדול מוחלט ומחפיר ביחס לחומר השחקנים. ומסי בכל מעמד מרכזי עם הנבחרת בינתיים התאייד.

תוהה בדרכים 14 בפברואר 2013

היורו האחרון היה ההישג היחיד אליו הוא "הוביל" את פורטוגל (את 2004 ו2006 אתה לא יכול לייחס אליו ככוב הנבחרת). גם ביורו הזה הוא היה טוב בשניים מתוך חמישה משחקים ולא קיים בשלושת האחרים.

זה לא שמסי של ברצלונה הוא מסי של הנבחרת, פשוט הטיעון הזה רלבנטי גם לרונאלדו.

התחושה שלי שאתה רואה את שניהם משחקים היא שמסי פשוט שחקן יותר טוב. עכשיו, יש שחקנים אחרים יותר מוכשרים "טכנית" מרונאלדו אבל להם אין את ה"מספרים". למסי יש יתרון בולט גם כאן.

דורפן 14 בפברואר 2013

אני לא מקבל. קודם כל אין שחקן קרוב לרונאלדו במגוון יכולות ההתקפה שלו. כולל באוויר, כולל במתפרצת וכו'.

וכאמור, רונאלדו לא מדהים בנבחרת, אבל הוא הרבה יותר מאשר מסי בארגנטינה. יש בו רוח קרב, יש מספר משחקים גדולים. מסי נמצא בתוך דור שחקנים אדיר והוא לא טוב בנבחרת. האמת שאני לא מבין למה.

תוהה בדרכים 14 בפברואר 2013

אגב, גם יונייטד וגם ריאל הנוכחית שיחקו ומשחקות בדיוק לנקודת הכוח של רונאלדו: מעבר מהיר מהגנה להתקפה שמאפשר לו להביא לידי ביטוי את המהירות שלו.

זה סגנון שבנוי להוציא ממנו את המיטב בדיוק כפי שהסגנון ברצלונה מותאם למסי.

תוהה בדרכים 14 בפברואר 2013

לא מסכים לגבי המגוון ביותר. רונאלדו יותר חזק ומהיר ולכן יש לו יתרונות באספקטים רלבנטיים ליתרונות הללו: נגיחות, בעיטות מרחוק. מתפרצות. למסי יש יתרון מכריע בכל מה שמתקשר ליכולת טכנית: מסירה, דריבל על שטח קטן.

אני אשאל את זה כך: במנותק מסנטימנטים, מקצועית נטו, אם יש לך אפשרות אתה לוקח את רונאלדו ליונייטד לפני מסי?

רונן דורפן 14 בפברואר 2013

כן – כי הסיכון יותר קטן. הוא כבר הצליח באנגליה ועמד בכסאח שם.

תוהה בדרכים 14 בפברואר 2013

דעתך האישית היא לגטמית כמובן, אבל הנימוק קצת מוזר לי. כאילו, מסי לא שיחק באנגליה כי לא הייתה לו סיבה. אם הייתה סיטואציה אחרת אולי הוא היה מגיע לאנגליה ומסתדר עם הכסאח שם כמו שהסתדרו כל השחקנים שעברו מספרד לאנגליה. אתה תיקח את סילבה או טורה לפני הספרדים של ברצלונה באותו נימוק?

נניח שיש לך יכולת להביא כל שחקן בעולם ליונייטד. במנותק משיקולי גיל, עלות או פציעות מי חמשת הבחירות הראשונות שלך?

רונן דורפן 14 בפברואר 2013

תראה – אם היו אומרים לי שמסי ישחק כמו בברצלונה.[ או מביאים אותו עם כל הקישור – זה סיפור אחר. אבל ההנחה שלי היא שזה הימור על 100 מליון יורו. אז עדיף רונאלדו שכבר עשה את זה.

