הניצחון על רדינג בגביע

הייתי חושב טוב טוב אם לשחרר את נאני

 

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

המשחק הזה המחיש למה לא צריך למהר לוותר על נאני.  לא כל הקיצונים בעולם מוכשרים ממנו. דוגמא לשניים שאינם מוכשרים ממנו הם ואלנסיה ויאנג. הם נראים הרבה פעמים טוב (בעיקר יאנג, ואלנסיה ממעט להראות טוב) כשהם משחקים עם ההרכב המלא החזק עם רוני וואן פרסי. כי אז השמיכה ההגנתית קצרה. אבל כאן היה משחק בו שחקני המשנה התבקשו למצוא פתרונות בעצמם מול קבוצה שהצטופפה – ובכך נאני טוב במידה ניכרת על מתחריו. חוץ משער ובישול היו לו עוד כמה בעיטות מצויינות לשער.

 

חוץ מנאני איש לא שיחק באיכות מיוחדת אבל היו מוטיבציה ומאמץ ושחקני יונייטד עמדו נכון על המגרש ולחצו קדימה. באמת ניכר שאיש לא שפוף ואיש לא חושב שמגיע לו יותר וכולם מקבלים כל תפקיד שמטילים עליהם. ואולי לצופה הנייטרלי עדיף הרכב שלא מחסל את רדינג בקלות רבה יותר.

וזה נכתב לפני המשחק

הגביע האנגלי יושב נמוך מאד בהיררכיית העדיפויות של מנצ'סטר יונייטד בשנים האחרונות. למראה שמץ של בעיית עומס או עייפות או משחק מכריע בליגה או באלופות – ופרגוסון שולח למגרש הרכב מאד משני. גם בשלבים מאד מתקדמים של המפעל. אבל כרגע אין כל בעייה של עומס ועייפות ועל פניו יש סיכוי שיונייטד תיקח אליפות נוחה לראשונה מאז די הרבה שנים כל אליפות מאז 2001 הובטחה רק בשבוע הסיום של העונה. אז יש ליונייטד את כל התנאים להצליח גם בגביע.

באופן אירוני דווקא רדינג עשויה לתעדף את המשחק אפילו פחות מיונייטד. היא משתתפת בטורניר הכדורגל עם הפרסים הכספיים הגבוהים בעולם. שמו "השארות בפרמייר ליג" – פרסים של 50 עד 60 מליון פאונד למנצחות. כן, כלכלית חשוב לרדינג להשאר בליגה יותר משליונייטד חשוב לזכות בה או אפילו לזכות באליפות אירופה. אז הגביע הוא יותר ההזדמנות הגדולה של קבוצות אמצע הטבלה והצמרת הנמוכה. לתחתית הוא חור בראש עוד יותר מלצמרת.

המשחק במדריד חשף משהו שאולי פרגוסון צריך לקבל לגביו החלטה עקרונית. עושה רושם שליונייטד יש הרכב טקטי – למשחקים באירופה ולמשחקי השיא באנגליה – ויש הרכב יותר לאנגליה. משחק ביתי מול רדינג הוא משחק בו נאני וצ'יצ'ריטו ואנטוניו ואלנסיה עשויים להיות יעילים בהרבה מקגאווה ודני וולבק ופיל ג'ונס – שעשו שלושתם עבודה טובה במדריד.

ובמושגים יותר פשוטים: באנגליה עם שני קיצונים טבעיים ובאירופה ללא קיצונים כלל.

אני אישית לא כל כך אוהב את זה. הייתי מעדיף סגל קצר יותר והרכב קבוע יותר. הרכב קבוע, ובמיוחד הרכב קבוע בקישור, הוא בעיני אחד הסודות להשגת רמת כדורגל מאד גבוהה. אבל קשה לי לראות איך מגשרים על העניין הזה עכשיו: אין ליונייטד סיבה לשחק באנגליה משחק יותר טקטי. ומשחק פחות טקטי במקום כמו מדריד היה עולה מאד ביוקר.

