הטקטיקה והחייל

שיעור טקטי ממי שהיה בקו החזית

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הקטע הבא, באדיבות עמוד הפייסבוק של אוריאל דסקל, הוא קלאסיקה. הוא הטיעון המנצח לטובת פרשנים ששיחקו לעומת פרשנים שרואים את המשחק בכל מיני מספרים.
גארי נוויל – בפרשנות על ארסנל-טוטנהאם – מתאר פה איך החלטות המג"ד או וועדת השרים לענייני בטחון, כלומר המנג'ר, משפיעות על החייל הפשוט. משאירות אותו חשוף לקבל החלטות שגדולות עליו או שהוא לא מסוגל לבצע פיזית. הוא מתאר מצב – בו שתי הקבוצות משחקות נבדל כאסטרטגיה – כרולטה. מכיוון שנוויל הוא מגן זה נשמע כמעט כמו עדות בוועדת חקירה למחדל.

יש בתחילת הקטע סטטיסטיקה שמראה שארסנל מובילה את הליגה בהחלטות נבדל לטובתה ויונייטד אחרונה. זה נותן לכם למשל תשובה למה יונייטד לא סופגת שערים מנבדל ברור. היא לא משחקת על נבדל. היא משחקת על נבדל בערך שליש מהזמן שארסנל משחקת נבדל – ונוויל מסביר – ואני מנחש שעדיין מקור הידע שלו נמצא באולד טראפורד – “אנחנו בעידן שחוק הנבדל הוא ידידותי ביותר להתקפה".

בגדול נוויל נוגע באמת בנקודה המרכזית של הדיון הטקטי בכדורגל: פרשנים דנים תמיד בטקטיקה של קבוצה א' נגד טקטיקה של קבוצה ב'. הם לא בשאלה איך הטקטיקה של קבוצה א' משפיעה על השחקנים של קבוצה א'.

 

מה לא בסדר איתי? (בעקבות הדרבי)
מכבי תל אביב ושאלת השחקנים הצעירים

23 Comments

בליקי 5 במרץ 2013

הווידאו ממש תענוג, תודה.

נדב 5 במרץ 2013

1+

גלן 5 במרץ 2013

אצלי הוידאו לא עלה. כנראה הצנזורה מכסה על המחדלים של ההנהגה…

בני תבורי 5 במרץ 2013

1+

udi 5 במרץ 2013

גארי נוויל הוא אחד הפרשנים הטובים שיש היום בעולם! כל פרשנות שלו זה קלאסיקה.
לשחק על מלכודת נבדל שיש מולך שחקנים מהירים כמו בייל ולנון זה פשוט מחדל! וראינו את זה בשני הגולים שקיבלנו

דורפן 5 במרץ 2013

על זה וונגר כבר אמר שהוא לא מכין את הקבוצה ליריבות ספציפיות. זה לא מחדל – זו יהירות

D! בארץ הקודש 5 במרץ 2013

אני לא הבנתי שנוויל אמר שההכנה הייתה לצאת לנבדל בכל התקפה. נהפוך הוא – הוא טוען שזה נראה כמו אילתור..

אבישי 5 במרץ 2013

הוידאו מת, יש אולי קישור אחר?

אריק 5 במרץ 2013

עיקרי הדברים. נוויל מפתיע בתור פרשן מעולה ורהוט, שזה די מדהים למישהו שכל כך אוהב את אואזיס.
http://www1.skysports.com/football/news/12040/8541022/Monday-Night-Football-Arsenal-defence-needs-sorting-says-Sky-Sports-Gary-Neville

אריק 5 במרץ 2013

אגב בדקה השניה של המשחק נוויל כבר הצביע על הנקודה הזאת, וחזר על זה שוב כמה דקות לפני הגול. אין עליו.

אבישי 5 במרץ 2013

אין שני לגארי נוויל, במיוחד בכמות קווי הנבדל שהוא שבר.

איש 5 במרץ 2013

קצת איטי אבל הקישור היחיד שעלה

http://v.youku.com/v_show/id_XNTIyNjA0ODcy.html

דובי מילר 5 במרץ 2013

למדתי משהו.
דורפן תודה.