גיל 14 בפברואר 2013

תוהה, היתרון של מסי לא ממש בולט במספרים ולמעשה רק בשנה האחרונה הוא יצר פער מסוים מרונאלדו. בהתחשב בזה שיש לו בקבוצה את השחקנים המובילים של אלופת עולם ואירופה מהחזקות אי פעם, אז בהחלט יש ספקות בקשר ליכולת שלו להוביל קבוצה ולא להיות היהלום בכתר של שיטה שמותאמת אליו כמו כפפה ליד. הוא השחקן המהונדס חברתית הראשון בהיסטוריה!

קורא 14 בפברואר 2013

הטענות על יתרון הגיוון של רונאלדו הם ממש לא מדויקות בעיני – על שטחים צפופים, בהתקפה עומדת (ע"ע מחצית שנייה אתמול כדוגמה) הוא הרבה פחות טוב, יכולת מסירה (נוסף על הפער העצום בבישולים גם כמות המסירות שמסי הכין למצבים עולה בהרבה), יכולת להתמודד עם 2-3 מגינים, לרדת אחורה לנהל משחק.
כל היתרונות האלה לא קשורים רק בהתאמה של מסי לקבוצה.
היתרונות המובהקים של רונאלדו: מהירות מתפרצת (גם מסי די מהיר), משחק ראש, בעיטה מחוץ לרחבה וברגל החלשה.
בעיני שניהם מפלצות ביחס לבני התמותה אבל אין מה להשוות כרגע.

רונן דורפן 14 בפברואר 2013

קורא – לרוב המאמנים בעולם לא תהיה שאלה מי יעזור להם כרגע – וזה רונאלדו. אם הוא יצטרף לקובנטרי הוא ינגח חלק מהקרנות שלהם לרשת ויבקיע מרחוק ויעשה טרור לבדו. זה הגוון – רונאלדו יכול לעזור הרבה יותר בהרבה סוגים של כדורגל.

מסי יותר טוב כי כל זה לא רלוונטי. הם לא שניהם עומדים לעבור לקובנטרי או להפועל פתח תקווה. הם תמיד ישחקו בברצלונה או ריאל או לכל היותר יעברו לקבוצה מאד מאד גדולה אחרת.

תוהה בדרכים 15 בפברואר 2013

על מבוסס טיעון "רוב המאמנים"? "רוב המאמנים", שיש להם אפשרות לבחור (בבלון דאור), מעדיפים את מסי. זה כמובן לא הופך את הבחירה שלהם לנכונה, אבל אי אפשר להציג את הטענה שרוב המאמנים היו מעדיפים את רונאלדו כעובדה בדיון.

גם לטיעון על "התאמה לסוגים שונים של כדורגל" אין שום בסיס. עובדתית בשנים האחרנות רוב השחקנים הקטנים והטכנים נראים הרבה יותר טוב באנגליה מאשר בספרד. חואן מאטה, קאסורלה או סילבה יכולים להתאים את עצמו ואפילו להיראות טוב יותר ב"סגנון האנגלי", ומסי לא?

העובדה היחידה בדיון הזה היא שרונאלדו היה מעונין לעבור קבוצה ומסי לא. כל השאר זה השערות.

קורא 14 בפברואר 2013

אוקיי, אז לרונאלדו יש יכולת התאמה לסוגים שונים של כדורגל.
התכוונתי לגיוון יכולות וכלים כלליים בכדורגל. ולדעתי, כרגע, בקבוצות הנוכחיות ולא כולל עונת פרישה בקובנטרי, מסי מציג יותר יכולות ויותר דרכים בהם הוא משפיע על המשחק ממפלצת הכדורגל השנייה
ולכן הוא הטוב בעולם היום.

יוסי מזרחי 14 בפברואר 2013

לכולם:
זה ויכוח שהוא גם חסר תוחלת וגם בלי תשובה ברורה.
אני מעדיף את רונאלדו מהרבה אספקטים, בתוכם גם כי ראיתי אותו יותר ובליגה אמיתית וכי הוא ורסטילי יותר.
את מה שהוא עשה אתמול בגול שהבקיע, יוכל מסי לעשות רק עם סולם ובוכנה פניאומטית,אבל מישהו יכול לתת דוגמא על איך מפרקים הגנה על מטר מרובע ואת זה יעשה מסי יותר מרונאלדו.
כאמור, ויכוח חסר תוחלת.