אני כבר מתגעגע
סיכום סופשבוע

32 Comments

יואב מקטמון 18 בפברואר 2013

לגבי הדיון על אורך הסגל ואיכותו:
נראה לי שהשנה, באופן די יוצא דופן, התגבש ביונייטד סגל שנהנה משני העולמות: גם איכותי מאד, לפחות בחלק מהעמדות, וגם ארוך מאד.
הדרך בה פרגוסון מצליח לנהל את הסגל הזה היא לא פחות ממופתית בעיני.
באיזה עוד מועדון באנגליה תמצאו שחקנים כצ'יצ'אריטו, אנדרסון, וידיץ'(!) ואחרים, כשחקני סגל שמשחקים פה ושם, ועדיין נותנים תפוקה אדירה בזמן הזה?
זה סוד ההצלחה של יונייטד השנה – איכות ועומק לא אחד על חשבון השני, מה שמאפשר לנו להיות חזק בשלוש מסגרות, עם אחוזי הצלחה נדירים בליגה, עם יכולת טובה מאד (מאז אוקטובר לפחות).

אדם 18 בפברואר 2013

זה הסוד של יונייטד מאז שהסר נמצא בה

גלן 18 בפברואר 2013

אני מסכים. חשבתי על זה כשראיתי ריאל-יונייטד וקראתי את בורוביץ. דווקא הסכמתי איתו והתבאסתי מאופן העליהום. אולי הוא לא הסביר את עצמו מספיק או שכלם כבר שולפים סכינים שהוא כותב. היה שם משחק מבדר ללא ספק אבל האיכות הייתה בינונית. ברסה-אינטר היה אולי המאבק האחרון האיכותי וזה רחוק. הבעיה היא מבאסת כי עם כל הביקורת על הכדורגל האירופאי , היה לו דבר אחד שיכל להוות יתרון מול ספורט אמריקאי וזה שאין תקרות. כך שמעצמות העל היו צריכות לתת התנגשות טיטנים של איכות.

והנה הקבוצה הכי טובה באנגליה ולבטח ריאל מדריד שהיא מהטובות באירופא לא מתעלות באיכות. וזה באמת העסק הזה של הסגל הרחב שבכלל נותן לך יתרונות לאורך זמן אבל מונע רמה גבוהה איכותית. מצד שני אולי זה הסגל הקצר יחסית של ברסה שמאפשר לה להיות הכי איכותית פר יחידת זמן. אולי אפילו הקונטרסט הזה עוזר לה כי כשהיא מתפוצצת
על קבוצה אחרת, אין מישהו שדומה לה. אני חושב שבפרספקטיבה של שנתיים שלוש זה אולי מסביר למה נכנעתי לדרישת ההמון והצטרפתי לאלו שאולי לא אוהבים אותם אבל חושבים שהם אחת הגדולות אם לא ה…..

יואב מקטמון- אני לא מסכים באופן כללי לפחות אם הבנתי את דורפן. זה שיונייטד בחזקות של אירופא כזה , זה שהיא נתנה משחק איכותי לטעמך זה אפשרי באופן יחסי. ועדיין החורים באגפים , הכיסויים בהגנה היו חלשים בסטנדרטים של איכות בסיסית. הגדולה במקרה הזה היא בכך שהרמה טובה של כל הסגל ואפילו טובה מאד לפרקים. אבל אני לא מאמין שניתן להגיע למצויינות ותיאום שמימי בשום ענף ספורט קבוצתי כשאתה עובר סף מסויים של רוטציה וזה קורה בקבוצות הטופ. אין דרך אחר לשרוד כי יש המון משחקים ומספר תוארים ( שזאת בודאי הפכה לאחת הבעיות הקרדניליות) .

סאות'פורט 18 בפברואר 2013

מעניין שדוקא שלושת המצטיינים ממדריד פתחו הערב בהרכב.
אני מסכים איתך לחלוטין לגבי הרכב קבוע יותר בקישור ועוד יותר נחוץ להגנה(שכבר התייצבה על דה חאה אברה רפאל וככל הנראה אבאנס וידיץ) לגבי ההתקפה גיוון כמו עכשיו הוא די תועלתי.
אני חושב שזה פשוט נובע מהעובדה שאין אף שחקן קישור בשיאו מבחינת כישרון גיל ונסיון.
אם ולנסיה נאני או יאנג היו משחקים ברמה הגבוהה שהם יכולים ובאופן יציב וקבוע, אז קשה לי להאמין שהם לא היו משחקים במשחקים ה"טקטים" (אפילו נאני..)
בכל מקרה יונייטד משחקת בתור יחידה קבוצתית כבר כמה שבועות טובים למרות השינויים התכופים וזאת לדעתי הגדלות של פרגוסון.