דורפן 5 במרץ 2013

החלפתי את הקישור – מקווה שישרוד כמה שעות…

אופיר 5 במרץ 2013

אחחח, ונגר, מתי כבר תמשיך לפרוייקט הבא שלך…?

קורא 5 במרץ 2013

איזה כיף זה לשמוע אשכרה ניתוח לעומק של מהלכי כדורגל. ניתוח מקצועי וטקטי. פתאום מרגישים (כאוהבי המשחק, ללא קשר לקבוצה) כמה זה חסר. תודה

D! בארץ הקודש 5 במרץ 2013

תודה,
זה היה תענוג של חמש עשרה דקות…
ומזל שקרא לא מפרשן, את הגרי עוד אפשר להבין…

גיל 5 במרץ 2013

הוידאו מדגים איך שחקנים מקבלים החלטות תחת לחץ ואיך לכמה מהם חסר כנראה חמצן בשלבים מסוימים של המשחק. אני חושב שזה אחד היתרונות של יונייטד שלקראת הסוף הלחץ המנטלי מכריע את היריבה בעוד מנצ'טסר פורחת בו.

red sox 5 במרץ 2013

יש הרבה מחלות בתקשורת הכדורגל הישראלית, אבל יותר מהכל אני שונא את העובדה שאין כמעט שום ניתוח מקצועי-טקטי של שום דבר. הכל מנותב תמיד לדיון על "מה הוא אמר", "איך הלחץ ישפיע", "מלחמה פסיכולוגית", "מה ההוא חושב על הזה" ודומיהם.
מתי שמעתם בפעם האחרונה פרשן כדורגל מנתח מערך של קבוצה? הצבה של שחקן בעמדה מסויימת? שיפור/ירידה ביכולת קבוצה כתוצאה של שינוי טקטי?
זה הגיע לרמה כזו שכששואלים את יובל נעים אילו הפתעות הוא מכין למכבי חיפה לקראת המשחק, הוא עונה ש"לפני משחק כזה אין מה לדבר יותר מדי עם השחקנים כי הם באים מוכנים מהבית".
זה עד כדי כך חסר, שהצדיק היחיד בסדום – אורי קופר – קיבל עמוד שבועי ב"ידיעות" תחת הכותרת "הכל מקצועי" כדי לבדל אותו מכל יתר הבבל"ת הפסבדו-פסיכולוגי.

וזה, רונן, בספירה תקשורתית שבה כמעט כל הפרשנים נבחרים על סמך הרקע שלהם על המגרש או על הקווים, בלי שום התייחסות לרמת הכתיבה, כושר הביטוי או הכישורים הטלביזיוניים שלהם.

אופיר 5 במרץ 2013

מה שכתבת, מילה במילה.
אני מרגיש שיש לי חוסרים גדולים בהבנה של המשחק היפה הזה, וחלק לא קטן מזה נובע מזה שכל מה ששמעתי מאז ילדותי היה "הכדור הוא עגול", "כדורגל משחקים 90 דקות", "השפיץ של הנעל", "היום שיחקנו בשביל הסמל", "לתת את הנדשמה בשביל הקהל הנפלא הזה" ושאר בבל"ת.

סימנטוב 5 במרץ 2013

מרתק, תודה

מנחם לס 5 במרץ 2013

רונן, זה לא כיצד הטקטיקה של קבוצת א' משפיעה על המשחק של שחקני קבוצה א'; איך הטקטיקה של קבוצה א' משפיעה על המשחק של קבוצה ב'; איך הטקטיקה של קבוצת א' משפיעה על הטקטיקה של קבוצת ב', או איך המשחק של קבוצה ב' משפיעה על הטקטיקה של קבוצה א' (ישנון עוד כמה אפשרויות!)

זה הכל עניין של שופט הקו אם הרים דגל לניבדל או לא.

אבאלה 5 במרץ 2013

מרתק..

תעלה עוד כאלה, או שמישהו יכתוב איפה אפשר לראות כאלה אחרי משחקים

Comments closed