תוהה בדרכים 15 בפברואר 2013

עם כל הכבוד, רונאלדו בלט בליגה שבה כל שחקן דרג שני מספרד הופך לכוכב, כך שזה משהו שאתם באמת צריכים להפסיק לזקוף לזכותו.

יואב 14 בפברואר 2013

רונן, כל מילה.
הופעה מכובדת , שקולה ושלא מוותרת על הסיכוי להבקיע עוד שער.

תומר חרוב 14 בפברואר 2013

באמת היה מוזר שהוא הוציא את די מריה שהיה השחקן הטוב על המגרש כולל עבודת הגנה מדהימה.
משחק טוב מאוד, קשה לי להאמין שריאל לא שווה שער בגומלין ודווקא ההתקפה של יונייטד תהיה במבחן. אני מאוד רוצה לראות את צ'יצ'ריטו במשחק כזה.

תוהה בדרכים 14 בפברואר 2013

אני מסכים. עם ההגנה שהייתה ליונייטד לפני שלוש-חמש שנים היית מקבל אפשרות של 0-0 כריאלית ולכן שער החוץ היה באמת משמעותי. במצב הנוכחי שאתה מניח שריאל יבקיעו (או לפחות יגיעו להרבה מצבים) ולכן יונייטד יצטרכו לנצח את המשחק.

מנחם לס 14 בפברואר 2013

חזיתי במשחק בשידור מאוחר (הראו אצלנו את המשחק ב-8 בערב). כבר מזמן לא נהניתי ככה מכדורגל. ריאל בברור קבוצה טובה יותר, אבל יונייטד נתנה הופעה מכובדת מאד.

בני תבורי 14 בפברואר 2013

אני חושב שזה כבוד גדול לקבוצה השלישית בספרד לקחת נקודה מהקבוצה הראשונה באנגליה, בהסתמך על ההבדלים בין הליגות.

גל דגון 14 בפברואר 2013

אם לר הייתי במשרד הייתי נעמד ומריע לתגובה הזו.

אבישי 14 בפברואר 2013

היכולת של דה חיאה לא מפתיעה, לדעתי השוער מספר אחד בעולם בכל מה שנוגע לרפלקסים והצלות וירטואוזיות. מצד שני, מכמות הקרנות שהייתה לריאל, סטוק סיטי, רדינג ונוריץ' היו מפיקות קצת יותר.
ג'ונס עשה עבודה נהדרת על רונאלדו במחצית השניה, וקרוב לוודאי שיתופקד באופן דומה באולד טראפורד, השאלה מי ישחקו לצידו. קגאווה מתאים למשחק כזה כי הוא יודע להחזיק כדור תחת לחץ ו"לשחק כדורגל של טיקי טאקה". בהנחה שמרכז שדה של ג'ונס, קגאווה וקלברלי ייחשב כצעיר מדי בעיני הסר, הייתי שמח לראות את שניהם משחקים ביחד עם גיגס.

אביעד 14 בפברואר 2013

המלכוד שלנו היה יחסית ברור לפני המשחק והתבהר לחלוטין במהלכו. ג'ונס לא יכול לשחק קשר בפוזשן פוטבול.
אם יונייטד משחקת עם ג'ונס כחלק ממרכז קישור של שניים, היא לא תוכל להחזיק בכדור. אם היא תשחק איתו כחלק ממרכז של שלושה, ייפגע המחץ ההתקפי. אם ג'ונס יישב בחוץ לטובת העניינים הללו, תיפגע היכולת ההגנתית שלנו בשמירה על השחקן המרכזי של היריבה.
ככה זה, השמיכה קצרה מדי :)

איש 14 בפברואר 2013

בן אדום, כנראה שכן, פספסת משהו. באולפן של סקיי בסיכום המחצית אחד הפרשנים אמר שאין לו מושג איך דה חאה הצליח להדוף את הבעיטה של קונטראו בדקה החמישית. הוא ציין שהכדור שינה כיוון מפגיעה בשחקן נוסף ולדה חאה לא היה בכלל זמן לראות אותו.
הפרשן היה פיטר שמייכל.