D! בארץ הקודש 18 בפברואר 2013

החלק הראשון של הפוסט נוגע לאחת הסוגיות הכי חשובות היום בכדורגל האירופי בכלל, לא רק באנגליה. הוא מדגים נהדר כמה סבוך כל העניין הזה של חלוקת תקציבים הוגנת, ליגה אירופית מול ליגות מקומיות ועוד סוגיות.
טקטס נהדר, בעיקר ה"… טורניר הכדורגל עם הפרסים הכספיים הגבוהים בעולם. שמו "השארות בפרמייר ליג"

matipool 19 בפברואר 2013

1+
משפט מבריק לפנתיאון .

סימנטוב 18 בפברואר 2013

spot on בקשר לנאני. הכניסה של ואן פרסי שינתה את המשחק, התנועה שלו והפחד שהוא הכניס בשחקני ההגנה מתעייפים הייתה נהדרת. הצלה מטורפת של דה חאה. גולים נהדרים טכניקה של נאני ותזמון צ'יצ'ריטו.

אביעד 18 בפברואר 2013

אני מניח שהתכוונת ל"שבועות הסיום של העונה" ולא "שבוע הסיום".
קיצור הסגל הוא לא ריאלי בפרמייר ליג כיום. העונה של 2006/7 היא דוגמא מצויינת. היה סגל יותר מקוצר והיה הרכב קבוע יחסית והגענו לחודש האחרון עם הלשון בחוץ והתשישות לקחה לנו שני תארים.

דורפן 18 בפברואר 2013

לא – התכוונתי לשבוע האחרון. גם ב-2003 ו-2007 כשנשארו שני מחזורים לסיום, האליפות הובטחה רק שבוע לפני המשחק האחרון.

אביעד 18 בפברואר 2013

צודק

עדי 18 בפברואר 2013

מישהו כבר רוצה להגיד את המילה טרבל?

דורפן 19 בפברואר 2013

הסיכויים לעבור את ריאל הם אולי טיפה יותר מחמישים עכשיו – וכל עוד ברצלונה במפעל היא מועמדת ברורה לזכות בו. סוכנויות ההימורים מדייקות לדעתי כשהן נותנות ליונייטד סיכוי של 1 ל-10.

יואב בורוביץ' 19 בפברואר 2013

נאני גאון כדורגל ברמות הגבוהות בעולם. תנו לו לשחק. עזבו אותו בשקט. תנו לו לפעול. אל תגבילו אותו. הוא יהלום. חבל שלא שיחק במדריד. מהכשרונות הגדולים בעולם.

אריק 19 בפברואר 2013

רק אתה יכול לכתוב נאני גאון….

אבאלה 19 בפברואר 2013

אני מתחיל לחשוב שאתה סתם כותב דברים כדי לקבל תגובות, נאני גאון ?!

יש שתי אופציות או שאתה לא שפוי, או שאתה עושה כאילו אתה לא שפוי

יוסי מזרחי 19 בפברואר 2013

אני לא מגדיר את נאני כגאון כדורגל ,אבל נכון להגדיר אותו כשחקן עם פוטנציאל יוצא דופן שכאשר הוא בא לשחק כדורגל (וצריך גם קצת מזל), יש לו מה למכור גם במונחי מנצסטר יונייטד.
הבעיה המרכזית שלו היא חוסר יציבות.הבעיה אצלו מתרכזת כולה במרחב שבין האזניים.
בהנחה לא פראית, שהוא יכול להתמיד ברמת משחק כמו אתמול או קרוב לזה, הוא שחקן בטוח ל-11.
האם הוא יכול?- כל תשובה אפשרית.
האם סיר אלכס יאפשר לו לחזור למרכז הבמה? אני מניח שכן.
בכל מקרה מכה טובה בראש יכולה לעזור כאן.