יוסי מזרחי 14 בפברואר 2013

עכשיו אחרי שראיתי שוב את המשחק, ובלי רצון להגרר לויכוח, נזכרתי בגול של פלה במונדיאל במקסיקו, כשעלה לנגיחה. חיכה לכדור כשהוא באויר,ונגח אותו כשהרושם היה שהיה לו זמן לשתות קפה כשהוא באויר..
כריסטיאנו חזר על הפלא הזה.

אבישי 14 בפברואר 2013

זו הייתה התרומה הצנועה שלו לחגיגות ה-50 של אחד, מייקל ג'ורדן.

גיל 14 בפברואר 2013

אני מודה שלי דווקא ההצלה של דה חייאה הזכיר את בנקס, אבל זה חילול הקודש.

גיל מזימבבואה 14 בפברואר 2013

ניצחנו 1:1.
מי שניצח עבורנו את המשחק אלו שוב השחקנים הכי פחות סקסים דה חיאה, ג'ונס וולבק.
פרגסון כבר הרבה שנים מבין שרוב ההרכב צריך להיות בנוי מהם ולא משחקני הסלאלום, בנוסף פרדיננד אולי לא התבלט אבל הדרך שבה הוא משתמש בניסיון שלו מרשימה מאד. הבן אדם לא טועה.

wazza 14 בפברואר 2013

פרדיננד ואבנס היו מצוינים, רפאל לא מושלם אבל בשיפור אדיר, רוני היה נראה קצת מחוץ לעניינים כששיחק בצד, וולבק מתחיל לפרוע שטרות

ג'ונס חיסל את רונאלדו אבל גם את הקישור שלנו, קגאווה שחקן מצוין אבל את הסיגנון של דורטמונד אין לו עם מי לשחק ביונייטד

אני אישית מאוד לא התלהבתי מהמשחק (מהתוצאה כן) ריאל היתה די חלשה ויונייטד עוד יותר

wazza 14 בפברואר 2013

ועוד מילה על האוהדים, ארבל אמר שהקהל בברנבאו זה לא הקהל קונצרטים בקאמפ נואו, מה שהוא לא הבין זה שמה שהוא שומע זה את אוהדי יונייטד

גל דגון 14 בפברואר 2013

ארבל זה ארבל. הוא לא ניסה אפילו להסתיר את התמיכה שלו בריאל במשחק הזה.

wazza 14 בפברואר 2013

זה לא היה נגד ארבל זה היה בעד האוהדים של יונייטד, ארבל והמבקר מסעדות שלצידו לא ראויים להתייחסות

אביאל 14 בפברואר 2013

wazza – אל תגזים, היית בברנבאו במשחקים גדולים ? הקהל של ריאל נותן הצגות, דווקא שמעתי שלפעמים באולד טרפורד יש קהל של קונצרטים.

wazza 14 בפברואר 2013

רק ציינתי שבזמן שארבל דיבר על הקהל אז מי ששמעו זה היה הקהל של יונייטד דווקא, והייתי באולד טראפורד ואני מעדיף לא לענות זה…

אבאלה 14 בפברואר 2013

נעשה קצת סדר :

1. דה חאה נתן משחק טוב מאוד, לא מדהים או מצוין, הייתה לו הצלה אחת באמת מדהימה וכמה הצלות טובות. המדהימה אגב היא העדיפה מקונטראו לקורה.

2. ובכל זאת אני מודה מסתמן שהוא שוער טוב יותר בהרבה משחשבתי.

3. כל מי שכותב וחושב שאולי עדיף לפתוח עם קלברלי או גיגס על חשבון קאריק (בטח שמול ריאל)לא מבין דבר בכדורגל.

4. מי שבאמת נתנו משחק מעולה אתמול הם וולבק, אברה, ריו, אוונס, וג'ונס שעדיין אין לו את הנעת הכדור של קאריק או את המיקום שלו, אבל הוא כ"כ מהיר וחזק, וכ"כ משקיע שזה נפלא לראותו.

5. זה היה אחד המשחקים הטקטיים המרשימים שראיתי מיונייטד הרבה מאוד זמן. רונלדו, אלונסו, די מריה ואוזיל לא קיבלו הרבה חופש. רוני החליף עמדות במשחק אחד כמו שרוב השחקנים לא עושים בקריירה. (קשר שמאלי הגנתי, ימני הגנתי, מאחורי חלוץ, מטרה לכדורים ארוכים). סותם כל חור במערך על חשבון התהילה של להיות הסקורר, אחד ויחיד.

6. בגומלין יכול להיות משחק פתוח ולכן להפוך לתחרות מי מבקיע יותר גולים. אני יותר אהנה ממשחק טקטי נבון נוסף של שתי הקבוצות. בכל מקרה, יאללה פרגי !!!

אבישי 14 בפברואר 2013

שוער זה זה שהחולצה שלו בצבע שונה, נכון?
וברצינות, ולמרות שאני לא מבין דבר בכדורגל, אני חושב שקאריק – למרות אהבתי הרבה אליו, למרות העונה הנהדרת שהוא נותן ולמרות שכרגע הוא הקשר בכושר הכי טוב – לא בא אתמול יותר מדי לידי ביטוי. הוא פשוט לא מספיק מהיר, לא הגנתית, בקטע של לחזור בזמן להגנה או להכניס רגל ולמצוא כדור, ולא התקפית, כי מול ריאל אין את חצי השניה הנוספת שהוא צריך כדי להוציא מסירת אמן.

baaaaaaa 14 בפברואר 2013

נכון שדה חאה וג'ונס היו נפלאים אתמול, אבל אני חושב שלא נותנים מספיק קדריט לאוואנס. אמנם ריאל הגיעו להמון מצבים, אבל רובם ככולם היו מחוץ לרחבה (אם נתעלם מהסגירה הנוראית של רפאל על קואנטראו שהובילה להצלה ההזויה של דה חאה) – אוואנס שלט בגובה, חיפה על טעויות בשמירה על רונאלדו ומי זוכר בכלל שבנזמה היה על המגרש?

עכשיו רק נשאר לנסות להשיג כרטיסים לגומלין. יש סיכוי, לא?

אבאלה 14 בפברואר 2013

וואי באמת שמישהו (דורפן?), יכתוב איך להשיג כרטיסים, אני מתפטר מהעבודה בשביל המשחק הזה !!

baaaaaaa 14 בפברואר 2013

הבעיה הגדולה היא שכל הכרטיסים שמוצעים הם ליציע של אוהדי ריאל. אבל מניח שזו קצת חזירות לקוות ליותר מזה שלושה שבועות לפני המשחק…

רונן דורפן 14 בפברואר 2013

אני קונה כרטיסי שוק שחור בדרך אחת בלבד. מגיע לאיצטדיון ומנסה רק מחצי שעה לפני המשחק. תמיד יש איזו סבתא שמתה ומישהו שמוכר במחיר הקרן

צור שפי 14 בפברואר 2013

1. תמיד זו אותה סבתא?
2. אני אוהד אתלטיקו, גם דה-חאה.

גיל שלי 14 בפברואר 2013

ניסיתי את זה פעם בהייבורי ובגלל היפנים המחירים עלו ככל שהתקרבה שעת הפתיחה.
מצד שני אבא שלי השתמש באותה שיטה כדי לראות את חצי הגמר אנגליה פורטוגל ב1966 בוומבלי והצליח לא רע.