גיל 19 בפברואר 2013

אני רק מקווה שצי'צירטו ישאר. הוא שחקן נדיר שהחוסר בזמן משחק עלול להוביל אותו החוצה.

ליבר מהאייפון 19 בפברואר 2013

ציצאריטו שחקן בינוני ומוגבל. הדריבל גרוע. יכולת המסירה עלובה. משחק בלי הרבה מחשבה. מוסר תמיד לאיש הלא נכון.
אבל הוא שם גולים!!! ואת זה אי אפשר לקחת ממנו! חלוץ אמיתי

גיל 19 בפברואר 2013

ליבר, אתה סותר את עצמך. שחקן ששם גולים לא יכול להיות בינוני בהגדרה. חוץ מזה שהוא מהיר כשד עם יכולת התמקמות מעולה ברחבה והנוגח אולי הכי טובה בקבוצה.

סימנטוב 19 בפברואר 2013

יש לציצאריטו חדות מדהימה הוא נע וקורא מהלכים מהר. הוא לא יעבור שלושה שחקנים עם הכדור הוא ישיג אותם עם התנועה המבלבלת בלי הכדור. ציצאריטו הוא סיוט לשחקני הגנה, בזמן אמת הם מנחשים מה הוא הולך לעשות והשבריר שניה הזה מספיק לו להגיע ראשון לכדור. יש בו אומץ בלתי רגיל.

Mnm 19 בפברואר 2013

לא יצא לי מהראש כל הכתבה המשפט שקאגווה היה טוב מול מדריד,אי אפשר למנות שני פעולות חיובויות שלו במשחק הזה…ונאני בלי קשר למשחק היום צריך לקבל יותר קרדיט מפרגוסון…

יוסי מזרחי 19 בפברואר 2013

מי שרוצה להשאיר את נאני,ובידיעה שזההא מגיע, ובהנחה שיונייטד תשחק גם במערך שלא כולל קיצוניים ויש כמובן את יאנג, יצטרך לדלל קצת את ההיצע בגיזרה הזו.
יש למישהו הצעות?

אביעד 19 בפברואר 2013

כן, למשל לשחק עם ולנסיה לפעמים כמגן.

יוסי מזרחי 19 בפברואר 2013

תרתי דסתרי.
זה שהוא לא קיצוני ראוי (לדעתי), לא עושה אותו מגן סביר.
במקרים של צורך באילתור,על בסיס נקודתי, אולי. אבל לא כפתרון קבע.
מה שאני רוצה להגיד הוא שאין מקום לסידור עבודה.

סימנטוב 19 בפברואר 2013

במחצית הייתה מחווה ללו מאקר, סטיואר פירסון, וג'ימי גרינהוף זוכי הגביע ב77. אם משהו רואה איזה קליפ בעניין… אשמח לראות

סימנטוב 19 בפברואר 2013

מאקרי…

בן אדום 19 בפברואר 2013

קצת לא קשור לפוסט עצמו (שהיה טוב כתמיד..), אבל רציתי לשאול בתור אחד שמבין בענין, או כל אחד שרוצה לתרום מניסיונו.
אני ועוד שני חברים מתכננים לטוס למשחק באולד טראפורד נגד ריאל מדריד, איך אפשר להשיג כרטיסים הכי בזול? לקנות מראש בארץ, או לחכות לשם, ולסמוך על הקופות/ספסרים?..
תודה !!

אבאלה 19 בפברואר 2013

אין לי מושג איך לקנות בזול, אבל אני מקנא בכם בטירוף.

בן אדום 19 בפברואר 2013

גם אני מקנא בנו.. נקווה שהכל יילך חלק ולא יהיו הפתעות

שי 19 בפברואר 2013

מצטרף לשאלה, אני ועוד שני חברים גם מתכננים לטוס.

אריק 19 בפברואר 2013

תנסו לקנות דרך חבר באנגליה כבר עכשיו משם

בן אדום 20 בפברואר 2013

הלוואי והיה אחד כזה.. תודה אריק!

Comments closed