ירח אדום 14 בפברואר 2013

אם להיות שטחי לרגע- התחת של של יוניטד הוכיח (שוב) את גדולתו.
דה חאה בהופעה הירואית והניתור של כריסטיאנו- מדהים וההשוואה לגול של פלה בהחלט במקומה.משחק נהדר איזה כיף יהיה בגומלין.
קדימה מרסיסייד!

טל המנצ'סטרי 14 בפברואר 2013

דה חאה, לא היה ספק על השוט סטופינג שהוא, כישרון ויכולת גדולים באספקט הזה, עקב האכילס היה ונשאר היציאות לכדורי הגובה וגם אתמול הוא תפס אוויר פעמיים ולכן סימן השאלה ועד שיוכח אחרת, האם יהיה שיפור מספיק עבור קרבות האוויר והפיזיות בתיבת ה 5 באנגליה.
אבל אי אפשר להיות חזירים לגבי אתמול, זה לא רק העצירות אלא גם הביטחון שהפגין. הופעה שהביאה "נקודות"

רפאל, החוליה הכי יציבה וטובה הגנתית העונה עד אתמול, מחצית ראשונה נוראית שלו, מהפעולה הראשונה לא נכנס טוב למשחק. במחצית השנייה היה סולידי יותר.

ריו ואוונס, בהתחשב בזה שבלא מעט דקות ריאל מדריד הניעו כדור, לחצו וסיכנו אותנו מעמדה קרובה לרחבת ה 16, משחק מצויין של שניהם.

אברה, ממשיך להיות בור מבחינה הגנתית ודווקא בדברים מרגיזים כמו שבירת קו אחורי עם הבלמים שצריכים לחפות עליו ונראים פחות טוב בגללו.

קאריק במחצית הראשונה הלך לאיבוד ולא הורגש כמו בפעמים קודמות מול קבוצות ספרדיות, במחצית השנייה התאפס קצת על עצמו ועזר יותר בהחזקה והנעת הכדור.
ג'ונס לעומת זאת הראה מאיזה חומר הוא עשוי, גבר שבגברים.
הוא בכלל בלם במקור אבל האיכויות שלו מאפשרות לו לשחק גם בקישור האחורי וכמו שהעלים את גארת' בייל לפני מספר שבועות ואת פלייני ביום ראשון, ככה אתמול עשה עבודת קודש על רונאלדו ובכלל.
לא דפק חשבון לכוכבים מסביב, הופעה אמיצה.

קאגווה, מאכזב ביותר, משחק שהגיע מהליגה הגרמנית לא ציפיתי שיהיה כל-כך רך בהקשר הפיזי. זה לא היה הכדורגל בליגה האנגלית אמש ועדיין הוא התקשה פיזית והפסיד כל מאבק שכזה.
חסר ביטחון וזה בא לידי ביטוי גם כשהכדור נמצא אצלו ברגלים.
לזכותו יאמר שידע לעשות תנועה חכמה קדימה בשעה שכדורים ארוכים נשלחו אל עבר ואן פרסי והגנת ריאל מדריד התרכזה בו, ממהלך שכזה קיבלנו קרן וכבשנו.

רוני, כרגיל לצערי במשחקים גדולים מקריבים לטובת הקבוצה ואתמול מעמדת הקשר בצד ימין ואני כותב קשר ולא קיצוני כי הוא התרכז יותר בעבודת ההגנה. שלח כמה כדורים ארוכים טובים ובישל את הגול מהקרן.

ואן פרסי, משקוף, בעיטה טובה והחטאה נוראית, קצת לא מאופס מול השער במשחקים האחרונים אבל הופעה נהדרת שלו, בכדרורים וכשהוציא אותנו קדימה מספר פעמים וכששמר על הכדור עם הגב והרוויח עבורנו אוויר ושקט.

דני וולבק, השחקן המצטיין שלנו אתמול, גם הוא גבר שבגברים.
לחץ את השחקנים של מדריד, חטף כדורים, ניצח במאבקים הפיזיים, הניע נכון את הכדור, היה מסוכן וגם כבש שער ובשעה שהיתה התעניינות שיא בכל העולם לגבי המשחק הזה (שמייכל אמר לפני המשחק שהוא לא זוכר כזו התעניינות לפני משחק בליגת האלופות שהוא לא משחק גמר) וכל הכסף הגדול והכוכבים על הדשא, מי שהצטיין אצלנו וכבש את השער היה נער מקומי שגדל באקדמייה, זה הדבר הטהור שעוד נשאר בכדורגל של היום.

גיגס, בכמה דקות ששיחק הראה לאוזיל וכל השאר בריאל מדריד שמה שהוא עשה ברוורס הם עדיין לא עשו קדימה.

יצאתי מאוכזב כי היתה הרגשה והזדמנויות שיכולנו לכבוש עוד שערי חוץ אבל התוצאה הוגנת. ריאל מדריד טובה יותר במחצית הראשונה,
מחצית שנייה טובה של יונייטד ומשחק מאוזן.
הזדמנויות טובות ל 2 הקבוצות ואם ריאל מדריד היתה פייבוריטית לפני המשחק אתמול עכשיו זה התור של יונייטד להיות כזו לקראת הגומלין.
כבשנו שער חוץ, זה יהיה משחק ביתי, הלחץ גדול יותר על מדריד וכשהם יפגשו עם ברצלונה פעמיים לפני כן.

ואם מישהו רוצה עוד הבדל בין הקלאסה של יונייטד לזה של סיטי, פרגוסון לעומת מנצ'יני שיזכר איך סיטי באו והתגוננו בפחד בשלב הבתים לעומת יונייטד ברוח התקפית אמש ודווקא במשחק שבו אין יותר מדי מקום לטעויות כמו בשלב המוקדם.

יוסי מזרחי 14 בפברואר 2013

טל.
בשנות השבעים שיחק במכבי תל אביב שוער בשם מיכאלי. הוא היה קטסטרופה בכדורי גובה. מה עשו החכצים? שלחו אותו להתאמן עם קבוצת הכדורסל.שילמד לדחוף ולהרביץ. סיפור אמיתי.
.
אתה זוכר שאמרתי שאני לא מפחד מהם? הרגשה שהפכה למציאות.
.
אחד ההבדלים בין מועדון כמו שלנו לבין למשל הסיטי,הוא שאי אפשר לקנות שחקנים שנותנים את מה שרוני נותן. יש אולי טובים יותר אבל אין כמותו. וולבק? הדור הבא של אותה רוח.

טל המנצ'סטרי 14 בפברואר 2013

יוסי

בשנות ה 80 מרטין אדוארדס ברעיון "גאוני" הוציא לא מעט כסף והקים קבוצת כדורסל בשם מנצ'סטר יונייטד,
אולי לצערו של פרגוסון ודה חאה הם כבר לא קיימים :-)

אני זוכר שאמרת שאתה לא מפחד, אני פחדתי פחד בריא, גם השחקנים כנראה כי היינו מפוקסים יופי אתמול.

גל דגון 14 בפברואר 2013

אולי די להיטפל לסיפור הזה של אימוג'ן תומאס?

יוני מצויינים 14 בפברואר 2013

תוצאה מאוד לא מפתיעה. כרגע מנצ'סטר עדיפה על ריאל. אולי לא בהמון אבל העובדה היא שמנצ'סטר הוציאה תיקו עם שער והיו לה כמה הזדמנויות טובות. כמעט הפתיעה אותי יותר שהיא דווקא לא ניצחה.
וזה לא מפתיע כי ריאל פשוט לא נראת טוב העונה. גם בליגת האלופות שטוענים שבה היא מתרכזת. סיימה שנייה, בבית קשה אמנם, אך שבו היא פייבוריטית. ולטעמי לא הייתה טובה מהסיטי בשתי המפגשים.
וכמובן שאי אפשר לקום יום אחד מתרדמת בליגה ופתאום לקרוע את מנצ'סטר. כלומר, זה יכול לקרות, לצ'לסי למשל שנה שעברה. או למילאן מספר פעמים. אבל יש כנראה יותר מרק בעיות מקצועיות בקבוצה. משהו בפוקוס ובחדות נפגע שם. ביחס לשנה שעברה בה היא השתלטה על רוב המשחקים שלה בקלות, משהו קצת חלש פיזית ופחות אוטומטי השתלט על הקבוצה. ריאל אולי לא התרסקה אתמול בגלל מוריניו אבל החץ המורלי ממשיך להיות למטה.
מנצ'סטר בדיוק בכיוון השני. מתחזקת פיזית, מתלטשת טקטית ולומדת איך לנצח משחקים. גם בדקות ארוכות של שליטה של מדריד היה להגנה של מנצ'סטר הרבה בשר לצד ניסיון להדוף התקפה שהיא טופ אוף דה ליין בשילוב בין מהירות לטכניקה. אולי רואים את זה פחות בליגה כי יונייטד תוקפת יותר ומעלה הרבה שחקנים. עם פציעות של וידיץ' ופרדיננד זה נשמע הגיוני. אבל אם עכשיו אמצע פברואר והשניים האלה חוזרים לכושר לשלושה חודשים הבאים, אז יש סיבה שהליין של היונייטד עלה מ1 ל11 ל1 ל9.
בגומלין לדעתי יובלט חשיבות השוער. ללא קסיאס שייתן פייט לאולי יורשו דה חאה, ריאל תגלה שלכדור יש דרכים שונות ומשונות להכנס לרשת באולד טרפורד, בעיקר לצד האדום.
בריאל,מי שיצטרך לקחת את הצ'ימדאן על הגב ולתת משחק ברוס לי יהיה רונאלדו. אם יש מישהו שמסוגל זה הוא. אבל אם הקבוצה לא תשים לו את הכדור במצבים מאיימים, הוא יגלה שהפתרון לחידה שוב אצל מסי הזה- שמה ומי שחשוב זה הקבוצה הקבוצה הקבוצה

wazza 14 בפברואר 2013

יפה

אני 14 בפברואר 2013

אישית, ככל שניסו להפחיד אותי יותר (להפחיד…אני לא אוהד יונייטד, חשוב להבהיר) עם 'לא נותר לריאל שום דבר העונה חוץ מהמשחק הזה, היא תפרק את מנצ'סטר', כך שבתי ונזכרתי בניצחון של פרגוסון בדלה אלפי ב-99 והבנתי שלמוריניו אין סיכוי.

אגב, אשמח אם תבקרו בבלוג החדש שלי:
http://calcioasis.wordpress.com/

כדורגל עולמי והמון נוסטלגיה.

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 14 בפברואר 2013

משחק שהלך מבחינה טקטית בדיוק כמו שפרגוסון רצה. אחת הפעמים הבודדות שאני רואה אותו גובר על מוריניו באופן כזה.
אני חושב שאברה יצא קדימה בערך רבע מהפעמים שהוא עושה זאת בדרך כלל. רוני בא אחורה לתת מסירות קוורטרבק של חצי מגרש, ובשורה התחתונה לריאל היו יותר הזדמנויות אך ליונייטד יותר הזדמנויות טובות. ראבאק – וולבק בחצי הראשון, רו"פ שלוש פעמים בבעיטות מתוך הרחבה, כולל משקוף (הצלה גדולה של השוער שהסיט את הבומבה למשקוף) אחד על אחד מול השוער, האדום שהגיע לואראן (המצויין, באחת הפעמים הבודדות שאברה יצא קדימה).
לא חושב שיש פייבוריטית בגומלין. גלורי גלורי

Comments closed